Hlavní Bolest

Diclofenac pro HS

Pro většinu farmaceutických společností jsou studie kompatibility léčiv s laktací drahé. Data proto často nejsou k dispozici a pokyny říkají „kontraindikovány“ - společnost proto odmítá odpovědnost za možné důsledky.

Je třeba poznamenat, že Světová zdravotnická organizace (WHO) klinicky testuje drogy na jejich použití u kojících žen a má svůj vlastní seznam přijatelných finančních prostředků. Na tomto seznamu je Diclofenac, který lze použít opatrně.

Kdy je nutný příjem

Než začnete užívat kojení, musíte se poradit se svým lékařem. Je nežádoucí samoléčit. Diklofenak je protizánětlivé léčivo, které má analgetický a antipyretický účinek. Tento léčivý přípravek je předepsán pro následující zdravotní problémy:

 • zánět kloubů;
 • artritida;
 • artróza;
 • onemocnění páteře způsobená zánětem a revmatismem;
 • revmatismus měkkých tkání;
 • neuralgie;
 • ústřel;
 • ischias;
 • cervikální syndrom;
 • akutní dna;
 • svalový revmatismus;
 • otok a zánět po úrazech a operacích.

Bohužel, kojící matky mohou také onemocnět, protože tělo v poporodním období je velmi citlivé na nemoci z důvodu nízké imunity a špatného zdraví. A takový problém jako neuralgie a zánět kloubů u mnoha žen jsou docela běžné.

aplikace

Diklofenak se používá ve formě vhodné pro uživatele pro analgezii, dosahuje protizánětlivého a antipyretického účinku a používá se pro následující patologie:

 1. Poruchy kloubů.
 2. Revmatismus různých forem a lokalizace.
 3. Neuralgická onemocnění.
 4. Pro bolesti ORL orgánů, zubů atd..

Užívání drogy snižuje úroveň patologických změn ve tkáních v oblasti zánětu, v důsledku čehož bolesti těla mizí, teplotní indikátory se stabilizují, bolest se eliminuje.

Diklofenak má kumulativní účinek, který se vyvíjí 1–2 týdny po zahájení léčby. Lék snižuje koagulaci krve.

Při vnějším použití zmírňuje bolest v místě aplikace, snižuje tuhost kloubů a zmírňuje otoky kloubů. Použití injekcí je indikováno, pokud chcete dosáhnout rychlého výsledku. Při kojení se doporučuje použít čípky, které nedráždí trávicí systém.

Je třeba věnovat pozornost kontraindikacím:

 • citlivost na lék;
 • žaludeční vřed a 12 dvanáctníkových vředů;
 • akutní rýma;
 • kopřivka;
 • vysoký krevní tlak;
 • bronchiální astma;
 • první 3 měsíce těhotenství.

Někdy prostě není možné vydržet bolest, což ovlivňuje emoční stav matky a přenáší se na dítě. Proto se někdy mladé matky musejí uchýlit nejen k masáží, ale také k lékům. Diclofenac je účinný a pomáhá snižovat bolest a snižuje teplotu.

Kontraindikace

Diklofenak v jakékoli lékové formě se nepoužívá pro onemocnění trávicího traktu, vnitřní krvácení střev, hemoroidy, ledviny, selhání jater a srdce, onemocnění periferních tepen.


Použití diklofenaku, zejména s HB, může vést k nežádoucím účinkům, včetně zvracení a alergických vyrážek..

S velkou péčí byste měli použít lék na bronchiální astma, alergickou rýmu. Při předávkování jsou možné následující nežádoucí účinky:

 • nevolnost, zvracení, změna stolice, nadýmání;
 • bolesti hlavy;
 • tlakové rázy;
 • záchvaty paniky, úzkost, poruchy spánku;
 • alergické vyrážky na těle;
 • čípek hořící.

V případě výše uvedených příznaků je důležité okamžitě přestat užívat tento lék a vyhledat pomoc s lékařem.

Dávkování během kojení

Dávkování léku předepisuje ošetřující lékař s přihlédnutím ke skutečnosti, že žena kojí. Pro každou formu uvolňování je dávkování odlišné:

 • tablety se doporučuje začít užívat 100-150 mg denně. Maximální denní dávka není vyšší než 200 mg. V mírném případě onemocnění postačuje 75 - 100 mg;
 • svíčky. Počáteční dávka je 100 - 150 mg denně. Čípky jsou předepisovány především před spaním;
 • injekce jsou předepsány v dávce 1 ampule za den;
 • mast nebo gel se používá v závislosti na velikosti bolestivé oblasti, od 2 do 4 mg externě 3-4krát denně, naneste na postiženou oblast a otřete. Po nanesení masti nebo gelu si umyjte ruce.

Pokud zdravotní problémy nejsou závažné, můžete gel aplikovat na bolestivé oblasti. Gel se aplikuje externě a nevstupuje do mateřského mléka..

Popis výrobku

Diklofenak je skupina nesteroidních léčiv, která se používají ke zmírnění bolesti a snížení tělesné teploty. Vyrábí se v několika formách:

 • oranžové tablety jsou k dispozici v blistrech nebo sklenicích, obsahují diklofenak sodný, laktózu, cukr, škrob, kyselinu oktadekanovou;
 • průsvitná injekční kapalina, navíc obsahuje sodík a sterilní kapalinu;
 • mast nebo gel husté konzistence bílé barvy nebo krémového odstínu se světlem specifickou vůní, další složky - levandulový olej, karbopol;
 • bílé svíčky s béžovým nádechem, kromě hlavní účinné složky sodné soli diklofenaku, obsahuje směs tuhý tuk.

Mechanismus účinku léku je založen na inhibici biosyntézy prostaglandinů, které způsobují zánět, bolest, teplo a bolesti těla.

Mezi nesteroidními léčivými přípravky si Diclofenac zaslouží převahu v účinnosti a bezpečnosti prostředku vyráběného společností Novartis International AG.

