Hlavní Neplodnost

DIY dětská přikrývka

Navrhuji ušít dětskou přikrývku pro novorozence a dva malé polštáře pro něj. Pro tento produkt beru hlavní látku - polykoton. Pro tloušťku používám a doporučuji holofiber, ale můžete si vzít syntetický zimníizér. Moje přikrývka nebude moc hustá a teplá - v jedné vrstvě holofiber. Obecně lze tloušťku vyrobit podle vašeho vkusu a přání. To může udělat švadlena, která již má nějaké zkušenosti, trochu trpělivosti a 2 - 2,5 hodiny času. V popisu šití použiji své fotografie procesu šití. Již mám článek na místě šití dětské přikrývky s jednodušším stehem a podrobným popisem technologie šití. Doporučuji vám se s tím seznámit. Ti, kteří si přejí, mohou sledovat můj videonávod na šití přikrývek:

DOPORUČENÉ LÁTKY - kalico, polykoton s dětským vzorem.

Polycoton - na přikrývce a 2 polštáře - 3 m. (Na přikrývce bez polštářů - 2 m) s šířkou tkaniny 1,5 m.

Hollofiber nebo syntetický zimníizér, tloušťka 1 cm (100) - 1 mx 1,5 m.

Krajka - 10-12 m široká, 2-3 cm.

Vlákna pro šití č. 40-60, jehla pro šicí stroj č. 90-100, krejčovské kolíky.

Doporučuji vám udělat neobvyklý prošívaný steh ve formě prošívaných květin a letáků. Tato přikrývka bude pro novorozenou dívku, takže jsem pro stehy vybral barvu tkaniny a tvar vzorů, resp..

Doporučuji vytvářet vzory pro stehy i vzory na plastových fóliích. Výkres musí být nakreslen tenkou značkou. Velikost vzorů by neměla být příliš malá, nesmíme zapomenout, že budeme muset blikat podél jejich obrysu. Dostal jsem vzory: květ o průměru 35-40 cm s několika velkými lístky a list o délce 30 cm a šířce cca. 15 cm. Vzory jsem si vyrobil pro sebe na kartonu, protože jsem často požádán, abych prošil přikrývku pro dítě, ale můžete nechat polyethylen.

ŘEZÁNÍ A TIP

Velikost dětské přikrývky, kterou šiju vlastníma rukama, bude 1m x 1,5m. Tato velikost je dobrá pro dětské postýlky..

Střih ze společného kusu látky 2m. Rozdělte jej na polovinu a získejte 2 kusy 1m x 1,5m. Položte jeden kus na velký stůl. Použijte vzory a křídu na přední stranu budoucí přikrývky. Kreslení lze provést podle vašeho vkusu. Dostal jsem asymetrii. Doporučuji, aby vzdálenost mezi jednotlivými částmi nebyla příliš velká a ne příliš malá, asi 20 nebo 25 cm. Můžete použít kruh, který byl odříznut od středu květu.

ŠITÍ

Šití krajky po obvodu potažené části přikrývky. Pro krásu občas dělám malé záhyby, okem.

Položte připravený holofiber na stůl. Na něm žijte oba kusy hlavní látky směřující dovnitř, kde již existuje náznak vzoru. Ořízněte deku jehly, většina jehel kolem okrajů.

Na šicí stroj nakreslíme čáru podél šicí linie krajky. Z jedné hrany, přibližně 20-25 cm, ponechte vyvrtávací otvor.

Potom odstraňte jehly a otočte výslednou deku.

Rozložte na velký stůl potaženou stranou nahoru a velmi dobře připevněte všechny přikrývky kolíky (odloupněte všechny vrstvy). Je vhodné použít co nejvíce kolíků..

BLANKET STITCH

Chcete-li přikrývku přikrýt na psacím stroji, musíte uvolnit přítlačnou patku, aby přikrývka prošla snadněji. Velikost stehu lze nastavit na největší krok. Používám kontrastní zelené vlákno. Na plánované linky položíme linku stroje. Při šití je velmi důležité, aby se všechny vrstvy přikrývky pohybovaly rovnoměrně, bez zkreslení. Chcete-li to provést, pomozte propagovat ruce. Chci poznamenat, že strojová jehla se nikdy nezlomí, pokud se budete čmárat podél kolíku s kolíkem.

Sešívací otvor a vytáhněte všechny kolíky. Kojenecká přikrývka je připravena pro novorozence. Buďte odvážnější, sebevědomější a uspějete!

PILLOWS

Ze zbývající látky zašijte polštáře o velikosti 50x50cm. Chcete-li to provést, musíte vyřezat čtyři kusy správné velikosti. Uvnitř polštářů lze umístit rozdrcené plátky holofiberů nebo syntetických zimujících látek. Podrobnější technologie pro šití polštářů najdete v mém článku.

