Hlavní Testy

Důležité aspekty smíšeného krmení

Krmení dítěte je považováno za smíšené, pokud je podíl mateřského mléka v jeho stravě nejméně 30%. Dítě dostává část výživy mateřským mlékem a část - doplňkovým krmivem (umělá směs). Pokud je v matce ještě malé množství mléka, je důležité nosit dítě na prsou co nejdéle a usilovat o prodloužení doby laktace co nejdéle.

Důvody pro přechod na smíšené krmení

Smíšené krmení je možné v těchto situacích:

Nedostatek vlastního mléka

Většina zdravých žen je schopna krmit své děti mateřským mlékem tak dlouho, jak je to nutné. Výroba mléka je na vyžádání. Pokud je dítě pravidelně aplikováno na prsa a žena neprovádí umělé přestávky v krmení (to znamená, že se nesnaží krmit do hodiny), mléko dorazí ve správný čas v množství dostatečném pro uspokojení potřeb rostoucího dítěte..

Falešný nedostatek mateřského mléka není důvodem k přenesení novorozence na smíšené krmení. Pokud jsou problémy s kojením způsobeny nemožností aplikovat dítě na prsa, stres nebo jiné podobné důvody, je možné stanovit přirozené krmení. V některých případech to bude vyžadovat odbornou radu.

Skutečný nedostatek mléka, je-li jeho produkce nedostatečná, je poměrně vzácný a hovoří o endokrinních poruchách. V této situaci je přenos novorozence na smíšené krmení nevyhnutelný. Test na mokrých plenkách pomůže podezření na hypogalaktii (nedostatečná produkce mléka), ale konečné rozhodnutí o doplňkovém krmení je učiněno na základě přírůstku tělesné hmotnosti dítěte..

 • Vyjměte plenku z dítěte (použijte gázové pleny nebo nechte dítě nahé).
 • Spočítejte počet mokrých plenek (močení) za den.
 • Ve věku 1 měsíce by mělo být nejméně 12 mokrých plenek, od 1 do 6 měsíců - 8-12 kusů. Tento ukazatel naznačuje, že dítě dostatečně močí a je tam dost mléka.
 • 8–10 mokrých plenek ukazuje, že je laktace snížena. Dítě dostává méně mléka a méně peesů. V tomto případě již stojí za to přemýšlet o přechodu na smíšené krmení, ale můžete se pokusit stanovit laktaci pomocí dostupných metod.
 • Pokud je k dispozici méně než šest mokrých plen, je čas přenést dítě na smíšené krmení.

Potřeba oddělení od dítěte

Pokud je matka nucena opustit dítě na dlouhou dobu (jít do práce, jít do nemocnice atd.), Měla by přemýšlet o výživě dítěte. Nejlepší možností by bylo připravit a zmrazit mateřské mléko. Pokud to není možné, můžete použít doplňkové krmení - umělé směsi.

Když se nemusíte krmit?

 • Pokud si žena myslí, že její mléko není dostatečně výživné. Mateřské mléko je vždy dokonale vyvážené pro konkrétní dítě. To nemůže být výživné.
 • Pokud dítě přibírá na váze. Problém často spočívá v tom, že dítě tráví příliš málo času na hrudi a nedostává se k zadní části mléka. Musí dítě držet na hrudi tak dlouho, jak to potřebuje.
 • Pokud si žena myslí, že se malé mléko vylučuje. Sledování skutečné produkce mléka v hrudníku je docela obtížné. Je nutné se zaměřit na pohodu a hmotnost dítěte, nikoli na subjektivní pocity.

V případě pochybností se obraťte na pediatra nebo na kojícího konzultanta..

Správná organizace smíšeného krmení

Důležité aspekty, nebo jak správně krmit své dítě:

 • Novorozencům a kojencům starším než 1 měsíc by měla být na žádost podána prsa. Počet připevnění k hrudi během dne není omezen.
 • Kojení je vždy dítěti nabízeno vždy po smíšeném krmení. Dítě by mělo pít tolik mléka, kolik potřebuje - z levého a pravého prsu. A pouze v případě, že dítě není plné a hrudník je již prázdný, můžete dát směs. Toto schéma pomáhá zvýšit kojení a často umožňuje ženě přejít na plné kojení..
 • Pokud je to možné, měla by se v noci podávat pouze prsa. Produkce prolaktinu je od 3 do 8 ráno a kojení v této době zvyšuje laktaci.
 • K podávání nelze použít láhev s dudlíkem, ale lžíci, stříkačku nebo systém krmení. Taková taktika sníží riziko selhání prsu..
 • Při používání upravené kojenecké výživy pro krmení nemusíte své dítě dodatečně zalévat vodou.

Výpočet množství umělé směsi závisí na věku:

 • Od narození do 10 dnů: 2% tělesné hmotnosti krát věk dítěte ve dnech.
 • Od 10 dnů: 1/5 hmotnosti dítěte.

Na základě těchto vzorců se stanoví denní množství jídla - mateřské mléko i směs. Celý objem se musí vydělit počtem krmení:

 • Až 3 měsíce - 7-8 krát denně.
 • 3–6 měsíců - 6krát denně.
 • 6-12 měsíců - 5krát denně.

6 hodin přestávka v noci.
Objem jedné porce, vypočtené výše, bude množství mléka, které by mělo dítě pít.
Příklad:

 • Věk dítěte je 1 měsíc, hmotnost 4200 g.
 • Celková výživa - 840 ml (20% tělesné hmotnosti).
 • Počet krmení denně - 8krát každé 2–2,5 hodiny + noční přestávka po dobu 6 hodin.
 • Objem jedné porce - 105 ml.
 • Pokud dítě během uvedené doby vypilo 50 ml mateřského mléka (interval 2–2,5 hodiny), musí přidat 65 ml umělé směsi.

Množství mateřského mléka spotřebovaného pomocí kontrolní váhy můžete zjistit. Dítě je položeno na váhu (bez plenky) před krmením a bezprostředně po něm. Výsledný rozdíl je objem spotřebovaného mléka..

Při kombinovaném krmení je povolen režim volného krmení. V tomto případě žena dává směs po aplikaci na prsa v objemu, který dítě potřebuje, a když má hlad.

