Hlavní Výživa

Přehled směsí NAS Optipro pro novorozence: složení dětské výživy, typy a tabulka s pokyny

Směsi NAN jsou žádány u mladých matek, jejichž děti dostávají umělé nebo smíšené krmení. Recenze o nich jsou velmi protichůdná, ale většina rodičů důvěřuje pouze tomuto výrobci. Produktová řada obsahuje směsi pro různé účely, včetně předčasně narozených dětí. Pochopení toho, co dát přednost, umožní studium jejich funkcí.

NAN mix je populární na trhu s dětskou výživou, ale jaká je jeho výhoda?

O výrobci

Výrobky značky NAN vyrábí Nestle od roku 1962. První řada směsí byla navržena pro zdravé děti s dobrou chutí k jídlu. Sortiment se však postupně komplikoval a rozšiřoval. Od roku 2004 se do produktů přidávají bifidobakterie, které normalizují trávení. V roce 2010 bylo spotřebitelům nabízeno mléko Dentapro k prevenci zubních chorob.

NAN Zdravé batole Base Mix Range

Nutriční požadavky dětí různého věku nejsou stejné. Proto specialisté Nestle vytvořili následující produkty:

 1. „NAS 1“ - produkt pro novorozence (0-6 měsíců). Ve složení - minerální a vitamínové doplňky pro posílení imunity.
 2. „NAS 2“ - produkt od šesti měsíců do roku. Složení je podobné „jednomu“, ale bere v úvahu rostoucí potřebu živin.
 3. "NAS 3" - mléko od roku. Výrobek obsahuje prospěšné bakterie a lipidy, které jsou prospěšné pro trávicí systém a stávají se dobrou profylaxí zubního kazu..
 4. "NAS 4" - mléko od 18 měsíců. Složení je podobné trojce, přičemž se bere v úvahu věkové potřeby dítěte.
 5. Hotové mléko v 200 ml balení. Měly by být zahřívány a podávány v šálku, láhvi.
Směsi NAS vytvářejí pro různé věkové kategorie dítěte

Hlavní složky základního NAN se mísí

Vyvážené mléčné prášky NAN poskytují dětem v jejich věku základní živiny. Složení produktů se vyznačuje těmito vlastnostmi:

 • Bifidobacteria BL. Normalizuje a podporuje zdravou mikroflóru, posiluje imunitu.
 • Optimalizovaný optipro protein. Poskytuje snadnou stravitelnost mléka, plný růst dítěte.
 • Mastné kyseliny jsou omega-3 a omega-6. Posílení imunity, podpora rozvoje nervového systému a svalů.
 • Nedostatek aroma, barviv. Produkt má přirozenou chuť, vytváří správné stravovací návyky.

Složení proteinů

NAN 1 a 2 jsou mléčné přípravky a NAN 3 a 4 jsou suché mléčné nápoje k pití a přípravě jídel. Důležitým rozdílem mezi produkty je snížený obsah bílkovin ve směsích v důsledku demineralizace syrovátky. Poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu je následující:

 1. v č. 1 - 70 až 30 (v blízkosti mateřského mléka, kde poměr je 80 až 20);
 2. v „NAN 2, 3“ - 60 až 40 (jako zralé mateřské mléko).

Protein ve směsích NAN a dětské mléko se nazývá Optipro. Jeho přítomnost snižuje riziko obezity snížením metabolické zátěže na těle. K tomu přispívají cenné aminokyseliny: taurin, gestidin a další..

Složení směsí NAS zahrnuje vše potřebné pro vývoj dítěte

Složení tuku

Tuková složka suchých směsí je tvořena rybím olejem a rostlinnými oleji. Dříve byl přidán palmový olein, ale kvůli šíření negativních informací a palmového oleje to Nestle odmítl a našel jiné řešení. Základní výživa výrobce nyní obsahuje následující oleje:

 • slunečnice;
 • Kokosový ořech
 • řepka nízká erucic.

Ve stravě jsou také polynenasycené mastné kyseliny nazývané „chytré lipidy“. Nejcennější z nich jsou DHA a ARA (kyselina dokosahexaenová a kyselina arachidonová), které jsou důležité pro imunitní systém, oči a mozek.

Sacharidové složení

Laktóza je důležitou uhlohydrátovou složkou produktu. V kombinaci s maltodextirinem (rychlý uhlohydrát) dává sladkou chuť, kterou mají děti rádi. Sacharidové složky poskytují tělu kojenců potřebnou energii, zajišťují dlouhodobé nasycení, ovlivňují hustotu směsi (zvyšují hustotu). Producentské mléko neobsahuje sacharózu (třtinový cukr), což pozitivně odlišuje produkty od analogů.

Ostatní komponenty

Produkty obsahují živé kultury BL bifidobakterií. Jsou to probiotika, která jsou odpovědná za tvorbu normální mikroflóry ve stěnách tlustého střeva, což posiluje imunitu. Směsi NAN 2 také obsahují bakterie Denta Pro, které jsou odpovědné za prevenci kazu. Inhibují vývoj bakterií, které ničí sklovinu zubů, kolonizují zažívací trakt.

Ošetření a profylaktické směsi NAN a jejich složení

Pro terapeutickou dietoterapii se používá kyselé mléko a jiné směsi s původním složením. Pediatrové je předepisují na určitou dobu, aby upravili stav dítěte. U léčivých a profylaktických produktů je podobné složení charakteristické pro celou škálu potravin. S typy cílů však existují významné rozdíly..

„NAS“ fermentované mléko

Populární směs NAN fermentovaného mléka zlepšuje trávení, normalizuje střevní mikroflóru a posiluje imunitní systém. Ve složení se vyznačuje přítomností fermentované složky mléka a zahrnuje:

 • živé kultury BL - posilují imunitu dítěte;
 • bakterie kyseliny mléčné získané biofermentační technologií - posilují tělo a zabraňují rozvoji infekcí.

Směsi NAN 1, 2 a 3 upravené podle kyselého mléka zabraňují zácpě, kolice, zajišťují zdravý zdravý spánek. Mají dost železa, aby zabránili anémii v dětství..

