Hlavní Testy

13 nejlepších výrobců dětské výživy

* Recenze toho nejlepšího podle redakční rady expertology.ru. O kritériích výběru. Tento materiál je subjektivní, nikoli reklama a neslouží jako vodítko k nákupu. Před nákupem se musíte poradit s odborníkem.

Rodiče přemýšlejí o zavedení doplňkových potravin do dětské výživy, když má dítě pět až šest měsíců. Obvykle se jedná o jídla ze strouhané zeleniny, ovoce, masa a ryb. Je to ve věku šesti měsíců, kdy trávicí systém drobků asimiluje všechny složky. Než začnete své dítě zvykat na nový vkus, důrazně doporučujeme poradit se s pediatrem, abyste vyloučili riziko problémů a vybrali správné jídlo.

Redakční rada Expertology připravila přehled 13 nejlepších výrobců dětské výživy, který představuje podle lékařů nejoblíbenější a nejbezpečnější bramborovou kaši pro děti.

Hodnocení nejlepších výrobců dětské výživy

Jmenovánímístovýrobcehodnocení
Hodnocení nejlepších výrobců dětské výživy1Semper5.0
2Gerber4.9
3Fleur alpský4.8
4HUMANA4.7
5Bebivita4.6
6Hipp4.5
7"Frutonyanya"4.4
8Agusha4.3
9Nutricia4.2
10Heinzi4.1
jedenáct"Předmět"4.1
12"Babiččina Lukaško"4.0
13Mrzák4.0

Semper

Výrobky této švýcarské značky fungovaly dobře. Chválí ji pediatrové i rodiče. Při výrobě potravin se používají pouze přírodní produkty a osvědčené recepty..

Bramborová kaše je rozmanitá, takže si můžete vybrat z mnoha možností: jahody a jablka, manga, zeleninový sauté s mořským okounem, dorado ve středomořském rizoto, telecí játra s míchanou zeleninou, bolognské špagety - jídla jsou jako v nabídce dětské restaurace. Objem sklenic je navržen pro určitý věk. Je vhodné, aby ovocné pyré v měkkých obalech, z nichž je vhodné jíst. Kaše s bramborovou kaší je také balena do stejného balení.

Mezi výhody, kromě přirozenosti, patří absence škrobu, obilovin neobsahujících mléko, plátky měkké zeleniny a ovoce. Jídlo se může pochlubit přítomností mastných kyselin, stopových prvků a olejů, které zlepšují vstřebávání hlavních složek.

První krok zahrnuje brokolici pyré, směs brambor se cuketou nebo cuketou. Prodává se v bankách nebo v měkkých balíčcích a náklady se pohybují od 50 do 150 rublů v závislosti na tom, jaký věk je určen.

Gerber

Slavná společnost Gerber se samozřejmě nemohla dostat do naší recenze. Příběh jejího vzniku začal žena, jejíž příjmení se následně stalo značkou. Jednoho dne začala Dorothy rozdrtit své dítě, pro které si vybrala společnost svého manžela. Pokus byl úspěšný, což vedlo k založení společnosti.

K dnešnímu dni se přístup ke kvalitě nezměnil: semena budoucích složek jsou pečlivě kontrolována a připravována, provádí se vícestupňová přísná kontrola. Zelenina a ovoce rostou v ekologicky čistých oblastech. Na území závodu, kde je sledována kvalita, byly vybudovány speciální laboratoře. Společnost věnuje zvláštní pozornost sterilitě..

Sortiment dětské výživy se skládá z mnoha druhů bramborové kaše: ovoce, jednosložkové, vícesložkové, zelenina s masem, mléčné ovoce. Bramborová kaše obsahuje minimum tekutiny. První krok nabízí spoustu bramborové kaše s homogenní konzistencí, která umožňuje dítěti rychle se naučit polykat. Cena dětské stravy začíná na 50 rublů.

Fleur alpský

Rozsáhlá řada produktů vám umožňuje vybrat si bramborovou kaši jak pro začátek krmení, tak pro pokračování, když už dítě vyrostlo. Dítě se seznámí s novými chutěmi, které se mu určitě budou líbit, protože litevská společnost bere recept a výběr surovin velmi vážně. Tato řada zahrnuje celozrnné, funkční, hypoalergenní a bezlepkové výrobky.

Složky použité při přípravě (ovoce, bobule, zelenina, celozrnná mouka, maso, mléko) se nakupují z ověřených farem. Technologie výroby zachovává přírodní minerály, vitamíny a minerály, takže bramborová kaše maximalizuje výhody rostoucího těla. Složení není nic nadbytečného, ​​například sůl, konzervační látky, zahušťovadla, palmový olej, barviva. Vůně a chuť bramborové kaše je stoprocentně přírodní.

Dětská výživa má zvláštní označení - „eurový seznam“, což znamená, že evropský oprávněný subjekt potvrzuje deklarovanou kvalitu biopotravin. Bramborová kaše se prodává jak ve skleněných, tak i v nealkoholických nápojích, které je vhodné vzít s sebou na cestu, aby si dítě mohlo dát sousto. Cena dětské výživy se pohybuje od 50 do 70 rublů.

HUMANA

Německá společnost není tak slavná a inzerovaná jako ta předchozí, ale to neznamená, že její výrobky jsou méně užitečné, chutné a žádané. Společnost se specializuje na výrobu biopotravin. Používané suroviny neobsahují nebezpečné inkluze, neobsahují pesticidy, hnojiva, antibiotika a jsou také důkladně testovány v továrních laboratořích..

Dětská výživa je vysoce kvalitní. Kromě hlavních složek, například ovoce nebo zeleniny, se přidává kukuřičná mouka, která dodává tělu vlákninu; jablečná šťáva, která poskytuje jemnou konzistenci, díky níž je pro dítě snadné polykat výrobek. Tyto doplňky by neměly vyděsit rodiče, protože jsou neškodní, jak potvrzují výzkumy a renomovaní pediatrové.

Bramborová kaše neobsahuje cukr, sůl, konzervační látky; vyrobené z přírodních ingrediencí; mají hypoalergenní složení; doporučeno pro diabetiky; vařené podle jednoho receptu a jsou vhodné pro kojence od 4 do 10 měsíců i pro dospělé. V sestavě kombinované a jednosložkové doplňkové potraviny. Cena dětské výživy se pohybuje od 75-190 rublů.

Bebivita

Výživa po mnoho let zaujímá první místo. Německá značka se umístila jako výrobce kvalitních potravin pro děti za přijatelnou cenu. Rodiče si cení a kladně reagují na produkt, protože je bezpečný a nejužitečnější..

Společnost vyrábí zeleninové a ovocné pyré z masa, jakož i první a druhé chody, džusy, čaje pro děti i dospělé. V roce 2017 se začaly vydávat výrobky do moskevských mléčných kuchyní. Všechny bramborové kaše se testují ve vlastních laboratořích, kde se provádí přísná kontrola kvality. Je důležité si uvědomit, že nejen finální produkt, ale také suroviny podléhají kontrole. Na umístění výroby nezáleží, protože výrobky jsou vždy kontrolovány v souladu s normami Evropské unie.

Sortiment zahrnuje bramborovou kaši s širokou paletou chutí: broskev, meruňka, dýně, švestka. Obsah cukru je minimální a nepoškozuje, ale pouze změkčuje původně kyselou chuť, díky níž je jídlo pro dítě příjemnější. Je třeba říci, že výrobce také přidává zahušťovadla ve formě rýžového škrobu nebo mouky do bramborové kaše. Ale nebojte se - jedná se pouze o 1%. Díky zahušťovadlům získává tekuté pyré nezbytnou konzistenci, která umožňuje dítěti naučit se žvýkat. Kromě toho rýžový škrob normalizuje stolici, protože udržuje normální střevní mikroflóru. Buďte opatrní pouze rodiče alergických dětí, protože tyto složky mohou způsobit alergie, proto se poraďte s pediatrem. Cena dětské výživy se pohybuje od 30 do 50 rublů.

