Hlavní Analýzy

Dufalac pro novorozence - droga pro ty, kteří neradi trpí zácpou

Nikdo nemá rád zácpu. Když k tomu dojde, vždy se obracíme ke konkrétnímu produktu nebo domácímu léku, abychom se zbavili nepříjemných symptomů. Co bychom tedy měli dělat, když má dítě zácpu? Mohou jim být podávány stejné léky a výrobky, jaké užívají dospělí?

Než se dítěti pomůže zbavit se zácpy, je důležité se ujistit, že je to zácpa.

Zácpa u novorozence

Zácpa není jen vzácné výlety na záchod nebo snížení kontaminovaných plenek.

U dítěte mladšího než 12 měsíců je diagnostikována zácpa, pokud existují dva nebo více následujících příznaků:

 • stolice méně než třikrát týdně;
 • výstup tvrdě formovaných velkých výkalů nebo malých granulí, které vypadají jako králičí trus;
 • napětí během úkonu defekace, které je vyjádřeno pláčem nebo zvukem podobným gruntům. V těchto chvílích je u novorozenců obvyklé zavrčení a namáhání. Když se střeva uvolní, jejich obličeje zčervenají. To se však stává problémem, pokud je stres spojený s tvrdou stolicí nebo krví na pleně;
 • tvrdá fekálie související s plenkovou krví.

Povaha a frekvence stolice závisí na věku a individuální povaze fungování střeva. U novorozenců, kteří jedí mateřské mléko, je normou 5 až 10 stolic za den. Dětská výživa pro děti má tmavší a tlustší stolici.

Podrobněji o tom, co by mělo být normální stolici u kojenců, říká dětský chirurg ve svém článku.

Článek dětského lékaře pomůže rodičům zjistit, jaké jsou hlavní příznaky zácpy a které projímadlo pro děti nejlépe pomáhá.

Léčivou látkou je laktulóza. Je to syntetický nestravitelný disacharid tvořený jednoduchými molekulami cukru (monosacharidy) - fruktózou a galaktózou. Komerční sirup používaný k ošetření je žlutooranžový. Vyrábí se izomerizací laktózy..

Zde je seznam otázek, které mohou vyvstat u rodičů, kteří se rozhodnou tento lék poskytnout..

Proč je pro mé dítě důležité vzít tento lék??

Dufalac pro novorozence a kojence se používá k dlouhodobé léčbě chronické zácpy.

Zadržuje vodu ve střevech, snižuje absorpci, což pomáhá změkčit stolici a bezbolestné pohyby střev. Dufalac má sekundární projímadlo v tlustém střevě.

Tam je fermentován střevní flórou. Současně vznikají látky, které stimulují peristaltiku a mají oxidační vlastnosti.

Jaká je farmaceutická forma léku?

Duphalac pro děti je k dispozici ve formě čirého, hustého roztoku. Barva - od bezbarvé až nahnědlé žluté. Kapalná forma činí léčivo výhodné pro použití u kojenců.

Jaké dávkování je třeba sledovat u kojenců?

U kojenců od narození do 1 roku se Dufalac podává v dávce 2,5 ml. Předepisuje ji lékař dvakrát denně. Dávka může být zvýšena na 5 ml dvakrát denně u dětí starších než 6 měsíců, pokud nebylo dosaženo požadovaného účinku. Dávka by měla být založena na zdravotním stavu a reakci na léčbu..

Tento lék používejte pravidelně, abyste maximalizovali jeho přínosy. Nezapomeňte dát dufalac dítěti ve stejnou dobu denně.

Jak dát Dufalac novorozencům a kojencům?

Abyste dali dítěti lék, změřte správné množství pomocí odměrné lžičky nebo orální stříkačky. Můžete si je koupit v lékárně. Nepoužívejte kuchyňskou lžičku - nedává správnou dávku.

Jak dlouho Dufalac působí?

Pokud po několika dnech nedojde ke změně, poraďte se se svým lékařem, protože může být zapotřebí jiný lék nebo zvýšení dávky Dufalacu..

A pokud dítě zvrací?

Pokud dítě po užití dávky léku zvrací méně než 30 minut, podejte mu stejnou dávku znovu.

Pokud dítě neustále zvrací, jděte do nemocnice, poraďte se s lékařem.

Co když zapomenu dát lék včas?

Pokud uplynulo méně než 4 hodiny, můžete své dítě podat lék. Pokud například dáváte lék vždy kolem 7:00, můžete vynechanou dávku podat kdykoli do 11:00. Pokud uplynuly více než čtyři hodiny, nepodejte vynechanou dávku. Jen počkejte na další léky..

Jsou možné vedlejší účinky??

Když dítě poprvé vezme Dufalac, může mít nadýmání, nadýmání, říhání, dunění, bolest žaludku.

Pokud některý z těchto příznaků přetrvává nebo se zhoršuje, okamžitě informujte svého lékaře..

Pamatujte, že lékař předepsal tento lék, protože podle jeho názoru je přínos pro dítě větší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho dětí, kterým je tento lék podáván, tento lék dobře snáší, aniž by došlo k nebezpečným vedlejším účinkům..

Pokud se vyskytne jeden z těchto nepravděpodobných, ale nebezpečných vedlejších účinků, ihned to oznamte svému lékaři:

 • průjem;
 • zvracení
 • slabost;
 • svalové křeče;
 • nepravidelný srdeční tep;
 • změny nálady;
 • křeče
 • silná nebo přetrvávající bolest břicha;
 • krvavé stoličky;
 • rektální krvácení.

Velmi závažná alergická reakce na tento lék je nepravděpodobná, v případě potřeby však vyhledejte lékaře. Mezi příznaky alergií patří svědění, vyrážka, otok (zejména v obličeji, krku, jazyku), dušnost.

Toto je neúplný seznam možných vedlejších účinků. Pokud zjistíte jiné abnormality, sdělte to svému lékaři.

Lze současně s přípravkem Dufalac užívat i jiné léky??

Lékař by si měl být vědom všech možných interakcí Duphalacu s jinými léky.

Svému dítěti můžete podávat léky obsahující paracetamol nebo ibuprofen, pokud vám to lékař nezakázal.

Před podáním jiných léků dítěti se poraďte s lékařem. Patří sem bylinné a homeopatické léky..

Co dalšího potřebuji vědět o tomto léku?

Dlouhodobé používání Dufalacu je bezpečné. To neznamená, že to dítě bude vždy muset vzít, aby vyprázdnilo střeva..

Svému dítěti můžete pomoci tím, že mu dáte potraviny s vysokým obsahem vlákniny (zelenina, ovoce, otruby a celá zrna). Pijte také hodně vody, což pomůže změkčit stolici..

Kde a jak tento přípravek uchovávat?

Uchovávejte lék ve skříni, mimo dosah tepla a přímého slunečního záření. Není nutné jej skladovat v lednici. Chraňte před mrazem, protože to způsobí, že přípravek zhoustne příliš..

