Hlavní Bolest

"Dufalac" pro dítě. Dufalac (sirup): návod k použití

U dětí není gastrointestinální trakt dobře formován. Navíc často dochází k narušení vylučovacího systému v důsledku poruch mikroflóry. Proto je zácpa u dítěte běžným problémem, který vyžaduje správné řešení. V pediatrii jsou laxativa předepisována s velkou péčí a pod dohledem lékaře. Není mnoho léků na zácpu pro děti. Jedním z nich je Dufalac (sirup). V tomto článku jsou popsány pokyny k použití, recenze spotřebitelů, náklady na lék.

Aktivní složky léku "Dufalac"

Lék "Dufalac" se skládá z laktulózy a čištěné vody. Toto složení léčiva má vysokou úroveň bezpečnosti pro použití v pediatrické praxi. Protože se účinná látka prakticky nevstřebává do krevního řečiště, ale má lokální účinek ve střevě, po kterém se přirozeně vylučuje z těla. Proto používejte „Dufalac“ pro novorozence i pro léčbu těhotných žen.

Uvolněte formuláře

Sirup "Dufalac" je k dispozici ve dvou formách:

 • v jednorázových sáčcích po 15 ml;
 • v plastových lahvích po 200 ml, 500 ml nebo 1 l.

V závislosti na věku malého pacienta a léčebném postupu doporučeném lékařem je vybrána nejvhodnější forma balení. Takže pro kojence do 7 let je praktičtější a ekonomičtější zvolit lahve různých velikostí. „Dufalac“ pro dítě starší než uvedený věk je lepší koupit v jednorázových pytlích, které již mají objem sirupu doporučený pro tento věk, konkrétně 15 ml.

Podstata drogy

Jak jednoduchá laktulóza pomáhá vypořádat se s tak citlivou záležitostí, jako je zácpa? Princip činnosti spočívá v tom, že v důsledku metabolických procesů má účinná látka schopnost rozkládat se na organické kyseliny. Ovšem ovlivňují pohyblivost střeva. A také díky zadržování tekutin pod vlivem probíhajících oxidačních procesů se změkčuje konzistence stolice a zvyšuje se jejich objem. „Dufalac“ pro dítě jemně, aniž by poškodil střevní stěnu, aktivuje proces přirozeného pohybu střev.

Kromě skutečnosti, že léčivo nemá agresivní účinek a má vysokou úroveň bezpečnosti, laktulóza obsažená v přípravku podporuje tvorbu flóry užitečné pro normální fungování střev ve formě laktobacilů a bifidobakterií. Jak se to stane? V lidském těle jsou důležité důležité mikroorganismy, které vykonávají různé funkce. Když se vyskytnou jakékoli poruchy trávení, většina z nich zemře a začne se růst patogenní mikroflóra, což vede k různým zdravotním problémům, včetně zácpy. Pod vlivem metabolických procesů, které se vyskytují ve střevě po užití léku, se vytváří příznivé prostředí pro růst prospěšných bakterií. Zvyšováním počtu pomáhají bojovat proti zácpě. Tak projímadlo „Dufalac“ jemně a přirozeně koriguje flóru a spouští normální fyziologickou střevní motilitu.

Při analýze principu účinku tohoto léčiva lze konstatovat, že ve srovnání s léčivými přípravky, jejichž účelem je pouze mechanické podráždění střeva, aby se aktivoval pohyb střev (například různé čípky a mikroklystry), a který má jediný účinek, má projímadlo „Dufalac“ úplnou obnovu fyziologické funkce střev, která bude mít trvalý výsledek. Na druhou stranu však tento lék není určen k „dočasnému“ řešení problému. Jeho působení může začít 2-3 dny po první dávce.

Indikace pro jmenování sirupu

Má několik označení "Dufalac" (sirup). Návod k použití uvádí následující:

 1. Nejprve lékař doporučí tento lék k zácpě (bez pohybu střev), aby obnovil fyziologický proces.
 2. Někdy je lék předepsán před nebo po chirurgickém zákroku, kdy je zapotřebí změkčení stolice.
 3. Lék se také používá k léčbě jaterní encefalopatie..

V jakém věku může dát dítěti "Dufalac"?

Lék "Dufalac" pro dítě, pokud je uvedeno, může být předepsán lékařem i pro léčbu dítěte prvního roku života. Tato volba je vysvětlena skutečností, že účinná látka léčiva je absorbována do krevního řečiště pouze v malých dávkách. Laktulóza působí pouze lokálně a neovlivňuje fungování jiných systémů a orgánů.

Jakákoli laxativa, včetně dufalaku pro novorozence, se však používají pouze v nejnutnějších případech, protože tyto drogy mohou být návykové. To znamená, že projímadlo s nesprávně zvoleným dávkovacím režimem může vést k úplnému zastavení střevní motility a závislosti na lécích. Proto je velmi důležité správně vypočítat dávku sirupu a dobu trvání.

Dávkování pro děti

Kolik tedy dát? Dufalac je předepsán dítěti v dávce. Závisí to na věku a složitosti nemoci. Správně určit dávkování léku pro děti může pouze pediatr. V pokynech pro sirup jsou uvedeny následující indikátory:

 1. U dětí do jednoho roku je denní dávka až 5 ml. Lze ji rozdělit do několika metod. Jak dávat drobky "Dufalac" do jednoho roku? Před použitím sirupu by měly být děti určitého věku naředěny šťávou, mlékem nebo výživou. Protože sirup má hustou viskózní strukturu bez výrazného zápachu, děti mohou odmítnout užít drogu nebo může dojít k nedobrovolnému reflexu roubíků. V tomto případě lék nepřináší pouze očekávané přínosy, ale může také způsobit prodloužené zvracení, které lze zastavit pouze u speciálních léků..
 2. Děti do 6 let denně mohou užít až 10 ml a také rozdělit dávku na 2-3 dávky.
 3. Pro děti ve věku 7-14 let je vhodné použít jednodávkové sáčky s drogou o objemu 15 ml.

Láhev přípravku obsahuje odměrku, pomocí které je vhodné měřit Duphalac pro dítě. Díky takové jednoduché adaptaci je významně snížena možnost chyby při měření dávky léku, takže není obtížné používat lék doma.

Možné nežádoucí účinky

Sirup je obvykle u dětí dobře snášen, aniž by způsoboval vedlejší účinky. Ve vzácných případech jsou však tyto reakce zaznamenány:

 • nadýmání;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • bolení břicha;
 • průjem;
 • při předávkování nebo při dlouhodobém podávání může dojít k nerovnováze elektrolytů.

Nejčastěji tyto příznaky po ukončení léčby zmizí samy o sobě a nevyžadují lékařské ošetření. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků na Dufalac, mělo by být další použití odloženo a lékař by měl být konzultován ohledně vhodnosti výběru jiného léku..

Kontraindikace

Má nějaké kontraindikace "Dufalac" pro dítě. Konkrétně nemůžete tento lék použít za následujících podmínek:

 • střevní obstrukce;
 • riziko prasknutí nebo krvácení do střev;
 • individuální nesnášenlivost účinné látky - laktulóza.

Sirup "Dufalac": aplikace, cena

Cena sirupu závisí na objemu balení. Takže taška skládající se z jedné dávky 15 ml bude stát asi 50 rublů. Láhev 200 ml stojí asi 600 rublů, 500 l - 900 rublů.

Recenze léků

Recenze tohoto projímadla jsou kontroverzní. Rodiče často očekávají od léku rychlý účinek. Pokyny v pokynech pro sirup však jasně ukazují, že nástup léčiva je možný po 3 dnech. Kromě toho, abyste dosáhli stabilního a trvalého výsledku, měli byste podstoupit celou léčbu předepsanou lékařem. Lék "Duphalac" má různé dávkovací režimy. Dávka uvedená v příbalové informaci je indikativní. Pouze lékař dokáže přesně určit potřebný průběh léčby, vzhledem k věku, závažnosti onemocnění, tendenci k alergickým reakcím malého pacienta a mnoha dalším faktorům. Pokud tato doporučení porušíte, spotřebitelé nemusí najít očekávaný účinek sirupu Dufalac, přičemž zároveň mají negativní dopad na tento lék, a proto je třeba provést kontrolu.

Ale pokud budete dodržovat dávkování, má lék šetrný účinek na střeva, normalizuje flóru, aktivuje peristaltiku. Je třeba poznamenat, že účinek užívání této drogy je dlouhý a udržitelný..

Analogy

Analogy Dufalacu jsou považovány za léčiva založená na laktulóze, například Lactulose Poly, Normase, Portalac, Romphalac. Tyto léky mají své kontraindikace, dávkovací režimy, mají jiný princip účinku. Bez konzultace s lékařem nemůžete změnit Dufalac na jiné léky, zejména při léčbě dětí, může to poškodit vaše zdraví.

Souhrnně lze říci, že Dufalac je nejbezpečnějším projímadlem pro děti a těhotné ženy..

Dufalac® (Duphalac®)

Účinná látka

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení a forma uvolňování

Sirup100 ml
laktulóza66,7 g
pomocná látka: čištěná voda - do 100 ml

v plastových lahvích o objemu 200, 500 nebo 1000 ml se šroubovacím uzávěrem, včetně odměrky; v jednorázových pytlích z polyethylenu a hliníkové fólie 15 ml; v krabici 10 balení.

Popis lékové formy

Průhledná viskózní kapalina od bezbarvé až světle žluté s hnědým odstínem.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Má hyperosmotický laxativní účinek, stimuluje střevní motilitu, zlepšuje vstřebávání fosfátů a solí Ca 2+, podporuje vylučování amonných iontů.

Laktulóza je rozložena střevní flórou tlustého střeva na organické kyseliny s nízkou molekulovou hmotností, které vedou ke snížení pH a v důsledku zvýšení osmotického tlaku ke zvýšení objemu obsahu střeva. Tyto účinky stimulují střevní motilitu a mají vliv na konzistenci stolice. Zácpa zmizí a obnoví se fyziologický rytmus vyprazdňování tlustého střeva..

U jaterní encefalopatie a jaterního (pre) kómy je tento účinek připsán potlačení proteolytických bakterií zvýšením počtu acidofilních bakterií (např. Laktobacilů); přechod amoniaku do iontové formy v důsledku okyselení obsahu tlustého střeva; pohyb střev kvůli nižšímu pH v tlustém střevu a osmotický účinek; a také redukci toxických látek obsahujících dusík stimulací bakterií využívajících amoniak pro syntézu bakteriálních proteinů.

