Hlavní Testy

Hodnocení nejlepších šamponů pro dětské vlasy: recenze výrobců

Většina rodičů, kteří si pro své děti vybírají kosmetiku, se spoléhá na informace z reklam. Nezapomeňte, že hlavním kritériem při výběru kosmetiky je vždy její bezpečnost. V blogu „Tovariki“ přezkoumáme hodnocení nejkvalitnějších a nejlepších dětských šamponů pro vlasy podle recenzí skutečných spotřebitelů.

Na dětské výrobky byly vždy předloženy poměrně vysoké a přísné požadavky. Je to proto, že pokožka a vlasy drobků jsou velmi citlivé na chemikálie a stále se vytvářejí přirozené ochranné vlastnosti. To, co starší obvykle tolerují, může nepříznivě ovlivnit zdraví kojenců, protože to způsobí:

 • alergie
 • tvorba lupů;
 • zarudnutí kůže, svědění.

Podívejme se na nejlepší nejlepší profesionální šampony na mytí vlasů s fotografií: toto hodnocení nejkvalitnější kosmetiky pro děti je založeno na spotřebitelských recenzích.

 1. Mulsan Cosmetic je vybrán těmi, kdo vyžadují složení. Produkt je na prvním místě v seznamu neškodných kosmetických přípravků pro všechny věkové kategorie. Mezi komponenty nejsou žádné nebezpečné chemikálie, parabeny a barviva. Je třeba poznamenat, že doba dostupnosti produktu je poměrně krátká - pouhých 10 měsíců. Tato skutečnost potvrzuje, že lék je přirozený.
 2. Mustela se vyrábí výhradně z přírodních surovin, neobsahuje žádné sírany. Po postupech s vodou se kadeře změknou.
 3. Hipp je pro děti neškodný, protože je vyroben z přírodních látek a je hypoalergenní..
 4. Bubchen je celá řada kosmetických přípravků. Vše je vytvořeno z rostlinných látek s vysokým obsahem heřmánku a lípy.
 5. Johnsons Baby je ve svém segmentu poměrně populární značkou a získává důvěru matek a otců. Zboží je prakticky bez zápachu, nezpůsobuje podráždění při styku s očima, je rychle omyté a nevyvolává vznik alergií.
 6. Eared Nannies je produkt ruské výroby za dostupnou cenu. Vyznačuje se vysoce kvalitní kompozicí založenou na přírodních složkách.

Přehled a analýza výrobců dětských šamponů ukazuje, že nejspolehlivější, neškodné a levné jsou ty, které vyrábějí tuzemské společnosti.

Který z nich si vybrat

Mezi různými kosmetickými výrobky pro děti není snadné vybrat spolehlivý a užitečný produkt. Abychom to mohli udělat, musíme dokonale porozumět klasickým součástem a vědět všechno o škodlivých prvcích, které by neměly být.

Dobrý čisticí prostředek pro dítě má následující vlastnosti:

 • složení na láhvi je jasně viditelné, podrobné;
 • jemná mycí základna;
 • žádný štiplavý zápach;
 • barva je průhledná nebo se žlutým nádechem;
 • nedostatek parabenů.

Proč jsou sírany nebezpečné?

Tyto látky mají negativní vliv na citlivou pokožku dítěte a narušují přirozené procesy. Prvky mají tu vlastnost, že v buňkách těla přetrvávají bez dalšího vylučování. Harm se projevuje takto:

 • ničení struktury kadeře;
 • alergie;
 • seborrhea;
 • ztráta vlasů.

Bezpečné dětské šampony

Tento typ produktu se vyznačuje nepřítomností husté a svěží pěny. To znamená, že tekutina nepoškozuje tělo, pomáhá jemně umýt vlasy. Zpravidla se jedná o rostlinné produkty.

Gélová látka obaluje všechny vlasy a chrání je před nebezpečnými účinky na životní prostředí. Nejužitečnější produkty mají uklidňující účinek, působí jako antiseptikum. S jejich použitím vlasy porostou rychleji, zjemní a ohřejí. K výběru je třeba přistupovat co možná nejzodpovědněji a pečlivě rozebrat informace uvedené na láhvi.

Jaký dobrý dětský šampón bez sulfátů ve složení (podle recenzí)

Hustá pěna a doba skladování několik let je příležitost přemýšlet o tom, zda dítě potřebuje takovou směs koupit a jak to ovlivní. Chemikálie rychle řeší znečištění, ale jsou velmi agresivní. Síranové produkty jsou spotřebovány ekonomicky, skladovány po dlouhou dobu. Současně je ale způsobeno následující poškození:

 • chloupky jsou tenčí a vypadávají;
 • lupiny se vyvíjejí;
 • kazí obecný stav kadeří;
 • hrozí vážné onemocnění.

Parabeny jsou druhem konzervačních látek. Nejbezpečnější dětské šampony neobsahují. Prodlouží datum vypršení platnosti. Takže složka zvaná MIT může nepříznivě ovlivnit tvorbu centrálního nervového systému nebo způsobit kůru..

Nejnebezpečnější komponenty jsou:

 • laurylsulfát sodný, laurethsulfát a dedecylsulfát sodný (SLS, SLES a SDS);
 • síran amonný (ALS).

Výběr kosmetiky bez škodlivých chemických látek není příliš velký a mezi rodiči tyto produkty nejsou vždy žádané. Skutečnost je taková, že tyto vlastnosti jsou vlastní těmto výrobkům:

 • špatné pěnění;
 • krátká doba skladování;
 • rychlá spotřeba;
 • vysoká cena.

Jaký je nejlepší dětský šampon: nejdůležitější vlastnosti a fotografie

 1. Natura Siberica. Výrobky vyvinuté ruskou společností. Nesuší pokožku, urychlují růst vlasů a mají změkčující účinek. Složení obsahuje extrakt kořene lékořice.
 2. Kinder. Obsahuje panthenol, při styku s očima se nepřiskřípne.
 3. Mami Baby. Zjemňuje pokožku, jemně čistí, umožňuje snadné česání.

Na lupiny

Peeling pokožky hlavy ukazuje výskyt plísňové infekce - seborrhea. Důvody vývoje mohou být následující:

 • hormonální změny;
 • stres;
 • avitaminóza;
 • nadbytek cukru v těle.

K odstranění nemoci je nutný integrovaný přístup. Při léčbě musíte nejprve odstranit kořenovou příčinu, zajistit plnohodnotnou péči o vlasy pomocí speciálních prostředků:

 1. Bubchen. Doporučeno pro děti a pomáhá odstranit lupiny co nejdříve..
 2. "Nizoral" je vhodný pro jakýkoli věk, nevyvolává negativní reakce těla.
 3. "Sebozol" je bezpečný pro zdraví, vždy poskytuje efektivní výsledek.
 4. Ketokonazol je koncentrát, který musí být používán s přísným dodržováním pokynů..

Šampon pro seboroické krusty

Někdy se na hlavě dětí objevují žluté vločky, podobné lupinám - je to důsledek příliš aktivní práce mazových žláz, používání nevhodných hygienických prostředků. Takové krusty mohou způsobit drobky hodně úzkosti, protože způsobují svědění a vedou ke vzniku hnisání. Tento problém může efektivně vyřešit řada produktů:

 1. "Mustela." Je vyvíjen na základě rostlinných prvků, dobře zvlhčuje a eliminuje nemoc.
 2. Babe je ideální pro suchou pokožku, považovanou za uzdravení.

Hypoalergenní šampony


Hlavními iniciátory alergických reakcí jsou sírany, barviva, konzervační látky, parabeny, příchutě, které jsou součástí hygienické kosmetiky. Mezi komponenty bezpečného produktu zpravidla patří rostlinné oleje, výtažky, bílkoviny. Toto je považováno za produkt domácí značky „Naše matka“.

Žádné slzy

Pro mnoho dětí je mytí vlasů tragédií. Většina z nich se všemi prostředky snaží vyhýbat se nenávistnému postupu, plakat, uspořádat vztek. Toto chování je často způsobeno pálením očí po získání pěny nebo mýdlové vody. Problém je vyřešen velmi jednoduše - stačí vyzvednout produkt neobsahující síran. Neměla by také zahrnovat agresivní povrchově aktivní látky, které aktivně kombinují nejmenší částice tuku a způsobují nepříjemné nebo dokonce bolestivé pocity..

