Hlavní Bolest

Co si vybrat mokré ubrousky pro novorozence

Po narození dítěte má mladá matka spoustu otázek o péči o něj. Jak se zavrtat, umýt, naučí se dokonce i v nemocnici. Jaké prostředky budou zapotřebí, rychlé zkušení rodiče, příbuzní. Všechny hygienické výrobky se obvykle nakupují několik týdnů před dodáním. A často se kupuje, aniž by byla věnována pozornost složení, jakož i výrobci. To platí zejména pro mokré ubrousky. Špatně kvalitní produkty mohou způsobit podráždění a alergickou reakci na citlivou pokožku novorozence. Proto v tomto článku zvážíme, jak správně vybrat mokré ubrousky..

Materiál a bezpečné složky ve složení

Ještě před deseti lety se matky blížily nově se objevující inovaci, ale mokré ubrousky jsou dnes nedílnou součástí péče o novorozence. Berou se s sebou na silnici, obchody, hosté, mnou si ruce, obličej, když není přístup k vodě. Jejich používání je pohodlné a není drahé..

V průběhu času se kvalita mokrých ubrousků zlepšila a složení bylo co nejvíce zjednodušeno. Základem je netkaná textilie, například spunbond, chemicalbond, tepelná vazba, airlaid, spunlace. Tyto materiály jsou velmi trvanlivé a mají vzdušnou, příjemnou texturu na dotek. Dobře absorbují a udržují vlhkost..

Pokud jde o impregnaci, pro novorozence se používá speciální složení, které má antibakteriální účinek.

Používání mokrých ubrousků, i těch nejkvalitnějších, se doporučuje pouze v případě, že neexistuje způsob, jak dítě umýt pod tekoucí vodou. Nedoporučuje se používat neustále, protože jemná pokožka může negativně reagovat na chemické látky, které tvoří tělo, což může vést k vyrážkám, kopřivkám, zarudnutí a podráždění..

Co je obvykle součástí vysoce kvalitních mokrých ubrousků:

 • voda;
 • změkčovadla;
 • přírodní vůně (zpravidla se používají éterické oleje nebo těkavé sloučeniny);
 • kyselina citronová (k regulaci úrovně pH);
 • vitamínové složky, které přispívají k hojení ran, škrábanců (vitamin A, E);
 • výtažky z léčivých rostlin (heřmánek, šňůra, šalvěj, vlaštovka, aloe vera);
 • rostlinné oleje pro zjemnění pokožky (pšeničné klíčky, jojoba, levandule).

Jaké látky by neměly být

Všechny čisticí hygienické výrobky pro novorozence jsou klinicky testovány a mají certifikáty kvality. Některým složkám ve směsi by se však mělo stále zabránit. Je nežádoucí používat mokré ubrousky, které obsahují:

 • Alkohol - má dráždivý účinek na pokožku. Pokud má dítě podráždění nebo vyrážku z plenek, použití takových ubrousků způsobí bolest a pálení.
 • Ftaláty jsou velmi škodlivé látky, které se mohou v těle hromadit a způsobovat poruchy v játrech, ledvinách, orgánech gastrointestinálního traktu a také v reprodukčním systému. Měkká vlákna textilie však dobře změkčují a dodávají pružnost, takže výrobci je i nadále přidávají do složení mokrých ubrousků..
 • Parabeny jsou konzervační látky, které se hromadí v těle a způsobují vážné porušení endokrinního systému, alergické reakce na kůži.
 • Laurylsulfát sodný (SLS) - látka, která vyvolává onemocnění srdce, jater a mozku. Skutečnost, že je přítomna ve složení impregnace, je indikována přítomností pěny.

Při nákupu mokrých ubrousků pro dítě je třeba pečlivě přečíst složení a vybrat pouze ty, které jsou bezpečné.

Jak si vybrat právo

Nejlepší mokré ubrousky pro novorozence jsou:

 • vyrobené z kvalitního, hustého materiálu (spanbond, chemický bond, tepelná vazba, airlaid nebo spanlace);
 • bez tvrdé vůně;
 • netrhá se a není příliš protahující;
 • vyznačeno na obalu „GA“ (hypoalergenní);
 • ve vhodném balení, bez poškození, díry, škrábance;
 • uvedení na balení certifikátů kvality, povolení lékařů, adresa výrobce;
 • s trvanlivostí až 18 měsíců.

Není příliš praktické koupit balíček, ve kterém je mnoho ubrousků, protože v důsledku častého otevírání ventilu rychle uschnou. Kromě toho byste je neměli kupovat u sporných kiosků, abyste se mohli dostat na padělané nebo vypršené produkty.

Hodnocení mokrých ubrousků

Bohužel většina tohoto produktu není nebezpečná pro kůži novorozence. To zjistili odborníci v průběhu výzkumu. Bylo zjištěno, že některé výrobky obsahují ethylalkohol, ropné produkty, látky určené k aromatizaci, tyto látky nejsou uvedeny na obalu. Zvažte vlastnosti mokrých ubrousků populárních značek:

Kapky vody

Jediný produkt certifikovaný mezinárodními alergickými asociacemi, který potvrzuje absolutní čistotu a bezpečnost. Rozdíl mezi irskými ubrousky je nedostatek chemie: alkohol, mýdlo, parfémy, parabeny. Pouze 2 složky: voda (99,9%) a ovocný extrakt (0,1%). Chemická aditiva mohou být odstraněna použitím patentované technologie, stejně jako jejich výroba za zcela sterilních podmínek. WaterWipes bez zápachu, lepkavý, vhodný pro zpracování ovoce a bradavek. Nedráždivý díky hypoalergenním složkám a účinný při prevenci vyrážky z plen.

Zajímavým faktem je, že WaterWipes se používá ve známé Lapinské nemocnici pro péči o novorozence a dokonce i předčasně narozené děti. Tkanina vhodného čtvercového tvaru, měkká, ale spíše hustá, silně nasáklá. Jsou dokonce mokré (voda) spíše než mokré.

Huggies

Podle odborníků jsou dobrým produktem pro kojence. Téměř bez zápachu nenechávejte mýdlovou pěnu na rukou, lepkavé pocity, dobře hydratujte dětskou pokožku a očistěte ji od nečistot. Kompozice však obsahuje konzervační látky a parfémy. Ubrousky je obtížné vytáhnout z obalu a snadno se roztrhnout.

