Hlavní Zdraví

Návod k použití léku Dufalac pro děti

Dufalac je projímadlo na bázi laktulózy a čištěné vody. Je k dispozici ve formě sirupu nebo sáčků, má světle žlutý odstín a viskózní konzistenci. Dufalac není kontraindikován u dětí jakéhokoli věku, předepsaných na doporučení lékaře. Jedná se o mírné projímadlo, které nepříznivě neovlivňuje tělo dítěte..

Farmakologie

Lék Dufalac se vyznačuje hyperosmotickým účinkem, díky kterému je vyvolána stimulace obecné střevní motility. Lék poskytuje účinnější absorpci fosfátů a vápenatých solí, usnadňuje odebírání amonných iontů.

Když léčivo vstoupí do střev, veškerý obsah se zvětšuje, konzistence stolice se stává měkčí. Použití tohoto nástroje pomáhá s pravidelnou zácpou u dospělých a dětí, zatímco střevní mikroflóra není narušena..

Dufalac je prebiotikum, které výrazně zvyšuje růst bifidobakterií a laktobacilů, které jsou nezbytné pro správnou funkci těla dítěte.

Kdy jíst

V některých případech lékaři doporučují dávat Duphalac dětem.

 1. Zácpa, která má funkční původ.
 2. U hemoroidů se používá ke změkčení stolice - to snižuje bolest během pohybu střev.
 3. V přítomnosti mikrotrhlin v análním kanálu.
 4. Po operaci tlustého střeva.
 5. Pomáhá při léčbě těžké dysbiózy.
 6. Akutní otrava jídlem u kojenců a starších dětí.
 7. Je nutné podávat léky lidem, kteří musí podstoupit vyšetření - například kolonoskopii nebo irrigoskopii.

Před použitím jakéhokoli léku s projímavým účinkem byste se měli poradit s lékařem. Možná bude existovat alternativní způsob, jak problém vyřešit..

Kontraindikace

Dufalac je droga a jako každé jiné lékárnické lék má své kontraindikace. Návod k použití popisuje každý z nich. Před zahájením léčby je velmi důležité ji prostudovat.

Zvažte, kdy nemůžete pít sirup Dufalac:

 1. Byla diagnostikována akutní střevní obstrukce..
 2. Galaktosémie.
 3. Alergická reakce na jednotlivé složky léčiva byla dříve pozorována..

V níže uvedených případech může lékař předepsat Dufalac na vlastní odpovědnost:

 • diabetes;
 • nesnášenlivost laktózy u kojenců;
 • krvácení do střeva.

Můžete pít Duphalac těhotným ženám a kojícím matkám, protože tento lék nepříznivě neovlivňuje zdraví malých dětí. Hlavní věc je udělat to pouze v naléhavých případech s těžkou zácpou.

Jak používat

V balení projímadla Dufalac je návod k použití. Nástroj se používá interně, lze jej použít v čisté formě nebo přidat do dětské směsi. Sirup se pije jednou denně, denně ve stejnou dobu v průběhu léčby.

U dospělých je počáteční dávka pro změkčení stolice 15-45 ml každý den. Poté lékař předepíše nižší dávku - 15-25 ml.

To je nezbytné k udržení terapeutického účinku. Denní množství léku je předepsáno lékařem, přičemž se bere v úvahu individuální charakteristika těla pacienta. V průběhu léčby je důležité konzumovat dostatek tekutin - nejméně 2 litry denně.

Dávkování pro děti předepisuje lékař s přihlédnutím k věkovým charakteristikám těla pacienta:

 • od 7 do 14 let - denně nejvýše 15 ml;
 • od 1 do 6 let - denně ne více než 5-10 ml;
 • děti do jednoho roku - ne více než 5 ml denně.

Terapeutický účinek je viditelný po 2-3 dnech léčby sirupem. Dufalac působí rychle na tělo dítěte - stolice změkčuje ve stejný den.

Novorozenci by neměli být podáváni sirupu ne více než 1 ml denně pro problémy se stolicí. Můžete ji přidat do směsi, aby dítě léčbu neodmítlo.

Je-li pacient starší 14 let a musí se připravit na studium tlustého střeva, dávku předepisuje lékař individuálně. Nejčastěji je to až 150 ml projímadla za den. Doporučuje se uchýlit se k jiným metodám čištění střev současně - například klystýr.

Možné vedlejší účinky

Dufalac je lék, který působí na každou osobu jinak. Možné nežádoucí účinky.

 1. V prvních dnech po zahájení léčby dochází k silné tvorbě plynu. Vysvětlení reakce těla je jednoduché: stagnace stolice ztvrdla, proto tlusté střevo nemůže správně fungovat. Nejčastěji po několika dnech všechno zmizí - práce tlustého střeva se normalizuje, stolice změkne.
 2. Nevolnost a řezné bolesti v břiše se vyskytují u dětí a dospělých v jakémkoli věku s častou zácpou. Tenké střevo nelze okamžitě přestavět, takže špatné zdraví je jedním z nežádoucích účinků jakéhokoli projímadla. Nestojí to za to dělat si starosti - když je tlusté střevo prázdné, veškerá bolest bude zcela odstraněna.
 3. Pokud nebyla dodržena individuální dávka předepsaná lékařem, objeví se průjem. V takovém případě musíte problém vyřešit s lékařem..

U pacienta se mohou objevit nežádoucí účinky po pití sirupu, bez ohledu na to, jak je starý. Dufalac není návykový, pokud přísně dodržujete lékařský předpis a lék nepoužíváte déle, než bylo povoleno.

Předávkování a interakce s jinými léčivými přípravky

Případy předávkování sirupem Dufalac byly extrémně vzácné.

 • ostré pálivé bolesti v břiše;
 • průjem;
 • časté volné stoličky.

Pokud má pacient některý z uvedených příznaků, musí být podávání projímadla zastaveno. V případě, že je pozorován průjem, ale stolice není normální, lékař nabízí alternativní možnosti léčby zácpy.

Dufalac je jedním z nejbezpečnějších projímadel. Nebyly provedeny žádné klinické studie týkající se interakce sirupu s antibiotiky a jinými léky. Pokud pacient užije nějaké prášky, je před pitím Duphalacu nutné se poradit s lékařem.