Pravidla pro zavedení doplňkového krmení pro smíšené krmení

Pro děti v kombinovaném krmení se doplňková jídla zavádějí ve věku 5-6 měsíců, s výhradou určitých pravidel:

 • Doplňkové krmení začíná jedním produktem ve formě bramborové kaše (bez soli, cukru, koření). Může to být zelenina nebo cereálie. S normální hmotností můžete začít se šťouchanou zeleninou, s nedostatkem tělesné hmotnosti - s ovesnou kaší.
 • Pokud dítě kategoricky odmítá nové jídlo, nemusí trvat na tom. Můžete nabídnout další produkt nebo dočasně odložit doplňkové potraviny. Je důležité, aby dítě mělo nutriční zájem a touhu vyzkoušet nové jídlo.
 • První část jídla není podávána ke krmení. Nejprve musíte dítěti představit nové jídlo. Zeleninové pyré nebo kaše se nabízejí v minimálním množství - na špičku lžičky.
 • Množství doplňkových potravin se postupně zvyšuje. Druhý den můžete dát ¼ čajovou lžičku produktu, na třetí polovinu atd.
 • První návnada se zavede do ranního krmení a podává se mateřskému mléku / směsi. Po každém krmení je dítě pozváno na kojení.
 • Nový produkt může být představen nejdříve dva týdny po úspěšné adaptaci na předchozí misku.
 • Doplněk výživy se podává, pouze pokud se dítě cítí dobře. Nenechávejte nové jídlo během nemoci nebo bezprostředně po očkování.
 • Pokud má dítě poruchu stolice nebo se objeví vyrážka na kůži, měl by být vybraný produkt odložen o 2–4 týdny..

Smíšené krmení nahrazuje část směsi. Připevnění k hrudi pokračuje stejně jako dříve. Umělá směs se postupně úplně vytlačí a dítě pokračuje v kojení doplňkovými potravinami..

Dětská výživa pro novorozence: jak si vybrat, klasifikace

V prvních měsících života je fyzický a neuropsychický vývoj dítěte extrémně intenzivní. Orgánové systémy dítěte začnou postupně plnit své funkce. Nerovnováha ve výživě v tak raném věku ovlivní zdraví v následujících letech života. Ideálním jídlem pro kojence v prvním roce života je mateřské mléko. Má jedinečné složení s jedinečnou rovnováhou všech složek a plně odpovídá potřebám dítěte tohoto věku..

Mateřské mléko je nejlepší volbou, ale existují situace, kdy tento způsob krmení není možný. Není mnoho důvodů pro přechod na umělé krmení. Jedná se o některá dědičná onemocnění u dítěte, která narušují normální průběh metabolismu a produkci trávicích enzymů.

Z pohledu matky může být kontraindikací akutní forma chronických onemocnění, psychotických stavů, HIV, hepatitida C, léčba silnými drogami. V těchto případech dojde k záchraně umělého krmení, protože nyní není problém kupovat dětskou výživu pro kojence. Je však třeba si uvědomit, že tento způsob není vůbec ekvivalentní mateřskému mléku.

Relativní příčinou odmítnutí přirozené výživy je nedostatečná produkce mateřského mléka (hypogalaktie). Tento fenomén má nejčastěji psychologický základ: mladé matky si nejsou samy sebevědomé, bojí se nechat své dítě hladové. Ale i částečné kojení (tzv. Smíšené) je mnohem výhodnější než výhradně umělé.

Klasifikace kojenecké výživy

Kojenecká výživa pro novorozence je náhražkou mateřského mléka používanou k výživě kojenců a k uspokojení fyziologických potřeb dítěte tohoto věku..

Abychom pochopili, jaký druh dětské směsi stojí za to vybrat pro svého novorozence, stojí za to pochopit jejich rozmanitost.

Existují tedy následující typy:

 1. Podle konzistence se rozlišuje kapalina, tj. Nevyžaduje další přípravu, a směsi ve formě prášku. Kapalnou směs pro spotřebu stačí zahřát. Je zcela sterilní, její proporce jsou přesně měřeny a také šetří rodičům čas. Její životnost je však mnohem kratší. Prášková směs je představována rozsáhlým sortimentem a prodává se v mnoha maloobchodních řetězcích..
 2. Podle věku. Při výběru směsi se spoléhejte na stáří drobků. V těchto okamžicích se vyvíjejí různé typy směsí pro různá věková období a rysy vývoje dětí. Pro pohodlí rodičů jsou označeny čísly 1 (až šest měsíců), 2 (od šesti měsíců do 1 roku) a 3 (nad 1 rok). Předpona „pre“ označuje, že produkt je určen pro předčasně narozené děti.
 3. Souborem komponent. Vysoce přizpůsobené směsi mají co nejblíže mateřskému mléku, používají se od narození. Částečně upravené formule jsou méně podobné mateřskému mléku. Obsahují škrob a oligosacharidy, které mohou u dětí vést ke kolice. Jejich použití je odůvodněné pro děti ve věku šesti měsíců a starší. Existují také neupravené směsi vytvořené na základě konzumního mléka, které není podrobeno zvláštnímu zpracování. Obsahují také odvar z rýže nebo pohanky. Následující směsi jsou vynikající volbou pro další umělé krmení. Jedná se o směsi s podobnými složeními, ale pro různé věkové skupiny a uvolňované stejným výrobcem.
 4. Existují také lékařské směsi, které jsou určeny dětem s některými zdravotními problémy. Například kyselé mléko je nezbytné pro střevní infekce u dítěte nebo jako preventivní opatření v boji proti dysbióze. Obsahují probiotika, která příznivě ovlivňují fungování trávicího traktu a ve střevech vytvářejí zdravou mikroflóru..

Směsi vytvořené speciálně pro předčasně narozené děti a děti s nedostatkem tělesné hmotnosti jsou určeny k výživě dětí v co největší míře. Antirefluxní směsi pomáhají v boji proti říčním, kolickým a jiným poruchám trávení. Jejich speciální složení, včetně zahušťovadla - škrobu, zvyšuje obsah žaludku.

Hypoalergenní směsi se používají, pokud byla u předchozího produktu u dítěte nalezena negativní reakce. Tyto směsi jsou podrobeny speciálnímu zpracování: díky tomu se živočišná bílkovina snáze rozkládá. Název směsi bez laktózy hovoří sám za sebe - laktóza v ní zcela chybí. Je určen pro děti s přecitlivělostí na laktózu nebo se sníženou produkcí enzymů. Ve směsi na bázi sóji je lepek z kompozice vyloučen, takže je vhodný v případě potravinové alergie u novorozence. Směsi označené vysokým obsahem železa jsou nezbytné pro děti s anémií, stejně jako předčasnou a nízkou porodní hmotností.

Jak vybrat správnou směs

Jaká kojenecká výživa je nejlepší pro novorozence, je vážná otázka a mělo by se o ní rozhodovat pouze u tandemového dětského rodiče. Navíc je to lékař, kdo vybere směs na základě svého zdravotního stavu a fyziologických charakteristik novorozence. A matka - sleduje reakce dítěte na schválenou výživu a identifikuje možné problémy. Výběr dětské výživy, po přečtení pouze recenze kojenecké výživy pro kojence nebo spoléhání se na hodnocení jiných matek, je vysoce nežádoucí.

