Hlavní Bolest

Šicí dětské povlečení pro postýlky

Velký počet mladých rodičů se zajímá o otázku: jak šít dětské povlečení. Nebo možná nejlepší volbou je koupit spodní prádlo pro dítě v obchodě? Chcete-li zjistit, který je lepší, musíte porovnat výhody a nevýhody každé strany. Cena kompletního prádla je samozřejmě vyšší než obrazy zakoupené samostatně. Šití však vyžaduje hodně úsilí a času, což stejně nestačí.

Výhodou přizpůsobení je také to, že si matka sama vybere ten správný materiál v dobré kvalitě a barvě a proces, i když to bude nějakou dobu trvat, je jednoduchý i pro začátečníky. Dnes se bude uvažovat: jak zašít soupravu do postýlky pro novorozence vlastníma rukama.

Šití oděvů je zajímavé nejen pro maminku, ale i pro dítě.

Výběr správné látky

Pokud je volba provedena samostatně, pak je třeba zvážit pouze vysoce kvalitní látku, nejlépe přírodního původu. Měli byste si vybrat pouze ty typy materiálů, které mají následující vlastnosti:

 • Hypoalergenicita;
 • Ekologická čistota;
 • Zvýšené pohodlí;
 • Prodyšnost;
 • Snadné praní a péče.
Souprava musí splňovat všechny standardy kvality.

Nejlepší volbou je 100% bavlněné plátno. Ložní prádlo z něj je vhodné pro jakoukoli sezónu: léto a zimu. Rozlišují se následující třídy bavlněných tkanin, které se od sebe liší typem tkaní nití:

 • Kaliko Je hypoalergenní, umožňuje průchod vzduchu z obou stran a má vysokou odolnost proti opotřebení, ale je na dotek tvrdší než jiné typy a vyžaduje řádné praní nebo začíná mizet;
 • Kartoun. Materiál je přirozený a příjemný na dotek. Je také prodyšný, ale na rozdíl od hrubého kalika nevyžaduje zvláštní péči. Jeho nevýhodou je rychlé opotřebení a ztráta jasu (barvy) v průběhu času. Ideální pro děti ihned po propuštění z nemocnice;
 • Satén Má vynikající odolnost proti opotřebení, není elektrifikován a nekrčí se. Kromě toho si satén po opakovaném mytí udržuje svůj vzhled a dobře přenáší teplo. Nemá žádné charakteristické minusy;
 • Popelín. Perfektně prochází vzduchem a odpařuje vlhkost, je nenáročný na praní a neshromažďuje statickou elektřinu. Prakticky žádné negativní vlastnosti, ale mohou se při praní v horké vodě scvrknout;
 • Bambus. Má vysokou pevnost a antimikrobiální účinek. Pohlcuje vlhkost a pachy. Nevýhodou jsou vysoké náklady;
 • Flanel. Měkký na dotek a po omytí je ještě měkčí. Rychle zadržuje teplo a nezpůsobuje alergické reakce. Méně: tvorba cívek v průběhu času, stejně jako silné zmačkání.

Rozměry a měření

S měřením prádla je vše jednoduché, jako u dospělých, u dětí existuje rozdělení prádla na jedno, jeden a půl a dvakrát. Je šitý ve dvou standardech: evropské a ruské. Dětské povlečení stojí za šití na základě růstu a vašich vlastních preferencí. Obecně norma definuje pro děti následující velikosti:

 • Povlečení - 110 - 120 centimetrů až 140-150 centimetrů;
 • Postel - 100-120 centimetrů po 138-160 centimetrů;
 • Polštáře - 40 x 60 centimetrů.

Důležité! Dětská souprava se liší od dospělé nejen velikostí, ale někdy i svazkem. Jedním z rysů je přítomnost elastických pásů, které připevňují plachtu k matraci. To zabraňuje zmačkání listů ráno a zajišťuje nejlepší kvalitu spánku pro dítě, které často hází a otáčí se v noci..

Šicí textilie

Chcete-li získat přesně takové množství tkaniny, které potřebujete pro šití, a neudělat chybu ve velikosti, musíte změřit každý atribut:

Svým stávajícím spodním prádlem můžete měřit ještě více. Můžete vypočítat podle standardních velikostí, aniž byste se pohybovali po domě pomocí pravítka pomocí čísel velikostí uvedených v předchozí části. Je třeba také poznamenat, že plátno musí být zakoupeno o 10 nebo 15 cm více, než je požadováno. Tkanina se často „posadí“ a při šití může být nutné výrobek prodloužit o několik centimetrů déle.

Příklad řezání dětské povlečení

Jak šít povlečení v postýlce vlastními rukama

Než začnete šití, musíte na to připravit všechny potřebné nástroje:

 • Tkanina, jejíž šířka bude od jednoho a půl metru délky čtyř metrů;
 • Hustý materiál pro strany;
 • Nitě a jehly;
 • Šicí stroj;
 • Nůžky a špendlíky;
 • Páska a pravítko;
 • Pastelky nebo zbytky;
 • Pěnová pryž a železo.

Kromě toho potřebujete dobrou náladu a volný čas. Práce prováděná ve spěchu bude mít odpovídající kvalitu.

Řezání je stejně důležité jako šití

Polštáře

Šití povlaku na polštář je jednoduché, ale musíte dodržovat přesnost. Chcete-li to provést, musíte složit vzor a postupujte podle pokynů:

 • Z plátna změřte kus tkaniny o rozměrech 70 x 50 cm a složte jej přední stranou dovnitř;
Polštář vzor
 • 30 cm roh, který zůstal z řezu, by měl být zabalen na vrchol, aby se vytvořil ventil, který zabrání vypadnutí polštáře z polštáře;
 • Složte boky a přišijte je nejprve na přední stranu a poté na nesprávnou stranu;
 • Je žádoucí hotový produkt napařit a žehlit.

Prostěradlo

Plech je vyroben několika způsoby: na elastickém pásu a obvyklým způsobem. U první metody je postupná instrukce následující:

 1. Vystřihněte kus látky a z každé strany udělejte pár centimetrů. Získejte kus o délce 145 a šířce 115;
 2. Tkejte látku jednou nebo dvakrát na každou stranu a začněte ji sešívat. Hotové hrany nevypadají moc krásně, takže mohou být také ohnuty;
 3. Produkt by měl být také žehlen, zejména okraje..
Vzor šití listů

Druhý typ prostěradla je vhodný pro aktivní miminka. Šití je obtížnější, ale podle pokynů vše dopadne:

 1. Řezaná textilie 120 x 150 cm;
 2. Přeložte jej čtyřikrát a změřte čtverec 20 x 20 v pravém horním rohu;
 3. Odřízněte jej nůžkami a pak rohy sešijte a položte je;
 4. Hem všechny strany, s ohledem na místo pro elastický, který bude nosit později;
 5. Vložte elastický materiál do plechu a protáhněte jej po všech jeho stranách a poté na lem.

Důležité! Fólie s elastickým pásem by měla být pevně, ale ne pevně, položena na matraci, aby ji nebylo možné otřít pouhým otočením těla. Pokud se nenosí, musíte elastickou gumu vyměnit za delší nebo naopak, pokud dojde k pádu fólie,.

