Hlavní Výživa

KDYŽ JE LEPŠÍ BÝT PREGNANT? OBLÍBENÉ DNY NA KONCEPCI

Je užitečné je zapsat do kalendáře v obou případech - pokud neplánujete těhotenství a pokud sníte o tom, že se stanete matkou.

Zejména pro čtenáře Wday.ru astrolog analyzoval nadcházející rok a identifikoval období, kdy je pravděpodobnost vytvoření nového života vyšší než obvykle.

Od 15. ledna do 7. února 2020 bude období trvat, kdy je koncepce nejpravděpodobnější. To je spojeno se zvýšenou vzrušivostí a zanedbáváním preventivních opatření..

Od 17. do 29. února bude další obdobné období. Touha po potěšení, včetně sexuálního života, vás může vážně tlačit.

Od 5. do 14. března čeká další podobné období. Je zde možné nečekané záliby, včetně rychle se rozvíjejících úzkých vztahů.

Od 30. března do 16. dubna bude fáze pokračovat, když se partner, se kterým komunikujete, může chovat neomezeně, projevovat zvláštní netrpělivost nebo neočekávané výbuchy vášně, na které nemusíte být připraveni.

Od 19. do 24. května a poté od 29. května do 7. června přicházejí období, kdy romantická vášeň a smyslnost mohou být opět vyšší než zdravý rozum a opatrnost. Je vhodné si předem promyslet, s kým partnerem chcete komunikovat, jste připraveni na úzké vztahy s ním a jaká antikoncepční opatření použijete.

Od 20. srpna do 5. září - dva týdny, kdy bude obtížné udržet kontrolu v sexuální sféře. Možné zvýšení libida, zvláštní smyslnosti a na tomto pozadí - těhotenství.

Od 13. do 23. října je další období, kdy je možné početí s větší pravděpodobností. Zvláštní roli může opět hrát váš partner, který bude netrpělivý, opatrný nebo něco nebere v úvahu.

Od 7. listopadu do 17. listopadu - v této době se zvyšuje pravděpodobnost těhotenství, ale bude to spojeno již s vaší vzrušivostí.

Nebudou také nejúspěšnějšími okamžiky pro početí v nadcházejícím roce. Kdy dávat pozor, přečtěte si zde..

Jaké dny cyklu můžete otěhotnět?

Chcete-li otěhotnět co nejdříve, musíte si připravit svůj zdravotní stav na tuto zásadní fázi života. A také vědět, jaké dny můžete otěhotnět a pravděpodobnost úspěšného oplodnění je nejvyšší.

Hlavním posláním ženy je narození dítěte, vzdělání a plození. Dříve či později přichází poznání, že žena je připravená stát se matkou.

Ale těhotenství není vždy okamžitě, jakmile taková touha.

Jaké dny je lepší otěhotnět po menstruaci?

Po důležitém rozhodnutí ženy a jejího manžela, že by se dítě mělo objevit v rodině, vyvstává první otázka: „Kdy budeme blízko?“.

Stává se, že taková otázka vyvstává v opačné situaci, kdy je těhotenství nežádoucí a pár se snaží takové události vyhnout.

Ve skutečnosti nelze přesnou odpověď získat, protože každá žena a její tělo jsou individuální.

Ale stále můžete pochopit toto téma, pokud se ponoříte do fyziologie žen.

Žena, která sleduje svůj menstruační cyklus a další jemnosti, by měla mít vždy po ruce osobní kalendář..

Díky tomu je možné přesně určit dny příznivé pro početí plodu. Stejně tak nepříznivé dny pro ty, kteří ještě nechtějí otěhotnět.

Ve skutečnosti je kalendářní počet menstruace a ovulace u žen docela populární, i když není 100% přesný.

S pomocí takového kalendáře můžete pravidelně označovat dny menstruace, počítat úrodnou a neplodnou fázi.

Jde o to, že když žena přijde v plodném věku, může otěhotnět pouze v určitých dnech. Když začíná ovulace, kolem středu aktuálního cyklu.

Všechny ostatní dny - jedná se o neplodnou fázi, nesouvisející možnosti početí plodu.

Ale často v takových dnech existují výjimky z pravidel. Proto antikoncepce pro výpočet ovulace není vždy účinná.

Ovulace těhotenství

Menstruační cyklus ženy obvykle trvá přibližně 25 až 35 dnů, přičemž začátek se počítá od prvního dne menstruace..

Jakmile se menstruace zastaví, je folikulární fáze aktivována. Tato fáze je charakteristická pro syntézu folikuly stimulujícího hormonu endokrinními žlázami, začíná maturace vajíček.

A kolem 9. - 14. dne cyklu se folikul zlomí, což se ženám říká ovulace.

Druhý den po začátku menstruace se děloha začíná připravovat na možnou koncepci, v níž začíná růst endometria.

V případě, že početí nenastalo z jakéhokoli důvodu, folikul se zužuje a produkuje progesteron. Výsledná endometrium se také rozpadá, což vede k další menstruaci.

Menstruační období

Chcete-li získat znalosti o tom, v který den cyklu můžete otěhotnět, měli byste zvážit možnosti početí před kritickými dny..

V průběhu dnů a po jejich dokončení.

 1. Předčasné období. V této době probíhají procesy odhojení endometria, které vycházejí z proudu krve z menstruace. Obvykle je také vajíčko odmítnuto, což by se nyní mohlo stát potenciálem pro oplodnění. Podle lékařů neexistují žádné předpoklady pro připojení vajíčka ke stěně dělohy. Pravděpodobnost početí je proto nízká. A dokonce i v případě opakované ovulace v této fázi cyklu, hormonální pozadí dělá vše, aby nedošlo k těhotenství.
  Ale vždy existují výjimky z pravidel. Pro ženy, které mají nepravidelný sexuální život a nejsou chráněny, je opakovaná ovulace docela reálná. A dny života spermií mu budou moci dát šanci oplodnit vajíčko i za 2-3 dny. Pokud je sexuální aktivita pravidelná, cyklus je stabilní, šance na otěhotnění jsou sníženy na nulu.
 2. Měsíčky. Stejně jako v předchozí situaci je při menstruaci šance na početí zanedbatelná. Neočekávaná „překvapení“ mohou být, pouze pokud:
  * menstruace je dlouhá, spermie mohou čekat na nástup plánované ovulace;
  * nestabilní cyklus menstruace, pokud menstruace nastane v neočekávaný den a všechny výpočty jsou automaticky aktualizovány.
 3. Po kritických dnech. Je obtížné otěhotnět po dokončení období. Protože předpoklady jsou nepříznivé, stále existují výjimky. Protože život spermií trvá asi 7 dní, ženy, jejichž menstruace rychle končí, existuje šance, že sperma přežije před začátkem ovulace. Zejména pokud ke kontaktu mezi partnery dojde 3-6 dní po skončení kritických dnů.

Jaké dny jsou nejvyšší šance na otěhotnění??

Je možné přesně určit, ve které dny je pravděpodobnost, že žena „letí“, nejvyšší - můžete, ale nemůžete mluvit o 100% informací.

Existuje několik metod, které určují, ve které dny je pravděpodobnost těhotenství nejvyšší:

 1. Bazální teplota.
  Měřením bazální teploty lze zjistit počátek ovulace. Teploměr bude ukazovat teplotu 37 až 37,3 stupňů. Ihned po spánku musíte změřit anální tělesnou teplotu, která poskytuje nejpřesnější hodnoty..
 2. Ovulační test.
  Takový test si můžete zakoupit v lékárně. Specifičnost tohoto testu je podobná principu testu možného těhotenství. Po vložení testu do moči se objeví jeden nebo dva proužky. Ve druhém případě si může být žena jistá, že už ovulovala. Takový test se však provádí 2-3 dny v řadě v konkrétní denní době.
 3. Ultrazvukové vyšetření.
  Lékaři předepisují takovou studii těm ženám, které kvůli diagnóze neplodnosti nemohou otěhotnět. Taková diagnóza se provádí 10 dní po posledním dni menstruace. Během studie se specialista dívá na růst folikulu ve vaječníku, který je dominantní. Jsou chvíle, kdy k těhotenství nedochází kvůli skutečnosti, že k ovulaci vůbec nedochází.

Tabulka: kdy je snazší otěhotnět

Aby bylo možné určit, které dny cyklu může žena otěhotnět, dojde k záchraně tabulka cyklů.

Nejprve musíte u ženy spočítat trvání menstruačního cyklu.

K tomu je třeba vědět, že jeho začátek začíná prvním dnem nástupu menstruace a cyklus končí v předvečer druhé menstruace po něm.

Dále můžete pomocí speciální tabulky vypočítat dny ovulace, kdy nastane ideální období pro početí.

Tabulka: „ve které dny cyklu mohu otěhotnět“

Díky tomuto kalendáři můžete jednoduše spočítat přibližné dny začátku ovulace. Je tedy nutné provést různé metody pro stanovení dnů doprovodného početí.

Mohou to být testy na ovulaci, měření bazální teploty ráno a dokonce výlet k ošetřujícímu lékaři.

Příklad výpočtu

Jasný příklad výpočtu: U ženy trvá cyklus 28 dní. Takže jedenáctý den po začátku menstruace musíte začít testovat ovulaci.

Sedm snadných způsobů, jak spočítat ideální dny pro otěhotnění

Je to důležitý, šťastný a dokonce vážný okamžik. Rozhodnutí otěhotnět bylo učiněno, testy jsou pozadu (a pokud ne, je čas vzít testy, které jsou potřebné při plánování těhotenství). Odmítli jste antikoncepci. Nyní sestavíme koncepční kalendář a naše služba vám pomůže.

Online kalkulačka početí

Můžete vypočítat den ovulace a nejlepší dny pro početí dítěte bez online služeb - listem a perem (vzorce jsou uvedeny níže). Kalkulačka početí však vše spočítá rychleji a přehledněji. Vyplňte povinná pole a klikněte na "Odeslat". Pokud váš měsíční cyklus trochu plave - pak 29, pak 30-31 dní, pak vypočítejte aritmetický průměr za poslední tři měsíce (sečtěte délku MC a vydělte třemi). Toto číslo musí být vloženo do kalkulačky.