Německá značka vyrábí od konce 19. století potraviny pro děti a konkuruje ostatním nejstarším značkám. Všechny budoucí přísady rostou na partnerských farmách in vivo a do půdy se nepřidávají žádné agresivní látky. Po odběru jsou produkty kontrolovány v laboratoři a v řadě testů jsou prováděny série testů. Během zpracování se struktura nerozpadne, což znamená, že dítě dostane potřebné Omega-3 kyseliny. Společnost tvrdí, že pyré z masa jsou vyrobeny z masa zvířat, která se krmí výhradně přírodním krmivem..

V sortimentu, kromě ovocných a zeleninových pyré, jsou ryby a zelenina a maso a zelenina, co nejblíže domácímu vaření. K výhodám patří absence cukru, soli, barviv a konzervačních látek. Linka pro první krmení značky je jednou z nejširších, což je také důležité plus. Je pravda, že cena produktů je vyšší než u konkurence - 50-200 r.

"Frutonyanya"

Domácí společnost byla dlouho milovaná mnoha rodiči. Jídlo je vhodné pro kojence od čtyř měsíců věku. Ruská dětská unie výrobky testovala a shledala je bezpečnými. Značka také vyrábí vysoce kvalitní džusy a cereálie pro dospělé děti..

První krok nabízí bramborovou kaši z jablek, dýně, květáku, cukety, mrkve. Bramborová kaše se liší ve správné konzistenci: je o něco silnější než mléko, proto pomůže dítěti naučit se polykat a žvýkat. Je velmi výhodné, že na stěnách sklenic je speciální označení, které ukazuje gramy, takže rodičům je snazší kontrolovat konzumovanou porci.

Pouze přírodní produkty, které se liší od produktů prodávaných v obchodech, přicházejí do výroby dětské výživy. Bramborová kaše neobsahuje cukr, sůl, konzervační látky. Ideální pro alergiky. Řada produktů v balení na měkké pití usnadňuje život rodičům, protože si ho můžete vzít s sebou na procházku nebo na cestu, aby se dítě mohlo kousnout. Cena dětské výživy se pohybuje od 25 do 55 rublů.

Agusha

Další domácí značka v naší recenzi. Společnost vyrábí lahodné bramborové brambory, které neobsahují škodlivé přísady. Nejen společnost je zodpovědná za kvalitu a bezpečnost, ale také ostražitý dohled nad RAMS, s nímž probíhá spolupráce. Bramborová kaše je vhodná pro kojence, včetně těch, které trpí alergiemi, protože směs nezpůsobuje zhoršení nemoci, jak potvrdili pediatři. Před prodejem projdou všechny produkty přes sedmdesát fází kontroly kvality..

Chcete-li začít s doplňkovými potravinami, značka nabízí řadu First Spoon, která zahrnuje šťouchaná sladká jablka, hrušky nebo dýně, cuketu, květák a brokolici. Tato řada zahrnuje také džusy a biokefir pro děti od čtyř měsíců, což vám umožňuje začít rozšiřovat stravu již v rané fázi.

Bramborová kaše neobsahují konzervační látky, barviva, cukr, ale obsahují měkké plátky zeleniny a ovoce, které může dítě při tréninku žvýkat. Výrobky jsou baleny ve skleněných i nápojových pytlích. Cena dětské stravy je přijatelná - 30 - 70 rublů.

Nutricia

Společnost vyrábí vysoce kvalitní doplňkové potraviny, stejně jako analog mateřského mléka a provádí výzkum v této oblasti více než deset let. V laboratořích studují problémy dětské výživy a věnují velkou pozornost těm, kteří se narodili s patologiemi a různými chorobami.

Ruští spotřebitelé znají Nutricia jako divizi Danone. Velkou popularitu samozřejmě zajišťuje výroba mléčných receptur a obilovin, ale také populární a milované dětské pyré. Značka nabízí čtyři kategorie bramborových kaší, rozdělených podle barvy: zelená (zelenina), oranžová (ovoce), béžová (jogurt s ovocem) a červená (ryby a maso). Vyrobeno z ovoce a zeleniny se doporučuje kojencům od čtyř měsíců; se zahrnutím masa - od šesti; s plátky masa - od osmi, abyste se naučili rychleji žvýkat.

Ke zlepšení trávení a dosažení potřebné konzistence se do produktů přidává sušené mléko a kukuřičná moučka - tyto složky pomáhají tělu dítěte rychleji si zvyknout na nová jídla. Neměli byste se takových přísad obávat, protože kvalita bramborové kaše byla testována a ověřena v laboratořích. Bramborová kaše se vyznačuje pečlivě vybraným složením a vyváženou chutí. Cena dětské stravy začíná od 40 rublů.

Heinzi

Ochranná známka původně z Německa byla ruským zákazníkům známa již dlouhou dobu. Řada bramborová kaše pro začátek krmení je mezi ruskými rodiči velmi oblíbená, protože výrobky jsou přirozené, jednoduché složení, správná konzistence. Děti, jak vyplývá z recenzí, jedí bramborovou kaši s velkou ochotou a rychle si zvykají na nový vkus.

Ve výrobním procesu se používají pouze suroviny šetrné k životnímu prostředí, přísně se dodržuje formulace a technologie výroby, které splňují zahraniční standardy. Díky tomu spotřebitel na výstupu obdrží bramborovou kaši z nastrouhaného ovoce, zeleniny, které se liší přirozenou a bohatou chutí. Stojí za zmínku, že v USA je značka dětské výživy uznávána jako vůdce.

Mezi výhody patří absence ochucovadel a škodlivých přísad, jako jsou příchutě, barviva a další věci, práce výhradně s certifikovanými dodavateli, formulace vyvinuté odborníky na výživu a pediatry. Náklady na dětskou výživu - 30-100 rublů.

Značka je oblíbená u rodičů, kteří začínají s doplňkovými potravinami od šesti měsíců věku. Kombinace ovoce, zeleniny, masa a lahodné džusy jsou navrženy speciálně pro tento věk. Bohužel pro menší firmy nabízí pouze bramborová kaše z cukety. Přesto se výrobky ruské značky zamilovaly do matek a otců. To vše díky vysoké kvalitě, jednoduchému složení a přijatelným cenám..

Společnost se specializuje na maso a klasické masové pyré. Jsou baleny v plechovkách, aby chránily obsah před slunečním zářením. Rodiče mají opravdu rádi tvaroh s přídavkem šťouchané brambory. Hodnocení psát, že děti jsou potěšeny a zřídka odmítají jíst, ráda pohrává s tak báječnou.

Výrobky neobsahují škrob a sůl. Cena šťouchaného masa se pohybuje od 40 do 90 rublů.

"Babiččina Lukaško"

Tato značka je mezi ruskými rodiči velmi oblíbená. To je zajištěno správným poměrem nákladů a kvality. Neexistují žádné škodlivé produkty, je to přirozené a má správnou konzistenci. Do výroby jde pouze pasterizovaná a vařená zelenina s ovocem. Výrobní proces nezasahuje do zachování všech živin, které následně přinášejí prospěch vyvíjejícímu se organismu.

První krok se skládá z následujících pyré: s květákem, cuketou, žlutou dýní, brokolicí, jablky, hruškami atd. Sůl a cukr, které nejsou součástí složení, neskreslí chuť, což znamená, že si dítě zvykne na správné jídlo již od dětství..

Suroviny jsou dodávány z osvědčených farem, použití GMO, látek určených k aromatizaci, barviv, konzervačních látek je vyloučeno. Balení se provádí ve sklenicích a v nealkoholických nápojích. Cena dětské výživy se pohybuje od 30 do 100 rublů.

