Hlavní Testy

Bradavky a figuríny: správná volba

Rodiče si začínají dělat starosti, jak odstavit dítě od bradavek v různém věku. Ale dříve či později se otázka dotýká všech. Čas odstavení je doprovázen bezesnými nocí a stresem pro rodiče a dítě. Proto je nutné zvolit metodu, která vám pomůže rychle vyřešit tento problém a nikomu neublíží..

Klady a zápory figuríny

Obraz dítěte je vždy spojen s bradavkou. Pomáhá maminkám a tatínkům. Ale je to tak užitečné? O tomto tématu diskutují zubaři, pediatři a specialisté na infekční choroby. Hlavní argument proti vychází z otázky „Jak odstavit dítě z bradavky.“ Ne všechny maminky to dělají správně. V důsledku toho trpí nervy dospělých i dětí.

Klady:

 1. Pomáhá vyrovnat se s výrazným sacím reflexem. I při častém kojení nezmizí potřeba sání. Pokud není další figurína, dítě si vezme do úst další předměty. Ale už budou špinavé a ne vždy bezpečné.
 2. Jednou z možností další položky sání jsou prsty. Bude však těžké je odstavit. Protože bradavku lze skrýt a prsty jsou vždy poblíž. A ne vždy čisté.
 3. Hlavním důvodem, proč rodiče dávají dummy dítěti, je uklidnit ho. Figurína se může rozptýlit i v ordinaci lékaře.

Co říkají lékaři o újmě:

 1. Zubaři se jako první obávali vlivu bradavky na vývoj. V důsledku neustálé přítomnosti cizího předmětu v ústech dochází ke špatnému skusu, zuby rostou zkřivené.
 2. Pediatri spojují malocclusion s rozvojem zažívacích potíží. Dítě nežvýká dostatečné množství potravy a zvyšuje tak zátěž trávicího traktu.
 3. Infekcionisté varují rodiče, že bradavka je příčinou střevních infekcí. Je nemožné neustále sledovat čistotu silikonu. Samy maminky ohrožují děti tím, že je jednoduše olízají na „dezinfekci“..
 4. Logopedi říkají, že malokluze je riziko vad řeči.

Důležité! Výjimku tvoří zubaři. Je prokázáno, že bradavka je schopna pomoci dítěti. Vyvíjí dolní čelist, která je nižší než horní.

Optimální věk odstavu

První věc, o kterou se matky zajímají u pediatrů, je v jakém věku odstavit dítě z bradavky. Neexistuje žádná definitivní odpověď. Rodiče rozhodují o tom, kolik dítěte odstaví z bradavky. Děti s figurkami zacházejí odlišně. Pokud dítě není připraveno se s ním rozloučit, neznamená to, že je ve vývoji podřadných vrstevníků.

Psychologové přemýšlejí o tom, kdy je lepší odstavit dítě z bradavky. Optimální doba je mezi 3 a 12 měsíci. Pokud za rok dítě ještě potřebuje figurínu - stojí za to počkat. Následující pokusy již probíhají za 1,5–2 roky. Je třeba si uvědomit, že se nejedná o normy, ale o doporučení. Psychologové varují, že ostré odstavení, když dítě na to není připraveno, vede k psychologickým zraněním. Pokud není připraven se vzdát v raném věku - čekají, až se objeví možnost „souhlasit“.

V situaci, kdy je dítě dost staré na to, aby salo, a když uspořádáte záchvaty vzteku při ztrátě figuríny, nemusíte čekat. Metoda přerušení však musí být dohodnuta s pediatrem nebo psychologem. Je důležité neubližovat.

Způsoby prolomení návyku se liší v závislosti na období. Je vhodné specifikovat samostatně, jak odstavit dítě z bradavky za rok nebo 2. V raném věku se doporučuje odstavení odstavit déle než 3 měsíce. Proces by měl být postupný. Po 2 letech dali do hry formu rozhovorů.

Způsoby odstavení z bradavky

Abychom přesně řekli, jaký čas odstavit z bradavky, pediatr nemůže. Ale poradí vám efektivně. Vyberte si ten správný v závislosti na chování dítěte.

Jak odstavit dítě z bradavky:

 1. Hladce. Metoda postupného omezení minimálně zraní.
 2. Ostrý. Tato možnost je zřídka vhodná. Měl by být vybrán, až bude proces připraven..
 3. Studium za týden. Tato možnost se používá v každém věku..
 4. Použití stopi záznamů.