Jak víte, s trávicími problémy se dětský spánek zhoršuje. Tento problém lze vyřešit směsí NAS.

"NAS" hypoalergenní

"Hypoalergenní NAS 1" - profylaktické směsi, včetně částečně hydrolyzovaných syrovátkových proteinů. Úroveň rozkladu proteinu je mnohem vyšší než v jiných produktech Nestle, které také obsahují částečně hydrolyzovaný protein. Přiřazeno, pokud je náchylné na alergie na bílkoviny kravského mléka nebo jako meziprodukt při převodu na běžné produkty s léčivými přípravky. Díky živým kulturám jsou hypoalergenní směsi „NAN“ 1, 2 a 3 pohodlné pro trávení (další podrobnosti viz: Jaké jsou hypoalergenní směsi pro novorozence?).

"NAS" antikolik

Starý název směsí je NAN Comfort. Díky částečně hydrolyzovanému proteinu snižuje produkt riziko alergií a nepohodlí při jídle. Nízké hladiny laktózy prakticky eliminují fermentaci a koliku. Probiotika L.reuteri pomáhají kolonizovat střeva pomocí pozitivní mikroflóry.

Komplex Optipro vyvinutý speciální technologií umožňuje snadnou asimilaci hotového mléka tělem dítěte. V produktu jsou také lipidy ARA a DHA, vitaminový komplex, důležité stopové prvky. Směsi mohou být jediným zdrojem výživy pro kojence od 0 do 6 měsíců.

"NAS" bez laktózy

Produkt neobsahující laktózu je určen k výživě dětí s nedostatkem laktázy v situaci, kdy tělo nemůže od narození absorbovat mléčné výrobky. Pomáhají zotavit se po střevních infekcích, gastroenteritidě, průjmech, nemají žádná věková omezení (lze je použít i pro krmení novorozenců). Často jsou předepisovány s častými koliky a regurgitací.

Produkt neobsahující laktózu není hypoalergenní, liší se od produktu č. 1 v procentech proteinů a kaseinu (60 až 40). Výrobce nahradil laktózu lehce stravitelným laktózovým sirupem. Jako prebiotika byl přidán laktobacillus L.reuteri. Směs obsahuje kompletní vitamín-minerální komplex, kyselinu linolovou, rostlinné oleje, plnotučné bílkoviny.

„NAS“ trojnásobný komfort

NAN Triple Comfort je přizpůsobený produkt pro odstranění funkčních poruch trávení u dětí od narození. Speciální receptura pomáhá eliminovat zácpu, koliku, snižuje frekvenci regurgitace. Směs Toy Comfort normalizuje frekvenci stolice, podporuje tvorbu správné střevní mikroflóry.

Směs "NAN Comfort" zahrnuje laktobacily L.reuteri, "chytré" lipidy, hydratovaný protein "Optipro", prebiotika. Dále zahrnovaly minerální a vitamínový komplex, oligosacharidy, bramborový škrob. Mezi ingredience Triple Comfort patří palmový olej.

Dětem se od narození doporučuje trojnásobný komfort

"NAS" antireflux

Směsi pediatrů „NAS“ AR 1 předepisují novorozence a kojence do 6 měsíců se stížnostmi rodičů na časté vyplivnutí. Připisují se terapeutické výživě, která se nepoužívá jako hlavní jídlo pro dítě. Jeho reflux se používá ve spojení s kojením, jinými typy směsí. Mezi komponenty suchého "Antirefluxu":

 • hydrolyzovaný syrovátkový protein;
 • kultury prebiotik L.reuteri, které tvoří normální mikroflóru a pomáhají snížit frekvenci regurgitace 3krát;
 • Hypipalergenní komplex optimalizovaný optipro - minimalizuje riziko negativní reakce na bílkoviny kravského mléka;
 • škrob - zvyšuje viskozitu produktu, což snižuje pravděpodobnost regurgitace.

Vyvážený vzorec směsi NAN Antireflux také zahrnuje rostlinné oleje, laktózu, stopové prvky a další užitečné látky. Maminky si stěžují na jeho hustotu a nepříjemnou chuť, ale zaznamenávají pozitivní účinek na trávení kojenců. Vzhledem k hustotě vyžaduje výživa výběr bradavek na láhev. Maminky obvykle používají vyměnitelné proudové dudlíky. Připravenou směs promíchejte po dlouhou dobu, protřepte.

"NAN" pro předčasně narozené děti

Produkt je důležitý pro předčasně narozené děti narozené předčasně a podváhu. Obsahuje nejvyšší procento syrovátkové bílkoviny (asi 70%), což ji výrazně odlišuje od analogů. Proteiny ve směsi jsou částečně hydrolyzovány, což zvyšuje rychlost asimilace.

U předčasně narozených dětí existuje také směs NAS, ale před použitím musíte u dítěte zkontrolovat alergie (doporučujeme si přečíst: jaké jsou směsi pro předčasně narozené děti?)

Výhody produktu pro předčasně narozené děti: dítě rychle přibírá na váze, má ráda chuť hotového mléka. Produkt se krmí kojenci, dokud nedosáhne hmotnosti 1800 gramů, poté se převedou do obvyklé směsi. Mezi kontraindikace: galaktosémie, nesnášenlivost na laktózu, glukóza, alergie na bílkoviny kravského mléka. Mezi složkami palmového oleje.

Pokyny pro přípravu směsi

Před zakoupením fermentovaného mléka a mléčných směsí by se měl „NAS“ poradit s pediatrem. Lékař doporučí vhodný produkt na základě věku, hmotnosti, zdraví dítěte a stížností rodičů.

Při přípravě směsi byste měli používat potraviny s dostatečnou skladovatelností, která byla otevřena nejpozději před měsícem. Pro to, aby směs prospívala a nezpůsobila zdravotní problémy dítěte, je důležité při přípravě dodržovat sterilitu. Pokyny na balení, které má formu tabulky, vám umožní seznámit se s tím, jak správně dávkovat a ředit prášek.

