Hlavní Výživa

Duphaston v těhotenství a jeho plánování, jak brát, stažení během těhotenství

V současné době se značný počet žen potýká s problémy početí dítěte a / nebo během těhotenství. Jedním z faktorů způsobujících tuto patologii je hormonální nerovnováha, zejména produkce progesteronu. K vyřešení těchto problémů se lékaři dlouhodobě uchýlili k drogám, jako je duphaston nebo utrozhestan.

Zabývejte se progesteronem

Progesteron patří mezi steroidní hormony a je produkován v těle ženy vaječníky a nadledvinami. Role progesteronu ve fungování reprodukční sféry je nezbytná, právě úroveň tohoto hormonu určuje menstruační cyklus, oplodnění a další těhotenství..

Jak víte, menstruační cyklus je rozdělen na 2 fáze folikulární (proliferativní) a luteální (sekreční).

 • V první polovině cyklu převládají estrogeny, pod jejichž vlivem dozrává dominantní folikul.
 • V okamžiku ovulace (prasknutí hlavního folikulu) dosáhne obsah progesteronu vrcholu, „nově vyrobené“ vajíčko opouští folikul a vstupuje do vejcovodu. Místo prasklého folikulu se vytvoří žluté tělo, které udržuje hladinu progesteronu (syntetizuje) na předchozích číslech.
 • Pod vlivem popsaného hormonu se ve funkční vrstvě děložní sliznice vyskytují sekreční změny, zhoustnutí, uvolnění a zvýšení krevního zásobení.

Všechny popsané procesy jsou navrženy tak, aby vytvářely příznivé podmínky pro zavedení nebo implantaci vajíčka oplodněného do té doby. Pokud došlo k početí, korpusové luteum nadále funguje jako dříve a udržuje obsah progesteronu na konstantní úrovni. Toto je kvůli vlastnostem hormonu:

 • Podporuje sekreční změny v endometriu nezbytné pro další postup těhotenství,
 • Potlačuje stahy dělohy, čímž zabraňuje odmítnutí vajíčka.
 • Progesteron ovlivňuje vývoj tkání, zejména mléčných žláz a připravuje je kojení..
 • Hormon má také sedativní účinek, inhibuje aktivitu a živé emoce ženy a stimuluje růst a roztahování dělohy, jak se zvyšuje doba těhotenství.

Vzhledem k uvedeným "schopnostem" progesteronu se nazývá hormon těhotenství. Koneckonců, s jeho nedostatečným obsahem, není možné ani oplodnění, ani další vývoj těhotenství. Snížené hladiny progesteronu v krvi naznačují buď nedostatek ve druhé fázi cyklu nebo sníženou funkci corpus luteum nebo placenty.

Deficit hormonů může nastat při intermenstruačním krvácení (viz výtok uprostřed cyklu), hrozbě potratů a zpoždění vývoje plodu.

Plánování těhotenství

Ve fázi plánování těhotenství čelí žena potřebě nejen udržovat zdravý životní styl, ale také brát určité léky..

 • Kyselina listová - je známo, že tři měsíce před těhotenstvím se doporučuje začít užívat kyselinu listovou (viz kyselina listová během těhotenství a před), toto opatření je vynikající prevencí vývoje defektů fetální nervové trubice.
 • Duphaston - v některých případech lékaři důrazně doporučuje také zahájit tzv. Profylaktické podávání duphastonu (viz Duphaston pro vyvolání menstruace).

Duphaston je při plánování těhotenství předepsán, pouze pokud existují určité náznaky. To je buď selhání druhé fáze cyklu, nebo existující adenomyóza, proti které žena, pokud otěhotní, zřídka nese dítě.

To znamená, že v anamnéze budoucí matky existuje smutná zkušenost s přerušeným těhotenstvím a potrat se opakoval vícekrát. V tomto případě hovoří o obvyklém potratu a po důkladném vyšetření ženy a zjištění všech důvodů potratu se rozhodne předepsat hormonální lék - duphaston i ve fázi plánování.

Jak je předepsán duphaston?

Vzhledem k tomu, že duphaston je syntetický analog progesteronu, měl by se jeho příjem uskutečnit ve druhé fázi menstruačního cyklu, když nastane čas progesteronu. Duphaston je k dispozici v 10 mg tabletách a obvykle nepřekračuje jednu tabletu denně při plánování těhotenství.

Neexistuje žádný zvláštní režim pro užívání léku, lékař předepisuje, jak brát duphaston v každém případě, rozvíjet individuální režim.

 • Léčba by měla začít den po ovulaci, pokud má žena 28denní menstruační cyklus, je užívána od 11 do 25 dnů cyklu po dobu nejméně 6 měsíců.
 • Na určitou dobu žena obvykle otěhotní.

Pokud však například ve třetím měsíci užívání drog nedošlo k náhlé menstruaci? Takže musíte udělat těhotenský test. Koneckonců, právě za tímto účelem byla předepsána duphastonová terapie. Je test pozitivní? Nespěchejte, abyste přestali užívat drogu, bude nutné pokračovat v ní až do 16 týdnů těhotenství, kdy se vytvoří placenta a zahájí se výroba vlastního progesteronu.

Je třeba dodat, že duphaston nepříznivě neovlivňuje plod, neovlivňuje koagulaci krve, metabolismus lipidů a uhlohydrátů a neovlivňuje endokrinní žlázy. To znamená, že těhotenství, které nastalo po duphastonu, probíhá stejným způsobem jako běžné těhotenství.

Vedlejší efekty

Ale nemůžeme říci o vedlejších účincích léku. V některých případech existují:

 • migrény podobné bolesti hlavy nebo závratě
 • reakce z hepatobiliárního systému (žloutenka, slabost, menší bolest břicha)
 • alergické reakce na složky léčiva ve formě kopřivky.

Pokud během podávání duphastonu dojde k průlomovému krvácení z dělohy, jednoduše zvyšte dávku léku.

Těhotenství a duphaston

K těhotenství došlo na pozadí užívání duphastonu ve fázi plánování, co dál?

A pak lékařka, která bude sledovat průběh těhotenství, doporučí pokračovat v užívání léku ještě nějakou dobu, jak již bylo uvedeno, až do 16 týdnů.

Proč? Protože progesteron v druhé fázi menstruačního cyklu před těhotenstvím nestačil, bude v prvních týdnech určitý nedostatek. Proto nemůžete přestat brát tento lék, jinak by záležitost smutně skončila.

Proč je duphaston nutný během těhotenství?

