Hlavní Zdraví

"Dufalac" pro dítě. Dufalac (sirup): návod k použití

U dětí není gastrointestinální trakt dobře formován. Navíc často dochází k narušení vylučovacího systému v důsledku poruch mikroflóry. Proto je zácpa u dítěte běžným problémem, který vyžaduje správné řešení. V pediatrii jsou laxativa předepisována s velkou péčí a pod dohledem lékaře. Není mnoho léků na zácpu pro děti. Jedním z nich je Dufalac (sirup). V tomto článku jsou popsány pokyny k použití, recenze spotřebitelů, náklady na lék.

Aktivní složky léku "Dufalac"

Lék "Dufalac" se skládá z laktulózy a čištěné vody. Toto složení léčiva má vysokou úroveň bezpečnosti pro použití v pediatrické praxi. Protože se účinná látka prakticky nevstřebává do krevního řečiště, ale má lokální účinek ve střevě, po kterém se přirozeně vylučuje z těla. Proto používejte „Dufalac“ pro novorozence i pro léčbu těhotných žen.

Uvolněte formuláře

Sirup "Dufalac" je k dispozici ve dvou formách:

 • v jednorázových sáčcích po 15 ml;
 • v plastových lahvích po 200 ml, 500 ml nebo 1 l.

V závislosti na věku malého pacienta a léčebném postupu doporučeném lékařem je vybrána nejvhodnější forma balení. Takže pro kojence do 7 let je praktičtější a ekonomičtější zvolit lahve různých velikostí. „Dufalac“ pro dítě starší než uvedený věk je lepší koupit v jednorázových pytlích, které již mají objem sirupu doporučený pro tento věk, konkrétně 15 ml.

Podstata drogy

Jak jednoduchá laktulóza pomáhá vypořádat se s tak citlivou záležitostí, jako je zácpa? Princip činnosti spočívá v tom, že v důsledku metabolických procesů má účinná látka schopnost rozkládat se na organické kyseliny. Ovšem ovlivňují pohyblivost střeva. A také díky zadržování tekutin pod vlivem probíhajících oxidačních procesů se změkčuje konzistence stolice a zvyšuje se jejich objem. „Dufalac“ pro dítě jemně, aniž by poškodil střevní stěnu, aktivuje proces přirozeného pohybu střev.

Kromě skutečnosti, že léčivo nemá agresivní účinek a má vysokou úroveň bezpečnosti, laktulóza obsažená v přípravku podporuje tvorbu flóry užitečné pro normální fungování střev ve formě laktobacilů a bifidobakterií. Jak se to stane? V lidském těle jsou důležité důležité mikroorganismy, které vykonávají různé funkce. Když se vyskytnou jakékoli poruchy trávení, většina z nich zemře a začne se růst patogenní mikroflóra, což vede k různým zdravotním problémům, včetně zácpy. Pod vlivem metabolických procesů, které se vyskytují ve střevě po užití léku, se vytváří příznivé prostředí pro růst prospěšných bakterií. Zvyšováním počtu pomáhají bojovat proti zácpě. Tak projímadlo „Dufalac“ jemně a přirozeně koriguje flóru a spouští normální fyziologickou střevní motilitu.

Při analýze principu účinku tohoto léku lze konstatovat, že ve srovnání s léčivými přípravky, jejichž účelem je pouze mechanické podráždění střeva, aby se aktivoval proces defekace (například různé čípky a mikroklystry), a který má jediný účinek, má projímadlo „Dufalac“ úplnou obnovu fyziologické funkce střev, která bude mít trvalý výsledek. Na druhou stranu však tento lék není určen k „dočasnému“ řešení problému. Jeho působení může začít 2-3 dny po první dávce.

Indikace pro jmenování sirupu

Má několik označení "Dufalac" (sirup). Návod k použití uvádí následující:

 1. Nejprve lékař doporučí tento lék k zácpě (bez pohybu střev), aby obnovil fyziologický proces.
 2. Někdy je lék předepsán před nebo po chirurgickém zákroku, kdy je zapotřebí změkčení stolice.
 3. Lék se také používá k léčbě jaterní encefalopatie..

V jakém věku může dát dítěti "Dufalac"?

Lék "Dufalac" pro dítě, pokud je uvedeno, může být předepsán lékařem i pro léčbu dítěte prvního roku života. Tato volba je vysvětlena skutečností, že účinná látka léčiva je absorbována do krevního řečiště pouze v malých dávkách. Laktulóza působí pouze lokálně a neovlivňuje fungování jiných systémů a orgánů.

Jakákoli laxativa, včetně dufalaku pro novorozence, se však používají pouze v nejnutnějších případech, protože tyto drogy mohou být návykové. To znamená, že projímadlo s nesprávně zvoleným dávkovacím režimem může vést k úplnému zastavení střevní motility a závislosti na lécích. Proto je velmi důležité správně vypočítat dávku sirupu a dobu trvání.

Dávkování pro děti

Kolik tedy dát? Dufalac je předepsán dítěti v dávce. Závisí to na věku a složitosti nemoci. Správně určit dávkování léku pro děti může pouze pediatr. V pokynech pro sirup jsou uvedeny následující indikátory:

 1. U dětí do jednoho roku je denní dávka až 5 ml. Lze ji rozdělit do několika metod. Jak dávat drobky "Dufalac" do jednoho roku? Před použitím sirupu by měly být děti určitého věku naředěny šťávou, mlékem nebo výživou. Protože sirup má hustou viskózní strukturu bez výrazného zápachu, děti mohou odmítnout užít drogu nebo může dojít k nedobrovolnému reflexu roubíků. V tomto případě lék nepřináší pouze očekávané přínosy, ale může také způsobit prodloužené zvracení, které lze zastavit pouze u speciálních léků..
 2. Děti do 6 let denně mohou užít až 10 ml a také rozdělit dávku na 2-3 dávky.
 3. Pro děti ve věku 7-14 let je vhodné použít jednodávkové sáčky s drogou o objemu 15 ml.

Láhev přípravku obsahuje odměrku, pomocí které je vhodné měřit Duphalac pro dítě. Díky takové jednoduché adaptaci je významně snížena možnost chyby při měření dávky léku, takže není obtížné používat lék doma.