Optimální doba pro početí, těhotenství a narození zdravého dítěte

Příznivý čas pro otěhotnění dítěte - co?

Od nepaměti v Rusku byly děti počaty na podzim a narodily se na konci jara a léta. Svatební čas byl v říjnu. Bylo to kvůli náboženským tradicím a sezóně v terénu..

Právě v září skončila doba sklizně a rolník si mohl odpočinout. A jak víte, všichni pracovali na polích - muži i ženy. Je snadné pochopit, jak to ovlivnilo zdraví dětí, které byly od útlého věku zmírněny a zvyklé pracovat.

Pokud však vezmete v úvahu dobu početí a narození z vědeckého hlediska, pak v každé sezóně najdete své klady a zápory. Vyberte si, co je pro vás důležitější, a rozhodněte se sami.

Koncepce v létě - narození dítěte na jaře

klady

 1. Spousta vitamínů (čerstvé ovoce a zelenina), dobré zdraví.
 2. Minimální nebezpečí vzniku ARI a chřipky.
 3. Příležitost k odpočinku na moři, získat sílu.
 4. Mnoho pozitivních emocí ve spojení se zbytkem, v létě.

Minusy

 1. Poslední měsíce těhotenství prošly obdobím epidemie chřipky a zvýšenou pravděpodobností zranění (led, rozbředla). V předvečer těhotenství, sportovního životního stylu a vitamínů vám pomůže i doprovázení manžela při procházkách..
 2. K porodu dochází při sezónním oslabování těla a při nedostatku přírodních vitaminů - o vitamíny se opírejte na podzim a v zimě a na jaře si užívejte tablety.

Koncepce na podzim - narození dítěte v létě

klady

 1. Mnoho vitamínů při početí (ovoce, zelenina).
 2. Můžete relaxovat v sametové sezóně na jihu - získejte pozitivní emoce.
 3. Kojení také padá na období bohaté na vitamíny..
 4. Méně pravděpodobné sezónní úrazy.

Minusy

 1. První měsíce těhotenství se vyskytují v chladném období, což pro plod představuje nebezpečí. Připravte se dobře na početí: temperament a opevnění.
 2. Poslední měsíce těhotenství jsou léto. Pokud je počasí horké a dusné, je obtížné tolerovat, zejména při pozdní toxikóze - kupte si ventilátor a během dne nechodte ven a chodte večer nebo brzy ráno, když není čerstvý vzduch a vzduch.
 3. Dlouhé denní světlo nevede k produkci těhotenského hormonu - melatoninu, což je v posledních měsících velmi důležité. Hormon produkuje epifýzu hlavně ve tmě, tedy především koncem podzimu a zimy. Pokud jste zdraví a šťastní, pak s těhotenstvím zvládnete množství melatoninu, které máte.

Koncepce v zimě - mít dítě na podzim

klady

 1. V posledních měsících těhotenství existuje mnoho přírodních vitamínů (ovoce a zelenina). Jsou zvláště nezbytné pro plod pro období narození a adaptace..
 2. Kojení probíhá také v podmínkách vitamínů..

Minusy

 1. První měsíce těhotenství jsou na vrcholu chřipky a akutních respiračních infekcí. To je velmi nebezpečné, protože v prvních dvou měsících dochází k tvorbě hlavních orgánů dítěte. Chraňte se před infekcemi vitamíny a zdravým životním stylem..
 2. Na konci těhotenství se snižuje produkce hormonu těhotenství, melatoninu. Zdravé a ostřílené tělo se nebojí.
 3. První měsíce života dítěte klesají v chladném období - to není příliš dobré pro chůzi. Pokud je dítě zdravé, začnou ho temperovat od prvních dnů (vzduchové koupele atd.) A chodí s ním za každého počasí (kočárek a kukla chrání před větrem a deštěm).

Koncepce na jaře - mít dítě v zimě

klady

 1. K početí dochází v nejradostnějším období oživení přírody - v období lásky. Přináší spoustu pozitivních emocí..
 2. Poslední měsíce těhotenství probíhají za příznivých podmínek, kdy ještě nebyla vyčerpána zásoba vitamínů.
 3. V posledních měsících těhotenství, nejvyšší produkce melatoninu - hormonu těhotenství.
 4. Dobré povětrnostní podmínky usnadňující snášení pozdní toxikózy (venku není horké).

Minusy

 1. V době početí mohou mít rodiče vyčerpání vitamínů, což je pozorováno u většiny lidí na jaře. Konzumujte vitamíny.
 2. V posledních měsících těhotenství je vysoká pravděpodobnost zranění (led, bláta).
 3. První měsíce života dítěte se vyskytují v období epidemie chřipky a akutních infekcí dýchacích cest - temperament a péče o dítě, použití oxolinové masti.
 4. Ne velmi dobré podmínky pro procházky v chladném a větrném počasí - oblékněte své dítě podle počasí, získejte spolehlivý kočárek s kapucí.

Jak vidíte, jakékoli nevýhody lze překonat a vyrovnat, například špatné počasí je dobré pro zatvrdnutí dítěte. Kromě toho je dítě v prvních měsících spolehlivě chráněno mateřskou imunitou, kterou získalo při narození a nadále přijímá z mateřského mléka, nebojí se virů. Hlavní věc je, že dítě by mělo být oblečeno podle počasí a ne potit se v několika vrstvách oblečení. Ale více o tom v jiné sekci..

Těhotenství Elena snadno vydržela, přestože se hodně bála. Přestože byla podezřelá žena, neměla toxikózu. Dítě se mělo narodit na jaře. Podle jejích výpočtů, jen k narozeninám jejího manžela.

Na dvoře bylo pozdní jaro. Sníh se dlouho topil, ale počasí bylo příšerné - déšť, vítr, opět mokrý sníh, zataženo. To už nevedlo k dobré náladě pro už tak znepokojující ženu. Proto se týden před domnělým narozením rozhodla Lena jít na předporodní oddělení, protože lékař byl dobrý přítel a poskytoval jí veškerou péči.

Syn nedosáhl manželova jména pouze na jeden den, narodil se 20. dubna. V tento významný den vyšlo dokonce i slunce, aby se setkalo s dítětem. Naplnil pokoj ženy v práci a usmál se na dítě. Ze dne na den bylo dítě plné zdraví a počasí zjemňovalo. Na rozdíl od všech předpovědí, v den vypouštění slunce jasně svítilo a ledviny se chystaly zvětšit.

Bude příjemné chodit s Ilyushou, radovala se mladá matka. Jak lékaři radili, hned příští den se maminka a táta rozhodli jít s malým na první procházku. Na ulici to bylo trochu chladnější a slunce zrádně zmizelo, ale oblékli ohřívač dítěte a šli do parku. Před ním měl chodit asi kilometr, ale chodit jako procházka. Na cestě je čekalo překvapení - padl mokrý sníh. Silný vítr srazil rodiče, ale dítě klidně vyskočilo v kočárku. Její stěny spolehlivě absorbovaly útoky větru a kapuce byla chráněna před sněhem.

Rodiče zvlhli a zchladli a dítěti to bylo jedno, i když se Lena o dítě moc bála. Takové zasněžené chladné počasí bylo stále měsíc, ale rodiče chodili s dítětem každý den. Výsledkem bylo, že Ilyusha ztvrdl a první rok se vůbec neochotil..

Příznivé dny pro početí

Po provedení nezbytných testů, očkování, stanovení zdravého životního stylu a zvolení požadovaného času porodu zůstává záležitost malá - zbývá jen otěhotnět. K tomu potřebujete znát nejvhodnější dny pro početí. Lze je snadno spočítat, pokud máte středně dlouhý menstruační cyklus. Jinak vám váš gynekolog pomůže..

Průměrný menstruační cyklus ženy je 28-30 dní. Začíná prvním dnem menstruace a končí prvním dnem další menstruace. Pokud je cyklus stabilní a opakuje se každý měsíc s přesně stejnou přestávkou, můžete bezpečně pokračovat ve výpočtech. V první polovině menstruačního cyklu zraje folikul v jednom z vaječníků, ze kterého opadá zralé vajíčko, a 14. až 15. den poté nastane ovulace, tj. Jeho zrání.

Zralé vejce je schopno oplodnit do dvou dnů po ovulaci a spermie mají fertilizační aktivitu do 4 dnů po ejakulaci. Celková doba nejpravděpodobnější možnosti početí je tedy asi 6 dní.

Zvažujeme tedy 14-15 dní od začátku menstruace - bude to první den možné početí. Přidáváme k tomu 6 dní, během nichž je také možné pojetí. Během tohoto období aktivujte své sexuální vztahy a těhotenství bude s největší pravděpodobností.

Nina Bashkirová, „Plánujeme dítě“

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Koncepce dítěte - jak spočítat vše a otěhotnět

Průvodce po akci

Nejvhodnější doba pro početí je zpravidla 12–16 dní před začátkem následujícího měsíčního cyklu. Období, ve kterém se sperma a vajíčko mohou za nejvýhodnějších okolností setkat, je nanejvýš 3 nebo 4 dny - několik dní před a po ovulaci. Důvodem je skutečnost, že životnost spermií je 2-3 dny (podle některých zdrojů - až 5 a dokonce 7 dní) a životnost vajíčka je až jeden den, méně často až 3 dny.

Marina Pilnenskaya
Porodník-gynekolog, Moskva

Jak je početí

Samotný termín „ovulace“ pochází z latinského vajíčka - vejce; toto je název procesu východu zralého, schopného oplodnit vajíčko z vaječníku do břišní dutiny.

