Hlavní Testy

Velikost dětské přikrývky

Dětská přikrývka je jedním z důležitých detailů postýlky a musí splňovat mnoho požadavků, aby mohla plně vykonávat své funkce. Kupodivu, ale velikost dětské přikrývky a její složení ovlivňuje kvalitu spánku. K tomu, aby dítě dostalo dostatek spánku, musí zajistit pohodlné podmínky, a proto musí správně vybrat výše uvedené parametry..

Výběr přikrývek v postýlce musí být proveden správně

Jak vybrat správnou velikost

Přibližný poměr velikosti dětské postýlky a věku dítěte

Nejprve byste se měli zeptat sami sebe, co dělat, abyste si vybrali správnou velikost přikrývky. Je vhodné přistupovat k řešení systematicky a sestavovat specifický algoritmus. Nenechte si ujít důležité faktory a můžete si vybrat tu správnou volbu.

Musíte stavět na rozměrech dítěte. Změřte jeho výšku, hmotnost a objem. Deka by tedy neměla být příliš velká, ale měla by být o 10-20 cm delší než růst. Šířka se obvykle volí podle délky.

Popsané parametry platí především pro výběr vhodného lůžka..

Aby se přikrývka správně sladila, je nutné si koupit postel, která odpovídá rozměrům dítěte.

Řekněme, že postel je vybrána správně s ohledem na rozměry dítěte. Nyní budeme stavět na parametrech postele. Standardní přikrývka se tedy rovná délce postele a její šířka přesahuje 7–10 cm. Tato možnost neumožní produktu sklouznout z postýlky, zatímco pro pohodlné použití bude stačit..

Proč je to důležité

Nákup správné dětské přikrývky může znamenat rozdíl mezi pohodlným nebo nepříjemným spaním dítěte.

Mladí rodiče často ztrácí ze zřetele takový faktor, jako je výběr správné velikosti dětské přikrývky. To by však nemělo být dovoleno, protože nesprávné parametry mohou způsobit určité nepohodlí. Co se stane, pokud jsou rozměry nesprávné?.

 • Problémy při výběru přikrývky. Velikost dětské přikrývky se často volí jednotlivě, to znamená, že měření jsou nestandardní. Následně vznikají potíže s výběrem potahu, což vede ke skutečnosti, že přikrývka může během spánku zmačkat.
 • Posuvné přikrývky. Příliš malý produkt může vypadnout z postele a spadnout pod vlastní hmotnost. Výsledkem je narušení spánku dítěte.
 • Nesedí do postele. To je také nevýhoda a brát dětskou přikrývku „pro růst“ za to nestojí. Pokud se výrobek nezapadá po obvodu postýlky, zmačká se a narušuje normální spánek.
 • Přehozy pokrývají dítě defektně. To se může stát, když je příliš malý, a když se dítě ve snu otáčí, sklouzne z něj a nechá ho otevřený.

Jak vidíte, tento faktor by se měl brát v úvahu, jinak je zaručen výskyt nepohodlí a narušení spánku. K tomuto problému by se však mělo přistupovat s přípravou a vzít v úvahu různé faktory, které ovlivňují výběr.

Výběr velikosti ovlivňují různé faktory.

Tabulka standardních velikostí dětských přikrývek

Chcete-li provést úspěšný nákup, musíte vzít v úvahu některá kritéria. Pomohou přesněji určit model. Vybrali jsme hlavní faktory, které je třeba zvážit..

KritériumMožnosti
StáříPro:

 • novorozenci;
 • předškolní děti;
 • žáci základních škol;
 • školní děti;
 • adolescenti;
MateriálNejčastější:

 • kolo;
 • chmýří;
 • vata;
 • bambus;
 • vlna;
 • fleece;
 • syntetické materiály.
DesignLiší se v závislosti na barevném schématu a tisku.

Nyní můžete zvážit tato kritéria podrobněji, abyste mohli snadno určit, co potřebujete.

Pro každý věk, jeho vlastní standardy

Prvním kritériem je věk. Tento faktor je tedy ukazatelem velikosti. Dětská přikrývka je často označena kritériem věku. Proto musíte vědět, pro jaký věk jsou nabízeny parametry, a pokud vaše požadavky neodpovídají navrhovaným měřením, vyberte jinou věkovou kategorii.

Novorozenci

Dětská čtvercová deka s sovy pro novorozence

Velikost přikrývek pro novorozence je obvykle standardní. Pokud si koupíte obálku, bude v rozšířené formě 80x80cm. Nejlepší volba je obálka. Optimální délka a šířka jsou v ní již vybrány a také po vypuštění můžete použít jako přehozy do postýlky.

Malá dětská postýlka

K dispozici jsou také obálky 60x60cm a 100x100cm. Volba závisí především na parametrech dítěte. Stojí za povšimnutí, že standardní obálku o rozměrech 80x80 cm nelze použít pro postýlku, protože její šířka je 40 cm. Pokud plánujete umístit dítě do postýlky před zakoupením postýlky, je lepší zvolit nejmenší obálku. Obecně však lze novorozence okamžitě umístit do postýlky.

Předškolní děti

Sintepon přikrývka pro děti se substrátem vhodným pro předškoláka

Pokud zvolíte obálku 60x60cm nebo 40x40cm, bude předškolák pod ní nepříjemný: takový produkt je pro něj již příliš malý. V takovém případě je třeba zakoupit novou, o velikosti 80x80cm. Toto je optimální velikost pro děti ve věku 3 až 6 let. Pokud vidíte označení na přikrývce „3-6 let“ v obchodě, je určeno pro předškoláky a má výše uvedené parametry.

Nyní můžete určit, že ze zřejmých důvodů je lepší koupit obálku pro extrakty o velikosti od 80 cm na jedné straně. Všechno je však individuální a pokud plánujete nákup kolébky, upřednostňujte jinou velikost, jinak mohou nastat problémy uvedené výše.

Sada dětských postelí s velikostmi

Junior žáci

Přikrývka - přikrývka na postel chlapce-školáka „Cars“

Dítě roste, zvláště rychle se tento proces objevuje v době základní školy. Proto ve věku 6-7 let budete muset změnit dětskou přikrývku, protože ta předchozí bude zřejmě malá. Nyní si vyberte výrobek ze 100 cm v závislosti na výšce a objemu dítěte.

Při výběru je důležitý nejen růst, ale také měření objemu.

Pro mladší studenty může věc zůstat čtvercová a mít parametry 100x100cm. Nebo si můžete vybrat obdélníkový 100x80cm. Tato možnost je také považována za optimální. Šířka v tomto případě závisí na velikosti dítěte, velikosti postele a stylu spánku. Pokud dítě hodně hází a otáčí se, je lepší zvolit čtvercovou přikrývku.

Žáci

Postýlka s krásnou postelí a vhodnou přikrývkou pro školačku

Ve věku 10 let by měly být rozměry podestýlky změněny. Šířka produktu je v tomto případě 100 - 110 cm a jeho délka se zvyšuje na 140 cm. Je však třeba poznamenat, že tuto položku je třeba vyměnit, když si všimnete, že dítě pod ním je nepohodlné a pro něj je malé. Možná je studentovi vhodný formát 100x100cm.

