Hlavní Výživa

Mohou si dospělí umýt vlasy dětským šamponem

Každý ví, že různé druhy „chemie“ obsažené v kosmetických prostředcích jsou navrženy tak, aby zlepšily řadu vlastností nebo prodloužily dobu skladování. Zdraví může negativně ovlivnit velké množství škodlivých složek. Dětský kosmetický průmysl neunikl „chemickým“ inovacím. Nejčastěji se zde vyskytují parabeny a sírany. Podrobně se podíváme na toto důležité téma a uvážíme vysoce kvalitní přírodní šampony bez přírodních sulfátů - mohou být použity pro kojence.

Výrobci dětských šamponů také ve svých produktech používají škodlivé chemikálie

Co jsou sírany a parabeny??

Na základě přítomnosti husté pěny v šamponu můžeme dojít k závěru, že v ní jsou přítomny sírany. Jejich cílem je čištění vlasů.

Ve skutečnosti jsou sírany soli kyseliny sírové. Snadno se vypořádají s čištěním různých typů znečištění. Ve větší míře jsou tyto látky přítomny v následujících produktech:

Stanovení jejich dostupnosti je velmi jednoduché. K dispozici jsou následující typy solí:

 • natriumlaurylsulfát nebo SLS - v ruštině bude laurylsulfát sodný;
 • natriumlaurethulfát nebo SLES - přeloženo jako laureth sulfát sodný;
 • disodecylsulfát sodný nebo SDS - dodecylsulfát sodný;
 • amoniumurylsulfát nebo ALS - známý jako síran amonný.

Parabeny

Parabeny se velmi často používají při výrobě kosmetických prostředků, protože jsou odpovědné za dlouhou životnost výrobku. Díky jejich „práci“ se plísně a mikroby nemohou reprodukovat..

Jsou zapotřebí konzervační látky? Jsou nezbytné pouze proto, že extrémně krátká doba použitelnosti nevyhovuje prodejcům ani kupujícím. Nikdo nepotřebuje produkt, který se může zhoršovat za dva až tři dny. Nepřecházejte na recepty babičky, protože v prodeji jsou slušné produkty.

SLS a SLES

Podskupiny síranů (SLS a SLES) mají extrémně negativní vliv na citlivou pokožku dětí, což platí pro pokožku obličeje, hlavy a celého těla. Metabolické procesy jsou narušeny a některé sírany se ukládají a hromadí v buňkách těla.

Co je škodlivé pro sírany na vlasy? Uvádíme jejich negativní dopad:

 • porušení struktury vlasů;
 • vlasy jsou tenčí;
 • alergie je možná;
 • vývoj lupů (doporučujeme přečíst: jak se s lupinami zachází u dítěte?);
 • můžete úplně ztratit vlasy.
Problémy s vlasy nejsou pro dospělé jedinečné, mohou se objevit iu malých dětí

Bylo by humánní a rozumné úplně opustit laurylsulfáty nebo alespoň minimalizovat počet produktů s těmito škodlivými látkami u vás doma. Můžete je nahradit bezsulfátovými možnostmi..

Vědci z Velké Británie jako první viděli, že parabeny jsou velmi nebezpečné. Tyto látky našli v analýze nádorů prsu. Nebudeme skrývat skutečnost, že následné studie v této oblasti nepotvrdily nebezpečí výskytu rakovinných nádorů při používání kosmetických prostředků, v jejichž složkách jsou parabeny v množství menším než 0,8%. Proto stojí za to zacházet s těmito prvky opatrně, ale není možné uvést jejich nadměrné zdravotní riziko.

Neškodné šampony

Dětský šampon, který neuspokojuje ruce a oči hustou mýdlovou pěnou, by měl přinést radost těm, kteří jsou s ohledem na pokožku dítěte co nejjemnější. Mezi další ingredience ve složení dětského šamponu najdete výtažky, které mají rostlinnou základnu, byliny a mikro a makro prvky. Všechny jsou neškodné a šetrné k životnímu prostředí..

Kvalitní šampony jsou připravovány na bázi bylinných výtažků a éterických olejů

Přírodní šampony mají řadu nesporných výhod:

 1. jemné a spolehlivé opláštění vlasů, které je chrání před škodlivými vnějšími faktory;
 2. šampony, které neobsahují sírany a parabeny ve složkách, jemně zklidňují citlivou pokožku a zároveň jsou antiseptiky;
 3. chloupky začnou růst intenzivněji, stanou se měkkými a učenlivými.

Seznam šamponů pro děti bez síranů a parabenů

Poté, co jsme viděli, jak parabeny a sírany mohou být škodlivé, vyslechli jsme různé úhly pohledu na míru jejich nebezpečí a také prozkoumali výhody, které šampóny bez obsahu laurylsulfátů mají, se podíváme na příklady. Jaký šampon bude pro dítě nejlepší? K vaší pozornosti vám budou nabídnuty nejnebezpečnější a nejpřirozenější šampony pro děti, které nemají mezi svými komponenty škodlivé látky. Většina z nich byla účastníky programu „Zkušební nákup“. Takže nejlepší zástupci kosmetického průmyslu pro děti.

Kosmetika Mulsan

„Kosmetika pro ty, kteří čtou kompozici“ - to je filozofie společnosti. Mulsan je absolutním lídrem v oblasti bezpečné kosmetiky pro dospělé i děti. Mnohokrát doporučují známí dětští lékaři a specialisté v oblasti přírodní kosmetiky. Bezpečné pro děti jakéhokoli věku. Ve srovnání s jinými výrobci má nejkratší trvanlivost (10 měsíců), což svědčí o absenci jakékoli chemie.

Tento produkt nelze zakoupit v supermarketu nebo lékárně. Vzhledem k omezené skladovatelnosti prodává společnost pouze oficiální internetový obchod. Mulsan Cosmetic Gets Nejlépe hodnocené, doporučené.

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 399 rublů.

Baby teva

Tato značka profesionální kosmetiky je mezi rodiči velmi oblíbená. Vlasy vašeho dítěte budou v bezpečí, protože v šamponu najdete pouze přírodní ingredience: hroznový olej, ylang-ylang a levandule. Baby Teva dětský šampon jemně a jemně zvlhčuje pokožku hlavy a vyživuje vlasy užitečnými vitamíny.

Objem produktu: 250 ml.
Cena: 1300 rublů.

Wakodo

Světelná expozice nepoškozuje pokožku a nepoškozuje ji. Složení přípravku je tak neškodné, že se doporučuje používat pro děti od prvního dne života. Zde nenajdete žádné sírany, žádné parabeny, žádná barviva, žádné příchutě. Všechno je založeno na přírodních zdrojích, což znamená, že je to bezpečné. Dětské vlasy jsou měkké a hedvábné.

