Hlavní Zdraví

Lůžkoviny pro novorozence. Postýlky pro dětské postýlky

Ložní prádlo je jedním z důležitých nákupů, které by se měly provádět při narození dítěte. Dítě tráví první měsíce svého života většinu času v postýlce, takže spodní prádlo pro novorozence by mělo být nejvyšší kvality. Chcete-li si vybrat dobré oblečení na spaní, musíte věnovat pozornost mnoha nuancím.

Potřebuje novorozence ložní prádlo?

Děti, které nedávno přišly z nemocnice, mohou spát až 18 hodin denně, takže dítě potřebuje ložní prádlo. Stejně jako dospělý musí i novorozenec zakoupit tyto výrobky: prostěradlo, přikrývku a povlak na polštář - to je základ dětské sestavy. Pokud dítě spí bez plenky, můžete si na prostěradlo dát jednorázovou plenu, takže nemusíte ložní prádlo prát příliš často..

V kočárku si můžete koupit pouze polštář a polštář. Místo prostěradla je vhodná běžná bavlněná plenka..

Jak si vybrat povlečení pro novorozence

Povlečení pro kojence by mělo být vysoce kvalitní a bezpečné. To znamená, že sada musí splňovat následující požadavky:

 • přírodní složení tkaniny. Materiál musí být prodyšný, hygroskopický, hypoalergenní. Bavlna je v tomto ohledu dokonalá;
 • shoda s normou státní normy. Ruští výrobci mají právo vyrábět soupravy pro kojence pouze ze 100% bavlny. Zahraniční značky mohou přidat nečistoty ze syntetických vláken, takže než si koupíte spodní prádlo pro dítě, měli byste si alespoň prostudovat štítek;
 • nedostatek malých částí. Korálky, kamínky a mašle se nejlépe hodí pro starší děti. Předměty pro kojence by neměly obsahovat prvky, které mohou být v ústech novorozence.

Kromě toho byste měli věnovat pozornost švům. Měly by být vnitřní, nenápadné a neměly by způsobovat nepohodlí dítěte.

Sada povlečení pro novorozence. Co je v něm obsaženo??

Dětská souprava může obsahovat pouze povlečení, polštáře, prostěradla nebo obsahovat další prvky. Je velmi výhodné zakoupit rozšířenou sadu se stranami, která zahrnuje také polštář, potah matrace, přikrývku. Polštář pro novorozence je nutný, aby dítě mělo měkčí spánek. Je plochý a nezpůsobí dítě nepohodlí.

Korálky jsou potřebné, aby dítě nenarazilo na tvrdé okraje postýlky. To platí zejména po 3-4 měsících, kdy se děti stávají aktivnějšími. Ze stejného důvodu má smysl zvolit list s elastickou páskou: nebude se tedy vrásčit a vytvářet nepohodlné záhyby.

Někdy novorozené ložní soupravy obsahují vrchlík pro postýlku. Tato položka vykonává pouze estetickou funkci a není požadovaným prvkem. Pokud se rodiče přesto rozhodnou pověsit vrchlík nad postel, měli by se pravidelně umývat, aby se odstranil prach a znečištění.

Fotografie dětské soupravy Sofushky od výrobce Sleepy Gnome

Tkaniny, barva

Předměty, na kterých novorozenec spí, by měly být vyrobeny z přírodních tkanin. Existuje několik možností pro bavlněné materiály, které jsou přijatelné pro výrobu dětského oblečení:

 • kaliko. Odolný, lehký, ekologický materiál. Během provozu si zachovává své vlastnosti po dlouhou dobu bez ztráty sytosti barev;
 • popelín. Dobře absorbuje vlhkost, udržuje teplo, příjemné na dotek. Téměř žádné záhyby a nevyžaduje zvláštní péči;
 • ranfors. Hustý materiál odolný proti opotřebení s hedvábnou texturou. Hygroskopický, prodyšný, snadno se udržuje;
 • satén. Tkanina je vyrobena z tenkých zkroucených nití, má lesklý lesk. Materiál je odolný proti opotřebení, odolný a dlouhou dobu si zachovává barvu. Elitní předměty jsou šity ze saténu. Cena za to je mnohem vyšší než u jiných bavlněných materiálů;
 • kartoun. Jednobarevný lehký, ne příliš teplý materiál. Chintz je hygroskopický, vhodný pro letní noci. Je to levnější než jiné bavlněné tkaniny kvůli své snadné výrobě;
 • flanel. Uvnitř je charakteristická „hromada“, takže je dobrá pro chladné období;
 • batist. Je vyroben z nejjemnějších vláken, zřídka vzájemně propojených. Tkanina je lehká, měkká, vzdušná. Nevýhodou je křehkost materiálu.

Pokud jde o květiny, spodní prádlo pro spaní by mělo být matné, aby nedošlo k vzrušení nervového systému. Pro chlapce jsou vhodné modré odstíny pro dívku - světle růžová. Univerzální možností pro novorozence jsou bílé, béžové, krémové tóny. Malý diskrétní vzor je povolen.

Kolik ložních souprav potřebujete pro novorozence??

Počet lůžkovin jednoho druhu závisí na tom, zda dítě bude spát v plenkách nebo se bez něj bude bavit. Pokud plánujete položit dítě do plenky, můžete se omezit na dvě sady. Pokud dítě spí bez plenky, musí být plachta vyměněna mnohokrát denně. V tomto případě je třeba zásobit velké množství sad.

Pro výměnu fólie není příliš časté, má smysl používat jednorázové absorpční pleny. Můžete také položit olejovou utěrku na prostěradlo a na horní část běžnou bavlněnou plenku. To značně zjednoduší život a nebude vyžadovat obrovské množství náhradního prádla.

Velikosti povlečení pro novorozence

Ruské velikosti povlečení v postýlce mohou být:

 • povlak na polštář: 35x45, 45x45 cm, 40x60 cm;
 • list: 60x120 cm (model s elastickým pásem), 80x120, 110x150 cm;
 • povlečení: 110x140 cm, 100x150 cm.

Polštář 40x60 cm, prostěradlo 110x150 cm, pokrývka přikrývky 112x147 cm se považuje za standardní. Kolébka bude vyžadovat položky menší než standardní.

Evropské a americké velikosti se mohou mírně lišit od ruštiny. Před zakoupením dětské soupravy se doporučuje změřit dětskou postýlku, polštář a přikrývku.

