Hlavní Neplodnost

Dětské koupací židle v koupelně: typy a nuance výběru

Denní vodní procedury pro dítě do jednoho roku jsou důležitou součástí jeho života. Maminky a tatínky se snaží tento proces učinit nejen užitečným a zábavným pro dítě, ale také bezpečným. Z tohoto důvodu mnoho moderních rodičů uvažuje o koupi speciální židle, která je určena výhradně pro koupání v koupelně. Než si vyberete, musíte se dozvědět vše o jeho vlastnostech a z jakých materiálů je vyrobeno. Rovněž stojí za zvážení názory těch rodičů, kteří tuto položku již aktivně používají ke koupání svých dětí.

Funkce

Před výběrem vysoké židle musíte vzít v úvahu nejen její výhody a nevýhody, ale také to, pro jaký věk je určen. Mladí rodiče by měli vědět, že takový předmět nelze použít, zatímco se dítě dosud nenaučilo sedět.

Děti ve věku asi šesti měsíců začnou zpravidla sedět sebevědomě a teprve potom se mohou koupat při sezení. Předtím jsou děti koupány ve speciálních vanách se sítěmi ve formě houpacích sítí nebo s jinými vhodnými zařízeními, díky kterým je dítě na povrchu.

Co se týče stolice, o které se bude diskutovat později, je tato věc velmi pohodlná a nezbytná. Zvláštností této položky pro koupelnu je to, že je zaručeno, že bude zajištěno bezpečí dítěte a zabrání jeho pádu do vody..

Svým způsobem připomíná krmnou židli, liší se pouze svými zmenšenými rozměry, díky čemuž se perfektně hodí i do dětské koupele.

Dnes v dětských obchodech najdete celou řadu takových předmětů pro koupání a koupání ve vaně. Pro výběr pohodlného a nejdůležitějšího bezpečného židličky pro dítě je třeba zvážit každou z možností co nejpřesněji.

Snad nejběžnějším tvarem je nejběžnější vysoká židle, která je vybavena speciálním omezovačem. To znamená, že se podobá krmící židli, protože před ní je panel, díky kterému dítě nespadne. Tento model se hodí do koupelny. Tyto modely určené pro malé děti zpravidla přicházejí na přísavky, které jim umožňují zůstat stabilnější uvnitř vany.

Takové modely se často vyrábějí s hračkami, které lze v případě potřeby snadno vyjmout z panelu. Pomáhají rozptýlit dítě, obsadit ho něčím při plavání. K dispozici jsou také možnosti s odnímatelným nárazníkem, který se později hodí pro dospělé dítě.

Existují možnosti pro židle, jejichž sedadlo se může otáčet. To je samozřejmě výhodné pro rodiče, protože během koupele nebudete muset transplantovat dítě ani přestavovat židli do koupelny.

Vysoká židle může dobře viset. Jedná se o lehčí design, který se pohodlně připevňuje ke stranám samotné lázně. Tyto modely mají zpravidla velmi vysokou záda, což je výhodné při mytí dítěte. Jednou z výhod tohoto modelu je, že můžete nezávisle upravit jeho výšku, což je velmi praktické a pohodlné.

Další populární možností je univerzální židle. Faktem je, že jej lze použít nejen při koupání, ale i při krmení. Stolička je také vybavena přísavkami, které lze snadno změnit na stabilní nohy. Pro tyto modely je opěradlo nastavitelné a při podávání může být mírně sklopeno dozadu.

Materiály

Výběr materiálů, ze kterých jsou tyto předměty vyrobeny, není tak velký. Dnes je nejoblíbenější plast, který má své vlastní výhody. Je lehký, odolný a nevyžaduje zvláštní péči. Nejlepší je vybrat model z vysoce pevného plastu, protože dítě poroste, hmotnost se zvýší a ne každá plastová židle vydrží velké zatížení.

Existují také výrobky ze dřeva v kombinaci s plastem a kovem. Jejich hlavní část, jmenovitě sedadlo, je vyrobena ze dřeva a spojovací prvky a další detaily jsou vyrobeny z výše uvedených materiálů. Takové modely dobře podporují hmotnost drobků a jsou šetrné k životnímu prostředí..

Rozměry

Velikosti produktů se velmi liší. Doporučujeme si vybrat model, který se právě teď hodí vašemu dítěti. Nezapomeňte zvážit věk a hmotnost dítěte. Mnoho rodičů si koupí velkou stoličku s tím, že dítě poroste a tento model vydrží několik let. Upozorňujeme, že židle, které nejsou ve věku, mohou být pro dítě nebezpečné, protože dítě bude sedět příliš volně a existuje vysoká pravděpodobnost, že bude moci vklouznout do vody. Nenechte trápit dítě u již malého designu.

Výběr spolehlivého a vysoce kvalitního modelu pro vaše dítě, zejména pokud není ani rok, věnujte pozornost přítomnosti speciální části pro „zachycení“ nohou. Kromě toho musí existovat příčka, která bude umístěna mezi nohami dítěte a brání sklouznutí.

Doporučujeme věnovat pozornost modelům s odnímatelnými a skládacími díly, díky kterým bude možné změnit velikost. Hlavní věc je, že výrobek by měl být vysoce kvalitní výroby, zejména spojovacích prostředků.

Barvy

Nejoblíbenější jsou samozřejmě jasné barvy. V dnešní době nabízejí výrobci takových vysokých židlí široký výběr různých barev a odstínů. Můžete si snadno vybrat například červené nebo oranžové křeslo. A můžete si vybrat barvu produktu se zaměřením na pohlaví dítěte: modrá nebo růžová.

Přesto se nedoporučuje vybírat příliš světlé barvy, protože během koupání to dítě otravuje. Zkuste si vybrat klidné barvy, které pomáhají relaxovat, například odstíny světle zelené.

Pokud je produkt vyroben ve formě postavy jakéhokoli zvířete, například žáby nebo slona, ​​věnujte pozornost jejich barvě. Neměli byste si vybrat barvy, které jsou pro konkrétní zvíře nepřirozené. Například růžový slon nebo jasně červená kráva. Pro vaše dítě to bude nejen pohodlné a bezpečné koupací křeslo, ale také druh hry. Barvy můžete studovat hraním ve vaně, takže je důležité, aby si dítě od dětství vytvořilo správný koncept zvířat a jejich barev..

