Hlavní Testy

Ginipral během těhotenství - popis a recenze

Každá žena během těhotenství alespoň jednou uslyšela výrazy - „děložní tón“, „hypertonicita“. Stává se tak, že někdy nastávající matka hrozí potratem nebo předčasným porodem, potom lékařka předepíše zvláštní léčbu a předepíše Ginipral během těhotenství. Během těhotenství, kdy jsou svaly dělohy zcela uvolněné - to je norma, to je stav normálního svalového napětí. Ve vzrušeném stavu, když dojde ke svalovým kontrakcím, to znamená, že se zvyšuje tón a zvyšuje se tlak v děložní dutině..

Musí být léčena hypertonicita dělohy, jinak může dojít ke kontrakcím, které povedou k potratu nebo předčasnému porodu. Aby se tomuto stavu zabránilo, lékaři předepisují léky, které mohou snížit jeho aktivitu. Často se jedná o jednoduchá léčiva, která se podávají intravenózně nebo intramuskulárně, ale pokud nepomáhají, jsou během těhotenství předepisována silnější léčiva, jako je ginipral..

Může být použit od 16. týdne semestru. Předtím se používají hormonální léky, protože v prvním trimestru hrají hormony důležitou roli při tvorbě a vývoji nového života..

Pokud existuje hrozba potratu

Ginipral patří do skupiny sympatomimetik. Tento léčivý přípravek se používá k léčbě patologií během těhotenství nebo při porodu za následujících podmínek:

 • když během porodu dochází k silným stahům, které mohou ublížit dítěti (asfyxie);
 • je-li porod komplikovaný a je nutné dočasně zastavit stahy pro chirurgický zákrok nebo jiné porodnické postupy;
 • aby potlačily kontrakce, když začnou příliš brzy;
 • Ginipral je předepsán také během těhotenství, pokud má žena zvýšený tón dělohy po dobu delší než 12 týdnů.

Lék se široce používá k prevenci předčasného porodu, léčbě zvýšeného tonusu dělohy. Přečtěte si také pokyny pro použití glycerinových čípků a glycinu v časném těhotenství.

Ke kontrakci dělohy dochází při nástupu porodu. Stává se však, že žena v době, kdy má dítě, je zcela nepřipravená. Může mít patologie, špatné návyky, nesprávné, sedavé životní styly - to vše může ublížit dítěti, může se vyvinout s abnormalitami, vývojovými zpožděními atd. Aby ložisko a porod odešly bez komplikací, předepište ginipral.

Účinek na plod a kontraindikace

U některých žen jsou nežádoucí účinky pozorovány během těhotenství po užití ginipralu. Předpokládá se, že vše, co žena během tohoto období zažívá, se plod cítí stejně. Ve skutečnosti tomu tak není, propojení pocitů je velmi vzácným případem. Všechny vedlejší účinky pocítí pouze nastávající matka.

Jediný okamžik, kdy může lék ovlivnit dítě, je, pokud dojde k předávkování (jeho srdeční frekvence se může zvýšit). Tyto případy jsou vzácné, ale přesto při užívání léku je nutné kontrolovat krevní tlak a srdeční frekvenci nastávající matky a dítěte. Proto na plod nemá žádný vliv.

Existuje několik důvodů, proč by ginipral neměl být užíván. Toto jsou stavy, kdy je užívání ginipralu během těhotenství nežádoucí a mohou způsobit nežádoucí účinky, zejména:

 • individuální nesnášenlivost s obsahem léku;
 • hypertyreóza;
 • srdce, cévní onemocnění, hypertenze;
 • onemocnění jater, žlučových cest, ledvin;
 • krvácení z dělohy;
 • první trimestr těhotenství.
 • Proto je ginipral užíván pouze podle pokynů specialisty.

Hlavní vedlejší účinky mohou být ve formě chvění rukou, žena může cítit úzkost, nepochopitelnou úzkost. Někdy dochází ke snížení krevního tlaku, bolest v srdci začíná.

Léčba zvýšeného tonusu dělohy

Užívání tohoto léčiva může často způsobit nevolnost, zvracení, sníženou diurézu nebo zvýšené pocení těhotné ženy. Obvykle je účinek ginipralu během těhotenství zastaven verapamilem. Je schopen potlačit vedlejší účinky..

Pokud jsou detekovány vedlejší účinky, může krevní test ukázat zvýšení glukózy a snížení draslíku. Bolest hlavy, dušnost, silné nadměrné nadměrné nadýchání - to vše může způsobit nesprávné dávkování léku nebo zanedbávání kontraindikací.

Často začíná alergická reakce na léčivo, která se projevuje ve formě průjmu, bronchospasmu, ztráty vědomí nebo obtížného dýchání. Tento stav může být komplikován anafylaktickým šokem. Pokud se takové příznaky objeví, poraďte se s odborníkem.

Ke konci těhotenství (přibližně několik dní až 40 týdnů) je používání ginipralu přerušeno. Každý z nežádoucích účinků se zlepší, pokud těhotná žena často používá kávu, čaj.

Aby se snížil otok, musíte dodržovat zdravou stravu, snížit příjem slanosti a pít více tekutin. Jakmile je dávka léčiva snížena, všechny nepříjemné následky propadnou.

Návod k použití léku

Lék se uvolňuje ve formě roztoku (2 ml ampulky) a tablet. Potřeba užívání léku určuje pouze ošetřující gynekolog.

Řešení medicína

Pokyny k použití řešení.