Jak ušít dětskou přikrývku (video)

23. října 2015

Z naší dílny se naučíte, jak snadno a rychle ušít krásnou a teplou přikrývku pro dítě.

Budete potřebovat

Střih

 • Část jsme odřízli z rouna o 10 cm méně (po obvodu) vzhledem k bavlněné tkanině.
 • Přeložte fleecovou a bavlněnou tkaninu na nesprávné strany.
 • Zkontrolujte, zda je na všech stranách odsazení bavlněné tkaniny přesně 10 cm. Na hotovém výrobku tvoří toto odsazení hranici přikrývky..
 • Špendlíky často pokrývky přikrývky.
 • Povolenky vyžehlíme na špatnou stranu bavlněné tkaniny asi o 1,5 cm.

Rohová obálka

Vyplňte všechny čtyři rohy „obálky“. Naučíte se, jak to udělat správně a krásně z našich podrobných workshopů:
"Rohová obálka";
"Ohýbání" rohů obálky ".

okraj

Ohýbáme okraj bavlněné tkaniny na rouno a často s ní připínáním přes okraj, popadneme zažehlený okraj lemu na bavlněné tkanině.

Šicí přikrývky

Nyní šijte k lemu všude kolem vnitřního okraje okraje, abyste spojili bavlněnou látku a fleece k sobě..

Velikost rouna a bavlněné tkaniny v sadě vám umožní šít poměrně velkou přikrývku nebo dvě malé. Volba je na tobě.

Foto: PR
Materiál připravila Julia Dekanova

Vše o Patchwork stylu dětské deky

připojit se k diskusi

Sdílej se svými přáteli

Patchwork v překladu z angličtiny znamená „produkt z hadrů“. Zručně skládací vícebarevné kousky látky získáte jasnou pozitivní dětskou přikrývku, pod kterou dítě snadno a pohodlně eutanizuje. Pouze na první pohled se tyto produkty mohou jevit jako chaotická sada hadrů, ve skutečnosti je patchwork fascinujícím uměním šití s ​​velkým počtem technik. A pokud se podíváte pozorně, v každé dětské přikrývce můžete vidět jednu z nich.

Funkce

Patchwork je starodávná dovednost, jejíž vzhled lze připsat době vynálezu samotných tkanin. Šikovná hospodyňka nevyhazovala vzácné kousky hmoty, ale šila je do plátna pro další použití. Muzea po celém světě mají historické exponáty potvrzující zájem našich předků o přípravu mozaiky. V jeskyni tisíců Buddhů byl nalezen koberec šitý z úlomků poutníků poutníků, který sahá až do X století. V jednom z egyptských muzeí je prezentováno plátno vyrobené z kousků kůže, jehož vzhled sahá až do roku 980 př.nl.

Charakter umění patchwork spočívá v jeho originalitě. Z mnoha zápisů není možné složit dvě stejné přikrývky, takže každý produkt je exkluzivní. Existují další výhody technologie patchwork:

 • na výrobu produktu se utrácejí pouze vlákna a samotné plátno je sestaveno ze zbytků;
 • při výrobě hadrů můžete šít přikrývky různých velikostí, dokonce i na dětské postýlky;
 • jakékoli fantazie jsou realizovány během práce, a čím zvláštnější jsou, tím více řemeslník bude schopen překvapit konečným výsledkem.

Barevný vzor obrazů dodává náladu, přináší pohodlí každému domu. Prošívaná přikrývka může být podepřena mozaikovým vzorem na zdi, kobercem u postele vyrobeným z kousků látky nebo stejným barevným stínidlem. Hlavní věc není přehánět, jinak se původní interiér změní v nemotornou a chutnou atmosféru.

Aby přikrývka nevypadala nesystematicky, řemeslníci vložili do výběru vzoru a barvy určitou logiku. Například celá ozdoba je postavena kolem centrální aplikace pozemku nebo jsou vybírány hadry, které odpovídají dominantnímu stínu dětského pokoje. Vzor deky by neměl vyvíjet tlak na vidění ani nevytvářet nerovnováhu v interiéru, proto návrháři doporučují pro její vytvoření několik základních barev a 2-3 odstínů pozadí. V malých dětských pokojích je povoleno pestrost a mnoho malých detailů.

Přikrývka pro velkou místnost je tvořena velkými klapkami spojenými společným příběhem nebo tvořící společnou ozdobu.

Jaké jsou?

