Hlavní Výživa

Návod k použití léku Dufalac pro děti

Dufalac je projímadlo na bázi laktulózy a čištěné vody. Je k dispozici ve formě sirupu nebo sáčků, má světle žlutý odstín a viskózní konzistenci. Dufalac není kontraindikován u dětí jakéhokoli věku, předepsaných na doporučení lékaře. Jedná se o mírné projímadlo, které nepříznivě neovlivňuje tělo dítěte..

Farmakologie

Lék Dufalac se vyznačuje hyperosmotickým účinkem, díky kterému je vyvolána stimulace obecné střevní motility. Lék poskytuje účinnější absorpci fosfátů a vápenatých solí, usnadňuje odebírání amonných iontů.

Když léčivo vstoupí do střev, veškerý obsah se zvětšuje, konzistence stolice se stává měkčí. Použití tohoto nástroje pomáhá s pravidelnou zácpou u dospělých a dětí, zatímco střevní mikroflóra není narušena..

Dufalac je prebiotikum, které výrazně zvyšuje růst bifidobakterií a laktobacilů, které jsou nezbytné pro správnou funkci těla dítěte.

Kdy jíst

V některých případech lékaři doporučují dávat Duphalac dětem.

 1. Zácpa, která má funkční původ.
 2. U hemoroidů se používá ke změkčení stolice - to snižuje bolest během pohybu střev.
 3. V přítomnosti mikrotrhlin v análním kanálu.
 4. Po operaci tlustého střeva.
 5. Pomáhá při léčbě těžké dysbiózy.
 6. Akutní otrava jídlem u kojenců a starších dětí.
 7. Je nutné podávat léky lidem, kteří musí podstoupit vyšetření - například kolonoskopii nebo irrigoskopii.

Před použitím jakéhokoli léku s projímavým účinkem byste se měli poradit s lékařem. Možná bude existovat alternativní způsob, jak problém vyřešit..

Kontraindikace

Dufalac je droga a jako každé jiné lékárnické lék má své kontraindikace. Návod k použití popisuje každý z nich. Před zahájením léčby je velmi důležité ji prostudovat.

Zvažte, kdy nemůžete pít sirup Dufalac:

 1. Byla diagnostikována akutní střevní obstrukce..
 2. Galaktosémie.
 3. Alergická reakce na jednotlivé složky léčiva byla dříve pozorována..

V níže uvedených případech může lékař předepsat Dufalac na vlastní odpovědnost:

 • diabetes;
 • nesnášenlivost laktózy u kojenců;
 • krvácení do střeva.

Můžete pít Duphalac těhotným ženám a kojícím matkám, protože tento lék nepříznivě neovlivňuje zdraví malých dětí. Hlavní věc je udělat to pouze v naléhavých případech s těžkou zácpou.

Jak používat

V balení projímadla Dufalac je návod k použití. Nástroj se používá interně, lze jej použít v čisté formě nebo přidat do dětské směsi. Sirup se pije jednou denně, denně ve stejnou dobu v průběhu léčby.

U dospělých je počáteční dávka pro změkčení stolice 15-45 ml každý den. Poté lékař předepíše nižší dávku - 15-25 ml.

To je nezbytné k udržení terapeutického účinku. Denní množství léku je předepsáno lékařem, přičemž se bere v úvahu individuální charakteristika těla pacienta. V průběhu léčby je důležité konzumovat dostatek tekutin - nejméně 2 litry denně.

Dávkování pro děti předepisuje lékař s přihlédnutím k věkovým charakteristikám těla pacienta:

 • od 7 do 14 let - denně nejvýše 15 ml;
 • od 1 do 6 let - denně ne více než 5-10 ml;
 • děti do jednoho roku - ne více než 5 ml denně.

Terapeutický účinek je viditelný po 2-3 dnech léčby sirupem. Dufalac působí rychle na tělo dítěte - stolice změkčuje ve stejný den.

Novorozenci by neměli být podáváni sirupu ne více než 1 ml denně pro problémy se stolicí. Můžete ji přidat do směsi, aby dítě léčbu neodmítlo.

Je-li pacient starší 14 let a musí se připravit na studium tlustého střeva, dávku předepisuje lékař individuálně. Nejčastěji je to až 150 ml projímadla za den. Doporučuje se uchýlit se k jiným metodám čištění střev současně - například klystýr.

Možné vedlejší účinky

Dufalac je lék, který působí na každou osobu jinak. Možné nežádoucí účinky.

 1. V prvních dnech po zahájení léčby dochází k silné tvorbě plynu. Vysvětlení reakce těla je jednoduché: stagnace stolice ztvrdla, proto tlusté střevo nemůže správně fungovat. Nejčastěji po několika dnech všechno zmizí - práce tlustého střeva se normalizuje, stolice změkne.
 2. Nevolnost a řezné bolesti v břiše se vyskytují u dětí a dospělých v jakémkoli věku s častou zácpou. Tenké střevo nelze okamžitě přestavět, takže špatné zdraví je jedním z nežádoucích účinků jakéhokoli projímadla. Nestojí to za to dělat si starosti - když je tlusté střevo prázdné, veškerá bolest bude zcela odstraněna.
 3. Pokud nebyla dodržena individuální dávka předepsaná lékařem, objeví se průjem. V takovém případě musíte problém vyřešit s lékařem..

U pacienta se mohou objevit nežádoucí účinky po pití sirupu, bez ohledu na to, jak je starý. Dufalac není návykový, pokud přísně dodržujete lékařský předpis a lék nepoužíváte déle, než bylo povoleno.

Předávkování a interakce s jinými léčivými přípravky

Případy předávkování sirupem Dufalac byly extrémně vzácné.

 • ostré pálivé bolesti v břiše;
 • průjem;
 • časté volné stoličky.

Pokud má pacient některý z uvedených příznaků, musí být podávání projímadla zastaveno. V případě, že je pozorován průjem, ale stolice není normální, lékař nabízí alternativní možnosti léčby zácpy.

Dufalac je jedním z nejbezpečnějších projímadel. Nebyly provedeny žádné klinické studie týkající se interakce sirupu s antibiotiky a jinými léky. Pokud pacient užije nějaké prášky, je před pitím Duphalacu nutné se poradit s lékařem.

Důležité nuance

 1. Pokud se po několika dnech léčby zácpy sirupem Dufalac neobjeví terapeutické vlastnosti, je nutné je zastavit podávání pacientovi. Možná, že tělo tuto metodu čištění tlustého střeva nevnímá, musíte si vybrat jinou alternativu.
 2. Pokud dáváte Duphalac ve velkých dávkách pacientovi po dlouhou dobu bez lékařského předpisu, bude narušena rovnováha voda-elektrolyt.
 3. Použití projímadla u dětí do 7 let by mělo být pouze v naléhavých případech..
 4. Jakékoli projímadlo, včetně sirupu Dufalac, s dlouhodobým používáním způsobuje poruchu v vyprazdňovacím reflexu. Z tohoto důvodu může být podávána pouze s těžkou zácpou, jak je předepsáno lékařem.
 5. Před léčbou by se pacienti s diabetem měli poradit s lékařem. 5 ml sirupu Duphalac obsahuje přibližně 0,075 XE cukrů.
 6. Laxativní léčba malých dětí by měla být doprovázena dietární regulací. Možná příčinou časté zácpy bylo použití hlavně suchých potravin nebo nedostatek tekutin v těle.

