Hlavní Výživa

Jaké mýdlo je lepší pro novorozence

Pro dítě v kojeneckém věku je nutné pečlivě vybírat prostředky osobní hygieny. Spolu s postelí, kočárkem a přebalovacím stolem by měly vytvořit nejpohodlnější podmínky pro správný růst a vývoj. Pediatrové doporučují používat přírodní kosmetiku pro děti. V prvních měsících života budete možná potřebovat krém a samozřejmě mýdlo. Pro plavání nemůžou děti používat verzi pro dospělé. Jinak se zvyšuje riziko vysychání pokožky, což může mít vážné následky. Proto je nutné předem stanovit, které mýdlo je povoleno používat jako hlavní prostředek péče o novorozence.

Funkce kůže dítěte

Někteří rodiče mají nesprávný názor, že všechny výrobky pro osobní péči označené „pro děti“ se neliší od kosmetiky pro dospělé. Nejsou však vytvořeny k získání dalších finančních prostředků. Dětské mýdlo pro novorozence je pečlivě sledováno a teprve poté je v prodeji. Je zaručeno, že neexistují žádné sírany a parabeny škodlivé pro tělo. Právě tyto komponenty mohou tělu způsobit značné poškození.

Koupání v prvních dnech života by se nemělo provádět žádným způsobem. Ihned po narození mají drobky stále příliš tenkou a citlivou pokožku. Jednoduše ji opláchněte ve vroucí vodě. Mýdlový postup lze provést mnohem později. Drobky by měly být čištěny běžnými vatovými tampony, které byly předtím namočeny do čisté vody..

Koupání novorozence je možné pouze ve speciálních hygienických prostředcích. Musí být označeny „pro děti“. V tomto případě je péče zaručena, že nemá negativní dopad a bude prospěšná.

U novorozence je kůže vysoce citlivá. Proto může trpět jakýmkoli vnějším negativním zdrojem. Je povoleno používat pouze ty nejjemnější produkty, které nevedou k vysušení epidermis.

Kromě toho je třeba poznamenat, že u dítěte mazové a potní žlázy pracují ve špatném režimu. Proto na pokožce nevzniká ochranná vrstva, která ji může chránit před agresivními účinky vnějšího prostředí. Tvrdá tyč mýdla může okamžitě propláchnout povlak a nechat dítě nechráněné. Dítě může být koupáno pouze v produktu, který nemá nepříznivý vliv na jeho vlastnosti. Dětské mýdlo by naopak mělo vytvořit další film a pečlivě se o dítě starat.

U kojenců se epiderma aktivně podílí na výměně plynu. Proto by se měl pravidelně čistit jemnými čisticími prostředky. Blokování pórů není povoleno, protože taková situace může negativně ovlivnit celkovou pohodu dítěte.

Tekuté mýdlo je speciálně vytvořeno pro čištění, ale ne dehydrataci povrchu. Naopak dodává další komponenty pro důkladnou hydrataci..

Máma by měla vědět, že mýdlo na praní nesmí umývat dítě ani umývat věci. Obsahuje velké množství zásady, která odstraňuje vlhkost z epidermis. Pravidelné používání může způsobit podráždění, svědění a alergie. Proto je nejlepší tuto metodu našich babiček odmítnout.

Druhy mýdla a jeho vlastnosti

V každém dětském obchodě je prezentována široká škála zboží. To je důvod, proč rodiče mohou být zmateni, které dětské mýdlo je nejlepší pro novorozence. Každá z nich má řadu výhod a nevýhod..

Tekuté mýdlo nebo pěna nejčastěji používají rodiče. Výrobci dávají pozor na složení, takže má pouze pozitivní účinek na pokožku. Maminky také berou na vědomí snadnost aplikace. Proces koupání lze provést bez vnější pomoci. Rodič může snadno otevřít láhev i jednou rukou. Tekuté složení je zaručeno, že pokožku nevysuší, ale pečlivě o ni pečuje. Doporučuje se zakoupit lahve s rozprašovačem. Díky tomu je produkt spotřebován v ekonomickém režimu. Pediatrové jim umožňují používat každý den. V tomto případě epidermis nevyschne.

Mýdlo by se mělo používat pouze jako poslední možnost. Výrobci se snaží poskytnout vynikající čisticí vlastnosti. Dokonce se jim podařilo vytvořit instance, které poskytují potřebnou ochrannou vrstvu. U dětí se však na pozadí jejich pravidelného používání poměrně často rozvíjí suchá kůže. Pediatrové jim dovolují používat ne více než jednou týdně, pouze pokud je dítě již měsíc. Po chůzi na ulici nebo před jídlem by se mělo použít k odstranění kontaminace rukou pevné mýdlo. Je také povoleno používat k mytí věcí. Kompozice obsahuje složky, které jsou ideální pro drobky kůže a nezpůsobují alergie..

Mnoho rodičů si vybírá mýdlo s přídavkem heřmánku, aloe, jedle nebo šalvěje. Tyto léčivé byliny mají pozitivní vliv na stav pokožky dítěte. S jejich pomocí je také možné odstranit svědění, zarudnutí a zabránit vzniku vyrážky. Není však dovoleno používat v případě nadměrné citlivosti pokožky. Pokud jej často umýváte pomocí takového nástroje, zvyšuje se riziko vzniku silného podráždění. Při této možnosti je nejlepší počkat, až bude dítě alespoň dva měsíce staré..

Klíčová kritéria výběru

Ani ta nejlepší dětská kosmetika není vhodná pro všechny děti. Rodiče by si měli vybrat nejlepší lék v závislosti na individuálních vlastnostech pokožky. Nezapomeňte, že by měla být určena k péči o kůži novorozence. Přizpůsobené složení zaručeně přináší užitek.

Pokud máte pochybnosti o tom, jaké mýdlo použít, měli byste věnovat pozornost následujícím tipům:

 • Prvním krokem je pečlivé prostudování obalu. Měla by věnovat pozornost věku a datu expirace..
 • Neméně důležité je složení.
 • Nejlepší je koupit mýdlo označené jako „hypoalergenní“. V tomto případě si můžete být zcela jisti, že v budoucnu nedochází k podráždění pokožky. Značení značí, že kompozice neobsahuje silikony a barviva. Tyto komponenty mohou způsobit podráždění, proto by se jejich použití mělo zlikvidovat..

Pro mytí je nejlepší koupit si zcela průhlednou kompozici. V tomto případě není zaručeno žádné parfémy a barviva. Negativní roli může hrát štiplavý zápach. Pokud je příliš dotěrný, dítě odmítne úpravu vody.