Rychlost růstu přikrývky je ovlivněna rychlostí růstu dítěte bez ohledu na věk.

Standard pro studenta je 100x140cm. Pokud to však není pohodlné, zvolte možnost šířky 100 - 110 cm a délky 120 cm. Tyto možnosti jsou k dispozici také v obchodech s textilem..

Puberťáci

Ručně vyráběné přikrývky pro dospívající dívky

Deka 140x100cm je vhodná pro teenagera, ale pokud již z ní vyrostl, získejte obvyklou jednu a půl. Jeho název odpovídá velikosti, tj. Jeho délka je 150 cm. Šířka je 100 - 110 cm, v závislosti na modelu.

Druhá možnost je racionálnější. Zakoupením vysoce kvalitní přikrývky pro dospívajícího se nemůžete starat o jeho trvanlivost, protože takový produkt lze použít také v období dospívání.

1,5 spací souprava je vhodná pro starší děti, když již není vhodná pro děti

Vlastní možnosti

Udělejte si deky a ložní prádlo pro dětskou postel podle požadované velikosti

Kromě výše uvedeného existují i ​​nestandardní modely. Jsou navrženy pro postele, které mají neobvyklou velikost nebo tvar. A také záleží na individuálních parametrech dítěte.

Při hromadném prodeji je obtížnější najít nestandardní variantu. V takovém případě jej budete pravděpodobně muset přišít. Můžete však najít některé modely. Na trhu tedy existují produkty ve formátech 100x118cm, 100x125cm, 100x135cm. V poslední době se v obchodech objevuje stále více nestandardních formulářů, takže šance na nalezení vhodné alternativy bez žádosti o pomoc ve studiu rostou.

Vybíráme materiál

Kromě rozměrů stojí za zvážení také materiál produktu. To je velmi důležitý faktor. Nepřímo ovlivňuje výběr velikosti, protože určité tkaniny mají tendenci se po praní posadit. Kromě toho má materiál výroby přímý účinek na spánek dítěte, a proto by neměl být přehlížen.

Kolo

Jemná a měkká přikrývka na kole je neškodná a šetrná k životnímu prostředí a je vhodná jak pro novorozence, tak pro starší děti

Začněme s přírodními materiály. Jsou hypoalergenní, takže jsou skvělé pro děti..

Cyklistické přikrývky jsou celkem běžné. Jsou skvělé pro balení drobků do kočárku při chůzi na podzim nebo za chladných letních večerů. V tomto případě by měl být produkt kompaktní. Je třeba poznamenat, že jeho tloušťka 5 mm je co nejvhodnější pro venkovní použití..

Tento materiál se používá při lůžkovinách pro různé věkové skupiny. Je docela teplo, ale není vhodné pro zimní období. Umožňuje průchod vzduchu a absorbuje vlhkost. S takovou přikrývkou bude vaše dítě během spánku vždy suché.

Dolů

Přikrývky patří mezi nejpříjemnější a nejpohodlnější mezi mnoha dalšími odrůdami.

Z tohoto pohledu musíte být opatrní. Pro ty nejmenší se nedoporučuje používat. Ptačí chmýří, což je výplň, snadno přitahuje prach. V důsledku toho tam může být způsobeno roztoče, které způsobují různé alergické reakce. Pro silnější tělo nepředstavuje velké nebezpečí, ale pro novorozence a děti na základních školách je chmýří lepší nahradit bezpečnějšími materiály.

Tato varianta však má i pozitivní aspekty. Chmýří dokonale prochází vzduchem a nedovoluje dítěti moc se potit. Jeho největší výhodou je schopnost dokonale udržet teplo. Tato volba je ideální pro studené zimní procházky..

Bavlna

Bavlněná přikrývka není nejpohodlnějším a nejpříjemnějším typem přikrývek, protože hodně váží, pohlcuje pachy, vlhkost

Další vřelá možnost. To je dobrá alternativa dolů. Bavlněná výplň má podobné parametry, protože má vynikající prodyšnost, hygroskopicitu a vynikající retenci tepla. Na rozdíl od předchozího však nemá tendenci hromadit velké množství prachu. V důsledku toho nejde o médium pro šlechtění nepříznivých bakterií a roztočů. Bavlněné přírodní plnivo je tedy hypoalergenním materiálem, který je ideální pro teplé ložní prádlo kterékoli dětské věkové kategorie..

Bambus

Neobvyklou možností je bambusová přikrývka, dobrá věc je, že je antialergenní a antibakteriální

Jedná se o vysoce kvalitní materiál, který je hypoalergenní a dokonce má antiseptické vlastnosti. Je preferován pro děti se sníženou imunitou a sklonem k alergiím..

Věc vyrobená z bambusu má vynikající „dechový efekt“, nehromažďuje cizí pachy, zatímco má svou vlastní jedinečnou vůni, která má uklidňující účinek na nervový systém dítěte. Tento typ nevyžaduje zvláštní péči, nesedí se po mytí a během něj se nezastaví.

Vlněný

Vlněná přikrývka je jednou z nejlepších a nejkvalitnějších svého druhu, protože dokonale chrání teplo a je velmi pohodlná a měkká

Předměty z přírodní vlny jsou již dlouho ceněny. Dokonale ukládají a udržují teplo. Velbloudí nebo ovčí vlna, používaná jako výplň, má svou vlastní energii. Vlněné přikrývky jsou obvykle vyráběny ve formě přehozů, existují však modely s vlněnou podšívkou. Pro dítě bude druhá možnost přijatelnější. Vlněné výrobky mají tendenci být elektrifikovány, pichlavě na dotek, takže jejich kontakt s otevřenou pokožkou je lepší omezit.

Fleece

Fleecová přikrývka ze syntetického úpletu z polyesteru, velmi teplá a příjemná na dotek

Fleece má dobrou strukturu vláken a je velmi měkká. To je skvělá volba pro všechny věkové kategorie. Je však nutné používat fleecovou přikrývku opatrně a nedovolit dítěti, aby se pod ní potilo kvůli nízké hygroskopičnosti základny. Tento materiál také dobře neprochází vzduchem.

Tato varianta je vhodná pro studené zimní procházky, protože udržuje teplo dokonale, ale „nedýchá“.

Věnujte pozornost syntetice

Přírodní materiály jsou obvykle důvěryhodné a nejčastěji se používají k šití různých dětských textilií. Mají však také negativní stránky, mohou způsobovat alergie, hromadit prach a statickou elektřinu. Proto byste měli věnovat pozornost vysoce kvalitním syntetickým plnivům.

Syntetický zimníizér je nejznámějším a nejběžnějším materiálem, ale neumožňuje vzduchu rychle a rychle se zhoršovat při mytí.

Nejběžnějšími jsou syntetický zimníizér a holofiber. Mají dobrou prodyšnost, vynikající retenci tepla. Takové materiály jsou hypoalergenní a již dávno se stávají úplnou náhradou za přírodní plniva. Existuje mnoho dalších možností pro syntetické základy pro dětský textil..