Pokud je přípravek zmrazený, zahřejte jej na pokojovou teplotu, dokud se znovu nestane tekutým. Může dojít k normálnímu ztmavnutí barev. Pokud dojde k přílišnému ztmavnutí a není možné ho spolknout, odmítněte přípravek užívat. Neskladujte lék v koupelně..

Ujistěte se, že děti nevidí nebo se k drogě nedostanou.

Uchovávejte lék v nádobě, ve které byl zakoupen.

Obecná doporučení pro tento lék

 • zkuste podávat lék přibližně ve stejnou dobu každý den;
 • Pokud máte pochybnosti o účinnosti tohoto léčivého přípravku, poraďte se se svým lékařem, ale i nadále podávejte Dufalac jako obvykle. Nepodávejte další dávky, protože by to poškodilo;
 • podejte tento lék pouze vašemu dítěti. Nikdy to nikomu jinému nedávejte, i když se jejich stav jeví stejný;
 • pokud si myslíte, že někdo jiný omylem vzal tento lék, poraďte se s lékařem;
 • ujistěte se, že máte vždy dost léků;
 • ujistěte se, že lék, který máte doma, nevypršel.

Dufalac je dostupný jako volně prodejný lék.

Maloobchodní cena léku je asi 320 rublů.

Návod k použití Dufalac pro kojence

Duphalac pro novorozence může být skutečnou záchranou pro gastrointestinální poruchy. Nejběžnějším problémem křehkého organismu je porucha stolice. K jeho normalizaci přispívají projímadla a klystýry..

Léčba drogy

Mekonium kojenců (první stolice) s postupným posilováním gastrointestinálního traktu se stává plnohodnotným stolicí. Někdy dochází k zácpě. S takovým problémem lékaři často doporučují dávat Dufalac novorozencům, protože je nutné bojovat proti zácpě, aby se v budoucnu zabránilo vážným následkům.

Navíc tento problém trápí dítě: neustále pláče, jeho bříško je tvrdé, našpulené. Pokyny k použití léku uvádějí, že patří do skupiny projímadel a také zahrnuje prebiotika.

Laxativa způsobují, že výkaly jsou měkčí a tekutější. Tělesem se tato konzistence snáze vylučuje. Léčivý sirup navíc neumožňuje výkaly vyschnout v konečníku..

Návod k použití umožňuje použití Dufalacu také při dysbióze, jaterních problémech, parodontu, hnilobě a dyspepsii.

 1. Působí jako ředidlo pro změkčení stolice.
 2. Posiluje střevní stěnu.
 3. Odstraňuje škodlivé látky z nezralého těla.
 4. Zlepšuje absorpci vápníku.
 5. Mohou obnovit postiženou mikroflóru dětských střev.
 6. Není návykové.
 7. Nepřispívá k dehydrataci.
 8. Má trvalý účinek.

Nedostatek léků - nelze jej používat příliš často. Kromě toho Dufalac není účinný v boji proti chronické dětské zácpě. Přináší úlevu pouze na chvíli, ale neřeší plně problém. Mínus lze také připsat pomalému působení Dufalacu: v některých případech lék působí až po dni.

Dávkování pro kojence

Odborníci v oblasti medicíny si všímají, že Dufalac můžete vzít pro novorozence od prvních dnů života. Aby lék fungoval jistě a nezpůsobil poškození novorozence, je třeba přísně dodržovat návod k použití a doporučení pediatra..

Za prvé, dítě může dostat 1/2 lžičky. sirup. Jednou denně bude stačit. Pokud uběhly 3 dny a výkaly nevyšly, lze dávku zvýšit. Je třeba poznamenat, že je možné podávat léky novorozencům do 1 roku věku nejvýše 5 ml denně. Doporučuje se rozdělit předepsanou maximální dávku na 2 dávky.

Jak dlouho trvá léčba takovým lékem? Lékaři říkají, že novorozenci musí dostávat Duphalac po dobu 20-25 dnů. Použití by mělo probíhat přesně tak, protože užívání léků případ od případu nebude mít trvalý účinek. Po 20–25 dnech střeva upraví svou mikroflóru, vyprazdňování bude pravidelné.

Jak podat Dufalac během léčby kurzem? Dejte dítěti lék ve stejné dávce ve stejnou denní dobu. Ráno před krmením je na to ideální období..

Po zaznamenání dávky se doporučuje pro lepší účinek zředit vodou. Je nutné se pokusit dát dítěti s drogou co nejvíce vody. Je povoleno chovat nejen vodu, ale také mateřské mléko. Dále musí být dítě krmeno.

Preventivní opatření

Hlavní účinnou látkou v léčivu je laktóza..

Pokud existuje problém nesnášenlivosti této látky, je přísně zakázáno dávat duphalac novorozencům. Další hlavní kontraindikace: cukrovka, střevní obstrukce.

První příjem léků může způsobit nadýmání, koliku, nadměrnou tvorbu plynů. Dufalac může vyvolat zvracení, průjem, zhoršenou vodní rovnováhu, narušený reflex odpovědný za pohyb střev. Všechny tyto nežádoucí účinky se mohou objevit při nesprávném dávkování nebo při dlouhodobém užívání léku. Použití Dufalacu při léčbě zácpy by mělo být pod dohledem pediatra. Pokud po nějaké době nedojde ke zlepšení, předepíše odborník alternativu.

Zácpa je velmi častý problém, ale neměli byste ji brát na lehkou váhu. Novorozencům by neměly být podávány žádné projímadla bez povolení pediatra. Předepisovat léky by měl být pouze odborník. Použití Duphalac bez dávkování, nezávislé podávání jeho dávek nejenže přinese pozitivní účinek, ale může také vést k důsledkům, které pak bude obtížné eliminovat. Zácpa je někdy dočasným jevem, který sám o sobě zmizí, takže léčba drogy by měla být prováděna pouze v případě potřeby.

Dufalac pro novorozence

Zácpa není to nejhorší, co se může dítěti stát, ale musíte souhlasit, je to nepříjemné. Dítě tlačí, zkouší, zasténá, napíná, ale není tam žádný výsledek, neuspěje. A pokud se ukáže, pak s bolestí a výkřikem. Dítě pláče, je zlobivé, klopýtá a klepe nohama. Bolí ho žaludek, zažívá nepohodlí v konečníku, nemá čas na jídlo.

Příčiny zácpy je mnoho, někdy nesouvisí s trávením. Častěji se však tento problém vyskytuje v důsledku nesprávného krmení kojící matky nebo krmení dítěte. Lékaři poskytují atonickou a spastickou zácpu, která může pomoci s projímadly.

Laxativa pro kojence

Pokud u všech pozitivních indikátorů nejsou drobky po 3–4 dny stolice, ale neexistují žádné další rušivé příznaky, nemusíte zvonit poplachem. Ale v přítomnosti příznaků, jako je bolest ve střevech a ztráta chuti k jídlu, je stále nezbytné konzultovat se svým lékařem doporučení nebo jmenování projímadla. Laxativní léky jsou navrženy tak, aby usnadňovaly pohyby střev a urychlovaly pohyb stolice ve střevech. Využití těchto prostředků je možné pouze pod dohledem ošetřujícího lékaře, protože dítě je závislé na drogách a nemožnost samostatného pohybu střev.

