Hlavní Zdraví

Velikost dětské přikrývky

Dětská přikrývka je jedním z důležitých detailů postýlky a musí splňovat mnoho požadavků, aby mohla plně vykonávat své funkce. Kupodivu, ale velikost dětské přikrývky a její složení ovlivňuje kvalitu spánku. K tomu, aby dítě dostalo dostatek spánku, musí zajistit pohodlné podmínky, a proto musí správně vybrat výše uvedené parametry..

Výběr přikrývek v postýlce musí být proveden správně

Jak vybrat správnou velikost

Přibližný poměr velikosti dětské postýlky a věku dítěte

Nejprve byste se měli zeptat sami sebe, co dělat, abyste si vybrali správnou velikost přikrývky. Je vhodné přistupovat k řešení systematicky a sestavovat specifický algoritmus. Nenechte si ujít důležité faktory a můžete si vybrat tu správnou volbu.

Musíte stavět na rozměrech dítěte. Změřte jeho výšku, hmotnost a objem. Deka by tedy neměla být příliš velká, ale měla by být o 10-20 cm delší než růst. Šířka se obvykle volí podle délky.

Popsané parametry platí především pro výběr vhodného lůžka..

Aby se přikrývka správně sladila, je nutné si koupit postel, která odpovídá rozměrům dítěte.

Řekněme, že postel je vybrána správně s ohledem na rozměry dítěte. Nyní budeme stavět na parametrech postele. Standardní přikrývka se tedy rovná délce postele a její šířka přesahuje 7–10 cm. Tato možnost neumožní produktu sklouznout z postýlky, zatímco pro pohodlné použití bude stačit..

Proč je to důležité

Nákup správné dětské přikrývky může znamenat rozdíl mezi pohodlným nebo nepříjemným spaním dítěte.

Mladí rodiče často ztrácí ze zřetele takový faktor, jako je výběr správné velikosti dětské přikrývky. To by však nemělo být dovoleno, protože nesprávné parametry mohou způsobit určité nepohodlí. Co se stane, pokud jsou rozměry nesprávné?.

 • Problémy při výběru přikrývky. Velikost dětské přikrývky se často volí jednotlivě, to znamená, že měření jsou nestandardní. Následně vznikají potíže s výběrem potahu, což vede ke skutečnosti, že přikrývka může během spánku zmačkat.
 • Posuvné přikrývky. Příliš malý produkt může vypadnout z postele a spadnout pod vlastní hmotnost. Výsledkem je narušení spánku dítěte.
 • Nesedí do postele. To je také nevýhoda a brát dětskou přikrývku „pro růst“ za to nestojí. Pokud se výrobek nezapadá po obvodu postýlky, zmačká se a narušuje normální spánek.
 • Přehozy pokrývají dítě defektně. To se může stát, když je příliš malý, a když se dítě ve snu otáčí, sklouzne z něj a nechá ho otevřený.

Jak vidíte, tento faktor by se měl brát v úvahu, jinak je zaručen výskyt nepohodlí a narušení spánku. K tomuto problému by se však mělo přistupovat s přípravou a vzít v úvahu různé faktory, které ovlivňují výběr.

Výběr velikosti ovlivňují různé faktory.

Tabulka standardních velikostí dětských přikrývek

Chcete-li provést úspěšný nákup, musíte vzít v úvahu některá kritéria. Pomohou přesněji určit model. Vybrali jsme hlavní faktory, které je třeba zvážit..

KritériumMožnosti
StáříPro:

 • novorozenci;
 • předškolní děti;
 • žáci základních škol;
 • školní děti;
 • adolescenti;
MateriálNejčastější:

 • kolo;
 • chmýří;
 • vata;
 • bambus;
 • vlna;
 • fleece;
 • syntetické materiály.
DesignLiší se v závislosti na barevném schématu a tisku.

Nyní můžete zvážit tato kritéria podrobněji, abyste mohli snadno určit, co potřebujete.

Pro každý věk, jeho vlastní standardy

Prvním kritériem je věk. Tento faktor je tedy ukazatelem velikosti. Dětská přikrývka je často označena kritériem věku. Proto musíte vědět, pro jaký věk jsou nabízeny parametry, a pokud vaše požadavky neodpovídají navrhovaným měřením, vyberte jinou věkovou kategorii.

Novorozenci

Dětská čtvercová deka s sovy pro novorozence

Velikost přikrývek pro novorozence je obvykle standardní. Pokud si koupíte obálku, bude v rozšířené formě 80x80cm. Nejlepší volba je obálka. Optimální délka a šířka jsou v ní již vybrány a také po vypuštění můžete použít jako přehozy do postýlky.

Malá dětská postýlka

K dispozici jsou také obálky 60x60cm a 100x100cm. Volba závisí především na parametrech dítěte. Stojí za povšimnutí, že standardní obálku o rozměrech 80x80 cm nelze použít pro postýlku, protože její šířka je 40 cm. Pokud plánujete umístit dítě do postýlky před zakoupením postýlky, je lepší zvolit nejmenší obálku. Obecně však lze novorozence okamžitě umístit do postýlky.

Předškolní děti

Sintepon přikrývka pro děti se substrátem vhodným pro předškoláka

Pokud zvolíte obálku 60x60cm nebo 40x40cm, bude předškolák pod ní nepříjemný: takový produkt je pro něj již příliš malý. V takovém případě je třeba zakoupit novou, o velikosti 80x80cm. Toto je optimální velikost pro děti ve věku 3 až 6 let. Pokud vidíte označení na přikrývce „3-6 let“ v obchodě, je určeno pro předškoláky a má výše uvedené parametry.

Nyní můžete určit, že ze zřejmých důvodů je lepší koupit obálku pro extrakty o velikosti od 80 cm na jedné straně. Všechno je však individuální a pokud plánujete nákup kolébky, upřednostňujte jinou velikost, jinak mohou nastat problémy uvedené výše.

Sada dětských postelí s velikostmi

Junior žáci

Přikrývka - přikrývka na postel chlapce-školáka „Cars“

Dítě roste, zvláště rychle se tento proces objevuje v době základní školy. Proto ve věku 6-7 let budete muset změnit dětskou přikrývku, protože ta předchozí bude zřejmě malá. Nyní si vyberte výrobek ze 100 cm v závislosti na výšce a objemu dítěte.

Při výběru je důležitý nejen růst, ale také měření objemu.

Pro mladší studenty může věc zůstat čtvercová a mít parametry 100x100cm. Nebo si můžete vybrat obdélníkový 100x80cm. Tato možnost je také považována za optimální. Šířka v tomto případě závisí na velikosti dítěte, velikosti postele a stylu spánku. Pokud dítě hodně hází a otáčí se, je lepší zvolit čtvercovou přikrývku.

Žáci

Postýlka s krásnou postelí a vhodnou přikrývkou pro školačku

Ve věku 10 let by měly být rozměry podestýlky změněny. Šířka produktu je v tomto případě 100 - 110 cm a jeho délka se zvyšuje na 140 cm. Je však třeba poznamenat, že tuto položku je třeba vyměnit, když si všimnete, že dítě pod ním je nepohodlné a pro něj je malé. Možná je studentovi vhodný formát 100x100cm.

Rychlost růstu přikrývky je ovlivněna rychlostí růstu dítěte bez ohledu na věk.

