Hlavní Výživa

Elevit Pronatal - návod k použití, analogy, recenze, cena

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Vitaminy Elevit Pronatal

Elevit Pronatal je komplexní přípravek, který obsahuje nejen 12 druhů vitamínů, ale také 4 minerály důležité pro organismus, 3 mikroelementy. Jedinečné složení a dávkování složek se volí na základě potřeb ženského těla během těhotenství a kojení.

Žena se doporučuje užívat tento lék již při plánování a přípravě na těhotenství. Látky, které tvoří Elevit Pronatal, mají na organismus následující účinky:

 • Vitamin A - podílí se na tvorbě bílkovin, tuků a mukopolysacharidů; zlepšuje stav sliznic a kůže; přispívá k normální funkci orgánu zraku.
 • Vitamin B1 - nezbytné k zajištění normální funkce srdce; normalizuje funkce periferního a centrálního nervového systému; podílí se na metabolismu (bílkoviny, uhlohydráty, metabolismus voda-sůl a tuk), na hematopoéze.
 • Vitamin B2 - podílí se na hematopoéze (tvorba červených krvinek), tvorbě protilátek; přispívá k procesu obnovy sliznice trávicího traktu a regeneraci kůže; neutralizuje účinek toxinů na sliznici dýchacího systému; nezbytné pro normální vývoj a růst plodu.
 • Vitamin B6 - účastní se metabolických procesů; snižuje krevní tuky a cholesterol; stimuluje tvorbu krve; zlepšuje kontraktilitu srdečního svalu; má příznivý vliv na strukturu zubů a kostí; nezbytné pro normální fungování nervového systému.
 • Vitamin B12 - účastní se krvetvorby; poskytuje normální činnost nervového systému; zvyšuje metabolismus kyslíku v buňkách během hypoxie (hladovění kyslíkem).

Uvolněte formuláře

Návod k použití Elevita

Indikace pro použití

 • Prevence a léčba nedostatku hypo- a vitamínů, nedostatku minerálů a stopových prvků při přípravě na těhotenství, během těhotenství a během kojení;
 • prevence malformací plodu;
 • léčba toxikózy v časném těhotenství;
 • léčba a prevence těhotenské anémie.

Kontraindikace

 • Přecitlivělost a nesnášenlivost na jakoukoli složku léčiva;
 • hypervitaminóza vitaminu A;
 • hypervitaminóza vitamínu D;
 • zvýšené hladiny vápníku v krvi;
 • zhoršená absorpce železa nebo vápníku;
 • selhání jater a ledvin.

Vedlejší efekty

Léčba výtahu

Jak vzít Elevit?
Lék je užíván na doporučení lékaře uvnitř po 15-20 minutách. po jídle, s trochou vody. Při používání léku se může objevit zbarvení moči žlutou barvou.

Dávkování Elevit
Obvyklá denní dávka přípravku Elevit Pronatal - 1 tableta denně.

Při překročení dávky se může rozvinout hypervitaminóza, jejíž projevy jsou bolest hlavy, nevolnost, zvracení, zácpa. Pokud k nim dojde, měli byste přestat brát vitamíny a vyhledat lékaře.

Léková interakce

 • Vápník a železo ve složení léčiva Elevit Pronatal snižují absorpci fluorochinolonových derivátů a antibiotik ze skupiny tetracyklinů.
 • Kyselina askorbová obsažená v přípravku zvyšuje jak účinek, tak vývoj nežádoucích účinků sulfatik.
 • Přípravky obsahující hořčík, vápník a hliník, cholestyramin snižují absorpci železa, které je součástí Elevitu.
 • Současné podávání elevitů a diuretik thiazidové skupiny přispívá ke zvýšení hladiny vápníku v krvi.
 • Během užívání Elevitu nemůžete brát jiné minerální ani vitamínové přípravky.
 • Mezi dávkami Elevitu a dalších léků by měl být dodržen interval 2 hodin, pokud je současně předepsáno několik léků..

Analogy Elevit

 • Vitrum Prenatal;
 • Perfectil;
 • Supramin;
 • Revalid;
 • Multi-Tabs Perinatal;
 • Splňuje požadavky „máma“;
 • Více produktů pro těhotné ženy;
 • Vyjet;
 • Gendevit.

Recenze o drogě

Existuje mnoho pozitivních recenzí na Elevit (od žen, které užívaly Elevit v přípravě na těhotenství - 100%, a od těch, které užívaly lék v těhotenství - 98%). Negativní recenze tohoto multivitaminového léčiva na internetu nebyly nalezeny, navzdory poměrně vysokým nákladům na lék - recenzenti je odhadují jako „drahý“.

Mnoho žen, které užily Elevit v předchozím těhotenství a vyhodnotily účinnost léku, jej začalo brát během následujícího těhotenství. Všichni si všimnou dobré snášenlivosti vitamínů Elevit Pronatal.

Složení a návod k použití léku Elevit pronatal

Vitamin-minerální komplex s názvem "Elevit Pronatal" je určen k prevenci stavů s nedostatkem vitamínů během těhotenství a při přípravě na porod dítěte. Z latinského jazyka je jméno „elevit“ přeloženo mnoha lidmi jako „elevite“, „bahno“ nebo „evital“. Tablety vyrábějí dvě společnosti v Německu a Švýcarsku. Výrobci: Bayer Consumer Car AG a Rottendorf Pharma GmbH.

Složení a forma uvolňování

Srdcem léčiva je komplex vitamínů:

 1. Vitamin A. Udržuje normální stav pokožky a přispívá k její regeneraci v případě poškození. Má také pozitivní vliv na fungování vizuálního aparátu..
 2. Vitaminy skupiny B. Vitamin B1 má pozitivní vliv na nervový systém a podílí se na normalizaci srdeční frekvence. Vitamin B2 se podílí na odstraňování toxinů z těla, produkuje protilátky a červené krvinky a podílí se na vývoji fetálních orgánů a tkání. Vitamin B6 je nezbytný pro posílení vlasů, nehtů, zubů, dásní a kostí.
 3. Vitamin C. Stimuluje imunitní systém a zvyšuje odolnost těla.
 4. Vitamin D. Reguluje výměnu vápníku a fosforu, který chrání zuby a kosti před úpadkem..
 5. Vitamin E. Normalizuje koagulaci krve. Má antioxidační vlastnosti.
 6. Vitamin R. R. Dalším názvem pro vitamin je kyselina listová. Tento vitamin má příznivý vliv na tvorbu centrálního a periferního nervového systému plodu. Látka posiluje amniotickou membránu a zabraňuje rozvoji předčasného porodu.