Objem produktu: 450 ml.
Cena: 1500 rublů.

A-derma primalba

Hlavní výhoda dětského šamponu v jeho uklidňujícím účinku a účinku bez slz. Mléčné krupice, které se často vyskytují u malých dětí, vymizí velmi rychle, pokud tímto produktem pravidelně umýváte hlavu (doporučujeme si přečíst: jak odstranit krusty na dětské hlavě?). Tento profesionální produkt obsahuje ricinový olej, jehož cílem je stimulace růstu vlasů a jejich nasycení živinami.

Objem produktu: 250 ml.
Cena: 1000 rublů.

Péče o mámu

Tento profesionální produkt je založen na bezsíranovém a hypoalergenním složení. Jemné ingredience usnadňují použití pro jemné vlasy vašich dětí a nebojí se, že se objeví alergie. Složky jsou vybírány tak, že můžete produkt používat každý den. Mezi komponenty dětského šamponu najdete výtažky z oliv, aloe vera a pšeničných klíčků. Vlasy vašeho maličkého budou pod spolehlivou kontrolou a ochranou..

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 600 rublů.

Mustela

Ekologický produkt bez obsahu síranů určený speciálně pro děti. Předtím, než se dostal do regálů obchodů a lékáren, byl produkt důkladně testován dermatology, kteří ukončili jeho bezpečnost i pro novorozence. Citlivá epiderma nebude vystavena „chemickým“ útokům, protože všechny ingredience mají přírodní, a tedy bezpečný základ.

Absence agresivních přísad a konzervačních látek činí tento profesionální nástroj zcela neškodným. Snadné česání a příjemná pružnost - tyto výsledky jsou garantovány výrobcem.

Objem produktu: 150 ml.
Cena: 600 rublů.

Natura House Baby Cucciolo

Snadné čištění a pocit citlivosti a jemnosti - to je velmi důležité pro jemnou dětskou pokožku. Šampon bez obsahu síranů se skládá hlavně z rostlinných a přírodních ingrediencí, mezi něž patří hedvábné proteiny a olej z pšeničných klíčků. Díky aktivním složkám se zvyšuje růst vlasů a jejich síla je velmi patrná. Úroveň PH - neutrální.

Při mytí hlavy vašeho dítěte tímto léčivým přípravkem se nemusíte bát možného podráždění pokožky hlavy a očí. Jemný výběr přísad nepoškodí citlivé oči a nezpůsobí slzy. Pouze pohodlí a příjemné pocity a žádné zarudlé oči!

Objem produktu: 150 ml.
Cena: 450 rublů.

Čerstvě narozené děti si mohou tento nádherný přírodní šampon vyzkoušet samy o sobě, ale není to kontraindikováno pro starší děti a dospělé. Jsem rád, že v ní nejsou parabeny, sírany, barviva, silikon a parafiny. Díky takové hypoalergenní složení dětského šamponu je přípravek zcela neškodný a bezpečný. Očištění prvních dětských chloupků je doprovázeno hydratačním účinkem, pečlivou a pečlivou péčí.

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 120 rublů.

Bubchen

Bubchen lék je založen na bylinných přísadách. Přírodní složky zahrnují květy heřmánku a lípy. Pravidelným používáním tohoto nástroje je možné dosáhnout viditelných výsledků: absence dříve existujícího podráždění pokožky hlavy, suchost. Vlasy se stanou zářivými a lesklými. Panthenol, který je součástí kompozice, je zaměřen na rychlejší hojení existujících ran. Rychlejší regenerace a žádné podráždění zaručeny.

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 180 rublů.

Bubchen novorozence

Plně hypoalergenní, rostlinný šampon. Mezi komponenty produktu patří lístky meduňky, květy lípy a měsíček. Použití produktu je možné od prvních dnů života. Přírodní dětský šampon nezasekne vaše oči, což znamená, že drobky schválí takový jemný produkt. Uklidňující složky přispívají k snadnějšímu usínání, takže se zvláště doporučuje umýt hlavu před spaním. Cena produktu je docela přijatelná a objem je docela působivý. To je dobrá volba, bude to dostupné pro všechny rodiče..

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 160 rublů.

Sanosan

Složení produktu je zcela neškodné, což znamená, že jemná pokožka dítěte nedostane podráždění a záněty. Lehké jemné čištění kombinované s jemnou péčí o celý povrch hlavy. Složky produktu jsou rostlinné složky. Bezpečnost prokázaly opakované testy dermatologů a lékařů.

Objem produktu: 500 ml.
Cena: 400 rublů.

Johnsons Baby „Z vrcholu hlavy po paty“

Výrobce se specializuje na koupelové výrobky. Dětská šamponová pěna této společnosti má jemnou pěnu a příjemnou vůni. Produkt se snadno omyje a nepřítomnost alergických složek zabrání problémům s praním. Oči, ústa - to vše je v naprosté bezpečí. Jakmile tam bude, nástroj nezpůsobí žádnou škodu. Díky tomu uvidíte jemné vlasy, které jsou také dokonale vyčesány..

Objem: 300 a 500 ml.
Cena za 500 ml: 220 rublů.

Pár domácích šamponů pro děti bez parabenů

Eared Nannies

Big Eared Nanny sestává hlavně z přírodních složek, ale obsahuje sírany, které poskytují hojnou pěnu. Jednou z rostlinných složek produktu je heřmánkový extrakt, který má protizánětlivý účinek. Riziko alergií v tomto nástroji je minimalizováno. Podráždění sliznic očí také nebude. Denní použití možné.

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 120 rublů.

naše matka

Produkt vytvořený speciálně pro děti vyřeší problém zarudnutí, nadměrného zasychání kůže a zánětlivých procesů. Dětský šampon obsahuje přírodní výtažky z bylin - provázek, měsíček, heřmánek a panthenol. V důsledku aplikace se vlasy vašeho dítěte stanou poslušnými a hedvábnými. Snadné česání a přirozený lesk jsou dobrá očekávání, že? Jedinou negativní je přítomnost SLS.

Objem produktu: 150 ml.
Cena: 150 rub.