Musíte si pamatovat základní principy, jejichž dodržování pomůže trvale zbavit figuríny v domě:

 1. Odhodlání. Rodiče musí být připraveni na přerušení. V opačném případě to rozmar neumožní..
 2. Sekvence. Pokud školení začalo - musíte to dokončit.
 3. Teatrálnost. Ve vyšším věku se doporučuje hravé odstavení.
 4. Vynalézavost. Vždy musíte přijít s alternativou..

Rada! Kolik psychologů a pediatrů vám nedalo radu, musíte situaci monitorovat a aplikovat triky, které v tomto případě pomohou.

Postupné odstavení

Postupné odstavení není pro dítě tak traumatické, ale vyžaduje trpělivost rodičů. Účinně do věku 1,5 roku.

Jak plynule odstavit dítě z bradavky:

 1. Skrýt figurínu ve dne. Pokud se dítě zeptá, dejte v noci. Nezačínejte se učit od nočního času. Šťastné dítě se snadněji rozptyluje. Ale usínání bez obvyklého atributu bude obtížné.
 2. Během bdělosti je nutné dítě rozptylovat. V těchto okamžicích je možné sledovat chování dítěte a jeho reakci na odmítnutí „přítele“..
 3. Teprve po týdnu (někdy 10 dní) by měl být zvyk upuštěn před spaním. Není nutné ostře čistit. Je vhodné začít pokusem. Doporučuje se přečíst si pohádku. Pokud je dítě zlobivé - odmítnutí odmítněte o další den.
 4. Když dítě usne - můžete vyjmout figurínu z úst.
 5. Doporučuje se, abyste přišli s jiným způsobem rozptýlení. Před tím bradavka zklidňovala. Nyní byste měli použít alternativu.
 6. Před spaním v noci musíte dítěti nabídnout plyšovou hračku. A nechte dudlík pod polštářem a vysvětlete, že je další.

Důležité! Vezměte bradavku poté, co dítě usne, musíte být opatrní. Tvrdé akce učiní sen citlivým.

Ostré odstavení

Náhlé přerušení pomáhá dobře jen ve věku blížícím se 2 letům. O rok nebo mladší to dítě zraní. Pro děti do jednoho roku je obtížné vysvětlit důvod nezbytného selhání. Konverzace a vysvětlení - základ ostrého odstavení. Hlavní chybou rodičů je jednoduše vyzvednout drahou věc. Dítě musí pochopit, proč, kde je, proč by ji měl přestat sát.

Dvě pravidla ostrého učení:

 1. Pojďte s příběhem. Aplikujte divadelnost a hravost. Děti jsou při hraní snáze pochopitelné. Tento trik se používá i po mateřské škole. Kromě toho to pomůže rozvíjet požadované kvality u dítěte. Populární příklad: musíte sdílet s medvědem, kočkou, dalším dítětem (pokud jste obklopeni). Dítě bude velkorysé. A ona bude vědět, že figurína byla přijata z nějakého důvodu.
 2. Dejte "přítel" by měl být v přítomnosti dítěte. Musí vidět, že dělá dobrý skutek..

Pokud herní forma nefunguje, důvod zvyku je jednoduše zahozen. V tomto případě se musí připravit sami rodiče. Dítě bude brečet, zeptejte se. Hlavní věc je být vytrvalá.

Týdenní cesta

Pokud potřebujete rychle odstavit - použijte týdenní metodu. Je vhodný pro kojení dětí. Má výhodu oproti ostré a postupné variantě. Vhodné pro mladší děti.

Jak odstavit za týden:

 1. Prvních 5 dnů dítěti dummy dvakrát méně. Například předtím, než to sát půl hodiny s přestávkami - nyní to bude 15 minut v dlouhých intervalech.
 2. 6. den je denní bdělost prováděna zcela bez bradavky. Dej jí jen v noci.
 3. Dále také zkracují noční dobu figurínou na polovinu.

Rada:

 1. Vsuvka - extrémní opatření. Pokud se dítě během dne musí obejít bez něj - musíte se do pochvy odevzdat pouze ve vážných případech.
 2. Doporučuje se, aby jste dali figurínu na několik minut, a pak ji nechali vzít bradavku. Proto je metoda vhodná pro kojící matky.

