Hlavní Neplodnost

Je možné dát Dufalac novorozencům a jak je správně používat

Poruchy stolice u novorozenců jsou jednou z mnoha obtíží, které čekají mladé rodiče. Téměř všechny nově razené matky a otcové čelí takovým problémům, které v některých případech vyvstávají i v prvních týdnech života dítěte. To se týká zejména zácpy. Proto je v současné době naléhavou otázkou, který lék je lepší zvolit a zda může být dán dětem. Jedním z těchto léků, které normalizují stolici u dětí, je Dufalac. Tento nástroj v boji proti zácpě je považován za nejúčinnější. A jak můžete Dufalac použít pro novorozence, můžete se z tohoto článku poučit.

Obecně je Dufalac loajální projímadlo, jehož aktivní složkou je laktóza. Vzhledem k mírné a současně aktivní akci je tento lék často předepisován pro použití při dysbióze u novorozenců.

Taková léčba zácpy však má své vlastní vlastnosti. Proto se před použitím poraďte s pediatrem. A také studovat informace, které instrukce obsahuje - dávka nemá malý význam.

 • Jak droga funguje??
 • Jak používat pro kojence
 • Když je třeba použít lék?
 • Kontraindikace
 • Varování

Jak droga funguje??

Již bylo zmíněno, že Dufalac je projímadlo. Týká se látek představujících prebiotické a osmotické skupiny. Tento lék nepronikne střevním traktem do krve. A také neovlivňuje střevní mikroflóru, která má destruktivní účinek. Proto je možné dát dufalac novorozencům od prvních dnů jejich života.

Aktivní složka léčiva (laktóza), působící na střevní motilitu, ji stimuluje. Díky tomuto efektu jsou v něm uloženy molekuly vody, díky čemuž jsou výkaly změkčeny. Jinými slovy, Dufalac zabraňuje zácpě tím, že zabraňuje vysychání stolice v konečníku..

Současně takové projímadlo pro novorozence zachovává přirozenou mikroflóru. To poskytuje aktivní účinek složek léčiva, které neumožňuje množení bakterií patogenní mikroflóry, čímž se aktivuje přirozené prostředí. Proto je pro použití Dufalac pro novorozence předepsáno mnoho lékařů. Zejména se doporučuje i dětem narozeným předčasně..

Zejména s vlastnostmi prebiotik je Dufalac schopen:

 • odstranit z těla toxické látky a amonné ionty;
 • přispívají ke zlepšení absorpce vápníku a fosfátových solí v těle;
 • obnovit střevní mikroflóru bez vyvolání závislosti.

Jak používat pro kojence

Dávkování léku je zpravidla určeno dětským lékařem. Vzhledem k ukazatelům, jako je výška a hmotnost, je pro novorozence předepsána individuální norma léku. Dalším důležitým faktorem je, jak obtížný byl stav malého pacienta v době kontaktu s odborníkem.

Obvykle je Dufalac pro novorozence předepsán pro použití ve formě sirupu. A dávkování s malými problémy se stolicí dítěte je minimální. V takových situacích se projímadlo používá jednou denně v objemu 5 ml. Tyto informace obsahují pokyny k danému léčivu. Rovněž to naznačuje, že v případě potřeby může být Duphalac podáván dvakrát denně. V tomto případě zůstává dávka stejná, ale část léčiva je rozdělena na polovinu. To znamená, že by dítě mělo dostat 2,5 ml.

Duphalac může být podáván novorozencům v čisté formě nebo ve zředěné formě. Lék může být naředěn převařenou vodou nebo mateřským mlékem. Lék můžete také smíchat s malým množstvím živinové směsi..

Je vhodné přenést laxativní metody do první poloviny dne. Ranní hodiny jsou ideální pro použití Dufalacu. Například před snídaní dítě. Hlavní věc je dávat léky každý den ve stejnou dobu. Pokud jde o trvání léčby takovým lékem, je to stanoveno individuálně. Dufalac obvykle dává viditelné výsledky do 2-24 hodin po podání.

Když je třeba použít lék?

Pokyny k použití drogy říkají, že by měla být dána novorozencům v následujících situacích:

 • pokud dítě nemělo výkaly 1-2 dny;
 • v pooperačním období pomoci změkčit výkaly;
 • s hemoroidy;
 • k léčbě a prevenci hepatální encefalopatie u kojenců.

Kontraindikace

Nebo pokud dítě trpí střevní obstrukcí. V ostatních případech jsou kontraindikace stanoveny individuální nesnášenlivostí nástroje nebo jeho součástí.

Varování

Instrukce pro léčivo obsahuje nejen informace o dávce a spektru účinku. Označuje také varování a vedlejší účinky, které může Dufalac způsobit. V zásadě jsou velmi vzácné. Příčinou nežádoucích účinků je zpravidla předávkování. Proto je důležité pečlivě používat projímadlo. A s následujícími příznaky okamžitě vyhledejte lékaře:

Je také třeba věnovat pozornost obecnému stavu novorozence. Včetně, pokud si všimnete únavy a nízké aktivity dítěte. Na prvních recepcích je snadné si všimnout jeho znepokojení. Protože u kojenců může dojít k nadýmání, nadýmání a bolesti břicha. Proto je důležité Dufalac používat přísně pod dohledem lékaře.

Samozřejmě je realistické pokusit se situaci napravit pomocí přírodních metod (nahrazení směsi nebo úprava stravy mladé matky). Abychom však nezpůsobili nepříznivé situace a nezachránili dítě před potížemi s židlí, můžete použít nástroj prověřený mnoha lidmi. A dejte to svému dítěti pouze pod dohledem lékaře a po konzultaci s odborníky.

Dufalac - projímadlo pro novorozence

Z přírody vyplývá, že se dítě narodí daleko od dospělého a není plně přizpůsobeno životu mimo tělo matky. Všechny orgány a systémy novorozence dozrávají, včetně funkčně, po narození dítěte.

Proto může dítě v prvním roce života zažít určité odchylky ve fungování těla a nejčastěji rodiče čelí problémům s trávicím systémem dítěte..

Toto je zvýšená tvorba plynu a střevní dyskineze a regurgitace a zácpa. Všechny tyto problémy nejsou pro dítě příjemné a snižují jeho kvalitu života. Nejzávažnějším porušením práce gastrointestinálního traktu novorozence je zácpa.

Zácpa může být funkční (nejběžnější) a organická (méně běžná, ale vyžaduje léčbu).

