Hlavní Bolest

Diclofenac pro kojení

Nikdo není imunní vůči nemocem nebo zraněním, která jsou doprovázena nejen silnou bolestí, ale také způsobují zánětlivé procesy v orgánech a tkáních. Bolest přináší nepohodlí životu každého člověka, vyrazí ho z obvyklých kolejí a brání mu v plném užívání života. A pro kojící ženu je jakákoli nemoc nebo zranění úplně katastrofa, protože mohou narušovat plnou péči o dítě a omezovat matku v akci. Proto se mladá matka musí co nejdříve zbavit nemocí. Mezi léky, které pomáhají rychle vyrovnat se s bolestí, je izolován Diclofenac.

Diklofenakový lék pro kojení

Diclofenac je obecný název pro širokou škálu léčiv, která obsahují diclofenac sodný jako účinnou látku. Liší se v dávkové formě a kvantitativním obsahu diklofenaku sodného v jeho složení.

Složení léčiva, uvolňovací forma

Lék Diclofenac je dostupný v různých lékových formách, které naznačují různé způsoby použití a závisí na terapeutickém účelu léčiva:

 • masti pro vnější použití,
 • gel pro vnější použití,
 • potahované tablety,
 • intramuskulární injekční roztok,
 • rektální čípky,
 • oční kapky.

Fotogalerie: lékové formy a dávkování diklofenaku sodného

Obsahuje 1% nebo 2% diklofenaku sodného

Diklofenak sodný obsahuje 1% nebo 5%

Jedna tableta obsahuje 25 mg, 50 mg nebo 100 mg sodné soli diklofenaku

V každé ampuli 75 mg diklofenaku sodného

Každý čípek obsahuje 50 mg diklofenaku sodného

Diclofenac sodný v dávce 0,1%

Složení léku Diclofenac v různých formách uvolňování - tabulka

Formulář vydáníStruktura
diclofenac sodný v množstvíPomocné látky
Mast12%benzoát sodný, karbomer, trolamin, edetát disodný, dimethylsulfoxid, propylenglykol, makrogol 400, čištěná voda.
Gelpatnáct%ethylalkohol 96%, makrogol 7 glyceryl kokos, hypromelóza 4000, borovicový olej, levandulový olej, čištěná voda
Tablety25 mg / tab., 50 mg / tab., 100 mg / tabchybí
Injekce75 mg / amppropylenglykol, mannitol (mannitol), benzylalkohol, disulfit sodný (metabisulfit sodný), roztok hydroxidu sodného, ​​voda d / a.
Čípky50 mg / supp, 100 mg / suppkoloidní oxid křemičitý, migliol 812, pevný tuk (Vitepsol H15)
Oční kapky0,1%makrogol glyceryl ricinoleát (ricinoleátový ricinový olej), trometamol, dihydrát edetátu disodného, ​​mannitol, benzalkoniumchlorid, kyselina chlorovodíková (1M roztok), čištěná voda

Propylenglykol, který je obsažen v diklofenakové masti, může vést k podráždění na povrchu kůže v místě aplikace.

Terapeutický účinek

Hlavním terapeutickým předpisem léčiv obsahujících diklofenak sodný v jeho složení je anestézie a odstranění zánětlivých procesů. Přípravky Diclofenac mají také antireumatické a antipyretické účinky a díky protidestičkové aktivitě zlepšují průtok krve cévami.

Diklofenaková mast nebo gel se aplikuje lokálně k eliminaci zánětu a zmírnění bolesti kloubů, vazů, svalů.

Oční kapky Diclofenac usnadňují přenos očních operací a pooperační období tím, že snižují bolest a fotocitlivost a zabraňují vzniku zánětlivého edému..

Při lokální aplikaci diklofenak sodný, obsažený v očních kapkách v množství 0,1%, nevstoupí do krevního oběhu a nevylučuje se do mateřského mléka..

Při perorálním podání (ve formě tablet) je diklofenak sodný zcela absorbován do krevního řečiště a rychle se šíří do všech orgánů a tkání, což určuje rychlé dosažení terapeutického účinku. Droga oslabuje bolest v klidu a při pohybu, ovlivňuje zánětlivé procesy, odstraňuje otoky kloubů. Po poranění a chirurgických zákrokech brání rozvoji zánětu, zmírňuje bolest, zmírňuje otoky.

Sodná sůl diklofenaku obsažená v injekčním roztoku, pokud se podává intramuskulárně, také rychle vstoupí do systémové cirkulace. Injekce jsou nejúčinnější pro zmírnění bolesti způsobené zánětlivými procesy..

Diklofenak je zařazen na seznam životně důležitých a nezbytných léčivých přípravků, odborníci však navrhují jeho úplný zákaz kvůli zvýšení (asi o 40%) rizika srdečních záchvatů a dalších kardiovaskulárních chorob při dlouhodobém používání.

http://medportal.ru/mednovosti/news/2013/02/13/diclofenac

Indikace pro použití léku Diclofenac kojící matce

Diklofenak může být předepisován kojícím ženám pro traumatické nebo bolestivé stavy, doprovázené silnou bolestí a těžkými zánětlivými procesy..

Diklofenak ve formě masti nebo gelu je předepsán ke snížení bolesti a zánětu způsobeného zraněním nebo revmatickými chorobami. Tyto formy diklofenaku pomáhají při dislokaci kloubů, podvrtnutí, modřinách měkkých tkání. Obsah sodné soli diklofenaku v krvi a mateřském mléce po vnějším použití (masti, gely) je mnohem nižší než po užití tablet, zavedení čípků nebo injekcí. V tomto ohledu se při lokálním podávání diklofenaku v terapeutických dávkách neočekávají žádné nepříznivé účinky na zdraví kojeného dítěte. Použití masti Diclofenac nebo gelu u kojících žen však nebylo zkoumáno. Pokud existují dobré důvody pro předepisování léku, musí být použit pod lékařským dohledem.

Diklofenak by neměl být aplikován na oblast hrudníku, namazat velké plochy povrchu těla a používat po dlouhou dobu.

Oční kapky Diclofenac se používají jako lokální anestetikum během operace katarakty a po operaci ke zmírnění bolesti a fotocitlivosti během prvního dne a také k prevenci zánětlivých procesů, které se mohou objevit po operaci očí.

Diklofenak ve formě tablet nebo čípků se používá k systémové expozici ložiskům zánětu, což vede ke snížení bolesti a inhibici rozvoje zánětlivých procesů. Předepisuje se pro revmatické a artritické stavy, akutní poruchy pohybového aparátu, traumatická zranění, patologie pohybového aparátu, po podstoupení ortopedických, stomatologických a jiných operací. Pomáhá také vyrovnat se s těžkými bolestmi hlavy nebo zubů, bolestmi způsobenými ledvinami nebo žlučovými kolikami. Diklofenak ve formě čípků byl také široce používán v gynekologii. Používají se k léčbě zánětlivých onemocnění reprodukčního systému u žen. S rozvojem silné bolesti v důsledku infekčních nemocí, jako je faryngitida, angína, zánět středního ucha, lze čípky Diclofenac předepsat jako součást komplexní terapie.