Účinek na mateřské mléko

Lék přechází do mateřského mléka, ale ve velmi malém množství, které není pro dítě nebezpečné. Proto přestat kojit během užívání tohoto léku není nutné. Užívání diklofenaku během kojení je možné, s výjimkou případů, kdy má žena nebo dítě kontraindikace. V krevní plazmě matky dosahuje koncentrace léčiva maximální hladinu hodinu po podání. Můžete naplánovat období krmení a užívání léku takovým způsobem, abyste se těmto mezerám vyhnuli. Nejlepší možností je brát léky ihned po kojení. Doporučuje se absolvovat kurz Diclofenac ne více než týden. Můžete také věnovat pozornost alternativním lékům, které nepříznivě neovlivňují mateřské mléko a dítě, pokud potřebujete podstoupit léčbu déle než jeden týden nebo ukončit kojení, dokud nebude léčba ukončena. Povinná konzultace s lékařem.

Těhotenství a diklofenak

Během těhotenství jsou všechny formy uvolňování léčiva Diclofenac omezeny v použití nebo zcela nepřijatelné. V takových případech je poměr rizika a přínosu vážen. Třetí trimestr je obzvláště nebezpečný. Užívání drogy ovlivňuje kontraktilní funkci dělohy během porodu. Lék může pronikat placentární bariérou a může u novorozence vyvolat předčasné uzavření ductus arteriosus..

Dokonce i mast a gel poškodí plod. Lék ovlivňuje oplodnění. Ženy, které mají problémy s otěhotněním, by to měly opustit. Proto je těhotenství více závislé na vedlejších účincích diklofenaku než mateřské mléko.

Dobré pochopení situace s použitím diklofenaku, jeho dávkování, reakce těla dítěte, dohled lékaře neublíží sobě ani dítěti.

Alergická reakce

Takový nepříjemný projev jako alergie se může objevit u každého. Nezapomeňte, že tělo dítěte je individuální a dokonce ani matka nemůže přesně vědět, jaké léky, drogy a jídlo může dítě během kojení mít alergickou reakci. To vše je známo v čase. Kojící matka by měla být opatrná a pozorovat dítě po první dávce léku. Pokud je po několik hodin vše normální a dítě nemá žádné negativní projevy ve formě vyrážky na kůži, můžete pokračovat v užívání diklofenaku během kojení.

Studium vlastností diklofenaku

Při HB se Diclofenac vylučuje do mateřského mléka. Ale do jaké míry a jak je pro dítě nebezpečné, obecně dostupné jedinečné informace nejsou k dispozici. Články recenzí neuvádějí případové studie. Podle britských lékařů byly získány některé statistiky týkající se penetrace prostředků do mateřského mléka:

 • 50 žen dostalo diclofenac v dávce 50 mg. Po 6 hodinách je jeho objem menší než 100 mcg / l v mléce.
 • 6 matek, 7 dní po narození, dostalo tablety Diclofenacu v dávce 100 mg denně. 59 vzorků exprimovaného mléka (žádné vzorky nebyly odebrány) léčivo neodhalilo.
 • přičemž 150 mg léčiva denně bylo v mléce v objemu 100 μg / l, pro dítě je to přibližně 0,03 mg / kg za den.
 • 30 matek použilo v den narození asi 56 mg čípků s drogami a 33 mg následující den. To neovlivnilo kojení..
 • Matka, která vzala Diclofenac (bez stanovení dávky) po porodu, s kojením u novorozence 15. dne, se objevila kopřivka. Ačkoli, podle autorů studie, může to být provokace vakcíny proti hepatitidě B podané dítěti 7. den života.

Diklofenak v upravených dávkách ve směru redukce nemá vliv na složení mateřského mléka. Pokud přidáte krátký poločas a malé množství glukuronidového metabolitu, mnoho pozorovatelů je loajálních k použití diklofenaku během kojení..

Diclofenac dlouho získal slávu „zlatého standardu“ mezi nesteroidními. Glory označuje původní produkt, který vyrábí farmaceutická společnost Novartis International AG. protože to bylo nejen účinné při léčbě řady patologií, ale bylo také považováno za bezpečné. Ale výskyt generik, mnohem nižší náklady a v důsledku toho i jejich nízká bezpečnost, negativně ovlivnil pověst drogy.

Farmakologický účinek a složení

Diklofenak je protizánětlivé léčivo patřící do skupiny kyseliny fenyloctové. Při konzumaci je agregace destiček potlačena. Lék se používá při zánětlivém procesu, snižuje citlivost při opakovaném podávání látky.

Diklofenak eliminuje bolestivé projevy, zabraňuje stagnaci mléka a mastitidě. Lék má několik forem, které mají různé koncentrace látek:

Tablety: kulaté, oranžové, mají laktózu, škrob, kyselinu oktadekanovou a další látky.

Injekce jsou intramuskulárně koncentrovány v plazmě po 10 minutách. Vazbou na proteiny je léčivo v tkáních těla. Lék se vylučuje po 4 hodinách z těla. Čistá kapalina diklofenaku obsahuje louh sodný, siřičitan sodný, benzylalkohol.

Lék se dostane na pokožku při aplikaci bílé masti se zvláštní vůní. Užívání léku snižuje zánětlivé otoky, snižuje bolest při pohybu. Snižuje příznaky bolesti po zranění. Složení léčiva zahrnuje propandiol, polymer ethylenglykolu..

Pro rektální použití je zapotřebí čípků bílé nebo krémové barvy. Lék vstupuje do krevní plazmy po 30 minutách. Léčivo, které prochází játrem, je metabolizováno a vstupuje do oběhového systému.

Pokyny a dávkování

Použití čípků Diclofenac pro hemoroidy zajišťuje jejich pravidelné používání po dobu 3 až 10 dnů. Zavádění dávkové formy do řiti by mělo být prováděno třikrát denně.

Diklofenak použijte v čípcích po defekaci a důkladném promytí. Ignorování tohoto doporučení je spojeno se snížením účinnosti léčby.

1 svíčka obsahuje 50 mg účinné látky. Nedoporučuje se překračovat denní dávku 150 mg (3 dávky). Jinak se riziko vedlejších účinků zvyšuje. Diklofenak ve svíčkách je předepisován pacientům od 12 let.