Pampers

Obsahují fenoxyethanol a propylenglykolový konzervační prostředek. První se přidává k odpuzovačům hmyzu a druhý může způsobit předčasné stárnutí kůže, což vede k poškození funkce jater a ledvin. Také ve složení je neznámá vůně, která může způsobit těžké alergie. Výrobce na obalu jej označil jako „parfum“. Tyto mokré ubrousky čistí moji pokožku dobře, ale na mých rukou zanechávají mýdlový pocit. Byl přidán extrakt neobsahující alkohol, vitamin E a aloe vera.

Veselé

Neobsahujte alkohol. Účinně čistí pokožku od nečistot. Může na něm způsobit silné zarudnutí (erytém). Na rukou zůstává nepříjemný pocit mýdla. Ubrousky obsahují konzervační látky a parabeny (propylparaben, ethylparaben, methylparaben), které mohou poškodit citlivou pokožku novorozence.

Johnsonovo dítě

Účinně se vypořádat se znečištěním. Pocit mýdla zůstává na rukou, ale rychle prochází. Kompozice obsahuje relativně slabé povrchově aktivní látky. K utěrkám se také přidává kyselina anisová, což negativně ovlivňuje epidermu a způsobuje podráždění. Impregnace také obsahuje alkalický hydroxid sodný, který ničí hydrolipidovou bariéru epidermis. Balíček říká, že utěrky jsou velmi jemné a lze je dokonce otřít kolem pokožky kolem očí. Avšak vzhledem k přítomnosti zásady a kyseliny v kompozici mohou být použity pouze pro ošetření rukou.

Goon.n

V těchto vlhkých ubrouscích není alkohol ani parfém. Ale velmi špatně čistí pokožku od nečistot, protože neobsahují žádné povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky). Kompozice obsahuje konzervační látky: fenoxyethanol, polyaminopropyl biguanid, benzoát sodný, jakož i antiseptický chlorid cetylpyridinium. Ubrousky hydratují pokožku dobře (80%), ale bohužel ne na dlouho.

Podrobnosti testu

Název ubrouskůVedlejší účinekPočet součástíPotenciální alergenyČistící účinekPH úroveň
Kapky vody-2-Maximum6.9
Huggies-91 vůně, 3 konzervační látkyStřední5,4
Pampers-šestnáct2 parfémy, 3 konzervační látkyStřední3.9
Johnsonovo dítěErytém142 parfémy, 2 konzervační látkyMaximum5.1
VeseléErytém171 vůně, 4 konzervační látkyMaximum4.6
Goon.n-83 konzervační látkyMinimální5,6

Ukazatele uvedené v tabulce jsou relevantní v době zveřejnění článku.

Mokré ubrousky se používají od prvních dnů života dítěte. Jsou praktické a snadno použitelné. Nezapomeňte však, že bez ohledu na to, jak kvalitní jsou, nebudou moci nahradit vodu a mýdlo. Lze je použít pouze v případech, kdy není po ruce voda - na výlet, v nákupním centru, na klinice. Neotírejte pokožku ubrousky, pokud má vyrážku, zarudnutí nebo poškození. Pokud po použití dojde k podráždění, mělo by se jejich používání přestat používat. Podle studií mohou obsahovat škodlivé složky - zásady, kyseliny, povrchově aktivní látky, konzervační látky, které způsobují alergickou reakci na kůži.

Nejlepší ubrousky pro novorozence v roce 2020

Takový hygienický výrobek, jako mokré ubrousky, se objevil v každodenním životě mladých rodičů před více než deseti lety. Nyní v každé rodině, kde je malé dítě, si nemohou představit svůj život bez tohoto praktického nástroje. Mokré ubrousky výrazně usnadňují péči o dítě. S jejich pomocí můžete rychle změnit plenu dítěte, otřít si ruce nebo obličej. V prodeji je mnoho různých dětských ubrousků. Proto správné rozhodnutí může být obtížné.

Jaká je vlastnost dětských ubrousků

Tento hygienický výrobek usnadňuje práci bez vody. Mohou být použity na procházku, při návštěvě kliniky, v dopravě nebo v přírodě. Navlhčený měkký hadřík je vhodný k otírání per, obličeje a dalších částí těla dítěte. Pediatrové však doporučují používat čistou vodu k očištění dětské pokožky a nechat hygienické vložky pro případ nouze.

Stojí za zvážení, že ne všechny značky hygienických výrobků jsou stejně dobré, vysoce kvalitní a bezpečné pro citlivou pokožku. Proto si musíte vybrat dětské ubrousky zodpovědně, abyste nepoškodili citlivou pokožku dítěte.

Jaké jsou požadavky na hygienu pro kojence

Všechny dětské hygienické vložky jsou kontrolovány z hlediska splnění několika parametrů:

 • Neměly by obsahovat látky potenciálně nebezpečné pro kůži dítěte;
 • Výrobky by měly být s neutrální vůní, bez štiplavého zápachu a silného zápachu;
 • Aby se zabránilo vyrážkám na kůži dítěte, upřednostňují se produkty označené jako „hypoalergenní“;
 • Vyberte si produkty slavných značek;
 • Složení impregnace by mělo být rostlinné výtažky. Nejlepší je vybrat bylinky, jako je heřmánek, provázek, lastovičník, šalvěj.

U dětí narozených předčasně se mokré ubrousky nepoužívají, i když jsou velmi kvalitní. U těchto dětí je pokožka velmi něžná a negativně reaguje na jakékoli kosmetické výrobky..

Pravidla pro výběr hygienického přípravku

Než přestanete s výběrem konkrétního produktu, je důležité prostudovat jeho hlavní vlastnosti. V takovém případě přinese vybraný produkt pouze dávce pro dítě..

Výrobky musí být vyrobeny z vysoce hygroskopického materiálu. Je lepší zvolit výrobky, které jsou vyrobeny z přírodního netkaného materiálu. Musí být odolné a měkké. Nejčastěji jsou vyrobeny ze spunlace nebo spunbond. Oba tyto materiály mají vynikající vlastnosti, ale první je mnohem širší..