Povlečení

K tomu potřebujete řez s rozměry 210 x 290 cm. Měli byste to okamžitě vyzkoušet na přikrývce a ujistit se, že tam jde. Další akce jsou následující:

 1. Přeložte látku na polovinu a zpracovejte horní a dolní část;
 2. Po stranách je ponecháno 40-50 cm tkáně pro otvor pod přikrývkou;
 3. Vylijte díru páskou nebo ji podle potřeby zpracovejte;
 4. Produkt nažehlujte železem a narovnejte všechny rohy a švy..
Hotová přikrývka

Příruby v postýlce

Obruby jsou užitečnou věcí, která může chránit děti před rány na větvičkách. K jejich výrobě potřebujete hustší látku, kterou si musíte koupit samostatně. Lze to provést takto:

 1. Vytvořte vzorek stran obdélníkového tvaru. Tkaniny 40 až 60 jsou řezány po délce postele, podél šířky - 40 x 120;
 2. Ořízněte okraje šitím na pásky nebo stuhy, abyste svázali své postele;
 3. Otočte strany dovnitř a vyplňte je pěnou pro měkkost;
 4. Do každého výrobku přišijte zip, abyste během praní vytáhli pěnu;
 5. Rozložte a zpevněte strany podél postele.

Jak vyzdobit sadu dětské povlečení

Hotovou soupravu lze také ozdobit. V tomto oboru by měl každý ukázat představivost a péči. Rovněž je třeba mít na paměti, že dítě leží v posteli a může si do úst vložit dekorační prvek, což může být nebezpečné.

Sada můžete ozdobit vyšívanou krajkou, volánkami, volánkami, širokými stuhami. Důrazně se nedoporučuje používat knoflíky, zipy, kamínky a korálky. Mohou spadnout nebo být odtrženy a dítě je zvědavě spolkne..

Ozdoba na krajkový polštář

Užitečné tipy pro dokončení práce

Až bude souprava připravena, musíte ji znovu důkladně omýt, osušit a vyžehlit, abyste zjistili, zda se prádlo usadilo. Poté můžete bezpečně naplnit polštáře do polštářů a přikrývku do přikrývky. Pokud se vám tento proces líbil, můžete pro postýlku vytvořit několik sad a měnit je po jedné. Každý z nich může být zdoben svými vlastními prvky..

Důležité! Před použitím byste měli pečlivě zkontrolovat, zda v látce nejsou nějaké jehly nebo špendlíky. Je docela možné a dříve či později bude dítě zraněno nebo dokonce způsobí nenapravitelné poškození zdraví.

Krásné dětské povlečení pro inspiraci

Zde je výběr krásných dětských postelí, které vám pomohou inspirovat se a pochopit, co přesně chcete vyrobit, jakou látku a jak ji později vyzdobit..

Souprava dinosaurů

Šití dětského povlečení je tedy jednoduché a zábavné i pro začátečníky, nemluvě o pánech jejich řemesel. Nezávislým výběrem materiálu a šitím můžete nejen ušetřit peníze, ale také přinést potěšení sobě i vašemu dítěti.

Ložní soupravy pro postýlku s postranními stranami

Můžete si koupit jedinečné a krásné sady pro novorozence od nás. Standardní výbava zahrnuje přikrývku, polštář, sadu povlečení (prostěradlo, povlečení, povlak na polštář), ochranné strany. K dispozici jsou možnosti s vrchlíkem a rozpětí.

Naše sady jsou šity pro různé modely postýlek. Můžete si koupit sadu dětských postelí v kulatém nebo oválném provedení nebo standardní obdélníkovou postel.

Všechny naše soupravy jsou šity z přírodních tkanin: kaliko, satén nebo měkký satén. Hrubé kaliko má větší strukturu tkaniny, velká vlákna, velmi silné a trvanlivé. Satén je hladký, tkaní tenkých nití, struktura tkaniny je téměř neviditelná, hedvábný přední povrch. Měkký satén - hustá tkanina tenkých mikrovláken, dvojité tkaní nití, měkké a sametové, trvanlivé.

K dispozici je celá řada možností, jako kompletní sady s kónickým hnízdem, jakož i jednotlivé položky.

Tkanina může být potištěna a hladká. Barevné schéma od veselých, pozitivních a energických barev po uklidňující a uklidňující, uvolňující stres.

V našem obchodě více než sto modelů pro každý vkus a rozpočet.

Všechny sady jsou navrženy designéry a zohledňují všechny moderní technologie pro zajištění pohodlí pro děti.!

Lůžkoviny pro novorozence v postýlce: velikosti, tipy na výběr

Matrasik »Bytový textil» Pro školky »Povlečení pro novorozence v postýlce: velikosti, tipy na výběr

A pak přišel ten radostný okamžik setkání s vaším malým zázrakem. Slavnostní okamžik propuštění a dlouho očekávané setkání vás a vašich drobků doma. Dětský pokoj by měl být již v době, kdy se dítě objeví, plně vybaven. Nebudeme říkat, že by mělo být pro dítě jasné, čisté a pohodlné. Samozřejmě je třeba připravit všechny potřebné lůžkoviny pro novorozence.

p, blockquote 2.0,0,0,0 ->

 • Nejdůležitější příslušenství pro novorozence
 • Ložní prádlo
 • Lůžkoviny pro novorozence
  • Velikosti povlečení pro postýlku
  • Naše doporučení
p, blockquote 3,0,0,0,0,0 ->

Důležitou roli v životě dítěte hraje spánek, který by měl být klidný a bezpečný. Proto je třeba přistupovat opatrně k výběru postelí pro novorozence v postýlce. Koneckonců, látka, ze které jsou vyrobeny, je tím, co dítě poprvé kontaktuje.

p, blockquote 4,0,0,0,0,0 ->

Zde je několik nuancí, které by měly být věnovány pozornost budoucím rodičům, jakož i těm, kteří plánují předložit povlečení pro novorozence jako dárek.

Bezpečnost

První a nejdůležitější věc, kterou je třeba zvážit, je složení látky. Bavlna je nejlepší pro praní. Dokonale propouští vzduch, pomáhá zabránit přehřátí nebo podchlazení dítěte. Ta je velmi důležitá, protože u novorozenců jsou mechanismy termoregulace stále nestabilní. Materiál by neměl vyvolávat alergické reakce, které často ovlivňují malé děti..

p, blockquote 6.0,0,0,0,0 ->

Normy GOST pro domácí výrobce, kteří šijí dětské povlečení, umožňují použití pouze 100% bavlny. Pro zahraniční dodavatele neexistují žádná omezení, takže byste měli štítek věnovat pozornost. V každém případě by měl mít prodejce certifikát kvality, je třeba se na něj podívat. Teprve pak si můžete být jisti bezpečností zboží.

p, blockquote 7,0,0,0,0 ->

p, blockquote 8,0,0,0,0 ->

Ujistěte se, že na prádle nejsou žádná tlačítka. Kdykoli se mohou tiše uvolnit a skončit v ústech dítěte. Je lepší koupit zboží na suchý zip nebo na zip. Přestože blesk musí zkontrolovat spolehlivost svých malých prvků.

p, blockquote 9,0,0,0,0 ->

Pokud jsou na plachtě, povlečení nebo na polštáři švy, musí být pečlivě vytvořeny. V ideálním případě jsou vyrobeny vnitřní a téměř neviditelné, aby nedráždily citlivou pokožku dítěte. Obecně je perfektní volbou bezproblémové spodní prádlo..

Složení a velikost soupravy

Při nákupu povlečení pro novorozence je třeba znát velikost matrace. Parametry kolébky jsou zpravidla standardní - 120/60 cm. Pokud je však sada zakoupena jako dárek, je lepší ji vyjasnit. Může se ukázat, že rodiče si objednali individuální designovou postýlku nebo plánují koupit kolébku, pro kterou nebudou fungovat standardní velikosti povlečení.

p, blockquote 11,0,0,0,0 ->

p, blockquote 12,0,0,0,0 ->

Aby byl váš spánek co nejpohodlnější, doporučujeme si přečíst článek o anatomických polštářích Dormeo.

p, blockquote 13,0,0,0,0 ->

Pokud jde o úplnost, zde je výběr velmi široký. Vše záleží na konkrétních preferencích. Standardní sada ložního prádla pro novorozence může zahrnovat povlečení, povlak na polštář, povlečení. Stává se, že sada obsahuje také speciální plochý polštář, přikrývku a ochranné okraje.

p, blockquote 14,0,0,0,0 ->

p, blockquote 15,0,0,0,0 ->

S největší pravděpodobností bude pro první rok života dítě potřebovat jednu kompletní sadu, která zahrnuje všechny výše uvedené, stejně jako 5-6 odnímatelných prostěradel a 2-3 další přikrývky a povlaky na polštáře.

