Hlavní Neplodnost

Nejvýhodnější dny pro početí v roce 2020

Je užitečné je zapsat do kalendáře v obou případech - pokud neplánujete těhotenství a pokud sníte o tom, že se stanete matkou.

Zejména pro čtenáře Wday.ru astrolog analyzoval nadcházející rok a identifikoval období, kdy je pravděpodobnost vytvoření nového života vyšší než obvykle.

Od 15. ledna do 7. února 2020 bude období trvat, kdy je koncepce nejpravděpodobnější. To je spojeno se zvýšenou vzrušivostí a zanedbáváním preventivních opatření..

Od 17. do 29. února bude další obdobné období. Touha po potěšení, včetně sexuálního života, vás může vážně tlačit.

Od 5. do 14. března čeká další podobné období. Je zde možné nečekané záliby, včetně rychle se rozvíjejících úzkých vztahů.

Od 30. března do 16. dubna bude fáze pokračovat, když se partner, se kterým komunikujete, může chovat neomezeně, projevovat zvláštní netrpělivost nebo neočekávané výbuchy vášně, na které nemusíte být připraveni.

Od 19. do 24. května a poté od 29. května do 7. června přicházejí období, kdy romantická vášeň a smyslnost mohou být opět vyšší než zdravý rozum a opatrnost. Je vhodné si předem promyslet, s kým partnerem chcete komunikovat, jste připraveni na úzké vztahy s ním a jaká antikoncepční opatření použijete.

Od 20. srpna do 5. září - dva týdny, kdy bude obtížné udržet kontrolu v sexuální sféře. Možné zvýšení libida, zvláštní smyslnosti a na tomto pozadí - těhotenství.

Od 13. do 23. října je další období, kdy je možné početí s větší pravděpodobností. Zvláštní roli může opět hrát váš partner, který bude netrpělivý, opatrný nebo něco nebere v úvahu.

Od 7. listopadu do 17. listopadu - v této době se zvyšuje pravděpodobnost těhotenství, ale bude to spojeno již s vaší vzrušivostí.

Nebudou také nejúspěšnějšími okamžiky pro početí v nadcházejícím roce. Kdy dávat pozor, přečtěte si zde..

KDYŽ JE LEPŠÍ BÝT PREGNANT? OBLÍBENÉ DNY NA KONCEPCI

http://kidmen.ru/2008/10/kogda-luchshe-zaberemennet-blagopriyatnye-dni-dlya-zachatiya-2/

http://kidmen.ru/wp-content/uploads/2008/10/111.jpg Každá žena může s dostatečnou přesností určit dobu ovulace, která se vyskytuje v jejím těle. Měřením tělesné teploty denně a zaznamenáváním výsledků si všimne, že po dobu asi 14–15 dnů od prvního dne cyklu se tělesná teplota ženy mírně zvýší a zůstane na této úrovni až do konce cyklu..

OBLÍBENÉ DNY NA KONCEPCI. KDYŽ JE LEPŠÍ BÝT PREGNANTNÍ?

S menstruačním cyklem 28 dní je nejvýhodnější doba pro početí 14. a 15. den od prvního dne nástupu menstruace. Za začátek dalšího cyklu se považuje konec menstruace (menstruace), kdy pod vlivem folikuly stimulujícího hormonu hypofýzy začne růst a rozvíjet se nový folikul. Právě v těchto dnech se zralý folikul zlomí a vejce je připraveno z něj vystoupit, připraveno k oplodnění. A pokud semenná tekutina vstoupí do vagíny a je v ní dostatečné množství kvalitního spermatu, a kromě toho úspěšně přejdou až k vajíčku (děložní čípek - děložní dutina - vejcovod), a alespoň jedno spermie se „setká“ u vajíčka, aniž by došlo ke zpoždění, je vysoce pravděpodobné, že dojde k oplodnění.

TO JE DŮLEŽITÉ! Pokud k sexuální intimitě dojde v uvedených dnech, není to záruka, že těhotenství nevyhnutelně nastane. U mladých a zdravých párů často dochází k požadovanému početí až po mnoha měsících manželství, může to trvat ještě déle. V tomto ohledu by se člověk neměl zvlášť obávat a předpokládat neschopnost ovulace, obstrukci vejcovodů nebo neplodnosti partnera..

Statistické studie uvádějí, že v přibližně 90% zdravých párů jsou pokusy o otěhotnění úspěšné rok poté, co začaly, a skutečnost, že úspěch neproběhne hned, není důvodem k obavám, společnou návštěvou lékaře a testem neplodnosti. Nejpravděpodobnější příčinou „selhání“ je únava a nadměrná úzkost..

DOPORUČENÍ TÝKAJÍCÍ SE DĚTÍ

MUŽI:

1. Nedoporučuje se ležet v horké lázni a páře ve vaně: nadměrné teplo nepříznivě ovlivňuje kvalitu spermií.

2. Není vhodné jezdit hodně nebo jezdit na koni. Konstantní tření šourku vede ke zvýšení teploty a výrazně snižuje kvalitu spermií.

3. Metody steroidů a stimulátorů růstu svalů nejsou pro budoucí otce žádoucí. Odmítnutí by mělo být provedeno nejpozději šest měsíců před pokusem o otěhotnění.

ŽENY:

1. Během početí se doporučuje opustit vaginální mazání. Vaseline krémy mohou obsahovat látky, které mění acidobazickou rovnováhu vagíny a ničí sperma. Douching má také stejný účinek, který by měl být během tohoto období rovněž vyřazen. Kromě toho, často se používá, snižuje přirozenou ochrannou funkci vaginální flóry. V důsledku toho se zvyšuje riziko infekce..

2. Při sexu je pozice partnerů velmi důležitá. V poloze „muž nahoře“ bude ztráta spermií minimální a její penetrace bude maximální. Po ejakulaci muže (ejakulace) musí žena ležet na zádech po dobu 30 minut, zvedat pánevní oblast nebo vložit polštář pod pánev. Tím se zvýší šance na početí. Pokud má žena během početí z nějakého důvodu pouze jeden vaječník, pak po ejakulaci musí žena zvednout pánevní oblast a otočit se na stranu, kde je vaječník.

3. Při početí je důležité zvolit ten pravý den. Vejce je připraveno k oplodnění během 2-3 dnů. Sexuální styk se nemusí shodovat s okamžikem jeho zrání, ale je lepší, pokud je s tímto okamžikem úzce spojen. Je to dost snadné předvídat. Obvykle je vejce připraveno k oplodnění 14 dní před koncem cyklu. Pokud to trvá 28 dní, bude to 14. den od začátku. S cyklem trvajícím 32 dní - 18..