Odpovědní výrobci jako Natura Siberica, kteří se zajímají o kvalitu, přidávají šetrné povrchově aktivní látky - glukosidy a betainy.

Dětský šampon pro parazity

Jsou chvíle, kdy se vši objevují v drobcích vlasů. Chcete-li je odstranit, musíte použít speciální nástroje. Je lepší je koupit v lékárně. Dobrý nákup nezpůsobí podráždění, alergie, problém rychle vyřeší. Mezi nejoblíbenější patří:

 1. Veda. Na základě permethrinu. Přestože je součást považována za zastaralou, účinně plní svou práci a rychle vylučuje nežádoucí hosty..
 2. "Paranit." Hlavním pravidlem výrobce je bezpečnost. Proto je produkt docela vhodný pro děti. Léčivou látkou je minerální olej. V tomto případě se paraziti nezabijí. Dostanou se do filmu, ve kterém nemohou dýchat a pohybovat se. Po vyčesání hřebenem útok zmizí.
 3. "Higia." Rychle ničí hnusy i vši samy. Po aplikaci je třeba držet půl hodiny, opláchnout a potom odstranit škůdce hřebenem. Během procedury může dojít k pálení a svědění..

Jak si vyrobit dětský šampon

Mnoho matek a otců po prostudování etiket produktů kosmetického průmyslu dospělo k závěru, že je bezpečnější vyrobit tekutinu na mytí rukou. Můžete si tedy být jisti, že se do ní dostanou pouze přírodní komponenty. Chcete-li to provést, použijte:

Existuje mnoho receptů. Při výběru vhodného typu by se mělo přihlédnout k věkovým charakteristikám dítěte.

Výroba šamponu z dětského mýdla

Tento hygienický výrobek byl vždy považován za nejbezpečnější. Že je často základem domácí kosmetiky. Výrobní postup je velmi jednoduchý a zahrnuje následující kroky:

 • třít mýdlovou tyčinku;
 • připravit bylinné odvar heřmánku, lípy nebo kopřivy;
 • míchejte teplou tekutinu a drobky;
 • přidejte éterické oleje podle vaší chuti.

Vařený nemůžete skladovat dlouho.

Přírodní

Užitečný pro vlasovou linii a docela oblíbený mezi milovníky přírodních látek je možnost žloutku s přídavkem ovesných vloček. Jako doplněk se používá levandulový olej. Má příznivý uklidňující účinek, poskytuje klidný a zdravý spánek..

Recept se také doporučuje doplnit bazalkou, šalvějem, výtažkem z kořene petržele, rozmarýnem.

Hotový produkt by měl být skladován v chladničce po dobu jednoho týdne..

Seznam nejlepších šamponů pro děti

Ne.TitulHodnoceníCena (str.)
1."Eared chůvy" s heřmánkem4/5103
2.JOHNSON´s BABY4/5168
3.LITTLE SIBERICA „Bez slz“4,5 / 5259
4.Bubchen4,5 / 5193
5.WELEDA4/5483
6.Mustela bebe4,7 / 5596
7.Weleda Baby s měsíčkem4,7 / 5650
8.Péče o mámu (organická)5/5560
9."Naše matka"4/593

Jedná se o kvalitní výrobky od spolehlivých výrobců..

"Eared chůvy" s heřmánkem


Rozpočtový produkt domácí produkce, který je doporučován pro použití dermatology. Oči dítěte nejsou při koupání podrážděné, takže je lze použít i na citlivou pokožku..

kladyMinusy
✔ Nízké náklady.✔ Je pozorována suchá pokožka.
✔ Nedostatek parabenů, příchutí, síranů.
OŽádné podráždění.
✔ Nákladově efektivní.

JOHNSON´s BABY


Známý pro svůj jemný vzorec. Liší se univerzálností použití: je určen jak pro hlavu, tak pro tělo. Může se také přidat do lázně, aby se získalo malé množství vzdušné pěny. K dispozici ve 30 ml lahvích s praktickým dávkovačem. Jeden může trvat několik měsíců..

Výhodynevýhody
✔ Univerzální nástroj.✔ Zaschne pokožku.
✔ Okamžité pěnění.
✔ Nedostatek nebezpečných součástí.
✔ Bylinná vůně.

LITTLE SIBERICA „Bez slz“


Domácí šampon lze použít pro hygienu dětí starších než 1 rok. Kompozice obsahuje přírodní výtažky lékořice a aloe, které vyživují a hydratují pokožku. Produkt se rychle omyje a pomalu spotřebuje, je k dispozici v balení po 250 ml.

kladyMinusy
✔ Optimální sada komponent.✔ Tvrdé česání.
✔ Rychlé čištění.✔ Není k dispozici ve všech obchodech..
✔ Pohodlná láhev.✔ Může způsobit alergie.
✔ Cenově výhodný dávkovač.

Bubchen


Vysoce kvalitní německý značkový produkt. Vhodné pro kojence jakéhokoli věku od prvních dnů života. Bezpečnost je potvrzena velkým počtem kvalifikovaných studií a dostupností certifikátů. Hypoalergenní receptura se doporučuje všem bez výjimky, je postavena na základě extraktu heřmánku, který také poskytuje příjemnou vůni.

Výhodynevýhody
✔ Povoleno pro novorozence.OtNeobjeveno.
✔ Jemně čistí.
✔ Při aplikaci se vytvoří lehká pěna.
✔ Měkké česání.
ReaVytvořeno na základě přírodních látek.

WELEDA


Šamponový gel. Jméno již hovoří o univerzálnosti prostředků, které vám umožňují plně vykoupit dítě. Lze ji však použít pouze pro děti od tří let. Přípravek Veleda doporučuje dermatolog, pomáhá při léčbě ekzému. Produkt má jemnou vůni obohacenou o oleje a je k dispozici ve 200 ml lahvích..

kladyMinusy
✔ Pouze přírodní přísady.✔ Vysoké náklady.
Nutrition výživa vlasů.
✔ Zvlhčování.
✔ Nenápadný zápach.
✔ nevyvolává slzy.

Mustela bebe


Poskytuje snadné česání, nedává dítě plakat a je vhodné k plavání. Lze použít i pro kojence.

Výhodynevýhody
✔ Měkké čištění.✔ Předražená malá láhev.
✔ Lehká vůně ovoce a bylin.
✔ nevyvolává alergie.
✔ Testy prošly pod dohledem pediatrických lékařů.

Weleda Baby s měsíčkem


Šamponový gel pro šetrné koupání celého těla. Role konzervačních látek se přeměňuje na éterické oleje. Extrakty bylin přispívají k odstranění zánětlivých procesů.

kladyMinusy
✔ Žádné chemické nebo syntetické látky.✔ Vysoké náklady.
✔ Nedráždí oči.

Péče o mámu (organická)


Přípravek dobře pěňuje a rychle opláchne, i když neobsahuje síran. Nedráždí sliznice. Hlavní složky: heřmánek, levandule, měsíček.

Výhodynevýhody
✔ Doporučeno pro novorozence.OtNeobjeveno.
ArVelký obal.
✔ Poskytuje snadné česání.

"Naše matka"


Má zpevňující a výživný účinek na pokožku a vlasy, je relativně levný.

kladyMinusy
✔ Nezpůsobuje svědění, zarudnutí.OtNeobjeveno.
✔ Hypoalergenní složení.
✔ Úplný nedostatek barviv.

Nyní víte, jaký je dobrý dětský šampon bez složení síranů ve složení as pozitivním hodnocením. Podívejte se na další užitečné produkty pro péči o děti v katalogu „Zboží“.

Seznam nejlepších dětských šamponů bez síranů a parabenů: přírodní složení a bezpečnost

Každý ví, že různé druhy „chemie“ obsažené v kosmetických prostředcích jsou navrženy tak, aby zlepšily řadu vlastností nebo prodloužily dobu skladování. Zdraví může negativně ovlivnit velké množství škodlivých složek. Dětský kosmetický průmysl neunikl „chemickým“ inovacím. Nejčastěji se zde vyskytují parabeny a sírany. Podrobně se podíváme na toto důležité téma a uvážíme vysoce kvalitní přírodní šampony bez přírodních sulfátů - mohou být použity pro kojence.