Je důležité vzít v úvahu, že použití vhodného léku se nedoporučuje v případě otevřeného poranění kůže a sliznic v anorektální oblasti..

Náklady

Diklofenak v čípcích pro léčbu hemoroidů přitahuje pacienty svou dostupností. Jednoduchý vzorec účinné látky vám umožní uvolnit ji bez zbytečných finančních nákladů. Průměrná cena za balení obsahující 20 svíček je 80–100 rublů.

Diklofenak je populární a oblíbený lék používaný při léčbě hemoroidů a jiných zánětlivých onemocnění. Nástroj rychle eliminuje bolest a stabilizuje stav pacienta. Kontraindikace užívání léku během těhotenství lze považovat za minus. Vždy se musíte předem poradit se svým lékařem..

Autor: Denis Volynsky, doktor, zejména pro xvarikoz.ru

Vedlejší efekty

Diklofenak ve svíčkách je dobře snášen pacienty, což je způsobeno lokálním (lokálním) účinkem léku. Epizody předávkování nebyly zaregistrovány.

Možné nežádoucí účinky:

 • Bolest hlavy.
 • Slabost.
 • Poruchy rytmu spánku.
 • Zhoršená chuť k jídlu, nevolnost.
 • Bolest břicha.
 • Alergické reakce, jako je svědění a vyrážka.

Dodržování předpisu lékaře a pravidel pro používání léku minimalizuje riziko vzniku vhodných nežádoucích účinků.

Formuláře a indikace

Jednou z nesporných výhod Diclofenaku je rozmanitost forem uvolňování. Lze jej zakoupit ve formě roztoku pro intramuskulární injekce, tablet 50 a 100 mg, rektálních čípků, mastí, gelů a očních kapek. Všechny mají trojitý účinek: anestetizují, zmírňují horečku a zánět..

Diklofenak je indikován pro použití v patologii muskuloskeletálního systému, traumatických poranění, gynekologických onemocněních a respiračních virových infekcích.

Nejčastěji se předepisuje pro následující nemoci:

 • revmatoidní, juvenilní a dnavá artritida;
 • Ankylozující spondylitida (ankylozující spondylitida);
 • revmatismus;
 • artróza;
 • posttraumatický a pooperační bolestivý syndrom;
 • dysmenorea, adnexitida;
 • těžké formy angíny, faryngitidy, otitis media;
 • migréna.

Když nemůžete použít lék

Akutní bolest brání kojícím matkám soustředit se na domácí práce a péči o děti. Dítě cítí změnu nálady a stane se náladovou. Odborníci nedoporučují přetrvávající bolest po dlouhou dobu. Ne ve všech případech vám masáž pomůže zbavit se tohoto problému. S Diclofenacem můžete rychle odstranit zánět a zlepšit celkovou pohodu ženy.

Diklofenak není během kojení povolen, má-li žena následující patologie:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • perforace stěn zažívacího traktu;
 • patologie gastrointestinálního traktu;
 • selhání srdce, ledvin a jater.

Pokud se vyskytnou možné vedlejší účinky, je léčba přerušena.

Během kojení je povoleno kombinovat lék s lithiovými přípravky, diuretiky, kyselinou acetylsalicylovou. Je také kompatibilní s cyklosporinem, methotrexátem, antidiabetiky..

Diclofenac tak může být použit pro ženy, pokud je dítě na strážích dostatečně bezpečných pro zdraví drobků. Užívání drogy nepoškodí dítě. Před užitím je vhodné přečíst si recenze o droze. Kojící poradci důrazně doporučují tento produkt používat po kojení..

Všechny materiály na místě jsou pouze informativní a nelze je použít pro samoléčení!

Diclofenac mast: návod k použití

Lék Diclofenac je anestetikum ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv, která je k dispozici v několika dávkových formách a používá se interně i externě.

Uvolněte formu a složení léčiva

Diclofenac je dostupný v několika lékových formách. Diklofenaková mast 1% je homogenní bílá látka s mírným specifickým zápachem. Lék je k dispozici v 30 g hliníkových zkumavkách v krabici s podrobnými pokyny.

Hlavními aktivními složkami léčiva jsou diklofenak sodný a dimexid, jakož i pomocné složky.

Farmakologické vlastnosti léčiva

Masť 1% diklofenak je určen k vnějšímu použití. Lék patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků a má výrazný analgetický účinek. Lék v této dávkové formě je absorbován v malém množství do celkového krevního řečiště, proto se mast nedoporučuje pacientům s odchylkami ve fungování vnitřních orgánů a zhoršenou koagulací krve..

Indikace pro použití

Lék Diclofenac ve formě masti 1% je předepisován pacientům starším 14 let k léčbě následujících patologií:

 • Bolest kloubů;
 • Zánět nebo svalové napětí;
 • Bolest svalů;
 • Modřiny nebo dislokace pro úlevu od bolesti;
 • Osteochondrosis;
 • Posttraumatické zánětlivé procesy měkkých tkání;
 • Hematomy.

  Kontraindikace

  Před použitím masti by si měl pacient pečlivě přečíst pokyny, které doprovázejí léčivo. Diklofenak by neměl být aplikován na kůži, pokud má pacient následující stavy:

  • Otevřené povrchy rány;
  • Krvácející rány;
  • Porušení koagulačního krevního systému, tendence ke krvácení, hemofilie;
  • Anamnéza alergických reakcí na aspirin nebo jiná léčiva ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv;
  • Individuální nesnášenlivost složek léčiva.

  Způsob použití a dávkování léčiva

  Lék Diclofenac ve formě 1% masti je určen pouze pro vnější použití. Lék se nedoporučuje pro aplikaci na řiť.