Pro léčbu zácpy u novorozenců pediatrové navrhují zavedení glycerinových čípků, ventilačních zkumavek, klystýrů, projímadel. Rodiče si musí pevně pamatovat, že samoléčení v této záležitosti může mít katastrofální následky a zničit celý život dítěte.

Dufalac

Pokud pečující matka splňuje všechny pokyny pediatra o zdravém vývoji dítěte ao prevenci zácpy, ale stále přetrvávají problémy s pohybem střev, lékař předepíše mírné a bezpečné projímadlo. Jedním z takových prostředků může být Dufalac pro novorozence.

Projímadlo zvané Duphalac se skládá z laktulózy a čištěné vody. Jedná se o velmi sladký, čirý, bezbarvý nebo světle žlutý sirup, který může mít nahnědlý odstín..

Účinkem léku je zlepšení fyziologických mechanismů produkce střevního obsahu a obnovení jeho mikroflóry. Vlastní laktobacily a bifidobakterie živí a dokonale absorbují bakterie léku, jehož mezinárodní název je laktóza (laktóza).

V tlustém střevě laktulóza reaguje s prvky své vlastní mikroflóry. Výsledkem je stimulace vývoje a normalizace prospěšné mikroflóry, zvýšení obsahu střev, intenzifikace peristaltiky a zrychlení vyprazdňování. Práce střev se ustavuje a stabilizuje.

Sirup Duphalac patří současně do dvou skupin projímadel: dráždivé a osmotické. Prebiotická laktulóza díky růstu prospěšné mikroflóry stimuluje svaly tlustého střeva, zředěním vody zředí a zvyšuje obsah lumen a uvolňování žluči do tenkého střeva zvyšuje projímavý účinek. Toto je princip účinku léku.

Proč je Dufalac bezpečný

Podle pediatrů je toto lahodné sladké projímadlo lékem pro děti zcela bezpečné:

 • Je to sirup, nikoliv pilulka, dítě to bez problémů polkne. V špetce naneste několik kapek sirupu na bradavky nebo bradavky. Zpočátku bude muset novorozenec lízat lék. Chuť sirupu se s dítětem seznámí, takže později lék sám spolkne.
 • Jedná se o 100% přírodní přípravek. Připravuje se extrakcí disacharidu ─ mléčného cukru laktulózy ze séra. Syrovátka se vyrábí při výrobě mléčných výrobků a sýrů..
 • Sirup pro novorozence se předepisuje téměř od prvních dnů života. Je však lepší to udělat po 28 dnech života dítěte, kdy má máma normální složení mléka a kojení.
 • Lék se neabsorbuje v gastrointestinálním traktu až do tlustého střeva, kde začíná fungovat.
 • Droga nemá žádná omezení, pokud jde o dobu používání, může být opilá, dokud se tělo potřebuje zotavit.

Dávkování a správa

Jak, kdy a v jakém množství se má Duphalac použít, předepisuje ošetřující lékař. Obecné pokyny pro přípravek Duphalac přinášejí pouze jedno vysvětlení: předepsaná porce musí být okamžitě spolknuta, aniž by se držela v ústech. Faktem je, že při smíchání se slinami dochází k reakci v dutině ústní, což výrazně snižuje projímavý účinek léčiva.

Pediatr vysvětlí, jak a kdy užívat sirup. Doporučuje se to provádět každý den ve stejnou dobu, nejlépe ráno během krmení. Pokud je dítě schopno ihned spolknout předepsanou dávku, velmi dobře. Pokud se objeví problémy s příjmem, doporučuje se léčivo zředit vodou, džusem, kefirem.

A nezapomeňte dát dítěti více vody, aby se zabránilo dehydrataci. Ve skutečnosti, pro zvýšení objemu stolice, laktulóza vtáhne vodu do střevního lumenu.

K lahvi je připevněna sklenice, na které jsou aplikovány rizikové divize, takže matka ví, kolik mililitrů nalila na dítě.

Má se za to, že pro děti do jednoho roku je povoleno nalít 5 ml léčiva v první dávce a poté dalších 5 ml každý den. Lékař předepisuje dávku specificky pro vaše dítě, může se lišit od dávky uvedené v pokynech. Novorozencům do 1 měsíce bude pomáhat také 1–2 ml sirupu. Maximální počáteční dávka - 2,5 ml léčiva.

Porce se na radu lékaře podává jednou nebo dvakrát, například ráno a večer. Výsledek se obvykle projeví po 8-12 hodinách, ale možná 2–3 dny po podání.

Dáte novorozence předepsanou dávku, pečlivě sledujete stav dítěte a informujete lékaře o výsledcích. Pokud všechno fungovalo poprvé bez křiku a bolesti, je počet mililitrů zvolen správně. V jiných případech lékař dávku zvyšuje nebo snižuje, aby se dosáhlo požadovaného účinku..

Nevýhodou tohoto projímadla je to, že v prvních dnech přijetí se někdy objevuje nadýmání, nadýmání, možná i bolest. V případě předávkování se může objevit nevolnost, zvracení, průjem. V tomto případě musíte dávku přestat užívat nebo snižovat. Obvykle, nadýmání a plynatost brzy přejde, stolička se obnoví, chuť k jídlu se vrací, dítě se opět stává veselým a aktivním.

Ujistěte se, že léčba trvá 1 měsíc, po kterém je krátká přestávka. Měsíční kurz stačí k vytvoření vlastní mikroflóry. V případě potřeby Vám lékař předepíše jiný kurz.

Varování

Některé děti jsou příliš citlivé na laktulózu, laktózu, galaktózu, fruktózu. Dufalac se skládá přesně z těchto složek. Proto před začátkem používání dejte jednu kapku sirupu a sledujte chování dítěte. Pokud je klidný, pokračujte v léčbě. Pokud je břicho oteklé, nepotlačujte dítě, zrušte příjem. Nechte lékaře předepsat jiné projímadlo bez mléčných cukrů.

Droga má kontraindikace, o kterých lékař ví, a nebude předepisovat poškození dítěte.

Recenze

Mnoho matek je s projímavým účinkem spokojeno. Navíc je to přírodní produkt, který je přijatelný pro kojence..

Existují také negativní recenze. Ale tady musíte pochopit, že bez korekce stravy kojící matky nebo nahrazení použité směsi pro krmení novorozenců nic nebude fungovat. Nyní existuje dostatek informací o správné výživě kojenců a kojících matek. Změňte svůj jídelníček a vše bude fungovat.

Anna: Duphalac byl dán dítěti od věku tří týdnů denně po dobu dvou měsíců. Židle se zlepšila, neexistovala závislost, od té doby se už nikdy nezalily.

