Hlavní Testy

Proč je přípravek Curantil předepsán během těhotenství??

Užívání drog během těhotenství vždy způsobilo mnoho kontroverzí a kontroverzí. Každý má své argumenty pro a proti. Ale abyste se mohli informovaně rozhodnout, musíte být dobře informováni. Pozorný a odpovědný gynekolog vždy vysvětlí pacientovi proveditelnost jejich jmenování. Ale nejsou všichni lékaři stejní? Co dělat, pokud vám byl předepsán lék, „protože je to nezbytné.“ Nebo pochybujete o tom, že během těhotenství musíte pít nějaké léky, zejména zvonkohry, zvažte všechny argumenty.

Proč je Curantil předepsán během těhotenství: argumenty pro

Curantyl (nebo dipyridamol) má podle lékařů mnoho pozitivních vlastností. Zabraňuje krevním sraženinám v krvi, posiluje krevní cévy, ředí krev a zlepšuje její mikrocirkulaci (snižuje agregaci krve). Se zvýšenou zátěží na všechny orgány během těhotenství to významně zlepšuje jejich práci (nakonec, orgány se živí kyslíkem z krve) a také příznivě ovlivňuje vývoj plodu. Použití zvonkohry může těhotné ženě zachránit před mnoha problémy: otoky, vysoký krevní tlak, bolesti hlavy a dokonce i plicní edémy, záchvaty a selhání ledvin po porodu. Je předepsán k léčbě a prevenci cévních mozkových příhod a encefalopatií (poruch mozku).

Další „pro“ užívání tohoto léku: zvonkohry jsou schopny obnovit imunitní systém, zvýšit produkci interferonu a jeho aktivitu. Používá se proto k prevenci a léčbě chřipky a dalších virových onemocnění..

Ve prospěch zvonkohry také hovoří o tom, že nemá vliv na plod. Ale na placentě - pouze příznivě. Kromě toho lék v krvi nezůstává v těle: rozkládá se v játrech a je vylučován žlučí. Alespoň to říkají lékaři.

Zvonkohry v časném těhotenství

Stává se, že po celou dobu porodu dítěte je Curantil jmenován nastávající matce několikrát - kurzy, nebo dokonce neustále s malými přerušeními. Je dokonce možné, že gynekolog vám poradí, abyste pili Curantil ve fázi plánování. Toto je populární praxe mezi lékaři..

Curantil je často předepisován v posledních stádiích těhotenství s předčasným stárnutím placenty. Existují však i případy, kdy gynekologové doporučují Cruantil v raném těhotenství svým dětem, a to samozřejmě děsí velmi mnoho žen: je to škodlivé pro dítě?

Lékaři říkají ne. Navíc se často říká, že je dokonce nezbytné pro normalizaci průtoku krve placentou: pokud je narušeno, dítě nebude schopno přijímat potřebné živiny v dostatečném množství. Tato potřeba vyvstává hlavně s mateřskou hustou krví..

V mnoha západních zemích však lékaři tuto praxi opustili: Curantil může způsobit krvácení, takže je zakázáno brát těhotné ženy v raných fázích.

Curantyl během těhotenství: návod k použití

Proto má Curantil antiagregaci (snižuje pravděpodobnost trombózy), angioprotektivní (posiluje stěny krevních cév a snižuje otoky), imunomodulační účinky, které mohou být během těhotenství velmi užitečné. Curantil je často předepisován ženám s rizikem potratu a komplikovaného těhotenství, jak je uvedeno v pokynech.

Zvonkohry během těhotenství lze užívat pouze podle pokynů lékaře a pouze pod jeho dohledem. Tento lék může způsobit řadu vedlejších účinků a má také kontraindikace pro použití..

Nežádoucí účinky Curantylu:

  Z trávicí soustavy: zvracení, průjem, nevolnost.

"Curantil" během těhotenství: návod k použití

Tělo ženy, která očekává, že dítě zažívá zvýšený stres, tolik lékařů předepisuje léky pro nastávající matky, které zabraňují různým zdravotním problémům a umožňují vám úspěšně vydržet dítě. Jedním takovým lékem je Curantil. Je označován jako bezpečný pro léky na plod, které jsou předepsány v kterémkoli stadiu těhotenství. Tento nástroj ovlivňuje krevní cévy a má imunomodulační účinek, proto pro jeho použití mají nastávající matky mnoho indikací.

Funkce

Curantil je skupina vasodilatačních činidel (vasodilatačních) a vyrábí ji známá německá společnost Berlin-Chemie. V lékárnách je přítomen ve formě dražé s dávkou 25 mg, která je uvedena na obalu, ale v poslední době se častěji vyskytuje droga zvaná „Curantil N“. Jeho rozdíl oproti obvyklému přípravku Curantyl je formou uvolňování, protože se jedná o potahované tablety. Podle odborníků je takový lék lépe vstřebáván a vstřebáván, takže je předepisován častěji.

Ale protože účinná látka obou látek je stejná, mohou se navzájem zcela nahradit. Současně se přípravek „Curantil N“ vyrábí ve dvou dávkách, které jsou rovněž vyznačeny na krabičce. Již podle názvu léku můžete pochopit, kolik účinné látky je v jedné tabletě. V prodeji jsou tedy „Curantil N 25“ a „Curantil N 75“. Podle toho je v prvním léčivu jedna tableta zdrojem 25 mg účinné složky a ve druhém je třikrát více (75 mg na tabletu). To je důležité zvážit, zda je nastávající matce předepsána jedna dávka menší než 75 mg.

Dražé se prodávají ve skleněných lahvích po 100 kusech. Mají kulatý tvar a hladký nažloutlý zelenkavý povrch. Tablety Curantil N 25 jsou také baleny v průhledných skleněných lahvích, ale 120 kusů je v jednom balení. Lék s dávkou 75 mg se prodává v blistrech po 20 tabletách, 40 kusů v jednom balení (dva blistry). Jedná se o žluté kulaté ploché tablety..