  U pacientů starších 14 let je mast podle pokynů nanášena na postižené oblasti kůže tenkou vrstvou (nejvýše 4 g léčiva najednou) a lehce tře. Gázové obvazy s léčivem se nedoporučují, protože to může vést ke zvýšené absorpci složek léčiva do celkového krevního řečiště. Masť se aplikuje na čistou suchou pokožku až 4krát denně, podle indikací. Délka léčby je stanovena lékařem, ale nedoporučuje se používat masti déle než 1 týden, protože to vede k riziku systémových vedlejších účinků. Při neexistenci očekávaného terapeutického účinku do 3 dnů od začátku užívání léku musí pacient znovu konzultovat lékaře, aby objasnil diagnózu a správnost předepsané léčby..

  Použití během těhotenství a kojení

  Masť diklofenaku se nedoporučuje k léčbě žen v prvním trimestru těhotenství z důvodu nedostatku spolehlivých informací týkajících se účinku aktivních složek na nitroděložní vývoj embrya..

  Použití mastí ve 2. a 3. trimestru je možné podle přísných indikací pouze v případě, že očekávané přínosy pro nastávající matku budou mnohem vyšší než pravděpodobné riziko pro plod. Léčba je v tomto případě prováděna pod dohledem lékaře a co nejdříve. Pokud potřebujete dlouhodobé užívání léku (více než 5 dnů), těhotná žena musí kontrolovat hladinu krevních destiček v krvi.

  Schopnost proniknout hlavní účinnou látkou do mateřského mléka při použití masti během kojení není známa, proto je léčba lékem pro kojící matky nežádoucí. Pokud je nutná léčba diklofenakem ve formě masti, lékaři doporučují ukončit kojení.

  Vedlejší efekty

  Pacienti zpravidla dobře snášejí místní užívání drogy. S individuální přecitlivělostí na složky léčiva nebo dlouhodobým užíváním ve velkých dávkách u pacientů se mohou vyvinout následující nežádoucí účinky:

  • Vyrážka;
  • Zarudnutí a nepohodlí v místě aplikace léku;
  • Pálení a brnění kůže.

  Ve vzácných případech se u pacientů rozvine kopřivka nebo angioedém.

  Předávkování drogami

  Případy předávkování diklofenakem ve formě 1% masti pro vnější použití nebyly v lékařství popsány. Podle recenzí pacientů, kteří léčivo aplikovali na velké části kůže po dlouhou dobu a ve velkém množství, je možné vyvinout systémové příznaky předávkování:

  • Změna klinického obrazu krve;
  • Sklon ke krvácení;
  • Změna citlivosti kůže v místě aplikace léčiva;
  • Krvácení na rány.

  Lék se nedoporučuje používat v anogenitální oblasti, protože přes sliznice jsou účinné látky dobře vstřebávány do systémového oběhu a mohou vyvolat vývoj výše uvedených vedlejších účinků.

  S rozvojem negativních projevů během používání masti Diclofenac se pacientovi doporučuje, aby se poradil s lékařem. V tomto případě je léčba zrušena a v případě potřeby je provedena symptomatická léčba (v případě výskytu systémových vedlejších účinků a příznaků předávkování).

  Léková interakce

  Lék Diclofenac ve formě masti se nedoporučuje používat současně s přímo působícími antikoagulanty, protože to vede k riziku vedlejších účinků ve formě krvácení.

  Při současném použití masti spolu s jinými perorálními přípravky ze stejné léčivé skupiny má pacient zvýšené riziko nežádoucích účinků, zejména pokud se masti aplikují na velké plochy kůže.

  speciální instrukce

  Masť diklofenaku se v pediatrické praxi nepoužívá kvůli vysokému riziku systémové absorpce účinných látek do celkového krevního oběhu.

  Po aplikaci léčiva na kůži musí pacient důkladně umýt ruce, aby se mast nedostala do očí. V případě náhodného kontaktu se sliznicí orgánů zraku by měl pacient okamžitě vypláchnout oči velkým množstvím čisté vody a okamžitě se poradit s oftalmologem.

  Analogové masti Diclofenac

  Následující látky jsou analogy masti Diclofenac pro vnější použití:

  • Ortofenová mast;
  • Orthoflexová mast;
  • Dolar gel;
  • Dolobenový gel.

  Před nahrazením léku jeho analogem by se měl pacient poradit s ošetřujícím lékařem.

  Dovolená a podmínky skladování

  Diclofenac mast 1% je povoleno pro volnoobchodu z lékárny. Lék by měl být skladován na chladném tmavém místě, mimo dosah dětí. Po každém použití musí být víčko s mastí pevně utaženo. Datum exspirace léku je uvedeno na obalu, na konci masti jej musíte zahodit.

  Cena masti Diclofenac

  Průměrné náklady na lék Diclofenac ve formě masti pro vnější použití v moskevských lékárnách jsou 23 rublů na zkumavku.

  Analogy

  Diklofenak v čípcích je populární a efektivní lék pro symptomatickou léčbu hemoroidů. Pokud však existuje individuální nesnášenlivost nebo neochota používat konkrétní nástroj, může pacient použít analoga:

  Volba vhodné náhrady diklofenaku by měla být projednána se svým lékařem. Vzhledem k odlišnému mechanismu účinku nemusí být léky vhodné pro konkrétního pacienta, který je plný zhoršení jeho stavu a snížení účinnosti terapie.

  Diklofenak pro kojení a kojení: masti, injekce, čípky

  Farmakologický účinek a složení

  Diklofenak je protizánětlivé léčivo patřící do skupiny kyseliny fenyloctové. Při konzumaci je agregace destiček potlačena. Lék se používá při zánětlivém procesu, snižuje citlivost při opakovaném podávání látky.

  Diklofenak eliminuje bolestivé projevy, zabraňuje stagnaci mléka a mastitidě. Lék má několik forem, které mají různé koncentrace látek:

  Tablety: kulaté, oranžové, mají laktózu, škrob, kyselinu oktadekanovou a další látky.

  Injekce jsou intramuskulárně koncentrovány v plazmě po 10 minutách. Vazbou na proteiny je léčivo v tkáních těla. Lék se vylučuje po 4 hodinách z těla. Čistá kapalina diklofenaku obsahuje louh sodný, siřičitan sodný, benzylalkohol.