Kritéria funkční zácpy:

 1. Dva nebo méně časté pohyby střev týdně (obvykle nejméně 3krát týdně a až 7-8krát denně u novorozenců s přirozeným krmením).
 2. Alespoň jedna epizoda výkaly rozmazání, fekální inkontinence (za předpokladu, že dítě už používá nočník, to znamená, že je to inkontinence, a to nejen pooping v kalhotách, protože stále neví, jak jinak). Cala daub může být až třikrát za hodinu!
 3. Epizody fekální retence (to znamená, že se dítě záměrně snaží nedopadnout, protože pro něj mohlo být bolestivé jednou defekovat).
 4. Přítomnost velkého počtu stolice nebo stolice s hustým velkým průměrem.
 5. Mohou se vyskytnout souběžné příznaky - špatná chuť k jídlu, rozmaru až po hovno, alergické projevy. Děti starší čtyř let si mohou před vyprázdněním stěžovat na bolesti břicha.

Funkční zácpa nevyžaduje vyšetření! Existují rizikové faktory pro rozvoj zácpy, je třeba si také pamatovat - nízký obsah vlákniny v potravě, alergie na bílkoviny kravského mléka, předčasnost.

Kritéria označující, že zácpa může být organická:

 1. zpoždění od narození mekonia (pokud po narození dítěte nezůstalo meconium déle než dva dny).
 2. Zácpa u dítěte do 6 měsíců.
 3. Epizody zvracení žlučí.
 4. Krev ve stolici.
 5. Horečka nízké kvality.
 6. Neuralgie v dolní části zad.
 7. Opožděný fyzický vývoj dítěte.
 8. Pigmentované abnormality kůže.

Organická zácpa vyžaduje důkladné vyšetření a ošetření! Pokud existuje podezření, že zácpa dítěte je organická, musíte nejprve projít analýzou stolice pro okultní krev!

Jak pomoci dítěti se zácpou?

Za prvé, je nezbytné vyvážit stravu pro kojící matku nebo, pokud je dítě kojeno, předepsat jinou směs.

Tato opatření však ne vždy vedou k požadovanému výsledku, takže pediatr může předepsat laxativu novorozenci. Nejčastěji je předepisován dětem mladším Dufalac.

Duphalac pro novorozence je projímadlo na bázi laktulózy, které je pro kojence naprosto bezpečné.

Laktulóza zvyšuje střevní motilitu, díky čemuž dochází k jejímu projímavému účinku.

Kromě toho stimuluje růst a vývoj normální střevní mikroflóry, což je důležité pro normalizaci gastrointestinálního traktu..

Dufalac je k dispozici ve sladkém sirupu v lahvičkách.

Díky tomu to pijí děti dobře a není problém s tím, jak dufalac dát novorozencům.

Kromě toho dávka obvykle není velká a může být naředěna vodou nebo mateřským mlékem nebo směsí.

Dávka Duphalacu pro novorozence je vybírána individuálně pediatrem.

Tento jev zmizí po 2-3 dnech podávání. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, měli byste začít s užíváním léku s polovinou nebo dokonce čtvrtinou předepsané dávky a během 3 až 4 dnů jej postupně uvádět na požadovaný objem..

Duphalac pro novorozence by se měl užívat jednou denně současně..

Lepší po nočním spánku nebo prvním ranním krmení. Někdy může dětský lékař doporučit užívání léku v poloviční dávce dvakrát denně.

Během léčby přípravkem Duphalac by měl být novorozencům nabídnut další objem vody podle jeho denního požadavku, aby nedošlo k dehydrataci.

Dufalac je u dětí dobře snášen, prakticky nemá žádné vedlejší účinky, hlavní věc je nadýmání na začátku podávání..

Neměli byste ho však dávat svému dítěti sami. Duphalac pro novorozence by měl předepisovat lékař!

V případě předávkování Duphalacem jsou možné bolesti břicha, nauzea, zvracení, průjem..

Duphalac pro novorozence je kontraindikován:

 1. Galaktosémie;
 2. Střevní obstrukce;
 3. Individuální nesnášenlivost.

S opatrností - s nesnášenlivostí laktózy.

Dufalac pro novorozence je účinný a bezpečný již od prvních dnů života dítěte.

Úroveň důkazu o účinnosti laktulózy, účinné látky Duphalacu pro novorozence, je A, spolehlivě účinné léčivo.

Je třeba mít na paměti, že během léčby dufalakem by dítě mělo mít každodenní stolici! Pokud tomu tak není, to je stolice každý druhý den nebo méně, je nutná úprava dávky!

Průměrná cena Duphalacu pro novorozence je asi 300 rublů na 100ml láhev. Toto množství léku stačí pro léčbu novorozeného dítěte.

Dufalac pro novorozence - kdy můžu vzít?

Téměř všichni rodiče čelí skutečnosti, že jejich dítě začíná zácpu. Stále nezralá střeva si s jejich prací nedokáží poradit, tvorba plynu se začíná zvyšovat, objevuje se bolest a zácpa.


Pokud budete sledovat statistiky, pak každý šestý novorozenec trpí zácpou a kolikou v bříšku. Ohrožené jsou děti, které jsou touto směsí kojeny. Níže zvážíme, zda lze Dufalac pro novorozence použít a jak to udělat správně.

Zácpa u dětí

Lékaři říkají, že zácpa je pomalý nebo zcela chybějící pohyb střeva po dobu jednoho nebo více dní. Ale v tomto případě to vše závisí na věku dítěte, výživě.

Například u dětí do jednoho měsíce je počet vyprazdňování přímo závislý na příjmu potravy. Pro děti na umělém krmení - až tři vyprazdňování.

Kojící matka by měla věnovat pozornost nejen tomu, kolikrát její dítě šlo na záchod, ale také jak vypadaly výkaly, jakou barvu a vůni měli. U kojenců je stolice polotekutá, odstín žluté. Pokud dítě sní mléčnou směs, bude mít stolička jinou vůni a konzistence bude hustší.

Můžete pochopit, že u dítěte dochází k zácpě podle následujících příznaků:

 • dítě je neklidné, snaží se tlačit, ale střeva se nevyprázdňují;
 • při pokusech se dítě začne neklidně plakat;
 • během jednoho nebo dvou dnů nenastane žádný pohyb střev;
 • dítě nespí dobře, spánek může zcela chybět;
 • solidní břicho, nadýmání;
 • kolena jsou neustále natažená do žaludku;
 • Může dojít ke zvracení.

Zácpa může nastat, protože dítě pije trochu tekutiny, kojící matka nejí správně. Defekace může být narušena i poté, co byly do dětské výživy zavedeny nové produkty, a proto pediatrové doporučují postupovat při každém pozorování reakce těla postupně.

Proč dávat Dufalac?

S průjmem, s kolikou u novorozenců, matky nevědí, co dělat a jaké léky mohou být podávány. Za normálního stavu může novorozené dítě vyprázdnit střeva až desetkrát denně, což se nepovažuje za patologii.

Uplyne několik měsíců a proces vyprazdňování začne být regulován, nyní frekvence stolice dosáhne až třikrát denně.