Fotografie: Lapetti Skandinávská dětská sada 4 položek

Výrobci, ceny

Dnes existuje mnoho ruských a zahraničních společností vyrábějících krásné sady pro novorozence. Rusko, Turecko, Itálie a další země vyrábějí sady různých materiálů a dodávají jim originální design. Nejoblíbenější značky jsou:

 • Perina (Perina). Běloruská značka, která vyrábí hotové sestavy Perina Bambino, přikrývky a pokrývky matrací pro kojence. Perina vyrábí prvotřídní prádlo z drahého saténu. Cena - asi 5700 p.;
 • Lappetti. Výrobce - Rusko. Společnost Lapetti vyrábí sady převážně univerzálních barev. Sada této společnosti o 6 položkách stojí od 5600 p.;
 • Zlatá husa. Domácí společnost zabývající se výrobou textilu pro děti. Kalico sadu 13 položek lze zakoupit za 2900 p.;
 • Feretti. Výrobce - Itálie. Cena sady 6 položek od společnosti Feretti začíná na 4100 p.;
 • Ikea. Ruská společnost, která vyrábí určité typy podestýlky a základních souprav. Sada prádla pro novorozence ze 3 předmětů lze zakoupit za pouhých 1000 r.;
 • Piccolino Polský výrobce mikrovláknových bavlněných sad. Cena sady 6 položek je asi 6900 p.;
 • Belpostel. Ruský výrobce barevných postýlek. Cena za sadu 3 položek bude asi 2500 p.;
 • Valtery. Čínský výrobce sad různých materiálů. Saténový set 3 položek lze zakoupit za pouhých 1600 p.;
 • Giovanni Baby. Ruská značka spolupracuje s Velkou Británií. Vyrábí spodní prádlo různých barev se zajímavými vzory. Cena bavlněné sady 5 kusů - 2600 p.;
 • Sofija. Domácí výrobce, který vyrábí bavlněné povlečení v jemných barvách. Sada 5 položek od společnosti Sofia stojí asi 4800 r.

Kde koupit povlečení pro novorozence?

Soupravu si můžete zakoupit v dětském pokoji v obchodech s dětským zbožím i na lůžkovinách. Nákup produktu je v internetovém obchodě výhodnější - ceny jsou obvykle nižší. Pokud vás zajímá konkrétní značka, má smysl jít na oficiální web výrobce.

Jak často potřebujete vyměnit ložní prádlo pro novorozence

I když se povlečení zdá čisté, je třeba jej jednou týdně vyměnit. Pokud dítě spí bez plenky, budete si muset povlečení každý den umýt, jakmile jsou špinavé. Čistota polštářů by měla být také pečlivě sledována, protože dítě na to může plivat.

Je třeba poznamenat, že nejen polštář, povlečení a povlečení by se měly umýt, ale také polštář s přikrývkou. Měli by být umývány odděleně od „dospělých“ věcí pomocí dětských detergentů.

Ložní prádlo je pro novorozence nezbytné a mělo by být vybráno tak pečlivě, aby bylo možné sledovat jeho čistotu. Stavebnice musí odpovídat velikosti postýlky, musí být vyrobena z přírodních hypoalergenních materiálů. Dnes si můžete vybrat sadu z požadovaného počtu položek pro postýlku jakéhokoli tvaru.

Jak neudělat chybu s velikostí, výběrem lůžkovin pro dítě

Přečíst článek

 • Věk dítěte (co určuje jeho aktivitu a čas v postýlce),
 • A proto rozměry lůžka (včetně jeho výšky!).

Při nesprávné volbě velikosti se dětská postel neustále zabloudí a vytvoří zbytečné záhyby. Obzvláště špatná je situace s velkým peřinovým potahem, dítě bude jen dlouho zmrznout a vytáhnout hranu. Není to jen esteticky špatné, ale může to být pro dítě nebezpečné.

Velikosti dětské postýlky pro kojence

Pro nejmenší se ložní prádlo nejčastěji prodává okamžitě v sadách, kde jedna položka odpovídá druhé. Například v sadě 7 věcí bude také okamžitě: přikrývka, do které se vejde přikrývka, tenký polštář (s přesně připevněným polštářem), boční strana na stěně postýlky (pro ochranu je nutný nárazník a obvykle není zajištěna), matrace o velikosti 120 x 60 centimetrů stejně jako dětský baldachýn.

Některé spací doplňky však budou muset být vybrány samostatně, aby vždy došlo k čisté změně.

Školka pro postele ve věku od 0 do 3 let musí splňovat tato měření:

 • Povlak na peřinu 147 x 112 centimetrů;
 • Povlečení 150 na 100 centimetrů;
 • Plech na elastickém pásku na matraci 20 cm: 120 x 60 cm;
 • Polštář 40 x 60 centimetrů.

Povšimněte si, že polštáře pro děti se často nemění ve velikosti téměř až do věku základní školy.

Je třeba si také uvědomit, že velikost podestýlky pro novorozence se liší v závislosti na výrobci. Existují některé rozdíly podle zemí:

PovlečeníPovlečení (elastické / bez)Povlak na polštář
Rusko112-115x147100x150, 125x16540x60
Evropa100x120120x170 / 60x12030x50, 40x60, 50x70
Kanada101x121107x183 / 75x13540x60

Minimální cena kvalitních sad těchto velikostí je od 1000 rublů pro nejskromnější sadu. Můžete také najít levnější, ale pokud mluvíme o dětech, pak může být úspora zdraví škodlivá..

Pokud jste pro své dítě zakoupili vlastní postel, existují tři řešení:

 • Objednávka podle soukromých standardů nebo hloubkové vyhledávání při nakupování;
 • Zasuňte větší list;
 • Šijte dětskou soupravu sami podle svých vlastních norem: změřte rozměry a přidejte 5 cm - to je velikost potřebného příslušenství.

Dotýkáme se také velikosti baldachýnu, protože je důležité, aby byla dlouhá - nemůžete ji zavěsit na plátno. Standardní rozměry jsou 300 (šířka, která obalí postýlku) o 170 cm (možná výška nad postýlkou). Mějte na paměti, že by měla spadnout pod boky, aby dítě mělo harmonický vzhled a dítě bylo chráněno.

Velikosti povlečení v kočárku

Dětské povlečení pro novorozence kočárku by mělo být dobře přizpůsobeno velikosti matrace (standardní 41x70 cm) a polštářů (29x43 cm). Mohu použít sady, které jsou pro běžnou postýlku? Existuje několik různých názorů: vyberte pozici, která vyhovuje vaší situaci:

 • Pokud máte k dispozici pohodlnou obálku pro děti, nemusíte samostatně ukládat ložní soupravu.
 • V zimě, když je dítě oblečeno v těsném oblečení a nedotýká se kočárku s otevřenými částmi těla, můžete se obejít bez jakýchkoli investic.
 • V létě je lepší položit kočárek plenkami nebo položit něco ze sady podestýlky pro novorozence, pevně zastrčit okraje.

Pokud se rozhodnete přidělit pro kočárek samostatnou sadu, bude to nutné provést pouze venku.

Velikosti dětské postýlky

U starších dětí má smysl okamžitě zakoupit jednu postel nebo polovinu postele. Prádlo bude mít takové rozměry:

Sada s 1 ložnicí pro dítě od 3 do 7 let

 • Dětská přikrývka s 1 ložnicí: 110 široká a 145 cm dlouhá;
 • Odpovídající list: 100 x 145 cm;
 • Ložnice s 1 ložnicí s elastickým materiálem: 80 x 180 cm.

V těchto dimenzích bude dítě pohodlné, dokud nevyroste.

Pro velikosti mateřských škol se mírně liší. Spací souprava pro mateřskou školu má obvykle užší prostěradlo, ale jinak se hodí. Pokud vaše dítě nechce spát ve státních nudných soupravách, můžete dát své prádlo, naštěstí jsme uvedli jeho velikosti. Jediná věc, kterou musí souprava splňovat požadavky na sanpin, nestojí za to přenést žádné exotické materiály do mateřské školy..