Mrzák

Společnost bere na zpracování bere produkty z jejích farem. To zaručuje kupujícímu vynikající kvalitu. Nepřítomnost barviv, konzervačních látek a jiných škodlivých složek činí směs co nejpřirozenější. Bez nákupu surovin a nákladů na dopravu se konečné náklady sníží. Výroba je prováděna na vysoce přesných zařízeních vytvořených technology pracujícími ve společnosti, dodržovány jsou také všechny normy.

Sortiment chutí je rozmanitý, takže výběr je obrovský: pokrmy ze zeleniny, ovoce, kombinované. Do některých pyré byla přidána minimální množství cukru, aby se odstranil přebytek kyseliny. Toto je napsáno na přední straně, takže to nebude pro rodiče neočekávané překvapení. Výrobek neobsahuje sůl, konzervační látky, barviva, což znamená, že je ideální pro alergiky.

Směsi se prodávají ve sklenicích a krabicích. Náklady na výrobky ve skleněných obalech se pohybují od 50 do 70 rublů a v lepenkových obalech - 25 až 30 rublů.

Pozornost! Toto hodnocení je subjektivní, není reklamou a neslouží jako vodítko pro nákup. Před nákupem se musíte poradit s odborníkem.

Která dětská výživa je lepší

Jaká je nejlepší kojenecká výživa pro novorozence?

Existuje mnoho produktů vytvořených pro plnou výživu kojenců. Kojení může být bezbolestně nahrazeno upravenými směsmi, které jsou co nejblíže složení mateřského mléka. Například kojenecká výživa značky Kabrita Gold, která se vyrábí na základě kozího mléka. Ke stimulaci prospěšné střevní mikroflóry přidali výrobci prebiotika ke směsi. Takový produkt nezpůsobuje alergické reakce u dítěte a saturuje tělo vitamíny..

Kteří výrobci dětské výživy jsou lepší? Svědectví rodičů a doporučení pediatrů pomohly identifikovat vůdce:

 • Similac, Friso, Nestle, Kabrita, Nutrilon (pro absolutně zdravé děti);
 • Nutrilon Premium Pre, Friso Frisopep, Nutrilak Premium Pre, Nestle Pre Nanfor (pro děti s nízkou hmotností);
 • "Baby", Hipp, Friso, Similac, "Agusha", Nestlé (pro normalizaci trávení).

Kompozice ke zlepšení zažívacího traktu obvykle obsahují probiotika a prebiotika. Vitaminy a minerály se také přidávají do směsi pro správnou výživu..

Pro krmení od 5 měsíců můžete použít rostlinné a ovocné výrobky. Například bramborová kaše „Frutonyanya“ nebo „babiččina koš“. Tělo dětí je dobře absorbováno bramborovou kaší ze zelené zeleniny a ovoce (cuketa, brokolice, jablka, hrušky). Chcete-li určit, která společnost je nejlepší společností pro kojeneckou výživu, doporučujeme vám pečlivě prostudovat tabulku.

Tabulka 1. Vlastnosti hlavních značek dětské výživy

Typ produktuFunkceNejlepší značky
SměsiPalm zdarmaSimilac Premium, Nutrilak Premium
Antireflux (z častého vyplivnutí)Nestlé Nan, Humana, babiččina koš, Bellact
AntialergenníHipp HA, Nestle, Nutrilak
Ovesná kašeRýže (s ovocem)Heinz, Winnie, Agusha
Pohanka (může být v mléce s přísadami)Baby, FrutoNanny, Bebi
Multigrain s ovocemNestlé, Semper
Bramborová kašeZeleninaPlenka, Gerber
Ovoce"FrutoNanny", "Koš babičky", Gerber
PolévkaSe zdravou zelenou zeleninou a mletým masem z krůtího, kuřecího, králíka nebo tele. Může být podán od 6 měsíců.Bebivita, Fleur Alpine

Důležité!

Pediatrové důrazně doporučují krmit novorozence jídlem bez dlaní. Zabraňuje vstřebávání vápníku a vitamínů, které jsou nezbytné pro rostoucí tělo dítěte.

Jaká je nejlepší kojenecká výživa

Pokud si pro dítě vyberete doplňkové jídlo od šesti měsíců, pak je dobrou volbou protialergická brokolice, cuketa nebo květák. Podle recenzí rodičů jsou dokonale vstřebáváni a nedráždí chuťové pohárky, takže dítě zůstává plné. Můžete si vybrat jídlo s masovými přísadami. Měli byste si vybrat nejlehčí maso - králík, krůta a kuře.

Názor odborníka

„Mezi výrobci zeleninových jídel pro kojence se značka„ Košíček babičky “prosadila dobře. Od půl roku je vhodné zavést do dětské výživy šťouchaný květák s přidáním jemně nakrájeného králičího masa. Výrobek neobsahuje sůl a cukr škodlivý pro kojence a je dokonale vstřebáván tělem dítěte. “.

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Antonova Ekaterina

zjištění

Kromě mateřského mléka je nejlepší výživou pro novorozence hypoalergenní směs, která neobsahuje palmový olein. Tyto výrobky vyrábí Similak a Nutrilak (řada Premium). Děti od 5 do 6 měsíců musí dostávat doplňková jídla ve formě bramborové kaše a obilovin. Pediatrům se doporučuje začít od jídel na bázi zeleného ovoce a zeleniny. Masné přídatné látky by měly být z králičího nebo drůbežího masa, aby nedošlo k přetížení gastrointestinálního traktu těžkými produkty.

Hodnocení nejlepší kojenecké výživy pro umělé a smíšené krmení novorozenců

Každá matka se podle svých nejlepších schopností a schopností snaží dát své milované dítě jen to nejlepší. Výběr kojenecké výživy pro umělé nebo smíšené krmení je obtížný a odpovědný úkol, protože zdraví dítěte závisí na tom, jak dobře je vyrobeno. Zde nebude na místě hledat radu pediatra, protože pouze on ví o všech vlastnostech vývoje vašeho dítěte a na základě jeho znalostí dá doporučení. Stává se však, že lékař doporučil kojeneckou výživu a dítě to tvrdohlavě odmítá, je zlobivé a prostě není čas čekat na další pediatrickou schůzku. Musíme naléhavě běžet do obchodu a kupovat další kojeneckou výživu. Proto se stále snažte zjistit, která směs je nejlepší pro výživu dětí.

Druhy dětské výživy

Směsi se v závislosti na stupni připravenosti k použití dělí na suché a kapalné odrůdy.

 1. Suché směsi. Jsou to prášky zabalené v lepenkových krabicích nebo kovových plechovkách, které se před použitím zředí teplou vodou. Jsou velmi rozmanité a mají dlouhou životnost..
 2. Kapalné směsi (hotové). Takové směsi jsou baleny v tetrapackových obalech různých objemů a vyžadují pouze ohřev těsně před použitím. Při použití tekuté směsi se nikdy nebudete mýlit s dávkováním prášku a nelze pochybovat o kvalitě vody v jejím složení. Jejich trvanlivost je malá a je jen pár dní..

V závislosti na zdravotním stavu dítěte se všechny směsi dělí na směsi pro zdravé děti a specializované směsi. Z hlediska připravenosti k použití mohou být buď suché nebo kapalné..

Důležité! Suché směsi mají nespornou výhodu oproti tekutým směsím, protože mají dlouhou skladovatelnost a nevyžadují zvláštní podmínky skladování.

Charakteristika směsí pro zdravé děti

Jsou vyráběny na základě kravského, kozího mléka (nebo jejich složek) a jsou rozděleny do několika typů v závislosti na blízkosti složení lidského mateřského mléka..