Ale co se stane:

 1. Problémy ve střevech mohou přetrvávat, je to kvůli nim, že dítě bude trpět zácpou. Doktor může provést takovou diagnózu, když dítě nemůže jít na záchod dva nebo více dní. Navíc pokaždé, když bude tvrdě tlačit a plakat, bude konzistence stolice suchá a tvrdá. U kojených dětí není zácpa běžná. To je vysvětleno tím, že tělo spolu s mateřským mlékem dostává vše potřebné, včetně prospěšných bakterií, které stimulují trávení.
 2. Děti, které jsou krmeny směsí mléka, často trpí zácpou. Tělo nemusí tolerovat jednotlivé složky ve směsi..

Pokud si náhle všimnete potíží s pohybem střev, měly by se matky poradit s pediatrem. Po vyšetření bude lékař schopen zjistit příčiny tohoto stavu a předepsat potřebné léky.

Zácpa je spíše dočasným jevem, který se dnes obtížně nezbavuje. Nejoblíbenější drogou je Dufalac pro novorozence, návod k použití je v balení, ale lékař může také poskytnout nějakou radu..

Složení léčiva obsahuje složky přírodního původu. Základem je sérum kravského mléka. Hlavní složkou je laktulóza. Po proniknutí do těla nedochází ke změnám v zažívacím systému.

Sacharidy patří do skupiny disacharidů, tělo se neabsorbuje:

 • proniká do tenkého střeva, absorbuje vodu, výkaly se stávají tekutějšími a zvyšují objem;
 • svaly střevní stěny se začínají stahovat.

Jak dlouho působí Dufalac u novorozenců? Pokud byly všechny dávky splněny, dítě během jedné hodiny zcela odejde na záchod bez bolesti a slz.

Indikace pro použití

Díky léku je možné obnovit fyziologický rytmus pohybu střev, ve střevní flóře se začíná vytvářet příznivé prostředí. Rodiče by však měli vědět nejen to, jak brát, ale spíše, jak drogu podat, ale také, kdy to udělat.

Droga se také používá pro lékařské účely ke změkčení výkalů. Tak například léčivo může být předepsáno pro dosažení prebiotického účinku. Střevní mikroflóra je osídlena prospěšnými bakteriemi, zácpa se nebude dlouho trápit.

Jak dlouho užijete Duphalac? Droga se nejčastěji používá pro jednu dávku, ale někdy, pro léčebné účely, mohou lékaři doporučit podání na několik dní..

Aplikační pravidla

Instrukce říká, že děti všech věkových skupin mohou užívat drogy. Lék se užívá perorálně, tj. Uvnitř. Kolik pije Dufalac a další body určené lékařem.

Existují však obecná pravidla pro přijetí, která zahrnují:

 • lék je užíván systematicky, přeskakuje příjem, snižuje se účinnost;
 • lék je naředěn vodou, v jakém poměru to lékař řekne;
 • do jednoho roku dostávají děti lék jednou, dvakrát starší;
 • množství tekutiny spotřebované při projímání projímadla by mělo být zvýšeno.

Trvání akce po přijetí je uloženo na dlouhou dobu, někteří dokonce úplně zapomenout na problém po dobu několika měsíců. Podrobněji o pravidlech přijetí by měl informovat pediatr.

Dávkování pro novorozence

Otázka: "Jak dát dufalac kojencům 1 měsíc a 2 měsíce?" Mnoho rodičů se bezpochyby obává.

Zajímavý! Před užitím léku by mělo být dítě vyšetřeno dětským gastroenterologem.

Pokud rodiče pečlivě dodržují pokyny, dodržují dávkování, nedochází k negativním reakcím.

Pro kojence je sirup často podáván v čisté formě, ale v případě potřeby může být ředěn mateřským mlékem nebo teplou vodou. Pediatrové doporučují dávat lék ráno na lačný žaludek.

Dávkování v prvním roce života je následující:

 1. Když dojde k zácpě, lék se podává třikrát, každý po jednom mililitru. Za účelem normalizace stavu mikroflóry - jeden a půl mililitru jednou denně.
 2. Odstranění dysbiózy - až tři mililitry denně.

Pokud ihned dáte plnou dávku, mohou mít děti meteorizym. Kolik můžete vzít Dufalac? Pokud lék nepomůže dítěti po sedmidenním příjmu, doporučuje se léčbu ukončit a poradit se s lékařem.

Kojící matky po celou dobu léčby by měly pečlivě sledovat stravu. Odmítněte všechny produkty, které mohou vyvolat tvorbu plynu. Jinak se stav dítěte zhorší.

Zajímavý! V případě chronické zácpy je dítě převedeno na umělou výživu. Takže můžete židli obnovit.

Jak dlouho Dufalac působí u dětí? Jak ukazuje praxe, droga začíná působit během první hodiny, ve vzácných případech, po dni.

Léčba po roce

U dětí, které dosáhly jednoho roku nebo více, se dávka léku mění:

 • od jednoho do pěti let denně se podává 5-10 mililitrů;
 • děti po šesti letech 10-15 mililitrů.

K obnovení normální mikroflóry dostanou děti po dvou letech denně tři mililitry drogy. Po čtyřech letech se dávka zvýší na pět mililitrů..

Pediatrové doporučují dávat sirup ráno až do zítra nebo ihned po něm. Po průběhu léčby zácpa zmizí a střeva začnou plně fungovat..

Preventivní opatření

Navzdory své účinnosti nemusí být lék vždy použit..

Ve vztahu k dětem a starším dětem existují následující kontraindikace:

 • přecitlivělost na složky, které tvoří složení;
 • krev je uvolňována z konečníku, její původ není spojen s hemoroidy;
 • metabolismus galaktózy je narušen;
 • exacerbace apendicitidy;
 • střevní obstrukce.

Děti s diabetem mohou tento lék užívat, ale pod přísným dohledem ošetřujícího lékaře.

Zajímavý! Poprvé po úpravě se produkce plynu zvyšuje, ale stav se během prvních dvou dnů normalizuje sám.

V případě, že byla dávka snížena, mohou se objevit nežádoucí účinky, včetně:

 • výskyt bolesti svalů;
 • bolesti hlavy;
 • svalové křeče;
 • průjem a útok zvracení;
 • výskyt bolesti břicha.

Pro odstranění těchto příznaků je nutné upravit dávkování léku.

Pamatujte, že lék eliminuje příznaky zácpy, ale nikoli důvod jeho vzhledu. Tento léčivý přípravek je účinný, zlepšuje stav dítěte, normalizuje střeva, ale aby se již neobjevovaly příznaky zácpy, měly by být nalezeny a odstraněny příčiny jeho vzhledu..

Často kladené otázky

Droga a alkohol

Kompatibilita s dufalakem a alkoholem?

Berte sirup, zatímco intoxikovaný by měl být opatrný. Jde o to, že laktulóza, která je součástí léku, zvyšuje hladinu červených krvinek v krvi, v důsledku čehož se může objevit tromboflebitida. Není to bezpečné, zejména v tomto stavu. To je důvod, proč většina lékařů kategoricky nedoporučuje kombinovat lék a alkohol.