Analogy

Téměř všechny léky s projímavým účinkem, které jsou považovány za analogy Dufalacu, obsahují ve svém složení laktulózu. Právě tato látka pomáhá změkčit stolici.

 1. Laktulóza Můžeme s plnou jistotou říci, že se jedná o to nejlepší z analogů. K dispozici ve formě suché látky nebo sirupu. Je zakázáno pít lék s těžkým střevním přetížením a podezřením na přítomnost slepého střeva.
 2. Normase. Bez chuti sirup bez barvy. K dispozici v malé skleněné láhvi je vydávací lžíce.
 3. Hodně štěstí. Novorozencům může být podle pokynů lékaře poskytnut příjemný sirup s karamelovou příchutí. Nejprve se musíte ujistit, že pacient není alergický na složky přípravku.

Použití Duphalacu v dávce předepsané lékařem nebude mít v budoucnu nepříjemné problémy s pohybem střev. Hlavní věcí je přísně dodržovat pokyny uvedené v balíčku.

Dufalac®

Návod k použití

 • ruština
 • қазақша

Jméno výrobku

Mezinárodní nechráněné jméno

Léková forma

Sirup 667 g / l, 200 ml, 500 ml, 1000 ml

Struktura

Jedna láhev obsahuje

účinná látka - tekutá laktulóza 667 g / l.

Mohou být obsažena minimální množství souvisejících cukrů (laktóza, galaktóza, apilaktóza, tagatóza, fruktóza).

Popis

Bezbarvá až nahnědlá čirá viskózní kapalina

Farmakoterapeutická skupina

Laxativa. Osmotické projímadla. Laktulóza

Kód ATX A06AD11

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Při požití je laktulóza špatně absorbována a dosahuje tlustého střeva v nezměněné formě, kde je metabolizována střevní flórou. Plně metabolizovaný v dávkách 25-50 g nebo 40-75 ml; při vyšší dávce může být částečně vyloučen v nezměněné podobě.

Farmakodynamika

V lumenu tlustého střeva pomocí střevní flóry se laktulóza rozkládá na organické kyseliny s nízkou molekulovou hmotností. Tyto kyseliny přispívají ke snížení pH lumen tlustého střeva a ke zvýšení objemu střevního obsahu osmotickým působením. To stimuluje střevní motilitu a normalizuje konzistenci stolice. Výsledkem je eliminace zácpy a obnovení fyziologického rytmu tlustého střeva..

U jaterní encefalopatie je terapeutický účinek způsoben: potlačením růstu proteolytických bakterií v důsledku šíření acidofilních bakterií (např. Laktobacilů), vazbou amoniaku v iontové formě (okyselením obsahu tlustého střeva), pohybem střev kvůli nízkému pH obsahu tlustého střeva a osmotickým účinkem, jakož i využitím amoniak pro syntézu bílkovin bakteriemi v důsledku změn bakteriálního metabolismu dusíkatých sloučenin. V této souvislosti je však třeba poznamenat, že samotná hyperamonémie nemůže být příčinou neuropsychiatrických projevů jaterní encefalopatie. Amoniak však lze považovat za model pro jiné sloučeniny dusíku..

Dufalac®, jako prebiotické činidlo, zvyšuje růst prospěšných bakterií, jako jsou bifidobakterie a laktobacily, zatímco inhibuje růst potenciálně patogenních bakterií, jako jsou clostridia a Escherichia coli. To může vytvořit příznivější rovnováhu střevní flóry..

Indikace pro použití

zácpa (regulace fyziologického rytmu tlustého střeva)

stavy vyžadující změkčení stolice pro lékařské účely (hemoroidy, stav po operaci tlustého střeva a perianální oblasti)

jaterní encefalopatie (léčba a prevence jaterního kómy nebo prekomatu)

Dávkování a podávání

Sirup Duphalac® pro orální podání lze užívat zředěný nebo neředěný. Jednorázová dávka by měla být spolknuta okamžitě a nedržte dlouho v ústech. Dávka léčiva se volí v závislosti na individuálních potřebách pacienta.

Pokud se doporučuje jednorázová dávka léčiva, měla by se denní dávka užít současně, například během snídaně. Během období projímání projímadel se doporučuje vzít dostatečné množství tekutiny až do 1,5 - 2,0 litru nebo 6-8 sklenic vody denně.

K léčbě zácpy a změkčení stolice pro lékařské účely

Denní dávka Dufalacu může být užívána jednou nebo rozdělena na dvě dávky pomocí odměrného uzávěru. Několik dní po zahájení léčby můžete v závislosti na terapeutickém účinku přepnout na udržovací dávku. Vývoj terapeutického účinku může trvat 2–3 dny.

DUFALAC

Účinná látka

Složení a forma léčiva

◊ Sirup (s příchutí švestky) ve formě čiré, viskózní kapaliny, bezbarvé až světle žluté s hnědým nádechem.

100 ml
laktulóza66,7 g

Pomocné látky: čištěná voda - do 100 ml, švestková příchuť - 1,5 g.

200 ml - lahve z polyethylenu o vysoké hustotě (1) s víčkem z polyethylenu (odměrka).
500 ml - lahve z polyethylenu o vysoké hustotě (1) s víčkem z polyethylenu (odměrka).
1000 ml - lahve z polyethylenu o vysoké hustotě (1) s víčkem z polyethylenu (odměrka).

farmaceutický účinek

Projímadlo. Způsobuje změnu flóry tlustého střeva (zvýšení počtu laktobacilů), což vede ke zvýšení kyselosti v lumen tlustého střeva a stimuluje jeho peristaltiku. Spolu s tím se zvyšuje objem a stolice zjemňuje. Výsledkem je laxativní účinek, který nemá přímý účinek na sliznici a hladké svaly tlustého střeva. Pod vlivem laktulózy dochází také k absorpci amoniaku v tlustém střevě, což snižuje tvorbu toxických látek obsahujících dusík v jejich proximálním řezu, a tím i jejich absorpci do systému vena cava. Má schopnost inhibovat růst salmonel v tlustém střevě. Nesnižuje vstřebávání vitamínů a není návykové. Prakticky neabsorbováno ze střev.