Rada

 1. Přečtěte si složení. Každé balení produktu musí obsahovat komplexní a spolehlivé informace o jednotlivých složkách. V zásadě první jsou ingredience, které jsou v produktu nejvíce, a nakonec ty, které jsou obsaženy v malém množství. Mějte na paměti, že všechny komponenty musí být organické. Například hydratační šampony „Dárky přírody“ obsahují velké množství éterických a rostlinných olejů.
 2. Každý šampon obsahuje mycí základnu. Nejlepší volbou jsou měkké povrchově aktivní látky, jmenovitě glukosidy a betainy. Musí být uvedeny ve složení. Produkt může obsahovat protizánětlivé složky nebo jiné „pomocníky“, jako jsou vitamíny a bylinné extrakty. Povrchově aktivní látky jsou povrchově aktivní látky. Jsou v jakémkoli detergentu, ale je důležité, aby byly měkké a ne agresivní. Pěna z těchto složek je malá, ale prací účinek je vynikající.
 3. Ujistěte se, že mezi přísadami nejsou laureth sulfát sodný, dodecylsulfát sodný (SDS), laurylsulfát sodný (SLS), oxid titaničitý (oxid titaničitý, oxid titaničitý, oxid titaničitý, potravinářská barva E171). PEG-80 a PEG-150.
 4. Přírodní kosmetika má tendenci se rozdělit do samostatných vrstev, proto se doporučuje láhev před použitím protřepat.
 5. Při nákupu organického šamponu zkontrolujte jeho vůni a barvu. Nemělo by to být nic tvrdého nebo výslovně chemického. Parfémy a barviva nemají místo v přírodních prostředcích. Bylinná kosmetika je snadno rozpoznatelná příjemnou vůní bylin.
 6. Barviva by neměla být, díky čemuž bude mít barva produktu přirozené přírodní odstíny.

Buďte zodpovědní rodiče! Přístup k výběru šamponů pro novorozence s maximální pozorností! Seznam produktů bez „chemie“, který jsme představili v tomto článku, vám pomůže. Jsou zařazeny do žebříčku nejlepší kosmetiky pro děti. Který z nich bude pro dítě nejlepší, se rozhodnete.

Jak účinný je dětský šampon pro dospělé??

Mezi stylisty a trichology neexistuje jednotný názor na to, zda lze šampon pro dospělé umýt dětským šamponem. Kosmetika určená speciálně pro děti je však bezpečnější a lepší a obsahuje také méně škodlivé látky..

Ale zvládne znečištění a mastné usazeniny? Dnes vám o tom řekneme více..

Pěnivý a jemný šampon pro děti - bude užitečný pro dospělé?

Měl bych očekávat zázrak?

Toto téma je diskutováno na mnoha fórech, lesklých časopisech a v televizi. Co je ještě lepší pro vlasy - dětská kosmetika nebo moderní výrobky kosmetického průmyslu?

Foto: kadeře dětí jsou měkké a načechrané

Mnoho lidí říká, že po mytí vlasů přípravky určené pro děti, kadeře stanou měkčí, hedvábné a neuvěřitelně lesklé. Tyto fondy navíc pomáhají zbavit se škodlivých látek - silikonů a parabenů, které se vyskytují ve většině přípravků na mytí vlasů..

Výhody dětské kosmetiky

Jak se tedy liší dětský šampon od dospělého a proč to umožňuje dosáhnout tak úžasného účinku? Kosmetické výrobky pro novorozence a kojence jsou vyvíjeny v souladu s typem jejich pokožky - měkké, měkké a náchylné k podráždění.

Kůže dítěte je velmi jemná, proto vyžaduje zvláštní péči

Proto mají šampony pro děti mírný účinek a také nevedou k nadměrnému vysušení vlasů a pokožky. Povrchové vrstvy epidermis dítěte se však velmi liší od pokožky dospělého.

Mezi hlavní rozdíly patří:

 • aktivní buněčný metabolismus (dětská pokožka se obnovuje rychleji, zatímco buněčná regenerace je rychlá, v důsledku čehož toxiny v těle miminců netrvají a jsou okamžitě eliminovány);
 • netvarovaný tenký hydrolipidický film, který chrání pokožku před různými kontaminanty;
 • hladina pH u kojenců je nízká (od 4,5 do 5,5);
 • špatně vyvinuté mazové a potní žlázy, takže prameny jsou méně znečištěny.

Tyto faktory vedly ke skutečnosti, že složení dětské kosmetiky se zásadně liší od produktů pro dospělé..

Struktura

Výrobky na mytí hlavy a těla dítěte se vyznačují zvláštním složením, protože na ně jsou kladeny vážné požadavky:

 • mírná detergentní báze - betainy a glukosidy (nedostatek agresivních povrchově aktivních složek ve složení, které ničí přírodní mazivo);
 • přírodní látky a přírodní přísady, které posilují vlasové kořínky a mají příznivý účinek na pokožku;
 • éterické a rostlinné oleje, které aktivně hydratují a vyživují pokožku a kadeře.

Složení jakéhokoli dětského kosmetického přípravku by mělo obsahovat pouze užitečné složky

Kromě toho jsou prostředky, které nezpůsobují slzy v očích, zvláště oblíbené mezi dětskými výrobky. Je tedy možné, aby dospělí používali dětský šampon?

Kosmetické výrobky určené speciálně pro kojence jsou méně vhodné pro dospělou pleť. Odstraňují znečištění horší, takže doba zvyknutí na ně může trvat hodně času - asi měsíc.

Účinnost

Dospělý si bude moci všimnout výsledku po použití dětského detergentu pouze po určité době. Důvodem je skutečnost, že sírany se přidávají do většiny dospělých šamponů, které jsou na pultech obchodů.

Jedná se o agresivní povrchově aktivní látky, které nejen odstraňují nečistoty, ale také ničí přírodní lubrikant na vlasy a kůži. Při pravidelném používání těchto výrobků si kadeře zvyknou na agresivní péči a rychleji se znečišťují..

Po použití čisticího prostředku určeného pro kojence budou silikony, parabeny a sírany úplně několik týdnů omývány kadeřemi. Poté budou natřeny přírodním tukem a získají přirozený lesk, sílu a krásu..

Účinnost šamponu pro dospělou osobu je běžným mýtem

Zajímá vás otázka, zda je možné u dospělých umýt vlasy dětským šamponem?

Tento jemný prací prostředek lze použít:

 • alergici;
 • majitelé suché kůže;
 • v přítomnosti intolerance ke složkám konvenční kosmetiky.

Poznámka!
Tento produkt není vhodný pro majitele mastné a kombinované pokožky hlavy, protože obsahuje zvlhčující a vyživující složky.