4. Když člověk „pracuje pro nošení“, produkce spermií prudce klesá. Pokud k ejakulaci dochází ve velkých intervalech, je to také špatné: není to tolik počtu spermií, kolik klesá jako jejich pohyblivost - nejsou tak aktivně spěchající k cíli. Během období zrání vajec je nejlepší mít sex jednou za dva dny. Pro ženu s 28denním cyklem jsou to jeho 12., 14. a 16. dny. A během 4 dnů před možným počátkem početí je pár lepší zdržet se sexu. Ale po 16. dni si můžete odpočinout a bavit se.

5. Pokud žena vzala antikoncepční pilulky před tím, než se rozhodla otěhotnět, je rozumné počkat 15 měsíců: po mnoha letech užívání antikoncepčních pilulek je potřeba normalizovat menstruační cyklus. Pokud má žena více než 30 let a nepoužila antikoncepční pilulky, stačí počkat od šesti měsíců. Neexistuje žádný důvod k tomu déle táhnout: čím déle nebudete otěhotnět, tím obtížnější je, aby odborník poskytoval účinnou pomoc. A po 35 moderních metodách léčby neplodnosti vůbec nefungují. Pokud žena dosud nedosáhla 30 let, je rozumné počkat 1 rok. V případě, že během tohoto období těhotenství nenastane, musíte vyhledat lékařskou pomoc. Čím lepší bude v době početí tělesný a duševní stav budoucích otců a matek, tím bude dítě zdravější.

TO JE DŮLEŽITÉ! Před otěhotněním je vhodné provést následující akce:

- podstoupit vyšetření - pokud se potřebujete uzdravit;

- vyléčit nezdravé zuby;

- Odpočiňte si (na dovolené);

- omezit kontakt s domácími chemikáliemi;

- snížit spotřebu farmakologických látek;

Příznivé dny pro početí

Těhotenství je možné, když spermie přijde do kontaktu s vejcem. Pro úspěšný výsledek pohlavního styku je nutné správně spočítat příznivé dny pro početí dítěte.

Začněme, vejce na oplodnění zraje jednou měsíčně. Po zrání opouští vaječník a vstupuje do vejcovodů do břišní dutiny. Tento proces se nazývá ovulace. U každé zdravé ženy se tento proces vyskytuje uprostřed menstruačního cyklu - mezi 14. a 16. dnem.

Vejce je aktivní po poměrně krátkou dobu - od 12 do 24 hodin. Spermatozoa, které vstoupí do ženského těla po ejakulaci, mohou zůstat aktivní 3-4 dny. Pak by mělo dojít ke setření spermie s ženskou zárodečnou buňkou. Pokud během této doby početí selže, sperma zemře.

Proto jsou dny ovulace příznivé pro početí. Pokud toto období vypočítáte správně, bude šance na otěhotnění mnohem vyšší. Zbývá vědět, kolik dní po početí se připravit na setkání nového člena rodiny.

Je třeba poznamenat, že k ovulaci dochází u každé ženy v jiném období. Některé mají příznaky jako:

 • bolest v podbřišku;
 • prohloubení mléčných žláz až do bolestivosti;
 • špinění z pochvy.

Existuje několik metod výpočtu:

 • kalendář (nebo rytmický);
 • bazální teplota;
 • změny děložního hlenu;
 • testy k přesnému stanovení doby ovulace;
 • symptotermální (kombinace výše uvedených technik);
 • ultrazvukové monitorování.

Metoda kalendáře

Tento způsob stanovení ovulace je zcela libovolný. U pravidelného menstruačního cyklu není jeho trvání tak důležité. Po třech měsících menstruačního cyklu nebude pro ženu obtížné sestavit koncepční kalendář.

Metoda kalendáře vám pomůže určit správný čas.

Jsou považovány za produktivní od 9. do 18. dne cyklu - odpočítávání je od dvacátého dne do začátku další menstruace..

Pokud je cyklus nepravidelný, musí žena zaznamenat dobu trvání každého z nich po celý rok a vypočítat nejkratší a nejdelší z nich. Poté se provede výpočet:

 • odečte 19 od počtu dnů nejkratších;
 • odečtěte 10 od počtu nejdelších dnů.

Předpokládejme, že nejkratší cyklus byl 25 dní, nejdelší - 29. Dostali jsme:

Nejlepší dny pro početí jsou tedy od 6. do 19. včetně.

Ale i když je menstruační cyklus dokonale rytmický, k ovulaci nedochází vždy ve dnech osídlení. Všimněte si, že načasování změn ovulace přispívá k:

 • stres
 • Deprese
 • brát různé léky, hormonální drogy;
 • různé nemoci.

Proto kalendářní metoda pro výpočet dnů početí není dostatečně účinná.

Stanovení bazální teploty

Zde se ovulace stanoví pomocí teploměru - měří se teplota v konečníku. Procedura se provádí každé ráno a po probuzení se nevstává..

Použijte přesný teploměr, který dokáže měřit i nevýznamné teploty.

Uprostřed menstruačního cyklu je zaznamenáno zvýšení teploty o 0,2 - 0,4 °, což je známkou nástupu ovulace. Bazální teplota se měří 3-4 cykly v řadě. Výpočet se provádí podle principu počítání před 6 dny a dále od dne, kdy byla překročena známka 37,0 stupňů.

Pokud je menstruační cyklus ideální, zrání vajec obvykle nastává 14. den. Nejlepší dny pro početí tedy budou: 14 - 6 = 8, 14 + 6 = 20 - od 8. do 20. dne menstruačního cyklu.

Pozorování hlenu děložního

V tomto případě se provede analýza děložní sliznice. Tato metoda se používá po konzultaci s lékařem..

Vzorek hlenu se odebere z vagíny prstem nebo pomocí speculum. Po menstruaci obvykle první tři dny hlenu chybí. V důsledku toho je možnost otěhotnění zanedbatelná. Když se objeví hlen, je hustý a bílý. Poté, co se stane průhlednějším a během dvou dnů se jeho konzistence nezmění - to jsou špičkové dny.

Příznivé dny pro otěhotnění dítěte - od prvního objevení hlenu do konce čtyřdenního období po vrcholu.

Zkušební a jiné metody

Jednat na principu stanovení těhotenství. Jedná se o dva proužky se dvěma indikátory. Při kontaktu s močí se barva proužků mění v závislosti na množství hormonu. Před ovulací se koncentrace luteinizačního hormonu prudce zvyšuje. Právě tento hormon vede k ovulaci.

Jednou z nejpřesnějších metod jsou ovulační testy.