Katya: Tento lék pomáhá při zácpě, ale způsobuje tvorbu plynu, a tím zvyšuje koliku.

Natasha: Po týdnu užívání Dufalacu začalo dítě normálně chodit na záchod, ale kromě drogy jsme denně dávali i jablečnou šťávu, kterou jsme sami připravovali.

Doporučení pediatrů

Pokud dítě nemá vážné problémy, pro obnovení gastrointestinálního traktu, odborníci doporučují více pít dítě, často ho zapnout na bříško, dělat masáže a gymnastiku denně. Taková jednoduchá opatření zachrání dítě před mnoha zdravotními problémy..

Dufalac pro novorozence

Dufalac pro novorozence je aktivně předepsán k zácpě, stejně jako lék pro korekci dysbiózy. Tento léčivý přípravek je bezpečný pro děti, protože se neabsorbuje střevní stěnou..

Obsah

Složky léčiva, vlastnosti, forma

V přípravku Dufalac je aktivní složkou laktulóza. Výrobek je k dispozici v lahvích ve formě sirupu. Objem lahví je 200, 500, 1 000 ml.

K lahvím je připevněna kádinka s dělením..

Používejte k zácpě

Tento lék se vztahuje k hyperosmotickým projímadlům. Aktivně se používá k léčbě retence stolice..

Neexistují žádné trávicí enzymy, které štěpí laktulózu. Microflora ji rozdělí do střevní dutiny.

Po rozkladu laktulózy se vytvoří organické kyseliny, které snižují pH, snižují osmotický tlak.

Voda začíná pronikat do střevní dutiny a zvyšuje obsah střeva. Voda vstupující do střeva změkčuje stolici.

Po zvýšení množství stolice se střevo začne intenzivněji stahovat a obsah se odstraní.

Lék prakticky nepronikne střevní stěnou do krevního řečiště, pokud je použit v terapeutických dávkách.

Procento absorpce u zdravých dětí není vyšší než 0,2–2,8%. Proto neexistují žádné systémové účinky.

Možné zvýšení procentuální absorpce u pacientů s Crohnovou chorobou.

U kojenců s celiakální enteropatií není pozorována zvýšená absorpce.

Použití léku pro dysbiózu

Laktulóza je živnou půdou pro střevní flóru, a proto je na pozadí užívání droga dysbióza zastavena.

Lék snižuje růst patogenů.

Použití pro žloutenku a jaterní encefalopatii

Tento léčivý přípravek je určen pro žloutenku, jaterní encefalopatii, kómu k odstranění bilirubinu a toxické látky.

Po narození cirkulují fetální červené krvinky u novorozence v krvi. Začnou se rozpadat, bilirubin vstupuje do krevního řečiště.

Játra ještě nejsou zralá, takže část bilirubinu zůstává v krvi. Dítě vyvíjí žloutenku.

Tento fyziologický stav, který je pozorován po dobu 2-3 dnů, prochází nezávisle po 3-5-7 dnech.

Pokud existují faktory ovlivňující zdraví dítěte (infekce, obtížná porodnost, předčasnost, konflikt Rhesus, profylaxe vakcíny, užívání drog), stává se fyziologická žloutenka dítěte (hladina bilirubinu 205 μmol / l) patologická.

Patologická žloutenka se vyznačuje letargií, ospalostí, ikterickou barvou kůže hlavy, břicha, končetin.

Aby se předešlo jaterní encefalopatii, předku a komu je předepsán Dufalac. Zkapalňuje stolici, zajišťuje dobré vylučování bilirubinu z těla..

Indikace, omezení užívání drogy

Dufalac se primárně používá k léčbě zácpy. Pokud to vezmete současně, rytmus pohybu střev se upraví. Další údaje:

• Změkčení stolice, odstranění obsahu střeva pro lékařský výzkum.

• Podpůrná terapie, preventivní opatření pro jaterní encefalopatii, precoma, kóma.

• Léčba dysbiózy.

Nelze použít lék pro střevní obstrukci, galaktosémii, alergie. Opatrnost je předepsána pro nesnášenlivost laktózy, diabetes mellitus, přítomnost kolostomie, ileostomie, rektální krvácení, které nejsou diagnostikovány.

Dufalac pro novorozence, jak vzít

Lék se podává novorozencům uvnitř. Je vhodné ji užít jednou v požadované denní dávce..

Lék může být naředěn vodou nebo mateřským mlékem. Můžete pít v čisté formě.

Jak dát Dufalac novorozencům

U novorozenců se doporučuje léčivo ředit vodou nebo mateřským mlékem, protože je velmi lepkavé a viskózní. Sirup se nalije do kádinky.

Dítě leží na zádech, zvedá ramena a hlavu levou rukou a drží v této poloze.

Užitečné tipy pro maminky: ZDRAVÍ BABY

Kádinka se vezme pravou rukou, přivede se na spodní ret a mírně se nakloní tak, aby se lék dotkl úst. Poté dítě začne psát obsah.

Pozornost! Nenuťte sirup. Dítě se může dusit. Dítě musí sát řešení sám.

Celá léčebná kúra by měla být podána kojeneckým prsům alespoň po 2-3 hodinách. To je nezbytné pro doplnění tekutin v těle..

Kromě toho můžete dát vodu z láhve nebo kádinky. Dehydratace by neměla být povolena. Je to zdraví škodlivé.

 • duté oční zásuvky;
 • slabá pulsace fontanelu;
 • pružení fontanelu;
 • vzácné močení;
 • chamtivý sání prsu;
 • křeče
 • letargie, nedostatečná fixace pohledu;
 • snížený kožní turgor;
 • suchá kůže, sliznice.

To jsou známky těžké dehydratace (2-3 stupně).

Děti dehydratují velmi rychle kvůli malému objemu cirkulující krve, takže musíte sledovat množství tekutiny, kterou pijete.

Jak dát Dufalac dětem

Dávka léku se volí individuálně. Pro novorozence je počáteční dávka 2,5 ml.

Při zácpě droga nepomůže hned. Klinický účinek se objeví po 2-3 dnech, protože zkapalnění obsahu střeva trvá dlouho.

Pokud dávka 2,5 ml nepomůže, je přípustné zvýšit množství léčiva na 5 ml. Toto je maximální dávka..

Nelze jej překročit. Po počáteční dávce se podává udržovací dávka - 2,5–5 ml.

Pokud je lék neúčinný, doporučuje se provést průzkum za účelem zjištění příčin zácpy.

Průběh zácpové terapie trvá 10 nebo více dní. Dufalac nevyvolává střevní atonii a závislost, proto je možné ji dávat na dlouhou dobu.

K léčbě dysbiózy se kojencům podává 2,5 až 5 ml denně. Účinek terapie se objeví po 2-3 týdnech.

Při těžké hyperbilirubinémii je dávka 5 ml. Pak dají lék tak, aby dítě mělo pravidelnou stolici 2-3krát denně.

Správná dávka by měla zajistit aktivní vylučování bilirubinu. Lék odstraňuje bilirubin ze střeva a brání jeho vstřebávání zpět do krve.