Důležité! Pokud metoda nepomůže, udělejte si pauzu. Dále použijte jinou možnost k omezení návyku.

Učení se Stopi

Deska je vyrobena německou společností, vyrobenou z hypoalergenního materiálu. Používá se k zabránění malocluze, odstranění špatných návyků (sání bradavek, prstů, okusování hřebíků).

Podmínky použití:

 1. Věk, ve kterém začnou používat, je 2 roky. Při malokluze se lékař rozhodne, kdy je nejlepší odstavit talíř dítěte z bradavky.
 2. Při používání desky jsou figuríny zcela vyloučeny.
 3. Dejte dítěti náhradní pravidelně.
 4. Doporučuje se zeptat se pediatra na dobu použití.

Důležité! Použití desky není návykové.

Co nelze udělat

Učení je složitý proces, často doprovázený chybami. Při výběru správné metody byste se měli zeptat, co v žádném případě nemůžete udělat. Období odstavení pro dítě je obtížné. A potřebuje pomoc.

Obyčejné chyby:

 1. Střih, roztržení, rozmazlit dudlík jinými způsoby. Bude nepříjemně sát. V 70% případů to však bude i nadále dělat. Pravděpodobně se do dýchacích cest dostane část silikonu.
 2. Silikonové mazání hořkými omáčkami, hořčicí, pepřem. Nebezpečný způsob, který pak bude muset zaplatit. Omáčky obsahují potravinářské přídatné látky, které jsou pro dítě nebezpečné. Začne porušení chuťových pohárků, otoků, křečí. Sladké přísady přispějí k zubním problémům a povedou k opačnému výsledku. Závislost na bradavkách se zvýší.
 3. Poptávka opustit křik figuríny. Je to dáno klidu. Křik vyvolává stres. Dítě ji potřebuje víc.
 4. Pokuste se omezit sání během období, kdy je dítě nemocné. V době nemoci a zoubku působí bradavka jako nepostradatelný pomocník. Porucha stojí za to se pohnout.

Doporučení lékaře

Všichni rodiče potřebují radu lékařů. Pomohou vám vybrat dobrý způsob, jak to přerušit. Názory dětských lékařů se však liší. To platí pro období studia. Doktor Komarovsky je loajální k figuríně.

Slavný pediatr se domnívá, že spěchání s odstavením není nutné. Špatný způsob povede k narušení chování dítěte. S věkem klesá závažnost sacího reflexu. Dítě v každém případě vyroste. Ale rodiče se bojí. Ve školce a na ulici se budou opravdu smát. Děti jsou také citlivé na názory ostatních lidí..

V mateřské škole budou děti, které již sání odmítly. To bude sloužit jako motivace. Samotné dítě přestane požadovat figurínu. Hlavní pravidlo, které by podle Komarovského mělo být dodržováno - připravenost.

Tipy pro pediatry:

 1. Dudlík by měl být nahrazen kousíčkem.
 2. Dítě musí trávit čas aktivně.
 3. Dětem od 3 let se doporučuje zakoupit hračku na dechový hudební nástroj.
 4. Během odstavu byste měli začít pít z šálku a jíst lžičkou.
 5. Dobrou volbou je okusovač. Vhodné pro kojence s umělým krmením.

Lékaři se liší odstavením od bradavky. Hlavní věcí je jednat opatrně, když je dítě připravené. Volba metody závisí na věku dítěte. Jednotlivé triky se používají v závislosti na charakteru a náladě..

Mohu dát dudlík novorozenci: radu dětského lékaře

Když se narodí dítě, můžete zapomenout na ticho v bytě na dlouhou dobu. Místní lékař, babička nebo přítelkyně, která přežila první práce v mateřství, může poradit, aby bradavce novorozence dala bradavku..

Mnoho figurín na prodejních stáncích nedobrovolně přitahuje oči: jasné, vtipné, vypadají jako nezbytný atribut dětství. Potřebuje novorozenec figurínu, proč, kdy a jak jí dát - otázky, které znepokojují mnoho matek.

Z tohoto článku se dozvíte

Proč děti milují dudlík?

Všechny zdravé děti potřebují kojit matčina ňadra - takto se projevuje vrozený reflex. Bez něj by byl novorozenec odsouzen k smrti. Sací pohyby snižují napětí páteře získané po porodu. Přitom se do mozku dítěte vysílá signál, že je vše v bezpečí a rychle se uklidňuje.