  Lék se dostane na pokožku při aplikaci bílé masti se zvláštní vůní. Užívání léku snižuje zánětlivé otoky, snižuje bolest při pohybu. Snižuje příznaky bolesti po zranění. Složení léčiva zahrnuje propandiol, polymer ethylenglykolu..

  Pro rektální použití je zapotřebí čípků bílé nebo krémové barvy. Lék vstupuje do krevní plazmy po 30 minutách. Léčivo, které prochází játrem, je metabolizováno a vstupuje do oběhového systému.

  Pokyny pro diklofenak - mast, gel, tablety a čípky

  Kategorie: Přípravky, klouby a vazy
  Diklofenak je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID) související s deriváty kyseliny fenyloctové.

  K dispozici v několika lékových formách: tablety, gely a masti pro vnější použití, roztok pro intramuskulární podání a rektální čípky (čípky).

  Po podání je léčivo úplně resorbováno, maximální plazmatická koncentrace nastává 1 až 2 hodiny po aplikaci a zůstává poměrně vysoká po dlouhou dobu.

  Dobře proniká do všech tělesných tekutin, 65% látky je metabolizováno v játrech a vylučováno z těla močovým systémem, 35% je vylučováno stolicí jako metabolity..

  Protizánětlivý účinek a tolerance je mnohokrát větší než indometacin. Použití diklofenaku je nejúčinnější při léčbě revmatických onemocnění.

  Tablety Diclofenac zmírňují bolest kloubů během pohybu a v klidu, snižují otoky kloubů a odstraňují ranní ztuhlost, zvyšují rozsah pohybu postižených kloubů.

  Cena v lékárnách

  Informace o ceně Diclofenacu v lékárnách v Moskvě a Rusku jsou převzaty z údajů online lékáren a mohou se mírně lišit od ceny ve vašem regionu.

  Lék si můžete koupit v moskevských lékárnách za cenu: Diclofenac 50 mg 20 tablet - od 15 rublů, masti Diclofenac d / nar. Cca. 2% zkumavka 30 g - z 18 rublů, náklady na gel / výdej. Cca. 1% 40g - z 27 rublů.

  Podmínky výdeje z lékáren: mast a gel - bez lékařského předpisu, tablety na předpis.

  Seznam analogů je uveden níže..

  Lék Diclofenac je předepsán k léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů (revmatismus, revmatoidní artritida, osteochondróza, ankylozující spondylitida, deformující osteoartritida).

  Použití léku je indikováno pro neuralgii, myalgii, ischias, tendovaginitidu, burzitidu, revmatické poškození měkkých tkání, ankylozující spondylitidu.

  Tablety by měly být použity pro akutní záchvaty dny, pooperační bolesti, primární dysalgomenarrhea, záchvaty migrény, jaterní a renální koliku, adnexitidu, infekce ORL orgánů.

  Čípky jsou předepisovány navíc k hlavní léčbě závažných zánětlivých ORL onemocnění (například otitis media, laryngitida nebo faryngitida). V gynekologii se používají k náhlé akutní bolesti (například se zánětem vaječníků nebo algomenorou)..

  V některých případech může použití 5% gelu Diclofenac významně snížit orální dávku a někdy tablety úplně nahradit.

  Tablety se užívají perorálně bez žvýkání, během jídla nebo po jídle, s trochou vody.

  Podle návodu k použití diklofenaku standardní dávkování tablet:

  • Dospělí a dospívající od 15 let: 1 - 2 tablety 25-50 mg 2 - 3krát denně. Maximální dávka až 150 mg denně.
  • Děti od 12 do 14 let (38-50 kg): 1 - 2 tablety 25-50 mg 2 - 3krát denně. Maximální dávka je od 75 do 100 mg za den.
  • Děti od 8 do 11 let (25-37 kg): 1 tableta 25 mg 2 denně. Maximální dávka je 75 mg denně.
  • Děti od 6 do 7 let (20–24 kg): 1 tableta 25 mg denně.

  Při výpočtu dávky byste se měli zaměřit na hmotnost, nikoli na věk.

  U juvenilní revmatoidní artritidy může být denní dávka zvýšena na 3 mg / kg tělesné hmotnosti.

  Diklofenak retard bere 100 mg jednou denně.

  Pokud po užití 100 mg není dosaženo požadovaného účinku, můžete navíc užít 1 tabletu 50 mg (normální trvání účinku).

  Pokyny pro gel a mast Diclofenac

  Lokálně aplikovaná v dávce 2 - 4 g (v závislosti na oblasti bolestivé oblasti) na postiženou oblast 3-4krát denně.

  Navenek by děti nad 12 let a dospělí měli tento lék aplikovat lehkým třením. Potřebné množství masti diklofenaku nebo gelu je určeno velikostí bolestivé oblasti. Jedna dávka je až 4 g.

  Děti ve věku 6-12 let by neměly užívat více než 2 g drogy až 2krát denně.

  Rektálně. Dávkování pro dospělé - 1 čípek 100 mg jednou denně, 50 mg je povoleno užívat 2krát denně nebo 25 mg 3-4krát denně.

  Maximální denní dávka je 150 mg účinné látky.

  Dávkování pro děti od 12 let - 1 čípek 50 mg 1-2krát denně nebo 25 mg 2-3x denně.

  U revmatoidní artritidy může být nejvyšší denní dávka 3 mg / kg.

  Při delším používání diklofenaku by měly být sledovány funkce jater, okultní krevní obraz v stolici a krevní obraz v periferní krvi.

  Způsob užívání drog od různých výrobců je stejný - není rozdíl v tom, jak používat Diclofenac-Acre a například Diclofenac Stada. Je důležité podívat se na dávkování účinné látky.

  Kontraindikováno ve 3. trimestru těhotenství. V 1. a 2. trimestru těhotenství by měly být použity podle přísných indikací a při nejnižší dávce.

  Diclofenac přechází do mateřského mléka. Pokud je to nutné, mělo by být podávání léku během kojení, kojení přerušeno.

  Před použitím léku si přečtěte části návodu k použití týkající se kontraindikací, možných vedlejších účinků a dalších důležitých informací.