Pohodlí

Pokud je dítě velmi aktivní, je lepší zvolit polštář s elastickou páskou, takže mu to nebude zablokovat. Na něm nebudou žádné záhyby, které mohou také způsobit podráždění kůže. Věnujte pozornost doporučením pro praní a žehlení. To je také velmi důležité, protože často je nutné prát a žehlit ložní prádlo pro velmi malé.

p, blockquote 17,0,0,0,0,0 ->

Barevné spektrum

Psychologové a pediatrové doporučují vybrat dětské postýlky v postýlce pro děti v uklidňujících barvách. To nemusí být nutně bílé. Vhodné jsou také jemné růžové, modré, béžové, krémové a karamelové odstíny. Faktem je, že světlé kresby, barvy, mohou dítě nadmíru nadchnout a narušit tichý spánek. Když je dítě o něco starší, mohou se v postýlce objevit malované postavy, aby si je mohl prohlédnout.

Trh s dětskými výrobky v naší zemi nabízí lůžkoviny v různých cenových segmentech. Je však třeba si uvědomit, že drahé neznamená dobré. Na druhou stranu je nepravděpodobné, že kvalitní produkt bude stát méně než 300 rublů. Obecně platí, že při nákupu byste se neměli soustředit pouze na cenu. Vždy musíte zkontrolovat kvalitu zboží.

p, blockquote 20,0,1,0,0 ->

p, blockquote 21,0,0,0,0 ->

To vše si musíte pamatovat, když stojíte v obchodě poblíž police, kde leží povlečení pro novorozence. A teprve potom si můžete být jisti, že dítě bude spát v pohodlí a bezpečí, nebude náchylné k alergickým reakcím, a jeho rodiče budou šťastní a něžní, aby mohli sledovat ten nejcennější poklad - spící dítě.

p, blockquote 22,0,0,0,0 ->

Nejdůležitější příslušenství pro novorozence

 • Postýlka: může být pravoúhlá, standardní velikosti 120x60 nebo oválná a ve tvaru kolébky. Vše záleží na vaší preferenci. Ale pokud obyčejná postel standardních rozměrů 120x60, můžete vydržet až tři roky věku dítěte. Toto lůžko ve formě kolébky bude muset být vyměněno za 4-6 měsíců, protože je určeno pouze pro novorozence a když se vaše dítě začne sedět - toto lůžko pro něj nebude bezpečné.
 • Matrace: vybereme také velikost postýlky. V tomto případě je pro lůžko standardní velikosti vhodná matrace o velikosti 120x60. Plnivo může být úplně jiné, kokosová vlákna, polyuretanová pěna, pružinový blok. Zde je klíčovým bodem tuhost a šetrnost k životnímu prostředí. Dítě se rodí s neúplně tvarovanou páteří, proto správný výběr matrace pro dítě určuje, jak dobře se bude formovat.
h2 7,0,0,0,0 - ->

Ložní prádlo

 • Deka: zpravidla pro novorozence potřebujete alespoň dvě přikrývky - zima - hustší a kola - léto, tenčí. Velikosti přikrývek jsou standardní 110x140. Tato velikost bude stačit na to, aby chránila vaše dítě, když spí. Výplně přikrývky mohou být různé: bambus, umělá chmýří labuť, hollofiber, velbloudí vlasy, ovčí vlna.
 • Bambus je nealergenní materiál, který je ideální pro dětské přikrývky. Dobře prochází vzduchem, nezpůsobuje alergie, při mytí neztrácí své vlastnosti. Deka vyrobená z takové výplně bude teplá a lehká. V péči je nenáročný, lze jej bezpečně prát v pračce a cena takových výrobků je více než dostupná.
 • Umělá chmýří labuť - nezpůsobuje alergie, lehké, elastické a antibakteriální plnivo. Svůj název získala díky vnější podobnosti s chmýří přírodních labutí. Pokud jde o kvalitu, toto plnivo podle některých parametrů dokonce překonává přirozenou chmýří labutí, konkrétně nezpůsobuje alergie, je lehké, elastické a antibakteriální - roztoči, houby nebo plísně se do něj nikdy nedostanou. Přikrývky s takovým plnivem lze snadno prát v pračce. Snadná údržba a skladování, velmi měkká a lehká. Absorbujte a nevydávejte absolutně žádné pachy.
 • Hollofiber je netkaný materiál sestávající z dutých vláken, která jsou pájena dohromady a jsou při vystavení vysoké teplotě svázána se spirálou. Díky výrobní technologii tohoto plniva je materiál odolný vůči praní, stlačování a úpravě páry. Přikrývky z takového plniva lze prát v pračce a žehlit. Deka dokonale prochází vzduchem, neabsorbuje vlhkost, absolutně nezpůsobuje alergie, neshromažďuje prach. Hollofiber, ekologický materiál, který je ideální pro výrobu podestýlky, a to i pro kojence.
 • Velbloudí vlasy jsou velmi teplé výplně, které vám umožňují trvale udržovat tělesnou teplotu. I lehké přikrývky z velbloudové vlny budou velmi teplé, ale nedovolí přehřátí těla a udržení jeho teploty. Vlhkost na nich nevydrží, velmi rychle se vypařuje z povrchu. Proto dobře drží teplo a chrání před vlhkostí. Tyto přikrývky a polštáře jsou oceňovány pro svou lehkost, měkkost a vysokou trvanlivost. Péče o ně zahrnuje chemické čištění..
 • Ovčí vlna - ovčí přikrývky jsou řádově levnější než přikrývky vyrobené z velbloudové vlny, ale hlavní vlastnosti nejsou o nic horší. Léčivé vlastnosti plniva z ovčí vlny jsou široce popsány. Přikrývky s tímto plnivem dokonale udržují tělesnou teplotu a dokonce se používají pro kojení předčasně narozených dětí, protože vám umožňují udržovat optimální tělesnou teplotu, dokonale nechat přivádět vzduch a umožnit vám zůstat v suchu bez absorpce vlhkosti. Vzhledem k vysokému obsahu ovčí vlny - lanolinu (přírodní antiseptikum) je tato přikrývka vhodná pro děti, které často trpí nachlazením. V péči jsou náročnější, jak navrhují - chemické čištění.
p, blockquote 23,0,0,0,0 ->

Polštář pro novorozence je nabízen ve velikostech 40x60. Výplň je stejná jako přikrývky. Vezměte prosím na vědomí, že vrchní látka - povlak na polštář, musí být přírodní a musí být vyrobena ze 100% bavlny.

Lůžkoviny pro novorozence

Sady pro postýlky pro novorozence se zpravidla skládají z: polštářů, prostěradel a přikrývky. Často to také zahrnuje boky pro postýlku. Všechny betlémové sady zakoupené pro novorozence nebo do-it-sami sady by měly být vyrobeny pouze z přírodních bavlněných tkanin, které jsou nabízeny v obchodech v obrovském množství pro každý vkus a rozpočet, od levných šimpanzů, kalichů, popelínů, perkálů až po Vyšší cena: ranfors, satén.

p, blockquote 25,0,0,0,0 ->

Ložní prádlo v postýlce bude používáno pravidelně, protože novorozenec tráví většinu času ve snu a měl by být ve své kolébce pohodlný a útulný. V prvních měsících života vašeho malého chlapce se musí ložní prádlo prát poměrně často, takže věnujte pozornost kvalitě textilie, měla by být odolná a odolná vůči vymývání barvy během praní. Pouze správná volba přírodních a kvalitních souprav v postýlce vás potěší svými kresbami po dlouhou dobu, protože nezmizí ani nesedí, a to ani při velkém počtu praní.

p, blockquote 26,0,0,0,0 ->

Barva podestýlky pro dítě ovlivňuje kvalitu spánku - říkají psychologové. Proto si vyberte sady v posteli s neutrálními tóny postele, které nezpůsobí nadměrný emoční stres a nezlobí dítě.