Poté, že se postará o nedostatek progesteronu, to znamená, že převezme jeho funkce. Duphaston bude udržovat aktivitu corpus luteum, uvolňovat svaly dělohy a poskytovat imunosupresivní účinek, takže tělo matky nevnímá embryo jako cizí předmět a nevymaže ho. Kromě toho je lék nezbytný pro vývoj mléčných žláz a jejich přípravu na kojení.

V jakých případech je duphaston předepsán během těhotenství?

 • Za prvé, jako pokračování léku během plánování,
 • za druhé, pokud během tohoto těhotenství došlo k potratům, což potvrdily hormonální studie o nedostatku progesteronu,
 • zatřetí je duphaston nutně předepsán po zákroku IVF jako terapie podporující těhotenství.

Jak se Duphaston užívá během těhotenství??

Vše záleží na situaci, závažnosti klinických projevů nedostatku progesteronu - spontánním potratu, toleranci, věku ženy, anamnéze a mnoha dalších faktorech. V případě zjevných příznaků hrozby ukončení těhotenství se může dávka léčiva zvýšit na 4 tablety denně, tj. 40 mg denně. Cena duphastonu je samozřejmě vysoká, ale hra stojí za svíčku, že? Ale chci dát nastávajícím matkám naději, od chvíle, kdy je droga užívána, se příznaky hrozícího potratu v raných stádiích velmi rychle zastaví, špinění z genitálního traktu zmizí, bolest zmizí a zdraví ženy se výrazně zlepší.

Jak dlouho trvalo Duphaston??

Lék musí být užíván, dokud se situace nestabilizuje a neexistuje žádná jasná nebo latentní hrozba těhotenství. Obvykle již není duphaston nutný po 16 týdnech těhotenství (viz výpočet gestačního věku po týdnech), ale v některých případech může dojít k nebezpečí přerušení později, takže trvá až 20 týdnů. kolo hrozby a postupně.

Předpokládejme, že žena „chodila“ po čtyřech tabletách denně, což znamená, že během jednoho týdne se dávka duphastonu sníží o 10 mg, tj. 3 tablety zůstávají denně. Pokud se během týdenního příjmu léku v takové dávce těhotenství vyvíjí normálně, pak se při další dávce sníží o dalších 10 mg, přičemž zůstanou 2 tablety.

Opět kontrolujte těhotenství užitím 20 mg denně po dobu 7 dnů, i když ani v tomto případě neexistují známky nebezpečí, nechte jednu tabletu s následným dokončením léku.

Pár slov o Utrozhestanu

Když už mluvíme o duphastonu a jeho úloze při plánování těhotenství, jakož i při úspěšném rozvoji těhotenství, nesmíme zapomenout na „konkurenty“, tj. Na utrozhestan..

Duphastonův analog - Utrozhestan je také analogem progesteronu a je vyroben z rostlinných materiálů. Proto se úspěšně používá ve stejných situacích jako duphaston. Který lék je lépe argumentovat, je zbytečný, jeho role je stejná. Ale který lék dávat přednost během těhotenství, lékař rozhodne a jen on.

Forma uvolňování - Utrozhestan je k dispozici v tobolkách, ve kterých může být účinná látka odlišná, buď 100 mg nebo 200 mg.

Při plánování těhotenství se přípravek Utrozhestan předepisuje ve druhé fázi menstruačního cyklu, obvykle v dávce 200 mg denně. Lék přenáší endometrium z fáze sekrece do fáze proliferace a v případě oplodnění je děložní sliznice připravena přijmout vajíčko, to znamená, že uvolňuje, zahušťuje a zlepšuje krevní oběh. Kromě toho lék potlačuje excitabilitu jak svalů dělohy, tak vejcovodů, a také stimuluje růst sekreční tkáně mléčných žláz a připravuje je na laktaci..

Během období těhotenství je předepsán utrozhestan, počínaje skutečností ustavení početí až do konce druhého trimestru. Dávka léku také závisí na klinické situaci a závažnosti příznaků hrozby přerušení. Obvykle se lék užívá dvakrát denně, od 200 do 600 mg.

Významný rozdíl mezi Utrozhestanem a Duphastonem spočívá v tom, že může být užíván nejen orálně, ale také do vagíny. Tento způsob aplikace je ještě účinnější, protože účinná látka, která obchází játra, okamžitě vstupuje do krevního řečiště a začíná jeho prospěšný účinek. Tento způsob podání je velmi vhodný pro ženy s toxikózou, když zvracení neumožňuje, aby se v žaludku udržovalo dokonce i doušek vody..

Nevýhody drogy - Existuje však i určitá minus drogy. Způsobuje sedativní účinek, který není pozorován při používání duphastonu. Utrozhestan, stejně jako poslední lék, neovlivňuje metabolismus tuků a uhlohydrátů a je pro budoucí dítě absolutně bezpečný. Během období kojení by však mělo být léčivo zastaveno, protože proniká do mléka.

Z nežádoucích účinků je třeba zaznamenat alergické reakce, letargii a ospalost (sedace), závratě a reakce z jater (nažloutnutí). Stahování léčiv je předepsáno postupně, stejně jako duphaston.

"Duphaston" během časného těhotenství za tímto účelem?

Někdy během rutinního vyšetření lékař stanoví schůzku, aby pacientka užívala lék „Dufaston“ během těhotenství v časných stádiích. Každá těhotná žena má samozřejmě otázku, proč používat hormonální lék a jak může ovlivnit zdraví budoucích drobků..

Co je to za drogu??

Nejdůležitější hormon, který připravuje ženské tělo na těhotenství, se nazývá progesteron. Je na něm zcela závislé všechny změny v těle budoucí matky, které jsou nezbytné pro plný vývoj a formování nenarozeného dítěte..

Pokud však těhotná žena má nedostatek tohoto hormonu, pak je v tomto případě spontánní potrat nebo intrauterinní zpomalení růstu budoucího dítěte možné. Poté je Dyufaston jmenován gynekologem během raného těhotenství. Hodnocení pacientů jsou pozitivní, lék vám umožňuje nosit dítě se zvláštní lehkostí.

Jak se chová?

Tento produkt je analogem ženského hormonu progesteronu, jediným rozdílem je, že Dufaston se získává v laboratoři. Navíc je takový lék strukturou identický s přírodním hormonem a v případě potřeby jej nahrazuje.

Pokud v těle ženy není dostatek progesteronu, negativně to ovlivňuje nejen těhotenství, ale také normální průběh menstruace. Tuto nevýhodu zpravidla vyjadřují následující příznaky:

 • těžká bolest hlavy;
 • náhlé změny nálady;
 • otok mléčných žláz a břicha;
 • bolest v podbřišku;
 • velmi unavený.