Chcete-li zakoupit jakýkoli druh léku, musíte předložit lékařský předpis. Jedna láhev přípravku Curantila N 25 stojí asi 550–600 rublů, jedno balení léčiva s dávkou 75 mg stojí asi 700–800 rublů. Uchovávejte lék doma při teplotě nepřesahující 25 stupňů Celsia. Doba použitelnosti tablet ve skořápce je 3 roky, dražé s dávkou 25 mg - 5 let.

Účinná látka všech typů "Curantyl" se nazývá dipyridamol. V dražé je doplněn o neaktivní složky, jako je glukózový sirup, karnaubský vosk, želatina, kukuřičný škrob, mastek a další. Mezi pomocné látky tablet patří laktóza, oxid křemičitý, barvivo, želatina, makrogol a další sloučeniny. Kompletní seznam neaktivních komponent je uveden na obalu..

Jak to funguje?

Jedním z hlavních účinků dipyridamolu je vazodilatace (zejména malé cévy, které vyživují srdce). Taková látka tónuje cévní stěny několika způsoby a výsledkem je zvýšení lumen cév a normalizace tónu hladkých svalů. Tento účinek pomáhá zlepšit průtok krve a urychluje metabolické procesy v buňkách různých tkání, včetně placenty..

Neméně cenný je protidoštičkový účinek Curantilu, díky kterému léčivo nedovoluje, aby se krevní buňky zvané krevní destičky slepily. Tím se zabrání vzniku krevních sraženin, které mohou blokovat krevní cévy a narušit krevní oběh. Tvorba těchto krevních sraženin je během těhotenství velmi nebezpečná, pokud se krevní sraženiny objeví ve vaskulárním systému placenty.

To nejen způsobí hypoxii plodu, ale v některých případech to může vést k úmrtí dítěte. Pokud tedy ženské testy prokázaly zvýšené riziko krevních sraženin, bude jí předepsáno protidoštičkové činidlo, které zahrnuje Curantil. Lék ředí krev, zabraňuje tvorbě plakového cholesterolu, který má pozitivní vliv na krevní oběh.

Takový lék má také vliv na imunitu, která se nazývá imunomodulace. Zejména je Curantil schopen stimulovat tvorbu specifické imunitní látky - interferonu.

To zvyšuje odolnost těla vůči útokům virů a patogenních bakterií, posiluje obranyschopnost a přispívá k boji proti zánětlivým onemocněním.

Indikace

Fetoplacentální nedostatečnost je nejčastěji důvodem předepsat Curantilu budoucí matce. Díky této patologii jsou funkce placenty narušeny, což vede ke zhoršení transportu kyslíku a živin. To vyvolává hypoxii a narušuje normální vývoj dítěte..

Nástroj se používá jak k léčbě takového problému, tak k profylaktickým účelům. Přípravek Curantil obnovuje normální krevní oběh v placentě a ovlivňuje jeho cévy, ale neovlivňuje stav plodu. Proto je placentární nedostatečnost jednou z hlavních indikací pro použití takového léčiva ve 2. a 3. trimestru..

Dalším důvodem předepsat tento lék těhotné ženě v pozdějších stádiích je zvýšený počet krevních destiček při krevním testu. V takové situaci bude lék chránit před srážením krve, křečemi krevních cév a výskytem krevních sraženin. To pozitivně ovlivní práci všech vnitřních orgánů, protože dostanou dostatek živin a kyslíku..

Díky posílení účinku na krevní cévy je použití přípravku Curantil oprávněné pro:

 • křečové žíly;
 • hemoroidy;
 • nedostatek vody;
 • otok;
 • vysoké riziko rozvoje gestózy.

V prvním trimestru může být Curantil předepsán jako imunomodulátor, který aktivuje syntézu interferonu. Takový účinek léčiva je žádán pro chřipku a různé akutní respirační virové infekce, jakož i pro jejich prevenci. Kromě toho může být lék předepsán chronickým virovým onemocněním, aby se snížila frekvence jejich exacerbace, například pokud má žena genitální herpes.

Protože jakákoli virová onemocnění představují vysoké riziko pro plod během snášení tkání a orgánů, pak se zvýšením teploty, výskytem rýmy, kašlem, bolestmi v krku a dalšími příznaky akutních infekcí dýchacích cest, budou budoucí matce předepisovány léky, které stimulují její obranu.

A protože je Curantil považován za bezpečný v raných stádiích, je jeho účel virových infekcí považován za oprávněný.

Jak používat?

Lékař by měl rozhodnout o použití přípravku Curantil, protože to závisí na výpovědi, závažnosti stavu budoucí matky a na reakci ženy na léčbu. Například, pokud byl lék předepsán v prvním trimestru pro prevenci akutních respiračních virových infekcí během epidemie, vypijí jej jednou za týden 25-50 mg denně. Aby se předešlo křečovým žilám, otokům a zvýšenému krevnímu tlaku, nejčastěji používejte schémata zahrnující trojnásobnou dávku 25 mg. Při zvýšeném počtu krevních destiček je dávka od 75 mg a může dosáhnout významného počtu (225 - 600 mg za den).

Lék se vezme na prázdný žaludek a omyje se vodou v malém objemu. Nedoporučuje se prasknout nebo rozbít „Curantil“, protože by to poškodilo ochrannou skořepinu a snížilo aktivitu produktu. Nejlepší je pít lék hodinu před jídlem přibližně ve stejnou dobu. Pokud žena zapomněla jíst na lačný žaludek a snědl, pak můžete vypít pilulku nebo dražé o 2 hodiny později.

Délka přijetí by měl být stanoven lékařem, protože to závisí na mnoha faktorech. U některých nastávajících matek je lék předepisován v průběhu 10 nebo 14 dnů, zatímco jiným se doporučuje užívat 4-5 týdnů nebo déle. Někdy je nutné léčbu opakovat několikrát po celou dobu těhotenství, přičemž si uděláme malé přestávky.

