Hlavní Analýzy

Hodnocení nejlepších směsí pro novorozence

V prvních týdnech po narození je důležité zvolit kvalitní směs s bohatým složením. Hlavní věc je, že produkt je vhodný pro novorozence. Při výběru stojí za to důvěřovat známým důvěryhodným značkám. Nutriční hodnocení pro kojence jsou neustále k dispozici. A jejich matky, které prošly umělým krmením, jim pomáhají připravit je, společně s pediatry, kteří přesně vědí, co dítě potřebuje.

Jaký je nejlepší mix pro novorozence?

Výběr prvního jídla závisí na mnoha faktorech. Výživa je rozdělena podle různých charakteristik. Pediatrové doporučují, aby se nerozhodovali sami, ale aby se poradili s odborníkem. Zohlední charakteristiky těla dítěte, pokud existují. Podrobně popisuje, jak sledovat reakci na jídlo. Pokud se maminka rozhodla vyřešit tento problém sama, musíte zjistit, jak je jídlo klasifikováno, a odkazovat na hodnocení osvědčených a osvědčených produktů..

Jak sdílet jídlo pro novorozence:

 1. Tekuté a suché. Neexistují žádná zvláštní doporučení pro výběr, ale suché výrobky jsou skladovány déle a jsou na trhu dostupnější..
 2. Složení jídla je rozděleno na přizpůsobené, méně přizpůsobené, částečně přizpůsobené. Závisí to na přítomnosti kaseinu, syrovátky ve složení produktu..
 3. Významný rozdíl ve směsích podle věku. Nelze podat směs novorozenému dítěti určenému pro děti starší jednoho roku. Mají příliš mnoho nepřizpůsobených bílkovin.
 4. Podle účelu se výrobky dělí na kyselé mléko, hypoalergenní a neobsahující laktózu. Volba závisí na vlastnostech těla dítěte. Proto je třeba se poradit s lékařem dříve, než začnete užívat laktózu nebo hypoalergenní jídlo. Kyselé mléko je určeno pro regurgitaci, koliku, dysbiózu. Hypoalergenní doplněk pomůže dítěti v případě závažné alergické reakce. Produkt neobsahující laktózu je indikován pro nesnášenlivost kravského mléka.

Klinika Ústavu výživy RAMS představila hodnocení cenově dostupných domácích výrobců, mezi nimiž si můžete vybrat jídlo podle složení, účelu:

 1. „Baby“ je po mnoho let lídrem v hodnocení. Rozhodujícím faktorem pro maminky je kombinace ceny a dodržování všech norem. Seznam složek zahrnuje taurin, jód, Omega 3, 6 kyselin, syrovátku. Složky dělají směs co nejblíže mateřskému mléku co do složení a chuti. Při nákupu je třeba vzít v úvahu, že mezi komponenty patří palmový olej a sójový lecitin.
 2. Nutrilon svou pozici oslabuje pouze díky relativně vysokým cenovým možnostem. Složení Nutrilonu je jedinečné. Přípravek je předepsán dětem s problémy se zažívacím traktem. Nevýhodou je stejně jako v předchozí verzi palmový olej.
 3. Nan zůstává na vrcholu hodnocení díky možnosti zvolit si specializovaný doplněk pro kojence s alergiemi nebo intolerancí na kravské mléko. Cena produktu je vysoká. Recenze pediatrů jsou však navzdory palmovému oleji pouze pozitivní.
 4. Nestogen se také vyrábí ve Švýcarsku. Cena je cenově dostupnější. Toto jídlo je určeno pro zdravé děti různých věkových skupin. Složení je chudší v jodu. Přítomnost sójového lecitinu v něm je nevýhodou.

Důležité! Musíte se soustředit nikoli na hodnocení výrobce, ale na přítomnost vhodné návnady v produktové řadě.

Jak pochopit, že směs přišla

I nejoblíbenější, nejdražší a doporučená směs vede k poruchám u dítěte, které nejsou pro tělo vhodné. Včasná opatření pomohou předcházet zdravotním problémům. Ke změnám dochází v chování a stavu dítěte. Existují jediné známky negativní reakce těla nebo celého komplexu.

Možné projevy naznačující, že vybraný produkt nemusí být vhodný:

 • kožní reakce;
 • porucha trávicího traktu;
 • tělesná hmotnost nevhodná pro věk;
 • změněné chování.

Chcete-li sledovat změny, musíte do stravy zavést postupně nový produkt. To platí pro případy, kdy první dny krmení byly přirozené. Během týdne by se objem měl pomalu zvyšovat. Některé z uvedených příznaků naznačují ostré zavedení výživy a tělo není připraveno na nový produkt.

Tělo signalizuje nevhodnou výživu mnoha způsoby. Nejčastěji se projevuje na kůži. Vnější změny jsou snáze pozorovatelné. Častým projevem neúspěšné volby produktu je diatéza nebo zarudnutí tváří. Vyrážka se může šířit po celém těle nebo na jednom místě.

Je doplněna svěděním, případně peelingem a výskytem vředů. Pokud matka kombinuje kojení a umělé krmení, je třeba zkontrolovat stravu, než začnete hrát na výživu novorozence.

Kolika, regurgitace a zácpa jsou kromě nevhodné směsi známkami dalších problémů. Nejprve musíte odstranit nesprávnou techniku ​​krmení. Zácpa nebo uvolněná stolice se ve většině případů brzy projeví sama o sobě, což je známkou závislosti na těle. Časté plivání je alarmující známkou závažných nesrovnalostí. Pokud jde o směs, oblíbeným řešením je změna konzistence.

Nadváha zřídka způsobuje vzrušení. Pokud jde o umělou výživu, je to přirozené, protože kojenec neusiluje o získání potravy a vždy existuje umělý produkt v požadované dávce.

Nedostatek hmoty však naznačuje, že tělo neabsorbuje produkt. Často je to nedostatek enzymů. V tomto případě pediatr nebo odborník na výživu předepíše terapeutický doplněk.

Dítě může „říci“ o nesprávné stravě. To je slza, odmítnutí krmit, letargie, plivání jídla. Možnosti různých výrobců se liší vkusem. Pokud se mu dítě nelíbí, musíte věnovat pozornost dalším možnostem, na které bude dobře reagovat.

Hodnocení nejlevnějších směsí

Ne všichni rodiče si zajistili příležitost přejít na drahé švýcarské výrobce. Domácí výrobce nabízí matkám kvalitní výrobky, které splňují všechny nezbytné normy. Nízká cena proto není známkou špatného produktu..

Ve většině případů se drahé možnosti liší v ceně pouze proto, že je inzerován výrobcem nebo je výživa terapeutická. Pokud dítě nevykazuje žádné odchylky a tělo vyžaduje jednoduchý produkt určený pro každého, můžete věnovat pozornost dostupným možnostem.

Důležité! Tělo novorozence negativně reaguje na přechody z jedné výživy na druhou. Proto je třeba zvolit, s ohledem na mnoho faktorů, aby nedošlo k poškození dítěte.