Testy se provádějí denně, přesně podle pokynů. První test se provádí 5-6 dní před očekávanou ovulací. Pokud je test pozitivní, dojde během dne k ovulaci. Na vrcholu koncentrace hormonu se obě linie indikátoru intenzivně zbarví. Další 2-3 dny jsou považovány za nejlepší pro početí..

Stejně jako u těhotenských testů však zde nejsou vyloučeny chyby. Proto je lepší kombinovat testy s jinými metodami. Symptomotermální metoda je kombinací všech výše uvedených metod, což umožňuje určit příznivé dny pro početí.

Monitorování ultrazvukem je jednou z nejpřesnějších metod monitorování růstu folikulů a určení přibližného data ovulace. Provádí ji v nemocnici lékař. Pozorování začíná 6-7 dnů po menstruaci a provádí se následující dny, aby se určil dominantní folikul a předpovídalo přibližné trvání ovulace.

Takže jsou definovány nejlepší dny pro početí, vše se dělá, aby se buňka oplodnila. Zbývá být trpělivý a čekat na nástup těhotenství.

Jak rozpoznat těhotenství

Definice těhotenství - krevní test

V prvních dnech po početí prochází žena hormonálními změnami, které primárně ovlivňují trávicí systém. Popisujeme nejčastější příznaky těhotenství, které se objevují před zpožděním menstruace.

Dny po početíPříznaky
12Závratě, nízký krevní tlak, změny v rektální teplotě, časná toxikóza
3 - 7Malátnost, celková slabost, horečka
7 - 10Intermenstruační krvácení
14 - 21Citlivost prsou

V jaký den po početí je možné určit těhotenství a jakým způsobem? Existují dva typy testů:

Krevní test lze provést 7-10 dní po domnělé početí. Výsledky testování budou pozitivní 9-10 dní po oplodnění. Zjistěte vše o šalvěji během těhotenství.

Používání moči je snazší, výsledek lze získat po 5 minutách. Test však není vždy přesný. Pozitivní odpověď může být spolehlivější dva týdny po ovulaci.

Dlouho před plánováním těhotenství, aby se zvýšil pozitivní výsledek, se doporučuje ženě přestat kouřit, protože účinek nikotinu inhibuje vývoj folikulu. Oba partneři musí přestat pít alkohol a hodně kávy, jinak zvýšená sekrece adrenalinu bude mít nepříznivý účinek na progesteron a děloha nebude připravena na příjem oplodněného vajíčka.

Doporučuje se konzumovat velké množství zeleniny, ovoce, snížit spotřebu velkého množství masa.

O autorovi: Olga Borovikova

Optimální doba pro početí, těhotenství a narození zdravého dítěte

Příznivý čas pro otěhotnění dítěte - co?

Od nepaměti v Rusku byly děti počaty na podzim a narodily se na konci jara a léta. Svatební čas byl v říjnu. Bylo to kvůli náboženským tradicím a sezóně v terénu..

Právě v září skončila doba sklizně a rolník si mohl odpočinout. A jak víte, všichni pracovali na polích - muži i ženy. Je snadné pochopit, jak to ovlivnilo zdraví dětí, které byly od útlého věku zmírněny a zvyklé pracovat.

Pokud však vezmete v úvahu dobu početí a narození z vědeckého hlediska, pak v každé sezóně najdete své klady a zápory. Vyberte si, co je pro vás důležitější, a rozhodněte se sami.

Koncepce v létě - narození dítěte na jaře

klady

 1. Spousta vitamínů (čerstvé ovoce a zelenina), dobré zdraví.
 2. Minimální nebezpečí vzniku ARI a chřipky.
 3. Příležitost k odpočinku na moři, získat sílu.
 4. Mnoho pozitivních emocí ve spojení se zbytkem, v létě.

Minusy

 1. Poslední měsíce těhotenství prošly obdobím epidemie chřipky a zvýšenou pravděpodobností zranění (led, rozbředla). V předvečer těhotenství, sportovního životního stylu a vitamínů vám pomůže i doprovázení manžela při procházkách..
 2. K porodu dochází při sezónním oslabování těla a při nedostatku přírodních vitaminů - o vitamíny se opírejte na podzim a v zimě a na jaře si užívejte tablety.

Koncepce na podzim - narození dítěte v létě

klady

 1. Mnoho vitamínů při početí (ovoce, zelenina).
 2. Můžete relaxovat v sametové sezóně na jihu - získejte pozitivní emoce.
 3. Kojení také padá na období bohaté na vitamíny..
 4. Méně pravděpodobné sezónní úrazy.

Minusy

 1. První měsíce těhotenství se vyskytují v chladném období, což pro plod představuje nebezpečí. Připravte se dobře na početí: temperament a opevnění.
 2. Poslední měsíce těhotenství jsou léto. Pokud je počasí horké a dusné, je obtížné tolerovat, zejména při pozdní toxikóze - kupte si ventilátor a během dne nechodte ven a chodte večer nebo brzy ráno, když není čerstvý vzduch a vzduch.
 3. Dlouhé denní světlo nevede k produkci těhotenského hormonu - melatoninu, což je v posledních měsících velmi důležité. Hormon produkuje epifýzu hlavně ve tmě, tedy především koncem podzimu a zimy. Pokud jste zdraví a šťastní, pak s těhotenstvím zvládnete množství melatoninu, které máte.

Koncepce v zimě - mít dítě na podzim

klady

 1. V posledních měsících těhotenství existuje mnoho přírodních vitamínů (ovoce a zelenina). Jsou zvláště nezbytné pro plod pro období narození a adaptace..
 2. Kojení probíhá také v podmínkách vitamínů..

Minusy

 1. První měsíce těhotenství jsou na vrcholu chřipky a akutních respiračních infekcí. To je velmi nebezpečné, protože v prvních dvou měsících dochází k tvorbě hlavních orgánů dítěte. Chraňte se před infekcemi vitamíny a zdravým životním stylem..
 2. Na konci těhotenství se snižuje produkce hormonu těhotenství, melatoninu. Zdravé a ostřílené tělo se nebojí.
 3. První měsíce života dítěte klesají v chladném období - to není příliš dobré pro chůzi. Pokud je dítě zdravé, začnou ho temperovat od prvních dnů (vzduchové koupele atd.) A chodí s ním za každého počasí (kočárek a kukla chrání před větrem a deštěm).

Koncepce na jaře - mít dítě v zimě

klady

 1. K početí dochází v nejradostnějším období oživení přírody - v období lásky. Přináší spoustu pozitivních emocí..
 2. Poslední měsíce těhotenství probíhají za příznivých podmínek, kdy ještě nebyla vyčerpána zásoba vitamínů.
 3. V posledních měsících těhotenství, nejvyšší produkce melatoninu - hormonu těhotenství.
 4. Dobré povětrnostní podmínky usnadňující snášení pozdní toxikózy (venku není horké).