Co je nejlepší v každém případě udělat, musí rozhodnout odborník. Pokud si žena na konci léčby nevšimne pozitivních změn, měli byste kontaktovat svého gynekologa. Je nepřijatelné samostatně měnit schéma, přerušit léčbu nebo prodloužit příjem Curantilu.

Kontraindikace

Použití přípravku Curantil má mnoho omezení, takže nezávislé používání takového přípravku během těhotenství je zakázáno. Lék by neměl být opilý:

 • přecitlivělost na dipiradamol nebo na jakoukoli pomocnou látku;
 • závažné srdeční onemocnění;
 • změněný krevní tlak (při snížené rychlosti);
 • arytmie;
 • zvýšené riziko krvácení;
 • vřed trávicího systému;
 • obstrukční onemocnění dýchacího systému;
 • vážné ledvinové patologie;
 • selhání jater;
 • hemoragická diatéza.

Pokud se u nastávající matky vyvinula placentární nedostatečnost, pak v případě jakékoli z uvedených kontraindikací odmítnou léčbu přípravkem Curantil odmítnout a zvolit jinou léčbu.

Účinná látka Curantil ve srovnání s Cardiomagnylem neinhibuje syntézu prostaglandinů, proto ji lze použít na začátku třetího trimestru. Protože však jedním z účinků přípravku Curantyl je ředění krve a snížení jeho koagulace, používání tohoto léčivého přípravku se zastaví několik týdnů před očekávaným datem narození. Pokud ji užijete v posledních týdnech těhotenství, zvýší se tím riziko krvácení během porodu a po porodu. Z tohoto důvodu se tento lék neužívá po dobu delší než 35–36 týdnů.

Při předepisování přípravku Curantil musí lékař vzít v úvahu jeho kompatibilitu s jinými léky, které nastávající matka již užívá, protože:

 • brát takové léky spolu s antikoagulačními činidly (Kleksan, Warfarin) nebo léky včetně kyseliny acetylsalicylové je nebezpečné pro zvýšené riziko krvácení;
 • pokud pijete „Curantil“ a současně užíváte jakékoli antihypertenziva, krevní tlak se bude více snižovat;
 • pokud současně používáte antacida a další léky, které ovlivňují kyselost žaludeční šťávy, biologická dostupnost aktivní složky Curantyl se sníží;
 • jsou-li antibiotika cefalosporinu předepisována nastávající matce, zvýší se tím protidestičkový účinek dipyridamolu;
 • pokud se takový přípravek použije společně s xantinové deriváty, oslabí se vazodilatační účinek Curantilu.

Poslední interakce je také zaznamenána při pití nápojů, které obsahují xantiny (čaj, cola, káva, mate, kakao). Pokyny pro dražé a tablety proto naznačují, že je správné pít je pouze čistou vodou.

Vedlejší efekty

Během podávání přípravku Curantil se mohou objevit různé nežádoucí účinky, zejména pokud je léčivý přípravek užíván ve vysokých dávkách. Při léčbě prášky nebo dražé si žena může všimnout:

 • zvýšená srdeční frekvence;
 • bušení srdce
 • zarudnutí kůže obličeje;
 • nevolnost, uvolněná stolice a další zažívací problémy (mohou být na začátku dávky, ale v průběhu času se přenášejí samy);
 • Závrať
 • vyrážka;
 • hluk v hlavě;
 • slabost;
 • ucpané uši;
 • bolesti hlavy;
 • bolest kloubů nebo svalů.

Pokud k nim dojde, je nutná další konzultace s lékařem, která rozhodne, zda bude pokračovat v užívání nebo zda je lepší zvolit analog, který nebude mít takovou negativní reakci. Kromě toho by měla být dlouhodobá léčba přípravkem Curantil doprovázena monitorováním krevního obrazu.

Pokud budoucí matka, která pije tento lék, má významný pokles počtu krevních destiček, měli byste odmítnout další vstup.

Jak vyměnit?

Pokud v lékárně není žádný Kurantil, může být nahrazen lékem Dipyridamol, tj. Analogem účinné látky. Takový lék se vyrábí v tabletách v dávce 25 a 75 mg, používá se pro stejné indikace a možné vedlejší účinky a kontraindikace pro tyto léky se shodují. Rozdíl mezi nimi je pouze ve výrobci a složení neaktivních složek, jakož i v ceně.

Se zvýšeným rizikem trombózy může Curantil nahradit lék zvaný Agrenox. Jedná se o kombinované léčivo ve formě tobolek, ze kterých se okamžitě uvolňují dvě účinné látky. Jedním z nich, stejně jako v přípravku Curantil, je dipyridamol v dávce 200 mg a druhým je kyselina acetylsalicylová v dávce 25 mg. Nástroj může být použit v 1-2 trimestrech podle předpisu lékaře, ale ve třetím trimestru je Agrenox kontraindikován, protože může vyvolat nežádoucí důsledky, například problémy s prací.

Pokud byl přípravek Curantil předepsán ke zlepšení průtoku krve v děloze a placentě, mohou je tyto léky také nahradit..

 • "Actovegin." Základem tohoto produktu, který je k dispozici v tabletách, injekčním roztoku a několika formách pro vnější ošetření, je extrakt z krve telat, bohatý na peptidy a aminokyseliny. Pozitivně působí na mikrocirkulaci a absorpci kyslíku buňkami, zlepšuje stav srdce a jater a chrání před hypoxií. Takový lék má analog nazývaný Solcoseryl. Ve srovnání s Actoveginem se uvolňuje pouze ve formě místních fondů a injekcí.
 • "Flebodia 600". Tyto tablety ve skořápce působí díky diosminu - látce, která může tónovat žíly a kapiláry, zlepšit mikrocirkulaci. Používá se často pro hemoroidy a křečové žíly, a to iu těhotných žen ve trimestru 2-3. V počátečních stádiích se použití tohoto léku nedoporučuje..
 • Hofitol. Takový bylinný lék vyrobený z artyčoků je povolen v jakékoli fázi těhotenství. Zlepšuje průtok krve v cévách placenty, což přispívá k dodávání kyslíku do plodu. Tento lék, představovaný roztokem a tabletami, má také diuretický účinek, díky němuž je oblíbený u otoků a vysokého rizika gestózy..