Důležité nuance

 1. Pokud se po několika dnech léčby zácpy sirupem Dufalac neobjeví terapeutické vlastnosti, je nutné je zastavit podávání pacientovi. Možná, že tělo tuto metodu čištění tlustého střeva nevnímá, musíte si vybrat jinou alternativu.
 2. Pokud dáváte Duphalac ve velkých dávkách pacientovi po dlouhou dobu bez lékařského předpisu, bude narušena rovnováha voda-elektrolyt.
 3. Použití projímadla u dětí do 7 let by mělo být pouze v naléhavých případech..
 4. Jakékoli projímadlo, včetně sirupu Dufalac, s dlouhodobým používáním způsobuje poruchu v vyprazdňovacím reflexu. Z tohoto důvodu může být podávána pouze s těžkou zácpou, jak je předepsáno lékařem.
 5. Před léčbou by se pacienti s diabetem měli poradit s lékařem. 5 ml sirupu Duphalac obsahuje přibližně 0,075 XE cukrů.
 6. Laxativní léčba malých dětí by měla být doprovázena dietární regulací. Možná příčinou časté zácpy bylo použití hlavně suchých potravin nebo nedostatek tekutin v těle.

Analogy

Téměř všechny léky s projímavým účinkem, které jsou považovány za analogy Dufalacu, obsahují ve svém složení laktulózu. Právě tato látka pomáhá změkčit stolici.

 1. Laktulóza Můžeme s plnou jistotou říci, že se jedná o to nejlepší z analogů. K dispozici ve formě suché látky nebo sirupu. Je zakázáno pít lék s těžkým střevním přetížením a podezřením na přítomnost slepého střeva.
 2. Normase. Bez chuti sirup bez barvy. K dispozici v malé skleněné láhvi je vydávací lžíce.
 3. Hodně štěstí. Novorozencům může být podle pokynů lékaře poskytnut příjemný sirup s karamelovou příchutí. Nejprve se musíte ujistit, že pacient není alergický na složky přípravku.

Použití Duphalacu v dávce předepsané lékařem nebude mít v budoucnu nepříjemné problémy s pohybem střev. Hlavní věcí je přísně dodržovat pokyny uvedené v balíčku.

Dufalac - návod k použití

NÁVOD
pro lékařské použití léku

Registrační číslo: P N 011717/02

Název značky: Dufalac®

Mezinárodní nechráněné jméno:

Chemický název: 4-0-B-B-galaktopyranosyl-B-fruktóza

Dávková forma:

Struktura:

100 ml roztoku obsahuje: účinná látka: laktulóza 66,7 g. Pomocná látka: čištěná voda do 100 ml.

Popis: čirá viskózní kapalina z bezbarvé až světle žluté s nahnědlým nádechem.

Farmakoterapeutická skupina:

ATX kód: A06AD11

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Má hyperosmotický laxativní účinek, stimuluje střevní motilitu, zlepšuje vstřebávání fosfátů a solí Ca 2+, podporuje vylučování amonných iontů.
Laktulóza je štěpena střevní flórou tlustého střeva na organické kyseliny s nízkou molekulovou hmotností, což vede ke snížení pH a ke zvýšení osmotického tlaku a v důsledku toho ke zvýšení objemu obsahu střeva. Tyto účinky stimulují střevní motilitu a mají vliv na konzistenci stolice. Zácpa zmizí a obnoví se fyziologický rytmus vyprazdňování tlustého střeva..

U jaterní encefalopatie nebo jaterní (pre) kómy je účinek přičítán potlačení proteolytických bakterií zvýšením počtu acidofilních bakterií (např. Laktobacilů), přeměnou amoniaku na iontovou formu v důsledku okyselení obsahu tlustého střeva, pohybem střev v důsledku nižšího pH v tlustém střevu a osmotickým účinkem a také snížení toxických látek obsahujících dusík stimulací bakterií využívajících amoniak pro syntézu bakteriálních proteinů.

Laktulóza jako prebiotická látka zvyšuje růst prospěšných bakterií, jako jsou bifidobakterie a laktobacily, zatímco je možné potlačit růst potenciálně patogenních bakterií, jako je Clostridium a Escherichia coli, což poskytuje příznivější rovnováhu střevní flóry.

Farmakokinetika

Absorpce je nízká. Po požití dosáhne nezměněného tlustého střeva, kde je rozděleno střevní flórou. Zcela metabolizováno

v dávkách až 40-75 ml; při vyšší dávce je částečně vyloučen v nezměněné podobě.

Indikace pro použití

- Zácpa: regulace fyziologického rytmu vyprazdňování tlustého střeva.

- Změkčení stolice pro lékařské účely (hemoroidy, stavy po operaci tlustého střeva a konečníku).

- Jaterní encefalopatie: léčba a prevence jaterního kómatu nebo prekomatu.

- přecitlivělost na jakoukoli složku léku.

Opatrně

- pacienti s hepatickým (pre) kómatem trpícím cukrovkou;

- krvácení do konečníku neurčeno;

Používejte během těhotenství a kojení

Neočekává se žádný účinek na plod nebo dítě, protože systémový účinek laktulózy na těhotnou nebo kojící ženu je zanedbatelný. Dufalac® může být předepsán během těhotenství a během kojení.

Dávkování a podávání

Lék je určen pro orální podávání.

Roztok laktulózy lze užívat ve zředěné i neředěné formě. Je nutné okamžitě spolknout užitou jednotlivou dávku, aniž byste ji drželi v ústech. Všechny dávky musí být zvoleny individuálně..

V případě jedné denní dávky se musí užít současně, například při snídani.

Během léčby projímadly se doporučuje vzít dostatečné množství tekutiny (1,5 - 2 litry, což se rovná 6-8 sklenicím) denně.

Dávkování při léčbě zácpy nebo změkčení stolice pro lékařské účely: Denní dávku laktulózy lze užít jednou nebo ji rozdělit na dvě dávky pomocí odměrky..

Počáteční dávka může být upravena na udržovací dávku v závislosti na reakci na užívání léku. Terapeutický účinek může nastat 2-3 dny po začátku léku.

Stáří
Počáteční denní dávkaDenní dávka údržby
Dospělí a dospívající15-45 ml15-30 ml
Děti ve věku 7-14 let15 ml
10-15 ml
Děti 1-6 let
5-10 ml5-10 ml
Děti do 1 rokudo 5 mldo 5 ml

Dávkování při léčbě jaterního kómatu a prekomatu (dospělí):

Počáteční dávka: 3–4 krát denně, 30–45 ml.