Dětský věkNa 1 krmivoPočet krmení denně
Objem převařené vody, ml.Počet odměrných lžiček směsiSměsJiné druhy potravin
1-2 týdny9036-
2-4 týdny12045-
2 měsíce15055-
3-4 měsíce.18065-
5-6 měsíců.21074-
7 měsíců a starší21074-31-2

Při přípravě směsí „NAN“ vezměte požadovaný počet odměrných lžiček bez sklíčka. Podíly nelze změnit bez doporučení poskytovatele zdravotní péče. V opačném případě můžete dítě překrýt nebo dehydratovat. Od 7 měsíců by měly být paralelně s hypoalergenními, běžnými, fermentovanými mléčnými směsmi NAN zavedeny doplňkové potraviny - cereálie, zeleninové pyré, tvaroh, sýry, fermentované mléčné výrobky.

Je důležité připravit směs před krmením ochlazením převařené vody na komfortní teplotu 37 stupňů (užitečné bakterie zemřou v horké vodě). Zpočátku byste měli sterilizovat nádobu a bradavku, ochladit, nalít připravenou vodu a přidat požadovaný počet lžiček prášku. Poté sbírejte láhev, přikryjte a důkladně protřepejte. Je důležité zkontrolovat teplotu pádem na zápěstí (jídlo by mělo být o něco teplejší než ruka).

Známky, že směs NAN byla pro dítě vhodná - přírůstek na váze, klidný spánek, nedostatek koliky, zácpa, dobrá pokožka. Pokud alespoň jeden z těchto ukazatelů není respektován, měli byste se poradit se svým lékařem. Možná budete muset změnit dětskou výživu na jiný typ (například tekuté kyselé mléko) ze široké nabídky Nestlé.

NAN milk formula: pediatr hovoří o složení a výhodách

Každá matka chce, aby její dítě bylo zdravé a šťastné, takže se mu snaží dát vše nejlepší. Ideálním jídlem pro dítě je mateřské mléko. Složení mléka je koneckonců individuální a jeho složení je skutečně jedinečné.

Kojení bohužel není vždy možné. Co dělat v tomto případě? Jak porozumět rozmanitosti směsí a vybrat tu, která by uspokojila potřeby dítěte?

Dnes budeme mluvit o směsích NAS.

Trochu o výrobci

Společnost Nestle vyrábí dětskou výživu pro kojence různých věkových skupin starších 145 let. Mezi jejich produkty patří: směsi „NAS“, „Nestogen“, kaše „Nestle“ a pyré „Gerber“.

Pro každé období života dítěte existuje produkt, který je ideální k jídlu drobků. Směsi Nestlé podléhají přísné kontrole kvality, jejich výrobní technologie jsou časově testovány.

Proč nemůžete kravské mléko krmit novorozence?

Odpověď je jednoduchá - celá věc je ve složení mléka. Kravské mléko obsahuje dvakrát tolik bílkovin než mateřské mléko. Množství minerálů - solí, fosforu a vápníku - třikrát překračuje přípustnou koncentraci pro děti. Taková kompozice je nezbytná pro rychlý růst telat a je nepřijatelná pro vývoj dítěte.

Nestojí za to používat kravské mléko ani ve zředěné formě, protože bílkovina kravského mléka není řádně trávena. Jeho akumulace vede k alergickým reakcím a trávicím problémům, kolika. Nezralé ledviny dítěte se nedokáží vyrovnat s přebytkem živin. Nízké hladiny železa zvyšují riziko anémie..

Co je OPTIPRO protein??

Protein je jednou z nejdůležitějších živin, stavebním materiálem nezbytným pro růst dítěte. Není divu, že se jim říká „stavební kameny života“. Správně vyvážený protein, který přichází s jídlem, přispívá k rozvoji imunitního, trávicího systému a rovnoměrného přírůstku hmotnosti.

Složení mléčných přípravků NAN zahrnuje OPTIPRO. Jedná se o optimalizovaný proteinový komplex, který se nachází pouze u kojenecké výživy NAN Optipro. Dítě tak získá dostatek „správného“ proteinu a vnitřní orgány fungují bez přetížení.

Co jiného je součástí dětské výživy „NAS“?

Směsi NAS jsou vysoce přizpůsobené, což znamená, že jejich složení je co nejblíže složení mateřského mléka. Nestle proto představil živé bifidobakterie BL, mastné kyseliny DHA a ARA, vitaminy a minerály.

Bifidobakterie normalizují trávení, kolonizují střeva „užitečnými“ bakteriemi. DHA a ARA jsou dvě speciální mastné kyseliny, které hrají obrovskou roli ve vývoji imunity a přispívají k rozvoji mozku a vidění dítěte. Není bez důvodu, že upravené formule se také nazývají náhražky mateřského mléka..

Druhy směsí NAN

Sortiment produktů je snadno pochopitelný, protože každý věk má svou vlastní směs.

Směs NAN 1

Toto je první směs v produktové řadě NAS. Je určen pro kojence od narození do 6 měsíců. Vyrábí se podle osvědčené technologie bez použití geneticky modifikovaných organismů, konzervačních látek, barviv. Směs "NAS 1" poskytuje dítěti všechny živiny ve správném množství pro harmonický vývoj až 6 měsíců.

Směs NAN 2

Vaše dítě má šest měsíců, roste těsně před našimi očima. Dítě už toho hodně ví a každý den přináší nové úspěchy. Potřeby drobky se mění, zavádí se první krmení. Směs "NAS 2" je vhodná pro děti od 6 měsíců do 1 roku a plně uspokojuje zvýšené potřeby živin. Sacharidová složka je představována maltodextrinem, který se snáze tráví, méně pravděpodobně způsobuje alergické reakce..

Směs Nan3, 4

Dítě je již rok staré, jedná se o období vysoké intelektuální a fyzické aktivity drobků. V tomto věku je také nezbytná zdravotní péče. Dětská strava je rozšířena, ale zachovává se také kojení nebo náhražka mateřského mléka. Pro starší děti je vhodná směs „NAS 3“ a od 18 měsíců stará „NAS 4“. Tyto směsi pomáhají posilovat imunitu a zabraňují rozvoji rozkladu listnatých zubů..