Velikosti povlečení pro postýlku

 • Povlak na polštář, velikost 40 × 60
 • Plech je 100 × 150 cm, nebo na elastickém pásu 60 × 120 cm + Deska - 20 cm.
 • Povlečení - 112 × 145 cm.
 • Strany v postýlce. Obvykle čtyřstranné. Chrání dítě před šokem a tvrdým světlem. Ve svém hnízdě vytváří další útulnost a pohodlí. Kryty bočnic by měly být rovněž vyrobeny z přírodních bavlněných tkanin. Rozměry stran jsou následující: na pravé a levé straně postýlky 40 × 120 cm., V hlavě a nohou 40 × 60 cm.
p, blockquote 27,0,0,0,0 ->

Soupravy dětských postýlek se obvykle prodávají společně - jedná se o přikrývku, polštář, boky a sadu ložního prádla pro novorozence. Často je výhodnější koupit takovou kompletní sadu, protože je levnější v ceně a barvy budou ve stejném barevném schématu, to znamená, že strany budou v souladu s ložním prádlem. Při nákupu podestýlky pro novorozence nebo při výrobě z vlastních rukou investujte veškerou lásku a něhu a váš malý zázrak to určitě ocení.

Naše doporučení

 • Příběh vzhledu dětského povlečení „Spiderman“
 • Připravte se na výpis pro novorozence: vyberte společně
 • Nastavte v postýlce pro novorozence: vyberte si společně
p, blockquote 28,0,0,0,0 ->

Dětské povlečení: textilie

Chcete-li se vyhnout alergickým problémům s pokožkou dítěte, jako je vyrážka, podráždění a zarudnutí, musíte k výběru tkáně přistupovat odpovědně. Syntetika je samozřejmě levnější a ne tak pomačkaná, ale materiál pro dětské lůžkoviny by měl být stále přírodní, to znamená, hygienický, šetrný k životnímu prostředí a bez škodlivých nečistot. Měkké, prodyšné, lehké a hygroskopické látky jsou vhodné pro pohodlí a dobrý spánek dítěte..

p, blockquote 30,0,0,0,0 ->

Výrobci dětského povlečení nejčastěji používají pro šití takové přírodní bavlněné tkaniny:

p, blockquote 31,0,0,0,0 ->

kaliko, satén, čintz, flanel, popelín, supercotton.

p, blockquote 32,0,0,0,0 ->

Povlečení pro děti je důležitým aspektem jejich hygieny a vyžaduje časté praní, proto je lepší, aby byl materiál hustý a odolný.

Barvy dětské povlečení

Pro novorozence je nejlepší prádlo v pastelových barvách s minimálním množstvím barviva. Není však nutné dávat přednost monofonním barvám, protože pro drobky pro vývoj musíte kolem sebe pozorovat něco fascinujícího. Dobrou volbou by byla sada dětské povlečení s obrázkem medvědů, kachen, květin, motýlů, mraků, měsíce atd..

p, blockquote 34,0,0,0,0 ->

Starší děti budou mít rád přikrývky a polštáře s kresbami svých oblíbených kreslených postaviček a knih. Nyní na trhu existuje poměrně velký výběr textilu pro různá dětská témata, dokonce existuje i 3D povlečení s obrázky, které se zdají být objemné a zářivé.

p, blockquote 35,0,0,0,0 ->

Při výběru barev oblečení musíte také vzít v úvahu temperament a charakter dítěte: je lepší zdržet se nakupování jasných a křičících postelí pro vzrušující dítě.

Velikosti dětské postýlky

Před výběrem dětské postýlky v postýlce je nejlepší provést měření matrace, polštářů a přikrývek předem. Pokud plánujete nákup ochrany a přístřeší pro postýlku, nebude správné zjistit délku a výšku stran a čepu.

p, blockquote 37,0,0,0,0 ->

Dětské povlečení pro kojence má obvykle standardní velikosti:

p, blockquote 38,0,0,0,0 ->

list 100x150 cm,

p, blockquote 39,0,0,0,0 ->

Povlečení 100x140 cm,

p, blockquote 40,0,0,0,0 ->

povlak na polštář 40x60 cm.

p, blockquote 41,1,0,0,0 ->

Protože u novorozence často dochází k incidentům, i když je v jednorázových plenkách, stojí za zvážení koupě utěrky na matraci a několika náhradních listů. Přikrývka přikrývky je velmi důležitá: pokud chybí, pak vířící dítě může vylézt dovnitř, a pokud na knoflíky, pak je dítě může vložit do úst, což je také nebezpečné.

p, blockquote 42,0,0,0,0 ->

Velikost dětského povlečení se liší v těchto limitech:

p, blockquote 43,0,0,0,0 ->

list 150-180x210-260 cm,

p, blockquote 44,0,0,0,0 ->

povlečení 142-160x210-220 cm,

p, blockquote 45,0,0,0,0 ->

povlak na polštář 50x70 cm nebo 50x50 cm.

p, blockquote 46,0,0,0,0 ->

Rozměry ochranného ráfku se také liší a závisí na velikosti postýlky. Délka se počítá na 3 nebo 4 stranách postýlky a může být od 240 do 380 cm; výška - od 30 do 65 cm.

Důležité pokyny pro výběr dětské postýlky

Švy na dětské ložní prádlo by měly být vyrobeny z odolných nití a dobře vytvořené..

p, blockquote 48,0,0,0,0 ->

Je žádoucí, aby materiál, ze kterého je dětská podestýlka vyrobena, měl hladkou strukturu. Různé vložky, krajky a aplikace mohou dítěti způsobit nepohodlí..

p, blockquote 49,0,0,0,0 ->

Zápach lepidla, barvy nebo jiných chemikálií je na povlečení nepřijatelný, maximum je lehká vůně nové tkaniny.

p, blockquote 50,0,0,0,0 ->

Před použitím je třeba ložní prádlo pro děti umýt při nejvyšší možné teplotě pomocí hypoalergenních detergentů. Rovněž to neublíží vyžehlit vaše oblečení horkou žehličkou.

p, blockquote 51,0,0,0,0 ->

Sada ložního prádla - je lepší si vybrat?