Fyziologicky je ovulace jednou ze stádií menstruačního cyklu. K ovulaci u žen v reprodukčním věku dochází pravidelně, každých 21-35 dní - uprostřed menstruačního cyklu (cyklus se obvykle počítá od prvního dne menstruace). Frekvenci výskytu ovulace regulují hypofyzární hormony - endokrinní žlázy umístěné v mozku a ovariální hormony (estrogeny a progesteron). Ovulace se zastaví nástupem těhotenství a po zániku menstruační funkce.

Aby došlo k pohlavnímu styku, je nejvýhodnější okamžik, kdy dojde k ovulaci a spermie mají dostatek času na to, aby upadly do vejcovodů, kde „počkají“ na uvolnění ženské zárodečné buňky nebo bezprostředně po ovulaci, když je vajíčko již v vejcovod.

Koncepční den

Pokud správně vypočítáte, v který den dojde k ovulaci, a během této doby sexuálního života je vysoká pravděpodobnost, že žena otěhotní.

Jak tedy lze zjistit ovulaci? Za prvé, s pomocí subjektivních znamení. Mohou to být krátkodobé bolesti v dolním břiše, pocit „praskající bubliny“ uprostřed cyklu, některé ženy zaznamenávají zvýšenou sexuální touhu - je to kvůli uvolňování estrogenů, ženských pohlavních hormonů, které se vytvářejí ve vaječnících, během ovulace. Některé příznaky lze odhalit při rutinním gynekologickém vyšetření, i když je těžké si představit, že žena, která věří, že nemá problémy s reprodukcí, půjde ke gynekologovi pouze za účelem stanovení ovulace. Žena si však může všimnout několika příznaků sama.

Den ovulace může být určen pozorováním uvolňování hlenu z děložního hrdla. Maximální sekrece hlenu je spojena s prudkým zvýšením hladin estrogenu a shoduje se s časem ovulace. Kromě toho se někdy používá roztažitelnost hlenu a pozoruje se také jeho krystalizace. Během ovulace je hlen velmi viskózní, lze jej napínat mezi prsty až do 8 - 10 cm. Čím větší je krystalizace, tím větší je pravděpodobnost ovulace. Tento jev se nejzřetelněji projevuje 3-4 dny před ovulací a dosahuje maxima v den navrhované ovulace. Krystalizace je výsledkem biofyzikálních a biochemických změn v hlenu děložního. Během tohoto období dochází ke zvýšení množství hlenu a ke zvýšení koncentrace solí, především chloridu sodného, ​​který je spolu s ionty draslíku odpovědný za jev krystalizace. Při těžké krystalizaci vypadá hlen jako kapradina pod mikroskopem. Existují speciální mikroskopy pro domácí použití, na které lze aplikovat hlen nebo sliny. Hlavní změny nastávají přesně ve vaginálním hlenu, ale ovlivňují také celé tělo, takže pro pohodlí začaly pracovat se slinami, u kterých je také možné určit příznak krystalizace. Zařízení Baby-Plan pro stanovení ovulace je založeno na tomto jevu..

Další nejpřesnější a nejinformativní metodou pro stanovení ovulace je měření základní teploty - teploty v konečníku. Metoda je poměrně jednoduchá a nevyžaduje prakticky žádné speciální vybavení, s výjimkou běžného lékařského teploměru.

Bazální teplota se měří stejným lékařským teploměrem ráno, ihned po probuzení, aniž by vstala z postele. Měření se musí provádět současně se zavedením teploměru do konečníku do hloubky 4 - 5 cm. Data měření teploty jsou vynesena do grafu, jehož vertikální osa je teplota a horizontální osa je den menstruačního cyklu. Graf také ukazuje dny pohlavního styku.

U mnoha žen lze s pečlivým monitorováním harmonogramu bazální teploty zjistit, že před zvýšením teploty je pozorován její krátký pokles. Podle této metody se má za to, že okamžik ovulace nastává 12 hodin před vzestupem bazální teploty nebo mezi poklesem a začátkem jeho vzestupu..

Mohu si vybrat pohlaví dítěte?

Při plánování těhotenství nemnoho potenciálních rodičů nemyslí na to, jak si předem zvolit pohlaví nenarozeného dítěte. Jeden potřebuje chlapce, druhý dívku. Takové plánování se stává zvláště důležitým, pokud rodina již má jedno dítě. Rodiče zpravidla sní o tom, že mají druhé dítě opačného pohlaví.

Existuje pouze jeden způsob, více či méně vědecky zdravý, pokusit se naplánovat pohlaví dítěte. Spermie s mužskou sadou chromozomů se pohybuje rychleji, ale žije méně než sperma s ženskou sadou. Proto náhoda sexuálního styku s ovulací (asi 14 dní před začátkem menstruace s 28denním menstruačním cyklem) zvyšuje pravděpodobnost narození chlapce a narození dívky je pravděpodobnější, pokud se pohlavní styk vyskytne o 2-3 dny dříve. Toto pravidlo však nefunguje vždy, protože se ve všech ohledech týká klasické situace „nezdravých“ rodičů. Pokud má některý z partnerů zdravotní stav, obvykle to ovlivňuje „rychlostní charakteristiky“ spermií. Například k tomu dochází, když dochází k narušení acidobazické rovnováhy genitálního traktu nebo ke změně kvalitativního složení sekrece u žen nebo v případě fyzické únavy u mužů (ovlivňuje to také mobilitu „zinger“)..

Menstruační cyklus

Koncepční menstruační dny

Příznivé dny pro početí a jak snadné je určit

Poznání příznivých dnů zvyšuje šance na početí. Tyto dny jsou ovlivněny životností spermií a vajíček, jakož i menstruačním cyklem. Aby mohlo dojít k početí, musí spermie dosáhnout dospělého vajíčka. Existuje mnoho metod používaných k výpočtu příznivých dnů a zahrnují poznání průměrné délky menstruačního cyklu, známky ovulace a dokonce i použití kalkulačky ovulace.

Ovulace (uvolnění vajíčka) a asi 5 dní před tím jsou nejlepší dny pro pokus o otěhotnění. Všichni ostatní během menstruačního cyklu jsou považováni za nepříznivé dny. Pokud ale nechcete otěhotnět, nejbezpečnější období je od 4. dne po ovulaci do konce cyklu (začátek dalšího menstruačního období)..

Jak vypočítat nejvýhodnější dny pro početí?

Určení nejvhodnějších dnů pro početí pomáhá určit, kdy dojde k ovulaci, a to buď předcházet těhotenství, nebo zvyšuje šance na těhotenství.

1. Schéma délky menstruačního cyklu (kalendářní metoda)

Sledováním menstruačního cyklu můžete určit, jak dlouho trvají luteální a folikulární fáze. Pokud je cyklus pravidelný, umožňuje také vypočítat, kdy dojde k ovulaci. Otevřete tabulku nebo kalendář (například v telefonu) a označte první den období - to je začátek cyklu. A pak také označte den, kdy vaše období končí. Jakmile začne další menstruace, označte znovu první den. Pokračujte v tomto procesu po dobu tří až čtyř měsíců, protože další informace povedou k přesnějšímu určení vašich příznivých dnů pro početí..

Tato metoda vám může pomoci lépe pochopit trvání menstruačního cyklu a jeho trvání. Budete vědět, kdy příští pravděpodobně začne, a můžete spočítat období ovulace a nejlepší dny pro početí.

2. Nejpříznivější dny

Většina vajec žije 12 až 24 hodin po ovulaci a spermie mohou obvykle přežít až 5 dní ve vaginálním prostředí, což je příznivé.

Nejlepší období pro početí je tedy 5 dní před ovulací a v den ovulace. Ve většině případů dochází k ovulaci mezi 12 a 16 dny od začátku menstruačního cyklu. To znamená, že pokud je váš cyklus 24 dní, bude to 10. den; pokud 28 dní - 14. den; pokud je to 35denní cyklus - ovulace 21. den.

Na základě těchto informací můžete určit nejvýhodnější dny v měsíci v závislosti na délce cyklu. Následující tabulka vám pomůže s výpočty:

Nejlepší dny pro početí v závislosti na délce menstruačního cyklu

Délka cyklu, dnyPříznivé dny
245 - 10 dní
289-14 den
třicet11 - 16 dní
3516-21 dní

* Antikoncepční poznámky: pokud plánujete používat informace o ovulaci jako způsob kontroly své šance na otěhotnění, musíte se vyhnout sexu někde mezi 8 a 16 dny každého z menstruačních cyklů. Pokud tak neučiníte, měli byste použít kondom, bránici nebo jinou bariérovou metodu antikoncepce. Aby byla metoda účinná, musíte být každý měsíc opatrní, vědět, jak se vaše tělo mění, a být upřímný s partnerem ohledně menstruačního cyklu..

Hlavní příznaky ovulace

V některých případech mají ženy nepravidelné cykly a je pro ni obtížnější stanovit vhodné dny pro početí. Pak musíte znát další příznaky naznačující nástup ovulace.

1. Cervikální změny

Pokud je děložní hlen podobný konzistenci a vzhledu vaječných bílků, nastane ovulace nebo se blíží. U všech žen může tato tekutina vypadat jinak, ale ovulace je obvykle den s nejviskóznější tekutinou..

2. Změna tělesné teploty

Většina žen má během menstruačního cyklu konstantní bazální tělesnou teplotu (BTT). Může se mírně snížit den před ovulací, ale nejdůležitější změnou je významné zvýšení BTT, které začíná den po ovulaci a pokračuje. Chcete-li určit příznivé dny pro početí, musíte pravidelně měřit teplotu a dodržovat plán alespoň 3 menstruačních cyklů.

3. Tvrdost děložního čípku nebo změny jeho polohy

Během ovulace podstoupí děložní hrdlo mnoho změn. Můžete si všimnout, že je mokrý, otevřený, měkký nebo vzrostl. Je třeba věnovat pozornost studiu děložního čípku po několik cyklů, aby bylo možné rozlišit jeho stav během ovulace a po zbytek dne.

4. Sekundární příznaky

Sekundární příznaky nemusí být nutně nalezeny u všech žen, ale mohou také pomoci určit příznivé dny pro početí. Mezi některé příznaky patří zvýšená sexuální touha, nadýmání, bolest na hrudi, mírná bolest nebo křeče v pánvi nebo zvýšené vnímání chuti nebo vůně..