Intramuskulární podání diklofenaku sodného se používá, je-li nezbytné co nejrychleji maximalizovat koncentraci látky v krvi, aby se usnadnil přenos závažných bolestivých reakcí. Například s rakovinou, záchvat dny, během exacerbace revmatických a artritických onemocnění, s akutní traumatickou bolestí (otevřené a vícenásobné zlomeniny) a netraumatickým původem. Diklofenak se také podává intramuskulárně, pokud existují omezení pro perorální a rektální použití..

O použití diklofenaku během kojení není shoda, protože neexistují žádné údaje o jeho účinku na zdraví dítěte. Ale na základě skutečnosti, že léčivo je schopné vyvolat mnoho alergických reakcí a vedlejších účinků u dospělého, nemělo by ho užívat kojící ženy, alespoň ve formě tablet, čípků nebo intramuskulárních injekcí, kvůli rychlé absorpci v krvi a požití v mléce velkých dávek diklofenaku sodného.

Návod k použití

Masť a gel jsou aplikovány externě. Malé množství masti nebo gelu musí být naneseno tenkou vrstvou na povrch poraněné oblasti (pokud není kůže poškozena), jemně masírovat. Na ošetřovanou oblast není aplikován obvaz. Zabraňte proniknutí masti do otevřených ran a sliznic. Po použití masti si důkladně umyjte ruce.

Masť diklofenaku, jako gel, se nanáší 2-3krát denně. Mezi aplikacemi by mělo uplynout nejméně 4 hodiny. Trvání léčby je určeno závažností příznaků, ale pokud léčba selže během 7 až 10 dnů, je nutné se poradit s lékařem a předepsat jiné terapie. Používání diklofenaku déle než 7 dní se nedoporučuje pro kojící ženy. V případě jakéhokoli, i nepatrného, ​​zhoršení nebo projevu nežádoucích účinků byste měli okamžitě přestat užívat lék a vyhledat radu s lékařem.

Oční kapky Diclofenac se aplikují topicky. Pro úlevu od bolesti před operací začíná Diclofenac kapat 2 hodiny před nadcházející operací. Kapejte 1 kapku každých 30 minut (4krát). Po operaci se za hodinu a půl vštípí 1 kapka každých 30 minut (3krát). Dále, během prvních dnů po operaci, kapka 1 kapka 3-5 krát denně (v závislosti na stavu pacienta). Ke snížení bolesti a fotocitlivosti po keratektomii se kapka kape ihned po operaci a znovu po půl hodině. Poté 1 kapku každých 6 hodin následující den (další 4krát). Délka použití je stanovena individuálně ošetřujícím lékařem.

Pokud je nutné během laktace Diclofenac používat perorálně, rektálně nebo intramuskulárně, je vhodné po celou dobu léčby kojení ukončit..

Tablety Diclofenac jsou určeny k perorálnímu podání (perorální). V závislosti na množství sodné soli diklofenaku obsažené v tabletě užívejte buď 1krát denně (100 mg), nebo 2-3krát denně (50 mg a 25 mg). V případě potřeby lze frekvenci podávání zvýšit, ale celkové množství sodné soli diklofenaku, užívané během dne, by nemělo být vyšší než 150 mg..

Čípky diklofenaku se používají rektálně (zavedením čípku do konečníku). Čípky obsahující 100 mg diklofenaku sodného se používají jednou denně a čípky 50 mg dvakrát denně. Délka léčby je stanovena individuálně ošetřujícím lékařem v závislosti na závažnosti symptomů a obecném stavu pacienta.

Injekce pro intramuskulární injekce se připravují z roztoku diklofenaku. Jedna ampule obsahuje 75 mg diklofenaku sodného, ​​který je určen pro jednu dávku. V případě potřeby se léčivo podává opakovaně, ale ne méně než o 12 hodin později. Maximální dávka diklofenaku je 150 mg (2 ampulky). Trvání intramuskulárního podání diklofenaku je určeno závažností syndromu bolesti, ale lék by neměl být používán déle než dva týdny..

Pro snížení rizika vedlejších účinků a minimalizaci negativního dopadu na tělo kojící matky a dítěte by měl být Diclofenac v jakékoli formě používán v nejnižší možné dávce po nejkratší možné období.

Vedlejší efekty

Externí použití masti nebo diklofenaku může způsobit nežádoucí účinky:

 1. Na kůži: ekzém, fotocitlivost, kontaktní dermatitida (svědění, hyperemie, otok ošetřené oblasti kůže, papulo-vezikulární vyrážky, peeling).
 2. Alergické reakce: svědění a pálení kůže, erytematózní kožní vyrážka, kopřivka, angioedém, systémové anafylaktické reakce (včetně šoku).

Při aplikaci diklofenaku ve formě očních kapek jsou možné následující:

 • lokální podráždění tkáně (pálení, zarudnutí, rozmazané vizuální vnímání ihned po instilaci, otoky, bolest, slzení),
 • zákal rohovky (trn), iritida,
 • alergické reakce: svědění v očích, hyperémie, angioedém obličeje, horečka, zimnice, fotocitlivost, kožní vyrážka (hlavně erytematózní, kopřivka), multiformní erytém,
 • ve vzácných případech je možné ztenčení rohovky nebo vznik vředů rohovky, zejména u pacientů s rizikovými faktory (dlouhodobé používání očních kapek, současné použití kortikosteroidů, přítomnost revmatoidní artritidy).

Diclofenac by měl být opatrně instilován pacientům s diabetem. Různé vady rohovky, patologie slzného filmu, opakované chirurgické zákroky nebo komplikace po předchozí oční operaci anamnézy zvyšují riziko vedlejších účinků..