Je důležité vědět, jak a kdy můžete své dítě vykoupat. Je povoleno používat kompozici s glycinem, lanolinem a rostlinným olejem. Složky jsou zcela přirozené, takže nemohou v těle způsobit negativní reakci. Složky musí přesně odpovídat typu pokožky a jejím dalším vlastnostem. K dnešnímu dni existují případy použití mýdla k zácpě. Tento postup, i když vede k úlevě střev, je nebezpečný komplikací ve formě podráždění konečníku. Klystýr s převařenou vodou a bylinkami je považován za účinnější..

Aby se zabránilo vzniku vyrážky na plenkách, doporučuje se zakoupit mýdlo s lasturami nebo heřmánkem. Léčivé byliny pomohou nejen k uchování, ale také k posílení ochranné vrstvy. Pediatri také umožňují použití šalvěje, eukalyptu nebo měsíčku. Tyto složky účinně bojují proti podráždění a zánětu..

Hodnocení tekutého mýdla se pravidelně aktualizuje o nové vzorky. Například avokádo pomáhá eliminovat peeling a jitrocel uzdravuje i drobné škrábance. Pokud je to nutné, uvolněte dítě by mělo použít levanduli nebo jedle. Po takové koupeli je zaručeno, že dítě usne. Med dobře vyživuje a hydratuje. Kromě toho má tonický účinek..

Aby koprogram měl správné indikátory, je dítě před sebráním umyté. Používejte pouze přírodní produkt. Můžete to udělat sami. V tomto případě bude žena zcela přesvědčena o své kvalitě. Ve stolici nebudou žádné zbytečné nečistoty, které by mohly výsledek zkreslit..

Výběr mýdla pro koupání

Pediatrové z celého světa se shodli, že je nejlepší používat mýdlo v tekutém stavu. Jeho složení by mělo být jemné a nepoškozovat kůži dítěte. Správně vybraná pěna se používá každý den a nevysychá epidermis..

Z domácích značek se rodiče nejčastěji rozhodnou pro jarní a Ushasty chůvu. Výrobci nabízejí rozsáhlou kosmetickou řadu. Mezi produkty je zaručeno, že si budeme moci vybrat ten, který bude plně vyhovovat všem požadavkům drobků.

Nesporným lídrem v této oblasti jsou hygienické výrobky od společnosti Weleda. Tyto výrobky prokázaly svou vysokou kvalitu v mnoha klinických studiích. Zahrnuty jsou pouze přírodní ingredience.

Foam My sun je určen pro starší děti. Ruská společnost Little Siberica má evropský certifikát. Ne každý štítek se toho může pochlubit. Kosmetika je zcela bezpečná a nebude mít nepříznivý vliv na tělo dítěte..

Mezi hypoalergenními sloučeninami po několik desetiletí byly oblíbené dětské výrobky Bunchen, Sanosan a Johnson. Lze je také použít ihned po narození dítěte..

Doporučuje se také, aby si děti prádlo vyperly mýdlem a nikoli práškem. S jeho pomocí je možné rychle a efektivně vyčistit tkáně od jakéhokoli typu kontaminace. Dětský prášek u novorozenců může způsobit alergie, které se okamžitě šíří po celém těle. Domácí matky mají vynikající recenze o Jaro a Ushasty chůva. Tyto ochranné známky vyrábějí kosmetiku za přijatelné ceny..

Mýdlo pro mytí vyžaduje zvláštní pozornost. Právě v této oblasti dochází u dětí k nejčastějšímu zarudnutí a podráždění. Měli byste si koupit krémové mýdlo, které má měkké a účinné složení. Měl by zvlhčit a vyživovat jemnou pokožku. Johnsonovo dítě, Sanosan a Bubchen se o dítě postarají. Díky mnoha klinickým studiím byla pravděpodobnost negativní reakce snížena na nulu.

Které dětské mýdlo je lepší pro novorozence?

Již v posledních týdnech těhotenství přemýšlí nastávající matka o nákupním seznamu pro novorozence. V první řadě jsou vybírány postýlky, kočárky, přebalovací stůl, oblečení a další věci, které matce a dítěti poskytují pohodlí a pohodlí. Jen málokdo si však myslí, že kromě bradavek, lahví a plenek si musíte také pečlivě vybrat dětskou kosmetiku. Dobré krémy, oleje a koupelové výrobky by měly být jedním z prvních míst na seznamu každé nastávající matky.

Mýdlo by mělo být vybíráno se zvláštní pozorností, protože dětská pokožka se v mnoha ohledech výrazně liší od pokožky dospělých, takže rodiče musí včas přemýšlet o nákupu vysoce kvalitní kosmetiky pro své dítě..

V tomto článku budeme analyzovat optimální složení dětského mýdla, pomůžeme určit kritéria výběru a zvážit nejlepší prostředky pro dítě.

Vlastnosti jemné kůže novorozence

Existuje názor, že většina nových výrobků s fangledem, jako jsou dětské šampony, sprchové gely, prací prášky, kondicionéry a mnoho dalších produktů označených „určené pro děti“, jsou vyráběny za účelem vydělávání peněz. Až dosud je mnoho lidí přesvědčeno, že dětské výrobky se svým složením neliší od dospělých. Ale to je úplně špatně. Dětské výrobky podléhají přísnější kontrole kvality než dospělí a mají zvláštní složení bez síranů a parabenů, které nepoškozuje jemnou pokožku.

Někteří lékaři nedoporučují používat žádné prostředky během prvního týdne po porodu, protože pokožka dítěte je stále velmi citlivá a tenká, takže byste ji měli umýt v běžné nebo nejlépe vařené vodě. A poté už můžete použít mýdlo. Tvář dítěte je otřena vatovými tampóny namočenými do studené vařené vody.

Zvažte proto důvody, proč stále potřebujete dávat přednost přípravkům pro péči o dítě pro novorozence.

Nejprve je třeba vzít v úvahu skutečnost, že pokožka dětí je neuvěřitelně tenká a velmi citlivá na všechny vnější faktory. Proto taková pokožka vyžaduje zvláště jemnou a jemnou péči..

Dalším rysem dětské pokožky je neregulovaná práce mazových a potních žláz, které jsou odpovědné za vytvoření neviditelného ochranného filmu na epidermis dítěte a zaručují jeho bezpečnost. Kromě toho, že tato vrstva je velmi tenká, je také velmi snadno omyta, pokud používáte hrubé mýdlo, v důsledku čehož se kůže stává zranitelnou. Dětské výrobky nejen šetrně umývají pokožku, ale nepoškozují ani práci žláz a neumývají ochranný film a pečlivě pečují o dítě.

Protože epiderma novorozence aktivně podporuje výměnu plynu, potřebuje dobré, ale zároveň šetrné čištění, aby nedošlo k zablokování procesu v některých oblastech a aby nedošlo ke zhoršení stavu dítěte..