5. Použijte testy ke stanovení ovulace

Testy ovulace si můžete koupit v lékárně nebo v obchodě. Budou moci varovat před jeho výskytem za 12-24 hodin. Princip činnosti je založen na měření hladiny luteinizačního hormonu (LH), jehož množství dosahuje vrcholu těsně před nástupem ovulace. Pro stanovení, kdy dojde k ovulaci, potřebujete pouze moč. Toto není nejvhodnější způsob, jak určit nejlepší dny pro početí, protože to funguje již na samém konci plodného okna, ale je to rychlé a snadné.

Kdy je nejlepší otěhotnět a které dny se považují za příznivé?

Plánované těhotenství je podle lékařů mnohem lepší než neočekávané. V tomto případě je riziko vzniku nežádoucích nemocí, které se mohou během těhotenství rozvinout u nastávající matky i jejího dítěte, výrazně nižší. Tento článek vám řekne, kdy je lepší otěhotnět dítě a které dny jsou pro to považovány za příznivé..

Nejlepší čas na otěhotnění

Abychom pochopili, jak určit nejvhodnější čas pro početí dlouho očekávaného dítěte, musíte se ponořit do biologických principů - to pomůže docela snadno a snadno pochopit metodu výpočtu..

K oplodnění jsou zapotřebí dvě zárodečné buňky. Jedním z nich je žena a druhým mužem. Zdálo by se, že všechno je jednoduché, ale to není úplně pravda..

Ženský menstruační cyklus má několik po sobě jdoucích fází. Každá fáze je charakterizována svými vlastními charakteristikami. Hlavní funkcí menstruačního cyklu je zrání a příprava vajíčka pro nadcházející oplodnění. Tato vlastnost je přirozeně koncipována pro pokračování v lidské rase..

Hnojení vajíčka je možné až po zrání. Je také zásadní, aby vejce opustilo vaječník a vstoupilo do vejcovodu. To je nezbytné, aby se samčí reprodukční buňka mohla setkat s mužem. Fúze dvou zárodečných buněk se nazývá oplodnění nebo početí.

Lékaři věnují zvláštní čas menstruačnímu cyklu, kdy je vejce již zralé a připravené k oplodnění. Toto období se nazývá ovulace. Během tohoto období je pravděpodobnost početí dítěte nejvyšší. Je třeba poznamenat, že je možné plánovat početí dítěte nejenom v jeden den.

Odborníci rozlišují celé období, kdy pravděpodobnost oplodnění vajíčka zůstává poměrně vysoká. Je to docela snadné zjistit - je to pár dní před a po ovulaci. Tento čas je nejpříznivější pro početí dlouho očekávaného dítěte.

Jak vypočítat ovulaci?

Výpočet plánovaného data početí se velmi často provádí přesně pomocí metody stanovení ovulace. K tomuto účelu lze použít několik různých možností počítání. Každá z nich má své výhody a nevýhody..

Metoda kalendáře

Tato metoda je nejčastější, protože je poměrně jednoduchá. Každá žena může vypočítat datum ovulace a příznivé období pro početí pomocí metody kalendářního výpočtu.

Kolik dní po porodu můžete otěhotnět

Důvodem je často nevědomost příznivých dnů pro početí. Proto je důležité vědět, které dny po porodu můžete otěhotnět. Znalost těchto dnů, můžete výrazně snížit počet párů, kteří nemohou najít příčinu selhání. Tento článek pomůže pochopit podstatu ženského těla a přiblíží okamžik početí..

V jaký den po menstruaci můžete otěhotnět?

Kdy mohu otěhotnět po menstruaci? Ve zvláštních dnech, které se vyznačují očekáváním zralého vajíčka spermatu. K těmto okamžikům dochází v den ovulace. Zdravá žena by ji měla mít vždy jednou za cyklus. Některé ženy někdy mají dvě ovulace v cyklu, ale toto je velmi vzácný případ a lze jej považovat za výjimku z pravidla..

Ovulace začíná svou práci, když dívka dosáhne puberty a její období začíná poprvé. Normálně se menstruační cyklus může měnit od 21 do 35 dnů. Trvání špinění je 3 až 7 dní. V průměru k ovulaci dochází 14. den cyklu (pokud menstruační cyklus trvá 28 dní).

První den menstruace je považován za začátek cyklu. To znamená, že pokud menstruace začala první den aktuálního měsíce, pak je vhodné v kalendáři poznamenat tento den jako první den období.

Kalendář by měl být veden, aby byl vždy veden, když byste očekávali své „červené dny“ a viděli jejich systematický charakter. Každý ví, že indikátorem zdraví žen je pravidelnost a přesnost menstruačního cyklu..

Koncepce po menstruaci je okamžitě nepravděpodobná, takže je lepší naplánovat pár dní před ovulací.

Obecně je celý cyklus podmíněně rozdělen do čtyř fází:

 • První fáze jsou dny menstruace, které se nazývají menstruace. Doba trvání je od 1 dne do 7.
 • Druhá fáze je folikulární, která trvá od 12 dnů do 16.
 • Třetí fáze je ovulační, včas je krátká - 1 den.
 • A na konci období je čtvrtá fáze luteální, někde plus nebo mínus dva týdny.

Pro první fázi není co říci, a tak je jasné, že v těchto dnech menstruace pokračuje. Během této doby dochází k odmítnutí endometria a vychází z krve.

Druhá fáze je charakterizována růstem folikulů a začátkem nového stadia zahušťování stěn dělohy. To znamená, že se blíží čas ovulace a stojí za to se připravit na přijetí oplodněného vajíčka. Embryo se připojí ke stěně dělohy a tento proces je velmi důležitý pro úspěšné početí.

Ovulační fáze zahrnuje ovulaci. Během tohoto období praskne dominantní folikul a z něj vychází zralé vajíčko. Prochází vejcovody k děloze. Tady se musí setkat se svým sledovaným přítelem..

Doba jejího života není nic, den. Předpokládá se, že můžete otěhotnět dva až tři dny před ovulací, během ní. Pokud došlo k významnému datu, tělo aktivně pracuje na zajištění všech nejlepších podmínek pro plod.

To je zajímavé: ve skutečnosti k početí dochází pouze v den ovulace, kdy vajíčko opouští folikul. Její průměrná délka života je jeden den.

Ale můžete otěhotnět, pokud byl nechráněný pohlavní styk 2-3 dny před ovulací.

Faktem je, že sperma, poté, co se dostalo do dělohy, může pokračovat ve své činnosti až 5 dnů, a tak může čekat na vajíčko a spojit se s ním. Koncepce se stala.

Závěr: Těhotenství můžete otěhotnět po menstruaci za 9–14 dní s pravidelným cyklem, který trvá 28 dní. Pokud je cyklus velmi krátký, bude ovulace za 10 až 11 dní. Vzhledem k přežití spermatu s nechráněným sexem je 5. den po menstruaci také možnost otěhotnět.

Ale v situaci, kdy se sperma neobjevilo na setkání, vejce umírá. Tím se dokončí ovulační fáze cyklu a začne luteální.

Ve luteální fázi se tělo opět začíná připravovat na menstruaci. Endometrium, které rostlo na stěnách dělohy, aby do něj pohodlně vložilo plod, nebylo potřeba..

Tělo se toho zbaví: kousky endometriální tkáně vyjdou s krevními sekrecemi.

Ukazuje se, že je lepší naplánovat koncepci 11-14 dní po začátku špinění.

Pojďme udělat nějakou matematiku:

 • Za prvé, sperma pokračuje ve svém životě v ženském těle asi pět dní;
 • Za druhé jsme zjistili, že žena je schopná otěhotnět jak před ovulací, tak během tohoto procesu;
 • Výsledkem je příznivé období až 1 týden pro celý cyklus, přesněji - až 5 dní.

Harbingery „Nebezpečných“ nebo „Příznivých“ dnů

Všichni chápeme, že každý zástupce krásné části lidstva má individuální charakter menstruačního cyklu. A ne všechny ženy vědí, kdy jejich tělo bude chtít plnit poslání plození.

Pro některé ženy, které nechtějí otěhotnět, jsou to nebezpečné dny. A další čekají na příznivé dny na početí. Proto gynekologové a zkušené dámy zdůrazňují některé příznaky, kdy by mělo dojít k ovulaci..

Při zahájení ovulace všichni tyto informace velkoryse sdílejí:

 • Metoda kalendáře. Zde přichází kalendář k naší pomoci, kde slavíme menstruační cyklus. Nyní existuje mnoho aplikací v telefonu, v notebooku, na internetu, kde můžete zadávat informace online. Není tedy nutné nosit papírový kalendář, který se někde snaží utéct. Po celé měsíce mohou ženy přesně říci, kdy se očekávají příznivé dny. To se samozřejmě týká pravidelného cyklu. Ti, kteří nemají toto oprávnění, si vybírají jiné domnělé příznaky..
 • Přidělení. Existuje něco jako děložní hlen. Jedná se o čirou a viskózní tekutinu z pochvy, která se může pravidelně objevovat. V době ovulace se stává hustší a hojnější. A její vzhled připomíná vajíčko bílé.
 • Sexuální touha. Matka Příroda sama se postarala o pokračování lidstva a položila do ženy specificky pro toto období zvláštní smyslnost a sexualitu. V takových dnech se dáma cítí krásnější než obvykle a muži kolem ní tak natáhnou ruku. Obvykle se v takových dnech frekvence občas zvyšuje.
 • Bazální teplota V poslední době se tato metoda stanovení ovulace stala populární. Jeho výhody jsou následující: zdarma a přesné, zejména pro ty, kteří používají bazální plány déle než měsíc. Kolik párů, které bezpečně počaly dítě po této metodě, nelze spočítat. Dámy, vezměte si zbraně. Ve skutečnosti je vše jednoduché: musíte mít jakýkoli teploměr a sílu vůle. Každé ráno ve stejnou dobu, kdy je tělo v klidu po dobu nejméně 4 hodin, změříme teplotu a výsledky označíme do grafu. BT měření lze provádět třemi způsoby: v ústech, v pochvě a konečníku. Nejčastěji se měří v konečníku, je považován za přesnější. Neměňte metodu měření po celou dobu. Bazální teplota začíná stoupat, když se ovulace v den ovulace blíží a prudce klesá. Pokud tedy dívka vidí prudký skok v teplotě dolů, je to jistě známkou ovulace a je jasné, v který den po menstruaci se objeví. V tento den můžete být jistě těhotná..
 • Ovulační test. Dražší metodou je nákup testovacího proužku pro stanovení ovulace. Podle pravidel tohoto testu se vyplatí močit za týden a půl po začátku menstruace. Nepochybnou nevýhodou této metody jsou její vysoké náklady, zejména pokud má žena nepravidelný cyklus. Plusy však zahrnují přesnou definici dne ovulace.
 • Dolní bolest břicha. Během ovulace začínají ženy cítit nepříjemné pocity v dolním břiše. Může se projevit ve formě křečí, bolesti, nadýmání. Obvykle se jedná o jednostranný druh senzace, při kterém dochází k procesu ovulace. Může to však být zaměněno s běžnou střevní prací. Ačkoli, pokud dívka dokonale zná své tělo, nebude si tyto pocity zaměňovat s žádnými jinými. Mírná bolest může způsobit prasknutí folikulu. Může se dokonce objevit několik kapek krve.
 • Citlivost prsou. Možná otok mléčných žláz a jejich bolest.
 • Ultrazvukové monitorování. Další metodu, kterou může žena použít, ale k tomu bude muset provést ultrazvukové vyšetření. Ultrazvuk je skvělý způsob, jak sledovat všechny fáze, které procházejí ženským tělem. Je to také příležitost vytvořit si svůj osobní ovulační kalendář..

Níže je uvedeno, kolik toho může přístroj vnitřních funkcí zobrazit:

 • Když folikul, který uchovává vejce, se zvětší;
 • Když je děložní hrdlo otevřeno a vyhlazeno;
 • Jak dominantní folikul dozrává, až do začátku ovulace;
 • Čas, kdy se objeví korpusové luteum. Je charakterizována skutečností, že ovulační fáze začala;
 • Ukáže se po kolika dnech, kdy můžete dítě bezpečně otěhotnět;

Je možné otěhotnět při menstruaci?

Někteří zástupci ženské části Země tvrdí, že počet jejich dětí padl právě v době menstruace. A opravdu ano.

Vše je základní: když menstruace trvá 6 dní a žena má krátký cyklus menstruace (21 dní). Intimita byla 5. až 6. den menstruace. Spermie bylo „živé“ a udržovalo si sílu po dobu 5 dnů.

Vzhledem k tomu, že k ovulaci dochází uprostřed menstruačního cyklu, došlo k 10-11 dny.

Výsledkem bylo, že celé a nezraněné spermie po 5 dnech života v děloze oplodnilo vajíčko, které vyšlo během ovulace, 10. až 11. den cyklu.

Ukázalo se, že žena během menstruace otěhotněla. K samotné koncepci došlo ve skutečnosti 5 dní po ukončení menstruace. S krátkým menstruačním cyklem můžete otěhotnět jak během menstruace, tak i po ní po dobu jednoho týdne, v závislosti na délce výtoku krve.

V přírodě existují tři faktory, které ovlivňují schopnost otěhotnět, když probíhá menstruace:

 • První je, pokud má dívka krátký cyklus menstruace od 21 do 23 dnů. V tomto případě je možné, že nejlepší dny pro početí právě padají na dny krvácení. A pokud vezmete v úvahu faktor přežití spermií, šance se zvýší. To znamená, že pokud byl sex během menstruace a vejce dozrála 10 dní po začátku špinění, pak se bude konat schůzka.
 • Druhý případ lze připsat těm případům, kdy k ovulaci dochází několikrát za cyklus. To je docela vzácné, ale pokud to měli předkové na ženské straně, šance se zvýšila. Ukazuje se, že druhá ovulace může na menstruaci dopadnout. Tento jev mohou ovlivnit také některé rysy těla: prudký nárůst hormonů a vzácný, ale silný orgasmus..
 • Třetím faktorem je nestabilní povaha ovulační fáze. Když má dáma poruchy v měsíčním cyklu, pak se všechny fáze automaticky posunou. Existují následující situace: porod, období před menopauzí a gynekologická operace. Po nich jsou možná nepravidelná období, což se považuje za normu až do doby zotavení. V tomto případě je možné, že ovulace přijde v době krvácení.

Anovulace a její příčiny

Zdá se, že páry vypočítaly všechno, ale pokusy o otěhotnění dítěte byly neúspěšné. Důvod může být skryt v běžném anovulačním cyklu. Anovulace je nepřítomnost ovulace v cyklu.

Samozřejmě existuje neustálé anovulace a potom musíte jít k lékaři a vyhledat příčinu tohoto stavu. A existují faktory, které ji mohou způsobit, a pak dochází k anovulaci téměř v každém cyklu ženy.

Co způsobuje, že žena má anovulační cyklus? Hlavní důvody:

 • Aktivní výkonová zatížení. Pokud fyzická aktivita přesáhne normu stanovenou pro dívku, může to vyvolat nepřítomnost ovulační fáze. V takových případech je vhodné se poradit s odborníkem na regulaci sportovního zatížení..
 • Stres. Je to dlouho známá skutečnost: jakékoli nervové napětí má silný vliv na celkové zdraví. Proto může emoční nestabilita ženy snadno způsobit anovulaci. Tento důvod lze eliminovat pomocí kvalifikovaného odborníka nebo metodou sebezdraví emocionálních zážitků (vhodné pro silné osobnosti).
 • Užívání léků má schopnost ovlivnit ovulaci. V tomto případě se nebojte, všechno bude po ukončení léčby odstraněno.

Otázka tedy zní: „Jak rychle otěhotnět po menstruaci, kolik dní je možné oplodnění?“ vyřešeno. Stačí znát nejlepší dny pro početí a dokonale se orientovat v tipech, které nám tělo dává.

V jaký den po menstruaci můžete otěhotnět

Vždy se věřilo, že žena v období menstruace, stejně jako do jednoho týdne po něm, nemůže otěhotnět. Důvodem je hormonální cyklus, doba uvolnění vajíčka a schopnost endometria vzít zygotu. Výskyt případů, kdy došlo k oplodnění 1, 2, 3 dny po menstruaci, však zpochybnil význam kalendářní metody ochrany.

Navrhujeme v tomto článku pochopit, v jakých případech je stále možné chránit „podle kalendáře“ a ke kterému dni po menstruaci je více pravděpodobné, že otěhotní. Také vám řekneme o nejlepší metodě ochrany, Pearlově indexu a možných metodách stanovení ovulace doma..

Je možné otěhotnět ihned po menstruaci?

V konceptu klasické medicíny není žena bezprostředně po menstruaci schopna otěhotnět. Existují výjimky, které by neměly být opomíjeny..

Není tedy možné chránit ihned po kritických dnech pouze v případech:

 • mít pravidelného sexuálního partnera;
 • těhotenství není děsivé;
 • pravidelný menstruační cyklus.

Pravděpodobnost těhotenství bezprostředně po menstruaci je samozřejmě malá. To je přibližně 1-3 případy na tisíc těhotných.

Kromě toho někdy mohou některé dívky zmást menstruaci s dishormonálním děložním krvácením..

A žena, která v současné době nemá v plánu mít děti, nebude spokojená s tím, že se dostane do skupiny 0,1-0,3% těch, kteří měli početí při počátcích ovulace.

Metody stanovení ovulace doma

Ovulace je období, během kterého dominantní folikul praskne a vajíčko opustí. Nejprve opouští vaječník do břišní dutiny a poté se pomocí klků vejcovodů přesune do děložního rohu. Obecně se uznává, že toto období trvá několik dní. Právě v těchto dnech se pravděpodobnost otěhotnění u ženy blíží 100%.

Existuje několik metod pro stanovení ovulace. Některé přesné metody jsou možné pouze v ordinaci gynekologa. Existuje však řada jednoduchých účinných metod, které může dívka provádět sama:

 • kalendář
 • na děložním hlenu;
 • měření bazální teploty.

Bazální teplota se měří v konečníku pomocí speciálního teploměru. Aby bylo možné vytvořit vizuální graf, musí být měřeno několik měsíců. Několik dní před ovulací se její hodnota sníží o 0,4 - 0,5 stupňů a potom je skok o 1-1,5 stupně nahoru. Dny, kdy bazální teplota stoupá - jedná se o ovulaci.

Krční hlen se také používá k identifikaci „nebezpečných“ a „bezpečných“ dnů. Předpokládá se, že nepřítomnost hlenu naznačuje nízké riziko otěhotnění a výskyt viskózního a viskózního hlenu naznačuje ovulaci. Samostatně se tato metoda nedoporučuje..

Kombinace stanovení povahy cervikálních sekrecí, kalendářních metod a měření bazální teploty je však symptotermální metodou rozpoznávání plodnosti. Jeho Pearlův index je 0,2, což je výrazně méně než u všech ostatních metod antikoncepce.

Pokud ovšem dívka nechce ovulaci určit sama, může použít speciální testy. K určení přesného dne však budete muset provést více než jeden test.

Dobrý den, kdy je pravděpodobnější, že otěhotní - před nebo po období? Valentina, 28 let.

Ahoj miláčku, těsně před a bezprostředně po menstruaci je nízká pravděpodobnost otěhotnění. Po kritických dnech ještě nebude děložní endometrium připraveno k implantaci vajíčka. A pár dní před menstruací vejde vajíčko do děložní dutiny. A největší pravděpodobnost početí padne právě uprostřed menstruačního cyklu - období ovulace.

