Hlavní Analýzy

Naši odborníci

Časopis byl vytvořen, aby vám pomohl v těžkých dobách, kdy se vy nebo vaši blízcí potýkáte s nějakým zdravotním problémem!
Allegolodzhi.ru se může stát vaším hlavním pomocníkem na cestě ke zdraví a dobré náladě! Užitečné články vám pomohou vyřešit problémy s pokožkou, nadváhou, nachlazením, řeknou vám, co dělat s problémy s klouby, žilami a zrakem. V článcích najdete tajemství, jak udržet krásu a mládí v každém věku! Ale muži nezůstali bez pozornosti! Pro ně je zde celá sekce, kde najdou spoustu užitečných doporučení a rad ohledně mužské části a nejen!
Všechny informace na webu jsou aktuální a dostupné 24/7. Články jsou neustále aktualizovány a kontrolovány odborníky v oblasti medicíny. Ale v každém případě si vždy pamatujte, že byste se nikdy neměli sami léčit, je lepší kontaktovat svého lékaře!

Je Dicinon užitečný v těhotenství??

Nejmenší odchylky od normálního průběhu těhotenství způsobují záchvaty paniky u nastávajících matek. Často se jedná o přitažlivé a nafouklé obavy. Ale všechno je jiné, pokud se krvácení objeví v raných stádiích těhotenství. Existuje jasná potřeba okamžité lékařské pomoci..

Gynekologové a porodníci často předepisují Dicinon, hemostatikum. Abychom pochopili, jak tento lék funguje, zkoumáme jeho farmakologické vlastnosti.

Návod k použití

Hlavní funkce Dicinonu je hemostatická, tj. Hemostatická.

Terapeutický účinek léku nastává prostřednictvím:

 • 1 - 1,5 hodiny po intramuskulární injekci;
 • 2,5 - 3 hodiny po perorálním podání tablety.

Účinek Dicinonu trvá 4–6 hodin po užití pilulky nebo injekce a při aplikaci na léčebný účinek přetrvává účinek dalších 4–6 dní po ukončení léčby.

Složení přípravku Dicinon zahrnuje účinnou látku etamsylát - aktivní látku, která urychluje zahušťování krve.

Dicinon aktivuje koagulační faktor III, ale nepřispívá k jeho zahušťování a krevním sraženinám. Má také vazokonstrikční účinek díky stimulaci produkce prostacyklinu PgI2 - speciální látky, která má hemostatický účinek a doplňuje účinek etamzilátu..

Lék Dicinon se v tradiční medicíně používá již několik let. On je předepsán nejen v gynekologii, ale také v jiných oblastech medicíny (stomatologie, chirurgie), aby poskytoval pohotovostní péči pro těžké ztráty krve, otevřené rány, krvácení z nosu atd..

Dávkování

Denní norma Dicinonu se počítá podle tělesné hmotnosti: na 1 kg hmotnosti je zapotřebí 10-20 mg léčiva. Celková dávka je rozdělena do několika dávek (2 - 4). Přípustné zvýšení jedné dávky je +3 tablety pro perorální podání nebo +2 ampule pro injekce.

Tablety se užívají s jídlem, zapíjejí se vodou. Injekce intramuskulárně nebo intravenózně (pomalu nebo ve formě kapátka v kombinaci s jinými léky) se předepisují bez ohledu na jídlo. Dicinon je předepsán jednou nebo jako kurz, který by neměl překročit 10 dnů.

Forma uvolnění Dicinonu:

 • tablety 0,05 mg pro děti a 0,25 mg pro dospělé (100 tablet v balení);
 • ampule 1 ml 5% roztoku a 2 ml 12,5% roztoku (20 nebo 50 ampulí v balení).

Brzké těhotenství

Rozhodnutí užívat a dávkovat Dicinon v časném těhotenství je pouze na ošetřujícím lékaři! Pokyny k použití léku říkají, že přínos léčby by měl převýšit možné riziko pro plod. Účinek Dicinonu během kojení není znám..

To naznačuje, že studie o embryotoxicitě nebyly provedeny, tj. Účinek na embryo nebyl studován..

Tento lék je však velmi účinným prostředkem pro:

 • špinění hnědého výboje během těhotenství;
 • časné krvácení;
 • placentární narušení;
 • chorionické oddělení;
 • nosebleeds.

Dávka Dicinonu v časném těhotenství by neměla překročit 250 mg najednou nebo 750 mg denně, tj. 1 tableta 3x denně.

Riziko potratu

Odloučení placenty nebo chorionu je často doprovázeno krvavým propouštěním - prvním příznakem hrozby potratu. V tomto případě je Dicinon schopen zastavit vnitřní krvácení díky produkci adhezivně agregovaných červených krvinek (červené krvinky se „přilepí“ na místo krvácení a vytvoří „zátku“ destiček). Tím se zachrání život nenarozeného dítěte.

Hnědý a šarlatový výboj v kterékoli fázi těhotenství se může proměnit v průlomové vaginální krvácení. Proto neodkládejte návštěvu gynekologa!

V kombinaci s hemostatickým lékem jsou těhotným ženám předepsány antispasmodika a přírodní antidepresiva (valeriána, mateřská mladina), stejně jako nejpřísnější odpočinek v posteli.

Kontraindikace

Kromě individuální nesnášenlivosti nebo přecitlivělosti na aktivní složky léčiva mohou být kontraindikace pro užívání Dicinonu:

 • trombóza;
 • zablokování krevních cév (tromboembolismus);
 • vysoká nepropustnost krevních cév;
 • krvácení;
 • porfyrická choroba (porucha pigmentace).

Vedlejší efekty

Jakýkoli lék má své vedlejší účinky. V Dicinonu se objevují ve formě:

 • bolesti hlavy nebo migrény;
 • závrať
 • nevolnost a zvracení
 • zarudnutí obličeje a alergie;
 • pálení žáhy;
 • akutní bolest v žaludku;
 • snížení krevního tlaku;
 • znecitlivění nohou (parestézie);
 • průjem.

Pouze ve vzácných případech může užívání Dicinonu způsobit nežádoucí reakci těla. Ale buď opatrný! Pokud se zjistí jakékoli nežádoucí účinky, okamžitě vyhledejte lékaře!