Tablety, čípky a roztok diklofenaku obsahují ve svém složení mnohem větší množství diklofenaku sodného, ​​což zvyšuje riziko mnoha vedlejších reakcí:

 1. Z trávicího traktu: bolest v epigastrické oblasti, nauzea, zvracení, průjem, dyspepsie, plynatost, anorexie, zvýšená aktivita aminotransferáz, zřídka gastritida, gastrointestinální krvácení (krvavé zvracení, meléna, průjem smíchané s krví), žaludek a střevní vředy doprovázené či provázené krvácením nebo perforací, hepatitida, žloutenka, zhoršená funkce jater, v některých případech - aftózní stomatitida, glositida, ezofagitida, výskyt diafragmatických zúžení ve střevě, poruchy dolních končetin části střeva, jako je nespecifická hemoragická kolitida, exacerbace ulcerózní kolitidy nebo Crohnova choroba, zácpa, pankreatitida, fulminantní hepatitida, proktitida, exacerbace hemoroidů.
 2. Z nervového systému: někdy - bolest hlavy, závratě, zřídka - ospalost, v některých případech - zhoršená citlivost, včetně parestezie, poškození paměti, třes, křeče, úzkost, cerebrovaskulární poruchy, dezorientace, nespavost, podrážděnost, deprese, úzkost, noc noční můry, mentální poruchy, aseptická meningitida.
 3. Ze smyslových orgánů: v některých případech - poškození zraku (rozmazané vidění, diplopie), poškození sluchu, tinnitus, poškození chuti.
 4. Na straně kůže „kožní vyrážka, zřídka - kopřivka, v některých případech - bulózní vyrážka, multiformní erytém, multiformní erytém, Stevens-Johnsonův syndrom, Lyellův syndrom (akutní toxická epidermální nekrolýza), erytrodermie (exfoliativní dermatitida), svědění, vypadávání vlasů, fotocitlivost, purpura, včetně alergie.
 5. Z močového systému: velmi zřídka - akutní selhání ledvin, hematurie, proteinurie, intersticiální nefritida, nefrotický syndrom, papilární nekróza.
 6. Z hemopoetického systému: v některých případech: leukopenie, hemolytická a aplastická,
 7. Alergické reakce: zřídka - těžké anafylaktoidní reakce, včetně hypotenze a šoku, angioedém (včetně obličeje).
 8. Z kardiovaskulárního systému: v některých případech - bušení srdce, bolest na hrudi, hypertenze, vaskulitida, srdeční selhání, infarkt myokardu.
 9. Z dýchacího systému: zřídka - bronchiální astma (včetně dušnosti), velmi zřídka - pneumonitida.
 10. Jiné: otoky, hyperkalémie.

Použití čípků diklofenaku může způsobit lokální reakce: podráždění konečníku, výtok sliznice (někdy krvavé), bolest během pohybu střev a další alergické reakce. Při intramuskulárním podání se v místě vpichu může často objevit pocit pálení.

U většiny pacientů převyšuje analgetický účinek diklofenaku riziko nežádoucích účinků..

Agentura pro regulaci léčiv a léčivých přípravků (MHRA)

Denní telegraf

Kontraindikace

Diklofenak v jakékoli formě by neměli užívat lidé se zvýšenou náchylností k sodné soli diklofenaku nebo kyselině acetylsalicylové, kteří mají v anamnéze alergické reakce na tyto látky..

Diklofenak ve formě gelu nebo masti je kontraindikován u dětí mladších 14 let, u žen ve třetím trimestru těhotenství, u lidí trpících astmatickými záchvaty. A také při současném nebo nedávném podávání léčiv obsahujících diklofenak sodný. Používejte opatrně u starších osob a žen v prvním a druhém trimestru těhotenství..

Seznam kontraindikací pro použití diklofenaku perorálně, rektálně nebo intramuskulárně zahrnuje:

 • erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi),
 • gastrointestinální krvácení nebo perforace,
 • aktivní nebo opakující se žaludeční vřed / anamnéza krvácení (dvě nebo více epizod potvrzeného vředu nebo krvácení),
 • bronchiální astma (riziko exacerbace),
 • kopřivka nebo akutní rinitida vyvolaná příjmem kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léčiv,
 • závažné selhání ledvin / jater a srdce,
 • krvetvorba,
 • ischemická choroba srdeční, periferní arteriální onemocnění nebo cerebrovaskulární onemocnění,
 • dětský věk (do 16 let),
 • těhotenství a kojení.

Použití očních kapek Diclofenac je nežádoucí během těhotenství, během kojení, dětí (do 18 let) z důvodu nedostatku údajů o bezpečnosti..

Diklofenak v jakékoli formě se doporučuje používat opatrně u následujících onemocnění:

 • jaterní porfýrie během exacerbace,
 • erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu,
 • závažné poškození jater a ledvin,
 • chronické srdeční selhání.

Léky obsahující sodnou sůl diklofenaku mají rozsáhlý seznam kontraindikací, zejména kvůli jejich schopnosti rychle se vstřebávat do krve a antiagregační schopnosti (ředění krve).

Použití diklofenaku u kojících žen je možné ve formě gelu nebo masti pro topickou symptomatickou léčbu, protože dávka obsažená v topických přípravcích, stejně jako pomalá absorpce, nepoškodí dítě. Užívání léků obsahujících velké dávky sodné soli diklofenaku v jeho složení (tablety, čípky, roztok) je během kojení velmi nežádoucí. V každém případě byste se před použitím léku měli poradit se svým lékařem a pediatrem.

Léčba diklofenaku na HB a návod k použití během kojení

Před užitím Diclofenacu v období HB musí žena konzultovat lékaře. Samoléčení během kojení je vyloučeno. Lékaři doporučují diklofenak na týdenní kurz. Lékaři často volí alternativní lék, který nemá nepříznivý vliv na složení mateřského mléka. Pokud je předepsán Diclofenac, lékaři doporučují dočasně kojení zastavit. Pro udržení laktace bude nutné mléko exprivovat a na konci léčby pokračovat v GV.

Složení a účel léku

Diklofenak je lék proti zánětu kloubů, páteře. Anestetizuje, uvolňuje teplotu. Většina farmakologických společností provádí studie kompatibility léčiv s laktací, takové studie vyžadují značné finanční investice. Proto mnozí jednoduše píší pokyny „kontraindikované“, čímž se odstraní odpovědnost za pravděpodobné komplikace.

Experti Světové zdravotnické organizace také provádějí klinické testy, určují možnost použití diklofenaku u kojících žen a dávají svá doporučení. Diclofenac na svém seznamu odkazuje na léky, které lze používat pouze pod dohledem lékařů.

Tento lék je předepsán pro tyto nemoci:

 • zánět kloubů;
 • artritida, artróza;
 • onemocnění páteře;
 • některé typy neuralgie;
 • ischias;
 • osteochondróza;
 • revmatismus.

Kojící matky onemocní v důsledku oslabené imunity po porodu. Často mají neuralgii, záněty kloubů.

Dávkovači forma a výrobce

Lék je vyráběn v různých formách, lékař předepisuje nejúčinnější možnost podle symptomů onemocnění:

 • tablety;
 • ampule pro intramuskulární injekci;
 • rektální čípky;
 • masti nebo gely pro vnější použití.

Při intramuskulárních injekcích je Diclofenac předepsán pro těžkou bolest doprovázející artrózu, artritidu a poranění. Různé společnosti vyrábějí diclofenak v ampulích: Ozone, Rusko; Hemofarm, Srbsko; "Biochemik", Rusko.

Gelům nebo mastem se předepisují kojící ženy, aby zmírnily bolest, zánět při poranění, revmatická onemocnění. Gel Diclofenacol produkuje sdružení "Tatkhimpharmpreparaty", Rusko.