Styl a design

Styl a design takových produktů se mohou velmi lišit. Například vysoká židle může být vyrobena ve formě velmi obyčejné židle. To znamená, že nic víc, žádné další díly a příslušenství. Takový přísný design osloví pečující rodiče, protože malé nebo velké podrobnosti o další výzdobě mohou dítě poranit.

Pokud si přejete, můžete se rozhodnout pro klasickou verzi, ale se zajímavým a stylovým potiskem. Může to být nějaký druh pohádky nebo kreslené postavičky, které se vašemu dítěti líbí. Takové vzory se nanášejí zvláštním způsobem na povrch výrobku a vydrží dlouhý kontakt s vodou, aniž by se zdeformovaly..

Můžete si také vybrat více originální design. Jak je uvedeno výše, může to být živočišný produkt. Dítě samozřejmě bude mít takovou stylovou židli víc..

Můžete si vybrat možnost s hračkami. Zpravidla jsou umístěny na předním panelu, jsou pevně pevné, ale lze je vždy odpojit a hrát samostatně. Díky tomuto designu jsou výrobci schopni řešit nejen otázku bezpečnosti, ale také otázku volného času. S tímto produktem bude mít dítě při plavání co dělat.

Při výběru vzoru nezapomeňte na bezpečnost. Ujistěte se, že nejsou žádné zbytečné a traumatické součásti, protože hlavní věcí ve vašem výběru je bezpečnost.

Slavní výrobci a recenze

Mezi moderními výrobci jsou značky, jejichž kvalita výrobků je zvláště známá mladými rodiči. Například mnoho lidí má rádi výrobky Happy Baby, protože jsou zcela bezpečné, protože nemají ostré rohy. Kromě toho si zejména matky všimnou pohodlné sedačky, která vůbec neklouže, takže se dítě cítí pohodlně. Spotřebitelé říkají totéž o produktech Ikea, které představují širokou škálu variant těchto produktů pro každý vkus a rozpočet..

Rodiče na produkty Smoby Cotoons reagují pozitivně, navzdory vysoké ceně. Modely této značky jsou vybaveny nejen pohodlným a pohodlným sedadlem, ale také herním panelem. S tak vysokou židlí bude dítě zcela bezpečné a při plavání se nebude nudit.

Za povšimnutí stojí zvlášť a produkt z Ok Baby "Flipper Evolution", který je vybaven pohodlným sedadlem se speciálními protiskluzovými podložkami. Také mladé matky jsou potěšeny přítomností vestavěného teploměru na některých modelech této značky, takže vždy můžete znát přesnou teplotu vody.

Highchairs od Favorite a Babyton jsou také žádané, a to není překvapivé. Koneckonců, modely těchto výrobců se vyznačují svou ergonomií, bezpečností a kvalitou. Při výběru podobného produktu pro dítě nezapomeňte věnovat pozornost všem jeho vlastnostem a vzít v úvahu zpětnou vazbu rodičů, kteří již používají produkty určité značky..

Jak si vybrat?

Nejprve musíte věnovat pozornost bezpečnosti modelu..

Mějte na paměti několik pokynů, které vám pomohou při správném výběru..

 • Nevybírejte příliš levné modely. Je lepší koupit průměrnou cenu, protože vysoké náklady nejsou ukazatelem kvality.
 • Věnujte pozornost hmotnosti samotné stolice, neměla by být příliš lehká. Takový design bude nestabilní a velmi rychle se stane nepoužitelným. Kromě toho může být takový model pro dítě nebezpečný. Ideální hmotnost takových předmětů je více než dva kilogramy.
 • Nezapomeňte věnovat pozornost kvalitě plastu. Pokud cítíte nepříjemný zápach, barva produktu je různorodá, se skvrnami, je lepší takový nákup odmítnout.
 • Při výběru modelu věnujte pozornost kvalitě přísavek. V ideálním případě by měli plnit svou funkci, jinak je to jen plýtvání penězi.
 • Upřednostňujte výrobce, kterému opravdu důvěřujete. Možná jste již zakoupili produkty konkrétní značky, které jsou vysoké kvality.
 • Pokud výrobce poskytuje záruku na svůj produkt po dobu kratší než šest měsíců, měli byste přemýšlet o kvalitě zboží.
 • Pokud plánujete používat stoličku pouze ve velké vaně, která je vyrobena z akrylu, nebude možnost s konvenčními přísavkami fungovat. Na takovém povrchu prostě nebudou připevněny. Upřednostňujte možnost, která je namontována na bocích vany.
 • Při výběru drahých a „nových“ možností přemýšlejte o tom, zda budou všechny tyto dodatečné funkce a příslušenství potřebné ve formě herního panelu atd..

Dobré příklady a možnosti

Abyste pochopili, která židle bude pro vás ideální, musíte si ji koupit sami. Je lepší nenakupovat produkty od neznámých společností prostřednictvím internetových obchodů, které nenabízejí žádnou záruku..

Nejlepší volbou jsou podle většiny rodičů výrobky s otočnou židlí. Takové mají například společnost Happy Baby a nejen to. Tento model zjednodušuje praní dítěte. Rovněž stojí za zvážení přítomnost silikonových vložek a podložek na samotné sedačce, což nedovoluje dítěti vyklouznout během plavání. Téměř všechny výše uvedené značky jsou vybaveny právě takovými sedadly, za která získají kladné recenze.

Kromě toho lze za jednu z úspěšných možností považovat produkty Smoby Cotoons a Ok Baby. Mnoho modelů těchto značek nemá jen hračky, ale posuvné panely. S takovou stolicí můžete snadno sedět dítě a po koupeli ho vytáhnout. Hračky jsou navíc snadno oddělitelné, což umožňuje jejich samostatné hraní. To je velmi výhodné, protože po ukončení koupání se dítě s nimi pravděpodobně nebude chtít rozloučit.

Dále se podívejte na recenzi koupací židle OK BABY.

Druhy židlí pro koupání dítěte v koupelně, tipy na výběr

Vodní procedury pro dítě prvního roku života jsou důležitým hygienickým produktem. Rodiče se snaží je diverzifikovat, učinit je nejen užitečnými, ale také zábavnými a bezpečnými. Speciální vysoká židle pro koupání dítěte v koupelně pomůže zvládnout úkol, který kromě zábavné funkce a pohodlí také uvolní ruce vaší matky. Aby bylo možné vybrat produkt nejvyšší kvality ve všech ohledech, je důležité zodpovědně přistoupit k jeho pořízení, poté, co jste předtím prostudovali odrůdy a vlastnosti produktu. Bude užitečné odkázat na recenze rodičů, kteří tyto přístroje aktivně používají ke koupání svých dětí.