Výrobek se považuje za levný, pokud jeho cena nepřesahuje 300 rublů za 1 balení (v průměru 400 g). Z nichž výrobci volí směsi pro novorozence, což je lepší cena:

 1. "Nutrilak" - balení o hmotnosti 350 g, průměrná cena 167 r.
 2. „Dítě“ pro novorozence stojí 220 r s hmotností 350 g.
 3. Za "Bellact" budete muset zaplatit 220 r, hmotnost 400 g;
 4. "Semper Baby" stojí 240 r, hmotnost - 325 g;
 5. Cena "Similak" kolísá kolem 250 r, hmotnost - 350 g.
 6. 400 g „Frisolaku“ stojí 250 r.
 7. Balení "Nestogen" v 350 g stojí 264 ks.

Hodnocení dětské výživy podle složení

První věc, na kterou se pediatrové zaměřují, je složení směsi pro novorozence. Zohledňuje se poměr proteinových složek, uhlohydrátů, přítomnosti vitamínů a škodlivých složek.

Co je součástí výživy pro kojence:

 1. Protein. Jídlo, které je co nejblíže mateřskému mléku, obsahuje 1,2 g bílkovin. Výrobci zvyšují množství na 1,4 g.
 2. Poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu. Označuje přizpůsobivost výživy. Chcete-li si vybrat doplněk, který bude mít stejnou kvalitu jako přirozená výživa, musíte hledat ukazatele 80: 20-60: 40.
 3. Tuarin je zodpovědný za vývoj zraku, centrální a periferní NS, pomáhá vstřebávat tuk.
 4. Jako součást jsou povinné rostlinné oleje. Výběr výrobců připadá na palmový, řepkový, sójový, slunečnicový a kokosový produkt. Všechny jsou povoleny ve stravě dítěte. Olej z palmových a řepkových olejů je však často považován za škodlivý..
 5. Mastné kyseliny jsou zodpovědné za vývoj mozku, které jsou nezbytné pro normální fungování buněk.
 6. Laktóza napomáhá trávení všech složek, vstřebávání látek.
 7. Prebiotika zvyšují počet mikroorganismů nezbytných pro střevo.
 8. Probiotika jsou dobrá pro obranu, trávení.
 9. Nukleotidy, vitamíny a cholín jsou potřebné pro centrální nervový systém, ochranný systém a celkový vývoj..

Jaká směs bez palmového oleje je lepší zvolit pro novorozence:

 1. Similac, Nanny;
 2. Nestrogen, Mamex, NAS;
 3. Nutrilon je kyselé mléko, Nutrilak je kyselé mléko.

Nejlepší náhrada mateřského mléka s Omega 3, Omega 6:

U produktů Similak, Nutrilak, Hipp, NAS, Semper není nutný poměr.

Množství uhlohydrátů ve složení jídla ovlivňuje pocit plnosti, období mezi krmením dítěte. Tuto roli hraje laktóza a škrob..

Nejlepší kojenecká výživa pro novorozence s uhlohydráty:

Prebiotická varianta je užitečná při zácpě u novorozenců. Z kterých výrobců si můžete vybrat:

 1. Chůva s prebiotiky.
 2. Humana s prebiotiky.
 3. Similak Premium.
 4. „Nebývalý prebio“.
 5. Nutrilak Premium.
 6. Agusha Gold.
 7. Hipp Combiotic.
 8. "Babiččina koš".
 9. Frisolak Gold.
 10. Similak ".

Jaký vitaminový mix zvolit pro novorozence:

Nukleotidy pomáhají tvořit gastrointestinální sliznici, obranný systém těla. Existuje mnoho z nich ve složení Nutrilon a Frisolak, Nestogen, Nutrilak a Semper.

Nejlepší proteinová směs

Proteiny jsou stavebním materiálem pro všechny dětské varhanní systémy. Výrobci potravin nechávají své poměry produktů blízko mateřského mléka. Nebo zvyšte hodnotu, protože protein kravského produktu je pro tělo obtížnější vnímat.

Přibližná mléčná výživa pro kojence od narození:

Nejlépe přizpůsobená kojenecká výživa

Upravené produkty jsou určeny ke krmení od narození. Ve složení jsou nejvíce podobné mateřskému mléku. Čím vyšší je věková kategorie, tím méně je produkt přizpůsoben. V doplňcích, které se zavádějí do stravy novorozenců, bohaté složení vitamínů, optimální poměr všech složek. V prvních měsících života je to jediná výživa dítěte, vše, co od nich potřebuje.

Vysoce upravené směsi jsou určeny pro kojence od 0 měsíců do 4 po narození. Vykazují maximální podobnost s mateřským mlékem. Navrženo pro zdravé, předčasně narozené děti. Pokud jste však alergičtí na laktózu, musíte si vybrat jiný druh jídla.

Kterou přizpůsobenou směs zvolit:

Ve věku 5 až 6 měsíců je jim podávána méně přizpůsobená strava. Vyznačuje se nepřítomností syrovátkové bílkoviny. Místo toho obsahuje kasein.

Nejlepší směs pro novorozence ve věku 5-6 měsíců:

Částečně upravené výrobky se kupují po 12 měsících. Pravděpodobně najdou palmový olej. Tyto možnosti pomáhají vyrovnat se s gastrointestinálními problémy, regurgitací..

Na otázku, jaká směs je lepší krmit novorozence s problémem gastrointestinálního traktu dnes, pediatrové bezpochyby odpoví. Výrobky přizpůsobené kyselému mléku pomáhají novorozencům vyrovnat se se špatným trávením, metabolismem.

V jádru tvarohové bílkoviny. Indikace výživy: alergické reakce, dysbióza, křivice, poruchy gastrointestinálního traktu, předčasná péče atd..

Která směs je nejlepší pro novorozence:

 1. "Fermentované mléko NAS 1".
 2. "Kysané mléko Nutrilac".
 3. "Kysané mléko Nutrilon".
 4. Agusha 1, 2.
 5. "Biolact přizpůsoben".

Nejchutnější dětská směs

Je nemožné přesně říci, která kojenecká výživa je nejchutnější. Předvolby pro kojence jsou odlišné, stejně jako u dospělých. Mnoho matek se snaží vybrat doplněk, který chutná spíše jako mateřské mléko. To však neznamená, že dítě dá přednost. Abyste pochopili, zda máte rádi jídlo, musíte sledovat reakci dítěte.

Nejméně chutné jsou speciální doplňky, které jsou předepsány alergikům, dětem se zácpou, kolikou, nízkou hmotností.

Pokud není možné se poradit s lékařem, musíte věnovat pozornost hodnocení směsí. Je důležité zvážit vlastnosti těla dítěte a vybrat si produkt podle kvality a ceny, složení.

Než si koupíte jídlo, musíte se seznámit s klasifikací a rozhodnout, z čeho by měla sestávat. Pokud jde o hodnocení, musíte kompilátor vzít v úvahu. Je důležité zvážit názory odborníků.