Dufalac pro novorozence

Při problémech s pohybem střev u dítěte se rodiče často pokoušejí podat projímadlo co nejdříve. Obzvláště populární je Dufalac. Droga má řadu kontraindikací a nemůže být použita k odstranění některých problémů se střevem. Duphalac pro kojence se používá zřídka a měl by být předepisován pediatrem. Pokud ji používáte sami, můžete zhoršit stav dítěte, protože problémy se stolicí mohou naznačovat řadu patologií. Jak podat Dufalac novorozencům řekne lékaři po individuální konzultaci, pokud existují náznaky pro užívání drogy.

Mohu to použít u novorozenců

U kojených dětí se problémy s pohybem střeva vyskytují jen zřídka. Prvních 1,5 měsíce vychází dětská stolička asi 7krát denně. Normálně to vypadá jako kaše promíchaná s nestráveným mlékem. Vůně by měla být kyselá. Pokud jsou výkaly hustší, může to být známka zácpy. U dítěte na umělém krmení je stolice pevnější, svým vzhledem a vůní připomíná výkaly dospělého. V tomto případě je obtížnější identifikovat problémy s pohybem střev..

Do druhého měsíce života klesá frekvence pohybů střev na 2-3krát denně. I když k vyprazdňování dochází jednou za několik dní, není to důvod k obavám. Pokud dítě udržuje chuť k jídlu a přibírá na váze, nejsou nutná žádná terapeutická opatření. Na problém svědčí stolička s tvrdým zápachem. V této situaci bude návštěva u pediatra správná.

Pokud je problém se stolicí, mohou být novorozencům podány Duphalac. Doporučuje se pro zácpu, průjem. Nedostatek střevních pohybů během 2-3 dnů naznačuje abnormality ve střevech. To je doprovázeno úzkostí ze strany dítěte, stává se slzným, ztrácí chuť k jídlu. Rodiče si všimnou častých pokusů o defekaci. Zácpa je náchylnější k dětem, které jsou kojeny i krmeny.

Příčinou střevních problémů u novorozenců, kteří nedostávají doplňkové potraviny, je často podvýživa matky nebo nedostatek mateřského mléka. Mezi další faktory vedoucí k zácpě u kojenců patří:

Křivice

 • vrozené střevní patologie (úzký konečník, nedostatečně vyvinuté tlusté střevo);
 • nezralost střeva (obvykle zmizí do 2 měsíců);
 • křivice;
 • onemocnění nervového systému;
 • problémy s játry
 • poruchy štítné žlázy.

Vzhledem k rozsáhlému seznamu důvodů tohoto stavu je nutné konzultovat s lékařem možnost použití projímadel.

Častěji problémy s vyprazdňováním naznačují, že směs není vhodná pro dítě. Dalším důvodem může být porušení střevní mikroflóry v důsledku užívání tablet. Protože je léčivo prebiotikum, které stimuluje růst laktobacilů, snadno se s tímto problémem vyrovná. Patogenní mikroflóra v důsledku užívání léčiva je inhibována.

Duphalac se užívá ke zlepšení vstřebávání fosfátů a vápníku tělem novorozence a také k odstranění toxických látek. Tento nástroj při dodržování pokynů není návykový, a proto lze bez pochyby použít pro problémy se zažívacími orgány u dětí jakéhokoli věku, pokud neexistují kontraindikace..

Lék se doporučuje, pokud dítě vyžaduje chirurgický zákrok na konečníku nebo konečníku. Kromě toho lze Dufalac použít k léčbě těhotných a kojících žen. Neovlivňuje vývoj plodu a neabsorbuje se do mateřského mléka..

Před podáním novorozence Dufalac se musíte ujistit, že hromadění plynů ve střevě není příčinou obav, protože léky situaci zhoršují. S nadýmáním přichází úleva, když masírujete bříško a přitlačíte k němu nohy.

Kontraindikace

Léky Dufalac by neměly být používány pro střevní obstrukci, ani pokud existuje možnost gastrointestinální perforace. Nepředepisujte jej za následujících podmínek:

 • nesnášenlivost fruktózy nebo galaktózy;
 • nedostatek laktázy;
 • rektální krvácení neznámého původu;
 • podezření na slepá střeva;
 • galaktosémie (nesnášenlivost mléka).

Je nežádoucí používat Dufalac v přítomnosti ileostomie nebo kolostomie.

Dufalac se nedoporučuje pro diagnostiku jaterní encefalopatie u dítěte, protože k léčbě je nutná vyšší dávka. Účinek takového množství léku na tělo dítěte nebyl studován.

Cukr přítomný v Dufalacu obvykle nezpůsobuje problémy ani u pacientů s diabetem, ale je nutné ho používat s touto patologií opatrně. Stav těchto pacientů se může se zvyšující se dávkou zhoršovat.

Pokud během podávání Dufalacu není pozorováno žádné zlepšení, doporučuje se změnit lék, protože to nepomáhá problém vyřešit..

Složení léku

Aktivní složkou Dufalacu je laktulóza získaná ze séra kravského mléka. Obsahuje 66,7 g na 100 ml léčiva. Složka je bezpečná, protože se neabsorbuje ve střevu, ale rozkládá se přímo v konečníku a snižuje pH. Další složkou léku je čištěná voda.

Díky takovému bezpečnému složení lze lék bezpečně použít k léčbě novorozenců. Jemně působí na střeva a je zcela eliminován..

Princip aplikace pro děti

Podle návodu k použití se Dufalac podává dítěti uvnitř a lze jej ředit vodou nebo použít v čisté formě. Dávkování volí lékař individuálně s ohledem na indikace a věk dítěte. Přesné množství léku vám umožní změřit odměrku, která je připojena k léku. Pijte to současně. Při této terapii je velmi důležité pít dostatek tekutin..

Pokud jde o věk, ve kterém lze začít s medikací, není v příručce uvedeno nic. V tabulce dávkování je poznámka, že je povoleno dávat dětem až rok. Pokud existují náznaky, lékaři povolí, aby Duphalac užívali novorozené děti s výhradou přesné dávky.

Doporučená dávka může být okamžitě vypita nebo rozdělena na 2 dávky. Během terapie lékař monitoruje zdravotní stav dítěte a jeho reakci na lék. V případě potřeby upravte dávkování. Pokud je věk dítěte do 1-6 let, doporučuje se zvýšit množství léku. Vzhledem k malým přípustným dávkám jsou děti do 6 let lepší koupit léky v lahvích než v sáčcích. Poslední forma léku je vhodná pro děti ve věku 7-14 let. Tato doporučení jsou dodržována pro zácpu u dítěte. Léčba by měla trvat 1 měsíc.

Otevřený sáček prášku nelze skladovat, musí být zlikvidován. Pokud dítě potřebuje méně než 15 g, je lepší si vzít láhev.

S dysbiózou dítě potřebuje mnohem méně drog. Léčebná kúra v tomto stavu by měla trvat 2-3 týdny.

Velkou výhodou tohoto léku je, že není nutné brát ho v kurzu. Postačí Dufalac dítěti podle potřeby. Výsledek při užívání léku je patrný po 2-3 dnech. Pokud se tak nestane, stojí za to se poradit s lékařem ohledně vhodnosti další léčby léky..