Výhody a nevýhody

Je docela obtížné koupat se šestiměsíční dítě při ležení, používání skluzavek a speciálních houpacích sítí. V tomto věku je pro aktivního vědce mnohem zajímavější studovat svět při sezení, takže se hodí speciální sedadlo s ochrannou deskou, nejasně připomínající židli pro krmení. Výrobek může vypadat jinak, ale je nutně vybaven zády se spolehlivou podpěrou, omezovacím stolkem a upevňovacími prvky, nejčastěji se jedná o přísavky. Výhody použití tohoto designu:

 • Můžete provádět hygienické postupy a hrát si současně;
 • vhodné pro děti, které se bojí vody - pomocí vysoké židle můžete zajistit neúplné ponoření do vany, aby se dítě cítilo pohodlněji;
 • spolehlivé upevnění a povinné omezovače poskytují vysokou úroveň bezpečnosti drobků během koupání;
 • multifunkčnost produktu - lze použít jako židli pro krmení a za přítomnosti herního panelu - jako zábavní centrum;
 • sedadla se pohodlně ukládají - jsou celkem kompaktní a mnoho prvků lze vyjmout;
 • snadná údržba - plastový rám lze rychle omýt, není třeba používat drahé domácí chemikálie nebo zvolit vhodné podmínky pro sušení produktu.

Kromě výhod si rodiče všimnou některých nedostatků židle:

 • dítě může být obtěžováno omezeným pohybem;
 • pro připevnění přísavkami by měl být povrch dna lázně rovný;
 • pokud doma není protiskluzový koberec, bude nutné jej zakoupit zvlášť;
 • pokud existují potahy látek, musí být produkt po každém použití důkladně opláchnut a osušen.

A i když je stále možné vyvinout takové sedadlo pro mnoho rodičů, to nezhoršuje pohodlí tohoto plastového nábytku, navrženého pro pohodlí a bezpečnost dětského koupání..

Konstrukce a odrůdy

Speciální židle pro koupání dítěte v koupelně je reprezentována řadou modelů, které se liší nejen barvou a tvarem, ale také designem, životností a kvalitou. Před nákupem produktu se vyplatí ověřit spolehlivost vybrané židle a prostudovat si o ní uživatelské recenze. Na často kladenou otázku - „V jakém věku mohu použít vysokou židli?“ - jakýkoli výrobce nebo dětský lékař odpoví jednoznačně: koupání s tímto zařízením je možné od okamžiku, kdy je dítě dostatečně sebevědomé, aby si mohlo sednout samo. Obvykle jsou na obalu uvedeny všechny potřebné parametry - věk, hmotnost a výška dítěte, takže správný výběr bude snadný.

Dítě by mělo být pohodlné v křesle, ujistěte se, že má volný prostor, aby nedošlo k vymačkání nohou a paží.

Standard

Standardní koupací židle pro děti ve vzhledu připomíná normální sedadlo z dětské židle. Charakteristickým rysem je přítomnost stran a absence dalších částí. Ve většině případů se upevnění provádí pomocí přísavek dodávaných s výrobkem. Západky jsou umístěny pod základnou sedadla nebo po stranách. Existují modely, kde jsou k dispozici obě možnosti montáže. Takovou židli ocení rodiče, kteří dávají přednost minimalismu a vysoké kvalitě a spolehlivosti. Velikosti standardních modelů jsou kompaktní - přibližně 30 × 30 × 20 cm. Nevýhoda - při pravidelném používání výrobku přísavky rychle ztrácejí svou funkčnost.

360 ° rotace

Tyto židle lze otáčet o 360 ° díky otočnému sedadlu, které výrazně usnadňuje proces koupání. Rodiče mají rádi pohodlí a dítě je nadšené druhem kolotočů. Takové modely se v naší zemi dosud nerozšířily, takže rozsah je špatný, ve většině případů budete muset provést objednávku z cizích zdrojů online. Nevýhodou jsou problémy s instalací na nerovný povrch vany. Stoličky tohoto modelu jsou větší, průměrné velikosti - 65 × 35 × 50 cm.

Transformátor

Dalším modelem jsou transformátorová sedadla, která se tajně nazývají univerzální. Jejich výraznou vlastností je přítomnost na dně nejen přísavek, ale také nohou, což umožňuje instalaci produktu na pevný povrch. Transformační židle je ideální jak pro vodní procedury, tak i jako nábytek pro krmení. Z bezpečnostních důvodů se nedoporučuje kombinovat první a druhou současně. Nevýhodou je široký prostor mezi nohama, což je pro malé děti nevhodné. Střední velikosti - 32 × 29 × 22 cm.

Suspenze

Taková židle pro koupání dítěte v koupelně jsou namontována po stranách. Protože upevňovací prvky používají svorky. Mnoho rodičů na vědomí, že aktivní dítě může spočinout nohy ve vaně, respektive odtrhnout úchyty, zaklepat na židli a spadnout. Vzhledem k tomu, že sedadlo je připevněno k bokům, musíte během vodních procedur získat plnou koupel s vodou, což není příliš pohodlné a hospodárné, pokud své dítě denně koupete. To je hlavní nevýhoda konstrukce. Rozměry těchto židlí jsou díky bočním držákům větší než ostatní modely, přibližně 65 × 35 × 55 cm.

Samostatná kategorie je přiřazena modelům pro kojence s nastavitelnou zadní pozicí - v takovém křesle můžete plavat.

Materiál a barva

Koupací židle jsou vyrobeny převážně z plastu. Mezi výhody materiálu:

 • lehká váha;
 • snadná péče;
 • vysoká úroveň pevnosti;
 • dlouhá životnost.

Předpokladem je dostupnost certifikátů kvality potvrzujících bezpečnost surovin pro zdraví dětí. Plast musí být odolný, musí odolat rostoucímu zatížení (hmotnost rostoucího dítěte) a stálému mechanickému namáhání (děti budou nutně klepat na židli hračkami a některé dokonce vyzkoušejí materiál „na zub“). Je třeba se vyhnout drsnosti povrchu a ostrým hranám..

Výjimečně někteří výrobci nabízejí židle vyrobené z kombinace materiálů, jako je dřevo a plast nebo kov s antikorozním povlakem. V tomto případě je sedadlo dřevěné a upevňovací prvky jsou vyrobeny z plastu nebo kovu. Takovéto konstrukce jsou schopny odolat velké hmotnosti a co je nejdůležitější - jsou šetrné k životnímu prostředí. U některých modelů může být křeslo z textilu, jako je chodec.