Navzdory bezpečnějšímu používání místních léků je jejich použití během kojení povoleno pouze podle pokynů lékaře.

Kapky

Lékaři zkoumají použití očních kapek jednotlivě, v souladu se závažností onemocnění, přítomností doprovodných somatických patologií. Výrobce diclofenakových dlouhých kapek - Firn M Pharmaceutical Company, Běloruská republika.

Injekce

Lékaři předepisují injekční roztok k úlevě od akutní bolesti, pak je kojící žena převedena na prášky. Ampule pro injekci Diclofenac vyrábí farmaceutická společnost Virion NPO, Rusko.

Svíčky

Ve formě rektálních čípků se droga může používat u dětí, kojících matek. Lékaři vypočítávají denní dávku podle tělesné hmotnosti, věku pacienta. Svíčky Diclofenac-Ratiopharm vyrábí farmaceutická společnost Ratiopharm, Německo. Čípky jsou předepisovány kojícím matkám v přítomnosti gynekologických patologií, bolesti hlavy, zubů, při komplexní léčbě ORL chorob.

Tablety

Ve formě tablet je Diclofenac předepisován kojícím matkám v minimálních dávkách. Pouze z hlediska životně důležitých ukazatelů se dávka zvyšuje, matka by měla dítě dočasně přestat krmit. Tablety diclofenaku jsou vyráběny společností Ozone v Rusku; enterosolventní tablety Diclofenac-UBF se vyrábí v Uralbiofarm, Rusko; dlouhodobě působící tablety diclofenaku v retardované formě vyrobené společností Hemofarm, Srbsko.

V souladu s porážkou kloubů nebo svalů se masti vtírají do pokožky pomocí 2-4 gramů, aby nedošlo k poškození dítěte. Mast Diclofenac zahajuje Biopin Pharma Association, Rusko.

V jakých případech je předepsáno pro HS

Lokální přípravky jsou považovány za bezpečnější, protože aktivní složky pronikají méně do krve a mateřského mléka, na rozdíl od účinku tablet nebo injekcí. Lékař předepíše intramuskulární injekce Diclofenaku kojícím matkám k úlevě od bolesti při různých onemocněních.

Oční kapky Diclofenac oftalmolog předepisuje kojícím matkám, když diagnostikuje zánět očí neinfekční etiologie, prodlouženou konjunktivitidu, erozivní poškození rohovky.

Výhoda použití rektálních čípků je v nepřítomnosti negativního účinku na orgány gastrointestinálního traktu, rychlé absorpce do krve. Čípky se však předepisují jednou denně, v noci, zatímco se doporučuje dekantovat noční nebo ranní dávku mléka. Dávky užívání jakékoli formy léku vypočítá ošetřující lékař, vzhledem k tomu, že žena kojí dítě.

Diclofenac je indikován pro použití v:

 • zranění
 • gynekologické patologie;
 • RVI.

S jeho použitím jsou kojící matky ošetřeny pro:

 • revmatoidní artritida;
 • spondylitida;
 • revmatismus;
 • artróza;
 • dysmenorea, adnexitida;
 • migréna.

Při injekcích diklofenaku během kojení překonává účinná látka vaskulární obranu, proniká do mléka. Složení mateřského mléka může také změnit jiné lékové formy..

Jak bere léky

Diklofenak vstupuje do krevního oběhu 15-20 minut po intramuskulární injekci. Jeho aktivní složky tak pronikají do mateřského mléka téměř okamžitě. Polovina aktivních složek diklofenaku, procházejících jaterní tkání, se rozkládá na metabolity. Malé množství léku, které nepoškodí dítě, se dostane do mateřského mléka. Lék se však pro kojence nepovažuje za bezpečný, protože nezbytné studie nebyly provedeny..

Účinek na mateřské mléko

Lék vstupuje do mateřského mléka v malém objemu a koncentruje se v plazmě. Pokud však žena kojí, představuje pro dítě všechna možná rizika. Přestože lékaři tolerují hepatitidu B, mnoho matek ji po dobu léčby zastaví. Odborníci se domnívají, že je možné užívat Diclofenac pro HB, pokud žena a dítě na to nemají žádné kontraindikace..

Vliv na dítě

O použití matek Diclofenac při kojení nejsou k dispozici žádné údaje. Rovněž neexistuje jasný náznak účinku léku na zdraví kojenců. Lékaři berou v úvahu schopnost léku způsobovat alergie, vedlejší komplikace u kojících žen, v důsledku toho přenášejí tyto účinky na stav kojence. Mnozí tvrdí, že přesto velké množství drogy proniká do mléka a hodnotí jejich negativní účinek na kojence. Zejména věnují pozornost četným kontraindikacím užívání drog, které podle jejich názoru mohou mít na dítě negativní dopad..

Dávkování a návod k použití během kojení

Podle životních indikací je diklofenak předepisován kojící ženě perorálním, rektálním nebo intramuskulárním použitím. Současně lékaři doporučují zastavit hepatitidu B během léčby.

Intramuskulární injekce se předepisují 1krát denně, každá po 75 mg, nejdéle 2 týdny. Příjem tablet je předepsán jednou denně s dávkou 100 mg nebo 2krát denně s dávkou 50 mg. Oční kapky se používají v 1 kapce každých 6 hodin, délka léčby je stanovena oftalmologem. Rektální čípky se podávají jednou denně v dávce 100 mg nebo 2krát denně v dávce 50 mg. Trvání léčby určuje lékař podle symptomů a celkového stavu ženy. Masť a gel se nanášejí 2-3krát denně, s přestávkou nejméně 4 hodiny. Trvání léčby kojících žen určuje lékař podle nástupu příznaků, ale ne déle než 7-10 dnů.

Aby se snížilo riziko vedlejších komplikací u kojící matky a jejího dítěte, používá se Diclofenac v jakékoli formě s minimálními povolenými dávkami, nejkratšími cykly.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Je nemožné tolerovat bolest kojící matky s její starostlivostí o dítě. To zhoršuje její emoční stav, který se okamžitě přenáší na dítě. Mladé matky proto souhlasí s použitím Diclofenaku jako nejúčinnější léčby. Lékaři však vždy zvažují možné kontraindikace a pravděpodobnost nežádoucích účinků.

 • nadměrná citlivost na složky léčiva;
 • přítomnost vředů v matce v žaludku, dvanáctník 12;
 • akutní forma rýmy;
 • časté zvýšení krevního tlaku;
 • přítomnost bronchiálního astmatu;
 • první trimestr těhotenství.

Při používání tohoto léku se nežádoucí účinky vyskytují ve formě:

 • nevolnost před zvracením;
 • průjem nebo naopak zácpa;
 • poruchy spánku;
 • vzhled podrážděnosti;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • vyrážka;
 • hořící čípky.