Nejlepší hodnocení dětské výživy

Děti potřebují pečlivou péči a správné krmení. Z tohoto důvodu je důležité vědět, jak můžete a co nemůžete dítě krmit. Mnoho značek nabízí dětem jídlo, ale je to tak zdravé, jak se říká v reklamě? Zkusme zjistit, jaký druh dětské výživy je nejlepší pro kojence od narození, a také si prostudujte hodnocení výrobců, kteří se starají o své spotřebitele.

Jak si vybrat

Vysoce kvalitní a vyvážené jídlo má velký vliv na utváření dítěte. Mnoho dětí mladších 3 let má různé alergické reakce. V tomto případě lékaři doporučují jíst pouze hypoalergenní směsi a cereálie..

Je také důležité vědět, jak krmit dítě, aby bylo možné správně nakonfigurovat mikroflóru jeho střev a zajistit plný rozvoj těla..

Co je lepší výživa pro novorozence

Nyní existuje velké množství směsí, které mohou nahradit přirozené krmení. Některé běžné značky používají ve svých výrobcích kozí mléko. Aby se přispělo k kompetentní tvorbě těla dítěte, do jídla se přidávají prebiotika.

Výrobci se snaží nahradit mateřské mléko na nejvyšší úrovni a dodávat dítěti známé a zdravé jídlo. Průzkumy rodičů a lékařů pomáhají porozumět tomu nejvhodnějšímu jídlu. V tomto článku budeme zvažovat nejlepší kojeneckou výživu pro novorozence, pochopíme, co je nejlepší pro krmení podle nejčastějších recenzí v roce 2018.

Zde je seznam oblíbených značek:

 • pro děti bez lékařských indikací (Nestle, Friso, Nutrilon);
 • doporučeno pro kojence s nízkou hmotností (Nutrilak Premium Pre);
 • stabilizovat zažívací trakt ("Baby", Hipp, "Agusha"). K těmto produktům se navíc přidávají vitamínové doplňky..

Pamatujte, že pediatričtí lékaři doporučují mladým matkám, aby se vyhýbaly přípravkům s palmovým olejem, který zpomaluje vstřebávání živin. Před nákupem si pozorně přečtěte štítek a ujistěte se, že chybí.

Pokud je nezbytné obnovit střevní mikroflóru, měly by být vybrány přípravky s prebiotiky, probiotiky a nutně s přidáním vitamínů. Od 5 měsíců se zelenina a ovoce postupně začleňují do stravy. To pomůže společnostem, jako je Frutonyanya a babiččina koš. V podstatě získejte šťouchané brambory z cukety, jablek a hrušek, které se v tomto věku dobře vstřebávají.

Tabulka: oblíbené značky dětské výživy

PohledFunkceNejlepší značky
SměsiPalm zdarmaSimilac Premium, Nutrilak Premium.
S antirefluxním účinkemNan, Humana, Bellact.
AntialergenníHipp HA, Nestlé.
Ovesná kašeOvocná rýžeHeinz, Agusha, Winnie.
Pohanka (plátek nebo mléko) s dalšími přísadamiFrutoNyanya, zlato, Bebi.
Ze směsi obilovinNestlé, Semper.
Bramborová kašeZeleninaCradle, Gerber.
Ovoce„Babiččina koš“, „FrutoNanny“.
PolévkaStrouhané telecí maso, králík, kuře nebo krůta (děti od 6 měsíců)Bebivita, Fleur Alpine.

Seznam nejlepších výrobců

Následující položky jsou nejvyhledávanější. Potvrzují to průzkumy rodičů a velké prodeje.

Nutricia ("Nutricia")

Tato společnost vyrábí „Baby“, „Baby“ a „Top-Top“ pro Rusko, přičemž má vedoucí postavení na celém světě. Specializuje se na vytváření vysoce kvalitních analogů mateřského mléka a v této oblasti provádí výzkum po celá desetiletí. Speciální laboratoře studují nutriční problémy u dětí narozených s nemocemi nebo patologiemi.

Nestlé („Nestlé“)

Tento výrobce je v Ruské federaci znám pod značkou stejného jména. Ve Švýcarsku, Americe a Polsku uvolňuje Nestogen, NAN a Gerber. Je to hlavní dodavatel, kterému se podařilo vstoupit na mezinárodní úroveň a produkovat dobré doplňkové potraviny za poměrně vysoké ceny..

Hipp („Hipp“)

Značka je populární v Rusku, Rakousku a Německu, dodává velké množství směsí, bramborovou kaší, obilovin a čaje.

Nutritek (Nutritek)

Distribuovanými produkty jsou „Baby“, „Winnie“ a Nutrilak. Můžete si koupit nejen běžné jídlo této značky, ale i léčivé. Za tímto účelem technologové provádějí zvláštní studie v různých oblastech, jako je rostlinná výroba, chov zvířat a potravinářský průmysl..

Tovární DP "Faustovo"

„Košík babičky“ pro děti produkuje nejen obiloviny, bramborovou kaši, ale také nápoje. Většina financí společnosti jde do studia moderních příležitostí a receptů. Kromě toho společnost pracuje s podporou Výzkumného ústavu RAMS.

Wimm-Bill-Dann Foods OJSC

Již více než 10 let vyrábí značka Agusha pro kojence všechny druhy doplňkových potravin. Společnost spolupracuje s Ruskou akademií lékařských věd a dalšími organizacemi, které pečují o dítě a matku.

Pokrok OJSC

Zde produkují „Miminka“ a „FrutoNanny“. Existuje více než 100 druhů produktů, včetně náhrad mateřského mléka za nově narozené drobky.

Hodnocení dětské výživy pro novorozence: to je lepší kvalita

Tento vrchol byl sestaven týmem „Tovariki“ na základě popularity mezi zákazníky, ceny, vůně, chuti, textury a přítomnosti užitečných a škodlivých složek. Kromě toho byla zohledněna snadnost procesu vaření a statistika vlivu na tělo při dlouhodobém používání. Zpětná vazba od rodičů se bere přímo. Byli tedy nalezeni významní výrobci jak mezi domácími značkami, tak mezi zahraničními.

Agusha (Rusko)


Výživa se vyrábí v Moskvě za účasti odborníků v oboru lékařských věd. Všechny přísady jsou odpovídajícím způsobem testovány. V sortimentu je jídlo pro novorozence i pro starší děti. Můžete si vybrat čerstvé nebo kyselé mléko, které bude sloužit jako prevence dysbiózy. Jako mateřské mléko jsou nabízeny suché a tekuté protějšky..

 • výhodná cena;
 • příjemná chuť;
 • přírodní ingredience;
 • pečlivé dodržování podmínek složení a skladování;
 • Přínos pro zdraví.
 • nachází se hodně cukru;
 • víčka nejsou vždy pohodlná.