Použití dětské kosmetiky má tedy své výhody i nevýhody..

kladyMinusy
Kompozice obsahuje mírné detergentní složky, které jemně ovlivňují pokožkuHydripidický film zralé osoby je tlustší než film dítěte, takže mycí komponenty se nebudou moci vyrovnat se silnými kontaminanty
Dokonale hydratují a vyživují kadeře a pokožkuNení vhodný pro mastnou a kombinovanou pokožku hlavy
Bez barviv, příchutí, konzervačních látek, parabenů a silikonůNení určeno pro pH pro dospělé

Jak vybrat a používat?

Pokud se stále rozhodnete používat dětskou kosmetiku k praní pramenů, musíte k jejímu výběru přistupovat opatrně a velmi pečlivě.

Výběr kosmetiky je složitý a odpovědný proces

Chcete-li to provést, postupujte podle následujících kritérií:

 • konzistence, barva a vůně. Kosmetické výrobky pro kojence neobsahují barviva a vůně, takže by neměly mít štiplavou vůni a jasnou barvu;
 • tvorba pěny. Protože v takových šampónech nejsou přítomny sírany, pění se horší. Zároveň dokonale čistí pokožku a kadeře od mastného tuku a jiných nečistot;
 • štítek a instrukce. Při výběru kvalitního detergentu musíte věnovat pozornost především složení produktů;
 • přísady. V dobrém šamponu, který může být vhodný pro pokožku dítěte, by měly být přítomny přírodní výtažky a složky. Zvlhčují, vyživují a zjemňují povrchové vrstvy epidermis.

Proces používání dětského detergentu se neliší od obvyklého používání šamponu pro dospělé. Při jeho aplikaci je však nutné mýdlo namočit do rukou, poté aplikovat pouze na kadeře.

Proces použití se neliší od běžných detergentů

Vzhledem k tomu, že pokožka dospělého je odlišná od dětské dermis, bude k účinnému odstranění nečistot zapotřebí více šamponů. Zároveň byste tyto kosmetické výrobky neměli používat pravidelně, protože jsou určeny pro jemnou kojeneckou pokožku dětí.

Spropitné!
Dnes si můžete pomocí vlastních rukou připravit přírodní kosmetický přípravek na čištění kadeřů a pokožky hlavy..
Šampon pro dítě může být použit jako základ a éterické oleje mu dodají prospěšné vlastnosti, přírodní složky a rostlinné extrakty..

Hlavní výhodou domácího šamponu je jeho přijatelná cena..

Při výběru kosmetiky je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů.

souhrn

Dětská kosmetika podléhá přísné kontrole, která zaručuje její bezpečnost a vysokou kvalitu. Proto mnoho lidí dává přednost použití k mytí vlasů, aby jim dalo neuvěřitelnou jemnost, sílu a lesk. Ale stále se nedokáže vypořádat s vážným znečištěním.

Pokud se chcete dozvědět více informací o možnostech použití dětského šamponu, doporučujeme vám podívat se na video v tomto článku. Stále máte dotazy nebo připomínky? Podělte se o své myšlenky v komentářích k článku, rádi vám pomůžeme!

Šampon pro děti - je možné, aby si dospělý umýval vlasy, což je nejlepší pro hustotu a růst vlasů

Nejvyšší požadavky byly vždy stanoveny pro dětskou kosmetiku, protože drobky potřebují to nejlepší a nejužitečnější a co je nejdůležitější - neškodný produkt. Šampony pro děti podléhají přísné kontrole, takže většina z nich splňuje všechna bezpečnostní pravidla. Mnoho dospělých také upřednostňuje používání dětských výrobků a motivuje svůj výběr kvalitními a hypoalergenními produkty. Je to skutečné? Používání dětského šamponu stojí za dospělého? Pojďme na to společně.

Mohou si dospělí umýt vlasy dětským šamponem

Podle mnoha uživatelských recenzí má dětský šampon blahodárný účinek na zlobivé a řídké vlasy, posiluje kadeře, výrazně usnadňuje česání, výrazně zvlhčuje pokožku.

Šampony „bez slz“ jsou zvláště oblíbené u dospělých. Kromě toho, že praní není doprovázeno nepříjemnými pocity, obsahuje složení léčiva pouze mírné složky, které zvlhčují pokožku. Proto dospělí často používají tento šampon jako sprchový gel nebo koupelovou pěnu..

Kosmetika pro kojence je zpravidla hypoalergenní, takže ji mohou bezpečně používat i dospělí s alergií. Kosmetičky také doporučují tyto výrobky nejen pro vlasy, ale také pro mytí..

Dětské šampony jsou ideální pro majitele krátkých srážek. Krátká délka vlasů činí pokožku hlavy citlivější, takže dívky s krátkými srážkami často trpí suchostí a loupáním pokožky hlavy..

Neměli byste se však spoléhat na magický účinek dětského šamponu: tento produkt neregeneruje vlasy a neobnoví je po barvení nebo trvalém působení. Měkké šamponování, lehkost a objem poskytne šampon pro drobky, ale fanoušci gelů, pěn a dalších stylingových produktů by si měli vybrat speciálně navržené šampony, kondicionéry a kondicionéry. Uživatelé žehliček a triků budou muset také zapomenout na jemnou dětskou kosmetiku.

Pro majitele mastných vlasů nepřinese kosmetika dětem žádný prospěch, ale situaci ještě zhorší.

Šampony na drobky vás nezachrání před vypadáváním vlasů, lupinami a různými houbovými chorobami hlavy. Chcete-li bojovat s těmito onemocněními, měli byste zvolit speciálně navrženou kosmetiku..

Výhody a nevýhody použití

Hlavní předností dětských šamponů je jejich měkkost: většina dospělých uživatelů dětské kosmetiky si to uvědomuje. Tvrdí, že ani nemusí používat kondicionér nebo balzám. Prameny hřebeny dobře, nejsou zamotané. V tomto případě stojí za povšimnutí jednu negativní nuanci - čistotu vlasů lze zaručit pouze v případě, že na nich nejsou zbytky laku nebo jiných stylingových produktů..

Dětské šampony mají příznivý účinek na tenké a zlobivé vlasy. Kosmetika pro děti obsahuje přírodní živiny, které přispívají k posílení, vzhledu lesku a hladkosti pramenů. Absence alergických reakcí je způsobena přísnými požadavky na tuto kosmetiku, jako jsou:

 • přítomnost jemné mycí základny pro jemné čištění;
 • přírodní doplňky;
 • zvlhčující složky.

Při vytváření šamponů pro kojence je kladen důraz na bezpečnost, hypoalergenitu, která určuje nízkou tvrdost detergentu, která je nezbytná pro hluboké čištění vlasů. Kosmetici doporučují věnovat pozornost fondům označeným „Pro celou rodinu“. Tyto šampony jsou rozumným kompromisem mezi tuhostí a jemností..

