Hlavní Analýzy

Dinolac

Forma vydání: Emulze

Recenze: Tatyana (host), datum přidání: 01.01.2017

Výsledek: pozitivní zpětná vazba

Jemně a jemně pomáhá dětem se zácpou

Výhody: Dost dlouho, chutné, jemné, vedlejší účinky jsou vzácné, děti od 1 roku mohou

Minusy: Může způsobit alergie, neléčí, drahá

Koupil jsem si lék pro dítě - moje dcera je 3 roky stará, často se vyskytuje zácpa. Dinolak je předepisován dětem od 1 roku věku, ve složení není nic silného, ​​proto byl klidný. Nezapomeňte však zkontrolovat, zda má dítě nesnášenlivost laktózy, zda ji obsahuje lék. Lahvička je velká, vydrží po dlouhou dobu, takže mě to nevadí. Měřená čepice je, je to velmi výhodné. Emulze samotná je hustá, chutná velmi sladce, dokonce i sladce. Děti jsou ale připraveny ji spolknout bez jediného rozmaru, což eliminuje plýtvání nervy. Funguje to zhruba za půl hodiny - to znamená, že přesně tolik prošlo, než dcera chtěla použít záchod. Existují silné projímadla, ze kterých jsou výkaly, omlouvám se, letí s proudem kapaliny a vnitřek hoří a všechno bolí. A Dinolak tomu tak není - její dcera to klidně udělala, řekla, že to neubližuje, všechno dopadlo rychle a bez problémů - jako by pevná hmota byla změkčena olejem a ona sama snadno opustila střeva. Droga neléčí, to znamená, že pokud je například problém ve výživě (a naše zelenina nejedla vůbec, není tam žádná vláknina - zácpa půjde), nezbavíte se zácpy. Naléhavě však pomáhá tělu očistit se. Je opatrný, z Dinolaku nemáte průjem a bolest, takže můžete dát dětem beze strachu. Jediná věc, kterou často nedoporučuji, je, že zatímco ji moje dcera přesvědčovala, aby jedla zeleninu, vzala každý den, takže o dva týdny později onemocněla. Droga byla zrušena - je po všem. A neexistují žádné jiné minusy a při zřídka používaném je to obecně neškodné.

Recenze: Mila (host), datum přidání: 01.01.2017

Výsledek: negativní zpětná vazba

Minusy: Drahé, nepříjemný zápach a chuť, neúčinné, rychle návykové, žaludeční bobtnání plynem

Nejen, že jsem se zbavil zácpy, ale také jsem přidal problémy. Svůdně sladký, již nemocný, nechutně voní, ale je to stále únosné, lék je. Když polykáte, po pěti minutách v žaludku se začne vařit, jako by tam vybuchla sopka, pak žaludek prudce bobtná, začne bolet. Plyny neunikají, zatímco zácpa do nich zasahuje. Pak jsem se začal cítit velmi nemocně a asi po dvaceti minutách jsem ještě chtěl používat toaletu. Ale židle vyšla velmi neochotně, promiňte, v kusech, bylo to prostě bolestivé! Celá zásoba použitého materiálu nikdy nevyšla, rozhodně jsem to cítila. Ale nezbyla žádná síla, která by tlačila, jeho žaludek byl stále nadýmaný - a mimochodem, on zůstal poté, co jsem šel na záchod. Snažil jsem se zvýšit dávku - stal jsem se velmi nemocným, můj žaludek byl téměř natržen plynem. Tvrdohlavě se pokusil s ním za týden zacházet, takže k ničemu! Ano, a pak - asi pátý den - jsem si všiml, že droga už vůbec nepomohla - je to možné, je to na to zvyknutí už v té době nebo tak něco? Nebylo to levné, ale neměl smysl.

Recenze: Victoria (host), datum přidání: 01.01.2017

Výsledek: pozitivní zpětná vazba

Mír mysli pro mámu a dítě

Výhody: Efektivní, mohou být děti i dospělí

Stejně jako všechny matky jsem se po porodu setkal s takovým problémem u dítěte jako nadýmání, kolika a zácpa. Co naše matky a babičky neřekly mně a mému manželovi - vyrobili svíčku z mýdla, různá cvičení, ale to vše nám nepomohlo a vůbec jsme nenašli koprovou vodu. V lékárnách nám bylo řečeno, že se to již nedělá. A tam také poradili Dinolak, což není levné, a to i přesto, že máme chlapce, a tyto problémy dostanou až po úplném snížení varlat. Obecně jsme na tomto sirupu museli sedět asi šest měsíců, ale stojí to za to. Po první dávce musela jediná věc počkat několik dní, než to bude fungovat, a pak několik hodin stačilo k dosažení požadovaného výsledku. Jako matka jsem byl s touto drogou spokojen, protože bez ní bych asi vůbec nespal.

Recenze: Galina (host), datum přidání: 02/02/2017

Výsledek: pozitivní zpětná vazba

Účinné pro zácpu

Výhody: cena, pomoc

Už jsem nemohl tyto bolesti snášet a šel jsem do lékárny pro obvyklého Dufalaca. Lékárník řekl, že tento lék není a nabídl mi Dinolak na oplátku. Téhož dne jsem vzal čajovou lžičku drogy a ráno se mi střeva jemně uvolnily, plyny přestaly obtěžovat, to znamená, že Dinolak byl velmi účinný. Nelíbilo se mi, že jeho chuť se v tomto nástroji příliš líbila. Ale našel jsem cestu ven pro sebe. Právě teď, když je třeba znovu vzít lék, zředím ho v horkém čaji a pití a také funguje bezchybně, a co je nejdůležitější - bez vedlejších účinků.

DINOLAC

 • Farmakokinetika
 • Indikace pro použití
 • Způsob aplikace
 • Vedlejší efekty
 • Kontraindikace
 • Těhotenství
 • Interakce s jinými drogami
 • Předávkovat
 • Podmínky skladování
 • Formulář vydání
 • Struktura

Dinolak - kombinované projímadlo.
Laktulóza je syntetický disacharid sestávající z galaktózy a fruktózy. Pod vlivem disacharidáz se mikroflóra laktulózy tlustého střeva štěpí na monosacharidy a poté na karboxylové kyseliny s krátkým řetězcem. Karboxylové kyseliny s krátkým řetězcem snižují hladinu pH v tlustém střevě, což je doprovázeno zvýšenou peristaltikou a potlačeným růstem proteolytické mikroflóry. Rychlá absorpce mastných kyselin s krátkým řetězcem v distálním tlustém střevě zlepšuje absorpci vody, sodíku a dalších elektrolytů.
V důsledku toho má laktulóza projímadlo a normalizuje funkci střeva, stimuluje růst a reprodukci normální střevní mikroflóry (bifidogenní faktor).
Po perorálním podání nastává účinek laktulózy po 24-48 hodinách, což je způsobeno transportem léčiva do tlustého střeva.
Simethicone je prostředek proti pěnění. Snížení povrchového napětí na fázové hranici, komplikuje tvorbu a přispívá k ničení bublin plynu v obsahu gastrointestinálního traktu. Plyny uvolňované v tomto procesu mohou být absorbovány střevními stěnami nebo vylučovány z těla..
Snižuje pocit nepohodlí v břiše, někdy provázející účinek laktulózy.