  Návod k použití varuje před možností vzniku vedlejších účinků léku Diclofenac:

  • Gastrointestinální poruchy (nevolnost, zvracení, anorexie, plynatost, zácpa, průjem), NSAID gastropatie (poškození antrum ve formě erytému sliznice, krvácení, eroze a vředy), akutní eroze léků a vředy jiného gastrointestinálního traktu, gastrointestinální trakt krvácení do střev;
  • Poškozená funkce jater, zvýšené sérové ​​transaminázy, léky indukovaná hepatitida, pankreatitida, intersticiální nefritida (zřídka nefrotický syndrom, papilární nekróza, akutní selhání ledvin),
  • Bolest hlavy, klopýtání při chůzi, závratě, neklid, nespavost, podrážděnost, únava, otok,
  • Aseptická meningitida, eozinofilní pneumonie, lokální alergické reakce (exantém, eroze, erytém, ekzém, ulcerace), multiformní erytém, Stevensův-Johnsonův syndrom, Lyellův syndrom,
  • Erythroderma, bronchospasmus, systémové anafylaktické reakce (včetně šoku), vypadávání vlasů, fotocitlivost, purpura,
  • Hemopoéza (anémie - hemolytická a aplastická, leukopenie až do agranulocytózy, trombocytopenie),
  • Kardiovaskulární poruchy (zvýšený krevní tlak),
  • Senzorické a zrakové postižení, křeče.

  S / m úvod - pálení, tvorba infiltrátu, abscesu, nekrózy tukové tkáně.

  Při použití čípků, místního podráždění, výtoku sliznic s příměsí krve, bolesti při pohybu střev.

  Při lokální aplikaci - svědění, erytém, vyrážky, pálení, systémové vedlejší účinky.

  Kontraindikace

  Diklofenak je kontraindikován u následujících onemocnění nebo stavů:

  • se zvýšenou citlivostí na jeho složky;
  • aktivní vřed, perforace stěn zažívacího kanálu, žaludeční a střevní krvácení;
  • zánětlivá onemocnění zažívacího traktu;
  • „Astma aspirinu“;
  • závažné funkční selhání srdce, ledvin, jater.

  Běžné kontraindikace pro všechny formy jsou nedávné štěpování koronárních tepen, těhotenství (kontraindikace pro čípky - poslední 3 měsíce těhotenství), laktace a věk do 6 let.

  Rektální použití čípků je u proktititidy kontraindikováno..

  Masť a gel by neměly být používány na místech těla s poškozenou integritou kůže.

  V pediatrické praxi se od 14 let předepisují čípky a tablety Diclofenac 50 mg ve skořápce c / r. Retardové tablety a čípky 100 mg jsou určeny výhradně pro dospělé (starší 18 let).

  Předávkovat

  Ostré bolesti hlavy, motorické rozrušení, podrážděnost, závratě, křeče.

  V případě akutní otravy diklofenakem pro perorální podání by měl být žaludek omyván sondou a mělo by být předepsáno aktivní uhlí. V budoucnu - symptomatická léčba podle indikací.

  Pokud je to nutné, vyměňte lék, jsou možné dvě možnosti - výběr jiného léku se stejnou účinnou látkou nebo léku s podobným účinkem, ale s jinou účinnou látkou. Léky s podobným účinkem jsou kombinovány shodou kódu ATX.

  Analogy diklofenaku, seznam léčiv:

  1. Diclofenaclong,
  2. Diklo-F,
  3. Diclac,
  4. Dicloran,
  5. Diclovit,
  6. Diclogen,
  7. Diclobene,
  8. Dorosan,
  9. Voltaren,
  10. Voltaren Emulgel,
  11. Naklofen SR,
  12. Uniklofen.

  Zápasy pro ATX kód:

  Při výběru náhrady je důležité si uvědomit, že cena, návod k použití a recenze Diclofenacu se nevztahují na analogy. Před výměnou je nutné získat souhlas ošetřujícího lékaře a nikoliv samotný lék.

  Retard tablety se používají k léčbě chronické revmatické bolesti. Konvenční pilulky se používají k úlevě od akutní bolesti. Výběr dávkové formy je tedy zcela určen indikací pro použití.

  Interakce

  Při současném použití léčiva Diclofenac s přípravky digoxinu, fenytoinu nebo lithia je možné zvýšit plazmatické koncentrace těchto léčiv; s diuretiky a antihypertenzivy - je možné snížit účinek těchto léků; u diuretik šetřících draslík - je možný rozvoj hyperkalémie; s kyselinou acetisalicylovou - snížení koncentrace diklofenaku v krevní plazmě a zvýšené riziko vedlejších účinků.

  Diklofenak může zvyšovat toxické účinky cyklosporinu na ledviny.

  Diklofenk může způsobit hypo- nebo hyperglykémii, a proto při současném použití s ​​hypoglykemickými látkami je nutné sledovat koncentraci glukózy v krvi.

  Při použití methotrexátu do 24 hodin před nebo po užití diklofenaku je možné zvýšení koncentrace methotrexátu a zvýšení jeho toxického účinku.

  Při současném použití s ​​antikoagulanty je nutné pravidelně sledovat parametry koagulace krve.

  Indikace pro použití


  Diclofenac (Diclofenac)
  Nesteroidní lék může pomoci s příznaky zánětu a bolesti. Po porodu se žena musí vyvarovat nemocí nebo se s nimi dobře bránit pomocí prostředků, které chrání zranitelný periferní nervový systém, klouby. Tyto oblasti jsou nejvíce postiženy po porodu..

  Diclofenac se používá jako antipyretikum a analgetikum. Předepisuje se pro následující onemocnění:

  • poškození a bolavé klouby;
  • revmatismus (měkké tkáně, svaly);
  • zánětlivý edém v pooperačním období;
  • destrukce strukturálních prvků disku v páteři;
  • motorické poruchy v periferních nervech;
  • bolest dolní části zad;
  • destrukce a opotřebení intraartikulární chrupavky;
  • bolest v sedacího nervu s tlakem bederního obratle dolů na hýždě;
  • neinfekční zánět spojivek;
  • chronická bolest v nohou, dolní části zad, rukou s rozptýlenou symetrií.