Jako analog Dicinonu, Ethamzilát (Ethamsylát-Ferein, Etamsylát-Eskom), Vikasol, Traneksam (Traneks, Urugol), jakož i Aglumin, Altodor, Cyclonamine, Dicynen, Dicynene, Eselin, Ethamsylate, Impedil.

Recenze

Většina recenzí Dicinonu je pozitivní.

Úspěšně se používá v zubním lékařství (extrakce zubů, ošetření cyst atd.) K zastavení krvácení (vatový tampon je navlhčený a aplikován na místo krvácení). Pacienti také naznačují svou schopnost rychle zastavit krvácení..

V porodnictví a gynekologii je také velké procento případů, kdy je užívání Dicinonu zachráněno před potratem v časném těhotenství.

Navzdory riziku cíl „záchrany dítěte“ zdůvodňuje prostředky.

Nezapomeňte, že samoléčení může být nebezpečné! Postarejte se o sebe a své dítě a buďte zdraví!

Lékárník hovoří o užívání Dicinonu.

Dicinon během těhotenství

Lékařské odborné články

Při léčbě drog zaměřené na zastavení krvácení se používají hemostatika - tranexam nebo dicinon během těhotenství.

Během těhotenství mohou ženy čelit tak vážnému problému, jako je krvácení. Stává se to z různých důvodů. V prvních třech měsících těhotenství s výskytem krvavého výboje existuje podezření na hrozbu potratu, mimoděložního těhotenství a prenatální smrti plodu. A začátek krvácení ve druhé polovině těhotenství může být signálem předčasného placentárního narušení (s možnou tvorbou retroplacentálního hematomu), nízkého umístění nebo prevence placenty, jakož i projevem zhoršených onemocnění děložního čípku nebo děložního těla..

V každém případě byste měli okamžitě kontaktovat gynekologa, který zjistí konkrétní příčinu patologie a předepíše léčbu..

Používejte dicinon v časných stádiích těhotenství, stejně jako ve druhém a třetím trimestru, je to povoleno výhradně podle pokynů lékaře.

Dicinone instrukce pro těhotenství

Instrukce dicinonu uvádí, že „použití během těhotenství je možné pouze v případech, kdy potenciální přínos léčby pro matku převáží možné riziko pro plod. Pokud je to nutné, mělo by být podávání léku během kojení, kojení přerušeno. “ Co to znamená? Ve farmakologii se podobná formulace objevuje v pokynech k těmto lékům, v jejichž průběhu nebyly provedeny žádné studie jejich embryotoxických a teratogenních účinků. To znamená, že bezpečnost těchto léků při průniku placentární bariérou nebyla stanovena.

Podle pokynů lék dicinon (obchodní název - etamzilát) podporuje produkci krevních destiček pomocí červené kostní dřeně a také urychluje jejich vstup do krevní plazmy. Kromě toho se vlivem tohoto hemostatického (hemostatického) činidla zvyšuje intenzita procesů tvorby tromboplastinu, což zajišťuje koagulaci krve v poškozených oblastech endotelu, které obkládá vnitřní povrch kapilár. Současně hladina obsahu krevních destiček v krvi zůstává v normálním rozmezí, proto při nízké hladině krevních destiček nedochází k dicinonu..

Dicinon během těhotenství, nebo spíše během krvácení, ke kterému došlo během těhotenství, působí jako stimulátor adhezivně agregační aktivity krevních destiček (tj. Jejich „přilepení“ k poškozeným částem stěny krevních cév a tvorbě krevních destiček). To je způsobeno tím (a ne kvůli zvýšené koagulaci krve), že krvácení přestane.

Indikací pro použití dicinonu je vnitřní kapilární krvácení různého původu, včetně během chirurgických zákroků, v gynekologii a porodnictví. Mezi nouzové případy použití tohoto léku patří zvýšené krvácení (hemoragická diatéza), plicní a střevní krvácení.

A mezi jeho kontraindikace poznamenal: zvýšená citlivost na základní látky; akutní forma dědičné choroby, jako je porfyrie; zhoršený průtok krve ve formě žilní trombózy a blokáda krevních cév trombusem (tromboembolismus).

Tranexam nebo dicinon během těhotenství: což je lepší?

Podobně jako dicinon mohou lékaři během těhotenství předepsat další hemostatikum - tranexam (synonyma - urugol, tranex). Tento lék prochází placentární bariérou, a proto se během těhotenství používá pouze v případě, že je předepsán lékařem v případě, že přínosy pro těhotnou ženu převáží možné riziko pro plod..

Při předepisování tranescamu je třeba vzít v úvahu také jeho kontraindikace: trombóza nebo hrozba jejich vývoje, hluboká žilní tromboflebitida, tromboembolický syndrom, poškození barevného vidění, selhání ledvin.

Tranexam během těhotenství se používá ve stejných případech jako dicinon. Jeho farmakodynamika je však jiná. Tranexam působí jako hemostatikum se zvýšenou hladinou fibrinolysinu (plasminu), složky krve, která zabraňuje jeho koagulaci. Toto léčivo zpomaluje aktivaci konkrétního proenzymu plasminogenu a jeho přeměnu na fibrinolysin. To znamená, že ovlivňuje hemostázu a zvyšuje intravaskulární koagulaci.

Tablety Tranexamu (250 mg), lékaři předepisují jednu tabletu 3-4krát denně. S krvácením v prvním trimestru těhotenství - k zastavení spontánního potratu - denní dávka léku není vyšší než 1000 mg (4 tablety), později - 1000-2000 mg denně. Injekční metoda zahrnuje intravenózní podání transescamu ve formě roztoku (v ampulích po 5 ml). Dávkování se stanoví v závislosti na množství ztráty krve a tělesné hmotnosti: 10-15 mg na kilogram.

Pokud během těhotenství užíváte tranexam nebo dicinon, mohou se objevit nežádoucí vedlejší účinky. Takže užívání dicinonu může způsobit bolesti hlavy, závratě, zarudnutí obličeje, nevolnost, pálení žáhy, bolest v žaludku, snížený krevní tlak, znecitlivění (parestezii) nohou.