Farmakokinetika

Laktulóza
U lidí neexistují žádné hydrolázy schopné štěpit disacharid na odpovídající monosacharidy. Proto se po požití laktulóza prakticky nemetabolizuje, neabsorbuje se do žaludku a tenkého střeva a nezmění se do tlustého střeva..
Vylučuje se z těla se střevním obsahem, pouze 3% léčiva vylučovaného ledvinami.
Simethicone
Při perorálním podání v zažívacím traktu se neabsorbuje a vylučuje v nezměněném stavu z těla.

Indikace pro použití

Indikace pro použití drogy Dinolac jsou: zácpa; regulace stolice u hemoroidů, potřeba chirurgického zákroku na tračníku a perianální oblasti; jaterní encefalopatie, jaterní precoma a kóma (léčba a prevence); hyperamonémie; léčba a prevence dysbiózy různých etiologií; obnovení normální střevní mikroflóry po antibiotické terapii.

Způsob aplikace

Denní dávka může být 90-190 ml, pak byste měli přejít na užívání léku v udržovací dávce vybrané tak, aby měkká stolice byla maximálně 2-3krát denně.
Při střevní dysbióze je dětem starším 7 let a dospělým předepsáno 5 ml 1–2krát denně, dávka se volí individuálně.
Při odběru doporučujeme používat odměrku. Před použitím produkt protřepejte..
Během léčby projímadly by mělo být přijato dostatečné množství tekutiny (1,5-2 l / den, což se rovná 6-8 sklenicím).

Vedlejší efekty

Při použití Dinolacu ve vysokých dávkách při dlouhodobé léčbě jaterní encefalopatie se u pacienta může rozvinout nerovnováha voda-elektrolyt, která se může projevit ve formě slabosti, zvýšené únavy, závratě, bolesti hlavy, nevolnosti, myalgie, arytmií.

Kontraindikace

Kontraindikace při užívání drogy Dinolac jsou: galaktosémie; střevní obstrukce; intolerance fruktózy, galaktóza, deficit laktázy, malabsorpce glukózy-galaktózy; přecitlivělost na složky léku.
S opatrností byste měli brát lék na cukrovku.

Těhotenství

V případě potřeby lze lék Dinolac předepsat během těhotenství a během kojení (kojení).

Interakce s jinými drogami

Antacida a antibiotika, která jsou aktivní proti laktobacilům a bifidobakteriím (neomycin, clindamycin, rifaximin), snižují účinek laktulózy.

Předávkovat

Při předávkování Dinolakem může dojít k bolesti břicha a průjmu, což vyžaduje úpravu dávky.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí, chráněn před světlem při teplotě ne vyšší než 25 ° C. Datum vypršení platnosti - 3 roky.

Formulář vydání

Dinolac - emulze pro orální podání.
Láhev: 100 ml, 200 ml, 500 ml, 1000 ml.

DINOLAC

Klinická a farmakologická skupina

Účinné látky

Vypouštěcí forma, složení a balení

◊ Emulze pro orální podání od téměř bezbarvé po žlutou, zakalenou, uniformní vzhled.

100 ml
laktulóza66 g
simethicone0,8 g

Pomocné látky: kyselina citronová - 0,125 mg, povidon (polyvinylpyrrolidon) - 2 g, koloidní oxid křemičitý (aerosil) - 0,45 mg.

100 ml - lahve z polyethylenu o vysoké hustotě s odměrkou.
200 ml - lahve z polyethylenu o vysoké hustotě s odměrkou.
500 ml - lahve z polyethylenu o vysoké hustotě s odměrkou.
1000 ml - lahve z polyethylenu o vysoké hustotě, včetně odměrky.

farmaceutický účinek

Kombinované projímadlo.

Laktulóza je syntetický disacharid sestávající z galaktózy a fruktózy. Pod vlivem disacharidáz se mikroflóra laktulózy tlustého střeva štěpí na monosacharidy a poté na karboxylové kyseliny s krátkým řetězcem. Karboxylové kyseliny s krátkým řetězcem snižují hladinu pH v tlustém střevě, což je doprovázeno zvýšenou peristaltikou a potlačeným růstem proteolytické mikroflóry. Rychlá absorpce mastných kyselin s krátkým řetězcem v distálním tlustém střevě zlepšuje absorpci vody, sodíku a dalších elektrolytů.

V důsledku toho má laktulóza projímadlo a normalizuje funkci střeva, stimuluje růst a reprodukci normální střevní mikroflóry (bifidogenní faktor).

Po perorálním podání nastává účinek laktulózy po 24-48 hodinách, což je způsobeno transportem léčiva do tlustého střeva.

Simethicone je prostředek proti pěnění. Snížení povrchového napětí na fázové hranici, komplikuje tvorbu a přispívá k ničení bublin plynu v obsahu gastrointestinálního traktu. Plyny uvolňované v tomto procesu mohou být absorbovány střevními stěnami nebo vylučovány z těla..

Snižuje pocit nepohodlí v břiše, někdy provázející účinek laktulózy.

Farmakokinetika

U lidí neexistují žádné hydrolázy schopné štěpit disacharid na odpovídající monosacharidy. Proto se po požití laktulóza prakticky nemetabolizuje, neabsorbuje se do žaludku a tenkého střeva a nezmění se do tlustého střeva..

Vylučuje se z těla se střevním obsahem, pouze 3% léčiva vylučovaného ledvinami.

Při perorálním podání v zažívacím traktu se neabsorbuje a vylučuje v nezměněném stavu z těla.

Indikace

 • zácpa;
 • regulace stolice u hemoroidů, potřeba chirurgického zákroku na tračníku a perianální oblasti;
 • jaterní encefalopatie, jaterní precoma a kóma (léčba a prevence);
 • hyperamonémie;
 • léčba a prevence dysbiózy různých etiologií;
 • obnovení normální střevní mikroflóry po antibiotické terapii.

Kontraindikace

 • galaktosémie;
 • střevní obstrukce;
 • intolerance fruktózy, galaktóza, deficit laktázy, malabsorpce glukózy-galaktózy;
 • přecitlivělost na složky léku.

S opatrností byste měli brát lék na cukrovku.

Dávkování

Droga se užívá orálně. Při jedné denní dávce by měl být lék užíván současně (například při snídani).

Při zácpě se dětem mladším než 1 rok předepisuje 5 ml / den; děti od 1 roku do 6 let - 5-10 ml / den; děti ve věku 7 až 14 let - 15 ml / den; pro děti nad 14 let a dospělé - v prvních třech dnech je předepsáno 15-45 ml / den, pak - 10-30 ml / den.

S jaterním kómatem, předkomem, jaterní encefalopatií a hyperamonémií - 30–50 ml 3krát denně. Denní dávka může být 90-190 ml, pak byste měli přejít na užívání léku v udržovací dávce vybrané tak, aby měkká stolice byla maximálně 2-3krát denně.

Při střevní dysbióze je dětem starším 7 let a dospělým předepsáno 5 ml 1–2krát denně, dávka se volí individuálně.

Při odběru doporučujeme používat odměrku. Před použitím produkt protřepejte..