Trh produkuje širokou škálu vzorů podestýlky. Jejich funkcí je jak velikost, tak i paleta barev, ale co je nejdůležitější, všechny tyto typy se liší složením tkaniny. Mnoho kupujících při výběru vhodné sady se podívat na složení tkaniny, protože cena a kvalita na tom závisí. Kromě toho, nejvíce preferují koupit pouze přírodní tkaniny, protože jsou příjemné pro tělo, nezpůsobují podráždění a statickou elektřinu.

p, blockquote 53,0,0,0,0 ->

Některé a nejběžnější typy tkanin:

 • Len je ušlechtilý druh přírodních látek přírodního původu a je oblíbený mezi kupujícími, kteří dávají přednost nákupu výhradně přírodních materiálů. Charakteristickým rysem tohoto typu tkaniny je, že lně je univerzální, pokud jde o použití v létě i v zimě. Schopnost zadržovat teplo a také ho snadno odstranit z těla je pro tělo opravdovým uzdravením. Následující vlastnosti lze připsat minusům: prádlo samo o sobě je tvrdý materiál a hrubé, takže se jej snaží zředit syntetickými látkami, pak může být vhodné pro ložní prádlo. Minusy také zahrnují schopnost lnu zmačkat, je také obtížné jej žehlit, protože textilie má své vlastní určité tvrdé vlastnosti.
 • Hrubé kaliko je ve své kvalitě považováno za velmi spolehlivý materiál a je velmi vhodné pro ložní prádlo. Charakteristickým rysem kaliko je síla a měkkost bavlny. Předpokládá se, že hrubé kalikové sady vydrží mnohem déle než ostatní. Nevýhody zahrnují skutečnost, že hrubé kalikové sady jsou hlavně pouze domácí výrobou. Cizinci nejčastěji používají poplin.
 • Satén, stejně jako ten předchozí, je přírodní tkanina, má vznešenou vlastnost dlouhé služby, je pro tělo příjemný a snadno se udržuje. Vzhled saténu má svůj vlastní speciální lesk, který dodává prádlu luxusní vzhled. Takové soupravy jsou dražší než všechny ostatní, ale také vydrží déle. Prakticky neexistují žádné nevýhody.
 • Chintz patří k nejvíce rozpočtovým možnostem, které lze použít maximálně šest měsíců denně. V zásadě toto prádlo ztrácí svůj vzhled po prvním praní. Obecně lze chintz používat nepravidelně, například jako povlečení pro hosty. Jednorázová použitelnost tohoto materiálu je jeho hlavní minus.
p, blockquote 54,0,0,0,0 ->

Výběr prádla podle složení tkaniny je rozhodující pro celý nákup, takže k tomu musíte přistupovat moudře. Náklady významně pomáhají určit kvalitu materiálu a další nákup prádla.

Jak prát dětské povlečení

Povlečení určené pro děti má vždy přirozené složení, protože dětská pokožka je citlivá na účinky syntetických látek a netoleruje statickou elektřinu produkovanou syntetickými vlákny..

p, blockquote 56,0,0,0,0 ->

Všechny druhy tkanin používaných při šití podestýlky lze prát ve vodě s čisticími prostředky. Jako detergenty si můžete vybrat tekuté i práškové výrobky. Na trhu existuje řada dětských detergentů, kde alkalické a jiné těžké chemické sloučeniny jsou mnohem nižší než v běžných prášcích. Neexistuje také žádný parfém, který může u dětí vyvolat alergie.

p, blockquote 57,0,0,0,0 ->

Před mytím se musíte podívat na doporučení výrobce pro použití. Výchozí teplota je nad 40 stupňů. U automatických režimů existuje několik režimů a jedním z nich je dětské spodní prádlo. Existují také jiné způsoby, jak látku uchovat, například před praním je nutné otočit vnitřek ven z produktu nebo použít prášky pro barevné tkaniny k udržení barvy.

p, blockquote 58,0,0,0,0 ->

Kromě toho můžete pomocí různých balzámů zjemnit oblečení a gely přidat chuť. Při mytí dětského oblečení musíte přemýšlet o zdravotním stavu dítěte a pokusit se nepřetěžovat vzduch aroma z detergentů..

Kolik sad povlečení potřebujete?

V rodině, kde děti vyrůstají, musíte mít několik náhradních povlečení a jejich jednotlivé části, jako je prostěradlo a povlečení. Zejména pro každé dítě musíte mít 3 sady povlečení, 2 náhradní prostěradla a 1 náhradní povlečení. Množství prádla navíc závisí na věku dětí..

p, blockquote 60,0,0,0,0 ->

Malé děti od jednoho do šesti let nejčastěji vyžadují ložní prádlo, takže pro ně musíte mít několik ložního prádla - od dvou do čtyř. U dětí od šesti let může být počet sad snížen na tři, stačí mít náhradní sadu a jednu náhradní, jako u dospělých.

p, blockquote 61,0,0,1,0 ->

Kromě toho by se u několika dětí různého věku a pohlaví mělo ložní prádlo lišit také velikostí a barvou. Existují také univerzální možnosti vhodné pro každého člena rodiny.

Baldachýn

Pro postýlku má vrchlík zvláštní účel, protože Je vybrán pro krásu nejvíce. Baldachýn má však zvláštní volání - zavřít dítě před zvědavýma očima a průvanem, chránit před komáre, mouchy a jiným létajícím hmyzem v létě.

p, blockquote 63,0,0,0,0 ->

Jsou vyrobeny střechy z jejich lehkých a prodyšných materiálů, jako je chintz, organza, tyl, hedvábí. Cena těchto produktů bude záviset na ceně materiálu a vzhledu.

p, blockquote 64,0,0,0,0 ->

Barevné schéma by mělo odpovídat stranám postýlky a podestýlky, jakož i pohlaví dítěte. Rodiče se snaží vybírat pevné barvy, ne jasné, aby se dítě mohlo cítit pohodlně.

p, blockquote 65,0,0,0,0 ->

Při používání vrchlíku nesmíte zapomenout na pravidelnou ventilaci místnosti, ujistěte se, že se na povrchu vrchlíku nehromadí prach. Od té doby by dětská postýlka neměla být zakryta vrchlíkem vzduch špatně prochází tkání.

Strany pro postýlku

Dětská postýlka je hlavním místem, kde dítě tráví svůj čas na začátku života. Zde by mělo být vše nejen sterilní čisté, ale také bezpečné a samozřejmě krásné. Korálky jsou jedním ze způsobů, jak pomoci mamince vytvořit útulné prostředí pro její dítě a dítě být v bezpečí po celou dobu, kdy bude růst a vyvíjet se..

p, blockquote 67,0,0,0,0 ->

Hlavní důvody pro nákup stran v postýlce novorozence:

 • hranice chrání dítě před úderem do zdi postele;
 • díky stranám bude dítě chráněno před možným průvanem, úzkostí od domácích zvířat, prachem, různými vnějšími faktory;
 • pokud je postýlka vybavena bočnicemi, hračky uvnitř nebudou padat ven a dítě bude spokojeno;
 • design stran pomůže dítěti rozpoznat první barvy.
p, blockquote 68,0,0,0,0 ->

Nákup boků lze zahájit výběrem barevného schématu, které je vhodné pro dítě a interiér místnosti. Boky mají speciální vazby, kterými jsou připevněny k postýlce. Skládají se z látky a vrstvy paralonu. Velikost stran lze zvolit podle výšky postýlky.

p, blockquote 69,0,0,0,0 ->

Co je recyklátor pleny

p, blockquote 70,0,0,0,0 ->

? Co to vlastně je?

p, blockquote 71,0,0,0,0 ->

Jak vybrat kvalitní ohřívač lahví? Přečtěte si tento článek.

p, blockquote 72,0,0,0,0 ->

Vybíráme bezpečné mokré ubrousky pro péči o pokožku dítěte - http://klubmama.ru/sovety-roditelyam/detskie-veshhi/uxod-za-kozhej-novorozhdennyx-vlazhnye-salfetki.html

Deka v postýlce

Chcete-li si vybrat přikrývku pro postýlku, musíte použít své znalosti, zkušenosti přátel a příbuzných, protože mnoho generací rostlo na přírodních tkaninách, přikrývkách a výplních polštářů a již nyní může ocenit, jak dobré nebo špatné to je..

p, blockquote 74,0,0,0,0 ->

Zaprvé je třeba poznamenat, že výběr přírodního složení, jako je vlna a chmýří, by měl být pouze v případě, že dítě není alergické. Při použití zvířecích vlasů dochází k vysoké míře pravděpodobnosti alergií.