Poté přepnou na individuálně vybranou udržovací dávku, takže měkká stolice je maximálně 2-3krát denně.

V prvních dnech užívání laktulózy může dojít k nadýmání. Zpravidla zmizí po několika dnech. Při dlouhodobém užívání vysokých dávek při léčbě jaterní encefalopatie se u pacienta může vyvinout nerovnováha elektrolytů v důsledku průjmu..

Hlášené nežádoucí účinky byly spontánní a neexistují dostatečné důkazy pro přesné vyhodnocení výskytu případů..

Gastrointestinální poruchy:

Nadýmání, bolesti břicha, nevolnost, zvracení. Při užívání velmi vysokých dávek - průjem.

Nerovnováha elektrolytů v důsledku průjmu.

Předávkovat

Příznaky: při užívání vysoké dávky jsou možné bolesti břicha a průjem. Léčba: přerušení léku nebo snížení dávky a úprava nerovnováhy elektrolytů v případě velké ztráty tekutin v důsledku průjmu nebo zvracení.

Interakce s jinými drogami

S jinými drogami nebyly provedeny žádné studie..

speciální instrukce

Při absenci terapeutického účinku vyhledejte lékaře během několika dnů..

Laktulóza by měla být předepisována s opatrností u pacientů s intolerancí laktózy..

Vezměte prosím na vědomí, že Dufalac® může obsahovat malá množství vázaného cukru (např. Laktózy, galaktózy, epilaktózy a fruktózy). Při dávkování doporučeném pro léčbu zácpy by neměl být obsah cukru problém u pacientů s diabetes mellitus. Při léčbě jaterního (pre) kómy se obvykle předepisují vyšší dávky léku a u pacientů s diabetes mellitus by se měl zvážit obsah cukru v něm. Pacienti se vzácnými vrozenými poruchami, jako je nesnášenlivost galaktózy nebo fruktózy, nedostatek laktázy (Sami) laktázy nebo malabsorpce glukózy a galaktózy, by tento lék neměli používat. Při léčbě dětí by se laxativa měla používat ve výjimečných případech a pod dohledem lékaře. Vezměte prosím na vědomí, že během léčby může dojít k vyprazdňování reflexních poruch..

Vliv na schopnost řídit auto a další mechanismy

Použití Dufalac® neovlivňuje nebo má malý vliv na schopnost řídit auto a mechanismy.

Formulář vydání

200 ml, 500 ml nebo 1 000 ml v láhvi z bílého polyethylenu o vysoké hustotě se šroubovacím uzávěrem z polypropylenu s ovládáním prvního otvoru. Přes

víčko je nasazeno na víčko (vyrobené z polypropylenu) a slouží jako odměrka. Na láhev je nalepena nálepka s návodem k použití.

15 ml v jednorázových sáčcích vyrobených z polyethylenu a hliníkové fólie. 10 sáčků spolu s návodem k použití v krabici.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě nepřesahující 25 ° C. Udržujte mimo dosah dětí!

Skladovatelnost

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky lékárny

Držitel osvědčení o registraci

Abbott Helskea Products B.V. S.D. van Houtenlaan 36, 1381 SPVesp, Nizozemsko.

Výrobce

Abbott Biological B.V. Sídlo: S.D. van Houtenlaan 36, 1381 SPVesp, Nizozemsko. Aktuální adresa: Weaver 12,

8121 AA Olst, Nizozemsko.

Nároky spotřebitelů by měly být zaslány:

Abbott Products LLC 119334, Rusko, Moskva, ul. Vavilova, d. 24.

Dufalac

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

Dufalac - farmakologické léčivo na bázi laktulózy s projímavým účinkem.

Složení a forma uvolňování

Duphalac je k dispozici ve formě sirupu. 100 ml léčiva obsahuje 66,7 g laktulózy a čištěné vody do objemu 100 ml.

Podle pokynů je Dufalac čirá, viskózní kapalina, světle žlutá.

Tento lék se vyrábí v plastových lahvích o objemu 200, 500 nebo 1000 ml (součástí balení - odměrka). Existuje také uvolňovací forma v 15 ml jednorázové fólii a polyethylenových sáčcích (10 sáčků v krabici).

farmaceutický účinek

Tento lék má projímavý účinek. Dufalac má hyperosmotický účinek, a tím stimuluje střevní motilitu. Zlepšuje také absorpci fosfátů a vápenatých solí a podporuje eliminaci amonných iontů. Střevní mikroflóra tlustého střeva štěpí laktulózu na organické kyseliny s nízkou molekulovou hmotností, přispívá ke zvýšení obsahu střeva. Dufalac tedy stimuluje střevní motilitu a ovlivňuje konzistenci stolice. To vede k obnovení fyziologického rytmu vyprazdňování tlustého střeva a odstranění zácpy.

Použití Duphalacu pro jaterní encefalopatii nebo prekoma (kómu) může snížit obsah toxických látek metabolismu dusíku ve střevě, čímž se snižuje negativní účinek těchto látek na mozek..

Podle pokynů je Dufalac prebiotikum, to znamená, že zvyšuje růst prospěšných bakterií (bifidobakterie a laktobacily) a inhibuje růst patogenní flóry (Clostridia, Salmonella) a zkracuje dobu bakteriálního vylučování. Toto léčivo tedy umožňuje příznivou rovnováhu střevní mikrobiocenózy.

Podle pokynů Dufalacu má léčivo nízkou absorpci, po požití dosáhne tlustého střeva v nezměněné formě a tam je rozdělena mikroflórou. V dávce 40-75 ml denně je toto léčivo úplně metabolizováno. Při užívání vyšších dávek se lék částečně vylučuje v nezměněné podobě.

Indikace pro použití

Dufalac se používá k zácpě funkčního původu a také k změkčení stolice hemoroidy, análními trhlinami, po operacích střeva a análního kanálu. Tento lék je indikován pro jaterní encefalopatii nebo kómatu (precoma).

Podle pokynů je Dufalac používán při komplexní léčbě dysbiózy, enteritidy (ve stadiu bakteriokariéry) a syndromu putrefaktivní dyspepsie u dětí (v důsledku akutní otravy jídlem)..