Je důležité vybrat výrobky s vysoce kvalitní impregnací. Látky obsažené v jejím složení musí být bezpečné a nesmí být škodlivé pro dítě. Nejlepší je zvolit impregnaci z přírodních ingrediencí. Také by zde měly být přítomny přírodní oleje, vitamíny, rostlinné extrakty. Je pravda, že k impregnaci se přidávají konzervační látky pro dlouhodobé skladování. To má zabránit tvorbě plísní nebo plísní na ubrouscích..

Výrobci někdy mlčí o úplném složení impregnace a neukazují potenciálně škodlivé složky. Hygienický výrobek byste však měli odmítnout, pokud obsahuje:

 • Ethylalkohol, jemná pokožka dítěte;
 • Vůně a vůně jsou často příčinou alergické reakce;
 • Laurylsulfát sodný způsobuje podráždění a překonává epidermis;
 • Ftalát a parabeny, které se přidávají do výrobku, aby byl měkčí.

V prodeji jsou dětské hygienické výrobky různých velikostí. V tomto případě může obal obsahovat jiný počet produktů. Pokud je při chůzi po ulici potřeba balení, je výhodnější zakoupit si malé balení, které neobsahuje více než 30 kusů. Pro každodenní použití doma je lepší koupit velké balení po 60 kusech..

Jedním z důležitých bodů, které nelze ignorovat, je datum výroby. Při nákupu balení ubrousků je důležité sledovat, kdy jsou vyrobeny. Je lepší koupit ubrousky s čerstvým datem. Je nepřijatelné pro dítě, aby si zakoupilo vypršený produkt nebo ten, jehož doba vypršení již brzy končí. Tyto hygienické výrobky nejsou schopné čistit jemnou pokožku..

Obaly by měly být před nákupem pečlivě zkontrolovány. Neměla by vykazovat známky neoprávněné manipulace nebo poškození. Produkt byste si neměli koupit, pokud se okno na něm neotevře dobře nebo ubrousky drží pohromadě.

Nekupujte hygienické výrobky pro dítě v prvním obchodě, na trhu nebo od náhodných známých. Je lepší koupit mokré ubrousky pro péči o dítě ve známé lékárně s dobrou pověstí. Pak si můžete být jisti kvalitou výrobků a bezpečností pro zdraví dítěte.

Seznam nejlepších dětských ubrousků

Mokré ubrousky známé značky Merries patří do jemné dětské pokožky se zvláštní péčí. Mohou umýt nečistoty a zvlhčit pokožku. Podle pediatrů lze tyto výrobky bezpečně používat od narození. Hygienické výrobky jsou vhodné pro výměnu plenky dítěte, otírání úst při krmení, ruce při chůzi, návštěvě kliniky nebo při návštěvě.

Ubrousky jsou vyrobeny tak, že není nutné několikrát třít kůži dítěte. Tím se snižuje pravděpodobnost podrážděných a zarudlých oblastí. Pro impregnaci ubrousků použijte speciální čisticí pleťové mléko, které usnadňuje péči.

 • doporučeno od prvních dnů života;
 • jako základ se používá bavlněné vlákno;
 • prostředek obsahuje přírodní zvlhčovač, který chrání pokožku dítěte před podrážděním;
 • kyselost impregnace odpovídá kůži;
 • vhodné pro čištění epidermis na rukou nebo těle;
 • impregnace neobsahuje alkoholové složky a aromatické látky;
 • lze zakoupit samostatně vyměnitelnou jednotku pro tvrdé balení.
 • vysoká cena.

Průměrné náklady na balení obsahující 54 ubrousků jsou 630 rublů.

WaterWipes jsou vyráběny v Irsku. Tyto ubrousky jsou na vodní bázi. Impregnační kompozice jsou pouze dvě složky: vyčištěná voda (99,9%) a grapefruitový extrakt (0,1%). Tkaniny se vyznačují dobrou impregnací, která umožňuje nejen lehce otřít dítě, ale také provést úplné praní. Tato úroveň vlhkosti ubrousků ovlivňuje hmotnost balení, ve srovnání s analogy je těžká. Výrobce, irská společnost Breeze, však tuto chvíli zohlednil a vyrobil plátna v několika variantách balení: 60 a 28 kusů. Ten bude velmi vhodný vzít s sebou na procházku.

Pokud jde o texturu plátna, je to docela husté, i když jemné, takže utěrky lze bezpečně použít k péči o pokožku předčasně narozených dětí, jakož i tam, kde již existují známky podráždění. Vzhledem k tomu, že ve složení není žádné mýdlo, není po použití na kůži dítěte žádná lepkavá vrstva. Stojí za povšimnutí, že při vytváření ubrousků se používá patentovaná technologie, díky níž se při použití WaterWipes mění povrchové napětí vody, což výrazně zvyšuje účinnost procesu čištění.

Zajímavý fakt! Tyto ubrousky se prodávají v 53 zemích světa a právě WaterWipes se používá k péči o novorozence v klinické nemocnici v Lapinu, kde se narodily děti mnoha osobností. Současně se tyto ubrousky používají nejen jako denní péče, ale také na jednotce intenzivní péče, kde jsou předčasně narozené děti.

 • Bez zápachu;
 • Může být použit na atopickou pokožku a na péči o předčasně narozené děti díky hypoalergennímu složení;
 • Po použití není lepivá vrstva;
 • Nedostatek alkoholu ve složení;
 • Neutrální pH a nedostatek parfému;
 • Ve složení nejsou parabeny;
 • Lze použít k ošetření dudlíků, bradavek, ovoce;
 • Dostupnost certifikátů výrobků mezinárodních sdružení pro boj proti kožním onemocněním a alergiím.
 • Působivá hmotnost balení 60 kusů - 500 g.

Náklady na balení ubrousků WaterWipes jsou 60 ks. - 329 rublů.

Tyto mokré ubrousky jsou vyráběny ve Francii. Jsou určeny k očištění oblasti obličeje, ale v případě potřeby je možné je použít k odstranění nečistot na těle. Výrobce zaručuje, že tento hygienický výrobek je povolen používat od narození. Jsou vytvářeny takovým způsobem, který minimalizuje pravděpodobnost alergické reakce u dítěte. Hygienické přípravky mustela zahrnují přírodní avokádový olej, který posiluje bariéru pleti a zachovává její zdroje. Po použití ubrousků zůstává pokožka dítěte měkká a zvlhčená. Většina impregnačních přísad a utěrek je vyrobena výhradně z přírodních přísad..