Každá tableta navíc obsahuje minerály a stopové prvky:

 1. Fosforečnan vápenatý Tento prvek je nezbytný pro tvorbu kostní tkáně, regulaci svalových kontrakcí a koagulaci krve..
 2. Pantothenate.
 3. Fosfor. Podílí se na tvorbě kostí a zubů nenarozeného dítěte.
 4. Stearan hořečnatý a fosfát. Podílí se na tvorbě svalové a kostní tkáně.
 5. Žehlička. Podílí se na výrobě hemoglobinu a transportu kyslíku do orgánů a tkání matky a dítěte.
 6. Sírany mědi, zinku a manganu. Mangan snižuje podrážděnost spojenou s prvním trimestrem těhotenství a zlepšuje paměť. Zinek zlepšuje stav vlasů, nehtů a pokožky.

Jako další látky pro skořápku použijte:

 1. Želatina.
 2. Precirol Ato 5.
 3. Polyethylenglykol.
 4. Mikrokrystalická celulóza.
 5. Povidone.
 6. Stearan hořečnatý a další.

Formulář vydání.

Farmaceutické společnosti vyrábějí léky ve formě oválných potahovaných tablet. Tablety se prodávají v blistrech po 10 a 20 kusech, balených v lepenkových krabicích s pokyny. Každá krabička může obsahovat 3 nebo 10 blistrů. Tablety mohou mít specifický zápach.

Indikace a kontraindikace

Jak předepisuje lékař, ženy začnou užívat lék při plánování těhotenství a během kojení. Těhotným ženám jsou často předepisovány vitamíny v prvním a druhém trimestru těhotenství, když zjistí nedostatek v těle.

Vitaminové komplexy jsou často předepisovány pro prevenci a korekci:

 1. Avitaminóza.
 2. Hypovitaminóza.
 3. Nedostatek stopových prvků a minerálů.
 4. Anémie způsobená nedostatkem železa nebo kyseliny listové.
 5. Minerální metabolismus v těle při plánování těhotenství.

Kontraindikace pro použití vitamínového komplexu zahrnují:

 1. Zvýšená individuální nesnášenlivost některých složek léčiva.
 2. Nadměrný obsah vitamínu nebo minerálů.
 3. Vysoký obsah vápníku v krvi.
 4. Poruchy ledvin a jater.
 5. Ledvinové kameny.
 6. Některé nemoci močového měchýře a ledvin.
 7. Nadbytek hořčíku a fosforu v těle.
 8. Vylučování vápníku močí v rozšířeném režimu.
 9. Porušení procesů vylučování a stravitelnosti železa.

Vedlejší efekty

V základních případech je lék dobře snášen pacienty. V některých případech jsou však v klinické praxi vedlejší účinky. Někteří pacienti si mohou stěžovat:

 1. Pro nevolnost a zvracení.
 2. Pro poruchy gastrointestinálního traktu, projevující se nadýmáním.
 3. Naštvaná stolička.
 4. Pro závratě a bolesti hlavy.
 5. Na hyper vzrušivost.
 6. O výskytu alergických reakcí na kůži.

Anafylaktický šok a astmatický syndrom jsou možné. Kromě toho lze pozorovat abnormality v činnosti kardiovaskulárního systému. Moč se může stát jasně žlutou díky zvýšenému obsahu vitaminu B2 v léku. Výkaly mohou být natřeny intenzivně černou kvůli obsahu železa v drogě.

Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, je lepší okamžitě přestat s dalším užíváním tablet, používat sorbenty a konzultovat se svým lékařem změnu léku nebo snížení dávky.

Těhotenství

Doporučuje se užívat lék podle pokynů pro dávkování. Během těhotenství a během jeho přípravy je doporučená dávka jedna tableta denně.

Vezměte látku perorálně 15 minut po jídle, nejlépe ráno. Tableta se omyje malým množstvím neperlivé vody. Terapie může být prodloužena po dobu kojení ze zdravotních důvodů.

V případě předávkování se u vitamínů A a D mohou rozvinout hypervitaminové stavy. U pacientů se mohou vyskytnout nevolnost a zvracení, bolesti hlavy a zácpa. Vedlejší účinky jsou eliminovány symptomatickou terapií předepsanou pro každý symptom individuálně..

Interakce s jinými léčivými přípravky

Během užívání vitamínového komplexu může dojít ke snížení terapeutického účinku antibiotik tetracyklinové skupiny a antivirových léků. Za tímto účelem předepište léky s dvouhodinovým intervalem mezi nimi.

Anti-vředová antacida snižují absorpci vitamínového komplexu. K tomuto účelu lékaři doporučují užívat je odděleně v tříhodinovém intervalu. Kombinace současného podávání komplexu s antikoagulanty pomáhá zvyšovat viskozitu krve, což může vést k úmrtí.

Současný příjem vitaminových látek a projímadel pomáhá snižovat terapeutický účinek. Zvýšené ukládání solí v močovém systému může vést k současnému příjmu vitamínů a thiazidových diuretik.

Současné podávání může snížit terapeutický účinek použití fluorochinolonů, biofosfonátů, Levopodu, tyroxinu a digitalisu. Výrobky obsahující kyselinu šťavelovou a fytovou mohou snižovat absorpci vápníku v těle. Tyto kyseliny se nacházejí v celých zrnech, rebarbory ​​a špenátu..

Hlavní analogy

Chcete-li nahradit výšek, můžete použít:

 1. Vitrum Prenatal.
 2. "Splňuje" mami.
 3. Vitrum Forte. Tento lék se vyznačuje zvýšeným dávkováním účinných látek..
 4. Multimax.
 5. Revalid a další.

Recenze pacientů

Recenze těhotných žen a žen plánujících těhotenství potvrzují fakt výhod tohoto léku. Těhotenství je ve zdravém těle mnohem snazší.

Na radu svého lékaře začala Elevit Pronatal užívat vitamínový komplex během plánování těhotenství. Velmi snadno otěhotněla a celé těhotenství bylo klidné. Během těhotenství nebyly pozorovány žádné silné známky toxikózy, pouze mírná ranní nevolnost v prvním trimestru těhotenství. Dítě se vyvíjelo podle věkových kritérií a bez odchylek. Jsem velmi vděčný doktorovi za správně vybraný vitaminový přípravek.

Piji vitamíny Elevit Pronatal jednou za šest měsíců. Začal jsem je brát zpět při plánování těhotenství na doporučení gynekologa. Jejich cena není nejpřijatelnější, ale po celou dobu těhotenství a období kojení jsem na rozdíl od prvního narození nikdy nešel u zubaře. Vlasy také vypadají skvěle! Nyní doporučuji všem přítelkyním, aby je vzaly při plánování těhotenství.

Gynekologové označují intenzitu oplodnění dostatečným množstvím všech nezbytných látek v těle. Kromě toho není vývoj plodu vystaven různým rizikům a patologickým stavům, jako je tomu u vyčerpaného těla matky. Gynekologové radí těhotné ženě, aby si užila komplex vitamínů, vedla zdravý životní styl a správně jedla. V takovém případě můžete dítě nést bez rizika pro zdraví jeho a jeho matky.