Je třeba poznamenat, že dětské výrobky jsou zaměřeny na normální péči o vlasy, protože děti nemají mastnou, smíšenou nebo mastnou pokožku hlavy. Účelem šamponu pro drobky je tedy udržení hydrobalance jemné pokožky dítěte, a proto má mírný zvlhčující účinek. Tyto vlastnosti jsou vhodné pro ty, kteří mají suchou a citlivou pokožku..

Kdo jiný by měl používat dětský šampon? Odpověď je jednoduchá - nastávajícím matkám. Složky detergentu často pronikají do krevního řečiště spolu s karcinogeny, takže neškodnost šamponu pro ženu během tohoto časového období je velmi důležitá. Navíc šampon nezůstane nevyžádaný ani po porodu: lze jej použít k určenému účelu - k mytí jemných vlasů novorozence.

Šampony pro kojence mají neutrální pH, které chrání jemnou pokožku hlavy a měkké vlasy dítěte před podrážděním. Glyceryl oleát, který je součástí dětských šamponů, vytváří účinnou ochrannou vrstvu a přispívá k maximálnímu zachování vlhkosti. Tato složka je 100% konzistentní s přírodním sýrovým lubrikantem, který pokrývá pokožku novorozence. Takový prací prostředek nevysušuje vlasy a pokožku hlavy.

Povrchově aktivní látky v dětských pracích prostředcích odstraňují znečištění co nejpečlivěji a nejjemněji. Čisticí prostředky se získávají z přírodního kokosového oleje a škrobu, což zajišťuje lepší snášenlivost pokožky a zaručuje antialergenní účinek.

Při používání dětského šamponu na mytí vlasů dospělých bude spotřeba čisticího prostředku výrazně vyšší, a proto je pro úsporu peněz nerentabilní používat takové prostředky.

Co je třeba zvážit při výběru

Dětská pokožka je velmi jemná a vlasy vyžadují zvláštní, jemnou péči. Výrobci to zpravidla berou v úvahu a vyrábějí vysoce kvalitní šampony s přírodním složením, bez barviv, konzervačních látek a chemických složek. Pokud dospělý hodlá takové prostředky použít, je třeba zvážit všechny výhody a nevýhody péče o vlasy prostřednictvím dětského šamponu.

Bezpečné složení šamponu pro děti umožňuje dospělým bezpečně používat jemné čisticí prostředky. Děti by však neměly umýt vlasy produkty pro dospělé.

Kromě toho, pokud dospělý používá přípravky na úpravu vlasů (gely, laky, pěny atd.), Budete si muset mýdlo namátat nejen jednou, ale umýt je, ale 3-5krát. V důsledku toho se výrazně zvýší spotřeba detergentu.

Velmi mastné vlasy pokryté nadměrnou mazovou sekrecí by neměly být umývány dětským šamponem. Jejich systematické používání povede k nadměrnému mastnému ochlupení a tvorbě lupů.

Dospělí pracující ve špinavém prostředí také pravděpodobně neuznají schopnost mytí dětského šamponu. Na silně zašpiněné vlasy bude muset být vynaloženo velké množství pracího prostředku..

Dětský šampon je ideální pro dospělé se suchou pokožkou hlavy a poškozenými vlasy. V tomto případě můžete použít jemný čisticí prostředek denně bez obav o zdravé vlasy..

Jaký je produkt nejvyšší kvality

Jaká jsou kritéria pro stanovení kvality šamponu??

 • konzistence, barva a vůně. Vyberte si vlasové přípravky s jemným zápachem a barvou. Přirozenost se vyznačuje průhledností, slabým zápachem. Díky konzistenci by měl být produkt střední hustoty, měl by být snadno aplikovatelný na vlasy;
 • tvorba pěny. Kvalitní kosmetika by neměla příliš pěnit. Nadměrné pěnění může způsobit podráždění pokožky hlavy. Kosmetici doporučují před aplikací napěnit kapku šamponu do dlaně;
 • označení. Vždy si přečtěte informace o výrobci, složení, datu expirace. Pokud je uvedena možnost univerzálního použití (například pro hlavu a tělo) - je to dobré. Takový detergent tedy nezpůsobí alergii;
 • přísady. Většina dětských šamponů má podobné složení, liší se přísadami - rostlinnými výtažky. Heřmánek a lípa chrání před vysycháním, mají uklidňující účinek, šťáva z aloe je užitečná pro antiseptické vlastnosti. Měsíček zajistí účinné léčení, výživu, zmírnění; posloupnost, levandule zmírňuje podráždění; máta se uvolňuje, zklidňuje. Používají se různé vitamínové doplňky (skupiny A, B, E, D). Vyberte si takové šampony podle vašich preferencí nebo na radu specialisty.

Hodnocení nejlepších přírodních dětských šamponů

Upozorňujeme na hodnocení nejnebezpečnějších a nejpřirozenějších vlasových přípravků pro děti, které neobsahují škodlivé látky ve svých složkách.

Wakodo

Šampon Wakodo jemně působí, nepoškozuje pokožku a nepoškozuje. Složení přípravku je zcela neškodné, proto se doporučuje k použití rodiči od prvního dne života drobků. Zde nenajdete žádné sírany, žádné parabeny, žádná barviva, žádné příchutě. Všechno je založeno na přírodních surovinách. Vlasy batolat jsou měkké a hedvábné. Objem: 450 ml.

Baby_Teva

Značka Baby_Teva je mezi rodiči velmi oblíbená. Vlasy dítěte budou v bezpečí, protože šampon obsahuje pouze přírodní ingredience: hroznový olej, ylang-ylang a levandule. Baby Teva dětský šampon jemně zvlhčuje pokožku hlavy a také vyživuje vlasy užitečnými vitamíny. Objem produktu: 250 ml.

A_Derma_Primalba

Hlavní výhodou dětského léčiva A_Derma_Primalba je uklidňující účinek a účinek bez slz. Mléčné kůrky, které se často vyskytují u malých dětí, zmizí velmi rychle, pokud maminka tímto nástrojem pravidelně umývá hlavu svého dítěte. Výrobek obsahuje ricinový olej, jehož cílem je stimulace růstu vlasů a jejich nasycení živinami. Objem: 250 ml.

Péče o mámu

Šampon Mommy Care je založen na bezsíranovém a hypoalergenním složení. Jemné ingredience vám umožní bezpečně jej použít pro jemné chloupky kojenců a nebojí se, že se objeví alergie. Nástroj můžete používat každý den. Mezi komponenty dětského šamponu patří výtažky z oliv, aloe vera a pšeničných klíčků. Objem: 200 ml.