Kojenecké výrobky jsou vyvíjeny s ohledem na všechny vlastnosti pokožky novorozenců, jemně čistí a dehydratují epidermis, poskytují optimální úroveň hydratace a bez omývání ochranné vrstvy.

Je důležité, aby každý rodič věděl, že v žádném případě by nemělo dítě umývat nebo prát prádlo mýdlem pro domácnost. Navzdory skutečnosti, že má vynikající čisticí vlastnosti, má toto mýdlo vysoký obsah alkalických látek a může velmi vysušit pokožku dítěte, což může způsobit podráždění, svědění a alergie. Proto to není zdaleka nejlepší mýdlo pro novorozence.

Odrůdy

Výrobci poskytují několik typů výrobků na mytí dětí, z nichž každý má své vlastní výhody..

Nejběžnějším typem dětského mýdla je tekutina. Jeho složení je tak bezpečné, jak je to možné, proto je vhodné pro novorozence. Můžete ji používat každý den, nepoškozuje jemnou pokožku dítěte. Tekuté mýdlo, to je sprchový gel, který nevysušuje pokožku a nezpůsobuje svědění nebo alergickou reakci a působí velmi jemně.

Výhodou tohoto typu produktu je také to, že zpravidla mají velmi pohodlné dávkovací láhve, které poskytují optimální dávkování, a nevyžadují další pomoc, pokud máte dítě v jedné ruce a myjete jej druhou..

Další nejoblíbenější je krémové mýdlo, které obsahuje složky jako lanolin a glycerin. Tyto složky pomáhají zvlhčit, zjemnit pokožku a zmírnit zánět. Tyto výrobky jsou také skvělé pro každodenní použití..

Ale některé z nich obsahují vůně, které mohou způsobit alergickou reakci, takže před nákupem byste měli pečlivě prostudovat složení těchto prostředků.

Standardní tuhé mýdlo bylo jediným prostředkem pro koupání nejen dospělých, ale i dětí, ale s příchodem jemnějších produktů bylo zasunuto do pozadí. Dokonale čistí pokožku, vytváří dobrou ochrannou vrstvu, ale vzhledem k tomu, že epidermis je velmi suchá, lze ji používat pouze jednou týdně a teprve poté, co dítě dosáhne jednoho měsíce. Je třeba poznamenat, že takový produkt je ideální pro mytí rukou po procházce nebo před jídlem.

Pevné mýdlo bude také ideálním produktem pro praní dětského oblečení, jeho složení je šetrnější a vhodné pro dětskou pokožku než praní prášků, dokonce i pro děti.

Dalším poddruhem těchto produktů je mýdlo s řadou dalších přísad ve formě heřmánku, aloe, jedle, šalvěje a dalších extraktů, které mají své vlastní vlastnosti. Takové produkty zklidňují, zmírňují svědění, snižují vyrážku plen a obecně působí příznivě na pokožku. Pokud je však dítě příliš citlivé, měli byste takové mýdlo odmítnout, aby nedošlo k opětnému podráždění.

Obecně se doporučuje používat tento typ poté, co dítě dosáhne dvou až tří měsíců.

Jak si vybrat

Před nákupem určitého typu mýdla byste měli věnovat pozornost určitým detailům, které vám pomohou vybrat nejlepší a nejvhodnější lék pro vás, protože každé dítě je individuální. Na prvním místě by měl být obal opatřen nápisem, že tento produkt je určen speciálně pro děti. Dokonce i výrobky pro citlivou pokožku, ale určené pro dospělé, mohou dítěti ublížit, takže stačí zakoupit zboží, které je přizpůsobeno kůži novorozenců..

Pečlivě si přečtěte obal produktu. U každého nástroje musí být uveden věk dítěte, od kterého může být použit, datum exspirace a také složení. Zkuste si koupit mýdlo označené jako „hypoalergenní“ nebo „GA“. Takový produkt rozhodně nezpůsobí podráždění kůže. Možná na láhvi bude poznámka o ekologické čistotě produktu. Tato označení se vydávají pouze v případě skutečně čistého složení bez silikonů, parabenů nebo barviv. Obvykle se jedná o následující štítky: „Ecocert“, „Icea“, „Natrue“ a „Cosmos Organic“, „BDIH“.

Je žádoucí, aby tekuté mýdlo bylo zcela průhledné, protože příliš nasycené nebo silné složení může naznačovat přítomnost velkého počtu vonných látek nebo barviv. Věnujte také pozornost vůni - neměla by být příliš tvrdá nebo rušivá.

Složky jako glycin, lanolin a rostlinný olej jsou považovány za bezpečné, takže se nemusíte bát, pokud jsou součástí mýdla. Další složky ve formě rostlinných extraktů by měly být vybírány v závislosti na kůži dítěte.

Například mýdlo s heřmánkem nebo lasturou je vhodné pro velmi citlivou pokožku, která je náchylná k vyrážce z plen. Tento produkt zvlhčí pokožku, udržuje ochrannou vrstvu a zjemňuje ji. Extrakty ze šalvěje, eukalyptu a měsíčku jsou vhodné pro zmírnění podráždění nebo zánětu..

Extrakt z avokáda dělá vynikající práci při loupání a jitrocel má trochu škrábance. Levandulový nebo jedlový olej pomáhá relaxovat a poskytuje dítěti klidný noční spánek. Med zjemňuje pokožku.

Není nutné kupovat mýdlo v obchodě, můžete si ho vyrobit sami sami. Přírodní ručně vyráběný produkt má vždy vyšší kvalitu než továrna.

K plavání

Pro koupání dítěte je lepší koupit tekuté nebo krémové mýdlo. Toto i další lék mají jemné složení, které bude příznivě působit na pokožku i při každodenním použití.

Skvělým mýdlem pro koupání budou tekutá mýdla takových domácích značek, jako je „Jaro“ nebo „Eared Nanny“. Mají širokou škálu produktů pro péči o děti. Všechny produkty těchto společností jsou zpravidla hypoalergenní a vhodné pro kojence s citlivou pokožkou. Mezi evropskými značkami vede Weleda. Výrobky této značky jsou vysoce kvalitní a zcela přirozené a bezpečné složení, vhodné pro děti od prvních týdnů.

Další ruskou značkou je Little Siberica - to je jedna z mála etiket, které mají evropský certifikát kvality. Všechny kosmetické společnosti jsou naprosto bezpečné a mají přirozené složení. Bunchen, Sanosan a Johnson's baby také produkují nádherné hypoalergenní produkty, které lze použít od prvních dnů dítěte..

Pro mytí věcí

Pro mytí dětského oblečení a povlečení je lepší zvolit pevné mýdlo. Dokonale čistí skvrny od tkání a dezinfikuje je. Mýdlo je mnohem lepší pro mytí novorozenců než kojenecké prášky. Vynikající mýdla za přijatelné ceny as dobrým složením vyrábějí demokratické ruské značky Vesna a Eared Nanny.