Dětská přikrývka vyrobená z vysoce kvalitního holofiberu vydrží déle a bude kvalitativně lepší

Vybíráme design

Nyní asi jedno kritérium, které nepřímo ovlivňuje výběr velikosti. Začínáme s obecnými úvahami o designu.

Dětské přikrývky jsou plné různých výtisků. Zde jsou báječné a kreslené postavičky, příroda, květiny a různé další kresby. Hodně záleží na věku. Každé období má své vlastní téma tisku. Stojí za zmínku, že psychologové nedoporučují výběr příliš jasných textilií pro děti, protože to má vzrušující účinek na psychiku dítěte. Je také nutné zvážit materiál, na který se tisk aplikuje..

Dětské přikrývky s výtisky oblíbených kreslených postaviček

Pro kreslení nezapomeňte zvolit pouze vysoce kvalitní lak.

Můžete ozdobit produkt vlastními rukama, vyšívat, přidávat třásně. Zde je nutné vzít v úvahu jeho parametry, aby konstrukce nezabránila plně vykonávat své funkce.

Dětská deka s personalizovanou výšivkou

Na základě výše uvedených kritérií si můžete vybrat tu správnou dětskou přikrývku a nemýlit se s velikostí.

Oboustranná dětská přikrývka s ručně pletenou přední částí

Dětské přikrývky standardní velikosti, funkce a typy produktů

Všichni rodiče se snaží zajistit svému dítěti zdravý spánek. K tomu je vybrána pohodlná postel, matrace, povlečení a samozřejmě přikrývka. Zkusme přijít na to, jak si vybrat přikrývku v závislosti na věku dítěte, jakou velikost považujeme za standardní a proč? Jakou velikost dětské přikrývky pro novorozence je lepší vybrat a z jakého materiálu?

Proč je důležité, aby přikrývka byla dimenzována pro dítě?

Samozřejmě mnoho rodičů, když se dítě narodí, nemá ani tušení, že velikost přikrývky je tak důležitá. Při výběru produktu se obvykle dívají na materiál, míru tepla a barvy. Zanedbání velikosti přikrývky může vést k určitým problémům..

V mnoha obchodech najdete velké množství různých přikrývek pro děti. Pokud ale při nákupu zjistíte, že velikost dětské přikrývky v postýlce se ukázala jako nestandardní, pak nákup povlečení pro ni způsobí určité potíže, budete muset provést individuální objednávku nebo si ji vzít samostatně pro šití. Koneckonců, i zdánlivě nevýznamných 5 centimetrů vede ke skutečnosti, že se přikrývka zmačkává uvnitř přikrývky a způsobí tak dítěti nepohodlí.

Přiměřená přikrývka z postýlky způsobí její uklouznutí..

Deka se nevejde na určené místo. Tento problém je zvláště důležitý v situacích, kdy se produkt kupuje v kočárku nebo ukolébavce. Například modely synteponů jsou objemné, což není vždy výhodné, když je používáte..

Když se dítě aktivně chová ve snu - točí se, převaluje se, je nejlepší, aby přikrývka měla meze šířky, pak ji dítě nebude moci snadno vyhodit. Podobné problémy se mohou objevit, pokud je produkt příliš malý..

Při správné velikosti vám dětská přikrývka poskytne dítěti pohodlný spánek a rodiče budou mít klid..

Jaké jsou velikosti přikrývek pro děti

Výrobci nabízejí široký výběr různých velikostí dětských přikrývek. Důvodem je skutečnost, že každý produkt má svůj vlastní specifický účel..

Podívejme se, jaký je standard pro velikost dětské přikrývky:

80 × 80 cm (může být 85 × 85 nebo 90 × 90). Čtvercový tvar je ideální pro novorozence. Tyto přikrývky se obvykle používají k propouštění z nemocnice, jsou velmi vhodné pro výměnu a uložení v kočárku. Vhodné také pro dětské přikrývky.

60 × 90 cm. Toto je nejoblíbenější velikost přikrývky. Ideální pro ukolébavku, v postýlce pro dítě do jednoho roku. Poté lze použít k zabalení nohou dítěte do kočárku nebo na saních..

90 × 120 cm. Vhodné pro děti od 1 do 3 let. Je pro ně výhodné chránit dítě, protože existuje možnost zastrčit produkt z různých stran. Je pouze důležité vzít v úvahu, že přikrývku této velikosti je obtížné vložit do kočárku.

100 × 140 cm (nebo 110 × 140). Tuto přikrývku lze použít téměř do školního věku v závislosti na tom, jak aktivně dítě roste.

140 × 200 cm. Skvělé pro dospívající. Lze ji však použít také pro dítě od 5 let, pokud již spí v posteli pro dospělé.

Materiály pro šití

Velikost dětské přikrývky pro novorozence a děti jiných věků je velmi důležitým parametrem, ale nezapomeňte na materiály, ze kterých jsou přikrývky šité.

Co najdete materiály pro obaly:

Bavlněné tkaniny (satén, trvanlivé kaliko, teak, poplin atd.).

K vyplnění přikrývek se používají následující materiály:

Dole (kachna, husí, labuť a další).

Vlna (ovce, kozy, velbloud).

Rostlinná vlákna (kopřiva, bambus, aloe atd.).

Hedvábí (přírodní nebo umělé).

Sintepon (ecofiber, sintepuh, hollofiber a další).

Co jsou dětské přikrývky

Dnes mohou textilní obchody splňovat široký výběr dětských přikrývek. Jejich velikosti jsou různé a výrobky jsou vyrobeny z moderních materiálů. Textilní průmysl dnes umožňuje spotřebiteli zvolit nejoptimálnější možnost z mnoha nových typů. Takže na regálech v obchodech jsou nabízeny celoroční modely, buď pouze v zimě nebo v létě. Příchod nových plniv umožňuje spotřebitelům zvolit si syntetická nebo přírodní vlákna..

Takže dětské přikrývky jsou:

Přikrývky pro novorozence

Pro zajištění pohodlného a pohodového spánku dítěte je nutné zakoupit povlečení a kvalitní přikrývku. Ve specializovaných dětských obchodech se často nabízejí hotové soupravy, které zahrnují přikrývku s polštářem a přikrývku. Velikost dětské přikrývky pro novorozence v postýlce je 60 × 120 cm, méně často využívají čtvercové varianty 90 × 90 cm.

Najdete další sety, které kromě přikrývky obsahují také polštář, ale je nejlepší vybrat si takové produkty ze směsi přírodních a syntetických vláken. Například model „ospalý gnome“ je vyroben na základě ecofiber a aloe vera, je snadné se o takové přikrývky snadno starat, je praktické používat, je lehký a nezakrývá se.