Dufalac se také používá k přípravě tlustého střeva pro diagnostické studie (sigmoidoskopie, irrigoskopie, kolonoskopie)..

Kontraindikace

 • Akutní střevní obstrukce;
 • Galaktosémie;
 • přecitlivělost na složky léku.

Podle pokynů přípravku Dufalac by měl být přípravek používán s opatrností u pacientů s intolerancí laktózy, při střevním krvácení nejasné etiologie. Lék by měl být také používán s opatrností u pacientů s jaterní encefalopatií trpících cukrovkou.

Používejte během těhotenství a kojení

Podle pokynů nemá Dufalac žádný účinek na plod a na průběh těhotenství, je schválen pro použití během těhotenství. Lék nepronikne do mateřského mléka a může být použit během kojení.

Dávkování a podávání

Tento lék je určen pro perorální podání. Sirup lze užívat neředěný i zředěný vodou. Pokud je Dufalac předepsán jednou denně, musíte jej pít současně (například ráno během snídaně).

Při léčbě zácpy a změkčení stolice se lék předepisuje dospělým v počáteční dávce 15 až 45 ml denně a poté přechází na udržovací dávku 15 až 30 ml. Počáteční dávka se volí jednotlivě, léčivo lze užít jednou nebo rozdělit na 2 části. Udržovací dávka se volí v závislosti na reakci na užívání tohoto léčiva. Podle recenzí Dufalac se terapeutický účinek může objevit 2-3 dny po začátku léku. Během léčby přípravkem Dufalac je nutné vzít dostatečné množství tekutiny (1,5 až 2 litry denně).

U dětí se dávka léku volí v závislosti na věku:

 • děti ve věku 7-14 let - 10-15 ml za den;
 • děti 1-6 let 5-10 ml denně;
 • děti do roku - do 5 ml denně.

Dufalac pro novorozence se také používá při léčbě zácpy a dysbiózy. Doporučuje se začít brát s 1 ml, postupně zvyšovat objem léku na 4-5 ml (to pomůže vyhnout se zvýšené tvorbě plynu).

Při léčbě jaterní encefalopatie se dávka Dufalacu volí individuálně, obvykle je počáteční dávka 30-45 ml.

K přípravě tlustého střeva pro výzkum se používá 100 až 150 ml léčiva. Dávka obvykle závisí na typu studie, stavu pacienta a je individuálně zvolena lékařem. Podle recenzí je Dufalac pro tyto účely lepší použít v kombinaci s jinými metodami čištění střev (např. Očistěnými klystýry).

Vedlejší účinek

V prvních dnech používání Dufalacu je možný výskyt zvýšené tvorby plynu (plynatost). Obvykle zmizí po několika dnech. Při užívání vysokých dávek léku dochází k průjmu. Může se také objevit nevolnost, zvracení a bolest břicha. Podle Dufalaca nejsou zprávy o jeho vedlejších účincích dostatečné pro přesné posouzení četnosti případů.

Pokud se lék používá ve vysokých dávkách (například při léčbě jaterní encefalopatie), může u pacienta vzniknout nerovnováha elektrolytů v důsledku průjmu..

Předávkovat

Při užívání vysokých dávek léku je možný průjem a bolesti břicha. Zrušení léku nebo snížení jeho dávky tyto projevy. V případě nerovnováhy elektrolytů je korekce vyžadována zavedením roztoků elektrolytů.

Interakce s jinými drogami

Klinické studie týkající se interakce Duphalacu s jinými farmakologickými přípravky nebyly provedeny..

speciální instrukce

Pokud po dobu několika dnů užívání léku nemá žádný účinek, poraďte se se svým lékařem.

Mějte na paměti, že Dufalac může obsahovat malé množství cukrů (například laktózy, galaktózy, fruktózy). Při dávkování k léčbě zácpy to není problém u pacientů s diabetem. Při léčbě jaterního kómatu (encefalopatie) by se však u této skupiny pacientů měl zvážit obsah cukru..

Pacienti s nesnášenlivostí galaktosy by fruktóza neměli tento lék užívat. Duphalac pro novorozence lze použít pouze pod dohledem lékaře.

DUFALAC

Účinná látka

Složení a forma léčiva

◊ Sirup (s příchutí švestky) ve formě čiré, viskózní kapaliny, bezbarvé až světle žluté s hnědým nádechem.

100 ml
laktulóza66,7 g

Pomocné látky: čištěná voda - do 100 ml, švestková příchuť - 1,5 g.

200 ml - lahve z polyethylenu o vysoké hustotě (1) s víčkem z polyethylenu (odměrka).
500 ml - lahve z polyethylenu o vysoké hustotě (1) s víčkem z polyethylenu (odměrka).
1000 ml - lahve z polyethylenu o vysoké hustotě (1) s víčkem z polyethylenu (odměrka).

farmaceutický účinek

Projímadlo. Způsobuje změnu flóry tlustého střeva (zvýšení počtu laktobacilů), což vede ke zvýšení kyselosti v lumen tlustého střeva a stimuluje jeho peristaltiku. Spolu s tím se zvyšuje objem a stolice zjemňuje. Výsledkem je laxativní účinek, který nemá přímý účinek na sliznici a hladké svaly tlustého střeva. Pod vlivem laktulózy dochází také k absorpci amoniaku v tlustém střevě, což snižuje tvorbu toxických látek obsahujících dusík v jejich proximálním řezu, a tím i jejich absorpci do systému vena cava. Má schopnost inhibovat růst salmonel v tlustém střevě. Nesnižuje vstřebávání vitamínů a není návykové. Prakticky neabsorbováno ze střev.

Dufalac: návod k použití

Dufalac je léčivo s projímavým farmakologickým účinkem. Používá se ke zmírnění stolice při zácpách různého původu a při léčbě patologie trávicího systému.

Uvolněte formu a složení

Lék Dufalac je k dispozici v sirupu pro dávkové formy pro orální podávání. Je to čirá nebo světle žlutá hustá kapalina. Hlavní účinnou látkou je laktulóza, její obsah ve 100 ml sirupu je 66,7 g. Pomocnou složkou léčiva je čištěná voda.