Kromě těchto příznaků vede malé množství progesteronu ke skutečnosti, že žena před začátkem „zvláštních dnů“ může výrazně přibrat. Proto může lékařka předepsat Duphaston během raného těhotenství, aby vyrovnal hormony, ale pouze po absolvování příslušných testů.

Existují však situace, kdy je léčba hormonální drogou Dufaston povinná, konkrétně:

 • Po dostatečně dlouhou dobu nemohla žena dítě kvůli spontánním potratům porodit.
 • V případech, kdy existuje jev zvaný obvyklý potrat. Je to zpravidla způsobeno poruchami v hormonálním systému.
 • S hrozbou potratu a neschopností rodit dítě. Pokud výsledky testů naznačují nízké hladiny progesteronu.
 • Pokud žena měla precedenty se zmrazeným plodem.

Plánování těhotenství

Příjem "Duphastonu" v raných stadiích těhotenství je docela logický, ale v některých případech je předepisován při plánování těhotenství.

Pokud má žena problémy s porodem dítěte, musí podstoupit úplné vyšetření na pohlavní hormony, v této situaci je nejdůležitější identifikace hladin progesteronu, jiné jméno je těhotenský hormon.

Pokud takový hormon v ženském těle nestačí, je předepsána jeho umělá náhrada, kterou žena začíná používat ve druhé fázi cyklu, s úplným zrušením, když nastane menstruace.

Pokud dorazila dlouho očekávaná radost ve formě těhotenství, bude Dufaston nadále užíván až do 20 týdnů. Stojí za zmínku, že dávkování a trvání kurzu může předepsat pouze odborník, je přísně zakázáno to dělat sami.

Recepce na počátku těhotenství

Když nastane dlouho očekávané těhotenství, tento lék, když je užíván, snižuje tón dělohy, aby nevyvolával předčasné narození nebo potrat. Kromě toho se Duphaston během raného těhotenství přímo podílí na přípravě mléčných žláz na krmení a pomáhá ženskému tělu akumulovat potřebný tuk k přenášení dítěte. Kromě toho chrání Dufaston před potratem a zlepšuje endometrium..

Pokud došlo k těhotenství v důsledku postupu IVF, je použití Duphastonu v časných stadiích těhotenství povinné, protože buňky imunitního systému ve většině případů vnímají implantovaný plod jako cizí tělo a snaží se ho zbavit. A tento lék působí jako blokátor těchto buněk.

Žena by proto měla Duphaston bez problémů vzít. Zpravidla začíná tento lék přípravou dělohy na postup IVF. Kromě toho je výpočet dávky čistě individuální pro každého pacienta.

Recepce v pozdějším stadiu těhotenství

Průběh užívání „Duphastonu“ a jeho trvání závisí pouze na tom, jak je žena těhotná. Jak je popsáno výše, v zásadě je tento nástroj zrušen již po 20 týdnech. Podmínkou pro zrušení je plně vytvořená placentární vrstva, která se stará o produkci progesteronu.

Ale pokud existuje nejmenší hrozba, pak se tento lék nezruší až 36 týdnů. Pouze s počátkem tohoto období se hormon již nekonzumuje. Hlavní věc je, že "Duphaston", když je užíván v pozdním těhotenství, nepříznivě neovlivňuje plod.

Na otázku, zda Dufaston pomáhá udržovat těhotenství, je odpověď jednoznačná: ano. „Duphaston“ se sekrecemi v časném těhotenství je nezbytným nástrojem. Syntetický ženský těhotenský hormon nejen pomáhá chránit plod, ale také pomáhá jeho vývoji a výživě.

Pokud hormonální systém selhává

Někdy se v práci ženského reprodukčního systému vyskytují poruchy, které jsou způsobeny různými důvody. Nejběžnější porušení je spojeno s menstruačním cyklem. V tomto případě existují tři znaky, podle nichž můžete určit výskyt konkrétního problému, a to:

 • Dysmenorea. Těžká bolest před nástupem a během „zvláštních dnů“.
 • PMS. Výrazný premenstruační syndrom.
 • Amenorea. Nedostatek menstruačního cyklu.

Jak pochopit, co je špatně?

Pravidelný menstruační cyklus je první známkou toho, že se ženské tělo plně vyrovnává se svými povinnostmi. Pokud se objeví všechny výše uvedené příznaky, jedná se o první známku toho, že dochází k selhání. V takovém případě by se žena měla poradit s příslušným odborníkem.

Po absolvování testů určí lékař příčinu selhání. A pokud je problémem snížená hladina progesteronu, bude předepsán Dufaston. Tento lék normalizuje hormonální pozadí u ženy a odstraní vzniklou poruchu.

Existují nějaké vedlejší účinky?

Existují nějaké vedlejší účinky, pokud je Duphaston užíván v časném těhotenství? Recenze ukazují, že vedlejší účinky mohou být po úpravě dávky velmi vzácné a zcela snadno eliminovatelné. Pokud se příjem provádí v malých dávkách, je možné projevit difúzní krvácení z dělohy. Tyto nepříjemné příznaky zpravidla zmizí okamžitě po zvýšení míry užívání tohoto léku..

Velmi zřídka, ale stále existují bolesti na hrudi, silné bolesti hlavy a kožní vyrážka v důsledku alergické reakce. Existují případy výskytu otoků končetin a snížení sexuální touhy. Vzhled toho všeho může být ovlivněn Duphastonem během těhotenství v raných stádiích. Dávku léku předepisuje lékař individuálně. A zpravidla výše uvedené příznaky vymizí, jakmile lékař upraví dávku užívanou ve větším nebo naopak menším směrem.

Během těhotenství může dojít k předávkování?

Dosud nebyly zaznamenány žádné případy předávkování touto drogou. Pokud však došlo k náhodnému užívání této drogy ve velkém objemu, pak je třeba nejprve opláchnout žaludek vodou ve velkém množství. Poté by měl být položen člověk, který trpěl neopatrným používáním, a odpočíval, dokud nezmizí všechny nepříjemné příznaky. Proto je důležité, abyste během časného těhotenství neužívali Duphaston nekontrolovaně a nesystematicky.

V případě předávkování lze použít další léky, které pomáhají vyrovnat se s otravou, ale pouze po konzultaci s odborníkem. Protože některé léky, které mohou neutralizovat účinek "Duphastonu" v přírodě, neexistují.

Existují nějaké kontraindikace pro užívání během těhotenství?

Ačkoli Duphaston může dát ženě radost z mateřství, existují její kontraindikace.

Pokud je žena alergická na kteroukoli ze složek přítomných v tomto léku, musí být přijata s mimořádnou opatrností, a pokud se objeví první příznaky reakce těla, měl by být Duphaston okamžitě zrušen během těhotenství v časném těhotenství.