Akce pro dospělé

Jak rychle Dufalac ovlivňuje dospělého?

Podle pokynů může dospělý pozorovat účinek léku po 12-24 hodinách. Se zvyšujícím se dávkováním lze tento čas zkrátit. Můžete ji však zvýšit až po konzultaci s lékařem.

Svíčky dufalac

Chtěl bych vědět o návodu na použití svíček Dufalak?

Tvar svíček se může lišit. Do tří let by se měla používat pouze polovina čípku, po třech letech v celé formě pro děti. Děti od sedmi let a dospělí s jednou svíčkou. Je představena a leží na boku. Aby nedošlo k rozmrazení, uložte lék v chladničce. Po zavedení do konečníku se doporučuje lehnout si deset minut..

Dufalac pro novorozence - droga pro ty, kteří neradi trpí zácpou

Nikdo nemá rád zácpu. Když k tomu dojde, vždy se obracíme ke konkrétnímu produktu nebo domácímu léku, abychom se zbavili nepříjemných symptomů. Co bychom tedy měli dělat, když má dítě zácpu? Mohou jim být podávány stejné léky a výrobky, jaké užívají dospělí?

Než se dítěti pomůže zbavit se zácpy, je důležité se ujistit, že je to zácpa.

Zácpa u novorozence

Zácpa není jen vzácné výlety na záchod nebo snížení kontaminovaných plenek.

U dítěte mladšího než 12 měsíců je diagnostikována zácpa, pokud existují dva nebo více následujících příznaků:

 • stolice méně než třikrát týdně;
 • výstup tvrdě formovaných velkých výkalů nebo malých granulí, které vypadají jako králičí trus;
 • napětí během úkonu defekace, které je vyjádřeno pláčem nebo zvukem podobným gruntům. V těchto chvílích je u novorozenců obvyklé zavrčení a namáhání. Když se střeva uvolní, jejich obličeje zčervenají. To se však stává problémem, pokud je stres spojený s tvrdou stolicí nebo krví na pleně;
 • tvrdá fekálie související s plenkovou krví.

Povaha a frekvence stolice závisí na věku a individuální povaze fungování střeva. U novorozenců, kteří jedí mateřské mléko, je normou 5 až 10 stolic za den. Dětská výživa pro děti má tmavší a tlustší stolici.

Podrobněji o tom, co by mělo být normální stolici u kojenců, říká dětský chirurg ve svém článku.

Článek dětského lékaře pomůže rodičům zjistit, jaké jsou hlavní příznaky zácpy a které projímadlo pro děti nejlépe pomáhá.

Léčivou látkou je laktulóza. Je to syntetický nestravitelný disacharid tvořený jednoduchými molekulami cukru (monosacharidy) - fruktózou a galaktózou. Komerční sirup používaný k ošetření je žlutooranžový. Vyrábí se izomerizací laktózy..

Zde je seznam otázek, které mohou vyvstat u rodičů, kteří se rozhodnou tento lék poskytnout..

Proč je pro mé dítě důležité vzít tento lék??

Dufalac pro novorozence a kojence se používá k dlouhodobé léčbě chronické zácpy.

Zadržuje vodu ve střevech, snižuje absorpci, což pomáhá změkčit stolici a bezbolestné pohyby střev. Dufalac má sekundární projímadlo v tlustém střevě.

Tam je fermentován střevní flórou. Současně vznikají látky, které stimulují peristaltiku a mají oxidační vlastnosti.

Jaká je farmaceutická forma léku?

Duphalac pro děti je k dispozici ve formě čirého, hustého roztoku. Barva - od bezbarvé až nahnědlé žluté. Kapalná forma činí léčivo výhodné pro použití u kojenců.

Jaké dávkování je třeba sledovat u kojenců?

U kojenců od narození do 1 roku se Dufalac podává v dávce 2,5 ml. Předepisuje ji lékař dvakrát denně. Dávka může být zvýšena na 5 ml dvakrát denně u dětí starších než 6 měsíců, pokud nebylo dosaženo požadovaného účinku. Dávka by měla být založena na zdravotním stavu a reakci na léčbu..

Tento lék používejte pravidelně, abyste maximalizovali jeho přínosy. Nezapomeňte dát dufalac dítěti ve stejnou dobu denně.

Jak dát Dufalac novorozencům a kojencům?

Abyste dali dítěti lék, změřte správné množství pomocí odměrné lžičky nebo orální stříkačky. Můžete si je koupit v lékárně. Nepoužívejte kuchyňskou lžičku - nedává správnou dávku.

Jak dlouho Dufalac působí?

Pokud po několika dnech nedojde ke změně, poraďte se se svým lékařem, protože může být zapotřebí jiný lék nebo zvýšení dávky Dufalacu..

A pokud dítě zvrací?

Pokud dítě po užití dávky léku zvrací méně než 30 minut, podejte mu stejnou dávku znovu.

Pokud dítě neustále zvrací, jděte do nemocnice, poraďte se s lékařem.

Co když zapomenu dát lék včas?

Pokud uplynulo méně než 4 hodiny, můžete své dítě podat lék. Pokud například dáváte lék vždy kolem 7:00, můžete vynechanou dávku podat kdykoli do 11:00. Pokud uplynuly více než čtyři hodiny, nepodejte vynechanou dávku. Jen počkejte na další léky..

Jsou možné vedlejší účinky??

Když dítě poprvé vezme Dufalac, může mít nadýmání, nadýmání, říhání, dunění, bolest žaludku.

Pokud některý z těchto příznaků přetrvává nebo se zhoršuje, okamžitě informujte svého lékaře..

Pamatujte, že lékař předepsal tento lék, protože podle jeho názoru je přínos pro dítě větší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho dětí, kterým je tento lék podáván, tento lék dobře snáší, aniž by došlo k nebezpečným vedlejším účinkům..

Pokud se vyskytne jeden z těchto nepravděpodobných, ale nebezpečných vedlejších účinků, ihned to oznamte svému lékaři:

 • průjem;
 • zvracení
 • slabost;
 • svalové křeče;
 • nepravidelný srdeční tep;
 • změny nálady;
 • křeče
 • silná nebo přetrvávající bolest břicha;
 • krvavé stoličky;
 • rektální krvácení.

Velmi závažná alergická reakce na tento lék je nepravděpodobná, v případě potřeby však vyhledejte lékaře. Mezi příznaky alergií patří svědění, vyrážka, otok (zejména v obličeji, krku, jazyku), dušnost.

Toto je neúplný seznam možných vedlejších účinků. Pokud zjistíte jiné abnormality, sdělte to svému lékaři.

Lze současně s přípravkem Dufalac užívat i jiné léky??

Lékař by si měl být vědom všech možných interakcí Duphalacu s jinými léky.

Svému dítěti můžete podávat léky obsahující paracetamol nebo ibuprofen, pokud vám to lékař nezakázal.