Při výběru jídla postupujte podle následujících faktorů:

 • věk dítěte;
 • jeho zdravotní stav: zcela zdravé dítě potřebuje výhradně přizpůsobenou směs;
 • v případě potřeby terapeutických směsí se poraďte s lékařem. Pouze on může správně vybrat potřebnou možnost.
 • Upřednostňujte směsi, které obsahují probiotika a prebiotika. Žádoucí je přítomnost vitamínů, vápníku a jódu.
 • Směs s palmovým olejem nebude pro novorozence tou nejlepší volbou, je lepší se jim vyhnout.
 • Při výběru vzorce pro krmení není správné postupovat podle ceny, země výroby nebo značky. Nejdůležitější věcí jsou preference vašeho dítěte..

Výběr směsí na ruském trhu

V současné době na regálech dětských obchodů a supermarketů najdete velký sortiment dětských směsí. Zákazníci si mohou vybrat z více než 80 různých typů produktů, z nichž většina je dovážena. Častěji než ostatní existují směsi vyrobené v Německu, Estonsku a Nizozemsku. Směsi domácí produkce lze také snadno najít a jejich cenová politika je příjemnější v kapse většiny rodičů.

Je obtížné zhodnotit nejlepší směsi pro novorozence, protože každý z nich má své klady a zápory. Nejčastěji nakupovanými produkty ze zahraničí jsou však Nutrilon, Nutrilak, Humana, Hipp, Nan, Friso a Nenny; z ruštiny - Agusha a Baby.

Účinky směsi: jak pochopit, že to přišlo

Nejlepší kojenecká výživa pro novorozence je ta, která optimálně vyhovuje vašemu dítěti. Pokud jste z nějakého důvodu stále museli přejít na umělé krmení, pak „uvedení“ novorozence do nového produktu stojí za to bez spěchu. Jinak to může vést nejen k trávicím problémům, ale také ke stresu u dítěte. Za den lze přidat jednu naběračku (její objem je 30 g). V tomto režimu je snadné sledovat reakci na nový typ jídla a možné vedlejší účinky..

Pokud jí dítě s chutí k jídlu, nezažívá žádné bolestivé podmínky, není rozmarné a nebylo s ním „posypáno“, pak volba je s největší pravděpodobností správná. Je však nutné pozorovat dynamiku: zvýšení výšky a váhy, rozvoj schopností souvisejících s věkem vydá konečné rozhodnutí o vybraném produktu.

Tělo dítěte nepřijímá kojeneckou výživu, pokud:

 • Porucha normálního trávení - zácpa nebo průjem.
 • Dítě pláče s jídlem nebo bezprostředně po pláči kvůli trápení v žaludku, nadýmání a koliku.
 • Belching začal být zaznamenán.
 • Na kůži dítěte se objevila vyrážka.

V prvních dnech po zavedení směsi, která je stále neznámá, proběhnou všechny tyto reakce, a to ještě nebude indikátorem. Udržujte předchozí objemy krmení další 2-3 dny a nejpravděpodobněji nepříjemné příznaky zmizí, protože tělo dítěte je zvyklé na nové jídlo.

Dětská výživa: jakou mléčnou směs si vybrat?

Dětská výživa pro umělé krmení: složení a reakce dítěte

Kaleria Ladodo pediatr, vědec, odborník na výživu, MD, zakladatel dětské výživy

Pokud dítě nemá dostatek mateřského mléka nebo matka nemůže kojit ze zdravotních důvodů (k tomu dochází, ale zřídka), lékař vám doporučí, abyste dítě krmili pravidelnou nebo terapeutickou směsí. Jakou směs zvolit? Jak se liší moderní produkty umělého krmení? Jakou reakci od dítěte očekávat?

Reakce dítěte: mínus nebo plus

Zaprvé se může cítit horší.

Za druhé, v reakci na směs mají děti někdy vyrážky na kůži, bolesti břicha a povahu změn stolice (přidává se zelená, hlen, potíže při práci ve střevech)..

Za třetí, dítě může začít plivat, a ne okamžitě, ale nějaký čas po jídle nebo rozdávání jídla „fontána“.

Začtvrté se stává, že zdravotní problémy, které byly pozorovány před podáním směsi, se zhoršují nebo se k nim přidávají nové příznaky..

Jak mohu vysvětlit, co se děje? Až 4 měsíce jsou adaptivní systémy těla dítěte ve fázi zrání, a proto jakékoli změny ve výživě mohou vést k nepříjemným následkům.

Akční plán

Na druhé straně se může blaho dítěte zhoršit, pokud se mu nelíbí nějaká konkrétní směs. Abychom pochopili, zda tomu tak je, musíte posoudit, jak se stav kůže, stolice a zda existují významné změny v chování dítěte.

Chcete-li to provést, než se začnete seznamovat s výrobkem, zapamatujte si nebo napište, jaké zdravotní problémy má dítě, a poté pečlivě sledujte, co se děje. Pokud se stav dítěte zhoršuje, neopouštějte směs okamžitě, naopak, musíte ji i nadále dávat ve stejné výši. Pokud je zhoršení spojeno s obtížemi při adaptaci, stav dítěte se ustálí během 2-3 dnů. Pokud ale během této doby problémy nezmizí, produkt není vhodný pro dítě a musíte mu zkusit dát další.

Co je adaptace? To je název kombinace imunitního a trávicího systému, když tělo rozpoznává a pamatuje si něco nového. U velmi malých dětí proces zvyknutí na jídlo obvykle trvá 7-14 dní. V tuto chvíli může na produkt dojít. Pokud adaptační proces prošel, dítě jí stejnou směs po dlouhou dobu a najednou začne mít problémy s kůží nebo bříškem, příčina se nesmí hledat ve směsi, ale v něčem jiném.

Při hledání alternativy

Jak vybrat správnou směs pro vaše dítě? Nepochybně pro novorozence není lepší jídlo než mateřské mléko. Proto je třeba posoudit výhody každé směsi podle toho, jak blízko je tomuto ideálu. Není možné přesně zopakovat úžasné složení mateřského mléka, ale moderní technologie umožňuje přinejmenším reprodukovat řadu nejdůležitějších složek: bílkoviny, tuky, uhlohydráty, vitamíny a minerály..

Směsi, které nejtěsněji opakují mateřské mléko, se nazývají upravené; jsou lepší než ostatní trávené a absorbované tělem dítěte. Mezi tyto produkty patří například Friesolak (Friesland), Samper Baby (Semper), Hipp (HiPP), NAS (Nestle), Nutrilon (Nutricia), Humana (Humana), Enfamil (Mead Johnson).

Někdy na sklenici se směsí vedle jména matky mohou vidět číslo: 1, 2 nebo 3 (například „Sperm Baby 1“ a „Sperm Baby 2“, Semper). Jedná se o tzv. Krok - označuje věk, pro který je produkt určen. Směsi 1. etapy jsou vhodné pro nejmenší - do 5–6 měsíců, 2. etapa - pro děti do 1 roku a pro ty, kteří již oslavili své první narozeniny, existují směsi 3. etapy. Výrobky s označením „pre“ (například „Hipp Pre“, HiPP) jsou vyráběny speciálně pro děti, které se narodily předčasně nebo s nízkou hmotností.