 • Vlněná přikrývka pro děti má mnoho výhod i nevýhod. Jeho šetrnost k životnímu prostředí, samozřejmě, potěší, stejně jako lehkost a nepřekonatelné teplo, které je cítit ihned po zakrytí. Vlněné přikrývky mohou být prošívané, pletené nebo tkané, takže si musíte vybrat velikost a tvar. Vlasy zvířat se používají z ovcí nebo velbloudů. Existují také další druhy vlny, které byste se měli podívat na štítky výrobců. Náklady na takové výrobky jsou stejné jako náklady na syntetické protějšky.
 • Přikrývky jsou oblíbené pro své složení, protože stejně jako vlněné varianty jsou pro děti velmi šetrné k životnímu prostředí a bezpečné. Mezi nedostatky lze rozlišit vlastnost chmýří, které rychle absorbuje vlhkost. Roztoči se dobře rozmnožují v chmýří, což je zdraví škodlivé.
 • Přikrývky Sintepon jsou vhodné pro děti. Syntetické vlákno dobře proudí vzduch a zahřívá se. Pro zimu a léto si můžete vybrat přikrývky různých tlouštěk, takže tato možnost je univerzální a bezpečná z hlediska alergií.
 • Holofiber v dětské přikrývce i syntetický zimníizér jsou běžnou volbou výplně. Jedná se o dutou strukturu z polyesterových vláken. Materiál má pružnost, a proto neztrácí svůj tvar, slouží po dlouhou dobu. Výjimečně měkké a teplé..
 • Vlákno Ingeo je materiál zcela šetrný k životnímu prostředí sestává z rostlinných vláken nové generace. Tento typ materiálu patří do syntetických materiálů, protože rostlinný škrob je smíchán se syntetickými složkami, ale materiál je šetrný k životnímu prostředí.
p, blockquote 75,0,0,0,0 ->

Pořízení určitého typu materiálu a výplně v přikrývce by mělo být vhodné pro zdraví dítěte. Nejprve musíte věnovat pozornost přítomnosti a nepřítomnosti alergií a astmatu.

Polštář

Různé formy a výplně pro polštáře poskytují výběr pro nákup široké škály typů. Rodiče pro své děti si mohou koupit polštář, a to jak s přírodním, tak i syntetickým, a dokonce si vybrat speciální ortopedický polštář, který bude sloužit jako prostředek k ochraně zdraví dítěte..

p, blockquote 77,0,0,0,0 ->

 • chmýří a peří;
 • bambusové vlákno;
 • syntetický zimníizér;
 • holofiber;
 • ekologické plnivo;
 • rákosová vlákna.
p, blockquote 78,0,0,0,0 ->

Velikosti polštářů mohou být od 30 cm a více. Jejich šířka a délka bude záviset na výběru. Dětské polštáře mají menší velikost než modely pro dospělé a mají menší tloušťku. Použití polštáře by mělo být zahájeno se skutečností, že dítě bude potřebovat po konzultaci s pediatrem nebo ortopedem..

p, blockquote 79,0,0,0,0 ->

Zjistěte si o výhodách anatomického polštáře pro novorozence

p, blockquote 80,0,0,0,0 ->

Termální taška na dětskou výživu - udržujte v teple!

Lůžkoviny pro novorozence. Postýlky pro dětské postýlky

Ložní prádlo je jedním z důležitých nákupů, které by se měly provádět při narození dítěte. Dítě tráví první měsíce svého života většinu času v postýlce, takže spodní prádlo pro novorozence by mělo být nejvyšší kvality. Chcete-li si vybrat dobré oblečení na spaní, musíte věnovat pozornost mnoha nuancím.

Potřebuje novorozence ložní prádlo?

Děti, které nedávno přišly z nemocnice, mohou spát až 18 hodin denně, takže dítě potřebuje ložní prádlo. Stejně jako dospělý musí i novorozenec zakoupit tyto výrobky: prostěradlo, přikrývku a povlak na polštář - to je základ dětské sestavy. Pokud dítě spí bez plenky, můžete si na prostěradlo dát jednorázovou plenu, takže nemusíte ložní prádlo prát příliš často..

V kočárku si můžete koupit pouze polštář a polštář. Místo prostěradla je vhodná běžná bavlněná plenka..

Jak si vybrat povlečení pro novorozence

Povlečení pro kojence by mělo být vysoce kvalitní a bezpečné. To znamená, že sada musí splňovat následující požadavky:

 • přírodní složení tkaniny. Materiál musí být prodyšný, hygroskopický, hypoalergenní. Bavlna je v tomto ohledu dokonalá;
 • shoda s normou státní normy. Ruští výrobci mají právo vyrábět soupravy pro kojence pouze ze 100% bavlny. Zahraniční značky mohou přidat nečistoty ze syntetických vláken, takže než si koupíte spodní prádlo pro dítě, měli byste si alespoň prostudovat štítek;
 • nedostatek malých částí. Korálky, kamínky a mašle se nejlépe hodí pro starší děti. Předměty pro kojence by neměly obsahovat prvky, které mohou být v ústech novorozence.

Kromě toho byste měli věnovat pozornost švům. Měly by být vnitřní, nenápadné a neměly by způsobovat nepohodlí dítěte.

Sada povlečení pro novorozence. Co je v něm obsaženo??

Dětská souprava může obsahovat pouze povlečení, polštáře, prostěradla nebo obsahovat další prvky. Je velmi výhodné zakoupit rozšířenou sadu se stranami, která zahrnuje také polštář, potah matrace, přikrývku. Polštář pro novorozence je nutný, aby dítě mělo měkčí spánek. Je plochý a nezpůsobí dítě nepohodlí.

Korálky jsou potřebné, aby dítě nenarazilo na tvrdé okraje postýlky. To platí zejména po 3-4 měsících, kdy se děti stávají aktivnějšími. Ze stejného důvodu má smysl zvolit list s elastickou páskou: nebude se tedy vrásčit a vytvářet nepohodlné záhyby.

Někdy novorozené ložní soupravy obsahují vrchlík pro postýlku. Tato položka vykonává pouze estetickou funkci a není požadovaným prvkem. Pokud se rodiče přesto rozhodnou pověsit vrchlík nad postel, měli by se pravidelně umývat, aby se odstranil prach a znečištění.

Fotografie dětské soupravy Sofushky od výrobce Sleepy Gnome

Tkaniny, barva

Předměty, na kterých novorozenec spí, by měly být vyrobeny z přírodních tkanin. Existuje několik možností pro bavlněné materiály, které jsou přijatelné pro výrobu dětského oblečení:

 • kaliko. Odolný, lehký, ekologický materiál. Během provozu si zachovává své vlastnosti po dlouhou dobu bez ztráty sytosti barev;
 • popelín. Dobře absorbuje vlhkost, udržuje teplo, příjemné na dotek. Téměř žádné záhyby a nevyžaduje zvláštní péči;
 • ranfors. Hustý materiál odolný proti opotřebení s hedvábnou texturou. Hygroskopický, prodyšný, snadno se udržuje;
 • satén. Tkanina je vyrobena z tenkých zkroucených nití, má lesklý lesk. Materiál je odolný proti opotřebení, odolný a dlouhou dobu si zachovává barvu. Elitní předměty jsou šity ze saténu. Cena za to je mnohem vyšší než u jiných bavlněných materiálů;
 • kartoun. Jednobarevný lehký, ne příliš teplý materiál. Chintz je hygroskopický, vhodný pro letní noci. Je to levnější než jiné bavlněné tkaniny kvůli své snadné výrobě;
 • flanel. Uvnitř je charakteristická „hromada“, takže je dobrá pro chladné období;
 • batist. Je vyroben z nejjemnějších vláken, zřídka vzájemně propojených. Tkanina je lehká, měkká, vzdušná. Nevýhodou je křehkost materiálu.

Pokud jde o květiny, spodní prádlo pro spaní by mělo být matné, aby nedošlo k vzrušení nervového systému. Pro chlapce jsou vhodné modré odstíny pro dívku - světle růžová. Univerzální možností pro novorozence jsou bílé, béžové, krémové tóny. Malý diskrétní vzor je povolen.