Standard pro studenta je 100x140cm. Pokud to však není pohodlné, zvolte možnost šířky 100 - 110 cm a délky 120 cm. Tyto možnosti jsou k dispozici také v obchodech s textilem..

Puberťáci

Ručně vyráběné přikrývky pro dospívající dívky

Deka 140x100cm je vhodná pro teenagera, ale pokud již z ní vyrostl, získejte obvyklou jednu a půl. Jeho název odpovídá velikosti, tj. Jeho délka je 150 cm. Šířka je 100 - 110 cm, v závislosti na modelu.

Druhá možnost je racionálnější. Zakoupením vysoce kvalitní přikrývky pro dospívajícího se nemůžete starat o jeho trvanlivost, protože takový produkt lze použít také v období dospívání.

1,5 spací souprava je vhodná pro starší děti, když již není vhodná pro děti

Vlastní možnosti

Udělejte si deky a ložní prádlo pro dětskou postel podle požadované velikosti

Kromě výše uvedeného existují i ​​nestandardní modely. Jsou navrženy pro postele, které mají neobvyklou velikost nebo tvar. A také záleží na individuálních parametrech dítěte.

Při hromadném prodeji je obtížnější najít nestandardní variantu. V takovém případě jej budete pravděpodobně muset přišít. Můžete však najít některé modely. Na trhu tedy existují produkty ve formátech 100x118cm, 100x125cm, 100x135cm. V poslední době se v obchodech objevuje stále více nestandardních formulářů, takže šance na nalezení vhodné alternativy bez žádosti o pomoc ve studiu rostou.

Vybíráme materiál

Kromě rozměrů stojí za zvážení také materiál produktu. To je velmi důležitý faktor. Nepřímo ovlivňuje výběr velikosti, protože určité tkaniny mají tendenci se po praní posadit. Kromě toho má materiál výroby přímý účinek na spánek dítěte, a proto by neměl být přehlížen.

Kolo

Jemná a měkká přikrývka na kole je neškodná a šetrná k životnímu prostředí a je vhodná jak pro novorozence, tak pro starší děti

Začněme s přírodními materiály. Jsou hypoalergenní, takže jsou skvělé pro děti..

Cyklistické přikrývky jsou celkem běžné. Jsou skvělé pro balení drobků do kočárku při chůzi na podzim nebo za chladných letních večerů. V tomto případě by měl být produkt kompaktní. Je třeba poznamenat, že jeho tloušťka 5 mm je co nejvhodnější pro venkovní použití..

Tento materiál se používá při lůžkovinách pro různé věkové skupiny. Je docela teplo, ale není vhodné pro zimní období. Umožňuje průchod vzduchu a absorbuje vlhkost. S takovou přikrývkou bude vaše dítě během spánku vždy suché.

Dolů

Přikrývky patří mezi nejpříjemnější a nejpohodlnější mezi mnoha dalšími odrůdami.

Z tohoto pohledu musíte být opatrní. Pro ty nejmenší se nedoporučuje používat. Ptačí chmýří, což je výplň, snadno přitahuje prach. V důsledku toho tam může být způsobeno roztoče, které způsobují různé alergické reakce. Pro silnější tělo nepředstavuje velké nebezpečí, ale pro novorozence a děti na základních školách je chmýří lepší nahradit bezpečnějšími materiály.

Tato varianta však má i pozitivní aspekty. Chmýří dokonale prochází vzduchem a nedovoluje dítěti moc se potit. Jeho největší výhodou je schopnost dokonale udržet teplo. Tato volba je ideální pro studené zimní procházky..

Bavlna

Bavlněná přikrývka není nejpohodlnějším a nejpříjemnějším typem přikrývek, protože hodně váží, pohlcuje pachy, vlhkost

Další vřelá možnost. To je dobrá alternativa dolů. Bavlněná výplň má podobné parametry, protože má vynikající prodyšnost, hygroskopicitu a vynikající retenci tepla. Na rozdíl od předchozího však nemá tendenci hromadit velké množství prachu. V důsledku toho nejde o médium pro šlechtění nepříznivých bakterií a roztočů. Bavlněné přírodní plnivo je tedy hypoalergenním materiálem, který je ideální pro teplé ložní prádlo kterékoli dětské věkové kategorie..

Bambus

Neobvyklou možností je bambusová přikrývka, dobrá věc je, že je antialergenní a antibakteriální

Jedná se o vysoce kvalitní materiál, který je hypoalergenní a dokonce má antiseptické vlastnosti. Je preferován pro děti se sníženou imunitou a sklonem k alergiím..

Věc vyrobená z bambusu má vynikající „dechový efekt“, nehromažďuje cizí pachy, zatímco má svou vlastní jedinečnou vůni, která má uklidňující účinek na nervový systém dítěte. Tento typ nevyžaduje zvláštní péči, nesedí se po mytí a během něj se nezastaví.

Vlněný

Vlněná přikrývka je jednou z nejlepších a nejkvalitnějších svého druhu, protože dokonale chrání teplo a je velmi pohodlná a měkká

Předměty z přírodní vlny jsou již dlouho ceněny. Dokonale ukládají a udržují teplo. Velbloudí nebo ovčí vlna, používaná jako výplň, má svou vlastní energii. Vlněné přikrývky jsou obvykle vyráběny ve formě přehozů, existují však modely s vlněnou podšívkou. Pro dítě bude druhá možnost přijatelnější. Vlněné výrobky mají tendenci být elektrifikovány, pichlavě na dotek, takže jejich kontakt s otevřenou pokožkou je lepší omezit.

Fleece

Fleecová přikrývka ze syntetického úpletu z polyesteru, velmi teplá a příjemná na dotek

Fleece má dobrou strukturu vláken a je velmi měkká. To je skvělá volba pro všechny věkové kategorie. Je však nutné používat fleecovou přikrývku opatrně a nedovolit dítěti, aby se pod ní potilo kvůli nízké hygroskopičnosti základny. Tento materiál také dobře neprochází vzduchem.

Tato varianta je vhodná pro studené zimní procházky, protože udržuje teplo dokonale, ale „nedýchá“.

Věnujte pozornost syntetice

Přírodní materiály jsou obvykle důvěryhodné a nejčastěji se používají k šití různých dětských textilií. Mají však také negativní stránky, mohou způsobovat alergie, hromadit prach a statickou elektřinu. Proto byste měli věnovat pozornost vysoce kvalitním syntetickým plnivům.

Syntetický zimníizér je nejznámějším a nejběžnějším materiálem, ale neumožňuje vzduchu rychle a rychle se zhoršovat při mytí.

Nejběžnějšími jsou syntetický zimníizér a holofiber. Mají dobrou prodyšnost, vynikající retenci tepla. Takové materiály jsou hypoalergenní a již dávno se stávají úplnou náhradou za přírodní plniva. Existuje mnoho dalších možností pro syntetické základy pro dětský textil..

Dětská přikrývka vyrobená z vysoce kvalitního holofiberu vydrží déle a bude kvalitativně lepší

Vybíráme design

Nyní asi jedno kritérium, které nepřímo ovlivňuje výběr velikosti. Začínáme s obecnými úvahami o designu.

Dětské přikrývky jsou plné různých výtisků. Zde jsou báječné a kreslené postavičky, příroda, květiny a různé další kresby. Hodně záleží na věku. Každé období má své vlastní téma tisku. Stojí za zmínku, že psychologové nedoporučují výběr příliš jasných textilií pro děti, protože to má vzrušující účinek na psychiku dítěte. Je také nutné zvážit materiál, na který se tisk aplikuje..