Na pozadí terapie dufalakem žloutenka rychle zmizí. Po vylepšení se lék zruší.

Vedlejší efekty

V počátečním stádiu terapie může dojít k nadýmání. Nadýmání zmizí po 2-3 dnech. Při delším používání je možná ztráta elektrolytu..

To platí zejména tehdy, když Dufalac léčí jaterní encefalopatii, jak se vyvíjí průjemový syndrom..

Jiné nepříznivé události:

Průjem je možný při vysokých dávkách..

Analogy drogy

Dufalac má generika, která mají stejné složení. Jsou povoleny pro novorozence..

Patří sem následující fondy pro novorozence:

• Legendal - granule, které se musí ředit v mateřském mléce, vodě, jsou předepisovány při 0,25-0,5 sáčcích denně.

• Lizalak - sirup, uvedený v 5 ml denně.

• Goodluck - sirup, dávejte 5 ml denně.

• Laktulóza - sirup, 5 ml denně.

• Normáza - sirup, 5 ml denně na zácpu, 5 až 15 ml na dysbiózu.

Drogy se prodávají v lékárnách. Léky předepisuje pouze lékař. Nemůžete brát peníze sami.

Možná průjem, dehydratace, pokud je užíván nesprávně.

Dufalac je bezpečné a mírné projímadlo..

Lze ji předepsat novorozencům od narození, protože laktulóza se prakticky nevstřebává do krve. Nástroj je účinný při zácpě, dysbióze, hyperbilirubinemii.

Dufalac pro novorozence - kdy můžu vzít?

Téměř všichni rodiče čelí skutečnosti, že jejich dítě začíná zácpu. Stále nezralá střeva si s jejich prací nedokáží poradit, tvorba plynu se začíná zvyšovat, objevuje se bolest a zácpa.


Pokud budete sledovat statistiky, pak každý šestý novorozenec trpí zácpou a kolikou v bříšku. Ohrožené jsou děti, které jsou touto směsí kojeny. Níže zvážíme, zda lze Dufalac pro novorozence použít a jak to udělat správně.

Zácpa u dětí

Lékaři říkají, že zácpa je pomalý nebo zcela chybějící pohyb střeva po dobu jednoho nebo více dní. Ale v tomto případě to vše závisí na věku dítěte, výživě.

Například u dětí do jednoho měsíce je počet vyprazdňování přímo závislý na příjmu potravy. Pro děti na umělém krmení - až tři vyprazdňování.

Kojící matka by měla věnovat pozornost nejen tomu, kolikrát její dítě šlo na záchod, ale také jak vypadaly výkaly, jakou barvu a vůni měli. U kojenců je stolice polotekutá, odstín žluté. Pokud dítě sní mléčnou směs, bude mít stolička jinou vůni a konzistence bude hustší.

Můžete pochopit, že u dítěte dochází k zácpě podle následujících příznaků:

 • dítě je neklidné, snaží se tlačit, ale střeva se nevyprázdňují;
 • při pokusech se dítě začne neklidně plakat;
 • během jednoho nebo dvou dnů nenastane žádný pohyb střev;
 • dítě nespí dobře, spánek může zcela chybět;
 • solidní břicho, nadýmání;
 • kolena jsou neustále natažená do žaludku;
 • Může dojít ke zvracení.

Zácpa může nastat, protože dítě pije trochu tekutiny, kojící matka nejí správně. Defekace může být narušena i poté, co byly do dětské výživy zavedeny nové produkty, a proto pediatrové doporučují postupovat při každém pozorování reakce těla postupně.

Proč dávat Dufalac?

S průjmem, s kolikou u novorozenců, matky nevědí, co dělat a jaké léky mohou být podávány. Za normálního stavu může novorozené dítě vyprázdnit střeva až desetkrát denně, což se nepovažuje za patologii.

Uplyne několik měsíců a proces vyprazdňování začne být regulován, nyní frekvence stolice dosáhne až třikrát denně.

Ale co se stane:

 1. Problémy ve střevech mohou přetrvávat, je to kvůli nim, že dítě bude trpět zácpou. Doktor může provést takovou diagnózu, když dítě nemůže jít na záchod dva nebo více dní. Navíc pokaždé, když bude tvrdě tlačit a plakat, bude konzistence stolice suchá a tvrdá. U kojených dětí není zácpa běžná. To je vysvětleno tím, že tělo spolu s mateřským mlékem dostává vše potřebné, včetně prospěšných bakterií, které stimulují trávení.
 2. Děti, které jsou krmeny směsí mléka, často trpí zácpou. Tělo nemusí tolerovat jednotlivé složky ve směsi..

Pokud si náhle všimnete potíží s pohybem střev, měly by se matky poradit s pediatrem. Po vyšetření bude lékař schopen zjistit příčiny tohoto stavu a předepsat potřebné léky.

Zácpa je spíše dočasným jevem, který se dnes obtížně nezbavuje. Nejoblíbenější drogou je Dufalac pro novorozence, návod k použití je v balení, ale lékař může také poskytnout nějakou radu..

Složení léčiva obsahuje složky přírodního původu. Základem je sérum kravského mléka. Hlavní složkou je laktulóza. Po proniknutí do těla nedochází ke změnám v zažívacím systému.

Sacharidy patří do skupiny disacharidů, tělo se neabsorbuje:

 • proniká do tenkého střeva, absorbuje vodu, výkaly se stávají tekutějšími a zvyšují objem;
 • svaly střevní stěny se začínají stahovat.

Jak dlouho působí Dufalac u novorozenců? Pokud byly všechny dávky splněny, dítě během jedné hodiny zcela odejde na záchod bez bolesti a slz.

Indikace pro použití

Díky léku je možné obnovit fyziologický rytmus pohybu střev, ve střevní flóře se začíná vytvářet příznivé prostředí. Rodiče by však měli vědět nejen to, jak brát, ale spíše, jak drogu podat, ale také, kdy to udělat.

Droga se také používá pro lékařské účely ke změkčení výkalů. Tak například léčivo může být předepsáno pro dosažení prebiotického účinku. Střevní mikroflóra je osídlena prospěšnými bakteriemi, zácpa se nebude dlouho trápit.

Jak dlouho užijete Duphalac? Droga se nejčastěji používá pro jednu dávku, ale někdy, pro léčebné účely, mohou lékaři doporučit podání na několik dní..

Aplikační pravidla

Instrukce říká, že děti všech věkových skupin mohou užívat drogy. Lék se užívá perorálně, tj. Uvnitř. Kolik pije Dufalac a další body určené lékařem.

Existují však obecná pravidla pro přijetí, která zahrnují:

 • lék je užíván systematicky, přeskakuje příjem, snižuje se účinnost;
 • lék je naředěn vodou, v jakém poměru to lékař řekne;
 • do jednoho roku dostávají děti lék jednou, dvakrát starší;
 • množství tekutiny spotřebované při projímání projímadla by mělo být zvýšeno.