Přikrývky ve stylu patchwork pro děti jsou zvláště rozmanité. Jsou nasyceny barvami, obsahují aplikace, tematické obrázky na pozemcích vašich oblíbených karikatur. Kromě toho mohou být výrobky určeny pro chlapce nebo dívky, určené pro novorozence nebo šité v určitých velikostech, zejména v postýlce pro dítě. Veselé přikrývky ocení děti jakéhokoli věku - od drobků po dospívající.

Doporučujeme vám podívat se na výběr přikrývek, abyste pochopili, jak krásné, originální, vyrobené s velkou láskou pro malé uživatele.

 • Vytvářejí přikrývku pro chlapce a často se uchylují k mořským tématům. Zde můžete použít bílou a všechny odstíny modré. Čím je dítě mladší, tím slabší je tonalita a jemnější modrost přítomná v produktu. Námořní pozemky s jinými odstíny se používají mnohem méně často, jsou řešeny, když je třeba zachovat celkovou barvu interiéru.
 • Batole, zejména jako přikrývky s velkým vzorem uprostřed, lze je považovat za obrázek, včetně představivosti a vymýšlení dobrodružství pro vaše oblíbené postavy.
 • Podívejte se na lásku, se kterou můžete plně navrhnout rozpadající se postel. Plech, přikrývka, polštář a dokonce i boční stěny jsou vyrobeny ze světlých hadrů. Různé vtipné zajíci budou držet dítě pohled na dlouhou dobu, protože se neopakují, ale chci zvážit každý.
 • Pro malou princeznu jsou vybrány světlé a jemné tóny. Na přikrývce s aplikacemi se usadilo velké množství polštářů vyrobených z kousků látky, luku a krajky..
 • Chlapci dávají přednost produktům s image automobilů. Pro drobky je vybráno klidné pozadí a staršímu dítěti může být nabídnuta vzpoura barev. Barevné plátno s obrázky je působivé a potěší děti.
 • Příběhy jsou také vyvíjeny pro milovníky zvířat. Například teenagerovi může být nabídnuto krásné plátno s obrázkem afrických divokých zvířat (safari). A pro drobky je vhodnější spiknutí se zločinnými psy nebo milými domácími mazlíčky, které viděl ve vesnici své babičky (téma farmy)..
 • Teenager ocení přehozy s fotografiemi, které zachycují nezapomenutelné události rodiny. Plátno je šité ze čtverců obsahujících neopakující se zápletky.

Pro děti se může každý takový čtverec stát oblíbeným rámečkem karikatury..

 • Vytvářejí dětské přikrývky, často se uchylují k aplikacím, neutralizují rozmanitost klapek a zajímají děti o konkrétní téma, protože často zobrazují zvířata, oblíbenou techniku ​​nebo postavy z karikatur.
 • S mimořádnou láskou byla pro děvče vytvořena komplexní přikrývka pomocí mnoha technik. Neobsahuje konkrétní spiknutí, ale dává dobrý vkus a vysokou zručnost autora..

Přehled techniků

Z kapel

Tento typ je považován za nejjednodušší techniku, protože je snadné šití stejných pruhů k sobě, a to i pro začátečníky. Pro techniku ​​prošívání proužků je materiál připraven předem. Vystřihněte identické kousky ve tvaru podlouhlých obdélníků z kusů tkanin různých barev a struktur a potom je ušijte. Uprostřed této přikrývky může být umístěn velký čtverec s aplikacemi..

Čtverců

Vytváření přikrývek ze čtverců je stejně snadné jako vytváření z pruhů. Podobná technika patří k nejstarším. To se však týká klapek stejné velikosti. Pokud jsou v produktu použity čtverce různých velikostí, budete potřebovat schéma, ve kterém je pracovní materiál rozvržen. Vzorek si vybírá řemeslník podle svého vkusu: může se podobat šachovnici, střídat barvu v řádcích nebo vypadat náhodně.

Čtverce jsou sešity bočními stěnami k sobě nebo je vybrána složitější verze postupného sešívání, když se jedna chlopně začne šít od středu okraje druhého. Vzor v tomto případě připomíná pokládku keramických dlaždic. Podobnou techniku ​​šití lze použít k vytvoření sítě trojúhelníků nebo obdélníků. V prvním případě je lepší zvolit čísla rovnoramenných čísel. Prvotřídní řemeslníci jsou schopni vytvářet „obrazové“ portréty podobné fotografiím pomocí geometrických klapek.

"Studna"

Krásný, zvláštní styl „studny“ se také nazývá „Americké náměstí“, v Americe to bylo před několika staletími velmi populární. Evropané mu také přinesli slávu, půjčovali si technologii ze zámoří. Výrobek je založen na malém čtverci ve středu přikrývky, kolem něj se postupně vytvářejí větší čtverce, ve velikosti sešity ve vzestupném pořadí. Pokud se podíváte na plátno shora, vytvoří se iluze dobře rozloženého protokolu.