Sirup Duphalac je obsažen v plastových lahvích (objem 200, 500 a 1000 ml) a jednorázových sáčcích vyrobených z polyethylenu a fólie, objem 15 ml. Jedno kartonové balení léku obsahuje láhev se sirupem nebo 10 jednorázových sáčků.

farmaceutický účinek

Účinná látka léčiva Dufalac laktulóza má projímavý účinek. Pomáhá změkčit stolici tím, že zvyšuje osmotický tlak a koncentraci solí ve střevní dutině, což zase vede ke snížení intenzity procesu absorpce tekutin a změkčení stolice. Laktulóza má také řadu terapeutických účinků, mezi něž patří:

 • Posílení odstraňování amonných solí ze střev.
 • Stimulace peristaltiky tenkého a tlustého střeva (pomáhá zvyšovat projímavý účinek).
 • Zvyšuje kyselost střevního obsahu (střevní mikroflóra rozkládá laktulózu na sloučeniny s nízkou molekulovou hmotností při kyselé reakci).
 • Inhibuje (inhibuje) růst a vývoj patogenních (patogenních) bakterií střeva, včetně patogenů salmonelózy a úplavice.

Laktulóza také snižuje obsah toxických produktů obsahujících dusík při rozkladu bílkovin ve střevním lumenu, proto pomáhá snižovat intoxikaci a jejich toxický účinek na játra a mozek.

Po užití sirupu Dufalac uvnitř se jeho účinná látka prakticky nevstřebává do systémového oběhu. Ve střevu se štěpí střevní mikroflórou na produkty rozpadu s nízkou molekulovou hmotností, které se vylučují do stolice..

Indikace pro použití

Hlavní indikací pro užívání sirupu Dufalac je regulace fyziologického pohybu střev a léčba zácpy při takových patologických stavech:

 • Dlouhodobé snížení fyzické aktivity člověka (po úrazu, chirurgickém zákroku, mozkové mrtvici), při kterém se snižuje pohyblivost střeva a ve spodních částech je stolice zhuštěna.
 • Porušení funkční aktivity zažívacího traktu spojené s nedostatkem trávicích enzymů.
 • Uvolněná stolička pro čištění střev před operací.
 • Komplexní ošetření hemoroidních uzlů - změkčení stolice sirupem Duphalac zabraňuje poškození uzlin výkaly.
 • Kombinovaná léčba dysbiózy (porušení normální střevní mikroflóry s převahou oportunních mikroorganismů).

Sirup Dufalac je také indikován při komplexní léčbě patologie jater (selhání jater) nebo mozku (toxická encefalopatie), aby se snížil toxický účinek produktů rozkladu dusíkatých bílkovin ve střevě. V případě střevní infekce urychluje užívání sirupu Dufalac proces uvolňování těla z patogenu salmonelózou, shigelózou, parazitismem enteropatogenní Escherichia coli.

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace použití sirupu Dufalac jsou takové patologické stavy těla:

 • Přecitlivělost na hlavní účinnou látku léku laktulózy a na určité uhlovodany - galaktosu, fruktózu, laktózu.
 • Mechanická nebo funkční střevní překážka - stav, ve kterém je překážka průchodu stolice ve střevním lumen.
 • Galaktosémie - zvýšené hladiny uhlohydrátové galaktózy v krvi.

Relativní kontraindikace (v těchto případech sirup Duphalac lze použít pouze se zvýšenou opatrností a pod dohledem lékaře) zahrnují diabetes mellitus. Před zahájením užívání léku je důležité zajistit, aby neexistovaly žádné kontraindikace.

Dávkování a podávání

Duphalac Sirup se užívá perorálně před jídlem jednou denně ráno. Dávkování se stanoví individuálně a závisí na věku a patologickém procesu. Pro změkčení stolice a léčbu zácpy se doporučuje dávkování:

 • Děti do 3 let - 5 ml sirupu, počáteční a udržovací dávka.
 • Děti ve věku 3-6 let - počáteční a udržovací dávka léčiva je 5-10 ml.
 • Děti ve věku 7-14 let - počáteční dávka 15 ml, následovaná přechodem na udržovací dávku 10 ml.
 • Děti od 14 let a dospělí - 15-45 ml Počáteční dávka, udržovací dávka - 10-25 ml..

Počáteční dávka sirupu Dufalac se obvykle užívá během prvních 2 dnů od začátku léčby, poté se po nástupu počátečních projevů klinického účinku přepne na udržovací dávku. V případě, že nedojde ke zlepšení do 2 dnů, dávka léčiva se upraví.

Pro komplexní léčbu jaterní patologie s nedostatečnou funkční aktivitou jater je dávka vyšší, je 30-45 ml 3krát denně. Během prvního dne přecházejí na udržovací dávku, kterou stanoví lékař individuálně. Během léčby dysbiózy by maximální dávka sirupu Dufalac neměla překročit 10 ml. Pro léčbu střevních infekcí, včetně salmonelózy a shigelózy, se lék používá v dávce 15 ml 3x denně, lékař stanoví dobu trvání podávání v závislosti na klinickém účinku. Pro léčbu akutní zácpy se sirup Duphalac vstříkne do rektálního lumenu v množství 300 ml (obvykle se zředí v 700 ml čisté vody) jako klystýr..

Vedlejší efekty

Obecně je sirup Dufalac dobře tolerován. Nadýmání (nadýmání) je někdy možné v prvních dnech po zahájení léku, nevolnosti, zvracení, spastické bolesti v břiše. Při dlouhodobém používání sirupu může dojít k narušení rovnováhy elektrolytů v krvi (hladina a poměr obsahu různých solí)..

speciální instrukce

Než začnete užívat sirup Dufalac, musíte si pečlivě přečíst jeho pokyny. Existuje několik konkrétních pokynů týkajících se užívání drog, které zahrnují:

 • Při absenci klinického účinku do 2 dnů po zahájení užívání léku je nutné konzultovat s lékařem a případnou úpravu jeho dávky. To platí také pro případ zácpy..
 • Použití vysokých dávek léku u lidí s průvodním diabetem mellitus vyžaduje úpravu dávky léků snižujících cukr, inzulínu a stravy.
 • Při dlouhodobém používání sirupu Dufalac je nutné laboratorní sledování hladiny elektrolytů v krvi.
 • Lék obsahuje ve své kompozici laktulózu, kterou musí osoby s intolerancí laktózy vzít v úvahu.
 • Duphalac sirup nemá přímý vliv na rychlost psychomotorických reakcí a možnost koncentrace.