FrutoNyanya (Rusko)


Prvním vydaným produktem byla Tetra Pak Juice. Nyní je společnost známá po celém světě díky pečlivému přístupu k potřebám dětí. K dispozici je také jídlo pro matky (kojící a těhotné). Sortiment výrobků se neustále rozšiřuje. Společnost nabízí novorozenecké vody nejvyšší kategorie.

 • přirozenost;
 • nepoužívají se žádné konzervační látky;
 • ergonomické balení;
 • přítomnost užitečných stopových prvků.

Gerber (USA)


Jedná se o největší americkou společnost s 80 lety zkušeností s výrobou potravin pro kojence. Nyní je spotřebitelům nabízeno více než 500 položek výrobků vyrobených na základě doporučení lékařů, odborníků na výživu.

 • zboží je kontrolováno na všechny možné parametry;
 • nedostatek GMO, látek určených k aromatizaci a škodlivých látek.

Nutricia (Nizozemsko)


Značka zahájila svoji činnost výrobou mléka pro kojence a po 50 letech vstoupila na světový trh se širokou nabídkou.

 • trvanlivé a pohodlné balení;
 • produkty jsou vyvíjeny ve výzkumných centrech.
 • neobvyklá vůně v mléce;
 • vysoká cena.

Hodnocení rodičů o dalších produktech:

"Páčila se mi pšeničná kaše s dýní." Je dobře rozvedený ve vodě a chuť je příjemná. Saturuje “.

"Dítě nechtělo jíst šťouchané zelí." Chuť je opravdu podivná. “.

Semper (Švédsko)


Jedna z největších společností, která začala s výrobou sušeného mléka. K dnešnímu dni se na celém světě prodává obrovské množství směsí.

 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • opevnění;
 • bezpečnost;
 • rozmanitost.
 • vůně směsi je specifická;
 • policajti s nadýmáním.

Humana (Německo)


Produkty distribuované po celém světě. Jídlo se vyrábí na základě věkových charakteristik..

 • vyvážená strava;
 • eliminuje koliku;
 • dobře chovaný.
 • s palmovým olejem.

Heinz (USA)


Nabízí široký výběr produktů, z nichž většina se vyrábí v továrnách v Rusku.

 • rozmanitost;
 • těsnost obalu;
 • lze vybrat podle věku;
 • přirozenost a kvalita.
 • přítomnost cukru;
 • malé obaly;
 • vysoká cena;
 • polévky a bramborová kaše s nepříjemnou vůní masa.

Recenze rodičů o dalších produktech výrobce:

"Dcera miluje ovesnou kaši se sušenými meruňkami a švestkami." Ale ukázalo se, že je příliš silný, přidejte více mléka “.

"Je vhodné vařit cereálie a dítě je vždy dobře jíst." Bereme pouze mléčné výrobky, protože mléčné výrobky jsou bez chuti. “.

"Rybí pyré s hroznou vůní." Vyhozen ".

Hipp (Německo)


Dětská výživa této značky je ve všech zemích. Společnost má rozmanitý sortiment pro každý věk..

 • vynikající chuť;
 • mnoho druhů čaje.
 • údaje o složení byly napsány příliš jemně.

Recenze rodičů o dalších produktech společnosti:

"Dítě si užilo uklidňující racky." Začal spát a lépe jíst. Také jsem vypil nápoj pro kojící matky, také v pohodě. “.

"Moc se mi líbí cookies, ale přidává se tam soda." Pravděpodobně často to nestojí za spotřebu “.

Pokud máte rádi nápoje z Hipp, na obchodní platformě Tovarika můžete snadno najít podobné užitečné produkty pro děti: bylinné čaje a sirupy pro děti od 3 let od značky Altai Healing Gift Gift.

Nejlepší dětská výživa

Mléko je důležitým zdrojem potravy pro drobky. Zvažte nejoblíbenější protějšky.

Pro oslabené děti

Před nákupem musíte určitě prostudovat složení. Pokud na to není čas, můžete si bezpečně vybrat z našich seznamů prověřených směsí.

Nutrilak


To zaujímá vedoucí postavení mezi produkty pro bolestivé děti. Značka se doporučuje všem, kteří mají problémy s imunitou a předčasně narozenými dětmi, pro které bude výživa této značky v mléce bezpečná.

 • rozmanitost;
 • bez cukru;
 • opevněné složení.
 • pěny;
 • má tendenci tvořit sraženiny.

Přes negativní aspekty většina matek na Nutrilak reaguje pozitivně. Tvrdí, že díky těmto produktům je trávení normalizováno, děti jedí a jsou silnější.

Nejlepší kombinace zahraniční produkce

Mnozí preferují zámořské produkty, protože je považují za produkty vyšší kvality. Ve skutečnosti to vůbec není pravda, protože je to domácí produkce, která je maximálně přizpůsobena potřebám našich dětí. Přestože na západním trhu je opravdu dost hodných zástupců.

Nutrilon


Výběr toho, která společnost pro dětskou výživu je pro vaše dítě nejlepší a nejvhodnější, závisí jak na kvalitě produktů, tak na individuálních vlastnostech drobků. „Nutrilon“ se vyrábí s ohledem na potřeby těla související s věkem.

 • normalizuje funkci střev;
 • snižuje tvorbu plynu;
 • snižuje riziko koliky;
 • obsahuje důležité živiny.
 • některé děti chutnají špatně;
 • s palmovým olejem a lecitinem;
 • vysoká cena.

Podle recenzí rodičů tyto produkty dobře nasycují a mají příznivý účinek na zažívací trakt. Alergie je pozorována pouze v ojedinělých případech. Hlavní věc je vybrat ten správný věk.

Nejlepší mix na domácím trhu

V naší zemi je dostatek vyvážené výživy pro děti, která dobře zásobuje vitamíny.

"Dítě"


Značka patří výrobci Nutrilon, jak je popsáno výše, ale produkt je vytvořen v továrně v Moskvě. Mléčné výrobky značky kombinují recepturu vyvinutou evropskými odborníky a péči, péči o děti v souladu se všemi standardy kvality, bezpečnost ruských výrobců.

 • obsahuje užitečné komponenty;
 • chuť je dobrá;
 • pro různé věky;
 • od šesti měsíců byly přidány obiloviny;
 • přiměřené náklady.

Podle maminky má značka rozumné ceny a vynikající chuť..

Nejlevnější dětské formule

Rodinný rozpočet je pro každého jiný a každý se snaží soustředit na svou peněženku. Naštěstí existuje možnost rozpočtu, která není nižší než kvalita drahých analogů.

Agusha


Náklady na značku jsou mnohem nižší než u konkurentů, ale to nemá vliv na odpovědnost výrobce..

 • dobrý vkus;
 • obsahuje vitamíny;
 • můžete si vybrat tekuté a suché směsi.
 • vyrobené na základě palmového oleje;
 • těsná čepice;
 • sladká jídla.

Podle recenzí je to jedna z nejlepších levných možností, vhodná pro krmení.

Nejlepší kvalita, nejlepší kojenecká výživa ve sklenicích

Již od šesti měsíců věku začínají děti dostávat zeleninové pyré. Jsou antialergenní, dobře stravitelné a nasycené. Pokud je to žádoucí, zavádí se do nástrahy směsi kuřecího masa.