Recenze

Přibližně 80% žen, které náhodou vzaly Curantil během čekání na dítě, opustí pozitivní zpětnou vazbu o takovém léku, což potvrzuje účinnost a bezpečnost tohoto léku. Nezaznamenávají negativní účinek na plod ani v 2-3 trimestru, ani v raných stádiích. Podle nich je léčivo často tolerováno normálně, málokdy vyvolává vedlejší účinky, polykání tablet a dražé není obtížné kvůli jeho malé velikosti a hladkému povrchu..

Lékaři také mluví hlavně o Curantilu. Potvrzují, že po ukončení léčby se u pacientů se složitým průběhem těhotenství krevní testy a celkový stav zlepšují, otoky a křeče zmizí a krevní tlak klesá. Mezi nedostatky tohoto léku patří významný seznam kontraindikací, vysokých nákladů a nepohodlného balení (pokud je léčba malá, existuje mnoho nepoužitých tablet). Existují také recenze alergické reakce a dalších vedlejších účinků během léčby přípravkem Curantil, kvůli nimž muselo být léčivo zrušeno.

Proč je přípravek Curantil předepsán během těhotenství? Recenze pacientů a lékařů

Jsem rád, že vás vítám!

Pamatuji si, jak jsem se dozvěděl o některých drogách během těhotenství dítěte. Nedostatek informací o výhodách a škodách konkrétního nástroje vždy vyvolává určité obavy z jeho používání..

Mezi těmi, které lékaři milují - Curantil během těhotenství, u kterého předepisují recenze, to řeknou docela dobře. Začneme však s charakteristikou drogy, takže je jasné, zda je droga skutečně potřebná nebo zda se bez ní můžete obejít.

Jaký lék

Curantil je antianginální, antiagregační a angioprotektivní látka. Myslím, že pro většinu z vás to nic neznamená. Ale přítomnost interferonu bude jistě zajímavá, protože tento prvek, jak víte, má antivirový účinek. Produkuje dipyridamol a je hlavní složkou léku.

Hlavní účinek Curantyla je zaměřen na cévní systém:

 • malá plavidla se rozšiřují;
 • při velkých poklesech krevního tlaku.

To vše pomáhá stabilizovat průtok krve, takže kyslík je dodáván do tkání, včetně plodu, v optimálním množství. Další funkcí léku je zabránit tvorbě krevních sraženin. Zvonky zabraňují slepení destiček. V tomto případě je mimochodem lék také vhodný pro muže trpící trombózou..

Ale předepisují to aspirinem. V lékárně najdete Curantil v tabletách a intravenózním roztoku. Cena léku se liší, obvykle až 1 000 rublů. Vše záleží na formě uvolňování a počtu tablet v balení..

Při jmenování

Nyní o hlavní otázce - proč jmenovat? Už jsem vám řekl, že tento lék má příznivý vliv na kvalitu krevního oběhu. Proč je to důležité během těhotenství? Během tohoto období srdce maminky pracuje, jak se říká, pro dva.

A ne vždy se s tímto úkolem vypořádají. V tomto obtížném procesu mu Curantil pomáhá. Může být jmenován jak v prvním trimestru, tak později. Mluvíme o tom s vámi.

Jaký lék je pro nás tak užitečný:

 • eliminuje výskyt cholesterolových plaků;
 • posiluje stěny krevních cév;
 • krevní tekutiny.

V „zajímavé poloze“ je Curantil 25 předepsán, aby se zabránilo placentární nedostatečnosti. Dovolte mi připomenout, že toto porušení vede k kyslíkovému hladovění dítěte, což nemůže být dovoleno. Jakmile žena začne brát drogu, krev teče rychleji, je v ní více kyslíku, dítě ji přijímá plně, stejně jako živiny.

A tady předvídám další důležitou otázku - je droga nebezpečná pro dítě? Názory lékařů jsou zde jednomyslné - dítě nemá negativní dopad. Curantyl ovlivňuje samotné krevní cévy, které se nacházejí v placentě, ale ne na plodu.

Z čeho to navíc ušetří?

Stabilizace krevního toku je hlavní, ale daleko od jediného úkolu, s nímž se lék vyrovnává. Například ve druhém trimestru může být předepsán pro hemoroidy. Je důležité pochopit, že práce téměř všech orgánů těhotné ženy závisí na normálním krevním oběhu..

Pokud je to v pořádku, pak problémy ustoupí nejen u hemoroidů, ale také u ledvin. Přítomnost dipyridamolu v Curantilu poskytuje ochranu vašeho imunitního systému. A to je velmi důležité v době porodu dítěte. Pamatujete si, že tento prvek má antivirový účinek na lidské tělo? Každý, kdo drogě pomohl, ji doporučil ostatním ženám.

Lékaři tedy předepisují lék s následujícími problémy:

 • nestabilní krevní tlak;
 • přítomnost záchvatů;
 • toxikóza v pozdějších stádiích;
 • otok.

Ve skutečnosti, jak víte, Curantil má mnohem více důkazů. A pokud žena měla problémy v předchozích těhotenstvích, lze nápravu předepsat jako profylaxi. Nebo maminka před těhotenstvím měla problém s vysokým krevním tlakem, pak lékař také předepíše Curantil.

Vlastnosti použití

Lékař předepíše formu léku - v tabletách nebo roztoku a také určí dávkování. V prvních týdnech těhotenství je lék předepsán k eliminaci takového porušení, jako je fetoplacentální nedostatečnost. Příčiny nemoci mohou být různé, ale existuje jedna spása - Curantil.