U následujících onemocnění je použití léku přísně zakázáno:

 • rotor;
 • Dabin Jones;
 • se zhoršenou funkcí jater;
 • s maligními nádory.

S mimořádnou opatrností berte tento lék s onemocněním, jako je vaskulární tromboembolismus. To platí také pro tromboflebitidu a také tendenci k trombóze. U takových onemocnění je tento lék užíván pouze pod dohledem lékaře..

Málo pravidel

„Duphaston“ je hormonální droga, kterou nelze užívat spontánně nebo naopak, aby ji nepřestala užívat. Předepisuje se a přijímá se pouze na doporučení ošetřujícího lékaře. Jak vzít Duphaston v časném těhotenství? Režim léčby je následující:

 • Užívejte lék dvakrát denně, mezi každým vstupem striktně stojte 12 hodin.
 • Pokud byla vynechána jedna dávka, počkejte na příští potřebný čas na příjem a teprve pak si vezměte pilulku.
 • Na konci léčby přípravkem Duphaston se žena musí ujistit, že těhotenství ještě nedorazilo. Na konci menstruačního cyklu je třeba získat a provést těhotenský test..
 • Pokud během léčby dojde k těhotenství, nedoporučuje se přestat užívat tento lék. V takovém případě byste měli vyhledat radu gynekologa..
 • Když ukončíte léčbu tímto lékem, měli byste si uvědomit, že je hormonální. A tyto prostředky přestávají být spotřebovávány postupně, přičemž jasně dodržují schéma předepsané lékařem.
 • Ve vzácných případech může být Duphaston předepsán pro menopauzu. Takové léčivo se zpravidla předepisuje pouze v kombinaci s jinými léky. Díky tomuto přístupu žena obnoví narušené hormonální pozadí do dvou týdnů.

Jak je uvedeno výše, droga "Dufaston" je syntetický hormon, který pozitivně ovlivňuje ženské tělo jako celek. Tento nástroj může nejen obnovit endometrium u žen, ale také jej úplně aktualizovat. Toto však není celý seznam účinků takového léku..

„Duphaston“, který chrání rané těhotenství, blokuje jakoukoli možnost cysty a polypů v děloze. Tento nástroj podporuje početí dítěte, umožňuje získat oporu v embryi a nesmí být odmítnut. A co je nejdůležitější, díky tomuto nástroji jsou všechna možná rizika potratů nebo předčasných porodů snížena na nulu.

Závěr

Během posledních 50 let byl Duphaston úspěšně používán k uchování a řádnému rozvoji těhotenství. Během této doby byl tento nástroj neustále studován a testován. Díky tomu byla získána nejcennější zkušenost s jeho aplikací. Dnes je Duphaston nejúčinnějším syntetickým hormonem, který také nemá prakticky žádné vedlejší účinky as minimálním počtem kontraindikací.

Také jsme se podívali na to, jak pít Duphaston v časném těhotenství. V současné době téměř všichni odborníci, kteří se zabývají reprodukcí a gynekologií, tvrdí, že tento lék je ve srovnání s jinými analogy nejlepší. Tento lék je nejen lepší, ale v některých případech také nezbytný. Jeho hlavní výhodou je, že „Dufaston“ je ideální přípravek pro zachování těhotenství..

Duphaston během těhotenství

Je nepravděpodobné, že by někdo tvrdil, že hlavním účelem ženy je narození zdravého, silného dítěte a související šťastné mateřství. Každý ze zástupců krásné poloviny lidstva dříve nebo později, ale určitě bude cítit, že psychologicky a morálně je již připravena stát se matkou. Jako tragédie se v tomto případě ukazuje fyzická nemožnost těhotenství a následné porodení dítěte! Naštěstí dnes moderní medicína ve většině případů dokáže odstranit mnoho překážek úspěšného oplodnění a těhotenství „fyziologické“ povahy. Stejně jako zachování těhotenství, pokud na pozadí oplodnění existuje reálná hrozba potratu.

Problém potratu dítěte často spočívá v nedostatečném množství hormonu progesteronu produkovaného ženským tělem. Je to progesteron, který se často nazývá „těhotenský hormon“: je odpovědný za uvolnění hladkých svalů dělohy a vytvoření normálních podmínek pro vývoj dítěte. V důsledku toho může při nedostatečném množství progesteronu vzniknout stav, při kterém se plod nebude moci normálně vyvíjet, což ohrožuje předčasné spontánní potraty. Tato situace je stále více charakteristická pro první, méně často a druhý trimestr těhotenství, zatímco formace placenty stále probíhá: když je již „připravena“, může sama produkovat progesteron. A i když se tak nestalo, pokud lékaři diagnostikovali nedostatek progesteronu již v prvních stadiích těhotenství, musí vynaložit veškeré úsilí, aby nahradili nedostatek progesteronu v těle nastávající matky. Aby se vyloučilo riziko předčasného spontánního potratu, je Dufaston předepsán během těhotenství - léčivý přípravek, který je zdrojem syntetického hormonu dydrogesteronu, analogu přírodního hormonu progesteronu.

Jak brát Duphaston během těhotenství?

Není náhodou, že se Duphaston stává lékem volby během těhotenství: nejen že účinně kompenzuje nedostatek progesteronu, ale Duphaston je také zcela bezpečný pro matku a plod. Tento lék pomáhá snižovat svalové kontrakce dělohy a eliminuje hypertonicitu; má pozitivní vliv na tvorbu normální sliznice. Kromě toho je Duphaston během těhotenství předepsán, pokud žena trpí chronickou endometritidou. Toto onemocnění se vyznačuje zvýšenou aktivitou imunitního systému, který embryo vnímá jako nepřítele a „vylučuje“ ho z těla těhotné. Duphaston je schopen tento stav napravit: při užívání léku v těle ženy se vyvine blokující faktor, který normalizuje imunitní systém a vylučuje možnost potratu.

Duphaston v těhotenství předepisuje pouze lékař, určuje také individuální režim užívání drogy, který závisí na charakteristikách stavu, který s sebou nese hrozbu potratu, a na charakteristikách menstruačního cyklu ženy. Zpravidla je nutné užívat Duphaston během prvních 16 týdnů těhotenství, ve vzácných případech - až 22 týdnů: v této fázi nemluvíme o potratu, ale o předčasném porodu a dítě je již považováno za životaschopné.

Jak zrušit Dufaston během těhotenství?