Dufalac je velmi sladký, které děti nemají vždy rádi. Proto se doporučuje, aby léčivo pěstovali. Podává se dítěti ze lžičky nebo stříkačky bez jehly. Je lepší dát Dufalac ráno, aby se během dne objevily pohyby střev..

Nástroj se používá také ve formě klystýru, ale pouze ve vážných případech nebo před operací. Z tohoto důvodu se sirup Duphalac zředí vodou. Výsledný roztok se podává pomocí lékařské hrušky. Lékař předepíše klystýr s Dufalacem v případě otrávení dítěte. Užívání tímto způsobem je povoleno déle než dva dny. Kromě výše uvedených kontraindikací není klystýr s léčivem vystaven vysoké teplotě, exacerbaci virových infekcí, nádorům ve střevě..

Dufalac je povoleno užívat s jinými drogami, ale je třeba mít na paměti, že tento lék zvyšuje kyselost ve střevech. Za takových podmínek nemusí některé léky fungovat..

Vedlejší efekty

Při léčbě Dufalacem v prvních dnech dítěte se projevuje plynatost. K tomu dochází v důsledku reakce glukózy s obsahem střeva, díky čemuž se uvolňuje oxid uhličitý. Část je vylučována plícemi a zbytek zůstává ve střevě..

Dlouhodobé užívání léku vede k narušení vodo-elektrolytické rovnováhy, což je známkou únavy, ospalosti, bolesti hlavy. Způsobuje také průjem, způsobuje bolesti břicha. Chcete-li tyto jevy odstranit, musíte přestat brát léky. Aby nedocházelo k dehydrataci, doporučuje se novorozence aplikovat častěji na hrudník nebo dávat vodu, je-li dítě kojeno. Kromě toho je po užití léku narušena chuť k jídlu a v žaludku se objevuje těžkost.

Duphalac k léčbě dětí se používá pouze na doporučení lékaře, protože je možné porušení vyprazdňovacího reflexu. Tento lék někdy vyvolává nevolnost a zvracení..

Je třeba mít na paměti, že projímavý účinek Dufalacu nastává po 2 hodinách, někdy po dni. Pokud k vyprázdnění nedošlo ani po použití přípravku, je třeba dítě vzít k lékaři.

Používání Dufalacu u dětí po dlouhou dobu vede ke snížení jeho účinnosti. K dosažení výsledku je třeba zvýšit dávkování. Dělat to sami se nedoporučuje, zejména pokud jde o léčbu dítěte.

Nejsou k dispozici žádné údaje o předávkování lékem. Veškerý přebytek je vylučován výkaly. V některých případech byly zaznamenány bolesti břicha a dehydratace..

Při dlouhodobém užívání léku může dojít k dehydrataci.

Závěr

Dufalac je účinný prostředek k odstranění problémů se stolicí u novorozenců. Při správném použití je funkce střev normalizována. Je třeba mít na paměti, že navzdory neškodnému složení může u dítěte dojít k řadě vedlejších účinků v důsledku užívání léků. Nafukování je nejčastěji pozorováno..

Duphalac by měl být předepsán lékařem po vyšetření novorozence na patologie trávicího systému. Pokud nebudou zjištěny žádné problémy, bude mu tento lék předepsán s jasným dávkováním.

Dufalac: návod k použití

Struktura

1 ml sirupu obsahuje:

účinná látka: laktulóza 667 mg;

pomocná látka: čištěná voda do 1 ml.

1 sáček 15 ml obsahuje 10 g laktulózy.

Popis

Průhledná viskózní kapalina od bezbarvé až světle žluté s nahnědlým nádechem.

Farmakoterapeutická skupina

Osmotické projímadla. ATX kód: A06AD11.

Pod vlivem střevní flóry v tlustém střevě se laktulóza transformuje na organické kyseliny s nízkou molekulovou hmotností. Kyseliny pomáhají snižovat pH v lumen tlustého střeva a zvyšovat objem střevního obsahu osmotickým působením. To stimuluje peristaltiku tlustého střeva a normalizuje konzistenci fekálií, což pomáhá eliminovat zácpu a obnovit fyziologický rytmus tlustého střeva..

Při jaterní encefalopatii se laktulóza používá k inhibici proteolytických bakterií zvýšením množství acidofilních bakterií (např. Laktobacilů); vázání amoniaku v iontové formě v důsledku okyselení obsahu tlustého střeva; dosažení laxativního účinku v důsledku nižšího pH a osmotického účinku v lumen tlustého střeva; změny v bakteriálním metabolismu dusíku jeho použitím pro syntézu bakteriálních proteinů.

V této souvislosti je důležité pochopit, že samotná hyperamonémie nemůže vysvětlit všechny neuropsychiatrické příznaky jaterní encefalopatie. Amoniak však může sloužit jako příklad metabolismu jiných sloučenin dusíku..

Laktulóza jako prebiotická látka podporuje růst bifidobakterií a laktobacilů, zatímco růst podmíněně patogenních klostridií a Escherichia coli lze potlačit. To přispívá k příznivé rovnováze střevní flóry..

Laktulóza se po perorálním podání špatně vstřebává a dosahuje tlustého střeva v nezměněné formě, kde je metabolizována střevní flórou. Plně metabolizovaný v dávkách 25-50 g nebo 40-75 ml; při vyšší dávce může být vyloučen v nezměněné podobě.

Indikace pro lékařské použití:

zácpa: regulace fyziologického rytmu vyprazdňování tlustého střeva;

změkčení stolice pro lékařské účely (hemoroidy, stavy po operaci tlustého střeva a konečníku);

jaterní encefalopatie: léčba a prevence jaterního kómatu nebo prekomatu.

Dávkování a podávání

Lék je určen pro orální podávání.

Roztok laktulózy lze užívat ve zředěné i neředěné formě. Je nutné okamžitě spolknout užitou jednotlivou dávku, aniž byste ji drželi v ústech. Všechny dávky musí být zvoleny individuálně. V případě jedné denní dávky se musí užít současně, například při snídani.

Během léčby projímadly se doporučuje vzít dostatečné množství tekutiny (1,5 - 2 litry, což se rovná 6-8 sklenicím) denně.

Pro přesné dávkování léku v lahvičkách by měla být použita připojená odměrka. Při použití léku v sáčcích je nutné odtrhnout roh sáčku a ihned obsah odebrat.