Pokud jde o barvy nábytku na koupání, jsou standardně oblíbené růžové a modré modely. Ale díky širokému sortimentu si každý může vybrat jakoukoli jinou barvu - vhodnou pro interiér koupelny nebo jen přitahující pozornost dítěte. Současně odborníci doporučují opustit příliš jasné, křičící tóny - dráždí nervový systém drobků při koupání. Optimálním řešením jsou klidné odstíny, při pohledu na které si můžete odpočinout - světle zelená, béžová, máta, mléko.

Další funkce

U drahých modelů koupacích židlí jsou k dispozici další funkce:

 • výškově nastavitelné opěradlo;
 • výsuvná madla pro lokty.

Také ve většině případů výrobce přidává herní nebo hudební panel, mini stolek k uspořádání dalších hraček v designu. Toto řešení umožňuje, aby byl koupací proces zábavný a zajímavý pro neklidné dítě. Existují modely s posuvnými západkami, které umožňují rychle odstranit dítě ze židle, aniž by se držely nohou na předním panelu.

Jak používat

Před první koupelí se doporučuje umýt mýdlo a ošetřit antiseptikem. Chcete-li opravit stoličku, musíte použít rovný, hladký povrch, vyhýbat se ohybům vany a prohlubní, jinak přísavky nebudou držet strukturu. Voda můžete sbírat tak, že se ujistíte, že je produkt pevně upevněn. Hladina tekutiny by měla být těsně pod hrudníkem dítěte. Dítě by mělo být umístěno na židli tak pečlivě, jak je to jen možné, aby nedocházelo k prokluzu konstrukce. Pokud jsou přidržovací pásy, měly by být upevněny. Je důležité dodržovat věková a hmotnostní omezení stanovená výrobcem, jinak bude ohrožena bezpečnost plavání. Pokud je sada dodávána s herním panelem, je opravena jako poslední poté, co dítě již sedí.

I když se zdá, že zařízení je co nejspolehlivější a dítě v něm beze strachu a sebevědomě sedí, nemůžete ho na sekundu nechat na pokoji - to je záruka bezpečnosti koupání.

Po procedurách s vodou je herní panel odstraněn, pásy se uvolní a dítě se opatrně odstraní. V žádném případě byste jej neměli zvedat přímo s židlí. Při vypouštění vody z vany je produkt odpojen od povrchu pomocí speciálních jazyků na přísavkách. Uložte vysokou židli v koupelně po jejím připojení k dlaždici.

Kritéria výběru

Nedávejte přednost rozpočtovým modelům od pochybných značek. Je lepší zvolit si prověřené a známé výrobce s vysokou úrovní kvality produktu. Doporučení zkušených rodičů vám pomohou vybrat ten správný model. Nezbytně nutné:

 1. Vyžádejte si osvědčení o kvalitě prozkoumáním procenta škodlivých látek v materiálu výroby a závěrem odborníků na tyto výrobky.
 2. Věnujte pozornost hmotnosti stolice a věku. Pokud je produkt lehký, bude tedy nestabilní, rychle ztratí funkčnost. Optimální hmotnost vysoké židle pro koupání dítěte je od 2 kg. Nedoporučuje se brát nábytek "pro růst" - dítě s velkou pravděpodobností sklouzne do vody.
 3. Posoudit kvalitu použitého materiálu. Produkt by měl být hladký, bez drsnosti, třísky, otřepů. Neměla by vydávat ostrý zápach z plastu, barva by měla být stejnoměrná, bez pruhů.
 4. Zkontrolujte omezovače, oddělovač mezi nohami a stav upevňovacích prvků. Ten by měl být vysoce kvalitní, spolehlivý, dokonale plnit své funkce. Sedadlo se nesmí ohýbat, houpání, pískání a hra jsou nepřijatelné.
 5. Zjistěte záruční dobu zboží. Pokud je to 6 měsíců nebo méně, měli byste přemýšlet o kvalitě hotového výrobku..
 6. Aby se vzala v úvahu konfigurace a šířka vaší vany, měla by se židle bez problémů namontovat a bezpečně připevnit ke dnu.
 7. Předem zvažte, zda jsou zapotřebí další funkce, zejména herní panely, které zvyšují náklady na produkt.

Modely přísavek nejsou vhodné pro akrylové vany, protože upevnění na takovém povrchu bude nespolehlivé.

Spolehliví výrobci

Mezi obrovskou nabídkou produktů pro plavání rodiče rozlišují několik zavedených značek. Ochranná známka Happy Baby byla matkami milovaná pro vysokou úroveň bezpečnosti: sedadla jsou zcela bez ostrých rohů. Pohodlí si zaslouží zvláštní pozornost, výrobek během používání neklouzne. Židle má funkci otočení o 360 stupňů. Doporučuje se používat pro děti od 6 měsíců, maximální zatížení je 15 kg. Sedadla od TM Smoby jsou vysoká, zatímco kvalita a snadné použití jsou také v nejlepším možném stavu. Na židlích je vždy jasný a fascinující herní panel. Výrobce doporučuje používat tento výrobek pro kojence od 6 měsíců..

Další pozoruhodnou značkou pro rodiče je italská společnost OK Baby. Obzvláště populární je model Flipper Evolution se speciální podložkou, která zabraňuje sklouznutí dítěte na židli. Kromě toho je vybaven vestavěným teploměrem a odtokem vody. Vhodné pro kojence od 6 měsíců. Maximální zatížení - 13 kg.

Charakteristickými rysy produktů Babyton jsou ergonomie a vysoká úroveň bezpečnosti. Je zajištěna funkce otáčení, maximální hmotnost je 15 kg. Rodiče také berou na vědomí produkty japonské značky Combi, která je vhodná pro děti od 3 měsíců do 2 let, modely domácí společnosti Plastishka vyrobené z polypropylenu s minimalistickým designem. Náklady na nábytek na koupání začínají od 400 rublů a mohou dosáhnout 5–6 tisíc, výběr modelu s ohledem na vaše finanční možnosti nebude obtížný.

Vysoká židle

Pro děti není koupání jen povinným postupem, ale také jednou z oblíbených možností zábavy, i když jsou stále příliš malé na to, aby to řekly nahlas. Ve velmi raných fázích života musí být matka neustále v koupelně, zatímco se dítě koupe, protože i když již umí sedět sám, nebude v koupelně sedět klidně. Může pít vodu nebo sklouznout a zasáhnout, nemluvě o tom, že i 30 cm je pro takové dítě vážnou hloubkou.