Před podáním jiných léků dítěti se poraďte s lékařem. Patří sem bylinné a homeopatické léky..

Co dalšího potřebuji vědět o tomto léku?

Dlouhodobé používání Dufalacu je bezpečné. To neznamená, že to dítě bude vždy muset vzít, aby vyprázdnilo střeva..

Svému dítěti můžete pomoci tím, že mu dáte potraviny s vysokým obsahem vlákniny (zelenina, ovoce, otruby a celá zrna). Pijte také hodně vody, což pomůže změkčit stolici..

Kde a jak tento přípravek uchovávat?

Uchovávejte lék ve skříni, mimo dosah tepla a přímého slunečního záření. Není nutné jej skladovat v lednici. Chraňte před mrazem, protože to způsobí, že přípravek zhoustne příliš..

Pokud je přípravek zmrazený, zahřejte jej na pokojovou teplotu, dokud se znovu nestane tekutým. Může dojít k normálnímu ztmavnutí barev. Pokud dojde k přílišnému ztmavnutí a není možné ho spolknout, odmítněte přípravek užívat. Neskladujte lék v koupelně..

Ujistěte se, že děti nevidí nebo se k drogě nedostanou.

Uchovávejte lék v nádobě, ve které byl zakoupen.

Obecná doporučení pro tento lék

 • zkuste podávat lék přibližně ve stejnou dobu každý den;
 • Pokud máte pochybnosti o účinnosti tohoto léčivého přípravku, poraďte se se svým lékařem, ale i nadále podávejte Dufalac jako obvykle. Nepodávejte další dávky, protože by to poškodilo;
 • podejte tento lék pouze vašemu dítěti. Nikdy to nikomu jinému nedávejte, i když se jejich stav jeví stejný;
 • pokud si myslíte, že někdo jiný omylem vzal tento lék, poraďte se s lékařem;
 • ujistěte se, že máte vždy dost léků;
 • ujistěte se, že lék, který máte doma, nevypršel.

Dufalac je dostupný jako volně prodejný lék.

Maloobchodní cena léku je asi 320 rublů.

"Dufalac" pro zácpu u novorozenců: jak chovat a dávat, jak moc to funguje

Kromě nemocí dýchacích cest mají malé děti nejčastěji problémy s gastrointestinálním traktem. Důvodem je skutečnost, že jejich trávicí systém není dosud zcela vytvořen, jsou velmi citlivé na účinky nepříznivých faktorů a mikroorganismů. Jedním z běžných problémů, kterým děti trpí, je zácpa. Časté jsou případy, kdy dítě není schopné samostatného pohybu střev až do šesti měsíců, kdy začne přijímat vlákninu s doplňkovými potravinami, což zlepšuje střeva. Zácpa u kojenců tak může být prodloužena a v tuto chvíli musí rodiče vědět, jak pomoci dítěti. Jedním z účinných prostředků boje proti nepravidelnému vyprazdňování je droga „Dufalac“. Naučíte se, jak Dufalacovi dát novorozence a kojence se zácpou z našeho materiálu.

Složení a farmakologické účinky

Hlavní výhodou drogy "Dufalac" (Duphalac) je to, že její složky nejsou návykové. To je velmi důležité, protože tělo dítěte se musí naučit regulovat pohyb střeva samo a nejlépe ho cvičit každý den přibližně ve stejnou dobu.

Hlavní účinnou látkou v léčivu je laktulóza (66,7 g je obsažena ve 100 ml). Je to syntetický disacharid. Lidské tělo neobsahuje enzymy, které mohou tuto látku rozkládat. Proto se při požití snadno dostane do tlustého střeva, kde podporuje reprodukci střevní flóry, což je užitečné při nemocech a problémech s tímto orgánem. Laktulóza se rozkládá na mastné kyseliny, které pomáhají zadržovat tekutinu ve střevech a zvyšují její peristaltiku. Látka se získá izolací ze syrovátky..

Každá matka dítěte se přirozeně zajímá o otázku, zda je možné dát Duphalac novorozencům. Lékaři a lékárníci tvrdí, že je to možné. O tom je v návodu k použití odpovídající záznam. Skutečností je, že tento lék je nejbezpečnější mezi projímadly. Laktulóza se neabsorbuje do stěn žaludku nebo střev. Látka je zcela vyloučena z těla poté, co vedla k pozitivnímu účinku. Proto lze použít "Dufalac" pro děti do jednoho roku, protože je schopen upravit trávicí systém a nemá negativní účinek.

Duphalac se vyrábí ve formě sirupu světle žluté barvy se sladkou chutí. Balí se v plastových lahvích o obsahu 200 ml, 500 ml a 1 litru. Na víko se umístí odměrka, pomocí které je vhodné změřit požadované množství sirupu Dufalac pro dítě v souladu s doporučeními lékaře a pokyny k použití. Mimochodem, instrukce je umístěna přímo na láhev, což je velmi výhodné. Dufalac je také k dispozici v 15 ml sáčcích v balení po 10 kusech..

Lék se prodává na přepážce. Skladovatelnost je tři roky od data výroby.

Co pomáhá

„Dufalac“ s laktulózou ve směsi má projímavý účinek a týká se léků předepsaných pro:

 • průjem a gastoenteritida virového původu (s intervencí salmonel, shigella);
 • dyspepsie při akutní otravě jídlem;
 • nepravidelné pohyby střev;
 • selhání jater;
 • lékařské účely pro změkčení stolice (například po operaci nebo před ní).

Při normálním vývoji těla dítěte zpravidla dítě během prvního měsíce a půl chodí „z větší části“ pětkrát až sedmkrát denně. Počínaje třemi měsíci - dvakrát až třikrát. Pokud však přirozená flóra nemá čas na kolonizaci střeva nebo z nějakého jiného důvodu, například kvůli nesprávné výživě matky, užívání antibiotik, nevhodnému složení mléka, může dítě zřídka defekovat nebo přestat dělat vůbec. V takovém případě byste se měli obrátit na svého pediatra, popsat problém a obdržet doporučení k jeho vyřešení. Nejčastěji lékaři předepisují čípky Dufalac pro orální nebo rektální glycerol.

Lék funguje jako probiotikum - aktivuje růst prospěšných bakterií a inhibuje růst patogenní flóry.

Jak chovat a dávat "drobky"

Přestože je sirup sladký, jeho sladkost se blíží, takže se mu nemusí líbit všechny děti. To se však nebojí, protože tento lék lze použít k pití dítěte ve zředěné a neředěné formě. Zředit můžete převařenou vodou nebo mateřským mlékem. Je zakázáno pěstovat sirup ve šťávě, čaji a jiných nápojích.