Výrobci dětských šamponů také ve svých produktech používají škodlivé chemikálie

Co jsou sírany a parabeny??

Na základě přítomnosti husté pěny v šamponu můžeme dojít k závěru, že v ní jsou přítomny sírany. Jejich cílem je čištění vlasů.

Ve skutečnosti jsou sírany soli kyseliny sírové. Snadno se vypořádají s čištěním různých typů znečištění. Ve větší míře jsou tyto látky přítomny v následujících produktech:

Stanovení jejich dostupnosti je velmi jednoduché. K dispozici jsou následující typy solí:

 • natriumlaurylsulfát nebo SLS - v ruštině bude laurylsulfát sodný;
 • natriumlaurethulfát nebo SLES - přeloženo jako laureth sulfát sodný;
 • disodecylsulfát sodný nebo SDS - dodecylsulfát sodný;
 • amoniumurylsulfát nebo ALS - známý jako síran amonný.

Parabeny

Parabeny se velmi často používají při výrobě kosmetických prostředků, protože jsou odpovědné za dlouhou životnost výrobku. Díky jejich „práci“ se plísně a mikroby nemohou reprodukovat..

Jsou zapotřebí konzervační látky? Jsou nezbytné pouze proto, že extrémně krátká doba použitelnosti nevyhovuje prodejcům ani kupujícím. Nikdo nepotřebuje produkt, který se může zhoršovat za dva až tři dny. Nepřecházejte na recepty babičky, protože v prodeji jsou slušné produkty.

SLS a SLES

Podskupiny síranů (SLS a SLES) mají extrémně negativní vliv na citlivou pokožku dětí, což platí pro pokožku obličeje, hlavy a celého těla. Metabolické procesy jsou narušeny a některé sírany se ukládají a hromadí v buňkách těla.

Co je škodlivé pro sírany na vlasy? Uvádíme jejich negativní dopad:

 • porušení struktury vlasů;
 • vlasy jsou tenčí;
 • alergie je možná;
 • vývoj lupů (doporučujeme přečíst: jak se s lupinami zachází u dítěte?);
 • můžete úplně ztratit vlasy.
Problémy s vlasy nejsou pro dospělé jedinečné, mohou se objevit iu malých dětí

Bylo by humánní a rozumné úplně opustit laurylsulfáty nebo alespoň minimalizovat počet produktů s těmito škodlivými látkami u vás doma. Můžete je nahradit bezsulfátovými možnostmi..

Vědci z Velké Británie jako první viděli, že parabeny jsou velmi nebezpečné. Tyto látky našli v analýze nádorů prsu. Nebudeme skrývat skutečnost, že následné studie v této oblasti nepotvrdily nebezpečí výskytu rakovinných nádorů při používání kosmetických prostředků, v jejichž složkách jsou parabeny v množství menším než 0,8%. Proto stojí za to zacházet s těmito prvky opatrně, ale není možné uvést jejich nadměrné zdravotní riziko.

Neškodné šampony

Dětský šampon, který neuspokojuje ruce a oči hustou mýdlovou pěnou, by měl přinést radost těm, kteří jsou s ohledem na pokožku dítěte co nejjemnější. Mezi další ingredience ve složení dětského šamponu najdete výtažky, které mají rostlinnou základnu, byliny a mikro a makro prvky. Všechny jsou neškodné a šetrné k životnímu prostředí..

Kvalitní šampony jsou připravovány na bázi bylinných výtažků a éterických olejů

Přírodní šampony mají řadu nesporných výhod:

 1. jemné a spolehlivé opláštění vlasů, které je chrání před škodlivými vnějšími faktory;
 2. šampony, které neobsahují sírany a parabeny ve složkách, jemně zklidňují citlivou pokožku a zároveň jsou antiseptiky;
 3. chloupky začnou růst intenzivněji, stanou se měkkými a učenlivými.

Seznam šamponů pro děti bez síranů a parabenů

Poté, co jsme viděli, jak parabeny a sírany mohou být škodlivé, vyslechli jsme různé úhly pohledu na míru jejich nebezpečí a také prozkoumali výhody, které šampóny bez obsahu laurylsulfátů mají, se podíváme na příklady. Jaký šampon bude pro dítě nejlepší? K vaší pozornosti vám budou nabídnuty nejnebezpečnější a nejpřirozenější šampony pro děti, které nemají mezi svými komponenty škodlivé látky. Většina z nich byla účastníky programu „Zkušební nákup“. Takže nejlepší zástupci kosmetického průmyslu pro děti.

Kosmetika Mulsan

„Kosmetika pro ty, kteří čtou kompozici“ - to je filozofie společnosti. Mulsan je absolutním lídrem v oblasti bezpečné kosmetiky pro dospělé i děti. Mnohokrát doporučují známí dětští lékaři a specialisté v oblasti přírodní kosmetiky. Bezpečné pro děti jakéhokoli věku. Ve srovnání s jinými výrobci má nejkratší trvanlivost (10 měsíců), což svědčí o absenci jakékoli chemie.

Tento produkt nelze zakoupit v supermarketu nebo lékárně. Vzhledem k omezené skladovatelnosti prodává společnost pouze oficiální internetový obchod. Mulsan Cosmetic Gets Nejlépe hodnocené, doporučené.

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 399 rublů.

Baby teva

Tato značka profesionální kosmetiky je mezi rodiči velmi oblíbená. Vlasy vašeho dítěte budou v bezpečí, protože v šamponu najdete pouze přírodní ingredience: hroznový olej, ylang-ylang a levandule. Baby Teva dětský šampon jemně a jemně zvlhčuje pokožku hlavy a vyživuje vlasy užitečnými vitamíny.

Objem produktu: 250 ml.
Cena: 1300 rublů.

Wakodo

Světelná expozice nepoškozuje pokožku a nepoškozuje ji. Složení přípravku je tak neškodné, že se doporučuje používat pro děti od prvního dne života. Zde nenajdete žádné sírany, žádné parabeny, žádná barviva, žádné příchutě. Všechno je založeno na přírodních zdrojích, což znamená, že je to bezpečné. Dětské vlasy jsou měkké a hedvábné.

Objem produktu: 450 ml.
Cena: 1500 rublů.

A-derma primalba

Hlavní výhoda dětského šamponu v jeho uklidňujícím účinku a účinku bez slz. Mléčné krupice, které se často vyskytují u malých dětí, vymizí velmi rychle, pokud tímto produktem pravidelně umýváte hlavu (doporučujeme si přečíst: jak odstranit krusty na dětské hlavě?). Tento profesionální produkt obsahuje ricinový olej, jehož cílem je stimulace růstu vlasů a jejich nasycení živinami.

Objem produktu: 250 ml.
Cena: 1000 rublů.

Péče o mámu

Tento profesionální produkt je založen na bezsíranovém a hypoalergenním složení. Jemné ingredience usnadňují použití pro jemné vlasy vašich dětí a nebojí se, že se objeví alergie. Složky jsou vybírány tak, že můžete produkt používat každý den. Mezi komponenty dětského šamponu najdete výtažky z oliv, aloe vera a pšeničných klíčků. Vlasy vašeho maličkého budou pod spolehlivou kontrolou a ochranou..

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 600 rublů.

Mustela

Ekologický produkt bez obsahu síranů určený speciálně pro děti. Předtím, než se dostal do regálů obchodů a lékáren, byl produkt důkladně testován dermatology, kteří ukončili jeho bezpečnost i pro novorozence. Citlivá epiderma nebude vystavena „chemickým“ útokům, protože všechny ingredience mají přírodní, a tedy bezpečný základ.

Absence agresivních přísad a konzervačních látek činí tento profesionální nástroj zcela neškodným. Snadné česání a příjemná pružnost - tyto výsledky jsou garantovány výrobcem.

Objem produktu: 150 ml.
Cena: 600 rublů.