Ve věku šesti měsíců secí sací reflex postupně oslabuje a ve věku 3 až 4 obvykle zcela vymizí. Většina dětí dlouho před tímto věkem přestává potřebovat bradavku i matčino prsa.

To je zajímavé! Věčně zaneprázdnění rodiče vždy existovali, takže bradavka jako náhrada pro prsu byla používána v mnoha zemích. Egypťané pro tento účel používali hladké oblázky, Číňané vyráběli kožené bradavky z vemene krávy, v Rusku žvýkali chléb, dali ho do tašky a dali ho dítěti.

V jakém věku může být dítěti dudlík

Rozhodnutí, kdy může být dítě uklidněno, kolik měsíců závisí na tom, na jakém typu krmení je. Pokud bude dítěti před krmením dána náhrada prsu, bude v době jídla unavený.

V porodnici není figurína k ničemu: dokud se kojení nevrátí k normálu, je lepší tabu používat.

Toto období je od dvou týdnů do měsíce. Pokud ani máma, ani měsíční dítě necítí žádnou zvláštní potřebu, je lepší nenabízet dudlík vůbec.

Dummy výhody

Při úplné absenci kojení je často pozorována situace: rychle krmené dítě je zbaveno možnosti uspokojit sací reflex. Může začít sbírat prsty, chrastítka nebo sání na okraji plenky. Poté se figurína stane skutečným pomocníkem pro drobky a jeho matku.

Vsuvka je dobrou cestou z následujících situací:

 • Nevolnost. Protože sání snižuje podrážděnost, otupuje bolest, nabídněte dítěti před podáním léku figurínu.
 • Ochrana před syndromem náhlé úmrtnosti kojenců. Nástroj zabraňuje přechodu kojeneckého spánku do patologické hluboké fáze, zatažení jazyka a blokování dýchacích cest. V tomto okamžiku, pokud se dech neočekávaně zastaví, bradavka může zachránit život.
 • Procházka při teplotách pod nulou. Pláč v mrznoucím vzduchu může mít následky - od rýmy po bronchitidu. Pokud je obtížné houpat dítě na procházce, je lepší dát mu dudlík.
 • Nesprávně tvarovaný skus. Jednou z hlavních stížností na bradavky je, že zasahují do přirozeného vývoje čelistí. Ortodontické figuríny však brání nedostatečnému rozvoji čelistí během kojení.

Pro matku může být figurína také dobrou pomocí, pokud dítě vyžaduje prsa ve dne iv noci, zejména pokud jsou v rodině stále malé děti.

Mělo by být dítě ponecháno s otcem nebo chůvou? Klidně snáší krátkodobou nepřítomnost maminky, pokud mu nabídneme umělou náhradu.

To je zajímavé! Podle Sigmunda Freuda a Miltona Ericksona, zaseknutého reflexu nespokojeného v určité době, může v budoucnu ovlivnit charakter dospělého dítěte zaseknutý v ústní fázi vývoje. Vytvořená pasivita, negativita, sklon k depresi. Dívka v této situaci může své děti ochladit.

Nevýhody používání bradavek

Mezi argumenty proti patří:

 • Porušení ve vývoji čelistí. Časté sání špatně vybrané figuríny může vést k deformaci obličeje dítěte: bude to vypadat jako králičí čenich s podlouhlými předními zuby a zkosenou bradou. Figurína v mnoha případech - příčina malocclusion.
 • Formování závislosti. Rodiče si velmi rychle zvyknou utěšit dítě figurínou, aniž by se pokusili zjistit příčinu obav. Nastává čas, kdy se dítě bez bradavky nemůže uklidnit nebo usnout.
 • Porušení formace řečového aparátu. První terapeut se často ptá logopedu: salo dítě figurínu? Děti, které jej nepoužívají, začnou mluvit dříve a čistěji..
 • Porušení hygienických pravidel. Ani častá dezinfekce a sterilizace bradavky nezachrání děti před stomatitidou a zažívacími potíže. Vzhled vředů v ústech, který si matka často nevšimne, tento problém ještě zhoršuje: dítě nedovoluje dudlík z úst.
 • Vzhled koliky. Když dítě cucí bradavku, zejména s náustkem bez děr, spolkne více vzduchu než obvykle, což zvyšuje tvorbu plynu. Bříško dítěte bolí a figurína začíná sát stále častěji.
 • Psychologické trauma. Často dítě pláče, potřebuje mateřskou komunikaci a teplo. A místo teplé a milující matky dostává její gumovou náhradu. Časté opakování situace vede k psychickému nepohodlí, ochlazení ve vztazích.
 • Alergické reakce. Tento jev je vzácný, ale rodičům a dítěti může přinést hodně nepříjemných minut.
 • Finanční problém. I přes malou velikost není cena figuríny tak nízká: vysoce kvalitní model stojí 200-300 rublů. Pro trénink musíte koupit 4-5 kusů a ne skutečnost, že některý z nich osloví dítě. Musíte mít 1-2 dudlíky, abyste je mohli v případě kontaminace nebo ztráty vyměnit a každý měsíc měnit. Vyberte podle věku, jak stárnou.