K odvykání léčiva dochází, když zmizí potřeba jeho užívání, dochází postupně - každý den je dávka snížena o 0,5-1 tableta. Zrušení je možné pouze po dohodě s lékařem a s normálními indikátory analýzy. V každém případě odborník vždy stanoví plán odběru léčiva na individuálním základě, jakož i režim jeho podávání. V případech, kdy jsou testovací indikátory normální, je léčivo obvykle redukováno podle schématu „mínus jedna tableta denně“ (nebo polovina tablety). Například, pokud podle určité dávky byla denní norma 3 tablety, pak se s každým dalším dnem dávka snížila o 1 tabletu (nebo polovinu tablety). Pokud se však hladiny progesteronu podle výsledků testu odchylují od normy, lékař vypracuje plán odběru a toto zrušení může trvat několik týdnů. Hlavní věc: v žádném případě byste neměli přestat používat Duphaston ostře: to může vést k vaginálnímu krvácení nebo dokonce k potratu.

Kontraindikace při jmenování léku Duphaston během těhotenství se stává individuální nesnášenlivostí jeho složek. A také - vzácná dědičná onemocnění, jako je například Dabin-Johnsonův syndrom nebo Rotorův syndrom. Duphaston je předepsán s opatrností během těhotenství, pokud těhotná žena má problémy s kardiovaskulárním systémem, byla diagnostikována cukrovka, onemocnění ledvin a migréna, pokud byla předchozí těhotenství doprovázena svěděním kůže. Ve všech ostatních případech lze Duphaston užívat beze strachu, protože neovlivňuje fungování jater, krevní srážlivost, krevní tlak a metabolismus. Hlavní věcí není kombinovat Duphaston během těhotenství s drogami obsahujícími estrogen a výsledek léčby bude téměř stoprocentně úspěšný.

Duphaston během těhotenství: jak brát a jak zrušit

Užívání hormonálních drog není všelék, ale jediný způsob, jak zachránit dítě nebo reprodukovat početí. Za tímto účelem je Dufaston předepsán během těhotenství.

Žena, která se zoufale snaží otěhotnět nebo udržet těhotenství, je připravena riskovat. A toto riziko bude odůvodněno vzhledem dlouho očekávaného dítěte.

Pozitivní účinky Duphastonu na plánování těhotenství jsou známy. Ale stojí za to vzít si Dufastona, pokud již těhotenství proběhlo? Poškodí nenarozené dítě? Existují nějaké analogy nebo alternativní léčba?

Struktura

Hlavní účinnou látkou je dydrogesteron (10 mg v jedné tabletě).

Dydrogesteron - orální lék se selektivním účinkem na děložní sliznici.

To znamená, že didrogesteron nemá na tělo androgynní účinek (účinek charakteristický pro mužské pohlavní hormony - steroidy) a nezasahuje imunitu glukokortikoidy.

Další látky, které jsou součástí Duphastonu:

 • monohydrát laktózy;
 • methylhydroxypropylcelulóza;
 • kukuřičný škrob;
 • bílé barvivo Opadry Y-1-1000;
 • koloidní bezvodý oxid křemičitý;
 • stearát hořečnatý.

Forma uvolnění: bikonvexní potahované tablety pro vnitřní použití. Jedno balení obsahuje blistr s 20 tabletami. Země původu - Nizozemsko.

Proč je to předepsáno

Důvody, proč může lékař předepsat průběh užívání Duphastonu pro těhotnou ženu:

 • krvácení a mazání (růžový výtok) v raných stádiích;
 • krvácející nehormonální typ;
 • obvyklý potrat;
 • obvyklý potrat;
 • endometrióza.

Jak používat

Dydrogesteron je „těhotenský hormon“, a proto je pro plod bezpečný. To však není důvod k užívání léku bez lékařského předpisu. Pamatujte, že jakýkoli hormon, ať už se tak či onak, v budoucnu „objeví“.

Pokud má žena přirozené těhotenství, cítí se skvěle, všechny změny se odehrávají v souladu s plánem vývoje plodu, proto je nepřijatelné jmenovat Dufastona pouze pro „zajištění“! Pokud máte pocit, že váš lékař je nekompetentní, poraďte se s jiným odborníkem, nebo spíše se dvěma, a porovnejte jejich výroky!

Časový rozvrh podávání a dávkování Duphastonu závisí na konkrétní situaci: těhotenství, stav matky, přítomnost krvácení, nebezpečí potratu atd. Pouze zkušený odborník může předepsat léčebný postup!

Kolik vzít Duphaston a jeho dávkování

Oficiální návod k použití Duphastonu uvádí doporučené období užívání drog během těhotenství:

 • s hrozícím potratem - 40 mg didrogesteronu pro počáteční dávku a poté 10 mg každých 8 hodin, dokud nejsou příznaky zcela odstraněny (mazanice, krvácení);
 • s obvyklým potratem - 10 mg didrogesteronu 2krát denně do 20. týdne těhotenství, postupné snižování dávky.

aplikace

V prvním trimestru je Duphaston předepsán k eliminaci příznaků potratu. Toto je nejnebezpečnější období potratů. Proto je velmi důležité podporovat tělo dalším zdrojem progesteronu..

Ve druhém a třetím trimestru není lék zpravidla předepisován. Důrazně se nedoporučuje brát ji pro preventivní účely. Je to zdraví škodlivé!

Pamatujte si tři tabu:

 1. Nesnažte se zacházet sami - může to mít nevratné následky.
 2. Nenahrazujte lék analogy bez rady lékaře - léčba bude neúčinná.
 3. Nepřestávejte užívat lék bez souhlasu ošetřujícího gynekologa - situace to jen zhorší..

Jak zrušit

Náhlé stažení léku představuje riziko pro plod. Průlomové vaginální krvácení je často pozorováno. Váš lékař vám řekne, jak snížit dávku Duphastonu..

Existují však také obecná doporučení pro postupné stažení drogy. Denní dávka dydrogesteronu se snižuje o 5 až 10 mg. Přesná norma je stanovena lékařem na základě výsledků testů na progesteron.

Zrušení Duphastonu může být krátké (pokud je vyvinuto schéma mínus 1 tableta) nebo může být prodlouženo o týden (pokud bude přijato schéma mínus 0,5 tabletu). V každém jednotlivém případě se zruší pouze dávka, která je nejnebezpečnější pro matku a dítě.

Vedlejší efekty

Nejběžnější vedlejší účinky Duphastonu jsou:

 • periferní edém rukou a nohou (kvůli vlastnostem Dufastonu změnit složení tekutin v těle);
 • kopřivka a svědění kůže (vlivem léku na funkci jater);
 • bolesti hlavy a migrény;
 • senzibilizace prsu.

Zřídka pozorováno:

 • průlomové krvácení (v tomto případě může lékař zvýšit jednu dávku léku);
 • Quinckeho edém;
 • hemolytická anémie.