Natura House Baby Cucciolo

Snadné čištění a pocit citlivosti a jemnosti - to je velmi důležité pro jemnou dětskou pokožku. Šampon bez obsahu síranů se skládá hlavně z rostlinných a přírodních ingrediencí, mezi něž patří hedvábné proteiny a olej z pšeničných klíčků. Díky aktivním složkám se zvyšuje růst vlasů a jejich síla je velmi patrná. Úroveň PH - neutrální.

Při mytí hlavy vašeho dítěte tímto léčivým přípravkem se nemusíte bát možného podráždění pokožky hlavy a očí. Jemný výběr přísad nepoškodí citlivé oči a nezpůsobí slzy. Pouze pohodlí a příjemné pocity a žádné zarudlé oči!

Objem produktu: 150 ml.
Cena: 450 rublů.

Čerstvě narozené děti si mohou tento nádherný přírodní šampon vyzkoušet samy o sobě, ale není to kontraindikováno pro starší děti a dospělé. Jsem rád, že v ní nejsou parabeny, sírany, barviva, silikon a parafiny. Díky takové hypoalergenní složení dětského šamponu je přípravek zcela neškodný a bezpečný. Očištění prvních dětských chloupků je doprovázeno hydratačním účinkem, pečlivou a pečlivou péčí.

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 120 rublů.

Bubchen

Bubchen lék je založen na bylinných přísadách. Přírodní složky zahrnují květy heřmánku a lípy. Pravidelným používáním tohoto nástroje je možné dosáhnout viditelných výsledků: absence dříve existujícího podráždění pokožky hlavy, suchost. Vlasy se stanou zářivými a lesklými. Panthenol, který je součástí kompozice, je zaměřen na rychlejší hojení existujících ran. Rychlejší regenerace a žádné podráždění zaručeny.

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 180 rublů.

Bubchen novorozence

Plně hypoalergenní, rostlinný šampon. Mezi komponenty produktu patří lístky meduňky, květy lípy a měsíček. Použití produktu je možné od prvních dnů života. Přírodní dětský šampon nezasekne vaše oči, což znamená, že drobky schválí takový jemný produkt. Uklidňující složky přispívají k snadnějšímu usínání, takže se zvláště doporučuje umýt hlavu před spaním. Cena produktu je docela přijatelná a objem je docela působivý. To je dobrá volba, bude to dostupné pro všechny rodiče..

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 160 rublů.

Sanosan

Složení produktu je zcela neškodné, což znamená, že jemná pokožka dítěte nedostane podráždění a záněty. Lehké jemné čištění kombinované s jemnou péčí o celý povrch hlavy. Složky produktu jsou rostlinné složky. Bezpečnost prokázaly opakované testy dermatologů a lékařů.

Objem produktu: 500 ml.
Cena: 400 rublů.

Johnsons Baby „Z vrcholu hlavy po paty“

Výrobce se specializuje na koupelové výrobky. Dětská šamponová pěna této společnosti má jemnou pěnu a příjemnou vůni. Produkt se snadno omyje a nepřítomnost alergických složek zabrání problémům s praním. Oči, ústa - to vše je v naprosté bezpečí. Jakmile tam bude, nástroj nezpůsobí žádnou škodu. Díky tomu uvidíte jemné vlasy, které jsou také dokonale vyčesány..

Objem: 300 a 500 ml.
Cena za 500 ml: 220 rublů.

Pár domácích šamponů pro děti bez parabenů

Eared Nannies

Big Eared Nanny sestává hlavně z přírodních složek, ale obsahuje sírany, které poskytují hojnou pěnu. Jednou z rostlinných složek produktu je heřmánkový extrakt, který má protizánětlivý účinek. Riziko alergií v tomto nástroji je minimalizováno. Podráždění sliznic očí také nebude. Denní použití možné.

Objem produktu: 200 ml.
Cena: 120 rublů.

naše matka

Produkt vytvořený speciálně pro děti vyřeší problém zarudnutí, nadměrného zasychání kůže a zánětlivých procesů. Dětský šampon obsahuje přírodní výtažky z bylin - provázek, měsíček, heřmánek a panthenol. V důsledku aplikace se vlasy vašeho dítěte stanou poslušnými a hedvábnými. Snadné česání a přirozený lesk jsou dobrá očekávání, že? Jedinou negativní je přítomnost SLS.

Objem produktu: 150 ml.
Cena: 150 rub.

Rada

 1. Přečtěte si složení. Každé balení produktu musí obsahovat komplexní a spolehlivé informace o jednotlivých složkách. V zásadě první jsou ingredience, které jsou v produktu nejvíce, a nakonec ty, které jsou obsaženy v malém množství. Mějte na paměti, že všechny komponenty musí být organické. Například hydratační šampony „Dárky přírody“ obsahují velké množství éterických a rostlinných olejů.
 2. Každý šampon obsahuje mycí základnu. Nejlepší volbou jsou měkké povrchově aktivní látky, jmenovitě glukosidy a betainy. Musí být uvedeny ve složení. Produkt může obsahovat protizánětlivé složky nebo jiné „pomocníky“, jako jsou vitamíny a bylinné extrakty. Povrchově aktivní látky jsou povrchově aktivní látky. Jsou v jakémkoli detergentu, ale je důležité, aby byly měkké a ne agresivní. Pěna z těchto složek je malá, ale prací účinek je vynikající.
 3. Ujistěte se, že mezi přísadami nejsou laureth sulfát sodný, dodecylsulfát sodný (SDS), laurylsulfát sodný (SLS), oxid titaničitý (oxid titaničitý, oxid titaničitý, oxid titaničitý, potravinářská barva E171). PEG-80 a PEG-150.
 4. Přírodní kosmetika má tendenci se rozdělit do samostatných vrstev, proto se doporučuje láhev před použitím protřepat.
 5. Při nákupu organického šamponu zkontrolujte jeho vůni a barvu. Nemělo by to být nic tvrdého nebo výslovně chemického. Parfémy a barviva nemají místo v přírodních prostředcích. Bylinná kosmetika je snadno rozpoznatelná příjemnou vůní bylin.
 6. Barviva by neměla být, díky čemuž bude mít barva produktu přirozené přírodní odstíny.

Buďte zodpovědní rodiče! Přístup k výběru šamponů pro novorozence s maximální pozorností! Seznam produktů bez „chemie“, který jsme představili v tomto článku, vám pomůže. Jsou zařazeny do žebříčku nejlepší kosmetiky pro děti. Který z nich bude pro dítě nejlepší, se rozhodnete.

Dětské šampony pro dospělé

Mohou si dospělí umýt vlasy šampónem? Proč si neumýt vlasy vlasovým šamponem?

Šampony z kategorie masového trhu se obvykle vyhlašují na přítomnost laurylsulfátu sodného (SLS), parabenů, DMDM ​​hydantoinu a dalších škodlivých látek. Alternativně vám odborníci doporučují používat výrobky pro profesionální péči, které obsahují měkké komponenty. Výrobky bez SLS jsou však velmi drahé. A pak se mi v hlavě objeví myšlenka. Proč si nemyjte vlasy šampónem? Bezpečné složení, rozumná cena.

Proč si umýt vlasy dětským šamponem nejen pro děti, ale i pro dospělé?

Výrobky pro děti způsobují maximální důvěru. Před obdržením osvědčení o kvalitě je kosmetický přípravek důkladně testován, včetně hypoalergenního testu. Koneckonců maminka umyje hlavu svého dítěte od prvních dnů života.

Dětský šampon obsahuje všechny potřebné látky, které čistí pokožku hlavy a péči o vlasy.

 • Betainy, glukosidy (báze měkkého mýdla, při aplikaci tvoří pěnový materiál);
 • Povrchově aktivní látky - POVRCHY (čistí hlavu a vlasy od nečistot, přebytečného podkožního tuku);
 • Glyceryl oleát (udržuje optimální hladinu vlhkosti);
 • Vitamínové doplňky, výtažky.

Hladina PH je neutrální a udržuje se kolem 4,5-5,5. Například konvenční výrobky na velkém trhu mají příliš alkalické prostředí: úroveň PH 7,5–9. Při častém využívání těchto prostředků se kadeře vysychají a lámají. Dětský šampon působí jemně a střídmě na vlasy dospělých.