Jeden z nejvýznamnějších výrobců, odborníci považují za „babiččina koš“. Obzvláště oblíbené jsou jejich výrobky se zelím a králičím masem. Neexistují žádné potravinářské přídatné látky a látky určené k aromatizaci, které poškozují tělo..

Nejlepší džusy a šťouchané brambory pro děti

Starší děti potřebují nejen mléčnou směs, ale také jídlo jiného druhu. V odpovědi na otázku, který výrobce dětské výživy je lepší a jaké jsou hodnocení roku 2018, jsme provedli výběr značek s ohledem na náklady na výrobky a poptávku.

Nejoblíbenější ruské produkty

Domácí značky často překonávají zahraniční značky nejen cenou, ale také kvalitou.

"Frutonyanya"

Tato značka si zaslouží vedoucí postavení a vyvážené pyré vyrábí na jiném základě..

 • pro všechny věkové kategorie;
 • nízké náklady;
 • Vyrábí se bez potravinářských přídatných látek;
 • hypoalergenní.
 • balení snadno ztrácí těsnost;
 • šťáva je často koncentrovaná.

Výrobky najdete po celé zemi. Rodiče oceňují kvalitu, rozmanitost sortimentu a přiměřenou cenu..

Nejlevnější šťávy a šťouchané brambory

Nízkorozpočtová dětská strava by měla být ošetřena opatrně a měla by vybírat ze známých a osvědčených značek. Níže uvedená značka dokázala získat důvěru zákazníků..

"Babiččina koš"


Spotřebitelé vědomě preferují produkty tohoto konkrétního výrobce. Ve srovnání s levnými protějšky má zjevné výhody..

 • profesionální balení;
 • přirozenost;
 • nedostatek škrobu;
 • dobrý zápach a chuť.

"Pravidelně kupuji svého syna, hrušku, jablko, květák, brokolici, cuketu, dýně a krůtu." A já jsem s těmito pyré úplně spokojený. “.

"Sklenice 100 gramů jsou příliš velké pro zavedení doplňkových potravin." Koneckonců, v první den můžete dát pouze 0,5 lžičky a postupně zvyšovat podávání. Zbytek musí být sněden sami nebo vyhozen, protože po otevření je možné skladovat pouze 24 hodin “.

Nejoblíbenější zahraniční produkty

Po analýze doporučení a cenové politiky evropského trhu jsou produkty další značky největší poptávkou. Výběr milionů matek naznačuje kvalitu a užitečnost..


Ochranná známka Německa produkuje bramborovou kaši nejvyšší kvality pro děti. Rodiče dobře mluví o Hippovi a doporučují odvar mrkve a rýže, který stabilizuje střeva.

 • produkty se pěstují v přírodních podmínkách;
 • s řepkovým olejem, což je sklad mastných kyselin;
 • Připravuje se bez potravinářských přídatných látek;
 • dát od 4 měsíců.
 • vzhledem k nedostatku příchutí ne každý přijímá vůni a chuť;
 • vysoká cena.

Rozpočet návnady společnosti je lepší koupit

Pokud mají rodiče malý rozpočet, neměli byste se bát výběru levnějších výrobců. V takovém případě byste se měli obrátit na důvěryhodné domácí značky. Doporučují se tato jména: „Sami s knírem“, „Agusha“, „babiččina koše“.

Pokud si můžete vybrat z průměrných nákladů, měli byste se podívat na značky: „Winnie“, „Baby“ a NAN.

Nejdražší jsou: Nestlé, Nutrilon, HIPP. Nejedná se pouze o zdravé krmení, ale také o velmi dobrou dětskou výživu pro novorozence, jejíž recenze jsou většinou pouze pozitivní.

Nejlepší dětské obiloviny

Tato kategorie je zdaleka poslední místo ve stravě drobků. Po prostudování poptávky byly identifikovány následující hodné značky.

Nejoblíbenější zahraniční produkty

Někdy je těžké najít dobrou kaši, která by potěšila dítě. Výrobky od níže uvedeného výrobce milují děti z celého světa..

Nestlé


Značka Nestlé je dlouhodobě na vrcholu prodeje v segmentu od průměrné ceny a vyšší. Zákazníkům se líbí chuť a seriózní výrobní přístup. Alergie u dětí jsou velmi vzácné..

 • nedostatek hrudek;
 • obrovský výběr;
 • bez potravinářských přídatných látek;
 • snadno ředitelný vodou.
 • recept zahrnuje lecitin;
 • vysoká cena.

"Jíme dodnes, ačkoli jsme již dva roky, opravdu se nám to líbí".

"To je jediný meč, který jsme vyzkoušeli, to voní hezky." Chutná také sladce a chutně. “.

Nejlepší kaše domácí produkce

Ti, kteří dávají přednost ruským výrobkům, si mohou na základě zpětné vazby svých rodičů vybrat tu nejvyšší kvalitu. Naše firmy dokázaly získat důvěru vydáním užitečných produktů..

"Frutonyanya"


Zjistěte, které značky dětské výživy a směsí jsou nejvhodnější pro doplňkové potraviny a které jsou zahrnuty do hodnocení kvality, vyzkoušejte tyto obiloviny. Vyzývali spotřebitele v Rusku.

 • nemléčné a mléčné výrobky;
 • přiměřené náklady;
 • kvalitní balení;
 • obsahuje vitamíny;
 • bezlepkový.
 • výrobky z cukru;
 • přidán škrob.

Nejlevnější obiloviny pro děti

Navzdory nízkým nákladům jsou níže popsané možnosti chutné a obsahují základní stopové prvky..

"S knírkem"


Značka Ivanovo Combine oslovila malé spotřebitele. Cena je více než přijatelná.

 • dobrá a jemná chuť;
 • středně sladké;
 • obsahují vitaminy;
 • láce.
 • ne ve všech regionech země;
 • nenasyťte úplně.

Po návštěvě obchodní platformy Tovarika můžete najít další užitečné produkty pro vaše dítě. Při rozhodování o tom, která dětská výživa je lepší zvolit, nezapomeňte: je důležité, aby to nejenže bylo zdravé, ale také aby se jí dítě líbilo.

Který vzorec pro novorozence je lepší od 0 měsíců: nejúplnější hodnocení 2020

Který vzorec pro novorozence je lepší od 0 měsíců: nejúplnější hodnocení 2020

Pro kojence není nic lepšího než mateřské mléko. Stává se však, že kojení je omezené nebo nemožné a musíte přejít na umělé. Jak vybrat správný mix?

Mít dítě je pro rodiče velkým štěstím. A samozřejmě, každá matka se snaží dát svému dítěti to nejlepší. Na světě neexistuje lepší výživa pro novorozence než mateřské mléko..

Ale co když z nějakého důvodu musíte krmit dítě směsí? Někdo se stará o krásu svých prsou, někdo se nemůže krmit podle lékařských indikací a někdo vůbec nemá mléko.