Názor gynekologů na drogu Elevit Pronatal

Existuje mnoho doplňků stravy a vitamínových komplexů, které jsou předepsány v přípravě na porod, během těhotenství a po porodu. Jedním z těchto léků byl Elevit Pronatal - multivitaminový komplex. Elevit Pronatal má ambivalentní recenze gynekologů, které odhalují mechanismy účinků léku, stejně jako jeho pozitivní a negativní stránky.

Co je komplex Elevit Pronatal

Elevit Pronatal je multivitaminový komplex obsahující 12 základních vitamínů, 4 minerály a 3 stopové prvky. Kvantitativní obsah složek léčiva odpovídá dávce doporučené pro použití během těhotenství a kojení. Někdy lékaři předepisují Elevit Pronatal spolu s metafolinem v přípravě na ložisko.

Složení složek jako procento na fotografii:

Každý z vitamínů je svým způsobem důležitý pro správné fungování těla, ale i přes širokou škálu prvků postrádá tak důležité složky jako jód. Nepřítomnost jodu v komplexu je vysvětlena skutečností, že tento chemický prvek ovlivňuje fungování štítné žlázy. Jeho nadbytek může „blokovat“ štítnou žlázu, v důsledku čehož je narušeno hormonální pozadí těhotné ženy.

V případě nedostatečnosti hormonů štítné žlázy je však zapotřebí další příjem léků s jódem.

Podle předních odborníků v oboru gynekologie droga aktivně saturuje tělo nastávající matky všemi potřebnými prvky. Lékaři také berou na vědomí, že jmenování léku může být provedeno až po posouzení hladiny vitamínů v každé skupině, protože přesycení je stejně nebezpečné jako nedostatek živin.

Pití Elevitu během těhotenství se na doporučení nekompetentních osob nedoporučuje, protože vitaminy se mohou účastnit humorální regulace jako exogenní prohormony, které mohou narušit endokrinní systém. O tom, jak dlouho trvá před těhotenstvím, byste se měli poradit se svým lékařem.

Časový rozvrh recepce

V závislosti na jednotlivých ukazatelích hladiny vitamínů v těle stanoví lékař dávkování a načasování užívání komplexu multivitaminu. Výrobce tvrdí, že vitaminy Elevit by se měly užívat 1 tobolka denně 1 měsíc před těhotenstvím.

Při nedostatku vitamínu nebo hypovitaminóze lékaři doporučují, aby těhotné ženy vypily 1 tabletu přípravku Elevit a současně byly předepsány pomocné vitamíny. Jak je správně vypít, je uvedeno v pokynech, ale zkušení lékaři musí informovat nastávající matky, že užívání kapsle na lačný žaludek může způsobit nežádoucí účinky.

Elevit Pronatal je při plánování těhotenství velmi účinný, ale pokyny zmiňují přítomnost vitaminu A, který je v těle syntetizován. Nadměrná výživa těhotné ženy tímto vitaminem během prvního trimestru těhotenství může nepříznivě ovlivnit zdraví plodu. Výrobce věnuje pozornost možnému obsahu vitamínu D, který je produkován kožními buňkami..

Při plánování těhotenství mnoho odborníků doporučuje užívat Elevit po dobu 1 měsíce a zrušit jej v první den poslední menstruace. Dávkovací režim před početí je stejný jako ve druhém trimestru - 1 tableta denně.

Pomáhá Elevit otěhotnět? K otěhotnění potřebujete hodně vitamínů, minerálů a makronutrientů, protože nastávající matka je zodpovědná za výživu 2 organismů najednou. Lék obsahuje normu všech prvků uvedených ve složení.

Může být Elevit těhotná

Jak již bylo uvedeno výše, Elevit má při plánování těhotenství podle odborníků jednoznačně pozitivní vliv na tělo. Doporučuje se užívat Elevit Pronatal 1 měsíc před těhotenstvím.

V souvislosti s podáváním léku těhotnými ženami byl názor lékařů rozdělen. Někteří se domnívají, že dávkování vitamínů A a D není tak významné, aby mělo negativní vliv na tvorbu plodu. Jiní se domnívají, že lék pro těhotné ženy lze užívat pouze od druhého trimestru až do ukončení kojení..

Někdy může velké množství vitaminu A a D vést ke vzniku solí, jejichž přítomnost je mylná pro projevy urolitiázy nebo infekce ledvin.

To vyvolává otázku: Je možné, aby ženy užívaly Elevit, pokud musíte omezit celou škálu zdravých produktů? V takové situaci se doporučuje zvolit jiný nástroj.

O tom, zda pít vitamíny během těhotenství obecně, lékaři vycházejí z individuálních ukazatelů ženy.

Důležité! Během kojení žena potřebuje správnou výživu. Proto se vitaminový komplex Elevit doporučuje užívat nejen pro těhotné a plánované matky, ale také během kojení.

Negativní důsledky jmenování a na koho by se nemělo brát vůbec

Elevit, když se plánování týká skupiny léků s nízkou mírou alergické reakce. Avšak bez jmenování lékaře nebo s individuální nesnášenlivostí na jednotlivé složky se může vyvinout alergie. Mezi příznaky alergické reakce při užívání léku patří:

 • kopřivka;
 • otok obličeje;
 • návaly kůže;
 • vyrážka;
 • bolest břicha;
 • zácpa;
 • průjem;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • bolest hlavy;
 • závrať;
 • nespavost;
 • zvýšená podrážděnost;
 • anafylaktický šok;
 • hyperkalciurie.

Při nekontrolovaném podávání léku může dojít k hypervitaminóze vitamínu A a D, může dojít k hyperkalcémii, nadměrné saturaci železa a mědi.

Při užívání Elevitu v prvním trimestru těhotenství může předávkování syntetickým vitaminem A způsobit vrozené vady plodu. To odpovídá na otázku, proč je v Evropě Elevit v prvním trimestru zakázán..

U kojících matek, které mají individuální nesnášenlivost na laktózu, se nedoporučuje užívat lék, protože tento stav může u dítěte vyvolat autoimunitní onemocnění..

Tento léčivý přípravek je rovněž zakázán pro jiné indikace, včetně hypervitaminózy vitamínu A a D, hyperkalcémie a hyperkalciurie, zhoršeného metabolismu železa a mědi.

V případě mírného selhání ledvin, onemocnění jater, urolitiázy a citlivosti na složky léku by měl být Elevit Pronatal podáván pod dohledem lékaře. Při těžkém selhání ledvin je užívání elevitu kontraindikováno.

V případě předávkování mohou ti, kdo pijí, pociťovat silnou bolest hlavy, zmatek, poruchy v gastrointestinálním traktu, včetně nevolnosti a zvracení. Pro odstranění nepříjemných příznaků se doporučuje léčivo zrušit, symptomatická terapie, výplach žaludku, po zotavení vyhledat lékaře.

Elevit pronatal: recenze gynekologů

Naši redaktoři provedli krátkou recenzi od gynekologa z jedné kliniky reprodukční medicíny v Moskvě. Zde je několik recenzí o tomto léku:

"Minerální a vitamínové komplexy během přípravy a těhotenství jsou v naší zemi povinné, musíte však vždy vzít v úvahu individuální charakteristiky těla a užívat jakékoli léky pouze podle pokynů lékaře.