Kdo je vhodný pro dětské šampony?

Pro některé dospělé bude jasná láhev s roztomilými obrázky neméně užitečnou akvizicí než profesionální produkt pro péči o vlasy.

 1. Citlivá pokožka hlavy. Dětské šampony jsou hypoalergenní. Obvykle neobsahují dráždivé složky: parabeny, silikony, příchutě, barviva, konzervační látky, vonné látky. Navíc lidé s citlivou pokožkou nejsou pro výrobky s vysokým pH vhodné..
 2. Těhotenství, kojení. Do oběhového systému mohou pronikat škodlivé látky obsažené v běžných levných šamponech. Tělo dospělého je zvyklé na boj proti toxinům a karcinogenům, což o dítěti nelze říci. Pro těhotné ženy a kojící matky je proto lepší riskovat a umýt si vlasy kosmetickým přípravkem pro děti.
 3. Suché a řídké vlasy. Takové kadeře obvykle nemají dostatek vlhkosti. Dětský šampon tento problém řeší. Absence agresivních složek ve složení vám umožňuje chránit křehkou strukturu suchých vlasů.
 4. Kadeře náchylné k zmatení. Nástroj pro děti, stejně jako žádný jiný, zjemňuje a poslušně vlasy. Snadné česání zaručeno.

Kdo by měl lépe umýt vlasy běžným produktem pro dospělé?

Baby šampon není všelék. V žádném případě to nepoškodí tělo, jen někdy může být jeho použití zbytečné.

 1. Mastná pokožka hlavy. Dětský šampon je příliš měkký, lehce pěnivý, takže se nedokáže vyrovnat se spoustou mastnoty na vlasech.
 2. Časté používání gelu, pěny, laku a jiných fixačních prostředků Důvod pro zbytečnost dětského šamponu je stejný jako v předchozím odstavci..
 3. Husté vlasy. Podívejte se na děti. Obvykle mají tenké, téměř načechrané vlasy. Dětský lék je navržen speciálně pro malé množství vlasů. Chcete-li umýt dlouhé silné kadeře, musíte nalít půl láhve na hlavu. Není ekonomický.

Šampon pro děti není lék. To vás nezachrání před takovými problémy, jako jsou lupiny, vypadávání vlasů, křehké špičky po uklidnění nebo barvení. To je jen způsob, jak jemně čistit kadeře a vlasovou pokožku.

Jak vybrat kvalitní produkt?

Vždy věnujte pozornost složení. Dokonce i dětská produktová řada může obsahovat součást jako SLS. To platí zejména pro levné značky..

Kritéria pro dobrý dětský šampon
 1. Žádný štiplavý zápach. Pokud produkt voní sladce jako jahody nebo broskve, byla do jeho složení přidána umělá příchuť. Normální šampon mírně voní mýdlem, v extrémních případech - byliny a květiny (například heřmánek).
 2. Mírně pěnivý. Velká pěna ve formě bílého víčka naznačuje přítomnost laurylsulfátu nebo jiné levné a škodlivé mýdlové báze.
 3. Krátké složení. Čím méně složek, tím lépe. Přítomnost heřmánku nebo výtažku z lípy, aloe šťávy je povolena. Tyto rostliny jsou hypoalergenní, zjemňují vlasy a pokožku hlavy.
Příklady značek kvalitních dětských šamponů
 • JohnsonsBaby;
 • Bubchen;
 • Máma a měsíc;
 • Ušlechtilé chůvy;
 • Hipp;
 • Schauma (dětská linka).

Ještě jednou zvážte klady a zápory a udělejte správné rozhodnutí, zda si umyjte vlasy dětským šamponem. Pamatujte, že ve své činnosti není podobný lékům a profesionálním prostředkům..

Nejlepší dětské šampony

Otázka, jak si mýt dítě, je docela důležitá. Je známo, že vlasy dětí jsou mnohem lehčí, něžnější než vlasy dospělých, jejich struktura se dosud nevytvořila, protože tenká epiderma dětí slabě plní své funkce. Dětské šampony mají speciální složení, které změkčuje tvrdou vodu, pH je neutrální a obsah vitamínů, rostlinných olejů, minerálů je vysoký. Téměř všechny produkty jsou bezpečné, zmírňují podráždění, regulují sekreci kůže, vyživují vlasové folikuly. Hodnocení 2019 považuje pouze to nejlepší šampony na trhu.

Který dětský šampon je lepší zvolit

Mezi známými výrobci vynikají zahraniční i naše společnosti. Výrobky reklamovaných společností jsou vysoce kvalitní, splňují bezpečnostní normy a mají osvědčení o shodě. Bylo zjištěno, že uživatelé dávají přednost nejen dobře známým výrobkům, ale také produktům od málo známých značek, které jsou cenově dostupnější. Značky z různých zemí se berou v úvahu, liší se cenou, kvalitou a samozřejmě popularitou:

 • Krya-krya - společnost z Bulharska, založená v roce 2010. Zabývá se výrobou dětské kosmetiky pro péči o tělo, výrobou zubních past, opalovacích krémů.
 • Mustela - tato francouzská farmaceutická společnost vyrábí od roku 1959 kosmetiku pro každodenní péči o jemnou dětskou pokožku. Dodává své výrobky výhradně do lékáren a specializovaných obchodů..
 • NaturaSiberica - tuto značku najdete také v lékárnách. Produkuje přírodní kosmetiku z bylin Sibiře na Dálném východě.
 • Johnson's Baby je nejstarší značkou na světě. Objevený v roce 1893 v Americe, je velmi úspěšný..
 • Uriage Bebe je další francouzská společnost, která vyrábí dětské šampony. Umístí své prostředky jako léčivé.
 • Weleda je švýcarská značka založená v roce 1920. Vyrábí výhradně přírodní kosmetiku a antroposofickou medicínu.
 • AQA baby je ruská značka, která vytváří produkty pro péči o vlasy výhradně na artéské vodě.
 • Sanosan je společnost z Německa. Produkuje produkty pro citlivou a problematickou pleť, používá pouze přírodní složky.
 • La Cree - kosmetika z ruské farmaceutické společnosti Vertex. Liší se kvalitou, dostupností.

Hodnocení dětského šamponu

Hodnocení bylo sestaveno na základě názorů spotřebitelů, bylo provedeno testování a odborné posudky. Složení každého produktu, vlastnosti, složky byly pečlivě studovány a byly vybrány pouze ty nejlepší šampony z uvedených. Kandidáti byli rovněž vybráni podle následujících kritérií:

Uživatelé zkoumali konzistenci a jak dobře pěna agenta je pro mnohé důležité, aby šampon snadno opláchl. Podle většiny by neměl „sevřít“ oči a namísto zábavné hry proměnit koupání v nepříjemnou proceduru.

16 nejlepších šamponů pro děti

Aktualizováno: 07.03.2020
Není žádným tajemstvím, že šampony, které používáme, často neobsahují ty nejužitečnější ingredience a někdy dokonce škodlivé a nebezpečné. Vlasy dospělého jsou však silné a silné, snadno snášejí vliv agresivních chemických prvků. Naopak vlasy dětí jsou naopak velmi tenké a slabé, takže je lepší je umýt speciálními dětskými šampony. Obvykle neobsahují v přípravku příliš nebezpečné složky, jsou hypoalergenní a přispívají k aktivaci růstu vlasů..

Při výběru se může zdát, že dětské šampony se od sebe příliš neliší, protože téměř všechny z nich jsou nyní k dispozici se vzorcem „bez slz“, s ovocnými příchutěmi a barevnými vzory, které přitahují dítě. Ale tato kategorie zboží má své vlastní vlastnosti. Za prvé, dětské šampony lze rozdělit podle věku, ve kterém je lze použít. Tuto praxi rozdělení na věková omezení používají hlavně zahraniční výrobci, ale domácí značky tento přístup postupně zavádějí:

Přestože jsou fondy ze všech tří kategorií velmi podobné, přesto mezi nimi existují rozdíly, protože jak děti stárnou, mění se struktura vlasů i citlivost vlasové pokožky.