Přikrývky pro děti od 3 let

Děti od tří let by si měly vyzvednout přikrývky v závislosti na ročním období a místě, kde budou použity. Pokud například dítě spí v postýlce odděleně od rodičů, potom je dětská přikrývka o rozměrech 90 × 120 cm ideální pro zajištění pohodlného spánku dítěte. Děti od 5 let často spí na velkých standardních postelích, možná i na palandách. Výrobky o rozměrech 110 × 140 cm jsou pro tyto výrobky velmi vhodné, jsou poměrně široké a neodklouznou z dítěti, pokud je ve spánku příliš aktivní. Hedvábné přikrývky jsou velmi příjemné, ale jejich hlavní nevýhodou je vysoká cena, i když jsou velmi lehké a hypoalergenní..

Přikrývky z froté jsou ideální pro děti od 3 let - je velmi pohodlné pod nimi spát. Jsou teplé, praktické, snadno se udržují a jsou velmi krásné..

Přikrývky pro dospívající

Pro starší děti je lepší koupit jednorázové přikrývky 140 × 200 cm. Dnes najdete širokou škálu produktů, které mají různé „výplně“: z přírodních vláken (kopřiva, eukalyptus, kukuřice a další). Tyto přikrývky poskytují nejen pohodlný spánek, ale mají také příznivý vliv na zdraví dítěte. Pokud má teenager nějaké potíže s usínáním nebo poruchami nervového systému, bude vhodné zakoupit speciální antistresovou přikrývku, která je plná květů levandule..

Při výběru přikrývky je důležité vybrat ji podle ročního období a povětrnostních podmínek. Kupujte pouze vysoce kvalitní výrobky, protože to přímo závisí na tom, jak pohodlný je spánek dítěte.

Dětské pletené jehlice pro novorozence. Jak se spojit, vzory, schémata s popisem pro začátečníky

Novorozenec chce vždy dát nejlepší kvalitu. Mnoho matek šije a pletuje věci pro dítě samo. Pletená přikrývka bude sloužit jako dekorace a teplá přikrývka za mokra. Pokyny k pletení dětské přikrývky budou popsány v článku.

Standardní velikosti novorozence kostkované

Než začnete pletet produkt, musíte určit nejen kvalitu a množství použité příze, nebo barvu a vzor pléd, ale také jeho velikost.

Plaid s nesprávnou velikostí může způsobit následující problémy:

 • příliš velký hadřík z dětské pletené přikrývky bude těžký a snadno sklouzne z postele;
 • velmi malý pléd nemůže dítě úplně zakrýt nebo zabalit novorozence do kočárku;
 • pokud plánujete na přehoz přikrývku přikrýt, musíte vzít v úvahu, že se prodává pouze ve standardních velikostech.

Pletené přikrývky pro novorozence by měly být pleteny ve standardní velikosti s ohledem na to, kde se plánuje jejich použití.

Například:

 • pro postýlku o rozměrech 60x120 cm je vhodná přikrývka dlouhá 120 cm a šířka 80 cm;
 • aby se dítě neotevřelo, můžete plést mírně větší přehoz, například 110 x 110 cm, a ohýbat rohy pod matrací;
 • pro procházky v zimě je nejlepší plést přikrývku 100x140 cm nebo trochu více;
 • v létě můžete využít čtvercovou přikrývku 90x90 cm.

Jaká velikost přikrývky bude u novorozence, by mělo být rozhodnuto na základě jejich vlastních tužeb a preferencí.

Výběr příze

Kvalita a hustota nití v první řadě závisí na ročním období, ve kterém by se mělo dítě objevit. Pro děti narozené na jaře nebo v létě zvolte lehčí přízi, pro ty narozené v zimě nebo na podzim, teplé a husté. Při nákupu byste se měli podívat na jejich označení. Je žádoucí, aby štítek uváděl, že příze je určena pro dětské věci.

Tabulka pro výběr příze pro období narození:

ZimníLéto
Vlna.

Vlákna jsou ze 100% přírodní vlny, hustá a měkká. Je však třeba vzít v úvahu individuální vlastnosti dítěte, protože čistý kabát pro citlivou pokožku nebude fungovat..

Bavlna.

Příze je ze 100% mercerované bavlny. Kvalita nití zvyšuje hustotu a snižuje sklon produktu k poškození.

Můžete také najít bavlněné příze bez mercerizace. Tato vlákna jsou velmi měkká a silnější. Je však třeba věnovat pozornost skutečnosti, že produkt z nich vyžaduje pečlivý přístup.

Vlna + bambus + akryl.

Dobré pro děti náchylné k alergiím. Zároveň se produkt ukáže docela měkký a teplý.

Bavlna + Polyakryl.

Pro ty, kteří si myslí, že bavlna je příliš drsná, si můžete vybrat směsnou nit. Deka bude měkká a příjemná na dotek.

Vlna + akryl + alpaka.

Přehoz takových vláken bude velmi lehký a zároveň teplý..

Akryl.

Čisté akrylové nitě jsou husté a příjemné na dotek. Pro dětské věci byste si určitě měli vybrat akrylovou přízi označenou „baby“.

Měl bys to vědět:

 • Bavlněná nit by měla být hustá, bez zahušťování a roztržení. Výrobek vyrobený z takové příze vyžaduje více nití, protože jsou tenčí než akrylové nebo vlněné. Velmi jemná deka se rychle opotřebuje.
 • Neměli byste si kupovat vlněné nitě s dlouhou hromádkou, která se může dostat do úst dítěte nebo do nosu. Musíte také pečlivě zkontrolovat kvalitu příze. Při natahování by se vlákna z pravé vlny neměla trhat. Je lepší vyzkoušet přízi na dotek předem tím, že ji aplikujete na tvář nebo jinou část těla, a pokud máte nepříjemné pocity, odmítněte ji koupit..
 • Akrylové příze nízké kvality budou při pletení praskat, nejsou určeny pro kojence. Akrylové výrobky lze napínat častým praním.

Jak vypočítat množství příze pro pletení, v závislosti na počtu pletacích jehel, tloušťce a typu nitě

Pletení přikrývky s pletacími jehlami pro novorozence není obtížné. Před zahájením práce je nutné určit druh příze a její množství v závislosti na tloušťce pletacích jehel. Pletací jehlice obvykle používají číslo 3 nebo 6. V každém přadenu je délka a hmotnost příze rozdílná.

Proto se doporučuje před zahájením pletení provést následující akce:

 1. Je nutné zkontrolovat, jak se bude produkt chovat po mytí. Chcete-li to provést, pletené malý čtverec přibližně 10x10 cm.
 2. Poté je čtverec vymazán a usušen.
 3. Poté je nutné vypočítat, kolik smyček a řádků bylo získáno ve vzorku. Na základě výpočtů bude vytvořen vzor.
 4. Poté se vzorek rozpustí a změří se délka použitých vláken.
 5. Plocha budoucího plaku se vypočítá na základě velikosti promytého vzorku. Musíte pochopit, kolik takových čtverců půjde na celý produkt..
 6. Výsledkem je, že musíte vynásobit výsledný počet čtverců délkou použitého vlákna v 1 vzorku. Ukázalo se, že číslo ukazuje, kolik metrů příze potřebujete.