 1. Je nutné zředit izotonický roztok chloridu sodného na 10 ml.
 2. Obsah ampulky by měl být podáván velmi pomalu po dobu 7-10 minut. Použijte k tomu automaticky dávkovací infuzní systém..
 3. Potřebné dávkování a průběh léku předepisuje odborník.

Při akutní tokolýze je dávka ginipralu 10 μg, jedna ampule 2 ml. V případě potřeby jsou těhotným ženám podávány kapátka a léčba pokračuje:

 • ampule látky se zavádí rychlostí 120 kapek za minutu;
 • 2 ampulky se podávají při 60 kapkách roztoku za minutu;
 • 3 ampulky se podávají rychlostí 40 kapek za minutu;
 • 4 ampulky se podávají rychlostí 30 kapek za minutu.

V případě potřeby lze infuzi podávat každé 4 hodiny. Pokud se po 48 hodinách kontrakce neobnoví, pokračuje léčba ve formě tablet.

Pokud se žena po intravenózním podání změní na tablety, měla by se první tableta užít několik hodin před koncem kapátka. Pokud těhotná žena začne užívat prášky poprvé, může to udělat kdykoli..

Tablety Ginipralu se mají zapít malým množstvím vody. Během těhotenství můžete pít lék bez ohledu na to, jaké je jídlo. Mohou být užívány od 20. týdne těhotenství. Lékař stanoví dávku na základě stavu ženy a plodu.

Typicky je denní dávka od 4 do 8 tablet. Odborníci doporučují užívat jednu tabletu každé tři hodiny po dobu několika dnů. Potom musí být dávka snížena na časový interval čtyř hodin.

Po několika dalších dnech byste měli užít tabletu každých šest hodin. Pokud současně dojde k pozitivnímu trendu a hrozí předčasné narození, dávka se sníží na 2 tablety denně.

Pokud budete postupovat podle pokynů pro použití ginipralu a doporučení specialisty, nebudou mít žádné vedlejší účinky. Podle pravidel je nutné snížit dávku léků během těhotenství. Nejprve se odstraní jedna tableta a časové období se rozdělí na stejné části. Postupným snižováním dávky lékař pilulku ruší.

Výhody a nevýhody léku

Drogové výhodynevýhody
Zastaví předčasné narozeníNepoužívejte v prvním trimestru
Nemá vliv na nenarozené dítěNe každý může užívat léky
Podle pokynů udržuje těhotenství a zklidňuje jeho průběhMnoho vedlejších účinků
Efektivní a rychlé jednání
Recenze těhotných žen

Stalo se tak, že jsem musel jít do nemocnice, protože hrozilo potrat. Dali ginipral kapátko, nesli ho dobře, ale všechno bylo velmi pomalé. Od těch, kteří si během těhotenství vzali pilulky nebo kterým dali kapátko, jsem slyšel, že můžete zahájit rychlejší řešení. Po chvíli jsem požádal sestru, aby zvýšila intenzitu, poté se můj srdeční rytmus zesílil, nevěděl jsem o vedlejších účincích. Hlavní věc je, že po kapátku nevstávejte ostře a lehněte si dalších 10-15 minut klidně. Žádné další důsledky nebyly. Dítě porodilo zdravého, pro jeho blaho můžete 5 hodin snášet a tolerovat, zejména že lék opravdu pomáhá.

Byl mi předepsán ginipral od 6 měsíců do ¼ tablet denně. Tón v průběhu času zmizel, ale pak se dávka zvýšila na polovinu tablety. Po 35 týdnech tohoto období začaly kontrakce a kapátko bylo okamžitě umístěno do nemocnice na několik hodin. Kontrakce se postupně zastavily a žaludek se uvolnil. Byla tam mírná tachykardie. Ale obecně je vše v pořádku, droga je dobrá.

31 týdnů jsem byl převezen do nemocnice s bolestí na pravé straně břicha. Řekli, že děložní hypertonicita. Nainstaloval kapátko, předepsal pilulku - to všechno trvalo tři dny. Postupně jsem se cítil lépe, začal jsem chodit. Nebyly tam žádné vedlejší účinky, ale sestra byla neustále poblíž a sledovala mě.

O autorovi: Olga Borovikova

"Ginipral" během těhotenství: jaké jsou předepsané dávky, dávky, nežádoucí účinky a recenze

Bohužel ne každé těhotenství prochází bez použití určitých léků. Mnoho nastávajících matek se v období nošení dítěte setkává s tak nepříjemným příznakem, jako je hypertonicita dělohy. Ginipral pomůže zbavit se tohoto a některých dalších jevů. Proč je tento lék předepsán během těhotenství, jak jej správně používat, lze jej nahradit jinými drogami? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek naleznete v článku..

Složení a forma uvolňování

Než začnete uvažovat o tom, co je Ginipral předepsán během těhotenství, musíte zjistit, z jakých složek tento lék obsahuje. Jeho hlavní účinnou látkou je hexoprenalin-hydrochlorid. V lécích jsou také přítomny pomocné složky, jako je mastek, kukuřičný škrob, hydrát laktózy atd..

Během těhotenství může být Ginipral používán ve formě roztoku pro intravenózní injekci a tablety.

Vlastnosti léčiva

Během těhotenství je Ginipral schopna:

 • zmírnit hypertonicitu dělohy;
 • snížit kontraktilní aktivitu myometria;
 • zastavit předčasné kontrakce;
 • oslabit pracovní bolesti;
 • normalizovat nepravidelné kontrakce;
 • zlepšit krevní oběh v placentě.