Minusy

 1. V době početí mohou mít rodiče vyčerpání vitamínů, což je pozorováno u většiny lidí na jaře. Konzumujte vitamíny.
 2. V posledních měsících těhotenství je vysoká pravděpodobnost zranění (led, bláta).
 3. První měsíce života dítěte se vyskytují v období epidemie chřipky a akutních infekcí dýchacích cest - temperament a péče o dítě, použití oxolinové masti.
 4. Ne velmi dobré podmínky pro procházky v chladném a větrném počasí - oblékněte své dítě podle počasí, získejte spolehlivý kočárek s kapucí.

Jak vidíte, jakékoli nevýhody lze překonat a vyrovnat, například špatné počasí je dobré pro zatvrdnutí dítěte. Kromě toho je dítě v prvních měsících spolehlivě chráněno mateřskou imunitou, kterou získalo při narození a nadále přijímá z mateřského mléka, nebojí se virů. Hlavní věc je, že dítě by mělo být oblečeno podle počasí a ne potit se v několika vrstvách oblečení. Ale více o tom v jiné sekci..

Těhotenství Elena snadno vydržela, přestože se hodně bála. Přestože byla podezřelá žena, neměla toxikózu. Dítě se mělo narodit na jaře. Podle jejích výpočtů, jen k narozeninám jejího manžela.

Na dvoře bylo pozdní jaro. Sníh se dlouho topil, ale počasí bylo příšerné - déšť, vítr, opět mokrý sníh, zataženo. To už nevedlo k dobré náladě pro už tak znepokojující ženu. Proto se týden před domnělým narozením rozhodla Lena jít na předporodní oddělení, protože lékař byl dobrý přítel a poskytoval jí veškerou péči.

Syn nedosáhl manželova jména pouze na jeden den, narodil se 20. dubna. V tento významný den vyšlo dokonce i slunce, aby se setkalo s dítětem. Naplnil pokoj ženy v práci a usmál se na dítě. Ze dne na den bylo dítě plné zdraví a počasí zjemňovalo. Na rozdíl od všech předpovědí, v den vypouštění slunce jasně svítilo a ledviny se chystaly zvětšit.

Bude příjemné chodit s Ilyushou, radovala se mladá matka. Jak lékaři radili, hned příští den se maminka a táta rozhodli jít s malým na první procházku. Na ulici to bylo trochu chladnější a slunce zrádně zmizelo, ale oblékli ohřívač dítěte a šli do parku. Před ním měl chodit asi kilometr, ale chodit jako procházka. Na cestě je čekalo překvapení - padl mokrý sníh. Silný vítr srazil rodiče, ale dítě klidně vyskočilo v kočárku. Její stěny spolehlivě absorbovaly útoky větru a kapuce byla chráněna před sněhem.

Rodiče zvlhli a zchladli a dítěti to bylo jedno, i když se Lena o dítě moc bála. Takové zasněžené chladné počasí bylo stále měsíc, ale rodiče chodili s dítětem každý den. Výsledkem bylo, že Ilyusha ztvrdl a první rok se vůbec neochotil..

Příznivé dny pro početí

Po provedení nezbytných testů, očkování, stanovení zdravého životního stylu a zvolení požadovaného času porodu zůstává záležitost malá - zbývá jen otěhotnět. K tomu potřebujete znát nejvhodnější dny pro početí. Lze je snadno spočítat, pokud máte středně dlouhý menstruační cyklus. Jinak vám váš gynekolog pomůže..

Průměrný menstruační cyklus ženy je 28-30 dní. Začíná prvním dnem menstruace a končí prvním dnem další menstruace. Pokud je cyklus stabilní a opakuje se každý měsíc s přesně stejnou přestávkou, můžete bezpečně pokračovat ve výpočtech. V první polovině menstruačního cyklu zraje folikul v jednom z vaječníků, ze kterého opadá zralé vajíčko, a 14. až 15. den poté nastane ovulace, tj. Jeho zrání.

Zralé vejce je schopno oplodnit do dvou dnů po ovulaci a spermie mají fertilizační aktivitu do 4 dnů po ejakulaci. Celková doba nejpravděpodobnější možnosti početí je tedy asi 6 dní.

Zvažujeme tedy 14-15 dní od začátku menstruace - bude to první den možné početí. Přidáváme k tomu 6 dní, během nichž je také možné pojetí. Během tohoto období aktivujte své sexuální vztahy a těhotenství bude s největší pravděpodobností.

Nina Bashkirová, „Plánujeme dítě“

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Kdy je nejlepší otěhotnět a které dny se považují za příznivé?

Plánované těhotenství je podle lékařů mnohem lepší než neočekávané. V tomto případě je riziko vzniku nežádoucích nemocí, které se mohou během těhotenství rozvinout u nastávající matky i jejího dítěte, výrazně nižší. Tento článek vám řekne, kdy je lepší otěhotnět dítě a které dny jsou pro to považovány za příznivé..

Nejlepší čas na otěhotnění

Abychom pochopili, jak určit nejvhodnější čas pro početí dlouho očekávaného dítěte, musíte se ponořit do biologických principů - to pomůže docela snadno a snadno pochopit metodu výpočtu..

K oplodnění jsou zapotřebí dvě zárodečné buňky. Jedním z nich je žena a druhým mužem. Zdálo by se, že všechno je jednoduché, ale to není úplně pravda..

Ženský menstruační cyklus má několik po sobě jdoucích fází. Každá fáze je charakterizována svými vlastními charakteristikami. Hlavní funkcí menstruačního cyklu je zrání a příprava vajíčka pro nadcházející oplodnění. Tato vlastnost je přirozeně koncipována pro pokračování v lidské rase..

Hnojení vajíčka je možné až po zrání. Je také zásadní, aby vejce opustilo vaječník a vstoupilo do vejcovodu. To je nezbytné, aby se samčí reprodukční buňka mohla setkat s mužem. Fúze dvou zárodečných buněk se nazývá oplodnění nebo početí.

Lékaři věnují zvláštní čas menstruačnímu cyklu, kdy je vejce již zralé a připravené k oplodnění. Toto období se nazývá ovulace. Během tohoto období je pravděpodobnost početí dítěte nejvyšší. Je třeba poznamenat, že je možné plánovat početí dítěte nejenom v jeden den.

Odborníci rozlišují celé období, kdy pravděpodobnost oplodnění vajíčka zůstává poměrně vysoká. Je to docela snadné zjistit - je to pár dní před a po ovulaci. Tento čas je nejpříznivější pro početí dlouho očekávaného dítěte.

Jak vypočítat ovulaci?