 1. Přizpůsobeno, včetně vysoce přizpůsobených. V takových směsích se nepoužívá plnotučné mléko, ale syrovátkové proteiny (s úplnou sadou esenciálních a neesenciálních aminokyselin), které zbývají po odstranění kaseinu z mléka různými způsoby. Použití syrovátky může snížit celkový obsah bílkovin ve směsi a zvýšit obsah snadno stravitelných bílkovin. Mléčný tuk z kravského mléka prakticky chybí. Místo toho se přidají rostlinné tuky (např. Palmový olej), přípravky z rybího oleje, které mají více polynenasycených mastných kyselin ve svém složení. Sacharidy jsou představovány hlavně laktózou, spolu s níž se do směsi zavádí maltodextrin, což snižuje osmolalitu produktu (součet rozpustných složek na 1 kg vody). Důležitými složkami těchto směsí jsou doplňky vitamínů, minerálů, nukleotidů (zodpovědných za procesy reprodukce, metabolismu a růstu), prebiotika (stimulují růst vlastních prospěšných bifidobakterií a laktobacilů ve střevě), probiotika (prospěšné mikroorganismy) atd. Díky tomuto složení, přizpůsobené mléčné směsi se podobá lidskému mateřskému mléku a je nejvhodnější pro krmení dětí do šesti měsíců věku. Existují také upravené směsi kozího mléka..
 2. Částečně upraveno. Jsou velmi podobné složení jako upravené mléčné receptury, ale existují i ​​rozdíly. Takové směsi mají vyšší obsah proteinů. V uhlohydrátové kompozici může být přítomna spolu s laktózou sacharóza. Obsah stopových prvků, vitamínů a dalších složek plně odpovídá potřebám těla dítěte ve druhé polovině života, ale liší se ve srovnání se směsmi pro děti v první polovině života s vyšším obsahem vápníku, železa, zinku. Je třeba také poznamenat, že částečně upravené směsi mají vyšší kalorickou hodnotu ve srovnání s upravenými směsmi.
 3. Neupraveno. Jedná se o výrobky vyrobené ze sušeného mléka v nezměněném složení. Navíc se do nich zavádějí stejné složky jako pro upravené a částečně upravené směsi. Kasein obsažený v těchto směsích je tělem dítěte špatně absorbován, takže směsi tohoto složení se nedoporučují pro krmení dětí do šesti měsíců. Nejlepší je zadat je od osmi měsíců..

Důležité! Přizpůsobené a částečně upravené směsi jsou zdaleka nejlepší volbou pro krmení dítěte bez kojení. Pokud je nedostatek mateřského mléka, je možné smíšené krmení krmením dítěte směsí.

Často na sklenici mléčné směsi najdete nápis: „počáteční“ a „následující“. V prvním případě se to týká směsi určené k výživě dětí od narození do šesti měsíců a ve druhém od šesti měsíců do roku. Následující směs může být jak upravena, tak částečně upravena a výchozí směs může být upravena pouze. Existují upravené počáteční kojenecké výživy, na jejichž obalu není uvedeno, zda jsou následující nebo počáteční, protože jsou určeny k výživě dětí od narození do jednoho roku. Rozsah takových směsí je malý.

Aby bylo snazší pochopit složení směsí, uveďte na balení číslo kojenecké výživy:

 • V názvu je uvedeno „0“ nebo předpona „pre“ - směs byla vytvořena pro předčasně narozené děti nebo kojence s nízkou porodní hmotností;
 • „1“ - pro děti od narození do 6 měsíců;
 • „2“ - pro kojence od 6 měsíců do 1 roku;
 • „3“ - pro děti starší jednoho roku.

Všechny směsi, v nichž mléčná bílkovina nebyla vystavena (srážející se) zvláštní bakterii, jsou klasifikovány jako čerstvé. Směsi, ve kterých byla taková změna proteinu přítomna, jsou klasifikovány jako fermentované („NAN fermentované mléko“ 1 a 2, „fermentované mléko Nutrilak“ a „Nutrilon fermentované mléko“, jakož i tekuté fermentované mléčné směsi „Agusha 1 a 2“). Během fermentace kyseliny mléčné se získává řada důležitých vlastností: klesá hladina laktózy, hromadí se kyselina mléčná a baktericidní látky, mléčný protein se částečně rozkládá, což urychluje trávení a asimilaci produktu a také mírně snižuje alergenicitu proteinové složky. Po zrání se do směsi přidají probiotika.

Seznam specializované dětské výživy

Jedná se o směsi určené k terapeutické a preventivní výživě. Zahrnují směsi pro předčasně narozené děti a směsi pro kojence.

 1. Směsi pro předčasně narozené a malé děti. Liší se od konvenčních směsí s vysokým obsahem snadno stravitelných bílkovin a zvýšeným obsahem kalorií (Bellact-pre, Frisopre).
 2. Protirefluxní směsi. Používá se při časté regurgitaci.
  K jejich složení se přidávají různá zahušťovadla (Nutrilak-AR, Bellakt-AR, Frisovom-1, Sperm-Lemolak 0-6).
 3. Hypoalergenní směsi Jedná se o směsi s částečně hydrolyzovaným proteinem („NAS G.A. 1“, „Frisopep“, „Humana G.A. 1“) nebo úplným hydrolyzátem syrovátkové bílkoviny („Alphare“). V případě nesnášenlivosti laktózy lze použít směsi s nízkým obsahem laktózy („Nutrilak s nízkým obsahem laktózy“, „Bellact-NL“) a směsi bez laktózy („NAN bezlaktóza“)..
 4. Směsi bez mléka. Mezi takové směsi patří sójové směsi (Nutrilak Soya, Similak Isomil, Frisosa) a hypoalergenní směsi aminokyselin (Nutrilon Amino Acids, Alphare Amino).
 5. Směsi na zácpu a koliku Přispějte k postupnému odstraňování bolesti v břiše novorozence způsobené nadměrnou tvorbou plynů, vytvořte stoličku dítěte („Hipp Combiotic“, „Humana Bifidus“). Směsi se vyrábějí s přídavkem bifidobakterií, probiotik a prebiotik.

Přirozeně se nedoporučuje používat takové směsi bez konzultace s pediatrem, protože dítě musí mít velmi jasné údaje pro jejich jmenování.

Jaká je nejlepší kojenecká výživa

Všechny směsi podléhají státní registraci, která je předpokladem splnění složení a fyzikálně-chemických parametrů požadavků TS TS 033/2013 „O bezpečnosti mléka a mléčných výrobků“ a č. 88FZ ze dne 12. 6. 2008, „Technický předpis pro mléko a mléčné výrobky“. Přesto se zatím nikomu nepodařilo vytvořit umělou směs, která je plně v souladu s mateřským mlékem, a můžeme o ní hovořit pouze v jednom či druhém stupni.

V tomto ohledu je jednoznačné pojmenovat nejlepší směs pro novorozence, která by byla vhodná pro každého bez výjimky, je velmi obtížná. Při výběru směsi se musíte nejprve zaměřit na zdravotní stav a pohodu dítěte. I když se zdá, že je vše vzato v úvahu a je provedeno rozhodnutí, musí být jakákoli směs testována praxí. V prvních dnech krmení nezapomeňte sledovat reakci dítěte, protože tělo každého člověka je individuální a může dávat nepředvídatelnou reakci..

Jak vybrat dobrý mix

Při výběru nejlepší směsi pro dítě se maminka musí řídit několika obecnými pravidly.

 1. Před nákupem se poraďte s pediatrem.
 2. Směs by měla být vhodná pro věk.
 3. Pro novorozence to musí být upravená směs..
 4. Nezapomeňte zkontrolovat datum exspirace směsi uvedené na bance.
 5. Vyberte si směs, která je vždy v nedalekém obchodě, takže pokud je to nutné, máte vždy možnost ji zakoupit.
 6. V prvních dnech krmení směsi sledujte reakci dítěte.