Musíte také vědět, že:

 • silnější příze bude mít nižší spotřebu;
 • čím slabší je točení nitě, tím hospodárnější je příze;
 • vzorované pletení vyžaduje více vláken;
 • výrobek pletený prolamovanou pleteninou bude vyžadovat méně nitě;
 • při pletení „elastickým páskem“ příze zanechává více;
 • čím silnější jsou pletací jehlice, tím hospodárnější je příze utracená (ale nezapomeňte, že ne všechny pletací jehlice jsou vhodné).

Štítek vlákna často neoznačuje jeho délku, ale jeho hmotnost. Přesná hmotnost příze potřebná pro pletení dětské přikrývky může být vypočtena z již pleteného a praného vzoru. V tomto případě se vzorek zváží a výsledná hmotnost se vynásobí počtem čtverců. Výsledkem je číslo rovnající se hmotnosti příze pro přehoz.

Vzory pro dětský pléd. Pletací vzory a popis

Pletené přikrývky pro novorozence mohou být pleteny řadou technik. Můžete zvážit některé z nejčastějších vzorů koberců. Bude to pohodlnější, pokud schéma použijete v procesu práce.

V tabulce je uvedeno několik možností pletení pléd pro dítě:

VolbaPráce
"Pryž"Smyčky jsou vytočeny, jejichž počet by měl být rozdělen na 5 + 3 smyčky symetrie a 2 hrany. Cyklus se skládá z 8 řad, z nichž každý začíná a končí okrajovou smyčkou. V každé liché řadě 3 obličeje, 2 nesprávné, 3 obličejové smyčky pasují. Ve 2. a 6. místě je všechno opačné, počínaje špatnými. 4. a 8. - pletené s obličejovou tváří.

Výrobek s takovým vzorem bude elastický a dokonalý pro dětský pléd, protože nemá špatnou stránku.

Zvedl se

"Mávat"

Smyčky by měly být násobkem 11 + 2 hrany. Vztah se skládá ze 14 řad. Musíte začít a ukončit řádek hranou smyčky.

 • Všechny liché kromě řad 11 a 13: 2 smyčky v jedné přední pro dolní laloky, 3 přední, 1 dvojitá háčkování, 1 přední, 1 dvojitá háčkování, 3 obličeje, 2 smyčky v jedné přední pro horní laloky;
 • všechny sudé, s výjimkou 12 a 14, jakož i 11 a 13 řádků: vše špatně;
 • 12. a 14.: všechny obličejové smyčky.
"Kosa"Chcete-li začít, musíte vytočit tolik smyček, aby jejich počet byl rozdělen na 21. Pak v řádcích:

 • 1. a 5.: 6 obličejových smyček, 2 špatné, znovu 6 obličejových a 2 špatné. Takže na konec řádku požadované šířky. Na konci je pleteno 5 smyček na obličej.
 • Všichni jsou sudí. Požadovaný počet opakování se skládá z: 5 obličejových, 1 nesprávných, 2 obličejových, 6 nesprávných a znovu 2 obličejových. Řádek končí 1 nesprávnou stranou a 5 obličejovými smyčkami.
 • Třetí řádek obsahuje opakování: 6 obličejových, 2 nesprávných, poté 3 smyčky odstraněné a ponechané za produktem, 3 obličeje, 3 smyčky odstraněné znovu, 2 nesprávné a poslední 1 smyčky. Na konci je pleteno 5 smyček na obličej.

Cyklus 6 řad se opakuje znovu na požadovanou délku produktu.

Vzor pro dětskou přikrývku lze vybrat z pletacího časopisu nebo najít na internetu. Pokud jehla má hodně zkušeností s pletením, můžete přijít s vlastním vzorem nebo motivem.

Podrobné pokyny pro pletení pláště pro novorozence

Pletené přikrývky pro novorozence vždy zapadají do stejného sledu akcí. Nejprve je na paprskovém stroji zadán požadovaný počet smyček, poté je pletena hlavní tkanina produktu, na konci jsou smyčky uzavřeny a je vybrán dekor.

Před zahájením práce musíte určit požadovanou velikost a vzor pléd, typ příze a tloušťku jehel. Jednoduchý prostý přehoz pro dítě je lepší plést s jednoduchou pletenou přízí a nepřidávat podrobnosti o výzdobě. Pro začátečníky je lepší začít pletení jednoduchými vzory. Můžete zkusit vyrobit přehoz o rozměrech 80x80 cm se čtvercovým vzorem. K tomu potřebujete 350 g pletené nitě.

Loop set

Jakékoli pletení by mělo začít sadou smyček.

To není obtížné:

 1. Musíte vzít přadeno příze a převinout malou nit.
 2. Odvíjené vlákno je odebíráno rukou (pro praváky vlevo, pro leváky vpravo) a hází přes ukazováček s volným koncem dopředu.
 3. Stejný konec obíhá kolem palce zleva doprava, takže dostaneme číslo osm s jiným závitem.
 4. Oba volné prsty jsou sevřeny..
 5. Dvě pletací jehlice v pravé ruce.
 6. Pletací jehlice jsou tvořeny smyčkou odspodu k horní části palce.
 7. V této smyčce musíte napnout nit z ukazováčku a otočit pletací jehly shora dolů.
 8. Dále je smyčka odstraněna z palce a utažena na pletacích jehlicích.
 9. Potom musíte znovu položit nit na palec a celý postup opakovat.

Na pletacích jehlicích je tedy napsáno 175 smyček, po kterých je 1 pletací jehla vytažena.

Pletací plátno

Před pletením hlavního vzoru je třeba nakreslit okraj pléd. Za tímto účelem by prvních pár řádků mělo být pleteno jednoduchým podvazkovým stehem. Obvykle jsou první smyčky, které se nazývají okrajové smyčky, odstraněny, ale zde nemusí být odstraněny, ale pleteny s obličejovými smyčkami.

Prvních 11 řad je pleteno jednoduchými smyčkami na obličej:

 1. Pletací jehla zůstává v levé ruce a prázdná jehla vpravo.
 2. Vlákno z přadeno je hozeno přes ukazováček a sevřené zbývajícími prsty.
 3. Volný paprsek je navinut do startovací smyčky zleva doprava. Současně špička jehly, procházející smyčkou, zachycuje nit ze přadena zdola nahoru a protahuje zpět.
 4. Na volném paprsku je vytvořena smyčka. Stará smyčka z pletacích jehel s očky odstraněny.
 5. Postup se bude opakovat tolikrát, kolikrát bude třeba, v tomto případě 175.
 6. Řádek končí nesprávnou smyčkou. Vlákno je umístěno před pletací jehlou, která je navinuta zprava doleva a popadne volný okraj shora dolů..
 7. Aby byl produkt úměrný, musíte pomocí háčkovací metody provést 10 zvýšení v 11. řádku. Chcete-li to provést, pletení 11 smyček od okraje, musíte hodit nit přes pracovní pletací jehlu a pokračovat v pletení obličejovými smyčkami. Příze se opakuje po každých 18 smyčkách v řadě.
 8. V posledním řádku hlavního plátna musíte odstranit 10 přidaných smyček. Je nutné očistit ve stejném pořadí, v jakém vyrazili. Nejprve, po 11 a poté každých 18, jehla prochází dvěma smyčkami najednou;
 9. Práce končí 11 řadami smyček technikou šálu.