Dávkování pro léčbu zácpy nebo změkčení stolice pro lékařské účely

Denní dávku laktulózy lze užít jednou nebo ji rozdělit na dvě odměrky. Počáteční dávka může být upravena na udržovací dávku v závislosti na reakci na užívání léku. Někdy to může trvat i několik dní (2-3 dny), než se začne vyvíjet medicína

StáříPočáteční denní dávkaDenní dávka údržby
Dospělí a dospívající15-45 ml (10-30 g laktulózy) (1-3 sáčky)15-30 ml (10-20 g laktulózy) (1-2 sáčky)
Děti ve věku 7-14 let15 ml (10 g laktulózy) (1 sáček)10-15 ml (7-10 g laktulózy) (1 sáček *)
Děti 1-6 let5-10 ml (3-7 g laktulózy)5-10 ml (3-7 g laktulózy)
Děti do 1 rokudo 5 ml (do 3 g laktulózy)do 5 ml (do 3 g laktulózy)

* Pokud je udržovací dávka pod 15 ml, je nutné použít lék v lahvičkách.

Dávkování při léčbě jaterní encefalopatie (dospělí)

Počáteční dávka: 3krát denně, 30-50 ml (nebo 2-3 sáčky). Poté přepnou na individuálně vybranou udržovací dávku, takže měkká stolice je maximálně 2-3krát denně.

Bezpečnost a účinnost u dětí (do 18 let) s hepatální encefalopatií nebyla stanovena kvůli nedostatku údajů.

Starší pacienti a pacienti se selháním ledvin nebo jater

Pro dávkování neexistují žádná zvláštní doporučení, protože systémový účinek laktulózy je zanedbatelný.

Shrnutí bezpečnostního profilu

V prvních dnech užívání laktulózy může dojít k nadýmání. Zpravidla zmizí po několika dnech. Při překročení doporučených dávek lze pozorovat bolest břicha, průjem, což vyžaduje snížení dávky. Při dlouhodobém užívání vysokých dávek, obvykle při léčbě jaterní encefalopatie, se u pacienta může vyvinout nerovnováha elektrolytů v důsledku průjmu..

Seznam nežádoucích účinků

Následující nežádoucí účinky s udanou frekvencí byly hlášeny u pacientů léčených laktulózou během placebem kontrolované klinické studie [velmi časté (≥ 1/10); často (od ≥ 1/100 do

Kontraindikace

přecitlivělost na aktivní složku nebo na kteroukoli z neaktivních složek léčiva;

gastrointestinální obstrukce, perforace nebo riziko perforace gastrointestinálního traktu.

Lékařská opatření

v případě bolesti břicha neznámého původu, před zahájením léčby nebo nedostatečným terapeutickým účinkem několik dní po zahájení léčby je nutné se poradit s lékařem;

laktulóza by měla být používána s opatrností u pacientů s intolerancí laktózy;

dávka běžně používaná při léčbě zácpy nevyžaduje korekci u pacientů s diabetem. Při léčbě jaterní encefalopatie se obvykle předepisují vyšší dávky léku, což je třeba vzít v úvahu u pacientů s diabetes mellitus;

neustálý příjem neupravených dávek a zneužívání může vést k průjmu a narušení rovnováhy voda-elektrolyt;

je třeba mít na paměti, že Dufalac® obsahuje laktózu, galaktosu a malé množství fruktózy, takže pacienti se vzácnými vrozenými poruchami, jako je nesnášenlivost galaktózy nebo fruktóza, nedostatek laktázy nebo malabsorpce glukózy-galaktózy, by neměli být předepisováni.

Při léčbě dětí by se laxativa měla používat ve výjimečných případech a pod dohledem lékaře.

Vezměte prosím na vědomí, že během léčby může dojít k vyprazdňování reflexních poruch..

Předávkovat

Příznaky: při perorálním podání v nadměrně vysokých dávkách jsou možné bolesti břicha a průjem.

Léčba: přerušení léku nebo snížení dávky, korekce nerovnováhy elektrolytů v případě velké ztráty tekutin v důsledku průjmu nebo zvracení.

Interakce s jinými drogami

S jinými drogami nebyly provedeny žádné studie..

Používejte během těhotenství a kojení

Při užívání během těhotenství se neočekává účinek tohoto léku na plod, protože systémový účinek laktulózy je zanedbatelný.

Lék může být použit během těhotenství.

Kojení

Účinek léku na kojeného novorozence / kojence se neočekává, protože systémový účinek laktulózy na kojící ženu je zanedbatelný. Lék může být použit během kojení.

Neočekává se žádný účinek na reprodukční funkci, protože systémový účinek laktulózy je zanedbatelný.

Vliv na schopnost řídit vozidla a mechanismy

Použití Dufalac® neovlivňuje nebo má malý vliv na schopnost řídit auto a mechanismy.

Dufalac: návod pro děti a dospělé, cena a analogy

Hyperosmotický, projímadlo je Dufalac. Návod k použití doporučuje užívat 200, 500 nebo 1 000 ml sirupu k léčbě zácpy funkčního původu a pro změkčení stolice análními trhlinami, hemoroidy, jakož i po chirurgických zákrokech na střevě. Ohlasy pacientů a lékařů potvrzují, že tento lék pomáhá při léčbě zácpy a změkčení stolice pro dospělé a děti (včetně novorozenců).

Uvolněte formu a složení

K dispozici ve formě sirupu. 100 ml léčiva obsahuje 66,7 g laktulózy a čištěné vody do objemu 100 ml.

Podle pokynů je Dufalac průhledná viskózní kapalina světle žluté barvy. Tento lék se vyrábí v plastových lahvích o objemu 200, 500 nebo 1000 ml (součástí balení - odměrka).

Existuje také uvolňovací forma v 15 ml jednorázové fólii a polyethylenových sáčcích (10 sáčků v krabici).

Farmakologické vlastnosti

Lék má projímavý účinek. Dufalac má hyperosmotický účinek, a tím stimuluje střevní motilitu. Zlepšuje také absorpci fosfátů a vápenatých solí a podporuje eliminaci amonných iontů..

Střevní mikroflóra tlustého střeva štěpí laktulózu na organické kyseliny s nízkou molekulovou hmotností, přispívá ke zvýšení obsahu střeva. Lék tedy stimuluje střevní motilitu a ovlivňuje konzistenci stolice. To vede k obnovení fyziologického rytmu vyprazdňování tlustého střeva a odstranění zácpy.

Použití Duphalacu pro jaterní encefalopatii nebo prekoma (kómu) může snížit obsah toxických látek metabolismu dusíku ve střevě, čímž se snižuje negativní účinek těchto látek na mozek..

Podle pokynů je Dufalac prebiotikum, to znamená, že zvyšuje růst prospěšných bakterií (bifidobakterie a laktobacily) a inhibuje růst patogenní flóry (Clostridia, Salmonella) a zkracuje dobu bakteriálního vylučování. Toto léčivo tedy umožňuje příznivou rovnováhu střevní mikrobiocenózy.

Lék má nízkou absorpci, po požití dosáhne tlustého střeva v nezměněné formě a tam je rozdělena mikroflórou. V dávce 40-75 ml denně je toto léčivo úplně metabolizováno. Při užívání vyšších dávek se lék částečně vylučuje v nezměněné podobě.