Dospívající sada s 1,5 ložnicí

Obecně v tomto případě neexistují žádné zvláštní velikosti. Typické velikosti prádla pro jeden a půl bude dělat. Všechny rozdíly budou v barvách. Nejčastěji, velikosti: přikrývka - 145x220; povlak na polštář - 50x70 cm; list - 150x200 cm.

Výběr dětské sady

Při výběru oblečení nezapomeňte, že hlavním průvodcem je štítek. A pokud si objednáte asijské povlečení, zvažte:

 • Častěji jsou takové sady o 5-7 cm menší než naše;
 • Velikosti se mohou lišit od šarže k šarži, takže riskujte, že si ji koupíte bez zpětné vazby.

Kromě notoricky známých rozměrů je důležitý i samotný materiál a dobře vytvořené švy. Lepení strun, riziko zlomení díry a další potíže jsou také pro dítě nebezpečné. V dalším článku vám řekneme, jak vybrat vhodný materiál pro dětské ložní prádlo..

Vybereme ložní prádlo v postýlce pro novorozence

Povlečení pro novorozence je povinnou součástí nákupního seznamu, který budoucí rodiče tvoří. Výběr takového produktu by ve skutečnosti neměl být obtížný, ale v praxi se nastávající matka potýká s tak širokou škálou postelí a lůžkovin, že je velmi obtížné učinit správný výběr. V tomto článku si povíme o tom, jaké požadavky by mělo splňovat lůžkoviny pro novorozence, jak udělat chybu s velikostí a jak vybrat správnou soupravu, která nepoškodí vaše dítě.

Funkce

Dítě bude potřebovat ložní prádlo ihned po propuštění z nemocnice. Doma je rozmístěn balíček, který mu zdravotnický personál podá, a dítě bude muset někde spát a v tomto věku spí 22 až 23 hodin denně. Spodní prádlo pro kojence má řadu odlišností od spacích souprav, které používají dospělí nebo děti středního a staršího věku..

Musíte jasně pochopit, že ložní souprava se kupuje odděleně od soupravy v postýlce. Sada je sada měkkých stran na postýlce, ukradené. Zahrnuje také povlak na polštář, povlečení a povlečení. Ale jeden takový set nebude stačit. Krásná sada by se určitě měla koupit. Při výběru náhradní sady se ale rodiče musejí vypořádat s úplně jiným úkolem.

Aby nedošlo k problémům při výměně povlečení, musíte mít alespoň tři sady povlečení: jedna je stejná krásná sada baldachýnu, vybraná jako hlavní a dvě jsou oddělené.

Povlečení v postýlce pro novorozence by mělo splňovat bezpečnostní požadavky více než kterékoli jiné. Kůže novorozence je velmi citlivá. Na svět přišel teprve nedávno, a proto jsou jeho kožní kožní rysy stále ve stavu intenzivního přizpůsobování se novému prostředí. Novorozenci se navíc potí tvrději, zejména v oblasti hlavy. Pokud je prádlo hrubé, bude obarveno pochybnými textilními barvivy, s velkou pravděpodobností může dojít k závažné alergické reakci, atopické dermatitidě, kontaktní dermatitidě. Z tohoto důvodu bude trpět dětský spánek, jeho chuť k jídlu a celkový vývoj.

Prádlo by mělo být takové, aby přesně odpovídalo velikosti postýlky s malým „okrajem“ pro doplňování paliva, protože čas není daleko, když se dítě začne aktivně převracet, plazit se. Menší spodní prádlo se začne shromažďovat v záhybech, které budou pro dítě nepříjemné, což opět povede k poruchám spánku. Špatně odpočívané dítě bude v noci horší, znepokojivější a jeho rodiče rozhodně nenechají spát. Otázka nákupu lůžkovin pro dítě je tedy bez nadsázky otázkou pohodlí pro celou rodinu.

Obvykle rodiče určují model postýlky ještě před tím, než vyvstane otázka podestýlky. Proto byste měli před nákupem přesně pochopit, jakou velikost postele jste si připravili, a také vzít v úvahu tvar postele. Kolébky jsou nejen pravoúhlé, ale také oválné, kolébky, postýlky atd..

Spodní prádlo pro novorozence by mělo být spolehlivé, jako švýcarský trezor. Mělo by vydržet důstojné praní a žehlení, ne vyblednutí, ani „smršťování“ po mytí. Tkanina musí být trvanlivá a zároveň měkká..

Vyberte si sadu - pokyny krok za krokem

Aby bylo vše v pořádku, doporučuje se přistupovat k výběru velmi vážně a jednat podle jednoduchého plánu.

 • Změřte postýlku - délku, šířku a výšku matrace. Tato data budete potřebovat, abyste mohli porovnat velikosti hotových sad s tím, co potřebujete. Nezapomeňte změřit parametry přikrývky, abyste přesně určili velikost povlečení.
 • Věnujte pozornost výrobci. Je lepší dát přednost těm souborům, které jsou šity ve velkých továrnách s dobrými doporučeními. Pochybné levné sady dětských oděvů šité uprostřed ničeho, s vysokou pravděpodobností nesplní ani základní bezpečnostní požadavky.
 • Začněte s výběrem hodnocením kvality a typu tkaniny.
  • Pokud se má dítě narodit v zimě, dávejte přednost prádlu z flanelové tkaniny. Udržuje teplo lépe a má jednostranné nebo oboustranné chlupaté a jemné vlasy.
  • V teplém období je namísto flanelu vhodné vzít tenčí látku, například prádlo z bavlny nebo chintzu. Chintz je cenově dostupný, ale vydrží méně, protože látka se neliší ve zvýšené odolnosti proti opotřebení. Bavlna je dražší, ale neklouzává.
  • Saténové spodní prádlo je rozumným kompromisem, protože stojí o něco víc než chintz, ale na rozdíl od něj trvá mnohem déle.
  • Sada hrubých kaliků je silná a docela příjemná na dotek, ale při mytí se ztrácí barvy.
  • Prádlo z prádla je drahé, elitní, optimální pro kůži dítěte, pokud jde o výhody, ale je obtížné žehlit; kromě lnu je hrubý na dotek.
  • S ohledem na to vše vypadá bambusové spodní prádlo nejvýhodnější - jeho kvalita, cena a výhody jsou v přiměřené rovnováze.
  • Novinka posledních let - super bavlněné spodní prádlo: velmi odolné, odolné proti opotřebení, jemné, takže tato volba má také právo být.

Vyvarujte se syntetických tkanin, neberte prádlo ze smíšené textilie (s podílem syntetických látek) - takové ložní prádlo narušuje přenos tepla, dítě se potí a přehřeje, zejména pokud se narodí v létě.