Metoda ochrany kalendáře a Pearl Index

Pearlův index pro kalendářní ochranu je 20 až 40. To znamená, že asi třetina žen, které tuto metodu pravidelně používají, otěhotní během roku.

Pro ty, kteří se vůbec neplánují stát rodiči, je to vysoký ukazatel. Jeho hodnota je však přibližně stejná jako u spermicidů.

Mírně méně - 18% žen otěhotní, pokud používají PAP (přerušený pohlavní styk).

Mužský kondom je účinnější proti infekcím a jeho Pearlův index je 14. Kombinace několika možných metod (například kondomů a kalendářní metody) významně snižují pravděpodobnost otěhotnění.

Podstatou metody kalendáře je, že žena je považována za plodnou pouze v určitých dnech cyklu. To je přibližně 12–14 dní, pokud je trvání cyklu 28 dní nebo méně, a 15–17 dnů, pokud mezi dvěma obdobími uplyne 29–32 dnů.

Tato čísla odrážejí přibližně čas začátku ovulace.

Dlouhé cesty, špatné návyky a dokonce i několik dní nedostatku spánku mohou změnit obvyklý cyklus, v důsledku čehož dochází k ovulaci v neočekávaném okamžiku a těhotenství.

Metodu ochrany kalendáře lze použít, pouze pokud:

 • dívka má pravidelný menstruační cyklus;
 • Existuje jeden pravidelný partner;
 • žena vede normální životní styl (bez kritického stresu, nedostatku spánku, dlouhých cest);
 • těhotenství není plánováno, ale pokud k tomu dojde, žena si plod ponechá;
 • žádný z partnerů nemá pohlavně přenosné infekce (pohlavně přenosné infekce).

V posledních 5-6 letech se objevilo mnoho mobilních aplikací, které umožňují nejen vypočítat dny ovulace, ale také sledovat pravidelnost cyklu, hmotnost a dokonce i náladu. Jejich použití velmi usnadňuje život párů, kteří praktikují kalendářní metodu ochrany.

Dobrý den, plánujeme rodinné doplnění s manželem. Ve které poloze je lepší zůstat po pohlavním styku, aby se spermatu usnadnil vstup do vajíčka? Angelina, 32 let.

Dobrý den, Angelino, pro zvýšení šance na početí nemusíte ležet v březové póze nebo zvedat nohy nad hlavu na půl hodiny. Dostatek bude 15-30 minut odpočinku. A samozřejmě je velmi důležité, aby během nejoptimálnějšího období pro početí existovaly 1-2 sexuální kontakty bez antikoncepce.

Je zajímavé, že nejúčinnější metodou antikoncepce (není-li zohledněna sterilizace) je symptotermální metoda rozpoznávání plodnosti. Zahrnuje kombinaci:

 • kalendářní datum ovulace;
 • stanovení ovulace měřením bazální teploty;
 • vizuální vyšetření cervikálních sekretů.

Pokud žena správně vykonává všechny tři body, podle Pearla se šance na těhotenství sníží na 0,2.

Dobré odpoledne. Řekněte mi, prosím, kolik dní trvá bezpečné období po menstruaci, kdy můžete otěhotnět a nemůžete se chránit? Olga, 23 let.

Dobrý den, Olgy. Pokud těhotenství úplně neplánujete, měli byste vždy použít alespoň jednu z antikoncepčních metod. To vás ušetří od přemýšlení o proveditelnosti potratu..

Kolik dní po menstruaci nemůže být těhotná

Pravděpodobnost otěhotnění ihned po menstruaci je jistě malá. Každý den menstruačního cyklu se však mírně zvyšuje a dosahuje vrcholu pro ovulaci.

Ale pro výpočet rizika otěhotnění je také nutné vzít v úvahu životaschopnost spermií. Spermatozoa si zachovají schopnost oplodnit během 1-4 dnů.

To znamená, že 2-3 týdny ovulace nejsou považovány za nejnebezpečnější pro těhotenství, ale až 10 dní uprostřed cyklu - to je nejlepší období pro početí.

Pokud tedy pár neplánuje mít děti, mělo by být těhotenství chráněno spermicidy, kondomy, bránicí a od 9 do 20 dnů (s cyklem 28 dnů) a je lepší použít kombinaci dvou metod. Nebo se tentokrát vyhýbejte pohlavnímu styku.

Dobré odpoledne, jaké dny po období můžete otěhotnět? Victoria, 20 let.

Ahoj Victoria, můžete otěhotnět v kterýkoli den cyklu. Ale největší pravděpodobnost početí je přesně 12-16 dní, je to přibližně 7-11 dní po menstruaci. Ale v každém případě, pokud neplánujete těhotenství v blízké budoucnosti, je lepší používat antikoncepci během celého cyklu.

7 tipů, jak rychle otěhotnět po období

Těhotenství ihned po menstruaci je možné, ale nepravděpodobné. Pokud je však žena již připravena zažít radost z mateřství a plánuje otěhotnět co nejdříve, může pomoci 7 pravidel úspěšné přípravy na těhotenství:

 1. Včasné lékařské vyšetření. Jakákoli neléčená infekční patologie významně ovlivní průběh těhotenství. A některé nemoci, které se ještě neprojevily dříve, vedou k potratům, mrtvě narozeným a závažným abnormalitám plodu.
 2. Pravidelný menstruační cyklus.
 3. Racionální spánek a bdělost, správná výživa. Mírná fyzická aktivita.
 4. Odmítnutí špatných návyků.
 5. Vitamíny a minerály pro ty, kteří se připravují na těhotenství a mateřství. Kyselina listová a doplňky železa jsou základní sadou pro dívku, která se chystá otěhotnět..
 6. Partnerské zdraví.
 7. Výběr nejlepších pozic pro početí. Odpočiňte si půl hodiny po pohlavním styku.

Pokud pár plánuje těhotenství, je lepší zvolit 1-2 optimální dny v jednom cyklu. Příliš častý pohlavní styk během „nejvýhodnějších dnů“ negativně ovlivňuje kvalitu spermií. Po ejakulaci trvá akumulace dostatečného počtu samčích zárodečných buněk 48–72 hodin..

Dobrý den, doktore! Mám pravidelný menstruační cyklus, který trvá 28 dní, pravidelný partner. Řekněte mi, jaký den po menstruaci je nejvyšší šance na otěhotnění? Oksana, 26 let.

Ahoj, Oksane, klasicky se věří, že s 28denním cyklem dochází k ovulaci 14. den. Vzhledem k životaschopnosti spermií můžete během 7 až 10 dnů uprostřed cyklu otěhotnět.

V závislosti na délce trvání je to 9-20 dní. To znamená, že již 4-5 dní po menstruaci se zvyšuje šance na oplodnění vajíčka.

A již 9–10 dní po menstruaci - nejoptimálnější pro početí.

V jaký den po menstruaci můžete otěhotnět

Každá žena v plodném věku se ptá, jaký den před menstruací může otěhotnět? Současně však sledují různé cíle, někteří chtějí vědět, v jakých dnech se zvyšuje šance na dítě, zatímco jiní naopak chtějí zabránit nechtěnému těhotenství. Chcete-li to provést, musíte se vypořádat s procesy, které se vyskytují v ženském těle během cyklu..

Fáze ženského cyklu

Menstruační cyklus je rozdělen do tří fází:

 1. Folikulární. V této době se ve vaječníku vytvoří několik folikulů, v průběhu času jeden (dominantní) folikul roste intenzivněji než ostatní, zatímco vytlačuje zbývající váčky. V něm se přímo vytváří vajíčko. Trvání při normálním cyklu od 11 do 16 dnů.
 2. Ovulační. Zrání do určitého bodu přeruší folikul a vejde do vejcovodů a čeká na oplodnění. Pokud vajíčko není oplodněno, zemře za den. Jeho trvání je 1 den. Ve vzácných případech se však její trvání prodlouží na 3 dny, ale je to spíše výjimka než pravidlo.
 3. Luteal. V místě folikulu se objeví žluté tělo, které produkuje progesteron - hormon, který pomáhá udržovat těhotenství. Pokud k oplodnění nedochází, smršťovací tělísko se zmenšuje, zatímco hladina hormonů klesá a začíná se uvolňovat krev. Tato fáze zpravidla trvá 12–14 dní..

Co je to ovulace

Tento jev je nutné brát v úvahu podrobněji, abychom pochopili, kdy je možné otěhotnět po menstruaci..

Na rozdíl od mužského těla, které je schopno oplodnit kterýkoli den v měsíci, pro ženské tělo v měsíci existuje jen několik dní, dokud se vejce neuvolní a okamžitě v den jeho vzhledu, který se nazývá ovulace..

Ovulace je proces vstupu vejcovodu do zralého vajíčka, připraveného k oplodnění. Tento okamžik je nejúspěšnější pro pohlavní styk, pokud je plánováno těhotenství. Jeho zralost závisí na takových faktorech:

 • hormonální pozadí.
 • délky menstruačního cyklu.

Metody výpočtu plodných dnů

Při plánování početí musí žena vědět, jaké dny cyklu můžete otěhotnět. Aby se správně určilo trvání každého z cyklů, měl by se kalendář udržovat každý měsíc, ve kterém je třeba poznamenat data nástupu menstruačního toku a jejich trvání.

Trvání ženského menstruačního cyklu je čistě individuální. Normální cyklus lze zvážit od 23 do 35 dnů. Okamžik vzniku ovulace závisí na jeho délce trvání.

Předpokladem, ve kterém můžete jasně určit okamžik ovulace, je pravidelný menstruační cyklus bez poruch po dobu nejméně šesti měsíců. Kolik dní poté můžete otěhotnět? Od 6 do 17 dnů v normálním cyklu se považuje za plodnou.

To znamená, že v tuto chvíli je vysoká šance na otěhotnění. Metoda kalendáře však není vždy účinná, pokud chce žena vyloučit těhotenství.