Během interního použití má lék poměrně dlouhotrvající účinek, kterého je dosaženo díky jeho schopnosti přilnout k povrchům.

Lék se vylučuje močí a žlučou..

Indikace pro použití

V žádném případě se nemusíte léčit sami! Pouze lékař je oprávněn předepsat použití Ginipral tablet nebo kapátků během těhotenství. K čemu to může být? Není tolik indikací.

Použití Ginipralu během těhotenství je nezbytné pro:

 • hypertonicita dělohy;
 • hrozba předčasného porodu;
 • intrauterinní hypoxie plodu;
 • placentární nedostatečnost.

Mnozí se zajímají o otázku, proč jsou jim během těhotenství předepsána kapátka s Ginipralem. Ve většině případů se používají jako nouzové opatření k zastavení předčasného porodu. To například pomůže „získat čas“ pro přepravu ženy do nejbližší nemocnice..

Lék se také používá k přípravě dělohy ve špatném postavení plodu, k její imobilizaci před císařským řezem, stejně jako k jiným chirurgickým zákrokům.

Tablety Ginipral jsou však spíše profylaktické, což pomůže udržet účinek dosažený pomocí kapátků. Podrobněji se budeme zabývat způsoby použití určitých forem léku o něco později.

Je také důležité vzít v úvahu, že Ginipral se k léčbě obvykle nepoužívá až do 16. týdne těhotenství. Před tímto obdobím se hormony podílejí na podpoře a vývoji plodu. Proto, pokud hrozí ukončení těhotenství, jsou předepisovány hormonální léky.

Někteří odborníci se domnívají, že Ginipral bude zcela neúčinný až do 26-27 týdnů těhotenství. V důsledku různých studií bylo zjištěno, že do této doby se v děloze vytvořily receptory, skrze které by lék mohl ovlivnit tělo nastávající matky. Tyto údaje však neobdržely oficiální potvrzení a praxe ukazuje, že tento nástroj je účinný dříve..

Kontraindikace

Zjistili jsme tedy, proč jsou Ginipral tablety a kapátka předepisovány během těhotenství. Přestože droga pomáhá vyrovnat se s mnoha vážnými problémy, její použití je v některých případech zakázáno.

Přípravek Ginipral v těhotenství je kontraindikován u:

 • intrauterinní infekce;
 • předčasné oddělení placenty;
 • krvácení z pochvy;
 • těžká onemocnění ledvin a jater;
 • srdeční a cévní onemocnění (včetně myokarditidy, tachykardie, ischemické choroby srdeční atd.);
 • hypertyreóza;
 • laktózová intolerance;
 • bronchiální astma;
 • individuální nesnášenlivost složek léku.

Lék se také nepoužívá v prvním trimestru těhotenství a během kojení (kojení).

Vedlejší efekty

I když máme informace o tom, proč je kapátko s Ginipralem předepsáno během těhotenství a jak správně užívat lék, neměli bychom zapomenout na možné nežádoucí účinky. V pokynech výrobce upozorňuje pacienty na takové jevy, jako jsou:

 • Závrať
 • nevolnost;
 • chvějící se v těle;
 • zvýšená srdeční frekvence (jak u těhotné ženy, tak u plodu);
 • Nadměrné pocení;
 • snížení krevního tlaku;
 • snížené močení;
 • zácpa.

Závažnost vedlejších účinků se může zvyšovat se zvyšováním dávky léčiva. Pokud k tomu dojde, můžete se zbavit nepříjemných jevů pomocí prostředků, které blokují činnost Ginipralu. Například to může být Verapamil (blokátor vápníkových kanálů).

Kromě toho je dovoleno užívat tinkturu valeriánské nebo mateřské.

speciální instrukce

Ginipral roztok a tablety se často předepisují během těhotenství, protože léčivo je považováno za relativně bezpečné pro zdraví matek a dětí. Při jeho aplikaci je však důležité dodržovat několik doporučení:

 1. Nezapomeňte na pravidelné EKG.
 2. Sledujte hladinu glukózy v krvi.
 3. Sledujte draslík v krvi.
 4. Sledujte objem močení.
 5. Jíst stravu bez solí.

Schémata aplikace řešení Ginipral

Způsob podávání léčiva a potřebné dávky závisí na důvodu, pro který byl předepsán.

Návod k použití přípravku Ginipral během těhotenství poskytuje tři možná schémata:

 1. Akutní tokolýza (jednorázový bolus). Toto schéma se používá, když je třeba rychle zastavit práci. Například k tomu může dojít při fetální hypoxii nebo patologickém porodu. Těhotná žena je pomalu podávána „Ginipral“ intravenózně nebo pomocí lineamátu (speciální zařízení, pomocí kterého můžete řídit rychlost podávání léku). Jakmile se intenzita kontrakcí sníží, budou odborníci schopni provádět další nezbytné manipulace (císařský řez atd.).
 2. Masivní tokolyza (kapání vysokých dávek). Toto schéma, stejně jako předchozí, se používá v naléhavých případech. Například to může být předčasný porod atd. “Ginipral” se podává lineamátem nebo kapátkem. Aby se dosáhlo rychlejšího a silnějšího účinku, před použitím tohoto schématu se léčivo podává jednou, jako při akutní tokolýze.
 3. Dlouhodobá tokolýza (dlouhodobá intravenózní infuze). Toto schéma se používá v případě, že je nutné provést dlouhodobou terapii k úlevě od akutních příznaků. V tomto případě se „Ginipral“ podává intravenózně kapátkem. Trvání léčby, rychlost infuze a další důležité nuansy určuje lékař individuálně.