Ideální volba pro předepisování Elevitu je, když se provádějí krevní testy na vitamíny, stejně jako hormony štítné žlázy, a teprve poté se rozhodne o jejich přijetí. “

Marina Goltseva, gynekologicko-reproduktologička.

"Elevit je zpravidla dobře vnímán tělem těhotných žen, ale ve vzácných případech může poškodit zdraví nastávající matky a jejího dítěte."

Ze všech přípravků se Elevit vyznačuje tím, že v prvním trimestru těhotenství není jód a přítomnost potenciálně nebezpečného množství vitamínu A a D. Zkušení gynekologové věří, že nekontrolované užívání léku může způsobit patologické změny během tvorby plodu..

Vitamínový komplex má na ženu obecně posilující účinek, pomáhá normalizovat metabolické procesy, zlepšuje fungování orgánů. Před zahájením pití drogy se poraďte se svým lékařem.

Elevit® Pronatal

Návod k použití

 • ruština
 • қазақша

Jméno výrobku

Mezinárodní nechráněné jméno

Léková forma

Potahované tablety.

Struktura

Jedna tableta obsahuje

účinné látky: vitamin A (retinol palmitát) - 3600 IU, vitamin B1 (thiamin hydrochlorid ve formě thiamin nitrátu) - 1,6 mg, vitamin B2 (riboflavin) - 1,8 mg, vitamin PP (nikotinamid) - 19 mg, vitamín B5 (pantothenát vápenatý) - 10 mg, vitamin B6 (pyridoxin hydrochlorid) - 2,6 mg, biotin - 200 μg, vitamin B9 (kyselina listová) - 0,8 mg, vitamin B12 (kyanokobalamin) - 4 μg, vitamin C (ve formě dihydrátu askorbátu vápenatého) - 100 mg, vitamín D3 (cholekalciferol) - 500 IU, vitamin E (a-tokoferolacetát) - 15 mg, vápník (ve formě bezvodého fosforečnanu vápenatého, vápenatá pánev otenate, dihydrát askorbátu vápenatého - 125 mg, měď (ve formě bezvodého síranu měďnatého) - 1 mg, železo (ve formě fumarátu železa) - 60 mg, hořčík (ve formě oxidu hořečnatého v plicích, hydrogenfosforečnan hořečnatý trihydrát, stearát hořečnatý) - 100 mg, mangan (ve formě monohydrátu síranu manganatého) - 1 mg, fosfor (ve formě bezvodého hydrogenfosforečnanu vápenatého, trihydrát hydrogenfosforečnanu hořečnatého) - 125 mg, zinek (ve formě monohydrátu síranu zinečnatého) - 7,5 mg;

pomocné látky: monohydrát laktózy, mannitol, makrogol 400, glycerol distearát, želatina, mikrokrystalická celulóza, ethylcelulóza, sodná sůl škrobového glykolátu, stearát hořečnatý, povidon K90, povidon K30, hypromelóza, ethylcelulóza, vodní disperze, trikoloxid 1700, makrogol 17 ), žlutý oxid železa (E 172).

Popis

Šedě žluté, podlouhlé, bikonvexní tablety, potahované tablety s rizikem poškození na jedné straně tablety.

Farmakoterapeutická skupina

Vitamíny Multivitaminy. Multivitaminy s minerály. Multivitaminy s jinými minerály a jejich kombinace.

ATX kód A11AA03

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Účinek léku Elevit Pronatal je kombinovaný účinek jeho složek, a proto farmakokinetická pozorování nejsou možná: dohromady nelze sledovat složky pomocí markerů nebo biotestů.

Farmakodynamika

Elevit Pronatal je multivitaminový / multiminerální přípravek obsahující vitaminy v kombinaci s minerály a stopovými prvky, který je speciálně navržen tak, aby zajistil odpovídající příjem stopových prvků a vitamínů pro plod i těhotnou ženu..

Vitaminy jsou nezbytné pro normální vývoj a růst plodu a dítěte, pro metabolismus a syntézu uhlohydrátů, energie, lipidů, nukleových kyselin a bílkovin, jakož i pro syntézu aminokyselin, kolagenu a neurotransmiterů..

Těhotenství a kojení jsou období zvýšené potřeby živin, a proto existuje zvýšené riziko nedostatku živin pro matku i dítě. Zejména v těhotenství je nedostatek živin velkým zdravotním rizikem, protože může ovlivnit normální vývoj plodu. V období před těhotenstvím a během těhotenství Elevit Pronatal doplňuje potřebu vitamínů, makroprvků a mikroprvků nezbytných pro normální průběh těhotenství. Pro snížení rizika vrozených malformací, včetně vad nervového systému, se doporučuje užívat doplňky kyseliny listové nebo multivitaminy obsahující kyselinu listovou. Poruchy nervového systému se vyvíjejí v prvních týdnech po početí, v období, kdy těhotenství ještě nebylo identifikováno, proto je ve fázi plánování těhotenství nutné další použití kyseliny listové.

Vitamin A se podílí na syntéze různých látek (bílkovin, lipidů, mukopolysacharidů) a zajišťuje normální funkci kůže, sliznic a orgánů zraku..

Vitamin B1 normalizuje činnost srdce a přispívá k normálnímu fungování nervového systému.

Vitamin B2 podporuje procesy regenerace tkání, včetně kožních buněk.

Vitamin B6 pomáhá udržovat strukturu a funkce kostí, zubů, dásní, ovlivňuje erytropoézu, přispívá k normálnímu fungování nervového systému.

Vitamin B9 (kyselina listová) stimuluje erytropoézu, snižuje riziko vrozených malformací, včetně poruch nervového systému.

Vitamin B12 se podílí na erytropoéze, přispívá k normálnímu fungování nervového systému.

Vitaminy B se podílejí na tvorbě různých enzymů, které regulují různé typy metabolismu v těle, pomáhají snižovat nevolnost a zvracení při toxikóze u těhotných žen..

Vitamin C se podílí na oxidaci řady biologicky aktivních látek, regulaci metabolismu v pojivové tkáni, metabolismu uhlohydrátů, koagulaci krve a regeneraci tkáně, stimuluje tvorbu steroidních hormonů a normalizuje propustnost kapilár. Vitamin C zvyšuje odolnost těla vůči infekcím, snižuje zánětlivé reakce.

Vitamin D3 hraje důležitou roli při udržování rovnováhy vápníku a fosforu u těhotné ženy. Vzhledem k jeho nedostatku dochází k rachitidě u dětí au dospělých se snižuje obsah kostí v vápníku (osteoporóza).

Vitamin E je přírodní antioxidant. Zabraňuje zvýšené koagulaci krve a má příznivý vliv na periferní krevní oběh. Podílí se na syntéze bílkovin a hemoglobinu, na procesu růstu buněk, funkci kosterních svalů, srdce a krevních cév a gonád. Nedostatek vitamínu E v časném těhotenství může způsobit potrat.