Během léčby projímadly by mělo být přijato dostatečné množství tekutiny (1,5-2 l / den, což se rovná 6-8 sklenicím).

Vedlejší efekty

Při užívání léku ve vysokých dávkách při dlouhodobé léčbě jaterní encefalopatie se u pacienta může rozvinout porucha rovnováhy vody a elektrolytů, která se může projevit ve formě slabosti, zvýšené únavy, závratě, bolesti hlavy, nevolnosti, myalgie, arytmií.

Předávkovat

Léková interakce

Antacida a antibiotika, která jsou aktivní proti laktobacilům a bifidobakteriím (neomycin, clindamycin, rifaximin), snižují účinek laktulózy.

speciální instrukce

Při delším používání (více než 6 měsíců) se doporučuje periodické stanovení obsahu elektrolytů v krevní plazmě.

Vezměte prosím na vědomí, že přípravek může obsahovat malá množství vázaných cukrů (např. Laktózy, galaktózy, fruktózy). Při léčbě jaterního (pre) kómy se lék obvykle používá ve vysokých dávkách a jeho obsah cukru by měl být vzat v úvahu u pacientů s diabetes mellitus.

Při léčbě dětí by se laxativa měla používat ve výjimečných případech, pouze pod dohledem lékaře.

Vliv na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy

Užívání drogy Dinolac neovlivňuje schopnost řídit vozidlo nebo obsluhovat stroje.

Těhotenství a kojení

V případě potřeby lze lék předepsat během těhotenství a během kojení (kojení).

Dinolac lze použít k léčbě hemoroidů?

Dinolac je bezbarvá nebo nažloutlá emulze s projímavým účinkem. Má jednotnou konzistenci se zakaleným sedimentem..

obecná informace

Dinolac je k dispozici v bílých lahvích různých objemů: od 100 do 1000 ml. Jsou vyrobeny z vysokopevnostního polyethylenu a opatřeny šroubovacími uzávěry s kroužkem ovládání prvního otvoru. Každá láhev je dodávána s průhlednou odměrkou. Na bublinu je nalepen štítek, pod kterým najdete pokyny k použití pro děti a dospělé.

Dinolak obsahuje prvky jako:

 • Laktóza;
 • Simethicone;
 • Koloidní oxid křemičitý;
 • Povidon;
 • Citronová kyselina.

Tato látka má protipěnivý účinek, neabsorbuje se v zažívacím traktu a je vylučována z těla ve stejné formě bez změn struktury. A oxid křemičitý a povidon pomáhají odstraňovat toxiny z těla..

Úložný prostor

Sirup Dinolak je vhodný po dobu 3 let od data výroby. Měl by být skladován při teplotě vzduchu nejvýše 25 stupňů na místě, kde si ho děti nemohou volně vzít.

Indikace pro použití

Emulze dinolac je předepsána pro následující zdravotní problémy:

 1. Zácpa;
 2. Jaterní kóma a precoma;
 3. Hepatální encefalopatie;
 4. Zřízení stolice s výskytem hemoroidů a před operací v pre-duktální zóně nebo tlustém střevě;
 5. Terapie a prevence různých typů dysbiózy;
 6. Hyperamonémie;
 7. Porušení střevní mikroflóry v důsledku používání antibiotik.

Dávkování a podávání

Způsob použití Dinolac je enterální. Doporučuje se užívat každý den v jednom časovém období. Počet jednorázových a denních dávek závisí na věkové kategorii a zdravotních problémech, které by léky měly odstranit.

Před přijetím tohoto nástroje ho musíte určitě protřepat, aby se stal homogenní konzistencí. Požadované množství léku lze změřit pomocí speciální šálky, která je součástí soupravy.

Při zácpě je celkové množství léků za den:

 • Kojenci do jednoho roku - 5 ml;
 • 1-6 let - od 5 do 10 ml;
 • 7-14 let - 15 ml;
 • Od 14 let - 15-45 ml po dobu prvních 3 dnů a poté 10-30 ml.

V případě prekomatu, hyperamonémie, jaterního kómy nebo encefalopatie se Dinolac používá třikrát denně, každá po 50 ml. Dokud nedojde k odstranění nepohodlí, mělo by se denně spotřebovat až 90-190 ml, a pak lze dávku snížit na optimální množství, aby se udržovala denní normální stolice..

Při dysbakterióze lze Dinolak užívat u dětí od 7 let. Lék se neužívá více než 2krát denně. Jedna dávka - 5 ml.

Pro kojence

Kojenci jsou často náchylní k zácpě. To způsobuje poruchy stolice a zvyšuje úzkost dítěte. Začíná být náladový a jeho spánek a chuť k jídlu se zhoršují. Když se takové příznaky objeví, je nutné mu dát mírné a účinné projímadlo..

 1. Simethicone snižuje tvorbu plynu a usnadňuje odstraňování plynových bublin ze střeva, což je velmi důležité pro zácpu a plynatost u kojenců;
 2. Laktulóza je zodpovědná za projímavou vlastnost léku. Má mírný stimulační účinek na střevní motilitu a v tomto orgánu tvoří zdravou mikroflóru..

Mírný účinek umožňuje použití Dinolacu pro novorozence od okamžiku, kdy se narodí, bez ohledu na příčinu zácpy. Nejprve byste se však měli poradit s pediatrem, aby předepsal vhodné dávkování a délku léčby.

Lék je ve formě suspenze, takže je snadné dávat i kojencům. Denní dávka pro kojence tohoto věku je 5 ml. Láhev se protřepe a potřebný objem léčiva se nalije do odměrky. Poté, co dítě zasadil a držel si hlavu, lék pomalu vteká do úst.

První výsledek

Dinolak začíná působit v prvních několika dnech léčby. Emulze trvá dlouho, než vstoupí do tlustého střeva. Laktulóza, která je jednou z hlavních složek léčiva, není absorbována žaludkem nebo tenkým střevem. Nástroj snižuje kyselost ve střevech a zlepšuje peristaltiku.

Kontraindikace

Návod k použití Dinolak obsahuje seznam kontraindikací, ve kterých byste měli tento lék odmítnout. Tento seznam obsahuje:

 • Nesnášenlivost vůči galaktóze a fruktóze;
 • Nedostatek laktózy;
 • Střevní obstrukce;
 • Galaktosémie;
 • Malabsorpce glukózy-galaktózy;
 • Přecitlivělost na složení léku.

Předávkování a vedlejší účinky

Předávkování lékem může ohrozit výskyt průjmu a bolesti v břiše. Při delším používání může být narušena rovnováha vody a elektrolytů. Mohou se také objevit následující nežádoucí účinky:

 1. Bolest hlavy;
 2. Závrať;
 3. Slabost;
 4. Nevolnost;
 5. Konstantní únava;
 6. Arytmie;
 7. Myalgie.

S rozvojem těchto příznaků by mělo být dávkování sníženo. Pokud nepohodlí poté nezmizí, doporučuje se poradit se s lékařem, aby si vybral jinou léčbu.