Takové situace vyžadují okamžité ukončení léčby drogy..

Alergická reakce

K alergii na složky léku dochází vždy neočekávaně. Kojící matka si musí pamatovat, že u kojenců může nastat stejná reakce. Proto během léčby lékem musíte pečlivě sledovat svůj stav a pohodu dítěte. Pokud se pár hodin po alergii objeví u kojící matky, dítě nemá podobnou reakci, může Diclofenac pokračovat bez přerušení hepatitidy B. Matka sama bude muset přijmout opatření proti alergii, která pro dítě vytvoří další zátěž.

Co dělat v případě předávkování

Nejsou k dispozici žádné oficiální údaje o případech otravy v důsledku nadměrných dávek diklofenaku. Existuje však takové riziko, a proto nemůžete samoléčit, lék byste měli užívat pouze v dávkách určených lékařem. Pokud se příznaky intoxikace stále objevují, musíte přestat užívat lék, opláchnout žaludek, pít uklidňující zelený čaj, zavolat sanitku.

Náklady a podmínky dovolené v lékárnách

Cena léků v různých lékárnách se liší v závislosti na regionu a cenové politice sítí. V lékárnách v Moskvě lze tuto léčbu koupit od 275 do 370 rublů, zatímco stejný lék v Arkhangelsku stojí kolem 50 rublů. Droga je předpis, ale mnoho lékárníků toto pravidlo zanedbává a lék prodává bez lékařského předpisu..

Podmínky skladování a trvanlivost

Injekční roztoky, oční kapky a rektální čípky by měly být uchovávány v chladničce. Zbývající formy diklofenaku lze uchovávat doma při pokojové teplotě. Skladovatelnost různých forem léku je až 3 roky. Použití jakékoli formy léku po uplynutí doby použitelnosti je zakázáno.

Co lze nahradit

V některých případech lékař volí analogy a může nahradit lék:

 • Amelotex;
 • Genitron
 • Arthrosan;
 • Artoxan
 • Movalis.

K dispozici jsou generika různých forem diklofenaku, analogy s jinými NSAID.

Lékaři nahrazují gely:

 • Ibuprofen;
 • Nurofen Express;
 • Hluboký útes;
 • Dlouho.

Je třeba poznamenat, že všechny analogy a generika, a to i na bázi jiné účinné látky, mají stejný účinek na onemocnění, ale mohou mnohokrát méně narušovat složení mateřského mléka kojící matky. Lék může nahradit pouze lékař, zná všechny nuance působení různých léků, takže vybere nejvhodnější lék pro kojící ženu.

Diklofenak pro kojení a kojení: masti, injekce, čípky

Farmakologický účinek a složení

Diklofenak je protizánětlivé léčivo patřící do skupiny kyseliny fenyloctové. Při konzumaci je agregace destiček potlačena. Lék se používá při zánětlivém procesu, snižuje citlivost při opakovaném podávání látky.

Diklofenak eliminuje bolestivé projevy, zabraňuje stagnaci mléka a mastitidě. Lék má několik forem, které mají různé koncentrace látek:

Tablety: kulaté, oranžové, mají laktózu, škrob, kyselinu oktadekanovou a další látky.

Injekce jsou intramuskulárně koncentrovány v plazmě po 10 minutách. Vazbou na proteiny je léčivo v tkáních těla. Lék se vylučuje po 4 hodinách z těla. Čistá kapalina diklofenaku obsahuje louh sodný, siřičitan sodný, benzylalkohol.

Lék se dostane na pokožku při aplikaci bílé masti se zvláštní vůní. Užívání léku snižuje zánětlivé otoky, snižuje bolest při pohybu. Snižuje příznaky bolesti po zranění. Složení léčiva zahrnuje propandiol, polymer ethylenglykolu..

Pro rektální použití je zapotřebí čípků bílé nebo krémové barvy. Lék vstupuje do krevní plazmy po 30 minutách. Léčivo, které prochází játrem, je metabolizováno a vstupuje do oběhového systému.

Pokyny pro diklofenak - mast, gel, tablety a čípky

Kategorie: Přípravky, klouby a vazy
Diklofenak je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID) související s deriváty kyseliny fenyloctové.

K dispozici v několika lékových formách: tablety, gely a masti pro vnější použití, roztok pro intramuskulární podání a rektální čípky (čípky).

Po podání je léčivo úplně resorbováno, maximální plazmatická koncentrace nastává 1 až 2 hodiny po aplikaci a zůstává poměrně vysoká po dlouhou dobu.

Dobře proniká do všech tělesných tekutin, 65% látky je metabolizováno v játrech a vylučováno z těla močovým systémem, 35% je vylučováno stolicí jako metabolity..

Protizánětlivý účinek a tolerance je mnohokrát větší než indometacin. Použití diklofenaku je nejúčinnější při léčbě revmatických onemocnění.

Tablety Diclofenac zmírňují bolest kloubů během pohybu a v klidu, snižují otoky kloubů a odstraňují ranní ztuhlost, zvyšují rozsah pohybu postižených kloubů.

Cena v lékárnách

Informace o ceně Diclofenacu v lékárnách v Moskvě a Rusku jsou převzaty z údajů online lékáren a mohou se mírně lišit od ceny ve vašem regionu.

Lék si můžete koupit v moskevských lékárnách za cenu: Diclofenac 50 mg 20 tablet - od 15 rublů, masti Diclofenac d / nar. Cca. 2% zkumavka 30 g - z 18 rublů, náklady na gel / výdej. Cca. 1% 40g - z 27 rublů.

Podmínky výdeje z lékáren: mast a gel - bez lékařského předpisu, tablety na předpis.

Seznam analogů je uveden níže..

Lék Diclofenac je předepsán k léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů (revmatismus, revmatoidní artritida, osteochondróza, ankylozující spondylitida, deformující osteoartritida).

Použití léku je indikováno pro neuralgii, myalgii, ischias, tendovaginitidu, burzitidu, revmatické poškození měkkých tkání, ankylozující spondylitidu.

Tablety by měly být použity pro akutní záchvaty dny, pooperační bolesti, primární dysalgomenarrhea, záchvaty migrény, jaterní a renální koliku, adnexitidu, infekce ORL orgánů.

Čípky jsou předepisovány navíc k hlavní léčbě závažných zánětlivých ORL onemocnění (například otitis media, laryngitida nebo faryngitida). V gynekologii se používají k náhlé akutní bolesti (například se zánětem vaječníků nebo algomenorou)..

V některých případech může použití 5% gelu Diclofenac významně snížit orální dávku a někdy tablety úplně nahradit.

Tablety se užívají perorálně bez žvýkání, během jídla nebo po jídle, s trochou vody.