Co pomáhá Dufalac?

Indikace pro použití drogy zahrnují:

 • jaterní encefalopatie: léčba a prevence jaterního kómatu nebo prekomatu;
 • změkčení stolice pro lékařské účely (pro hemoroidy, stavy po operaci tlustého střeva a konečníku);
 • zácpa: regulace fyziologického rytmu vyprazdňování tlustého střeva.

Návod k použití (jak brát)

Dufalac se užívá perorálně. Tento sirup může být spotřebován jak nezředěný, tak zředěný vodou. Je vhodné pít tento lék současně (nejlépe během snídaně).

Pro změkčení stolice a zácpu je Dufalac na začátku léčby předepsán dospělým rychlostí 15-45 mililitrů za den a poté přechází na udržovací dávku 15-30 mililitrů. Počáteční dávku volí lékař individuálně. Lze ji vzít jednou nebo rozdělit na dvě části.

Pokud jde o udržovací dávku, je vybrána v závislosti na reakci těla na tento lék. Během léčby by mělo být spotřebováno dostatečné množství tekutiny (od 1,5 do 2 litrů denně).

Dětská dávka Dufalacu:

 • děti od sedmi do čtrnácti let užívají léky 10 až 15 mililitrů denně;
 • dětem ve věku od jednoho do šesti let je předepisován lék 5-10 mililitrů denně;
 • 5 mililitrů denně pro novorozence.

Duphalac pro novorozence je zpravidla předepisován pro dysbiózu a zácpu. Počáteční dávka pro kojence je 1 mililitr. Dávka se postupně zvyšuje na 4-5 mililitrů denně (což pomáhá zabránit nadýmání). Sirup pro novorozence má právo předepsat pouze ošetřujícímu lékaři.

U jaterní encefalopatie se dávka výše uvedeného sirupu volí individuálně (od 30 do 45 mililitrů).

K přípravě tlustého střeva pro diagnostické testy se obvykle používá 100 až 150 mililitrů..

Kontraindikace

 • přítomnost akutní apendicitidy;
 • střevní obstrukce různého původu;
 • zvýšená individuální citlivost na složky farmaceutického přípravku;
 • kolostomie a ileostomie;
 • rektální krvácení ne hemoroidní geneze;
 • dědičné nebo získané nesnášenlivosti účinné látky;
 • galaktosémie;
 • diabetes mellitus (endokrinní patologie není považována za absolutní kontraindikaci pro použití léčivého sirupu, měla by se však používat na pozadí tohoto onemocnění pod dohledem kvalifikovaných odborníků).

Vedlejší efekty

 • průjem (při použití ve vysokých dávkách);
 • bolest břicha;
 • nadýmání je možné v prvních dnech (obvykle zmizí po několika dnech);
 • nevolnost;
 • zvracení
 • při dlouhodobém užívání ve vysokých dávkách při léčbě jaterní encefalopatie je možná elektrolytová nerovnováha v důsledku průjmu.

Děti během těhotenství a kojení

Podle pokynů nemá Dufalac žádný účinek na plod a na průběh těhotenství, je schválen pro použití během těhotenství. Lék nepronikne do mateřského mléka a může být použit během kojení.

Aktivně se používá v pediatrické praxi od nejmladší věkové kategorie.

speciální instrukce

Pokud po dobu několika dnů užívání léku nemá žádný účinek, měli byste se poradit s lékařem. Upozorňujeme, že Dufalac může obsahovat malé množství cukrů (např. Laktózy, galaktózy, fruktózy)..

Při dávkování k léčbě zácpy to není problém u pacientů s diabetem. Při léčbě jaterního kómatu (encefalopatie) by se však u této skupiny pacientů měl brát v úvahu obsah cukru. Pacienti s nesnášenlivostí galaktosy by fruktóza neměli tento lék užívat.

Duphalac pro novorozence lze použít pouze pod dohledem lékaře.

Léková interakce

S jinými drogami nebyly provedeny žádné studie..

Analogy drogy Dufalac

Strukturální analogy aktivního prvku:

 1. Romphalac.
 2. Legendární.
 3. Lizalac.
 4. Normase.
 5. Hodně štěstí.
 6. Livolyuk-PB.
 7. Portalac.
 8. Lactulose Stad.
 9. Laktulóza.
 10. Laktulóza Poly.

Prázdninové podmínky a cena

K dispozici v lékárnách na předpis. Průměrná cena Dufalac v Moskvě je 453 rublů. Léky si můžete koupit v Kyjevě za 304 hřiven, v Kazachstánu - za 1425 let. V Minsku nabízejí lékárny Dufalac za 10 bel. rublů.

Užívání drogy Dufalac u dětí

Jak podávat léky

Aby měl Dufalac správný mírný účinek na tělo dítěte, je důležité znát pravidla, jak dítěti drogu podávat. Stojí za zmínku, že lék je k dispozici ve formě hustého sirupu

Má příjemnou sladkou chuť, a proto ji můžete pít i v čisté formě. Pro lepší absorpci se doporučuje ředit sirup tekutinou: vodou, džusy, kompotem, ledovým čajem, umělou směsí nebo mateřským mlékem..

Pokud jde o dávkování, hodně záleží na věku pacienta. Pro novorozence bude stačit 5 ml. Po 1 roce může být denní dávka zvýšena na 10 ml. Pokud je zácpa nesystematická, můžete se omezit na 1,5 - 3 ml denně. Je vhodné dávkovat lék pomocí speciální čepice nebo pravidelné lžíce.

Pro lepší vstřebávání se doporučuje užívat Dufalac během jídla nebo bezprostředně po jídle. Děti mohou být smíchány s hlavním jídlem: mlékem nebo směsí. Účinek léku bude patrný během dne. V některých případech je reakce pozorována po několika hodinách. Při těžké zácpě může být zapotřebí několika metod, postupně se tělo vrátí do normálu a stolice se normalizuje..

Duphalac pro novorozená varování

Léčivou látkou přípravku Dufalac je laktóza, a proto by se jeho intolerancí nemělo podávat dětem. Je také kontraindikován při vrozených poruchách, jako je galaktózová intolerance, lapónský deficit laktázy (laktázový deficit) nebo glukózo-galaktosová malabsorpce.

Pokyny také uvádějí další kontraindikace a varování pro použití tohoto léku, které je třeba vzít v úvahu při předepisování, mezi nimi zejména diabetes mellitus, střevní obstrukci.

Mějte na paměti, že v prvních dnech užívání Dufalacu pro novorozence může velmi často způsobit nadýmání, nadýmání, koliku, bolest a bolest v břiše. Toto však není jediný seznam vedlejších účinků. Zřídka, pokud věříte pokynům, ale stále je to možné:

 • nevolnost, zvracení;
 • průjem;
 • únava;
 • křeče
 • arytmie, myalgie;
 • porucha reflexu pohybu střev;
 • poruchy rovnováhy voda-elektrolyt.