Zajišťuje stabilitu krevního oběhu mezi mámou a dítětem. Ale tady musíte vědět, že nesprávné dávkování může vést ke krvácení, takže užívání léku by mělo být výhradně na doporučení lékaře.

Ve třetím trimestru je Curantil nejčastěji předepisován v souvislosti s projevem gestózy. V tuto chvíli se objeví otok. Lék stabilizuje průtok krve, takže všechny příznaky zmizí. Tímto lékem je také vyloučeno prenatální opuchnutí..

Ale na fórech můžete vidět názory žen, které lékař zakázal užívat Curantil 2 týdny před porodem. A to je správné rozhodnutí. Pokud vás trápí bolest krku, pomůže vám masážní polštář Xiaomi. Ukazuje se perfektně na dlouhých cestách, s takovým zařízením hlava nebude bolet, krční obratle jsou v klidu.

Polštář má povlak na polštář vyrobený z tkaniny s antibakteriálním účinkem, tento je dokonale vyčištěn. Můžete jej použít nejen jako polštář na krk, ale také na pas. Napájení z baterií, které lze snadno vyměnit.

Kdo není povolen

Jak vidíte, v gynekologii je droga docela běžná. Ale ne každý mu vyhovuje. Například, pokud máte nízký tlak, pak Curantil je schopen jej ještě více snížit, protože působí na cévy, s jejichž expanzí tlak klesá.

Mezi další kontraindikace patří:

 • poruchy činnosti jater;
 • srdeční selhání;
 • žaludeční vřed a další patologie, u kterých existuje riziko krvácení.

Nezapomeňte na alergie na určité složky léku. Můžete se o nich dozvědět z pokynů. Téměř vždy je Courantil předepisován lékařem po celou dobu těhotenství..

Dávka se stanoví na základě termínu „zajímavé situace“, porušení, která sloužila jako základ pro léčbu, výsledků testů. Lékař vám řekne, jak dlouho užít. Obvykle je schéma následující. Pokud je Curantil 75, bude vyžadován jeden nebo dvakrát denně. Zvonky 25 - třikrát denně.

Jsou-li kontraindikace, jsou předepsány analogy. Spíše je sám - Actovegin. Navzdory skutečnosti, že také pomáhá ředit krev, její mechanismus působení je poněkud odlišný. Pokud je třeba zvýšit imunitu, použijte Oscillococcinum.

Co říkají ženy a lékaři

Ti, kdo pili Curantila, téměř vždy mluví o vysoké účinnosti této drogy.

Elvira Miroshnichenko, 34 let:

"Před dvěma lety jsem porodila zdravé dítě." Od prvních týdnů jim byla diagnostikována „placentární nedostatečnost“. Začala se otáčet, navíjet se, představovala si, že by se dítě mohlo narodit s patologiemi kvůli nedostatku kyslíku. Doktor řekl, aby koupil Curantil 75.

Zpočátku to byly bolesti hlavy, ale po třech dnech. Později jsem zjistil, že je to jeden z vedlejších účinků, díky bohu, rychle jsem to prošel. V důsledku toho jsem pil lék během těhotenství a porodila zdravé dítě. “.

Olga Garyaeva, porodnice-gynekologka nejvyšší kategorie:

"Přestože Courantil má mnoho vedlejších účinků, je to vysoce účinný prostředek pro ředění krve a vyživování placenty." Lékař samozřejmě musí zvážit všechny faktory, aby nedošlo k poškození dítěte. Ale z vlastní zkušenosti mohu říci, že tento lék ženám během těhotenství dokonale pomáhá. ““.

Jak vidíte, zpětná vazba od pacientů a lékařů naznačuje, že Curantil dokonale zvládne své úkoly. Řekněte o tom svým přátelům na sociálních sítích, domnívám se, že tyto informace budou pro ně užitečné. Přihlaste se k odběru blogu a během těhotenství probereme další jmenování lékařů. sbohem!

S pozdravem Tatyana Chudutová, matka tří úžasných dětí!

Chimes

Struktura

Podle INN (mezinárodní nechráněný název) je účinná látka dipyridamol (dipyridamol) v různých hmotnostních částech zahrnuta do všech lékových forem léčiva Curantil.

1 tableta Curantilu 25 obsahuje 25 mg dipyridamolu. Volitelné: makrogol 6000, monohydrát laktózy, polyvidon K25, kukuřičný škrob, oxid titaničitý, želatina, karnaubský vosk, stearát hořečnatý, glukózový sirup, mastek, uhličitan vápenatý, sacharóza, lehký bazický uhličitan hořečnatý, žluté chinolinové barvivo.

1 tableta Curantylu N 25 obsahuje 25 mg dipyridamolu. Kromě toho (včetně skořápky): vysoce dispergovaný oxid křemičitý, monohydrát laktózy, makrogol 6000, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), mastek, oxid titaničitý, kukuřičný škrob, hypromelóza, želatina, simethikonová emulze, stearát hořečnatý, žluté chinolinové barvivo.

1 tableta Curantylu N 75 obsahuje 75 mg dipyridamolu. Kromě toho (včetně skořápky): vysoce dispergovaný oxid křemičitý, monohydrát laktózy, makrogol 6000, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), mastek, oxid titaničitý, kukuřičný škrob, hypromelóza, želatina, simethikonová emulze, stearát hořečnatý, žluté chinolinové barvivo.

Formulář vydání

Výrobce "Berlin-Chemie" vyrábí lék v následujících lékových formách:

 • Curantil 25 - ve formě dražé o 100 kusech ve skleněných lahvích č. 1 v krabici;
 • Curantyl N (N) 25 - ve formě tablet ve skořápce 120 kusů ve skleněných lahvích č. 1 v krabici;
 • Curantyl N (N) 75 - ve formě tablet v obalu po 40 kusech v krabičce.

farmaceutický účinek

Angioprotektivní, imunomodulační, antiagregační.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Anotace k pozicím léčiva Curantil jako vazodilatační terapeutické činidlo myotropního účinku, které má inhibiční účinek na agregaci destiček, zlepšuje mikrocirkulaci a je také charakterizováno mírnou vazodilatační účinností..