Tabulka 1. Výhody a nevýhody figuríny

kladyMinusy
Je lepší naučit dítě cucat dudlík než prst.Před každým použitím musí být přípravek připraven: sterilizován nebo promyt sodou.
Rychle se uklidňuje se silným vzrušením.Tvoří zvyk, který je obtížné odcizit.
Rozptylovat bolest.Špinavá bradavka, jako každý nesterilní předmět, se může stát zdrojem infekce..
Správný model přispívá k vytvoření přirozeného skusu..Nepravidelně tvarovaný model vede k maxilofaciálním defektům.
Umělé krmení nahrazuje nedostatek sacích pohybů.Kojení matky během kojení.

Je důležité to vědět. WHO (Světová zdravotnická organizace) nedoporučuje žádné náhražky prsou, včetně dudlíků..

Podívejte se na toto podrobné video, ve kterém dětský psycholog Marina Romanenko hovoří o všech kladech a záporech používání bradavky.

Figurína pro novorozence - potřeba, zábava nebo poškození

Když se dítě v domě objeví téměř okamžitě, objeví se mezi jeho doplňky figurína. Kupují ji rodiče sami, příbuzní nebo přátelé to mohou dát. Přirozeně může vyvstávat mnoho otázek o tom, zda je pro novorozence potřeba dětská figurína nebo zda je lepší ji odmítnout použít. Ve skutečnosti je často možné se setkat s vírou, že figurína, i když má uklidňující účinek, může přesto zlomit dítě kousnout.

V jistém smyslu jsou pravdivé. Ale pouze v případě, že byla figurína vybrána nesprávně nebo pokud rodiče opožděně odstavili dítě od ní. O tom, co je lepší koupit figurínu novorozence, kdy ji dát a odstavit, se dozvíte z tohoto článku.

Proč nabízejí novorozence figurínu?

Abyste pochopili, zda je možné novorozence dát figurínu, musíte pochopit, proč se to vůbec děje. Faktem je, že již v lůně dítě vyvíjí sací reflex, který mu později pomáhá jíst mléko z matčiny hrudi, vstřebává živiny pro plný růst a vývoj.

1) Víte, jak je červený kaviár užitečný během těhotenství??
2) Pokud je doporučeno začít se učit poezii s dítětem, přečtěte si zde.

Při umělém krmení se figurína bradavky stává jakousi náhradou za ženské prsa. Přirozená otázka zde bude o tom, zda novorozenec potřebuje kojení dítěte při kojení..

Při této příležitosti se názory liší:

 • Někteří věří, že figurína může dítě dezorientovat, protože tvar figuríny se výrazně liší od tvaru hrudníku. Proto dítě, zvyklé na figurínu, může nesprávně zachytit matčina prsa, což zhoršuje tok mléka. Kromě toho se dítěti snáze vysává bradavka, takže se může jednoduše vzdát prsu;
 • Posledně jmenované se však domnívají, že kojení není vždy schopno plně uspokojit sací reflex dítěte. Můžete ho často aplikovat na hrudník, ale to není vždy vhodné. Proto je v pořádku, že někdy saje figurínu, ne.

V žádném případě nemusíte přistupovat k odpovědi na otázku, zda novorozence určitě dát figurínu. Všechny děti mají individuální charakter, a proto je úplné odmítnutí tohoto příslušenství nepřijatelné, zejména při umělém krmení.