Zvláštní požadavky na směs

Problémy s trávením nejsou u dětí ve věku do jednoho roku neobvyklé. Pro každou z těchto obtížných situací existují speciální ošetřovací směsi. Díky nim budou drobky nejen plné, ale také snáze zvládnou problémy, jako je zácpa, regurgitace, alergie, nedostatek laktázy..

„Speciální“ směsi se liší složením od mateřského mléka a někdy velmi významně, což znamená, že tyto produkty mají nejen výhody, ale i nevýhody. Společně s rychlým výsledkem mohou často ošetřovací směsi vyvolat „vedlejší účinky“. Například, pokud nedostatek laktázy krmí malou směs bez laktózy po dlouhou dobu, pak se může vyvinout těžká dysbióza, její enzymy budou produkovány horší, a v důsledku toho se problém pouze zhorší.

To je důvod, proč odborníci doporučují, aby byli o takových produktech velmi opatrní, a pouze lékař by je měl předepisovat na základě stavu dítěte. V každém případě, když matka nemá dostatek mléka a ona se rozhodne krmit dítě, musíte začít s obvyklou upravenou směsí, i když má dítě potíže s trávením.

Mléčné směsi mají podobné složení. Stává se však, že některé z nich způsobují u dítěte „špatnou“ reakci, zatímco ostatní dobře toleruje. Individuální nesnášenlivost (jak lékaři říkají tuto situaci) je dalším argumentem, proč musíte přistupovat k výběru směsí velmi pečlivě, s přihlédnutím k charakteristikám každého dítěte.

Noční vzorec

Některé kojenecké výživy pro kojence kromě nutriční hodnoty mají další účinek: pomáhají dítěti zdravě spát. Mateřské mléko obsahuje množství biologicky aktivních látek a hormonů. Některé z nich, jako jsou opioidní peptidy, mají uklidňující účinek. Děti, které kojí, nedostávají takový „relaxační“ koktejl, takže pro tento nedostatek byly speciálně vyvinuty noční směsi (Frisolac. Night Formula, Friesland Campina; Nestoen 2. Happy Dreams, Nestle a další) ) To samozřejmě není všelék, ale pokud má dítě potíže se zaspáním nebo úzkostlivě spící, stojí za to vyzkoušet, protože zdravý a zdravý spánek je pro dítě velmi důležitý.

Produkt nové generace

Opakovat jedinečný - takový vážný úkol stojí před výrobci kojeneckých přípravků. Jednou z obtíží je naplnění směsi speciálními aktivními složkami, které se nacházejí v mateřském mléce, a učinit ji tak užitečnou pro dítě.

Aby se složení kojenecké výživy co nejvíce přiblížilo lidskému mléku a odpovídalo charakteristikám metabolismu a trávení dítěte, obsahují speciální složky. Pomáhají tělu dítěte vyvinout a bojovat s infekcemi, zlepšit fungování jeho orgánů a systémů. Jaké živiny lze nalézt v moderních směsích?

Prebiotika. Jejich úkolem je pomáhat růstu prospěšných bakterií ve střevech dítěte. Za tímto účelem se do kompozice kojenecké výživy zavádějí oligosacharidy, speciální typ uhlohydrátů. Díky nim se trávicí systém dítěte lépe vyrovná se svými povinnostmi. Oligosacharidy se vyskytují například ve směsích, jako je Nutrilon 2, Nutrilon 3, Nutrisia 1, Frisolac 2, Frieslandfoods 1, Nestle 2, Nestle, Agusha Gold “(„ Wimm-Bill-Dann “).

Pro kojence, kteří jsou náchylní ke střevním potížím, lékaři zejména doporučují směsi, ve kterých jsou oligosacharidy představovány látkou, jako je například laktulóza. Je součástí produktů "Semper Bifidus" (Semper) a "Theme 2" ("Unimilk").

Probiotika Jsou to živé mikroorganismy (laktobacily a bifidobakterie), které žijí ve střevech každého z nás. Pomáhají trávení, bojují se střevními infekcemi a alergiemi, posilují imunitu. Směsi s probiotiky mohou být jak čerstvé ("NAN 2" (Nestle); "Nutrilak BIF" ("Nutritek"); "Hipp 2 s laktobacily" (HiPP)), tak kyselé mléko ("NAN kyselé mléko" (Nestle); "Agusha 1 kyselé mléko "," kyselé mléko Agusha 2 "(" Wimm-Bill-Dann ")," Nutrilak KM "(" Nutritek ")).

Nukleotidy Jedná se o složité biologické látky, které hrají důležitou roli v mnoha tělních procesech: podílejí se například na metabolismu a zásobování energií buňkami, slouží jako stavební kameny pro DNA a RNA a ovlivňují imunitu. Je známo, že děti, které dostávají směsi s nukleotidy, se vyvíjejí lépe a přibývají na váze, je méně pravděpodobné, že budou mít problémy se střevy. Kde hledat nukleotidy? Ve směsích "Enfamil 1", "Enfamil 2" (Mead Johnson); Nutrilak 0 - 6 "(s prebiotiky a nukleotidy)," Nutrilak 6 - 12 "(s prebiotiky a nukleotidy), (" Nutritek "); Nutrilon 1, Nutrilon 2 (Nutricia).

Mastné kyseliny. Přesněji řečeno, jedním z jejich druhů s působivým názvem jsou polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem (LCPUFA). Bez nich nemohou metabolické procesy probíhat správně, ale najdete je ve speciálních produktech: „NAS 1“, „NAS 2“ (Nestlé), „Nutrilonové zlato“ (Nutricia), „Frisolak 1“, „Frisolak 2“ (Friеslandfoods) ).

Nová směs je vhodná nebo nevhodná

Má-li matka zavést dítě do nové mléčné směsi, je třeba si uvědomit, že tento produkt (stejně jako kterýkoli jiný) musí být zaveden postupně. V opačném případě může mít dítě „špatnou“ reakci - nikoli na samotnou směs, ale příliš brzy na to, aby se to dozvědělo.

Opatrně a postupně dejte dítěti novou směs: 1. den začněte s 1 naběračkou (asi 30 g) při každém krmení, 2. den - ne více než 2 polévkové lžíce, 3. - ne více než 3 polévkové lžíce Dále. Pouze v tomto případě bude matka schopna pochopit, zda dítě novinu dobře toleruje.

Jak pochopit, že tělo dítěte nemá rádi umělou směs?

 • Dítě má zácpu nebo průjem.
 • V břiše se objevilo hučení, nadýmání, plyn, kolika, díky kterému dítě pláče během krmení nebo bezprostředně po jídle.
 • Dítě začalo hodně praskat.
 • Na kůži dítěte se objevila vyrážka.