Dětské přikrývky s výtisky oblíbených kreslených postaviček

Pro kreslení nezapomeňte zvolit pouze vysoce kvalitní lak.

Můžete ozdobit produkt vlastními rukama, vyšívat, přidávat třásně. Zde je nutné vzít v úvahu jeho parametry, aby konstrukce nezabránila plně vykonávat své funkce.

Dětská deka s personalizovanou výšivkou

Na základě výše uvedených kritérií si můžete vybrat tu správnou dětskou přikrývku a nemýlit se s velikostí.

Oboustranná dětská přikrývka s ručně pletenou přední částí

Dětské pletené jehlice pro novorozence. Jak se spojit, vzory, schémata s popisem pro začátečníky

Novorozenec chce vždy dát nejlepší kvalitu. Mnoho matek šije a pletuje věci pro dítě samo. Pletená přikrývka bude sloužit jako dekorace a teplá přikrývka za mokra. Pokyny k pletení dětské přikrývky budou popsány v článku.

Standardní velikosti novorozence kostkované

Než začnete pletet produkt, musíte určit nejen kvalitu a množství použité příze, nebo barvu a vzor pléd, ale také jeho velikost.

Plaid s nesprávnou velikostí může způsobit následující problémy:

 • příliš velký hadřík z dětské pletené přikrývky bude těžký a snadno sklouzne z postele;
 • velmi malý pléd nemůže dítě úplně zakrýt nebo zabalit novorozence do kočárku;
 • pokud plánujete na přehoz přikrývku přikrýt, musíte vzít v úvahu, že se prodává pouze ve standardních velikostech.

Pletené přikrývky pro novorozence by měly být pleteny ve standardní velikosti s ohledem na to, kde se plánuje jejich použití.

Například:

 • pro postýlku o rozměrech 60x120 cm je vhodná přikrývka dlouhá 120 cm a šířka 80 cm;
 • aby se dítě neotevřelo, můžete plést mírně větší přehoz, například 110 x 110 cm, a ohýbat rohy pod matrací;
 • pro procházky v zimě je nejlepší plést přikrývku 100x140 cm nebo trochu více;
 • v létě můžete využít čtvercovou přikrývku 90x90 cm.

Jaká velikost přikrývky bude u novorozence, by mělo být rozhodnuto na základě jejich vlastních tužeb a preferencí.

Výběr příze

Kvalita a hustota nití v první řadě závisí na ročním období, ve kterém by se mělo dítě objevit. Pro děti narozené na jaře nebo v létě zvolte lehčí přízi, pro ty narozené v zimě nebo na podzim, teplé a husté. Při nákupu byste se měli podívat na jejich označení. Je žádoucí, aby štítek uváděl, že příze je určena pro dětské věci.

Tabulka pro výběr příze pro období narození:

ZimníLéto
Vlna.

Vlákna jsou ze 100% přírodní vlny, hustá a měkká. Je však třeba vzít v úvahu individuální vlastnosti dítěte, protože čistý kabát pro citlivou pokožku nebude fungovat..

Bavlna.

Příze je ze 100% mercerované bavlny. Kvalita nití zvyšuje hustotu a snižuje sklon produktu k poškození.

Můžete také najít bavlněné příze bez mercerizace. Tato vlákna jsou velmi měkká a silnější. Je však třeba věnovat pozornost skutečnosti, že produkt z nich vyžaduje pečlivý přístup.

Vlna + bambus + akryl.

Dobré pro děti náchylné k alergiím. Zároveň se produkt ukáže docela měkký a teplý.

Bavlna + Polyakryl.

Pro ty, kteří si myslí, že bavlna je příliš drsná, si můžete vybrat směsnou nit. Deka bude měkká a příjemná na dotek.

Vlna + akryl + alpaka.

Přehoz takových vláken bude velmi lehký a zároveň teplý..

Akryl.

Čisté akrylové nitě jsou husté a příjemné na dotek. Pro dětské věci byste si určitě měli vybrat akrylovou přízi označenou „baby“.

Měl bys to vědět:

 • Bavlněná nit by měla být hustá, bez zahušťování a roztržení. Výrobek vyrobený z takové příze vyžaduje více nití, protože jsou tenčí než akrylové nebo vlněné. Velmi jemná deka se rychle opotřebuje.
 • Neměli byste si kupovat vlněné nitě s dlouhou hromádkou, která se může dostat do úst dítěte nebo do nosu. Musíte také pečlivě zkontrolovat kvalitu příze. Při natahování by se vlákna z pravé vlny neměla trhat. Je lepší vyzkoušet přízi na dotek předem tím, že ji aplikujete na tvář nebo jinou část těla, a pokud máte nepříjemné pocity, odmítněte ji koupit..
 • Akrylové příze nízké kvality budou při pletení praskat, nejsou určeny pro kojence. Akrylové výrobky lze napínat častým praním.

Jak vypočítat množství příze pro pletení, v závislosti na počtu pletacích jehel, tloušťce a typu nitě

Pletení přikrývky s pletacími jehlami pro novorozence není obtížné. Před zahájením práce je nutné určit druh příze a její množství v závislosti na tloušťce pletacích jehel. Pletací jehlice obvykle používají číslo 3 nebo 6. V každém přadenu je délka a hmotnost příze rozdílná.

Proto se doporučuje před zahájením pletení provést následující akce:

 1. Je nutné zkontrolovat, jak se bude produkt chovat po mytí. Chcete-li to provést, pletené malý čtverec přibližně 10x10 cm.
 2. Poté je čtverec vymazán a usušen.
 3. Poté je nutné vypočítat, kolik smyček a řádků bylo získáno ve vzorku. Na základě výpočtů bude vytvořen vzor.
 4. Poté se vzorek rozpustí a změří se délka použitých vláken.
 5. Plocha budoucího plaku se vypočítá na základě velikosti promytého vzorku. Musíte pochopit, kolik takových čtverců půjde na celý produkt..
 6. Výsledkem je, že musíte vynásobit výsledný počet čtverců délkou použitého vlákna v 1 vzorku. Ukázalo se, že číslo ukazuje, kolik metrů příze potřebujete.

Musíte také vědět, že:

 • silnější příze bude mít nižší spotřebu;
 • čím slabší je točení nitě, tím hospodárnější je příze;
 • vzorované pletení vyžaduje více vláken;
 • výrobek pletený prolamovanou pleteninou bude vyžadovat méně nitě;
 • při pletení „elastickým páskem“ příze zanechává více;
 • čím silnější jsou pletací jehlice, tím hospodárnější je příze utracená (ale nezapomeňte, že ne všechny pletací jehlice jsou vhodné).

Štítek vlákna často neoznačuje jeho délku, ale jeho hmotnost. Přesná hmotnost příze potřebná pro pletení dětské přikrývky může být vypočtena z již pleteného a praného vzoru. V tomto případě se vzorek zváží a výsledná hmotnost se vynásobí počtem čtverců. Výsledkem je číslo rovnající se hmotnosti příze pro přehoz.

Vzory pro dětský pléd. Pletací vzory a popis

Pletené přikrývky pro novorozence mohou být pleteny řadou technik. Můžete zvážit některé z nejčastějších vzorů koberců. Bude to pohodlnější, pokud schéma použijete v procesu práce.