Kolik ložních souprav potřebujete pro novorozence??

Počet lůžkovin jednoho druhu závisí na tom, zda dítě bude spát v plenkách nebo se bez něj bude bavit. Pokud plánujete položit dítě do plenky, můžete se omezit na dvě sady. Pokud dítě spí bez plenky, musí být plachta vyměněna mnohokrát denně. V tomto případě je třeba zásobit velké množství sad.

Pro výměnu fólie není příliš časté, má smysl používat jednorázové absorpční pleny. Můžete také položit olejovou utěrku na prostěradlo a na horní část běžnou bavlněnou plenku. To značně zjednoduší život a nebude vyžadovat obrovské množství náhradního prádla.

Velikosti povlečení pro novorozence

Ruské velikosti povlečení v postýlce mohou být:

 • povlak na polštář: 35x45, 45x45 cm, 40x60 cm;
 • list: 60x120 cm (model s elastickým pásem), 80x120, 110x150 cm;
 • povlečení: 110x140 cm, 100x150 cm.

Polštář 40x60 cm, prostěradlo 110x150 cm, pokrývka přikrývky 112x147 cm se považuje za standardní. Kolébka bude vyžadovat položky menší než standardní.

Evropské a americké velikosti se mohou mírně lišit od ruštiny. Před zakoupením dětské soupravy se doporučuje změřit dětskou postýlku, polštář a přikrývku.

Fotografie: Lapetti Skandinávská dětská sada 4 položek

Výrobci, ceny

Dnes existuje mnoho ruských a zahraničních společností vyrábějících krásné sady pro novorozence. Rusko, Turecko, Itálie a další země vyrábějí sady různých materiálů a dodávají jim originální design. Nejoblíbenější značky jsou:

 • Perina (Perina). Běloruská značka, která vyrábí hotové sestavy Perina Bambino, přikrývky a pokrývky matrací pro kojence. Perina vyrábí prvotřídní prádlo z drahého saténu. Cena - asi 5700 p.;
 • Lappetti. Výrobce - Rusko. Společnost Lapetti vyrábí sady převážně univerzálních barev. Sada této společnosti o 6 položkách stojí od 5600 p.;
 • Zlatá husa. Domácí společnost zabývající se výrobou textilu pro děti. Kalico sadu 13 položek lze zakoupit za 2900 p.;
 • Feretti. Výrobce - Itálie. Cena sady 6 položek od společnosti Feretti začíná na 4100 p.;
 • Ikea. Ruská společnost, která vyrábí určité typy podestýlky a základních souprav. Sada prádla pro novorozence ze 3 předmětů lze zakoupit za pouhých 1000 r.;
 • Piccolino Polský výrobce mikrovláknových bavlněných sad. Cena sady 6 položek je asi 6900 p.;
 • Belpostel. Ruský výrobce barevných postýlek. Cena za sadu 3 položek bude asi 2500 p.;
 • Valtery. Čínský výrobce sad různých materiálů. Saténový set 3 položek lze zakoupit za pouhých 1600 p.;
 • Giovanni Baby. Ruská značka spolupracuje s Velkou Británií. Vyrábí spodní prádlo různých barev se zajímavými vzory. Cena bavlněné sady 5 kusů - 2600 p.;
 • Sofija. Domácí výrobce, který vyrábí bavlněné povlečení v jemných barvách. Sada 5 položek od společnosti Sofia stojí asi 4800 r.

Kde koupit povlečení pro novorozence?

Soupravu si můžete zakoupit v dětském pokoji v obchodech s dětským zbožím i na lůžkovinách. Nákup produktu je v internetovém obchodě výhodnější - ceny jsou obvykle nižší. Pokud vás zajímá konkrétní značka, má smysl jít na oficiální web výrobce.

Jak často potřebujete vyměnit ložní prádlo pro novorozence

I když se povlečení zdá čisté, je třeba jej jednou týdně vyměnit. Pokud dítě spí bez plenky, budete si muset povlečení každý den umýt, jakmile jsou špinavé. Čistota polštářů by měla být také pečlivě sledována, protože dítě na to může plivat.

Je třeba poznamenat, že nejen polštář, povlečení a povlečení by se měly umýt, ale také polštář s přikrývkou. Měli by být umývány odděleně od „dospělých“ věcí pomocí dětských detergentů.

Ložní prádlo je pro novorozence nezbytné a mělo by být vybráno tak pečlivě, aby bylo možné sledovat jeho čistotu. Stavebnice musí odpovídat velikosti postýlky, musí být vyrobena z přírodních hypoalergenních materiálů. Dnes si můžete vybrat sadu z požadovaného počtu položek pro postýlku jakéhokoli tvaru.

Jak ušít ložní prádlo v postýlce vlastníma rukama: velikost sady pro novorozence, předškolní dítě, dospívající

Jak dítě roste, jeho rodiče musí upravit parametry nejen postele a matrace, ale také ložního prádla. Můžete si koupit hotové ložní prádlo, nebo si ho můžete ušít sami. Chcete-li to provést, musíte vybrat vhodnou látku, protože ne všechny typy materiálů jsou vhodné pro děti. Při vytváření dětského lůžkoviny si musíte také správně spočítat jeho velikost s ohledem na věk dítěte.

Co by mělo být ložní prádlo pro dítě?

Na dětské postele, zejména novorozence a batolata, jsou kladeny vysoké požadavky:

 • Bezpečnost. Dětské polštáře, přikrývky a prostěradla jsou šité výhradně z přírodních tkanin, které dobře absorbují vlhkost, propouštějí vzduch a nezpůsobují podráždění.
 • Kvalitní. Na ložním prádle by neměly být žádné křivé švy, vyčnívající vlákna a uzly. Tyto nedostatky naznačují řemeslnou výrobu a mohou poškodit jemnou pokožku kojenců (mluvíme o různých vyčnívajících prvcích).
 • Vůně. Dětské povlečení by nemělo vonět, což může způsobit alergickou reakci..
 • Počet sad. Je vhodné mít alespoň 2-3 kusy. Listy se doporučuje zakoupit více než polštáře.
 • Nedostatek rozšíření na dětských a dospívajících prostěradlech.
 • Přizpůsobení velikosti přikrývky a matrace. Je nepřijatelné, aby se přikrývka zabloudila uvnitř přikrývky a prostěradlo sklouzlo z matrace. Kromě toho, že to pro dítě způsobí nepohodlí, mohou vytvořené záhyby na plachtě otřít pokožku a při příliš velkém povlečení se mohou zmást..
 • Odpovídá typu postele. Děti obvykle spí na samostatném lůžku, jehož standardní šířka je 0,9–1 m, délka - 2–2,1 m.

Tkaniny pro přizpůsobení dětské spací soupravy (v souladu s GOST a ve skutečnosti)

Technické požadavky na výrobu dětských výrobků pro ložní prádlo jsou stanoveny interstátní normou č. 31307-2005. Tkaniny pro tento účel by měly mít následující vlastnosti:

 • hygroskopičnost - ne méně než 15%;
 • prodyšnost - více než 100 metrů krychlových. dm na metr čtvereční m za sekundu;
 • měrný elektrický odpor povrchu - 1-1012.

Odolnost barvení materiálů používaných k šití těchto výrobků proti fyzikálním a chemickým účinkům (praní, kontakt s potem, žehlení, tření) by měla překročit normu pro skupinu „trvanlivé“.