Biotin se účastní metabolických procesů, podporuje vstřebávání bílkovin.

Pantothenát vápenatý se podílí na metabolismu tuků, bílkovin a sacharidů.

Nikotinamid se účastní redoxních procesů, zajišťuje přenos vodíku a fosfátu.

Vápník se podílí na tvorbě kostí, koagulaci krve, přenosu nervových impulzů, redukci kosterních a hladkých svalů, normální srdeční funkci.

Hořčík se podílí na tvorbě svalové a kostní tkáně a podílí se také na syntéze proteinů.

Železo je součástí molekuly hemoglobinu, podílí se na přenosu kyslíku v těle a zabraňuje rozvoji anémie u těhotné ženy, zejména během druhého a třetího trimestru.

Fosfor spolu s vápníkem se podílí na tvorbě kostí a zubů a podílí se také na energetickém metabolismu.

Mangan podporuje správnou mineralizaci kostí.

Měď je nezbytná pro normální funkci červených krvinek a metabolismu železa..

Zinek je nezbytný pro normální tvorbu kostry plodu a regeneraci tkání, je součástí některých hormonů, včetně inzulínu, snižuje pravděpodobnost řady nitroděložních abnormalit.

Indikace pro použití

- Prevence a léčba hypovitaminózy, nedostatku vitamínů, nedostatku minerálů při plánování těhotenství, během těhotenství a během kojení

- Snížení rizika vzniku defektů nervové trubice a dalších vrozených malformací při zahájení užívání léku jeden měsíc před početí

- prevence anémie z nedostatku železa a anémie spojené s nedostatkem kyseliny listové během těhotenství a kojení

- snížení frekvence nevolnosti a zvracení v časných stádiích těhotenství, zejména v případech, kdy je lék zahájen během plánování těhotenství

Dávkování a podávání

Lék se užívá jednu tabletu denně s malým množstvím vody během jídla. V případě ranní nemoci užijte pilulku odpoledne nebo večer..

Droga se doporučuje užívat jeden měsíc před plánovaným těhotenstvím, během těhotenství a během kojení.

Léčivo je kontraindikováno u pacientů se závažným poškozením ledvin. U pacientů se zhoršenou funkcí jater by mělo být léčivo užíváno s opatrností pod dohledem lékaře..

Starší: droga je indikována pro ženy v plodném věku. Není určeno pro použití staršími osobami..

Než začnete užívat tento lék, měli byste se určitě poradit s lékařem.

Vedlejší efekty

Uvedené vedlejší účinky léku jsou založeny na spontánních hlášeních. Obecně je léčivo dobře tolerováno..

Ve vzácných případech:

gastrointestinální potíže: nepříjemné pocity v břiše, zácpa, nadýmání, zvracení, průjem a nevolnost;

poruchy centrálního nervového systému - jsou možné bolesti hlavy, závratě, nespavost, podrážděnost;

metabolismus a poruchy příjmu potravy - hyperkalciurie.

V ojedinělých případech:

alergické reakce - kopřivka, otok obličeje, sípání, zarudnutí kůže, puchýře, vyrážka a šok.

Kontraindikace

- zvýšená individuální citlivost na složky léčiva

- hypervitaminóza A nebo D

- pacienti podstupující léčbu vitaminem A nebo léčbu syntetickými isomery isotretinoinu a etretinátu. Beta karoten je považován za zdroj vitamínu A

Těžké selhání ledvin

- metabolické poruchy železa a mědi

Lékové interakce

Nebyly zjištěny žádné specifické interakce s doporučenými dávkami léku..

Různé možné interakce jsou popsány v literatuře pro každou jednotlivou složku, takže ženy, které dostávají jakoukoli jinou léčbu, by se měly před užitím léku poradit s lékařem..

Absorpce železa může být snížena, pokud je užíván s antacidy: léky, které potlačují žaludeční kyselinu, fluorochinolony, bisfosfonáty, levodopu, levotyroxin, penicilamin, tetracyklinová antibiotika nebo trientin. Pokud je nutné současné užívání jednoho z těchto léků, měly by být užívány odděleně od sebe po 2-3 hodinách.

Výrobky obsahující vápník, hořčík, železo, měď a zinek mohou orálně interagovat s antacidy, antibiotiky (tetracykliny, fluorochinolony), levodopou, bisfosfonáty, penicilaminem, tyroxinem, trientinem, digitalisem, antivirovými činidly a thiazidovými diuretiky. Pokud je nutné současné použití, měl by být příjem dvou produktů proveden samostatně po 2 hodinách.

Protože kyselina šťavelová (nalezená ve špenátu a rebarbory) a kyselina fytová (nachází se v celých zrnech) mohou narušovat absorpci vápníku, nedoporučuje se užívat Elevit Pronatal do dvou hodin po jídle, která obsahuje vysoké koncentrace kyseliny šťavelové nebo kyseliny fytové.

speciální instrukce

Doporučená dávka léčiva by neměla být překročena, protože velmi vysoké dávky určitých složek léčiva, zejména vitamínu A, vitamínu D, železa a mědi, mohou mít nepříznivý účinek na organismus..

Pacienti, kteří užívají jiné vitaminy / multivitaminy nebo dostávají jakoukoli jinou léčbu, by se měli před použitím léku poradit s lékařem.

Lék by neměl být používán během užívání jiných léků, včetně doplňků stravy / nápojů obsahujících vitamin A, syntetických izomerů isotretinoinu a etretinátu nebo beta-karotenu, protože vysoké dávky těchto složek mohou mít nepříznivý účinek na plod a způsobit hypervitaminózu A.

Lék by měl být používán s maximální opatrností při užívání jiných léků, včetně doplňků stravy / nápojů obsahujících vitamín D, protože vysoké denní dávky mohou způsobit hypervitaminózu D.

Vápník, kyselina askorbová a vitamín D mohou mít vliv na tvorbu kamenů u pacientů s urolitiázou, proto je třeba při užívání vitamínových přípravků postupovat opatrně.

Lék obsahuje jako pomocnou látku laktózu a mannitol. Neměl by se užívat u pacientů se vzácnou vrozenou intolerancí galaktosy, nedostatkem Lapp-laktázy, zhoršenou absorpcí glukózy a galaktózy..

Přítomnost riboflavinu v přípravku může způsobit, že moč zabarví žlutě, což je zcela neškodné. Přítomnost železa v přípravku může způsobit zbarvení stolice v černé barvě, což je zcela neškodné a nemá žádný klinický význam.

Pokud se objeví alergické reakce, měli byste přestat užívat lék a konzultovat se svým lékařem.

Informace pro diabetiky

Výrobek neobsahuje sacharózu, proto jej lze použít u pacientů s diabetem.

Těhotenství a kojení

Lék se používá během těhotenství a laktace; doporučená denní dávka by však neměla být překročena. Stejně jako u jiných léků se před užitím poraďte se svým lékařem.