Kromě věkové známky byste měli věnovat pozornost i dalším faktorům:

 • Struktura. Vlasy dítěte jsou stále příliš měkké a slabé, takže přítomnost škodlivých chemických sloučenin, jako jsou sírany, parabeny a barviva, je velmi nežádoucí.
 • Obal. Přítomnost dávkovače nebo vhodného tvaru láhve způsobí, že šamponování bude pro matku pohodlnější.
 • Vůně. Nálada dítěte během koupání však bude záviset na vůni. Je však třeba si uvědomit, že jakýkoli zápach, dokonce i rostlinného původu, může vyvolat alergickou reakci.
 • Konzistence. Čím silnější je kapalina v láhvi, tím nižší je spotřeba produktu a čím déle bude možné použít jednu láhev.
 • Vzorec „bez slz“. Téměř všechny dětské šampony jsou nyní k dispozici s tímto vzorcem, to by mělo být uvedeno na etiketě.

Představujeme hodnocení šamponů pro děti do roku 2020. 16 nejlepších nástrojů vybraných našimi odbornými recenzenty a hodnocení uživatelů..

Hodnocení (2020)Ceny, ₽Země
Nejlepší šampony pro děti od narození
1. Mustela Penkaod 850₽Francie
2. Bubchen s heřmánkovým extraktem a pšeničnými bílkovinamiod 200₽Německo
3. Mustela měkká pro dětské vlasyod 550₽Francie
4. BabyLineod 300₽Německo
5. Sanosan Babyod 200₽Německo
6. Johnson's Baby Od hlavy až k patámod 180₽Itálie
Nejlepší šampony pro děti od roku
1. Mustela pro děti všech věkových skupinod 550₽Francie
2. Weleda s měsíčkem na vlasy a tělood 600₽Německo
3. EO Laboratorie 1+od 150₽Rusko
4. Johnson's Baby Heřmánek (s dávkovačem)od 240₽Čína
5. Moje slunce Juicy mandarinod 50₽Rusko
Nejlepší šampony pro děti od 3 let
1. Weleda na vlasy a tělo "Orange"od 400₽Švýcarsko
2. Revlon Equave Kids 2 v 1od 600₽Španělsko
3. Estel Little Me Easy Combingod 300₽Rusko
4. Bubchen "Princess Rosalea"od 170₽Německo
5. La Cree pro suchou a citlivou pokožku hlavyod 200₽Rusko

Nejlepší šampony pro děti od narození

Šampon pro novorozence by měl být zcela bezpečný, protože pro dítě je to nejzranitelnější věk. Balíček musí vždy obsahovat značku 0+. Kompozice by neměla obsahovat barviva, příchutě, sírany atd., Dokonce i rostlinné složky jsou nežádoucí, protože jsou to výtažky a éterické oleje, které mohou vyvolat alergickou reakci.

6 Johnson's Baby Od hlavy až k patám


Otevírá hodnocení šamponů a pěny pro mytí a koupání „od hlavy až po paty“ od velmi populárního, často inzerovaného výrobce produktů pro hygienu dítěte Johnson's Baby. Jedná se o naprosto univerzální nástroj, který lze použít jak jako šampon pro novorozence od prvních dnů života, tak i jako pěna na koupání. Ale některé matky jdou dál a sdílejí své zkušenosti s používáním tohoto produktu jako mýdlo pro kotce po chůzi, mytí produktů a dokonce i odstraňovačů make-up.

Kompozice neobsahuje škodlivé parabeny, sírany a barviva a možnost alergických reakcí je minimalizována. Vzorec „žádné slzy“ opravdu funguje, protože zkontrolovalo to mnoho matek samy o sobě.

V nedávné minulosti se výrobce rozhodl aktualizovat tuto produktovou řadu, což způsobilo, že někteří měli extrémně pozitivní reakci, zatímco jiní měli pravý opak. První věc, která byla vylepšena, je design láhve, kterou získali praktickým dávkovačem, který se mnohým líbil, protože nyní můžete jednou rukou vytlačit tekutinu z obalu. Bohužel však složení produktu bylo aktualizováno a nyní neobsahuje nejbezpečnější komponenty. Díky tomu se však nástroj stal silnějším, což mu umožní používat mnohem déle. Také se většině nelíbil nový zápach produktu, stal se drsnějším a chemickým..

 • Univerzální lék.
 • Hypoalergenní složení.
 • "Žádné slzy".
 • K dispozici je automat.
 • Paraben, ftalát, sulfát a barvivo zdarma.
 • Prodává se ve dvou různých objemech - 300 nebo 500 ml.

5 Sanosan Baby


Páté místo zaujímá Sanosan Baby šampon vyrobený v Německu. Zboží se prodává v pohodlné modré lahvi, která z konvexních pupínků po stranách neklouzne z rukou. Objem produktu v balení je 200 ml.

Výrobek neobsahuje škodlivé složky, jako jsou parabeny, silikony nebo barviva. Obsahuje však olivový olej a mléčné bílkoviny, které zjemňují vlasy dítěte po koupeli měkké a hedvábné a nezpůsobují ani suchou pokožku. Kapalina uvnitř láhve je průhledná a vůně je příjemná a nenápadná.

Většina recenzí tohoto produktu je pozitivní, více než 95% rodičů jej doporučuje ke koupi. Vzácné negativní recenze týkající se vysokého obsahu parabenů v produktu se vztahují k předchozí verzi produktu, která se po aktualizaci zbavila škodlivého složení. Nyní je možné tento produkt bezpečně koupit v obchodě, aniž byste se museli bát jeho vlivu na zdraví dítěte.

 • S olivovým olejem a mléčnými bílkovinami.
 • Změkčuje vlasy.
 • Minerální olej, barviva, silikony, parabeny zdarma.
 • Hezká vůně.
 • Nevysušuje pokožku.
 • Pohodlné držet láhev.

4 BabyLine


Čtvrté místo patří dalšímu šamponu pro děti z Německa značky BabyLine. Produkt si můžete koupit ve dvou různých objemech - 250 ml nebo 500 ml. Kromě toho bude mít velká láhev vhodné dávkovací čerpadlo. Balení je vyrobeno v zářivě žlutých barvách s roztomilým vylíhnutým kuřetem v podobě obrázku.

Šampon podle výrobce neobsahuje mýdlo a barviva, ale parabeny jsou stále přítomny. Ph znamená neutrální - 5.5. Výrobek je vhodný pro každodenní použití a nezpůsobuje slzy. Výtažek z heřmánku a panthenol se starají o dětské vlasy a jemnou pokožku hlavy.

Stojí za zmínku, že na tomto šamponu na internetu je mnoho recenzí, ale mnoho z nich není věnováno dětem, ale používání tohoto nástroje dospělými. Některé dívky nahrazují svůj běžný šampon pro děti a jsou docela spokojeny s efektem, který z toho plyne..

 • Neutrální ph.
 • Žádné slzy.
 • Vhodné pro každodenní plavání.
 • S heřmánkem a panthenolem.
 • Nezpůsobuje alergie.

3 Mustela měkká pro dětské vlasy


Tento čistič je určen speciálně pro tenké dětské vlasy. Při aplikaci malého množství šamponu na vlasy se vytvoří lehká pěna s příjemnou vůní, která rychle opláchne. S Mustela Shampoo jsou vaše vlasy měkké a poddajné. Může být použit alespoň každý den. Složky, které obsahuje, nezpůsobují alergie, nedráždí pokožku a oči a také nevysychají pokožku.

Složení produktu je 93% složené z přírodních složek. Neobsahuje žádná škodlivá syntetická plniva. Hlavní účinné látky jsou přírodního původu. Extrakt z avokádového ovoce zachovává a posiluje pokožku na buněčné úrovni, pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu vody a tuků v pokožce hlavy a výtažek z heřmánku zjemňuje pokožku a zmírňuje podráždění.

Šampon lze použít pro nejmenší děti. Prošel mnoha dermatologickými testy, které potvrzují a zaručují bezpečnost pro kojence..

 • Hypoalergenní.
 • Vynikající snášenlivost pokožky a oftalmologie.
 • Žádné škodlivé komponenty.
 • Testováno pod dohledem dermatologů a pediatrů.