A pravděpodobné vedlejší účinky tranexamu se projevují jako závratě, slabost, ospalost, vyrážka a svědění kůže, zvracení, nevolnost, průjem, pálení žáhy, snížená chuť k jídlu, zhoršené vnímání barev, stejně jako tachykardie a bolest na hrudi.

Dávkování dicinonu během těhotenství

Tento léčivý přípravek je dostupný ve formě tablet (každá 250 mg) a injekčního roztoku (ve 2 ml / 250 mg ampulích).

Terapeuticky zdůvodněné denní dávkování dicinonu během těhotenství je 10-20 mg léčiva na kilogram hmotnosti. Lékař zpravidla předepisuje užívání dicinonových tablet během těhotenství, jedna po druhé (250 mg) - 3-4krát denně. Maximální účinek při orálním podání je dosažen tři hodiny poté, co tableta vstoupí do žaludku a trvá pět hodin. Délka užívání tablet je stanovena lékařem v závislosti na intenzitě špinění.

Parenterální použití dicinonu - ve formě intradermálních nebo intravenózních injekcí - způsobuje hemostatický účinek mnohem rychleji: po čtvrt hodině a maximální účinek je pozorován v průměru po hodině a půl (při intramuskulárním podání - o něco déle). Proto jsou intravenózní injekce dicinonu během těhotenství vhodnější pro dostatečně intenzivní špinění.

Cena dicinonu během těhotenství

Dnes - v závislosti na výrobci a regionu Ukrajiny - se cena dicinonu během těhotenství liší: dicinon v tabletách (250 mg, balení po 100 kusech) - v rozmezí 95–135 UAH; dicinon ve formě injekčního roztoku (250 mg, 2 ml ampule, balení 50 kusů) - od 90 do 145 UAH. pro balení. Průměrné náklady na jednu ampulku (pokud v konkrétní lékárně prodávají léky v ampulkách jednotlivě) jsou asi 2 UAH.

Ceny za tranex v tabletách (balení 30 ks). Vyráběno v Ruské federaci - v rozmezí 178-225 UAH.; náklady na balení tranexu (30 tobolek po 250 mg) Malesci je 132–168 UAH. Ugurol (tranexam) společnosti Rottafarm v ampulích po 5 ml (v balení po 5 ampulkách) stojí asi 220-240 UAH. A cena tranexamu pro parenterální použití je 768-790 UAH. pro 10 ampule po 5 ml.

Recenze o dicinonu během těhotenství

Hemostatika, zejména tranexam nebo dicinon během těhotenství, se v případě potřeby zastavit krvácení používají i přes své vedlejší účinky. Použití těchto léků, jak dokládají příklady klinické praxe a lékařské recenze o dicinonu během těhotenství, je zcela odůvodněné, protože pomáhá zastavit ztrátu krve a v mnoha situacích zabraňuje potratu v prvních stádiích porodu dítěte. Kromě toho je účinek na parametry hemostatického systému, tj. Systém, který zajišťuje rovnováhu koagulace krve a koagulace při zachování tekutého stavu, minimální..

A recenze o dicinonu během těhotenství u pacientů, kteří sami museli tento lék užívat, jsou odlišné. Pomohl někomu udržet těhotenství, ale někdo, navzdory úsilí lékařů, to nemohl udělat...

Je třeba si uvědomit, že dicinon během těhotenství - stejně jako jakýkoli jiný farmaceutický přípravek za těchto okolností - musí být předepsán lékařem! A lékař si musí být stoprocentně jistý, že potenciální přínos léku předepsaného nastávající matce je mnohem vyšší než možné riziko pro život a zdraví jejího nenarozeného dítěte..

Dicinon během časného těhotenství - jmenování

Pro rodiče

Pro děti

Populární dnes

Ne vždy těhotenství ženy může jít hladce. Často se objevují krvavé nátěry z pochvy a dokonce i vážné krvácení. V tomto případě lékař po provedení nezbytného vyšetření předepíše lék „Dicinon“. Tento lék se používá ke zvýšení koagulace krve, ke snížení krvácení, posílení kapilár a ke zvýšení počtu vytvořených krevních destiček. Je také vhodný pro zlepšení mikrocirkulace krve v těle. Dicinon si můžete koupit v lékárně.

Příčiny krvácení v časném těhotenství

Krvácení u žen v prvních měsících těhotenství může začít v důsledku následujících problémů:

 • riziko potratu;
 • placenta previa;
 • cystický drift;
 • zmrazený stav plodu, tj. zastavení jeho vývoje;
 • mimoděložní těhotenství.

Není nutné, aby krvácení naznačovalo vážné problémy s vývojem dítěte. Může to být také důsledek nedávno přijatých zranění nebo zánětů spojených s gynekologií. Například eroze děložního hrdla nebo fibroidy dělohy mohou také způsobit prodloužené a hojné krvácení. Nebo možná mladá matka nedávno upadla a zranila se? Nejmenší modřiny a poranění břicha a boků mohou způsobit ztrátu krve..

Většina krvácení nejde bezbolestně. Po celém břiše se objevují pocity těžkosti, ostrých nebo tažných bolestí. Ale i když prakticky neexistuje krev, ale pouze lehké údery a nepříjemné pocity - to není důvod k zanedbávání vašeho zdraví. Jakákoli sebemenší nedbalost může vést ke ztrátě dítěte. Při nejmenších nezdravých příznacích během těhotenství byste se proto měli poradit s lékařem a zahájit léčbu.

Pro identifikaci příčiny krvácení se provádí řada vyšetření. Mladá matka musí projít obecným a biochemickým krevním testem, nátěrem a rozborem moči. Uskutečňuje se také ultrazvuk pánevních orgánů a samotného plodu. Pouze v důsledku studie bude lékař schopen přesně stanovit diagnózu a předepsat nezbytnou léčbu.

Schůzka k použití Ditsinony během těhotenství

V rané fázi těhotenství je přípravek Dicinon předepisován v následujících případech:

 • těžké krvácení;
 • riziko potratu;
 • placentární narušení;
 • drobný výtok krve;
 • nosní krvácení během těhotenství;
 • v případě rizika potratu;
 • když kyretáž v případě nemožnosti zachránit plod.