Hlavní vzor odpovídá skutečnosti, že 7 z prvního a posledního stehu řady bude svázáno šátkovou technikou. Cyklus se skládá z 24 řad a opakuje se 11krát.

Pletací vzor hlavní tkaniny:

Číslo řádkuSystém
1, 3, 9, 11, 14, 16, 22, 249 přední (příze mezi smyčkami v 1. řadě je pletena se zkříženým předkem), 9 špatná, a tak se střídá 9krát. Na konci řady se vejde 9 obličejových smyček. Poté je produkt převrácen a další řada je pletena.
2, 4, 10, 12, 12, 15, 21, 23Pletací vzor se liší pouze v tom, že nejprve je pleteno 9 nesprávných švů, poté 9 předních a tak dále. Řádek končí 9 očkovacími stehy.
5, 7, 17, 193 obličejové, 3 špatné atd. Až do konce řádku, který by měl končit 3 obličejovými smyčkami.
6, 8, 18,213 mořské, 3 obličejové, vše se opakuje do konce, poslední 3 mořské smyčky jsou pletené.

Uzavření smyčky

Aby se zabránilo otevření produktu, musí být poslední řada smyček uzavřena.

Zavření smyček:

 1. Pleteme první lemovou smyčku.
 2. Proveďte další smyčku.
 3. U pletací jehly musíte první smyčku zatáhnout a druhou protáhnout pracovní jehlou.
 4. Plette přední část znovu a přetáhněte na předchozí.
 5. Opakujte celý řádek.
 6. Na konci práce uzavřete konce závitu.

Zdobení pléd

Po svázání přehozů musí být praná, položena na vodorovnou plochu a musí mít požadovaný tvar. Po zaschnutí mohou být okraje produktu ozdobeny stuhami, tylem nebo krajkou. Aby byl dekor čistý, je šitý monofilem, silným vláknem připomínajícím rybářskou linii.

Jak plést barevný přehoz. Podrobná instrukce

Deka pro novorozence pletená z příze různých barev bude velmi světlá a slavnostní. Výrobek je pleten s jehlami č. 5,5 přední a nesprávné smyčky. K práci potřebujete přízi v různých barvách (4 přadénkách po 170 g). Přehoz se skládá ze 3 vícebarevných pruhů. Pruhy jsou pleteny vzorem s otvory a odděleny perlou pletenou v jiné barvě..

Je lepší plést barevnou pléd s pletacími jehlami pro novorozence s perlovými pleteními

Podrobný popis práce:

 1. Celkem je zadáno 129 smyček. Okrajová smyčka je vždy odnímatelná.
 2. Okraj kostkovaného úpletu je pleten s perlou, střídavě v 1: přední a zadní smyčce v 6 řadách. Vícebarevné pruhy jsou odděleny stejným vzorem..
 3. Počínaje 7. řadou a až do konce práce se nejprve kolem okrajů pletí 5 smyček: 1 okraj, 1 přední, 1 nesprávná strana, 1 přední strana, 1 nesprávná strana; na konci řady 5 jsou smyčky pleteny v opačném pořadí.
 4. Od 8. do 12., od 14. do 18. řady jsou pleteny pouze přední.
 5. 13. řada: 8 vpředu, 1 příze, 2 smyčky v 1 zkřížené frontě, konce řady s 8 frontami a 5 smyčkami na okraji.
 6. 19. řádek - nejprve 4 obličeje, pak opakujte: 1 příze, 2 smyčky v 1 obličeji zkřížené, 6 obličeje. Na konci budou 4 obličejové a 5 okrajové smyčky.
 7. Od 8. do 19. řádku opakujte 2krát.
 8. Dalších 6 řádků je pleteno.
 9. Poté se odebere jiná barva, která pletí dělicí proužek..
 10. Dále jsou všechny akce opakovány počínaje 7. řádkem, pouze v jiné barvě.
 11. Posledních 6 řad produktu je pleteno s perlovým vzorem.
 12. Na konci práce musíte jakýmkoli způsobem uzavřít poslední řádek.

Vícedílné pléd

Výrobky se skládají z vícebarevných pruhů. Pruhy mohou být pleteny v jedné barvě nebo rozděleny do vícebarevných čtverců spojených různými technikami. Nejprve musíte pletené pruhy s vybranou technikou na požadovanou délku. Potom smyčky uzavřete a proužky sešijte pleteným švem.

Prolamované dětské pletené pletení

Takový přehoz bude velmi krásný a perfektní pro vypouštění dítěte. Obvykle se produkt vyrábí čtvercově v bílé nebo pastelově barevné přízi. Výrobek o rozměrech 86x70 cm bude vyžadovat 450 g pletené příze.

Popis práce:

 • 1., 3., 11. a 13. řada: všechny obličeje;
 • 5th: 1 přední, 1 příze, 1 protáhnutí (odstraňte 1 smyčku, kterou protáhněte 1 přední), 1 přední, 2 smyčky k úpletu, 1 příze, 4 přední. Takto pleteme celou řadu;
 • 7. přední strana, 1 příze, 1 dvojitá protáhnutí (odstraňte 1 smyčku, kterou chcete protáhnout 2 přední), 1 příze, 5 přední. Opakujte do konce;
 • 9. řada: 3 obličeje, rána, 6 obličeje. Opakujte akci až do konce;
 • 15. řada: 6 vpředu, 1 dvojitá háčkování, 1 protahovací, 1 přední, 2 stehy dohromady, 1 dvojitá háčkování, 6 přední. Opakovat
 • 17. řada: 7 přední, 1 dvojitá háčkování, 1 dvojitá brož, 1 dvojitá háčkování, 7 přední. Takže na konec řádku;
 • 19. řada: 8 obličeje, rána, 8 obličeje. Akce se opakuje až do konce řádku;
 • všechny sudé řádky jsou šity purl smyčkami;
 • celý cyklus se opakuje na požadovanou délku produktu;
 • popruh by měl být svázán samostatně a přišitý k hlavní tkanině pomocí pleteného švu.

Deka, pletená nezávisle, zahřeje novorozence nebo ozdobí jeho propuštění z nemocnice. Výrobky pro kojence jsou pleteny jehlami různých tlouštěk, různých typů příze a mnoha technikami.

Design článku: Vladimír Veliký

Video o pletení dětské kostkované pletací jehlice

Workshop o pletení dětského pléd s pletacími jehlami:

Jaká přikrývka pokrývá novorozence

Přikrývku pro novorozence lze použít hned několik dní po narození dítěte - v teplé sezóně je pro propuštění z nemocnice vhodná elegantní věc. Doma tento produkt nahradí přikrývku, teplou a chráněnou před průvanem. Je vhodné zabalit do něj dítě při chůzi.

Co jsou to přehozy?

Jsou odlišné - od beztížné krajky po teplou srst. Přesto je můžete rozdělit do skupin. Přikrývky pro novorozence se liší v:

 1. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny.
 2. Velikost.
 3. Cíl - do chladného nebo teplého období, elegantní pro propuštění z nemocnice atd..