V tabulce je uvedeno několik možností pletení pléd pro dítě:

VolbaPráce
"Pryž"Smyčky jsou vytočeny, jejichž počet by měl být rozdělen na 5 + 3 smyčky symetrie a 2 hrany. Cyklus se skládá z 8 řad, z nichž každý začíná a končí okrajovou smyčkou. V každé liché řadě 3 obličeje, 2 nesprávné, 3 obličejové smyčky pasují. Ve 2. a 6. místě je všechno opačné, počínaje špatnými. 4. a 8. - pletené s obličejovou tváří.

Výrobek s takovým vzorem bude elastický a dokonalý pro dětský pléd, protože nemá špatnou stránku.

Zvedl se

"Mávat"

Smyčky by měly být násobkem 11 + 2 hrany. Vztah se skládá ze 14 řad. Musíte začít a ukončit řádek hranou smyčky.

 • Všechny liché kromě řad 11 a 13: 2 smyčky v jedné přední pro dolní laloky, 3 přední, 1 dvojitá háčkování, 1 přední, 1 dvojitá háčkování, 3 obličeje, 2 smyčky v jedné přední pro horní laloky;
 • všechny sudé, s výjimkou 12 a 14, jakož i 11 a 13 řádků: vše špatně;
 • 12. a 14.: všechny obličejové smyčky.
"Kosa"Chcete-li začít, musíte vytočit tolik smyček, aby jejich počet byl rozdělen na 21. Pak v řádcích:

 • 1. a 5.: 6 obličejových smyček, 2 špatné, znovu 6 obličejových a 2 špatné. Takže na konec řádku požadované šířky. Na konci je pleteno 5 smyček na obličej.
 • Všichni jsou sudí. Požadovaný počet opakování se skládá z: 5 obličejových, 1 nesprávných, 2 obličejových, 6 nesprávných a znovu 2 obličejových. Řádek končí 1 nesprávnou stranou a 5 obličejovými smyčkami.
 • Třetí řádek obsahuje opakování: 6 obličejových, 2 nesprávných, poté 3 smyčky odstraněné a ponechané za produktem, 3 obličeje, 3 smyčky odstraněné znovu, 2 nesprávné a poslední 1 smyčky. Na konci je pleteno 5 smyček na obličej.

Cyklus 6 řad se opakuje znovu na požadovanou délku produktu.

Vzor pro dětskou přikrývku lze vybrat z pletacího časopisu nebo najít na internetu. Pokud jehla má hodně zkušeností s pletením, můžete přijít s vlastním vzorem nebo motivem.

Podrobné pokyny pro pletení pláště pro novorozence

Pletené přikrývky pro novorozence vždy zapadají do stejného sledu akcí. Nejprve je na paprskovém stroji zadán požadovaný počet smyček, poté je pletena hlavní tkanina produktu, na konci jsou smyčky uzavřeny a je vybrán dekor.

Před zahájením práce musíte určit požadovanou velikost a vzor pléd, typ příze a tloušťku jehel. Jednoduchý prostý přehoz pro dítě je lepší plést s jednoduchou pletenou přízí a nepřidávat podrobnosti o výzdobě. Pro začátečníky je lepší začít pletení jednoduchými vzory. Můžete zkusit vyrobit přehoz o rozměrech 80x80 cm se čtvercovým vzorem. K tomu potřebujete 350 g pletené nitě.

Loop set

Jakékoli pletení by mělo začít sadou smyček.

To není obtížné:

 1. Musíte vzít přadeno příze a převinout malou nit.
 2. Odvíjené vlákno je odebíráno rukou (pro praváky vlevo, pro leváky vpravo) a hází přes ukazováček s volným koncem dopředu.
 3. Stejný konec obíhá kolem palce zleva doprava, takže dostaneme číslo osm s jiným závitem.
 4. Oba volné prsty jsou sevřeny..
 5. Dvě pletací jehlice v pravé ruce.
 6. Pletací jehlice jsou tvořeny smyčkou odspodu k horní části palce.
 7. V této smyčce musíte napnout nit z ukazováčku a otočit pletací jehly shora dolů.
 8. Dále je smyčka odstraněna z palce a utažena na pletacích jehlicích.
 9. Potom musíte znovu položit nit na palec a celý postup opakovat.

Na pletacích jehlicích je tedy napsáno 175 smyček, po kterých je 1 pletací jehla vytažena.

Pletací plátno

Před pletením hlavního vzoru je třeba nakreslit okraj pléd. Za tímto účelem by prvních pár řádků mělo být pleteno jednoduchým podvazkovým stehem. Obvykle jsou první smyčky, které se nazývají okrajové smyčky, odstraněny, ale zde nemusí být odstraněny, ale pleteny s obličejovými smyčkami.

Prvních 11 řad je pleteno jednoduchými smyčkami na obličej:

 1. Pletací jehla zůstává v levé ruce a prázdná jehla vpravo.
 2. Vlákno z přadeno je hozeno přes ukazováček a sevřené zbývajícími prsty.
 3. Volný paprsek je navinut do startovací smyčky zleva doprava. Současně špička jehly, procházející smyčkou, zachycuje nit ze přadena zdola nahoru a protahuje zpět.
 4. Na volném paprsku je vytvořena smyčka. Stará smyčka z pletacích jehel s očky odstraněny.
 5. Postup se bude opakovat tolikrát, kolikrát bude třeba, v tomto případě 175.
 6. Řádek končí nesprávnou smyčkou. Vlákno je umístěno před pletací jehlou, která je navinuta zprava doleva a popadne volný okraj shora dolů..
 7. Aby byl produkt úměrný, musíte pomocí háčkovací metody provést 10 zvýšení v 11. řádku. Chcete-li to provést, pletení 11 smyček od okraje, musíte hodit nit přes pracovní pletací jehlu a pokračovat v pletení obličejovými smyčkami. Příze se opakuje po každých 18 smyčkách v řadě.
 8. V posledním řádku hlavního plátna musíte odstranit 10 přidaných smyček. Je nutné očistit ve stejném pořadí, v jakém vyrazili. Nejprve, po 11 a poté každých 18, jehla prochází dvěma smyčkami najednou;
 9. Práce končí 11 řadami smyček technikou šálu.

Hlavní vzor odpovídá skutečnosti, že 7 z prvního a posledního stehu řady bude svázáno šátkovou technikou. Cyklus se skládá z 24 řad a opakuje se 11krát.

Pletací vzor hlavní tkaniny:

Číslo řádkuSystém
1, 3, 9, 11, 14, 16, 22, 249 přední (příze mezi smyčkami v 1. řadě je pletena se zkříženým předkem), 9 špatná, a tak se střídá 9krát. Na konci řady se vejde 9 obličejových smyček. Poté je produkt převrácen a další řada je pletena.
2, 4, 10, 12, 12, 15, 21, 23Pletací vzor se liší pouze v tom, že nejprve je pleteno 9 nesprávných švů, poté 9 předních a tak dále. Řádek končí 9 očkovacími stehy.
5, 7, 17, 193 obličejové, 3 špatné atd. Až do konce řádku, který by měl končit 3 obličejovými smyčkami.
6, 8, 18,213 mořské, 3 obličejové, vše se opakuje do konce, poslední 3 mořské smyčky jsou pletené.

Uzavření smyčky

Aby se zabránilo otevření produktu, musí být poslední řada smyček uzavřena.