Video - Dicinon, složení, způsob použití, vedlejší účinky a kontraindikace

Kontraindikace při jmenování Dicinonu těhotným ženám

Dieta, stejně jako jakýkoli lék, má řadu kontraindikací. Proto se nedoporučuje používat tento lék v následujících případech:

 • přítomnost trombózy nebo tromboembolie;
 • individuální přecitlivělost na léky tvořící Dicinon;
 • krvácení;
 • porfyrinová nemoc.

Nežádoucí účinky Dicinonu

Dicinon může způsobit řadu závažných vedlejších účinků. Proto je tento lék předepsán pouze v případě, že riziko ztráty dítěte je opravdu závažné. Lék předepisují pouze lékaři a v nezbytně nutných dávkách. Je zakázáno brát Dicinona na vlastní pěst, protože existuje vysoké riziko ztráty plodu a získání řady závažných onemocnění.

Nežádoucí účinky Dicinonu:

 • Závrať
 • možná ztráta senzace v končetinách;
 • pálení žáhy;
 • časté bolesti hlavy;
 • snížení tlaku;
 • nevolnost;
 • kožní vyrážky.

Droga se používá, pouze pokud je předepsána lékařem a v přesně předepsaných dávkách. Zvýšení dávky může vést k problémům s kardiovaskulárním systémem a zažívacím traktem.

Metoda podávání dicinonu

Lék je k dispozici ve formě tablet a ampulí pro injekci. Termín průběhu a způsob užívání Dicinonu předepisuje lékař na základě závažnosti krvácení a patologií, které jej způsobily.

Droga začne působit za hodinu. Maximální účinek účinku tablet klesá na dobu 3 až 3,5 hodiny po požití a trvá 4 až 5 hodin. Zatímco po injekci se krvácení začne snižovat po 10-15 minutách. Ve výjimečných případech však tento druh léků předepisuje lékař. Na ambulantní bázi se Dicinon užívá perorálně výhradně ve formě tablet. Nejčastěji je kurz 3-4 dny. Ve vážných případech může doba užívání léku trvat až týden. Účinnost léku pokračuje po dobu 5 až 8 dnů po ukončení průběhu podávání. Léčbu přípravkem Dicinon může stanovit pouze lékař.

Analogy Dicinon

Hlavní účinnou látkou v Dicinonu je Ethamsylát. Proto může být tento lék nahrazen analogy obsahujícími stejnou látku. Patří mezi ně Etamsylat-Forin nebo Etamsylat-Eskom. Vikasol má podobný účinek i při zastavení krvácení. Všechny tyto léky může předepisovat pouze lékař a v přísně předepsaných dávkách. Samoléčení jakéhokoli z těchto typů léků může vést k vážným zdravotním problémům..

Užívání přípravku Dicinon v prvním trimestru těhotenství pomůže zastavit krvácení a zachránit život nenarozeného dítěte. Avšak krvácení během těhotenství je jediným obdobím užívání tohoto léku. Dicinon se také používá pro krvácení z nosu, pomalá koagulace kůže se závažným poškozením. Často se také používá ke snížení krvácení během menstruace. V případě onemocnění krve, v chirurgii a stomatologii, je Dicinon lékaři často předepisován k urychlení srážení krve.

Dicinon se v medicíně používá po dlouhou dobu a pomohl zachránit těhotenství u více než stovky žen. Jeho účinnost je již dlouho prokázána. Vzhledem k velkému počtu vedlejších účinků se však lék bere pouze pod dohledem lékaře a po krátkou dobu. Během odebírání zařízení se doporučuje dodržovat klid postele.

Líbil se vám materiál? Prosím ohodnoťte!

Lze Dicinon užívat během časného těhotenství?

Nejkrásnější čas pro ženu je očekávání narození jejího dítěte. Proto se každá těhotná žena snaží vyvinout veškeré úsilí pro plný a bezpečný vývoj plodu v jejím lůně. Ale těhotenství se ne vždy vyvíjí tak, jak bychom chtěli, a existují různé překážky, problémy se zdravím ženy při porodu, které mohou ohrozit novorozený život. Dicinon během těhotenství je předepisován ženám, u kterých existuje riziko ztráty dítěte.

Kdy brát Dicinon během těhotenství?

Pro těhotnou ženu není nic horšího, pokud existují obavy, že se nenarozené dítě nemusí narodit. S „ohroženým potratem“, projevem krvácení, lékař předepíše pacientovi užívat lék zvaný Dietion. Tyto tablety mají hemostatické vlastnosti, obnovují poškození krevních cév, čímž zastavují nebo zabraňují krvácení, což zpravidla vede ke ztrátě plodu. Cévní problémy mohou také nepřímo sloužit jako nízká voda během těhotenství, a to je druhý problém, který by mohl negativně ovlivnit další vývoj dítěte..

Dicinon během těhotenství je předepsán, pouze pokud hrozí potrat. Může to být způsobeno těmito důvody:

 1. Hormonální nerovnováha.
 2. Arogantní fyzická aktivita.
 3. Krvácení, tzv. Menstruace během těhotenství.
 4. Chromozomální poruchy.
 5. Cervix má slabý tón.
 6. Projev infekce.
 7. Zlomení placenty.

Náhlý potrat je možný a nebezpečný v prvním trimestru, takže Dicinon během těhotenství v raných stádiích je velmi důležitý pro ženy se zvýšeným rizikem.

Kolik může Dicinon vzít během těhotenství?

Jedno použití je 1 tableta (250 mg). Musíte je pít 3krát denně. Toto je nominální dávka. Lékař předepisuje těhotnou dávku tablet na základě jejího stavu, což jsou předpoklady pro hrozbu ukončení těhotenství. Na základě obecného obrazu určí lékař průběh léčby přípravkem Dicion, který může pro každou těhotnou ženu trvat různými způsoby. Droga je bezpečná ve všech třech trimestrech těhotenství. Proto může být předepsán jak v prvním, tak v posledním měsíci těhotenství.

Kromě tablet lze Dietion podávat intramuskulárně a intravenózně. Ve druhém případě musí být do těla zaváděna velmi pomalu, takže se nejčastěji používá kapání, v kombinaci s jinými roztoky používanými pro intravenózní infuze.

Kontraindikace dicinonu během těhotenství?