Aby se nezachovávalo malé dítě, byly vynalezeny speciální zařízení, například speciální koupací židle.

Funkce

Dětská koupací židle je navržena tak, aby vyřešila hlavní problém - aby se dítě v koupelně cítilo svobodně, ale zároveň nemělo příliš velkou svobodu, než aby se dostalo do potíží..

Strukturálně se tato položka lehce podobá vysoké židličce: také umožňuje dítěti pohodlně sedět a trochu se točit, ale nedovoluje mu vypadnout, vyklouznout nebo natáhnout ústa ke stejné vodě. Tvar výrobku se může výrazně lišit, ale obvykle je také připojen ke stěnám vany tak či onak, a nejen v ní stojí..

Ačkoli mnoho modelů poskytuje vysoký stupeň fixace pro sedící dítě, pokyny obvykle rodičům zakazují opustit dítě samo.

Koupání v takové stolici tedy nezruší rodičovský dohled, ale pouze jim umožní uvolnit ruce.

Nemyslete si, že nákup takového dětského nábytku řeší všechny problémy, mnoho rodičů vědomě odmítá takové příslušenství koupit. Mnozí nevidí smysl v takovém nákupu kvůli skutečnosti, že při koupání stále musíte sledovat dítě. Také si uvědomují, že je vhodné stříkat a hrát si s dítětem sedícím na takové židli, ale mytí ve skutečnosti nejen zjednodušuje, ale také trochu komplikuje, protože opláchnutí malého je třeba odstranit ze sedadla. Stává se, že dítě neukáže touhu dostat se ven, pak se může držet zábradlí vysoké židle a vytahování pro oplachování bude opravdu obtížné..

Aby bylo pro děti zajímavější sedět v tak vysoké židli, tvůrci jim často poskytují odnímatelný hrací panel - stejný malý stůl jako vysoké židle. Tato údajně velmi užitečná vlastnost však často podléhá tvrdé kritice rodičů a dětských psychologů..

Říká se, že děti, které jsou v přírodě klidné, cítí se v takových podmínkách co nejpohodlněji a vůbec se nesnaží pohybovat, ale plavání je do značné míry užitečné právě proto, že v polotížených podmínkách vodního sloupce je pro dítě mnohem snazší rozvíjet motorickou aktivitu..

Pokud jde o děti, které jsou mobilní, nemusí mít takový herní panel vůbec zájem, protože v koupelně je spousta zajímavých věcí, například stejný faucet, a chcete nechat hračky vznášet se po celé vaně, a ne jen blízko vás.

Ačkoli je pro rodiče o něco těžší je koupat takové děti, plně využívají výhod postupu, nebo by to mohli udělat, kdyby to nebylo na vysoké židli. Děti s touto postavou obvykle odhalí nespokojenost s zakoupeným příslušenstvím..

Modely

Vysoká židle pro koupelnu je k dispozici v poměrně široké škále modelů, z nichž každý má své vlastní výhody. Téměř povinným prvkem všech modelů je ortopedické křeslo s poměrně tuhým drsným sedadlem, které zabraňuje sklouznutí. Takové konstrukce jsou často také opatřeny nakloněným hřbetem, protože při plavání není problém vytvořit dokonalé správné držení těla. Spíše je to relaxace, odpočinek, takže právě tato forma produktu může být optimální.

Nejčastěji jsou vysoké židle vyráběny na přísavkách, které vám umožňují bezpečně upevnit produkt ve vaně naplněné vodou.

Tento bod je velmi důležitý, protože židle by měla být stacionární nábytek, a nikoli analogový člun, protože žádný podobný produkt obvykle nemá správně umístěné těžiště, aby zůstal na vodě ve správné poloze..

Jakékoli koupací křeslo poskytuje dítěti komplexní ochranu a nedovoluje mu opustit sedadlo samo. Některé modely však mají odnímatelný herní panel vpředu, pak je velmi důležité, aby ho dítě nemohlo samostatně odstranit i náhodou, protože v tomto případě bude v přední části nechráněné. Tyto židle se obvykle vyznačují také jasným zbarvením..

Pokud mluvíme o nejběžnějších typech modelů, stojí za to zdůraznit následující čtyři pozice:

 • Standardní - vypadají jako obyčejné sedadlo, neliší se od něj. Extrémně jednoduché, což zajišťuje maximální bezpečnost dítěte. Jsou připojeny k vaně přísavkami, které mohou být umístěny pod, stranou nebo dokonce tam a tam..
 • Otáčení - namontováno na podobném principu, ale samotné sedadlo se může otáčet v libovolném směru. To se samozřejmě nestalo pro hru, ale aby mohla matka pohodlně otočit dítě k sobě na obou stranách - je snazší se umýt. Tato podobnost s karuselem se však může také líbit.
 • Univerzální - kromě přísavek, jsou také vybaveny nohami, ideálně - odnímatelnými. Takovou stolici lze úspěšně použít jak pro plavání, tak pro krmení..
 • Zavěšeno - není připevněno ke dnu vany, ale ke svým stěnám, ve skutečnosti visí ve vodě na svorkách. Tuto odrůdu lze bezpečně považovat za nejméně bezpečnou, protože příliš mobilní arašíd nebo dokonce jen to dítě, které již umí stát, může snadno převrátit sedadlo. Protože takové sedadlo není nijak připoutáno ke dnu, je obvykle namontováno poměrně vysoko, je to výhodnější pro mámu, ale kvůli tomu musíte sbírat více vody. Pokud se dítěti podaří převrhnout vysokou židli, půjde s ním pod vodu a nebude schopen se postavit sám. Je zaručen alespoň silný strach.

Barevná schémata

Volba barvy není ve skutečnosti příliš důležitá, ale stále v ní lze najít některé vzory. Zejména proto, že se dítě svléká a je ve vodě, stojí za to věnovat zvláštní pozornost výrobkům v teplých barvách, které dítě psychologicky „zahřejí“..

Mnoho rodičů vychází ze starého stereotypu, podle kterého chlapci potřebují všechno modré, a dívky tedy růžovou židli více ocení. Ve skutečnosti to nebylo dlouho módní a někteří psychologové naprosto vážně věří, že je to pro dítě dokonce škodlivé..

Možná se nic špatného nestane, pokud rodiče upřednostňují tyto barvy, neměli byste však dělat vše pro to, abyste si mohli koupit příslušenství přesně této barvy.