Podle doporučení WHO (Světová zdravotnická organizace) a UNICEF (Dětský fond OSN) je upravená receptura pro novorozence třetím způsobem kojení po mateřském a dárcovském mléce.

Jak vybrat směs pro novorozence

Zdroj dále: Unsplash

Jaká je nejlepší směs pro novorozence od 0 měsíců? Nespěchejte a vyjměte první krabici z police obchodu. Nabídka jídla pro kojence je velmi široká. Reklama, povědomí o značce nebo recenze na fórech však nezaručují, že toto nebo takové složení bude vyhovovat vašemu dítěti.

Všechny děti se liší, a proto před zavedením směsi do dětské výživy musíte konzultovat kojícího specialistu a pokusit se stanovit přirozenou výživu dítěte.

Jakýkoli převod dítěte na umělé krmení by měl být proveden pouze po konzultaci s pediatrem. Zohlední charakteristiky dítěte: jeho věk, dynamiku hmotnosti, chuť k jídlu, stav střevní mikroflóry, přítomnost alergií, poruchy trávení. V případě potřeby můžete dokonce doporučit ošetřovací směs.

Lékaři varují: nevybírejte směs sami. Zaprvé, výrobci bohužel ne vždy informují svůj produkt spolehlivě a plně. Za druhé, cena není nejdůležitějším referenčním bodem..

Co jsou dětské směsi

První věc, kterou byste měli věnovat pozornost při výběru nejlepší směsi pro novorozence, je, zda je vhodná pro věk. V případě kojení, jak se vyvíjí a zlepšuje trávicí systém dítěte, se mění také složení mateřského mléka. Proto je složení směsí pro každý věk odlišné. Číslo mléka je uvedeno na obalu. Jak ji dešifrovat?

 • Číslo "0" nebo slova "Pre", "Pre" v názvu znamenají, že směs je upravena pro děti, které se narodily předčasně nebo s nízkou hmotností.
 • Číslo „1“. Označte tedy krmivo pro kojence od 0 do 6 měsíců.
 • Číslo 2. Směs je určena pro kojence do 1 roku.
 • Čísla „3“ nebo „4“. Výrobek je určen dětem starším než 1 rok..

Základem většiny směsí je mléčná bílkovina hospodářských zvířat. Tělo dítěte ho však nedokáže absorbovat. Protein musí být změněn. Podle stupně jeho modifikace jsou směsi:

 • přizpůsobené - jsou vyráběny na základě demineralizovaného séra, co nejblíže struktuře mateřského mléka,
 • částečně přizpůsobené - jejich složení je poněkud podobné složení mateřského mléka,
 • následující - tyto směsi nejčastěji neobsahují syrovátku, vyrábějí se z plnotučného kravského mléka s přídavkem škrobu a sacharózy.

Pokud se u dítěte zjistí, že netoleruje bílkoviny kravského mléka, různé nemoci nebo nuance vývoje a zdraví, může lékař po vyšetření a diagnostice doporučit antialergenní směsi na základě kozího mléka nebo sóji. Existuje několik typů terapeutických kojeneckých přípravků:

 • nízká hladina laktózy a laktózy,
 • sójové bílkoviny neobsahující mléčné výrobky,
 • na bázi hydrolyzátu syrovátkového proteinu,
 • bezlepkový,
 • opevněné železem,
 • obohacené bifidobakteriemi,
 • směsi bez fenylalaninu.

Abychom pochopili, kterou směs zvolit pro novorozence, je důležité mít možnost přečíst kompozici správně. K produktu se často přidají následující složky..

 • Prebiotika jsou oligosacharidy, které zlepšují fungování trávicího traktu..
 • Probiotika - živé bifidobakterie, které podporují trávení a posilují imunitu.
 • Mastné kyseliny - nebo spíše jejich poddruhy, skryté pod zkratkou LCPUFA (polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem).
 • Nukleotidy - biologické sloučeniny, které jsou složkami nukleových kyselin, které se účastní procesů výměny energie v buňkách.
 • Taurin - aminokyselina pro tvorbu centrálního nervového systému.
 • Jód - prvek ve složení hormonů štítné žlázy, který je zodpovědný za růst těla a metabolismus.

5 pravidel pro výběr dětské výživy

Co hledat při výběru mixu na pult? Při každém nákupu je důležité zkontrolovat několik vlastností..

 1. Skladovatelnost. Je bezpečnější užít čerstvou směs, jejíž „věk“ nepřesahuje 25% celkové doby použitelnosti.
 2. Celistvost balení. Sklenice bez prohlubní, tašky uvnitř lepenkové krabice bez trhlin a trhlin.
 3. Struktura. Je lepší zkontrolovat reklamní sdělení o složení výrobce na přední straně velkými písmeny.
 4. Velikost balení. Nesnažte se koupit velké balení, protože mnoho směsí se po otevření rychle zhoršuje.
 5. Vlastnosti. Pokud se obáváte pachu nebo hořké chuti, může to znamenat nesprávné podmínky skladování..

Který vzorec pro novorozence je lepší: hodnocení 2020

Hodnocení směsí pro novorozence je uvedeno pro vzdělávací účely a nenahrazuje potřebu konzultace s lékařem.

1. Kabrita Gold 1

Jeden z nejdražších produktů na trhu kojenecké výživy. Výrobní společnost má asi 55 vlastních farem s kozami, které se živí výhradně čerstvou trávou..

Produkt má jemnou chuť a má mnoho užitečných vlastností. Není tajemstvím, že kozí mléko je díky jedinečnému složení živin považováno za výhodnější než kravské mléko. V tomto případě směs nemá zvláštní vůni koz. Jeho složení je skutečně jedinečné a v průběhu let získala první místa v soutěžích, hodnoceních a topech. Velkou nevýhodou tohoto produktu jsou jeho vysoké náklady ve srovnání s konkurencí.

směs kozího mléka.

2. Similac Gold 1

Směs neobsahuje palmový olej a v tuto chvíli potěší mnoho rodičů, kteří pečlivě kontrolují složení, zda neobsahují škodlivé látky. Proto si Similac vybírá obrovské množství matek po mnoho let.

Je to docela sladké a opravdu chutné. Obsahuje rostlinné oleje, které pomáhají trávení: stolička dítěte je měkká, zácpa a tvorba plynu zmizí. Produkt také zabraňuje kolice. Z minusy, vysoké náklady.

na bázi rostlinných olejů, neobsahuje palmový olej.

3. Nestlé NAN Premium OPTIPRO 1

Možná jeden z nejpopulárnějších mléčných receptů. Obsahuje nejvyšší množství syrovátkové bílkoviny. Tento typ proteinu je nejlépe absorbován..

Protein je nejpotřebnějším produktem pro plný rozvoj těla i dospělého. Složení je také bohaté na nezbytný vitaminový komplex A, E, D3, C, PP, B vitamíny, polynenasycené mastné kyseliny a stopové prvky.