Důležité! Příznaky, které ukazují na vhodně vybranou směs, je to, že dítě jí směs dobře, nemá takové poruchy, jako jsou volné, špatně strávitelné stolice nebo zácpa, zvracení, alergie. Krevní testy ukazují normální hladinu hemoglobinu v krvi a měsíční vyšetření pediatrem zaznamenává pozitivní nárůst tělesné hmotnosti.

Algoritmus výběru směsi - konzultace s lékařem lékařských věd V. A. Skvortsova

Mix hodnocení pro novorozence

Při sestavování hodnocení kojenecké výživy pro novorozence byla zohledněna míra blízkosti směsi k mateřskému mléku. Za tímto účelem bylo vybráno devět značek směsí, které se nejčastěji vyskytují v obchodech (NAN-1 Optipro, Baby 1, Nutrilon 1 Premium, Nestogen 1, Baby 1, Similac Premium 1, Friso Frisolak 1, Humana Expert 1) a jedna poměrně často doporučovaná dětští lékaři (Celia Expert 1), ale ne v obchodě. Směsi kojenců byly hodnoceny na základě obsahu hlavních živin v nich (bílkovin, tuků, laktózy) a ukazatele osmolality ve vztahu k podobným ukazatelům v mateřském mléce (standard). Tato kritéria jsou zásadní při posuzování přizpůsobivosti směsi. Protože kvantitativní zavádění vitamínů a minerálních látek do náhrad mateřského mléka je diktováno nejen jejich obsahem v lidském mléce, ale také bere v úvahu jejich biologickou dostupnost pro tělo, bylo složení minerálů a vitamínů se standardem srovnáváno pouze kvalitativně. Podle toho byli výrobci, kteří učinili produkt nejblíže k normě, hodnoceni jako nejlepší.

1. místo
Nutrilon Premium 1 (Nutrilon Premium) Výživa
Cena za 100 g směsi 130,0 tření.

Klady:

 • obsah bílkovin, tuků, laktózy, stejný jako v mateřském mléce;
 • poměr syrovátkových proteinů k kaseinu 60/40 (typický pro zralou kojení);
 • osmolalita v mezích charakteristických pro mateřské mléko;
 • všechny potřebné minerály a vitamíny;
 • aminokyseliny esenciální pro dítě (taurin a tryptofan) byly přidány;
 • prebiotika;
 • nukleotidy;
 • kyselina eikosapentaenová (je předchůdcem látek zodpovědných za snižování úrovně zánětu v těle a majících antialergenní účinek).

Minusy:

 • poměr kyseliny linolové k a-linolenové na dolním limitu povoleném technickými předpisy;
 • bez probiotik.

2. místo
To zahrnovalo kojeneckou výživu, ve které je obsah bílkovin o něco vyšší a obsah laktózy je stejný jako v mateřském mléce. Poměr syrovátkových proteinů k kaseinu je 60/40 (typický pro zralou kojení). Osmolalita je v charakteristických mezích nebo dokonce nižší.

Klady:

 • poměr kyseliny linolové k a-linolenové je téměř optimální;
 • všechny potřebné minerály a vitamíny;
 • dále se zavádějí aminokyseliny nezbytné pro dítě (taurin, fenylalanin, tyrosin, tryptofan);
 • měď je přítomna ve formě komplexu s lysinem, což zvyšuje jeho biologickou dostupnost;
 • nukleotidy;
 • prebiotika.

Minusy:

Celia Expert 1 (skupina Lactalis)

Cena za 100 g směsi 132,0 rublů.

Klady:

 • technologie výroby syrovátkových proteinů se liší od tradičních, což umožňuje vyhnout se denaturaci, chemickým a enzymatickým účinkům na ně a zachování esenciálních aminokyselin;
 • všechny potřebné minerály a vitamíny;
 • nukleotidy;
 • probiotika.

Minusy:

Klady:

 • protein je v rozsahu charakteristickém pro lidské mléko;
 • poměr syrovátkových bílkovin k kaseinu je 70/30, což je co nejblíže podobnému poměru v mateřském mléce 80/20 v časných stadiích laktace. Z tohoto hlediska je směs zvláště vhodná pro novorozence;
 • žádný palmový olej;
 • udržuje optimální poměr kyseliny linolové k a-linolenové;
 • aminokyseliny esenciální pro dítě (taurin, fenylalanin, histidin) byly přidány;
 • nukleotidy;
 • probiotika.

Minusy:

 • obsah laktózy je mírně vyšší než v mateřském mléce, což činí směs sladší;
 • osmolalita směsi je vyšší než v mateřském mléce, což může nadměrně zatěžovat ledviny;
 • žádná prebiotika.

4. místo

Klady:

 • obsah bílkovin, tuků, laktózy, stejný jako v mateřském mléce;
 • všechny potřebné minerály a vitamíny;
 • aminokyseliny esenciální pro dítě (taurin a tryptofan) byly přidány;
 • lutein;
 • nukleotidy;
 • probiotika;
 • prebiotika.

Minusy:

 • navzdory mnoha pozitivním aspektům této suché kojenecké výživy není pro novorozence příliš vhodná kvůli poměru syrovátkových bílkovin k kaseinu 50/50, daleko od poměru v mateřském mléce.

Obsah bílkovin je mírně vyšší a obsah laktózy je stejný jako v lidském mléce. Poměr syrovátkových proteinů k kaseinu 60/40 (typický pro zralou kojení).

Klady:

 • všechny potřebné minerály a vitamíny;
 • poměr kyseliny linolové k a-linolenové je téměř optimální;
 • všechny potřebné minerály a vitamíny;
 • nukleotidy;
 • prebiotika.

Minusy:

 • osmolalita směsi je vyšší než v mateřském mléce, což může nadměrně zatěžovat ledviny;
 • bez probiotik.

6. místo

To zahrnovalo kojeneckou výživu, ve které je obsah bílkovin o něco vyšší a obsah laktózy je nižší než v mateřském mléce. Poměr syrovátkových proteinů k kaseinu je 60/40 (typický pro zralou kojení). Osmolalita je v charakteristických mezích nebo dokonce nižší.

Klady:

 • všechny potřebné minerály a vitamíny;
 • aminokyseliny esenciální pro dítě (taurin a tryptofan) byly přidány;
 • prebiotika;
 • nukleotidy.

Minusy:

 • poměr kyseliny linolové k a-linolenové na dolním limitu povoleném technickými předpisy;
 • hodně maltodextrinu;
 • bez probiotik.

Klady:

 • všechny potřebné minerály a vitamíny;
 • nukleotidy;
 • lutein (chrání sítnici před poškozením modrého světla a volných radikálů);
 • prebiotika.

Minusy:

 • hodně maltodextrinu;
 • bez probiotik.

Klady:

 • všechny potřebné minerály a vitamíny;
 • poměr kyseliny linolové k a-linolenové je téměř optimální;
 • žádný palmový olej;
 • prebiotika a probiotika.

Minusy:

 • neobsahuje kyselinu arachidonovou a dokosahexaenovou;
 • hodně maltodextrinu;
 • žádné nukleotidy.

7. místo

Klady:

 • všechny potřebné minerály a vitamíny;
 • byly přidány aminokyseliny nezbytné pro dítě (taurin a tryptofan).

Minusy:

 • poměr kyseliny linolové k a-linolenové na dolním limitu povoleném technickými předpisy;
 • hodně maltodextrinu;
 • bez probiotik;
 • žádná prebiotika;
 • žádné nukleotidy.

Dětská strava

Dětská strava

Ideální kojenecká výživa po dobu až 6 měsíců je mateřské mléko, ale pokud není možné krmit dítě mateřským mlékem, přicházejí k záchraně směsi prodávané v obchodech. Při výběru hotové směsi dodržujte pravidlo: čím je směs ve složení blíže mateřskému mléku, tím lépe.