V případě předávkování se projevují projevy ze zažívacího systému (nevolnost, zvracení) a endokrinního systému (zvětšení a citlivost mléčných žláz). Neexistuje žádné speciální antidotum, takže léčba je symptomatická. Rovněž stojí za to okamžitě vyhledat pomoc lékaře..

Kontraindikace

Se zvláštní opatrností by měl být Dufaston užíván a předepisován těm ženám, které během předchozího těhotenství a užívání drogy měly svědění a kopřivku. To naznačuje, že lék vyvolává vývoj cholestázy - stagnaci žluči - a zvýšení hladiny žlučových kyselin.

Kontraindikace při užívání Dufastonu:

 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • výrazná reakce na dydrogesteron;
 • závažné vedlejší účinky;
 • vrozené syndromy Rotora a Dabina-Johnsona.

Recenze

Při kontrole recenzí Dufaston na fórech buďte velmi opatrní! Nepokoušejte se o nezávislé užívání drog nebo naopak tento lék zrušte!

S důvěryhodnými „příjemci“ v komunitě riskujete ztrátu dítěte. A, bohužel, budete odpovědní pouze vy, a nikoli vaši nedávní „poradci“. Proto položte všechny otázky pouze svému gynekologovi!

Ženy, které Duphaston užívaly během těhotenství, lze rozdělit do několika skupin. Všechny divize jsou podmíněné a jsou vytvářeny na základě recenzí samotných žen.

V první skupině nepřijal Dufaston požadovaný účinek. V tomto případě měly ženy potrat v počátečních stádiích kvůli infekcím genitourinárního traktu v důsledku zkušeného onemocnění, stresu, špatných návyků atd..

Ve druhé skupině skončila Duphastonova recepce narozením dítěte. Ženy měly nejčastěji dlouhou dobu (od 1 do 10 let), aby se pokusily otěhotnět bez další dávky progesteronu, což skončilo selháním.

Ve třetí skupině byl lék předepsán „jen pro případ“. V tomto případě měl Duphaston placebo efekt, tj. Následující těhotenství bylo zajištěno dalším zdrojem progesteronu. Výsledek - mít dítě.

Analogem Dufastonu je droga Utrozhestan. Je předepsán pro stejné příznaky a přibližně ve stejné dávce. Má však své vlastní vedlejší účinky, takže pouze gynekolog může předepsat hormonální substituční terapii.

Přejeme vám zdraví a snadné těhotenství.!

Proč pít progesteron v prvním trimestru těhotenství a jak ovlivňuje plod? Řekne to lékaři.

Jak pít Duphaston a proč je předepisován ženám?

Samozřejmě, jedním z hlavních cílů každé ženy je mateřství. Je to narození dítěte, které je obrovským štěstím pro každou rodinu.

Existují však situace, kdy žena nedokáže otěhotnět nebo mít zdravé dítě. Je dobré, že v takových okamžicích vám moderní medicína umožňuje odstranit velké množství překážek úspěšného oplodnění a budoucích porodů

Pokud žena trpí hormonálním selháním, které je hlavní příčinou neplodnosti, potratů a jiných patologií, přicházejí k záchraně hormonální drogy. K vyřešení těchto problémů si hormonální droga Dufaston získala dobrou pověst..

Co je Dufaston?

Duphaston (Duphaston) je lék v tabletách, který se používá k léčbě onemocnění ženského reprodukčního systému. Pro ženy je to zcela bezpečné. Droga nemá prakticky žádné vedlejší účinky na organismus.

Neoprávněné použití nebo stažení z užívání takového léku je přísně zakázáno - to může vyvolat nepředvídatelné komplikace.

Léčivou látkou je dydrogesteron - hormon syntetizovaný umělou metodou, která je analogem progesteronu generovaného v lidském těle. Přírodní hormon je často označován jako „těhotenský“ hormon, protože to je to, co dohlíží na reprodukční funkci v ženském těle.

Díky dydrogesteronu, který se získává uměle, bylo možné eliminovat téměř všechny vedlejší účinky přírodních hormonálních léků, například:

 • nerovnováha srážení krve;
 • glukokortikoidní účinek;
 • plastický metabolismus (anabolický účinek);
 • estrogenová aktivita;
 • termogenní aktivita;
 • androgenní účinek

Duphaston obdržel od lékařů a pacientů mnoho potvrzení.

Návod k použití Duphaston

Duphaston by měl být používán během těhotenství pouze podle pokynů lékaře, který určí individuální dávkovací režim.

Můžete přestat pít lék podle doporučení lékaře a na základě nezbytných vyšetření a testů.

Pravidla pro užívání Dufastonu

Při užívání tablet Duphaston musíte dodržovat následující obecná pravidla:

 1. Lék musí být používán ve stejných časových intervalech. Normo, pokud si vezmeš pilulku v 7 hodin ráno, pak příště ji musíš vypít v 7 hodin večer.
 2. Pokud vynecháte pilulku, musíte počkat, až nabudete, aby nedošlo k narušení frekvence.
 3. Ukončení užívání Dufastonu je nutné po přesvědčení, že nedošlo k těhotenství. Za tímto účelem můžete provést test na těhotenství nebo krev na hCG, pokud dojde ke zpoždění menstruace.
 4. V případě těhotenství přestat pít, je přísně zakázáno. Pokud pacient pije Duphaston, je nutné se poradit se svým lékařem.
 5. Zrušení Dufastonu se provádí postupně, podle plánu, který vyzvedl ošetřující gynekolog.

Proč je to předepsáno?

Duphaston je předepisován ženám během udržovací nebo substituční terapie, kdy je zjištěn nedostatek progesteronu, na kterém závisí početí, těhotenství a také samotné narození. Uterinová relaxace a předčasná kontrakce jsou důležitými účinky progesteronu

Absence dostatečného množství tohoto hormonu během těhotenství může vést k následujícím následkům:

 • opakující se potrat;
 • endometrióza;
 • potrat v počátečních stadiích těhotenství;
 • ICP;
 • neplodnost;
 • děložní myomy nebo fibroidy;
 • sekrece krve uvnitř dělohy;
 • menstruační dysfunkce (algomenorea);
 • úplná absence menstruace;
 • polyhydramnios nebo nízká voda;
 • placentární dysfunkce;
 • těhotenství.

S výše uvedenými onemocněními a dysfunkcemi odborníci často předepisují Dufastona.

Předepisování léků při plánování koncepce

S pomocí hormonální drogy Duphaston se v ženském těle vytvoří příznivé pozadí pro oplodnění vajíčka, zavedení embrya do endometria dělohy a následný vývoj plodu..

Při plánování početí dítěte by tyto tablety měly být znovu předepsány odborníkem, protože neexistuje žádný univerzální scénář jejich příjmu.