 • přírodní ingredience;
 • posiluje místní imunitu;
 • účinně čistí pokožku;
 • doporučeno pro malé děti od narození;
 • po použití dostává dětská pokožka vysoce kvalitní čištění a zvlhčení;
 • vhodné pro očištění celého těla.
 • vysoká cena.

Průměrné náklady na balení 25 kusů 650 rublů.

Hygienické výrobky Bambino Mio jsou k dispozici ve Velké Británii. Jsou určeny k čištění celého povrchu těla dítěte. Podle výrobce tyto ubrousky nepoškodí dítě, pokud se použije od narození. Chrání před vznikem vyrážky na plenkách a nevedou k alergické reakci. Pro výrobu těchto ubrousků se používají pouze přírodní přírodní složky. Z tohoto důvodu je hygienický produkt vhodný pro jakýkoli typ pleti.

Výrobky jsou zcela biologicky rozložitelné a neznečišťují životní prostředí. Jako základ se používá přírodní bavlněná vlákna. Složení impregnace zahrnuje rostlinné oleje a výtažky z růžového pelargónie, heřmánku lékárny a aloe vera. Neobsahuje žádné škodlivé složky..

 • zcela vyrobené z přírodních ingrediencí;
 • složení impregnace zahrnuje přírodní oleje a rostlinné extrakty;
 • žádné parabeny, alkoholové složky, chlor;
 • kvalitativně čistý;
 • po použití se rozloží.
 • vysoká cena.

Průměrná cena balíčku 60 kusů je 400 rublů.

Tyto hygienické výrobky jsou vyráběny v Izraeli. Produkty jsou umístěny jako ekologické. Pro výrobu ubrousků se používají viskózová vlákna ve formě netkaného materiálu. Tyto ubrousky jsou velmi měkké. Materiál je zcela biologicky rozložitelný, proto neznečišťuje životní prostředí. Impregnační kompozice také sestává výhradně z přírodních složek, včetně aloe extraktu, rozmarýnu, heřmánku a extraktu vitaminu E. Impregnace neobsahuje škodlivé látky a aromata.

 • ekologické výrobky;
 • zcela přírodní materiály a impregnační přísady;
 • Obsahuje oleje a přísady, které jsou prospěšné pro pokožku dítěte;
 • pečuje o kůži dítěte;
 • velký balíček.
 • drahé výrobky.

Průměrné náklady na balení 72 kusů jsou 530 rublů.

Vlhké ubrousky ruské výroby tak jemně a jemně čistí pokožku, kterou výrobce doporučuje používat pro novorozence. Jako impregnace pro tyto hygienické výrobky se používá čištěná voda. Z tohoto důvodu po hygienickém postupu lepivost nezůstává na kůži dítěte. Výrobky mají vícevrstvou strukturu. Proto dokonale pohlcuje všechny nečistoty. K čištění středně znečištění stačí ve většině případů pouze jeden hadřík.

 • tři vrstvy hustého, dobře absorbujícího přírodního vláknitého materiálu;
 • impregnace z čištěné vody;
 • dětská pokožka je pečlivě a účinně čištěna;
 • ubrousky, navzdory trvanlivosti, jsou velmi nádherné a měkké;
 • Nevyvolávejte alergickou reakci;
 • nezahrnuje parabeny;
 • žádné složky alkoholu;
 • žádný parfém;
 • vyvážené přirozené složení impregnace;
 • hodně ubrousků v balení;
 • přijatelná cena.
 • nenalezeno.

Průměrné náklady na balení 128 kusů jsou 230 rublů.

Výrobky vyráběné v Polsku jsou určeny pro každodenní hygienické postupy pro dítě. Dává pocit svěžesti a může nahradit tradiční koupel. Jako základ se používá měkký netkaný materiál vyrobený z přírodních vláken. Impregnace sestává z jemných ingrediencí, které dodávají dětskou pokožku svěžest. Vlhké ubrousky této značky mají hydratační účinek a starají se o pokožku. Jsou zvláště doporučovány pro citlivou pokožku..

 • patentovaná měkká textura;
 • pro impregnaci se používá krém s výtažkem z heřmánku z lékárny;
 • neobsahuje alkoholové složky;
 • produkty prošly dermatologickým testováním;
 • levný.
 • nezjištěno.

Průměrné náklady na balení 64 ubrousků jsou 130 rublů.

Výrobky této značky se vyrábějí také v Rusku. Mokré ubrousky byly vyvinuty speciálně pro čištění a péči o jemnou pokožku dítěte jakéhokoli věku. Mohou je používat děti od narození. Doporučujeme také používat takové mokré ubrousky pro dospělé s citlivou pokožkou. K namáčení v těchto hygienických ubrouscích se používá měkký krém obsahující extrakty aloe vera..

Má změkčující účinek, snižuje podráždění a zvlhčuje pokožku. Ekonomické balení se speciálním ventilem. Zabraňuje vysychání výrobků a umožňuje, aby utěrky zůstaly po dlouhou dobu vlhké. Jako základ se používá netkaná textilie vyrobená z odolných přírodních vláken. Díky nim se výrobky neroztrhají a neroztahují. Může být použit pro chůzi i pro domácí použití. Povoleno používat tento produkt pro děti od narození.

 • silné přírodní vlákno jako základ;
 • jako impregnace se používá pleťové mléko s rostlinnými extrakty;
 • obal má ventil, který zabraňuje vysychání;
 • lze použít pro novorozence;
 • nízká cena.
 • nezjištěno.

Průměrná cena balíčku 88 kusů je 100 rublů.

Výrobky ruské značky se vyrábějí v Číně. Podle výrobce lze tyto utěrky použít k setření nečistot z jemné kůže novorozenců. Ubrousky jsou díky objemné struktuře velmi měkké. Proto je čištění obzvláště jemné, ale efektivní. Jako impregnace se používá pleťová voda z přírodních ingrediencí. Neobsahuje alkohol, parfémy ani vůně. Impregnační kyselost je neutrální, což je zvláště důležité pro pokožku dítěte. Díky těmto ubrouskům můžete rychle a snadno vyměnit plenku svého dítěte doma nebo na procházku. Provedení každodenních hygienických postupů pomocí těchto ubrousků je snadné a pohodlné..