Inhibuje růst salmonel ve střevě, zkracuje dobu bakteriálního vylučování.

Farmakokinetika

Absorpce je nízká; aniž by byl vstřebán, dosáhne do tlustého střeva, kde je rozdělena střevní flórou. Je zcela metabolizován v dávkách až 45–70 ml; při vyšší dávce - částečně se vylučuje v nezměněné podobě.

Indikace Dufalac ®

zácpa: regulace fyziologického rytmu vyprazdňování tlustého střeva;

změkčení stolice pro lékařské účely (hemoroidy, operace na tlustém střevu a konečníku);

jaterní encefalopatie - léčba a prevence jaterního kómatu a prekomatu;

střevní dysbióza; enteritida způsobená salmonelou, shigellou, salmonelózou ve stadiu bakteriálního transportu; syndrom putrefaktivní dyspepsie (u malých dětí v důsledku akutní otravy jídlem).

Kontraindikace

přecitlivělost na aktivní složku nebo fruktózu, galaktózu, laktózu;

Těhotenství a kojení

Laktulózu lze bezpečně použít u těhotných a kojících matek.

Vedlejší efekty

V časných dnech se může vyskytnout plynatost (přechází po 2 dnech), při předávkování může být pozorována bolest v břiše a průjem, což vyžaduje úpravu dávky. Při dlouhodobém užívání vysokých dávek při léčbě jaterní encefalopatie jsou možné elektrolytové nerovnováhy způsobené průjmem.

Gastrointestinální poruchy: plynatost, nevolnost, zvracení. Při použití vysokých dávek - průjem.

Interakce

V důsledku mechanismu účinku laktulózy, který má snížit pH v tlustém střevě, mohou být léčiva, jejichž uvolňování závisí na pH v tlustém střevě (jako jsou přípravky s 5-aminosalicylovou kyselinou), deaktivována..

Dávkování a podávání

Uvnitř se během jídla (ráno) nastavuje dávka individuálně.

Při léčbě zácpy nebo změkčení stolice se užívají následující dávky (viz tabulka).

Dávkování Duphalac® pro léčbu zácpy nebo změkčení stolice

StáříPočáteční dávka, mlUdržovací dávka, ml
Dospělí15–4510–25
Děti ve věku 7-14 letpatnáct10
Děti od 3 do 6 let5-105-10
Děti do 3 let55

Dávku lze zpravidla snížit po 2 dnech od přijetí, v závislosti na potřebách pacienta. Klinický účinek nastává po 2 dnech. To je charakteristické pro působení laktulózy. Dávka nebo frekvence podávání se zvýší, pokud během 2 dnů po užití léku nedojde ke zlepšení stavu pacienta.

Při léčbě jaterního kómatu a precomu: počáteční dávka je 30–45 ml 3krát denně. Poté přecházejí na individuálně vybranou udržovací dávku, takže měkké stoličky jsou maximálně 2-3krát denně a pH stolice je v rozmezí 5,0-5,5.

V akutních případech může být Dufalac ® předepsán jako klystýr v poměru 300 ml léčiva a 700 ml vody.

Při léčbě střevní dysbiózy: pro děti do 1 roku věku, denní dávka 1,5–3 ml, 1–3 roky - 3 ml, 4–7 let - 5 ml, starší 7 let a dospělí - 10 ml.

Při léčbě salmonelózy, shigelózy: v prvních 10-12 dnech - 15 ml 3krát denně, po týdenní přestávce - ve stejné dávce 5krát denně.

Předávkovat

Příznaky: při použití velkých dávek - bolesti břicha, průjem.

Léčba: léčivo by mělo být přerušeno nebo dávka snížena.

speciální instrukce

Při absenci terapeutického účinku do 2 dnů nebo po obnovení zácpy po léčbě se poraďte se svým lékařem.

Pacienti s nesnášenlivostí laktózy musí při užívání tohoto léku vzít v úvahu obsah laktózy v léku (Dufalac® obsahuje až 1,7 g galaktózy a až 0,9 g laktózy v 15 ml sirupu).

Dávka běžně používaná k zácpě by neměla být problémem u pacientů s diabetem. Dávka použitá při léčbě jaterního (pre) kómy je obvykle mnohem vyšší, a proto by měla být objasněna, pokud je předepsána pacientům s diabetem.

Při dlouhodobé léčbě (více než 6 měsíců) se zvýšenými dávkami léku by měla být hladina elektrolytů v krevní plazmě pravidelně sledována.

Droga neovlivňuje nebo má malý vliv na schopnost řídit auto a řídit auta a mechanismy.

Výrobce

Solway Pharmaceuticals B.V., Nizozemsko.

Podmínky skladování léčiva Dufalac®

Udržujte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léčiva Dufalac®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Dufalac pro novorozence ze zácpy

Nedokonalosti trávicího systému v prvních měsících života mohou být hlavní příčinou zácpy u malých dětí. Ne všechna laxativa mohou být dána kojencům, Dufalac je považován za jeden z nejbezpečnějších léků, které aktivují střeva.

Složení Dufalac

Hlavní složkou projímadla je laktulóza. Lék je k dispozici ve formě sirupu, takže se k ředění aktivní složky používá voda. Viskózní sirup, světle žlutá chuť, nasládlá.

Laktulóza je přírodní látka. Je to disacharid získaný z mléčných výrobků a mléka. Při absenci alergie na bílkoviny krav nemá laktulóza negativní vliv na tělo dítěte.

Po perorálním podání složky léčiva v nezměněné formě procházejí trávicími orgány a začínají působit pouze v lumen tlustého střeva..

Laktulózu lze zakoupit v lahvičkách nebo jednorázových sáčcích..

Pro kojence je lepší koupit lék v lahvích, protože sáčky jsou vhodnější pro použití v nouzových situacích mimo domov.

Dufalac je k dispozici v Nizozemsku. Cena za 200 ml láhev začíná od 280 rublů.

Mechanismus působení projímadla

Sirup Duphalac začíná ve většině případů působit 2-3 dny od začátku podávání. Normální funkce střev je obnovena asi za 2-3 týdny. Lék však může být užíván v dlouhých cyklech, zejména v těch případech, kdy výživa dítěte nebo individuální vlastnosti jeho těla předurčují k zácpě..

Duphalac pro kojence se zácpou je nutný, pokud se problémy s pohybem střeva objevují neustále. Laktulózový sirup obnovuje funkce střev za několik dní a eliminuje potřebu najít opatření, která mohou kojence pomoci v případě nouze.

Dufalac pracuje několika směry najednou. Účinek léku a jeho účinky jsou popsány v tabulce..

Mechanismus účinkuEfekty
Zvyšuje osmotický tlak ve střevechVoda je přitahována do lumen tlustého střeva, nahromaděné výkaly zkapalněné a bobtnají. Stěny střeva jsou přirozeně podrážděny, což aktivuje jeho motorickou funkci.
Působí jako prebiotikumLaktulóza, nezměněná, prochází celým zažívacím traktem a začíná se štěpit pouze ve střevním lumen. To vede k množení prospěšné mikroflóry, která zase potlačuje patogenní mikroorganismy.
Zlepšuje absorpci vápenatých a fosfátových solíDítě dostává další stopové prvky nezbytné pro fungování nervového systému, srdce a zlepšení hustoty kostí.
Odstraňuje toxiny a škodlivé látky nahromaděné v těleDufalac tedy pomáhá vyrovnat se s příznaky intoxikace, ke kterým dochází při dlouhodobé nepřítomnosti stolice..

Je velmi jednoduché dát dítěti laktulózový sirup. Děti často pijí sladký lék bez problémů, takže normalizace stoličky s ním nezpůsobuje potíže.

Dávkování a použití v kojeneckém věku

Kolik sirupu Duphalac by mělo být dáno dětem, závisí na věku dětí. Obvykle je předepsáno 2,5 ml novorozencům a drobkům do 6 měsíců věku, jedná se o denní dávku. Ale dávají to jednou denně, nejlépe ráno před prvním jídlem nebo přímo během krmení. Děti od 6 měsíců do roku již potřebují 5 ml sirupu denně.

K léčbě dysbiózy u kojenců používajících 1-3 ml sirupu denně.

Tento léčivý přípravek může být podáván v čisté formě nebo zředěný v mateřském mléce nebo převařené vodě. Čaj, džus a další nápoje nelze použít pro chov. Sirup se pije ze lžičky, láhve, kterou můžete podat injekční stříkačkou bez jehly.

Aplikační pravidla

V prvních dnech mají některé děti níže popsané nežádoucí účinky. Chcete-li se jim vyhnout, postupujte podle několika pravidel:

 • Příjem sirupu začíná dávkou 0,5 - 1 ml. Každý den se toto množství zvyšuje o 1 ml a postupně se obnovuje normální..
 • Dítě by mělo vypít správné množství léku. Pokud dáte celý objem léku najednou, nefunguje to, pak ho můžete rozdělit na 2-3 dávky.
 • Pití Dufalac je nejlepší ve stejnou dobu. Takže si tělo zvykne na akci projímadla a během dne dojde k defekaci.

Lék je vhodný pro dlouhodobé použití. Dufalac nezpůsobuje žádné negativní změny v těle, i když se používá po dobu 5-6 měsíců. Po dosažení trvalého terapeutického účinku, tj. Po úplném obnovení pohybu střev, je však nejlepší přejít na podpůrnou doshu. To znamená, že místo 5 ml by mělo být dítěti od 6 měsíců do roku podáno 2,5 ml.

Sirup musí být také zrušen postupně. To znamená, že se doporučuje po dobu 3-7 dnů změnit dávkování směrem dolů.

Jak dlouho Dufalac jedná

Rodiče, kteří chtějí u svého dítěte co nejrychleji řešit zácpu, chtějí ze zřejmých důvodů vědět, jak dlouho Dufalac sirup funguje a zda pomáhá s chronickými problémy se střevními pohyby.

Výrobce v pokynech naznačuje, že laxativní účinek léčiva se začíná objevovat v průměru po 12 hodinách. Musíte však zvážit jednotlivé vlastnosti drobků těla. U některých dětí dochází k pohybu střev po 3-4 hodinách po podání první dávky, u jiných pouze do konce druhého dne.