Obvykle v každé rodině existuje několik modelů - pro každou příležitost.
Pojďme mluvit o všech těchto parametrech podrobněji..

Použité materiály

Při výrobě věcí pro novorozence se používají přírodní i syntetické materiály. Pokud se produkt nepoužívá výhradně pro „slavnostní“ účely - například pro propuštění z nemocnice se na něj vztahují obecné požadavky.
Deka by měla:

 1. Snadné praní - musíte to udělat alespoň jednou týdně.
 2. Volný vzduch a vlhkost.
 3. Nezpůsobujte alergie.
 4. Nepřenášejte nebezpečí pro novorozence. Takže chmýří, ze kterého jsou některé modely vyrobeny, může spadnout do nosních dírky dítěte a zabránit dýchání.

Variace jsou dnes nabízeny hodně. Nejoblíbenější kostky jsou:

 • bavlna. Tenký, lehký, praktický. Používejte jej jak v létě, tak v zimě - pokud je byt teplý. Bavlněná přikrývka může být dostatečně krásná, aby mohla přinést dítě z nemocnice;
 • fleece. Je to čistá syntetika. Je inteligentní, chrání před chladem, nezpůsobuje alergie, snadno se umývá. Nepotřebuje žehlení. Pokud zabalíte novorozence do takové přikrývky, můžete s ním chodit nejen za chladných letních dnů, ale také na podzim a na jaře;
 • vlněný. Čistá vlna - velbloud, koza nebo ovce - se používá občas. Takový produkt je drahý, musíte se o něj pečlivě starat. Vlněné oblečení se zahřeje, ale dítě se v nich může přehřát. U novorozenců náchylných k alergiím vlna často způsobuje nepříjemné příznaky. Mnohem častěji používají přízi k pletení, kde je přírodní vlna kombinována se syntetickým akrylem. Takové modely jsou levnější, praktičtější a vypadají velmi elegantně. Přečtěte si více o vlněné přikrývce;
 • velur. Syntetický velur vypadá velmi krásně. Připomíná samet, má bohatou barvu, je na dotek měkká, nezpůsobuje alergie. Může být použit v teplé sezóně;
 • kolo. Vlněná, vlněná nebo bavlněná kola jsou skvělá volba. V takové přikrývce můžete jít na procházku s dítětem. Když se dítě začne plazit, položte jej do ohrádky nebo na podlahu jako přikrývka. O kolo je snadné se starat, dokonce i v sovětských dobách byly tyto pokrývky velmi žádané.

Průmysl často vyrábí výrobky ze směsných materiálů, které se vzájemně doplňují. Přírodní vlákna v nich přiléhají k syntetickým látkám. To snižuje cenu modelu, poskytuje gizmům krásný vzhled a snadnou péči..

Jak si vybrat velikost dětské kostkované kostky

Standardní velikosti jsou následující:

 • 80 x 90 cm;
 • 95 x 100 cm;
 • 105 x 115 cm;
 • 110 x 140 cm.

Je snadné vybrat přikrývku pro novorozence na radu zkušených matek. Někteří rodiče věří, že dítě rychle vyroste z nejmenšího modelu a je lepší zvolit velikost „s okrajem“. Zkušenost však ukazuje, že tato možnost je také nevhodná. Je obtížné se pevně zabalit do velkého modelu novorozence, dítě je odhaleno. Navíc se na invalidním vozíku sotva vejde příliš objemná věc.

Následující možnost je optimální. Nakupujte 2 produkty různých velikostí najednou, v závislosti na ročním období. Pokud se dítě narodilo v létě, získejte lehké přehoz a druhé - teplé, větší. Koneckonců, v zimě dítě už vyroste. A naopak. Vrátili jste se v zimě z nemocnice s novorozencem? Teplá verze bude potřebovat menší velikost a lehké léto - větší. Podle tohoto principu není obtížné stanovit pádovou pružinu.

Který je lepší

Jaké přikrývky by měly být upřednostňovány, pokud je výběr tak velký?
Transformátory mohou být zvláště vhodné pro novorozence. Takový produkt bude sloužit jako obálka pro chůzi a bude hrát roli přikrývky, to znamená, že před námi je možnost „dva v jednom“.

K výrobě vnitřní strany transformátoru se obvykle používají:

Všechny tyto materiály jsou měkké, „dýchají“, snadno se o ně pečuje..

Vnější strana je vyrobena z:

Také v transformátorech se obvykle používá plnivo. To:

Takovou deku můžete převést na obálku pomocí:

Díky speciální kapse, která je k dispozici v transformátorech, můžete nechat nohy dítěte zavřené, zatímco volně posouvá kliky.

Neexistují žádná slova, transformátor má mnoho výhod, ale jiné typy koberečků si zaslouží pozornost:

Pletené

Matka nebo někdo z příbuzných může přikrýt pro novorozence přikrývku. Alternativou je objednání produktu řemeslníkům nebo nákup v obchodě. Vlna se obvykle používá v kombinaci s akrylem (syntetika). V případě, že je novorozenec alergický, je lepší zvolit čistý akrylát, který se snadno čistí a udržuje v čistotě.

Deky pro propuštění z nemocnice jsou obzvláště elegantní. K ozdobení krajky se používají ozdůbky, výšivky, cop. Zároveň mladí rodiče zapomínají na praktičnost. Některé rodiny koupí takový produkt jen jednou. Je lepší zvolit funkčnější model..

Pro kojence bude letní procházka používaná při procházkách chránit dítě před přehřátím. Často je pleten z bavlněných nití, vyrobených z tenké, ale silné tkaniny.

Plaid, který rodiče vloží do postýlky, by měl dobře procházet vzduchem. Koneckonců, novorozenec, pohybující se ve snu, ho může přitáhnout na obličej.

Rodiče se musí ujistit, že přehoz je měkký, nepichne, nezpůsobuje nepříjemné pocity u novorozence.

Rovněž musí dobře procházet vlhkostí, aby jemná pokožka dítěte neznečištěla.
Je nežádoucí, aby dekorace obsahovala malé ozdobné prvky - knoflíky, luky atd., Které novorozenec může trhat a táhnout do úst.

Dobré vědět

Aby přehoz vydržel dlouhou dobu, musíte se o něj řádně starat. Doporučení jsou uvedena na etiketě produktu. Pamatuj si to:

1. Vlněné oblečení je vhodné prát.

2. Suché čištění se nedoporučuje - novorozenec může mít alergii na chemikálie.

3. V pračce se produkt mývá při teplotě asi + 30 ° C. Pro dětské věci je nutné použít speciální prací prášek nebo hoblované mýdlo.

4. Deka by neměla být sušena na baterii ústředního topení.

5. Produkt nažehlte vlhkou gázou nebo tenkým hadříkem..

Pokud je věc pro novorozence používána nepřetržitě, doporučuje se ji umýt nejméně jednou za 7-10 dní.
V časopisech pro šití a pletení si můžete vybrat jeden ze stovek modelů pro novorozence. Zde je množství tkaniny a nitě, aby se věc určité velikosti. Pletené nebo háčkované, šité z krásné látky - funkční produkt zaujme jedno z hlavních míst ve skříni dítěte.