Zavření smyček:

 1. Pleteme první lemovou smyčku.
 2. Proveďte další smyčku.
 3. U pletací jehly musíte první smyčku zatáhnout a druhou protáhnout pracovní jehlou.
 4. Plette přední část znovu a přetáhněte na předchozí.
 5. Opakujte celý řádek.
 6. Na konci práce uzavřete konce závitu.

Zdobení pléd

Po svázání přehozů musí být praná, položena na vodorovnou plochu a musí mít požadovaný tvar. Po zaschnutí mohou být okraje produktu ozdobeny stuhami, tylem nebo krajkou. Aby byl dekor čistý, je šitý monofilem, silným vláknem připomínajícím rybářskou linii.

Jak plést barevný přehoz. Podrobná instrukce

Deka pro novorozence pletená z příze různých barev bude velmi světlá a slavnostní. Výrobek je pleten s jehlami č. 5,5 přední a nesprávné smyčky. K práci potřebujete přízi v různých barvách (4 přadénkách po 170 g). Přehoz se skládá ze 3 vícebarevných pruhů. Pruhy jsou pleteny vzorem s otvory a odděleny perlou pletenou v jiné barvě..

Je lepší plést barevnou pléd s pletacími jehlami pro novorozence s perlovými pleteními

Podrobný popis práce:

 1. Celkem je zadáno 129 smyček. Okrajová smyčka je vždy odnímatelná.
 2. Okraj kostkovaného úpletu je pleten s perlou, střídavě v 1: přední a zadní smyčce v 6 řadách. Vícebarevné pruhy jsou odděleny stejným vzorem..
 3. Počínaje 7. řadou a až do konce práce se nejprve kolem okrajů pletí 5 smyček: 1 okraj, 1 přední, 1 nesprávná strana, 1 přední strana, 1 nesprávná strana; na konci řady 5 jsou smyčky pleteny v opačném pořadí.
 4. Od 8. do 12., od 14. do 18. řady jsou pleteny pouze přední.
 5. 13. řada: 8 vpředu, 1 příze, 2 smyčky v 1 zkřížené frontě, konce řady s 8 frontami a 5 smyčkami na okraji.
 6. 19. řádek - nejprve 4 obličeje, pak opakujte: 1 příze, 2 smyčky v 1 obličeji zkřížené, 6 obličeje. Na konci budou 4 obličejové a 5 okrajové smyčky.
 7. Od 8. do 19. řádku opakujte 2krát.
 8. Dalších 6 řádků je pleteno.
 9. Poté se odebere jiná barva, která pletí dělicí proužek..
 10. Dále jsou všechny akce opakovány počínaje 7. řádkem, pouze v jiné barvě.
 11. Posledních 6 řad produktu je pleteno s perlovým vzorem.
 12. Na konci práce musíte jakýmkoli způsobem uzavřít poslední řádek.

Vícedílné pléd

Výrobky se skládají z vícebarevných pruhů. Pruhy mohou být pleteny v jedné barvě nebo rozděleny do vícebarevných čtverců spojených různými technikami. Nejprve musíte pletené pruhy s vybranou technikou na požadovanou délku. Potom smyčky uzavřete a proužky sešijte pleteným švem.

Prolamované dětské pletené pletení

Takový přehoz bude velmi krásný a perfektní pro vypouštění dítěte. Obvykle se produkt vyrábí čtvercově v bílé nebo pastelově barevné přízi. Výrobek o rozměrech 86x70 cm bude vyžadovat 450 g pletené příze.

Popis práce:

 • 1., 3., 11. a 13. řada: všechny obličeje;
 • 5th: 1 přední, 1 příze, 1 protáhnutí (odstraňte 1 smyčku, kterou protáhněte 1 přední), 1 přední, 2 smyčky k úpletu, 1 příze, 4 přední. Takto pleteme celou řadu;
 • 7. přední strana, 1 příze, 1 dvojitá protáhnutí (odstraňte 1 smyčku, kterou chcete protáhnout 2 přední), 1 příze, 5 přední. Opakujte do konce;
 • 9. řada: 3 obličeje, rána, 6 obličeje. Opakujte akci až do konce;
 • 15. řada: 6 vpředu, 1 dvojitá háčkování, 1 protahovací, 1 přední, 2 stehy dohromady, 1 dvojitá háčkování, 6 přední. Opakovat
 • 17. řada: 7 přední, 1 dvojitá háčkování, 1 dvojitá brož, 1 dvojitá háčkování, 7 přední. Takže na konec řádku;
 • 19. řada: 8 obličeje, rána, 8 obličeje. Akce se opakuje až do konce řádku;
 • všechny sudé řádky jsou šity purl smyčkami;
 • celý cyklus se opakuje na požadovanou délku produktu;
 • popruh by měl být svázán samostatně a přišitý k hlavní tkanině pomocí pleteného švu.

Deka, pletená nezávisle, zahřeje novorozence nebo ozdobí jeho propuštění z nemocnice. Výrobky pro kojence jsou pleteny jehlami různých tlouštěk, různých typů příze a mnoha technikami.

Design článku: Vladimír Veliký

Video o pletení dětské kostkované pletací jehlice

Workshop o pletení dětského pléd s pletacími jehlami:

Velikost dětské přikrývky pro novorozence pro vypouštění a postýlku

Dítě je odebráno z porodnice, zabalené do chytré přikrývky. Můžete si ji koupit v obchodě nebo si ji vyrobit sami. Produkt pro vypouštění je vyroben ve tvaru čtverce, takže má stejné strany. Množství tkaniny utracené na výrobu přikrývky závisí na velikosti hotového výrobku. Standardní rozměry přikrývky pro vypouštění: 1 × 1,5 cm. Obdélníková přikrývka pro děti je méně běžná, ale je nevhodné zabalit do ní dítě. Není nutné zdobit pléd pro vypouštění volánmi - jedná se o záležitost vkusu rodičů a blízkých příbuzných.

Udělej si sám

K přípravě přikrývky budete potřebovat:

 1. Dva druhy tkanin.
 2. Jedna tkanina je potřebná pro vnější, druhá pro vnitřní.
 3. Pryž.
 4. Stuha pro zdobení přední strany produktu.
 5. Krajka pro zdobení přehozů.
 6. Drží jehly nebo špendlíky.
 7. Svinovací metr.
 8. Nůžky.
 9. Šicí stroj.

Bez ohledu na to, zda bude přikrývka zakoupena nebo vyrobena samostatně, musíte pro ni vybrat správnou tkaninu. Vnitřek produktu je vyroben z bavlněné tkaniny. Že to bude přiléhat k tělu dítěte. Pokud má textilie zevnitř a zvenku stejnou kvalitu, měli byste si vybrat satén, bavlnu nebo poplin.

Svěží výbava

K výrobě produktu budete potřebovat:

 1. Jeden nebo dva druhy tkanin.
 2. Organza.
 3. Krajka.
 4. Sintepon pro výplň.
 5. Délka krajky by měla být alespoň 1,5 ma pro úzké krajkové šperky je vhodná délka 80 cm.