Je třeba poznamenat, že s tendencí k zácpě od narození lék působí pomaleji. To je s největší pravděpodobností způsobeno skutečností, že zhoršení střev v takových případech je nejčastěji spojeno s nerovnováhou mikroflóry v zažívacím systému. A k obnovení to vyžaduje čas, to znamená, stálý příjem Dufalacu po dobu nejméně jednoho týdne.

Dufalac jako projímadlo jedná bez ohledu na základní příčinu zácpy. Jeho eliminace pomocí sirupu nevede k tomu, že si tělo zvykne na drogu, takže stažení drogy není doprovázeno výskytem nových epizod nedostatku pohybu střev během několika dnů..

Absence střevních pohybů během 3–5 dnů od začátku používání laktulózového sirupu je příležitost konzultovat s pediatrem. Zácpa v některých případech může být spojena s abnormálním fungováním nervového systému, s vrozenými malformacemi střeva. A k odstranění těchto příčin zácpy budete potřebovat nejen projímadlo, ale také řadu dalších drog.

Kontraindikace

Duphalac není předepsán dětem, pokud má:

 • nesnášenlivost na laktózu, galaktózu, fruktózu;
 • střevní obstrukce;
 • galaktosémie;
 • krvácení do střeva.

Pokud jsou naléhavě nutné známky obstrukce střev (těžká bolest způsobená zácpou, nedostatek plynu, napětí v břiše, odmítnutí jídla, zvracení) a krvácení dítěte, měly by být neprodleně předvedeny lékaři..

Při jednorázové zácpě je lepší použít nástroj, který vám může pomoci během několika minut - vložte část glycerinové svíčky, použijte Microlax.

Používejte laxativní sirup s laktulózou opatrně, pokud má dítě diabetes.

Možné nežádoucí účinky

Dufalac je obecně dobře snášen. Vzhledem k individuálním vlastnostem těla však výskyt nežádoucích účinků, jako jsou:

 • Nadýmání. Zvýšení tvorby plynu je obvykle charakteristické během prvních 2-5 dnů po užití léku.
 • Nevolnost. Méně často je nevolnost doprovázena zvracením..
 • Uvolněná stolička. Dochází k předávkování.
 • Bolest břicha. Může to být způsobeno nesprávnou dávkou nebo nadýmáním.
 • Alergické reakce. Projevuje se vyrážkou, svěděním, tvorbou puchýřů na těle. Ve vzácných případech jsou fixováni na pozadí užívání Dufalacu.

Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, je třeba dávku snížit. Pokud nežádoucí účinky přetrvávají i při použití nízkých dávek sirupu, je zrušen a je vybrán jiný projímadlo.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Neexistuje důkaz o účinku Dufalacu na terapeutické vlastnosti jiných léků. Aby se však zabránilo zesílení nebo snížení jejich účinků, je lepší vzít projímadlo včas.

Nemůžete použít několik druhů drog s projímavým účinkem současně. Je však například možné eliminovat akutní zácpu glycerinovým čípkem a dále obnovit střevní funkci pomocí Dufalacu..

speciální instrukce

Účinnost Dufalacu nezávisí pouze na správné dávce. Při použití sirupu potřebujete:

 • Zvyšte příjem vody. Další voda je nutná nejen pro kojené děti, ale také pro kojence, které dostávají mateřské mléko, zejména pokud mají sklon k zácpě..

Dufalac je relativně levný, nemá žádné zvláštní kontraindikace a nežádoucí účinky, je dobře tolerován. Proto je projímadlo považováno za nejvhodnější pro odstranění zácpy u malých dětí. Mezi výhody Dufalacu patří pohodlné léky a schopnost používat jednu lahvičku sirupu po dobu 3 let, tolik léku je uloženo od data vydání.

Sdílej se svými přáteli

Udělejte dobrou práci, nebude to trvat dlouho

Recenze Dufalac, léčba pacientů různého věku

Zveřejněno 26/26/2019 · Komentáře: · Číst: 6 minut · Zobrazení: Zobrazení příspěvku: 1,718

Každá třetí osoba v Rusku zaznamenala příznaky zácpy. To je choulostivý problém a lidé jsou často v rozpacích, že se s takovou stížností poradí s lékařem. Zácpa není vždy výsledkem nemoci a s tímto nepříjemným onemocněním se můžete vyrovnat sami. Současně je důležité pečlivě prostudovat, který lék je vhodný, bezpečný a účinný. Dufalac - osmotické projímadlo nejnovější generace.

Vlastnosti léku Duphalac

Po průchodu meconium se stolice u dětí stanou měkkými. První 2 měsíce po narození dítěte je frekvence stolice až 7krát denně. Po měsíci se počet pohybů střeva sníží na 3. Pokud je pozorována zácpa, na záchranu přijde Dufalac, který patří do řady prebiotických a osmotických látek a má projímavý účinek:

 1. zvyšuje objem výkalů a změkčuje je
 2. zabraňuje vstřebávání tekutiny do krve a udržuje ji v konečníku
 3. zvyšuje množství prospěšné mikroflóry ve střevech dětí
 4. zabraňuje výskytu patogenní mikroflóry

Lék se uvolňuje ve formě viskózního čirého roztoku. Barvy se pohybují od zcela bezbarvé až po slabě žlutou. Je možný světle hnědý odstín. Základem surovin při výrobě léčiva je sérum kravského mléka - již není možné najít žádné přírodní léčivo. Díky vlastnostem Dufalacu může být podáván dětem trpícím dysbiózou.

Osmotická projímadla mají mnoho nevýhod, takže jejich dlouhodobé používání při chronické zácpě nepřináší požadovaný výsledek a úlevu. Dufalac kompenzuje negativní stránku kvůli přítomnosti prebiotik v něm. Na oplátku:

Formulář vydání

Duphalac se vyrábí ve formě sirupu, což je viskózní sladká transparentní kapalina. Může být bezbarvá nebo světle světle hnědá nebo hnědá. Lék se prodává v bílých plastových lahvích o obsahu 200 a 500 ml. K dispozici jsou také velká balení 1000 ml sirupu a balení s 10 porcemi, z nichž každé obsahuje 15 ml léčiva. Na horní straně lahví je polypropylenové víčko, které slouží jako odměrka.

Dávkování a rady

Duphalac je jiný v tom, že může být podáván i měsíčnímu dítěti - je tak bezpečný. A sladká chuť tohoto léku potěší dítě, takže by s použitím neměly být žádné problémy. Nejprve se musíte poradit s pediatrem a dodržovat správnou dávku léku. V případě, že lékař nestanovil přesné proporce, můžete použít vzorec:

Počáteční objem léku není větší než 2,5 ml, což odpovídá ½ čajové lžičky.

Dufalac dávejte 1krát denně.

Pokud má dítě jen několik dní, měli byste začít s 1 ml léku a postupně zvyšovat objem na 5 ml. Jinak se nedá kolice zabránit.

Pokud se stolice neobjeví, můžete dávku zvýšit po 3 dnech.

Je důležité vzít v úvahu, že maximální denní dávka léků pro děti do jednoho roku nepřesahuje 5 ml.

Pokud je dítěti přidělena maximální dávka, musí být rozdělena do 2 dávek.

Délka léčby se pohybuje od 3 týdnů do 1 měsíce.

Moderní pediatrové zaměřují rodiče na důležitý detail: Dufalac je dán dětem výhradně kursem. Využití prostředků "nájezdy" nemá smysl, protože to bude nějakou dobu trvat, než se obnoví střevní mikroflóra..

Po několika týdnech se funkce střev vrátí k normálu a vyprazdňování u dětí se stává pravidelným. Dafalac je nutné dát před jídlem ráno současně. Střeva se během dne vyprázdní, večer a v noci bude dítě moci odpočívat. Je povoleno používat tento léčivý přípravek případ od případu, pokud zácpa není příliš znepokojující a vyskytuje se zřídka. Taková ambulance je však přijatelná až po jmenování pediatrem.

Obvykle je předepsaný objem léčiva zředěn ve velkém množství kapaliny. Když vstoupí do střev, lék z něj čerpá tekutinu a při zácpě je zaznamenán nedostatek vlhkosti. Čím více pijete s Dufalacem, tím rychlejší je výsledek. Děti do jednoho roku však nebudou moci nabídnout hodně pití, zvláště pokud dítě jí mateřské mléko.

Návod k použití

 • Tento léčivý přípravek se užívá perorálně nezředěný a zředěný vodou, mlékem a mléčnou směsí.
 • U kojenců se léky podávají ze lžičky nebo pomocí stříkačky bez jehly.
 • Dufalac obvykle předepisuje lékař v denní dávce. Může být užíván najednou jednou denně nebo rozdělen do dvou dávek.
 • Po pozorování reakce na léčbu může lékař upravit počáteční dávku během několika dní.
 • Sirup ve správném množství by měl být spolknut okamžitě, aniž by došlo k oddálení léku v ústní dutině.
 • Pokud je lék předepsán denně jednou denně, užívejte současně Dufalac..
 • Je důležité zajistit, aby dítě během léčby vypilo dostatek tekutin..
 • K přesné stanovení dávky je k lahvičce s lékem připojena odměrka.
 • Pokud je léčivý přípravek ve sáčcích, odtrhne se z rohu balení a obsah se nalije do úst a okamžitě se spolkne.
 • Doktor stanoví délku užívání Dufalacu pro každé dítě individuálně. Vzhledem k tomu, že přípravek není schopen hromadit se v lidském těle, lze jej podávat po dobu nezbytnou k normalizaci trávicího traktu..
 • Pokud je léčivý přípravek používán jako prebiotikum, považuje se za minimální dobu trvání kurzu 1 měsíc.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Laktulóza působí v léčivu jako účinná látka, takže pokud má dítě intoleranci laktózy, Dufalac nelze použít. Je zakázáno, když:

 1. nesnášenlivost galaktosy
 2. nedostatek laktázy
 3. malabsorpce glukózy a galaktózy
 4. střevní obstrukce
 5. cukrovka

Rodiče nemohou dítěti poskytnout přesnou diagnózu, a proto samoléčení často vede ke katastrofálním následkům. Před použitím léku je nutná lékařská prohlídka.