Trvání akce po přijetí je uloženo na dlouhou dobu, někteří dokonce úplně zapomenout na problém po dobu několika měsíců. Podrobněji o pravidlech přijetí by měl informovat pediatr.

Dávkování pro novorozence

Otázka: "Jak dát dufalac kojencům 1 měsíc a 2 měsíce?" Mnoho rodičů se bezpochyby obává.

Zajímavý! Před užitím léku by mělo být dítě vyšetřeno dětským gastroenterologem.

Pokud rodiče pečlivě dodržují pokyny, dodržují dávkování, nedochází k negativním reakcím.

Pro kojence je sirup často podáván v čisté formě, ale v případě potřeby může být ředěn mateřským mlékem nebo teplou vodou. Pediatrové doporučují dávat lék ráno na lačný žaludek.

Dávkování v prvním roce života je následující:

 1. Když dojde k zácpě, lék se podává třikrát, každý po jednom mililitru. Za účelem normalizace stavu mikroflóry - jeden a půl mililitru jednou denně.
 2. Odstranění dysbiózy - až tři mililitry denně.

Pokud ihned dáte plnou dávku, mohou mít děti meteorizym. Kolik můžete vzít Dufalac? Pokud lék nepomůže dítěti po sedmidenním příjmu, doporučuje se léčbu ukončit a poradit se s lékařem.

Kojící matky po celou dobu léčby by měly pečlivě sledovat stravu. Odmítněte všechny produkty, které mohou vyvolat tvorbu plynu. Jinak se stav dítěte zhorší.

Zajímavý! V případě chronické zácpy je dítě převedeno na umělou výživu. Takže můžete židli obnovit.

Jak dlouho Dufalac působí u dětí? Jak ukazuje praxe, droga začíná působit během první hodiny, ve vzácných případech, po dni.

Léčba po roce

U dětí, které dosáhly jednoho roku nebo více, se dávka léku mění:

 • od jednoho do pěti let denně se podává 5-10 mililitrů;
 • děti po šesti letech 10-15 mililitrů.

K obnovení normální mikroflóry dostanou děti po dvou letech denně tři mililitry drogy. Po čtyřech letech se dávka zvýší na pět mililitrů..

Pediatrové doporučují dávat sirup ráno až do zítra nebo ihned po něm. Po průběhu léčby zácpa zmizí a střeva začnou plně fungovat..

Preventivní opatření

Navzdory své účinnosti nemusí být lék vždy použit..

Ve vztahu k dětem a starším dětem existují následující kontraindikace:

 • přecitlivělost na složky, které tvoří složení;
 • krev je uvolňována z konečníku, její původ není spojen s hemoroidy;
 • metabolismus galaktózy je narušen;
 • exacerbace apendicitidy;
 • střevní obstrukce.

Děti s diabetem mohou tento lék užívat, ale pod přísným dohledem ošetřujícího lékaře.

Zajímavý! Poprvé po úpravě se produkce plynu zvyšuje, ale stav se během prvních dvou dnů normalizuje sám.

V případě, že byla dávka snížena, mohou se objevit nežádoucí účinky, včetně:

 • výskyt bolesti svalů;
 • bolesti hlavy;
 • svalové křeče;
 • průjem a útok zvracení;
 • výskyt bolesti břicha.

Pro odstranění těchto příznaků je nutné upravit dávkování léku.

Pamatujte, že lék eliminuje příznaky zácpy, ale nikoli důvod jeho vzhledu. Tento léčivý přípravek je účinný, zlepšuje stav dítěte, normalizuje střeva, ale aby se již neobjevovaly příznaky zácpy, měly by být nalezeny a odstraněny příčiny jeho vzhledu..

Často kladené otázky

Droga a alkohol

Kompatibilita s dufalakem a alkoholem?

Berte sirup, zatímco intoxikovaný by měl být opatrný. Jde o to, že laktulóza, která je součástí léku, zvyšuje hladinu červených krvinek v krvi, v důsledku čehož se může objevit tromboflebitida. Není to bezpečné, zejména v tomto stavu. To je důvod, proč většina lékařů kategoricky nedoporučuje kombinovat lék a alkohol.

Akce pro dospělé

Jak rychle Dufalac ovlivňuje dospělého?

Podle pokynů může dospělý pozorovat účinek léku po 12-24 hodinách. Se zvyšujícím se dávkováním lze tento čas zkrátit. Můžete ji však zvýšit až po konzultaci s lékařem.

Svíčky dufalac

Chtěl bych vědět o návodu na použití svíček Dufalak?

Tvar svíček se může lišit. Do tří let by se měla používat pouze polovina čípku, po třech letech v celé formě pro děti. Děti od sedmi let a dospělí s jednou svíčkou. Je představena a leží na boku. Aby nedošlo k rozmrazení, uložte lék v chladničce. Po zavedení do konečníku se doporučuje lehnout si deset minut..

Užívání drogy Dufalac u dětí

Jak podávat léky

Aby měl Dufalac správný mírný účinek na tělo dítěte, je důležité znát pravidla, jak dítěti drogu podávat. Stojí za zmínku, že lék je k dispozici ve formě hustého sirupu

Má příjemnou sladkou chuť, a proto ji můžete pít i v čisté formě. Pro lepší absorpci se doporučuje ředit sirup tekutinou: vodou, džusy, kompotem, ledovým čajem, umělou směsí nebo mateřským mlékem..

Pokud jde o dávkování, hodně záleží na věku pacienta. Pro novorozence bude stačit 5 ml. Po 1 roce může být denní dávka zvýšena na 10 ml. Pokud je zácpa nesystematická, můžete se omezit na 1,5 - 3 ml denně. Je vhodné dávkovat lék pomocí speciální čepice nebo pravidelné lžíce.

Pro lepší vstřebávání se doporučuje užívat Dufalac během jídla nebo bezprostředně po jídle. Děti mohou být smíchány s hlavním jídlem: mlékem nebo směsí. Účinek léku bude patrný během dne. V některých případech je reakce pozorována po několika hodinách. Při těžké zácpě může být zapotřebí několika metod, postupně se tělo vrátí do normálu a stolice se normalizuje..

Duphalac pro novorozená varování

Léčivou látkou přípravku Dufalac je laktóza, a proto by se jeho intolerancí nemělo podávat dětem. Je také kontraindikován při vrozených poruchách, jako je galaktózová intolerance, lapónský deficit laktázy (laktázový deficit) nebo glukózo-galaktosová malabsorpce.

Pokyny také uvádějí další kontraindikace a varování pro použití tohoto léku, které je třeba vzít v úvahu při předepisování, mezi nimi zejména diabetes mellitus, střevní obstrukci.

Mějte na paměti, že v prvních dnech užívání Dufalacu pro novorozence může velmi často způsobit nadýmání, nadýmání, koliku, bolest a bolest v břiše. Toto však není jediný seznam vedlejších účinků. Zřídka, pokud věříte pokynům, ale stále je to možné:

 • nevolnost, zvracení;
 • průjem;
 • únava;
 • křeče
 • arytmie, myalgie;
 • porucha reflexu pohybu střev;
 • poruchy rovnováhy voda-elektrolyt.