Pokyny navíc naznačují, že Duphalac pro kojence lze používat pouze pod dohledem lékaře a pouze v nezbytných případech. Pokud po několika dnech od zahájení léčby přípravkem Dufalac není pozorováno žádné zlepšení, musí být o tom rozhodně informován lékař.

Analogy

Duphalac zdaleka není jediný lék na laktulózu, ale objevil se na farmaceutickém trhu jako první, zpět v roce 1960. Jeho bezpečnost při narození byla prokázána..

Existují analogy levnější než značkové léky. To:

 • Normase
 • Prelaxan
 • Lactuvite
 • Lactusan
 • Hodně štěstí
 • Portalac
 • Legendární
 • Romphalac.

Což je lépe říct. Laktulóza sama o sobě je stejná pro léky, ale léky se mohou lišit v pomocných látkách, na které může dítě vyvinout alergii..

Pokud tedy dítě i přes porušení stravy kojící matky nikdy nemělo na tvářích červené skvrny nebo diatézu, pokud nemá ve své rodině alergie, kupte lék za dostupnou cenovou politiku. Nejprve si ale přečtěte, co výrobce píše o kojencích nebo novorozencích. Lékaři dětských oddělení nevidí velký rozdíl mezi Dufalacem, Normasou a Lactuvitem. Mají jen málo zkušeností s předepisováním ostatních léků na seznamu..

Jak pomoci dítěti se zácpou

Za prvé, je nezbytné vyvážit stravu pro kojící matku nebo, pokud je dítě kojeno, předepsat jinou směs.

Duphalac pro novorozence je projímadlo na bázi laktulózy, které je pro kojence naprosto bezpečné.

Laktulóza zvyšuje střevní motilitu, díky čemuž dochází k jejímu projímavému účinku.

Kromě toho stimuluje růst a vývoj normální střevní mikroflóry, což je důležité pro normalizaci gastrointestinálního traktu. Dufalac je k dispozici ve sladkém sirupu v lahvičkách

Dufalac je k dispozici ve sladkém sirupu v lahvičkách.

Díky tomu to pijí děti dobře a není problém s tím, jak dufalac dát novorozencům.

Kromě toho dávka obvykle není velká a může být naředěna vodou nebo mateřským mlékem nebo směsí.

Dávka Duphalacu pro novorozence je vybírána individuálně pediatrem.

Na začátku užívání léku je možná zvýšená tvorba plynu u dítěte díky skutečnosti, že dufalac stimuluje aktivní reprodukci normálních bakterií ve střevě..

Tento jev zmizí po 2-3 dnech podávání. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, měli byste začít s užíváním léku s polovinou nebo dokonce čtvrtinou předepsané dávky a během 3 až 4 dnů jej postupně uvádět na požadovaný objem..

Duphalac pro novorozence by se měl užívat jednou denně současně..

Lepší po nočním spánku nebo prvním ranním krmení. Někdy může dětský lékař doporučit užívání léku v poloviční dávce dvakrát denně.

Během léčby přípravkem Duphalac by měl být novorozencům nabídnut další objem vody podle jeho denního požadavku, aby nedošlo k dehydrataci.

Dufalac je u dětí dobře snášen, prakticky nemá žádné vedlejší účinky, hlavní věc je nadýmání na začátku podávání..

Neměli byste ho však dávat svému dítěti sami. Duphalac pro novorozence by měl předepisovat lékař!

V případě předávkování Duphalacem jsou možné bolesti břicha, nauzea, zvracení, průjem..

Duphalac pro novorozence je kontraindikován:

 1. Galaktosémie;
 2. Střevní obstrukce;
 3. Individuální nesnášenlivost.

S opatrností - s nesnášenlivostí laktózy. Dufalac pro novorozence je účinný a bezpečný již od prvních dnů života dítěte

Dufalac pro novorozence je účinný a bezpečný již od prvních dnů života dítěte.

Úroveň důkazu o účinnosti laktulózy, účinné látky Duphalacu pro novorozence, je A, spolehlivě účinné léčivo.

Léčba léčivem může probíhat od jednoho měsíce nebo více.

Je třeba mít na paměti, že během léčby dufalakem by dítě mělo mít každodenní stolici! Pokud tomu tak není, to je stolice každý druhý den nebo méně, je nutná úprava dávky!

Průměrná cena Duphalacu pro novorozence je asi 300 rublů na 100ml láhev. Toto množství léku stačí pro léčbu novorozeného dítěte.

Sirupová pohodlná léková forma pro děti

Dufalac vyrábí společnost Solvay Pharmaceuticals and Abbot Healthcare Products B.V. (Holandsko). Jedinou formou uvolňování léčiva je sirup s dávkou 667 mg / ml. To znamená, že každý mililitr léčiva obsahuje 667 mg laktulózy..

Průhledný sirup s neutrální vůní a příjemnou sladkou chutí na policích lékáren najdete v plastových lahvích o objemu 200, 500 a 1000 ml (včetně odměrky o objemu 5 ml) nebo sáčcích pro jednu dávku 15 ml (10 ks v balení). Lék je balen v bílo-zelené lepenkové krabici a je vybaven návodem k použití (stáhnout návod ve formátu pdf). Průměrná cena za 500 ml láhev je 440 s., Za balení 10 sáčků - 300 s..

Děti mají rádi lék, protože chutná dobře.

Dufalac jako projímadlo

Co je a co je droga Dufalac. Instrukce odkazuje Dufalac na skupinu osmotických projímadel. Základem léčiva je komplexní uhlohydrátová laktulóza, jejíž rodiče jsou fruktóza a galaktóza (mléčný cukr)..

Laktulóza se získává z přírodního produktu - syrovátky používané při výrobě sýrů. Během procesu čištění jsou ze surovin odstraňovány živočišné bílkoviny a další možné alergeny, ale nečistoty monosacharidů: fruktóza, laktóza a galaktóza mohou zůstat (proto by se lék neměl používat, pokud dojde k narušení stravitelnosti těchto uhlohydrátů)..

Vzhledem k nedostatku potřebných enzymů u lidí se laktulóza netráví ani v žaludku ani ve střevech, ale pouze prochází skrz.

Vzhledem ke své struktuře přitahuje vodu z cév, které živí střeva (proto by se léčivo nemělo brát během dehydratace). Zvýšení objemu obsahu střeva (to se nazývá onkotický účinek) zvyšuje peristaltiku, což vede k vypouštění stolice a plynu, to znamená, že léčí zácpu u kojenců.

Při procesu v tlustém střevě se Dufalac rozkládá na kyselinu mléčnou a octovou, která zde snížením pH přitahuje prospěšné bakterie. Po laktulóze pro ně slouží jako potrava a normalizuje bakteriální složení střev.