U novorozenců může Dufalac během prvního dne způsobit:

 1. bolesti břicha
 2. střevní kolika
 3. nadýmání a nadýmání

Ve velmi vzácných případech existují:

 1. vodní nerovnováha
 2. myalgie
 3. arytmie
 4. křečový syndrom
 5. letargie
 6. porucha střev
 7. zvracení a nevolnost

Kontraindikace

Lék by neměl být užíván:

 • Se zvýšenou citlivostí na laktulózu;
 • S obstrukcí střev;
 • S galaktosémií;
 • S perforací stěn gastrointestinálního traktu;
 • S fruktózovou intolerancí;
 • S nedostatkem laktázy;
 • S malabsorpcí glukózy-galaktózy;
 • S galaktózovou intolerancí.

Pokud má dítě diabetes, je léčivý přípravek předepsán s opatrností.

Další doporučení

Internet je plný protichůdných informací a recenzí různých druhů drog. Jeden z rodičů věří, že pouze Dufalac pomohl odstranit zácpu v drobky, zatímco jiní jsou si jisti, že by to nikdy nedali svému arašídu, kdyby věděli, kolik negativních okamžiků by po aplikaci vzniklo. Negativní recenze lze vysvětlit poruchami dávkování a nestabilitou léčby..

Také byla zaznamenána závislost a přítomnost účinku pouze během podávání. Časté jsou alergické reakce, bolesti břicha u dětí a hromadění plynových trysek. Proto je žádoucí současně s léčivem použít kolika pro novorozence.

Bez doporučení dětského lékaře by neměly být kojencům podávány ani ty nejúčinnější léky. Ve skutečnosti je často zácpa u kojenců dočasnou nemocí, která sama o sobě zmizí, pokud střeva dítěte není narušena intervencí dospělých.

Vaše pozornost je zvána na video, ve kterém pediatr mluví o tom, jak se vypořádat s zácpou u dítěte.

V jakém věku je dovoleno vzít?

Věkové limity pro užívání Dufalacu nejsou výrobcem uvedeny v pokynech pro sirup. Takový nástroj lze poskytnout i novorozencům, ale pouze po lékařském vyšetření. Neškodí těhotným ženám ani při kojení. Nedoporučuje se však podávat tento lék tříměsíčnímu, sedmiměsíčnímu nebo jednoletému nebo starším dětem bez souhlasu pediatra..

Lék v pytlích se obvykle předepisuje dětem starším 7 let, protože obsah by měl být užíván okamžitě a sirup obsažený v jednom balení je jedna dávka pouze pro malé pacienty této věkové skupiny. Pokud však dítě určí lékař ve věku 7 let a starší jako jednorázová dávka menší než 15 ml, je nutné použít lék v lahvi.

Nyní si poslechneme doktora Komarovského, jak léčit zácpu u dětí.

Užitečné video

Postarejte se o své zdraví - udržujte spojení Vkontakte

O tom, jak brát Dufalac pro dospělé se zácpou, potřebujete vědět, abyste mohli včas pomoci sobě i svým blízkým. Pokud pečlivě prostudujete sortiment lékáren, na jejich regálech najdete velké množství léků s projímavým účinkem. Navíc se při stejném zaměření liší mírně v metodách a intenzitě expozice. Tato odrůda umožňuje lékaři zvolit nejlepší možnost v plném souladu s charakteristikami těla pacienta. V případě potřeby si můžete vybrat lék, který je v konkrétní situaci ideální.

Co je dufalac?

Stojí za to začít se složením léku. Projímadlo je vyrobeno z kravské mléčné syrovátky zbývající po výrobě sýra. Je to užitečný přírodní přípravek s účinnou látkou disacharidové skupiny..

Je to uhlohydrát, který není absorbován tělem. V důsledku toho se látka nemění a prochází trávicími orgány. Mohu vzít lék kojencům? Ano, novorozenci samozřejmě mohou tento lék podávat.

Proč Dufalac pro novorozence?

Během několika týdnů bezprostředně po narození dítěte může počet pohybů střev v něm dosáhnout až 10krát denně.

Ale po několika měsících se tento proces zlepšuje a frekvence stolice je považována za normu, což je 1-3krát denně. Přečtěte si aktuální článek: Kolikrát by měl mít novorozenec stolici? >>>

 • Současně mají novorozenci stále nějaké problémy ve střevech, v důsledku čehož často trpí zácpou. Taková diagnóza se provede, pokud dítě nemá střevní pohyby po dobu 2 až 3 dnů nebo pokud se vyskytnou značné potíže s pohybem střev, když je dítě velmi tvrdé a pláče, a stolice má hustou a suchou konzistenci;

U kojených dětí zpravidla dochází k zácpě jen zřídka. Důvodem je vysoká stravitelnost mateřského mléka a přítomnost prospěšných bakterií stimulujících trávení v něm.

 • K zácpě dochází nejčastěji u kojenců, kterým je podávána kojenecká výživa nebo náhražky mateřského mléka. Hlavní příčiny tohoto problému jsou individuální nesnášenlivost jednotlivých složek ve směsi nebo nesprávný režim pití.

Pozornost! Zácpa není závažné onemocnění vyžadující systémovou léčbu..

Pokud si však všimnete dítěte, které má potíže s pohybem střev, musíte navštívit lékaře. Teprve po stanovení faktorů, které tento stav vyvolávají, předepíše odborník příslušný lék. Zácpa je obvykle dočasný jev, který lze eliminovat projímadlem. Z nejpopulárnějších drog tohoto typu se nejčastěji doporučuje používat Dufalac pro novorozence.

Tento lék má přirozené složení. Základem pro jeho výrobu je kravské mléčné sérum. Účinná látka Dufalac - laktulóza - nezpůsobuje negativní změny v zažívacím systému dítěte.

Tento uhlohydrát, který patří do skupiny disacharidů, není tělem absorbován.

 1. Tím, že je v tenkém střevě, absorbuje vodu, což vede ke zvýšení objemu stolice a jejich zředění;
 2. To zase způsobuje kontrakci svalů střevní stěny;
 3. Jakmile je v tlustém střevě, laktulóza slouží jako živná půda pro reprodukci laktobacilů a bifidobakterií;
 4. Užívání drogy se tak může účinně zbavit zácpy a slouží jako prevence jejího výskytu v budoucnosti..

Skladování, výdej z lékáren a ceny

Droga se prodává na přepážce. Trvanlivost léku je tři roky. Uchovávejte lék na tmavém a suchém místě, které je nepřístupné pro děti a domácí zvířata. Maximální skladovací teplota je 25 ° C.

Ceny léčiv se liší v závislosti na regionu a dodavatelské ceně.

Prášek v 15 ml sáčcích, 10 kusů v balení stojí 170 až 250 rublů; Sirup v 200 ml lahvi stojí od 145 do 200 rublů; Sirup v 500 ml lahvi stojí od 165 do 320 rublů; Sirup v lahvi o objemu 1000 ml stojí od 470 do 550 rublů;

Proč sirup nepomáhá dětem

Droga je obvykle předepsána pro kojence od jednoho roku, ale lze ji také užívat v kojeneckém věku. Indikace pro použití jsou opožděná stolice u dítěte. Sirup pomáhá regulovat funkci střev, přispívá k šetrnému čištění.

Zácpa u dítěte může nastat z důvodů:

 • podvýživa;
 • přítomnost dysbiózy;
 • přítomnost chronických gastrointestinálních patologií;
 • hypotyreóza;
 • zažívací poruchy atd..

U kojenců může dojít k zácpě v důsledku přechodu na umělé krmení, zavedení doplňkových potravin. V této fázi může být Dufalac vynikajícím prostředkem k udržení stolice..

Pokud Dufalac nepomáhá dítěti, odborníci doporučují věnovat pozornost množství tekutin, které dítě denně konzumuje, dávce směsi, pokud je dítě kojeno..

Odděleně stojí za zmínku dávkování sirupu. Dítě potřebuje denní dávku nepřesahující 5 ml. Pediatrové předepisují zpravidla před krmením 1,5 ml ráno. Pokud je výše normy překročena, může to být příčinou neúčinnosti sirupu.

Pacienti, kteří jsou z důvodu nízké účinnosti léku zklamaní, se pokusí dokončit průběh užívání, aniž by kontaktovali lékaře. Nedělej to. Lékař pomůže pochopit, proč léky neovlivňují správně tělo, doporučí náhradní terapii nebo upraví dávkovací režim tak, aby bylo dosaženo pozitivního výsledku.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/duphalac__30517 GDS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGu>

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter

Vedlejší efekty

Vysoká tolerance a bezpečnost vede k nízkému riziku nepříznivých účinků. Na začátku terapie se může tvorba plynu ve střevě zesílit s výskytem plynatosti. Později tato komplikace zmizí sama o sobě. Použití velkých dávek je zřídka doprovázeno častými uvolněnými stolicemi se ztrátou velkého množství tekutiny a elektrolytů. U některých pacientů dochází k imunitní reakci.

Možné nežádoucí účinky:

 • Uvolněná stolička.
 • Fekální retence.
 • Zvýšené plynování ve střevech.
 • Ztráta tekutin a elektrolytů.
 • Dehydratace.
 • Zvracení.
 • Obtíže v oblasti břicha.
 • Křečové reakce.
 • Kefalgie.
 • Závrať.
 • Únava.
 • Poruchy srdečního rytmu.
 • Bolest svalů.
 • Alergické reakce.

Pokud se vyskytne dlouhodobý průjem, alergie, závratě a známky dehydratace, musíte produkt přestat používat a vyhledat lékaře. Měli byste také konzultovat komplikace, které nejsou popsány v pokynech..

Pokyny pro lék

Dufalac označuje laxativa s hyperosmotickým a prebiotickým účinkem. Složení zahrnuje:

 • laktulóza - účinná látka;
 • čištěná voda - pomocná látka.

Užívání drogy přispívá k:

 1. Zlepšení konzistence stolice;
 2. Posílení střevní motility;
 3. Eliminujte zácpu;
 4. Odstraňování toxických látek z těla;
 5. Obnovte přirozenou střevní mikroflóru;
 6. Lepší absorpce vápenatých a fosfátových solí;
 7. Vylučování amonných iontů.

Dufalac má nízkou absorpci. Jakmile je v těle, dosáhne v nezměněné formě tlustého střeva a pouze tam je rozdělena na organické kyseliny. V důsledku toho klesá hladina kyselosti, což vede ke zvýšenému růstu prospěšných bakterií a potlačení patogenních mikroorganismů.