Pokyny pro „Dufalac“ obsahují jasné pokyny, jak je užívat u novorozenců a dětí do jednoho roku - 5 ml denně. Dávka může být podávána jednou (nejlépe ráno) nebo rozdělena do několika dávek. Pokud je dítě příliš malé a nízké hmotnosti, může lékař doporučit snížení doporučené dávky na 4 ml. Chcete-li se vyhnout tvorbě plynu v prvních dnech, musíte dítěti dát nejprve 1 ml. Potom bude třeba dávku postupně zvyšovat a dosáhnout tak, aby měla požadovaný účinek.

Pokud je lék podáván jednou denně, musí být během léčby opilý ve stejnou dobu. Nejlepší je to ihned po probuzení ráno nebo po prvním ranním krmení. Střeva tak mohou během dne odstranit výkaly, aniž by v noci narušovala drobky.

Pokud lékař doporučil užívat denní dávku sirupu v několika dávkách, musíte to dělat v pravidelných intervalech.

Duphalac lze předepisovat na dlouhou dobu - na měsíc nebo déle. Zpravidla se doporučuje pít po dobu dvou až tří týdnů. Během užívání léku by dítě mělo dostat každý den dostatek vody..

Okamžité přerušení léku se nedoporučuje. Jeho zrušení by mělo být prováděno postupně a postupně snižovat dávku každý den.

Jak dlouho to trvá?

Při správném výběru dávky pro novorozence přichází účinek užívání Duphalacu velmi rychle - ve stejný den, jednu a půl až dvě hodiny po použití. Může přetrvávat jeden až dva dny.

Preventivní opatření

Upozorňujeme maminky na to, že jakýkoli lék by měl být uložen na místě, kde ho dítě nemůže dostat - ve výšce nebo v zásuvce pod zámkem a klíčem.

Pokud lék neměl účinek do dvou dnů, je třeba neprodleně konzultovat pediatra.

Před podáním jakéhokoli léku svému dítěti by se každá matka měla seznámit s pokyny a být informována o možných vedlejších účincích a kontraindikacích..

Kontraindikace a vedlejší účinky

Stejně jako u jiných léků se mohou při používání přípravku Dufalac objevit nežádoucí účinky. Tyto zahrnují:

 • nadýmání - lze pozorovat během prvních dvou dnů po užití drogy, v budoucnosti musí projít;
 • nevolnost;
 • nedobrovolná erupce obsahu žaludku;
 • průjem - v případě předávkování,
 • bolest břicha - při nesprávně zvolených dávkách;
 • elektrolytová nerovnováha - při dlouhodobém používání a průjmu;
 • alergické reakce - ve vzácných případech.

Pokud máte průjem nebo bolesti břicha, můžete zkusit snížit dávkování. Pokud nežádoucí účinky nezmizí a po užití menších dávek by mělo být léčivo přerušeno. Přípravek Dufalac je kontraindikován, pokud má dítě následující problémy:

 • nesnášenlivost fruktózy, laktózy, galaktózy;
 • galaktosémie;
 • střevní obstrukce;
 • krvácení do střev;
 • střevní obstrukce.

Pro ty s diabetem je s opatrností předepsán laxativní sirup..

„Dufalac“ je účinný nástroj určený k boji proti nepravidelným pohybům střev, a to iu dětí prvních dnů života. Je však důležité pochopit, že tento lék vám umožňuje pravidelně pomáhat vašemu dítěti vyprázdnit, když má nepohodlí a špatné zdraví. K vyléčení zácpy je nutné zjistit jejich příčinu a zabývat se její léčbou. Je důležité, aby střeva dítěte pracovaly nezávisle a denně se vyprázdňovaly. Dlouhá zpoždění stolice jsou spojena s rozvojem problémů s játry, zažívacím traktem a dalšími nežádoucími důsledky.

Naši odborníci

Časopis byl vytvořen, aby vám pomohl v těžkých dobách, kdy se vy nebo vaši blízcí potýkáte s nějakým zdravotním problémem!
Allegolodzhi.ru se může stát vaším hlavním pomocníkem na cestě ke zdraví a dobré náladě! Užitečné články vám pomohou vyřešit problémy s pokožkou, nadváhou, nachlazením, řeknou vám, co dělat s problémy s klouby, žilami a zrakem. V článcích najdete tajemství, jak udržet krásu a mládí v každém věku! Ale muži nezůstali bez pozornosti! Pro ně je zde celá sekce, kde najdou spoustu užitečných doporučení a rad ohledně mužské části a nejen!
Všechny informace na webu jsou aktuální a dostupné 24/7. Články jsou neustále aktualizovány a kontrolovány odborníky v oblasti medicíny. Ale v každém případě si vždy pamatujte, že byste se nikdy neměli sami léčit, je lepší kontaktovat svého lékaře!

Užívání drogy Dufalac u dětí

Jak podávat léky

Aby měl Dufalac správný mírný účinek na tělo dítěte, je důležité znát pravidla, jak dítěti drogu podávat. Stojí za zmínku, že lék je k dispozici ve formě hustého sirupu

Má příjemnou sladkou chuť, a proto ji můžete pít i v čisté formě. Pro lepší absorpci se doporučuje ředit sirup tekutinou: vodou, džusy, kompotem, ledovým čajem, umělou směsí nebo mateřským mlékem..

Pokud jde o dávkování, hodně záleží na věku pacienta. Pro novorozence bude stačit 5 ml. Po 1 roce může být denní dávka zvýšena na 10 ml. Pokud je zácpa nesystematická, můžete se omezit na 1,5 - 3 ml denně. Je vhodné dávkovat lék pomocí speciální čepice nebo pravidelné lžíce.

Pro lepší vstřebávání se doporučuje užívat Dufalac během jídla nebo bezprostředně po jídle. Děti mohou být smíchány s hlavním jídlem: mlékem nebo směsí. Účinek léku bude patrný během dne. V některých případech je reakce pozorována po několika hodinách. Při těžké zácpě může být zapotřebí několika metod, postupně se tělo vrátí do normálu a stolice se normalizuje..

Duphalac pro novorozená varování

Léčivou látkou přípravku Dufalac je laktóza, a proto by se jeho intolerancí nemělo podávat dětem. Je také kontraindikován při vrozených poruchách, jako je galaktózová intolerance, lapónský deficit laktázy (laktázový deficit) nebo glukózo-galaktosová malabsorpce.

Pokyny také uvádějí další kontraindikace a varování pro použití tohoto léku, které je třeba vzít v úvahu při předepisování, mezi nimi zejména diabetes mellitus, střevní obstrukci.

Mějte na paměti, že v prvních dnech užívání Dufalacu pro novorozence může velmi často způsobit nadýmání, nadýmání, koliku, bolest a bolest v břiše. Toto však není jediný seznam vedlejších účinků. Zřídka, pokud věříte pokynům, ale stále je to možné:

 • nevolnost, zvracení;
 • průjem;
 • únava;
 • křeče
 • arytmie, myalgie;
 • porucha reflexu pohybu střev;
 • poruchy rovnováhy voda-elektrolyt.