2 Bubchen s heřmánkovým extraktem a pšeničnými bílkovinami


Pro výrobu tohoto šamponu byly použity složky rostlinného původu, které nejsou schopny poškodit kůži dítěte a jeho vlasy. Bylinné ingredience, které tvoří šampon, působí přímo na kontaminaci vlasů a pokožky hlavy. Extrakt z heřmánku má antiseptický a protizánětlivý účinek na pokožku dítěte. A pšeničné proteiny vyživují vlasové folikuly, stimulují růst vlasů a chrání také pokožku hlavy a vlasy před suchostí.

Produkt posiluje vlasy, činí je jemnými a hedvábnými. Po umytí vlasy neztrácí, lze je snadno česat. Výrobek neobsahuje aroma, barviva, konzervační látky ani jiné škodlivé složky. Její bezpečnost je potvrzena dermatologickým testováním..

Šampon je tak neškodný, že může být použit pro děti jakéhokoli věku, od narození.

 • Žádné škodlivé komponenty.
 • Nezpůsobuje alergie.
 • Nevysušuje vlasovou pokožku a vlasy.
 • Nedráždí sliznice.
 • Lze použít pro všechny věkové kategorie dětí..
 • Existují doporučení pro použití od dermatologů.
 • Pokud jde o zápach, existují negativní recenze..

1 Mustela Foam


Šamponová pěna Mustela zaujímá přední místo v našem hodnocení. Je speciálně navržen pro novorozence. Je také vhodný pro kojence propuštěné z neonatologického oddělení..

Pěna jemně čistí pokožku hlavy a vlasy od nečistot a mastnoty. Hydratuje pokožku a čistí ji od seboroických krust. Výrobek je vyroben z přírodních materiálů a neobsahuje chemická barviva a vůně..

Jedná se o hypoalergenní přípravek určený pro nejcitlivější pokožku..

 • Nezpůsobuje alergie.
 • Nedráždí pokožku a oči..
 • Odlupuje seboroické krusty.
 • Chrání před výskytem seboroické dermatitidy.

Nejlepší šampony pro děti od roku

Ve věku 1 let už dítě není tak bezbranné, stává se silnějším, schopen se pohybovat, pokoušet se mluvit a chlubit se svými prvními zuby. Vlasy drobků také zesílí a ztluštějí než v prvních měsících života a pokožka hlavy je méně citlivá. Přesto přesto dítě potřebuje mírný a hypoalergenní šampon..

5 Moje slunce Šťavnaté mandarinky s pšeničnými bílkovinami a panthenolem


Nejrozsáhlejší šampon z celého hodnocení otevírá kategorii Juicy Mandarin z domácí značky My Sun. Produkt je v zářivě oranžové lahvičce bez 200 ml dávkovače. Doporučeno pro děti od 1 roku života.

Konzistence produktu, jak mnozí kupující poznamenávají, je velmi tekutá, takže byste měli být připraveni na to, že spotřeba tohoto šamponu bude velká a jedna láhev skončí dostatečně rychle. Pšeničné proteiny a D-panthenol v kompozici zajišťují po koupeli měkkost a snadnost česání. Příjemná citrusová vůně vás osloví i vaše dítě.

Nízká cena produktu je však způsobena přítomností nejužitečnějších sulfátů v kompozici. Z tohoto důvodu někteří rodiče dávají přednost dražším prostředkům..

 • Rozpočtová cena.
 • Vzorec „žádné slzy“.
 • Doporučeno pediatry.
 • Obsahuje pšeničný protein a D-panthenol.
 • Hezká vůně.
 • Konzistence tekutin.
 • SLS jako součást.

4 Johnson's Baby Heřmánek (s dávkovačem)


Čtvrté místo zaujímá další lék od společnosti s více než stoletou historií, Johnson's Baby. Dětský šampon s heřmánkem je v zelené láhvi s praktickou výdejní pumpou, která se objevila po přepracování produktu. Uvnitř obsahuje hustou čirou tekutinu s travnatým zápachem.

Výrobce slibuje, že složení neobsahuje barviva, sírany, parabeny a jiné škodlivé chemické sloučeniny. A také mezi složkami nenajdete mýdlo, které může vést k suché pokožce. Díky vzorci „bez slz“ je koupání pro dítě příjemnější. Riziko alergické reakce z tohoto šamponu je minimalizováno..

Recenze tohoto produktu na internetu jsou velmi kontroverzní. Některé jsou potěšeny vůní a důsledností a účinkem. Ostatní nemají rádi žádný z těchto parametrů. V každém případě je na vás volba.

 • Paraben, ftalát, sulfát a barvivo zdarma.
 • Hypoalergenní.
 • Lehké heřmánkové aroma.
 • Testováno pediatry a dermatology.
 • Neobsahuje mýdlo.
 • Uvádí se ve dvou dávkách.

3 EO Laboratorie 1+


Třetí místo patří dětskému šamponu od EO Laboratorie. Jedná se o univerzální prostředek 2 v 1 - šampon a sprchový gel. Doporučeno k použití od 1 roku, jak je uvedeno na obalu. Vůně produktu je velmi příjemná, jak zákazníci říkají, nasládlá, ale ne klonující se.

Charakteristickým rysem tohoto produktu je jeho složení. Je to 99% přírodní. Extrakt ze série má protizánětlivý účinek, chrpy - antibakteriální a tonické, lipové - zvlhčující. Všechny tyto rostlinné ingredience vytvářejí vlasy měkké, poddajné a lesklé. A některé matky v recenzích berou na vědomí zvýšený růst a hustotu kudrlin jejich dětí po použití tohoto léku.

Tento produkt je vhodný pro každodenní použití a nezpůsobuje alergie u dětí. Neobsahuje sírany, parabeny, barviva, chemické příchutě a konzervační látky. Je to díky svému složení, že tento šampon příliš nepění, v důsledku čehož je jeho spotřeba poměrně velká.

 • Obsahuje organické extrakty.
 • Hezká vůně.
 • 99% přírodní složení.
 • Žádné škodlivé přísady.
 • univerzální produkt.
 • Vysoká spotřeba.
 • Těžko najít na prodej.

2 Weleda s měsíčkem na vlasy a tělo


Na druhém místě je Šampon - Gel Weleda. Ve složení má rostlinné oleje (mandle, sezamová semínka), kokosový glukosid (přírodní nadouvadlo), výtažek z měsíčku, glycerin, kyselinu mléčnou, rostlinný alkohol, éterické oleje (levandule, heřmánek, rozmarýn, vanilka).

Díky přírodním a zcela neškodným složkám se šampon jemně stará o citlivou pokožku a vlasy dítěte. Výrobek nezpůsobuje suchou pokožku a nedráždí oči. Sezamový olej a mandlový olej zadržují vlhkost v pokožce a dodávají vlasům jemnost a hebkost. Extrakt z měsíčku má uklidňující účinek na pokožku a zmírňuje zánět..

Bezpečnost výrobků potvrzena dermatology.

 • 100% přírodní produkt.
 • Neobsahuje syntetická barviva, konzervační látky, látky určené k aromatizaci.
 • Nezpůsobuje alergie.
 • Podporuje zdravý a krásný vzhled vlasů.
 • Docela tekutá konzistence.

1 Mustela pro děti všech věkových skupin


A lídrem v kategorii je jemný dětský šampon francouzské značky Mustela. Průhledná silná tekutina je ve vhodné lahvičce, která se rozpíná až na dno. Zboží se prodává ve dvou různých objemech - 200 nebo 500 ml.

Název šamponu - mírný - se plně ospravedlňuje, protože složení produktu je bezpečné, neobsahuje sírany, parabeny a barviva. 93% všech složek je přírodního rostlinného původu. Nejdůležitější z nich je avokádový cukrový komplex, který zvlhčuje a vyživuje pokožku hlavy a chrání ji před negativními vlivy. Místo chemických sloučenin mýdla obsahuje produkt jemná saponáty ve formě kořene mýdlové misky. Výtažek z heřmánku je zodpovědný za jemnost vlasů a snadnost česání..