Tento produkt má antirefluxní účinek (tj. Zabraňuje regurgitaci). Je dokonale vstřebán a nezpůsobuje koliku, snižuje tvorbu plynů a také přispívá k vynikajícímu fungování trávicího systému..

Další výhodou je, že je prezentován na policích většiny obchodů. Produkt je zcela bezpečný a neobsahuje konzervační látky. Z minus lze rozlišit přítomnost palmového oleje v kompozici.

nejvyšší protein.

4. Nutrilon 1 Premium

Neméně populární výrobek na trhu, který doporučuje mnoho pediatrů. Zdravý produkt, který většina dětí ráda chutná. Složení obsahuje rybí olej, který je tak nezbytný pro rostoucí tělní tělo dětí.

Texturou je tato směs bílý prášek, bez zápachu. Maminky pohodlí a rychlost vaření. Složení je také dobré: složky pomáhají posilovat imunitní systém a snižují riziko alergických reakcí. Nevýhody zahrnují přítomnost palmového oleje.

bez zápachu, rychle se rozpustí.

5. Friso Gold 1

Další lídr na trhu. Mnoho matek si zvolilo tuto konkrétní směs mléka, protože si všimly skutečného účinku snížení koliky, tvorby plynu a zácpy. Má velmi pohodlné balení, které poskytuje promyšlené uložení odměrky. Je sladká a velmi příjemná..

Pokud věříte fórům, produkt nemá prakticky žádné negativní recenze. Kompozice obsahuje různé vitaminy, stejně jako užitečné látky, jako jsou: fosforečnan vápenatý, síran železitý, kyselina listová.

Hlavní výhodou Friso Gold je, že má nukleotidy. Přispívají k vytvoření imunity. Z minusů můžeme rozlišit, že směs obsahuje palmový a řepkový olej a má také vysoké náklady.

obsahuje nukleotidy, které přispívají k tvorbě přirozené imunity.

6. Valio Baby 1

Finská výroba je známá dobrou kvalitou svých výrobků. Formulace mléka Valio Baby 1 neobsahuje palmový olej a je bohatá na vitamíny a minerály. Vkusné a snadno stravitelné.

Příznivě působí na trávicí systém, zabraňuje tvorbě střevní koliky, tvorbě plynu a zácpě u novorozenců. Nevýhody zahrnují skutečnost, že není všude zastoupena. Dobrá hodnota peněz.

nový produkt na ruském trhu, jehož kvalita je pečlivě sledována.

7. HiPP 1 Combiotic

V produktu chybí lepek a emulgátory a neobsahuje konzervační látky ani barviva. Tato směs dokonale ovlivňuje mozek a zrak. Všechny komponenty jsou důkladně zpracovány, takže můžete s jistotou mluvit o vynikajícím složení směsi Hipp.

pečlivý výběr ingrediencí, zajímavý design.

8. Nestlé Nestogen 1

Sušená mléčná receptura pro okamžitou přípravu Nestogen s prebiotiky a laktobacily L. Reuteri je jedním z nejpopulárnějších receptů v segmentu nízkých cen. Výrobce - Nestle company. Nepochybné výhody - nízké náklady a nedostatek palmového oleje ve složení. Rozdíl v ceně však ovlivnil jak balení produktu (karton), tak složení.

Produkt však obsahuje vitaminy a minerály, prebiotika (nezaměňovat s probiotiky: probiotika jsou kulturou prospěšných bakterií, prebiotika jsou látky, které zajišťují normální flóru s výživou a vytvářejí podmínky pro její vývoj), laktobacily.

nedostatek palmového oleje a ekonomické náklady.

9. Dítě (Nutricia) 1

Tato směs mléka existuje na ruském trhu již mnoho let. Některé matky jsou s tímto produktem nějak opatrné, ale marně. Má dobře vyvážené složení. Výrobci směsi Baby (známá společnost Nutricia) jsou při výrobě velmi opatrní a berou v úvahu všechny normy a požadavky.

Barva prášku je žlutá, dobře se rozpustí a dobře chutná. Směs má dobrý účinek na gastrointestinální trakt a zabraňuje zácpě. Lepenkové balení. Cenové rozpětí je průměrné, blíže k nízké. Zboží je prezentováno na policích mnoha obchodů..

10. Semper Baby Nutradefense 1

Společnost Semper získala na trhu důvěryhodnost díky uvolňování vysoce kvalitní kojenecké výživy - obilovin a bramborové kaše. Semper Baby Nutradefense mix obsahuje celý komplex nezbytných vitamínů a minerálů ve složení, což pomáhá zajistit zdravý vývoj novorozence bez problémů s trávením. Problém je pouze v tom, že je tento produkt na regálech velmi obtížný najít, ale je prezentován v různých internetových obchodech. Ano, a cena je dost vysoká.

velké množství vitamínů a minerálů.

11. Mix Premium 1

Tato směs je ideální pro děti s podváhou. Chybí jí palmový a řepkový olej, což je nepochybně velké plus pro mnoho rodičů. Chci také poznamenat nízké náklady.

Je důležité vzít v úvahu, že přípravek by neměl být podáván dětem se zvýšenou tělesnou hmotností, protože směs má velmi vysoký obsah kalorií. Z minusů zdůrazňujeme, že není vhodný pro všechny děti.

Nejlepší poměr ceny a kvality.

12. Agusha 1

Společnost AGUSHA vyrábí šťouchané brambory, džusy, jogurty, vodu a mnoho dalších produktů pro kojeneckou výživu. Mnoho matek jí věří mnoho let. Složení směsi zahrnuje probiotika a prebiotika, která nejlépe ovlivňují gastrointestinální trakt.

Mimochodem, tato směs se používá nejen pro zamýšlený účel, ale pro přípravu různých pokrmů (například obilovin pro děti). Důležitým příjemným bonusem jsou nízké náklady. Z minusů můžeme rozlišit, že produkt není ve všech obchodech prezentován.

nízké náklady a dobré složení.

Jak zavést dětskou výživu do stravy

Hlavním pravidlem při zavádění kojenecké výživy do stravy je důslednost. Nepodávejte dítěti okamžitě porci. Je lepší postupně zvyšovat dávku a sledovat reakci dítěte.

Je možné vypočítat dávku jedné dávky, určené pro „seznámení“ se směsí pouze individuálně. Závisí to na složení směsi předepsané pro vaše dítě, věku dítěte, jeho pleti, chuti k jídlu a mnoha dalším věcem. Proto je lepší položit tuto otázku vašemu pediatrovi. A samozřejmě se zaměřte na stav a reakce dítěte.

Jak dlouho adaptace trvá?

Směs je vhodná, pokud ji dítě dobře snáší: jí s radostí, nemá dyspeptické poruchy, anémii, atopickou dermatitidu a další podobné stavy.

Děti jsou jiné, někdy nemusí správně fungovat správná směs. Předpokládá se, že v prvních pěti až sedmi dnech po zavedení směsi se tělo přizpůsobí. Během tohoto období se může objevit zácpa, průjem, kožní vyrážky, zvracení, regurgitace, podvýživa..