Léčebné funkce

Při delším používání Dinolak (více než šest měsíců) je třeba pravidelně kontrolovat hladinu elektrolytů v krevní plazmě. Je třeba pamatovat na obsah vázaného cukru v přípravku (fruktóza, galaktóza nebo laktóza). Proto v případě diabetes mellitus při použití velkých dávek emulze (s jaterním kómatem nebo předkomem) musí být v ní obsažen cukr.

Pro děti musí být Dinolac používán pod lékařským dohledem a pouze v nezbytných případech. Lék nemá žádný vliv na schopnost řídit auto a další mechanismy.

Pokyny pro Dinolak obsahují informace o interakci tohoto léku s jinými léky. Nedoporučuje se používat emulzi současně s antibiotiky a antacidy, které mohou ovlivnit bifidobakterie a laktobacily, protože snižují účinnost laktulózy. Mezi tyto léky patří klindamycin, neomycin a alfa normix.

Náhradníci

Přesné analogy Dinolak, které mají podobnou strukturu a složení, neexistují. Existuje však několik léků, které jsou podobné emulzi ve farmakologických vlastnostech:

 • Bisacodyl Arichin;
 • Hodně štěstí;
 • Guttalax;
 • Dufalac;
 • Dulcolax;
 • Laktóza;
 • Síran hořečnatý;
 • Microlax;
 • Portalac
 • Regulax;
 • Senade;
 • Senadexin;
 • Exportní.

Dinolak nebo Dufalac: což je lepší

Obě tyto léky se používají k zácpě, různým typům dysbiózy, hemoroidů, salmonelózy, po operaci atd..

Rozdíly Dinolak a Dufalac:

 1. Uvolňovací forma - emulze u Dinolak a sirup u Dufalaku;
 2. Cena - Dufalac je levnější než Dinolak;
 3. Výrobce - Dánsko pro Dinolak a Nizozemsko pro Dufalac;
 4. Bezpečnost - Dufalac se skládá pouze ze 2 složek, proto existuje menší riziko vzniku alergických reakcí.

V přítomnosti nadýmání bude první lék účinnější. Je to on, kdo je nejčastěji předepisován dospělým trpícím zvýšenou tvorbou plynu a malým dětem s kolikou.

Kromě toho obsahuje povidon (eneterosorbent), který přispívá k rychlému odstranění toxických látek z těla. Nezapomeňte však na nedostatky. Častější výskyt alergických reakcí způsobuje vícesložkové složení Dinolak.

Dinolac

Dinolak: návod k použití a recenze

Latinský název: Dinolak

ATX kód: AO6AD61

Účinná látka: laktóza + simethikon (Lactulosum + Simethiconum)

Výrobce: AVVA-RUS, Rusko

Aktualizace popisu a fotografie: 18/18/2018

Ceny v lékárnách: od 461 rublů.

Dinolak - kombinované projímadlo.

Uvolněte formu a složení

Dávková forma - emulze pro orální podání: zakalená kapalina s jednotnou strukturou od žluté do téměř bezbarvé (100 ml, 200 ml, 500 ml nebo 1000 ml v plastové lahvi s odměrkou).

100 ml emulze obsahuje:

 • účinné látky: laktulóza - 66 g, simethikon - 0,8 g;
 • pomocné složky: kyselina citronová, povidon (polyvinylpyrrolidon), aerosil (koloidní oxid křemičitý).

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Syntetický disacharid - laktulóza, sestávající z fruktózy a galaktózy, pod vlivem disacharidáz mikroflóry tlustého střeva se rozkládá na monosacharidy a karboxylové kyseliny s krátkým řetězcem. Karboxylové kyseliny s krátkým řetězcem, snižující úroveň kyselosti v tlustém střevě, zvyšují peristaltiku a inhibují růst proteolytické mikroflóry. Rychlá absorpce mastných kyselin s krátkým řetězcem v distálním tlustém střevě způsobuje zlepšenou absorpci vody a elektrolytů.

Laktulóza normalizuje střevní funkci, má projímavý účinek, stimuluje růst a reprodukci normální střevní mikroflóry.

Po perorálním podání se účinek laktulózy projeví za 24–48 hodin.

Protipěnivé vlastnosti simethikonu snižují povrchové napětí na fázové hranici, působí proti tvorbě a přispívají k ničení bublin plynu v obsahu gastrointestinálního traktu (GIT). Uvolněné plyny jsou absorbovány střevními stěnami nebo vylučovány z těla..

Snižuje pocit nepohodlí v břiše, které může doprovázet působení laktulózy.

Farmakokinetika

Laktulóza téměř beze změny vstupuje do tlustého střeva. Z těla se lék vylučuje střevním obsahem a pouze 3% se vylučují ledvinami..

Simethicone se neabsorbuje v zažívacím traktu a vylučuje se nezměněné z těla.

Indikace pro použití

 • zácpa;
 • prevence a léčba jaterní encefalopatie, jaterního prekomatu a kómatu;
 • hyperamonémie;
 • regulace stolice u hemoroidů, potřeba chirurgického zákroku na tračníku a perianální oblasti;
 • obnovení střevní mikroflóry po antibiotické terapii;
 • prevence a léčba dysbiózy různých etiologií.

Kontraindikace

 • střevní obstrukce;
 • galaktosémie;
 • nesnášenlivost fruktózy nebo galaktózy, malabsorpční syndrom glukózy-galaktózy, deficit laktázy;
 • přecitlivělost na složky léku.

U pacientů s diabetes mellitus je třeba postupovat opatrně..

Návod k použití Dinolak: způsob a dávkování

Emulze se bere orálně pomocí odměrky..

Před použitím obsah lahvičky protřepejte..

Během léčebného období je třeba brát denně 1 500 až 2 000 ml tekutiny.

 • zácpa: denní dávka pro děti do 1 roku - 5 ml, děti ve věku 1-6 let - 5-10 ml, 7-14 let - 15 ml, pacienti starší 14 let - první 3 dny 15–45 ml, poté 10-30 ml. Dinolac děti by měly být přijaty jednou, během snídaně;
 • hyperamonémie, jaterní kóma, precoma, jaterní encefalopatie: počáteční dávka - 30-50 ml 3krát denně. Maximální denní dávka je 190 ml. Udržovací dávka se volí individuálně, měla by poskytovat měkkou stolici maximálně 2-3krát denně;
 • střevní dysbióza: u pacientů starších 7 let - 5 ml 1–2krát denně by měla být dávka zvolena individuálně.

Vedlejší efekty

Dlouhodobá léčba jaterní encefalopatie vysokými dávkami léku může způsobit narušení rovnováhy vody a elektrolytů, což se projevuje slabostí, nevolností, zvýšenou únavou, arytmií, bolestmi hlavy, závratě, myalgií.

Předávkovat

Příznaky: bolest břicha, průjem.

Pacient potřebuje úpravu dávky projímadla.

speciální instrukce

Pacientům podstupujícím dlouhodobou (více než 6 měsíců) dinolac terapii se doporučuje pravidelně provádět studii, aby se stanovil obsah elektrolytů v krevní plazmě.

Protože vysoké dávky léčiva se obvykle používají při léčbě jaterního prekomatu nebo kómatu, pacienti s diabetes mellitus musí zvážit možný obsah malého množství vázaných cukrů, jako je laktóza, galaktóza nebo fruktóza, v emulzi..