Metoda kalendáře není vhodná, pokud:

 1. Cyklus je nepravidelný, tj. Má odchylky delší než 3 dny.
 2. Žena utrpěla stres, změnu klimatu, zvýšenou fyzickou aktivitu.
 3. Existují hormonální antikoncepční prostředky nebo jiné léky, které ovlivňují cyklus.
 4. Od ukončení těhotenství porodem nebo potratem uplynulo méně než 1 rok..
 5. Žena zneužívání alkoholu nebo užívání drog
 6. Přítomnost infekce v těle, která může měnit hormony.

Chcete-li přesně odpovědět na otázku, jak rychle otěhotnět po menstruaci, můžete se uchýlit k následující metodě. Je nutné odečíst dva týdny (14 dní) od celkového počtu dnů menstruačního cyklu, který zpravidla trvá luteální fázi a 1 den na ovulaci. Lze tedy vypočítat délku folikulárního stádia..

Znáte-li jeho trvání, můžete vypočítat dny příznivé pro početí dítěte. Protože samčí sperma jsou životaschopnější než samičí vajíčko, mohou zůstat funkční v ženském těle po dobu 3 dnů, pak 3 dny před a 1 po něm by měly být přidány do dne ovulace.

Proto jsou dnes šance na početí velmi vysoké.

V současné době existuje mnoho užitečných aplikací pro miniaplikace, které pomáhají ženám vypočítat délku cyklu a přímo den zrání vajíčka, počínaje délkou cyklu. Tyto aplikace nahradily kalendáře, které byly dříve použity pro tyto účely..

Jak zjistit ovulaci u žen s nepravidelným menstruačním cyklem

Pro ženy s nepravidelným cyklem existují další způsoby, jak určit den „X“:

 1. Testovací proužky pro stanovení ovulace. Tyto testy lze zakoupit v jakékoli lékárně a provádět doma. Podle principu účinku jsou identické s těhotenskými testy, ale reagují na jiný hormon. Změna barvy indikuje blížící se zrání vajíčka a hned v den jeho vzniku se objeví dva světlé pruhy.
 2. Regulace bazální teploty. Toto je také skutečná metoda, která má měřit teplotu rektálně. Aby bylo dosaženo spolehlivého výsledku, je nezbytné dodržovat pravidla měření. Měření se provádí ráno, současně, aniž by vstala z postele. Na základě přijatých dat se vytvoří graf. Skok teploty vzhůru signalizuje zrání vajíčka.
 3. Změny ve struktuře výboje. Měli byste pečlivě sledovat výboj během celého cyklu. Během ovulace se stanou hojnými a připomínají vaječný bílek.
 4. Ultrazvuk Další nejspolehlivější metodou pro stanovení ovulace dnes je ultrazvuk během folikulární fáze.

Kromě výše uvedených metod pro stanovení výnosu vajíčka stojí za to věnovat pozornost signálům, které tělo dává. V důsledku prasknutí folikulu jsou možné bolesti v oblasti vaječníků. Častým příznakem se může stát otok mléčných žláz v důsledku vystavení hormonům a zvýšení libida..

Tyto metody pro stanovení data zrání a výnosu vajec budou užitečné pro šťastné majitele pravidelného cyklu jako doplněk k kalendářní metodě.

Jaká je pravděpodobnost, že dítě bude v „bezpečných“ dnech?

Nejprve byste měli zjistit, v který den svého období můžete otěhotnět. V prvních dnech menstruace jsou šance na otěhotnění velmi malé ze dvou důvodů: nedostatek zralého vajíčka, které je připraveno k oplodnění, a nepříznivého prostředí, které brání tomu, aby se vajíčko plodu připojilo ke stěnám dělohy. Výjimky v tomto případě mohou být:

 • Ženy s dlouhým obdobím (5-7 dní) a krátkým cyklem. V tomto případě, pokud dojde k nechráněnému kontaktu 5 dní před ovulací, existuje možnost, že nejaktivnější spermatické buňky přežijí a dojde k oplodnění..
 • Hormonální selhání, díky kterému dojde k předčasnému zrání vajíčka.

Ihned po ukončení krevního výtoku se šance na otěhotnění výrazně zvyšují. Zvláště pokud je partner absolutně zdravý a jeho spermie jsou aktivní. Proto pokud těhotenství není zahrnuto do plánů, nezanedbávejte klasické metody antikoncepce.

Období od 18. dne cyklu se považuje za neplodné. V tomto okamžiku, pokud nedošlo k oplodnění, je zahuštěné endometrium zničeno v děloze pod vlivem hormonů.

Vytváří se během folikulární fáze, aby se lépe připojilo vajíčko plodu. V důsledku nepříznivých podmínek je šance na otěhotnění výrazně snížena.

Ale pokud žena nemá pravidelný sexuální život, pak po nechráněném pohlavním styku může tělo reagovat ovulací.

Při plánování těhotenství by měla být zvláštní pozornost věnována definici ovulace. V době zrání a uvolnění vajíčka existuje největší pravděpodobnost, že nechráněný pohlavní styk přispěje k početí dítěte.

Pokud jde o ochranu před nechtěným těhotenstvím, metoda počítání „bezpečných“ dnů není vždy účinná a může hrát trik.

Proto se nemusíte slepě spoléhat na kalendáře a jiné metody pro stanovení ovulace, měla by být také použita antikoncepce.

Kolik dní po porodu můžete otěhotnět

Kromě známých antikoncepčních prostředků páry často používají biologickou metodu antikoncepce, která spočívá v pohlavním styku ve dnech, kdy je vajíčko ještě ve stadiu zrání nebo ovulace již skončila. Tato přirozená metoda je také vhodná, když žena chce otěhotnět, takže novomanželé se často zajímají o kolik dní po menstruaci můžete otěhotnět. K tomu je důležité pochopit, jakým algoritmem dochází k dozrávání vajíčka samice a kdy je možné početí.

Cesta vývoje ženského vajíčka

Již při narození dívky obsahují její vaječníky v dětství obrovské množství vajíček. K jejich reprodukci mitózou dochází v hlubokých tkáních vaječníků.

Když se dítě právě narodí, většina primárních buněk umírá a v době puberty má dívka asi pět set gamet.

V této době je také zaveden menstruační cyklus, který se u různých žen může značně lišit v délce trvání a příznacích..

Buňky umístěné ve vaječníku před zráním jsou chráněny folikulární membránou. Každý měsíc se 1-2 velikosti folikulů začnou zvětšovat a dosahovat optimálního, temperamentního stádia - v této době se v něm gameta v důsledku živin rozrůstá a vyvíjí.

Obecně proces trvá tři hlavní fáze:

 1. Folikulární - během kterého dochází k maturaci buněk;
 2. Ovulatory - zralá gameta se pohybuje přes vejcovody a vstupuje do břišní dutiny;
 3. Luteální fáze, kdy je aktivována produkce progesteronu, připravuje podmínky pro možné početí - sliznice endometria v děložní dutině zhoustne, bobtná a je připravena přijmout vajíčko plodu.

Doporučená četba: Jak otěhotnět, pokud nemůžete?

Tyto stádia se opakují každý měsíc kvůli práci hormonů. K fázi ovulace dochází prakticky uprostřed měsíčního cyklu - zralá buňka může zůstat životaschopná asi dva dny, během kterých může její setkání se spermatem skončit oplodněním. Poté se embryo připojí ke stěně uvnitř dělohy a začne se vyvíjet.

Ale i když je proces ladění ovlivňován mnoha faktory, mohou existovat určité nesrovnalosti. Gamete se může objevit o něco dříve nebo později kvůli vnějším a vnitřním předpokladům, jako jsou:

 • Hormonální poruchy;
 • Vytrvalé potraty a potraty;
 • Reprodukční orgány;
 • Klimatická změna;
 • Sexuální a sexuálně přenosné infekce;
 • Chronická onemocnění močového ústrojí;
 • Systémová onemocnění jater, ledviny;
 • Častý stres.

Z tohoto důvodu je normální zrání gamety narušeno, její pohyb do pobřišnice může být zrychlen nebo zpomalen..

Ženský cyklus se považuje za normální, pokud jeho trvání není delší než 30 dnů. Folikulární část tedy zachycuje téměř 15 dní.

Když účinek luteinizačního hormonu začíná na konci tohoto období, vede to k zrání a uvolnění gamety.

Současně se v místě folikulu vytvoří dočasný orgán, který v případě těhotenství syntetizuje nezbytný progesteron. Poté, ve třetím měsíci těhotenství, hypofýza rozvíjí tento hormon.

Pokud k oplodnění nedošlo, je zjevné luteum a jaterní vrstva endometria je odmítnuta, což vede k nástupu kritických dnů. Časem zabere tato fáze tolik času jako folikulární fáze.

Doporučená četba: Jak rychle otěhotnět po určité době?

Koncept úrodného okna ve skutečnosti zahrnuje život vajíčka - od jednoho do dvou dnů. To jsou nejpohodlnější dny pro početí. Ale protože oplodnění závisí také na pohyblivosti spermií, je možné otěhotnět při pohlavním styku 4 až 5 dní před ovulací.

Spermatozoa s ženským chromozomem, navzdory jejich zdlouhavosti, jsou houževnatější, proto mohou dobře „počkat“, až gameta vystoupí a oplodní ji..

Semenná tekutina zbývající na ženských pohlavních orgánech po sexu několik dní před dozráním gamety přispívá k oplodnění.

S vědomím této skutečnosti je snadné odpovědět na otázku, kolik dní po těhotenství můžete otěhotnět. Asi pět dnů by mělo být odebráno ze středu cyklu, aby se získaly nebezpečné nebo naopak výhodné dny. Ukazuje se, že od začátku menstruace by mělo uplynout nejméně 7 dní.

Pokud jsou období stabilní a nejsou předmětem změn, umožňuje vám přesně spočítat dny nezbytné pro ochranu nebo oplodnění. Kromě toho se můžete naučit určit zrání gamety pomocí bazálního rozvrhu nebo používat moderní lékárenské výrobky - ovulační testy.