Podle návodu k použití diklofenaku standardní dávkování tablet:

 • Dospělí a dospívající od 15 let: 1 - 2 tablety 25-50 mg 2 - 3krát denně. Maximální dávka až 150 mg denně.
 • Děti od 12 do 14 let (38-50 kg): 1 - 2 tablety 25-50 mg 2 - 3krát denně. Maximální dávka je od 75 do 100 mg za den.
 • Děti od 8 do 11 let (25-37 kg): 1 tableta 25 mg 2 denně. Maximální dávka je 75 mg denně.
 • Děti od 6 do 7 let (20–24 kg): 1 tableta 25 mg denně.

Při výpočtu dávky byste se měli zaměřit na hmotnost, nikoli na věk.

U juvenilní revmatoidní artritidy může být denní dávka zvýšena na 3 mg / kg tělesné hmotnosti.

Diklofenak retard bere 100 mg jednou denně.

Pokud po užití 100 mg není dosaženo požadovaného účinku, můžete navíc užít 1 tabletu 50 mg (normální trvání účinku).

Pokyny pro gel a mast Diclofenac

Lokálně aplikovaná v dávce 2 - 4 g (v závislosti na oblasti bolestivé oblasti) na postiženou oblast 3-4krát denně.

Navenek by děti nad 12 let a dospělí měli tento lék aplikovat lehkým třením. Potřebné množství masti diklofenaku nebo gelu je určeno velikostí bolestivé oblasti. Jedna dávka je až 4 g.

Děti ve věku 6-12 let by neměly užívat více než 2 g drogy až 2krát denně.

Rektálně. Dávkování pro dospělé - 1 čípek 100 mg jednou denně, 50 mg je povoleno užívat 2krát denně nebo 25 mg 3-4krát denně.

Maximální denní dávka je 150 mg účinné látky.

Dávkování pro děti od 12 let - 1 čípek 50 mg 1-2krát denně nebo 25 mg 2-3x denně.

U revmatoidní artritidy může být nejvyšší denní dávka 3 mg / kg.

Při delším používání diklofenaku by měly být sledovány funkce jater, okultní krevní obraz v stolici a krevní obraz v periferní krvi.

Způsob užívání drog od různých výrobců je stejný - není rozdíl v tom, jak používat Diclofenac-Acre a například Diclofenac Stada. Je důležité podívat se na dávkování účinné látky.

Kontraindikováno ve 3. trimestru těhotenství. V 1. a 2. trimestru těhotenství by měly být použity podle přísných indikací a při nejnižší dávce.

Diclofenac přechází do mateřského mléka. Pokud je to nutné, mělo by být podávání léku během kojení, kojení přerušeno.

Před použitím léku si přečtěte části návodu k použití týkající se kontraindikací, možných vedlejších účinků a dalších důležitých informací.

Návod k použití varuje před možností vzniku vedlejších účinků léku Diclofenac:

 • Gastrointestinální poruchy (nevolnost, zvracení, anorexie, plynatost, zácpa, průjem), NSAID gastropatie (poškození antrum ve formě erytému sliznice, krvácení, eroze a vředy), akutní eroze léků a vředy jiného gastrointestinálního traktu, gastrointestinální trakt krvácení do střev;
 • Poškozená funkce jater, zvýšené sérové ​​transaminázy, léky indukovaná hepatitida, pankreatitida, intersticiální nefritida (zřídka nefrotický syndrom, papilární nekróza, akutní selhání ledvin),
 • Bolest hlavy, klopýtání při chůzi, závratě, neklid, nespavost, podrážděnost, únava, otok,
 • Aseptická meningitida, eozinofilní pneumonie, lokální alergické reakce (exantém, eroze, erytém, ekzém, ulcerace), multiformní erytém, Stevensův-Johnsonův syndrom, Lyellův syndrom,
 • Erythroderma, bronchospasmus, systémové anafylaktické reakce (včetně šoku), vypadávání vlasů, fotocitlivost, purpura,
 • Hemopoéza (anémie - hemolytická a aplastická, leukopenie až do agranulocytózy, trombocytopenie),
 • Kardiovaskulární poruchy (zvýšený krevní tlak),
 • Senzorické a zrakové postižení, křeče.

S / m úvod - pálení, tvorba infiltrátu, abscesu, nekrózy tukové tkáně.

Při použití čípků, místního podráždění, výtoku sliznic s příměsí krve, bolesti při pohybu střev.

Při lokální aplikaci - svědění, erytém, vyrážky, pálení, systémové vedlejší účinky.

Kontraindikace

Diklofenak je kontraindikován u následujících onemocnění nebo stavů:

 • se zvýšenou citlivostí na jeho složky;
 • aktivní vřed, perforace stěn zažívacího kanálu, žaludeční a střevní krvácení;
 • zánětlivá onemocnění zažívacího traktu;
 • „Astma aspirinu“;
 • závažné funkční selhání srdce, ledvin, jater.

Běžné kontraindikace pro všechny formy jsou nedávné štěpování koronárních tepen, těhotenství (kontraindikace pro čípky - poslední 3 měsíce těhotenství), laktace a věk do 6 let.

Rektální použití čípků je u proktititidy kontraindikováno..

Masť a gel by neměly být používány na místech těla s poškozenou integritou kůže.

V pediatrické praxi se od 14 let předepisují čípky a tablety Diclofenac 50 mg ve skořápce c / r. Retardové tablety a čípky 100 mg jsou určeny výhradně pro dospělé (starší 18 let).

Předávkovat

Ostré bolesti hlavy, motorické rozrušení, podrážděnost, závratě, křeče.

V případě akutní otravy diklofenakem pro perorální podání by měl být žaludek omyván sondou a mělo by být předepsáno aktivní uhlí. V budoucnu - symptomatická léčba podle indikací.

Pokud je to nutné, vyměňte lék, jsou možné dvě možnosti - výběr jiného léku se stejnou účinnou látkou nebo léku s podobným účinkem, ale s jinou účinnou látkou. Léky s podobným účinkem jsou kombinovány shodou kódu ATX.

Analogy diklofenaku, seznam léčiv:

 1. Diclofenaclong,
 2. Diklo-F,
 3. Diclac,
 4. Dicloran,
 5. Diclovit,
 6. Diclogen,
 7. Diclobene,
 8. Dorosan,
 9. Voltaren,
 10. Voltaren Emulgel,
 11. Naklofen SR,
 12. Uniklofen.

Zápasy pro ATX kód:

Při výběru náhrady je důležité si uvědomit, že cena, návod k použití a recenze Diclofenacu se nevztahují na analogy. Před výměnou je nutné získat souhlas ošetřujícího lékaře a nikoliv samotný lék.

Retard tablety se používají k léčbě chronické revmatické bolesti. Konvenční pilulky se používají k úlevě od akutní bolesti. Výběr dávkové formy je tedy zcela určen indikací pro použití.