Stejně jako každý lék má Dietion kontraindikace. Pokyny pro použití Dicinonu během těhotenství poslouží jako dobrý pomocník při určování užitečnosti léku. Je kontraindikován v případech:

 1. Trombóza.
 2. Velmi vysoká vaskulární permeabilita.
 3. Tromboembolismus.
 4. Porfyrinová nemoc.

Existují nějaké vedlejší účinky Dicinonu??

V zásadě má lék dobrou toleranci, takže někteří výrobci v přiložených pokynech poznamenávají, že nemá žádné vedlejší účinky, v jednotlivých případech pouze alergii. Existují však i jiné důsledky, které se vyskytují poměrně zřídka, ale mohou se vyskytnout iu těhotné ženy. Mezi vedlejší účinky užívání Dietzionu patří:

 1. Z nervového a také z centrálního systému: bolesti hlavy, oběhové poruchy, závratě, necitlivost končetin rukou a nohou.
 2. Z gastrointestinálního systému: pálení žáhy, těžkosti v břiše a nevolnost.
 3. Z srdečního systému: pokles krevního tlaku. V tomto případě nedostatek kyslíku vstupuje do mozku, což způsobuje mdloby a závratě..
 4. Alergická reakce. Na kůži se zpravidla objeví vyrážka, ve vzácných případech může dojít k otoku.

Mnoho žen se obává o drozd během těhotenství, ale není to nijak spojeno s užíváním této drogy, jak si mnozí myslí. Vzhledem k tomu, že se tělo budoucí ženy v práci přestavuje, dochází k hormonálnímu selhání, jehož výsledkem může být narušení vaginálního prostředí.

Díky velkému množství výhod se Dicion používá pouze se skutečnou hrozbou ztráty plodu. Na základě analýzy se pouze vedoucí gynekolog může rozhodnout, zda užít lék, překračuje riziko užívání léku riziko ztráty dítěte.

Dicinon pomůže zabránit potratům během těhotenství

V období porodu dítěte je žena velmi zranitelná. Hlavní hrozba: pravděpodobnost potratu. Snaží se to odvrátit všemi možnými způsoby, ale pokud takový problém přetrvává, musíte se uchýlit k lékům. Jako je Dicinon, který se stane, není-li všelék, ale stále velmi účinným způsobem, jak zastavit patologii.

Co je Dicinon?

Tento lék má výrazný hemostatický účinek, navíc významně posiluje krevní cévy, velké i kapiláry. Dicinon urychluje tvorbu krevních destiček a tyto krevní prvky mají velmi důležitou funkci: dávají mu určitou stabilitu, schopnost koagulace, ochranu před těžkým krvácením.

Dicinon se často stává druhem první pomoci během těhotenství v raných stádiích, protože právě v těchto obdobích je riziko potratu způsobené různými vnějšími vlivy a nemocemi poměrně vysoké..

Kromě skutečného děložního krvácení se Dicinon používá také v procesech odlupování placenty a v podobných patologiích chorionu - vnější skořápky embrya. Chorion se stává ochranným prostředím pro plod již v prvních dnech a týdnech jeho existence a porušení jeho integrity je plné nebezpečí.

Způsoby použití Dicinonu během těhotenství

Nejčastěji se tento lék používá ve formě tablet. Instrukce předepisuje dávku 1 pilulky třikrát denně, minimální léčebný průběh je tři dny. Dalším možným způsobem použití Dicinonu během těhotenství je injekce. Druhá možnost poskytuje rychlejší účinek, protože kompozice rychle vstupuje do krevního řečiště a začíná fungovat. Krvácení se zastaví doslova 10-15 minut po injekci, zatímco od podání tablety k prvním známkám zlepšení obvykle trvá jednu až tři hodiny.

Kontraindikace

Stejně jako téměř všechny ostatní léky má Dicinon kontraindikace i možné komplikace. Kategoricky nemůžete použít tento nástroj pro ty, kteří již mají vysokou krevní srážlivost, a tedy riziko krevních sraženin. Rovněž jsou zaznamenána fakta individuální nesnášenlivosti s řadou složek, které tvoří tuto látku, vyjádřená alergickými reakcemi..

Mezi možné komplikace: reakce gastrointestinálního traktu (nevolnost, pálení žáhy) nebo bolesti hlavy, závratě, existují různé druhy podráždění kůže. Vážnější vedlejší účinky se týkají nedostatečné reakce kardiovaskulárního systému: arytmie, pokles krevního tlaku a několik dalších. Jsou zvláště výrazné, když není dodrženo dávkování předepsané lékařem a pokyny.

Hrozba předčasného potratu

Jednou z nejčastějších indikací pro připojení této drogy je hrozba potratu. Lékař určuje problém s přihlédnutím k řadě faktorů: zvýšený tonus dělohy, začal špinění, bolest v podbřišku atd..

Netrpělivá léčba obvykle trvá 2-3 týdny nebo měsíc, ale poté by lékařský dohled měl být dostatečně těsný.

Na co je třeba vždy pamatovat: jedná se o poměrně účinný nástroj, ale jeho účinek na plod nebyl dosud zkoumán. Odkaz na tento způsob léčby je proto možný pouze v naléhavých případech a vždy na doporučení lékaře, pod jeho dohledem.

Indikace pro užívání Dicinonu během těhotenství

Aby se předešlo potratu a krvácení během těhotenství, používá se Dicinon. Lék patří do hemostatické skupiny, má angioprotektivní a antihemoragický účinek..

Farmakodynamické vlastnosti

Droga je založena na látce etamzilátu, díky které má Dicinon své základní vlastnosti. Nástroj ovlivňuje tělo takto:

 • Snižuje propustnost cévních stěn, což způsobuje zastavení krvácení.
 • Produkce prostaglandinů, které způsobují disagregaci destiček, je inhibována. Tím se zkracuje doba krvácení.
 • Pokud používáte lék opakovaně, zvyšuje se trombóza.

Lék stimuluje připojení krevních destiček k postižené oblasti krevních cév a vytváří destičku podobnou destičkám, což vede k zastavení krvácení.

Indikace pro použití Dicinonu během těhotenství

Přípravek Dicinon je indikován na jakékoli krvácení - od drobného krvácení do ztráty krve. Lék zastavuje krvácení relativně rychle a zabraňuje jeho výskytu. To je důležité během těhotenství, protože existuje riziko ukončení těhotenství během krvácení..