Další produkty NAN

 1. "NAS je hypoalergenní." Protein této směsi je vyroben speciální technologií a částečně štěpen, hydrolyzován. To znamená, že je snazší strávit, pomáhá předcházet takovým potížím, jako je zácpa a kolické alergické reakce. K dispozici jsou dva typy: Nan 1 hypoalergenní a Nan 2 hypoalergenní, pro kojence do šesti měsíců a od 6 měsíců do roku.
 2. "NAS fermentoval bifidobakteriemi." Trávicí systém arašídových poruch je často trávicí systém. Na záchranu přijde „kyselé mléko NAS“. Složení mléčné směsi zahrnuje speciální bakterie mléčného kvašení, které pomohou vyrovnat se se zácpou, obnovit mikroflóru po střevních infekcích, antibiotická léčba. K dispozici ve dvou typech, pro dvě věkové skupiny.
 3. "NAS bez laktózy." Léčebná směs pro děti s nesnášenlivostí laktózy. Díky svému speciálnímu složení může být použit k průjmu. Nízká osmolarita směsi pomáhá překonat průjem a pro harmonický vývoj drobků je nezbytné vyvážené složení..
 4. "Pre-NAS". Vyrobeno pro děti, které se narodily předčasně nebo s nízkou tělesnou hmotností. Potřeby těchto dětí jsou velmi odlišné. Složení Prenanu hraje obrovskou roli při formování trávení, intelektuálního a psychomotorického vývoje. Proto je směs Pre-NAN více kalorická, obsahuje unikátní mastné kyseliny, které se snadno vstřebávají, a více bílkovin.
 5. NAS Alfare. K léčbě takových potíží, jako je průjem, je nutný integrovaný přístup. Spolu s drogami má léčebná směs pozitivní účinek na střeva, pomáhá vyrovnat se s onemocněním.
 6. "NAS antireflux." Směs pro děti trpící regurgitací a zvracením. Kompozice zahrnuje speciální probiotickou kulturu. Je vědecky prokázáno, že frekvence použití regurgitace se při použití tohoto produktu řady "NAS" snižuje 3x.

Náklady na směsi se na různých místech mírně liší, v průměru začíná cena od 400 rublů za plechovku. Speciální terapeutické směsi jsou dvakrát tak drahé jako obvykle. Po přečtení a analýze zákaznických recenzí a lékařů je zřejmé, že tato cena je přiměřená. Koneckonců, nic nemůže být dražší než zdraví dítěte.

Společnost Nestle má mnohaleté zkušenosti s kojeneckou výživou. Výrobky jsou vysoce kvalitní a příjemné chuti. Mezi směsemi „NAS“ najde každý rodič směs vhodnou pro své dítě, protože jejich výběr je různorodý. Výběrem směsi „NAN“ si můžete být jisti její bezpečností a přínosem pro drobky.

Baby Nan se mísí

NAN Baby Mix je švýcarská kvalita, dlouholetá tradice a osvědčené komponenty Nestle. Již v roce 1867, Henri Nestle, přední farmaceut, po několika neúspěšných pokusech o vývoj nového produktu smícháním značkového kondenzovaného mléka, mouky a cukru, přesto vytvořil vzorec pro úspěch. Takže tu byla první kojenecká výživa nahrazující mateřské mléko.

Po mnoho let pracují specialisté z různých oborů na zlepšení složení směsi pro novorozence. Úplná náhrada mateřského mléka byla vyloučena. Příroda vytvořila pro dítě takové jedinečné jídlo, jedinečné svým složením. Existují však různé důvody, proč ženy odmítají krmit. Nestle tento problém vyřešil a vytvořil jeden z nejlepších produktů pro děti na trhu dětské výživy, který se nazývá NAN.

Sortiment Nan směsí

Hypoalergenní směs NAN.

Pediatrové po celém světě zaznamenali zvýšenou alergii na bílkoviny kravského mléka. Tento typ směsi, vyvinutý speciální technologií, která snižuje riziko negativní reakce, se projevuje nejen kožní vyrážkou, ale také zácpou, kolikou. Existuje několik kategorií, jedna pro kojence a druhá pro kojence od šesti měsíců do 2 let.

Kysané mléko NAS s bifidobakteriemi.

Často, po užití antibiotik u dětí, je mikroflóra narušena, což vyžaduje zotavení. Za tímto účelem byla vytvořena tato směs. Stabilizuje hlavní procesy trávení, pomáhá vstřebávat proteiny přidáním speciálních bakterií do kompozice. Vhodné také pro děti trpící střevními chorobami a poruchami žaludečního traktu. Základ proteinové směsi Opti Pro 1 a bifidobakterií BL.

Bez laktózy NAN.

Tato směs se doporučuje pro děti s konstantním průjmem různé závažnosti a vrozenou intolerancí laktózy. Složení je opatřeno jednoduchým uhlohydrátem - maltodextrinem, který má nízkou koncentraci látek. Také bohatý na nukleotidové složení, zodpovědný za rekonstrukci tkáně a údržbu imunitního systému.

Alfara NAS.

Určeno speciálně pro rodiče, jejichž děti dostávají chronické formy onemocnění žaludku a trávení. Směs je považována nejen za výživu, ale také za léčivo pro prevenci akutních záchvatů průjmu. Pečlivě vybrané složení produktu umožňuje dítěti zvýšit imunitu a ochranné funkce těla. Lipidy, četné vitamíny, aminokyseliny a minerály, které jsou tak nezbytné pro plný vývoj.

PRE NAN.

Směs je upravena pro děti narozené předčasně. V tomto případě je směs vytvořena pro provádění řady funkcí podporujících zdraví díky svému složení. Tento produkt doplňovaly celé komplexy multivitaminů, mastných kyselin a živin. Studie prokázaly, že děti narozené s hmotností méně než 3 kg pomocí směsi linie Pre NAN rychle obnovily centrální nervový systém i aktivitu vizuálních receptorů..