Vazodilatační účinek malých dávek dipyridamolu je selektivně zaměřen na expanzi koronárních arteriol a na rozdíl od antagonistů vápníku a organických dusičnanů neovlivňuje větší cévy tohoto systému. Užívání vysokých dávek dipyridamolu vede k expanzi arteriol v dalších částech systémového oběhu, z nichž se tento léčivý přípravek používá k léčbě a prevenci cévních patologií různého charakteru..

Vazodilatační účinnost léčiva se projevuje dvěma různými mechanismy jeho působení, které jsou inhibicí zachycení adenosinu a potlačením produkce fosfodiesterázy..

V důsledku dynamické rovnováhy pozorované mezi uvolňováním adenosinu a jeho zpětným vychytáváním je intracelulární obsah tohoto nukleosidu na úrovni 0,15-0,20 μmol. Při užívání malých dávek dipyridamolu je zaznamenán příjem adenosinu krevními destičkami, červenými krvinkami a endoteliálními buňkami, což vede ke zvýšení jeho plazmatické koncentrace a ke zvýšení vazodilatace závislé na adenosinu. Vysoké dávky léku inhibují agregaci destiček v důsledku působení adenosinu, čímž se snižuje riziko trombózy.

Velké dávky dipyridamolu naopak inhibují fosfodiesterázu, která je odpovědná za rozklad cAMP a cGMP - efektorů, které ovlivňují potlačení agregace destiček. V terapeutických dávkách je potlačena výhradně cGMP-fosfodiesteráza. V procesu aktivace odpovídajících cyklů se zvyšuje produktivita syntézy cAMP.

Dalším znakem účinnosti dipyridamolu jako derivátu pyrimidinu je jeho schopnost indukovat produkci interferonu. In vitro má léčivo modulační účinek na funkčnost interferonového systému a zvyšuje původně sníženou syntézu alfa a gama interferonu plazmatickými leukocyty, čímž zvyšuje nespecifickou odolnost lidského těla vůči virovým infekcím.

Při perorálním podání dipyridamolu v dávce 150 mg TCmax v plazmě, což je 2,66 μg / l, je asi 60 minut. Vazba na plazmatické proteiny je téměř úplná. Největší kumulace léčiva je pozorována v červených krvinkách a srdci..

V játrech dochází k metabolickým transformacím, u kterých je aktivován mechanismus vazby dipyridamolu na kyselinu glukuronovou. Průměrný T1 / 2 je 20-30 minut. Ve formě monoglukuronidu se léčivo vylučuje žlučí..

Indikace pro použití

Mezi hlavní indikace pro použití přípravku Curantyl patří:

 • léčba discirkulační encefalopatie;
 • prevence a terapie mozkových oběhových poruch, postupující podle ischemického typu;
 • léčení jakýchkoli mikrocirkulačních poruch (v kombinaci s jinými léky odpovídajícími patologii);
 • prevence IHD (primární a sekundární), zejména s osobní nesnášenlivostí kyseliny acetylsalicylové pacientem;
 • prevence možného tromboembolismu v pooperačním období protetických srdečních chlopní;
 • prevence vzniku žilní a arteriální trombózy a léčba komplikací trombózy;
 • prevence a léčba akutních respiračních virových infekcí a chřipky (pro dávku 25 mg), jako imunomodulátor a induktor interferonu.

Indikace pro použití Curantylu během těhotenství zahrnují:

 • prevence placentární (fetoplacentální) nedostatečnosti, podvýživy plodu a preeklampsie, ke které dochází během komplikovaného těhotenství;
 • prevence hyperkoagulace a trombózy v přítomnosti křečových žil.

Kontraindikace

Kontraindikace při jmenování Curantila jsou:

 • nestabilní angina pectoris;
 • infarkt myokardu v akutním období;
 • ischemická choroba srdeční (stenotická ateroskleróza);
 • kolaps;
 • srdeční selhání při dekompenzaci;
 • subaortální stenóza;
 • arteriální hypotenze;
 • závažné poruchy srdečního rytmu;
 • komplikovaná arteriální hypertenze;
 • obstrukční patologie bronchopulmonálního systému chronického průběhu;
 • vážné patologie jater / ledvin;
 • hemoragická diatéza;
 • věk do 12 let;
 • bolestivé stavy, které se vyskytují se zvýšenou pravděpodobností krvácení;
 • osobní přecitlivělost na dipyridamol nebo jiné složky léku.

Vedlejší efekty

Použití terapeutických dávek přípravku Curantil málokdy vede ke vzniku negativních jevů, a i když k nim dojde, jsou vedlejší účinky léku nejčastěji mírné a přechodné.

Kardiovaskulární systém:

 • cardiopalmus;
 • pocit „horkých záblesků“ na kůži obličeje;
 • tachykardie (zejména při současném užívání jiných vazodilatačních léků);
 • bradykardie;
 • krádežový syndrom ve vztahu k koronárním cévám (při užívání denních dávek dipyridamolu nad 225 mg);
 • snížení krevního tlaku.

Hemostázový systém:

 • funkční změny destiček;
 • trombocytopenie;
 • vývoj krvácení;
 • zvýšené krvácení během nebo po chirurgických zákrokech (velmi vzácné).

Zažívací ústrojí:

 • epigastrická bolest;
 • nevolnost, zvracení;
 • vývoj průjmu.

Při dlouhodobé terapii vedlejší účinky gastrointestinálního traktu zpravidla samy vymizí.