Možné nežádoucí účinky

Sirup je obvykle u dětí dobře snášen, aniž by způsoboval vedlejší účinky. Ve vzácných případech jsou však tyto reakce zaznamenány:

 • nadýmání;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • bolení břicha;
 • průjem;
 • při předávkování nebo při dlouhodobém podávání může dojít k nerovnováze elektrolytů.

Nejčastěji tyto příznaky po ukončení léčby zmizí samy o sobě a nevyžadují lékařské ošetření. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků na Dufalac, mělo by být další použití odloženo a lékař by měl být konzultován ohledně vhodnosti výběru jiného léku..

Kontraindikace

Má nějaké kontraindikace "Dufalac" pro dítě. Konkrétně nemůžete tento lék použít za následujících podmínek:

 • střevní obstrukce;
 • riziko prasknutí nebo krvácení do střev;
 • individuální nesnášenlivost účinné látky - laktulóza.

Sirup "Dufalac": aplikace, cena

Cena sirupu závisí na objemu balení. Takže taška skládající se z jedné dávky 15 ml bude stát asi 50 rublů. Láhev 200 ml stojí asi 600 rublů, 500 l - 900 rublů.

Recenze léků

Recenze tohoto projímadla jsou kontroverzní. Rodiče často očekávají od léku rychlý účinek. Pokyny v pokynech pro sirup však jasně ukazují, že nástup léčiva je možný po 3 dnech. Kromě toho, abyste dosáhli stabilního a trvalého výsledku, měli byste podstoupit celou léčbu předepsanou lékařem. Lék "Duphalac" má různé dávkovací režimy. Dávka uvedená v příbalové informaci je indikativní. Pouze lékař dokáže přesně určit potřebný průběh léčby, vzhledem k věku, závažnosti onemocnění, tendenci k alergickým reakcím malého pacienta a mnoha dalším faktorům. Pokud tato doporučení porušíte, spotřebitelé nemusí najít očekávaný účinek sirupu Dufalac, přičemž zároveň mají negativní dopad na tento lék, a proto je třeba provést kontrolu.

Ale pokud budete dodržovat dávkování, má lék šetrný účinek na střeva, normalizuje flóru, aktivuje peristaltiku. Je třeba poznamenat, že účinek užívání této drogy je dlouhý a udržitelný..

Analogy

Analogy Dufalacu jsou považovány za léčiva založená na laktulóze, například Lactulose Poly, Normase, Portalac, Romphalac. Tyto léky mají své kontraindikace, dávkovací režimy, mají jiný princip účinku. Bez konzultace s lékařem nemůžete změnit Dufalac na jiné léky, zejména při léčbě dětí, může to poškodit vaše zdraví.

Souhrnně lze říci, že Dufalac je nejbezpečnějším projímadlem pro děti a těhotné ženy..

Jak dát dufalac kojencům - návod k použití proti zácpě

Někdy novorozenci trpí zácpou a střevní dysfunkcí. Dufalac odkazuje na projímadla, která pomáhají dětem se zácpou a zlepšují funkci střev. Obvykle je k dispozici ve formě jednorázových sáčků a lahví různých objemů.

Dufalac se doporučuje, aby novorozenci neužívali více než 5 ml. Lék v lékárnách je vydáván bez lékařského předpisu, ale neměli byste ho užívat bez jmenování pediatrem. Obecně se laxativum nejlépe používá pouze pod dohledem lékaře a ve výjimečných případech, protože může způsobit zhoršení funkce vyprazdňování. To je důvod, proč byste se měli seznámit s recenzemi drog Dufalac jiných matek, abyste se mohli rozhodnout, zda ji použijete nebo použijete jiné způsoby boje proti zácpě u novorozenců.

speciální instrukce

Pokud po dobu několika dnů užívání léku nemá žádný účinek, poraďte se se svým lékařem.
Mějte na paměti, že Dufalac může obsahovat malé množství cukrů (například laktózy, galaktózy, fruktózy). Při dávkování k léčbě zácpy to není problém u pacientů s diabetem. Při léčbě jaterního kómatu (encefalopatie) by se však u této skupiny pacientů měl zvážit obsah cukru..

Pacienti s nesnášenlivostí galaktosy by fruktóza neměli tento lék užívat. Duphalac pro novorozence lze použít pouze pod dohledem lékaře.

Dufalac je projímadlo, které se široce používá kvůli jeho mírnému účinku v kombinaci s jeho účinností. Tento produkt se vyrábí v Nizozemsku. Účinná látka ovlivňuje stav střevních stěn, pomáhá vyrovnat se.

Mírný účinek umožnil použití Dufalacu pro novorozence, což dále ovlivnilo jeho popularitu. Musíte však vědět, jak užívat takový lék, aby nedošlo k nadměrnému výskytu a nežádoucím účinkům. Každá věková skupina má své vlastní přijatelné dávkování..

Laktulóza se rozkládá střevní flórou tlustého střeva na organické kyseliny s nízkou molekulovou hmotností, což vede ke snížení pH a v důsledku zvýšení osmotiky zvyšuje objem obsahu střeva

Drogové výhody

Dufalac získal důvěru mnoha rodičů a lékařů pro děti. Vyznačuje se těmito výhodami:

 • Lék nedráždí sliznici tlustého střeva, a proto je jeho účinek poměrně mírný.
 • To vede k změkčení a odstranění velkého množství neprůchodných výkalů.
 • Prakticky žádné kontraindikace.
 • Studie ukazují, že jeho použití má pozitivní vliv na střevní mikroflóru..
 • Není zakázáno dávat novorozence od prvního dne života.

Pokyny pro Dufalac

Před použitím musíte zjistit, jak podat Duphalac, v jakých dávkách se tento lék používá. Sirup se v případě potřeby spolkne, zředí se vodou

Pijte tekutinu jednou denně, je důležité pokračovat v kurzu současně. Pokud byl lék opilý ráno, pak v následujících dnech by měl být užíván ráno

 • Dospělí by měli v případě potřeby užít 20-40 ml léku, což má okamžitý účinek na zácpu.
 • Pro udržení dobrého stavu se po určitou dobu používá dávka 15-30 ml..
 • Primární objem je předepsán lékařem. Dá se rozdělit na dvě části, takže je nutné produkt vypít dvakrát denně.
 • Děti mladší než jeden rok jsou předepisovány nejvýše 5 ml denně.
 • Děti mladší tří let jsou ve věkové kategorii 1-6 let. Mohou pít až 10 ml za jeden den.
 • Pro starší děti do 13–14 let je přijatelná denní dávka 15 ml.