Vliv na schopnost řídit vozidla a složité mechanismy

Podle pokynů Dinolak nemá vliv na schopnost pacienta ovládat různé mechanismy, včetně automobilu.

Těhotenství a kojení

Během těhotenství a kojení lze lék užívat podle klinických indikací.

Použití v dětství

Stejně jako ostatní projímadla může být i Dinolak pro děti používán pouze pod dohledem lékaře a ve výjimečných případech.

Léková interakce

Současné použití klindamycinu, neomycinu, rifaximinu a dalších antibiotik a antacidů aktivních proti bifidobakteriím a laktobacilům pomáhá snižovat účinek tohoto léku.

Analogy

Analogy dinolak jsou: léky s podobným účinkem - Bisacodyl-Akrikhin, Guttalax, Dulcolax, Dufalac, Portalac.

Podmínky skladování

Udržujte mimo dosah dětí..

Skladujte při teplotě do 25 ° C na tmavém místě..

Datum vypršení platnosti - 3 roky.

Podmínky lékárny

Over-the-counter.

Recenze o Dinolak

Recenze o Dinolak jsou většinou pozitivní, uživatelé přisuzují výhody léku rychlému odstranění zácpy u různých věkových kategorií pacientů, příjemnou chuť a regulaci funkce střev.

Cena dinolac v lékárnách

Cena Dinolak v závislosti na objemu láhve: 1000 ml - z 814 rublů, 500 ml - z 497 rublů, 200 ml - z 357 rublů, 100 ml - z 248 rublů.

Dinolak: ceny v online lékárnách

Emulze Dinolak pro orální podání 500 ml 1 ks.

Vzdělání: Státní lékařská univerzita v Rostově, obor "Všeobecné lékařství".

Informace o drogě jsou zobecněny, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčení je pro zdraví nebezpečné.!

Během provozu tráví náš mozek množství energie, které se rovná 10w žárovce. Takže obraz žárovky nad vaší hlavou v době objevení zajímavé myšlenky není tak daleko od pravdy.

Při pravidelné návštěvě solária se šance na rakovinu kůže zvyšuje o 60%.

I když srdce člověka nebije, pak může ještě dlouho žít, jak nám ukázal norský rybář Jan Revsdal. Jeho „motor“ se zastavil na 4 hodiny poté, co se rybář ztratil a usnul ve sněhu.

Lidská krev „protéká“ cévami pod obrovským tlakem a pokud je narušena její integrita, může střílet až do 10 metrů.

Podle studie WHO zvyšuje každodenní půlhodinová konverzace pomocí mobilního telefonu pravděpodobnost rozvoje mozkového nádoru o 40%..

Známý lék "Viagra" byl původně vyvinut pro léčbu arteriální hypertenze.

Nejvyšší tělesná teplota byla zaznamenána u Willieho Jonesa (USA), který byl přijat do nemocnice s teplotou 46,5 ° C.

Vědci z Oxfordské univerzity provedli řadu studií, během nichž dospěli k závěru, že vegetariánství může být pro lidský mozek škodlivé, protože vede ke snížení jeho hmotnosti. Vědci proto doporučují, aby ryby a maso nebyly zcela vyloučeny z jejich stravy..

Většina žen má větší potěšení z rozjímání o svém krásném těle v zrcadle než ze sexu. Ženy tak usilují o harmonii.

U 5% pacientů způsobuje antidepresivum klomipramin orgasmus..

Naše ledviny mohou vyčistit tři litry krve za minutu.

Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.

Existují velmi zajímavé lékařské syndromy, jako je posedlý příjem předmětů. V žaludku jednoho pacienta trpícího mánií bylo nalezeno 2 500 cizích předmětů.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Její průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Ve snaze dostat pacienta ven, lékaři často zacházejí příliš daleko. Tak například nějaký Charles Jensen v období od roku 1954 do roku 1994. přežil více než 900 operací odstranění nádoru.

Každý z nás uslyšel příběhy o lidech, kteří si nikdy nebrali zuby a neměli s tím žádné problémy. S největší pravděpodobností tedy tito lidé nevěděli ani o přítomnosti.

Recenze pro Dinolac pro novorozence

Dinolak je spasení pro naši rodinu. Moje malá sestra měla zácpu, nemohla jít na záchod, šel jsem do lékárny a poradil mi Dinolak. Protože cena v té době mě příjemně překvapila (350 rublů), rozhodl jsem se koupit pokus. Poté, co sestra poprvé vzala tuto drogu, stěží, ale šla na toaletu, to znamená, že se posun začal. Po druhé dávce se cítila mnohem lépe. Výhodou této drogy je to, že pomáhá vyrovnat se s takovým problémem, jako je zácpa, a také obnovuje mikroflóru, která již byla předtím porušena. Když moje sestra vypila celý chod, jak je uvedeno v pokynech, cítila se mnohem lépe a všechno šlo.

Dinolac mohou užívat těhotné ženy a dívky, které kojí. Opatrně je třeba vzít tento lék pro diabetiky..

Beru na vědomí, že Dinolak může být odebrán od narození, což není nepodstatné, protože novorozenci mají často takové problémy, ale zde musíte brát drogu pouze pod dohledem lékaře. V případě předávkování mohou být v pokynech další bolesti hlavy, průjem atd. Lze ji zakoupit v jakékoli lékárně, protože jsem ji často kupoval a v různých lékárnách jsem byl v každé a můžete si ji koupit bez lékařského předpisu.

Po porodu jsem narazil na problém jako zácpa. Ano, téma není příjemné, ale přesto ho chci s vámi sdílet. Po velmi dlouhou dobu jsem trpěl a nevěděl jsem, co bych mohl udělat. Porodil jsem problematický s obrovskými mezerami. Bylo to bolestivé jít na záchod a dokonce i na zácpu! Nemohl jsem pít něco pro normální židli, protože jsem kojící matka. Ale to, co mi doktoři přisuzovali, mi vůbec nepomohlo..

Existuje jen jedna cesta ven, jen čekat na chvíli, kdy se můžete probudit pití, co mi opravdu pomáhá! Ale po chvíli jsem si uvědomil, že to nebude fungovat, zhoršuje se to a bolí mě žaludek a jsem nervózní.

Konzultovala s lékárníky, podněcovala mi dobrý lék Dinolak. Může být užíván během těhotenství a kojících matek. Tento nástroj stojí 350 rublů. Můžete si koupit v jakékoli lékárně, s tím nejsou žádné problémy. Můžete si to vzít i pro kojence.

Poté, co jsem vzal Dinolak dva dny, šel jsem normálně na záchod. Už dlouho jsem se necítil tak skvěle. Ale jediné, co se mi nelíbí, je to, že pokyny mají mnoho vedlejších účinků.

Bolest hlavy, nevolnost, zvracení, průjem a mnoho dalších. Ale to je pouze s předávkováním.

Recenze novorozenců Dinolac

Návod k použití emulze Dinolac u kojenců

Instrukce se aplikuje na každou z lahví s lékem jakékoli kapacity ve formě miniaturní brožury, která zveřejňuje všechny podrobnosti o použití emulze Dinolac - indikace a kontraindikace, dávkování, použití u kojenců a mnoho dalšího.