Pokud se reakce objevila v prvních dnech, kdy se dítě seznámilo s novou směsí, nespěchejte, abyste ji okamžitě zrušili: pokračujte v poskytování dalších 2-3 dnů ve stejném objemu. Nepříjemné příznaky často vymizí, jakmile si dítě na tělo zvykne.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Článek poskytl nakladatelství Clover

Hodnocení nejlepší kojenecké výživy 2020

Nemůžeme tvrdit, že ideálním jídlem pro právě narozené dítě je mateřské mléko. Přesto existuje mnoho matek, které jsou nuceny přejít na umělé krmení z nějakého důvodu. V takové situaci je velmi důležité zvolit pro novorozence vhodnou směs, která mu vyhovuje podle všech požadavků. Abychom mohli lépe procházet sortiment dětské výživy, připravili jsme pro vás hodnocení nejlepší kojenecké výživy pro novorozence podle recenzí a doporučení mnoha matek.

Je velmi důležité si uvědomit, že před provedením výběru musíte vždy konzultovat svého pediatra, který je v této záležitosti kompetentnější než kdokoli jiný a zná všechny nejlepší výrobce kojenecké výživy na trhu..

Nejlepší kojenecká výživa v kozím mléku

Tato verze dětské výživy se objevila na domácích trzích ještě nedávno, ale již získala velkou popularitu. Je to kvůli teorii, že kozí mléko je vstřebáváno nezralým tělem dítěte snadněji než kráva a jeho kvalita je stejná jako mateřské mléko matky. Je také vhodný pro děti, které jsou alergické na kravské mléko. Výběr matek, které se rozhodly přejít na takový produkt, je zároveň malý - na trhu jsou prezentovány pouze 4 takové značky, které budou podrobně popsány.

1. Nanny

Produkt z Nového Zélandu, který je považován za nejlepší mléčnou směs v kozím mléku. Jeho hlavním rozdílem od produktů jiných značek je vysoký obsah kaseinových proteinů, které se snáze tráví v nezralém těle. Dalším rysem je absence dalšího zpracování mléka, které zajišťuje maximální zachování jeho prospěšných vlastností. Kromě toho produkt této značky neobsahuje palmový olej. To vše dohromady představuje minimální riziko alergií, což je velmi důležité, pokud jde o novorozence..

Výhody:

 • vysoce kvalitní výrobky
 • nedostatek palmového oleje a syrovátkové bílkoviny
 • minimální riziko alergií

Nevýhody:

2. Mamako

Kojenecká výživa od španělského výrobce obsahuje kaseinové a syrovátkové proteiny ve stejných poměrech. Výrobku se nepodařilo získat velkou popularitu, protože se objevil na policích relativně nedávno. Matky, které to vyzkoušely, si však uvědomují, že mléko na něm založené má příjemnou sladkou chuť, jakou mají děti rádi. Statistiky alergických reakcí jsou také minimální..

Výhody:

 • poměrný poměr syrovátkové a kaseinové bílkoviny
 • nasycený prebiotiky

Nevýhody:

 • těžké najít (neprodává se ve všech obchodech)

3. Cabra

Dětská výživa z Holandska obsahující tukový komplex Digest X, jehož patent patří výrobci. Tento typ tuku je určen ke zlepšení trávení a také ke zvýšení absorpce vápníku. Tyto ukazatele jsou velmi důležité pro dětskou výživu v prvních měsících po narození. Podle recenzí většiny matek je Cabrite nejlepší směsicí kozího mléka za peníze.

Výhody:

 • obsah speciálního komplexu tuků
 • optimální poměr ceny a kvality produktu

Nevýhody:

 • těžké najít v obchodech

4. MDmil SP Goat

Dětská výživa s dobrým složením společné produkce Švýcarska a Španělska. Na rozdíl od jiných značek dětské výživy je nasycení mléka bílkovinami a solemi v normálním rozmezí (v jiných výrobcích buď překračuje přípustné limity, nebo je na jejich horní hranici). Tato optimální kombinace vám umožní vyhnout se zbytečnému namáhání takových dětských orgánů, jako jsou střeva a ledviny. Kromě toho je zde poměr omega kyselin nejblíže mateřskému mléku, což pozitivně ovlivňuje vývoj dětského nervového systému.

Výhody:

 • optimální složení s minimálním rizikem alergií
 • normalizace stolice a nedostatek koliky při konzumaci

Nevýhody:

Je důležité to vědět! Nikdy neuchovávejte suchou směs v otevřené formě, protože ve vzduchu jsou mikroorganismy, které se také mohou dostat do jídla.

Doporučujeme sledovat video o zkušebním nákupu u kojenecké výživy!

Nejlepší kojenecká výživa přizpůsobená pro kojence (co nejblíže mateřskému mléku)

Hlavním rysem této stravy je minimální množství kaseinového proteinu, který u některých dětí způsobuje potíže s trávením a je špatně tráven. Složení přizpůsobené stravy obsahuje zvýšený obsah albuminu a globulinu, což přibližuje jeho vlastnosti co nejblíže mateřskému mléku. To znamená, že v takové stravě prakticky neexistují žádné složky, které by mohly způsobovat potíže s trávením, což je ideální pro dítě. Z této linie byste si měli vybrat jídlo v prvních měsících po narození dítěte, aby nedošlo k alergii.

1. Nutrilon

Nejlepší dětská výživa podle recenzí většiny matek po mnoho let. Má optimální poměr rostlinných mastných kyselin s minerály a vitamíny. Kromě toho existuje vysoká úroveň asimilace živin, poměrný poměr fosforu a vápníku. Nutrilon je ve svém složení co nejblíže mateřskému mléku, což je pro dítě velmi důležité.

Výhody:

 • dobré složení
 • vysoká stravitelnost tělem dítěte
 • snadno najít v supermarketu

Nevýhody:

2. NAN

Nejen jeden z nejlepších kojeneckých přípravků pro novorozence, ale také jeden z nejchutnějších. Během vaření se rychle rozpouští, dobře nasycuje dítě. Optimální počet prebiotik a probiotik zajišťuje nepřetržité fungování střeva a zvyšuje jeho ochranné vlastnosti. Příznivý účinek na mozek, nervový systém a vidění malého muže.

Výhody:

 • obsah všech nezbytných složek v dostatečném množství a poměru
 • pozitivní vliv na fungování těla jako celku
 • pohodlí skladování
 • snadno najít v každém supermarketu

Nevýhody:

3. Protizákonné

Cenově výhodná varianta vysoce kvalitní kojenecké výživy. Obsahuje vitamíny a minerály, ale jejich množství je menší než u dražších značek. Neexistuje rybí olej, který je nezbytný pro harmonický vývoj nervového systému. Ale tato směs neobsahuje dlaně. Přestože je tento typ oleje v západních zemích považován za vynikající zdroj tuku, pro mnoho ruských matek je jeho absence základním argumentem ve prospěch tohoto produktu. Existuje také dostatečné množství laktobacilů, prebiotik a dalších důležitých stopových prvků.