NAS Premium.

Směs je vhodná pro děti náchylné k alergiím, protože v kompozici není mléčný protein, byla nahrazena syrovátkou. Navíc se složení rozšiřuje o tyto prvky:

 • rybí tuk;
 • taurin;
 • prospěšné bakterie;
 • stopové prvky atd..

Směs je vhodná pro nejnáročnější kojence a jejich rodiče.

Jak vyrobit Nan směs

Aby produkt společnosti NAS mohl přinést deklarovaný prospěch z používání matek a otců, musí vědět, jak směs správně připravit. Každé balení je vybaveno podrobnými pokyny s proporcemi a také:

 • věková kategorie. Odborníci odhalili, že upravené směsi NAS jsou vhodnější pro novorozence až do 18 měsíců. Každý měsíc má svou vlastní hodnotu, od 1 do 4. Nezapomeňte tuto informaci vzít v úvahu při výběru směsi pro dítě, protože různé věkové skupiny vyžadují jednotlivé složky a látky ve složení;


Pediatrové nedoporučují krmit více než 250 mg mléčné výživy pro jedno krmení. Pokud dítě odmítne sníst připravenou směs, nesnažte se ji nakrmit. To může negativně ovlivnit celkovou pohodu dítěte..
měřicí lžíce v balení vám řekne, kolik lžic zředit v tekutině;

 • nejprve je třeba sterilizovat nádobí;
 • vařící voda není vhodná pro ředění suchého prášku, může to způsobit hrudky;
 • teplota je 35-50 stupňů, je lepší vzít převařenou tekutinu;
 • nalijte směs do láhve a nalijte vodu, potom pevně uzavřete víko a důkladně protřepejte;
 • používat vařený produkt jednou, výrobce upozorňuje, že opakované zahřívání a dlouhodobé skladování jsou nepřijatelné;

Nan směsi skladování

Před otevřením balení věnujte pozornost datu výroby a datu expirace. Pro větší pohodlí si vezměte pero a na zadní stranu zapište datum prvního otevření, takže bude vhodnější sledovat konec období doporučeného výrobcem. Po otevření těsně uzavřete obal. Uchovávejte na tmavém a suchém místě, protože veškerá vlhkost, která se dostala do prášku, může způsobit, že veškerý obsah balení nebude použitelný. Nedoporučuje se používat směs k určenému účelu po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu..

Cena směsi Nan

Společnost Nestle se o své zákazníky pravidelně stará tím, že rozšiřuje svůj prodejní trh. Ve skutečnosti si v každé zásuvce můžete koupit směs NAS. Nejúplnější sortiment najdete ve specializovaných prodejnách nebo na internetových stránkách. Cena se pohybuje od 10 $ za plechovku a výše, v závislosti na zájmové linii..

Složení směsi Nan

Výrobce směsí NAN usiloval o vytvoření prémiové sestavy, kde by každá komponenta nesla svou vlastní užitečnou funkci. A tady je to, co z toho vyplynulo, například směs NAS 1 Premium:

 • železo, o něco méně než 4,8 mg;
 • vitamín C;
 • vápník;
 • fosfor;
 • popel;
 • proteinové náhražky kravského mléka - syrovátka;
 • polynenasycené mastné kyseliny;
 • nukleotidy;
 • prebiotika bez oligosacharidů.

Složení je naprosto bezpečné, neobsahuje nečistoty, přísady, toxiny. To opět potvrzuje vysokou kvalitu švýcarského produktu pro novorozence..

Směs se nehodí

Někdy existují případy, kdy se směs NAS z různých důvodů pro dítě nehodí, je jich několik:

 • nedostatek laktózy u dítěte vede ke zhoršení zažívacího traktu. To vše kvůli vysokému obsahu laktózy ve složení NAS;
 • dítě není vždy schopné absorbovat kalorickou směs, kterou nabízejí rodiče, poruchy vylučovacího systému zde, a v důsledku toho časté problémy se stolicí;
 • alergická reakce na hypoalergenní nebo jiné směsi. Vzhled vyrážky na produktech NAS byl zaznamenán více než jednou, může existovat mnoho faktorů vyvolávajících alergie. Jedná se o zkříženou reakci s dříve používaným produktem, jedná se o reakci na nestrávitelný prvek v kompozici.

Před zahájením podávání směsi dítěti a jeho nahrazením krmením se vyplatí zředit několika odměřenými lžičkami prášku a začít s 80-90 ml tekutiny. Následující den sledujte stav dítěte, pokud je to možné, zapište do potravinářského deníku celou denní stravu dítěte. Po postupném zvyšování dávky při současném sledování pohody dítěte. Často existuje koncept potravinové intolerance, kdy k hromadění histaminu dochází pomalu a pak najednou vyjde. V těchto okamžicích bez záznamů je obtížné pochopit, na co by dítě mohlo reagovat..

Každý rodič se snaží dát svému dítěti to nejlepší. Linie směsí Nestle NAS je výsledkem mnohaletého výzkumu a vývoje v oblasti dětské výživy. Tento produkt lze ve svých užitečných vlastnostech právem označit za lídra mezi svými analogy. Šťastné dítě šťastná maminka!

Recenze o Nan Baby Mix

Ekaterina, 31 let, Samara

"Četl jsem v článku o směsi NAS pro děti s alergiemi a rozhodl jsem se zkusit to." Přišla k mé Nikitě. Nejsou žádné nové vyrážky, kolika ustoupila, to voní dobře a dítě má chuť. Cena je samozřejmě vysoká, ale vzhledem k tomu, že poměr syrovátkových bílkovin k kaseinu je úměrný obsahu v mateřském mléce, stojí za to. V zájmu zdraví dítěte se naše rodina rozhodla koupit tuto konkrétní směs. “

Olga, 21 let, Moskva

"Dcera od 4 měsíců na umělém krmení." Vyzkoušeli jsme mnoho značek směsí, začala častá zácpa. Pediatr radil NAS Sour-milk, narovnal židli, ale na těle byla malá vyrážka. Začali dávat uspokojivější NAN 1 a prostřednictvím recepce znovu NAN KM. Vše je v pořádku, dítě začalo používat toaletu denně a kůže byla čistá. “

Baby mix "NAN" - recenze. Mix "NAS 1" (kyselé mléko): recenze

Dětská výživa je důležitým prvkem při krmení a péči o dítě. Je důležité zvolit správné jídlo, aby dítě nemělo zdravotní problémy. Dnes budeme mluvit o populární dětské směsi "NAN".