Tato technika poskytuje vizuální objem a hloubku obrazu, zejména pokud používáte barevné efekty správně..

vodové barvy

V této technice je důležitá barva, nikoli tvar chlopní. Akvarel přikrývka se může skládat ze čtverců, pruhů nebo beztvarých segmentů, ale všechny jsou spojeny jedním barevným schématem, jako by byly natřeny akvarely a vytvořeny umělcovým štětcem..

Z šestiúhelníků

Prošívaná přikrývka je šitá ze šestiúhelníků stejné velikosti vyříznutých z klop. Pokud na plátno zavedete odstíny medové barvy, bude to vypadat jako voština. Nejčastěji se však k vytvoření květinové nebo hvězdné přikrývky používá harmonický šestiúhelník, méně často se vytvářejí jiné umělecké obrazy.

"Lyapochikha"

Nejkrásnější a objemnější zařízení, které se v Rusku používá mnoho let. „Blotter“ přikrývka je vyrobena z drobných kousků, které visí z plátna volným koncem. Kousky tkáně složené do zkumavky dávají ještě větší objem. Vytvoření takového produktu je náročná práce, protože musíte pracovat s velkým počtem malých dílů. Díky výběru různých odstínů je možné vytvářet obrazy z klapek. Stejně jako obrazy malované olejovými barvami vypadají úžasně krásně, pokud se od nich vzdálíte na dálku.

Materiály

Pro styl patchwork neexistují žádná omezení ve výběru materiálu, a to zejména harmonie v kombinaci textury a barvy. Pokud jde o dětské přikrývky, existují určitá doporučení pro používání tkanin. Pro malé uživatele jsou přírodní produkty převážně vybírány, měkké, hmatově příjemné, s barvivy šetrnými k životnímu prostředí, které zajišťují úplnou bezpečnost pro děti. Následující látky mohou být použity k dekoraci dětských pokojů.

 • Bavlna. Z něj je vyroben odolný a přírodní materiál, odolné a krásné přikrývky. Mnoho druhů tkanin se vyrábí na bázi bavlny..
 • Flanel. Měkká měkká tkanina z bavlněných nití. Často se používá v dětských výrobcích..
 • Prádlo. Hustý hrubý materiál s vysokým stupněm hygroskopicity. Vhodné pro letní deky, etno.
 • Kulirka. Nejtenčí a nejhladší bavlněná pletenina, kterou se děti opravdu rádi dotknou.
 • Hedvábí. Přírodní hedvábí je krásné, ale velmi drahé, dokonce i prořezávání je vidět jen zřídka. Jeho kluzná textura není na vkus každého. Ale pro orientální styly je hedvábí perfektní. Stejné specifikace platí pro saténové výrobky..
 • Fleece. Tkanina je syntetická, ale měkká a lehká, příjemná na dotek, nevyžaduje komplikovanou péči. Spodní vrstva přikrývky může být vyrobena z přírodního materiálu a vrchní část z fleecových klapek.
 • Kartoun. Silná bavlněná tkanina různých, hlavně jasných barev. Přehozy na postel jsou levné a elegantní.

Kromě tkanin se pro výrobu dětských přikrývek ve stylu patchworku používá pletenina vyrobená ve formě různorodých fragmentů..

Rozměry

Velikost dětské přikrývky se liší. Technika patchwork umožňuje vyrábět produkty libovolných parametrů, od obálek pro novorozence až po dospívající přehozy na postel nebo postel na půl a půl. Aby bylo zajištěno, že přikrývka odpovídá velikosti zbytku podestýlky, jsou stále k dispozici určité standardy.

 • Jednotlivé produkty - 110x140 cm. Pro nejmenší čtvercové varianty jsou vyrobeny 110x110, 120x120, 130x130 cm.
 • Jedna a půl přikrývky - 135x200 cm nebo 140x210 cm.

Pokud jde o evropské normy, je třeba k výše uvedeným parametrům přidat dalších 10 nebo 15 cm. Mnoho řemeslníků dává přednost šítování nestandardních přikrývek, které jsou pohodlné pro konkrétní dítě a jsou navrženy pro jeho lůžko..

Jak šít vlastníma rukama?

 1. Pomocí šablony se na látku nebo obložení aplikuje vzor budoucí chlopně a vystřihne se. Každý prvek je očíslován, aby se vytvořil plánovaný ornament..
 2. Klapky jsou vyžehlené a při zohlednění čísel jsou sešity dohromady, čímž se vytvoří bezešvá látka.
 3. Podšívka je položena lícem dolů, je na ni nanesena vrstva polstrovacího polyesteru a nahoře je umístěna patchworková vrstva.
 4. Všechny tři vrstvy jsou sešity dohromady pomocí stroje..
 5. Okrajový šev je maskován třásněmi..
 6. Hotový produkt můžete prošívat ručně.