Protože dávka vitamínu A vyšší než 10 000 IU denně má teratogenní účinek, když se užije v prvním trimestru těhotenství, ElevitPronatal by neměl být předepisován současně s jinými léky obsahujícími vitamín A, syntetické izomery isotretinoinu a etretinátu nebo beta-karoten..

Chronické předávkování vitamínem D má nepříznivý účinek na plod. Je třeba se vyhnout předávkování vitaminem D, protože přetrvávající hyperkalcemie může vést k fyzické a duševní retardaci; supravalvulární, aortální stenóza a retinopatie u dítěte. U zvířat mělo předávkování vitamínem D během těhotenství teratogenní účinek. Neexistuje žádný důkaz, že vitamin D je v doporučené dávce pro člověka teratogenní..

Konstantní předávkování vitaminem D může mít nepříznivý účinek na novorozence.

Vitamín D a vápník se vylučují do mateřského mléka. Toto musí být vzato v úvahu, pokud dítě obdrží nějaké vhodné doplňky..

Při používání Elevitu Pronatal je nutné vzít v úvahu příjem potravin bohatých na vitamín A (například játra a jaterní výrobky) a / nebo vitamínů D a příjem obohacených potravin, které mohou obsahovat vysoké hladiny těchto vitamínů.

Vlastnosti účinku léku na řízení vozidel nebo potenciálně nebezpečné mechanismy

Předávkovat

Užívání doporučených dávek léku nezpůsobuje předávkování..

Předávkování je ve většině případů způsobeno současným užíváním jiných vitamínů nebo multivitaminů ve vysokých dávkách. Akutní nebo chronické předávkování může způsobit hypervitaminózu A, hypervitaminózu D a hyperkalcemii a také intoxikaci železem a mědí.

Předávkování vitamínem C (více než 15 g) může u některých jedinců s nedostatkem glukóza-6-fosfátdehydrogenázy vést k hemolytické anémii..

Nespecifické příznaky akutního předávkování: náhlý nástup bolesti hlavy, zmatenost, poruchy trávení - nevolnost, zvracení, průjem.

Léčba: je třeba přestat brát lék a vyhledat lékaře. Symptomatická léčba.

Uvolňovací forma a balení

10 tablet na blistrové balení polyvinylchloridové fólie a hliníkové fólie.

3 nebo 10 obrysových balíčků spolu s pokyny pro lékařské použití ve státním a ruském jazyce jsou uloženy v kartonu.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Udržujte mimo dosah dětí!

Skladovatelnost

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Podmínky lékárny

Výrobce

Rottendorf Pharma GmbH, Německo

Jméno a země držitele osvědčení o registraci

Bayer Consumer Car AG, Švýcarsko

Adresa organizace, která přijímá nároky spotřebitelů na kvalitu výrobků (zboží) v Kazašské republice

Svatý. Timiryazev, 42, obchodní centrum "Expo City", Pav. patnáct

Elevitové vitaminy pro kojící matky a těhotné ženy: přehled analogů, hodnocení zákazníků a gynekologů

Pro každou ženu je těhotenství klíčovým obdobím života. Aby růst a vývoj embrya pokračoval v plném rozsahu a bez rizika komplikací těhotenství, stojí za to poskytnout tělu užitečné látky v plném rozsahu.

Za tímto účelem gynekologové doporučují užívat vitaminy Elevit pro těhotné ženy. Komplex se etabloval díky vysoké kvalitě výroby a bezpečnému složení..

Odborníci doporučují zahájit průběh užívání komplexního léčiva předem, aby se zabránilo nedostatku užitečných stopových prvků poprvé v těhotenství.

Struktura

Výrobce vyrábí Elevit ve formě šedo-žlutých tablet. Jsou oválné, neexistuje žádný cizí zápach.

Lék by měl předepisovat gynekolog, přičemž je třeba brát v úvahu individuální vlastnosti těla a možnou alergickou reakci na jednotlivé složky.

Balíček si můžete vybrat na základě počtu vitamínů ve Elevitu. Na prodejním trhu jsou balení po 30 a 100 kusech s blistry po 10 nebo 20 kusech.

Složení vitamínů Elevit Pronatal obsahuje 19 důležitých složek. Role každého z nich je důležitá pro správné fungování ženského těla, nitroděložní vývoj dítěte.

Je třeba poznamenat, že v přípravku chybí jód. V případě potřeby se předepisuje samostatně..

A - reguluje proces interakce důležitých prvků, podporuje vývoj srdečních buněk, ledvin a dalších orgánů dítěte, jakož i jeho funkčních systémů. Retinol bojuje proti metabolismu tuků.

B1 - pomáhá tělu vytvářet energii ve tkáních a buňkách, vyrovnává interakci bílkovin, tuků a uhlohydrátů, zajišťuje svalový tonus zažívacího systému.

B2 - ochrana před anémií produkcí protilátek, podporuje zdravý stav kůže a sliznic.

B5 - s jeho pomocí se aktivně stimuluje produkce hormonu nadledvin, podílí se také na metabolických procesech.

B6 - snižuje křečové projevy, účastní se metabolismu, příznivě ovlivňuje diuretický proces.

B9 (kyselina listová) - pomáhá blokovat patologické změny v embryu, podporuje správnou tvorbu nervové trubice mozku plodu. Snižuje riziko nedobrovolného potratu úplným rozvojem placenty.

B12 - zvyšuje energetickou aktivitu. Příznivě ovlivňuje stav kůže a také normalizuje činnost gastrointestinálního traktu.

C - posiluje imunitní systém, normalizuje propustnost kapilár a brání dalšímu výskytu strie. Snižuje pravděpodobnost vzniku křečových žil dolních končetin

D3 - reguluje metabolismus fosforu, pomáhá tělu vstřebávat vápník. Denní potřeba tohoto vitaminu pro těhotnou ženu se zvyšuje o několik.

E - pomáhá předcházet potratu posílením cév placenty. Podílí se na tvorbě dýchacího systému plodu, pomáhá udržovat stabilní hormonální pozadí matky.

H (biotin) - pozitivně ovlivňuje fungování slinivky břišní, játra. Poskytuje podporu při tvorbě nervového systému, kostní dřeně plodu. Pomáhá vstřebávat bílkoviny, udržuje rovnováhu střeva.

PP - zvyšuje stabilitu, snižuje pravděpodobnost rychlé únavy. Normalizuje hormonální pozadí, působení štítné žlázy, stabilizuje hladinu cukru a cholesterolu. Zlepšuje krevní oběh v cévách placenty.

Terapeutické vlastnosti stopových prvků

Vápník je minerál, který hraje důležitou roli při posilování kosterního systému matky i dítěte. Pozitivně působí na činnost srdce, aktivuje řadu hormonů a enzymů, stabilizuje koagulaci krve.

Hořčík normalizuje fungování endokrinního systému, podporuje odbourávání vápníku.