Forma, složení, balení

Přípravek ve formě emulze je určen pro orální podání. Jeho konzistence je homogenní a zakalená. Barva se liší od žluté do bezbarvé..

Současný komplex emulzního přípravku sestává z požadovaného množství simethikonu a laktulózy. Je doplněna kyselinou citronovou, aerosilem, polyvinylpyrrolidonem ve správných poměrech.

Lék je dodáván do lékáren v plastových lahvích, jejichž hustota je vysoká a doplňuje je odměrkami. V prodeji jsou nádrže o objemu 1000, 500, 200 nebo 100 mililitrů.

Doba trvání a podmínky skladování

Skladování drogy je zajištěno po dobu tří let v místech, kde děti nepronikají. Teplotní režim v místnosti by neměl překročit dvacet pět stupňů. Doporučuje se výpadek proudu.

Farmakologie

Emulze je laxativní přípravek kombinované kompozice. Jeho projímavý účinek je způsoben působením jednotlivých složek.

Syntetický laktulózový disacharid, který během štěpení v tlustém střevě přispívá k normalizaci funkčnosti a relaxace střeva. Tato látka je navíc spojena s bifidogenitou (stimulace reprodukce a růst prospěšné střevní flóry).

Účinek laktulózy se objevuje za den nebo dva, protože se vyvíjí ve tlustém střevu.

Simethicone antifoam, který změkčuje účinky laktulózy, což někdy způsobuje určité nepohodlí v břiše pacienta. Zabraňuje tvorbě a ničí plynové bubliny v zažívacím traktu, které pak mohou být absorbovány střevními stěnami nebo vytlačeny ven.

Farmakokinetika

Nemožnost metabolismu laktulózy v zažívacím traktu, dokud nedosáhne tlustého střeva, mu umožňuje beze změny vstoupit do této zóny. Po provedení projímavé mise látka opustí tělo spolu s obsahem střeva a mírně ledvinami.

Nedostatek absorpce simethikonu v zažívacím traktu přispívá k jeho odstranění z těla ve formě, do které vstoupil.

Indikace Dinolak

Doporučujeme použití emulzí:

 • pro léčbu zácpy;
 • za účelem obnovení střevní mikroflóry po léčbě antibiotiky;
 • regulovat vyprazdňování postižených hemoroidů a v případě potřeby chirurgický zásah do duktální oblasti;
 • pro léčbu dysbiózy, jejíž etiologie je odlišná a provádění preventivních opatření této choroby;
 • pro terapeutické a profylaktické účely s jaterní precoma / kóma, encefalopatie;
 • k léčbě hyperamonémie.

Kontraindikace

Droga je doporučována pro opatrné použití u pacientů, kteří trpí diabetes mellitus..

Kontraindikací při podávání emulze dinolac je identifikace pacienta:

 • galaktosémie;
 • vysoká citlivost na složení léčiva;
 • střevní obstrukce;
 • malabsorpce glukózy-galaktózy;
 • nesnášenlivost galaktózy / fruktózy, nedostatek laktázy.

Dinolak: návod k použití a dávkování

Příjem emulzního přípravku se provádí uvnitř, předtím se protřepává láhev. Je vhodné při snídani jednorázově. Při odběru doporučujeme používat odměrku.

Zácpa

 • Děti do jednoho roku při 5 mililitrech / den;
 • děti od jednoho do šesti let od 5 do 10 mililitrů / den;
 • děti od sedmi do čtrnácti let s dávkou 15 mililitrů / denně;
 • adolescenti a dospělí od 15 do 45 mililitrů za den (tři dny na začátku léčby) a od 10 do 30 mililitrů za den v následujících dnech terapie.

Hyperammonemie / kóma nebo jaterní precoma / encefalopatie

Třikrát denně, 30 nebo 50 mililitrů. Po dosažení stavu, kdy stolice změkne a množství stolice odchází několikrát denně, se lék převede na udržovací dávku, kterou určí lékař.

Střevní dysbióza

Pro dospělé a děti od sedmi let je předepsáno 5 mililitrů až dvakrát denně.

Při léčbě projímadly je nutné pít dostatek čisté vody (až do dvou litrů).

Vlastnosti použití různými kategoriemi pacientů

Těhotná

Během těhotenství a kojení je povoleno jmenování Dinolak.

Pro děti

Dinolak pro děti, stejně jako ostatní projímadla, se doporučuje používat pouze v naléhavých případech pod dohledem lékaře.

Kojení

Dinolak pro novorozence a kojence, soudě podle recenzí, pomáhá vyrovnat se s kolikou a zácpou. Emulze může být použita pro kojence doslova od narození k odstranění zácpových příčin vývoje, které se mohou lišit.

Lék je schopen mírných účinků na tělo drobků a je předepisován pediatry, pokud není intolerance ke komponentám dítěte. Nedoporučuje se však začít užívat lék bez doporučení lékaře.

Emulzní forma léčiva je docela vhodná pro použití u kojenců. Výrobek je dobře protřepán a po změření dávky rovnající se pěti mililitrům je podáván malému pacientovi pomocí injekční stříkačky bez jehly pro jednorázové použití nebo lžičky. Optimální příjem dinolacu pro odstranění zácpy během prvního ranního krmení.

Vedlejší efekty

Vedlejší účinky ve formě:

 • arytmie;
 • slabé stránky;
 • myalgie;
 • únava;
 • nevolnost
 • bolesti hlavy / závratě

může se projevit v důsledku nerovnováhy ve rovnováze voda / elektrolyt, což znamená dlouhodobou léčbu při vysokých dávkách pacienta s hepatickou encefalopatií.

Předávkovat

Předávkování emulzí se projevuje vývojem průjmu a bolesti v břiše. V takové situaci je třeba provést úpravu dávkování..

Lékové interakce

Účinek laktulózy se znatelně sníží, když se emulze kombinuje s antibiotiky Rifaximin, Clindamycin, Neomycin a antacidy.

Další pokyny

Příjem emulze Dinolak neovlivňuje reakce pacienta, které jsou nezbytné při řízení transportu a dalších činnostech s mechanismy.

Použití tohoto léku po dobu delší než šest měsíců zajišťuje kontrolu obsahu elektrolytů v krevní plazmě.

Jmenování léčby Dinolacem u pacientů, kteří trpí cukrovkou mellitus, by mělo být prováděno pečlivě kvůli obsahu spojených cukrů ve formě fruktózy / galaktózy / laktózy..

Laxativní kategorie léčivých přípravků v pediatrické léčbě se používá pouze v naléhavých případech, kdy lékař sleduje průběh léčby.

Dinolac analogy

Přípravky podobné akce mohou sloužit jako analogy emulze Dinolac. Jedná se o léky zvané Portalac, Bisacodyl-Akrikhin, Dulcolax, Normase a Dufalac..

Ceny Dinolak

Hlavním cenovým faktorem je objem lahvičky s lékem. Emulze Dinolak si můžete koupit zaplacením 255 až 805 rublů za kus.