Výroba:

 1. Je třeba vyříznout dvě čtverce stejné délky. Stejný čtverec je vyříznut ze syntetického zimovaru. Délka jedné strany čtverce musí být provedena s přesahem 1,5 cm pro každou stranu.
 2. Organza je všitá do švu přikrývky, takže nejdřív musíte ušít krajku.
 3. Chcete-li to provést, vzít jeden z vyříznutých detailů náměstí, ležel na stole lícem nahoru.
 4. V rohu, kde se nachází krajka, je třeba uspořádat organzu podél textilie tak, aby střih krajkové lemovky zapadl na tkaninu. Nejprve musí být obrobek šitý ručně. Na druhé straně náměstí je stejný princip nutný k šíření úzké krajky.
 5. Konečná látka odříznutá ze strany by neměla vyčnívat, takže musí být zabalena a přišita k švu. Poté jsou tyto dvě části složeny dohromady: syntetický kus zimníizéru, dva kousky látky.
 6. Díly jsou upevněny spolu s čepy tak, aby se produkt během šití nedeformoval..
 7. Přikrývka musí být přišita kolem okraje o podložce 1 cm. Je nutné nechat malé okno o průměru 25 cm nevypršelo. Produkt se přes tuto kapsu otočí a ručně sešívá do skrytého švu. Poté se přikrývka roztahuje podél a přes velký šev.

Steh by měl mít tvar velkého a malého čtverce. V případě potřeby je produkt ozdoben objemnými květinami vyrobenými ze stejné tkaniny..

S froté centrum

K dokončení produktu budete potřebovat:

 1. Dva druhy tkanin.
 2. Stuhy pro ozdobu.

Jak ušít přikrývku:

 1. Vnitřek přikrývky je vyroben z bavlněné froté látky. Lze jej zakoupit v dětském obchodě. Pokud není možné zakoupit samostatnou látku, můžete použít dětský přehoz. Na přední straně je třeba oříznout pás 15 cm široký, přeložit na polovinu a šít podél řezané hrany.
 2. Výsledná páska musí být přišita k čtvercovým detailům jednoduchým švem. Na rovném povrchu je kus vnější látky rozprostřen „lícem nahoru“. Výsledná páska je položena podél obvodu textilie tak, aby se šev pásky shodoval s tkaninou a volná část byla umístěna na tkanině a ne kolem ní..
 3. To je nezbytné, aby se sestavená páska během šití skládala. Poté se samostatně provede část uvnitř produktu. Chcete-li to provést, vystřihněte čtverec froté látky menší velikosti, než je velikost budoucí přikrývky.
 4. Z každé strany by měl být rozdíl 14 cm. Chybějící délka musí být doplněna druhou látkou prošívanou pruhy o velikosti froté čtverce. Jeden roh přikrývky je zaoblený. Chcete-li to provést, musíte provést zaokrouhlování na kus froté látky předem.

Nyní je třeba díly spojit:

 1. Syntetický zimníizér.
 2. Nahoře jsou dva kusy textilie složené proti sobě..
 3. Uvnitř mezi vrstvami by měly být umístěny předem šité krajky.
 4. Všechny hotové díly jsou propojeny jehlou nebo kolíky..

Část je přišita na šicím stroji, ustupuje od okraje 1 cm. Okno zůstává nešité, produkt se přes něj otočí a šije ručně. Pokud plánujete vytvořit vzor na přední straně přikrývky, musíte se o to předem postarat. Jako vzor se používají tenké saténové nebo ozdobné stuhy, které jsou našity na přední tkanině.

Oboustranná přikrývka

Můžete si vyrobit standardní euro obálku s rozměry 120 × 60 centimetrů sami. Je velmi výhodné zabalit dítě na procházku do takové přikrývky. Pro výrobu euroobálky je nutná tkanina dvou barev, ale její kvalita by měla být stejná. A také užitečné:

 1. Elastický na opasek.
 2. Syntetický zimníizér.
 3. Suchý zip pro upevnění okrajů konvoluce.

U přikrývky jsou vybrány dvě protilehlé barvy. Například může být šedá nebo červená, bílá nebo modrá..

Vytvoření obálky:

 1. Obdélník o rozměrech 120 × 60 cm je vystřižen ze dvou tkanin.
 2. Ponechejte 1 cm na skladě.
 3. Díly je třeba složit a syntetický zimníizér umístit na rovnou plochu, na kterou jsou položeny dvě části z různých stran obrácené k sobě.
 4. Díly jsou sešity dohromady, je třeba nechat 15 cm tkaniny nešité. Prostřednictvím této mezery je látka otočena a sešívána skrytým švem. Aby produkt měl zvýšenou pevnost, musí být diagonálně lemován diamanty nebo čtverci.
 5. Pokud na přikrývku nechcete luk nebo opasek, můžete si na suchý zip přišít - tak se složený produkt nerozbalí. V budoucnu může suchý zip poškrábat kůži dítěte, takže je lepší si vyrobit opasek.
 6. Pro zajištění kontrastu může být pás šitý z oboustranné tkaniny. K tomu je třeba stříhat dva proužky široké 12 cm, jeden pro každý typ tkaniny. Detaily jsou sešívány tváří v tvář, hrany jsou obráceny a sešity dohromady. Zůstane malé okno pro vložení elastického pásu do pásu. Mezera je šita rukama. Objemový luk nebo květina vyrobená ze stejné tkaniny se našije na pás podle přání..
 1. Materiál použitý pro vnější dekorativní stranu nezáleží, protože nepřilne k tělu novorozence. Vnější strana může být vyrobena z hedvábí nebo saténu.
 2. Pás nebo elastický pás zajišťující obal je vyroben ze stejné tkaniny.

Velikosti dětských postýlek

Před příchodem nového člena rodiny vyvstává mnoho problémů pro rodiče, kteří je třeba řešit. Některé problémy je třeba vyřešit před narozením dítěte. Například nákup kočárku nebo poskytnutí drobků s lůžkem. Výběr správné postýlky pro dítě je obtížná otázka, protože výrobci moderních výrobků pro děti nabízejí širokou škálu modelů postýlek pro děti..

V obchodech se prodávají kompaktní kolébky, velká transformátorová lůžka, která jsou vhodná nejen pro kojence, ale také pro teenagery ve škole. Postel je místem, kde dítě tráví podstatnou část svého života. Měl by poskytovat podmínky pro pohodlný spánek, protože hraje důležitou roli v harmonickém vývoji dítěte. Kromě výběru postýlky musíte určit velikost přikrývky, kterou chcete vybít.

Protože později bude sloužit k ochraně novorozence. Standardní velikost přikrývky pro novorozence v postýlce je 120 × 60 cm Tato velikost přikrývky pro novorozence v postýlce je optimální. Když vyberete velikost přikrývky, můžete začít vybírat kolébku.

Postele se liší svým vzhledem:

 1. Pro novorozence do 3 let.
 2. Pro předškoláky.
 3. Pro žáky.
 4. Pro dospívající.

Velikost dětské postýlky Standard:

 1. Od 0 do 3 let - 120 × 60 cm.
 2. Od 3 do 7 let - 140 × 60 cm.
 3. Od 7 let - 160 × 80 cm.
 4. Od dospívání a starší - 180 × 90 cm.

Udělejte si dětskou přikrývku podle velikosti postýlky. Obvykle produkt odpovídá rozměrům nábytku. Velikosti uvedené v tabulce odpovídají domácím výrobcům. Dovážené dětské postýlky, například italské, německé nebo řecké, které jsou na trhu zvláště oblíbené, se zvětšují o 15 cm, ale klasifikace zůstává stejná.