Výpočet plánovaného data početí se velmi často provádí přesně pomocí metody stanovení ovulace. K tomuto účelu lze použít několik různých možností počítání. Každá z nich má své výhody a nevýhody..

Metoda kalendáře

Tato metoda je nejčastější, protože je poměrně jednoduchá. Každá žena může vypočítat datum ovulace a příznivé období pro početí pomocí metody kalendářního výpočtu.

Koncepční kalendář

Kalkulačka pomůže vypočítat kalendář ovulace (dny příznivé pro početí dítěte) a menstruace (měsíčně), s ohledem na délku cyklu. A také pravděpodobnost početí chlapce a dívky.

Menstruační cyklus

Existuje běžná mylná představa, že ženský menstruační cyklus by měl trvat přesně 28 dní a ovulace by měla probíhat přesně „14. den cyklu“ nebo „uprostřed menstruačního cyklu“. To není pravda.

Menstruační cyklus je ve skutečnosti rozdělen do dvou fází - folikulární (před ovulací) a luteální (po ovulaci).

Folikulární fáze

Follikulární fáze (předchozí ovulace) začíná první den poslední menstruace a trvá, dokud ve vaječnících nezraje jeden dominantní folikul (nebo několik). Končí ovulací.

Luteální fáze

Luteální fáze (corpus luteum phase) začíná okamžikem ovulace a trvá asi 12-16 dní.

Žluté tělo se vytvoří v místě ko-folikulu během několika dnů po ovulaci. Jeho hlavní funkcí je syntéza progesteronu a estrogenu na podporu budoucího těhotenství. Pokud těhotenství nenastane, potom po 10 - 12 dnech podstoupí korpus luteum opačný vývoj, což vede k poklesu hladiny hormonů, po kterém začíná další menstruace. Pokud došlo k těhotenství - korpusové luteum nadále funguje a podporuje těhotenství.

Při nepřítomnosti těhotenství dosahuje hladina progesteronu maximální hodnotu asi týden po ovulaci - v této době se doporučuje provést krevní test progesteronu, aby se vyhodnotila funkce luteum v těle.

Menstruační cyklus

Follikulární fáze se může lišit v délce (jak u různých žen, tak u jedné ženy po celý život). Délka této konkrétní fáze cyklu obvykle určuje délku celého menstruačního cyklu a ovlivňuje zpoždění menstruace - například pokud zrání folikulu nastane rychleji nebo pomaleji než obvykle, nebo vůbec nedochází. Luteální fáze má obvykle konstantní trvání (12 až 16 dní).

Pohlaví dítěte

Pohlaví nenarozeného dítěte nezávisí na umístění hvězd na obloze, na nabídce budoucích rodičů ani na koncepci pózy. Pohlaví dítěte závisí na tom, jaký typ spermií oplodňuje vajíčko - nesoucí mužský chromozom Y nebo ženský X chromozom. Spermie „mužského“ pohlaví se zpravidla snáze a rychleji pohybují ve srovnání se „ženským“, ale jsou citlivější na vnější podmínky a nepříznivé účinky. Naopak spermatozoa „ženského“ sexu jsou méně mobilní, ale odolnější. Pokud tedy dojde k pohlavnímu styku v den ovulace nebo později, zvyšuje se pravděpodobnost porodu chlapce a pokud k pohlavnímu styku dochází dlouho před ovulací, zvyšuje se pravděpodobnost porodu dívky a snižuje se početí. Odborníci se však domnívají, že spolehlivost této metody nepřesahuje 60%.

Jaké dny můžete otěhotnět: je čas si otěhotnět

Ve skutečnosti pomáhá připravit se na zrození dědice a vyvarovat se mnoha problémů. Ale pro plánování musíte alespoň nastínit fyziologii koncepčního procesu. Jaké dny můžete otěhotnět - téma našeho článku.

Fyziologie početí

V celém reprodukčním věku ženy dozrává každý menstruační cyklus a vajíčko je přivedeno do vejcovodu. Tento proces se nazývá ovulace, vyskytuje se v polovině období a trvá asi 1-2 dny.

Pokud k oplodnění nedojde, pak na konci cyklu je děložní endometrium odmítnuto a vyloučeno během menstruace..

Logicky je uprostřed cyklu nejvýhodnější dny pro početí. Ale na začátku a na konci můžete mít sex bez ochrany, bez strachu z otěhotnění. Příroda však nijak nespěchá s naší logikou a ženy v průběhu cyklu otěhotní.

Spolehněte se také na zaručené těhotenství s ovulací..

Zaprvé, určení přesného data jeho počátku není tak jednoduché.

Za druhé, úspěšná koncepce závisí na řadě dalších faktorů, kromě zrání vajíčka.

Jsou dny bezpečné před těhotenstvím

Medicína zná případy těhotenství v téměř každém období cyklu. Pojem „dny bezpečného cyklu“ je proto nesprávný. Bude přesnější rozlišit dny příznivé pro početí a dny, kdy je jeho pravděpodobnost malá.

Taková vágnost formulací je spojena především s nestabilitou cyklu. I ženy, u nichž je stabilní, mají vždy riziko selhání. Existuje mnoho důvodů pro změnu cyklu - nemoc, nervové nebo fyzické napětí, změna klimatu a další.

Pravděpodobnost početí

Při stabilním cyklu není obtížné vypočítat, v který den nastane ovulace - je to 2-3 dny uprostřed období. Toto období je optimální pro těhotenství. Pokud se pár snaží zabránit početí, lze 2-3 dny před a po menstruaci považovat za relativně bezpečné..

O menstruaci je mnoho mýtů. Poměrně často existuje názor, že během regulace není početí možné. Podívejme se na toto „krvavé období“ podrobněji.

Před menstruací

Na začátku regulace vejce umírá. Kromě toho počáteční odmítnutí děložního endometria znemožňuje jeho připojení, i když je vajíčko oplodněno. Vznikající výboj nepříznivě ovlivňuje spermie. Toto období lze proto považovat za bezpečné - podmíněně.

Pojetí je však možné. Pokud má žena zřídka sex, její reprodukční systém je schopen reagovat na neplánovanou ovulaci. Účinek některých látek, které tvoří spermie, může také vést ke stejnému výsledku. Výsledkem je, že vejce zrající za 2-3 dny je oplodněno spermaty, které zůstaly aktivní.

Navíc vždy existuje šance na selhání. Menstruace může začít později, než očekávala žena. Potom, v době pohlavního styku, bude vejce stále schopno oplodnit a připojit se k endometriu dělohy, která nezačala exfolizovat.

Během menstruace

Během tohoto období je životaschopnost spermií vstupujících do pochvy značně snížena. Snižuje pravděpodobnost početí a stav stěn dělohy, které nejsou schopny přijmout oplodněné vajíčko. Proto početí není pravděpodobné - ale možné.