Tento lék může být podáván kojencům od prvních dnů života. Není návykový ani dehydratující. Proto by rodiče neměli pochybovat o tom, zda lze Dufalac použít u novorozenců. Z důvodu své přirozenosti a neškodnosti se tento lék prodává v lékárně bez lékařského předpisu..

Asimilace a eliminace

Lék je dobře vstřebáván v zažívacím traktu. Téměř nepřekonává bariéru sliznice a nevnikne do krevního řečiště, takže systémové účinky obvykle chybí. Bakteriální buňky částečně modifikují aktivní složku. Látka se vylučuje spolu s výkaly v původní formě a mírně ve formě metabolitů. Chemické sloučeniny, které vstupují do krevních cév, jsou ledvinami odstraněny z těla. Nástroj se nehromadí v tkáních a orgánech.


Aplikace je řízena lékařem

Indikace pro použití

Užívání Dufalacu pomáhá obnovit fyziologický rytmus pohybu střev a vytvoření příznivé rovnováhy střevní flóry.

Indikace pro použití Dufalacu jsou:

 • zácpa
 • dysbióza;
 • zhoršená funkce jater;
 • putrefaktivní syndrom dyspepsie;
 • potravinové infekce;
 • kolitida;
 • enteritida.

Dufalac lze také použít ke změkčení výkalů pro lékařské účely..

Lék je často předepisován k dosažení prebiotického účinku. To přispívá k kolonizaci střevní mikroflóry prospěšnými bakteriemi, což vám umožní upravit trávicí systém a zbavit se zácpy na dlouhou dobu.

Duphalac lze použít pro jednu dávku nebo doporučit pro delší použití. Předepisování léku kojencům by měl provádět lékař.

Plán použití pro dospělé

Správný průběh léčby a dávkování prospívá pouze tělu a zmírňuje neustálé zácpy.

Taktika používání Dufalacu u dospělých zahrnuje užívání prvních 2–3 dnů vysoké dávky projímadla. Poté snižte dávku na podpůrných 15-25 ml. Pokud je dospělý mučen nadýmáním, pak je princip jednání opačný. Musíte začít s minimální dávkou a postupně ji zvyšovat na požadovanou.

Dávka pro každého pacienta je individuální a vypočítá ji lékař. Denní dávka pro dospělé je 15-45 ml.

Vezměte laxativní sirup optimálně ráno ve stejnou dobu a ve stejnou denní dávku v plné denní dávce. Může být použit během jídla, před jídlem nebo po snídani. Lék může být opilý neředěný nebo zředěný vodou, džusem atd..

Během léčby projímadlem Dufalac je nutné doplnit zásoby vody v těle. Dospělý by měl pít nejméně dva litry čisté vody denně.

Účinek po požití nastává za 1–2 dny, přesně tolik dní, kolik je zapotřebí pro laktulózu, aby vstoupila do tlustého střeva a aby se dostala do kontaktu s bakteriemi.

V jakých dalších případech je Dufalac předepsán?

Jsou chvíle, kdy se Dufalac nepoužívá k zácpě, ale ke změkčení stolice ze zdravotních důvodů. Například lidé trpící různými formami hemoroidů, zejména s doprovodnými prasklinami ve střevní stěně. To je také rozumné po operacích v anorektální oblasti, na tlustém střevě nebo konečníku..

V těchto situacích je velmi důležité, aby výkaly byly měkké, plastové, nasycené kapalinou, protože pevné výkaly způsobí další poškození sliznice..

Analogy duphalac

V těchto přípravcích obsahuje kompozice laktulózu - hlavní účinnou látku. Z nejlepších analogů by měly být zvýrazněny laktóza a normáza. Do seznamu by měly být přidány Goodluck a Lizalac..

Další informace o laktulózu lze vidět v tomto videu od Dr. Komarovského:

Díky poměrně rozumné a příjemné ceně si může lék Duphalac dovolit každý. Po konzultaci s pediatrem je tedy čas zahájit léčbu. Tento lék rychle pomůže vyřešit problém, aniž by poškodil zdraví vašeho dítěte.

To je pro dnešek vše. Neříkám se s tebou. Brzy se znovu setkáme, abychom probrali nové téma. Přihlaste se k odběru blogu, podělte se o své dojmy z článku, který jste si přečetli, se svými přáteli a známými ze sociálních sítí. Nechte je klesnout u nás, přihlaste se k odběru novinek na blogu. Brzy se uvidíme.

Nyní číst:

Jak se přihlásit?

 1. Doporučení, jak dát dufalac novorozencům, naznačují, že může být považován za nezředěný. Pokud dítě nemá rádi jeho chuť, můžete jej mírně naředit vodou nebo přidat do jídla. Kojencům se nejlépe podává sirup ze lžičky nebo stříkačky;
 2. Pokyny naznačují, že pro léčbu zácpy by měl být Dufalac novorozencům podáván jednou denně. Denní norma je 5 ml. Někdy může být tato dávka rozdělena do dvou dávek;
 3. Je třeba mít na paměti, že při zácpě nedochází k projímavému účinku užívání Dufalacu okamžitě, ale nejméně po dvou hodinách. Často trvá celý den, dokud není dosaženo výsledku.

Znát! Pokud k defekaci nedojde ani po 2 až 3 dnech užívání drogy, musíte dítě rozhodně ukázat lékaři.

 • Je lepší podávat lék dítěti současně. Nejvhodnější období je bezprostředně po nočním spánku nebo ranním krmení. V tomto případě dojde k pohybu střev během dne a v noci bude dítě klidně spát;
 • Aby se zabránilo výskytu zvýšené tvorby plynu ve střevě, doporučuje se postupně zvyšovat dávku léčiva. Měl by začínat 1 ml a během 3 až 4 dnů by měl být uveden na uvedenou normu;
 • Při léčbě dysbiózy by denní dávka měla být nižší - od 1,5 do 3 ml. Průběh podávání je 15 až 20 dní, ale v případě potřeby lze Dufalac užívat déle než měsíc.

Pokud existují další indikace pro použití Dufalacu, dávka se volí individuálně po konzultaci s lékařem.

Důležité! Nedoporučuje se překračovat uvedené normy pro užívání léku. To může způsobit novorozence břišní bolest nebo průjem..

aplikace

Sirup může být použit jako profylaxe a připravuje tlusté střevo pro všechny druhy manipulací. Vyprázdnění by mělo proběhnout do jednoho až dvou dnů. Maximální doba vyhrazená na prevenci čerpání prostředků by neměla být delší než jeden týden. Nejvyšší dávka léčiva užívaného jako profylaxe je 100 ml. Nejvyšší dávka může způsobit nežádoucí účinky.

Stojí za to zvážit, že si nemůžete vzít lék na vlastní pěst po dlouhou dobu. Samoléčení může poškodit lidské zdraví. Proto se doporučuje vyhledat radu odborníka..

Po užití Dufalacu se amonné ionty vylučují z těla. Může dojít ke zvýšení osmotického tlaku a snížení kyselosti. Střevní motilita se zvyšuje. Droga může být opilá pro děti, dospělé a starší pacienty.

Nedoporučuje se užívat lék po dlouhou dobu.

Během těhotenství se zácpa stává častější. To je způsobeno mnoha faktory: děloha roste, kontraktilní svaly ztrácejí svůj tón, střevní mikroflóra se mění, atd. Často se změna stravy nevyrovná s problémem, je třeba léků.

Dufalac se může užívat během těhotenství a kojení. To je jeden z neškodných prostředků, které nemají škodlivé účinky na tělo budoucí matky a dítěte. Sirup změkčuje stolici, snáze se opouští, ale tělo neopouští potřebné minerály.

Během kojení je povoleno používat dufalac. Příznivě působí na tělo matky. Není vylučován do mateřského mléka, proto nemá přímý účinek na dítě. Jak pít lék? Těhotné a kojící ženy jsou předepisovány stejným způsobem jako ostatní dospělí..

Tento lék se také používá jako profylaktický přípravek. Předepisuje se při přípravě těla na různé manipulace ve střevě.

Dávka se zvýší na 100 až 150 ml. Maximální doba, po kterou je v těchto dávkách dovoleno pít sirup, je 7 dní. Obvykle se na přípravné období podává 1-2 dny. Účinek se zvyšuje, když se kombinují léky s čistícími klystýry.

Velkou výhodou této drogy je nedostatek časových limitů pro použití. Může být použit v případě potřeby jak jednou, tak po celou nezbytnou dobu léčby..

U starších lidí je vhodnost užívání léku způsobena výskytem chronické nebo velmi časté zácpy. Nemoc nastává v důsledku poklesu krevního zásobení pánve, oslabení svalů přední břišní stěny a slabosti svalů pánevního dna. Lék jako celek je staršími lidmi dobře tolerován a nenarušuje jejich biochemické parametry v krvi. Dávkování pro pacienta se volí individuálně..

Pediatr předepisuje tento léčivý přípravek dětem s přihlédnutím k věku, stadiu léčby a nepřítomnosti alergií na hlavní aktivní složku.

Dítě může tolerovat léčivo od 6 týdnů života. Užívání přípravku Dufalac je však přísně zakázáno v případě podezření na zánět slepého střeva, střevní obstrukci nebo střevní krvácení.

Při zácpě se doporučuje užívat Dufalac k regulaci fyziologického rytmu tlustého střeva.

Pro zácpu a její profylaxi pro lékařské účely je předepsána v přítomnosti operací na tlustém střevě, hemoroidních uzlech. Široce použitelný při léčbě jaterního kómatu.

Nepoužívejte Dufalac v případech:

 • speciální metabolická porucha (galaktosémie);
 • se střevní obstrukcí;
 • netolerance ke složkám léku.

Tento léčivý přípravek obsahuje minimální množství cukrů, což umožňuje jeho použití u lidí s diabetem při dodržení přísných dávek doporučených lékařem.

Způsob aplikace

Aby se dosáhlo maximálního účinku, doporučuje se používat lék správně: ve stejnou denní dobu.

Pro nástup požadovaného laxativního účinku je nutné normalizovat rovnováhu mezi pitnou vodou. Změkčující výkaly a jemný pohyb střev zahrnuje použití tekutiny z tělesné vodní rezervy. Proto je při používání Dufalacu vhodné pít více.

V některých případech je lék předepsán ve formě klystýrů v poměru 300: 700 (sirup: voda).