Železo posiluje imunitní systém, reguluje hormonální procesy štítné žlázy, zabraňuje anémii prostřednictvím transportu kyslíku ke zvýšení objemu krve.

Fosfor pomáhá udržovat zdravý stav kostí a zubů ženy a je také nezbytný pro úplnou tvorbu kostry a nervové tkáně embrya.

Mangan je minerál, který stimuluje produkci kyseliny askorbové, je zodpovědný za přenos kyslíku do životně důležitých orgánů.

Měď je důležitá pro stabilizaci hladiny hemoglobinu, podílí se na stavbě srdečních buněk a krevních cév.

Zinek ovlivňuje mozkovou aktivitu, odstraňuje toxiny, regeneruje poškozenou pokožku.

Orientace v tom, kolik stojí vitamíny Elevitu na základě počtu tablet v balení. Za 30 kusů tedy budete muset platit od 400 do 550 rublů a za velké obaly v rozsahu od 950 do 1200 rublů..

Cena vitamínů Elevit odpovídá kvalitě. Přestože jsou na prodejním trhu prezentovány levnější analogy, složení a dávkování léčiv jsou mnohem nižší, takže nepřinesou správný výsledek.

Způsob aplikace

Jakýkoli lék, bez ohledu na jeho účel, musí být užíván podle pokynů lékaře při dodržení dávky.

Gynekologové Elevit Pronatal doporučují užívat 1 tabletu denně. Ve výjimečných případech lze částku zvýšit..

Je lepší užít pilulku po jídle po chvíli, nejlépe ráno. Před obědem existuje vysoká aktivita asimilace mikroživin.

V odpovědi na otázku, zda je možné pít vitamíny Elevitu těhotným ženám v období početí, odborníci doporučují užívat je po dobu jednoho měsíce a přestat je užívat první den poslední menstruace, pokud k početí nedošlo.

Je nežádoucí kombinovat lék s následujícími prostředky:

 • tetracyklinová antibiotika;
 • Tyroxin;
 • Levodop;
 • antivirové léky;
 • fluorochinolony;
 • Přípravky obsahující digitalis.

Důležité! Pokud se objeví příznaky předávkování; nevolnost, bolesti hlavy, zhoršená stolice musí přestat brát vitamíny. Dále pokračujte v používání komplexu podle plánu upraveného lékařem.

Hlavní výhody

Rozlišují se následující důležité vlastnosti komplexu Elevit:

 • Snižuje příznaky toxikózy: nevolnost, závratě, zvracení.
 • Pomáhá udržovat celkový zdravý stav těla: posiluje imunitní systém, regeneruje pokožku, posiluje strukturu vlasů a nehtů.
 • Snižuje riziko anémie.
 • Podporuje plný vývoj a růst embrya.
 • Posiluje stěny placenty, snižuje tón dělohy, snižuje pravděpodobnost potratu.
 • Zabraňuje rozvoji všech možných patologií.
 • Zlepšuje práci všech tělesných procesů.
 • Odstraňuje otoky.

Recenze vitamínů Elevit jsou pozitivní. Mnoho žen uvádí, že je výhodné používat pouze 1 tabletu denně. Berou na vědomí pozitivní výsledek pravidelného užívání drogy..

Mnoho matek říká, že si všimly zvýšení své tělesné hmotnosti ve všech stádiích těhotenství..

Při plánování těhotenství

Gynekologové již ve stadiu plánování dítěte radí, aby přemýšleli o narození zdravého dítěte.

Vitaminy Elevit při plánování těhotenství jsou schopny zajistit během porodu dítěte jistou zásobu pro intenzivní výdaje na stavební materiály vitamínů během prvního týdne těhotenství.

Je třeba poznamenat, že komplexní léčivo má blahodárný účinek na organismus prostřednictvím produkce hormonů, aktivní syntézy, regulace metabolického procesu, což zvyšuje pravděpodobnost oplodnění.

Během těhotenství

Pro ženy v období změn a fungování hlavní pracovní činnosti těla ve zvýšeném režimu je důležité užívat Elevit.

Tento nástroj, vyvážený užitečnými součástmi, umožňuje vytvořit rezervu pro udržení zdraví, celkové pohody a přispívá k rychlému zotavení po porodu..

Těhotná žena má velkou zodpovědnost za zdraví dítěte.

Po porodu

Abychom nahradili chybějící stopové prvky po porodu, doporučuje se užívat kojícím matkám vitaminy Elevit..

Lék je vhodný pro kojící ženy. Vzhledem k tomu, že během kojení je strava omezená, multivitaminový komplex je schopen doplnit tělo chybějícími prvky.

Na rozdíl od přírodních produktů (bobule, med, fazole atd.), Jejichž použití může vést ke vzniku nepříjemných příznaků zažívacího systému dítěte, alergií, komplex doplňuje všechny potřebné mikroelementy bezpečné pro dítě a ve správném množství pro jeho matku.

Vitamíny pro těhotné ženy Elevit Pronatal: složení, návod k použití v 1,2, 3 trimestru, recenze

Elevit pro těhotné ženy je předepsán s cílem normalizovat procesy nitroděložního vývoje dítěte. Cílem vitamínového komplexu je obnovení dodávky vitamínů a minerálů, čímž se sníží riziko vzniku různých patologií. Účinnost a bezpečnost prokázaná četnými klinickými studiemi..

Složení vitamínů Elevit Pronatal pro těhotné ženy

Vitamíny Elevit Pronatal zaujímají přední místo v seznamu oblíbených výživových doplňků pro těhotné ženy. Mají vysokou kvalitu a výkon. Látky, které tvoří komplex vitamínů, chrání zranitelné ženské tělo a mají příznivý vliv na vývoj dítěte. Elevit Pronatal obsahuje následující komponenty:

 • kyselina listová;
 • nikotinamid;
 • thiamin;
 • Vitamin A
 • vitamín C;
 • Vitamin E
 • riboflavin;
 • biotin;
 • vitamín b.

Má Elevit Pronatal Jod

Ve složení Elevitu není jód zastoupen. Musí být přijato dodatečně. Optimální denní dávka během těhotenství je 200 mcg.

Může zvýšit vitamíny ne pro těhotné ženy

Během těhotenství se denní příjem vitamínů a minerálů zvyšuje. V normálním stavu člověk nepotřebuje tak velké množství užitečných látek. Výjimkou je nedostatek vitaminu a období plánování těhotenství.

Může být Elevit Pronatal užíván pro muže

Pro zástupce silnějšího pohlaví bylo vyvinuto mnoho vitamínových komplexů, které posilují imunitní systém a stimulují spermatogenezi. Proto je příjem Elevit Pronatalu nepraktický. Kromě toho je denní příjem minerálů a vitamínů pro muže mnohem vyšší než u žen.

Formulář vydání

Elevit se vyrábí ve formě tablet šedavě žlutého odstínu. Mají podlouhlý tvar a uprostřed dělí riziko. Balení obsahuje 30 nebo 100 tablet. Cena se pohybuje od 650 do 1400 rublů.