Nejmenší dávky se používají pro novorozence. Často mají dostatečný objem 1 ml, ale toto množství může být postupně pod dohledem lékaře zvýšeno na 5 ml. Pokud chcete ovlivnit encefalopatii, denní norma někdy dosahuje u dospělého 45 ml, ale přesná dávka se bere individuálně.

Lidé trpící zácpou se vždy zajímají o to, jak dlouho Dufalac jedná. Protože je produkt měkký, účinek zabere čas. Významná zlepšení jsou obvykle patrná po několika dnech..

Možná klystýr je lepší?

Tato otázka vzrušuje mnoho moderních matek. Enema má více nevýhod než výhod. Především je to pro rodiče nepohodlné, protože musíte připravit řešení pro klystýr. Tato metoda navíc umývá z těla dítěte spolu s patogenními bakteriemi užitečnými, jejichž cílem je normalizace trávicích procesů. Proto po klystýru budete muset obnovit normální střevní mikroflóru a metabolické poruchy.

Z tohoto důvodu se doporučuje užívat osvědčené a bezpečné léky na zácpu, jako je Dufalac. Tento lék lze užít od prvních dnů života, pokud nedochází k alergické reakci na laktulózu. Projímadlo je bezpečné pro zdraví dítěte, pokud jsou jasně dodržena všechna doporučení výrobce a pediatra.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Před nákupem této drogy, a ještě více předáním novorozencům, je důležité zajistit, aby neexistovaly možné kontraindikace, aby se zjistilo, zda může být opilá. Přestože je tento lék určen k pomoci s mnoha problémy se střevy, neměl by být podáván v případě akutní střevní obstrukce

Další kontraindikací je galaktosémie - dědičné onemocnění spojené s metabolickými problémy, díky kterým se galaktóza nemůže normálně proměnit na glukózu..

Lék se samozřejmě nepodává dětem ani dospělým, pokud je to možné, individuální nesnášenlivost k některým složkám kompozice. Zejména produkt není zdaleka vždy vhodný pro lidi, kteří nesnášejí laktózu. Pokud má osoba krvácení do střeva, musíte navštívit lékaře a vyhledat jinou léčebnou metodu, zejména pokud etiologie procesu zůstává nejasná..

Přestože návod k použití zahrnuje použití Duphalacu pro jaterní encefalopatii, příjem musí být proveden pečlivě

To je zvláště důležité, pokud pacient trpí nejen encefalopatií, ale také

Přestože je taková lékárna předepsána pro dítě, má řadu možných vedlejších účinků. Mezi nimi:

 • Intenzifikovaná tvorba plynu, která se objevuje několik dní po zahájení kurzu.
 • Nevolnost.
 • Zvracení.
 • Bolest břicha.

Všechny nedávné vedlejší účinky přímo souvisejí s překročením přípustného dávkování. Ve zvláště závažných případech, při vystavení jaterní encefalopatii a jiným podobným onemocněním, může předávkování způsobit problémy s rovnováhou elektrolytů. V jednodušších situacích stačí přestat užívat drogu, vedlejší účinky by měly zmizet.

Vypouštěcí forma, složení a balení

 • transparentní žlutý hustý sirup pro orální použití;
 • jednorázové sáčky, objem - 15 ml.

- lepenkové obaly z 10 sáčků a lahví (200, 500, 1000 ml) z hustého polyethylenu se žlutým víčkem z polypropylenu nahoře, nalepené na štítku na láhvi s poznámkou pro použití ve státě, ruský jazyk.

Aktivní složkou je laktulóza, dalším prvkem je vyčištěná voda.

farmaceutický účinek

- projímavý sirup s hypersomatickými účinky, zaměřený na zajištění pozitivního účinku na metabolismus dusíku, stimulaci střevní motility.

Způsobuje migraci amoniaku z krve do střev, snižuje účinky toxických látek během metabolismu, inhibuje jejich vstřebávání v žilách dolních genitálií.

Biologicky aktivní složka začíná rychle působit na přirozenou mikroflóru ve stěnách tlustého střeva.

Laktulóza podporuje zvýšení procenta laktobacilů, vede k rychlému rozkladu vytvořených kyselin s nízkou molekulovou hmotností, ke snížení kyselosti v lumen trávicí trubice..

Tato interakce rychle snižuje osmotický tlak ve střevní stěně, zvyšuje obsah střeva a stimuluje peristaltiku..

Při perorálním podání projímadla

Absorpce dufalaku v zažívacím traktu je zanedbatelná. Lék téměř nezměněný dosáhne stěn tlustého střeva, dělí se pod vlivem normální mikroflóry na jednotlivé prvky.

K metalizaci dochází zcela i v případě nadměrných dávek. Vylučování z těla Duphalac téměř beze změny.

Drogové výhody

Dufalac získal důvěru mnoha rodičů a lékařů pro děti. Vyznačuje se těmito výhodami:

 • Lék nedráždí sliznici tlustého střeva, a proto je jeho účinek poměrně mírný.
 • To vede k změkčení a odstranění velkého množství neprůchodných výkalů.
 • Prakticky žádné kontraindikace.
 • Studie ukazují, že jeho použití má pozitivní vliv na střevní mikroflóru..
 • Není zakázáno dávat novorozence od prvního dne života.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Při používání Duphalacu s některými léky mohou nastat některé následky:

 1. Dufalac v kombinaci s antibiotiky může snížit terapeutický účinek.
 2. Současné použití laktulózy přispěje k přerušení uvolňování účinných látek ze střevní flóry.
 3. Použití Duphalacu s projímadly je nežádoucí, aby nedošlo k předávkování, narušení defekčního reflexu, snížení pH střevního obsahu..

Dufalac podle návodu k použití nezávisle snižuje kyselost ve střevním prostředí a uvolňuje ze spolu-závislých složek.

Kompatibilita s alkoholem

Během léčby Dufalacem se doporučuje alkohol zcela opustit. Je povoleno používat sirup a prášek pro muže 18-20 hodin před pitím alkoholu, pro ženy 24-26 hodin nebo naopak 8-10 hodin po pití alkoholu.

Kompatibilita dufalacu s alkoholem může způsobit nežádoucí účinky z jater a žaludku, což vede k:

 • tinnitus;
 • bolest hlavy;
 • krvácení do žaludku;
 • mukózní projevy.