Dávkování

Dávka pro přijetí je předepsána v pokynech a je vybrána individuálně lékařem. Je to primární a následné. Začněte racionálně po konzultaci s lékařem.

Primární objem léku je obvykle 15-45 ml, podporující - v množství 10-25 ml. Existují případy, že jedna ranní dávka nestačí, a ke zlepšení účinku se doporučuje užívat tento večer večer. Zvýšení dávky během několika dnů může vést k nežádoucím vedlejším účinkům..

První den přijetí zpravidla nebude mít požadovaný laxativní účinek. Droga začíná působit dva dny po zahájení užívání.

Při léčbě jaterní encefalopatie se lék předepisuje ve formě prášku 20-30 g nebo 30-50 ml sirupu 3x denně. Použití Dufalacu s jaterním kómatem pomáhá zlepšit duševní stav pacientů, snižuje závažnost onemocnění a snižuje hladinu amonných iontů v krvi.

 • Nadýmání je nejčastějším nežádoucím účinkem v prvních dnech užívání Dufalacu. Obvykle brzy zmizí.
 • Bolest břicha je méně častá..
 • Nevolnost a zvracení - velmi vzácné.

To vše může vést k narušení rovnováhy elektrolytů v těle, což je důsledek ztráty významného množství tekutiny. Tento stav je nebezpečný, protože je narušen srdeční rytmus, svalové kontrakce a funkce mozku..

Při prvních projevech je nutné kompenzovat nedostatek vody, přestat brát drogu a konzultovat s odborníkem o vhodnosti jejího dalšího použití.

Lék Dufalac je vyráběn ve formě lahviček o objemu 0,2 l, 0,5 l nebo 1 l. Další formou uvolňování jsou jednorázové plastové sáčky, které obsahují 15 ml hotového produktu.

Lék je nutné vzít ráno, spolu s jídlem. Dávka duphalacu se volí individuálně pro každého pacienta. Věková skupina pacienta určuje, jak moc bude Dufalac používat, jak brát zácpu.

StáříPočáteční dávkaUdržovací dávka
Dospělí pacienti20-40 ml10-20 ml
Teenageři (do 14 let)15-20 ml10-15 ml
Předškolní děti5-10 ml5-10 ml
Děti do 3 let5 ml5 ml

Duphalac pro dospělé se zácpou je předepsán v poměrně vysoké počáteční dávce. To je nezbytné k zajištění rychlého změkčení výkalů a jejich odstranění z těla. Obvykle se takové dávky používají během prvních 2 až 3 dnů. Poté, co má pacient klinický účinek (příznaky zácpy zmizí), je mu předepsána udržovací dávka, která je obvykle menší než asi polovina.

Pokud se pacient během terapie významně nezlepší, měl by se po 2-3 dnech poradit s lékařem. Možná bude muset pacient nahradit lék jiným lékem jiným mechanismem účinku.

Jak používat Dufalac k zácpě u dospělých a jaké jsou rysy takové léčby?

 • Odborníci doporučují užívat Dufalac současně, nejlépe ráno. Takové pokyny nejsou bez důvodu, protože je známo, že stolice po snídani je nejzdravější. A ačkoli to může trvat až dva dny mezi první dávkou a pohybem střeva, pravidelný příjem léku současně přispěje k pravidelné stolici, která bude následovat léky jako ve směru hodinových ručiček..
 • Doporučuje se užívat toto projímadlo s jídlem v čisté formě nebo smícháním se šťávou nebo mlékem. K čemu to je? Jednou v těle současně s jídlem dosáhne účinná látka rychleji tlusté střevo, což znamená, že bude působit rychleji. Příjem tekutin také ovlivňuje, jak rychle a přesně lék funguje.
 • Kolik dní berou dospělí Duphalac na zácpu? Na tuto otázku však odpovíte pouze odborný vedoucí. Je to on, kdo je nejlépe obeznámen s povahou a průběhem vaší nemoci a fyziologickými vlastnostmi vašeho těla.

Dospělí se zácpou

Příjem Dufalacu je usnadněn vhodnou formou uvolňování ve formě sirupu. Pokud je čistá forma příliš sladká, doporučuje se ji zředit vodou, čajem nebo dokonce šťávou. První 2-3 dny se vyplatí použít počáteční dávku 15-45 ml, v závislosti na stavu zanedbávání. Poté, když se objeví zlepšení, je vhodné tuto hodnotu snížit na 15-30 ml. Pro prevenci je droga užívána po dobu asi 2-3 týdnů.

Zácpa je velmi častým jevem během těhotenství. Laxativy pro ženy v této pozici by neměly být přijímány, protože nutí nejen konečník, ale také dělohu ke kontrakci, která negativně ovlivňuje dítě. Dufalac je povolen také během těhotenství, ale užívání léku stojí za to nejen podle pokynů, ale po konzultaci s odborníkem.

Účinná látka léčiva nepoškozuje plod, neovlivňuje vývoj a fyziologii již narozeného dítěte. Z tohoto důvodu se Dufalac užívá nejen během těhotenství, ale také během kojení. Dávku může stanovit pouze odborník, ale ve většině případů se neliší od doporučené dávky pro dospělé. Po 2-3 dnech zlepšení může být množství užívaných léků sníženo a použito k prevenci další 2-3 týdny.

 • Jaké jsou nejúčinnější projímadla při zácpě?
 • Nobivak pro psy - složení vakcíny proti vzteklině, vakcinační plán a návod k použití
 • Jak vzít Senade

Možné nežádoucí účinky

Užívání přípravku Dufalac bude mít následující účinek:

 • zlepšení peristaltiky konečníku;
 • změkčující výkaly díky další nasycení kapaliny.

Pokyny k použití uvádějí v popisu léku, že v prvních dnech léčby může dojít k:

Přítomnost těchto příznaků není kontraindikací pro léčbu Dufalacem. Obvykle příznaky zmizí spontánně po 1-2 dnech.

Ve vzácných případech se u pacientů vyvine:

 • nevolnost;
 • zvracení
 • epigastrická bolest;
 • hojný průjem.

Těžké vedlejší účinky Dufalacu vyžadují konzultaci s lékařem. Možná budete muset snížit dávku užívaného léku nebo vybrat analog, který nezpůsobí nežádoucí účinky.

Dufalac a jeho analogy: což je lepší?

Duphalac má stabilnější terapeutický účinek ve srovnání s jinými laxativy rychle působícími. Měli byste vědět, že Dufalac není jediným lékem na bázi laktulózy. V prodeji najdete také podobné léky ve vlastnostech:

 1. Hodně štěstí;
 2. Laktóza, poly laktóza, Stad laktóza;
 3. Legenda
 4. Livolyuk - PB;
 5. Lizalac;
 6. Normase
 7. Portalac
 8. Romphalac.

Tato léčiva mají přibližně stejný terapeutický účinek. Rozdíly mohou být v přítomnosti dalších pomocných látek, formy uvolňování a výrobce.

Také cena léčiv - analogů se liší od toho, kolik stojí Dufalac. Jeho průměrná cena je 300 rublů. (objem 200 ml), zatímco ostatní produkty stojí od 67 do 215 rublů.

Analogy

Jako náhradu za Dufalac můžete použít jiné léky, jejichž hlavní složkou je laktulóza, například:

 • Normase. Lék se uvolňuje do lahví obsahujících 200 ml sirupu..
 • Portalac. Balení takového sirupu obsahuje 250 ml nebo 500 ml léčiva.
 • Romphalac. Jedna lahvička takového léčivého přípravku obsahuje 270 g sirupu. Tato varianta laktulózy je levnější než ostatní..
 • Hodně štěstí. Tento lék se prodává jak v 200 ml lahvích, tak v 15 ml porcích..

Kromě toho může u zácpy u dítěte lékař doporučit projímadla s různým složením:

 • Guttalax. Tento lék založený na pikosíranu sodném se rozkládá ve střevech a stimuluje jeho přirozené vyprazdňování. Uvolňuje se v kapkách, které mohou být podány pediatrem dětem starším než dva roky. Kromě toho existuje tabletová forma schválená pro děti starší 4 let..
 • Forlax. Základem takového léku je makrogol. Tento nástroj funguje fyziologicky a není návykový. Lék se vyrábí v dětské dávce ve formě sáčků s práškem, z nichž se připravuje roztok. Je podáván dětem ve věku 6 měsíců a více..
 • Bisacodyl. Tento lék je představován rektálními čípky a potahovanými tabletami. Předepisuje se dětem od 6 let, i když lékař může tento lék předepsat dříve (od 2 let), pokud existují náznaky.
 • Glycelax. Tyto rektální čípky obsahují glycerol, schopný reflexivně stimulovat gastrointestinální motilitu. Zejména u dětí se léčivo uvolňuje v malé dávce (0,75 g glycerinu v 1 svíčce). Tyto čípky mohou být použity od věku tří měsíců..

Je důležité znovu poznamenat, že jmenování léků s projímavým účinkem v dětství by mělo být sledováno odborníkem. Pouze pediatr může určit, co je pro konkrétního malého pacienta nejlepší. Může být nebezpečné dávat léky této skupiny bez lékařského předpisu a vyšetření dítěte, protože každý z těchto léků má své vlastní kontraindikace..

Návod k použití léku "Dufalac"

DUFALAC ®

Návod k použití léčivého přípravku pro lékařské použití DUFALAC® (DUPHALAC®)

Registrační číslo: П N011717 / 02 Obchodní název: Dufalac® Mezinárodní nechráněný název: laktulóza Chemický název: 4-О-ß-D-galaktopyranosyl-D-fruktóza Forma dávky: sirup Složení: 100 ml roztoku obsahuje: účinná látka: laktulóza 66, 7 g; pomocná látka: čištěná voda do 100 ml.

Popis: transparentní viskózní kapalina z bezbarvé až světle žluté se nahnědlým nádechem. Farmakoterapeutická skupina: projímadlo. ATX kód: A06AD11

Máma recenze

Účinnost léku Dufalac je potvrzena řadou pozitivních recenzí o užívání.

Moje dcera se bohužel živí umělým krmením již dva měsíce. To má vliv na fungování střev a problém se zácpou u nás docela často vyvstává. Nejprve jsem nechtěl použít lék a pokusil jsem se pomoci dítěti s klystýrem a speciální gymnastikou - účinek byl čistě situační a po několika dnech se všechno opakovalo znovu. Náš pediatr byl přesvědčen, že dá Dufalacovi. Po 2 týdnech byl problém zácpy vyřešen! Ve stravě mé dcery jsem nic nezměnil.