Při nezávislém šití sady dětské postýlky je prioritou volba hmoty. Doma je nepravděpodobné, že bude možné určit, jak dobře absorbuje vlhkost, prochází vzduchem, jakou úroveň specifického elektrického odporu povrchu má. Pro správné rozhodnutí je třeba dát přednost známým materiálům. Měli by být:

 • vyvinutý výhradně z přírodních surovin;
 • lehký a jemný (tyto vlastnosti jsou zvláště důležité pro tkaniny, které se používají k šití doplňků pro děti, které ještě nenavštívily školku);
 • Nebraňte volnému oběhu vzduchu;
 • absorbují pot a další tekutiny vylučované tělem;
 • snadno se udržuje.

Velikosti prostěradel, povlečení a polštářů podle věku (tabulka)

V tabulce jsou uvedeny informace o velikosti povlečení, přikrývky a povlaku na polštář podle věku dítěte:

Účel použití prádlaRozměry výrobku, cm
ProstěradloPovlečeníPovlak na polštář
Pro novorozence100x145110x14540x60
Pro dětskou postýlku110x150112x147
Pro předškoláka115x150120x150
Pro teenagery postelPro jednoho145x215150 x 22050x70
Na jeden a půl180 x 260160 x 220

Jak šít standardní sadu povlečení?

Když samostatně šijete toto příslušenství pro dítě, musíte se zaměřit na standardní velikosti, tj. 120x60 cm. Po výběru tkaniny byste měli správně spočítat její spotřebu s přihlédnutím k parametrům prostěradla, přikrývky a povlaku na polštář a šířce látky, sestavit vzor a udělat řez. Teprve poté můžete začít šití výrobků.

Výpočet spotřeby tkáně podle velikosti podestýlky a šířky tkaniny

Nejprve musíte určit, kolik materiálu je potřeba k práci. Spotřeba textilie závisí na velikosti přikrývky, matrace a polštáře a šířce textilie, která u bavlny je 1,4, 1,5 a 2,2 m, včetně okraje. Pro kolébku je vhodná první varianta, pro postýlku a postel pro dospívající se doporučuje zvolit materiál s maximální šířkou. Při výpočtu spotřeby textilie je třeba zvážit také těsnost matrace a povolenky na švy. V prvním případě se doporučuje položit asi 10 cm hmoty, ve druhém asi 2 cm na každou stranu.

Při určování množství tkaniny pro povlak na polštář je třeba látku přeložit na polovinu, označit parametry polštáře na složené části a přidat dalších 20–30 cm ze strany jedné z volných hran. Následně to bude ventil pro toto ložní prádlo, aby nevyskočil z povlečení na polštář a vypadal upraveně..

Stavební vzory a řezný materiál

Doporučuje se vytvořit vzor a oříznout látku na velkém stole nebo v extrémních případech na podlaze. K práci potřebujete kus mýdla nebo křídy, krejčovský metr a nůžky. Je třeba postupovat podle následujícího schématu:

 1. Rozložte plátno.
 2. Od levého okraje textilie měří 1 m, položí čáru nahoru. Toto bude prázdný list.
 3. Pohybující se podél jedné z okrajů vpravo odložte stranou 1 m. Položená čára je uprostřed přikrývky. Další 1 m - konec produktu.
 4. Nakreslete 3 kolmé na koncovou linii plachty, uprostřed pokrývky peřiny a koncovou linii produktu..
 5. Na každou z těchto čar vyčleňte 1 m. Nakreslete vodorovnou čáru skrz přijaté značky. Toto je přikrývka.
 6. Ve zbývající části (pokud jsou předchozí kroky správně provedeny, zůstane kus plátna o rozměrech 0,5 x 2 m), otevřete polštář, položte 45 cm, 50 cm v různých směrech a 20 cm na ventil.
 7. Řezané polotovary podél nakreslených čar. Střed přikrývky není vyříznutý, protože to bude místo záhybu. Při řezání polštářů, bočních ploch a ventilu by se nemělo řezat, protože v předchozím případě se zde produkt ohne.

Rozměry znázorněné na obrázku umožňují šití sady pro postýlku pro novorozence, tj. Prostěradlo 1,5x1 m, povlečení přikrývky 1x1 ma povlak na polštář 0,5x0,45 m. Stejným způsobem můžete ušít výrobky s různými parametry.

Přizpůsobení

K práci budete potřebovat:

 • jehla a nit pro zametání;
 • kolíky pro fixaci látek;
 • šicí stroj.

Proces šití zahrnuje následující kroky:

 1. Šicí listy. Doporučuje se zpracovávat pouze ty strany, na kterých nejsou hrany. Aby se řez skryl, dvakrát se zkroutí o asi 1,5 cm. Čipovou tkaninu omotejte kolíky a položte basting. Před připevněním na šicí stroj vytáhněte upevňovací prvky, jinak by mohlo dojít ke zranění nebo poškození zařízení.
 2. Vytvoření přikrývky. Zpracovat všechny strany, na kterých nejsou žádné hrany, podle schématu popsaného v předchozím odstavci. Přeložte výsledný obdélník na polovinu podél vyznačené tečkované čáry. Vyvíjí se se špatnou stranou ven. Zkosené boční řezy. Rozdělte horní povrch do 3 zón, na okrajích položte 40 cm a uprostřed ponechejte 20 cm. Vytvořte náčrtky po stranách. Doporučujeme ponechat střední část volnou - bude zde otvor pro vyřezávání přikrývek. Rozložení řádků na psacím stroji. Pro zesílení švu v blízkosti otvoru a zabránění jeho rozkvětu se doporučuje tuto část upevnit šitím tam a zpět a potom kolmo k okraji produktu..
 3. Šicí polštáře. Po zpracování plátků sklopte plátno podle dříve určených záhybů dovnitř. Doporučujeme umístit otvor na polštář do horní části. Po upevnění obrobku kolíky vytvořte bastings. Odstraňte upevňovací prvky a přišijte produkt na šicí stroj.

Vlastnosti šití elastické fólie

Jakou roli hraje guma na listu? Elastická páska našitá po obvodu výrobku brání sklouznutí z matrace. Při výpočtu množství textilie pro šití plachty na elastický pásek, kromě povolenek na švy a utažení matrace, budete potřebovat dalších 5 až 10 cm textilie pro dutou část, skrz kterou bude elastická páska natažena..

Pokud je produkt natažený po celém obvodu, bude délka elastické hmoty součtem délek všech stran matrace mínus 30–40 cm. Pokud chcete elastickou vrstvu položit pouze na šířku, bude její délka 3/4 šířky matrace. Výrobní postup pro tuto možnost listu:

 1. Vystřihněte z tkaniny obdélník požadované velikosti.
 2. Nakreslete jeho rohy a pak vystřihněte čtverce stranou 17 centimetrů. Plátno můžete také dvakrát složit na polovinu a odříznout 4 volné rohy.
 3. Výřezy vytvořené na straně stehu. Chcete-li to provést, musíte ohýbat hrany se špatnými stranami, šít, převrátit dovnitř ven, znovu položit čáru a udělat trochu více odsazení od okraje než poprvé.
 4. Ohýbejte okraje obrobku tak, aby se získal uzavřený lem. Jeho šířka by měla mírně přesáhnout šířku dásně.
 5. Produkt přišijte po obvodu a nechte 4–5 cm volné, abyste mohli vložit elastickou pásku.
 6. Pomocí špendlíku položte elastický materiál po obvodu archu..
 7. Šijte do otvoru vlevo pro gumičku.

Je třeba před použitím šité předměty umýt??

Před použitím se doporučuje umýt šité produkty. Praní umožní:

 • ničit mikroorganismy, které byly na nové tkanině a nevyhnutelně se objevily, když při šití přišly do kontaktu s rukama a nástroji;
 • eliminovat pachy;
 • změkčit nepoužívané spodní prádlo.

Po umytí produktu se doporučuje žehlit nebo napařovat. Díky dodatečnému tepelnému ošetření budou ještě měkčí a zničí zbývající bakterie.

Články O Neplodnosti