Mustela

Mustela, přírodní produkt neobsahující síran, je speciálně vytvořen pro děti. Výrobek byl důkladně testován dermatology, kteří potvrdili jeho bezpečnost i pro novorozence. Absence agresivních přísad a konzervačních látek činí tento nástroj zcela neškodným. Snadné česání a příjemná něha - tyto výsledky jsou garantovány výrobcem. Objem: 150 ml.

Natura House Baby Cucciolo

Natura House Baby Cucciolo - jemné čištění, které dodává pocit něhy a jemnosti - je velmi důležité pro jemnou dětskou pokožku. Prezentovaný šampon se skládá převážně z rostlinných a přírodních složek, mezi nimiž jsou hedvábné bílkoviny a olej z pšeničných klíčků. PH je neutrální. Jemný výběr složek nepoškozuje citlivé oči a nezpůsobuje slzy. Objem: 150 ml.

Tento přírodní HiPP dětský šampon již může zažít čerstvě narozené dítě. Neobsahuje parabeny, sírany, barviva, silikon ani parafiny. Takové hypoalergenní složení dětského šamponu je neškodné a bezpečné. Čištění prvních chlupatých vlasů je doprovázeno zvlhčujícím účinkem, pečlivou a pečlivou péčí. Objem: 200 ml.

Bubchen

Léčivý prostředek Bubchen je založen na bylinných přísadách (heřmánkový a lipový květ). Při pravidelném používání tohoto produktu na kojeneckých vlasech si můžete být jisti, že nedochází k podráždění pokožky hlavy, suchu. Vlasy se stanou zářivými a lesklými. Panthenol, který je součástí kompozice, je zaměřen na rychlé hojení ran. Výrobce slibuje zrychlenou regeneraci a nepřítomnost podráždění. Objem: 200 ml.

Babyborn

Absolutně hypoalergenní šampon BabyBorn je vytvořen na rostlinné bázi, který obsahuje lístky meduňky, lipové květy a měsíček. Používání produktu je povoleno od prvních dnů života. Přírodní dětský šampon nezasahuje oči. Uklidňující byliny obsažené v kompozici přispívají k snadnějšímu usínání, takže výrobci doporučují mytí dítěte před spaním. Objem: 200 ml.

Eared Nannies

Domácí produkt „Eared Nanny“ sestává výhradně z přírodních složek. Šampon nedráždí oči, má protizánětlivý účinek. Riziko alergií je v tomto případě minimální. Snad každodenní použití. Objem: 200 ml.

Johnsons_Baby

Johnsons_Baby dětské šampóny nejsou příliš napěněné a mají příjemnou vůni. Oči, drobky - to vše je v naprostém bezpečí. Jemné vlasy se snadno vyčesají. Objem: 100, 300, 500 ml.

Sanosan

Sanosan - poskytuje snadné, jemné čištění s tímto nástrojem v kombinaci s šetrnou péčí o celý povrch hlavy. Složky produktu jsou pouze rostlinné. Bezpečnost tohoto šamponu prokázaly opakované testy dermatologů a lékařů. Objem: 500 ml.

naše matka

„Naše matka“ - produkt vytvořený speciálně pro děti, vyřeší problém zarudnutí, nadměrného zasychání kůže a zánětu. Kvalita tohoto šamponu umožňuje jeho bezpečné používání a přijatelné náklady potěší i ty nejchytřejší matky. Objem: 150 ml.

Další příklady krátkých srážek pro ženy s nadváhou naleznete zde

Video: Jak si vybrat šampon pro dětské vlasy

Další užitečné informace o výběru šamponů najdete ve videu.

Závěr

Při výběru šamponu pro vaše dítě věnujte pozornost všem nápisům, barvě a vůni. Balení produktu by mělo obsahovat komplexní a spolehlivé informace o všech součástech. Pamatujte, že všechny komponenty musí být organické. Při nákupu šamponu zkontrolujte jeho vůni a barvu. Neměli by být nic ostrého nebo chemického. Buďte zodpovědní rodiče. Dovolte, aby vám tento článek pomohl, protože zde jsou uvedeny pouze ty nejlepší a neškodné šampony pro děti..

Nejlepší dětské šampony

Otázka, jak si mýt dítě, je docela důležitá. Je známo, že vlasy dětí jsou mnohem lehčí, něžnější než vlasy dospělých, jejich struktura se dosud nevytvořila, protože tenká epiderma dětí slabě plní své funkce. Dětské šampony mají speciální složení, které změkčuje tvrdou vodu, pH je neutrální a obsah vitamínů, rostlinných olejů, minerálů je vysoký. Téměř všechny produkty jsou bezpečné, zmírňují podráždění, regulují sekreci kůže, vyživují vlasové folikuly. Hodnocení 2019 považuje pouze to nejlepší šampony na trhu.

Který dětský šampon je lepší zvolit

Mezi známými výrobci vynikají zahraniční i naše společnosti. Výrobky reklamovaných společností jsou vysoce kvalitní, splňují bezpečnostní normy a mají osvědčení o shodě. Bylo zjištěno, že uživatelé dávají přednost nejen dobře známým výrobkům, ale také produktům od málo známých značek, které jsou cenově dostupnější. Značky z různých zemí se berou v úvahu, liší se cenou, kvalitou a samozřejmě popularitou:

 • Krya-krya - společnost z Bulharska, založená v roce 2010. Zabývá se výrobou dětské kosmetiky pro péči o tělo, výrobou zubních past, opalovacích krémů.
 • Mustela - tato francouzská farmaceutická společnost vyrábí od roku 1959 kosmetiku pro každodenní péči o jemnou dětskou pokožku. Dodává své výrobky výhradně do lékáren a specializovaných obchodů..
 • NaturaSiberica - tuto značku najdete také v lékárnách. Produkuje přírodní kosmetiku z bylin Sibiře na Dálném východě.
 • Johnson's Baby je nejstarší značkou na světě. Objevený v roce 1893 v Americe, je velmi úspěšný..
 • Uriage Bebe je další francouzská společnost, která vyrábí dětské šampony. Umístí své prostředky jako léčivé.
 • Weleda je švýcarská značka založená v roce 1920. Vyrábí výhradně přírodní kosmetiku a antroposofickou medicínu.
 • AQA baby je ruská značka, která vytváří produkty pro péči o vlasy výhradně na artéské vodě.
 • Sanosan je společnost z Německa. Produkuje produkty pro citlivou a problematickou pleť, používá pouze přírodní složky.
 • La Cree - kosmetika z ruské farmaceutické společnosti Vertex. Liší se kvalitou, dostupností.