Dicinon úspěšně cvičil v porodnictví. Na základě oficiálních pokynů této drogy se téměř nic neříká o poškození účinné látky plodu. Současně se ukazuje, že léčba tímto lékem je vhodná pouze v případech, kdy je účinek dicinonu mnohokrát důležitější než riziko.

Je tedy indikován k užívání léku ke krvácení za takových podmínek:

 • oddělení vajíčka;
 • zvětšení retrochorálního hematomu;
 • placenta previa se svým oddělením.

Pokud má těhotná žena špatnou krevní srážlivost, je Dicinon předepsán pro extrakci zubů a jakékoli další chirurgické zákroky.

Formulář pro uvolnění produktu

Lék Dicinon se vyrábí ve formě tablet a ve formě injekčního roztoku:

 • Jedna tableta obsahuje 250 mg ethamsylátu. Pomocné látky: kukuřičný škrob, povidon, laktóza, kyselina citronová, stearát hořečnatý.
 • Každá injekční ampule obsahuje 2 ml ethamsylátu. Další složky: hydrogenuhličitan sodný, disiřičitan sodný, voda na injekci.

Návod k použití Dicinonu během těhotenství, dávkování, vlastnosti přijetí

Pokyny neobsahují oficiální údaje o účinku léku na nenarozené dítě, ale tento lék se dlouhodobě úspěšně používá v porodnictví a gynekologii, včetně během těhotenství, takže použití Dicinonu je stále možné od prvního trimestru, ale přesně podle indikací.

 • Tabletová forma. Vezměte si ústně. Recepce se provádí s jídlem nebo ihned po jídle. Během období těhotenství je přípustná dávka 1 až 2 tablety ve třikrát denně (s výhodou v pravidelných intervalech, tj. Každých 8 hodin). Trvání léčby je nejméně tři dny. Obvykle se po zastavení krvácení lék ruší..
 • Injekční roztok. Denní dávka léčiva je 4 ampule, které se podávají intramuskulárně nebo pomalu intravenózně, jedna ampule čtyřikrát denně. Při příliš těžkém krvácení je schéma odlišné: před zastavením ztráty krve by se mělo každé 4–6 hodin podávat 1–2 ampulek.
 • Pokud žena před těhotenstvím měla takové patologie, jako je trombóza, tromboembolismus, změní se léčebný režim.
 • Vzhledem ke sníženému počtu krevních destiček v krvi se léčba tímto lékem nedoporučuje.
 • Dávkování a trvání léčby, stejně jako volba formy uvolňování, provádí výhradně ošetřující lékař.
 • Je důležité sledovat reakci těla na léčivo, protože je možná alergická reakce. V tomto případě je příjem zastaven. Lék je nahrazen podobným lékem.
 • Dávka pro renální patologie by měla být výrazně nižší, protože účinná látka se vylučuje ledvinami.

Pokud si těhotná žena všimla během užívání léku, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře. Je přísně zakázáno brát si lék sami, aby se nepoškodil.

Kontraindikace a možné vedlejší účinky

V takových případech je zakázáno užívat Dicinon:

 • alergická reakce na složky léčiva;
 • porfyrie v akutním stadiu;
 • vysoká krevní srážlivost;
 • tromboembolismus a trombóza;
 • leukémie myeloblastických a lymfoblastických forem;
 • osteosarkom;
 • laktózová intolerance;
 • porušení absorpce galaktózy a glukózy;
 • předávkování antikoagulanty.

Možné následky (zřídka se vyskytují):

 • trávicí systém: průjem, nevolnost, nepohodlí v žaludku;
 • kůže: vyrážky, kopřivka, hyperémie;
 • nervový systém: závratě a bolesti hlavy, parestezie v dolních končetinách;
 • kardiovaskulární a lymfatický systém: snížení krevního tlaku, tromboembolismus, trombocytopenie, neutropenie nebo agranulocytóza;
 • muskuloskeletální systém: artralgie;
 • jiné: horečka, astenie, alergie.

Analogy dicinonu během těhotenství

Hlavní analogy drogy:

 • Ethamsylát je přesný analog, ale vyrábí ho jiný výrobce a jeho cena je nižší.
 • Tranexam a Gemaksam (na bázi kyseliny tranexamové).
 • Vikasol (obsahuje vitamín K).

Recenze těhotných žen o Dicinone

Victoria Myshchina, 27 let:

V 16. týdnu těhotenství jsem z nějakého důvodu dostal špinění. Ne silný, ale byl jsem vyděšený. A na internetu jsem také četl, že by to mohlo vést k potratu. Další den jsem šel k gynekologovi. Prozkoumala mě a poslala mě na ultrazvukové vyšetření. Ukázalo se, že jsem měl poruchy v hormonálním systému. Předepsané tablety Dicinonu a vitamíny. Pila jsem kurz na týden. Zdá se, že všechno funguje.

Alevtina K., 32 let:

Na konci druhého trimestru mi byl předepsán Dicinon v injekcích. Krvácení bylo odhaleno v důsledku infekce genitourinárního systému. Nevím, kde jsem bolel, ale mohl jsem ztratit dítě. Okamžitě jsem byl hospitalizován, Dicinonovi bylo předepsáno, aby zastavil krev. Injektovali mi injekci asi 6 dní, přesně si to nepamatuji, protože bylo předepsáno mnoho různých léků. Obecně jsem porodila včas, nedošlo k žádným nežádoucím účinkům.

Olga Zhukovskaya, 44 let:

O těhotenství jsem neměl tušení. Pravidelně jsem měl zpoždění menstruace, připsal jsem to možné menopauze. Nicméně, po dvouměsíčním zpoždění, moje, jak jsem si myslel, menstruace táhla na 11 dní. Děsilo mě to, obrátil jsem se k gynekologovi. Jak jsem byl překvapený, když řekl, že jsem těhotná. Bohužel však existuje riziko potratu. Doktor mi předepsal několik léků, mezi nimi byl Dicinon. Pět dní jsem byl bodnut. Během léčby se krevní výboj nezastavil, ale lékař řekl, že není vhodné pokračovat v užívání léku. Uplynuly další 4 dny a vypouštění zmizelo. Ano, droga pomáhá, ale měl jsem strašné bolesti hlavy, horečku, nevolnost, žaludeční potíže.