 • Věnujte pozornost výkresům a barvám. Psychologové tvrdí, že barva a povlečení mají obrovský dopad na vnímání dítěte, protože toto je první věc, kterou dítě uvidí a prozkoumá. Novorozené barvy nejsou vnímány dobře, ale již po 2 měsících se dítě s radostí začne dívat na to, co bude v bezprostřední blízkosti jeho očí. Psychologové doporučují modré, růžové, žluté a také odstíny písku, smetany a terakoty. Nedoporučuje se červená, fialová. Pediatrové a dermatologové mají odlišný názor. Domnívají se, že je nejlepší vzít bílé prádlo bez textilních barviv, které mu dodávají odstíny. Čím méně barviv, tím lepší pro citlivou pokožku kojenců.
 • Věnujte pozornost příslušenství a šperkům. Lace volánky a mašle vypadají krásně, dojemné, ale pouze do prvního nebo maximálního druhého praní. Kromě toho mohou být krajkové vložky tuhé a dítě o ně bude poškrábáno. Vyvarujte se praní pomocí knoflíků, zipů. Skvělým nápadem pro pečující matku je prostěradlo s elastickou páskou, která je připevněna k matraci a nikde neklouzne, i když se dítě začne pohybovat a plazit se po posteli.
 • Ověřte rozměry sestavy, která se vám líbí, s rozměry postýlky. Dnes v prodeji existují tři standardní možnosti pro velikost prádla v postýlce ruské výroby. Polštáře jsou 60 x 40 cm, 70 x 50 cm a 70 x 70 cm, ale polštář zatím není potřeba, dětem se nedoporučuje používat polštáře po dobu až dvou let. Listy jsou čtyř typů, některé sady zahrnují dva listy různé velikosti: 150x120 cm, 210x150 cm, 214x150 cm, 260x180 cm. Povlečení z ruské produkce je: 147x115 cm, 210x150 cm, 215x143 cm a 220x160 cm.. Povlečení z těchto sad má parametry 205x225 cm a listy - 220x245.
 • Pokud zvolíte základní sadu se stranami, zkontrolujte výplň těchto stran. Pouze přírodní materiály jsou považovány za bezpečné. Pokud jste se již rozhodli pro soubor, který je pro vás atraktivní, neváhejte se zdát nudný, požádejte prodávajícího, aby předložil certifikát kvality a certifikát shody pro vybranou sadu podestýlky.

Tyto dokumenty vám umožní ujistit se, že prádlo není falešné a že obsah balení na tkaninách, barvivech a výplních lepenky je plně v souladu s tím, co je uvedeno na etiketě..

Oválná postýlka

Odděleně musíte zůstat na oválných a kulatých postýlkách, které si dnes stále více získávají popularitu mezi budoucími rodiči a rodiči kojenců. Výběr sad v takových postelích může být docela obtížný.

Boky postýlky by měly být pokryty polštáři stejné velikosti 30x30 cm o velikosti. Ve vaší sadě by mělo být nejméně 12. Tyto palubní polštáře, které pokrývají celý obvod postýlky, mohou být také kudrnaté - ve formě žab, koťat atd. Připravte se na skutečnost, že je možná budete muset brzy spojit, protože dítě se rychle naučí rozebírat jednotlivé prvky stran stojících vedle sebe.

Výběr látky, plniva, příslušenství, přístupu k bezpečnostním požadavkům na takové prádlo by mělo být provedeno podle výše uvedeného plánu. Ale tady musíte pečlivě přemýšlet o velikosti. Většina sad je vhodná pro kulaté i oválné postýlky. Velikost standardního prostěradla pro kulaté lůžko je 75 cm a pro oválné lůžko 125x75 cm. Velikost přikrývky pro tyto postele by měla být 110x140 cm, přikrývky v sadách jsou navrženy speciálně pro tyto přikrývky.

Některé sady dětských oděvů pro oválná nebo kulatá lůžka zahrnují dva polštáře různých velikostí a další přikrývku. Před zakoupením zkontrolujte obal. Pokud neznáte velikost vaší postýlky, změřte průměr kulaté postele centimetrovou páskou; na oválu změřte podélné a příčné rozměry. To vám pomůže vybrat nejlepší spodní prádlo pro vaše dítě..

Kde koupit?

Otázka, kde přesně provést nákup, nebyla vznesena před 20 lety. Nyní je na internetu velký výběr spodního prádla, dětských obchodů a dokonce i na trzích ve zvláštních odděleních. Kde koupit - rozhodují rodiče. Chcete-li získat komplexní informace o produktu, ujistěte se, že jeho bezpečnost, po přečtení certifikátu, je lepší jít do velkých dětských obchodů. Za prvé, výběr ložního prádla je vždy mnohem lepší, a za druhé, velké řetězy často provádějí propagační akce a prodej, takže existuje šance na koupi velkého luxusního nebo návrhářského setu dětského povlečení za rozumnou cenu.

Nakupování v internetovém obchodě je vždy překvapením. Neexistuje žádná záruka, že dostanete přesně sadu, kterou jste si vybrali, a bude přesně barvou, kterou jste určili v objednávce. Dokonce ani velké jméno slavného výrobce na obalu s povlečením, které si objednáte v internetovém obchodě, není důvodem k tomu, abyste věřili slovu.

Poměrně často jsou známé značky falešné, protože to umožňuje bezohledným výrobcům s nízkými náklady nakupovat levné tkaniny a podzemní švadlenské služby ze zemí bývalého SNS, aby získali maximální zisk. Nemyslí na zdraví vašeho dítěte, které pak musí na takovém prádle spát..

Jak připravit soupravu k použití?

Koupili jste si ložní prádlo, které si můžete pogratulovat ze spodní části srdce. Nyní ho připravte na příchod nového člena rodiny z nemocnice. Za tímto účelem by měla být nová souprava vyjmuta z obalu a omyta hypoalergenním dětským detergentem (označeným „od narození“) při teplotě nejvýše 30 stupňů.

Potom jsou šaty sušeny, žehleny a použity před jejich odjezdem do porodnice. Zatímco matka a dítě jsou v porodnici, můžete vyčistit postel přikrýt speciálním potahem nebo přehozem, aby prádlo neprášilo.

Mnoho lidí dává přednost svému prvnímu lůžku svému nově vyrobenému otci. A obvykle to dělá hodinu nebo dvě před propuštěním, protože zbytek času slaví narození dítěte s kolegy, přáteli a příbuznými, zraněnými mezi nemocnicí a obchodem. Je zřejmé, že otec nebude mít čas umýt, osušit a tahat soupravu (jako možnost - zapomene). Připravte si prádlo předem a ukažte manželovi, kde bude. To zajišťuje, že dítě při příjezdu domů vstoupí do bezpečného a jemného prostředí své první postýlky v životě..

V dalším videu najdete přehled prádla v postýlce pro novorozence z Lapulandie.

lékařský pozorovatel, specialista na psychosomatiku, matka 4 dětí

Lůžkoviny pro novorozence v postýlce: velikosti, tipy na výběr

Matrasik »Bytový textil» Pro školky »Povlečení pro novorozence v postýlce: velikosti, tipy na výběr

A pak přišel ten radostný okamžik setkání s vaším malým zázrakem. Slavnostní okamžik propuštění a dlouho očekávané setkání vás a vašich drobků doma. Dětský pokoj by měl být již v době, kdy se dítě objeví, plně vybaven. Nebudeme říkat, že by mělo být pro dítě jasné, čisté a pohodlné. Samozřejmě je třeba připravit všechny potřebné lůžkoviny pro novorozence.

p, blockquote 2.0,0,0,0 ->

 • Nejdůležitější příslušenství pro novorozence
 • Ložní prádlo
 • Lůžkoviny pro novorozence
  • Velikosti povlečení pro postýlku
  • Naše doporučení
p, blockquote 3,0,0,0,0,0 ->

Důležitou roli v životě dítěte hraje spánek, který by měl být klidný a bezpečný. Proto je třeba přistupovat opatrně k výběru postelí pro novorozence v postýlce. Koneckonců, látka, ze které jsou vyrobeny, je tím, co dítě poprvé kontaktuje.

p, blockquote 4,0,0,0,0,0 ->

Zde je několik nuancí, které by měly být věnovány pozornost budoucím rodičům, jakož i těm, kteří plánují předložit povlečení pro novorozence jako dárek.