Indikace pro použití

Cílené užívání drogy je zaměřeno na odstranění zácpy, regulaci kvality a rychlosti vyprazdňování stěn tlustého střeva, oslabení peristaltiky, volný výtok měkkých výkalů.

Častěji se Dufalac používá k zácpě, bez ohledu na původ, s cílem uvolnit a změkčit stolici, zlepšit pohyblivost střev, uvolnit tělo od toxinů, patogenů (salmonely, shigely, E. coli)..

Kontraindikace

Bezpodmínečné kontraindikace pro použití Dufalacu jsou:

 • střevní obstrukce;
 • žaludeční vřed;
 • malaktsorpce galaktózy;
 • gastrointestinální perforace;
 • galaktosémie;
 • nadměrná citlivost na laktulózu.

Dufalac vyžaduje opatrné použití v případě rektálního krvácení, análních puklin, tileostomie, kolostomie, intolerance laktózy, diabetes mellitus

Náklady a analoga

V recenzích na Dufalac není těžké narazit na fráze, že lahvičky s projímadlem nejsou vůbec levné. Do jisté míry tomu tak je, protože cena 200 ml balení dosáhne 300 rublů. Z tohoto důvodu se mnozí rozhodnou najít levnější analogy lépe..

Mezi ruskými možnostmi vyniká Lactusan, jehož účinná látka je stejná jako laktulóza. Tento lék však nelze považovat za plnohodnotnou náhražku, možnost použití musí být konzultována s lékařem. Je možné použít jiné analogy, jako je Normase, Legendal a Lizalak, měl by se také rozhodnout specialista.

Pro odstranění zácpy, pro podporu stimulace peristaltiky, pro zlepšení vyprázdnění tlustých střev střeva, pomůže Duphalac, návod k použití, s ohledem na anotaci, uvést, že tento lék je osmotický, projímadlo.

Normalizuje zlepšení absorpce vápenatých a fosfátových solí, rozkládá střevní flóru na kyseliny s nízkou molekulovou hmotností a vede ke snížení akumulované koncentrace Ph ve střevě..

Mohu to použít u novorozenců

Věkové limity pro užívání Dufalacu nejsou výrobcem uvedeny v pokynech pro sirup. Takový nástroj lze poskytnout i novorozencům, ale pouze po lékařském vyšetření. Neškodí těhotným ženám ani při kojení. Nedoporučuje se však podávat tento lék tříměsíčnímu, sedmiměsíčnímu nebo jednoletému nebo starším dětem bez souhlasu pediatra..

Lék v pytlích se obvykle předepisuje dětem starším 7 let, protože obsah by měl být užíván okamžitě a sirup obsažený v jednom balení je jedna dávka pouze pro malé pacienty této věkové skupiny. Pokud však dítě určí lékař ve věku 7 let a starší jako jednorázová dávka menší než 15 ml, je nutné použít lék v lahvi.

Nyní si poslechneme doktora Komarovského, jak léčit zácpu u dětí.

Duphalac pro novorozence z zácpy lze předepsat od jakéhokoli věku. Droga nemá žádná věková omezení a může být použita u kojenců. To však vyžaduje neustálé sledování odborníkem z důvodu vývoje nesnášenlivosti složek v daném věku.

U kojených dětí se problémy s pohybem střeva vyskytují jen zřídka. Prvních 1,5 měsíce vychází dětská stolička asi 7krát denně. Normálně to vypadá jako kaše promíchaná s nestráveným mlékem. Vůně by měla být kyselá. Pokud jsou výkaly hustší, může to být známka zácpy..

U dítěte na umělém krmení je stolice pevnější, svým vzhledem a vůní připomíná výkaly dospělého. V tomto případě je obtížnější identifikovat problémy s pohybem střeva. Do druhého měsíce života klesá frekvence pohybů střeva na 2-3krát denně. I když k vyprazdňování dochází jednou za několik dní, není to důvod k obavám..

Pokud je problém se stolicí, mohou být novorozencům podány Duphalac. Doporučuje se pro zácpu, průjem. Nedostatek střevních pohybů během 2-3 dnů naznačuje abnormality ve střevech. To je doprovázeno úzkostí ze strany dítěte, stává se slzným, ztrácí chuť k jídlu. Rodiče si všimnou častých pokusů o defekaci. Zácpa je náchylnější k dětem, které jsou kojeny i krmeny.

Příčinou střevních problémů u novorozenců, kteří nedostávají doplňkové potraviny, je často podvýživa matky nebo nedostatek mateřského mléka. Mezi další faktory vedoucí k zácpě u kojenců patří:

 • vrozené střevní patologie (úzký konečník, nedostatečně vyvinuté tlusté střevo);
 • nezralost střeva (obvykle zmizí do 2 měsíců);
 • křivice;
 • onemocnění nervového systému;
 • problémy s játry
 • poruchy štítné žlázy.

Vzhledem k rozsáhlému seznamu důvodů tohoto stavu je nutné konzultovat s lékařem možnost použití projímadel.

Častěji problémy s vyprazdňováním naznačují, že směs není vhodná pro dítě. Dalším důvodem může být porušení střevní mikroflóry v důsledku užívání tablet. Protože je léčivo prebiotikum, které stimuluje růst laktobacilů, snadno se s tímto problémem vyrovná. Patogenní mikroflóra v důsledku užívání léčiva je inhibována.

Lék se doporučuje, pokud dítě vyžaduje chirurgický zákrok na konečníku nebo konečníku. Kromě toho lze Dufalac použít k léčbě těhotných a kojících žen. Neovlivňuje vývoj plodu a neabsorbuje se do mateřského mléka..

Před podáním novorozence Dufalac se musíte ujistit, že hromadění plynů ve střevě není příčinou obav, protože léky situaci zhoršují. S nadýmáním přichází úleva, když masírujete bříško a přitlačíte k němu nohy.

Duphalac během těhotenství

Při zvažování jakékoli drogy je zvláštní místo obsazeno otázkou možnosti jeho užívání v období těhotenství nebo krmení dítěte. V té době je u žen velmi často pozorována zácpa, takže se snaží najít vhodný prostředek k ovlivnění problému..

Ve většině případů lékaři během tohoto období zakazují používání projímadel. Důvodem je skutečnost, že děloha a konečník jsou stahovány stejnými svaly. Ne každá žena je však schopna vyrovnat se se zácpou výhradně prostřednictvím stravy. Takový proces trvá dlouho, než je tělo nově vybudováno..