Ale i bez potřeby použití figuríny není nutné. Existuje celá řada situací, kdy můžete novorozence dát figurínu:

 • Když krmené, suché a zdravé dítě nemůže dlouho usnout a chová se neklidně;
 • Rozptýlit dítě při výměně oblečení, pokud tento postup neakceptuje;
 • Pokud dítě po koupání hlasitě křičí;
 • Pokud dítě během procházky spí s otevřenými ústy, zejména v chladném období;
 • Pokud dítě saje prsty nebo vačku;
 • Rozptylovat dítě při návštěvě lékaře.

V jakém věku můžete novorozencům dát figurínu a odstavit z ní

Dítěti můžete dát dudlík od dětství správným výběrem jeho velikosti a tvaru. Lékaři však nedoporučují dávat ji v prvním týdnu, takže dítě je zvyklé brát matčina prsa. Někteří mohou mít otázku, jak naučit novorozence figuríny? Ve skutečnosti zde problémy jen zřídka vznikají, protože je třeba odsát a považovat je za samozřejmost.

V některých případech novorozenec nebere figurínu, protože mu to nevyhovuje. V takovém případě musíte jednat metodou výběru. Časem zmizí potřeba bradavky dítěte. Chcete-li tento okamžik přiblížit, méně často používejte figurínu jako sedativum..

Doporučuje se odstavovat dítě od bradavky ve věku 6-7 měsíců, kdy je odsáván reflex sání. V každém případě je vhodné se zbavit potřeby pro ni co nejdříve, před vytvořením kousnutí.

Stojí za to dát figuríně novorozenci, pokud necítí potřebu? Pokud o ni vaše dítě nemá zájem a můžete ho uklidnit sami, neměli byste ho na bradavku zvykat..

Jak vybrat figurínu pro novorozence

Dnes existuje velké množství dudlíků různých tvarů a velikostí. Použitý materiál se také může lišit. To může komplikovat jejich výběr. V každém případě musíte zakoupit figurínu ve specializovaných prodejnách nebo lékárnách. A kterou figurínu zvolit pro novorozence, s přihlédnutím ke všem parametrům, se budeme dále zabývat článkem.

Jaké jsou různé typy dudlíků pro novorozence?

Z různých produktů lze rozlišit následující formy dudlíků pro novorozence:

 • Klasický Tyto dudlíky jsou nejvíce podobné mateřským prsou. Zejména u modelů vyrobených z latexu;
 • Anatomický Vsuvka v nich je podlouhlá a zploštělá, což vám umožňuje rozložit tlak na oblohu;
 • Ortopedické. Takové figuríny na moderním trhu se objevily nedávno. Ortopedická figurína pro novorozence má tvar kapky a nezabírá příliš mnoho místa v ústech. Při jejich použití je možnost malformace skusu minimální;
 • S ochranným diskem. Tato forma figuríny vylučuje možnost, že ji dítě spolkne. Je důležité, aby byl disk dostatečně široký, ale ne těžký, aby bradavka nevyskočila z úst.

Při výběru bradavek s diskem se ujistěte, že je monolitický. V tomto případě nehrozí žádné riziko, že by z něj některá část vypadla a dítě se dusilo.

Správná dětská figurína by měla mít anatomický nebo ortopedický tvar. Pokud to dítě odmítne, můžete dát přednost symetrickým modelům, které jsou na obou stranách ploché.

Zvažte velikost bradavek

Je třeba věnovat pozornost velikosti figuríny. Nakonec bude pro dítě obtížné držet bradavku příliš malou v ústech, což způsobí problémy s kousnutím. Příliš velká figurína, kterou dokáže snadno dusit. Chcete-li pochopit, kdy je třeba změnit velikost figuríny, postupujte podle těchto tipů:

 • Různí výrobci mají vlastní věkovou stupnici. Proto při nákupu věnujte pozornost označení, které uvádí věk;
 • Jak dítě roste, velikost bradavky by se měla zvětšit;
 • V bradavce můžete rozlišit bradavku a areolární část. První je zaměřen na délku oblohy, zatímco areolární tvoří délku úst a výšku horního rtu.

Materiály používané při výrobě dudlíků

Vsuvky jsou vybírány nejen tvarem, ale také materiálem použitým při jejich výrobě. Pokud před hlavním materiálem byla pryž, jsou nyní nejoblíbenější latex a silikon.

Latexové dudlíky pro novorozence jsou elastické a měkké, protože jsou založeny na kaučuku. Ideální pro kojence v prvních měsících života, stejně jako pro předčasné a slabé děti. Hlavní nevýhodou je nesnášenlivost vůči vysokým teplotám a slunečnímu záření. Nemůžete je používat dlouho, lékaři doporučují jejich výměnu jednou za měsíc.