 • vhodný jako čisticí prostředek pro novorozence;
 • impregnace přírodních ingrediencí;
 • neobsahuje škodlivé složky;
 • přírodní vlákno se používá jako základ;
 • má neutrální impregnační kyselost;
 • přijatelná cena.
 • vyrobeno v Číně.

Průměrná cena balení 64 kusů je 100 rublů.

Tyto mokré ubrousky jsou vyráběny ve Velké Británii. Impregnace přírodních ingrediencí z velké části sestává z vody, do které se v malém množství přidávají zvlhčující, čistící a antibakteriální složky. Je bez zápachu, nezpůsobuje alergie. Pro výrobu těchto ubrousků se používá nová technologie horkého větru. Díky tomu získává základní materiál zvláštní měkkost, je očištěn od všech nečistot a stává se sterilním. Tyto výrobky se starají o pokožku vašeho dítěte..

 • nevyvolává alergickou reakci;
 • vhodné pro kojence od prvních dnů života;
 • přírodní materiály pro výrobu podkladu a impregnace;
 • během výroby se používá nová technologie;
 • dostupná cena.
 • nezjištěno.

Průměrná cena balíčku 64 kusů je 95 rublů.

Ne. P / pTitulProducentská zeměPočet ubrousků na baleníCena, rub.
1VeseléJaponsko54630
2Kapky vodyIrsko60329
3MustelaFrancie25650
4Bambino mioSpojené království60400
5Péče o mámuIzrael72530
6Huggies elite softRusko128230
7Pampers Baby Fresh CleanPolsko64130
8InseenseRusko88100
9YokosunČína64100
10LovularSpojené království6495

Existuje mnoho značek ubrousků pro dětské hygienické výrobky. Musíte si však vybrat nejen cenu nebo míru slávy výrobce. Je důležité podívat se na složení produktů a datum exspirace. Nepoužívejte ubrousky nebo výrobky s prošlou dobou použitelnosti, které ohrožují zdraví dítěte.

Jaké mokré ubrousky je nejlepší koupit pro novorozence - co je třeba zvážit při výběru

Přečtěte si také:

Nafukovací prsten krku pro koupání novorozenců - jak používat a zda koupit

Dětský olej pro novorozence - jak si vybrat ten správný

Jaký prací prášek je nejlepší koupit pro novorozence

Ahoj milí čtenáři! Tento článek pojednává o mokrých ubrouscích. Dnes jsou v téměř každé kabelce a téměř v každé přihrádce na rukavice. Samotní dospělí je používají a aktivně si na ně své děti zvykají, aniž by přemýšleli o tom, že tyto měkké, příjemné na dotek a voňavé kousky papíru mohou představovat skutečné nebezpečí..

Ne tak pro sebe, jako pro zdraví svých dětí, zejména těch nejmenších. U nekvalitních ubrousků se objevuje podráždění, zhoršuje se trávicí systém, játra a plíce. Abyste tomu zabránili, musíte vědět, jak je vybrat. Proto budeme hovořit o tom, které mokré ubrousky jsou pro novorozence lepší.

1. Dětské ubrousky

Málokdo ví, že oblíbené mokré ubrousky každého se objevily teprve nedávno - jen před několika desítkami let. V té době bylo v jejich složení více papíru, a proto sušily rychleji, o moderních nelze říci. Nyní je každá ubrousek nasycen všemi druhy olejů a schován v praktickém a kompaktním balení. Nejzajímavější však je, že na trhu se objevily speciální mokré ubrousky určené pro novorozence:

Jak se liší od běžných? Za prvé, kvalita. Ano, a jsou impregnovány speciálními krémy, které obsahují rostlinné oleje, které jemně pečují o drobky kůže. A i když jsou hypoalergenní, mají pH 5,5 a jemnou vůni. Dokonale.

Tyto vlastnosti mají vlastně pouze mokré utěrky známých značek, jako jsou plenky, haggy, helen parper, bubchen atd. K určení celého seznamu pro sebe stačí zkontrolovat, zda vybraný produkt splňuje požadavky na něj.

2. Perfektní ubrousky: co to je

Chcete, aby vaše ubrousky přinášely radost vám i vašemu dítěti? Poté předem zkontrolujte dodržování norem..

 1. materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Závisí na tom nejen jejich měkkost, ale také síla. Existuje názor, že je lepší vzít ubrousky z netkaných materiálů. V tomto ohledu funguje spunlace z viskózových nebo polyesterových komponentů dobře. Poznáte to podle jeho vzhledu, protože ubrousky z něj jsou viditelné. Mezitím nezapomeňte, že se jedná o syntetický materiál, který může vyvolat podráždění pokožky, proto někteří odborníci doporučují kontaktovat jej až po dosažení šesti měsíců. A před tím upřednostňujte ekologické bavlněné spunlace, protože je přirozené. Často také najdete dětské utěrky vyrobené z spandbondu. Jejich cena je mnohem nižší než u spunlace utěrek, ale jsou také bezpečné a praktické;
 2. hustota - dobré mokré ubrousky se neroztrhají a příliš se neroztahují;
 3. složení impregnace - neměla by obsahovat škodlivé látky (asi o něco méně);
 4. kvalita balení - zde je nutné zajistit, aby ubrousky byly snadno vyjímatelné a aby samotné balení nebylo příliš malé, ale ne příliš objemné;
 5. výrobce - v praxi jsou mokré ubrousky vyráběné společnostmi specializujícími se na výrobu dětské kosmetiky a hygienických výrobků nejlepší. Jsou to stejné plenky, haggy, helen harper, merris atd.
 6. vzhled balení - v něm by neměly být otvory, zejména podél švu;
 7. Skladovatelnost - ideální, pokud je omezena na dobu 18 až 20 měsíců.

Pokud je to možné, je lepší brát obaly obsahující až 80 - 100 ubrousků. Jinak v důsledku častého otevírání vyschnou zbývající.

3. O impregnaci, nebo co by nemělo být v ubrouscích pro novorozence

V dětských ubrouscích není místo pro barviva a konzervanty. Jejich impregnační pleťové vody se vyrábějí na bázi vody, do které se přidávají smetana, mléko, rostlinné extrakty nebo rostlinné oleje.

Ty se aktivně používají v olejových ubrouscích a mimochodem jsou žádané.