Velikost přikrývky pro novorozence v postýlce

Mladí rodiče se snaží rychle koupit vše, co pro novorozence potřebují. Neví, kolik produktů dnes nabízejí výrobci. Takže dokonce i velikosti dětských přikrývek vás nutí myslet. Lidé nevědí, která varianta je optimální, takže musí strávit čas zkoumáním různých možností. Potřebují radu, která vám pomůže okamžitě najít ten správný vzhled pro vaše dítě.

Standardní velikosti dětských přikrývek

Nejprve musíte věnovat pozornost standardním velikostem. Výrobci je stále používají. Z tohoto důvodu vám jejich podrobná studie umožní rychle najít nejlepší typ pro vaše vlastní dítě. Jaké rozměry jsou nyní společné?

Tyto vlastnosti se jistě vyskytují všude. Rodiče si takové přikrývky pro novorozence neustále vybírají, ale zároveň jim chybí některé důležité body. Přesto si mladí lidé chtějí v místnosti vytvořit určitý interiér, takže o vzhledu více přemýšlejí. V důsledku toho chybí několik zásadních bodů týkajících se velikosti. Je lepší podrobně zvážit správnou volbu, aby nedošlo k chybám při nákupu.

Standardní přikrývky

Nejzávažnějším problémem je výběr přikrývky pro postýlku. Rodiče se často domnívají, že velikost v tomto případě nehraje roli. Hrany můžete vždy zabalit, ale dítě se zároveň cítí nepohodlně. Pediatrové neustále čelí otázkám rodičů ohledně špatného spánku dítěte. V některých případech dítě dokonce dává přednost spánku se svou matkou, ale ne kvůli nemoci.

V takových situacích je hlavním problémem postel. Pokud je přikrývka příliš velká, začne se shlukovat. Objeví se oblasti, které dítě obtěžují. Ukazuje se, že dítě spí neklidně jen kvůli špatné volbě. Tato skutečnost ukazuje, jak důležité je přesně měřit rozměry..

Standardy naznačují, že je třeba zakoupit jeden z modelů 60x120 cm. Tyto velikosti jsou považovány za optimální, protože zcela pokrývají postel.

Nemusejí se ohýbat na obou stranách, což znamená, že i novorozenec bude v noci zdravě spát. Výrobci nabízejí věnovat pozornost řadě modelů, takže výběr krásné a světlé věci je snadný.

Velikosti pro novorozence

Vzhledem k velikosti přikrývek pro novorozence se mladí rodiče často domnívají, že je pro ně výhodnější koupit velké modely. Ano, můžete do nich dítě volně zabalit a vzít ho na procházku. Nejsou vhodné pro spaní, protože se nehodí do postýlky. Jak tedy správně vybrat v obchodě?

 • Nejlepší je koupit si pár různých přikrývek. Jeden z nich bude vždy v postýlce a druhý bude použit pro každodenní potřeby..
 • Pokud není možné zakoupit několik přikrývek, měli byste vzít pouze model vhodný pro postýlku. Přesto zabalení dítěte na procházku pro matku nebude trvat tak dlouho. Přečtěte si, jak si v tomto článku vybrat přikrývku pro novorozence..

Pokud tyto tipy použijete, můžete pro dítě vytvořit pohodlný pokoj. Rodiče obvykle nakupují vše předem, aby měli dostatek času na vyhodnocení sortimentu známých výrobců. Mezi jejich modely existuje jistě několik možností, které uspokojí všechna přání zákazníků. V tomto článku si také přečtěte, jaká matrace je potřebná pro novorozence..

Obálka pro výpis

Nyní je čas jít na přikrývky k propuštění. Jsou nezbytné pro všechna roční období, s výjimkou léta, takže pro potěšení novorozence je nutné si ji zakoupit. V této záležitosti jsou rovněž použitelné společné normy. S jejich pomocí bude možné najít vhodný model, který stráví minimum času. Jaké velikosti se vejdou?

Standard takové přikrývky naznačuje, že nejlepší volbou je 110x140 cm. Z tohoto důvodu můžete bezpečně přejít do obchodu nebo procházet katalog. Pravda, dnes se objevily další druhy, které se rozšířily. Jejich rozměry jsou 118x118 cm, takže si dokonce i dětští lékaři v porodnicích musí zvyknout. Informace o velikosti plen pro novorozence najdete zde.

Teprve po příjezdu domů mladí rodiče okamžitě pochopili, co udělali za chybu. V každodenním životě nejsou takové modely téměř použitelné, protože nejsou vhodné pro obvyklé akce. Je pro matky obtížné se unavit zabalením svých dětí, takže si chtějí koupit další přikrývku. Alternativou by mohla být obálka pro propuštění z porodnice na jaře-léto.

Zde si můžete přečíst popis pleteniny..

Možné jiné velikosti dětských přikrývek

Při hodnocení vhodné velikosti přikrývky pro dítě se nespoléhejte pouze na standardy. Moderní výrobci používají také vzácné možnosti. Již nemají přísné požadavky, což dává při výběru různých modelů volný výběr. To je tajemství, které vám řekne, jak vytvořit pohodlné podmínky pro dítě. Podívejte se také na standardní velikosti povlečení v postýlce.

Je nemožné odmítnout některé typy přikrývek, protože jsou skvělé pro každodenní použití.

Několik let jim nikdo nevěnoval pozornost, protože na trhu se objevily moderní materiály. Přesto výrobci postupně obnovovali svůj vlastní sortiment a potěšili mnoho rodičů.

Dětské deky pro novorozence jsou dobré pro své teplo a krásu, dobře se hodí na zimu, ale na jejich vlastní velikosti by se nemělo zapomenout. Nejrozšířenější modely jsou 100x140 cm, které se nacházejí všude. Jsou také položeni do postýlky, zabalí do nich děti a jsou rozloženy na podlaze, aby umožnily svobodné procházení dítěte. Proč je matky vybírají tak snadno?

Teplý povrch materiálu nezávisí na jeho tloušťce. Faktem je, že její jemnost umožňuje několikrát volně přikrývku přikrývat, aniž by to dítěti způsobovalo nepohodlí. Výsledkem je, že si dospělí neustále připomínají návyky svých dětství a zvyků „babičky“. Takže za oblačného počasí pokračují v zabalení svých dětí.

Při porovnání různých velikostí přikrývek je třeba připustit, že by se měly koupit nejen kvůli kráse a materiálu. Pro matky je lepší vážně přemýšlet o tom, pro jaké účely je konkrétní model vybrán. Díky tomu bude možné snadno najít věci pro novorozence, vytvořit jim pohodlí v domácnosti a neustále jim připomínat teplo lásky. Velikost přikrývky v eurech najdete zde.

Video: jak to udělat sami

Toto video vám řekne, jak si ušít dětskou přikrývku vlastními rukama..

Články O Neplodnosti