Dufalac znám už dlouho - použil jsem ho, když mému nejstaršímu synovi ve věku 6 měsíců byla diagnostikována dysbióza. Tato droga pomohla velmi dobře a po jednom běhu jejího užívání testy ukázaly, že všechno fungovalo. Teď má dcera má rok a tři měsíce. Duphalac je pro ni již užitečný - došlo k zácpě se zavedením pevných jídel. Velmi účinný lék!

Když jsem měla problémy se zácpou u mého dítěte, moje sestra mi poradila, abych mu dal Dufalac. Po přečtení pokynů jsem byl velmi rád, že má přirozené složení a tento lék je neškodný pro kojence. Už jsem to dala svému synovi dvakrát - nebyly žádné vedlejší účinky a výsledek přišel velmi rychle.

Takové názory potvrzují vysokou účinnost Dufalacu. Je však třeba mít na paměti, že tento lék, stejně jako ostatní projímadla, neodstraňuje příčinu zácpy. Slouží jako účinný lék pro zmírnění stavu dítěte s problémy s pohybem střev a pomáhá při tvorbě střevní mikroflóry. Dufalac by měl být považován za adjuvans, které pomůže střevům pracovat samostatně..

Poprvé v měsících má dítě různé problémy s gastrointestinálním traktem. Nedokonalost trávicího systému vzhledem ke spotřebě potravy - způsobuje zácpu a dysbiózu. Aby se dítěti nějak pomohlo výkaly, používají se speciální farmakologické přípravky. Jedním z nejúčinnějších probiotik je Dufalac pro novorozence. V popisu pokynů se uvádí, že tento lék stimuluje střevní motilitu a pomáhá zajistit konzistenci stolice.

Recenze

Mnoho matek pozitivně reaguje na léčbu dětí s Dufalacem a tuto léčbu považuje za bezpečnou a pohodlnou, protože je představována sirupem. Berou na vědomí, že tento lék působí velmi jemně a prakticky nezpůsobuje žádné negativní vedlejší reakce. Alergie na léky jsou velmi vzácné..

Sirup je oceňován hlavně za schopnost dávat dětem jakéhokoli věku a snadnosti dávkování, ale existují i ​​negativní recenze, ve kterých existují stížnosti, že droga nepomáhá, kvůli čemuž musíte koupit další projímadlo. Také pro některé matky se cena Dufalacu zdá být předražená a chuť není příliš příjemná (maskování). Některé recenze uvádějí závislost, která nastala po dlouhém průběhu takového léku.

Je důležité mít na paměti

Na internetu je spousta recenzí, dobrých i špatných. Někteří tvrdí, že droga se dobře vyrovnává se zácpou, zatímco jiní tvrdí, že vedlejší účinky je navždy odvrátily od Dufalacu. Je třeba si uvědomit, že negativní recenze jsou často spojeny s předávkováním léčivem nebo nestabilním léčebným průběhem..


Pokud budete postupovat podle doporučení lékaře a budete mít dostatek času, vylepšení nebude trvat dlouho

Balení, forma, popis a složení

V jaké formě se prodává droga Dufalac? Recenze dospělých tvrdí, že takový lék je k dispozici pouze v jedné formě. Který z nich teď řekneme.

Sirup "Duphalac" pro dospělé - takový lék je viskózní a transparentní tekutina, lehce zabarvená žlutá. Ve 100 ml tohoto léčiva obsahuje 66,7 g laktulózy a čištěná voda.

Lék je k dispozici v plastových lahvích se šroubovacím uzávěrem 1000, 500 a 200 ml. Láhev je uložena v kartonu, který obsahuje návod k použití a odměrku.

Je třeba také poznamenat, že sirup Dufalac (recenze dospělých o něm budou uvedeny níže) lze nalézt také v plastových sáčcích vyrobených z hliníkové fólie. Jsou určeny pro jedno použití léku a obsahují asi 15 ml léku..

Stejně jako u láhve jsou sirupové sáčky obsaženy v kartonových obalech. V jednom balení je zpravidla 10 sáčků.

Proč Dufalac k dítěti?

Po narození dítěte není jeho trávicí systém dosud přizpůsoben novým životním podmínkám. Proto jsou ve střevech poruchy. V prvním měsíci může dítě defekovat až 10krát denně, což je považováno za normu. Nicméně, jak dostanete nové jídlo, můžete mít potíže s vyprázdněním. Zejména je problém známý dětem, které jsou na umělém krmení..

Vzhledem k obtížím při vyprazdňování střev se dítě začne ohýbat, tlačit a dokonce i plakat. Absence střevních pohybů může být pozorována během 2-3 dnů.

V těchto případech mohou probiotika, jako je Dufalac, pomoci zbavit se zácpy. Tento lék má pozitivní hodnocení od pediatrů a často je předepisován dětem jako projímadlo při poruchách konzistence stolice..

Podle pokynů není Dufalac návykový a působí na tělo pár minut po jeho přijetí. Je však přísně zakázáno dávat kojencům léky bez konzultace s pediatrem.

Jak brát lék?

Doporučuje se používat sirup ústně brzy ráno po probuzení. Faktem je, že jídlo, které se dostane do prázdného žaludku, má gastrointestinální účinek. Žaludek se začíná rozprostírat od přicházejícího jídla a spouští peristaltické vlny. Je známo, že lékaři tvrdí, že vyprazdňování bezprostředně po snídani je pro lidské zdraví účinnější.

Lék se doporučuje užívat s jídlem. Je povoleno míchat dávku léku s přírodními šťávami, mléčnými výrobky nebo pitnou vodou. Při vstupu do žaludku s jídlem je sirup v tlustém střevě mnohem rychlejší. Spotřeba velkého množství kapaliny příznivě ovlivňuje očekávaný účinek. Čím více vody pacient vezme, tím lepší je účinek léku.

Ale stojí za zvážení, že Dufalac můžete užívat ráno i večer. Ve většině případů nestačí jediná dávka užitá na třecích hodinkách. Proto může být dávka léčiva zdvojnásobena nebo rozdělena do několika dávek. Trvání léku a jeho dávkování však musí být dohodnuty s profesionálním specialistou.

Sirup a prášek na zácpu Dufalac nemá vliv na schopnost řídit stroj nebo tovární mechanismus. Proto může být droga konzumována motoristy, truckery nebo továrními dělníky.

Informace o drogách

Dufalac je laxativní léčivo na bázi přírodních látek. Uvolňovací forma pro děti - transparentní hnědá tekutina ve formě sirupu.

Hlavní složkou léčiva je laktulóza, která stimuluje gastrointestinální perilstatika a podporuje rychlé vylučování amonných iontů z těla..

Laktulóza (disacharid) v Dufalacu zvyšuje růst kyselin s nízkou molekulovou hmotností a tím normalizuje obsah střevní flóry. Výsledkem je, že vyprazdňování je obnoveno podle předchozí normy a zácpa u dětí zmizí.

Indikace pro použití

Hlavní indikace užívání Dufalac laxativa jsou:

Analogy prostředků

Na základě této chemické sloučeniny existují další léky. Je nutné vzít v úvahu charakteristiku složení a použití jiných léků.

Zavřít analogy:

Podobné výrobky lze použít po lékařské pomoci..

Výhody Dufalacu

Zpoždění a potíže s defekací nejen zhoršují celkovou pohodu a ovlivňují kvalitu života. Lidé, kteří pravidelně trpí tímto problémem, mají zvýšené riziko vzniku maligních novotvarů kolorektální oblasti. Aby se předešlo takové nebezpečné komplikaci, je důležité používat moderní nástroje, které jsou součástí klinických doporučení gastroenterologů.

Nejznámější jsou stimulační laxativa, například Bisacodyl, Regulax, bylinné přípravky ze senny a rakytníku, ricinový olej. Jedná se o léky staré generace s řadou nežádoucích účinků:

 • vývoj opačného stavu - průjem;
 • doprovod nepohodlí v břiše (nepříjemné vrtání, křeče);
 • narušení lokálních nervových uzlů;
 • závislost na následném vývoji tzv. „lenivého střevního syndromu“.

Bylinné přípravky - list senny a kůra rakytníku - také obsahují antraglykosidy. Tyto zákeřné látky jsou genotoxické a mohou samy o sobě způsobit rakovinu střeva..

Projímadlo „Dufalac“ je dnes jednou z prvních možností v léčbě zácpy. Na rozdíl od laxativ stimulujících, tento sirup funguje velmi jemně, zjemňuje a rozkládá tvrzené výkaly, aniž by se vyvíjely bolestivé nutkání nebo průjem..

Kromě hlavního účinku má sirup Dufalac užitečný probiotický účinek na střevní mikroflóru. Hlavní látka léčiva - laktulóza - nejen jemně oslabuje, ale působí také jako úrodná půda pro růst a reprodukci prospěšné mikrobioty (Bifidobacterium a Lactobacterium). Normální úroveň „dobrých“ bakterií podporuje správné trávení a pravidelné a pohodlné pohyby střev.

Díky těmto vlastnostem je na rozdíl od většiny projímadel povoleno dlouhodobé používání sirupu Dufalac. Je tak bezpečné, že je předepsáno k léčbě situační zácpy i pro těhotné ženy, kojící matky a děti od narození.

Laktulóza je derivát mléčného cukru. Je to kvůli probiotickému účinku léku a jeho příjemné chuti..

Jednou z nesporných výhod projímadla „Dufalac“ je jeho minimální systémový účinek. Prakticky nemá obecné účinky na tělo jako celek, aktivně pracuje přímo ve střevě.

Mnoho léků vyžaduje změnu dávkování u lidí se závažným onemocněním jater a / nebo ledvin, stejně jako u starších osob. Kvůli nedostatku systémových účinků na tělo se dávka laktulózy u těchto pacientů nesnižuje. V případě vážných zdravotních problémů byste se však měli před užitím jakéhokoli léku poradit se svým lékařem..

farmaceutický účinek

Lék je k dispozici ve formě sirupu. Hlavní účinnou látkou Dufalacu je laktulóza, která přispívá k šetrnému čištění střev. Je zcela bezpečný pro lidské tělo, proto se používá jak k léčbě dospělých a starších pacientů, tak i pro těhotné nebo kojence..