Když potřebujete směs

V moderním světě se často vyskytují stresující situace. Mohou připravit mladou matku mléka - a pak začnou problémy s krmením dítěte. Aby se tomu zabránilo, svět přišel se speciální kojeneckou výživou, která obsahuje všechny potřebné živiny obsažené v mateřském mléce. Směs „NAS“, jejíž recenze lze najít a slyšet všude a všude, je pro mladé matky a jejich děti skvělou volbou. Záchrana přijde, když se ztratí mléko nebo dítě má zácpu.

Co je to NAS 1

Dětská výživa „NAN“, jejíž recenze budeme zvažovat o něco později, je vynikající náhradou mateřského mléka. Jeho složení je blízké matce. Zlepšuje trávení a nepoškozuje zdraví dětí. Dokonce i lékaři v mnoha případech doporučují užívat směs NAN. Recenze o tomto jídle jsou velmi různorodé. Prášek z kyselého mléka se snadno používá. Komplex "NAS 1" je vhodný od narození dítěte do 12 měsíců.

Co je dobré na "NAS"

Není tajemstvím, že "Nestle" je nejoblíbenější společností vyrábějící kojeneckou výživu a další dobroty. K výrobkům patří také směs „fermentované mléko NAS 1“. Recenze o výrobci byly vždy velmi pozitivní. Výrobky, které nabízejí, byly ve skutečnosti vždy obzvláště úspěšné. Co je ale dobré na složení kvašeného mléka NAN 1?

Pro začátečníky je to, jak již bylo zmíněno, dobrá náhrada mateřského mléka. V životě existují situace, kdy ženské mléko zmizí a dítě potřebuje něco nakrmit. V této obtížné záležitosti vám pomůže kombinace „NAS“, jejíž recenze často zanechávají mladé matky.

Vitamíny a živiny

Směs suchého kyselého mléka navíc obsahuje užitečné látky a vitamíny, které pomáhají dítěti budovat imunitu a chránit dítě před různými nemocemi, které ovlivňují tělo dítěte v prvních letech života.

Další výhodou je, že směs NAS je hypoalergenní. Recenze kojenecké výživy, která u dětí vyvolala alergickou reakci, jsou poměrně častým jevem. Po celou dobu neexistovaly žádné negativní odkazy na výskyt alergií u novorozenců po užití směsi "NAN".

Produkt je chován velmi rychle a je utracen celkem ekonomicky. Pokud vás nebaví neustálé cesty do obchodu s kojeneckou výživou, pak vám pomůže směs NAS. Od lidí, kteří museli používat umělé krmení, lze slyšet recenze o nákladové efektivnosti, stejně jako mnoho jiných.

Nevýhody směsi kyselého mléka

Stejně jako u každého produktu však i směs kyselého mléka má řadu negativních aspektů. Jsou dokonce vybaveni směsí „NAS“. Recenze zanechaná matkami jsou obvykle celkem pozitivní, ale mají řadu nedostatků. Nyní si povíme o tom, co „úskalí“ mohou čekat na majitele kysané mléčné směsi.

Nejprve je třeba poznamenat, že mnoho z nich je zmateno cenou. Cenovka pro kojeneckou výživu, zejména kvalita, může vyskočit na dost vysoká čísla. Proto ho mnozí začínají váhat. Směs "NAN fermentované mléko" obvykle trpí stejným osudem. Recenze mnoha z nich ukazují přesně na vysoké náklady na produkt. Poté však vždy říkají, že jedna nádoba je dost na dlouhou dobu - fermentovaná směs mléka je docela uspokojivá.

Další „mínus“ směsi kyselého mléka pro děti od narození (ale nemusí se objevit - vše záleží na těle dítěte) je nepříjemný zápach stoličky dítěte, někdy průjem..

Protože však tento druh potravy obsahuje bifidobakterie a další látky pro trávení, je tento výsledek docela předvídatelný.

Je složení dobré

Obdržel jsem směs recenzí „NAS 1“, ve které je uvedeno, že dětská výživa obsahuje složky, které nejsou pro zdraví dítěte příliš užitečné. Nicméně velmi mnoho správně zdůrazňuje skutečnost, že tyto látky jsou obsaženy téměř ve všech kojeneckých mléčných formách, pouze v různých množstvích..

Další malou nevýhodou je chov, který vyžaduje mléčnou směs „NAS“. Recenze uvádějí skutečnost, že je přísně dodržována pravidla pro šlechtění fermentované mléčné směsi. Jinak budete muset bradavku velmi často měnit - výsledné "hrudky" se ucpají. NAN 1 fermentovaná mléčná směs se zředí ve dvou stupních.

Co si maminky myslí

Co si matky myslí o kojenecké výživě „NAS 1“? Nyní budeme analyzovat vše, co bylo nalezeno na internetu nebo v průzkumu kupujících této dětské výživy.

Jak již bylo zmíněno, mnoho žen uvádí cenu produktů. Pro některé je to vysoké, pro někoho to není moc. Vše záleží na regionu bydliště a samozřejmě na mzdách. Nicméně ti, kteří už používají směs NAS, říkají, že to stačí na dlouhou dobu, což znamená, že můžete „utratit peníze“.

Většina mumií používá směs kyselého mléka NAN jako doplňková jídla nebo v kombinaci s kojením. To vše se děje proto, že pro dítě není nic lepšího než mateřské mléko matky. Tato směs nezpůsobuje zácpu u malých dětí, protože mnoho složek obsažených ve složení pomáhá práci dětských střev.