Lék je tedy účinný, pokud analýza dysbiózy ukázala, že stolice obsahuje méně bifidum nebo laktobacily. Potvrzují to studie provedené pediatrem F.Petuelym z Rakouska, který si již ve dvacátých letech všiml, že pokud se do potravin nepřetržitě užívají umělé děti, přidává se laktulóza, počet bakterií bifidum ve stolici se zvyšuje čtyřikrát..

Účinné množení ve střevě vytváří prospěšné bakterie v něm kyselé prostředí. To, stejně jako vlastnosti samotné laktulózy, brání tvorbě propionobakterií, které syntetizují amoniak z proteinů. Lék dostupný v této látce se přeměňuje v ionizovanou formu, která zabraňuje jeho absorpci do krve

To je zvláště důležité u onemocnění jater doprovázených nažloutnutím kůže, protože amoniové soli jsou pro mozek velmi toxické.

Proto je laktulóza - základní složka dufalaku - nesmírně užitečnou látkou. Ale i přes všechny jeho pozitivní vlastnosti by pediatr měl říci, zda lze Dufalac použít. Proč to vysvětlíme později.

Pravidla skladování

Aby si laktulóza udržela své léčivé vlastnosti, je nutné dodržovat správný režim skladování léčiva. Zamezte kontaktu s slunečními paprsky a přehřátí jeho obsahu. Horní práh teploty je 25 stupňů Celsia. Optimální podmínky - police chladničky.

Doba použitelnosti uzavřeného léčivého přípravku je 3 roky od data výroby. Je třeba zvážit, že po otevření nádoby je nutné její obsah použít do 1 měsíce. Při delším skladování otevřené láhve klesá účinnost Dufalacu.

Indikace dufalaců pro použití

Před začátkem použití je třeba prozkoumat indikace pro použití Dufalacu. Hlavní na seznamu je těžká chronická zácpa. Lék se také používá ke změkčení stolice pro lékařské účely hemoroidy nebo před operací na tračníku nebo análním průchodu. Kromě těchto hlavních indikací je pro použití přípravku Dufalac zapotřebí několik dalších faktorů:

 • dysbióza nebo enteritida v případě výskytu na pozadí salmonelózy;
 • syndrom putrefaktivní dyspepsie při akutní otravě jídlem u dítěte;
 • preventivní léčba jaterní encefalopatie, kómatu nebo prekomatu;
 • bolestový syndrom vyplývající z odstranění hemoroidů;
 • kolitida a polypy tlustého střeva.

Jak Dufalac

Vzhledem k laktulóze není účinek Dufalacu pouze na změkčení výkalů. Po použití lék pomáhá zvyšovat růst prospěšných bifidobakterií a laktobacilů. To zlepšuje střevní mikroflóru. Pod jejím vlivem se laktulóza rozkládá na organické sloučeniny, což vede ke snížení kyselosti a osmotického tlaku. Tyto účinky pomáhají stimulovat střevní motilitu a zjemňují výkaly. Sečteno a podtrženo - normální fyziologický rytmus vyprazdňování se vrací.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Podobně jako jiné léky, může mít i Dufalac některé nežádoucí účinky. Důvodem je zejména individuální citlivost dítěte na konkrétní látku, která je jeho součástí. To se často projevuje alergickou reakcí. V tomto případě byste měli hledat náhradní lék.

V případě předávkování se mohou objevit následující příznaky:

 • bolest břicha;
 • slabost;
 • nevolnost a zvracení;
 • porušení acidobazické rovnováhy zažívacího systému.

Pokud se budete řídit doporučeními lékaře a dáte lék dítěti správně, takovým následkům lze snadno zabránit. Rovněž nepředepisujte svévolně léčbu přípravkem Dufalac, nejste přesvědčeni o nutnosti lékových intervencí a absence kontraindikací..

Když je předepsán lék

Pokyny uvádějí, že použití Dufalacu je nezbytné, pokud:

 • zácpa
 • enteritida;
 • komplexní terapie dysbiózy;
 • jaterní encefalopatie;
 • po operacích střev a jiných podmínkách, kdy je nutné snížit zátěž svalů zažívacího traktu a současně přispět k vylučování stolicí;
 • putrefaktivní dyspepsie (tato diagnóza se provádí na základě fekální analýzy).

Poznámka! U dětí v prvních 28 dnech života je jmenování Dufalacu odůvodněno pouze pro založení laktace u jeho kojící matky, protože pouze zralé mateřské mléko bude obsahovat nezbytné sacharidy podobné laktulóze, které mohou mít prebiotický účinek.

Droga je předepisována nejen v nepřítomnosti stolice po dobu 1–2 dnů (což je hlavní příznak zácpy u novorozence), ale také v případě, že je u novorozenců snížena až 3krát au dětí až do roku - až 1krát denně. V tomto případě dítě vykazuje známky úzkosti, stlačuje nohy k žaludku, šepotá.

Laik nedokáže tyto příznaky odlišit od známek takové chirurgické patologie, jako je střevní obstrukce, při které může Dufalac poškodit. Proto, před nákupem léku, pokud je dítě neklidné v nepřítomnosti židle, přitahuje nohy k žaludku, pokud je jeho žaludek oteklý, je třeba se poradit s dětským chirurgem.

Dufalac pro novorozence návod k použití

Duphalac je projímadlo patřící do skupiny osmotických a prebiotických léčiv. První z nich pomáhají změkčit a zvýšit množství stolice, protože brání vstřebávání tekutiny do krve, to znamená, že ji drží v konečníku, takže stolice nevyschne. Hlavním rozlišovacím znakem posledně jmenovaného je kromě toho také schopnost aktivovat reprodukci přirozené střevní mikroflóry, a tím zabránit šíření patogenní mikroflóry. Proto je Dufalac pro děti často předepisován také pro dysbiózu.

Mělo by být řečeno, že osmotické projímadla mají některé nevýhody a nejsou vhodné pro dlouhodobé použití, ani pro léčení chronické zácpy. Prebiotické vlastnosti Dufalacu to však kompenzují, protože mu dávají výhodné výhody:

 • zkapalňuje a zjemňuje stolici;
 • stimuluje střevní motilitu;
 • odstraňuje toxické látky z těla;
 • zlepšuje vstřebávání fosfátů a vápenatých solí;
 • podporuje eliminaci amonných iontů;
 • přispívá k obnově přirozené střevní mikroflóry;
 • nezpůsobuje dehydrataci a závislost.

S tak působivým souborem výhod mají prebiotika a některé „nevýhody“. Nejdůležitější z nich je dlouhý nástup terapeutického účinku: Dufalac začíná působit jeden den nebo dokonce několik dní po zahájení podávání, a to je třeba vzít v úvahu. Účinek jeho použití je však perzistentnější než při léčbě drogami jiných vysokorychlostních skupin.

Jak již bylo snadné uhodnout, Dufalac se používá při léčbě zácpy, jakož i při porušování jater, dysbiózy, putrefektivního dyspepsického syndromu, enteritidy, periodontálního onemocnění.

Články O Neplodnosti