Výhody:

 • přiměřené náklady
 • nedostatek palmového oleje
 • vynikající složení

Nevýhody:

 • nedostatek některých důležitých stopových prvků ve složení

Během procesu krmení dítěte mléčnou směsí je velmi důležité přísně dodržovat pravidla hygieny a trvanlivost. Nadčasově umyté kojenecké láhve jsou ideálním místem pro vývoj a reprodukci patogenních bakterií. Pokud takovou láhev nevaříte, ale jednoduše ji opláchnete, nalijete novou porci jídla, může dítě zvracet a můžete si myslet, že tato směs nevejde dítě.

Nejlepší kojenecká výživa pro předčasně narozené děti

Děti narozené před datem jejich splatnosti vyžadují zvláštní péči a péči. Organismus, který neměl čas se plně formovat a připravovat na narození, je obzvláště citlivý. Proto je pro jejich výživu nutné vybrat speciální dětské výrobky, které plně uspokojí potřeby malého chlapce. Zohledňují všechny vlastnosti těchto křehkých dětí: použití snadno stravitelných bílkovin, vysoký obsah vitamínů a minerálních látek, zvýšení energetické hodnoty produktu pro rychlejší přírůstek na váze. Tato linie se také doporučuje ke snížení rizika alergických reakcí..

1. NUTRILON PRE

Počáteční kojenecká výživa s bifidobakteriemi a sníženým množstvím laktózy. Procentní podíl syrovátkového mléka je nejvyšší, díky čemuž je co nejblíže mateřskému mléku. Obohatený o polynenasycené mastné kyseliny, vitální vitamíny a stopové prvky.

Výhody:

 • optimální složení pro předčasně narozené děti
 • minimální riziko alergií a dalších negativních reakcí
 • tak blízko mateřského mléka

Nevýhody:

2. SIMILAC (ABBOTT) NESOSHUR

Směs uznávaná jako nejlepší pro výživu dětí narozených předčasně. Místo toho se používá prakticky bez laktózy, místo toho se používá maltodextrin, který poskytuje nejen sladkou chuť produktu, ale také vysokou energetickou hodnotu, která přispívá k rychlému přírůstku hmotnosti. Tento ukazatel je velmi důležitý pro tuto kategorii dětských výrobků. Kromě toho je ideální pro děti trpící zvýšenou tvorbou plynu a kolikou díky minimální zátěži zažívacího systému. Neobsahuje palmový olej, ale existuje speciální rostlinný komplex, který pomáhá zmírnit zácpu a změkčit stolici.

Výhody:

 • složení, které zohledňuje všechny vlastnosti těla předčasně narozeného dítěte
 • nedostatek palmového oleje
 • dokonale asimilován slabým organismem dítěte

Nevýhody:

Nejlepší kojenecká výživa pro novorozence je levná a dobrá

Pokud jste nuceni přejít na umělé krmení, není nutné kupovat nejdražší směsi. Výrobky vyráběné v naší zemi ve skutečnosti splňují všechny požadavky standardů kvality za dostupnou cenu. Většina matek věří, že jsou vhodnější pro děti od 12 měsíců, ale jsou také určeny pro děti od narození. Níže budou považováni za vůdce dětských mléčných výrobků, které se vyrábějí v zemi.

1. Baby

Jedna z nejpopulárnějších značek holandské dětské výživy vyrobené v Rusku. Obsahuje všechny potřebné vitamíny a minerály, prebiotika a mastné kyseliny. Od narození můžete dát zdravé, zdravě narozené dítě. A pokud vás zajímá, která mléčná receptura si vybrat z 6 měsíců, když dojde k přechodu do další fáze vývoje, je to jedna z nejlepších možností. Podle recenzí matek, které dítěti poprvé daly dražší jídlo, se bez potíží přepnou na dítě, protože dětem se líbí sladká chuť. Skvělá volba pro ty rodiče, kteří chtějí ušetřit na ceně, nikoliv na kvalitě.

Výhody:

 • optimální poměr ceny produktu a jeho kvality
 • dostupnost (prodává se téměř ve všech obchodech)
 • přijatelná cena

Nevýhody:

2. Agusha

Dobrá směs od tuzemského výrobce za dostupnou cenu. Obohatený o všechny potřebné minerály a vitamíny, vhodný od prvních dnů pro zdravé děti, které se narodily včas. Obsahuje speciální vitamínový komplex určený k posílení imunity dětí a příznivě ovlivňuje růst a celkový vývoj dítěte.

Výhody:

 • přijatelné náklady
 • dobré složení

Nevýhody:


Doporučujeme sledovat zajímavé video o tom, jaké jsou dětské směsi a které z nich jsou nejvyšší kvality!

Kojenecká výživa pro novorozence?

Vzhledem k velkému počtu značek dětské výživy v regálech je docela obtížné vybrat si směs pro novorozence. Aby nedošlo k chybě při rozhodování, věnujte pozornost následujícím kritériím:

 1. celkové složení
 2. procento laktózy (čím méně, tím lépe)
 3. procento syrovátkového mléka
 4. funkce specifické pro značku
 5. doporučení k použití (pro kterou kategorii dětí je určena)

Důležitým kritériem jsou také náklady na produkt, protože mléčné potraviny dojdou velmi rychle a je třeba je kupovat poměrně často. Zde byste se měli dostat k nejlepšímu poměru ceny a kvality výběrem toho, která nejlepší mléčná receptura od narození je pro vaše dítě nejvhodnější a neovlivňuje příliš mnoho rodinného rozpočtu. Zároveň byste ale neměli přeplatit za značku a pohodlné balení (směsi za výhodnou cenu v kartonových obalech lze snadno skladovat v běžných skleněných nádobách s víkem).

Při výběru toho, která směs je nejlepší pro vývoj dítěte, zvažte také to, že o tom, která směs je nejvhodnější pro vývoj dítěte, rozhoduje výhradně pediatr, který poskytne důležité tipy na základě charakteristik těla dítěte. Pokud navíc směs nesedí, nepropadejte ihned panice. Přes obecný princip výroby mají všechny značky počáteční kojenecké výživy své vlastní vlastnosti, na které si musí tělo malého muže zvyknout, a to vyžaduje čas. Proto byste měli vyzkoušet vše nové velmi pečlivě a produkt zavádět postupně. Poprvé byste měli dávat minimální množství mléka a pečlivě sledovat reakci těla dítěte. Při absenci varovných signálů se část postupně zvyšuje, dokud nedojde k úplnému přechodu na nový produkt.