Bezpečnost

První a nejdůležitější věc, kterou je třeba zvážit, je složení látky. Bavlna je nejlepší pro praní. Dokonale propouští vzduch, pomáhá zabránit přehřátí nebo podchlazení dítěte. Ta je velmi důležitá, protože u novorozenců jsou mechanismy termoregulace stále nestabilní. Materiál by neměl vyvolávat alergické reakce, které často ovlivňují malé děti..

p, blockquote 6.0,0,0,0,0 ->

Normy GOST pro domácí výrobce, kteří šijí dětské povlečení, umožňují použití pouze 100% bavlny. Pro zahraniční dodavatele neexistují žádná omezení, takže byste měli štítek věnovat pozornost. V každém případě by měl mít prodejce certifikát kvality, je třeba se na něj podívat. Teprve pak si můžete být jisti bezpečností zboží.

p, blockquote 7,0,0,0,0 ->

p, blockquote 8,0,0,0,0 ->

Ujistěte se, že na prádle nejsou žádná tlačítka. Kdykoli se mohou tiše uvolnit a skončit v ústech dítěte. Je lepší koupit zboží na suchý zip nebo na zip. Přestože blesk musí zkontrolovat spolehlivost svých malých prvků.

p, blockquote 9,0,0,0,0 ->

Pokud jsou na plachtě, povlečení nebo na polštáři švy, musí být pečlivě vytvořeny. V ideálním případě jsou vyrobeny vnitřní a téměř neviditelné, aby nedráždily citlivou pokožku dítěte. Obecně je perfektní volbou bezproblémové spodní prádlo..

Složení a velikost soupravy

Při nákupu povlečení pro novorozence je třeba znát velikost matrace. Parametry kolébky jsou zpravidla standardní - 120/60 cm. Pokud je však sada zakoupena jako dárek, je lepší ji vyjasnit. Může se ukázat, že rodiče si objednali individuální designovou postýlku nebo plánují koupit kolébku, pro kterou nebudou fungovat standardní velikosti povlečení.

p, blockquote 11,0,0,0,0 ->

p, blockquote 12,0,0,0,0 ->

Aby byl váš spánek co nejpohodlnější, doporučujeme si přečíst článek o anatomických polštářích Dormeo.

p, blockquote 13,0,0,0,0 ->

Pokud jde o úplnost, zde je výběr velmi široký. Vše záleží na konkrétních preferencích. Standardní sada ložního prádla pro novorozence může zahrnovat povlečení, povlak na polštář, povlečení. Stává se, že sada obsahuje také speciální plochý polštář, přikrývku a ochranné okraje.

p, blockquote 14,0,0,0,0 ->

p, blockquote 15,0,0,0,0 ->

S největší pravděpodobností bude pro první rok života dítě potřebovat jednu kompletní sadu, která zahrnuje všechny výše uvedené, stejně jako 5-6 odnímatelných prostěradel a 2-3 další přikrývky a povlaky na polštáře.

Pohodlí

Pokud je dítě velmi aktivní, je lepší zvolit polštář s elastickou páskou, takže mu to nebude zablokovat. Na něm nebudou žádné záhyby, které mohou také způsobit podráždění kůže. Věnujte pozornost doporučením pro praní a žehlení. To je také velmi důležité, protože často je nutné prát a žehlit ložní prádlo pro velmi malé.

p, blockquote 17,0,0,0,0,0 ->

Barevné spektrum

Psychologové a pediatrové doporučují vybrat dětské postýlky v postýlce pro děti v uklidňujících barvách. To nemusí být nutně bílé. Vhodné jsou také jemné růžové, modré, béžové, krémové a karamelové odstíny. Faktem je, že světlé kresby, barvy, mohou dítě nadmíru nadchnout a narušit tichý spánek. Když je dítě o něco starší, mohou se v postýlce objevit malované postavy, aby si je mohl prohlédnout.

Trh s dětskými výrobky v naší zemi nabízí lůžkoviny v různých cenových segmentech. Je však třeba si uvědomit, že drahé neznamená dobré. Na druhou stranu je nepravděpodobné, že kvalitní produkt bude stát méně než 300 rublů. Obecně platí, že při nákupu byste se neměli soustředit pouze na cenu. Vždy musíte zkontrolovat kvalitu zboží.

p, blockquote 20,0,1,0,0 ->

p, blockquote 21,0,0,0,0 ->

To vše si musíte pamatovat, když stojíte v obchodě poblíž police, kde leží povlečení pro novorozence. A teprve potom si můžete být jisti, že dítě bude spát v pohodlí a bezpečí, nebude náchylné k alergickým reakcím, a jeho rodiče budou šťastní a něžní, aby mohli sledovat ten nejcennější poklad - spící dítě.

p, blockquote 22,0,0,0,0 ->

Nejdůležitější příslušenství pro novorozence

 • Postýlka: může být pravoúhlá, standardní velikosti 120x60 nebo oválná a ve tvaru kolébky. Vše záleží na vaší preferenci. Ale pokud obyčejná postel standardních rozměrů 120x60, můžete vydržet až tři roky věku dítěte. Toto lůžko ve formě kolébky bude muset být vyměněno za 4-6 měsíců, protože je určeno pouze pro novorozence a když se vaše dítě začne sedět - toto lůžko pro něj nebude bezpečné.
 • Matrace: vybereme také velikost postýlky. V tomto případě je pro lůžko standardní velikosti vhodná matrace o velikosti 120x60. Plnivo může být úplně jiné, kokosová vlákna, polyuretanová pěna, pružinový blok. Zde je klíčovým bodem tuhost a šetrnost k životnímu prostředí. Dítě se rodí s neúplně tvarovanou páteří, proto správný výběr matrace pro dítě určuje, jak dobře se bude formovat.
h2 7,0,0,0,0 - ->