Použití tablet "Ginipral"

Ginipral tablety během těhotenství se užívají, aby se zabránilo opakované obnově kontrakcí nebo výskytu děložního tónu. Tato forma léku se také používá po kapátcích s Ginipralem..

Dávku léku určuje lékař individuálně. Zpravidla bude muset těhotná žena nejprve vypít 1 tabletu každé 3 hodiny. Poté se interval prodlouží na 4-6 hodin.

Pokud jsou tablety tělem pacienta velmi špatně tolerovány, je možné snížit jednu dávku na ½ nebo dokonce ¼ tablety..

Správné vybírání finančních prostředků

„Ginipral“ označuje ty léky, které nelze náhle zastavit. Jinak nebude mít z léčby žádný prospěch, protože nebezpečné příznaky (kontrakce dělohy atd.) Se okamžitě vrátí.

Pokud byla terapie prováděna pomocí kapátků, pacient bude nejprve převeden na pilulku. Poté bude těhotná žena muset postupně snižovat dávku léku. Jak to správně a na jak dlouho - jednotlivé ukazatele, které určuje lékař.

Ginipral a Verapamil

Mnoho těhotných žen spolu s Ginipralem předepisuje používání Verapamilu. Proč je to nutné? Faktem je, že těhotné ženy si při užívání Ginipralu často stěžují, že jejich srdeční frekvence roste. Hlavním cílem Verapamilu je odstranit tento vedlejší účinek. Kromě toho je také schopen ovlivnit kontraktilní aktivitu dělohy a potlačit ji.

Před užíváním Ginipralu musíte užívat Verapamil 20 minut. Existují další léky, které mají stejný účinek a obsahují ve svém složení hydrochlorid verapamilu. Jsou to Isoptin a Finoptin..

Analogy

Ginipral není univerzální lék, který bude vyhovovat naprosto každé těhotné ženě. V některých případech musíte hledat náhradu. Volba jednoho nebo druhého analogu bude záviset na různých faktorech, mezi nimiž je gestační věk a stupeň projevu nebezpečných symptomů.

Ke zmírnění děložního tónu snižte počátek kontrakcí a hrozí ukončení těhotenství:

 1. Hormonální drogy. Tyto prostředky jsou povoleny k použití téměř po celou dobu těhotenství (až 32 týdnů). Nejoblíbenější a nejúčinnější drogy jsou Utrozhestan, Dufaston, Susten.
 2. Antispasmodika. Drogy z této skupiny se používají jako doplňková terapie pro příznaky ohrožení. Může to být dobře známá léčba „No-shpa“, „Drotaverin“ a další podobné léky..
 3. Výrobky z hořčíku. Tyto prostředky jsou povoleny k použití po celou dobu těhotenství. V časných stádiích je nejvhodnější užívat vitaminy s hořčíkem (Magnesium B6, Magvit). Po 20 týdnech bude účinnější injekce magnézie intramuskulárně nebo intravenózně.

Recenze

Co říkají pacienti o léčbě ginipralem během těhotenství? Recenze jsou různorodá.

Pacientky děkují výrobcům Ginipralu za to, že se jim podařilo udržet těhotenství a porodit zdravé děti. Podle hodnocení je tento nástroj vysoce účinný a rychlý nástup. Po aplikaci se tón dělohy vrátil k normálu, stísněné bolesti zmizely.

Bohužel, ne všechny recenze o drogě jsou pozitivní. Mnoho pacientů si po použití stěžuje na výskyt různých vedlejších účinků, počínaje nevolností nebo závratě a končící tachykardií. A matky, které již porodily, říkají, že užívání Ginipralu způsobilo u jejich dětí výskyt hemangiomů. Možná to ve skutečnosti nesouvisí s užíváním drogy, nicméně takové recenze lze často vidět na ženských fórech a nechali je různí lidé v různých časech..

Ginipral během těhotenství

Žádný z odborníků nebude schopen poskytnout absolutní záruku, že i předem naplánované těhotenství bude probíhat systematicky a v souladu s normou. Bohužel ani pečlivá příprava na tak zásadní krok, jako nosit dítě, není schopna zaručit ochranu nastávající matky před jakýmikoli, dokonce i nejvýznamnějšími komplikacemi radostného období. Co mohu říci, když těhotenství předběhne nepřipravenou ženu! V tomto případě se zvyšuje riziko výskytu nepředvídaných komplikací, a proto je nutné udělat vše pro to, aby se těmto komplikacím zabránilo..

Jedním z nich je zvýšený tón dělohy, hypertonicita. Katalyzátorem rozvoje takovéhoto stavu se může stát mnoho faktorů - když se svaly dělohy stahují zbytečně často nebo jsou neustále ve stavu napětí. Tento hrozný stav je nebezpečný s nepředvídanými a složitými důsledky - až po spontánní potrat nebo předčasný porod v pozdějším těhotenství.