Odpověď na otázku, která kojenecká výživa je pro novorozence nejvhodnější, se tedy rozhoduje individuálně s přihlédnutím k mnoha kritériím a pečlivému pozorování dítěte..

Výživa pro 3 měsíce staré dítě

Děti tří měsíců, které jsou podle pediatrů kojeny, představují určitou skupinu podmíněných rizik. Právě v tomto věku se proslulá kolika objevuje nebo prohlubuje na maximum. Děti se stávají náladovými, neklidnými a život celé rodiny je „zábavný“. Babičky, otcové, matky, starší děti - všichni jsou zapojeni. Existuje však jeden trik, který pomáhá zmírnit potíže tříměsíčního umělého dítěte - věnovat velkou pozornost jeho výživě.

Jak nakrmit dítě třetího měsíce života umělým krmením?

Odpověď je jedna: upravená směs, vybraná dříve. Někteří pediatrové radí matkám, aby začali dávat ovocné nebo zeleninové pyré staromódním způsobem. A na policích obchodů jsou sklenice hotových pyré s náznakem tohoto věku. Ne, je příliš brzy. Vaše dítě zatím může zcela strávit pouze upravené směsi a vypít trochu vody. Všechno.

Kolikrát a kolik dávat směs dítěti?

Ve třetím měsíci života je frekvence krmení snížena na 6-7.

Směs se uvádí v denním objemu vypočteném podle vzorce: v / 6, kde v je hmotnost dítěte v gramech.

Za tři měsíce však dítě již vyvine režim. A v jednu denní dobu chce více jíst, v další méně. Nyní pediatři a WHO doporučují tzv. „Bezplatné“ umělé krmení, když matka vědomě nalévá směs trochu více, než je nutné, ale netrvá na tom, aby dítě láhev zcela vyprázdnilo. Může se ukázat, že při jednom krmení bude dítě sát pouze 90 gramů a ve druhém - všech 200. Je to v pořádku, hlavní věc je, že denní množství zapadá do doporučené.

Proč má umělé dítě třetího měsíce života koliku?

Děti se stávají aktivnějšími a silnějšími. Začnou dychtivě sát na bradavku, jednoduše na ni „buší“ a polykají vzduch. V důsledku toho se kolika zesiluje. Maminky musí tento bod vzít v úvahu a přijmout opatření:

 • krmit dítě pouze v náručí;
 • je nutné vyplnit bradavku směsí úplně a teprve potom ji dítěti;
 • při sání sledovat správnou polohu dítěte;
 • Vyčistěte prázdnou láhev včas.

Po krmení přísahejte strouhanku „sloupec“ po dobu 10-15 minut, pokud usnete - ležel v posteli na hlavni.

Pokud výše uvedená opatření nepomohou, můžete si koupit speciální lahve pro krmení systémem „antikolik“. Takové lahve vyrábí několik společností:

Ostatní společnosti mají antikolické láhve..

Taková zařízení jsou 2-3krát dražší než obvykle a vyžadují zvýšené úsilí o praní a opatrnost během sterilizace. Účinek je obvykle tam, ale někdy ne tak výrazný, jak bychom chtěli.

Typické chyby kojených matek dětí

 1. Nevztahujte dítě, krmte se v postýlce. Někteří se bojí být zvyklí na ruce, jiní - probudit se při přechodu z ruky do postýlky po krmení. Spojení mezi matkou a dítětem je však přerušeno, zvyšuje se riziko koliky a plivání.
 2. Změňte směs. Colic je nepříjemný jev, ale po výměně směsi je nepravděpodobné, že by prošel. Zde musíte problém komplexně vyřešit (jak je popsáno výše) a nahrazení napájení je na posledním místě v seznamu možných řešení.
 3. Začněte brzy na návnadě. Přizpůsobená směs dodává dítěti všechny potřebné komponenty pro růst a vývoj. Není tedy třeba spěchat s návnadou.

A jak jsi šel asi třetí měsíc po umělém krmení? Užili jste antikolické lahve??

Stáhněte si kontrolní seznam „Proč dítě pláče po krmení?“

Každá matka se obává, když její dítě pláče. A není tu žádná maminka, která by se svým dítětem neplakala alespoň jednou. Stáhněte si kontrolní seznam a zjistěte, proč vaše dítě po jídle pláče..

Komentář (1)

Chcete-li komentovat, musíte

Autor

Veškeré informace na webu slouží pouze pro informaci.

Chcete-li provést diagnózu a předepsat léčbu, musíte se osobně poradit s lékařem.

OGRN 1155476136804 TIN / KPP 5406597997/540601001

Stáhněte si kontrolní seznam „Proč dítě pláče po krmení?“

Každá matka se obává, když její dítě pláče. A není tu žádná maminka, která by se svým dítětem neplakala alespoň jednou. Stáhněte si kontrolní seznam a zjistěte, proč vaše dítě po jídle pláče..

Zásady ochrany osobních údajů

Správa webu viline.tv (LLC "VILINETV" OGRN 1155476136804 TIN / KPP 5406597997/540601001) respektuje a dodržuje právní předpisy Ruské federace. Při vyplňování, přenosu a uchovávání vašich důvěrných informací také respektujeme vaše právo a zachováváme důvěrnost..

Žádáme vaše osobní údaje o zpětnou vazbu s cílem poskytnout informace nebo služby, reagovat na vaše požadavky na službu podpory webu, pořádat soutěže a další propagace, provádět průzkumy za účelem zlepšení kvality služeb.

Osobní údaje jsou informace týkající se předmětu osobních údajů, tj. Potenciálního kupce. Jedná se zejména o příjmení a jméno, datum narození, kontaktní informace (telefon, e-mailovou adresu) a další údaje uvedené spolkovým zákonem ze dne 27. července 2006 č. 152-ФЗ „O osobních údajích“ (dále jen „zákon“), do kategorie osobní data.

Pokud jste zveřejnili své kontaktní informace na webu, automaticky jste souhlasili s následujícími akcemi (operacemi) s osobními údaji: shromažďování a shromažďování, ukládání, vyjasňování (aktualizace, úprava), použití, zničení, depersonalizace, převod na žádost soudu, včetně h. vůči třetím osobám, na která se vztahují opatření zajišťující ochranu osobních údajů před neoprávněným přístupem.

Uvedený souhlas je platný po dobu neurčitou od okamžiku předložení údajů a můžete jej odvolat zasláním prohlášení do správy webu s uvedením údajů uvedených v Čl. 14 zákona „o osobních údajích“.

Zrušení souhlasu se zpracováním osobních údajů lze provést zasláním příslušné objednávky jednoduchou písemnou formou na e-mailovou adresu (e-mail) [email protected]

V případě odvolání souhlasu se zpracováním našich osobních údajů se zavazujeme odstranit vaše osobní údaje nejpozději do 3 pracovních dnů.

o projektu

Projekt Viline pomáhá rodičům v rodičovství a zdravém rozvoji dětí od prvních dnů jejich života.