Vlhké ubrousky pro novorozence by neměly obsahovat:

 • alkohol - překonává zdravou pokožku, a pokud má vyrážku a podráždění plen, způsobuje pálení a bolest;
 • ftaláty - o jejich poškození bylo řečeno mnoho. Jsou to oni, kteří se hromadí v těle a vedou k poruchám reprodukčního systému, jater, plic, ledvin, zažívacího traktu, a to nejen u dětí, ale i dospělých. Přesto změkčují vlákna ubrousků a činí je elastickými, a proto se bohužel v takových výrobcích stále mohou vyskytovat;
 • parabeny jsou stejné konzervační látky, které jsou absorbovány do těla a představují zdravotní riziko;
 • laurel sulfát sodný, nebo SLS - látka, která se hromadí v mozku, srdci a játrech a vyvolává nástup nemocí těchto orgánů. Dokládá to mýdlový efekt nebo pěna na ubrousku..

4. Recenze mokrých ubrousků pro kojence

A co říkají matky o konkrétních značkách mokrých ubrousků pro děti?

Alla:

Měli jsme plenky a byl jsem s nimi velmi potěšen. Chápu, že existují levnější možnosti, ale hlavní věc pro mě jsou ty dobré.

Inna:

Nikdy jsem se nedíval na ubrousky - které byly a vzaly. Proto si nepamatuji výrobce, ale rozhodně nebyly žádné problémy.

Mila:

Ze všech značek přišel a používal je pouze haggis.

Ubrousky pro novorozence jsou samozřejmě pohodlné a praktické, ale pouze tehdy, když byly vybrány se vší odpovědností. Pamatujte si to sami a sdílejte tyto informace na sociálních sítích..

Podívejte se na video recenzi dětských mokrých ubrousků zde:

A v tomto videu se naučíte, jak vybrat bezpečné mokré ubrousky:

Nezapomeňte se přihlásit k odběru našich aktualizací! Uvidíme se!

Nyní číst:

Dvě postele - co je a co je lepší si vybrat

Ahoj milí přátelé! To, o čem dnes mluvíme, je v top 5 nejvyhledávanějších produktů pro...

Které dětské mokré ubrousky jsou lepší - recenze a doporučení pro výběr

Díky moderním hygienickým prostředkům je život pohodlnější pro dospělé i děti. Dnes, k mytí nebo mytí novorozeného dítěte, nemusíte vodu zvlášť vařit. Stačí použít speciální mokré ubrousky pro děti. S jejich pomocí můžete provádět hygienické postupy i na cestách. Z čeho se skládají mokré ubrousky a které z nich jsou pro vaše dítě lepší, se můžete dozvědět z našeho článku.

Složení a vlastnosti dětských mokrých ubrousků

Hygienický produkt je kousek tkáně namočený ve speciální tekutině, kterou lze použít pro kojence od narození. Novorozenci mají velmi citlivou pokožku, takže výrobci zavádějí látky, které nezpůsobují alergické reakce na impregnaci. Ve svém složení není ani ethylalkohol.

Kapalina použitá k navlhčení vlhkých ubrousků může proto sestávat z následujících složek:

 1. Oleje z pšenice, oliv, avokáda, jojoby a dalších rostlinných složek, které chrání pokožku před podrážděním.
 2. Prošel přísnou kontrolou na přítomnost alergenního krému, pleťové vody nebo oleje.
 3. Protizánětlivé a změkčující extrakty z kopřivy kopřivy, heřmánku, aloe vera nebo řady.
 4. Léčivé rány Mohou být přidány vitamínové ingredience.
 5. Některé produkty zahrnují léčivé přírodní rostlinné šťávy.
 6. Příchutě nebo vůně se používají velmi zřídka, protože mohou způsobit kožní alergické reakce..

Matky a otcové by však měli vzít v úvahu, že některé hygienické výrobky ve svém složení mohou stále obsahovat kyselé, zásadité nebo jiné agresivní látky. Proto musíte před nákupem pečlivě prostudovat složení mokrých dětských ubrousků.

Jak si vybrat mokré ubrousky pro dítě?

Nejprve musíte věnovat pozornost datu výroby hygienických výrobků. Pokud již vypršela jejich doba použitelnosti nebo její platnost vyprší, utěrky se v nejlepším případě nezabývají jejich úkolem a v nejhorším případě mohou vyvolat alergické reakce. Měli byste věnovat pozornost integritě prodaného balení. Musí být pevně zavřený a ne roztrhaný. Je lepší, pokud v balení není více než 60 ubrousků, protože při otevření rychle schnou a méně účinné..

Kromě toho musíte věnovat pozornost složení impregnace, které musí splňovat následující požadavky:

 1. Tkanina by měla být vyrobena na bázi přírodní bavlny a neměla by způsobovat alergie..
 2. Pro změkčení a další hydrataci v kompozici jsou žádoucí hydratační složky.
 3. Pro ochranu pokožky a odstranění svědění musí být přítomny změkčovadla..
 4. Kompozice by měla zahrnovat povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky), které zvyšují účinek vody, olejů a dalších složek.
 5. Extrakty rostlin a květin obsažené v kompozici lze použít pro citlivou a problémovou pleť.
 6. Antioxidant Vitamin E pomůže zbavit se nepříjemných pachů, má čisticí vlastnosti a zpomaluje oxidaci olejů..
 7. Je velmi dobré, pokud ubrousky budou obsahovat rostlinné oleje, které mají antiseptické vlastnosti.
 8. Je v pořádku, pokud složení bude obsahovat malé množství těkavých sloučenin a přírodních éterických olejů. Pomohou vyrovnat se s nepříjemnými pachy..
 9. Ethylalkohol by neměl být impregnován, ale jsou vyžadovány konzervační látky. Chrání složení před škodlivými mikroorganismy, houbami a bakteriemi..

Nejlepší je vybrat ubrousky na bázi spunbond nebo spunlace materiálu. V žádném případě nekupujte mokré ubrousky pro vaše dítě, které obsahují alergické umělé vůně. Jejich složení by mělo zahrnovat pouze přírodní složky.

Recenze nejlepších dětských ubrousků

Dnes mnoho výrobců vyrábí dětské hygienické výrobky různých druhů. Proto je mnoho rodičů v rozpacích - jaké mokré ubrousky jsou pro dítě nejlepší?

Doporučujeme, abyste se seznámili s nejoblíbenějšími mokrými ubrousky pro děti, které byly schváleny mnoha maminkami a tatínky.