K mytí

Některé děti, zejména ty, jejichž kůže je náchylná k zarudnutí, je třeba umýt častěji než obvykle. K tomu se doporučuje používat krémové mýdlo, protože má mírnější složení, které nepoškozuje pokožku a nejen ji čistí, ale také zvlhčuje. Vynikající krémová mýdla vyrábějí Johnson's baby, Sanosan a Bubchen. Tyto výrobky šetrně pečují o pokožku dítěte a zabraňují vyrážce.

Vybíráme mýdlo pro novorozence

Při výběru finančních prostředků pro děti je třeba přistupovat odpovědně, zejména pro ty nejmenší. Je důležité vybrat si správné mýdlo pro koupání vašeho dítěte, aby nedošlo k vysušení jeho jemné, citlivé pokožky a nevyvolání alergických reakcí.

Jaké jsou vlastnosti mýdla pro novorozence

Sodné soli mastných kyselin, voda, detergent a glycerin jsou hlavními složkami jakéhokoli mýdla. Přidávají se syntetické složky, aby se zlepšila mýdlová pěna. Chemická barviva a parfémy - pro atraktivní vzhled a vůni. Takové přísady však vedou k podráždění, loupání, zarudnutí a pro děti jsou nebezpečné.

Dětské mýdlo se skládá ze solí mastných kyselin, glycerinu a vody. Někdy výrobci přidávají rostlinné oleje a lanolin pro zjemnění pokožky..

Jeho hlavním rozdílem je úroveň kyselosti. Její pH je 7-8, zatímco v normálním produktu dosahují indikátory 10. Kyslé prostředí dětských detergentů, které interagují s vodou, nenarušuje ochrannou tukovou bariéru jemných drobků kůže.

Co hledat při výběru mýdla pro dítě

Je důležité nenarušit lipidovou bariéru kůže novorozence. Při výběru přípravku pro péči věnujte pozornost následujícím kritériím:

 1. Obal by měl být označen „0+“ nebo nápisem, že produkt lze používat od prvních dnů života.
 2. Pro novorozence je nutné zvolit prostředky s neutrálním pH, hypoalergenní a bez agresivních parfémů.
 3. Prověřte složení, skladovatelnost a integritu obalu.
 4. Je vhodnější koupit certifikované výrobky s ekoznačkou..
 5. Jasná barva a silný zápach indikují přítomnost škodlivých barviv a příchutí v kompozici.

Chcete-li zjistit, jaké je nejlepší mýdlo pro novorozence, měli byste si přečíst informace na zvláštních stránkách a fórech, zjistit názory zkušených matek a poradit se s pediatrem.

Složení: co je možné a co ne

Rozhodujícím kritériem je složení. Hlavními nepřáteli ochranné vrstvy kůže jsou povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky). Laurylsulfát sodný (SLS) a laureth sulfát sodný (SLES) mohou způsobit suchou a šupinatou pokožku, jedná se o silné alergeny a nejsou vhodné pro novorozeneckou hygienu.

Jemnější mycí komponenty - palmový olej, palmojádrový olej a kokosový olej nebo živočišné tuky - mohou ucpávat póry a vytvářet film na povrchu kůže. Preferujte bylinné prostředky.

Nebezpečné složky, kterým je třeba se vyhnout:

 • deriváty formaldehydu,
 • silikony,
 • minerální oleje,
 • ingredience s předponou Peg-,
 • ftaláty.

Mezi bezpečné komponenty patří:

 • glycin,
 • lanolin,
 • výtažky z rostlin: heřmánek, provázek, šalvěj, levandule, vlaštovičník, dubová kůra, jitrocel, jedle.

Tyto složky mají nejen blahodárný účinek na pokožku, vyživují ji a zjemňují, ale také zklidňují dítě, přispívají k lepšímu spánku.

Top 5 značek dětského mýdla ve střední cenové kategorii

Výrobky tohoto segmentu jsou vysoce kvalitní. V kompozici se zpravidla používá neškodná báze a další složky péče.

Dětské tekuté mýdlo "Naše matka"

Cena - od 130 rublů.

Hypoalergenní a antimikrobiální mýdlo vytvořené speciálně pro problémovou pleť. Kyselina undecylenová a ionty stříbra pomáhají vyrovnat se s mikroby a mají dezinfekční vlastnosti. Obsahuje výtažky z měsíčku, skořápky a heřmánku, které jsou prospěšné pro pokožku. Kompozice neobsahuje barviva ani škodlivé soli.

 • antibakteriální účinek;
 • osvědčení o shodě;
 • hypoalergenicity;
 • praktická láhev s rozprašovačem.
 • obsahuje sírany a konzervační látky, které mohou způsobit podráždění kůže.

Mnoho matek říká, že toto mýdlo používají od prvních dnů života dítěte. Mezi hlavní výhody produktu patří nízká cena, pohodlné balení, příjemná vůně a hospodárná spotřeba.

Dětské krémové mýdlo EcoLab

Cena - od 170 rublů.

Skládá se z 99% složek rostlinného původu: výtažky z měsíčku, sladu, pšeničných klíčků a mandlí. Obsahuje panthenol.

 • velký objem láhve;
 • neobsahuje SLS, SLES, parabeny a barviva;
 • vhodné pro časté použití;
 • bojuje proti zarudnutí a vyrážce z plenek díky panthenolu.
 • nepohodlný dávkovač;
 • díky svému přirozenému složení velmi dobře nepění;
 • v online obchodech často chybí z důvodu vysoké popularity.

Tekuté mýdlo pro děti s heřmánkem a D-panthenol Greenlab málo

Cena - od 200 rublů.

Mýdlo obsahuje laktózu, která udržuje vlhkost a udržuje přirozenou rovnováhu lipidů. Přírodní výtažek z heřmánku a D-panthenol jemně pečují o pokožku a pomáhají v boji proti vyrážce z plenek. Neobsahuje škodlivé látky a barviva..

 • přírodní složení;
 • neobvyklý design obalů;
 • příjemná krémová vůně;
 • vhodné pro časté použití.
 • nepohodlný dávkovač;
 • obsahuje syntetický konzervant, který znečišťuje životní prostředí.

Masivní dětské mýdlo Bubchen Baby Seife

Cena - od 120 rublů.

Vhodné pro děti s citlivou pokožkou náchylné k alergickým reakcím. Obsahuje termální vodu a rostlinné složky.

 • neobsahuje parabeny, sírany a barviva;
 • proběhla dermatologická kontrola;
 • ekonomická spotřeba.
 • kompozice obsahuje syntetické konzervační látky, které znečišťují životní prostředí.