Ve skutečnosti je jediným skutečně významným faktorem, který může hrát roli při výběru barvy produktu, temperament dítěte. Odborníci říkají, že světlé, chytlavé tóny mohou mírně rozveselit příliš klidné dítě, i když rodiče by si měli pamatovat, že nadměrná aktivita ve vaně není vždy výhodou. Opačný vzorec může být pro rodiče mnohem zajímavější, protože pomocí výběru barev můžete také zkusit uklidnit příliš aktivní dítě, k tomu je třeba zvolit klidný odstín.

Který si vybrat?

Přestože se nám zdá, že design, dospělí, je velmi jednoduchý, každá z jeho odrůd je maximálně přizpůsobena potřebám jednoho či druhého dítěte, zatímco u jiného se zdá naprosto nepříjemně. Z tohoto důvodu je vhodné při výběru konkrétního modelu věnovat pozornost řadě kritérií, mezi něž patří:

 • Dětské možnosti. V ideálním případě by sedadlo nemělo být stísněné nebo příliš volné, protože první je nepohodlné a druhé neopravuje dítě vůbec do stabilní polohy. Výrobci zpravidla uvádějí, pro jaký věk a jakou váhu je jejich produkt vhodný. Je absolutně nemožné ignorovat horní práh - rodiče si musí být jisti, že sedačka bude dítě podporovat, zejména pokud není charakterizován klidným chováním při plavání.
 • Možnosti koupele. Protože hlavní vlastností koupacích židlí je spolehlivost fixace, zřídka splňují všechny nastavitelné parametry. To znamená, že přísavky a další držáky jsou již navrženy pro určitý prostor. Pokud jsou všechny přísavky umístěny pod a směřovány dolů, je povoleno, aby stolička byla menší než šířka vany, ale pokud ne všechny přísavky jsou na rovné ploše, je lepší zvolit jiný model..
 • Spolehlivost materiálu. Duševně ocenit, jak odolný produkt vypadá. Koupací židle jsou zpravidla vyrobeny z plastu, ale tento materiál může sloužit jako model spolehlivosti a může být perfektní figurína. Sedadlo by mělo být dostatečně silné a silné, odborníci také naznačují, že je nežádoucí mít v konstrukci jakékoli případné výčnělky. Můžete se o ně zranit, s jejich pomocí můžete rychle zlomit židli.
 • Bezpečnostní opatření. Zkontrolujte, co znamená, že je dítě chráněno před sklouznutím ze sedadla. Optimálním řešením je příčka ve tvaru písmene T, kdy je dítě omezeno nejen bočním stolem vpředu, ale také vertikální překážkou umístěnou mezi nohama. Speciální opěrky nohou pro nohy mohou také sloužit jako hodnotná alternativa, ale pouze za podmínky, že jsou pohodlně nastavitelné, což vám umožní rychle je utáhnout ve velikosti a samotné dítě se jich nebude moci zbavit..
 • Další funkce. Nejjednodušší a nejlevnější modely zajišťují splnění pouze jednoho úkolu - spolehlivé fixace dítěte během koupání. Pokud chcete a máte peníze, je rozumné věnovat pozornost složitějším možnostem, například s nastavitelným zadem, což způsobí, že postup bude pro dítě co nejpohodlnější.

Dokonce i maličkost, jako jsou otevřené zábradlí, může být pro matku velmi výhodná, protože usnadňuje a zrychluje vytažení dítěte. Totéž lze říci o možnosti kruhového otáčení sedadla. Je-li přední strana také vybavena malým stolkem, pak je druhá strana často vybavena různými vývojovými hračkami, které umožňují dítěti strávit čas nejen příjemně, ale i užitečným.

Jak se koupat dítě s židlí v koupelně?

Přestože se použití vysoké židle zdá být velmi jednoduché, výrobci marně obvykle doprovázejí své výrobky s podrobnými pokyny, někteří rodiče jsou zřejmě stále schopni dělat nepříjemné chyby. Zkusme krátce projít základními pravidly fungování:

 • Velmi důležitým bodem je soulad věku a hmotnosti dítěte s údajem výrobce. Obecně se koupací židle nedoporučuje používat dětem mladším než šest měsíců, protože je určena pro děti, které již umí sedět a držet záda. Balíček by měl také uvádět, jaká je maximální hmotnost dítěte: těžší dítě jednoduše zařízení rozbije a spadne pod vodu, ale někdy je tato možnost také možná v situaci, kdy je dítě stále vhodné pro hmotnost, ale je příliš aktivní..

Výrobek není nutné používat, dokud dítě nezíská určitou váhu, můžete jej odmítnout dříve, pokud se dítě už bez něj neobejde..

 • Instalace není také obtížná, ale někteří rodiče ignorují požadavek na přísnou instalaci produktu na rovný povrch bez jakýchkoli ohybů. To je důležité, protože stolička se může „složit“ na nerovný povrch. I když je povrch dokonale rovný, spolehlivost přídavného zařízení se vyplatí znovu zkontrolovat. Poté se v lázni shromažďuje voda - natolik, že je přibližně na hrudi dítěte a teprve potom se umístí na sedačku. Pokud model obsahuje herní panel, je nainstalován jako poslední.
 • Demontáž výrobku je také snadná: když je voda vypuštěna, musíte pečlivě zatáhnout speciální poutka na přísavkách. Poté stačí produkt opláchnout teplou vodou a mýdlem - to je vše. Výrobci sami doporučují uchovávat produkt přímo v koupelně: přísavky jsou pevně připevněny k obkládačce, takže nezabírají příliš mnoho místa.

Nakonec můžete přidat několik příkladů hrubých chyb, ke kterým rodiče při provozu vysoké židle přišli:

 • Nechte dítě bez dozoru. Ačkoli stolice předpokládá upevnění dítěte, stále jeho pohyby nezbavuje úplně, takže arašídy teoreticky mohou vyjít ven nebo dělat věci. Kromě toho, kvůli dohledu nad rodiči nebo kvůli velkému poškození upevňovacích prvků, může být samotné sedadlo špatně upevněno a pak někdo musí okamžitě přijít na pomoc dítěti, pro které v této situaci budou ochranné upevňovací prostředky velkým nebezpečím..
 • Zvedněte vysokou židli s dítětem. Dítě bez židle může svou matku obejmout, to znamená, že se jí drží, což zjednodušuje úkol zvedání, ale s židlí se stává alespoň trochu těžší a nepohodlné, aby ho udržel na váze. Přetažení takového zatížení není vůbec obtížné a pravděpodobnost zranění v malém s takovým výsledkem je velmi vysoká..
 • Plastové výrobky jsou často velmi citlivé na teplo. Je nepravděpodobné, že by stolice doslova tekla z těsné blízkosti baterie, ale upevňovací body přísavek mohou být oslabeny a její stabilita bude ohrožena. I když je stolička uložena v koupelně, měli byste ji umístit co nejdále od vyhřívané kolejnice na ručníky. Kromě toho je žádoucí, aby obyvatelé bytu nebrali příliš horkou koupel s velkým množstvím páry, protože i takové topení může mít fatální dopad na spolehlivost dětského nábytku..