Ložní prádlo

 • Deka: zpravidla pro novorozence potřebujete alespoň dvě přikrývky - zima - hustší a kola - léto, tenčí. Velikosti přikrývek jsou standardní 110x140. Tato velikost bude stačit na to, aby chránila vaše dítě, když spí. Výplně přikrývky mohou být různé: bambus, umělá chmýří labuť, hollofiber, velbloudí vlasy, ovčí vlna.
 • Bambus je nealergenní materiál, který je ideální pro dětské přikrývky. Dobře prochází vzduchem, nezpůsobuje alergie, při mytí neztrácí své vlastnosti. Deka vyrobená z takové výplně bude teplá a lehká. V péči je nenáročný, lze jej bezpečně prát v pračce a cena takových výrobků je více než dostupná.
 • Umělá chmýří labuť - nezpůsobuje alergie, lehké, elastické a antibakteriální plnivo. Svůj název získala díky vnější podobnosti s chmýří přírodních labutí. Pokud jde o kvalitu, toto plnivo podle některých parametrů dokonce překonává přirozenou chmýří labutí, konkrétně nezpůsobuje alergie, je lehké, elastické a antibakteriální - roztoči, houby nebo plísně se do něj nikdy nedostanou. Přikrývky s takovým plnivem lze snadno prát v pračce. Snadná údržba a skladování, velmi měkká a lehká. Absorbujte a nevydávejte absolutně žádné pachy.
 • Hollofiber je netkaný materiál sestávající z dutých vláken, která jsou pájena dohromady a jsou při vystavení vysoké teplotě svázána se spirálou. Díky výrobní technologii tohoto plniva je materiál odolný vůči praní, stlačování a úpravě páry. Přikrývky z takového plniva lze prát v pračce a žehlit. Deka dokonale prochází vzduchem, neabsorbuje vlhkost, absolutně nezpůsobuje alergie, neshromažďuje prach. Hollofiber, ekologický materiál, který je ideální pro výrobu podestýlky, a to i pro kojence.
 • Velbloudí vlasy jsou velmi teplé výplně, které vám umožňují trvale udržovat tělesnou teplotu. I lehké přikrývky z velbloudové vlny budou velmi teplé, ale nedovolí přehřátí těla a udržení jeho teploty. Vlhkost na nich nevydrží, velmi rychle se vypařuje z povrchu. Proto dobře drží teplo a chrání před vlhkostí. Tyto přikrývky a polštáře jsou oceňovány pro svou lehkost, měkkost a vysokou trvanlivost. Péče o ně zahrnuje chemické čištění..
 • Ovčí vlna - ovčí přikrývky jsou řádově levnější než přikrývky vyrobené z velbloudové vlny, ale hlavní vlastnosti nejsou o nic horší. Léčivé vlastnosti plniva z ovčí vlny jsou široce popsány. Přikrývky s tímto plnivem dokonale udržují tělesnou teplotu a dokonce se používají pro kojení předčasně narozených dětí, protože vám umožňují udržovat optimální tělesnou teplotu, dokonale nechat přivádět vzduch a umožnit vám zůstat v suchu bez absorpce vlhkosti. Vzhledem k vysokému obsahu ovčí vlny - lanolinu (přírodní antiseptikum) je tato přikrývka vhodná pro děti, které často trpí nachlazením. V péči jsou náročnější, jak navrhují - chemické čištění.
p, blockquote 23,0,0,0,0 ->

Polštář pro novorozence je nabízen ve velikostech 40x60. Výplň je stejná jako přikrývky. Vezměte prosím na vědomí, že vrchní látka - povlak na polštář, musí být přírodní a musí být vyrobena ze 100% bavlny.

Lůžkoviny pro novorozence

Sady pro postýlky pro novorozence se zpravidla skládají z: polštářů, prostěradel a přikrývky. Často to také zahrnuje boky pro postýlku. Všechny betlémové sady zakoupené pro novorozence nebo do-it-sami sady by měly být vyrobeny pouze z přírodních bavlněných tkanin, které jsou nabízeny v obchodech v obrovském množství pro každý vkus a rozpočet, od levných šimpanzů, kalichů, popelínů, perkálů až po Vyšší cena: ranfors, satén.

p, blockquote 25,0,0,0,0 ->

Ložní prádlo v postýlce bude používáno pravidelně, protože novorozenec tráví většinu času ve snu a měl by být ve své kolébce pohodlný a útulný. V prvních měsících života vašeho malého chlapce se musí ložní prádlo prát poměrně často, takže věnujte pozornost kvalitě textilie, měla by být odolná a odolná vůči vymývání barvy během praní. Pouze správná volba přírodních a kvalitních souprav v postýlce vás potěší svými kresbami po dlouhou dobu, protože nezmizí ani nesedí, a to ani při velkém počtu praní.

p, blockquote 26,0,0,0,0 ->

Barva podestýlky pro dítě ovlivňuje kvalitu spánku - říkají psychologové. Proto si vyberte sady v posteli s neutrálními tóny postele, které nezpůsobí nadměrný emoční stres a nezlobí dítě.

Velikosti povlečení pro postýlku

 • Povlak na polštář, velikost 40 × 60
 • Plech je 100 × 150 cm, nebo na elastickém pásu 60 × 120 cm + Deska - 20 cm.
 • Povlečení - 112 × 145 cm.
 • Strany v postýlce. Obvykle čtyřstranné. Chrání dítě před šokem a tvrdým světlem. Ve svém hnízdě vytváří další útulnost a pohodlí. Kryty bočnic by měly být rovněž vyrobeny z přírodních bavlněných tkanin. Rozměry stran jsou následující: na pravé a levé straně postýlky 40 × 120 cm., V hlavě a nohou 40 × 60 cm.
p, blockquote 27,0,0,0,0 ->

Soupravy dětských postýlek se obvykle prodávají společně - jedná se o přikrývku, polštář, boky a sadu ložního prádla pro novorozence. Často je výhodnější koupit takovou kompletní sadu, protože je levnější v ceně a barvy budou ve stejném barevném schématu, to znamená, že strany budou v souladu s ložním prádlem. Při nákupu podestýlky pro novorozence nebo při výrobě z vlastních rukou investujte veškerou lásku a něhu a váš malý zázrak to určitě ocení.

Naše doporučení

 • Příběh vzhledu dětského povlečení „Spiderman“
 • Připravte se na výpis pro novorozence: vyberte společně
 • Nastavte v postýlce pro novorozence: vyberte si společně
p, blockquote 28,0,0,0,0 ->

Dětské povlečení: textilie

Chcete-li se vyhnout alergickým problémům s pokožkou dítěte, jako je vyrážka, podráždění a zarudnutí, musíte k výběru tkáně přistupovat odpovědně. Syntetika je samozřejmě levnější a ne tak pomačkaná, ale materiál pro dětské lůžkoviny by měl být stále přírodní, to znamená, hygienický, šetrný k životnímu prostředí a bez škodlivých nečistot. Měkké, prodyšné, lehké a hygroskopické látky jsou vhodné pro pohodlí a dobrý spánek dítěte..

p, blockquote 30,0,0,0,0 ->

Výrobci dětského povlečení nejčastěji používají pro šití takové přírodní bavlněné tkaniny:

p, blockquote 31,0,0,0,0 ->

kaliko, satén, čintz, flanel, popelín, supercotton.

p, blockquote 32,0,0,0,0 ->

Povlečení pro děti je důležitým aspektem jejich hygieny a vyžaduje časté praní, proto je lepší, aby byl materiál hustý a odolný.

Barvy dětské povlečení

Pro novorozence je nejlepší prádlo v pastelových barvách s minimálním množstvím barviva. Není však nutné dávat přednost monofonním barvám, protože pro drobky pro vývoj musíte kolem sebe pozorovat něco fascinujícího. Dobrou volbou by byla sada dětské povlečení s obrázkem medvědů, kachen, květin, motýlů, mraků, měsíce atd..

p, blockquote 34,0,0,0,0 ->

Starší děti budou mít rád přikrývky a polštáře s kresbami svých oblíbených kreslených postaviček a knih. Nyní na trhu existuje poměrně velký výběr textilu pro různá dětská témata, dokonce existuje i 3D povlečení s obrázky, které se zdají být objemné a zářivé.

p, blockquote 35,0,0,0,0 ->

Při výběru barev oblečení musíte také vzít v úvahu temperament a charakter dítěte: je lepší zdržet se nakupování jasných a křičících postelí pro vzrušující dítě.