Mnoho rodičů dává přednost tomuto mýdlu, protože neobsahuje barviva, látky určené k aromatizaci, je ekonomicky konzumováno a při použití nezmočí..

Tekuté mýdlo pro dětské linky

Cena - od 130 rublů.

Vhodný pro každodenní použití, hypoalergenní. Extrakt z aloe pomáhá při vyrážkách z plenek a heřmánku zklidňuje pokožku.

 • měkká textura;
 • neobsahuje sírany a parabeny;
 • na základě komponent rostlin.
 • někteří rodiče říkají, že to vysušuje kůži.

Top 3 značky prémiového dětského mýdla

Kvalitní a certifikované hygienické výrobky jsou dražší, protože obsahují přírodní a bezpečné složky. Pojďme zjistit, které dětské mýdlo pro novorozence je lepší zvolit, aby bylo vaše dítě chráněno.

Masivní mýdlo Klorane Bebe

Cena - od 290 rublů.

Hypoalergenní mýdlo s bylinnými výtažky z měsíčku, sladkého mandlového oleje a včelího vosku, paraben zdarma.

 • příjemná vůně;
 • zvlhčuje a vyživuje pokožku;
 • ekonomická spotřeba;
 • neškodné složení.

Maminky oceňují Klorane pro své přirozené složení a velmi ekonomickou spotřebu: jeden kus o hmotnosti 250 gramů postačuje na jeden rok při každodenním používání.

Mýdlová pěna pro kojence Pigeon

Cena - od 650 rublů.

Vzorec Pigeon Baby Lipid Foam je co nejblíže složení pokožky novorozence. Aminokyseliny zajišťují hydrataci a ochranu lipidové bariéry.

 • nezpůsobuje alergické reakce;
 • ekonomicky spotřebovaný;
 • neobsahuje barviva a aromatické látky;
 • pohodlný dávkovač;
 • po použití si můžete koupit ekonomičtější náhradní jednotku pro láhev.
 • malé množství potenciálně nebezpečných parabenů v kompozici.

Přes vysoké náklady je holubí pěna velmi oblíbená u matek kojenců.

Tekuté mýdlo Babycococole. Koupel

Cena - od 350 rublů.

Vhodné pro použití od prvních dnů života díky svému přirozenému složení. Obsahuje extrakt z lotosu, který mu dodává lehkou vůni a složky změkčující pokožku - oves betaglukan a vitamín F z lněného oleje.

 • pohodlný dávkovač;
 • příjemná vůně;
 • ekonomicky spotřebovaný;
 • hypoalergenní.
 • obsahuje syntetické konzervační látky.

Zdraví, pohodlí dítěte a jeho nálada závisí na výběru mýdla. Proto je při nákupu hygienických výrobků důležité věnovat pozornost nejen ceně, ale také složení, barvě a vůni.

Kdy mohu použít mýdlo pro koupání novorozence

Vzhled dítěte je důležitou událostí v životě každého páru. Ale kromě radosti to přináší i spoustu problémů. Například každodenní péče o jemné drobky.

Mnoho nových rodičů se během své první koupele potýká s řadou problémů. Koneckonců musíte nejen vybrat pohodlnou teplotu, ale také se rozhodnout, zda je možné přidat speciální produkty ke koupání, zda je povoleno používat dětské mýdlo?

Tyto otázky nejsou složité, ale důležité. Proto je třeba znát odpověď na ně..

Mohu použít mýdlo při koupání novorozence

U novorozenců je kůže tenká, jemná. To vyžaduje zvláštní pozornost při výběru koupacích produktů, protože by neměly poškodit dítě. Mnoho pediatrů proto nedoporučuje používat mýdlo během prvních týdnů po narození, i když je označeno „Baby“..

Je možné koupat dítě mýdlem? Můžete, ale nemusíte to dělat často. Během prvních sedmi dnů po návratu z nemocnice by se mělo koupání provádět bez čisticích prostředků. Potom mýdlo můžete použít nejvýše dvakrát týdně.

Podle většiny pediatrů, dokud se dítě nezačne aktivně pohybovat, plazit se, nepociťuje potřebu koupání mýdlem. To je způsobeno tím, že u novorozenců fungují potní žlázy odlišně. Proto je plavání v teplé vařené vodě dost pro děti.

A co praní? Zde je situace jiná. Po každé stolici je třeba dítě umýt mýdlem. Po dokončení procedury by prdel měla být osušena měkkým froté ručníkem a naneste na ni dětský olej nebo krém..

Mnoho lidí se zajímá o: „Je možné nahradit kusové mýdlo tekutým mýdlem a koupat s ním dítě?“. Kapalný produkt se neliší ve složení od volně loženého materiálu, takže jej můžete použít pouze v případě, že drobky jsou opotřebované. Při každodenních hygienických postupech se můžete obejít bez něj.

Důležité! Časté koupání dítěte pomocí čisticích prostředků může poškodit nejen kůži dítěte, ale i jeho zdraví.

Kdy a jaké mýdlo použít

Z důvodu zachování hygieny nemůžete zcela opustit používání čisticích prostředků. Koneckonců, pokud střeva dítěte fungují normálně, zafarbí plenky více než jednou denně. Hlavní věc je vybrat si správné mýdlo, aby nedošlo k poškození zdraví drobků:

 1. Pokud se rozhodnete koupat dítě až do roku mýdlem, pak je lepší zvolit tekutou variantu. Je vhodnější použít, nevysychá, neklouzne do rukou při postupech s vodou. Je důležité, aby kompozice neobsahovala umělé přísady. Při nákupu také věnujte pozornost nápisu „Nezpůsobuje alergie“.
 2. Je dítě rok? Pak si můžete bezpečně vybrat kus mýdla. Dokonale bojuje proti znečištění, ničí bakterie a má antiseptický účinek. Nevýhody zahrnují skutečnost, že vysychá a vytéká z ruky. Některé produkty mohou způsobit suchou pokožku..
 3. V prodeji jsou také speciální gely pro koupání novorozenců. Neměly by se však používat více než jednou týdně. Musíte si vybrat gel bez zápachu s průhlednou texturou.
 4. K umytí hlavy dítěte můžete použít dětský šampon. Je hypoalergenní, jemně pečuje o epidermis hlavy, účinně bojuje s krustami, které se po narození tvoří u většiny dětí.
 5. Nezapomeňte na lidové léčivé přípravky - hanebný odvar, slabé řešení manganistanu draselného. Bojují nejen proti znečištění, ale mají také antiseptický účinek.

Proč nemůžete zneužívat mýdlo: pravidla koupání dítěte

Každý kosmetický produkt, i když je speciálně navržen pro citlivou pokožku dítěte, obsahuje sušicí složky. Kromě toho tyto složky postupně rozpouštějí tukový film, který pokrývá epidermu. To snižuje ochranné vlastnosti pokožky.