Vlastnosti a odrůdy

V poslední době se sortiment dětských výrobků výrazně rozrostl. Nedávno to bylo představeno třemi modely v různých barvách, ale nyní je každý produkt jiný:

 1. Nepřítomnost nebo přítomnost kol.
 2. Absence nebo přítomnost kyvadlového mechanismu. Množství detailů. Nyní k dispozici dětské postýlky pro 2 děti.
 3. Rozměry v závislosti na věku drobků.

Kolébka.

Produkt je určen pro novorozence od narození do 7 měsíců. Velikost postýlky standard: 98 × 55 cm Model je vhodný v tom, že nezabírá příliš mnoho místa v místnosti. Výška produktu je nastavitelná a může být nastavena podle potřeb. Kolébka nemá části, které by novorozenec mohl dosáhnout. Výrobek je propleten s neškodnými a měkkými tkáněmi..

Postel je připevněna dvěma způsoby:

Z hlediska bezpečnosti je výhodnější podlahový nábytek. Ale volba v každém případě zůstává na rodičích.

Houpací postýlka.

Tento model je založen na principu, že většina novorozenců dobře spí s pohybovou nemocí. V tomto ohledu děti rychle přibývají na váze a rostou. Když dítě ztěžuje, není možné ho mít vždy na rukou, v tomto případě je tento konkrétní houpací model vhodný. Obvyklá velikost postele: 120 × 60 cm.

V dětských obchodech najdete různé modely s různými mechanismy pro pohybovou nemoc. Nejoblíbenější jsou modely s běžci, ve kterých se celá struktura dostává do pohybu, nejen nohy. Výhodnou možností je houpací lůžko s kyvadlem, které lze naprogramovat. Pomocí ovládacího panelu se mění doba trvání nemoci a amplituda pohybu.

Velikost jedné postele se liší v závislosti na věku dítěte..

Například:

 1. Úpravy pro novorozence od 0 do 12 měsíců jsou 95 cm, šířka 65 cm.
 2. Pokud je přítomen boční okraj, může být produkt zmenšen na 40 centimetrů..
 3. Nejvšestrannějším modelem je připojený nábytek, jehož rozměry jsou 120 × 60 cm. Na něm může dítě spát až 3 roky.

Nábytek tohoto plánu se může v závislosti na výrobci lišit podle vnitřních a vnějších parametrů až do 15 cm. Výška produktu je přibližně 85 cm, velikost místa na spaní se pohybuje od 35 do 55 cm. Výška konstrukce je nastavena v souladu s výškou postele, na které rodiče spí..

Standardní modely s válcovými postelemi.

Standardní modely jsou určeny pro děti do 3 let. Postele mohou být výškově nastavitelné díky pohyblivé příčce. Výrobek má odnímatelnou stranu, která je spuštěna nebo zcela odstraněna, potom může dítě samo vyšplhat do postýlky. Nohy konstrukce jsou stabilní nebo s běžci pro houpání dítěte. Když se dítě nemusí houpat, baldachýny jsou pevné - to pomáhá vyhnout se převrácení.

Podobné modely jsou vybaveny zásuvkami na oblečení, ložní prádlo nebo hračky, které jsou umístěny na boku nebo dole. Za jednu ze variant standardního modelu se považuje postel s kolečky připevněnými k nohám. Další funkce umožňují mamce snadno přesunout produkt po místnosti.

Model pomůže v případě, že dítě spí neklidně a rodiče k němu často v noci vstávají. V tomto modelu je důležité zvážit, jak velkou váhu má. Pokud se postel bude pohybovat často, pak velká váha způsobí nepohodlí.

Velikosti pléd

Při výběru kostky musíte přemýšlet o mnoha různých parametrech. A pokud jste se již rozhodli, jaký bude váš plaid a jaký bude, další věcí, kterou byste měli při výběru plaku zvážit, je jeho velikost.

Výrobci nabízejí standardní možnosti určené pro postele a židle různých velikostí as přihlédnutím k nejoblíbenějším možnostem použití příslušenství.

Nejlepší je schovat se středními koberci o rozměrech 140x200 nebo 150x200 cm. Jsou také vhodné pro svou kompaktnost, vhodné pro cestování. Kromě toho bude prostřední pléd dobře vypadat na úzké posteli, pohovce nebo malé pohovce.

Deka o rozměrech 130x170 cm je standardní volbou pro cestování nebo židli. Ačkoli, pokud máte objemnou židli, je lepší zvolit velikost 150x200 cm. Pouze velmi světlé a originální deky 130x170 cm vypadají stylově a krásně na velkých židlích.

Je lepší přikrýt postel poměrně velkým přehozem, aby bylo možné pokrýt okraje o 20 - 30 cm. Přesná čísla závisí na ploše kotviště. Pro střední jedno a půl lůžko (140x200) je navržena pléd 180x220 cm. Pro klasické manželské postele 160x200 nebo 180x200 cm jsou vhodné velké přikrývky velikosti 220x240 nebo 240x260 cm.

Všechna tato doporučení se vztahují na majitele lůžek bez druhé zády. Pokud existuje, je třeba dbát na to, aby délka přehozů nepřesáhla délku postele - obvykle 200 cm. Například to může být přehoz o rozměrech 200 x 220 cm s abstraktním vzorem, jehož inverze nepoškodí design.

Samostatné standardy mají dětské deky. Pro nejmenší děti doporučujeme zakoupit koberce o rozměrech 75x100, 80x110 nebo 90x120 cm. Je vhodný pro postýlku a můžete dítě skrýt v kočárku..

Starší děti budou mít rádi koberce o rozměrech 100x150, 110x140 a 130x160 cm se zajímavými obrázky.

A u dospívajících postelí si můžete vyzvednout světlé dětské koberce o velikosti pro dospělé o velikosti 150 x 200 cm.

Plaid pro novorozence propuštění z nemocnice: což je lepší zvolit

Postel pro novorozence je důležitou součástí jeho věno. Sotva narození, malí spí 16-20 hodin denně. A dokonce i ve věku jednoho roku bude dítě spát 13-15 hodin. Je nezbytné, aby se tělesná teplota dítěte nezměnila a byla v souladu s fyziologickými normami. To je nemožné pro dítě přehřát se nebo supercool. Proto si matky pečlivě vybírají lůžko v postýlce pro novorozence, přičemž zvláštní pozornost věnují dětské přikrývce, která by měla zajistit stálost a pohodlí teplotního režimu kolem dítěte..

Jak vybrat nejlepší přehozy na postel pro dítě

Před zakoupením přikrývky pro novorozence se vyplatí určit čas jejího narození. Pro děti, jejichž narození se očekává v chladném období, se dává přednost zahřátým modelům: zezadu, kožešin nebo vlny. Ti, kteří by se měli objevit v létě, budou pohodlnější pod tenkou přikrývkou z rouna, kol nebo tenké vlny.

Přehřátí je pro drobky nebezpečnější než podchlazení. Měli byste mít přikrývky - teplé a lehké a sledovat teplotu v relaxační místnosti.

Jak vybrat přikrývky a přikrývky pro novorozence? - Tyto produkty musí být:

 • být měkký a jemný, aby nedošlo k poškození kůže;
 • snadno pustit do vzduchu, jak aktivní dítě ve snu se dokáže zabalit do přikrývky hlavou;
 • být hygroskopický - snadno přechází vlhkost při zachování tepla;
 • snadno se čistí, udržuje tvar a barvu, jako hygienická pravidla pro děti mladší než jeden rok zajišťují časté mytí dětského lůžka;
 • být hypoalergenní.