Velikosti dětské postýlky

Před výběrem dětské postýlky v postýlce je nejlepší provést měření matrace, polštářů a přikrývek předem. Pokud plánujete nákup ochrany a přístřeší pro postýlku, nebude správné zjistit délku a výšku stran a čepu.

p, blockquote 37,0,0,0,0 ->

Dětské povlečení pro kojence má obvykle standardní velikosti:

p, blockquote 38,0,0,0,0 ->

list 100x150 cm,

p, blockquote 39,0,0,0,0 ->

Povlečení 100x140 cm,

p, blockquote 40,0,0,0,0 ->

povlak na polštář 40x60 cm.

p, blockquote 41,1,0,0,0 ->

Protože u novorozence často dochází k incidentům, i když je v jednorázových plenkách, stojí za zvážení koupě utěrky na matraci a několika náhradních listů. Přikrývka přikrývky je velmi důležitá: pokud chybí, pak vířící dítě může vylézt dovnitř, a pokud na knoflíky, pak je dítě může vložit do úst, což je také nebezpečné.

p, blockquote 42,0,0,0,0 ->

Velikost dětského povlečení se liší v těchto limitech:

p, blockquote 43,0,0,0,0 ->

list 150-180x210-260 cm,

p, blockquote 44,0,0,0,0 ->

povlečení 142-160x210-220 cm,

p, blockquote 45,0,0,0,0 ->

povlak na polštář 50x70 cm nebo 50x50 cm.

p, blockquote 46,0,0,0,0 ->

Rozměry ochranného ráfku se také liší a závisí na velikosti postýlky. Délka se počítá na 3 nebo 4 stranách postýlky a může být od 240 do 380 cm; výška - od 30 do 65 cm.

Důležité pokyny pro výběr dětské postýlky

Švy na dětské ložní prádlo by měly být vyrobeny z odolných nití a dobře vytvořené..

p, blockquote 48,0,0,0,0 ->

Je žádoucí, aby materiál, ze kterého je dětská podestýlka vyrobena, měl hladkou strukturu. Různé vložky, krajky a aplikace mohou dítěti způsobit nepohodlí..

p, blockquote 49,0,0,0,0 ->

Zápach lepidla, barvy nebo jiných chemikálií je na povlečení nepřijatelný, maximum je lehká vůně nové tkaniny.

p, blockquote 50,0,0,0,0 ->

Před použitím je třeba ložní prádlo pro děti umýt při nejvyšší možné teplotě pomocí hypoalergenních detergentů. Rovněž to neublíží vyžehlit vaše oblečení horkou žehličkou.

p, blockquote 51,0,0,0,0 ->

Sada ložního prádla - je lepší si vybrat?

Trh produkuje širokou škálu vzorů podestýlky. Jejich funkcí je jak velikost, tak i paleta barev, ale co je nejdůležitější, všechny tyto typy se liší složením tkaniny. Mnoho kupujících při výběru vhodné sady se podívat na složení tkaniny, protože cena a kvalita na tom závisí. Kromě toho, nejvíce preferují koupit pouze přírodní tkaniny, protože jsou příjemné pro tělo, nezpůsobují podráždění a statickou elektřinu.

p, blockquote 53,0,0,0,0 ->

Některé a nejběžnější typy tkanin:

 • Len je ušlechtilý druh přírodních látek přírodního původu a je oblíbený mezi kupujícími, kteří dávají přednost nákupu výhradně přírodních materiálů. Charakteristickým rysem tohoto typu tkaniny je, že lně je univerzální, pokud jde o použití v létě i v zimě. Schopnost zadržovat teplo a také ho snadno odstranit z těla je pro tělo opravdovým uzdravením. Následující vlastnosti lze připsat minusům: prádlo samo o sobě je tvrdý materiál a hrubé, takže se jej snaží zředit syntetickými látkami, pak může být vhodné pro ložní prádlo. Minusy také zahrnují schopnost lnu zmačkat, je také obtížné jej žehlit, protože textilie má své vlastní určité tvrdé vlastnosti.
 • Hrubé kaliko je ve své kvalitě považováno za velmi spolehlivý materiál a je velmi vhodné pro ložní prádlo. Charakteristickým rysem kaliko je síla a měkkost bavlny. Předpokládá se, že hrubé kalikové sady vydrží mnohem déle než ostatní. Nevýhody zahrnují skutečnost, že hrubé kalikové sady jsou hlavně pouze domácí výrobou. Cizinci nejčastěji používají poplin.
 • Satén, stejně jako ten předchozí, je přírodní tkanina, má vznešenou vlastnost dlouhé služby, je pro tělo příjemný a snadno se udržuje. Vzhled saténu má svůj vlastní speciální lesk, který dodává prádlu luxusní vzhled. Takové soupravy jsou dražší než všechny ostatní, ale také vydrží déle. Prakticky neexistují žádné nevýhody.
 • Chintz patří k nejvíce rozpočtovým možnostem, které lze použít maximálně šest měsíců denně. V zásadě toto prádlo ztrácí svůj vzhled po prvním praní. Obecně lze chintz používat nepravidelně, například jako povlečení pro hosty. Jednorázová použitelnost tohoto materiálu je jeho hlavní minus.
p, blockquote 54,0,0,0,0 ->

Výběr prádla podle složení tkaniny je rozhodující pro celý nákup, takže k tomu musíte přistupovat moudře. Náklady významně pomáhají určit kvalitu materiálu a další nákup prádla.

Jak prát dětské povlečení

Povlečení určené pro děti má vždy přirozené složení, protože dětská pokožka je citlivá na účinky syntetických látek a netoleruje statickou elektřinu produkovanou syntetickými vlákny..

p, blockquote 56,0,0,0,0 ->

Všechny druhy tkanin používaných při šití podestýlky lze prát ve vodě s čisticími prostředky. Jako detergenty si můžete vybrat tekuté i práškové výrobky. Na trhu existuje řada dětských detergentů, kde alkalické a jiné těžké chemické sloučeniny jsou mnohem nižší než v běžných prášcích. Neexistuje také žádný parfém, který může u dětí vyvolat alergie.

p, blockquote 57,0,0,0,0 ->

Před mytím se musíte podívat na doporučení výrobce pro použití. Výchozí teplota je nad 40 stupňů. U automatických režimů existuje několik režimů a jedním z nich je dětské spodní prádlo. Existují také jiné způsoby, jak látku uchovat, například před praním je nutné otočit vnitřek ven z produktu nebo použít prášky pro barevné tkaniny k udržení barvy.

p, blockquote 58,0,0,0,0 ->

Kromě toho můžete pomocí různých balzámů zjemnit oblečení a gely přidat chuť. Při mytí dětského oblečení musíte přemýšlet o zdravotním stavu dítěte a pokusit se nepřetěžovat vzduch aroma z detergentů..

Kolik sad povlečení potřebujete?