Protože pokožka ztrácí svůj ochranný film, stává se zranitelnější vůči negativním účinkům bakterií a virů. Při častém používání mýdel způsobují sušení přísady svědění, loupání. Proto je důležité po každé koupeli aplikovat dětský krém nebo olej.

Produkty nízké kvality mohou obsahovat různé syntetické látky. Mají negativní vliv na epidermis a při častém používání mohou způsobit poškození zdraví dítěte.

Silně odoranty také negativně ovlivňují. Pokud má tyčové mýdlo jasnou barvu, ostře voní, není vhodné pro kojence. I když výrobce označil produkt jako „Pro děti“.

Neméně pozornost si zaslouží procedura koupání drobků.

 1. Nejprve musíte připravit potřebné věci: ručník, mýdlo, skluzavka na koupání, žínka, odvar bylin.
 2. Dále musíte ohřát vodu na příjemnou teplotu - 37 stupňů. Před tím by se měl vařit. Vyhnete se tak podráždění kůže.
 3. Neumísťujte dítě ostře do koupele. Musím ho nechat si zvyknout na vodu.
 4. Dokud se dítě nezmění o jeden měsíc, postup by neměl přesáhnout deset minut. Další dobu koupání lze prodloužit až na 30 minut.

Nechte plavat další zajímavou hrou pro drobky. Takže se nebude bát a vodní procedury budou pro něj zábavou.

Dítě v domě je obrovská radost a hodně zodpovědnosti. Koneckonců, měl by být pečlivě, řádně postarán, měl by mít čas na hry, krmení, koupání. Pouze tak bude dítě zdravé a šťastné. Máte-li však pochybnosti o hygienických prostředcích, je lepší vyhledat kvalifikovanou pomoc pediatra.

Nejlepší dětská tekutina a tyčinka na mýdlo

Jemná pokožka dětí je zvláště citlivá na bakterie. Aby se předešlo podráždění, je dítě denně omýváno vodou. Jen voda nestačí. K řádnému čištění a péči by mělo být při hygienických postupech používáno dětské mýdlo. Hodí se to od druhého týdne života. Vhodné mýdlo čistí, ale nevysušuje pokožku, má změkčující a protizánětlivý účinek. Právě tyto produkty jsou shromažďovány v našem hodnocení.

Nejpřirozenější na seznamu jsou organické Helan Linea Bimbi, výživné Klorane a Bubchen mýdlo od prvních narozenin. Do hodnocení byly zahrnuty dvě tekutá mýdla: Krya-Krya a BabyLine. Dobré a levné možnosti od značek Neva cosmetics a Johnson's Baby.

Hodnocení TOP-7 nejlepších dětských mýdel

1. Kosmetika Neva

Protizánětlivé dětské mýdlo s posloupností

Hmotnost: 90 g | Složení: Voda, rostlinné a živočišné sodné soli mastných kyselin, kyselina citronová, oxid titaničitý, glycerin, minkový olej, zatáčka, diethylenglykol, triethanolamin, PEG-9, disodná sůl EDTA, kyselina benzoová, sodná sůl karboxymethylcelulózy, chlorid sodný, parfém.

Univerzální bílé pevné mýdlo v pevném papírovém balení. Přitahuje příjemnou, i když spíše silnou vůni, přítomnost glycerinu, strunu a norkový tuk v kompozici. Glycerin pomáhá buňkám udržet vlhkost, řadu známých protizánětlivých vlastností, norkový tuk zjemňuje a uzdravuje pokožku. Výrobek je levný, takže jej lze použít nejen pro nejmenší děti, ale také jako prací prostředek pro dětské hračky nebo spodní prádlo.

Výhody a nevýhody

2. Bubchen

Nejlepší dětské mýdlo pro novorozence

Hmotnost: 125 g | Složení: Palm sodná, kokos sodný, voda, olivát sodný, glycerin, parfém, chlorid sodný, sójový glycin (olej), bisabolol, heřmánkový extrakt, thiosíran sodný, ethidronát tetrasodný, oxid titaničitý (CI 77891).

Německé mýdlo Bubchen (Bubchen) je vhodné pro nejmladší členy rodiny. Čisticí prostředek lze použít od narození. Bude také přitahovat starší děti. Jemné jemné čištění ocení i dospělí členové rodiny. Bubchen čistí velmi jemně, aniž by došlo k poškození přirozené ochranné vrstvy pokožky.

Výhody a nevýhody

3. BabyLine

Nejlepší tekuté mýdlo pro děti

Objem: balení obsahuje 0,25 a 0,5 l | Složení: voda, imidazolín, laurylpolyoxyethylen sodný, laurylsarkosinát sodný, aloe a heřmánek (extrakt), chlorid sodný, hydrát kyseliny citronové, parfém.

Tekuté mýdlo německé značky BabyLine je vhodné i pro novorozence. Výrobce slibuje jemné, šetrné čištění pokožky vašeho dítěte. Tyto sliby potvrzují rodiče: mýdlo nevysychá a nedotahuje pokožku. Produkt je transparentní, bez barviv, s příjemnou vůní.

Výhody a nevýhody

4. Johnsonovo dítě

Mýdlo před spaním

Hmotnost: 100 g | Složení: Palmová soda, Palmový kernelát sodný, Voda, Parfém, Glycerin, Kyselina palmových plodů, Kapalný parafín, Chlorid sodný, Benzotriazolyl dodecyl p-křeslo, Editron tetrasodium, Tetrasodium EDTA, Disodium EDTA, CI 77891 (CI77891) (Ultramarine), CI 73360.

Dětské mýdlo jemné fialové barvy s příjemnou květinovou vůní. Výrobce zdůrazňuje, že speciální relaxační vůně produktu pomáhá dítěti lépe spát ve večerních hodinách. Mandlový olej, norkový tuk a bylinné výtažky bojují se záněty a zároveň zjemňují pokožku. Kupující jsou přitahováni kvalitní kvalitou za přijatelnou cenu, barvu a vůni, všestrannost produktu..

Výhody a nevýhody

5. Helan Linea Bimbi

Nejpřirozenější dětské mýdlo

Hmotnost: 100 g | Složení: škrob, kokoylisethionát sodný, laurylsulfosukcinát sodný, cetearylalkohol, voda, glycerin, hydrogenovaný ricinový olej, mandlový olej, olivový olej, kokamidopropylen betain, kyselina citronová, oxid titaničitý, parfém, linalool,.