Jak mohu otěhotnět během regulace:

 1. Pokud se regulační orgán přetáhl, sperma, které se dostalo do vagíny poblíž jejich konce, může čekat na zrání vajíčka.
 2. Někdy se v ženském těle vyvinou dvě vejce, zrající v malém intervalu. Poté, v okamžiku odstranění první buňky z těla, bude druhá připravena k oplodnění.
 3. Pokud je cyklus ztracen nebo zpočátku nepravidelný, existuje vždy šance na chybu při určování doby ovulace.

Proto byste neměli používat regulační období jako antikoncepci. To je nejen nespolehlivé, ale také nebezpečné. Obzvláště vysoká pravděpodobnost přenosu různých nemocí v této době.

Po menstruaci

Několik dní po menstruaci je možnost početí velmi nízká. Vejce ještě není zralé, proto hnojení není možné.

Ale spermie jsou schopné zůstat aktivní několik dní. Proto mají při dlouhé menstruaci a krátkém cyklu dobré šance čekat na ovulaci.

Metody pro stanovení příznivých období

První věc, kterou musíte udělat, abyste otěhotnět, je naučit se, jak určit optimální dny pro početí..

K tomu se používá několik metod:

 • kompilace kalendáře;
 • měření teploty;
 • ovulační testy;
 • folikulometrie;
 • blahobyt ženy.

Kompilace kalendáře

Při pravidelném cyklu vám kalendář pomůže určit, kdy můžete otěhotnět. Chcete-li to provést, musíte několik měsíců, nejméně šest měsíců, vyznačit období menstruace v kalendáři. Poté se vypočítá doba trvání každého cyklu - od začátku jedné menstruace do začátku dalšího.

Pokud jsou cykly pravidelné, pak nejvýhodnější období klesne v průměru na 10–12 dní.

Protože při pravidelných cyklech jsou pozorovány malé poruchy, je možné výpočty upřesnit. K tomu jsou vybrány nejdelší a nejkratší menstruační periody. Potom se počet dní dlouhého cyklu odečte od 11, od krátkých 18.

Pro přehlednost je výpočet uveden v tabulce

Doba trváníZpůsob platbyZávěr
Nejkratší2424-18 = 6Optimální období pro početí je od 6. do

18. den cyklu

Nejdelší2929-11 = 18

Toto není nejspolehlivější způsob. U žen s nepravidelným obdobím to není možné.

Graf teploty

Tato metoda je založena na skutečnosti, že ovulace způsobuje zvýšení bazální teploty asi o 0,25-0,5 0 C. Bazální je nejnižší teplota dosažená po dlouhém odpočinku. Proto se měří denně po spánku v konečníku.

Indikace jsou zaznamenány v plánu. Asi den před ovulací může teplota mírně klesnout, ale poté se zvyšuje a udržuje až do konce cyklu.

Graf jasně ukazuje, kolik dní po menstruaci jsou optimální podmínky pro těhotenství.

Tuto techniku ​​však nelze nazvat absolutně spolehlivou. Hodnota teploty je ovlivněna délkou a kvalitou spánku, pohody, pití alkoholu a dalšími faktory.

Ovulační testy

Princip je stejný jako u těhotenských testů - určují přítomnost hormonu v moči ženy, výsledek se odráží v proužcích.

Ovulace je stanovena přítomností LH, luteinizačního hormonu, který se začíná syntetizovat 20-30 hodin před uvolněním vajíčka.

Testy se provádějí několik dní v řadě. Tato metoda neposkytuje 100% záruku početí, ale v přesnosti výrazně převyšuje ty předchozí..

Foliklometrie

Gynekolog může tuto metodu doporučit, pokud žena nebyla těhotná po dlouhou dobu. Spočívá v monitorování růstu vajíčka pomocí ultrazvuku. Průzkum se provádí denně, počínaje 10. dnem cyklu.

Gynekolog pomocí ultrazvuku hodnotí růst folikulu. Pro vzhled vejce musí dosahovat průměru asi 15-25 mm. Zkušený lékař používající ultrazvuk k určení nejen zrání vajíčka, ale také sledování připravenosti děložního endometria k jeho připojení.

Ultrazvuková diagnostika poskytuje kompletní informace o stavu ženského reprodukčního systému. To dává lékaři příležitost provést přesnou diagnózu a určit, co dělat, pokud nemůžete otěhotnět.

Blaho ženy

Ženy jsou někdy schopny cítit nástup ovulace v jejich pohody..

Pečlivě sledují své pocity a zaznamenávají jejich opakování v každém cyklu, mohou se soustředit na výskyt bolestivosti v podbřišku, výtoku a dalších známkách. Ale pro široké použití není tato metoda vhodná.

Závěr

Můžete otěhotnět v kterýkoli den menstruačního cyklu. Proto, aby se předešlo nechtěnému těhotenství, je lepší používat spolehlivé antikoncepční prostředky, aniž by se spoléhaly na bezpečné dny. Je-li početí dítěte sen, který ještě nelze realizovat, musí člověk uvěřit, že vše dopadne.

Moderní gynekologie může vyřešit mnoho problémů. Mít sex v příznivém období, dodržujte všechna doporučení lékaře a váš sen se splní.

Už jste někdy použili metody popsané v tomto článku? Nebo můžete přidat něco z vlastní zkušenosti? Čekáme na vaše komentáře.

Jaké dny můžete otěhotnět - jak vypočítat datum ovulace. V jaký den po menstruaci můžete otěhotnět

Narození dítěte je velkým štěstím pro ty, kteří na něj čekají. Které dny jsou pro některé ženy příznivé, je naléhavou otázkou, zatímco jiné mají zájem o to, jak zabránit neplánovanému těhotenství. V prvním i druhém případě pomohou jednoduché, osvědčené metody pro stanovení doby početí.

Šance na otěhotnění

K oplodnění vajíčka dochází, pokud došlo k nechráněnému pohlavnímu styku a v aktuálním měsíci došlo k ovulaci. Při plánování těhotenství by měla žena nejprve navštívit gynekologa, podstoupit vyšetření a ujistit se, že neexistují žádné zdravotní problémy. Před přijetím si musíte spočítat cyklus a zapamatovat si datum poslední menstruace. 28denní cyklus je považován za ideální. Vysoká pravděpodobnost těhotenství, zvláště vysoká 14. den.

Jaké dny cyklu můžete otěhotnět

Na rozdíl od ochranných metod a kondomů jsou všechny dny cyklu početí příznivé. Úrodné období začíná pět dní před ovulací - zrání vajíčka. To znamená, že v hlenu děložního čípku začaly hormonální změny. Vytváří příznivé podmínky pro spermie a expanze hltanu dělohy usnadňuje pronikání spermatu do vajíčka.