V rodině, kde děti vyrůstají, musíte mít několik náhradních povlečení a jejich jednotlivé části, jako je prostěradlo a povlečení. Zejména pro každé dítě musíte mít 3 sady povlečení, 2 náhradní prostěradla a 1 náhradní povlečení. Množství prádla navíc závisí na věku dětí..

p, blockquote 60,0,0,0,0 ->

Malé děti od jednoho do šesti let nejčastěji vyžadují ložní prádlo, takže pro ně musíte mít několik ložního prádla - od dvou do čtyř. U dětí od šesti let může být počet sad snížen na tři, stačí mít náhradní sadu a jednu náhradní, jako u dospělých.

p, blockquote 61,0,0,1,0 ->

Kromě toho by se u několika dětí různého věku a pohlaví mělo ložní prádlo lišit také velikostí a barvou. Existují také univerzální možnosti vhodné pro každého člena rodiny.

Baldachýn

Pro postýlku má vrchlík zvláštní účel, protože Je vybrán pro krásu nejvíce. Baldachýn má však zvláštní volání - zavřít dítě před zvědavýma očima a průvanem, chránit před komáre, mouchy a jiným létajícím hmyzem v létě.

p, blockquote 63,0,0,0,0 ->

Jsou vyrobeny střechy z jejich lehkých a prodyšných materiálů, jako je chintz, organza, tyl, hedvábí. Cena těchto produktů bude záviset na ceně materiálu a vzhledu.

p, blockquote 64,0,0,0,0 ->

Barevné schéma by mělo odpovídat stranám postýlky a podestýlky, jakož i pohlaví dítěte. Rodiče se snaží vybírat pevné barvy, ne jasné, aby se dítě mohlo cítit pohodlně.

p, blockquote 65,0,0,0,0 ->

Při používání vrchlíku nesmíte zapomenout na pravidelnou ventilaci místnosti, ujistěte se, že se na povrchu vrchlíku nehromadí prach. Od té doby by dětská postýlka neměla být zakryta vrchlíkem vzduch špatně prochází tkání.

Strany pro postýlku

Dětská postýlka je hlavním místem, kde dítě tráví svůj čas na začátku života. Zde by mělo být vše nejen sterilní čisté, ale také bezpečné a samozřejmě krásné. Korálky jsou jedním ze způsobů, jak pomoci mamince vytvořit útulné prostředí pro její dítě a dítě být v bezpečí po celou dobu, kdy bude růst a vyvíjet se..

p, blockquote 67,0,0,0,0 ->

Hlavní důvody pro nákup stran v postýlce novorozence:

 • hranice chrání dítě před úderem do zdi postele;
 • díky stranám bude dítě chráněno před možným průvanem, úzkostí od domácích zvířat, prachem, různými vnějšími faktory;
 • pokud je postýlka vybavena bočnicemi, hračky uvnitř nebudou padat ven a dítě bude spokojeno;
 • design stran pomůže dítěti rozpoznat první barvy.
p, blockquote 68,0,0,0,0 ->

Nákup boků lze zahájit výběrem barevného schématu, které je vhodné pro dítě a interiér místnosti. Boky mají speciální vazby, kterými jsou připevněny k postýlce. Skládají se z látky a vrstvy paralonu. Velikost stran lze zvolit podle výšky postýlky.

p, blockquote 69,0,0,0,0 ->

Co je recyklátor pleny

p, blockquote 70,0,0,0,0 ->

? Co to vlastně je?

p, blockquote 71,0,0,0,0 ->

Jak vybrat kvalitní ohřívač lahví? Přečtěte si tento článek.

p, blockquote 72,0,0,0,0 ->

Vybíráme bezpečné mokré ubrousky pro péči o pokožku dítěte - http://klubmama.ru/sovety-roditelyam/detskie-veshhi/uxod-za-kozhej-novorozhdennyx-vlazhnye-salfetki.html

Deka v postýlce

Chcete-li si vybrat přikrývku pro postýlku, musíte použít své znalosti, zkušenosti přátel a příbuzných, protože mnoho generací rostlo na přírodních tkaninách, přikrývkách a výplních polštářů a již nyní může ocenit, jak dobré nebo špatné to je..

p, blockquote 74,0,0,0,0 ->

Zaprvé je třeba poznamenat, že výběr přírodního složení, jako je vlna a chmýří, by měl být pouze v případě, že dítě není alergické. Při použití zvířecích vlasů dochází k vysoké míře pravděpodobnosti alergií.

 • Vlněná přikrývka pro děti má mnoho výhod i nevýhod. Jeho šetrnost k životnímu prostředí, samozřejmě, potěší, stejně jako lehkost a nepřekonatelné teplo, které je cítit ihned po zakrytí. Vlněné přikrývky mohou být prošívané, pletené nebo tkané, takže si musíte vybrat velikost a tvar. Vlasy zvířat se používají z ovcí nebo velbloudů. Existují také další druhy vlny, které byste se měli podívat na štítky výrobců. Náklady na takové výrobky jsou stejné jako náklady na syntetické protějšky.
 • Přikrývky jsou oblíbené pro své složení, protože stejně jako vlněné varianty jsou pro děti velmi šetrné k životnímu prostředí a bezpečné. Mezi nedostatky lze rozlišit vlastnost chmýří, které rychle absorbuje vlhkost. Roztoči se dobře rozmnožují v chmýří, což je zdraví škodlivé.
 • Přikrývky Sintepon jsou vhodné pro děti. Syntetické vlákno dobře proudí vzduch a zahřívá se. Pro zimu a léto si můžete vybrat přikrývky různých tlouštěk, takže tato možnost je univerzální a bezpečná z hlediska alergií.
 • Holofiber v dětské přikrývce i syntetický zimníizér jsou běžnou volbou výplně. Jedná se o dutou strukturu z polyesterových vláken. Materiál má pružnost, a proto neztrácí svůj tvar, slouží po dlouhou dobu. Výjimečně měkké a teplé..
 • Vlákno Ingeo je materiál zcela šetrný k životnímu prostředí sestává z rostlinných vláken nové generace. Tento typ materiálu patří do syntetických materiálů, protože rostlinný škrob je smíchán se syntetickými složkami, ale materiál je šetrný k životnímu prostředí.
p, blockquote 75,0,0,0,0 ->

Pořízení určitého typu materiálu a výplně v přikrývce by mělo být vhodné pro zdraví dítěte. Nejprve musíte věnovat pozornost přítomnosti a nepřítomnosti alergií a astmatu.

Polštář

Různé formy a výplně pro polštáře poskytují výběr pro nákup široké škály typů. Rodiče pro své děti si mohou koupit polštář, a to jak s přírodním, tak i syntetickým, a dokonce si vybrat speciální ortopedický polštář, který bude sloužit jako prostředek k ochraně zdraví dítěte..

p, blockquote 77,0,0,0,0 ->

 • chmýří a peří;
 • bambusové vlákno;
 • syntetický zimníizér;
 • holofiber;
 • ekologické plnivo;
 • rákosová vlákna.
p, blockquote 78,0,0,0,0 ->

Velikosti polštářů mohou být od 30 cm a více. Jejich šířka a délka bude záviset na výběru. Dětské polštáře mají menší velikost než modely pro dospělé a mají menší tloušťku. Použití polštáře by mělo být zahájeno se skutečností, že dítě bude potřebovat po konzultaci s pediatrem nebo ortopedem..

p, blockquote 79,0,0,0,0 ->

Zjistěte si o výhodách anatomického polštáře pro novorozence

p, blockquote 80,0,0,0,0 ->

Termální taška na dětskou výživu - udržujte v teple!

Články O Neplodnosti