V lékárenské síti je sirup Dufalac vydáván bez lékařského předpisu. Máte-li jakékoli dotazy nebo pochybnosti týkající se jeho použití, je nutné se poradit s lékařem.

Předávkovat

Při významném překročení doporučené terapeutické dávky se vyvíjí bolest břicha a silná průjem. V tomto případě je léčivo zrušeno a upraveno jeho dávkování.

Analogy Duphalac Syrup

Podobné pro sirup Duphalac jsou přípravky Goodluck, Lactulose, Lizalak, Normase.

Podmínky skladování

Doba použitelnosti sirupu Dufalac je 3 roky od data výroby. Lék musí být skladován na tmavém místě nepřístupném dětem při teplotě vzduchu ne vyšší než + 25 ° C..

průměrná cena

Průměrné náklady na sirup Duphalac v lékárnách v Moskvě závisí na jeho objemu:

 • Láhev 200 ml - 269–291 rublů.
 • Láhev - 500 ml - 397-476 rublů.
 • Láhev 1000 ml - 595-636 rublů.
 • Sáčky po 15 ml 10 kusů v balení - 279-299 rublů.

Dufalac: návod pro děti a dospělé, cena a analogy

Hyperosmotický, projímadlo je Dufalac. Návod k použití doporučuje užívat 200, 500 nebo 1 000 ml sirupu k léčbě zácpy funkčního původu a pro změkčení stolice análními trhlinami, hemoroidy, jakož i po chirurgických zákrokech na střevě. Ohlasy pacientů a lékařů potvrzují, že tento lék pomáhá při léčbě zácpy a změkčení stolice pro dospělé a děti (včetně novorozenců).

Uvolněte formu a složení

K dispozici ve formě sirupu. 100 ml léčiva obsahuje 66,7 g laktulózy a čištěné vody do objemu 100 ml.

Podle pokynů je Dufalac průhledná viskózní kapalina světle žluté barvy. Tento lék se vyrábí v plastových lahvích o objemu 200, 500 nebo 1000 ml (součástí balení - odměrka).

Existuje také uvolňovací forma v 15 ml jednorázové fólii a polyethylenových sáčcích (10 sáčků v krabici).

Farmakologické vlastnosti

Lék má projímavý účinek. Dufalac má hyperosmotický účinek, a tím stimuluje střevní motilitu. Zlepšuje také absorpci fosfátů a vápenatých solí a podporuje eliminaci amonných iontů..

Střevní mikroflóra tlustého střeva štěpí laktulózu na organické kyseliny s nízkou molekulovou hmotností, přispívá ke zvýšení obsahu střeva. Lék tedy stimuluje střevní motilitu a ovlivňuje konzistenci stolice. To vede k obnovení fyziologického rytmu vyprazdňování tlustého střeva a odstranění zácpy.

Použití Duphalacu pro jaterní encefalopatii nebo prekoma (kómu) může snížit obsah toxických látek metabolismu dusíku ve střevě, čímž se snižuje negativní účinek těchto látek na mozek..

Podle pokynů je Dufalac prebiotikum, to znamená, že zvyšuje růst prospěšných bakterií (bifidobakterie a laktobacily) a inhibuje růst patogenní flóry (Clostridia, Salmonella) a zkracuje dobu bakteriálního vylučování. Toto léčivo tedy umožňuje příznivou rovnováhu střevní mikrobiocenózy.

Lék má nízkou absorpci, po požití dosáhne tlustého střeva v nezměněné formě a tam je rozdělena mikroflórou. V dávce 40-75 ml denně je toto léčivo úplně metabolizováno. Při užívání vyšších dávek se lék částečně vylučuje v nezměněné podobě.

Co pomáhá Dufalac?

Indikace pro použití drogy zahrnují:

 • jaterní encefalopatie: léčba a prevence jaterního kómatu nebo prekomatu;
 • změkčení stolice pro lékařské účely (pro hemoroidy, stavy po operaci tlustého střeva a konečníku);
 • zácpa: regulace fyziologického rytmu vyprazdňování tlustého střeva.

Návod k použití (jak brát)

Dufalac se užívá perorálně. Tento sirup může být spotřebován jak nezředěný, tak zředěný vodou. Je vhodné pít tento lék současně (nejlépe během snídaně).

Pro změkčení stolice a zácpu je Dufalac na začátku léčby předepsán dospělým rychlostí 15-45 mililitrů za den a poté přechází na udržovací dávku 15-30 mililitrů. Počáteční dávku volí lékař individuálně. Lze ji vzít jednou nebo rozdělit na dvě části.

Pokud jde o udržovací dávku, je vybrána v závislosti na reakci těla na tento lék. Během léčby by mělo být spotřebováno dostatečné množství tekutiny (od 1,5 do 2 litrů denně).

Dětská dávka Dufalacu:

 • děti od sedmi do čtrnácti let užívají léky 10 až 15 mililitrů denně;
 • dětem ve věku od jednoho do šesti let je předepisován lék 5-10 mililitrů denně;
 • 5 mililitrů denně pro novorozence.

Duphalac pro novorozence je zpravidla předepisován pro dysbiózu a zácpu. Počáteční dávka pro kojence je 1 mililitr. Dávka se postupně zvyšuje na 4-5 mililitrů denně (což pomáhá zabránit nadýmání). Sirup pro novorozence má právo předepsat pouze ošetřujícímu lékaři.

U jaterní encefalopatie se dávka výše uvedeného sirupu volí individuálně (od 30 do 45 mililitrů).

K přípravě tlustého střeva pro diagnostické testy se obvykle používá 100 až 150 mililitrů..

Kontraindikace

 • přítomnost akutní apendicitidy;
 • střevní obstrukce různého původu;
 • zvýšená individuální citlivost na složky farmaceutického přípravku;
 • kolostomie a ileostomie;
 • rektální krvácení ne hemoroidní geneze;
 • dědičné nebo získané nesnášenlivosti účinné látky;
 • galaktosémie;
 • diabetes mellitus (endokrinní patologie není považována za absolutní kontraindikaci pro použití léčivého sirupu, měla by se však používat na pozadí tohoto onemocnění pod dohledem kvalifikovaných odborníků).