Před vstupem do obchodu podléhají všechny směsi pečlivé kontrole, takže jsou všechny bezpečné, což o domácích potravinách nelze říci. Jejich cena se však může lišit v závislosti na tom, jak kvalitní a moderní je směs..

V modernějších směsích jsou obvykle přítomny složky, jejichž použití bylo vědou prokázáno teprve nedávno (například lutein). To však neznamená, že musíte opustit tradiční směsi, které tuto látku neobsahují..

Od 6 do 7 měsíců začíná dítě dostávat doplňkové potraviny a po 8 až 9 měsících je podíl směsí v dětské stravě snížen na 50% a zbytek spadá na ovocné a zeleninové pyré, bez mléčných obilovin z mletých obilovin, které neobsahují lepek. Ve druhé fázi doplňkových potravin lze do stravy zavést masové pyré. Džusy pro děti do 1,5 let se nedoporučují.

Až 1 rok by dítě nemělo pít čaj. Je lepší vařit dětskou vodu před použitím.

Od 1 roku může dítě jíst tvaroh a jiné neslazené výrobky z kyselého mléka. S jogurtem musíte být opatrní: může obsahovat cukr, který se v tomto věku nedoporučuje dětem. Kefir by měl být vyloučen ze stravy předškoláků, protože má vysokou kyselost a může obsahovat alkohol. Sušené mléko pro dítě lze použít pouze jako součást pečení nebo v případě nouze.

Cukr a sůl se obvykle vylučují z nabídky dítěte po dobu nejméně 3 let. Dětskému medu by měla být věnována zvýšená pozornost - může to způsobit alergie.

Nedovolte dětem jíst potraviny určené pro dospělé. Klobásy a klobásy nejsou kojenecká výživa. Mohou obsahovat fosfáty, konzervační látky a příliš mnoho soli a cukru, což je pro dítě škodlivé..

Jaká je nejlepší kojenecká výživa pro kojence?

Na internetu najdete mnoho různých názorů rodičů na téma dětské výživy. V tomto článku probereme názor ukrajinského pediatra - televizní hvězdy Evgeny Olegovich Komarovsky o tom, které směsi pro novorozence jsou lepší.

Stanovisko Komarovsky o umělých směsích

Lékař tvrdí, že krmení mateřského mléka je nejoptimálnějším a nejbezpečnějším způsobem krmení. Žádné umělé složení pro kojence ve složení nebude lepší než mateřské mateřské mléko. Je třeba vzdát hold výrobcům dětské výživy: neustále zlepšují složení umělých směsí a snaží se je co nejvíce přiblížit mateřskému mléku. A pokud existují důvody, proč žena nemůže krmit své dítě, pak stojí za zvážení možnosti přejít na specializované dětské výživy.

Nejlepší kojenecká výživa pro kojence: Hodnocení Dr. Komarovského

Na webových stránkách Dr. Komarovského najdete seznam nejlepších kojeneckých přípravků doporučených rodičům při výběru kojení svých dětí od narození do jednoho roku..

 1. Baby New Formula. V tomto typu výživy výrobci dosáhli snížení hladiny proteinů obohacením směsi několika typy aminokyselin. Přítomnost moderních prebiotik a nukleotidů příznivě ovlivňuje trávení potravin a mastné kyseliny posilují nervový systém.
 2. Nutrilac. Plně splňuje nutriční standardy kojenců od 0 do 12 měsíců. Ve složení najdete polynenasycené mastné kyseliny, vitamíny a minerály důležité pro vývoj, nukleotidy, prebiotika. Výrobky se liší podle věku malých spotřebitelů, společnost spolupracuje s Ústavem výživy RAMS, takže není pochyb o kvalitě jeho zboží.
 3. Dítě Kromě hlavních složek lze ve složení zaznamenat důležité minerály: železo, sodík, draslík, hořčík, fosfor. Mezi pozitivní rysy, které zákazníci nazývají pohodlné balení, příjemnou chutí, snadnou přípravou, schopností dobře se rozpustit a ne příliš vysokou cenou.
 4. Bona. Taurin reguluje cholesterol, váže a odstraňuje žlučové kyseliny, podporuje zdravé srdeční frekvence u dítěte. Bona neobsahuje sacharózu a palmový olej. Doporučeno pro děti s mírnou alergií..
 5. Damil. Liší se od ostatních v přítomnosti L - karnitinu, což má vliv na zlepšení vidění. Kromě toho jsou přítomny jód a selen. Jsou velmi prospěšné pro štítnou žlázu. Rostlinné tuky používané výrobcem umožňují dítěti zabránit zácpě.
 6. Mamex plus. Zvyšuje imunitu, odstraňuje problémy se stravováním potravin. Snadno se vstřebává do těla dítěte. Často se používá k prevenci dysbiózy u dětí, stimuluje rozvoj prospěšných mikroorganismů ve střevech.
 7. MD mil. Potraviny na bázi kozího mléka. Určeno pro děti s diagnostikovanou alergií na bílkoviny kravského mléka, nedostatek laktázy nebo dermatitidu. Složení palmového, řepkového, kokosového a slunečnicového oleje, které lze přičíst nevýhodám. Užitečné stopové prvky: jód, selen, vápník, hořčík, taurin, kyselina listová atd. Obsahuje prebiotika, ale nezahrnuje probiotika.
 8. Nan. Aktivuje imunitní systém fazole, vytváří podmínky pro rozvoj přirozené mikroflóry gastrointestinální sliznice. Podporuje plný intelektuální a fyzický vývoj dítěte. Co nejblíže mateřskému mléku.
 9. Nehodný. Evropská značka se může pochlubit tím, že jejich výrobky jsou vyráběny v souladu s hygienickými a lékařskými normami. Výživa poskytuje silné a zdravé spaní pro dítě, stimuluje trávicí systém, je poměrně snadné koupit v každém obchodě.
 10. Chůva. Výrobce uvádí, že jejich výrobky jsou doporučovány pro kojence s nízkou hmotností nebo děti narozené předčasně. Kromě toho se taková mléčná směs nejlépe používá u dětí, které jsou alergické na bílkoviny kravského mléka. Jedná se o profylaxi proti zácpě, častému plivání, průjmům, alergiím a snížení imunity. Z minus - vysoký počet syntetických komponent a vysoká cena.
 11. Pilty. Složení se prakticky neliší od známých značek. Obsahuje však kyselinu citronovou pro kontrolu kyselosti. Výrobci ve složení nepoužívají sacharózu, ale laktózu, což lze připsat kladům. Nicméně, toto jídlo je obtížné najít na prodej..
 12. Similac. Představuje široký sortiment, jak pro běžné děti, tak pro děti s problémy s fyzickým vývojem: předčasná péče, nízká hmotnost, alergické reakce, časté plivání, zácpa, průjem, kolika. Similak obsahuje užitečné přísady, palmový olej se při jeho výrobě nepoužívá. Sacharóza, která je součástí kompozice, však může u dítěte vyvolat alergické reakce.

Jak vybrat nejlepší směs pro novorozence: Komarovskyho rada

 • Nakupujte pouze ty směsi, které lze snadno najít v obchodech ve vašem městě.
 • Přečtěte si pozorně informace na obalu. Měla by být uvedena nejen denní dávka a pokyny k přípravě. Podívejte se na speciální tabulku, ve které najdete údaje o hmotnosti, věku dítěte a nutričních standardech odpovídajících těmto údajům.
 • Pokud to není důvodem, neužívejte specializované jídlo..
 • Pro novorozence je lepší zvolit vysoce přizpůsobenou mléčnou směs. Poté s věkem můžete přejít na méně a částečně přizpůsobené.
 • Pokud se směs podobá novorozenci a nezpůsobuje nežádoucí reakce, je lepší ji často neměnit a používat ji pro stálou výživu nebo doplnění..
 • Nakupujte produkty od společností, které mají potravinovou řadu pro všechny věkové kategorie. To nezpůsobí trávicí stres při přechodu na produkty jiných značek s věkem..