Jiný:

 • pocit hluku nebo ucpání v uších;
 • závrať;
 • obecná slabost;
 • hyperémie obličeje;
 • bolesti hlavy;
 • artritida;
 • rýma;
 • myalgie;
 • alergické projevy (vyrážka / kopřivka).

Tablety Curantil, návod k použití

Návod k použití Curantila 25

Pro preventivní účely se ARVI a během epidemií chřipky obvykle předepisují jeden denní příjem 50 mg přípravku Curantil 25 (2 tablety nebo tablety), jednou za 7 dní po dobu 4–5 týdnů (4–5 dávek za cyklus).

Pro prevenci možných relapsů akutních respiračních virových infekcí, zejména u pacientů často trpících těmito infekcemi, je indikován denní příjem 100 mg (4 tablety nebo tablety) ve dvou stupních (2 tablety nebo tablety (50 mg)) v intervalu 120 minut. Preventivní průběh trvá 8–10 týdnů s jednorázovou dávkou doporučené dávky léku za 7 dní.

Návod k použití Curantil 75

Denní dávka přípravku Curantil N 75 se volí s ohledem na závažnost onemocnění a osobní odpověď pacienta na léčbu..

Pro léčbu ischemické choroby srdeční se zpravidla doporučuje trojnásobný příjem 75 mg léčiva denně (1 tableta po 8 hodinách). V souladu s pozorovanou účinností může lékař zvýšit denní dávku.

Pro prevenci trombózy a při poruchách oběhu v mozku se obvykle denně předepisuje 3–6 tablet Curantilu 75 mg. Po dobu 24 hodin můžete užít až 450 mg léku.

Za účelem snížení agregace krevních destiček se Curantyl používá v rozmezí denních dávek 75-225 mg (1-3 tablety) v několika dávkách. Maximální možná denní dávka dipyridamolu v závažných případech je 600 mg.

Návod k použití přípravku Curantyl během těhotenství

Při použití přípravku Curantil během těhotenství se výběr jeho dávek provádí čistě individuálně. Za typický léčebný režim se považuje 25 mg léčiva (1 tableta nebo tableta) třikrát za 24 hodin.

Jak brát - před jídlem nebo po jídle?

U všech výše uvedených indikací se doporučuje užívat tablety a tablety Courantilu na lačný žaludek, bez rozdrcení a žvýkání lékových forem a pití 100 až 150 ml vody..

Předávkovat

V případě předávkování dipyridamolem bylo pozorováno následující: výskyt anginy pectoris a / nebo tachykardie, snížení krevního tlaku, celková slabost, pocit „návaly horka“ a závratě.

S rychlou detekcí příznaků předávkování budou účinná běžná protiopatření, včetně vyvolání zvracení, očištění gastrointestinálního traktu a přijetí sorbentů. Pro zastavení dilatačního účinku léčiva je předepsáno pomalé intravenózní podávání (50-100 mg / min) aminofylinu. Při zachování příznaků anginy pectoris je indikováno sublingvální podání nitroglycerinu.

Interakce

Deriváty xanthinu (včetně čaje a kávy) mohou snižovat vazodilatační účinnost dipyridamolu.

Antacida v důsledku snížení absorpce léčiva snižují jeho maximální koncentraci.

Současné podávání s aspirinem a antikoagulanty (trombolytika, heparin) zvyšuje možnost krvácení.

Dipyridamol potencuje účinnost antihypertenziv.

Při kombinaci s inhibitory cholinesterázy je pozorováno snížení jejich anticholinergních vlastností.

Souběžné užívání s cefalosporinovými antibiotiky (Cefoperazon, Cefamandol, Cefotetan) může vést ke zvýšeným protidoštičkovým účinkům.

Podmínky prodeje

Všechny lékové formy Courantilu jsou vydávány z lékáren pouze na lékařský předpis.

Podmínky skladování

Pro dražé - do 25 ° C.

Pro tablety - do 30 ° C.

Skladovatelnost

Pro dražé - 5 let.

Pro tablety - 3 roky.

speciální instrukce

Z důvodu možného snížení krevního tlaku by měl být na začátku léčby opatrný při provádění nebezpečné práce a řízení vozidla.

Analogy

Analogy curantilu jsou představovány poměrně širokým seznamem léků podobných těm, které mají hlavní antikoagulační a protidoštičkový účinek. Nejslavnější analogy jsou: Aspirin cardio, Aspicore, Aspekard, Zilt, Aterocardium, Godasal, Atrogrel, Cardiomagnyl, Brilinta, Clopidogrel, Disgren, Plagril, Magnikor, Plaviks, Trombonet a některé další.

Cena analogů Curantilu závisí na výrobci, počtu tablet a hmotnostním obsahu účinné látky v nich, a proto se velmi liší. Například Aspirin Cardio 100 mg č. 20 lze v průměru zakoupit za 130 rublů, Clopidogrel 75 mg č. 28 za 500 rublů a Plavix 75 mg č. 28 za 2600 rublů.

Pro děti

Dosud nejsou dostatečné zkušenosti s používáním přípravku Curantyl v pediatrii, včetně dražé a tablet, z nichž nejsou předepisovány dětem mladším 12 let..

S alkoholem

Během terapeutického průběhu užívání Curantylu je zakázáno pít nápoje, které obsahují alkohol.

Zvonkohra během těhotenství a laktace

Praxe předepisování přípravku Curantyl během těhotenství existuje hlavně v zemích bývalého Sovětského svazu, kde gynekologové dlouho a docela úspěšně využívali pozitivní vlastnosti této drogy.

Někdy je tento lék předepsán i při plánování těhotenství v případě, že žena, která chce otěhotnět, má různé bolestivé stavy spojené se zhoršeným krevním oběhem, mikrocirkulací nebo se zvýšenou tendencí k trombóze. Denní dávka takových patologií podle návodu k použití se volí individuálně a může dosáhnout 450 mg, proto by bylo vhodné použít Curantil N 75. Další výhodou takové preventivní terapie je samozřejmě schopnost dipyridamolu zvýšit odolnost těla vůči různým infekcím stimulací produkce interferonu..