Dicinon může být předepsán ve druhém a třetím trimestru těhotenství pro různé typy krvácení, aby se zabránilo potratu nebo riziku ztráty krve u těhotné ženy. Lék má kontraindikace a může způsobit nežádoucí účinky..

V jakých případech může Dicinon během těhotenství pomoci?

S nástupem těhotenství se každá nastávající matka snaží chránit nenarozené dítě. Lékaři nebaví opakovat, že ženy, zatímco čeká na dítě, starat se o své zdraví, více relaxovat a nebuďte nervózní. Ale není vždy možné dělat vše, co doktor radí. V životě každé nastávající matky jsou různé situace: stres při práci, fyzická námaha nebo nervové napětí. Z těchto a mnoha dalších důvodů může být těhotné ženě diagnostikována hrozba potratu nebo předčasného porodu. Nejčastěji jsou prvními příznaky krvácení z dělohy. Specialisté dělají vše pro to, aby zachránili dítě a uchýlili se k hemostatikům. Jedním takovým lékem je dicinon.

Na základě jakých vlastností je terapeutický účinek dosažen během používání Dicinonu

Léčivou látkou léčiva je ethamylát: má hemostatickou vlastnost a také pomáhá zlepšovat mikrocirkulaci krve a normalizuje funkci krevních cév. Lék Dicinon je k dispozici ve dvou formách:

 • tablety, které obsahují 250 mg účinné látky;

Dicinon lze použít ve formě tablet

Jedna ampulka dicinonu obsahuje tolik účinné látky jako jedna tableta

Po vstupu do těla se účinná látka léčiva rychle šíří do všech orgánů a tkání. Účinek nastane v závislosti na formě farmakologického činidla: pokud byla žena předepsána perorální podání tablet, začne Dicinon působit za 2–4 ​​hodiny. Nejrychlejším způsobem, jak dosáhnout požadovaného účinku, je zavedení roztoku do žíly. V tomto případě začne účinná látka působit během 5-15 minut po vstupu do krve. O něco pomalejší Dicinon začíná svou práci intramuskulární injekcí drogy.

Mechanismus účinku je způsoben stimulací tvorby krevních destiček - malé červené destičky krve, které mají ochranné vlastnosti proti krevním cévám: zabraňují poškození a také zabraňují tvorbě krevních sraženin. V důsledku toho krvácení klesá a krvácení se zastaví. Účinná látka nemá po vstupu do krve vazokonstrikční účinek.

Použití samotného léku je však přísně zakázáno. Faktem je, že nebyly provedeny žádné studie týkající se účinku etamzilátu na plod, jeho bezpečnost během těhotenství se nepotvrzuje. Proto o vhodnosti použití Dicinonu rozhoduje pouze lékař. Lékař provede důkladné vyšetření, stanoví diagnózu a vytvoří účinný léčebný režim. Ačkoli po použití Dicinonu nedošlo k negativnímu dopadu na plod, lékaři se pokoušejí předepsat lék v prvním trimestru těhotenství, kdy se formují orgány a systémy plodu..

V jakých případech je lék předepsán: indikace

Bohužel, v poslední době, stále častěji čelí ženy potratům. V některých případech si může nastávající matka všimnout mírného hnědého výtoku nebo těžkého krvácení. Tento vývoj událostí může mít několik důvodů, a ne všechny signalizují patologii plodu. Krvácení dělohy během těhotenství může být způsobeno:

 • mimoděložní těhotenství: situace, kdy vajíčko plodu nepostupuje do dělohy, ale je fixováno ve zkumavce. V tomto případě je nutná okamžitá hospitalizace a odstranění embrya z vejcovodu. Dicinon se během operace používá jako hemostatik;
 • placenta previa: patologický stav, kdy je placenta umístěna ve spodní části dělohy a zcela nebo částečně blokuje vnitřní hltanu;
 • hematom dělohy: mnoho žen věří, že se může vytvořit až po cévní mozkové příhodě nebo zranění. To není úplně pravda. Hematom je hromadění krve na určitém místě v děloze a postupem času se může zvyšovat. Pokud nepřijmete neodkladná opatření, může novotvar způsobit potrat. Nejčastěji se tomuto problému potýkají ženy, které mají problémy s koagulací krve. Odborníci obvykle předepisují Dicinon v kombinaci s jinými léky, které pomáhají předcházet krvácení a snižují hematom;
 • zmrazené těhotenství: plod se přestane vyvíjet a pro jeho odstranění z dělohy je nutný chirurgický zásah. Pokud nemáte operaci, může to vést k intoxikaci ženského těla. Dicinon se během operace používá jako hemostatik;
 • placentární narušení: předčasné oddělení placenty od děložní stěny, což způsobuje krvácení.

Dicinon podporuje tvorbu krevních destiček, které pomáhají zastavit krvácení v poškozených cévách

Nejčastěji se Dicinon předepisuje jako intramuskulární injekce nebo injekce roztoku přímo do žíly. Důvodem je skutečnost, že v této formě se droga začíná chovat velmi rychle a v mnoha situacích nemůžete váhat. Dávkování a doba použití Dicinonu volí pouze lékař. Ve formě roztoku se droga používá 2-3krát denně. Průběh léčby je obvykle 7-10 dní. Ve formě tablet je lék nejčastěji předepisován pro prevenci krvácení u žen, u kterých je diagnostikována „obvyklá potrat“, a také pro nastávající matky, které konzultovaly lékaře s malým hnědým výtokem. Ve formě tablet je Dicinon předepsán také až třikrát během dne. Maximální doba přijetí je stanovena ošetřujícím lékařem.

Nejinformativnějším způsobem, jak zjistit příčinu krvácení nebo špinění dělohy, je ultrazvukové vyšetření. Nemyslete si, že se situace vyřeší sama. Důvody mohou být docela závažné a představují hrozbu nejen pro plod, ale také pro život budoucí matky. Proto, když se objeví první příznaky krvácení z dělohy, doporučujeme naléhavě zavolat sanitku a podstoupit vyšetření.