Huggies

Populární výrobce vyrábí kvalitní výrobky za přijatelné ceny, které jsou dostupné lidem i se skromným příjmem..

Klasické mokré ubrousky Huggies jsou vhodné pro každodenní použití a vytvářejí se speciální technologií zvanou „3 vrstvy čistoty“. To znamená, že se skládají ze tří přirozených hustých vrstev namočených v čištěné vodě. Neobsahují fenoxetonol, alkohol ani parabety. Pomocí reliéfní tkaniny a impregnace vyvážené na pH můžete snadno a jemně očistit pokožku dítěte.

Výrobce vyrábí ubrousky Huggies s výtažkem z aloe a vitamínem E, které mohou chránit pokožku dítěte. Jsou odolné, svěží a velmi něžné. Čištění je šetrné a efektivní..

Mezi výhody produktů Huggies patří:

 • neobsahují alkohol;
 • nedráždit pokožku;
 • příjemné použití;
 • bezpečný;
 • dostupná cena.
 • nespecifikované složení parfémů;
 • nejsou uvedena žádná preventivní opatření.

Další nevýhodou je nepřesnost označení. Výrobce prohlašuje, že ubrousky jsou nasycené vodou, i když ve skutečnosti jsou emulze a speciální přísady impregnovány.

Johnsons dítě

Společnost, oblíbená a známá mnoha rodičům, vyrábí několik typů mokrých dětských ubrousků:

 1. „Johnsons Baby Tender Care“ je formulován jako „žádné další slzy“. Obsahuje speciální krém pro děti, který je 97% čisté vody a neobsahuje alkohol. Proto pomocí těchto hygienických prostředků můžete čistit nejcitlivější oblasti kůže a dokonce i oblast kolem očí..
 2. „Johnsons Baby Fragrance Free“ lze používat od prvních dnů života dítěte, protože jsou jemné a bezpečné.

Johnsons Baby ubrousky jsou dobře zvlhčené a dobře očištěné. Odborníci nicméně nedoporučují používat je k čištění citlivých míst, zejména kolem očí..

Eared Nannies

Mokré ubrousky pro děti s měsíčkem a heřmánkovým extraktem mají vůni smetany a mají následující výhody:

 1. Extrakt z měsíčku má protizánětlivé a baktericidní vlastnosti.
 2. Heřmánkový extrakt má antiseptické a protizánětlivé účinky, zmírňuje podráždění a zklidňuje pokožku..
 3. Ubrousky jsou hypoalergenní a neobsahují alkohol..
 4. Doporučeno pro novorozence i starší děti.
 5. Balení je opatřeno samolepícím ventilem, který vám umožní udržovat vlhké ubrousky po dlouhou dobu.

Hygienické výrobky „Ushasty Nanny“ vyrábí společnost Petrohradská společnost Nevskaya Cosmetics.

Japonští výrobci vyrábějí hygienické výrobky pro kojence v krásném balení v podobě káčátko. Zahrnují tři přírodní výtažky, díky kterým jemně a pečlivě utírá citlivou pokožku. S pomocí kyseliny citronové je pH kůže regulováno. Alkohol a aromatické látky nejsou součástí impregnace.

Tkanina má povrch mřížky, díky čemuž můžete snadno odstranit stoličku dítěte. Některé matky si však všimnou malé velikosti kusů látky, takže musíte použít několik ubrousků najednou.

GOON dětské ubrousky jemně osvěžují, hydratují a čistí dětskou pokožku. Mezi jejich výhody patří:

 • malá velikost;
 • nelze považovat za hypoalergenní (součástí jsou konzervační látky a antiseptika);
 • špatně vyčištěný.

Pampers Baby Fresh Clean

Společná ochranná známka, kterou všichni rodiče znají jak v zahraničí, tak v Rusku. Její výrobky vykonávají svou práci dokonale, mají jedinečnou jemnou texturu, obsahují aloe a bez alkoholu, mají osvěžující vůni.

Díky svému složení jsou Pampers Baby Fresh Clean ubrousky dobrou péčí a zvlhčovačem pro citlivou pokožku. Po aplikaci zůstává pouze čerstvost a čistota.

Mezi nevýhody patří:

 • nespecifikováno složení parfémové vůně, které mnoho matek nemá rádi;
 • po aplikaci mýdlo zůstává na kůži.

Reliéfní povrch ubrousků však rychle a účinně čistí a množství pěnivých látek je v přijatelných mezích a nepoškozuje dětskou pokožku. Nebezpečné mikroorganismy a toxické látky v ubrouscích nejsou obsaženy. Proto mnoho rodičů vybírá produkty od tohoto výrobce..

Natura Siberica

Detské ubrousky Natura Siberica zvlhčující a jemně čistící dětskou pokožku nezpůsobují podráždění a alergie. Mají antiseptický účinek, osvěžují a zjemňují pokožku dítěte. Složení impregnace zahrnuje:

 • výtažky z bílého čaje a heřmánku;
 • výtažky ze sibiřských rostlin;
 • éterické oleje.

Hypoalergenní kompozice byla připravena na vodní bázi bez přídavku parabenů, barviv, příchutí a alkoholu. Ubrousek sám je vyroben z přírodní celulózy.

Pamperino

Výrobce jemně čistí, zvlhčuje a chrání mokré ubrousky dětské pokožky, které jsou vyrobeny z netkané vlákniny. Impregnace obsahuje:

 • Demineralizovaná voda;
 • extrakt aloe vera a zelený čaj;
 • alantoin;
 • EDTA;
 • parfém;
 • benzoát sodný;
 • alkylpolyglukosid;
 • propylenglykol;
 • ceteareth-12;
 • cetyl palmetit;
 • glyceryl stearát;
 • glycerol;
 • cetelstearyl;
 • ceteareth-20;
 • cetearylisonanoát.

Díky extraktu zeleného čaje a aloe vera jsou ubrousky hypoalergenní, alantoin dokonale čistí pokožku a zabraňuje vzniku dermatitidy. Složení impregnace je zvoleno přesně podle úrovně pH pokožky dítěte. V důsledku toho mokré ubrousky Pamperino účinně a rychle odstraňují nečistoty, zvlhčují pokožku a mají na ni uklidňující účinek..