Šance na těhotenství během menstruace

Jaké dny můžu otěhotnět? Celé dny. Například s hormonálním selháním nebo prodlouženým nervovým napětím zraje vejce až do poloviny menstruačního cyklu nebo nezraje vůbec. Pokud vás tedy zajímá, jak je pravděpodobné, že během těhotenství otěhotníte, je velmi vysoká, zejména v posledních dnech. Nadměrný výtok krve v prvních menstruačních dnech vytváří nepříznivou atmosféru pro spermie, ale při dlouhodobé menstruaci se zvyšuje riziko otěhotnění dítěte.

Pravděpodobnost otěhotnění po menstruaci

Většina dívek věří, že po menstruaci není možné otěhotnět. Dva dny po regulaci se vyznačují nízkou pravděpodobností těhotenství. Za zmínku však stojí, že to není nula. Jaká je pravděpodobnost otěhotnění ihned po menstruaci? Teoreticky ženské tělo pracuje nepřetržitě, ale v praxi neexistuje způsob, jak přesně spočítat, kolik dní po menstruaci můžete otěhotnět.

Mohu otěhotnět několik dní před menstruací

Když menstruace pokračuje, neznamená to, že žena nemůže otěhotnět. Ženy se stabilním menstruačním cyklem mají stejnou šanci stát se matkou jako ženy s nepravidelným. Šance na narození dítěte se v určitých dnech cyklu liší. Dobrý okamžik, kdy můžete otěhotnět, je týden před obdobím. Dny cyklu lze rozdělit do 4 fází:

 1. Když začíná folikulární folikulární zrání.
 2. Ovulatory doprovázené uvolněním vajíčka.
 3. S luteální fází dochází ke změně hormonálního pozadí pro početí.
 4. Konec: deskvamace - vajíčko opouští endometrium.

Výpočet ovulace

Gynekologové nazývají vhodný čas pro otěhotnění - proces vajíčka do vejcovodu v důsledku prasknutí zralého folikulu. Některé ženy to mohou dokonce cítit. Cítíte, že jste ovulovali příznaky:

 • zvětšení prsou;
 • pocity usrkávání, tíže v podbřišku;
 • bazální teplota stoupá;
 • zvýšená touha po sexu;
 • zvyšuje se počet průhledných výběrů.

V tuto chvíli samotné tělo říká ženě, jaký je její hlavní účel. Jak správně určit ovulaci pro početí, pokud nemáte výše uvedené příznaky? Pro tento účel jsou vhodné online kalkulačky, kde musíte zadat počáteční datum poslední menstruace a dobu trvání celého cyklu. Dny můžete vypočítat pomocí obvyklého kalendáře: k ovulaci nemůže dojít dříve než 14 dní před menstruací, ale vše záleží na délce cyklu..

Bezpečné dny od těhotenství

Existuje mýtus, že existují bezpečné dny po menstruaci, během nichž nemůžete otěhotnět. Ale s nechráněným pohlavním stykem existuje vždy šance na oplodnění vajíčka. Takže v jaký den po období můžete otěhotnět? Gynekologové říkají, že v jakémkoli případě: bez antikoncepce nebudete 100% chráněni před pravděpodobností dítěte. Pravděpodobnost početí je nejnižší dva dny před a po krvácení.

Nebezpečné dny těhotenství

Těhotenství je vždy možné, když je žena zdravá a je připravena porodit děti. Jsou nebezpečné dny, kdy se mohou bát ti, kteří dosud nepřemýšleli o plození. Pravděpodobnost otěhotnění můžete určit pomocí online menstruačního čítače nebo sami. Je snadné vypočítat, které dny jsou pro početí příznivé: musíte vzít svůj menstruační kalendář na posledních šest měsíců a vypočítat průměrný cyklus (od prvních dnů regulace do následujících):

 • 28 dní - ovulace nastává 14. den.
 • 33 dní, dobrý okamžik připadne na 17. den.

Ovulace graf

Tabulka ovulačních dnů zahrnuje zadání údajů o bazální teplotě. To je snadný způsob, jak zjistit, kdy dojde ke změnám v těle, a spočítat dny pro početí. K ovulaci dochází ve druhé fázi cyklu a je charakterizováno zvýšením bazální teploty. Postup měření se provádí ráno pomocí konvenčního teploměru, který se vloží do pochvy ihned po probuzení. Program ovulace zahrnuje dvě fáze cyklu:

 • svislá čára - hodnota bazální teploty od 35,7 do 37,2;
 • vodorovná čára - dny menstruačního cyklu (normální rozmezí od 28 do 32).

Kdy je lepší otěhotnět

Pokud si nemůžete představit dítě, měli byste zvýšit šance a spočítat, ve které dny je lepší otěhotnět. Nejprve musíte navštívit gynekologa, pít vitamíny, dodržovat dietu předepsanou lékařem, opustit špatné návyky. Stanovení nejlepších dnů těhotenství pomůže opravit BT během cyklu. Snížení nebo zvýšení vám řekne o dnech, které přispějí k početí (den zrání vajec, ovulace).

Při plánování těhotenství může být nutné, aby žena užívala komplexy biologicky aktivních látek, které normalizují a podporují reprodukční funkci. Například biologicky aktivní potravinový doplněk TIME-FACTOR®, který obsahuje vitamíny C a E, kyselinu listovou, rutin, minerály (železo, hořčík a zinek), indol-3-karbinol, kyselinu glutamovou, aucubin, gingeroly, stejně jako standardizované rostlinné výtažky z kořenů anděliky, kořene zázvoru a posvátného ovoce Vitex. Komplex biologicky aktivních látek obsažených v doplňku stravy TIME-FACTOR® pomáhá normalizovat menstruační cyklus a udržovat hormonální rovnováhu

Video: co je den ovulace

Recenze

Elena, 25 let Po dlouhou dobu nebylo možné otěhotnět. Gynekolog mi poradil, abych vytvořil osobní tabulku bazální teploty. Pomohla mi lépe porozumět mému tělu. Doktor řekl, že to může dokonce určit pravděpodobné těhotenství. Dalším předpokladem pro plánování je návštěva ultrazvuku, kde se můžete dozvědět o skrytých gynekologických onemocněních.

Victoria, 26letá přítelkyně často říkala, že jsou nespolehlivé dny a bezpečí. Dlouho jsem s nimi tvrdil, že neexistují bezpečné dny. Výsledkem je, že jedna těhotná, druhá se dvěma dětmi. Dívky, aby se zabránilo těhotenství „z nedbalosti“, aby si partneři chránili.