Naštěstí se věří, že Dufalac může být použit během těhotenství. Je to způsobeno tím, že jemně působí na tělo, aniž by působilo vážně negativně. Kromě toho pomáhá tělu vstřebávat vápenaté soli a neodstraňuje je, jako některé jiné léky. Tento aspekt je pozitivní pro těhotné ženy..

Kojící matky si také mohou koupit v lékárnách Duphalac. Tento léčivý přípravek nebude mít na dítě škodlivý účinek. Tento lék je považován za jeden z nejbezpečnějších ve své kategorii, pokud jde o účinek na nakládání a krmení dětí.

Recenze

Mnoho matek pozitivně reaguje na léčbu dětí s Dufalacem a tuto léčbu považuje za bezpečnou a pohodlnou, protože je představována sirupem. Berou na vědomí, že tento lék působí velmi jemně a prakticky nezpůsobuje žádné negativní vedlejší reakce. Alergie na léky jsou velmi vzácné..

Sirup je oceňován hlavně za schopnost dávat dětem jakéhokoli věku a snadnosti dávkování, ale existují i ​​negativní recenze, ve kterých existují stížnosti, že droga nepomáhá, kvůli čemuž musíte koupit další projímadlo. Také pro některé matky se cena Dufalacu zdá být předražená a chuť není příliš příjemná (maskování). Některé recenze uvádějí závislost, která nastala po dlouhém průběhu takového léku.

Analogy

Následující léky mají podobný účinek:

 1. Hodně štěstí
  v kompozici s laktulózou, poskytující hypersomatický účinek ke zlepšení absorpce vápenatých a fosfátových solí, odstranění amonných iontů, inhibici absorpce toxinů obsahujících dusík a potlačení reprodukce salmonel. Účinek je 2-2 dny po aplikaci. Indikace: zácpa, chronické hemoroidy, jaterní kóma, encefalopatie, resekce hemoroidů. Cena -
  200-260 rub.
  na 200 milionů sirupů.
 2. Laktulóza
  , transparentní žluté složení, syntetický disacharid s rychlým průnikem do stěn tlustého střeva, metabolická reakce. Lék poskytuje intenzivní měkký, projímavý účinek, zlepšuje peristaltiku, zjemňuje stolici díky zadržování tekutin ve střevech. Indikace: salmonelóza, těhotenství, laktace, resekce hemoroidů, poruchy trávení, jaterní kóma, chronická zácpa. Analogy: Medulak, Portalac, Lactuvit, síran hořečnatý, Dufalac. Náklady -
  170 rub.
 3. Legendární
  , indikace k použití: jaterní encefalopatie, salmonelóza, zácpa, bolest po odstranění hemoroidů, dyspepsie. Cena -
  190 rub.
 4. Lizalac
  - projímadlo pro obnovení normální funkce střev. Uvolňovací forma - syntetický prášek disacharid ve složení fruktózy, laktózy. Indikace k použití: chronické selhání jater, bakteriální infekce střev způsobená salmonelou, shigella. Náklady -
  150-170 rub.
 5. Lactusan
  , hlavním účelem je dysbióza. Jedná se o aktivní disacharid, který stimuluje bifidobakterie, laktobacily ve tlustém střevě. Nezpůsobuje absorpci do celkového krevního řečiště. Hlavní indikace: střevní dysbióza, zácpa během těhotenství u žen, salmonelóza, alergický stav, prevence helminthiasy, kolitida, zánětlivé procesy v gastrointestinálním traktu jaterních onemocnění, bez ohledu na etiologii, střevní dysbióza. Náklady -
  250 rub.
  Analogy s podobným terapeutickým účinkem: mumiyo, Kapilar, Dufalak, Kudesan.
 6. , sirup v lahvích (200 ml). Účinná látka je laktulóza, která stimuluje střevní motilitu, přirozeným způsobem vylučuje stolici. Lék nevede k podráždění sliznice, což má negativní vliv na hladké svalstvo. Indikace k použití: léčba a prevence zácpy, chronické hemoroidy, zúžené pohyby střev, dysbióza, jaterní kóma. Analogy: Lactulose Stad, Portalac, Dufalac sirup. Náklady -
  Prelax, Poslabin - doplňky, mohou pouze udržovat zdraví, ale ne zcela ulehčit problému.

Dufalac je projímadlo. Vhodný pro dlouhodobé použití při onemocnění střev. Nee návykové a vedlejší účinky. Ale stolice rychle zjemňuje, oslabuje peristaltiku.

Je vhodné užívat lék ve stejnou denní dobu, nezastavovat léčebný cyklus a ukončit jej. Pijte také hodně tekutin..

Popis výrobku

Duphalac Sirup je zástupcem projímadla. Je balen v lahvích různých velikostí, které jsou vybaveny speciálním šroubovacím uzávěrem. Nejběžnější možnosti jsou:

Tento léčivý přípravek se prodává také v sáčcích na jedno použití. Jsou shromažďovány v krabicích po 10 kusech. Objem každého takového sáčku je 15 ml. K obsahu balení je připojena speciální odměrka. Do ní se nalije čirá, někdy světle žlutá kapalina silné hustoty.

Účinnou látkou tohoto léku je laktulóza. Je to bílý prášek, který se snadno rozpustí ve vodě. V medicíně se používá:

 • Bojovat proti zácpě,
 • Pro usnadnění pohybů střev během,
 • V přípravě na provoz,
 • Otrava a řada dalších patologických stavů spojených s gastrointestinálním traktem.

Laxativní Dufalac je laktulóza zředěná v čištěné vodě. Na každých 100 ml léčiva o něco více než 66 g účinné látky. Je to kombinace těchto složek, která dává léku nažloutlý odstín, i když někdy v něm lze také vidět hnědou barvu..

Návod k použití léku Dufalac pro děti

Dufalac je projímadlo na bázi laktulózy a čištěné vody. Je k dispozici ve formě sirupu nebo sáčků, má světle žlutý odstín a viskózní konzistenci. Dufalac není kontraindikován u dětí jakéhokoli věku, předepsaných na doporučení lékaře. Jedná se o mírné projímadlo, které nepříznivě neovlivňuje tělo dítěte..