Mám směs "kyselého mléka" a recenze chuti. Téměř všechny ženy, které se setkaly se směsí „NAS 1“, zdůrazňují, že toto jídlo není příliš chutné, kyselé.

Někteří tvrdí, že kojenecká výživa NAN chutná poněkud jako rozvedený kefír, který se dětem opravdu nelíbí. Je však jen na našich dětech, aby posoudily, jak chutné či nikoli. Při narození má každý své vlastní vkusové preference a svůj vlastní „názor“.

Potřebuje každý směs?

Mnozí považují za správné zavádění dětské výživy do dětské výživy po konzultaci s pediatrem. Co si lékaři pro děti myslí o směsi NAS 1?

Kromě kojení často doporučují směsi NAN jako doplňková jídla. Děje se tak, aby se tělo dítěte zvyklo nejen na mateřské mléko matky, ale také na „cizí“ jídlo. Tak bude dítě téměř od narození připraveno na skutečnost, že v průběhu času bude „odtrženo“ z matčiny stravy. Za prvé, směs fermentovaného mléka NAN 1 je předepisována dětským lékařům mnoha drobky v případě plynu a zácpy. Jak již bylo opakovaně řečeno, obsahuje tato dětská výživa ve svém složení vitamíny a minerály užitečné pro trávení. Jsou to oni, kteří pomáhají mumím bojovat s chorobami zažívacího systému dítěte.

Je však třeba věnovat pozornost skutečnosti, že složení hypoalergenní směsi „NAS 1“ obsahuje některé nepříznivé složky. Patří sem palmový a řepkový olej, který se nachází ve většině potravin, včetně dětských potravin. To však neznamená, že musíte tuto směs okamžitě opustit. Obsah oleje naznačuje, že je třeba dodržovat dávkování a nedávat dítěti příliš „umělé“ mateřské mléko.

Rovněž je třeba mít na paměti, že dětské fermentované mléčné směsi nejsou vhodné pro každého. Pokud máte problémy s trávením, můžete být upozorněni směsí „NAN“, komentáře lékařů, o které bude docela pozitivní, ale ve skutečnosti se vám vaše dítě nemusí líbit nebo jej jednoduše „nevejde“. V tomto případě si vyberete jiný způsob krmení pro dítě.

Konečný výsledek

Nyní, když jsou známy recenze pediatrů a matek, můžete shrnout. Podle mnoha kupujících a rodičů je nejlepší kojenecká výživa směs NAS 1. Rozšířené recenze zákazníků můžete najít na internetu na populárních stránkách otzovik.

Tato směs je sama o sobě dobrým kvašeným mléčným výrobkem pro tělo dítěte. Můžete začít s krmením nebo plným krmením svého dítěte od prvních dnů života. Tato dětská výživa je poměrně cenově dostupná a je k dispozici téměř v každém obchodě..

Účinnost použití zajišťuje, že člověk může vydržet po dlouhou dobu. Děti navíc rychle sníží směs „NAS 1“.

Směs mléčného prášku však může být příčinou kojeneckého průjmu nebo odmítnutí dítěte dokončit krmení. Faktem je, že, jak již bylo zmíněno, chuť "NAS 1" je kyselá, podobná kefíru, což není vždy vkus malých dětí. Ať už recenze čtete, víme, že Nestle je garantem kvality dětské výživy. Úspěšná volba!

NAN ® 1 s probiotiky

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení a forma uvolňování

NAN ® 1 s probiotiky

Suché mléčné směsi1 litr hotové směsi (670 kcal)
Tlustý36 g
kyselina linolová5,3 g (16,7%)
kyselina alfa linolenová645 mg
kyselina dokosahexaenová79 mg
kyselina arachidonová79 mg
protein (včetně syrovátkových bílkovin - 70%)12,4 g
uhlohydráty75 g
laktóza75 g
kultura bifidobakterií (B. lactis)
minerály (popel)3,7 g
sodík170 mg
draslík680 mg
chloridy470 mg
vápník430 mg
fosfor240 mg
hořčík57 mg
mangan150 mcg
selen14 mcg
vitamín a680 mcg RE
Vitamín D9,3 mcg
vitamin e9 mg
vitamin K55 mcg
vitamín C110 mg
vitamín b10,75 mg
vitamín b21,4 mg
niacin5,9 mg
vitamín b60,52 mg
kyselina listová95 mcg
kyselina pantothenová5 mg
vitamín b122,4 mcg
biotin15 mcg
cholin120 mg
inositol60 mg
taurin51 mg
karnitin10 mg
nukleotidy20,1 mg
žehlička6,7 mg
jód120 mcg
měď0,52 mg
zinek7 mg
osmolalita - 313 mOsm / kg

v bankách o hmotnosti 400 g.

NAN ® 2 s probiotiky

Suché mléčné směsi1 litr hotové směsi (670 kcal)
Tlustý30 g
kyselina linolová5,6 g (22,4%)
kyselina alfa linolenová556 mg
kyselina dokosahexaenová43 mg
kyselina arachidonová43 mg
protein (včetně syrovátkových proteinů - 40%)15 g
uhlohydráty84 g
laktóza55,6 g
maltodextrin28,9 g
probiotika (kultura bifidobakterií (B. longum) a laktobacilů (L. Rhamnosis)
minerály (popel)4,6 g
sodík260 mg
draslík740 mg
chloridy600 mg
vápník800 mg
fosfor510 mg
hořčík72 mg
mangan107 mcg
selen13 mcg
vitamín a760 mcg RE
Vitamín D12 mcg
vitamin e12 mg
vitamin K54 mcg
vitamín C120 mg
vitamín b10,97 mg
vitamín b21,4 mg
niacin7 mg
vitamín b60,74 mg
kyselina listová150 mcg
kyselina pantothenová5 mg
vitamín b122,2 mcg
biotin26 mcg
cholin90 mg
inositol56 mg
karnitin10 mg
žehlička11 mg
jód100 mcg
měď0,49 mg
zinek7,9 mg
osmolalita - 282 mOsm / kg

v bankách o hmotnosti 400 g.