Většina recenzí tohoto šamponu je pozitivní, často se doporučuje ke koupi. Mnoho lidí však tvrdí, že produkt vůbec nemá dětskou vůni. Vůně tohoto produktu více připomíná ostrou parfémovou vůni, která po koupeli zůstává 2-3 dny po koupeli.

 • Měkký vzorec.
 • Testováno pediatry a dermatology.
 • Pohodlná láhev.
 • 93% přírodních ingrediencí.
 • Usnadňuje česání.

Nejlepší šampony pro děti od 3 let

Předpokládá se, že od zhruba tří let mohou děti používat šampon pro dospělé. Pokud ale nechcete kazit dětské vlasy agresivními složkami, je lepší koupit specializované produkty, které jsou vhodné pro věkovou kategorii dítěte.

5 La Cree pro suchou a citlivou pokožku hlavy


Pátá pozice je šampon pro suchou a citlivou pokožku hlavy od domácí značky La Cree. Nažloutlá kapalina je v lahvi s jemným designem 250 ml.

Výrobce se staral o zákazníky a na kartonové krabici uvedl všechny hlavní složky šamponu a vliv jejich účinků na pokožku a vlasy. Extrakty lékořice a fialky mají protizánětlivé a antibakteriální účinky, panthenol zajišťuje potřebnou výživu, keratin narovnává a vyhlazuje šupiny a pšeničné proteiny a deriváty olivového oleje jsou zodpovědné za zvlhčení a měkkost. Je tedy vidět, že složení produktu je většinou přirozené.

Díky účinkům bylinných ingrediencí lze tento šampon použít i pro majitele citlivé a suché pokožky hlavy, a to i v případě kožních onemocnění. Tento produkt je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti od 3 let pro každodenní použití. Vůně produktu je lehká, nenápadná, bylinná.

 • Nezpůsobuje suchou pokožku.
 • Vhodné pro dospělé i děti..
 • Lze použít každý den.
 • Má protizánětlivý účinek.
 • Bylinný pach plic.

4 Bubchen princezna Rosalea


Na čtvrté pozici je německý šampon a balzám na vlasy „Princezna Rosalea“ Bubchen. Tato značka se specializuje pouze na výrobu dětské kosmetiky a její zvláštností je, že se výroba nachází v jediné továrně na šetrné k životnímu prostředí v samotném Německu..

Jedná se o naprosto dívčí produkt v růžovém balení ve tvaru srdce s princeznou v podobě vzoru. Nástroj kombinuje dvě funkce - šampon a balzám. Díky tomu se vlasy po praní stanou nejen čistými, ale také hladkými a hedvábnými a také se již nebudou zamotávat a snadno se rozčesávají.

Kapalina uvnitř láhve má také měkkou růžovou barvu a má sladkou květinovou vůni, jmenovitě vůni pivoňky. Holčičky jsou potěšeny jak designem obalu, tak i vůní, takže proces koupání a šamponování pro ně je radost.

 • Podporuje snadné česání.
 • Náprava 2 na 1.
 • Příjemná květinová vůně.
 • Krásný design.
 • Dává lesk vlasů.

3 Estel Little Me Easy Combing


Značka ESTEL je nám známa hlavně pro profesionální výrobky pro péči o vlasy pro dospělé (šampony, barviva na vlasy, kondicionéry, odlehčovací prášky atd.). Ale mají také produktovou řadu Little Me pro děti. A první tři otevírá dětský šampon z této řady „Snadné česání“.

Láhev obsahuje pouze 200 ml produktu, ale gelová konzistence snižuje spotřebu produktu, čímž se prodlužuje doba používání jedné láhve. Značka je profesionální a odpovědná při výrobě i dětských výrobků. Vzorec je navržen tak, aby se vlasy během praní opravdu zamotaly, snadno se rozčesávaly a během dne nebyly elektrifikovány. Matky ve svých recenzích potvrdily všechny tyto účinky po použití tohoto šamponu.

Tento nástroj je vhodný i pro nejdelší vlasy, po aplikaci se stanou poslušnými, hladkými a hedvábnými. A také si po několik dní udrží lehkou ovocnou vůni, kterou má šampon.

 • Profesionální formule.
 • Vhodné pro dlouhé vlasy.
 • Usnadňuje česání.
 • Ovocná příchuť.
 • Laconic design.

2 Revlon Equave Kids 2 v 1


Druhé místo zaujímá další profesionální šampon a balzám pro děti Revlon Equave Kids 2 v 1. Jeho cena není vůbec rozpočet - od 600 rublů za 300 ml. Láhev obsahuje pohodlné dávkovací čerpadlo. Uvnitř je gelová tekutina s čerstvou vůní jablek, která osloví i ty nejmladší děti.

Výrobek neobsahuje škodlivé složky, jako jsou sírany, parabeny, barviva a konzervační látky. Ale pak je tu vitamín B5, který intenzivně zvlhčuje vlasy a pokožku hlavy dítěte. Díky vzorci „bez slz“ je koupání pro dítě příjemnější a bezpečnější..

Equave Kids 2 v 1 šampon je doporučován pro děti od 3 do 12 let. Díky efektu světelného kondicionéru nejen dobře čistí vlasy, ale také poskytuje hladkost a lesk. Zároveň však nezatěžuje kadeře dítěte.

 • Obsahuje vitamín B5.
 • Bezsíranová kompozice.
 • Chuť čerstvých jablek.
 • K dispozici je automat.
 • Gelová konzistence.

1 Weleda na vlasy a tělo „Oranžová“


Prvním místem v našem hodnocení je dětský šamponový gel značky Weleda na vlasy a tělo. Tento produkt je schválen dermatology a je určen pro kojence od 3 let, chlapce a dívky.

Výhodou šamponu je jemné složení, které poskytuje šetrnou péči o pokožku a vlasy dítěte a nezpůsobuje slzy v očích. Šamponová formulace neobsahuje barviva, konzervační látky ani syntetické povrchově aktivní látky.

Univerzální produkt určený k mytí těla a vlasů, lze použít s citlivou pokožkou. Krémová struktura šamponu poskytuje jemné čištění, zatímco aktivní složky pečují o jemnou dětskou pokožku a vlasy..

Vzorec je založen na bylinném pracím prostředku: sezamový olej udržuje vlhkost, chrání před vysycháním, dává měkkost a extrakt z rostliny měsíčku má uklidňující účinek. Vůně ovoce se sladkými tóny čerstvé pomeranče se dosahuje díky éterickým olejům.

K dispozici v balení ve tvaru trubice, objem 150 mililitrů.

 • Dermatologicky testováno.
 • Styk s očima nezpůsobuje slzy..
 • Rostlinná základna.
 • Neobsahuje žádné škodlivé chemické přísady.
 • Nevysušuje pokožku a vlasy.
 • Vhodný na vlasy a tělo.
 • Vysoká cena.
 • Tuba Láhev.
 • Malý objem lahvičky.

Který dětský šampon je lepší zvolit

Nejprve byste měli samozřejmě věnovat pozornost věkové značce na etiketě produktu a koupit si produkt určený speciálně pro vaše dítě.

Pokud má vaše dítě citlivou pokožku hlavy, náchylnou k suchu a bolestem a vlasy jsou tenké a slabé, musíte kompozici věnovat pozornost. Neměla by obsahovat parabeny, sírany, barviva, konzervační látky, vonné látky, které mohou dále ztenčit vlasy dítěte nebo způsobit alergie. Naopak je žádoucí přítomnost rostlinných extraktů s antibakteriálními a protizánětlivými látkami.

Pokud je to možné, stojí za to zboží vyčichat před nákupem. Přesto vůně šamponů zůstane na vašich vlasech ještě několik dní, a pokud se vám ani vašemu dítěti nebude líbit, nezpůsobí to nejpříjemnější emoce.

Mnoho dívek si koupí šampony pro sebe a počítá s mírnějším účinkem po aplikaci. V takovém případě by měly být upřednostněny finanční prostředky, které jsou vhodné pro děti od 3 let. Protože přípravky pro mladší věk příliš jemně ovlivňují vlasy a pokožku hlavy a nemusí je zcela čistit, v důsledku čehož se mohou objevit lupy, mastné a různé kožní nemoci.

Články O Neplodnosti