Kdy použít Dicinone

Podle pokynů nelze Dicinon použít, pokud žena má následující diagnózy:

 • trombóza - je tvorba krevních sraženin uvnitř cévy, která může narušovat tok krve systémem krevních cév. Protože účinná látka léčiva přispívá ke zvýšení krevních destiček, s trombózou to může vést k ucpávání krevních cév krevními sraženinami;
 • tromboembolismus - trombus se nepohybuje volně plavidly, tvoří se na určitém místě, ale může se uvolnit. Krevní sraženina, která vstupuje do krevního řečiště, která cirkuluje v těle a na nějakém místě uzavírá lumen v cévě a zabraňuje odtoku krve;
 • akutní porfyrie - dědičné onemocnění, v jehož důsledku je postižen centrální nervový systém;
 • individuální citlivost na složky léku.

Při současném použití Dicinonu s jinými léky je zakázáno míchat roztoky léků v jedné stříkačce. Někteří lékaři praktikují injekční roztoky, když má žena špatné žíly nebo je příliš tenká. V případě jmenování Dr. Dicinonem je současná metoda zavádění léků do krve kontraindikována. Doporučuje se oddělit použití dicinonu a dextranů - polysacharidů, které tvoří některé typy bakterií a kvasinek. Dicinon se často používá v kombinaci s dextrany, jako tyto polysacharidy jsou předepsány pro velké ztráty krve u žen. Interval mezi užíváním těchto skupin léků by měl být alespoň jedna hodina.

Během těhotenství se vyplatí poslouchat všechna doporučení lékaře

Možný vývoj vedlejších účinků

Na základě zkušeností s užíváním drogy u mnoha žen se vzácné nežádoucí účinky vyskytují. V některých případech jsou způsobeny nesnášenlivostí ke složkám léčiva nebo velkou dávkou. Lékaři tvrdí, že se snížením použité dávky mohou nepříjemné příznaky zmizet. Není však dovoleno nezávisle upravovat dávkování nebo rozhodovat o dalším použití Dicinonu. Lékaři doporučují, aby se žena necítila velmi dobře po užití pilulky nebo po injekčním podání, pokud by byly pozorovány nežádoucí účinky, měli byste se okamžitě poradit s odborníkem. Nepříjemné příznaky, které lze pozorovat při používání Dicinonu, se objevují ve formě:

 • hyperémie kůže na obličeji: projevuje se ve formě zarudnutí kůže;
 • bolesti hlavy nebo závratě, celková slabost těla;
 • alergické reakce: kopřivka, podráždění, vyrážka a svědění kůže;
 • nepohodlí a bolest v epigastrické oblasti;
 • pocity nevolnosti, pálení žáhy;
 • prudké snížení krevního tlaku;
 • parestézie nohou - pocit bolesti při doteku dolních končetin na kůži.

Jaké léky může lékař doporučit nahradit dicinon?

Na farmakologickém trhu existují další léky, jejichž účinnou látkou je etamsylát. Kompletní analogy Dicinonu jsou léky zvané Ethamsilate, které vyrábějí různé společnosti nejen v Rusku, ale i v jiných zemích. Pokud má žena negativní reakci s užíváním Dicinonu nebo existují kontraindikace tohoto léku, lékař vybere jiný lék, který pomůže vyrovnat se s hrozbou ukončení těhotenství. Jejich účinnost byla prokázána:

 • Tranexam je lék, který má nejen hemostatické, ale také antialergické a protizánětlivé vlastnosti;
 • Duphaston je hormonální droga, která je dovolena užívat po celou dobu těhotenství;
 • Vikasol - lék používaný ke zlepšení koagulace krve.

Galerie: Léky používané k zastavení krvácení během těhotenství

Tabulka: Složení a účinek léků během těhotenství

TitulFormulář vydáníÚčinná látkaKontraindikacePoužívejte během těhotenství
DufastonTabletyDydrogesteronPřecitlivělost na dydrogesteron nebo na jiné složky léčivaLék může být použit během těhotenství
TranexamTablety, injekceKyselina tranexamová
 • Individuální citlivost na složky léčiva;
 • krvácení do mozku
Užívání drogy je povoleno pouze po konzultaci s lékařem
VikasolTablety, roztok pro intramuskulární podáníMenadion bisulfit sodný
 • Přecitlivělost na složky léčiva;
 • tromboembolismus
Během těhotenství je lék předepsán zpravidla ve třetím trimestru, aby se vyloučilo krvácení u žen.

Ze zkušenosti žen: recenze

Rozumět. Je strašidelné vidět krev během těhotenství. Krvavé 5krát za 13 týdnů. Zachránil mě pouze Dicinon, můj manžel mě naučil, jak podávat injekce. Pokaždé, když se modlím k Bohu, aby se krev zastavila. Po 3 dnech injekce, dalších 5 dní na tabletách Dicinonu.

Jaro

https://www.babyblog.ru/community/post/living/1744843

V prvním trimestru mě píchli. Těhotenství zachráněno. Dcera je již 6 let.

Pashmina

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/dicinon_jetamzilat_pri_beremennosti/

Vypil jsem to s nízkými destičkami... Doktor ví lépe, myslím...

Jlija

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/dicinon_jetamzilat_pri_beremennosti/

Zraněný na zachování v raných fázích, dostal se do nemocnice s mazaninou. Vše je v pořádku.

Kotě

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/dicinon_jetamzilat_pri_beremennosti/

Píchli mě do nemocnice kvůli oddělení. Všechno je v pořádku, pokud to předepisuje lékař.

oranžový

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/dicinon_jetamzilat_pri_beremennosti/

Krvácení je jednou z hlavních příčin potratu. V mnoha případech to prostě nepřikládají žádné důležitosti, protože věří, že se trochu zakryjí a všechno projde. Takový neopatrný přístup k vašemu zdraví a životu nenarozeného dítěte však může vést ke ztrátě těhotenství. Lékaři proto trvají na panice, ale neváhají v případě nástupu hnědého výtoku nebo krvácení z dělohy. Doporučuje se zavolat sanitku, lékař provede vyšetření a předepíše léčebný režim. Osvědčené léky, které mají hemostatický účinek. Pokud lékař předepsal farmakologickou látku Dicinon, doporučuje se sledovat dávkování a maximální dobu použití.

Články O Neplodnosti