Deka sešitá s láskou ozdobí školku, dá dítěti zdravý odpočinek a krásné barevné sny.

Informace o tom, jak ušít dětskou přikrývku ve stylu patchwork, naleznete v následujícím videu..

DIY dětská přikrývka

S příchodem dítěte v rodině se pečující matky a otcové snaží získat pro něj všechno nejlepší. Mladé matky raději dělají určité věci samy. DIY dětská přikrývka není pro šití pro začátečníky jehly obtížná a ukazuje malou fikci.

Přizpůsobená dětská přikrývka pro dívku s vlastníma rukama je krásná, stylová a pohodlná.

Řezací přikrývky

Před řezáním proveďte měření. Rozměry se berou v závislosti na velikosti postýlky a účelu přikrývky. Aby ladně visel z postýlky, přidejte na šířku a délku přídavek 15-25 cm. Existují velikosti přikrývek podle normy:

Existují nestandardní velikosti:

 • 90x90 cm, přikrývka na kočárek, kolébka;
 • 120 x 120 cm, přikrývka pro propuštění z nemocnice, pro chůzi;
 • 150x130 cm, přikrývka - spací pytel ve tvaru sáčku, pak se hodí jako jednoduchá přikrývka.

Vytvořte přikrývku a nakreslete obdélník podle měření provedeného s povolením švu 1,5 cm na všech čtyřech stranách.

Nezbytné materiály

Vyberte si tkaninu podle následujících kritérií:

 • Odolné vůči opotřebení a trvanlivé, vydrží opakované praní;
 • přírodní a s antistatickým účinkem (chintz, kalico, len, hedvábí);
 • Nezpůsobovat alergie na dítě;
 • žádná toxická barviva;
 • všechny vrstvy musí dobře procházet vzduchem.

Pro spodní část přikrývky vyberte bavlněnou tkaninu. Je zcela přirozená, prodyšná, ale odolná proti opotřebení. Hedvábí a kepr jsou na dotek měkké, ale vyžadují velmi jemnou péči. Nejpřijatelnější možnosti - cambric, satén, fleece, kolo, kaliko, bambusové plátno, splňuje všechna stanovená kritéria. Horní část přikrývky může být šitá z jakékoli tkaniny, pokud je měkká a přirozená.

Používají se následující plniva..

 1. Downy - lehký; měkký; vzduch jím proudí, ale shluky; má charakteristický zápach.
 2. Sherstepon - měkký; dobře absorbuje vlhkost, zůstává suchý; praní v pračce se nedoporučuje.
 3. Sintepon - snadné; nevyvolává alergické reakce; dokonale vymazáno; není drahý.
 4. Hollofiber - odolný proti klepání; velmi teplý; nedeformuje se během praní; dražší syntepon.
 5. Bambusové vlákno - splňuje všechna kritéria; zmuchlat.

Nejoblíbenějšími typy výplní jsou syntetický winterizer a holofiber..

Vypočítejte množství textilie následujícím způsobem: změřte dvě délky, vezměte v úvahu přídavek švu 1,5 cm na každé straně a 10 cm pro smrštění, tj. celkový přídavek je 13 cm. Vypočítejte množství plniva v závislosti na velikosti přikrývky a počtu vrstev.

Pro šití budete také potřebovat nitě č. 40-60, strojní jehlu č. 90-100, špendlíky.

Technika šití

Podívejme se, jak krok za krokem ušijete dětskou přikrývku z hříšníku vlastními rukama.

  Navlhčete látku, osušte ji, žehlte ji horkou parní žehličkou, aby nedošlo ke smrštění.

Položili jsme látku na rovnou plochu, vyhladili ji, připnul ji vzorem kolíky a vystřihli ji podle vzoru

Bavlněná tkanina detail s hvězdičkami

Minky Soft Plush Detail

Syntetická polstrovaná část

Dali jsme díly dohromady, navzájem se překrývali, první vrstva je syntetický zimníizér, druhá vrstva je plyšová, třetí vrstva je bavlna

Opatrně připněte všechny tři vrstvy spolu s kolíky.

Šijte na psacím stroji, odchylující se od okraje asi 1 cm

Ponecháme štěrbinu 15-20 cm, aby se přikrývka mohla otočit na přední stranu

Otočíme přehoz na přední straně a zbývající štěrbinu pomocí špendlíků odšijeme

Prošívejte přehoz, ustupujte od okraje o několik centimetrů, nejprve štípejte přehoz s hroty kolem okrajů

Pro obyčejnou přikrývku můžete vytvořit vzor

Dětská přikrývka z hollofiberu je šitá podle výše popsané metody.