Recenze o populárních modelech

Většina modelů koupacích křesel dostává většinou pozitivní recenze, s výjimkou případů, kdy určitý model není pro toto konkrétní dítě vhodný. Zejména jako první takové příslušenství je domácí produkt značky Plastishka vysoce ceněn - je jednoduchý, ale levný a velmi spolehlivý. Ok Baby Crab je také chválen za stejné vlastnosti: je třeba poznamenat, že i dospělý s jeho úmyslným jednáním je těžké odhalit své přísavky..

Pokud mluvíme o pohodlí dítěte, pak je židle Aprica velmi chválena - zde jsou nejrozsáhlejší možnosti pro nastavení záda plus protiskluzový koberec. Smoby Cotoons je velmi dobrý pro vývoj hravým způsobem. Součástí dodávky je člun, vodní mlýn a hračka. Stool Ok Baby Flipper Evolution je nejen bezpečné a pohodlné pro dítě, ale také s důležitými bonusy pro matku - ukazuje optimální hladinu vody a také měří její teplotu.

V tomto videu najdete spoustu dalších informací o výběru vysoké židle..

Vysoké židle

265. třít. - velkoobchod

Alternativní; Rusko; 33 cm x 32,5 cm x 20,5 cm; Plastický; V balení 8 ks..

289. třít. - velkoobchod

Polymer; Rusko; 30 cm x 30 cm × 19,3 cm; Plastický; V krabici 4 ks..

382. třít. - velkoobchod

DDSTYLE; Rusko; 31,5 cm x 32 cm × 25 cm; Plastický; V krabici 12 ks..

399. třít. - velkoobchod

Deska; Rusko; 32 cm × 32 cm × 21 cm; Plastický; V krabici 4 ks..

395. třít. - velkoobchod

Malý anděl; GUARDIAN; Rusko; Plastický; V krabici 4 ks..

1,029. třít. - velkoobchod

Deska; Rusko; Plastický; V krabici 2 ks..

1 899. třít. - velkoobchod

Roxy-děti; Čína; PVC, plast; V krabici 4 ks..

Šťastné dítě; Čína; 34 cm × 23 cm × 30 cm; V krabici 4 ks..

Telefon v Moskvě: +7 800 234 1000

 • Kazachstán
 • Arménie
 • Bělorusko
 • Kyrgyzstán

Produkty označené produktem Partner si můžete objednat samostatně, aniž byste ve svém regionu získali minimální částku (1 000 rublů). Více informací

Ve skladu v Moskvě je 100 kusů zboží.
Pokud si chcete koupit více, zadejte minimální částku objednávky. Objednávku vyzvedneme v Jekatěrinburgu a doručíme podle obecného harmonogramu.

Pro bezpečnost a pohodlí: v koupelně si vyberte dětskou židli

První koupel v životě dítěte je událost, na kterou se každý rodič těší. Jak dítě bude reagovat na vodu: líbí se mu, nebo naopak způsobí úzkost?

Koneckonců, je známo, že ne všechny drobky se rádi koupají: nemůžete některé vytáhnout z vody silou, zatímco jiné se jí prostě bojí. Aby byla úprava vody pro dítě vzrušující, měli by se rodiče starat o její bezpečnost a pohodlí..

Skvělý vynález pomůže - dětská vysoká židle v koupelně. Aby byl nákup úspěšný, měli byste zvážit věk dítěte, jeho hmotnost a temperament.

Z jakého věku mohu použít vysokou židli?

Zatímco se dítě nenaučilo sedět samo od sebe, koupání se provádí v houpacích sítích nebo na matracích ve sprše. Mnoho rodičů používá nafukovací obojky a dává je na krk dítěte.

Bezpečné plavání děti poskytují a plastové skluzavky. Opakují anatomické formy dítěte, takže být v nich pohodlné a pohodlné. Při koupání je dítě podepřeno úchyty a omezovač mu nedovolí sklouznout dolů.

Ale dítě roste. Od šesti měsíců již umí sedět sám, stává se aktivnějším, ale dosud nechápe, že koupelna je kluzká, a můžete si usrkávat vodu nebo udeřit hlavou do strany - od této chvíle je čas použít vysokou židli k koupání dítěte v koupelně. Většina modelů lze použít, když dítě drží záda dobře: od 6 do 7 měsíců.

Věková hranice pro používání židle je omezena hmotností dítěte: 9–18 kg. Transformátorové židle jsou oblíbené. Jejich design umožňuje upravit polohu zad. Tyto modely se používají, když dítě sebevědomě drží hlavu..

Různé druhy sedadel pro koupání dítěte v koupelně

Výrobci nabízejí širokou škálu modelů sedadel s určitým stupněm pohodlí a bezpečnosti..

Všechny vysoké židle jsou rozděleny do následujících typů:

 • univerzální: kromě přísavek jsou součástí soupravy i nohy, které vám umožňují používat stoličku nejen pro koupání, ale také pro krmení. Neexistuje žádná vysoká záda a nárazník, protože taková sedadla jsou určena pro děti, které s jistotou drží záda. Sedačka je vhodná pro jednoleté děti a starší děti. Maximální hmotnost - 36 kg;
 • standard: konstrukčně jednoduché a spolehlivé modely. Držák přísavky. Mohou být vybaveny herním panelem;
 • zavěšené: jsou připevněny ke stranám vany pomocí nastavitelných držáků-svorek. Židle může být spuštěna nebo zvednuta nad vodu. Nepoužívejte zavěšenou sedačku, pokud je dítě aktivní a již umí stát. Dítě může odstrčit ze spodní části koupelny, zlomit zámky a převrátit se sedadlem;
 • Otočení o 360 °: křeslo lze otáčet, protože je pro matku výhodné koupat dítě. Tím se dítě umyje ze všech stran. Dítě se bude točit židli, protože jeho obzory se rozšíří.