Nezapomeňte sledovat dítě po zavedení umělé výživy. Pokud nedochází k problémům s trávením a kožními vyrážkami, je nejlepší směs zvolena správně.

Jaká je směs pro novorozence?

Většina směsí se vyrábí z kravského mléka. Současně se výrazně změní, aby se tělo dítěte přizpůsobilo. Existuje několik způsobů, jak připravit mléčné bílkoviny, takže směsi se liší svou mírou připravenosti.

 • Přizpůsobeno. Nejvýhodnější druh výživy pro tělo novorozence. V nich je mléčná bílkovina ve vlastnostech nejvíce podobná mateřskému mléku. Je to výživný a vysoce stravitelný produkt. Do těchto směsí se zpravidla přidávají všechny potřebné vitaminy, mastné kyseliny a minerály. Přizpůsobené směsi jsou dražší než ostatní a jsou kompletní výživou pro dítě.
 • Částečně upraveno. Takové směsi mají vlastnosti blízké mateřskému mléku, ale nejsou absorbovány a upravovány. Kromě toho nepřidávají minerály a esenciální tuky. Přesto jsou docela vhodné pro krmení dítěte poté, co mu bylo 6 měsíců.
 • Nízké Přizpůsobeno. Jsou to celé kravské mléko se sacharózou a škrobem.

To neznamená, že méně přizpůsobené směsi jsou horší než ty upravené. Každá odrůda je určena pro dítě určitého věku. Upravené směsi jsou vhodné pro kojence do 6 měsíců věku, po kterých může být dítě částečně upraveno. Po roce jsou zase pro dítě vhodné nízko přizpůsobené možnosti.

Věková kritéria

Výběrem směsi můžete snadno určit, jak je stará..

 • 0 - produkt pro předčasně narozené děti nebo děti s nízkou hmotností;
 • 1 - produkt vhodný pro novorozence, dokud nedosáhne věku 6 měsíců;
 • 2 - produkt pro krmení dětí od 6 měsíců do 1 roku;
 • 3 - výrobek pro děti od 1 roku.
na obsah ↑

Nejlepší kojenecká výživa v kozím mléku

Tato verze dětské výživy se objevila na domácích trzích ještě nedávno, ale již získala velkou popularitu. Je to kvůli teorii, že kozí mléko je vstřebáváno nezralým tělem dítěte snadněji než kráva a jeho kvalita je stejná jako mateřské mléko matky. Je také vhodný pro děti, které jsou alergické na kravské mléko. Výběr matek, které se rozhodly přejít na takový produkt, je zároveň malý - na trhu jsou prezentovány pouze 4 takové značky, které budou podrobně popsány.

1. Nanny

Produkt z Nového Zélandu, který je považován za nejlepší mléčnou směs v kozím mléku. Jeho hlavním rozdílem od produktů jiných značek je vysoký obsah kaseinových proteinů, které se snáze tráví v nezralém těle. Dalším rysem je absence dalšího zpracování mléka, které zajišťuje maximální zachování jeho prospěšných vlastností. Kromě toho produkt této značky neobsahuje palmový olej. To vše dohromady představuje minimální riziko alergií, což je velmi důležité, pokud jde o novorozence..

Výhody:

 • vysoce kvalitní výrobky
 • nedostatek palmového oleje a syrovátkové bílkoviny
 • minimální riziko alergií

Nevýhody:

Kojenecká výživa od španělského výrobce obsahuje kaseinové a syrovátkové proteiny ve stejných poměrech. Výrobku se nepodařilo získat velkou popularitu, protože se objevil na policích relativně nedávno. Matky, které to vyzkoušely, si však uvědomují, že mléko na něm založené má příjemnou sladkou chuť, jakou mají děti rádi. Statistiky alergických reakcí jsou také minimální..

Výhody:

 • poměrný poměr syrovátkové a kaseinové bílkoviny
 • nasycený prebiotiky

Nevýhody:

 • těžké najít (neprodává se ve všech obchodech)
na obsah ↑

3. Cabra

Dětská výživa z Holandska obsahující tukový komplex Digest X, jehož patent patří výrobci. Tento typ tuku je určen ke zlepšení trávení a také ke zvýšení absorpce vápníku. Tyto ukazatele jsou velmi důležité pro dětskou výživu v prvních měsících po narození. Podle recenzí většiny matek je Cabrite nejlepší směsicí kozího mléka za peníze.

Výhody:

 • obsah speciálního komplexu tuků
 • optimální poměr ceny a kvality produktu

Nevýhody:

4. MDmil SP Goat

Dětská výživa s dobrým složením společné produkce Švýcarska a Španělska. Na rozdíl od jiných značek dětské výživy je nasycení mléka bílkovinami a solemi v normálním rozmezí (v jiných výrobcích buď překračuje přípustné limity, nebo je na jejich horní hranici). Tato optimální kombinace vám umožní vyhnout se zbytečnému namáhání takových dětských orgánů, jako jsou střeva a ledviny. Kromě toho je zde poměr omega kyselin nejblíže mateřskému mléku, což pozitivně ovlivňuje vývoj dětského nervového systému.

Výhody:

 • optimální složení s minimálním rizikem alergií
 • normalizace stolice a nedostatek koliky při konzumaci

Nevýhody:

Je důležité to vědět! Nikdy neuchovávejte suchou směs v otevřené formě, protože ve vzduchu jsou mikroorganismy, které se také mohou dostat do jídla.

Doporučujeme sledovat video o zkušebním nákupu u kojenecké výživy!

Nejlepší kojenecká výživa přizpůsobená pro kojence (co nejblíže mateřskému mléku)

Hlavním rysem této stravy je minimální množství kaseinového proteinu, který u některých dětí způsobuje potíže s trávením a je špatně tráven. Složení přizpůsobené stravy obsahuje zvýšený obsah albuminu a globulinu, což přibližuje jeho vlastnosti co nejblíže mateřskému mléku. To znamená, že v takové stravě prakticky neexistují žádné složky, které by mohly způsobovat potíže s trávením, což je ideální pro dítě. Z této linie byste si měli vybrat jídlo v prvních měsících po narození dítěte, aby nedošlo k alergii.

1. Nutrilon

Nejlepší dětská výživa podle recenzí většiny matek po mnoho let. Má optimální poměr rostlinných mastných kyselin s minerály a vitamíny. Kromě toho existuje vysoká úroveň asimilace živin, poměrný poměr fosforu a vápníku. Nutrilon je ve svém složení co nejblíže mateřskému mléku, což je pro dítě velmi důležité.

Výhody:

 • dobré složení
 • vysoká stravitelnost tělem dítěte
 • snadno najít v supermarketu

Nevýhody:

2. NAN

Nejen jeden z nejlepších kojeneckých přípravků pro novorozence, ale také jeden z nejchutnějších. Během vaření se rychle rozpouští, dobře nasycuje dítě. Optimální počet prebiotik a probiotik zajišťuje nepřetržité fungování střeva a zvyšuje jeho ochranné vlastnosti. Příznivý účinek na mozek, nervový systém a vidění malého muže.

Výhody:

 • obsah všech nezbytných složek v dostatečném množství a poměru
 • pozitivní vliv na fungování těla jako celku
 • pohodlí skladování
 • snadno najít v každém supermarketu

Nevýhody:

3. Protizákonné

Cenově výhodná varianta vysoce kvalitní kojenecké výživy. Obsahuje vitamíny a minerály, ale jejich množství je menší než u dražších značek. Neexistuje rybí olej, který je nezbytný pro harmonický vývoj nervového systému. Ale tato směs neobsahuje dlaně. Přestože je tento typ oleje v západních zemích považován za vynikající zdroj tuku, pro mnoho ruských matek je jeho absence základním argumentem ve prospěch tohoto produktu. Existuje také dostatečné množství laktobacilů, prebiotik a dalších důležitých stopových prvků.