Pokyny navíc naznačují, že Duphalac pro kojence lze používat pouze pod dohledem lékaře a pouze v nezbytných případech. Pokud po několika dnech od zahájení léčby přípravkem Dufalac není pozorováno žádné zlepšení, musí být o tom rozhodně informován lékař.

Analogy

Duphalac zdaleka není jediný lék na laktulózu, ale objevil se na farmaceutickém trhu jako první, zpět v roce 1960. Jeho bezpečnost při narození byla prokázána..

Existují analogy levnější než značkové léky. To:

 • Normase
 • Prelaxan
 • Lactuvite
 • Lactusan
 • Hodně štěstí
 • Portalac
 • Legendární
 • Romphalac.

Což je lépe říct. Laktulóza sama o sobě je stejná pro léky, ale léky se mohou lišit v pomocných látkách, na které může dítě vyvinout alergii..

Pokud tedy dítě i přes porušení stravy kojící matky nikdy nemělo na tvářích červené skvrny nebo diatézu, pokud nemá ve své rodině alergie, kupte lék za dostupnou cenovou politiku. Nejprve si ale přečtěte, co výrobce píše o kojencích nebo novorozencích. Lékaři dětských oddělení nevidí velký rozdíl mezi Dufalacem, Normasou a Lactuvitem. Mají jen málo zkušeností s předepisováním ostatních léků na seznamu..

Jak pomoci dítěti se zácpou

Za prvé, je nezbytné vyvážit stravu pro kojící matku nebo, pokud je dítě kojeno, předepsat jinou směs.

Duphalac pro novorozence je projímadlo na bázi laktulózy, které je pro kojence naprosto bezpečné.

Laktulóza zvyšuje střevní motilitu, díky čemuž dochází k jejímu projímavému účinku.

Kromě toho stimuluje růst a vývoj normální střevní mikroflóry, což je důležité pro normalizaci gastrointestinálního traktu. Dufalac je k dispozici ve sladkém sirupu v lahvičkách

Dufalac je k dispozici ve sladkém sirupu v lahvičkách.

Díky tomu to pijí děti dobře a není problém s tím, jak dufalac dát novorozencům.

Kromě toho dávka obvykle není velká a může být naředěna vodou nebo mateřským mlékem nebo směsí.

Dávka Duphalacu pro novorozence je vybírána individuálně pediatrem.

Na začátku užívání léku je možná zvýšená tvorba plynu u dítěte díky skutečnosti, že dufalac stimuluje aktivní reprodukci normálních bakterií ve střevě..

Tento jev zmizí po 2-3 dnech podávání. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, měli byste začít s užíváním léku s polovinou nebo dokonce čtvrtinou předepsané dávky a během 3 až 4 dnů jej postupně uvádět na požadovaný objem..

Duphalac pro novorozence by se měl užívat jednou denně současně..

Lepší po nočním spánku nebo prvním ranním krmení. Někdy může dětský lékař doporučit užívání léku v poloviční dávce dvakrát denně.

Během léčby přípravkem Duphalac by měl být novorozencům nabídnut další objem vody podle jeho denního požadavku, aby nedošlo k dehydrataci.

Dufalac je u dětí dobře snášen, prakticky nemá žádné vedlejší účinky, hlavní věc je nadýmání na začátku podávání..

Neměli byste ho však dávat svému dítěti sami. Duphalac pro novorozence by měl předepisovat lékař!

V případě předávkování Duphalacem jsou možné bolesti břicha, nauzea, zvracení, průjem..

Duphalac pro novorozence je kontraindikován:

 1. Galaktosémie;
 2. Střevní obstrukce;
 3. Individuální nesnášenlivost.

S opatrností - s nesnášenlivostí laktózy. Dufalac pro novorozence je účinný a bezpečný již od prvních dnů života dítěte

Dufalac pro novorozence je účinný a bezpečný již od prvních dnů života dítěte.

Úroveň důkazu o účinnosti laktulózy, účinné látky Duphalacu pro novorozence, je A, spolehlivě účinné léčivo.

Léčba léčivem může probíhat od jednoho měsíce nebo více.

Je třeba mít na paměti, že během léčby dufalakem by dítě mělo mít každodenní stolici! Pokud tomu tak není, to je stolice každý druhý den nebo méně, je nutná úprava dávky!

Průměrná cena Duphalacu pro novorozence je asi 300 rublů na 100ml láhev. Toto množství léku stačí pro léčbu novorozeného dítěte.

Sirupová pohodlná léková forma pro děti

Dufalac vyrábí společnost Solvay Pharmaceuticals and Abbot Healthcare Products B.V. (Holandsko). Jedinou formou uvolňování léčiva je sirup s dávkou 667 mg / ml. To znamená, že každý mililitr léčiva obsahuje 667 mg laktulózy..

Průhledný sirup s neutrální vůní a příjemnou sladkou chutí na policích lékáren najdete v plastových lahvích o objemu 200, 500 a 1000 ml (včetně odměrky o objemu 5 ml) nebo sáčcích pro jednu dávku 15 ml (10 ks v balení). Lék je balen v bílo-zelené lepenkové krabici a je vybaven návodem k použití (stáhnout návod ve formátu pdf). Průměrná cena za 500 ml láhev je 440 s., Za balení 10 sáčků - 300 s..

Děti mají rádi lék, protože chutná dobře.

Dufalac jako projímadlo

Co je a co je droga Dufalac. Instrukce odkazuje Dufalac na skupinu osmotických projímadel. Základem léčiva je komplexní uhlohydrátová laktulóza, jejíž rodiče jsou fruktóza a galaktóza (mléčný cukr)..

Laktulóza se získává z přírodního produktu - syrovátky používané při výrobě sýrů. Během procesu čištění jsou ze surovin odstraňovány živočišné bílkoviny a další možné alergeny, ale nečistoty monosacharidů: fruktóza, laktóza a galaktóza mohou zůstat (proto by se lék neměl používat, pokud dojde k narušení stravitelnosti těchto uhlohydrátů)..

Vzhledem k nedostatku potřebných enzymů u lidí se laktulóza netráví ani v žaludku ani ve střevech, ale pouze prochází skrz.

Vzhledem ke své struktuře přitahuje vodu z cév, které živí střeva (proto by se léčivo nemělo brát během dehydratace). Zvýšení objemu obsahu střeva (to se nazývá onkotický účinek) zvyšuje peristaltiku, což vede k vypouštění stolice a plynu, to znamená, že léčí zácpu u kojenců.

Při procesu v tlustém střevě se Dufalac rozkládá na kyselinu mléčnou a octovou, která zde snížením pH přitahuje prospěšné bakterie. Po laktulóze pro ně slouží jako potrava a normalizuje bakteriální složení střev.