Užitečné video kurzy, audio klipy, zajímavé články - zde máma a táta najdou vše, co je potřeba pro vývoj, zotavení a psychologické a intelektuální vzdělávání dítěte. Stránka zveřejňuje materiály pro rodiče s dětmi do 7 let a pro nastávající matky.

Na webových stránkách jsme shromáždili odborníky, kteří se s vámi rádi podělí o tajemství výchovy dětí ve věku, kdy je položen základ pro osobní rozvoj..

Každé dítě je talentované. Hlavní věc je vytvořit podmínky od prvních dnů života dítěte pro úplné odhalení jeho přirozeného potenciálu.

Pomůžeme vám vyřešit jakékoli, i ty nejtěžší problémy, a vychovávat vaše dítě silným, zdravým a talentovaným. Snadno se připojí k jakémukoli týmu, bez psychického stresu půjde do školky, školy a sportovní sekce.

Shromáždili jsme přední odborníky v oblasti vývoje dětí, zachování a posílení imunity, vývoje a implementace rehabilitačních metod. Budou se s vámi podělit o své zkušenosti a znalosti, zodpoví otázky a budou schopni řešit jakékoli, i ty nejtěžší problémy. Pomůžeme vám rozvíjet vaše dítě silné, zdravé a talentované. Snadno se připojí k jakémukoli týmu, bez psychického stresu půjde do školky, školy, sportovní sekce.

Autoři kurzů vývoje dítěte:

Přináší váš materiál chráněný autorskými právy vašim rodičům? Je publikum portálu ViLine.tv jasně vašimi potenciálními zákazníky? Pak umístěte své kurzy na náš projekt!

My sami budeme propagovat vaše kurzy z 30% z prodeje.

Partnerství s ViLine.tv je:

 • Propagace vašich kurzů prostřednictvím e-mailové distribuce předplatitelům ViLine. Naše dopisy čtou desítky tisíc mladých matek!
 • Reklama na internetu, vstupní stránky s vysokou konverzí pro kurzy autorských práv a speciální stránky o vás;
 • Tvorba propagačních materiálů pro propagaci kurzu a autora v našem vlastním videostudiu;
 • Zvyšování autorské slávy - řekneme obrovskému publiku, proč se váš kurz vyplatí koupit.
 • Kurz prodáváme za vaše ceny a dostáváme provizi. Získáte aktivní růst tržeb a základní zisk.
 • Prodáte nám svůj kurz za výhodnou cenu. Poté vaše materiály prodáme sami a získáme 100% zisk.

Napište na [email protected], pošlete své kurzy. Podmínky ubytování jsou diskutovány individuálně s každým autorem..

Autoři článků:

Máte materiály hodné pozornosti širokého publika? Chcete psát užitečné články pro maminky a tatínky? Pošlete materiály. Umístíme je pod vaše autorství na projekt, do tematických zpravodajů a sociálních sítí.

Umístění článků na ViLine.tv je:

 • ✓ Příležitost sdílet zkušenosti a znalosti s velkým publikem;
 • ✓ Propagace vašeho webu;
 • ✓ Dobrá odměna.
 • - materiál musí být jedinečný;
 • - nezveřejňujte články SEO;
 • - Můžeme odmítnout zveřejnit materiál podle uvážení vedení projektu.

Zahájení spolupráce

 • ✓ Napište dopis na adresu [email protected] s příklady prací a / nebo odkazem na web.

Zdravé, harmonicky vyvinuté dítě je nejlepší odměnou pro ideální rodiče.

Platba a dodání

Na našem webu si můžete zakoupit produkt, který vás zajímá, jedním z platebních způsobů:

Zabezpečení plateb a důvěrnost

Při výběru tohoto způsobu platby pro objednávku na webové stránce ViLine.tv budete automaticky přesměrováni na platební formulář zpracovatelského centra PayU, kde zadáte údaje o své bankovní kartě..
Všechna data zadaná na platebním formuláři zpracovatelského centra PayU jsou plně chráněna v souladu s požadavky bezpečnostního standardu PCI DSS. Dostáváme pouze informace o vaší platbě..
E-mail bude zaslán na e-mailovou adresu, kterou jste zadali při provádění platby.
Ihned po provedení platby budete přesměrováni zpět na náš web. Informace o vaší platbě se k nám mohou dostat od 5 sekund do několika minut. Pokud podle vašeho názoru došlo ke zpoždění při zpracování objednávky, musíte kontaktovat kancelář společnosti telefonicky na čísle 8 800 500-65-37

Osobní údaje kupujícího.

Při vyplňování Žádosti na Stránce Klient poskytuje následující informace: Příjmení, Jméno, e-mailovou adresu, telefon, dodací adresu.
Prodávající používá tyto informace ke splnění svých závazků vůči zákazníkovi. Prodávající se zavazuje nezveřejňovat informace přijaté od klienta. Za porušení se nepovažuje, že Prodávající poskytuje informace agentům a třetím osobám jednajícím na základě dohody s Prodávajícím o plnění závazků vůči Klientovi.

Zveřejnění informací v souladu s přiměřenými a použitelnými požadavky zákona se nepovažuje za porušení povinností. Prodávající neodpovídá za informace poskytnuté Klientem na Stránce ve veřejné podobě.

Po zaplacení zadejte svůj „Můj účet“ a vyberte „Moje kurzy“
Zde najdete všechny produkty, které jste si zakoupili na naší webové stránce ViLine.tv
Pokud jste neobdrželi produkt do hodiny po zaplacení, napište prosím na support [email protected]

Zásady vrácení peněz

Zákazník má právo odmítnout poskytnutí placených služeb a požadovat vrácení peněz v následujících případech:

1. Za placené elektronické zboží (nahrávání webináře, semináře, školení, školení, šablon a podpůrných materiálů dostupných ke stažení). Žádost o vrácení peněz by měla být odeslána z e-mailové adresy, ze které byla objednávka odeslána, do podpůrné služby dodavatele do 7 (sedmi) dnů od data platby. Po uplynutí stanovené doby nejsou pohledávky akceptovány a peníze se nevracejí. Při předkládání žádosti o vrácení peněz je nutné předložit kopii dokladu totožnosti (cestovní pas).

2. Za seminář nebo konzultaci, které zaplatil a zúčastnil se jím. Žádost o vrácení peněz by měla být zaslána z e-mailové adresy, ze které Zákazník zaregistroval na seminář, do podpůrné služby Dodavatele do 14:00 moskevského času v den následující po dni, kdy byla služba poskytnuta. Po uplynutí stanovené doby nejsou pohledávky akceptovány a peníze se nevracejí. Při předkládání žádosti o vrácení peněz je nutné předložit kopii dokladu totožnosti (cestovní pas).

Články O Neplodnosti