V zásadě, pro otěhotnění dítěte, je lék předepsán, aby byl užíván následující den po ovulaci a užíván až do začátku menstruace. Doporučuje se zrušit lék pouze při absolvování testu nebo v počátečním stádiu menstruace, aby bylo zajištěno, že těhotenství neexistuje.

Faktem je, že prudké snížení progesteronu v krvi může zhoršit výživu embrya nebo jeho úplné odmítnutí. Užívání tohoto léku ve fázi plánování dítěte s detekovanou hormonální nerovnováhou má Dufaston v budoucnu během těhotenství větší účinek..

Úplný účinek užívání Dufastonu pro početí nastane po 6 měsících. Pokud je droga užívána déle než rok bez úspěchu, doporučuje se poradit se se svým lékařem, aby nahradil taktiku léčby, další vyšetření nebo jmenování jiných drog, aby nalezl účinnou náhradu za lék.

Duphaston v časném těhotenství

V první fázi těhotenství se tablety Duphaston užívají, když se ve vaječnicích ženy nedostává dostatečné množství progesteronu..

Tento lék vykazuje selektivní účinek na endometrium, čímž jej podporuje ve stavu nezbytném pro vývoj embrya a také udržuje kontrakce hladkých svalů dělohy, čímž zabraňuje možnému potratu.

Tento lék tak může plně nahradit přirozený hormon v časných stádiích těhotenství..

Lék nemá během tohoto období těhotenství negativní reakci na embryo a matčino tělo. Obvykle je předepsáno v prvním a druhém trimestru těhotenství, aby byla zachována..

Jakmile příznaky potratu zmizí, stojí za to užít lék v předchozích dávkách po dobu asi jednoho týdne a poté přepnout na nižší dávku, aby se udržela hladina hormonu. Je přísně zakázáno náhle zrušit léky, protože to může vést k potratům.

Předepisování během těhotenství

V pozdějších stadiích těhotenství, jmenovitě počínaje třetím trimestrem zrání plodu, by mělo být léčivo používáno opatrně, protože v tomto okamžiku může způsobit dysfunkci jater.

V této fázi se tablety Duphaston vyrovnávají s následujícími úkoly:

 1. Odstraňuje nedostatek progesteronu.
 2. Snižuje hypertonicitu dělohy.
 3. Příznivě působí na sliznici.
 4. Uvolňuje střeva.
 5. Tvoří dominantní těhotenství, porod a kojení na úrovni mozku.
 6. Připravuje ženská prsa na kojení.

Také během těhotenství může být předepsán lék na chronickou endometritidu.

Charakteristickým rysem tohoto onemocnění je zvýšená militance imunitního systému, který považuje embryo za cizí tělo a snaží se jej rychle odstranit z ženského těla.

Tento lék blokuje tento faktor, čímž se imunitní systém uvede do normálního stavu, čímž se eliminuje možnost potratu.

Recepce pro endometriózu

Je známo, že jednou z hlavních příčin výskytu endometriózy je zvýšená hladina estrogenu v těle ženy. V důsledku toho by měl být použit Duphaston, který s endometriózou snižuje hladinu estrogenu a stabilizuje kumulativní hladinu hormonů..

Rozlišují se následující charakteristické znaky použití léčiva pro léčbu této choroby:

 1. Dydrogesteron postihuje hlavně děložní sliznici a inhibuje proliferaci endometriálních receptorů.
 2. Vzhledem k tomu, že menstruační období není v depresivní fázi, pravděpodobnost početí dítěte zůstává.
 3. Duphaston snižuje tón a kontraktilitu hladkých svalů dělohy, což v raných fázích těhotenství snižuje riziko spontánního potratu.
 4. Díky tomuto léku se syndrom bolesti zmenší nebo zmizí beze stopy. Důvodem je skutečnost, že dochází ke snížení tvorby prostaglandinů, což zase způsobuje ostré zúžení a kontrakci krevních cév oběhového systému..
 5. Duphaston významně snižuje riziko degenerace buněk s patologií na rakovinné nádory. Podle četných recenzí pacientů, kteří užívali Duphaston, je menstruační cyklus tolerován klidněji as menší bolestí přestává táhnout dolní část břicha.

Jak používat hormonální pilulky pro endometriózu, je povinné specifikovat s ošetřujícím specialistou, ale z velké části, instrukce vypadá takto:

 1. Duphaston se užívá dvakrát denně, ve stejnou denní dobu. Například v 8:00 a 8:00..
 2. Délka přijímání je v každém případě individuální, obvykle se však pohybuje v rozmezí 5–6 až 20 dní.
 3. Někdy je droga užívána po dlouhou dobu bez přerušení od 6 do 9 měsíců, což umožňuje atrofii nemoci (reverzní vývoj).

Neplodnost a Duphaston

 • U bezdětné ženy, která je určena luteální nedostatečností fáze menstruačního cyklu, se Dufaston užívá od 14 do 25 dnů cyklu. Minimální délka užívání drog je 6 měsíců, po které je nutné přestat užívat. Po těhotenství se droga používá po dobu asi 16-20 týdnů, pak musíte přestat užívat tento lék.
 • S hormonálními poruchami
 • Duphaston lze použít k diagnostice sekundární amenorey a dysfunkčního děložního krvácení. V případě hormonálních selhání provádějte substituční terapii u žen s poruchami způsobenými menopauzou s intaktní dělohou.

Jak zvolit správnou dávku?

Při dávkování Dufastonu je třeba dodržovat následující pravidla:

 1. S PMS - 10 mg léku dvakrát denně od 12 do 28 dnů cyklu.
 2. Pro poruchy menstruačního cyklu - 10 mg dvakrát denně od 11 do 25 dnů cyklu. Léčba trvá nejméně 6 cyklů.
 3. S endometriózou - denní dávka léčiva se může lišit od 10 do 30 mg od 5 do 25 dnů cyklu nebo se může užívat průběžně.
 4. Při neplodnosti - aplikujte lék dvakrát denně po dobu 5 mg od 14 do 25 dnů cyklu. Trvání léčby by nemělo být kratší než 6 cyklů.
 5. Pokud hrozí potrat, okamžitě užijte 20 mg léku a poté snižte příjem na 10 mg dvakrát denně (ráno a večer ve stejné hodiny). Zatímco hrozba potratu zůstává, může být Duphaston užíván 5 mg třikrát denně (každých 8 hodin). Když příznaky potratu zmizely, droga se stále bere asi týden. V případě opětovného výskytu příznaků musí být léčivo okamžitě použito v dávce, která měla větší účinek na jejich eliminaci.
 6. Při obvyklém potratu je denní dávka 10 mg rozdělena na 2 dávky. Kurz může trvat až 20 týdnů. Poté, co zmizí příznaky potratu, je Dufaston postupně zrušen..