Alina, 29 let Nerozumím tomu, kdo je v moderním světě chráněn „kalendářní metodou“. Bylo téměř nemožné koupit antikoncepci. Nyní můžete jít k gynekologovi, dát do něj spirálu. Nemám čas vypočítat, v jaký den po menstruaci můžete otěhotnět. Je snazší použít konvenční antikoncepční metody.

KDYŽ JE LEPŠÍ BÝT PREGNANT? OBLÍBENÉ DNY NA KONCEPCI

http://kidmen.ru/2008/10/kogda-luchshe-zaberemennet-blagopriyatnye-dni-dlya-zachatiya-2/

http://kidmen.ru/wp-content/uploads/2008/10/111.jpg Každá žena může s dostatečnou přesností určit dobu ovulace, která se vyskytuje v jejím těle. Měřením tělesné teploty denně a zaznamenáváním výsledků si všimne, že po dobu asi 14–15 dnů od prvního dne cyklu se tělesná teplota ženy mírně zvýší a zůstane na této úrovni až do konce cyklu..

OBLÍBENÉ DNY NA KONCEPCI. KDYŽ JE LEPŠÍ BÝT PREGNANTNÍ?

S menstruačním cyklem 28 dní je nejvýhodnější doba pro početí 14. a 15. den od prvního dne nástupu menstruace. Za začátek dalšího cyklu se považuje konec menstruace (menstruace), kdy pod vlivem folikuly stimulujícího hormonu hypofýzy začne růst a rozvíjet se nový folikul. Právě v těchto dnech se zralý folikul zlomí a vejce je připraveno z něj vystoupit, připraveno k oplodnění. A pokud semenná tekutina vstoupí do vagíny a je v ní dostatečné množství kvalitního spermatu, a kromě toho úspěšně přejdou až k vajíčku (děložní čípek - děložní dutina - vejcovod), a alespoň jedno spermie se „setká“ u vajíčka, aniž by došlo ke zpoždění, je vysoce pravděpodobné, že dojde k oplodnění.

TO JE DŮLEŽITÉ! Pokud k sexuální intimitě dojde v uvedených dnech, není to záruka, že těhotenství nevyhnutelně nastane. U mladých a zdravých párů často dochází k požadovanému početí až po mnoha měsících manželství, může to trvat ještě déle. V tomto ohledu by se člověk neměl zvlášť obávat a předpokládat neschopnost ovulace, obstrukci vejcovodů nebo neplodnosti partnera..

Statistické studie uvádějí, že v přibližně 90% zdravých párů jsou pokusy o otěhotnění úspěšné rok poté, co začaly, a skutečnost, že úspěch neproběhne hned, není důvodem k obavám, společnou návštěvou lékaře a testem neplodnosti. Nejpravděpodobnější příčinou „selhání“ je únava a nadměrná úzkost..

DOPORUČENÍ TÝKAJÍCÍ SE DĚTÍ

MUŽI:

1. Nedoporučuje se ležet v horké lázni a páře ve vaně: nadměrné teplo nepříznivě ovlivňuje kvalitu spermií.

2. Není vhodné jezdit hodně nebo jezdit na koni. Konstantní tření šourku vede ke zvýšení teploty a výrazně snižuje kvalitu spermií.

3. Metody steroidů a stimulátorů růstu svalů nejsou pro budoucí otce žádoucí. Odmítnutí by mělo být provedeno nejpozději šest měsíců před pokusem o otěhotnění.

ŽENY:

1. Během početí se doporučuje opustit vaginální mazání. Vaseline krémy mohou obsahovat látky, které mění acidobazickou rovnováhu vagíny a ničí sperma. Douching má také stejný účinek, který by měl být během tohoto období rovněž vyřazen. Kromě toho, často se používá, snižuje přirozenou ochrannou funkci vaginální flóry. V důsledku toho se zvyšuje riziko infekce..

2. Při sexu je pozice partnerů velmi důležitá. V poloze „muž nahoře“ bude ztráta spermií minimální a její penetrace bude maximální. Po ejakulaci muže (ejakulace) musí žena ležet na zádech po dobu 30 minut, zvedat pánevní oblast nebo vložit polštář pod pánev. Tím se zvýší šance na početí. Pokud má žena během početí z nějakého důvodu pouze jeden vaječník, pak po ejakulaci musí žena zvednout pánevní oblast a otočit se na stranu, kde je vaječník.

3. Při početí je důležité zvolit ten pravý den. Vejce je připraveno k oplodnění během 2-3 dnů. Sexuální styk se nemusí shodovat s okamžikem jeho zrání, ale je lepší, pokud je s tímto okamžikem úzce spojen. Je to dost snadné předvídat. Obvykle je vejce připraveno k oplodnění 14 dní před koncem cyklu. Pokud to trvá 28 dní, bude to 14. den od začátku. S cyklem trvajícím 32 dní - 18..

4. Když člověk „pracuje pro nošení“, produkce spermií prudce klesá. Pokud k ejakulaci dochází ve velkých intervalech, je to také špatné: není to tolik počtu spermií, kolik klesá jako jejich pohyblivost - nejsou tak aktivně spěchající k cíli. Během období zrání vajec je nejlepší mít sex jednou za dva dny. Pro ženu s 28denním cyklem jsou to jeho 12., 14. a 16. dny. A během 4 dnů před možným počátkem početí je pár lepší zdržet se sexu. Ale po 16. dni si můžete odpočinout a bavit se.

5. Pokud žena vzala antikoncepční pilulky před tím, než se rozhodla otěhotnět, je rozumné počkat 15 měsíců: po mnoha letech užívání antikoncepčních pilulek je potřeba normalizovat menstruační cyklus. Pokud má žena více než 30 let a nepoužila antikoncepční pilulky, stačí počkat od šesti měsíců. Neexistuje žádný důvod k tomu déle táhnout: čím déle nebudete otěhotnět, tím obtížnější je, aby odborník poskytoval účinnou pomoc. A po 35 moderních metodách léčby neplodnosti vůbec nefungují. Pokud žena dosud nedosáhla 30 let, je rozumné počkat 1 rok. V případě, že během tohoto období těhotenství nenastane, musíte vyhledat lékařskou pomoc. Čím lepší bude v době početí tělesný a duševní stav budoucích otců a matek, tím bude dítě zdravější.

TO JE DŮLEŽITÉ! Před otěhotněním je vhodné provést následující akce:

- podstoupit vyšetření - pokud se potřebujete uzdravit;

- vyléčit nezdravé zuby;

- Odpočiňte si (na dovolené);

- omezit kontakt s domácími chemikáliemi;

- snížit spotřebu farmakologických látek;

Články O Neplodnosti