Připravená transformátorová přikrývka pro postýlku nebo kočárku

Šijeme přikrývku k propuštění

Originální, krásná, pohodlná a bezpečná obálka pro výtok novorozence

Téma, jak ušít dětskou přikrývku pro propuštění z nemocnice, je v chladném počasí relevantní. Slavnostní saténové a krajkové obálky nebudou fungovat. Za tímto účelem je přikrývka transformátoru šita podle stejné metodologie jako obyčejná přikrývka na syntetickém zimním potahu. Šijte obě hlavní části přikrývky o rozměrech 46x85 cm a 46x60 cm, dvě postranní chlopně o rozměrech 20x70 cm. Připevněte obě hlavní části a dvě postranní chlopně ke spodní části přikrývky suchým zipem nebo zašijte saténové stuhy. Horní část přikrývky může být zdobena podšívkou krajkou nebo stuhou v záhybu. Tuto přikrývku lze snadno proměnit v běžnou kočárkovou přikrývku.

Šijeme patchwork patchwork do-it-yourself

Technika vytváření přikrývky Watercolor je kombinací čtvercových klapek v jednom barevném schématu, čímž se vytvářejí plynulé přechody

Technika "Honeycomb" je vhodná pro přikrývku šestihranných kousků v jakémkoli barevném schématu

Patchwork je velmi populární. Nejde jen o příležitost použít zbytečné kousky látky, ale také o módní interiérové ​​doplňky. Z útržků látky s figurkami zvířat, kreslených postaviček, s obrazem lodí, květin, ovoce atd. Se vytvářejí jedinečné výtvory. Je dobré používat staré světlé dětské oblečení.

Šachovnicová patchworková technika - deka ze čtverců ve dvou barvách

Technika Strips je vhodná pro úzké kousky - místo čtverců se používají pruhy šité v chaotickém pořadí.

Patchwork Starter Kit

Chcete-li ušít patchworkovou pokrývku, potřebujete následující sadu.

 1. Klapky z vícebarevné tkaniny s různými vzory..
 2. Tkanina pro spodní část přikrývky.
 3. Výplň, například sintepon.
 4. Šicí nitě různých barev, které ladí s kousky.
 5. Šicí stroj.
 6. Žehlička.
 7. Pravítko.
 8. Nůžky nebo kruhový nůž.
 9. Špendlíky.

Prošívaná přikrývka může být šita z kousků různých tvarů: čtverec, kosočtverec, trojúhelník, pruhy. Čtverce mohou mít různé velikosti. Vrcholem řemeslné činnosti je vytvoření mozaiky z chaotické směsi kousků. Někdy to trvá mnoho měsíců.

Technika šití dětských patchworků prošívaných přikrývek krok za krokem

 1. Vyberte si vícebarevné kousky látky podle barvy a textury podle vašeho přání.

Z připraveného materiálu jsme pomocí pravítka a nůžek nařezali malé čtverečky o rozměrech 15x15 cm

Rozložíme rozvržení budoucí přikrývky, rozložíme skartáčky ve vybrané technice, švy skartujeme tváří v tvář ve formě stuh 7-8 skartů

Zšijte celou tkaninu z pásek, žehlte všechny švy

Hrany horních a dolních částí ohýbáme o 1,5 cm a šijeme po obvodu, také hrany lze zpracovávat pomocí vložky

Šijeme přikrývku z uhlí

Deka „Bonbon“ - původně dekorativní prvek stylu, jehož původ je založen na technikě patchworku patchwork

Bonbonová deka - možnost patchwork. Na první pohled se zdá být neuvěřitelně obtížné. Je teplý, neobvykle krásný, jasný. Obyčejné a pestrobarevné skvrny jsou považovány za mozaiku. Tkanina - základ je nakreslen do čtverců o straně 11 cm. Řezané čtvercové kousky o straně 17 cm jsou šity do vodorovných pruhů, jako v patchworkové přikrývce. Pás se přišije k základně následujícím způsobem: pomocí kolíků se čtverečky drtí upevní na svislých liniích základní tkaniny, uprostřed čtverce se položí přebytečná tkanina pro zvednutí. Výsledné dutiny jsou vyplněny holofiberem, čtverce jsou připevněny na třech stranách k hlavní tkanině na stroji. Následující řádky jsou přišity ke spodní hraně, pokračují až do zaplnění celé délky. Hrany produktu jsou zpracovány šikmým lemem..

Přikrývky tohoto druhu jsou šity z jednotlivých otomanských kapes naplněných holofiberem

Pletená dětská přikrývka

Přikrývka pro novorozence může být nejen našita na psacím stroji, ale také pletena na pletacích jehlicích. K tomu vezměte 450 g silné příze a pletací jehly číslo 5. Velikost konečného produktu - 88x88 cm.