Znáte-li kritéria výběru, přibližné složení a nejlepší výrobce mokrých ubrousků pro děti, můžete bezpečně jít do obchodu a zakoupit. Nákup hygienických produktů však není nejlepší na trhu, ale v lékárně, které důvěřujete.

Jak a co je lepší zvolit mokré ubrousky pro novorozence, bezpečnostní hodnocení

Není to tak dávno, co se na regálech obchodů objevil nový produkt pro péči o dítě. Mokré ubrousky se staly nepostradatelným pomocníkem mladých matek a výrazně zjednodušily proces péče o dítě, zejména při cestování nebo v přírodě. Než se rozhodnete, co je nejlepší koupit mokré ubrousky pro novorozence, měli byste pochopit jejich složení, výhody a nevýhody.

Vlastnosti ubrousků pro děti

Díky těmto hygienickým výrobkům bylo možné nebát se nedostatku vody, například ve vlaku nebo v přírodě. Utěrky otírají obličej a paže dítěte a v případě potřeby i zadek. Je však třeba zvážit, že voda je nejlepším způsobem, jak smýt nečistoty a stopy pohybů střev, a mokré ubrousky nenahrazují úplné mytí dítěte, ale používají se pouze v případě nouze..

Ne všechny výrobky uváděné na trh pro dětské výrobky jsou stejně kvalitní a bezpečné pro dítě, proto si vybírají hygienické výrobky zodpovědně, aby nepoškodily citlivou pokožku dítěte..

Požadavky na ubrousky pro nejmenší

Před nákupem věnujte pozornost požadavkům, které musí mokré utěrky splňovat:

 1. Bezpečnost. V ošetřovatelských výrobcích by neměly být přítomny nebezpečné látky.
 2. Vůně. Vyberte si produkty bez štiplavé vůně.
 3. Hypoalergenicita. Aby nevyvolávali kožní vyrážky u kojenců, získávají hygienické přípravky s označením „HA“.
 4. Pověst výrobce. Neukládejte a nekupujte produkty neznámé značky.
 5. Přítomnost rostlinných výtažků. Dávají přednost produktům obsahujícím extrakty z heřmánku, šalvěje, vlašské ořechy a řady.

Pozornost! Nepoužívejte mokré utěrky pro předčasně narozené děti. Příliš jemná pleť reaguje negativně na jakékoli chemikálie, dokonce i ty nejnebezpečnější.

Jak zvolit správný hygienický výrobek

Před upřednostněním konkrétního výrobce si prostudují hlavní vlastnosti produktu. Potom použití mokrých ubrousků pro novorozence nepoškodí.

Materiál pro výrobu

Materiál by měl být hygroskopický, dávat pozor na přirozenost. Je lepší koupit netkané výrobky, trvanlivé a měkké.

Složení impregnační tekutiny

Součástí impregnace jsou různé látky: některé jsou zcela bezpečné, jiné mohou poškodit pokožku dítěte.

Bezpečné látky

Složení by mělo zahrnovat pleťové vody na přírodní bázi, rostlinné oleje jsou také vítány, například pšeničné klíčky, jojoba. K impregnaci se přidává také vitamin E, výtažky z léčivých bylin..

K ochraně produktu před mikroorganismy se přidávají konzervační látky, zpravidla nezpůsobují u kojenců negativní kožní reakce..

Škodlivé komponenty

Výrobci ne vždy uvádějí na obalu škodlivé látky, které tvoří impregnaci. Je však vhodné opustit nákup, pokud složení zahrnuje:

 • Ethylalkohol - přežívá novorozence.
 • Chuť a vůně - vedou k alergickým reakcím.
 • Laurylsulfát sodný - vede k suchu a podráždění.
 • Parabeny a ftaláty, které se používají ke změkčení ubrousků.

Velikost a množství balení

Účel použití ovlivňuje výběr velikosti a množství produktů v balení. Pro nápravu na procházku jsou vhodné balení po 20-30 kusech. Pokud je plánováno každodenní použití, pak si zakupte balíček 60 nebo více kusů.

Recenze nejlepších dětských ubrousků

Složení a názor pediatrů, jakož i recenze rodičů novorozenců, ovlivnily hodnocení bezpečnosti přípravků pro děti..

Huggies

V první řadě odborníci a spotřebitelé dali mokré ubrousky známé značky Haggis. Méně pravděpodobně způsobují alergie a neobsahují škodlivé složky. Díky vícevrstvé struktuře účinně čistí všechny nečistoty, navíc jsou velmi jemné a měkké..

Johnsons dítě

Hypoalergenní utěrky zvané „od hlavy až po paty“ jsou vhodné pro děti od prvních dnů života. Díky přirozenému složení je lze dokonce použít k očištění pokožky kolem očí. Kyselina citronová je zodpovědná za udržování přirozeného pH pokožky..

Eared Nannies

Složení výrobce přidává měsíček a heřmánkový extrakt. Balení lze zakoupit od 20 do 80 ks. Nezpůsobujte alergické vyrážky, vyrobené z přírodního materiálu o vysoké hustotě. Absorbujte a čistěte dokonale, používejte od narození.

Výrobce - japonská společnost specializující se na výrobu zboží pro děti. Prodává se v kontejneru se zaklapávacím nosem, který eliminuje pronikání prachu a bakterií uvnitř. Zvládněte jakoukoli nečistotu a nevysušujte pokožku dítěte.

Pampers Baby Fresh Clean

Impregnace se skládá z vyčištěné vody a extraktu z aloe, díky jedinečné struktuře je možné nečistoty snadno odstranit. Je možné zakoupit malé balení (4 ks). Pokud se hygienické výrobky používají jen zřídka.

Natura Siberica

Citronový balzám a heřmánkový extrakt zklidňuje dětskou pokožku. Ubrousky neobsahují škodlivé složky, prodávají se ve vhodném balení po 10 kusech..

Pamperino

Impregnace sestává z výtažku zeleného čaje a aloe vera. Jsou hypoalergenní, materiál je spunlace. Mají lehkou vůni. Nesušte pokožku dítěte, pH je u dítěte téměř přirozené.

Pediatrické tipy pro výběr

Dětští lékaři jednomyslně doporučují, aby nebyli líní a studovali složení produktů. To zabrání mnoha kožním problémům u dítěte. Doporučují také používat tyto výrobky pouze v nezbytných případech (bez tekoucí vody) a nenahrazují je každodenními hygienickými postupy..

Články O Neplodnosti