Přírodní produkt italské značky Helan bez alkálií, síranů, barviv a parabenů. Vhodné pro děti od prvních narozenin. I při mytí obličeje nedochází k podráždění. Dalšími změkčujícími a pečujícími ingrediencemi jsou mandle a olivové oleje. Barové mýdlo v krémové barvě je baleno v lepenkové krabičce s jemným vzorem. Stejný výrobce má tekuté přírodní mýdlo s heřmánkem a měsíčkem.

Výhody a nevýhody

6. Quack-quack

Klasická vůně vitamínu F

Objem: 200 ml | Složení: voda, kokamidopropylbetain, glycerin, kokoylisethionát sodný, kokoglukosid, glyceryl oleát, extrakt z aloe vera, extrakt z květu heřmánku, polysorbát 80, D-panthenol, parfém, 5-chlor-2-methyl-4-isothiazol, 2-methyl-4-isothiazolin-3-1, hořečnaté soli, tetrasodium EDTA, kyselina citrónová.

Tekuté mýdlo v bílé neprůhledné láhvi se zlomyslným kachňatým vzorem. Mýdlo lze použít od narození. Průhledná mycí kapalina uvnitř láhve dobře pění a snadno se omyje, voní úžasně lahodně. Vůně zmizí z kůže do 20 minut.

Výhody a nevýhody

7. Klorane

Dětské výživné mýdlo

Hmotnost: 250 g | Složení: Palmitát sodný, Palmneát sodný, Voda, Parfém, Včelí vosk, Extrakt z měsíčku, Rostlinný olej Červený zázvor, Cetylpalmitát, Oxid železa, Mandlový olej, Oxid titaničitý.

Živné tuhé mýdlo bez použití zásady ve složení francouzské laboratoře Clauran. Výrobce slibuje, že pokožka dítěte bude chráněna před sušením mastnými kyselinami. A výtažek z měsíčku poskytne léčivý a regenerační účinek..

Výhody a nevýhody

Jaké dětské mýdlo si vybrat?

Struktura:

Základními složkami přírodního produktu jsou rozpustné soli nasycených mastných kyselin: nejčastěji se jedná o sůl sodíku a kyseliny stearové (stearát sodný). Kromě kyseliny stearové se jako báze v tvrdých odrůdách používají následující kyseliny: myristová, olejová, laurová, palmitová.

Surovinami jsou živočišné a rostlinné tuky. Během zpracování se ošetří zásadou, sodou.

Dále se do kompozice zavádí glycerin, oleje, barviva, antiseptika, parfémové přípravky, bylinné extrakty.

Zkontrolujte složení mýdla pro přirozenost a bezpečnost, můžete použít speciální online služby. Například zde: https://ecogolik.ru/sostav_kosmetika/

Úroveň PH:

Písmena pH označují stupeň kyselosti-zásaditosti. Pro vodu je pH 7. Všechna čísla od 0 do 7 znamenají kyselé prostředí: čím menší číslo, tím vyšší kyselost. A hodnoty od 7 do 14 - znamenají zásaditost.

Když mluvíme o normálním pH mýdla, znamená to, že číslo je v rozmezí 5 až 8. pH, které je vhodné pro konkrétní osobu, závisí na typu pokožky. U kojenců je indikátor kyselosti kůže 5,5–6,0. Mýdlo by proto mělo mít odpovídající úroveň: 5.0-6.0.

Výrobci často uvádějí hodnoty pH na obalu produktu. Většina moderních detergentů má ukazatele od 5,5 do 7,0.

Formulář vydání:

Výrobci vyrábějí tuhé a tekuté dětské mýdlo. Tyto formy se liší chemickým složením: tekuté formy uvolňování jsou blíže ke šamponům. Předpokládá se, že takové odrůdy usuší pokožku méně, jsou doporučovány pro častější použití..

Pevné tyče po použití vytvářejí ochrannou vrstvu, jsou vhodné pro praní per a mytí drobných dětských věcí.

Antibakteriální účinek:

K účinnému boji proti bakteriím se do kompozice přidávají triclocarban a triclosan. Účinně ničí mikroby. Triclosan a triclocarban jsou zároveň potenciálními alergeny, dráždivými pro oči a pokožku.

Prostředky s antibakteriálním účinkem ničí nejen škodlivé, ale také prospěšné kožní bakterie. Neměly by se proto používat systematicky, ale pouze v případě nebezpečí znečištění: poté, co dítě komunikuje se zvířaty, v přírodě, s poraněním kůže, se silným znečištěním.

Populární dotazy týkající se dětského mýdla

Pokud si vyberete mezi dětským mýdlem a pracími prostředky s agresivním složením, mohou se talíře, šálky nebo láhve umýt mýdlem. Mýdlové mýdlo pouze důkladně opláchněte, protože složky mýdla nejsou určeny k perorálnímu použití..
Nepřetržité mytí mýdlem není nutné, stačí pouze umýt plak nebo mastný film. Ale i v tomto případě je pro pokrmy vhodnější běžná jedlá soda nebo speciální organický produkt. Umyté nádobí lze opláchnout a sterilizovat..
A s dětským mýdlem je vhodné umýt hračky, hrnec, koupel a další předměty, kterých se dítě dotkne.

U dětí do jednoho roku je kůže velmi citlivá, náchylná k podráždění a vysychání. Proto by měl být prací prostředek šetrný, měl by obsahovat složky s jemnými čisticími a protizánětlivými vlastnostmi. Vhodné změkčovadla: přírodní oleje, glycerin. Byliny jsou dobré pro prevenci zánětu: tymián, šalvěj, heřmánek, dubová kůra, měsíček, heřmánek.

Měkký šetrný účinek produktů pro děti pomáhá nejen dětským, ale i dospělým pokožkám. Díky minimálnímu obsahu agresivních alkalických látek je mýdlo vhodné pro mytí lidí citlivou pokožkou. Pěna tvořená dětským mýdlem nevysušuje pokožku, ale naopak poskytuje další hydrataci.

Dětské mýdlo bylo vynalezeno po obvyklém záchodu a domácnosti. Vzorec čisticího prostředku pro děti obsahuje méně zásadité nebo vůbec neobsahuje, aby nedošlo k poškození jemné kůže. Bylinné výtažky (heřmánek, struna, měsíček) se často přidávají do složení dětských produktů, aby poskytovaly antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Jako změkčovadla používejte lanolin, glycerin, kokos a olivový olej.
Navzdory šetrnému složení dětského detergentu dítě nepotřebuje denní mýdlo. Stačí mýdlo použít při koupání 1-2krát týdně. Pokud používáte příliš dobré mýdlo příliš často, můžete pokožku snadno vysušit.

Mýdlo, zejména tekuté mýdlo, je velmi vhodné jako prostředek k mytí vlasů, pokud není po ruce nic jiného. U dětských výrobků minimální množství přísad, takže jsou vhodné pro citlivou pokožku hlavy, nezpůsobují podráždění, svědění. Mýdlo však vlasy silně převaluje a zamotá, takže je nutné použít klimatizaci nebo balzám. Masivní tyč může zanechat na vlasech těžko omyvatelný povlak. Pro hlavu je lepší koupit dobré dětské šampony..