Během samotného těhotenství je třeba přistupovat k jakýmkoli lékům čistě individuálně as mimořádnou opatrností, v souvislosti s nimiž je před těhotenstvím Curantil nutné zcela vyloučit kontraindikace a možná rizika léčby pro nastávající matku i plod. Kdy gynekolog musí zahájit léčbu, v jakém stádiu terapie a do jak dlouho má brát lék, musí určit, v souladu s anamnézou pacienta a jejím současným stavem.

V případech, kdy nastávající matka má patologie spojené s krevním oběhem nebo trombózou, která by mohla v budoucnu vést ke komplikacím těhotenství, může být nezbytně nutná léčba léky, pro které je Curantil předepsán těhotným ženám v raných stádiích. V tomto případě může být dávka léčiva značná, což zvyšuje riziko krvácení a vyžaduje zvláštní pozornost zdravotnického personálu.

V pozdějších stádiích těhotenství je často zaznamenán vývoj negativních jevů, včetně těch způsobených nedostatečnou mikrocirkulací (včetně otoků, toxikózy, bolestí hlavy, zvýšeného krevního tlaku, křečí atd.). Řešení těchto problémů patří také mezi indikace pro použití přípravku Courantil, pro které je předepisováno těhotným ženám nejčastěji v minimálních dávkách (25 mg 2-3krát za 24 hodin) a v závislosti na závažnosti pozorovaných negativních příznaků, různých délkách trvání. V některých případech tato léčba pokračuje v průběhu těhotenství s krátkým přerušením a zastaví se těsně před narozením.

Ve druhém trimestru těhotenství je často diagnostikována placentární nedostatečnost - komplikace charakterizovaná narušením přívodu krve do placenty, která může vést k hypoxii plodu, zpoždění jejího vývoje a někdy i ke spontánnímu potratu. Léčebné kurzy se jmenováním Curantilu N 25 (1 tableta 2-3x denně) ve většině případů zabraňují rozvoji této komplikace nebo významně snižují její projevy, aniž by na plod působily..

Indikací ke jmenování Courantilu během těhotenství ve 3. trimestru je placentární nedostatečnost a gestóza (pozdní toxikóza), ve kterých lék, zlepšující přísun krve do placenty, pomáhá konečnému úplnému utváření mozku, plic a dalších orgánů nenarozeného dítěte a také významně snižuje negativní dopad těchto komplikací na jeho dítě. matka. Někdy, s těžkou gestózou a / nebo placentární nedostatečností, nemusí být účinky jednoho léku dostačující, proto je během těhotenství předepsána komplexní léčba několika léky, například Actovegin a Curantil. Zlepšení tkáňového trofismu a regenerace, stejně jako metabolismus inovovaný v Actoveginu, dokonale doplňují vazodilatační účinky Curantylu, čímž chrání ženské tělo před mnoha negativními bolestivými projevy, včetně hrozby potratu..

Je důležité si uvědomit, že kdykoli můžete požádat svého lékaře o komplexní vysvětlení otázek, proč je konkrétní lék předepsán těhotným ženám, jak pít nebo podávat předepsanou lékovou formu, jaké dávky je třeba dodržovat, jaké pozitivní aspekty a co je nejdůležitější, negativní důsledky mohou vést k léčba a proč je to pro vás předepsáno. V tomto ohledu byste se neměli spoléhat na recenze týkající se přípravku Curantil během těhotenství, které zbyly z různých internetových zdrojů, protože neexistuje žádná záruka, že vaše situace je podobná situaci popsané jinými ženami. Rovněž je nutné důkladně zjistit všechny možné nežádoucí účinky léku a metody, které zabrání jejich výskytu, pečlivě sledují vaše zdraví a pravidelně podstupují pravidelné vyšetření.

Možnost použití Curantylu během kojení určuje lékař.

Recenze z karantény

Vzhledem k poměrně častému užívání tohoto léku u těhotných žen převládají na fórech převážné počty recenzí o přípravku Curantil N 25 matky, které jej někdy užívají, zatímco hodnocení přípravku Curantil během těhotenství lze ve většině případů rozdělit na pozitivní a neutrální. Ačkoli některé vedlejší účinky léku jsou zmiňovány zřídka, včetně hyperémie, palpitací a bolestí hlavy, prakticky neexistují žádná negativní hodnocení, s výjimkou případů osobní přecitlivělosti na složky léku. A naopak, existuje poměrně mnoho pozitivních recenzí účinnosti Courantilu, i když pouze zvážit jeho použití. Jmenování Curantilu by samozřejmě mělo být jasně odůvodněno a promyšleno a jeho dávkování a počet dávek jsou sníženy na nezbytné minimum. Také mnoho žen, které se dozvěděly o předepisování tohoto léku pro ně, se snaží najít vysvětlení ohledně proveditelnosti a bezpečnosti jeho používání pomocí internetu, zatímco bude správné zjistit tuto otázku od svého lékaře, který je prostě povinen poskytnout všechny informace, které vás zajímají.

Curantil cena, kde koupit

Průměrné náklady na všechny lékové formy tohoto léku se někdy mohou lišit v závislosti na regionu a síti lékáren, ale v zásadě je přibližně na stejné úrovni. Například v Petrohradě si můžete koupit 100 tablet Curantilu 25 v Moskvě za přibližně 25 mg stejného léku číslo 100.

Cena přípravku Curantil 25 (100 tablet po 25 mg), nejčastěji předepsaného jako imunomodulátor, je 550–650 rublů..

Náklady na tablety Courantil N 25 No. 120, které se tradičně používají během těhotenství, se pohybují mezi 450–600 rublů.

Cena tablet Courantil N 75 č. 40, obvykle používaných k prevenci a léčbě patologických stavů oběhového systému, se pohybuje v rozmezí 650–700 rublů..

Články O Neplodnosti