Může dojít k početí ihned po menstruaci

Odpověď na tuto otázku zní ano. Protože vnitřní práce ženského těla je různorodá a závisí na různých kritériích, není počet po menstruaci překvapující.

K tomu může dojít v následujících případech:

 • V případě poruchy menstruačního cyklu může dojít ke zrání a uvolnění gamety dříve, než je nastavený čas;
 • Pokud má žena krátký měsíční cyklus, který trvá 20–21 dní, nastane ovulace ve skutečnosti okamžitě po kritických dnech;
 • Když je menstruace prodloužena v čase a trvá déle než 7 dní, vejce zraje právě v době jeho dokončení;
 • Ve vzácných případech dvě vejce dozrávají v jednom měsíčním cyklu a poté je možné oplodnění každý den po menstruaci;
 • U některých mužů jsou spermatozoa vzhledem k charakteristikám těla životaschopné déle než týden, a pokud jsou schopny zůstat na sliznicích ženských pohlavních orgánů, není neobvyklé, že dojde ke početí. V tomto ohledu můžete otěhotnět druhý, třetí a čtvrtý den po menstruaci.

Můžeme tedy dojít k závěru, za jakých událostí je šance na oplodnění obzvláště vysoká:

 1. Příliš dlouhý nebo krátký cyklus;
 2. Nestabilita ženského cyklu;
 3. Poruchy způsobené hormonálními změnami, stresem, nemocemi a jinými příčinami.

Existuje také koncept spontánního zrání ženské buňky, který zvyšuje pravděpodobnost početí kdykoli..

Menstruační dysfunkce

V důsledku poruchy hormonů dochází k nepředvídatelnému zrání. V této situaci dozrávání prchne a druhá (další) gameta je připravena k oplodnění za pouhé tři dny.

To je věřil, že nejsilnější orgasmus zažil žena je vina. Žena je klidná, protože menstruace přichází včas, ale ani si neuvědomuje, že existuje další vejce. Není možné určit její přítomnost pomocí jakýchkoli známek. Tuto skutečnost může odhalit pouze gynekologické vyšetření..

Doporučené čtení: Kde začít s plánováním těhotenství?

Důvody hormonálních změn, které způsobují tento jev, jsou však známy:

 • Fyzické a emoční přetížení;
 • Nervové poruchy;
 • Nekontrolované použití nitroděložního zařízení;
 • Gynekologická onemocnění;
 • Užívání silných antibiotik, steroidních léků;
 • Samoléčení bylinnými přípravky bez náznaků gynekologa;
 • Nemoci a poruchy zažívacího traktu;
 • Poranění vnitřních orgánů, včetně reprodukčních;
 • Hormonální terapie pro stimulaci ovulace;
 • Dlouhý nebo krátký cyklus menstruace.

Existují další vnitřní důvody pro výskyt dvou vajíček v těle - porucha hypofýzy a vaječníků ženy, genetická predispozice. Ať už je to jakkoli, spontánní ovulace může výrazně zvýšit možnost oplodnění. Můžete poradit ženě, aby použila speciální ovulační testy, které se prodávají v lékárnách.

Zjistěte, kolik dní po vaší periodě můžete otěhotnět, možná dobře studujete své tělo a máte představu o jeho vlastnostech. Závisí to na mnoha prostorech, externích i interních..

Proto je důležité, aby si žena udržovala svůj osobní kalendář kritických dnů, aby mohla správně vypočítat příznivé a nebezpečné momenty cyklu..

A protože hormonální hladiny ovlivňují stabilní ovulaci, měli byste sledovat správnou výživu a duševní rovnováhu..

V jaký den po menstruaci můžete otěhotnět

Mnoho lidí se obává, zda těhotenství může nastat hned po menstruaci. Za prvé, odpověď je zajímavá pro ty, kteří dávají přednost fyziologické antikoncepci. Ale také velmi často je důležité pro páry, které plánují těhotenství.

Předtím, než přistoupíme k odůvodněné odpovědi, je třeba poznamenat, že mezi ženskou polovinou populace je velmi často názor, že během prvních pěti dnů po ukončení menstruace není možné otěhotnět. Zde byste měli okamžitě rozdělit pojmy: je to nemožné a malá šance na možné koncepce.

Pravděpodobnost těhotenství s nechráněným pohlavním stykem je v zásadě vždy zachována. Pouze v jeden den cyklu jsou dostatečně malé, ale nemohou být úplně vyřazeny. Z tohoto důvodu se doporučuje chránit se, abyste se vyhnuli nechtěnému těhotenství..

Nyní zvažte tuto otázku z fyziologického hlediska.

Vlastnosti menstruačního cyklu

Ženské tělo je poměrně jemnou organizací, a to jak z emocionálního hlediska, tak z fyziologického hlediska. Všechny procesy v něm probíhají pod vlivem hormonů. Tento vztah platí také pro menstruační cyklus. Jeho přirozený průběh, který spočívá v přípravě vajíčka na početí, probíhá pod kontrolou hormonů..

Fungování reprodukčního systému zahrnuje gonadotropin, který je produkován v hypotalamu, folikuly stimulující a luteinizující - produkovaný hypofýzou, jakož i progesteron a estrogeny produkované vaječníky..

Pod vlivem uvedených hormonů probíhá menstruační cyklus v těle, který je rozdělen do tří fází:

 • první je folikulární, během kterého se FSH uvolňuje pod vlivem gonadotropinu. Spolu s krví je dodáván do všech buněk těla a je zodpovědný za stimulaci zrání vajíček ve folikulech. Je třeba poznamenat, že v počáteční fázi cyklu je položen proces zrání asi dvaceti vajec, ale pouze jedno, méně často dvě, dosáhne konečné fáze. Kromě toho během tohoto období dochází k zahušťování endometria, vnitřní vrstvy dělohy;
 • druhý je ovulační, vyznačující se tím, že pod vlivem luteinizačního hormonu dojde k prasknutí folikulu, ze kterého vychází vajíčko, které je zralé a připravené na „setkání“ se spermatem;
 • třetí je luteální, dochází k tvorbě luteum corpus, které vylučuje progesteron a estrogeny. Díky těmto hormonům dochází k zahušťování endometria a přípravě pohlavních orgánů k fixaci embrya v něm. Pokud však k oplodnění nedochází, pak přestane fungovat luteum v těle, hladina progesteronu klesá a koncentrace prostaglandinů se zvyšuje. Výsledkem je odmítnutí endometria, jehož stažení z dělohy do vnějšku je doprovázeno krvácením. Tento proces je menstruace.

Je možné otěhotnět ihned po menstruaci?

Z fyziologických procesů, které se odehrávají v těle ženy během menstruačního cyklu, vyplývá, že zrání nových vajíček začíná po ukončení menstruace. Pokud tedy přísně dodržujeme teoretické postuláty, je možné otěhotnět během několika dnů po krvácení, i když se to děje v reálném životě.

Každá žena má koneckonců své vlastní individuální vlastnosti těla, takže dozrávání vajíček může nastat mnohem dříve. A protože spermie u mužů se mohou pochlubit vysokou životaschopností, sperma je aktivní v ženském těle až sedm dní.

Proto v tomto případě můžete otěhotnět, protože sperma bude jednoduše čekat na zralé vajíčko.

V tomto případě je důležité pochopit, jak dlouho má žena cyklus a jak je konstantní, abyste mohli určit alespoň přibližnou dobu ovulace..

Výpočty jsou prováděny tímto způsobem: je odebrán celkový počet dní v cyklu a od nich se odečte čtrnáct (přesně luteální fáze trvá tak dlouho).

Podstatou výpočtu je mít jasnou představu o tom, kolik dní po menstruaci se zvyšuje riziko nebo šance (existuje již otázka v individuálních touhách) otěhotnět. Například cyklus trvá 28 dní. Odečtením z celkového množství 14 dostaneme, že ovulaci lze očekávat ve 14. den.

Během tohoto období se objevují nejvyšší šance na otěhotnění a páry, které ještě nemají dítě, musí být chráněny, přesně jako v jiných obdobích cyklu..

Kromě toho můžete otěhotnět dítě do pěti dnů před ovulací a totéž poté.

Proto v dalších dnech je riziko neplánovaného těhotenství výrazně nižší. Za zmínku také stojí, že během menstruace nemůžete otěhotnět.

U dívek s nestabilním menstruačním cyklem se však nedoporučuje používat fyziologickou metodu antikoncepce. Nejlepší způsob, jak se chránit, je zabránit nechtěnému těhotenství.

Proč mohu otěhotnět během prvních dnů po menstruaci

Těhotenství za pár - tři dny po menstruaci nastane, když žena má:

 • menstruační cyklus je příliš krátký, tj. pokud je kratší než dvacet jedna dní, může dojít k ovulaci během několika dnů po krvácení, a protože fyziologická schopnost spermatu „čekat“ vejce je velká, ukázalo se, že po nechráněném pohlavním styku první den po menstruaci můžete volně otěhotnět;
 • prodloužené menstruační krvácení s krátkým cyklem;
 • nestabilní cyklus, v tomto případě je téměř nemožné spočítat, jak dlouho tato nebo ta fáze trvá a jakmile tělo vstoupí do ovulačního období, jsou chvíle, kdy vejce zraje bezprostředně po menstruaci;
 • spontánní ovulace, dvě vajíčka zrají v těle najednou, takže v takovém případě můžete v každém případě menstruačního cyklu otěhotnět.

Riziko nežádoucího těhotenství bezprostředně po menstruaci se zvyšuje a možnými nemocemi děložního čípku. V tomto stavu může žena zaměnit děložní krvácení s menstruací, což znamená, že během tohoto období může být tělo v ovulační fázi, to znamená, že šance na těhotenství jsou vysoké

A jako stručné shrnutí je ženské tělo schopno početí téměř každý den cyklu, takže byste neměli riskovat své zdraví a jednat krutě ve vztahu k budoucímu dítěti, ale zvolit spolehlivější metodu antikoncepce. Pamatujte, že těhotenství by mělo být, pokud není plánováno, pak žádoucí.

Články O Neplodnosti