Pokyny navíc naznačují, že Duphalac pro kojence lze používat pouze pod dohledem lékaře a pouze v nezbytných případech. Pokud po několika dnech od zahájení léčby přípravkem Dufalac není pozorováno žádné zlepšení, musí být o tom rozhodně informován lékař.

Analogy

Duphalac zdaleka není jediný lék na laktulózu, ale objevil se na farmaceutickém trhu jako první, zpět v roce 1960. Jeho bezpečnost při narození byla prokázána..

Existují analogy levnější než značkové léky. To:

 • Normase
 • Prelaxan
 • Lactuvite
 • Lactusan
 • Hodně štěstí
 • Portalac
 • Legendární
 • Romphalac.

Což je lépe říct. Laktulóza sama o sobě je stejná pro léky, ale léky se mohou lišit v pomocných látkách, na které může dítě vyvinout alergii..

Pokud tedy dítě i přes porušení stravy kojící matky nikdy nemělo na tvářích červené skvrny nebo diatézu, pokud nemá ve své rodině alergie, kupte lék za dostupnou cenovou politiku. Nejprve si ale přečtěte, co výrobce píše o kojencích nebo novorozencích. Lékaři dětských oddělení nevidí velký rozdíl mezi Dufalacem, Normasou a Lactuvitem. Mají jen málo zkušeností s předepisováním ostatních léků na seznamu..

Jak pomoci dítěti se zácpou

Za prvé, je nezbytné vyvážit stravu pro kojící matku nebo, pokud je dítě kojeno, předepsat jinou směs.

Duphalac pro novorozence je projímadlo na bázi laktulózy, které je pro kojence naprosto bezpečné.

Laktulóza zvyšuje střevní motilitu, díky čemuž dochází k jejímu projímavému účinku.

Kromě toho stimuluje růst a vývoj normální střevní mikroflóry, což je důležité pro normalizaci gastrointestinálního traktu. Dufalac je k dispozici ve sladkém sirupu v lahvičkách

Dufalac je k dispozici ve sladkém sirupu v lahvičkách.

Díky tomu to pijí děti dobře a není problém s tím, jak dufalac dát novorozencům.

Kromě toho dávka obvykle není velká a může být naředěna vodou nebo mateřským mlékem nebo směsí.

Dávka Duphalacu pro novorozence je vybírána individuálně pediatrem.

Na začátku užívání léku je možná zvýšená tvorba plynu u dítěte díky skutečnosti, že dufalac stimuluje aktivní reprodukci normálních bakterií ve střevě..

Tento jev zmizí po 2-3 dnech podávání. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, měli byste začít s užíváním léku s polovinou nebo dokonce čtvrtinou předepsané dávky a během 3 až 4 dnů jej postupně uvádět na požadovaný objem..

Duphalac pro novorozence by se měl užívat jednou denně současně..

Lepší po nočním spánku nebo prvním ranním krmení. Někdy může dětský lékař doporučit užívání léku v poloviční dávce dvakrát denně.

Během léčby přípravkem Duphalac by měl být novorozencům nabídnut další objem vody podle jeho denního požadavku, aby nedošlo k dehydrataci.

Dufalac je u dětí dobře snášen, prakticky nemá žádné vedlejší účinky, hlavní věc je nadýmání na začátku podávání..

Neměli byste ho však dávat svému dítěti sami. Duphalac pro novorozence by měl předepisovat lékař!

V případě předávkování Duphalacem jsou možné bolesti břicha, nauzea, zvracení, průjem..

Duphalac pro novorozence je kontraindikován:

 1. Galaktosémie;
 2. Střevní obstrukce;
 3. Individuální nesnášenlivost.

S opatrností - s nesnášenlivostí laktózy. Dufalac pro novorozence je účinný a bezpečný již od prvních dnů života dítěte

Dufalac pro novorozence je účinný a bezpečný již od prvních dnů života dítěte.

Úroveň důkazu o účinnosti laktulózy, účinné látky Duphalacu pro novorozence, je A, spolehlivě účinné léčivo.

Léčba léčivem může probíhat od jednoho měsíce nebo více.

Je třeba mít na paměti, že během léčby dufalakem by dítě mělo mít každodenní stolici! Pokud tomu tak není, to je stolice každý druhý den nebo méně, je nutná úprava dávky!

Průměrná cena Duphalacu pro novorozence je asi 300 rublů na 100ml láhev. Toto množství léku stačí pro léčbu novorozeného dítěte.

Sirupová pohodlná léková forma pro děti

Dufalac vyrábí společnost Solvay Pharmaceuticals and Abbot Healthcare Products B.V. (Holandsko). Jedinou formou uvolňování léčiva je sirup s dávkou 667 mg / ml. To znamená, že každý mililitr léčiva obsahuje 667 mg laktulózy..

Průhledný sirup s neutrální vůní a příjemnou sladkou chutí na policích lékáren najdete v plastových lahvích o objemu 200, 500 a 1000 ml (včetně odměrky o objemu 5 ml) nebo sáčcích pro jednu dávku 15 ml (10 ks v balení). Lék je balen v bílo-zelené lepenkové krabici a je vybaven návodem k použití (stáhnout návod ve formátu pdf). Průměrná cena za 500 ml láhev je 440 s., Za balení 10 sáčků - 300 s..

Děti mají rádi lék, protože chutná dobře.

Dufalac jako projímadlo

Co je a co je droga Dufalac. Instrukce odkazuje Dufalac na skupinu osmotických projímadel. Základem léčiva je komplexní uhlohydrátová laktulóza, jejíž rodiče jsou fruktóza a galaktóza (mléčný cukr)..

Laktulóza se získává z přírodního produktu - syrovátky používané při výrobě sýrů. Během procesu čištění jsou ze surovin odstraňovány živočišné bílkoviny a další možné alergeny, ale nečistoty monosacharidů: fruktóza, laktóza a galaktóza mohou zůstat (proto by se lék neměl používat, pokud dojde k narušení stravitelnosti těchto uhlohydrátů)..

Vzhledem k nedostatku potřebných enzymů u lidí se laktulóza netráví ani v žaludku ani ve střevech, ale pouze prochází skrz.

Vzhledem ke své struktuře přitahuje vodu z cév, které živí střeva (proto by se léčivo nemělo brát během dehydratace). Zvýšení objemu obsahu střeva (to se nazývá onkotický účinek) zvyšuje peristaltiku, což vede k vypouštění stolice a plynu, to znamená, že léčí zácpu u kojenců.

Při procesu v tlustém střevě se Dufalac rozkládá na kyselinu mléčnou a octovou, která zde snížením pH přitahuje prospěšné bakterie. Po laktulóze pro ně slouží jako potrava a normalizuje bakteriální složení střev.