Ginipral během těhotenství: výuka

Při diagnostice hypertonicity dělohy jsou specialisté nuceni uchýlit se ke všem druhům drog, aby zmírnili napětí. V tomto případě se člověk neobejde bez drog: zvýšený tón dělohy může vést nejen k potratu, ale také „inhibuje“ příjem živin a kyslíku do plodu, což mu způsobuje hypoxii a zpomaluje normální vývoj dítěte. Pokud se v počátečních stádiích těhotenství používá k uvolnění dělohy stále více hormonálních léků (hypertenze v tomto období je často spojena s narušenou syntézou hormonů), pak blíže k druhé polovině těhotenství dávají lékaři přednost vážnějším lékům. Ginipral se může stát jedním z nich - lék, který má přímý účinek na cévy dělohy a placenty, čímž přispívá k jeho relaxaci Ginipral během těhotenství může být předepsán nejdříve 16–20 týdnů: první trimestr je kontraindikací jeho jmenování. Rozhodněte, zda je potřeba Ginipral potřebovat, může být určen pouze lékařem, stanoví také dávkování a délku léčby. Ginipral během těhotenství může být předepsán jak ve formě tablet, tak ve formě injekcí: v tomto případě se podává intravenózně pomocí kapátka.

Ginipral během těhotenství ve trimestru 1-2-3. Proč je kapátko předepsáno, vedlejší účinky

Ginipral patří do skupiny léků, které snižují tón dělohy. Hlavním účelem těchto fondů je zachování těhotenství v každém období těhotenství. Vzhledem k velkému seznamu kontraindikací a nežádoucích účinků může být léčivo používáno pouze podle pokynů gynekologa..

Také lékař může určit, v jaké formě se léčivo s výhodou používá (ve formě tablet nebo ve formě kapátka pro intravenózní podávání).

Proč se u těhotných žen vyskytuje hypertenze?

Hypertonicita je zvýšená kontrakce svalové tkáně. Přítomnost dělohy v tomto stavu (u těhotných žen) může vyvolat včasné porod, potrat nebo vyblednutí vývoje plodu..

Příčiny odchylky zahrnují:

 • nervové napětí a stres;
 • nadměrná fyzická aktivita nebo sedavý životní styl;
 • přítomnost chronických patologií;
 • infekční onemocnění během těhotenství;
 • potraty nebo potraty v minulých těhotenstvích;
 • pozdní (po 36 letech) nebo časné (až 18 let) těhotenství;
 • pití alkoholu nebo kouření;
 • vícenásobné těhotenství;
 • velké ovoce;
 • velké množství plodové vody;
 • výrazná toxikóza;
 • častá zácpa nebo průjem;
 • konflikt rhesus;
 • endometrióza nebo děložní myomy.

Hypertonicita je navíc nebezpečná pro zhoršený vývoj plodu. Vzhledem k tomu, dítě dostává méně kyslíku a živin během období děložního přetížení.

Jaké příznaky by měly varovat?

Hypertonitu dělohy mohou být doprovázeny následujícími příznaky:

 • bolest v dolní části zad nebo křížové kosti;
 • pocit „zkamenění“ břicha;
 • bolení a tažení bolesti v podbřišku;
 • křeče křeče.

Nejnebezpečnější je výskyt krvavého výboje, který může signalizovat počátek placentárního narušení v důsledku hypertonicity dělohy.

Co je Ginipral předepsán pro 1-2-3 trimestr těhotenství?

Ginipral během těhotenství (kapátko se používá k podávání léku častěji než ve formě tablet) se používá, pouze pokud je to uvedeno.

Těhotenské trimestryÚčel aplikace
1Nepoužívá. Protože léčivo nemá relaxační účinek na dělohu a může mít negativní vliv na tvorbu plodu.
2
 • zabránění vzniku potratu;
 • normalizace výživy plodu.
3
 • prevence předčasného porodu;
 • obnovení kyslíku a živin pro dítě;
 • při šití na děložní čípek (pro udržení těhotenství).
Porod
 • „Brzdění“ rychlých bojů;
 • normalizace nepravidelných a bolestivých kontrakcí;
 • s těžkou hypoxií plodu;
 • před císařským řezem;
 • porod s komplikacemi (pravděpodobnost prasknutí dělohy nebo prolapsu pupeční šňůry);
 • dočasná retardace kontrakcí během nesprávné prezentace plodu.

Hlavní jmenování Ginipralu je - uvolnění svalů dělohy a obnovení výživy plodu.

Složení léčiva a forma uvolňování

Ginipral se vyrábí ve 2 dávkovacích formách:

 • kulaté vypouklé tablety bílé barvy, které jsou baleny v konturovacích blistrech po 10 ks. V krabici obsahuje 2 blistry;
 • čirý injekční roztok a koncentrovaný roztok pro kapátka. Výrobky jsou baleny ve 2 ml ampulích. Balení obsahuje 5 nebo 25 ampulí.

Složení přípravku Ginipral závisí na lékové formě:

Složky, které tvoří tablety a roztokPopis činnosti součástí
Injekce
Účinné látkyHexoprenalin sulfát (500 mcg na tabletu)Uvolňuje svaly dělohy.
Pomocné prvkyDihydrát edetátu disodnéhoRozpouští a kombinuje složky léku.
Síran sodnýOdstraňuje toxiny a zadržuje tekutinu v těle.
Destilovaná vodaPoskytnutí požadované koncentrace roztoku.
Kapátko řešení
Hlavní komponentyHexoprenalin sulfát (25 mcg na ampulku)-
Další položkyZředěná kyselina sírováPodporuje odstraňování toxinů a udržuje vlhkost v těle.
Pyrosulfit sodnýProdlužuje trvanlivost léku a má dezinfekční vlastnost.
Chlorid sodnýNormalizuje rovnováhu voda-sůl, ředí krev (ale při vysoké koncentraci vede k zahušťování), zlepšuje vstřebávání složek roztoku.
Destilovaná vodaKombinovat komponenty.
Tablety
Aktivní komponentyHexoprenalin sulfát (10 mcg na ampulku)-
Doplňkové komponentyLaktózový hydrátJe to výplň, která dává léku požadovaný tvar.
Dihydrát edetátu disodného-
MastekProdlužuje trvanlivost, usnadňuje polykání tablet a absorbuje přebytečnou vlhkost.
Palmitát glycerol stearátuKombinuje složky léku.
Kukuřičný škrobUsnadňuje toxikózu a urychluje rozpad tablet po požití..
CopovidoneSnižuje dráždivý účinek léku na žaludek.
Stearan hořečnatýDává tabletám jednotný tvar a prodlužuje životnost.