Duphalac nezpůsobí, že si tělo zvykne na drogu, takže je povoleno časté používání u pacientů s dysbiózou, otravou nebo jako profylaxe se sklonem k zácpě.

Po užití sirupu se laktulóza téměř vždy dostane do střeva, kde se rozkládá na organické kyseliny. Přispívají k změkčení a zvýšení stolice, stimulují obnovení fyziologických potřeb člověka při vyprazdňování.

Užívání léku pozitivně ovlivňuje počet prospěšných bakterií ve střevě, čímž se snižuje počet patogenních mikroorganismů. Zlepšuje funkci střev, pomáhá normalizovat stolici, umožňuje vstřebávat všechny živiny ze stravy..

Dufalac nejedná okamžitě, osoba si všimne účinku jen pár dní po začátku užívání léku. Trávicí proces u každé osoby je individuální, takže účinek léku na pacienty se může lišit.

Vlastnosti projímadla:

 • jemný laxativní účinek,
 • obnovuje normální stolici,
 • odstraňuje nahromaděné struskové hmoty, toxiny,
 • zlepšuje vstřebávání prospěšných složek stěnami střeva,
 • příznivě ovlivňuje množství a kvalitu bakterií ve střevě.

Hlavní složkou léčiva po štěpení se stává základ výživy pro prospěšné bakterie, které provokují jejich růst. Snížení kyselosti negativně ovlivňuje vývoj patogenní mikroflóry, takže jejich podíl je snížen. Člověk si to může všimnout snížením nadýmání střev.

Podle charakteristik mikroflóry každého pacienta se účinnost léčiva liší. Pokud mají střeva správnou rovnováhu bakterií, bude výsledek viditelný během jednoho dne (obvykle v intervalu 4 až 12 hodin). Pokud pacient trpí dysbiózou, pak to vyžaduje čas pro růst pozitivní mikroflóry, výsledky budou patrné až po několika dnech.

Jak dát novorozence Dufalacovi?

Pokyny popisují, že projímadlo sirup "Dufalac" lze vzít děti od prvního dne jejich života. Tento lék má sladkou chuť, ale vzhledem k přirozenosti složek ho dítě nemusí mít rádi. Proto ji před jejím zředěním mateřským mlékem nebo převařenou vodou.

Minimální denní dávka léku závisí na věku a vlastnostech těla dítěte:

 • u dětí od narození do 1 roku může lékař předepsat jednu dávku - množství suspenze je od 1 do 5 ml;
 • děti ve věku 3-6 let mohou užívat 5-10 ml;
 • od 7 do 14 let, počáteční dávka pro první 3 dny - 15 ml, poté 10 ml.

Zvýšení maximální rychlosti dětského sirupu je možné pouze v naléhavých případech. Průběh terapeutické léčby obvykle může trvat 2 až 3 týdny.

Anotace drogy naznačuje, že je lepší dát Duphalac novorozencům ráno nebo po prvním jídle. Je žádoucí, aby se způsob používání objevil současně.

Po 2-3 hodinách po užití léku začne tento přípravek ovlivňovat střevní motilitu. Někdy může toto období trvat 1-2 dny. Během tohoto období laktulóza inhibuje růst patogenních mikroorganismů, zatímco se neabsorbuje do trávicího traktu a není návyková.

Léčba funkční zácpy u kojenců se doporučuje kombinovat komplexním způsobem. To znamená, že s použitím projímadla Duphalac lze použít terapeutickou gymnastiku a masáže..

Dávkování

Denní dávka léčiva je určena věkem malého pacienta.

 • Dítě do roku. Počáteční dávku stanoví lékař individuálně, ale nepřesahuje 5 ml. Pro udržovací léčbu není množství léčiva denně větší než 5 ml.
 • Dítě ve věku 1 až 6 let. Denně se podává 5 až 10 ml sirupu. Pro dávkování použijte odměrku.
 • Dítě ve věku 7-14 let. Léčba začíná 15 ml medikace denně (můžete si vzít 1 porci balení) a pro udržovací terapii je vyžadováno 10 až 15 ml denně.
 • Teenager je starší 14 let. Počáteční dávka může být od 15 do 45 ml (až 3 sáčky) a po posouzení tolerance je denní dávka snížena na 15 až 30 ml (podejte 1 nebo 2 porce sáčků denně).

Specifické terapeutické pokyny

 • Pokud 4. den po začátku užívání léku pacient necítí nutkání k defekaci, tj. problém zácpy nebyl vyřešen - měl by se poradit s lékařem.
 • Pacienti, kteří mají individuální nesnášenlivost laktózy, nesmí pít více než 10 ml sirupu 1krát.
 • Pokud pacient trpí diabetes mellitus nebo selháním jater, měla by být jeho denní dávka léčiva snížena na minimum.
 • Pokud osoba používá Dufalac k léčbě chronické zácpy, měla by pravidelně sledovat hladiny elektrolytů..
 • Léčba tímto sirupem nepříznivě neovlivňuje schopnost člověka řídit jakýkoli mechanismus, například auto.

Vedlejší efekty

Mnoho pacientů v prvních dnech užívání Dufalacu má nadýmání, které brzy prochází. Mezi další možné nežádoucí účinky na léčivo patří bolest břicha, průjem, zvracení a nevolnost. Můžete se jich zbavit snížením dávky nebo ukončením léčby. Pokud lék vyvolá těžký průjem, může to vést k nerovnováze v rovnováze elektrolytů a vody.

Co pomáhá

„Dufalac“ s laktulózou ve směsi má projímavý účinek a týká se léků předepsaných pro:

 • průjem a gastoenteritida virového původu (s intervencí salmonel, shigella);
 • dyspepsie při akutní otravě jídlem;
 • nepravidelné pohyby střev;
 • selhání jater;
 • lékařské účely pro změkčení stolice (například po operaci nebo před ní).

Při normálním vývoji těla dítěte zpravidla dítě během prvního měsíce a půl chodí „z větší části“ pětkrát až sedmkrát denně. Počínaje třemi měsíci - dvakrát až třikrát. Pokud však přirozená flóra nemá čas na kolonizaci střeva nebo z nějakého jiného důvodu, například kvůli nesprávné výživě matky, užívání antibiotik, nevhodnému složení mléka, může dítě zřídka defekovat nebo přestat dělat vůbec.


V takovém případě byste se měli obrátit na svého pediatra, popsat problém a obdržet doporučení k jeho vyřešení. Nejčastěji lékaři předepisují čípky Dufalac pro orální nebo rektální glycerol.

Věděl jsi? Nejdelší vnitřní orgán u člověka je tenké střevo. Jeho délka je asi šest metrů a jeho plocha je 250 metrů čtverečních. m. Z hlediska plochy povrchu se rovná velikosti běžného tenisového kurtu.

Lék funguje jako probiotikum - aktivuje růst prospěšných bakterií a inhibuje růst patogenní flóry.

průměrná cena

Průměrné náklady na sirup Duphalac v lékárnách v Moskvě závisí na jeho objemu:

 • Láhev 200 ml - 269–291 rublů.
 • Láhev - 500 ml - 397-476 rublů.
 • Láhev 1000 ml - 595-636 rublů.
 • Sáčky po 15 ml 10 kusů v balení - 279-299 rublů.

Laxativní lék s osmotickými vlastnostmi. Příprava: DUFALAC®

Účinná látka léčiva:

laktulóza ATX kódování: A06AD11 CFG: Laxativní s osmotickými vlastnostmi. Hypoammonium medication Registrační číslo: P No. 011717/02 Datum registrace: 03.23.05 Majitel reg. acc.: SOLVAY PHARMACEUTICALS B.V.

Forma uvolňování duphalacu, balení léčiva a složení.

Sirup je průhledný, viskózní, bezbarvý až světle žlutý s nahnědlým nádechem. 100 ml laktulózy 66,7 g. Pomocné látky: čištěná voda. 200 ml - polyethylenové láhve (1) s odměrkou. 500 ml - polyethylenové láhve (1) s odměrkou. 1 l - polyethylenové láhve (1) s odměrkou. 15 ml - jednorázové sáčky (10) - lepenkové krabice.

Popis léku je založen na oficiálně schválených návodech k použití.

Farmakologický účinek Duphalac

Laxativní lék s osmotickými vlastnostmi. Má hyperosmotický laxativní účinek, stimuluje střevní motilitu, zlepšuje vstřebávání fosfátů a vápenatých solí a pomáhá odstraňovat amonné ionty. Laktulóza se štěpí střevní mikroflóru tlustého střeva na organické kyseliny s nízkou molekulovou hmotností, což vede ke snížení pH a ke zvýšení osmotického tlaku a v důsledku toho ke zvýšení objemu obsahu střeva, což zase vede ke zvýšení pohyblivosti střeva a ke změně konzistence stolice. Obnovuje se fyziologický rytmus vyprazdňování tlustého střeva. Při jaterní encefalopatii nebo jaterním prekomu je účinek léčiva způsoben potlačením proteolytických bakterií zvýšením počtu acidofilních bakterií (např. Laktobacilů), přeměnou amoniaku na iontovou formu v důsledku okyselení obsahu tlustého střeva, pohybem střev v důsledku nižšího pH v tlustém střevu a osmotickým účinkem, jakož i snížením toxické látky obsahující dusík stimulací bakterií využívajících amoniak pro syntézu bakteriálních proteinů. Má schopnost inhibovat růst salmonel ve střevě, zkrátit dobu bakteriálního vylučování.

Farmakokinetika léčiva.

Absorpce je nízká. Prakticky se neabsorbuje, dosahuje do tlustého střeva, kde je rozdělena střevní mikroflórou. Při použití v dávkách do 45-70 ml je plně metabolizován. Při použití ve vyšších dávkách se částečně vylučuje nezměněný.

Indikace pro použití:

- zácpa: regulace fyziologického rytmu vyprazdňování tlustého střeva; - změkčení stolice pro lékařské účely (včetně hemoroidů, potřeba chirurgického zákroku v tlustém střevě a / nebo konečníku); - jaterní encefalopatie: léčba a prevence jaterního prekomatu a kómatu; - střevní dysbióza; - enteritida způsobená salmonelózou, shigellou, salmonelózou ve stadiu bakteriokariéry; - syndrom putrefaktivní dyspepsie (u malých dětí v důsledku akutní otravy jídlem).

Články O Neplodnosti