Křesla pro plavání mají nepopiratelné výhody:

 • ty děti, které se bojí vody, se budou moci cítit dobře s neúplným ponořením;
 • pro rodiče je vhodné umýt dítě sedící v podobném designu a jsou pro svou bezpečnost klidní;
 • sedadla mají odnímatelné části, lze je snadno složit a během skladování nezabírají mnoho místa;
 • Zakoupením sedadla transformátoru můžete ušetřit peníze bez zakoupení vysoké židle.

Použití některých modelů vyžaduje dodatečné náklady nebo nepříjemnosti při provozu:

 • chybí protiskluzová rohož sedadla. Měl by být zakoupen samostatně;
 • příliš široké místo mezi nohama (pro nejmenší děti);
 • židle je vybavena textilními potahy, které je třeba po postupu vody omýt.

Pravidla pro použití přísavek

Každá stolička má návod k použití, který by měl být prostudován, pro správnou instalaci židle na přísavkách je důležité vzít v úvahu následující:

 • sedadlo je umístěno na rovném dně vany a ujistěte se, že přísavky jsou pevně připevněny. Vany s půlkruhovým dnem nejsou pro taková židle vhodné;
 • voda se nalije na úroveň hrudníku dítěte. Některé modely mají značky označující maximální hladinu vody. Odčerpejte vodu bez překročení doporučené výšky;
 • ujistěte se, že je židle pevně připevněna, a teprve potom do ní vložte dítě;
 • má-li židle nárazník, měl by být otevřen (sklopen), dejte dítě do pohodlné polohy a zavřete plot;
 • nainstalovat herní panel (pokud je k dispozici);
 • Po koupání je židle oddělena od koupele. Zde musíte být opatrní: nevytahujte židli. Každý přísavný držák má speciální jazyk pro snadné vyjmutí, za který je třeba zatáhnout a stolička se snadno uvolní;
 • Plastová židle se snadno čistí. Pokud jsou v koupelně kachlová stěna, pak židle nepotřebuje zvláštní místo, stačí ji připojit k dlaždici;
 • odnímatelné části textilie by se měly umýt a vysušit;
 • Plastovou židli udržujte mimo dosah topných těles..

Představte svému dítěti nový nákup. Nechte ho dotknout se židle a hraček a dokonce v něm sedět. Neznámý předmět může dítě vyděsit a plavání bude zničeno.

Preventivní opatření:

 • nový produkt by měl být dezinfikován: opláchněte mýdlem a vodou a otřete jakýmkoli antiseptikem;
 • připevněte židli pouze k hladkému povrchu: přísavky nebudou držet dobře v zatáčkách a prohlubních;
 • Nevyjímejte dítě stolicí z vody. Plastová konstrukce může vyklouznout z rukou a dítě bude zraněno;
 • plavání v křesle je určeno pouze dětem, které si mohou udržet záda. Jinak může dítě vypadnout ze židle a spolknout vodu;
 • koupíte si židli, přečtěte si návod, který uvádí přípustné omezení hmotnosti a věku pro použití. Pokud je dítě těžší a větší, než je uvedeno v technických podmínkách, může se sedadlo během provozu zlomit.

Což je lepší vybrat pro dítě?

Obchody nabízejí velký výběr vysokých židlí, pokud se rozhodnete koupit toto konkrétní zařízení, nezapomeňte vzít v úvahu následující body:

 • začněte měřením dna vany. Nohy stoličky jsou vybaveny výkonnými přísavkami, které zajišťují spolehlivou fixaci celé struktury. Je velmi důležité, aby stály na rovném povrchu (ve stejné rovině). I nepatrné zkreslení povede k nestabilitě a stolice se může převrátit;
 • Nekupujte židli „pro růst“. Pokud je sedačka pro dítě příliš velká, nebude zajišťovat správnou fixaci. Naopak, v těsném provedení nebude dítě pohodlné a samotné koupání se stane nepříjemným postupem;
 • kvalita materiálu. Plast by měl být pevný, hladký po okrajích a bez otřepů. Zvažte stoličku, její povrch by měl být bez třísek a trhlin. Pokud má výrobek štiplavý zápach, výrobce pravděpodobně používal materiál nízké kvality. V horké vodě může levný plast uvolňovat toxiny, které jsou škodlivé pro zdraví dítěte;
 • spolehlivost upevnění. Při nákupu stoličky s přísavkami zhodnoťte jejich velikost a pružnost. Nejlepší přísavky - velký průměr, vyrobené z kvalitního silikonu;
 • přítomnost omezovače pro nohy dítěte. Ujistěte se, že židle má přepážku ve tvaru písmene T nebo zarážku, která zabraňuje vyklouznutí dítěte z židle.

V roce 2019 se následující modely koupacích křesel staly lídrem v prodeji:

 • Koupelnový prsten. Vhodný pro velké děti - vydrží až 18 kg hmotnosti. Může být použit pro děti od 6 měsíců a starší. Výrobce - Francie;
 • Šťastné dítě favorit. Otočná židle s přísavkami. Nárazník je odstraněn, což umožňuje rodičům snadno sedět a dostat dítě. Ergonomické sedadlo spolehlivě podpírá záda dítěte. Doporučeno pro děti od 6 měsíců. Výrobce - Čína;
 • Kid (Polymerbyt). Spolehlivé a levné sedadlo na domácích přísavkách. Boky chrání dítě před sklouznutím do vody. Na nárazníku jsou rotující hračky. Snadné čištění. Stolička je trvanlivá a spolehlivá, vydrží po mnoho let.

Bohužel, dnes je trh s dětským zbožím plný levných produktů, takže neváhejte a požádejte prodejce o certifikát kvality. To je potvrzení, že i levný model splňuje určité normy a je bezpečný pro zdraví dítěte.

Související videa

Přehled výrobků a hraček pro koupání dětí ve videu:

O tom, zda si koupí koupací křeslo, rozhodnou rodiče. Aby nákup přinesl radost vám i dítěti, vezměte v úvahu temperament dítěte. Není příliš pravděpodobné, že by příliš aktivní děti potřebovaly židli - omezí to její pohyb, což ztěžuje učení nového teritoria.

Neměli byste si koupit židli pro flegmatické dítě: je pro něj užitečnější aktivně se pohybovat v koupelně. V ostatních případech vám vysoká stolička přinese mnoho radostných minut dospělým i dítěti.

Články O Neplodnosti