Forma uvolnění pro léčbu je určena tónem dělohy. Pokud je vyžadován rychlý účinek, pak se používá terapie zavedením roztoku pomocí kapátka. Tablety se používají pouze k udržení požadované koncentrace léčiva v krvi po kapátka a jako preventivní opatření..

V takových případech jsou předepsány kapátka s ginipralem?

Ginipral během těhotenství (kapátko nedráždí zažívací trakt a umožňuje rychle dosáhnout terapeutického účinku) je předepsán pro odchylky.

Oni jsou:

 • výrazná hypertonicita, když je třeba dosáhnout relaxačního účinku léčiva v krátké době;
 • zabránit kontrakcím během řezu císařským řezem;
 • odložit práci během nesprávné prezentace plodu;
 • rychlé dodání, zejména pokud není děložní hrdlo připraveno k dodání;
 • porod s komplikacemi (propletení plodu pupeční šňůrou nebo prolaps pupeční šňůry);
 • začátek práce v sanitce;
 • chirurgické šití děložního čípku, aby se zabránilo předčasnému porodu;
 • výrazná hypoxie plodu.

Účinek kapátka se dosahuje rychle, ale má krátký účinek. Pokud je zapotřebí dlouhodobý výsledek, je nutné další podání Ginipralu perorálně..

Účinek léku, rozdíl aplikace kapání

Po perorálním podání nebo podání Ginipralu intravenózně mají složky následující účinky:

 • uvolněte hladké svaly dělohy;
 • rozšířit průdušky, čímž se zvýší metabolismus kyslíku;
 • obnovit průtok krve v děloze, což má za následek zlepšené dodávání živin a kyslíku do plodu;
 • mají rozšiřující účinek na krevní cévy a normalizují průtok krve u žen při porodu;
 • díky vazodilataci se tlak snižuje a zlepšuje se funkce srdce.

Terapeutický účinek po použití kapátka je zaznamenán po dobu 7 minut a trvá až 30 minut. Rychlost účinku je způsobena skutečností, že složky léčiva okamžitě pronikají krví a dodávají se do dělohy.

Při užívání tablet je terapeutický účinek zaznamenán 30 minut po podání a je zvýšen do 2 hodin. Ginipral prvky jsou z těla zcela vyloučeny během 7 dnů ledvinami a stolicí.

Vedlejší efekty

Při odstraňování hypertonicity dělohy pomocí Ginipralu se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • snížená chuť k jídlu v důsledku neustálé nauzey;
 • mdloby a závratě;
 • zvýšené pocení;
 • hladina cukru v krvi;
 • bolesti hlavy podobné migréně;
 • třes rukou;
 • skoky v krevním tlaku a srdeční frekvenci;
 • zácpa nebo průjem v důsledku snížené motility střev;
 • otok v důsledku snížené močení;
 • potíže s dýcháním
 • falešný pocit úzkosti;
 • snížení množství draslíku a vápníku v krvi;
 • metabolismus tuků.

Negativní reakce je zaznamenána ve vzácných případech a hlavně v případech, kdy se doporučení lékaře nedodržují. Léčba drogy se proto provádí pod přísným dohledem gynekologa s nezbytnými testy.

V případě náhodného předávkování přípravkem Ginipral se může rozvinout následující:

 • dušnost způsobená plicním edémem;
 • bolest v srdci;
 • zvýšená srdeční frekvence;
 • prudký pokles tlaku;
 • pocit tepla a zarudnutí kůže;
 • srdeční rytmus plodu.

V přítomnosti bronchiálního astmatu je možný anafylaktický šok. V případě předávkování je nutné užívat léky, které neutralizují účinek Ginipralu.

Tyto zahrnují:

Rehabilitační činnost v nemocnici provádí zdravotnický personál..

Těhotenství a kojení

Ginipral může mít negativní vliv nejen na těhotnou ženu. Složky léčiva pronikají placentou a mohou narušit vývoj plodu, bez ohledu na to, která metoda byla léčivo podána (orálně nebo pomocí kapátka).

Možné odchylky ve vývoji dítěte při používání Ginipralu:

 • bronchospasmus po porodu;
 • porušení rytmu dýchání;
 • porušení rytmu srdečních kontrakcí;
 • narušení rovnováhy acidobazických a vodních solí;
 • vývoj anafylaktického šoku;
 • snížená glukóza
 • alergické příznaky (vyrážka, zarudnutí kůže).

Ve velmi vzácných případech je zaznamenána přítomnost srdečních vad. U dětí lze pozorovat odchylky, pokud byl lék užíván v 1. trimestru nebo více než 3 týdny ve 2. trimestru těhotenství. A také při nedodržení dávky a délky léčby.

Při kojení se lék nepoužívá, protože složky přecházejí do mléka a mohou u dítěte způsobit podobné komplikace.

Se zhoršenou funkcí ledvin

V případě onemocnění ledvin je Ginipral užíván s opatrností a úpravou dávky. S exacerbací nemocí je lék kontraindikován.