Recenze pro Dinolake pro kojence

Mladé matky na tematických fórech často sdílejí své zkušenosti s tím, jak se jim podařilo vypořádat se s konkrétní nemocí jejich dítěte. Zácpa a kolika nejsou výjimkou. Emulze dinolacu je často diskutována jako účinný a chutný prostředek k odstranění takového problému..

Natalia: Několik měsíců po narození začala druhá malá dcera trpět zácpou a kolikou. Fondy, které pomohly prvnímu dítěti v podobné situaci, nefungovaly. Sestra na klinice mi poradila, abych koupil emulzi Dinolak. Velmi rozumný lék: chuť je příjemná pro kojence, dá se snadno dát, protože je zde odměrka a účinek je vynikající. Jediný mínus výsledku bude muset počkat několik dní, ale pak můžete na problém úplně zapomenout. Doporučit.

Jeanne: Zácpa začala trpět po porodnici a já a dítě. Pokusili se problém vyřešit zahrnutím projímadel do mé stravy, ale dítě mělo vyrážku. Poté dostali na radu pediatra emulzi Dinolak. Nejprve jsem to pil a dítě dostalo lék s mým mlékem. Doktor však hovořil o neškodnosti léku pro kojence a povolil léky. Účinek je velmi dobrý. Můžete pomoci dítěti - žádné vedlejší účinky se neprojevily ani jednou.

Taisiya: V této drogě bylo s námi všechno v pořádku. Chuť a konzistence, cena a efektivita. Přijato na doporučení známého lékárníka. Nikdy nelitoval výběru. V našem případě (kolika / zácpa) nastal účinek přijetí emulze maximálně po jedné hodině. Ochotně doporučuji.

Struktura

Další složky: kyselina citronová, povidon, koloidní oxid křemičitý.

Formulář vydání

Dinolak je k dispozici ve formě emulze pro vnitřní použití. Lék je balen v lahvích po 100, 200, 500 a 1000 ml. Všechny lahve jsou pevně korkové a jsou opatřeny průhledným odměrným kelímkem.

farmaceutický účinek

Dinolac má projímavý účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Působení tohoto léku je určeno jeho složkami. Laktulóza je syntetický disacharid na bázi galaktózy a fruktózy. Lidské tělo nemá své vlastní hydrolázy schopné štěpit disacharidy na specifické monosacharidy. Při interním použití je laktulóza téměř nemetabolizovaná, neabsorbuje se v gastrointestinálním traktu a v nezměněné formě vstupuje do oblasti tlustého střeva.

Na druhé straně disacharidázy působí na mikroflóru tlustého střeva a monosacharidy a poté karboxylové kyseliny s krátkým řetězcem se tvoří z laktulózy..

Během bakteriální transformace laktulózy dochází k poklesu pH střevního obsahu, hromadění mastných kyselin s krátkým řetězcem a zvýšení peristaltiky.

Díky karboxylovým kyselinám s krátkým řetězcem dochází ke snížení hladiny pH v tlustém střevě, což vede k významnému zvýšení peristaltiky a inhibici vývoje proteolytické mikroflóry. Rychlou adsorpcí těchto kyselin v distálním tlustém střevě se zvyšuje absorpce vody, sodíku a dalších elektrolytů.

Dochází tedy k projímavému účinku laktulózy a práce střeva je normalizována, stimuluje růst a reprodukci nezbytné mikroflóry ve střevě..

Simethicone je produkt s vysokými odpěňovacími vlastnostmi. V zažívacím traktu se látka neabsorbuje, a proto se vylučuje z těla v nezměněné podobě. To snižuje horní napětí a tvorbu plynu v obsahu gastrointestinálního traktu. K absorpci uvolněných plynů dochází stěnami střeva nebo je přímo vylučováno z těla. Abdominální nepohodlí je znatelně sníženo.

Indikace pro použití

Lék je předepsán pro:

 • zácpa
 • potřeba regulovat stolici hemoroidy;
 • provádění chirurgických operací v oblasti tlustého střeva a perianální oblasti;
 • jaterní encefalopatie;
 • hyperamonémie;
 • léčba a prevence jaterního prekomyomyomu;
 • potřeba normalizace střev;
 • léčba a prevence dysbiózy;
 • obnovení GIT normoflory po antibiotické léčbě.

Kontraindikace

Použití dinolacu se nedoporučuje pro:

 • galaktosémie;
 • střevní obstrukce;
 • nesnášenlivost fruktózy, nedostatek galaktózy a laktázy, jakož i malabsorpce glukózy a galaktózy;
 • citlivost na složky léčiva.

Vedlejší účinek

Obvykle užívání tohoto léku nezpůsobuje rozvoj nežádoucích účinků. Dlouhodobé užívání vysokých dávek Dinolak však může vést k narušení rovnováhy mezi vodou a elektrolytem. To může být doprovázeno slabostí, zvýšenou únavou, závratěmi, bolestmi hlavy, nevolností, myalgií a arytmií..

Dinolak, návod k použití (způsob a dávkování)

Podle návodu k použití přípravku Dinolak se přípravek užívá perorálně. Je-li předepsána jedna denní dávka, pak se lék užívá současně, například současně se snídaní.

Pro každé porušení je stanovena konkrétní dávka.

Léčba zácpy vyžaduje použití denní dávky 5 ml pro malé pacienty do jednoho roku, 5-10 ml pro děti 1-6 let, 15 ml pro děti 7-14 let. U pacientů od 14 let je denní dávka v prvních 3 dnech kurzu 15–45 ml a v následujících dnech 10–30 ml.

Při léčbě jaterního kómatu, prekomomu, jaterní encefalopatie a hyperamonémie se tento lék užívá perorálně denně 30-50 ml 3krát, tj. Maximální přípustná denní dávka může být 90-190 ml. Poté je vybráno udržovací dávkování tak, aby měkká stolička 2-3krát denně.

Léčba střevní dysbiózy u pacientů od 7 let se provádí s použitím léčiva v dávce 5 ml pro příjem 1-2krát denně.

V ostatních případech se dávka volí individuálně pomocí odměrky. Musíte také pamatovat na to, že při léčbě laxativy musíte pít více vody.

Dinolac pro novorozence

Tento lék může být podáván dětem trpícím zácpou, bez ohledu na příčiny jejich výskytu. Dinolak jemně působí na tělo a je povoleno jej odebrat od narození, pokud nedochází k žádné individuální nesnášenlivosti jeho složek. Nemělo by však být zahájeno bez konzultace s pediatrem. Pouze lékař si může zvolit vhodnou dávku a dobu trvání léčebného postupu.

Lék je k dispozici ve formě emulze, která je vhodná pro použití u kojenců. Před užitím lahvičky s léčivem dobře protřepejte a změřte 5 ml. Výrobek se opatrně nalije do úst dítěte lžičkou nebo jednorázovou injekční stříkačkou bez jehly. Při léčbě zácpy u kojenců se doporučuje užívat tento lék ve stejnou denní dobu. Přezkumy Dinolacu pro novorozence zároveň potvrzují jeho účinnost a pomáhají zbavit se zácpy a koliky.

Předávkovat

V případě předávkování se může objevit bolest v břišní dutině, průjem. Chcete-li to vyloučit, proveďte úpravu dávky.