Farmakologie

Lék Dufalac se vyznačuje hyperosmotickým účinkem, díky kterému je vyvolána stimulace obecné střevní motility. Lék poskytuje účinnější absorpci fosfátů a vápenatých solí, usnadňuje odebírání amonných iontů.

Když léčivo vstoupí do střev, veškerý obsah se zvětšuje, konzistence stolice se stává měkčí. Použití tohoto nástroje pomáhá s pravidelnou zácpou u dospělých a dětí, zatímco střevní mikroflóra není narušena..

Dufalac je prebiotikum, které výrazně zvyšuje růst bifidobakterií a laktobacilů, které jsou nezbytné pro správnou funkci těla dítěte.

Kdy jíst

V některých případech lékaři doporučují dávat Duphalac dětem.

 1. Zácpa, která má funkční původ.
 2. U hemoroidů se používá ke změkčení stolice - to snižuje bolest během pohybu střev.
 3. V přítomnosti mikrotrhlin v análním kanálu.
 4. Po operaci tlustého střeva.
 5. Pomáhá při léčbě těžké dysbiózy.
 6. Akutní otrava jídlem u kojenců a starších dětí.
 7. Je nutné podávat léky lidem, kteří musí podstoupit vyšetření - například kolonoskopii nebo irrigoskopii.

Před použitím jakéhokoli léku s projímavým účinkem byste se měli poradit s lékařem. Možná bude existovat alternativní způsob, jak problém vyřešit..

Kontraindikace

Dufalac je droga a jako každé jiné lékárnické lék má své kontraindikace. Návod k použití popisuje každý z nich. Před zahájením léčby je velmi důležité ji prostudovat.

Zvažte, kdy nemůžete pít sirup Dufalac:

 1. Byla diagnostikována akutní střevní obstrukce..
 2. Galaktosémie.
 3. Alergická reakce na jednotlivé složky léčiva byla dříve pozorována..

V níže uvedených případech může lékař předepsat Dufalac na vlastní odpovědnost:

 • diabetes;
 • nesnášenlivost laktózy u kojenců;
 • krvácení do střeva.

Můžete pít Duphalac těhotným ženám a kojícím matkám, protože tento lék nepříznivě neovlivňuje zdraví malých dětí. Hlavní věc je udělat to pouze v naléhavých případech s těžkou zácpou.

Jak používat

V balení projímadla Dufalac je návod k použití. Nástroj se používá interně, lze jej použít v čisté formě nebo přidat do dětské směsi. Sirup se pije jednou denně, denně ve stejnou dobu v průběhu léčby.

U dospělých je počáteční dávka pro změkčení stolice 15-45 ml každý den. Poté lékař předepíše nižší dávku - 15-25 ml.

To je nezbytné k udržení terapeutického účinku. Denní množství léku je předepsáno lékařem, přičemž se bere v úvahu individuální charakteristika těla pacienta. V průběhu léčby je důležité konzumovat dostatek tekutin - nejméně 2 litry denně.

Dávkování pro děti předepisuje lékař s přihlédnutím k věkovým charakteristikám těla pacienta:

 • od 7 do 14 let - denně nejvýše 15 ml;
 • od 1 do 6 let - denně ne více než 5-10 ml;
 • děti do jednoho roku - ne více než 5 ml denně.

Terapeutický účinek je viditelný po 2-3 dnech léčby sirupem. Dufalac působí rychle na tělo dítěte - stolice změkčuje ve stejný den.

Novorozenci by neměli být podáváni sirupu ne více než 1 ml denně pro problémy se stolicí. Můžete ji přidat do směsi, aby dítě léčbu neodmítlo.

Je-li pacient starší 14 let a musí se připravit na studium tlustého střeva, dávku předepisuje lékař individuálně. Nejčastěji je to až 150 ml projímadla za den. Doporučuje se uchýlit se k jiným metodám čištění střev současně - například klystýr.

Možné vedlejší účinky

Dufalac je lék, který působí na každou osobu jinak. Možné nežádoucí účinky.

 1. V prvních dnech po zahájení léčby dochází k silné tvorbě plynu. Vysvětlení reakce těla je jednoduché: stagnace stolice ztvrdla, proto tlusté střevo nemůže správně fungovat. Nejčastěji po několika dnech všechno zmizí - práce tlustého střeva se normalizuje, stolice změkne.
 2. Nevolnost a řezné bolesti v břiše se vyskytují u dětí a dospělých v jakémkoli věku s častou zácpou. Tenké střevo nelze okamžitě přestavět, takže špatné zdraví je jedním z nežádoucích účinků jakéhokoli projímadla. Nestojí to za to dělat si starosti - když je tlusté střevo prázdné, veškerá bolest bude zcela odstraněna.
 3. Pokud nebyla dodržena individuální dávka předepsaná lékařem, objeví se průjem. V takovém případě musíte problém vyřešit s lékařem..

U pacienta se mohou objevit nežádoucí účinky po pití sirupu, bez ohledu na to, jak je starý. Dufalac není návykový, pokud přísně dodržujete lékařský předpis a lék nepoužíváte déle, než bylo povoleno.

Předávkování a interakce s jinými léčivými přípravky

Případy předávkování sirupem Dufalac byly extrémně vzácné.

 • ostré pálivé bolesti v břiše;
 • průjem;
 • časté volné stoličky.

Pokud má pacient některý z uvedených příznaků, musí být podávání projímadla zastaveno. V případě, že je pozorován průjem, ale stolice není normální, lékař nabízí alternativní možnosti léčby zácpy.

Dufalac je jedním z nejbezpečnějších projímadel. Nebyly provedeny žádné klinické studie týkající se interakce sirupu s antibiotiky a jinými léky. Pokud pacient užije nějaké prášky, je před pitím Duphalacu nutné se poradit s lékařem.

Důležité nuance

 1. Pokud se po několika dnech léčby zácpy sirupem Dufalac neobjeví terapeutické vlastnosti, je nutné je zastavit podávání pacientovi. Možná, že tělo tuto metodu čištění tlustého střeva nevnímá, musíte si vybrat jinou alternativu.
 2. Pokud dáváte Duphalac ve velkých dávkách pacientovi po dlouhou dobu bez lékařského předpisu, bude narušena rovnováha voda-elektrolyt.
 3. Použití projímadla u dětí do 7 let by mělo být pouze v naléhavých případech..
 4. Jakékoli projímadlo, včetně sirupu Dufalac, s dlouhodobým používáním způsobuje poruchu v vyprazdňovacím reflexu. Z tohoto důvodu může být podávána pouze s těžkou zácpou, jak je předepsáno lékařem.
 5. Před léčbou by se pacienti s diabetem měli poradit s lékařem. 5 ml sirupu Duphalac obsahuje přibližně 0,075 XE cukrů.
 6. Laxativní léčba malých dětí by měla být doprovázena dietární regulací. Možná příčinou časté zácpy bylo použití hlavně suchých potravin nebo nedostatek tekutin v těle.