Co je užitečné pro těhotnou Elevit

Výhody elevit během těhotenství jsou neocenitelné. Kompozice obsahuje nejen 13 esenciálních vitamínů, ale také další složky. Vitaminový komplex již ve stadiu plánování těhotenství přináší významné zdravotní přínosy. Připravuje tělo na nadcházející nošení dítěte a zlepšuje kvalitu vajíčka. Po implantaci přispívají vitamíny k úplnému připojení embrya k oblasti dělohy. Mezi příznivé vlastnosti doplňků stravy patří:

 • zvýšit obranyschopnost těla;
 • odstranění opuchů;
 • prevence defektu nervové trubice u dítěte;
 • snížení děložního tónu;
 • odstranění příznaků toxikózy;
 • účast na procesu tvorby pohybového aparátu dítěte;
 • prevence strie;
 • zlepšení stavu sliznic a kůže;
 • zahájení metabolických procesů;
 • snížené riziko anémie.

Jak to funguje

Aby vitamíny produkovaly potřebný účinek, musíte je brát pravidelně. Jsou dokonale absorbovány tělem a zřídka vyvolávají vedlejší účinky. Proces úplné absorpce vitamínů v krvi se provádí po 12-18 hodinách. Pro lepší stravitelnost by měl být komplex užíván během jídla nebo po jídle. Obsahuje složky, které se nerozpouštějí v nepřítomnosti tuku..

Pokud potřebujete kombinovat Elevit s jinými léky, musíte si uvědomit, že kyselina askorbová zvyšuje účinek sulfonamidů. Použití antibiotik může zpomalit vstřebávání železa. V tomto případě by měl být interval mezi tabletami alespoň 2 hodiny.

Indikace Elevit Pronatal

Hlavní indikací pro užívání doplňků stravy je těhotenství a příprava na něj. Během těchto období tělo potřebuje zejména vitamíny a minerály. Kromě preventivních opatření mohou být důvody pro přijetí komplexu vitamínů tyto:

 • ztráta vlasů;
 • zvýšená ospalost;
 • nestabilní emoční stav;
 • výrazná toxikóza;
 • špatné zubní zdraví a krvácení z dásní;
 • odchylka krevního tlaku;
 • suchá kůže.

Jak vzít Elevit Pronatal při plánování

Lékaři doporučují tělo připravit na nadcházející těhotenství 3 měsíce před početí. Během tohoto období je možné užívat vitamínové komplexy. Elevit Pronatal posílí tělo a zvýší šance na úspěšné početí. Vitaminy, které tvoří jeho složení, mají pozitivní vliv na proces zrání vajec a růstu endometria..

Jak užívat Elevit pro těhotné ženy

Aby nedošlo k předávkování komponentami během těhotenství, je nutné užívat vitaminový komplex v souladu se specifikovaným schématem. V případě potřeby je nutné souběžné podávání s jinými léky prostudovat příslušnou část v pokynech.

Elevit Pronatal pro těhotné ženy v 1. trimestru

V 1. trimestru těhotenství se složky přítomné v vitamínovém komplexu přímo podílejí na tvorbě životně důležitých orgánů dítěte. Současně se příznaky toxikózy zastaví. Doplňky by měly být užívány 1 tableta během jídla..

Elevit pro těhotné ženy ve 2. trimestru

Ve druhém trimestru zažívá tělo těhotné ženy zvýšenou potřebu vápníku a jodu. Jsou nezbytné pro stavbu kostry, zubů a endokrinního systému. Dávka vitamínového komplexu se v tomto období nemění. Pokud má žena po požití nevolnost, je lepší ji užít večer.

Elevit pro těhotné ženy ve 3. trimestru

Ve 3. trimestru se tělo začíná připravovat na práci. K tomu potřebuje užitečné látky. Když je doplníte pomocí Elevitu, můžete zvýšit šance na úspěšné narození a posílit imunitu dítěte. Zvýšení denní dávky je povoleno pouze po konzultaci s lékařem.

Alergie na Elevit Pronatal během těhotenství

Ve většině případů je doplněk stravy ženským tělem dobře tolerován. Avšak díky vícesložkové kompozici existuje riziko alergické reakce. Mezi jeho charakteristické příznaky patří:

 • vyrážka;
 • slzení
 • zarudnutí sliznic;
 • svědivé pocity;
 • dušnost.

Elevit Pronatal po porodu

Možnost použití vitamínového komplexu po porodu určuje lékař. V případě potřeby by měla žena pokračovat v doplňování. Závažným náznakem je komplikované doručení. Vitaminy v tomto případě urychlí proces regenerace.

Elevit Pronatal během kojení

Během kojení dochází u mnoha žen ke ztrátě vlasů a zhoršování stavu kůže. To je způsobeno těžkým vyčerpáním těla. Elevit pomáhá situaci napravit odstraněním nežádoucích komplikací.

Nežádoucí účinky Elevit Pronatal

Při nesprávném používání mohou doplňky výživy zhoršovat pohodu těhotné ženy. Nejčastěji k tomu dochází v důsledku předávkování nebo užívání léku na lačný žaludek. Mezi vedlejší účinky vitamínového komplexu patří:

 • nevolnost a zvracení;
 • porucha spánku;
 • mírné závratě;
 • alergická reakce;
 • trávení.

Kontraindikace

Během těhotenství je nesmírně důležité seznámit se se seznamem kontraindikací vitamínového komplexu. Mezi ně patří:

 • přebytek vitamínů D a A;
 • porušení stravitelnosti železa a vápníku;
 • urolitiáza;
 • nadměrné hladiny mědi, hořčíku a fosforu v těle.

Předávkovat

Pro každou jednotlivou složku vitamínového komplexu je poskytována denní dávka. Pokud berete vitamíny v nadměrném množství, můžete narazit na předávkování těmito látkami. Je to nebezpečné pro ženu i dítě. Například nadbytek vitamínu A může u dítěte způsobit onemocnění ledvin nebo nervové poruchy. Přebytečné železo přispívá k poškození cévních stěn a myokardu.

Jak nahradit Elevit Pronatal pro těhotné ženy

Individuální nesnášenlivost výživových doplňků během těhotenství je poměrně častým jevem. V tomto případě jsou vybrány analogy. Mohou mít stejnou sadu složek, ale jejich dávkování se bude lišit. Mezi nejběžnější analogy Elevitu patří Gendevit, Multi-Tab Perinatal a Complivit Mom.

Závěr

Elevit pro těhotné ženy je indikován k použití od prvního dne početí. Zajišťuje příjem potřebných látek v těle dítěte ve správném množství. To snižuje pravděpodobnost rozvoje různých patologií a příznivě ovlivňuje ženské tělo.

Recenze

Názor lidí, kteří testovali vitaminový komplex v akci, pomůže rozhodnout o jeho příjmu. Je však důležité vzít v úvahu, že každý organismus může reagovat na vitaminovou terapii svým vlastním způsobem..

Články O Neplodnosti