Hodnocení dětského šamponu

Hodnocení bylo sestaveno na základě názorů spotřebitelů, bylo provedeno testování a odborné posudky. Složení každého produktu, vlastnosti, složky byly pečlivě studovány a byly vybrány pouze ty nejlepší šampony z uvedených. Kandidáti byli rovněž vybráni podle následujících kritérií:

Uživatelé zkoumali konzistenci a jak dobře pěna agenta je pro mnohé důležité, aby šampon snadno opláchl. Podle většiny by neměl „sevřít“ oči a namísto zábavné hry proměnit koupání v nepříjemnou proceduru.

Dětský šampon pro dospělé

Mohou si dospělí umýt vlasy šampónem? Proč si neumýt vlasy vlasovým šamponem?

Šampony z kategorie masového trhu se obvykle vyhlašují na přítomnost laurylsulfátu sodného (SLS), parabenů, DMDM ​​hydantoinu a dalších škodlivých látek. Alternativně vám odborníci doporučují používat výrobky pro profesionální péči, které obsahují měkké komponenty. Výrobky bez SLS jsou však velmi drahé. A pak se mi v hlavě objeví myšlenka. Proč si nemyjte vlasy šampónem? Bezpečné složení, rozumná cena.

Proč si umýt vlasy dětským šamponem nejen pro děti, ale i pro dospělé?

Výrobky pro děti způsobují maximální důvěru. Před obdržením osvědčení o kvalitě je kosmetický přípravek důkladně testován, včetně hypoalergenního testu. Koneckonců maminka umyje hlavu svého dítěte od prvních dnů života.

Dětský šampon obsahuje všechny potřebné látky, které čistí pokožku hlavy a péči o vlasy.

 • Betainy, glukosidy (báze měkkého mýdla, při aplikaci tvoří pěnový materiál);
 • Povrchově aktivní látky - POVRCHY (čistí hlavu a vlasy od nečistot, přebytečného podkožního tuku);
 • Glyceryl oleát (udržuje optimální hladinu vlhkosti);
 • Vitamínové doplňky, výtažky.

Hladina PH je neutrální a udržuje se kolem 4,5-5,5. Například konvenční výrobky na velkém trhu mají příliš alkalické prostředí: úroveň PH 7,5–9. Při častém využívání těchto prostředků se kadeře vysychají a lámají. Dětský šampon působí jemně a střídmě na vlasy dospělých.

Kdo je vhodný pro dětské šampony?

Pro některé dospělé bude jasná láhev s roztomilými obrázky neméně užitečnou akvizicí než profesionální produkt pro péči o vlasy.

 1. Citlivá pokožka hlavy. Dětské šampony jsou hypoalergenní. Obvykle neobsahují dráždivé složky: parabeny, silikony, příchutě, barviva, konzervační látky, vonné látky. Navíc lidé s citlivou pokožkou nejsou pro výrobky s vysokým pH vhodné..
 2. Těhotenství, kojení. Do oběhového systému mohou pronikat škodlivé látky obsažené v běžných levných šamponech. Tělo dospělého je zvyklé na boj proti toxinům a karcinogenům, což o dítěti nelze říci. Pro těhotné ženy a kojící matky je proto lepší riskovat a umýt si vlasy kosmetickým přípravkem pro děti.
 3. Suché a řídké vlasy. Takové kadeře obvykle nemají dostatek vlhkosti. Dětský šampon tento problém řeší. Absence agresivních složek ve složení vám umožňuje chránit křehkou strukturu suchých vlasů.
 4. Kadeře náchylné k zmatení. Nástroj pro děti, stejně jako žádný jiný, zjemňuje a poslušně vlasy. Snadné česání zaručeno.

Kdo by měl lépe umýt vlasy běžným produktem pro dospělé?

Baby šampon není všelék. V žádném případě to nepoškodí tělo, jen někdy může být jeho použití zbytečné.

 1. Mastná pokožka hlavy. Dětský šampon je příliš měkký, lehce pěnivý, takže se nedokáže vyrovnat se spoustou mastnoty na vlasech.
 2. Časté používání gelu, pěny, laku a jiných fixačních prostředků Důvod pro zbytečnost dětského šamponu je stejný jako v předchozím odstavci..
 3. Husté vlasy. Podívejte se na děti. Obvykle mají tenké, téměř načechrané vlasy. Dětský lék je navržen speciálně pro malé množství vlasů. Chcete-li umýt dlouhé silné kadeře, musíte nalít půl láhve na hlavu. Není ekonomický.

Šampon pro děti není lék. To vás nezachrání před takovými problémy, jako jsou lupiny, vypadávání vlasů, křehké špičky po uklidnění nebo barvení. To je jen způsob, jak jemně čistit kadeře a vlasovou pokožku.

Jak vybrat kvalitní produkt?

Vždy věnujte pozornost složení. Dokonce i dětská produktová řada může obsahovat součást jako SLS. To platí zejména pro levné značky..

Kritéria pro dobrý dětský šampon
 1. Žádný štiplavý zápach. Pokud produkt voní sladce jako jahody nebo broskve, byla do jeho složení přidána umělá příchuť. Normální šampon mírně voní mýdlem, v extrémních případech - byliny a květiny (například heřmánek).
 2. Mírně pěnivý. Velká pěna ve formě bílého víčka naznačuje přítomnost laurylsulfátu nebo jiné levné a škodlivé mýdlové báze.
 3. Krátké složení. Čím méně složek, tím lépe. Přítomnost heřmánku nebo výtažku z lípy, aloe šťávy je povolena. Tyto rostliny jsou hypoalergenní, zjemňují vlasy a pokožku hlavy.
Příklady značek kvalitních dětských šamponů
 • JohnsonsBaby;
 • Bubchen;
 • Máma a měsíc;
 • Ušlechtilé chůvy;
 • Hipp;
 • Schauma (dětská linka).

Ještě jednou zvážte klady a zápory a udělejte správné rozhodnutí, zda si umyjte vlasy dětským šamponem. Pamatujte, že ve své činnosti není podobný lékům a profesionálním prostředkům..

MÝTY A PRAVDA o dětském šamponu.

Zajímá vás článek o dětských šamponech. Naučil jsem se spoustu užitečných věcí, zejména o mýtech) Dávám vám číst, možná někdo přijde vhod)))

Mýty a pravda o šamponu pro děti

Při výběru přípravku pro péči o vlasy dítěte si každá matka přeje, aby byla nejen efektivní, ale také bezpečná a aby při používání nezpůsobovala negativní emoce. Jak si vybrat dětský šampon? Co hledat? Jaké mýty a pravdivá prohlášení existují?