Analogy

Téměř všechny léky s projímavým účinkem, které jsou považovány za analogy Dufalacu, obsahují ve svém složení laktulózu. Právě tato látka pomáhá změkčit stolici.

 1. Laktulóza Můžeme s plnou jistotou říci, že se jedná o to nejlepší z analogů. K dispozici ve formě suché látky nebo sirupu. Je zakázáno pít lék s těžkým střevním přetížením a podezřením na přítomnost slepého střeva.
 2. Normase. Bez chuti sirup bez barvy. K dispozici v malé skleněné láhvi je vydávací lžíce.
 3. Hodně štěstí. Novorozencům může být podle pokynů lékaře poskytnut příjemný sirup s karamelovou příchutí. Nejprve se musíte ujistit, že pacient není alergický na složky přípravku.

Použití Duphalacu v dávce předepsané lékařem nebude mít v budoucnu nepříjemné problémy s pohybem střev. Hlavní věcí je přísně dodržovat pokyny uvedené v balíčku.

Dufalac pro kojence: jak a kolik dávat

Zácpa u kojenců je běžný, ale velmi nepříjemný jev. Práce nezralého střeva je narušena, v důsledku toho se zvyšuje tvorba plynu, dochází k paroxysmální bolesti v břiše a zácpě. Podle statistik trpí každých 6 dětí obtížnými nebo systematicky nedostatečnými pohyby střev. Tento problém je častější u kojenců, kteří konzumují kojeneckou výživu, ale děti jsou ohroženy..

Duphalac je účinné projímadlo na bázi laktulózy, které zlepšuje fungování zažívacího traktu a jemně eliminuje zácpu různých původů. Tento lék působí jemně na střeva, a proto se používá pro novorozence a starší děti. Lék není návykový a rychle normalizuje stolici..

Zácpa u kojenců

Podle lékařů je zácpa nepřítomností střev nebo opožděným pohybem střev během dne. Přestože to vše závisí na věku a druhu potravy: u kojenců do 1 měsíce závisí počet pohybů střeva na příjmu potravy a u normálních dětí je normou vyprázdnění 2 až 3.

Kojící matka by měla věnovat pozornost nejen počtu střevních pohybů, ale také vzhledu stolice (hustota, vůně, barva). U kojenců jsou výkaly polotekuté, mají žlutý odstín se zakroucenou impregnací. U dětí, které konzumují mléčné přípravky, jsou výkaly hustší a mají nepříjemný zápach..

 • dítě je příliš neklidné, tlačí, ale střeva nelze vyprázdnit a on pláče;
 • během pokusů dítě pláče, neklidně se pohybuje;
 • malá část hustých výkalů může vyčnívat následovaná tekutější hmotou, zatímco dítě křičí, protože v konečníku jsou nepohodlí;
 • defekace chybí pravidelně po dobu 1 nebo 2 dnů;
 • novorozenec neklidně spí;
 • odmítá jídlo;
 • neexistují žádné plyny;
 • nadýmání, tvrdý žaludek;
 • táhne kolena do žaludku;
 • někdy se objeví zvracení.

Zácpa nastává kvůli nedostatku tekutin, nesprávné výživě kojící ženy (produkty vytvářející plyn by měly být vyloučeny), po užití některých léků (antibakteriální, antispasmodická léčiva, NSAID atd.). Defekace je narušena z důvodu nedostatku mateřského mléka po zavedení nových produktů do stravy s ostrým přechodem z jednoho druhu jídla na druhý. Existuje mnoho dalších příčin zácpy, pediatr, který vám předepíše kompetentní léčbu, pomůže s jejich výpočtem..

Dufalac: popis lékové formy

Pokud kojící matka splní všechna doporučení lékaře týkající se prevence nebo eliminace zácpy, ale problémy s vyprázdněním nezmizí, musí být použito projímadlo..

Duphalac je účinný lék s projímavým účinkem, který jemně eliminuje zácpu u dítěte. Tento lék se skládá z laktulózy a destilované vody. Je to čirý sirup se nažloutlým nebo hnědým nádechem a sladkou dochutí. Kapalina je v plastové lahvi s odměrkou nebo v jednorázovém sáčku.

Lék stimuluje fyziologické mechanismy vylučování stolice a obnovuje přirozenou bakteriální flóru střeva. Laktulóza, která se týká jednoduchých uhlohydrátů, se neabsorbuje do žaludku. Složka se dostane do tlustého střeva a rozloží se na organické kyseliny. Laktulóza je prebiotikum (živná půda pro vývoj prospěšných bakterií), a proto přispívá k reprodukci bifidobakterií a laktobacilů.

Lék normalizuje střevní mikroflóru, zvyšuje její obsah, zvyšuje pohyblivost a zrychluje pohyby střev. Výsledkem je zácpa a normalizace trávení..

Laxativní má dráždivý a osmotický účinek. Zvyšuje se počet prospěšných bakterií a jsou aktivovány svaly tlustého střeva. Lék vtahuje vodu do střevního lumenu, po kterém stolice změkčuje a zvyšuje objem. Po průchodu žluči do tenkého střeva se projeví projímavý účinek.

Indikace

Duphalac sirup se předepisuje v těchto případech:

 • Těžká zácpa (zácpa) s chronickým průběhem;
 • Vzácný, ucpaný nebo neúplný pohyb střev;
 • Porušení přirozené bakteriální flóry;
 • Hepatální encefalopatie (neurologické poruchy v důsledku zhoršené funkce jater);
 • Putridní dyspepsie (poruchy trávení kvůli nedostatečnému trávení proteinů);
 • Jaterní kóma (progresivní fáze selhání jater);
 • Čištění střev před operací na dolních částech zažívacího aparátu nebo diagnózy;
 • Hemoroidy (pro změkčení obsahu střev).