Vedlejší efekty

 • průjem (při použití ve vysokých dávkách);
 • bolest břicha;
 • nadýmání je možné v prvních dnech (obvykle zmizí po několika dnech);
 • nevolnost;
 • zvracení
 • při dlouhodobém užívání ve vysokých dávkách při léčbě jaterní encefalopatie je možná elektrolytová nerovnováha v důsledku průjmu.

Děti během těhotenství a kojení

Podle pokynů nemá Dufalac žádný účinek na plod a na průběh těhotenství, je schválen pro použití během těhotenství. Lék nepronikne do mateřského mléka a může být použit během kojení.

Aktivně se používá v pediatrické praxi od nejmladší věkové kategorie.

speciální instrukce

Pokud po dobu několika dnů užívání léku nemá žádný účinek, měli byste se poradit s lékařem. Upozorňujeme, že Dufalac může obsahovat malé množství cukrů (např. Laktózy, galaktózy, fruktózy)..

Při dávkování k léčbě zácpy to není problém u pacientů s diabetem. Při léčbě jaterního kómatu (encefalopatie) by se však u této skupiny pacientů měl brát v úvahu obsah cukru. Pacienti s nesnášenlivostí galaktosy by fruktóza neměli tento lék užívat.

Duphalac pro novorozence lze použít pouze pod dohledem lékaře.

Léková interakce

S jinými drogami nebyly provedeny žádné studie..

Analogy drogy Dufalac

Strukturální analogy aktivního prvku:

 1. Romphalac.
 2. Legendární.
 3. Lizalac.
 4. Normase.
 5. Hodně štěstí.
 6. Livolyuk-PB.
 7. Portalac.
 8. Lactulose Stad.
 9. Laktulóza.
 10. Laktulóza Poly.

Prázdninové podmínky a cena

K dispozici v lékárnách na předpis. Průměrná cena Dufalac v Moskvě je 453 rublů. Léky si můžete koupit v Kyjevě za 304 hřiven, v Kazachstánu - za 1425 let. V Minsku nabízejí lékárny Dufalac za 10 bel. rublů.

Dufalac: pokyny, složení, indikace, akce, recenze a ceny

Návod k použití

Dufalac se používá k usnadnění pohybů střev. Je to projímadlo, které stimuluje motilitu tlustého střeva a změkčuje stolici. Působí pouze ve střevech a nenarušuje funkci orgánů. Může být použit v dětství. Jmenování před provedením lékařské manipulace je možné. Před užitím je vhodné se poradit s lékařem.

Laxativní léky jsou předepsány v lékové terapii pro zácpu a další stavy. Skupina léčiv, která zlepšují pohybovou aktivitu střeva a změkčuje stolici, je vysoce účinná..

Složení a forma uvolňování

Pouze tekutá léková forma. Laktulóza je účinná látka s léčivými vlastnostmi. Sto mililitrů sirupu obsahuje 66,7 g účinné látky. Další látky: voda, aromatická složka (švestka). Existuje varianta léku bez aroma.

Vyrábí se ve formě sirupu s příchutí švestky a ve formě pravidelného sirupu.

Dufalacova akce

Mechanismus terapeutického působení je způsoben změnou konzistence a zvýšením objemu stolice, jakož i pozitivním účinkem aktivní složky na pohyblivost tlustého střeva. Bakteriální buňky těla vytvářejí kyseliny z účinné látky, díky čemuž se oxiduje obsah střeva. Změna acidobazické rovnováhy vede ke zvýšeným kontraktilním pohybům stěn orgánu. Laxativní účinek je přirozený, protože chemická sloučenina neovlivňuje buňky hladkého svalstva a epitel.

Další vlastnosti

 • Zmírňuje příznaky encefalopatie v případě poškození jaterní tkáně potlačením funkce acidofilních bakteriálních buněk a okyselením obsahu střeva. Množství škodlivých chemických sloučenin na bázi dusíku je sníženo. Jejich eliminace z organismu se zlepšuje.
 • Normalizace střevního mikrobiomu. V tlustém střevě zdravého člověka jsou nejužitečnější a nejneutrálnější mikroorganismy ty, které pomáhají vstřebávat vitamíny a zlepšují tvorbu stolice. Někdy je rovnováha narušena působením negativních faktorů. Lék stimuluje růst počtu prospěšných mikroorganismů (bifidobakterie a laktobacily) a zabraňuje šíření patogenů, jako je E. coli a klostridie.

Nástroj má komplexní efekt. Pomáhá při různých indikacích.

Vedlejší efekty

Vysoká tolerance a bezpečnost vede k nízkému riziku nepříznivých účinků. Na začátku terapie se může tvorba plynu ve střevě zesílit s výskytem plynatosti. Později tato komplikace zmizí sama o sobě. Použití velkých dávek je zřídka doprovázeno častými uvolněnými stolicemi se ztrátou velkého množství tekutiny a elektrolytů. U některých pacientů dochází k imunitní reakci.

Možné nežádoucí účinky:

 • Uvolněná stolička.
 • Fekální retence.
 • Zvýšené plynování ve střevech.
 • Ztráta tekutin a elektrolytů.
 • Dehydratace.
 • Zvracení.
 • Obtíže v oblasti břicha.
 • Křečové reakce.
 • Kefalgie.
 • Závrať.
 • Únosnost.
 • Poruchy srdečního rytmu.
 • Bolest svalů.
 • Alergické reakce.

Pokud se vyskytne dlouhodobý průjem, alergie, závratě a známky dehydratace, musíte produkt přestat používat a vyhledat lékaře. Měli byste také konzultovat komplikace, které nejsou popsány v pokynech..

Asimilace a eliminace

Lék je dobře vstřebáván v zažívacím traktu. Téměř nepřekonává bariéru sliznice a nevnikne do krevního řečiště, takže systémové účinky obvykle chybí. Bakteriální buňky částečně modifikují aktivní složku. Látka se vylučuje spolu s výkaly v původní formě a mírně ve formě metabolitů. Chemické sloučeniny, které vstupují do krevních cév, jsou ledvinami odstraněny z těla. Nástroj se nehromadí v tkáních a orgánech.