Lék je tedy účinný, pokud analýza dysbiózy ukázala, že stolice obsahuje méně bifidum nebo laktobacily. Potvrzují to studie provedené pediatrem F.Petuelym z Rakouska, který si již ve dvacátých letech všiml, že pokud se do potravin nepřetržitě užívají umělé děti, přidává se laktulóza, počet bakterií bifidum ve stolici se zvyšuje čtyřikrát..

Účinné množení ve střevě vytváří prospěšné bakterie v něm kyselé prostředí. To, stejně jako vlastnosti samotné laktulózy, brání tvorbě propionobakterií, které syntetizují amoniak z proteinů. Lék dostupný v této látce se přeměňuje v ionizovanou formu, která zabraňuje jeho absorpci do krve

To je zvláště důležité u onemocnění jater doprovázených nažloutnutím kůže, protože amoniové soli jsou pro mozek velmi toxické.

Proto je laktulóza - základní složka dufalaku - nesmírně užitečnou látkou. Ale i přes všechny jeho pozitivní vlastnosti by pediatr měl říci, zda lze Dufalac použít. Proč to vysvětlíme později.

Pravidla skladování

Aby si laktulóza udržela své léčivé vlastnosti, je nutné dodržovat správný režim skladování léčiva. Zamezte kontaktu s slunečními paprsky a přehřátí jeho obsahu. Horní práh teploty je 25 stupňů Celsia. Optimální podmínky - police chladničky.

Doba použitelnosti uzavřeného léčivého přípravku je 3 roky od data výroby. Je třeba zvážit, že po otevření nádoby je nutné její obsah použít do 1 měsíce. Při delším skladování otevřené láhve klesá účinnost Dufalacu.

Indikace dufalaců pro použití

Před začátkem použití je třeba prozkoumat indikace pro použití Dufalacu. Hlavní na seznamu je těžká chronická zácpa. Lék se také používá ke změkčení stolice pro lékařské účely hemoroidy nebo před operací na tračníku nebo análním průchodu. Kromě těchto hlavních indikací je pro použití přípravku Dufalac zapotřebí několik dalších faktorů:

 • dysbióza nebo enteritida v případě výskytu na pozadí salmonelózy;
 • syndrom putrefaktivní dyspepsie při akutní otravě jídlem u dítěte;
 • preventivní léčba jaterní encefalopatie, kómatu nebo prekomatu;
 • bolestový syndrom vyplývající z odstranění hemoroidů;
 • kolitida a polypy tlustého střeva.

Jak Dufalac

Vzhledem k laktulóze není účinek Dufalacu pouze na změkčení výkalů. Po použití lék pomáhá zvyšovat růst prospěšných bifidobakterií a laktobacilů. To zlepšuje střevní mikroflóru. Pod jejím vlivem se laktulóza rozkládá na organické sloučeniny, což vede ke snížení kyselosti a osmotického tlaku. Tyto účinky pomáhají stimulovat střevní motilitu a zjemňují výkaly. Sečteno a podtrženo - normální fyziologický rytmus vyprazdňování se vrací.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Podobně jako jiné léky, může mít i Dufalac některé nežádoucí účinky. Důvodem je zejména individuální citlivost dítěte na konkrétní látku, která je jeho součástí. To se často projevuje alergickou reakcí. V tomto případě byste měli hledat náhradní lék.

V případě předávkování se mohou objevit následující příznaky:

 • bolest břicha;
 • slabost;
 • nevolnost a zvracení;
 • porušení acidobazické rovnováhy zažívacího systému.

Pokud se budete řídit doporučeními lékaře a dáte lék dítěti správně, takovým následkům lze snadno zabránit. Rovněž nepředepisujte svévolně léčbu přípravkem Dufalac, nejste přesvědčeni o nutnosti lékových intervencí a absence kontraindikací..

Když je předepsán lék

Pokyny uvádějí, že použití Dufalacu je nezbytné, pokud:

 • zácpa
 • enteritida;
 • komplexní terapie dysbiózy;
 • jaterní encefalopatie;
 • po operacích střev a jiných podmínkách, kdy je nutné snížit zátěž svalů zažívacího traktu a současně přispět k vylučování stolicí;
 • putrefaktivní dyspepsie (tato diagnóza se provádí na základě fekální analýzy).

Poznámka! U dětí v prvních 28 dnech života je jmenování Dufalacu odůvodněno pouze pro založení laktace u jeho kojící matky, protože pouze zralé mateřské mléko bude obsahovat nezbytné sacharidy podobné laktulóze, které mohou mít prebiotický účinek.

Droga je předepisována nejen v nepřítomnosti stolice po dobu 1–2 dnů (což je hlavní příznak zácpy u novorozence), ale také v případě, že je u novorozenců snížena až 3krát au dětí až do roku - až 1krát denně. V tomto případě dítě vykazuje známky úzkosti, stlačuje nohy k žaludku, šepotá.

Laik nedokáže tyto příznaky odlišit od známek takové chirurgické patologie, jako je střevní obstrukce, při které může Dufalac poškodit. Proto, před nákupem léku, pokud je dítě neklidné v nepřítomnosti židle, přitahuje nohy k žaludku, pokud je jeho žaludek oteklý, je třeba se poradit s dětským chirurgem.

Dufalac pro novorozence návod k použití

Duphalac je projímadlo patřící do skupiny osmotických a prebiotických léčiv. První z nich pomáhají změkčit a zvýšit množství stolice, protože brání vstřebávání tekutiny do krve, to znamená, že ji drží v konečníku, takže stolice nevyschne. Hlavním rozlišovacím znakem posledně jmenovaného je kromě toho také schopnost aktivovat reprodukci přirozené střevní mikroflóry, a tím zabránit šíření patogenní mikroflóry. Proto je Dufalac pro děti často předepisován také pro dysbiózu.

Mělo by být řečeno, že osmotické projímadla mají některé nevýhody a nejsou vhodné pro dlouhodobé použití, ani pro léčení chronické zácpy. Prebiotické vlastnosti Dufalacu to však kompenzují, protože mu dávají výhodné výhody:

 • zkapalňuje a zjemňuje stolici;
 • stimuluje střevní motilitu;
 • odstraňuje toxické látky z těla;
 • zlepšuje vstřebávání fosfátů a vápenatých solí;
 • podporuje eliminaci amonných iontů;
 • přispívá k obnově přirozené střevní mikroflóry;
 • nezpůsobuje dehydrataci a závislost.

S tak působivým souborem výhod mají prebiotika a některé „nevýhody“. Nejdůležitější z nich je dlouhý nástup terapeutického účinku: Dufalac začíná působit jeden den nebo dokonce několik dní po zahájení podávání, a to je třeba vzít v úvahu. Účinek jeho použití je však perzistentnější než při léčbě drogami jiných vysokorychlostních skupin.

Jak již bylo snadné uhodnout, Dufalac se používá při léčbě zácpy, jakož i při porušování jater, dysbiózy, putrefektivního dyspepsického syndromu, enteritidy, periodontálního onemocnění.

Články O Neplodnosti