Pro koho je Duphaston kontraindikován?

Dufaston je u žen přísně kontraindikován v následujících případech:

 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • pacient s rotorovým syndromem;
 • se srdečním selháním v akutní formě;
 • pacienti s Dubin-Johnsonovým syndromem;
 • s těžkým poškozením jater.

U pacientů s chronickým selháním ledvin nedochází k fatální kontraindikaci účinné látky Dufastonu.

Nežádoucí účinky Duphastonu

Při užívání léku se mohou objevit některé nežádoucí účinky:

 • velmi zřídka se může objevit přecitlivělost imunitního systému;
 • byly zaznamenány jednotlivé precedenty hemolytické anémie;
 • výskyt bolesti hlavy a migrény;
 • může dojít k dysfunkci jater, projevující se žloutenkou, bolestmi břicha a celkovou slabostí těla;
 • extrémně zřídka zaznamenaný Quinckeho edém;
 • vzácný projev podkožní tkáně, kopřivky a podráždění kůže;
 • zvýšená citlivost mléčných žláz;
 • zřídka, když se vezme, je pravděpodobné, že dojde k průlomovému krvácení v reprodukčním systému, ke kterému dojde po zvýšení dávky léku;
 • extrémně vzácně se objeví periferní edém (výskyt přebytečné tekutiny v tkáních a dutinách těla);
 • možné obecné poruchy těla.

Při stanovení některého z těchto nežádoucích účinků byste měli okamžitě kontaktovat svého lékaře, aby zjistili, zda je možné zastavit nebo pokračovat v užívání léku.

Dufaston a alkohol

Výrobce léčiva v pokynech pro léčivo uvedl jeho možný negativní účinek na játra. Protože alkohol má také negativní vliv na játra, užívání jakéhokoli léku zvyšuje zatížení tohoto orgánu.

Interakce Dufastonu s alkoholem, která může mít negativní vliv na játra, je trojnásobná zátěž.

Kromě toho alkohol mění složení enzymů v játrech, což může vést k nesprávným účinkům tohoto léku.

Reakce na gastrointestinální trakt, pokud jsou kombinovány duphaston a alkohol, je také dvojznačná.

Účinná látka léčiva uvolňuje svalovou skupinu břišní dutiny a alkohol je jed, který se lidské tělo snaží rychleji odstranit.

Přidání těchto dvou faktorů, užívání léku a alkoholu, může vést k zvracení nebo průjmu, což znamená, že účinná látka léčiva je rychle vylučována z těla, a to sníží celý pozitivní účinek jeho užívání na minimum, a prostě nemá smysl jeho užívání..

Alkohol má také vliv na krevní cévy, zužují se a expandují. To negativně ovlivňuje hemodynamiku orgánů reprodukčního systému, což přispívá k hormonálním poruchám.

S výše uvedenými negativními faktory, kompatibilitou alkoholu a Dufastonu, můžeme dojít k závěru, proč pít alkohol, pokud to výrazně snižuje účinnost použití tohoto léku.

Pokud se však alkoholu nelze vyhnout, musíte se omezit na jednu sklenku dobrého vína a přidat do něj led nebo vodu. Od pití alkoholu do užívání léku musí uplynout nejméně 2 hodiny..

Dufaston nebo Utrozhestan?

Utrozhestan se vyrábí z přírodního hormonu progesteronu z rostlinných složek.

Výsledná látka je téměř úplně podobná přirozenému hormonu, který je produkován placentou ženy. Díky tomu tělo dokonale asimiluje, jak je kompatibilní, a bere to za pravdu.

Indikace užívání přípravku Utrozhestan jsou:

 • neplodnost, která je způsobena porušením hormonálního pozadí;
 • riziko potratu;
 • hyperandrogenismus (zvýšený obsah mužského pohlavního hormonu v krvi) a další patologie, které vznikly na pozadí hormonálního selhání.

Výhody a nevýhody Dufaston a Utrozhestan

Někdy se ženy, když se potýkají s potřebou užívání hormonálních drog, používají příklad Duphastonu a Utrozhestanu, ptají se, jestli se mohou lišit? Je možné drogu nahradit??

Tyto dva léky jsou na první pohled velmi podobné, ale je tu rozdíl. Je možné nahradit lék? Je možné brát obě léky současně?

Porovnáním těchto léčiv ve složení můžeme rozlišit rozdíl ve způsobu výroby účinné látky:

 • Utrozhestan se vyrábí z rostlinného progesteronu;
 • Dufaston je vyroben ze syntetizovaného hormonu.

Duphaston má méně škodlivých účinků charakteristických pro Utrozhestan:

 • časté závratě;
 • ospalost (Utrozhestan má uklidňující účinek);
 • slabost;
 • změny tělesné hmotnosti;
 • nemocný účinek.

Avšak Utrozhestan má dvě metody aplikace. Léky mohou být použity orální (vyplavené kapalinou) a intravaginální (vstup do vagíny) metodami.

Duphaston také neovlivňuje následující body:

 1. Schopnost řídit motorové vozidlo (jízda s Utrozhestanem se doporučuje opatrně).
 2. Indikátory bazální teploty (dostatečné dávky Utrozhestanu vedou k prudkému zvýšení bazální teploty)

Podmínky prodeje

Realizace v lékárnách se provádí pouze na předpis psaný latinou.

Ceny Dufastonu

Cena léku se pohybuje od 400 do 500 rublů za balení. Cena tablet v různých městech Ruska bude záviset na místě prodeje, probíhajících akcích a slevách v lékárnických organizacích. Například v lékárně Ozerki stojí tablety asi 450 rublů za balení.

Formulář vydání

Duphaston je k dispozici ve formě tablet pro orální podání. 10 mg potahované tablety pomocných látek.

Podmínky skladování

Uchovávejte tablety na suchém místě při teplotě nepřesahující 30 stupňů.

Skladovatelnost

Doba použitelnosti léčiva je přibližně 5 let, poté je jeho podávání zakázáno.

Recenze žen na Duphastonu s krvácením

Závěr

Když gynekolog navrhl, abyste se léčili přípravkem Duphaston tablety, musíte před opuštěním pečlivě promyslet. Je velmi pravděpodobné, že tento kurz pro vás bude fungovat, pomůže vám a zachrání život vašeho nenarozeného dítěte. Z tohoto důvodu musíte zkusit vzít tento lék. Hlavní věc je, že při takovém kurzu nehrozí žádné riziko.

Články O Neplodnosti