Vzor pro pletenou dětskou přikrývku "Blue Cloud"

Pletací vzor pro dětské přikrývky

 1. Vytočte 139 smyček, uvázejte 5 cm na výšku pomocí dvojité elastické pásky. V prvním řádku střídejte 1 přední smyčku, 1 nesprávnou smyčku. Ve druhé řadě plette přední smyčku, odstraňte zadní smyčku a ponechte nit před sebou. Ve třetí řadě plette přední smyčku, která byla odstraněna v předchozí řadě, a odstraňte další a ponechte nit před sebou. Opakujte vzorek z druhé řady.
 2. Poté pleteme první a poslední smyčky dvojitým elastickým pásem, 123 smyček uprostřed a fantazii pletenou podle vzoru. Pro ty, kteří vědí, jak pletené řemeslné ženy nebude obtížné najít žádný oblíbený pletací vzor. Plette do výšky 83 cm.
 3. Poté plette 5 cm s dvojitou viskózou, dokončete pletení a uzavřete stehy poslední řady.

Získejte roztomilou přikrývku pro novorozence.

Pletená modrá přikrývka s kloboukem pro dítě

Takže, bez spoustu peněz, si můžete udělat dětskou přikrývku, dětský přehoz vlastníma rukama. Zahřeje se, hodí se na zimní procházky, zdobí interiér, slouží jako koberec pro zábavu dítěte.

DIY dětská přikrývka

Jakmile se dítě narodí, rodiče mu chtějí dát vše nejlepší a krásné. Můžete si něco koupit a některé věci jsou obzvláště příjemné dělat s vašimi vlastními rukama. Dětská přikrývka je velmi jednoduchá věc, kterou zvládne i začínající švadlena, která nemohla šít nic nadpřirozeného. Velkou výhodou ručně vyráběných věcí je to, že mohou být ve své fantazii a chuti jedineční. Přinášíme vám základní informace, které vám pomohou při vyšívání..

Deka vzor

Šití přikrývky je snadné a jako takový není nutný vzor. Jedinou věcí, kterou je třeba zvážit, je velikost postele, na které je přikrývka přikrytá. Změřte povrch postele a na všech stranách proveďte dostatečné zvětšení, aby přikrývka v budoucnu pěkně visela.

Existují standardní velikosti přikrývek, pro které výrobci hromadných předmětů šít. Pro děti jsou vybírány následující parametry:

K vytvoření vzoru stačí nakreslit čtverec nebo obdélník vybrané velikosti a na něj nařezat budoucí přikrývku. Nyní se podívejme blíže na proces šití přikrývky..

Krok za krokem zašijte přikrývku

Začněme s výběrem tkaniny, vše je jednoduché. Vzhledem k tomu, že přikrývka je často zasunuta do přikrývky, nemůžete po dlouhou dobu potit výběr látky a designu budoucí přikrývky. Ideální volbou by byla bavlněná tkanina a konkrétní vzhled závisí na finančních možnostech. Možnost rozpočtu je chintz nebo kalico, ale nezapomeňte, že životnost takové přikrývky nebude nejlepší. Téměř věčné vysoce kvalitní přikrývky jsou šity z prádla. Jedná se o skvělý silný materiál, ale cena za metr je dražší než předchozí dva. Takže s vyřazeným materiálem nyní o jeho množství.

Standardní šířka plátna je 150 cm, existují však i vzorky o šířce 220 cm.

Při šířce tkaniny 150 cm budete potřebovat:

 • s přikrývkou o velikosti 90 x 90 cm - 1,9 m;
 • s přikrývkou o velikosti 110 x 140 cm - 2,3 m;
 • s přikrývkou o velikosti 100 x 135 cm - 2,1 m;
 • s přikrývkou o rozměrech 60 x 120 cm - 1,3 m.

Při šířce tkaniny 220 cm budete potřebovat:

 • s velikostí přikrývky 90 x 90 cm - 1 m;
 • s přikrývkou o velikosti 110 x 140 cm - 2,3 m;
 • s přikrývkou o velikosti 100 x 135 cm - 1,4 m;
 • s přikrývkou o rozměrech 60 x 120 cm - 1,3 m.

Spotřeba je označena příplatkem za švy. V tomto případě je lepší udělat 2 cm na každé straně. Pokud chcete hrát bezpečně, vezměte předepsané množství materiálu + 10%. To je nezbytné v případě, že se tkanina smršťuje. Jako plnivo je kromě textilie zapotřebí syntetický zimoizolační prostředek nebo holofiber. Jeho výše je stanovena z následujících faktorů:

 • šířka materiálu;
 • hustota materiálu;
 • požadovaná tloušťka budoucí přikrývky;
 • velikosti přikrývky.