1) Jak oslavit Nový rok s dítětem, aby si ho pamatoval na dlouhou dobu.
2) V tomto článku jsme vydali doporučení ohledně toho, jaké body je třeba hledat při výběru zimních tvarohových koláčů.

Silikonové bradavky lze vařit, takže je bezpečné používat. Je úplně hypoalergenní. Hlavní nevýhodou je vysoká tuhost, která může způsobit deformaci zubu. Proto je jeho použití relevantní až do vzniku prvních zubů.

Přesně říct, která figurína je lepší pro novorozence, bude moci pediatr. V tomto článku jsme vám dali pouze základní doporučení, která vám pomohou nepoškodit zdraví vašeho dítěte. A pamatujte si, že figurína pro novorozence není hračka, takže byste ji neměli zneužívat.

V jistém smyslu může být zubař náhradou za figurínu. Obzvláště při výskytu prvních zubů. V příslušném článku můžete zjistit, jak správně vybrat zubáče pro zuby..

Mělo by být dítěti dudlík? Máma zkušenosti

Moje první dcera nevzala figurínu, nic nemohlo nahradit teplo její matky. Ale druhé dítě se zamilovalo do tohoto „sedativního“ od prvních dnů doma. Přínos a poškození dudlíků jsem cítil na sobě, nebo spíše - na své děti. O čem chci mluvit v tomto článku.

Na mnoha místech vyvolala debata o nebezpečích a užitečnosti dudlíků. Na základě svých zkušeností uvedu všechny klady a zápory.

Výhody dudlíků

 1. Uspokojení potřeby sání. "Takže ji můžete krmit celý den," komentovala moje jednání sestra sponzorka. "Přizpůsobme si figurínu." Rád bych to učil, ale moje dcera nesouhlasila s tím, že přijme cokoli kromě matčiny hrudi. Mezitím byl sací reflex dobře vyvinut. To je opravdu těžké, protože dítě bylo mimo jiné docela neklidné. Domnívám se, že figurína dítěte je v tomto ohledu obzvláště milována těmi dětmi, které jsou kojeny, protože je nepravděpodobné, že by láhve se směsí stačily k uspokojení plného reflexu sání.
 2. Pomáhá přestávku mezi krmením. Nemám rád kojení na vyžádání: dítě jí, plivá, komora je natažená, bolí... Kromě toho časté krmení přispívá ke střevní kolice. Ale krmil jsem to svou dceru tímto způsobem, protože při pokusech mé matky o alespoň nějaké přestávky mezi krmením získala moje dcera pupeční kýlu.
 3. Svoboda matčina rukou. Kromě neustálého krmení své dcery jsem musel jako strážce rodinného krbu dělat domácí práce... Našli řešení - smyčku na prstenech. Dal jsem křičící dítě do praku, dal prsa a mohl dělat alespoň nějaké věci. Všechno by bylo v pořádku, ale pěkně jsem si zničil záda po takovém kočárku s kočárkem. Důsledky se stále cítí. Takže když můj syn bral silikonovou figurínu s potěšením, vydechl jsem úlevou.
 4. Bezpečnost na procházku. Když dítě nezkouší dudlík, je obtížnější ho uklidnit na ulici. Výkřik v chladu může vést k velmi hrozným následkům: rýma, angína, pak otitis media. Naše procházky s naší dcerou někdy trvalo 15–20 minut, protože ji nebylo možné v kočárku houpat, figurína zásobená pro tento případ ji odmítla.
 5. Příležitost nechat dítě příbuzným. Protože moje dcera mohla být uklidněna pouze kojením, nemohl jsem nikoho požádat, aby ji položil. I táta to zřídka vzal. Byly případy, kdy bylo naléhavé někam odejít - k lékaři nebo do práce. Vzpomínám si na tyto okamžiky: Byl jsem velmi ustaraný, ale neméně znepokojený křik dcera a příbuzní.
 6. Klid ve veřejných prostorách. S chvěním si vzpomínám na své výlety na kliniku se svou dcerou. Nebere dudlík, ani láhev, protože kvůli tomu musel dát jí ňadra i tam. Musím říci, že je to velmi nepříjemné a vzrušující.
 7. Dudlík chrání před syndromem náhlé smrti. Jak říká australští a američtí vědci, toto dětské příslušenství může zabránit tomu, aby dítě náhle zemřelo na dýchání. Figurína zabraňuje zadržování jazyka a náhlému zastavení dechu a také pomáhá probudit se během.