Správné mýdlo je nezbytným atributem každodenních hygienických postupů. Mezi pozicemi popsanými v článku je určitě pro vás vhodná volba. Ideální volbou pro děti do jednoho roku je dětské mýdlo bez přísad, později - rodiče mají širší výběr.

Řekněte nám, jaké mýdlo jste pro své dítě koupili. Co je pro vás při výběru tohoto produktu nejdůležitější? Sdílejte své tipy a postřehy s ostatními rodiči.

Jmenuji se Maria. Jsem praktický psycholog. Není to tak dávno, co jsem se pokusil v nové roli - máma. To je nepředstavitelný zážitek! Společně s manželem se denně setkáváme se všemi zkouškami a radostí našich rodičů. Zkušenost psychologa samozřejmě hodně pomáhá při výchově dítěte a ve vztahu k životu obecně. Doufám, že se s vámi mohu podělit o užitečnost v článcích.

Jak si vybrat dětské mýdlo pro novorozence 7 nejlepších způsobů

Pro udržení zdraví novorozence jsou velmi důležité pravidelné hygienické postupy. Pediatrové doporučují pečlivě, ale zároveň pečlivě a pečlivě pečují o pokožku dítěte.

Rodiče by si měli pečlivě a zodpovědně vybírat hygienické výrobky, zejména dětská mýdla pro novorozence.

Kůže dítěte je mnohem tenčí a citlivější než u dospělých a mnoho složek, které tvoří produkt, může vést k alergické reakci..

Studujeme složení

Mýdlo určené pro děti by mělo pokožku zvlhčit a zjemnit, nezpůsobovat alergie a podráždění očí.
Složení dobrého dětského mýdla zahrnuje následující složky:

 • Živočišné tuky (zjemňují pokožku dítěte);
 • Glycerin nebo lanolin (změkčuje a udržuje vlhkost na kůži);
 • Včelí vosk (vyživuje pokožku);
 • Rostlinné extrakty (mají hojivé nebo protizánětlivé účinky);
 • Triclosan nebo triclocarban (součástí antibakteriálního mýdla).
 • Je žádoucí, aby složení nebylo: barviva, syntetické kyseliny a vůně. Kvalitní produkt by měl být bez zápachu nebo mít velmi slanou vůni.

Protože se mýdlo používá téměř od narození dítěte, je důležité při výběru nástroje věnovat pozornost následujícímu:

 1. Skladovatelnost. Přírodní dětské mýdlo je uloženo v průměru 1-1,5 roku.
 2. PH úroveň. Tento ukazatel by neměl být větší než 7-8.
 3. Struktura. Pokud jsou na začátku kompozice uvedeny látky příznivé pro pokožku, pak jejich obsah v mýdle je dostatečný, pokud je na konci minimální.

Vzhledem k tomu, že v dětském mýdlu je obsah dráždivých látek a možných alergenů řádově nižší než u běžného mýdla, používá se tento produkt k mytí dospělých s citlivou pokožkou.

Kapalné, pevné nebo krémové

Dnes jsou na regálech supermarketů a velkých kosmetických obchodech prezentovány hygienické výrobky pro děti v širokém sortimentu. V případě, že je pro rodiče obtížné vybrat si vlastní výrobky, mohou vyhledat pomoc pediatra a poradit se, jaké mýdlo je nejlepší pro dítě.

Existují tři typy mýdla:

 • Tvrdý. Tradiční verze mýdla, známá každému člověku. Typicky je v takové „hůlce“ stupeň kyselosti mnohem vyšší než u jiných druhů. Při interakci s vodou se vytvoří hojná pěna. Odborníci doporučují používat tento typ mýdla pro celé tělo 1-2krát týdně. Při častém používání může dojít k odlupování kůže dítěte v důsledku nadměrného zasychání. Takové mýdlo je však dobré použít k mytí rukou po ulici i k mytí dětských oděvů.
 • Tekutý. Obvykle se takový nástroj prodává v malé lahvičce s rozprašovačem. Má příjemnou nenápadnou vůni a je považován za nejvíce šetrný, protože koncentrace účinné látky v ní je snížena a pH je neutrální. Tekuté mýdlo jemně čistí pokožku novorozence a je vhodné pro použití od prvních dnů života.
 • Krémová. Takové mýdlo má vysoký obsah změkčovadel - glycerol, lanolin. Produkt může být v pevné nebo kapalné formě..

7 nejlepších novorozeneckých hygienických výrobků

Při výběru dětského mýdla je vhodné dát přednost těm značkám, které se osvědčily. Zvláštní pozornost rodičů si zaslouží tyto dětské hygienické výrobky:

 1. Mýdlo od OJSC "Svoboda" "Tic-tac" pro děti. Obsahuje mandlové mléko, které vyživuje pokožku dítěte. Ostatní značkové produkty obsahují také bylinné výtažky.
 2. Mýdlo pro děti značky Nevskaya Cosmetics. Matky nejčastěji volí krémové mýdlo s heřmánkem, které má uklidňující vlastnosti, a mýdlo s řadou, která pomáhá zmírnit podráždění.
 3. Dětské mýdlo "Johnson Baby". Výrobky této značky jsou populární a mnoho rodičů dává přednost mýdlu pro děti „Johnson Baby“. Jednou z výhod je přítomnost proteinů v kompozici. Nevýhodou je však obsah barviv.
 4. Mýdlo "Bubchen" pro děti. Vhodné pro jemné čištění pleti, lze použít od prvních dnů po narození dítěte. Obsahuje extrakt heřmánku, podporuje přirozenou ochrannou bariéru pleti.
 5. Mýdlo "Chicco" "Baby Moments". Hypoalergenní mýdlo jemně čistí a zvlhčuje pokožku dítěte díky glycerinu a rostlinným extraktům v kompozici. Bez barviv a alkoholu.
 6. Krémové mýdlo "Babycoccole". Mýdlo se skládá ze čtvrtiny jemného krému, obsahuje výtažek z lotosových květů. Jemně čistí a vyživuje, vhodný i pro nejcitlivější pokožku.
 7. Mýdlové děti od společnosti Weleda. Mýdlo je založeno na olivových, palmových a kokosových olejích, měsíčku, heřmánku a výtažku z kosatců. Mýdlo s přírodním složením čistí a zvlhčuje pokožku, zabraňuje tvorbě sucha.

Závěr

Když budou rodiče vědět, co hledat při výběru dětského mýdla, budou si moci koupit skutečně kvalitní a bezpečný dětský produkt.

Články O Neplodnosti