  Pokud se taková onemocnění objeví během kojení, měli byste se poradit s odborníkem. Samoléčení je během kojení vyloučeno, protože při užívání léku bez lékařského předpisu a řádného vyšetření může dojít ke špatným následkům..

  Studium vlastností diklofenaku

  Při HB se Diclofenac vylučuje do mateřského mléka. Ale do jaké míry a jak je pro dítě nebezpečné, obecně dostupné jedinečné informace nejsou k dispozici. Články recenzí neuvádějí případové studie. Podle britských lékařů byly získány některé statistiky týkající se penetrace prostředků do mateřského mléka:

  • 50 žen dostalo diclofenac v dávce 50 mg. Po 6 hodinách je jeho objem menší než 100 mcg / l v mléce.
  • 6 matek, 7 dní po narození, dostalo tablety Diclofenacu v dávce 100 mg denně. 59 vzorků exprimovaného mléka (žádné vzorky nebyly odebrány) léčivo neodhalilo.
  • přičemž 150 mg léčiva denně bylo v mléce v objemu 100 μg / l, pro dítě je to přibližně 0,03 mg / kg za den.
  • 30 matek použilo v den narození asi 56 mg čípků s drogami a 33 mg následující den. To neovlivnilo kojení..
  • Matka, která vzala Diclofenac (bez stanovení dávky) po porodu, s kojením u novorozence 15. dne, se objevila kopřivka. Ačkoli, podle autorů studie, může to být provokace vakcíny proti hepatitidě B podané dítěti 7. den života.

  Diklofenak v upravených dávkách ve směru redukce nemá vliv na složení mateřského mléka. Pokud přidáte krátký poločas a malé množství glukuronidového metabolitu, mnoho pozorovatelů je loajálních k použití diklofenaku během kojení..

  Diclofenac dlouho získal slávu „zlatého standardu“ mezi nesteroidními. Glory označuje původní produkt, který vyrábí farmaceutická společnost Novartis International AG. protože to bylo nejen účinné při léčbě řady patologií, ale bylo také považováno za bezpečné. Ale výskyt generik, mnohem nižší náklady a v důsledku toho i jejich nízká bezpečnost, negativně ovlivnil pověst drogy.

  Kontraindikace a vedlejší účinky

  Bolest může ovlivnit životní styl kojící matky: nebude možné se o dítě starat a sledovat ho. Ženy během kojení by měly být v klidu, jinak bude stresový stav přenášen na dítě.

  Diclofenac má své vlastní vedlejší účinky, které by měly být pacientovi známy:

  • přecitlivělost;
  • nosní hlen;
  • první trimestr těhotenství;
  • porušení průchodnosti průdušek;
  • vysoký tlak;
  • kožní vyrážka ve formě puchýřů z popálenin růžové barvy;
  • lokální defekt žaludeční sliznice;
  • děti do 6 let;
  • poruchy spánku;
  • nutkání zvracet;
  • při rektálním podání, pálení.

  Lék se nedoporučuje ženám se srdečními problémy, jako je srdeční selhání, zhoršené zásobování krve myokardem, krevní sraženina v krevní sraženině.

  Nedoporučuje se užívat lék po dlouhou dobu, protože se zvyšuje riziko nežádoucích účinků. Pokud se necítíte dobře a zjistíte vedlejší účinky, poraďte se s odborníkem.

  Kdy by se diclofenac neměl užívat?

  Diclofenac se používá k bolesti kloubů

  Lék by neměl být používán v následujících případech:

  • přítomnost alergií na jednu nebo více složek;
  • v tuto chvíli má žena rýmu v akutní formě;
  • na kůži vidíte známky kopřivky;
  • zvýšení krevního tlaku;
  • bronchiální astma byla dříve diagnostikována;
  • první tři měsíce těhotenství;
  • dítě ještě nemá sedm let.

  Akutní bolest brání kojícím matkám soustředit se na domácí práce a péči o děti. Dítě cítí změnu nálady a stane se náladovou. Odborníci nedoporučují přetrvávající bolest po dlouhou dobu. Ne ve všech případech vám masáž pomůže zbavit se tohoto problému. S Diclofenacem můžete rychle odstranit zánět a zlepšit celkovou pohodu ženy.

  Užívání však může mít řadu vedlejších účinků. Mezi nimi způsobují velké potíže nevolnost, zvracení, zhoršená stolice a nadměrná tvorba plynu. Dlouhodobé používání může vést k nespavosti, alergiím a zvýšenému krevnímu tlaku. U některých pacientů je zaznamenána vyrážka. Jsou-li použity svíčky, může se po jejich zavedení cítit mírná pálivá pocity.

  Před užitím drogy se musíte bezpodmínečně poradit se svým lékařem.

  Užívání léku během laktace

  Při předepisování léku lékař indikuje formu (čípky, tablety, masti, injekce). Rektálně je svíčka vložena ve vodorovné poloze před spaním - 0,15 g za den. Masť se aplikuje třikrát denně po mletí v dlani od 2 do 4 mg na aplikaci. Intramuskulárně injikoval 1 ampulku denně.

  Takové dávky jsou pro kojící ženy..

  Účinek na mateřské mléko

  Diklofenak je při kojení méně nebezpečný než jiné léky. Malá část drogy je zadržována v mléce. Svíčky a injekce nemají silný nepříznivý účinek na tělo a mast a gel jsou neškodné, protože jsou aktuální, k akci dochází lokálně.

  Před předepsáním léku se lékař zeptá na ženské choroby, pokud neexistují kontraindikace, můžete použít nesteroidní lék. Pro ochranu dítěte je lepší používat lék po kojení, protože v krevní plazmě přijde maximální koncentrace látky za hodinu. Během léčby není nutné zastavit laktaci.

  Vliv na dítě (kojence nebo novorozence)

  Doporučené použití - ne více než 7 dní. Pokud se cítíte nepříjemně, pozorujte vedlejší účinky u matky nebo dítěte, měli byste se neprodleně poradit s odborníkem. Kromě nepříjemných pocitů a onemocnění se může objevit alergická reakce, protože citlivost těla na cizí látky je individuální. To je další důvod, proč jít k lékaři.