Lék je tedy účinný, pokud analýza dysbiózy ukázala, že stolice obsahuje méně bifidum nebo laktobacily. Potvrzují to studie provedené pediatrem F.Petuelym z Rakouska, který si již ve dvacátých letech všiml, že pokud se do potravin nepřetržitě užívají umělé děti, přidává se laktulóza, počet bakterií bifidum ve stolici se zvyšuje čtyřikrát..

Účinné množení ve střevě vytváří prospěšné bakterie v něm kyselé prostředí. To, stejně jako vlastnosti samotné laktulózy, brání tvorbě propionobakterií, které syntetizují amoniak z proteinů. Lék dostupný v této látce se přeměňuje v ionizovanou formu, která zabraňuje jeho absorpci do krve

To je zvláště důležité u onemocnění jater doprovázených nažloutnutím kůže, protože amoniové soli jsou pro mozek velmi toxické.

Proto je laktulóza - základní složka dufalaku - nesmírně užitečnou látkou. Ale i přes všechny jeho pozitivní vlastnosti by pediatr měl říci, zda lze Dufalac použít. Proč to vysvětlíme později.

Pravidla skladování

Aby si laktulóza udržela své léčivé vlastnosti, je nutné dodržovat správný režim skladování léčiva. Zamezte kontaktu s slunečními paprsky a přehřátí jeho obsahu. Horní práh teploty je 25 stupňů Celsia. Optimální podmínky - police chladničky.

Doba použitelnosti uzavřeného léčivého přípravku je 3 roky od data výroby. Je třeba zvážit, že po otevření nádoby je nutné její obsah použít do 1 měsíce. Při delším skladování otevřené láhve klesá účinnost Dufalacu.

Indikace dufalaců pro použití

Před začátkem použití je třeba prozkoumat indikace pro použití Dufalacu. Hlavní na seznamu je těžká chronická zácpa. Lék se také používá ke změkčení stolice pro lékařské účely hemoroidy nebo před operací na tračníku nebo análním průchodu. Kromě těchto hlavních indikací je pro použití přípravku Dufalac zapotřebí několik dalších faktorů:

 • dysbióza nebo enteritida v případě výskytu na pozadí salmonelózy;
 • syndrom putrefaktivní dyspepsie při akutní otravě jídlem u dítěte;
 • preventivní léčba jaterní encefalopatie, kómatu nebo prekomatu;
 • bolestový syndrom vyplývající z odstranění hemoroidů;
 • kolitida a polypy tlustého střeva.

Jak Dufalac

Vzhledem k laktulóze není účinek Dufalacu pouze na změkčení výkalů. Po použití lék pomáhá zvyšovat růst prospěšných bifidobakterií a laktobacilů. To zlepšuje střevní mikroflóru. Pod jejím vlivem se laktulóza rozkládá na organické sloučeniny, což vede ke snížení kyselosti a osmotického tlaku. Tyto účinky pomáhají stimulovat střevní motilitu a zjemňují výkaly. Sečteno a podtrženo - normální fyziologický rytmus vyprazdňování se vrací.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Podobně jako jiné léky, může mít i Dufalac některé nežádoucí účinky. Důvodem je zejména individuální citlivost dítěte na konkrétní látku, která je jeho součástí. To se často projevuje alergickou reakcí. V tomto případě byste měli hledat náhradní lék.

V případě předávkování se mohou objevit následující příznaky:

 • bolest břicha;
 • slabost;
 • nevolnost a zvracení;
 • porušení acidobazické rovnováhy zažívacího systému.

Pokud se budete řídit doporučeními lékaře a dáte lék dítěti správně, takovým následkům lze snadno zabránit. Rovněž nepředepisujte svévolně léčbu přípravkem Dufalac, nejste přesvědčeni o nutnosti lékových intervencí a absence kontraindikací..

Když je předepsán lék

Pokyny uvádějí, že použití Dufalacu je nezbytné, pokud:

 • zácpa
 • enteritida;
 • komplexní terapie dysbiózy;
 • jaterní encefalopatie;
 • po operacích střev a jiných podmínkách, kdy je nutné snížit zátěž svalů zažívacího traktu a současně přispět k vylučování stolicí;
 • putrefaktivní dyspepsie (tato diagnóza se provádí na základě fekální analýzy).

Poznámka! U dětí v prvních 28 dnech života je jmenování Dufalacu odůvodněno pouze pro založení laktace u jeho kojící matky, protože pouze zralé mateřské mléko bude obsahovat nezbytné sacharidy podobné laktulóze, které mohou mít prebiotický účinek.

Droga je předepisována nejen v nepřítomnosti stolice po dobu 1–2 dnů (což je hlavní příznak zácpy u novorozence), ale také v případě, že je u novorozenců snížena až 3krát au dětí až do roku - až 1krát denně. V tomto případě dítě vykazuje známky úzkosti, stlačuje nohy k žaludku, šepotá.

Laik nedokáže tyto příznaky odlišit od známek takové chirurgické patologie, jako je střevní obstrukce, při které může Dufalac poškodit. Proto, před nákupem léku, pokud je dítě neklidné v nepřítomnosti židle, přitahuje nohy k žaludku, pokud je jeho žaludek oteklý, je třeba se poradit s dětským chirurgem.

Dufalac pro novorozence návod k použití

Duphalac je projímadlo patřící do skupiny osmotických a prebiotických léčiv. První z nich pomáhají změkčit a zvýšit množství stolice, protože brání vstřebávání tekutiny do krve, to znamená, že ji drží v konečníku, takže stolice nevyschne. Hlavním rozlišovacím znakem posledně jmenovaného je kromě toho také schopnost aktivovat reprodukci přirozené střevní mikroflóry, a tím zabránit šíření patogenní mikroflóry. Proto je Dufalac pro děti často předepisován také pro dysbiózu.

Mělo by být řečeno, že osmotické projímadla mají některé nevýhody a nejsou vhodné pro dlouhodobé použití, ani pro léčení chronické zácpy. Prebiotické vlastnosti Dufalacu to však kompenzují, protože mu dávají výhodné výhody:

 • zkapalňuje a zjemňuje stolici;
 • stimuluje střevní motilitu;
 • odstraňuje toxické látky z těla;
 • zlepšuje vstřebávání fosfátů a vápenatých solí;
 • podporuje eliminaci amonných iontů;
 • přispívá k obnově přirozené střevní mikroflóry;
 • nezpůsobuje dehydrataci a závislost.

S tak působivým souborem výhod mají prebiotika a některé „nevýhody“. Nejdůležitější z nich je dlouhý nástup terapeutického účinku: Dufalac začíná působit jeden den nebo dokonce několik dní po zahájení podávání, a to je třeba vzít v úvahu. Účinek jeho použití je však perzistentnější než při léčbě drogami jiných vysokorychlostních skupin.

Jak již bylo snadné uhodnout, Dufalac se používá při léčbě zácpy, jakož i při porušování jater, dysbiózy, putrefektivního dyspepsického syndromu, enteritidy, periodontálního onemocnění.

Články O Neplodnosti