Interakce

Při současném použití léčiva Diclofenac s přípravky digoxinu, fenytoinu nebo lithia je možné zvýšit plazmatické koncentrace těchto léčiv; s diuretiky a antihypertenzivy - je možné snížit účinek těchto léků; u diuretik šetřících draslík - je možný rozvoj hyperkalémie; s kyselinou acetisalicylovou - snížení koncentrace diklofenaku v krevní plazmě a zvýšené riziko vedlejších účinků.

Diklofenak může zvyšovat toxické účinky cyklosporinu na ledviny.

Diklofenk může způsobit hypo- nebo hyperglykémii, a proto při současném použití s ​​hypoglykemickými látkami je nutné sledovat koncentraci glukózy v krvi.

Při použití methotrexátu do 24 hodin před nebo po užití diklofenaku je možné zvýšení koncentrace methotrexátu a zvýšení jeho toxického účinku.

Při současném použití s ​​antikoagulanty je nutné pravidelně sledovat parametry koagulace krve.

Indikace pro použití


Diclofenac (Diclofenac)
Nesteroidní lék může pomoci s příznaky zánětu a bolesti. Po porodu se žena musí vyvarovat nemocí nebo se s nimi dobře bránit pomocí prostředků, které chrání zranitelný periferní nervový systém, klouby. Tyto oblasti jsou nejvíce postiženy po porodu..

Diclofenac se používá jako antipyretikum a analgetikum. Předepisuje se pro následující onemocnění:

 • poškození a bolavé klouby;
 • revmatismus (měkké tkáně, svaly);
 • zánětlivý edém v pooperačním období;
 • destrukce strukturálních prvků disku v páteři;
 • motorické poruchy v periferních nervech;
 • bolest dolní části zad;
 • destrukce a opotřebení intraartikulární chrupavky;
 • bolest v sedacího nervu s tlakem bederního obratle dolů na hýždě;
 • neinfekční zánět spojivek;
 • chronická bolest v nohou, dolní části zad, rukou s rozptýlenou symetrií.

Pokud se taková onemocnění objeví během kojení, měli byste se poradit s odborníkem. Samoléčení je během kojení vyloučeno, protože při užívání léku bez lékařského předpisu a řádného vyšetření může dojít ke špatným následkům..

Studium vlastností diklofenaku

Při HB se Diclofenac vylučuje do mateřského mléka. Ale do jaké míry a jak je pro dítě nebezpečné, obecně dostupné jedinečné informace nejsou k dispozici. Články recenzí neuvádějí případové studie. Podle britských lékařů byly získány některé statistiky týkající se penetrace prostředků do mateřského mléka:

 • 50 žen dostalo diclofenac v dávce 50 mg. Po 6 hodinách je jeho objem menší než 100 mcg / l v mléce.
 • 6 matek, 7 dní po narození, dostalo tablety Diclofenacu v dávce 100 mg denně. 59 vzorků exprimovaného mléka (žádné vzorky nebyly odebrány) léčivo neodhalilo.
 • přičemž 150 mg léčiva denně bylo v mléce v objemu 100 μg / l, pro dítě je to přibližně 0,03 mg / kg za den.
 • 30 matek použilo v den narození asi 56 mg čípků s drogami a 33 mg následující den. To neovlivnilo kojení..
 • Matka, která vzala Diclofenac (bez stanovení dávky) po porodu, s kojením u novorozence 15. dne, se objevila kopřivka. Ačkoli, podle autorů studie, může to být provokace vakcíny proti hepatitidě B podané dítěti 7. den života.

Diklofenak v upravených dávkách ve směru redukce nemá vliv na složení mateřského mléka. Pokud přidáte krátký poločas a malé množství glukuronidového metabolitu, mnoho pozorovatelů je loajálních k použití diklofenaku během kojení..

Diclofenac dlouho získal slávu „zlatého standardu“ mezi nesteroidními. Glory označuje původní produkt, který vyrábí farmaceutická společnost Novartis International AG. protože to bylo nejen účinné při léčbě řady patologií, ale bylo také považováno za bezpečné. Ale výskyt generik, mnohem nižší náklady a v důsledku toho i jejich nízká bezpečnost, negativně ovlivnil pověst drogy.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Bolest může ovlivnit životní styl kojící matky: nebude možné se o dítě starat a sledovat ho. Ženy během kojení by měly být v klidu, jinak bude stresový stav přenášen na dítě.

Diclofenac má své vlastní vedlejší účinky, které by měly být pacientovi známy:

 • přecitlivělost;
 • nosní hlen;
 • první trimestr těhotenství;
 • porušení průchodnosti průdušek;
 • vysoký tlak;
 • kožní vyrážka ve formě puchýřů z popálenin růžové barvy;
 • lokální defekt žaludeční sliznice;
 • děti do 6 let;
 • poruchy spánku;
 • nutkání zvracet;
 • při rektálním podání, pálení.

Lék se nedoporučuje ženám se srdečními problémy, jako je srdeční selhání, zhoršené zásobování krve myokardem, krevní sraženina v krevní sraženině.

Nedoporučuje se užívat lék po dlouhou dobu, protože se zvyšuje riziko nežádoucích účinků. Pokud se necítíte dobře a zjistíte vedlejší účinky, poraďte se s odborníkem.

Kdy by se diclofenac neměl užívat?

Diclofenac se používá k bolesti kloubů

Lék by neměl být používán v následujících případech:

 • přítomnost alergií na jednu nebo více složek;
 • v tuto chvíli má žena rýmu v akutní formě;
 • na kůži vidíte známky kopřivky;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • bronchiální astma byla dříve diagnostikována;
 • první tři měsíce těhotenství;
 • dítě ještě nemá sedm let.

Akutní bolest brání kojícím matkám soustředit se na domácí práce a péči o děti. Dítě cítí změnu nálady a stane se náladovou. Odborníci nedoporučují přetrvávající bolest po dlouhou dobu. Ne ve všech případech vám masáž pomůže zbavit se tohoto problému. S Diclofenacem můžete rychle odstranit zánět a zlepšit celkovou pohodu ženy.

Užívání však může mít řadu vedlejších účinků. Mezi nimi způsobují velké potíže nevolnost, zvracení, zhoršená stolice a nadměrná tvorba plynu. Dlouhodobé používání může vést k nespavosti, alergiím a zvýšenému krevnímu tlaku. U některých pacientů je zaznamenána vyrážka. Jsou-li použity svíčky, může se po jejich zavedení cítit mírná pálivá pocity.

Před užitím drogy se musíte bezpodmínečně poradit se svým lékařem.

Užívání léku během laktace

Při předepisování léku lékař indikuje formu (čípky, tablety, masti, injekce). Rektálně je svíčka vložena ve vodorovné poloze před spaním - 0,15 g za den. Masť se aplikuje třikrát denně po mletí v dlani od 2 do 4 mg na aplikaci. Intramuskulárně injikoval 1 ampulku denně.