  Podle pokynů specialisty a provádění akcí podle schématu při počátečním příjmu finančních prostředků je třeba sledovat pocity matky a dítěte. Pokud během 4 hodin nedochází k negativním reakcím, můžete pokračovat v léčbě. Samoléčení je nebezpečné, léčba se provádí pouze na lékařský předpis.

  Možné komplikace diklofenaku s laktací

  S kojením může Diclofenac u novorozence vyvolat:

  • alergická reakce místní nebo generalizované povahy;
  • změna reologických vlastností krve;
  • zpomalení růstu a nárůst hmotnosti;
  • poškození jater s velkou dávkou a zhoršenou funkcí orgánů;
  • erozivní a ulcerativní změny v gastrointestinálním traktu;
  • zažívací poruchy jiné povahy (nadýmání, zácpa, průjem);
  • zhoršená funkce ledvin.

  U dítěte se mohou vyskytnout komplikace s velkou dávkou léku, stejně jako v případě oslabeného stavu těla dítěte a predispoziční faktory, které omezují použití diklofenaku při krmení.

  Ze strany matky může Diclofenac vést k:

  • gastrointestinální narušení (nevolnost, zvracení, zácpa, průjem, plynatost);
  • eroze a vředy v zažívacím traktu;
  • hepatitida léčiva;
  • pankreatitida
  • intersticiální nefritida;
  • zvýšení krevního tlaku;
  • zvýšené hladiny jaterních transamináz;
  • bolest hlavy, závratě;
  • vzrušení, podrážděnost;
  • otok;
  • alergické reakce: erytém, exantém, ekzém, eroze, systémové reakce;
  • fotocitlivost;
  • bronchospasmus;
  • purpura;
  • anémie, leukopenie, trombocytopenie;
  • aseptická meningitida;
  • poruchy citlivosti a vidění;
  • křeče.

  Nejběžnější jsou:

  • alergické reakce;
  • gastrointestinální komplikace;
  • změna tlaku;
  • zvýšené jaterní enzymy.

  Když nemůžete použít lék

  Diklofenak není během kojení povolen, má-li žena následující patologie:

  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • perforace stěn zažívacího traktu;
  • patologie gastrointestinálního traktu;
  • selhání srdce, ledvin a jater.

  Pokud se vyskytnou možné vedlejší účinky, je léčba přerušena.

  Během kojení je povoleno kombinovat lék s lithiovými přípravky, diuretiky, kyselinou acetylsalicylovou. Je také kompatibilní s cyklosporinem, methotrexátem, antidiabetiky..

  Diclofenac tak může být použit pro ženy, pokud je dítě na strážích dostatečně bezpečných pro zdraví drobků. Užívání drogy nepoškodí dítě. Před užitím je vhodné přečíst si recenze o droze. Kojící poradci důrazně doporučují tento produkt používat po kojení..

  Kojení - období, kdy se matky zajímají o vliv všech produktů na laktaci.

  Charakteristický

  Tento lék je silný protizánětlivý, analgetický a antipyretický přípravek. Zahrnuje diclofenac sodný, alkohol, vodu. K dispozici ve formě kapek, gelu, masti, čípků pro rektální podání a tablet.

  Mechanismus účinku je potlačení syntézy prostaglandinů, což jsou „provokatéři“ vzhledu teploty, bolesti, zánětlivých procesů. Maximální koncentrace účinných látek v těle je dosažena po třech hodinách. Lék je absorbován do krevního řečiště a přechází do mateřského mléka v malých koncentracích..

  Formuláře a indikace

  Jednou z nesporných výhod Diclofenaku je rozmanitost forem uvolňování. Lze jej zakoupit ve formě roztoku pro intramuskulární injekce, tablet 50 a 100 mg, rektálních čípků, mastí, gelů a očních kapek. Všechny mají trojitý účinek: anestetizují, zmírňují horečku a zánět..


  Forma diklofenaku je vybrána v souladu s povahou a závažností onemocnění. Injekce jsou nejrychlejším způsobem, jak se vypořádat s bolestí a zánětem..

  Diklofenak je indikován pro použití v patologii muskuloskeletálního systému, traumatických poranění, gynekologických onemocněních a respiračních virových infekcích.

  Nejčastěji se předepisuje pro následující nemoci:

  Pokyny pro tablety Diclofenacu

  • revmatoidní, juvenilní a dnavá artritida;
  • Ankylozující spondylitida (ankylozující spondylitida);
  • revmatismus;
  • artróza;
  • posttraumatický a pooperační bolestivý syndrom;
  • dysmenorea, adnexitida;
  • těžké formy angíny, faryngitidy, otitis media;
  • migréna.

  Náklady a podmínky dovolené v lékárnách

  Cena léků v různých lékárnách se liší v závislosti na regionu a cenové politice sítí. V lékárnách v Moskvě lze tuto léčbu koupit od 275 do 370 rublů, zatímco stejný lék v Arkhangelsku stojí kolem 50 rublů. Droga je předpis, ale mnoho lékárníků toto pravidlo zanedbává a lék prodává bez lékařského předpisu..

  Užitečné tipy

  Možné poškození dítěte můžete minimalizovat správným naplánováním doby užívání léku. Vzhledem k tomu, že nejvyšší koncentrace diklofenaku je v průměru dosažena za hodinu, je lepší jej pít během nebo bezprostředně po jídle. Než dítě začne příští jídlo, většina léků bude mít čas opustit tělo.

  Protože jedním z častých nežádoucích účinků diklofenaku je alergická reakce, musíte věnovat pozornost kůži dítěte. Pokud po první dávce nezaznamenají vyrážky nebo zarudnutí několik hodin, můžete pokračovat v léčbě.

  Optimální průběh léčby diklofenakem by neměl přesáhnout 7 dní. Jinak se doporučuje dočasně přerušit kojení nebo vyměnit lék za bezpečnější.

 • Články O Neplodnosti