Interakce

Pokud jsou současně s tímto lékem užívána antacida nebo antibiotika, například Rifaximin, Neomycin a Clindamycin, jejichž aktivita je zaměřena na laktobacily a bifidobakterie, může být účinnost laktulózy významně snížena.

speciální instrukce

Tento přípravek obsahuje vázané cukry, jako je laktóza, galaktóza a fruktóza. To je třeba vzít v úvahu při léčbě pacientů s diabetes mellitus, protože u některých poruch je tento lék předepsán v poměrně vysokých dávkách..

Léčba malých pacientů pomocí projímadel je přípustná pouze ve výjimečných případech, jistě pod dohledem lékaře.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Emulze musí být skladována v temném a chladném šatníku, přístupném dětem..

Skladovatelnost

Analogy Dinolak

Bisacodyl-Akrikhin, Dufalac, Guttalax, Dulcolax a Portalac mají také podobný účinek..

Dinolak nebo Dufalac - což je lepší?

Z velkého počtu projímadel jsou nejbezpečnější osmotické léky. Zvláštnost mechanismu jejich působení spočívá ve vlastnostech vody, která se mění z poměrně slabého solného roztoku na koncentrovanější. Tyto vlastnosti mají oba prostředky, jejichž základem je laktulóza. Dufalac však nezahrnuje simethicone.

Díky simethiconu je sníženo napětí mezi plynem a kapalinou. Výsledkem je, že plynové bubliny podléhají destrukci a jsou vytvářeny méně a pomaleji..

Proto přítomnost této látky dělá léčivo lepší než ostatní. Při rozkladu laktulózy se uvolňují plynné látky a neutralizuje je simethicone, čímž se snižuje riziko plynatosti.

Kombinace dalších složek - povidonu a oxidu křemičitého - navíc váže molekuly toxických produktů a pomáhá je rychleji odstraňovat z těla..

Recenze o Dinolak

Drogy tohoto druhu jsou široce diskutovány online. Ve stejné době, Dinolak, recenze pro děti, o nichž jsou většinou pozitivní, uživatelé diskutují nejčastěji. Mezi jeho výhody patří vysoká kvalita, příjemná chuť, regulace střev a rychlé odstranění zácpy u pacientů různého věku..

Četné recenze o Dinolak pro novorozence najdete na dětských fórech. Maminky říkají, že přijetí této emulze pomáhá zbavit se kolik u kojenců a některé z nich odstranily regurgitaci způsobenou léčbou, která se po jídle obává mnoha drobků.

Mezi mnoha pozitivními názory však lze nalézt negativní recenze. Ve většině případů jsou spojeny s léčbou dospělých pacientů. U několika uživatelů droga jednoduše nepomohla zbavit se zácpy, zatímco jiní navíc nadýmali a nepohodlí..

Při léčbě tohoto léku, stejně jako dalších projímadel, odborníci doporučují pít více vody. Tento přístup je obecně užitečný pro tělo a během terapie významně zvyšuje jeho účinnost. Díky tomu začíná vylepšení druhý den. Samozřejmě si musíte pamatovat, že byste tento přípravek neměli užívat bez lékařského předpisu..

Dinolak cena, kde koupit

Cena Dinolak se pohybuje mezi 250-800 rublů, v závislosti na objemu láhve.

Vzdělání: Vystudoval základní lékařskou fakultu Rivne State Basic s titulem Pharmacy. Vystudovala Státní lékařskou univerzitu Vinnitsa. M.I. Pirogov a stáž na něm založená.

Pracovní zkušenosti: Od roku 2003 do roku 2013 - pracoval jako lékárník a manažer lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny dopisy a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Zácpa u novorozence je jedním z nejčastějších důvodů, proč mladí rodiče navštěvují lékaře. Důvodem k obavám je nejen absence nebo zpoždění stolice u dítěte, ale také změny v jeho chování. Dítě může být náladové, a chuť k jídlu a spánek jsou často narušeny kvůli nepříjemným pocitům. Takové příznaky nutí člověka hledat léčení zácpy pro novorozence, což by bylo nejen účinné, ale mělo by také mírný účinek..

Známky zácpy u dítěte
V prvních několika měsících života je pohyb střev u dítěte velmi častý. Měli byste však pochopit, jaká frekvence je normální a ve kterých případech byste měli mít u novorozence podezření na zácpu a začít tento problém odstraňovat..

V prvních týdnech po narození je normou pro kojence pohyb střev častěji 4krát denně. To znamená, že dítě v tomto věku může jít na toaletu tolikrát, kolik jedl.

U kojených dětí je normální frekvence pohybu střev 1-2krát denně.

Kojení novorozenci ve věku 4 měsíců obvykle chodí na toaletu nejvýše dvakrát denně.

Po dosažení věku 6 měsíců jsou normální pohyby střev přirozeně a ve většině případů 1krát denně..

O zácpě u novorozenců můžeme mluvit v případech, kdy je snížena frekvence stolice a / nebo existují náznaky, že proces defekace způsobuje dětem potíže..

Například zácpa u měsíčního dítěte může být předpokládána, pokud není pohyb střev delší než jeden den, au dvouměsíčního dítěte, pokud se změní vzhled stolice (místo měkké nebo středně tekuté konzistence se stolice stává suchou a tvrdou, drobivou). Kromě toho se u dítěte často projevuje zácpa se známkami naznačujícími nepohodlí a bolest: když je nutí k vyprázdnění, stane se náladovým nebo začne plakat.

Zápcha u novorozenců je nejčastěji způsobena následujícími důvody:

Poruchy příjmu potravy u matky. Při kojení je strava matky velmi důležitá. V přítomnosti velkého počtu fixačních produktů (pečení, maso, rýže atd.) Se pravděpodobnost vzniku zácpy u novorozeného dítěte výrazně zvyšuje.

Dramatické změny ve stravě novorozenců. Nahrazení obvyklé kojenecké výživy jinou, rychlý přechod z kojení na kojeneckou výživu, nedostatek fázování zavedením doplňkových potravin - časté příčiny zácpy u dítěte ve věku 10 měsíců nebo starší.

Nedostatek mléka. V takovém případě se u kojenců může vyvinout tzv. Hladová zácpa. Malé množství mléka mu neumožňuje tvořit výkaly - všechno, co dítě snědlo, je úplně vstřebáno.

Nedostatek tekutin. V tomto případě se zácpa u dítěte může vyvinout v důsledku dehydratace stolice, protože se vytvoří pouze dostatečné množství vodní stolice požadované konzistence. Bez přísunu tekutiny ve správných objemech se její postup ve střevech zpomaluje a na cestě se stává dehydratovanou. Proto je dostatečné množství tekutiny důležité, aby se zabránilo zácpě u kojenců jakéhokoli věku..

Zavádění doplňkových potravin. Pro novorozence je nejpřirozenější výživou mateřské mléko, takže jeho gastrointestinální trakt je upraven tak, aby strávil tento konkrétní produkt. Nepřiměřené nebo předčasné zavádění doplňkových potravin může narušit zažívací trakt a právě tato skutečnost často způsobuje zácpu u tříměsíčního dítěte nebo kojence jiného věku, které ještě není připraveno na doplňkové potraviny..

Články O Neplodnosti