Harm dudlíky dudlíku

 1. Závislost. Dítě si rychle zvykne na figurínu. Můj syn mohl jen usnout s figurínou. Bylo zbytečné pohybovat se rukama. Žádná figurína - žádný spánek. Chtěl ji sát, když byla vzhůru, ale my jsme se v každém ohledu pokusili malého syna odvrátit. Neustálé sání figuríny, včetně případů, kdy je dítě vzhůru, ve skutečnosti způsobuje velmi silnou závislost na něm, a pak řadu zubních a řečových problémů.
 2. Problémy s kojením, zmeškané krmení. Když malý syn cucal kouzlo během spánku, uklidnila ho natolik, že se ani z hladu nezobudil. Pokusil jsem se všechno znovu zopakovat, když dítě spalo. Intervaly mezi krmením byly tak dlouhé, že dítě vykazovalo známky dehydratace (do nich vnikl fontanel). V tuto chvíli jsem byl také přesvědčen o výhodách krmení na vyžádání. I když myšlenka častého krmení dítěte není podle mého vkusu, je třeba poznamenat, že nejstarší dcera, která velmi často vyžadovala prsa, onemocněla poprvé po 8 měsících. Malý syn, který dostával mléko nepřetržitě, onemocněl rýmou a zeleným výtokem za 1 měsíc! Nikdy jsem si nemyslel, že kojená děti mohou tak brzy onemocnět. V prvním případě bylo odmítnutí figuríny v náš prospěch.
 3. Po figuríně si dítě bere hrudník vážně. Protože technika sání prsou a bradavek je odlišná, dítě uchopí hrudník horší. Také jsme se s tím setkali: zatímco mléko proudí ve velkém proudu, dítě cucal hrudník, jakmile musel vyvinout více úsilí, odvrátil se a začal plakat.
 4. Dlouhodobé sání figuríny způsobuje problémy s kousnutím, nerovnými zuby, taková batolata se nespěchají, aby začali mluvit, a pak nevyjadřují řadu zvuků. Dali jsme svému synovi ortodontickou figurínu, v době 6–7 měsíců jsme byli úplně bez ní, takže jsme takové problémy neznali. Zuby kamarádky z dlouhého rozhovoru se sátem však začaly křivé.
 5. Nečistoty a infekce. Najednou se její syn strčil do úst. Protože máma je lékařem, všechny dudlíky byly důkladně umyté, často sterilizované a hrudník byl také udržován v čistotě. Proti drozdu, či spíše kandidóze, externě používaly speciální drogy. Ale všechno za nic, drozd za námi nezůstal. Kovový hrnek vody neustále vařil a vařil dudlíky... Ale nyní nastal čas, kdy syn přestal sát silikonovou náhražku tak dychtivě (asi je důležité neztratit z dohledu, aby se dítě zbavilo dudlíku). Přestali jsme trvat na tom. A co je překvapivé - drozd zmizel!
 6. Vědci prokázali, že používání figuríny vede ke zvýšenému riziku ušních infekcí.
 7. Psychologické poškození. Někteří psychologové tvrdí, že sání figuríny způsobuje psychologické trauma. Je to, jako bychom umlčeli dítě bradavkou místo toho, abychom ji uklidnili teplými mateřskými prsy. Domnívám se, že je velmi obtížné sledovat závislost psychologických zranění přesně na používání dudlíků, i když přiznávám možnost spravedlnosti tohoto názoru.

Všechny děti jsou velmi odlišné. Jak vidíte v mém příkladu, i děti stejných rodičů se od sebe velmi liší. Věřím, že pokud chcete dát figurínu nebo ne, musíte se rozhodnout o situaci, podívat se na to, jak se dítě chová. Ale samozřejmě si nenechte ujít okamžik, kdy dítě přestane potřebovat figurínu. V každém případě je nutné pokusit se dát figuríně pouze ke spánku a vyjmout ji, když dítě rychle spí. Odstavení dítěte z dudlíku se doporučuje ve věku 6 měsíců až 1 rok. Myslím, že to jsou důležitá doporučení. Doufám, že moje zkušenost bude někomu sloužit.

Články O Neplodnosti