Aplikace je řízena lékařem

Indikace Dufalac

Hlavním účelem této drogy je zmírnit pohyby střev. Mírný účinek chemické sloučeniny není návykový. Možná použití zácpy, když změna stravy nepomůže. Doporučuje se používat po vyšetření u lékaře, protože pouze odborník si bude moci vybrat správnou a bezpečnou metodu úlevy od příznaků. Někdy se používá k poškození mozku v důsledku zhoršené funkce jater.

Použití v dětství by mělo být dohodnuto s pediatrem.

Hlavní indikace

 • Obnova motorické aktivity stěn tlustého střeva během zácpy.
 • Encefalopatie s jaterní dysfunkcí: možnosti pro zmírnění příznaků a snížení rizika komplikací, jako je kóma.
 • Změna konzistence stolice během různých patologií (včetně hemoroidů) a za účelem přípravy na lékařské manipulace, včetně chirurgického ošetření.

Kontraindikace

Existuje několik omezení pro použití. Hlavní kontraindikací je imunitní citlivost těla pacienta na chemické sloučeniny, které tvoří sirup. Může to být účinná látka nebo aromatická složka. Potřeba vyjasnit složení.

Další kontraindikace:

 • Absorpce galaktózy nebo glukózy.
 • Překážka trávicího traktu.
 • Porušení integrity stěny jakéhokoli orgánu gastrointestinálního traktu.
 • Galaktosémie.
 • Fruktózová nesnášenlivost.
 • Nedostatek enzymu potřebného pro absorpci mléčného cukru.
 • Malabsorpce glukózové galaktózy.
 • Riziko narušení integrity stěn gastrointestinálního traktu.

Příjem se provádí pod dohledem lékaře v následujících případech: krvácení do konečníku a anální otvor (potřeba diagnostika), umělé otevření (stoma) v oblasti kterékoli části zažívacího traktu.

Návod k použití Dufalac

Je možné volně nakupovat prostředky v lékárně, avšak pro bezpečné a efektivní ošetření se doporučuje domluvit si schůzku s lékařem. Odborník vybere správné dávkování a odstraní nebezpečné podmínky. Kapalná léková forma musí být spolknuta. Je povoleno ředění sirupu pitnou vodou. Pokud lékař předepíše jednorázové použití léku, je třeba vzít tekutinu najednou: ráno, na oběd nebo večer. Během lékové terapie je důležité spotřebovat alespoň jeden a půl litru tekutiny denně.

V balení najdete nádobu na měření dávky. Sáčky s tekutinou musí být otevřeny a sirup by měl být spolknut okamžitě. Denní dávka se může okamžitě spolknout nebo rozdělit na dvě dávky pomocí měřené kapacity. Například užijte polovinu dávky ráno a polovinu dávky při obědě. Po dvou až třech dnech může lékař změnit schéma aplikace s ohledem na stav pacienta. Léčivý účinek se vyvíjí v průběhu několika dnů.

Možnosti dávkování k odstranění zácpy a změkčení výkalů

 • Pacienti starší čtrnácti let: na začátku patnácti až čtyřiceti pěti mililitrů. Dále od patnácti do třiceti mililitrů denně.
 • Dítě ve věku od sedmi do čtrnácti: patnáct mililitrů první den a deset až patnáct mililitrů denně.
 • Dítě ve věku od jednoho do šesti let: od pěti do deseti mililitrů první den a stejná dávka pro zbývající dny.
 • Dítě do dvanácti měsíců věku: do pěti mililitrů.

Je doporučeno používat lahvičky, pokud denní dávka nepřesahuje patnáct mililitrů a je třeba změřit dávku pro děti do sedmi let věku.

Možnosti dávkování pro hepatickou encefalopatii

 • Zpočátku: třicet až čtyřicet pět mililitrů třikrát nebo čtyřikrát denně.
 • Jiné dny: individuální výběr terapie se stavem, že k pohybu střev dochází dvakrát nebo třikrát denně.

Podle této indikace je předepsán pouze dospělým. Nebyly provedeny žádné studie o bezpečnosti užívání léku v dětství v přítomnosti takové choroby.

dodatečné informace

 • Použití dávek, které nejsou předepsány instrukcí, může být komplikováno bolestmi břicha a tvorbou volných stolic. Musíte navštívit lékaře. Provede se snížení dávky. Někdy by měla být léčba přerušena. Je důležité obnovit rovnováhu tekutin a elektrolytů v těle.
 • Studie neodhalily hrozbu pro vyvíjející se dítě, protože aktivní složka prakticky nepronikne do tkání. Je možné použít při přenášení dítěte a kojení.
 • Pokud se před léčbou objeví bolest břicha, měli byste se poradit s odborníkem. Musíte také podstoupit lékařskou prohlídku, pokud se léčivý účinek neobjeví během několika dnů po užití sirupu.
 • Je třeba mít na paměti, že v kompozici jsou přítomny uhlohydráty. To by mělo být známo pacientům trpícím sníženou absorpcí různých látek.
 • Nízké dávkování nehraje při cukrovce důležitou roli. Důležité je vysoké dávkování předepsané pro zhoršenou funkci jater. Musíte se poradit se svým lékařem. Cukr v pěti mililitrech kapaliny je 0,075 XE.
 • Pouze lékař může předepsat takové léky dítěti ve zvláštních případech. Existuje riziko defekace reflexu.
 • Neexistují žádné výsledky studie účinků současného použití laktulózy a jiných léčivých přípravků. Lékař vysvětlí, jak správně používat několik léků najednou.
 • Aktivní složka prakticky nesnižuje rychlost psychomotorických reakcí.

Přesnější a podrobnější informace naleznete v oficiálních pokynech..

Analogy prostředků

Na základě této chemické sloučeniny existují další léky. Je nutné vzít v úvahu charakteristiku složení a použití jiných léků.

Zavřít analogy:

Podobné výrobky lze použít po lékařské pomoci..

Recenze a ceny

Lékaři různých profilů často předepisují tento lék kvůli vysokým bezpečnostním ukazatelům. Odborníci zároveň naznačují, že projímadla by měla být používána opatrně pod lékařským dohledem. Pacienti uvádějí, že léky nejsou nepříjemné..

Průměrná cena láhve za pět set mililitrů je 490 rublů. Průměrná cena deseti sáčků patnácti mililitrů je 300 rublů.

Video

Jedná se o účinné nea návykové projímadlo. Používá se k porušení pohybů střev.

Články O Neplodnosti