Takové dávky jsou pro kojící ženy..

Účinek na mateřské mléko

Diklofenak je při kojení méně nebezpečný než jiné léky. Malá část drogy je zadržována v mléce. Svíčky a injekce nemají silný nepříznivý účinek na tělo a mast a gel jsou neškodné, protože jsou aktuální, k akci dochází lokálně.

Před předepsáním léku se lékař zeptá na ženské choroby, pokud neexistují kontraindikace, můžete použít nesteroidní lék. Pro ochranu dítěte je lepší používat lék po kojení, protože v krevní plazmě přijde maximální koncentrace látky za hodinu. Během léčby není nutné zastavit laktaci.

Vliv na dítě (kojence nebo novorozence)

Doporučené použití - ne více než 7 dní. Pokud se cítíte nepříjemně, pozorujte vedlejší účinky u matky nebo dítěte, měli byste se neprodleně poradit s odborníkem. Kromě nepříjemných pocitů a onemocnění se může objevit alergická reakce, protože citlivost těla na cizí látky je individuální. To je další důvod, proč jít k lékaři.

Podle pokynů specialisty a provádění akcí podle schématu při počátečním příjmu finančních prostředků je třeba sledovat pocity matky a dítěte. Pokud během 4 hodin nedochází k negativním reakcím, můžete pokračovat v léčbě. Samoléčení je nebezpečné, léčba se provádí pouze na lékařský předpis.

Možné komplikace diklofenaku s laktací

S kojením může Diclofenac u novorozence vyvolat:

 • alergická reakce místní nebo generalizované povahy;
 • změna reologických vlastností krve;
 • zpomalení růstu a nárůst hmotnosti;
 • poškození jater s velkou dávkou a zhoršenou funkcí orgánů;
 • erozivní a ulcerativní změny v gastrointestinálním traktu;
 • zažívací poruchy jiné povahy (nadýmání, zácpa, průjem);
 • zhoršená funkce ledvin.

U dítěte se mohou vyskytnout komplikace s velkou dávkou léku, stejně jako v případě oslabeného stavu těla dítěte a predispoziční faktory, které omezují použití diklofenaku při krmení.

Ze strany matky může Diclofenac vést k:

 • gastrointestinální narušení (nevolnost, zvracení, zácpa, průjem, plynatost);
 • eroze a vředy v zažívacím traktu;
 • hepatitida léčiva;
 • pankreatitida
 • intersticiální nefritida;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • zvýšené hladiny jaterních transamináz;
 • bolest hlavy, závratě;
 • vzrušení, podrážděnost;
 • otok;
 • alergické reakce: erytém, exantém, ekzém, eroze, systémové reakce;
 • fotocitlivost;
 • bronchospasmus;
 • purpura;
 • anémie, leukopenie, trombocytopenie;
 • aseptická meningitida;
 • poruchy citlivosti a vidění;
 • křeče.

Nejběžnější jsou:

 • alergické reakce;
 • gastrointestinální komplikace;
 • změna tlaku;
 • zvýšené jaterní enzymy.

Když nemůžete použít lék

Diklofenak není během kojení povolen, má-li žena následující patologie:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • perforace stěn zažívacího traktu;
 • patologie gastrointestinálního traktu;
 • selhání srdce, ledvin a jater.

Pokud se vyskytnou možné vedlejší účinky, je léčba přerušena.

Během kojení je povoleno kombinovat lék s lithiovými přípravky, diuretiky, kyselinou acetylsalicylovou. Je také kompatibilní s cyklosporinem, methotrexátem, antidiabetiky..

Diclofenac tak může být použit pro ženy, pokud je dítě na strážích dostatečně bezpečných pro zdraví drobků. Užívání drogy nepoškodí dítě. Před užitím je vhodné přečíst si recenze o droze. Kojící poradci důrazně doporučují tento produkt používat po kojení..

Kojení - období, kdy se matky zajímají o vliv všech produktů na laktaci.

Charakteristický

Tento lék je silný protizánětlivý, analgetický a antipyretický přípravek. Zahrnuje diclofenac sodný, alkohol, vodu. K dispozici ve formě kapek, gelu, masti, čípků pro rektální podání a tablet.

Mechanismus účinku je potlačení syntézy prostaglandinů, což jsou „provokatéři“ vzhledu teploty, bolesti, zánětlivých procesů. Maximální koncentrace účinných látek v těle je dosažena po třech hodinách. Lék je absorbován do krevního řečiště a přechází do mateřského mléka v malých koncentracích..

Formuláře a indikace

Jednou z nesporných výhod Diclofenaku je rozmanitost forem uvolňování. Lze jej zakoupit ve formě roztoku pro intramuskulární injekce, tablet 50 a 100 mg, rektálních čípků, mastí, gelů a očních kapek. Všechny mají trojitý účinek: anestetizují, zmírňují horečku a zánět..


Forma diklofenaku je vybrána v souladu s povahou a závažností onemocnění. Injekce jsou nejrychlejším způsobem, jak se vypořádat s bolestí a zánětem..

Diklofenak je indikován pro použití v patologii muskuloskeletálního systému, traumatických poranění, gynekologických onemocněních a respiračních virových infekcích.

Nejčastěji se předepisuje pro následující nemoci:

Pokyny pro tablety Diclofenacu

 • revmatoidní, juvenilní a dnavá artritida;
 • Ankylozující spondylitida (ankylozující spondylitida);
 • revmatismus;
 • artróza;
 • posttraumatický a pooperační bolestivý syndrom;
 • dysmenorea, adnexitida;
 • těžké formy angíny, faryngitidy, otitis media;
 • migréna.

Náklady a podmínky dovolené v lékárnách

Cena léků v různých lékárnách se liší v závislosti na regionu a cenové politice sítí. V lékárnách v Moskvě lze tuto léčbu koupit od 275 do 370 rublů, zatímco stejný lék v Arkhangelsku stojí kolem 50 rublů. Droga je předpis, ale mnoho lékárníků toto pravidlo zanedbává a lék prodává bez lékařského předpisu..

Užitečné tipy

Možné poškození dítěte můžete minimalizovat správným naplánováním doby užívání léku. Vzhledem k tomu, že nejvyšší koncentrace diklofenaku je v průměru dosažena za hodinu, je lepší jej pít během nebo bezprostředně po jídle. Než dítě začne příští jídlo, většina léků bude mít čas opustit tělo.

Protože jedním z častých nežádoucích účinků diklofenaku je alergická reakce, musíte věnovat pozornost kůži dítěte. Pokud po první dávce nezaznamenají vyrážky nebo zarudnutí několik hodin, můžete pokračovat v léčbě.

Optimální průběh léčby diklofenakem by neměl přesáhnout 7 dní. Jinak se doporučuje dočasně přerušit kojení nebo vyměnit lék za bezpečnější.

Články O Neplodnosti