S poškozenou funkcí jater

Při chronických onemocněních jater se tablety a injekce používají pod přísným dohledem lékaře. S exacerbací patologií není lék předepsán.

Kontraindikace

Ginipral během těhotenství (kapátko nebo tableta se používá pouze podle pokynů lékaře) je zakázáno používat v přítomnosti následujících patologií u těhotné ženy.

Svitek:

 • odchylky ve fungování štítné žlázy;
 • porušení rytmu srdečních kontrakcí;
 • nemoci a defekty srdce / krevních cév;
 • patologie ledvin a jater v akutním stadiu;
 • zvýšený nitrooční tlak;
 • bronchiální astma a jiná onemocnění plicního systému;
 • diabetes;
 • krvácení z dělohy v důsledku vážného oddělení placenty;
 • po odtoku plodové vody;
 • infekce v děložní dutině;
 • přítomnost vad plodu neslučitelných s životem;
 • těhotenství až 12 týdnů;
 • odhalení děložního čípku více než 5 cm;
 • plod se již začal pohybovat podél porodního kanálu;
 • možnou alergickou reakci na složky léčiva;
 • přítomnost nebezpečné infekční choroby u matky s rizikem přenosu infekce na plod placentární bariérou.

Pokud je ze seznamu kontraindikací dokonce 1 položka, je léčivo nahrazeno.

Návod k použití roztoku Ginipral

Použití roztoku Ginipralu je povoleno pouze v nemocnici. Lék se podává intravenózně pomocí stříkačky nebo kapátka (v závislosti na stavu těhotné ženy). Chlorid sodný se používá ke zředění koncentrovaného roztoku. Poměr složek určuje ošetřující lékař.

Dávky a délka kurzu

Dávka Ginipralu, pokud se podává pomocí kapátka nebo stříkačky, se volí individuálně podle indikací.

Ve standardním schématu se používají následující způsoby podávání:

Způsoby podávání léčivInjekční stříkačkaPravidla pro použití kapátka
Rychlá metoda. Používá se pro nouzovou hypertenzi.Roztok 1 ampule se vstřikuje do žíly po dobu 7-10 minut s injekční stříkačkou připojenou k dávkovači.Pokud injekce nefunguje, použije se kapátko. Roztok 1 ampule musí být zředěn 8 ml 0,9% chloridu sodného. Rychlost podávání léčiva je 0,06 mcg za minutu.
S průměrnou rychlostí podávání (kombinovaná metoda, použití terapie stříkačkou a kapátkem). Používá se k prevenci předčasného porodu po dobu 37–38 týdnů..Roztok 1 ampule se vstřikuje do žíly po dobu 5-10 minut. Používá se na začátku léčby. Jednorázové ošetření.Po injekci se podává kapátko. K přípravě roztoku na kapátko se 1-5 ampulí spojí s hotovým roztokem glukózy a chloridu sodného v objemu 0,5 litru. Rychlost příkazu znamená 0,3 mcg za minutu. Je povoleno podávat nejvýše 420 mcg účinné látky denně (nejvýše 17 ampulí).
Dlouhý úvod. Tato metoda se používá, když tón dělohy není vysoký, ale je neustále pozorován. Terapie spočívá v použití kapátka, po které následuje tabletová forma.-Denně nesmí být podáváno více než 400 mcg hlavní látky (jedná se o 16 ampulí). K přípravě roztoku se použije 3-5 ampulek a 0,5 1 hotového roztoku chloridu sodného a glukózy. Kurz je 2 dny. Rychlost zavádění roztoku je 0,075 μg za minutu. Pokud je tón odstraněn, jsou předepsány pilulky. Začnou brát 1 tabletu 60 minut před koncem kapátka a poté 3 tablety po dobu 2 dnů. Dávka se postupně snižuje v závislosti na dynamice léčby.

Řešení pro kapátka je zakázáno používat v čisté formě. Pokud není koncentrace roztoku uvedena, je léčivo zředěno chloridem sodným na koncentraci účinné látky v množství 10 μg. Maximální denní dávka Ginipralu intravenózně není větší než 2 ampule. Rychlost podávání je od 0,3 do 0,07 mcg / min.

Jak zrušit?

Terapii ginipralem nelze náhle ukončit. Náhlá nepřítomnost léku povede ke zvýšení hypertonicity. V důsledku toho se zvýší hypoxie plodu a zvýší se pravděpodobnost potratu / předčasného porodu..

Nuance, jak přestat užívat Ginipral:

 • po použití léčiva je tabletová forma předepsána intravenózně;
 • snižte dávkování tablet postupně, i když je hypertenze zcela odstraněna;
 • snížit dávkování pod dohledem gynekologa;
 • Doporučuje se přestat užívat Ginipral až do 37. týdne těhotenství. V opačném případě může lék během porodu způsobit nízkou práci..

Pokud po snížení dávky dojde k obnovení děložního tónu, pokračuje léčba postupným zvyšováním dávky.

speciální instrukce

Při jmenování Ginipralu by gynekolog měl pacientovi vyjádřit možné nežádoucí účinky, a to i na plod. Lékař také diskutuje další opatření, která snižují riziko vzniku negativní reakce na minimum.