Výhody:

 • přiměřené náklady
 • nedostatek palmového oleje
 • vynikající složení

Nevýhody:

 • nedostatek některých důležitých stopových prvků ve složení

Během procesu krmení dítěte mléčnou směsí je velmi důležité přísně dodržovat pravidla hygieny a trvanlivost. Nadčasově umyté kojenecké láhve jsou ideálním místem pro vývoj a reprodukci patogenních bakterií. Pokud takovou láhev nevaříte, ale jednoduše ji opláchnete, nalijete novou porci jídla, může dítě zvracet a můžete si myslet, že tato směs nevejde dítě.

Nejlepší kojenecká výživa pro předčasně narozené děti

Děti narozené před datem jejich splatnosti vyžadují zvláštní péči a péči. Organismus, který neměl čas se plně formovat a připravovat na narození, je obzvláště citlivý. Proto je pro jejich výživu nutné vybrat speciální dětské výrobky, které plně uspokojí potřeby malého chlapce. Zohledňují všechny vlastnosti těchto křehkých dětí: použití snadno stravitelných bílkovin, vysoký obsah vitamínů a minerálních látek, zvýšení energetické hodnoty produktu pro rychlejší přírůstek na váze. Tato linie se také doporučuje ke snížení rizika alergických reakcí..

1. NUTRILON PRE

Počáteční kojenecká výživa s bifidobakteriemi a sníženým množstvím laktózy. Procentní podíl syrovátkového mléka je nejvyšší, díky čemuž je co nejblíže mateřskému mléku. Obohatený o polynenasycené mastné kyseliny, vitální vitamíny a stopové prvky.

Výhody:

 • optimální složení pro předčasně narozené děti
 • minimální riziko alergií a dalších negativních reakcí
 • tak blízko mateřského mléka

Nevýhody:

2. SIMILAC (ABBOTT) NESOSHUR

Směs uznávaná jako nejlepší pro výživu dětí narozených předčasně. Místo toho se používá prakticky bez laktózy, místo toho se používá maltodextrin, který poskytuje nejen sladkou chuť produktu, ale také vysokou energetickou hodnotu, která přispívá k rychlému přírůstku hmotnosti. Tento ukazatel je velmi důležitý pro tuto kategorii dětských výrobků. Kromě toho je ideální pro děti trpící zvýšenou tvorbou plynu a kolikou díky minimální zátěži zažívacího systému. Neobsahuje palmový olej, ale existuje speciální rostlinný komplex, který pomáhá zmírnit zácpu a změkčit stolici.

Výhody:

 • složení, které zohledňuje všechny vlastnosti těla předčasně narozeného dítěte
 • nedostatek palmového oleje
 • dokonale asimilován slabým organismem dítěte

Nevýhody:

Nejlepší kojenecká výživa pro novorozence je levná a dobrá

Pokud jste nuceni přejít na umělé krmení, není nutné kupovat nejdražší směsi. Výrobky vyráběné v naší zemi ve skutečnosti splňují všechny požadavky standardů kvality za dostupnou cenu. Většina matek věří, že jsou vhodnější pro děti od 12 měsíců, ale jsou také určeny pro děti od narození. Níže budou považováni za vůdce dětských mléčných výrobků, které se vyrábějí v zemi.

1. Baby

Jedna z nejpopulárnějších značek holandské dětské výživy vyrobené v Rusku. Obsahuje všechny potřebné vitamíny a minerály, prebiotika a mastné kyseliny. Od narození můžete dát zdravé, zdravě narozené dítě. A pokud vás zajímá, která mléčná receptura si vybrat z 6 měsíců, když dojde k přechodu do další fáze vývoje, je to jedna z nejlepších možností. Podle recenzí matek, které dítěti poprvé daly dražší jídlo, se bez potíží přepnou na dítě, protože dětem se líbí sladká chuť. Skvělá volba pro ty rodiče, kteří chtějí ušetřit na ceně, nikoliv na kvalitě.

Výhody:

 • optimální poměr ceny produktu a jeho kvality
 • dostupnost (prodává se téměř ve všech obchodech)
 • přijatelná cena

Nevýhody:

2. Agusha

Dobrá směs od tuzemského výrobce za dostupnou cenu. Obohatený o všechny potřebné minerály a vitamíny, vhodný od prvních dnů pro zdravé děti, které se narodily včas. Obsahuje speciální vitamínový komplex určený k posílení imunity dětí a příznivě ovlivňuje růst a celkový vývoj dítěte.

Výhody:

 • přijatelné náklady
 • dobré složení

Nevýhody:

Doporučujeme sledovat zajímavé video o tom, jaké jsou dětské směsi a které z nich jsou nejvyšší kvality!

Kojenecká výživa pro novorozence?

Vzhledem k velkému počtu značek dětské výživy v regálech je docela obtížné vybrat si směs pro novorozence. Aby nedošlo k chybě při rozhodování, věnujte pozornost následujícím kritériím:

 1. celkové složení
 2. procento laktózy (čím méně, tím lépe)
 3. procento syrovátkového mléka
 4. funkce specifické pro značku
 5. doporučení k použití (pro kterou kategorii dětí je určena)

Důležitým kritériem jsou také náklady na produkt, protože mléčné potraviny dojdou velmi rychle a je třeba je kupovat poměrně často. Zde byste se měli dostat k nejlepšímu poměru ceny a kvality výběrem toho, která nejlepší mléčná receptura od narození je pro vaše dítě nejvhodnější a neovlivňuje příliš mnoho rodinného rozpočtu. Zároveň byste ale neměli přeplatit za značku a pohodlné balení (směsi za výhodnou cenu v kartonových obalech lze snadno skladovat v běžných skleněných nádobách s víkem).

Při výběru toho, která směs je nejlepší pro vývoj dítěte, zvažte také to, že o tom, která směs je nejvhodnější pro vývoj dítěte, rozhoduje výhradně pediatr, který poskytne důležité tipy na základě charakteristik těla dítěte. Pokud navíc směs nesedí, nepropadejte ihned panice. Přes obecný princip výroby mají všechny značky počáteční kojenecké výživy své vlastní vlastnosti, na které si musí tělo malého muže zvyknout, a to vyžaduje čas. Proto byste měli vyzkoušet vše nové velmi pečlivě a produkt zavádět postupně. Poprvé byste měli dávat minimální množství mléka a pečlivě sledovat reakci těla dítěte. Při absenci varovných signálů se část postupně zvyšuje, dokud nedojde k úplnému přechodu na nový produkt.

Odpověď na otázku, která kojenecká výživa je pro novorozence nejvhodnější, se tedy rozhoduje individuálně s přihlédnutím k mnoha kritériím a pečlivému pozorování dítěte..

Pediatrická rada

Navzdory skutečnosti, že na trhu s kojeneckou výživou jsou uznávaní vůdci, budete muset experimentálně hledat směs vhodnou pro konkrétní dítě. Samozřejmě stojí za to vybrat si mezi osvědčenými možnostmi, ale i ty nejlepší produkty mohou u novorozence způsobit individuální nesnášenlivost, která se projevuje ve formě vyrážky, volné stolice s fragmenty nestrávené směsi a obecné úzkosti..

zjištění

V každém případě zůstává nezbytným opatřením umělé krmení, protože mateřské mléko zůstává pro dítě nejvýhodnějším krmivem. Kromě toho bude nákup vysoce kvalitních směsí pro novorozence spojen se značnými náklady. Z těchto důvodů je použití umělého krmení pouze v případě, že je zásadně nemožné kojit dítě.

Články O Neplodnosti