Pokud má dítě alergii, může spát pouze pod přikrývkou vyrobenou ze syntetických materiálů. Taková věc nevyvolává negativní reakci. Syntetické modely jsou lehké, teplé a můžete je vymazat tak často, jak chcete..

Velikosti dětských přikrývek a přehozů

Standardní velikosti přikrývek pro drobky:

 • 80 x 90 cm;
 • 95 x 100 cm;
 • 105 x 115 cm;
 • 110 x 140 cm.

Obvykle si rodiče kupují nejmenší model dětských přehozů a přikrývek podle období, ve kterém by se mělo dítě narodit. Velká velikost je přijata pro příští sezónu. Ukázalo se, že to jsou dvě přikrývky - teplé a lehké.

Neměla by se brát příliš velká přikrývka - dítě bude v ní zmatené, vzroste ve vlnách a částečně odhalí dítě.

Pokud chcete na procházku se svým dítětem používat přikrývku, měli byste vzít nejmenší velikost. Snadno se vejde na invalidní vozík a nezabírá v něm mnoho místa. Taková přikrývka bude stačit pro šestiměsíční dítě, protože v tomto věku se drobky již snaží sedět a studovat svět kolem sebe. V chladném období budete v každém případě kromě přehozů potřebovat kombinézu nebo transformátor obálek.

Odrůdy produktů pro novorozence v kočárku a postýlce

Množství různých modelů přikrývek pro novorozence je úžasné. Zbarvení a design v tomto případě nejsou rozhodující. Důležitější je materiál, ze kterého je vyrobena kostkovaná nebo přikrývka.

Pro novorozence je přísně zakázáno používat staré přikrývky: v průběhu let se tam mohla pěstovat houba. Nedoporučuje se kupovat bavlněné modely - je těžké se o ně starat, neprochází dobře vzduchem, děti se pod nimi přehřívají.

Pletené vzory

Přikrývky pro novorozence jsou pletené z:

 • bavlna
 • Vlna
 • akryl.

Bavlna je dobrá pro svou přirozenost a snadné čištění. Je hypoalergenní. Moderní modely dokonale drží tvar a barvu i po opakovaných cyklech v pračce pro domácnost.

Pro dětské pletené přikrývky berte ovčí, velbloudové nebo kozí vlasy. Věci dopadají lehké a teplé. Dokonale absorbují vlhkost, přehřívání je pod nimi nemožné.

A lanolin obsažený ve vlně má na dítě terapeutický účinek, zejména pokud je oslaben imunitní systém malého dítěte:

 • ovčí vlna stimuluje metabolické procesy;
 • velbloud absorbuje toxiny;
 • koza má protizánětlivý účinek a baktericidní vlastnosti.

Vlněné oblečení je prané pouze rukou. Jsou kontraindikovány pro alergiky. Vlna by měla být chráněna před můry.

V čisté formě se chmýří nepoužívá pro pletené dětské přikrývky. Nadměrné hromadění plísňových vláken v nose nebo ústech dítěte může být nebezpečné..

Akryl je svými vlastnostmi podobný přírodní vlně. Je krásně malovaný a drží barvu po dlouhou dobu. Směs akrylu s vlnou dává perfektní kombinaci: příze je měkká, nevalí se, udržuje tvar věci. Akryl je však nehygroskopický, což zpochybňuje možnost jeho použití pro výrobu věcí pro kojence z hlediska hygieny..

Cyklistická přikrývka

Kolo je vlněná, napůl vlněná nebo bavlněná tkanina. Má dlouhou životnost, snadnou péči. Kolo ani po opakovaném mytí nezmění barvu a tvar. Je hypoalergenní, vyrobený z ekologických vláken..

Deka na nečistoty na kole může být buď hustá (zima) nebo lehká (léto). Je dobré si ji vzít na výlety - lze ji snadno složit, má nízkou hmotnost, je kompaktní. Modely jízdních kol drží teplo dobře a mohou být položeny v houpacím křesle pro novorozence.

Při výběru krásné přehozy na postel pro dívku vám tento článek pomůže.

Plaid pro propuštění z nemocnice

Den propuštění z nemocnice je první publikací pro novorozence a největším svátkem pro matku a celou rodinu. V tomto případě si koupte krásnou přikrývku nebo speciální přehozovou obálku. Kromě estetické přitažlivosti by přikrývka pro vypouštění měla být pro dítě a jeho jemnou pokožku pohodlná a bezpečná..

Hlavním úkolem jakékoli přikrývky pro novorozence je především vytvoření optimální atmosféry kolem dítěte a její zachování beze změny..

Musíte si koupit přikrývku pro propuštění s ohledem na očekávané povětrnostní podmínky v době prvního objevení novorozence na ulici:

 • v žáru jsou preferovány lehké přehozy na přehozy, které umožňují průchod vzduchu;
 • v zimě je nutná přikrývka s teplým a nutně hypoalergenním plnivem.

I při slavnostním otevření dávejte přednost dětské přikrývce šité z přírodních tkanin as přírodními plnivy..

Přírodní plniva:

 • bambus;
 • hedvábný kokon;
 • eukalyptus;
 • chmýří (eider, husa);
 • vlna.

Jednoduchý háčkování vzor

U pletené přikrývky pro novorozence o velikosti 80 x 100 cm je zapotřebí 350 až 500 g příze, v závislosti na tloušťce nitě a její kvalitě, jakož i na hustotě úpletu. K práci potřebujete háček číslo 3,5.

Proveďte zkoušku příze: plette čtvercový vzorek o velikosti 12 x 12 cm. Pomocí něj určete, kolik smyček se ukázalo být 1 cm na výšku a šířku. V souladu s tím vytočte co nejvíce vzduchových smyček, abyste získali řetěz o délce 100 cm.

Schéma počáteční řady: první dvojitá háčkování začíná ve třetí smyčce od háčku, po kterém je vytočena jedna dvojitá háčkování do každé následující smyčky řetězu až na konec řádku. Překlopte úplet.

Schéma druhé a další řady: na začátku jsou vytvořeny 2 vzduchové smyčky, aby se zvětšila řada, pak se vytvoří dvojité háčkování jako v první řadě.

Lem je svázán jednoduchým háčkováním a poté „krokem korýšů“: jednotlivé sloupky háčkování jsou zobrazeny zleva doprava, jako by „dozadu“. Výsledkem je elegantní, pevná hrana, která dobře udrží svůj tvar.

Možnosti dekoru:

 • střídání proužků různých barev každých 2-8 řad;
 • použití úzkých a širokých vícebarevných řádků;
 • „Šachy“ (střídání vícebarevných čtverců);
 • saténová stuha prošla řadou přerušovaných dvojitých háčkování.

Pokud je práce prováděna ve dvou barvách, může být nit vytažena podél okraje produktu, aniž by byla oříznuta. Pokud je použito více barev, je příze oříznuta. Konce vláken by měly být bezpečně upevněny a skryté.

Video

Toto video vám řekne, jak si ušít dětskou přikrývku vlastními rukama..

Všechny věci pro novorozence by měly být kvalitní (úhledně šité z kvalitních materiálů) a hypoalergenní. Přikrývka by měla být zakoupena sezónně, s ohledem na účel jejího použití - zakrýt maličkého v postýlce, zabalit ji během procházky nebo vybití.

Mnoho mladých matek se zajímá o otázku: jak snížit chlapce? Doporučujeme, abyste si o tom přečetli více.

Články O Neplodnosti