Lék podporuje růst prospěšných bakterií v zažívacím traktu dítěte, aktivuje motilitu, ředí obsah střeva a urychluje jeho produkci. Kromě toho se po užití léku fosfáty, vápenaté soli rychleji vstřebávají a amonné ionty se vylučují z těla. Lék inhibuje rozvoj salmonel a shigelly ve střevě.

Aplikační pravidla

Podle návodu k použití je Dufalac vhodný pro děti všech věkových skupin. Užívejte lék perorálně (uvnitř). Dávkový a léčebný režim určí lékař po stanovení diagnózy.

Pravidla pro užívání drogy:

 • Lék se doporučuje užívat systematicky, pokud vynecháte alespoň jednu dávku, účinnost léčby se sníží.
 • Je-li to nutné, zředěte lektvar vodou, pediatr vám řekne, kdy to udělat.
 • Novorozenci do jednoho roku berou lék jednou a starší děti - dvakrát.
 • Při užívání projímadla byste měli zvýšit denní objem tekutiny. Děti mají dostatek mléka a starší děti by měly vypít alespoň 1 litr filtrované vody.

Pediatr vám řekne o všech pravidlech pro používání Dufalacu.

Dávkování pro novorozence

Otázka: „Jak dát Dufalac dětem?“, Starosti mnoha matek. Před použitím léku by mělo být dítě vyšetřeno neonatologem a dětským gastroenterologem. S pomocí léků se zácpa a střevní mikroflóra léčí i u dětí od prvních dnů života. Pokud rodiče dodržují dávkování a frekvenci podávání, které určil lékař, pak se nevyskytují negativní reakce.

Dětem se podává čistý sirup nebo se zředí tekutinou (mateřské mléko nebo převařená chlazená voda). Lékaři doporučují dítěti lék ráno na lačný žaludek, je zde také druhá možnost - během ranního jídla.

Dávkování pro kojence ve věku 0 až 1 rok:

 • při zácpě první 3-4 dávky - 1 ml, pro normalizaci mikroflóry - 1,5 ml jednou denně;
 • při zácpě se denní dávka léku postupně zvyšuje až na 5 ml a eliminuje dysbiózu - až do 3 ml.

Otázka, jak dát dufalac novorozencům, aby nezpůsobila negativní reakce, se obává rodičů. Pokud matka okamžitě podá celou dávku léku, má dítě v prvním roce nadýmání. Z tohoto důvodu se nejprve podává 1 až 1,5 ml sirupu. Je důležité brát lék pravidelně, bez přerušení. Pokud se po 7 dnech užívání projímadla stav novorozence nezlepší, měli byste se poradit s pediatrem o zvýšení dávky nebo nahrazení léku.

Kojící žena by měla sledovat výživu v době ošetření dítěte. Ze stravy by měla být vyloučena všechna jídla, která zvyšují produkci plynu. V opačném případě matka pouze zhorší stav dítěte.

Při chronické zácpě by mělo být dítě převedeno na umělou výživu. K tomu jsou vhodné speciální směsi, které obnovují normální stolici..

Terapeutický účinek léčiva se projevuje po 2-3 hodinách a někdy po 1 nebo 2 dnech. Střevní pohyblivost se zlepšuje, obnovuje se přirozená bakteriální flóra.

Pro urychlení zotavení pediatrové doporučují provádět gymnastiku a masáže. Za tímto účelem se žaludek dítěte pohladí dlaní (bez tlaku) ve směru hodinových ručiček. Před provedením gymnastiky byste se měli poradit s lékařem, který vám řekne, která cvičení jsou nejúčinnější..

Aplikace Dufalac pro děti od 1 roku

U dítěte ve věku 1–2 let se denní dávka léku zvyšuje:

 • od 1 do 5 let - od 5 do 10 ml;
 • od 6 do 14 - od 10 do 15 ml.

K obnovení přirozené bakteriální flóry u dítěte ve věku dvou let mu musí rodiče podat 3 ml léku. Denní dávka léčiva pro normalizaci mikroflóry u pacientů ve věku od 4 do 6 let je 5 ml a pro dítě starší než 7 - 10 ml.

Pediatrové doporučují dávat sirup k zácpě před nebo po ranním jídle. K léčbě dysbiózy se lék užívá ráno a odpoledne. Průběh léčby Dufalacem pomůže odstranit zácpu a zlepšit funkci střev. Hlavní věc je dodržovat doporučení gastroenterologa.

Preventivní opatření

 • Přecitlivělost na hlavní nebo pomocné složky;
 • Izolace krve z konečníku nehemoroidního původu;
 • Přerušení metabolismu galaktosy;
 • Přítomnost ielostomie nebo kolostomie;
 • Střevní překážka různé geneze;
 • Podezření na zhoršení apendicitidy.

Děti s diabetem jsou pod dohledem lékaře používány projímadlo..

Při prvním ošetření Dufalacem se zvyšuje pravděpodobnost nadměrné tvorby plynu ve střevě, která po 48 hodinách sama o sobě zmizí.

V případě narušení dávky se mohou vyskytnout následující negativní reakce:

 • bolest břicha;
 • nevolnost, zvracení;
 • průjem;
 • nedobrovolné svalové křeče;
 • poruchy srdečního rytmu;
 • bolest svalů;
 • bolest hlavy, závratě;
 • velmi unavený.

Chcete-li odstranit nepříjemné příznaky, musíte upravit dávku léku.

Při příliš dlouhém použití nebo při nezávislém zvýšení dávky se nežádoucí účinky zvyšují.

Podobné léky

Dufalac není nejlevnější projímadlo, a proto rodiče často hledají léky s podobným účinkem, které jsou levnější. Mezi tyto léky patří Goodluck, Lactulose, Legendal atd..

Lactusan je populární ruský analog Dufalacu na bázi laktulózy, který má nižší cenu. Normase je italské projímadlo s osmotickým účinkem. Má podobný mechanismus účinku a indikace, ale způsobuje dlouhodobé nežádoucí účinky. Stojí Normase levněji než Dufalac.

Dufalac pro novorozence je tedy účinným projímadlem, které rychle eliminuje zácpu a zlepšuje trávení. Lék nedráždí střevní sliznici, nezpůsobuje závislost. Tento lék lze použít pro dítě od narození. Před použitím projímadla byste měli navštívit lékaře, určit přesnou diagnózu a určit léčebný režim, který musíte dodržovat.

Články O Neplodnosti