Pokud nepříjemné příznaky nezmizí, je to příležitost konzultovat s lékařem kompenzaci stavu a zvolit jinou směs. Lékaři však nedoporučují často přecházet od jednoho k druhému nebo zkoušet nové výrobky pro různé diety. Mimochodem, výrobci nedávají zkušební vzorky pro seznámení, připomínajíc, že ​​pro dítě není nic lepšího než mateřské mléko.

Nejlepší směsi pro novorozence - Komarovsky recenze: názor lékaře, hodnocení nejlepších směsí, jak vybrat směs?

Na internetu najdete mnoho různých názorů rodičů na téma dětské výživy. V tomto článku probereme názor ukrajinského pediatra - televizní hvězdy Evgeny Olegovich Komarovsky o tom, které směsi pro novorozence jsou lepší.

Stanovisko Komarovsky o umělých směsích

Lékař tvrdí, že krmení mateřského mléka je nejoptimálnějším a nejbezpečnějším způsobem krmení. Žádné umělé složení pro kojence ve složení nebude lepší než mateřské mateřské mléko. Je třeba vzdát hold výrobcům dětské výživy: neustále zlepšují složení umělých směsí a snaží se je co nejvíce přiblížit mateřskému mléku. A pokud existují důvody, proč žena nemůže krmit své dítě, pak stojí za zvážení možnosti přejít na specializované dětské výživy.

Nejlepší kojenecká výživa pro kojence: Hodnocení Dr. Komarovského

Na webových stránkách Dr. Komarovského najdete seznam nejlepších kojeneckých přípravků doporučených rodičům při výběru kojení svých dětí od narození do jednoho roku..

 1. Baby New Formula. V tomto typu výživy výrobci dosáhli snížení hladiny proteinů obohacením směsi několika typy aminokyselin. Přítomnost moderních prebiotik a nukleotidů příznivě ovlivňuje trávení potravin a mastné kyseliny posilují nervový systém.
 2. Nutrilac. Plně splňuje nutriční standardy kojenců od 0 do 12 měsíců. Ve složení najdete polynenasycené mastné kyseliny, vitamíny a minerály důležité pro vývoj, nukleotidy, prebiotika. Výrobky se liší podle věku malých spotřebitelů, společnost spolupracuje s Ústavem výživy RAMS, takže není pochyb o kvalitě jeho zboží.
 3. Dítě Kromě hlavních složek lze ve složení zaznamenat důležité minerály: železo, sodík, draslík, hořčík, fosfor. Mezi pozitivní rysy, které zákazníci nazývají pohodlné balení, příjemnou chutí, snadnou přípravou, schopností dobře se rozpustit a ne příliš vysokou cenou.
 4. Bona. Taurin reguluje cholesterol, váže a odstraňuje žlučové kyseliny, podporuje zdravé srdeční frekvence u dítěte. Bona neobsahuje sacharózu a palmový olej. Doporučeno pro děti s mírnou alergií..
 5. Damil. Liší se od ostatních v přítomnosti L - karnitinu, což má vliv na zlepšení vidění. Kromě toho jsou přítomny jód a selen. Jsou velmi prospěšné pro štítnou žlázu. Rostlinné tuky používané výrobcem umožňují dítěti zabránit zácpě.
 6. Mamex plus. Zvyšuje imunitu, odstraňuje problémy se stravováním potravin. Snadno se vstřebává do těla dítěte. Často se používá k prevenci dysbiózy u dětí, stimuluje rozvoj prospěšných mikroorganismů ve střevech.
 7. MD mil. Potraviny na bázi kozího mléka. Určeno pro děti s diagnostikovanou alergií na bílkoviny kravského mléka, nedostatek laktázy nebo dermatitidu. Složení palmového, řepkového, kokosového a slunečnicového oleje, které lze přičíst nevýhodám. Užitečné stopové prvky: jód, selen, vápník, hořčík, taurin, kyselina listová atd. Obsahuje prebiotika, ale nezahrnuje probiotika.
 8. Nan. Aktivuje imunitní systém fazole, vytváří podmínky pro rozvoj přirozené mikroflóry gastrointestinální sliznice. Podporuje plný intelektuální a fyzický vývoj dítěte. Co nejblíže mateřskému mléku.
 9. Nehodný. Evropská značka se může pochlubit tím, že jejich výrobky jsou vyráběny v souladu s hygienickými a lékařskými normami. Výživa poskytuje silné a zdravé spaní pro dítě, stimuluje trávicí systém, je poměrně snadné koupit v každém obchodě.
 10. Chůva. Výrobce uvádí, že jejich výrobky jsou doporučovány pro kojence s nízkou hmotností nebo děti narozené předčasně. Kromě toho se taková mléčná směs nejlépe používá u dětí, které jsou alergické na bílkoviny kravského mléka. Jedná se o profylaxi proti zácpě, častému plivání, průjmům, alergiím a snížení imunity. Z minus - vysoký počet syntetických komponent a vysoká cena.
 11. Pilty. Složení se prakticky neliší od známých značek. Obsahuje však kyselinu citronovou pro kontrolu kyselosti. Výrobci ve složení nepoužívají sacharózu, ale laktózu, což lze připsat kladům. Nicméně, toto jídlo je obtížné najít na prodej..
 12. Similac. Představuje široký sortiment, jak pro běžné děti, tak pro děti s problémy s fyzickým vývojem: předčasná péče, nízká hmotnost, alergické reakce, časté plivání, zácpa, průjem, kolika. Similak obsahuje užitečné přísady, palmový olej se při jeho výrobě nepoužívá. Sacharóza, která je součástí kompozice, však může u dítěte vyvolat alergické reakce.

Jak vybrat nejlepší směs pro novorozence: Komarovskyho rada

 • Nakupujte pouze ty směsi, které lze snadno najít v obchodech ve vašem městě.
 • Přečtěte si pozorně informace na obalu. Měla by být uvedena nejen denní dávka a pokyny k přípravě. Podívejte se na speciální tabulku, ve které najdete údaje o hmotnosti, věku dítěte a nutričních standardech odpovídajících těmto údajům.
 • Pokud to není důvodem, neužívejte specializované jídlo..
 • Pro novorozence je lepší zvolit vysoce přizpůsobenou mléčnou směs. Poté s věkem můžete přejít na méně a částečně přizpůsobené.
 • Pokud se směs podobá novorozenci a nezpůsobuje nežádoucí reakce, je lepší ji často neměnit a používat ji pro stálou výživu nebo doplnění..
 • Nakupujte produkty od společností, které mají potravinovou řadu pro všechny věkové kategorie. To nezpůsobí trávicí stres při přechodu na produkty jiných značek s věkem..

Nezapomeňte sledovat dítě po zavedení umělé výživy. Pokud nedochází k problémům s trávením a kožními vyrážkami, je nejlepší směs zvolena správně.

Články O Neplodnosti