Další pravidla pro léčbu ginipralem:

 • zkontrolovat práci srdce pomocí EKG;
 • provádět měření tlaku, neumožňovat snižování ukazatelů pod 100/60;
 • všimněte si rytmicity dýchání, protože Ginipral může vést k plicnímu edému;
 • provést krevní test k detekci koncentrace draslíku, vápníku a glukózy v krvi;
 • sledovat srdeční frekvenci plodu;

Používání ginipralu během těhotenství je důležité sledovat srdeční frekvenci plodu.

 • všimněte si, jak moc se denní dávka moči snížila;
 • sledovat práci střev (jako je tomu často u stolic);
 • snížit příjem soli a tekutin;
 • všimněte si otoku končetin;
 • přestat pít kávu nebo silný čaj nebo jej minimalizovat;
 • před kapátkem užijte 2 tablety valeriány nebo mateřské vody (tinktury se nepoužívají). Mají uklidňující účinek na svaly dělohy a normalizují rytmus srdečních kontrakcí..
 • Odmítnout léčbu přípravkem Ginipral, pokud existují kontraindikace pro jeho příjem nebo se během léčby objevily nežádoucí účinky.

  Kombinace s jinými léky

  Ginipral během těhotenství (kapátka nebo tablety pro komplexní léčbu se používají s ohledem na jejich interakci s jinými léky) nelze použít současně s následujícími druhy léků.

  Svitek:

  • léky k normalizaci aktivity srdečních kontrakcí, protože snižují účinnost Ginipralu;
  • vitamínové komplexy obsahující vápník a vitamín D. Rovněž minimalizují terapeutický účinek Ginipralu;
  • Ginipral zvyšuje účinek léků na snížení krevního tlaku. Ukazatel může „klesnout“ na kritickou úroveň;
  • tonikum zvyšuje terapeutický účinek Ginipralu a současně zvyšuje pravděpodobnost vedlejších účinků;
  • Ginipral snižuje účinek léků na normalizaci hladiny glukózy v krvi;
  • Ginipral a hormony narušují játra.

  Pokud jsou tyto typy léčiv přítomny v komplexní léčbě, je Ginipral nahrazen analogem.

  Analogy

  Pokud ginipralomová terapie není vhodná kvůli kontraindikacím, vývoji vedlejších účinků nebo kvůli nekompatibilitě léčiv s komplexní léčbou, nahradí gynekolog analogem.

  Seznam drog používaných k nahrazení ginipralu:

  Názvy drogPřítomnost zákazů drog do trimestru těhotenství
  HexoprenalinTablety a injekce se aplikují až po 12 týdnech těhotenství. Lék snižuje tón dělohy a zabraňuje rozvoji bronchospasmu. Dlouhý příjem možný.
  Ipradol
  SalbutamolVyrábí se ve formě tablet, injekčního roztoku a inhalačního roztoku (k normalizaci dýchání). Lék může být použit v jakékoli fázi těhotenství pod přísným dohledem gynekologa. Zejména v 1. a 2. trimestru.
  PartusistenTablety nemají kontraindikace pro trimestry těhotenství.
  MagnesiaInjekční roztok a prášek pro perorální podání. Lék je schválen pro použití v jakékoli fázi těhotenství, ale nejpozději 2 hodiny před narozením.
  FenoterolTablety se používají ke zmírnění hypertonicity a usnadnění dýchání. Použití trimestrů není omezeno.
  DufastonHormonální pilulky. Vstup je povolen v jakékoli fázi těhotenství.
  Utrozhestan
  Ne-lázněTablety a injekce. Používají se k úlevě od křečí. Pro odstranění hypertonicity je podávání možné v jakémkoli stadiu těhotenství (pod dohledem lékaře).
  Hořčík B6Tablety a perorální roztok nemají omezení týkající se použití gestačního věku. Nepoužívá se pro těžkou hypertenzi z důvodu neúčinnosti.

  Výběr léku závisí na závažnosti hypertonicity dělohy a gestačního věku.

  Ginipral cena

  Průměrné náklady na Ginipral v lékárnách v Rusku závisí na formě propuštění:

  • Pilulky - 250 rublů;
  • Injekční roztok - 300 rublů;
  • Řešení pro kapátka - 270 rublů.

  Cena se liší podle regionu a farmaceutického řetězce..

  Jak se rodí po kapátcích s Ginipralem?

  Po ukončení léčby ginipralem se rodí včas. Pokud byla léčba provedena později, došlo k narození dítěte 3 týdny po vysazení léku. Ve vzácných případech dochází k posunu na 42 týdnů. V případě potřeby se používá stimulace nebo císařský řez. Proto se léčivo nedoporučuje používat po 37 týdnech těhotenství.

  Podmínky skladování

  Složky ginipralu jsou citlivé na extrémní teploty, proto je třeba roztoky a tablety uchovávat na teploměru od 18 do 25 stupňů na místě chráněném před slunečním zářením. Doba použitelnosti tablet bude 5 let, řešení - 3 roky.

  Podmínky lékárny

  Ginipral (v jakékoli formě) lze zakoupit pouze na lékařský předpis s léčebným postupem.

  Ginipral se užívá k eliminaci hypertonicity dělohy od 16. týdne těhotenství. V dřívějších stádiích terapeutický účinek chybí, ale riziko zhoršení vývoje plodu je vysoké. Droga je užívána pod přísným dohledem odborníka s monitorováním stavu matky a dítěte. K rychlému dosažení terapeutického účinku se Ginipral používá stacionárně pomocí kapátka.

  Autor: Kotlyachkova Svetlana

  Návrh článku: Lozinsky Oleg

  Ginipral Těhotenství Video

  Ginipral během těhotenství. Osobní recenze drogy:

  Články O Neplodnosti