Dětský šampon lze používat od prvních dnů života: PRAVDA

Při výběru dětského šamponu musíte mít na paměti, že by měl být vhodný pro vaše dítě podle věku. Proto si pozorně přečtěte štítek. Pokud šamponová láhev vykazuje náznak, že se doporučuje používat od prvních dnů života, můžete tento šampon bezpečně použít při koupání novorozence..

Dětský šampon vyschne vlasy: MÝT

Šampony vytvořené pro kojence mají neutrální pH, což pomáhá chránit a vytvářet křehkou ochrannou vrstvu vlasů a pokožky hlavy. Složení výrobců dětských šamponů zahrnuje glyceryl oleát - složka, která posiluje bariérovou funkci pokožky, zjemňuje ji a podporuje účinnou hydrataci. Tato jedinečná složka je získávána z přírodních olejů a tuků. Glyceryl oleát je plně v souladu se sýrovým lubrikantem - krémovou látkou, která při narození pokrývá pokožku dítěte. Komponenta má navíc několik výhod:

Dětský šampon se vzorcem „Už žádné slzy“ vám nevytlačí oči: PRAVDA

Standard kvality a bezpečnosti „No More Tears®“ byl vyvinut společností Johnson & Johnson před padesáti lety. Všechny výrobky pro koupání pro děti JOHNSON'S® odpovídají této normě. Zahrnuje četné předklinické studie o všech složkách, a to jak jednotlivě, tak v kombinaci. Speciální složení ve složení těchto produktů nedráždí oči dítěte, když do nich pronikne pěna.

Povrchově aktivní látky obsažené v dětském šamponu jsou škodlivé pro zdraví dítěte: MÝT

Jako měkké povrchově aktivní činidlo v kompozici dětské kosmetiky můžete vidět kokosový glukosid a kokamidopropylbetain. Jedná se o látky tzv. Neaniontového systému povrchově aktivních látek (povrchově aktivních látek). V kombinaci s vodou vytvářejí povrchově aktivní látky velké čisticí částice (micely), které poškozují pokožku méně, a zároveň poskytují nejjemnější odstraňování kontaminantů. Kokosglukosid lze připsat jedné z nejmenších složek, což pomáhá odstraňovat nečistoty a vytvářet jemnou pěnu. Kromě toho dokonale zjemňuje, chrání a vyhlazuje pokožku. Složka se získává z detergentu (detergentu), kokosového oleje a škrobu, což určuje jeho dobrou snášenlivost s kůží dítěte.

Prostředky „od hlavy až po paty“ jsou vhodné pro koupání, čištění pokožky dítěte a pro mytí vlasů: PRAVDA

Výrobky mají jedinečnou recepturu a složení, které v případě potřeby umožňuje jejich každodenní použití, a to jak pro mytí vlasů, tak pro jemné čištění jemné pokožky dítěte během mytí a mytí od prvních dnů života.

Hypoalergenní dětský šampon: PRAVDA

Dětské šampony jsou hypoalergenní, pokud jsou uvedeny na obalu. Hypoalergenní důkazy poskytují rozsáhlé kontroly produktů před vstupem na trh, jakož i četné klinické studie se závěrem alergologů.

Pokud má dítě alergii, můžete použít šampony, které obsahují bylinné výtažky: MÝT

Děti s anamnézou alergií se nedoporučují používat kosmetiku obsahující bylinné výtažky a aromatické oleje, protože existuje riziko alergií. Mezi složky, které mohou způsobit nechtěné reakce, patří měsíček, olej z čajovníku a bambucké máslo, mandle a některé další.

Dospělí mohou používat dětský šampon: PRAVDA

Zatímco děti by neměly používat kosmetiku pro dospělé, dospělí mohou dobře používat dětskou kosmetiku. Kromě toho se mladým matkám dokonce doporučuje používat stejnou kosmetiku s dítětem, protože pravděpodobnost podráždění kůže dětskou kosmetikou je snížena na nulu, protože Je hypoalergenní a obsahuje nejměkčí, testované komponenty. Lehké aroma vycházející z matky navíc u dítěte vyvolává dobré asociace a vyvolává pozitivní emoce během koupání iu nejobtížnějších a nejmladších dětí..

Některé dospělé šampony jsou také vhodné pro děti: MÝT

Kategoricky nemůžete používat běžné (dospělé) šampony pro děti. Obsahují látky škodlivé pro dítě, mohou poškodit nejen pokožku hlavy, ale i zdraví dítěte obecně. Mezi tyto škodlivé komponenty patří Parabens. Jedná se o estery kyseliny parahydroxybenzoové (methyl-, ethyl-, propyl-, butyl-, izobutyl-parabeny, fenoxyethanol). Používají se jako konzervační látky, tj. jejich funkcí je zabránit růstu plísní a bakterií. Parabeny se staly populární kvůli jejich nízkým nákladům. Druhou stránkou těchto úspor je však jejich vysoká toxicita a alergenita. Jsou zvláště negativní na alergickou pokožku..

Komentář odborníka, Anna L. Karavaeva, neonatologka, Ph.D. Katedra novorozenců, Klinika novorozenců a pediatrie, FSBI NTsAGiP im. V.I. Kulaková, členka odborné rady JOHNSON´s Babu: „Koupání a mytí vlasů jsou velmi důležité hygienické postupy, které každé dítě potřebuje. Hlavu dítěte je třeba umýt každý den, na samém konci koupání, protože se dítě silně potí as použitím čisticí gelové pěny nebo šamponů - dvakrát týdně. V létě, v případě potřeby častěji, Po koupání by měly být vlasy dítěte navlhčeny ručníkem. Novorozencům se doporučuje nosit kapotu nebo pletený klobouk po dobu 5-10 minut. Dětské vlasy jsou tenčí a rychle schnou. Aby nedošlo k poškození citlivých vlasů, zkuste nepoužívat fén.

Při výběru jakéhokoli dětského produktu, včetně dětského šamponu, nezapomeňte, že by měl být vhodný pro věk dítěte, neměl by obsahovat silné aromatické a barvicí látky, neměl by obsahovat složky, které dráždí pokožku, například lauryl a laureth sulfát sodný, propylenglykol, parabeny atd. "Upřednostňujte pouze prostředky těch firem, které se osvědčily a byly na trhu již dlouhou dobu.".

Články O Neplodnosti