NAN ® 3 s probiotiky

Suché mléčné směsi1 litr hotové směsi (670 kcal)
Tlustý29,5 g
kyselina linolová5,1 g (22%)
kyselina alfa linolenová751 mg
kyselina dokosahexaenová41,7 mg
protein (včetně syrovátkových proteinů - 40%)20,1 g
uhlohydráty80,6 g
laktóza56,3 g
maltodextrin24,3 g
probiotika (kultura bifidobakterií (B. longum) a laktobacilů (L. Rhamnosis)
minerály (popel)4,6 g
sodík250 mg
draslík860 mg
chloridy600 mg
vápník800 mg
fosfor540 mg
hořčík60 mg
mangan90 mcg
selen13 mcg
vitamín a770 mcg RE
Vitamín D13 mcg
vitamin e12 mg
vitamin K59 mcg
vitamín C120 mg
vitamín b10,97 mg
vitamín b21,5 mg
niacin7 mg
vitamín b60,79 mg
kyselina listová150 mcg
kyselina pantothenová5 mg
vitamín b121,9 mcg
biotin27 mcg
žehlička12 mg
jód120 mcg
měď0,56 mg
zinek8,1 mg
osmolalita - 282 mOsm / kg

v bankách o hmotnosti 400 g.

NAN ® 4 s probiotiky

suchá mléčná směs1 litr hotové směsi (700 kcal)
Tlustý31 g
kyselina linolová6,4 g (22,3%)
kyselina alfa linolenová790 mg
kyselina dokosahexaenová44 mg
protein (včetně syrovátkových proteinů - 40%)21 g
uhlohydráty84,7 g
laktóza59,1 g
maltodextrin25,6 g
probiotika (kultura bifida (B. longum) a laktobacilů (L. Rhamnosis)
minerály (popel)4,8 g
sodík250 mg
draslík900 mg
chloridy600 mg
vápník840 mg
fosfor560 mg
hořčík63 mg
mangan90 mcg
selen14 mcg
vitamín a800 mcg RE
Vitamín D13 mcg
vitamin e12 mg
vitamin K60 mcg
vitamín C130 mg
vitamín b11 mg
vitamín b21,5 mg
niacin7,3 mg
vitamín b60,83 mg
kyselina listová150 mcg
kyselina pantothenová5 mg
vitamín b122 mcg
biotin28 mcg
žehlička13 mg
jód120 mcg
měď0,58 mg
zinek8,5 mg
osmolalita - 282 mOsm / kg

v bankách o hmotnosti 400 g.

Charakteristický

NAN ® 1 s probiotiky - sušené mléčné mléko pro suché a umělé krmení dětí od prvních dnů života.

NAN ® 2 s probiotiky - sušené mléčné mléko s probiotiky pro děti starší 6 měsíců.

NAN ® 3 s probiotiky - práškové mléčné mléko s probiotiky pro děti nad 10 měsíců.

NAN ® 4 s probiotiky - suché mléko s probiotiky pro výživu dětí od 18 měsíců.

Vlastnosti komponenty

Díky jedinečné kombinaci složek pomáhají směsi NAN ® 1 s probiotiky, NAN ® 2 s probiotiky, NAN ® 3 s probiotiky a NAN ® 4 s probiotiky pomáhat posilovat obranyschopnost těla a zajišťovat harmonický vývoj dítěte.

Směsi NAN ® 1 s probiotiky zahrnovaly prospěšné bifidobakterie (B. lactis), NAN ® 2 s probiotiky, NAN ® 3 s probiotiky a NAN ® 4 s probiotiky - prospěšné bifidobakterie (B. longum) a laktobacily (L. Rhamnosis), přispívá k udržování zdravé mikroflóry a posiluje imunitu.

Protein směsí OPTIPRO je blízký bílkovině mateřského mléka, snadno se tráví a zajišťuje optimální růst a vývoj dítěte..

Směsi NAN ® 1 s probiotiky, NAN ® 2 s probiotiky, NAN ® 3 s probiotiky a NAN ® 4 s probiotiky zahrnují inteligentní lipidy - speciální mastné kyseliny - také nalezené v mateřském mléce, které hrají důležitou roli při vývoji mozku a zrak dítěte a posílení imunity.

Mikronutrienty - železo, zinek, měď, cholín, PUFA, taurin, jód, selen, vitamíny A, C, D, E, B jsou zvláště důležité pro správný růst, tvorbu a vývoj mozku6 a B12. Nedostatek těchto látek ve výživě dítěte narušuje metabolické procesy v nervové tkáni, což vede ke změnám ve fungování různých částí mozku.

Nedostatek jódu ve výživě dětí prvního roku života je vážnou hrozbou, protože může vést k rozvoji nevratných duševních poruch.

Zinek je důležitou součástí asi dvou set enzymů, které se podílejí na metabolismu, především v mozku. S nedostatkem zinku se růst dítěte zpomaluje, schopnost učení se snižuje a vyvíjejí se motorické poruchy. Je také možné snížit obranyschopnost těla a v důsledku toho náchylnost dítěte k častým infekčním onemocněním.

Taurin je esenciální aminokyselina, která je nezbytná pro děti, zejména v prvních měsících života, pro rozvoj centrálního nervového systému a orgánů zraku..

Indikace léku NAN ® 1 s probiotiky

NAN ® 1 s probiotiky - jako výživa pro smíšené a umělé krmení dětí od prvních dnů života.

NAN ® 2 s probiotiky - jako potrava pro děti od 6 měsíců.

NAN ® 3 s probiotiky - jako potrava pro děti od 10 měsíců.

NAN ® 4 s probiotiky - jako potrava pro děti od 18 měsíců.

Dávkování a podávání

Suchá směs je předem naředěna převařenou vodou podle pokynů na obalu, pokud neexistují jiná doporučení pro pediatry.

Podmínky skladování NAN ® 1 s probiotiky

Udržujte mimo dosah dětí.

Životnost NAN ® 1 s probiotiky

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Články O Neplodnosti