Neměl by být problém s výpočtem množství synteponu, stačí postupovat podle vlastních preferencí a výpočtů.

Dále zvažujeme proces šití krok za krokem:

 1. Dekantujte materiál tak, aby přikrývka nesedla po prvním praní.
 2. Nakreslete na látku obdélník nebo čtverec s přihlédnutím k švům a odřízněte 2 části.
 3. Vyřízněte vhodný sintepon.
 4. Vložte podrobnosti o ploše deku a přišijte jej po obvodu a nechte otvor pro navlečení vycpávky padu nešitý.
 5. Otočte deku přes zbývající otvor a žehlte švy..
 6. Protáhněte polštářkovou podložku uvnitř přikrývky a rovnoměrně ji rozložte.
 7. Aby syntetický zimák nemohl „jezdit“ uvnitř, musí být přikrývka prošívaná. Chcete-li to provést, můžete si vybrat nekomplikované vzory, kosočtverce nebo překreslit obrázky šablon na tkanině a spojit je.
 8. Jakmile je přikrývka prošívaná, je otvor, skrz který byl syntetizován zimníizér, navlečen skrytým švem na ruce. To je vše, přikrývka je připravena k použití..

Popsali jsme klasickou verzi šicích přikrývek. Ve skutečnosti k tomuto procesu lze přistupovat z tvůrčí stránky a mohou zahrnovat různé dekorativní prvky: stuhy, prýmky, krajky atd. Vše je omezeno pouze vaší fantazií..

Šijte přikrývku pro vypuštění vlastními rukama

S přikrývkami pro vypouštění je situace velmi zajímavá. Vzhledem k praktickým zkušenostem je přikrývka 110 x 140 cm považována za nejpohodlnější, ale z nějakého důvodu většina výrobců vyrábí takové přikrývky o velikosti 118 x 118 cm, což způsobuje určité potíže. Pokud se rozhodnete prošít přikrývku pro vypuštění vlastními rukama, je lepší dát přednost první možnosti.

Šití přikrývky na vybití není tak obtížné, jak by se mohlo zdát. Připomínáme vám krátké video, kde je vše jasně vidět.

Jak šít patchworkovou deku

Prošívaná přikrývka je příjemná a užitečná. Za prvé, všechny nepoužité zbytky textilie půjdou na správnou věc, a za druhé, dostanete krásnou a hřejivou věc. Z klapek lze šít jako jednoduchá přikrývka, jako je tato:

Tak originální, jako jsou tyto:

A dokonce můžete šít něco vlastního, co vám fantazie pošle. Hlavní věc je zde správně kombinovat barvy.

DIY dětská přikrývka

Talentovaní řemeslníci často šijí svým dětem spoustu krásných šatů, povlečení a dokonce i bot. Ale každý z nich alespoň jednou přišel s myšlenkou na výrobu teplé měkké přikrývky s jasnými aplikacemi a krajkou. Můžete to ušít od všeho a let fantazie v této záležitosti je zcela neomezený. Výběr materiálů nebo pravidla šití neexistují přísná omezení - vše záleží na vašich schopnostech a touhách. Pokud si chcete vytvořit přikrývku pro vaše dítě, kterou si chcete vyzkoušet, na procházky v kočárku nebo jen na úkryt v chladných nocích, doporučujeme vám seznámit se s oblíbenými technikami výroby domácích přikrývek a základními výrobními vzory..

Kde začít šití dětské přikrývky

Aby byla přikrývka dobrá, a vaše úsilí nebylo zbytečné, musíte správně vypočítat velikost přikrývky a vyzbrojit se všemi potřebnými materiály..

DIY dětská přikrývka. Velikost přikrývky

Velikost přikrývky si můžete zvolit podle svého uvážení s ohledem na stáří vašich drobků, velikost postýlky a stávající ložní prádlo:

 • Děti od narození do tří let spí v dětských postýlkách pro novorozence. Standardní rozměry matrace jsou 120 × 60 cm. Průměrná velikost povlečení pro tuto věkovou kategorii je 120 x 90 cm, a proto by měla přikrývka odpovídat její velikosti. Pokud plánujete používat přikrývku bez přikrývky, můžete její velikost mírně změnit.
 • Děti od tří do šesti let spí v dětských postýlkách o rozměrech 160x70 cm. Vhodná přikrývka pro takovou postel by byla 140x110 cm.
 • Děti ve věku 5-6 let se cítí dobře na dospívajících postelích s matrací o velikosti 200x90 cm. Pro tento věk je již přikrývka vhodná pro trochu více - 215x143 cm.

Moderní textilní výroba již dávno překračuje standardy a vyrábí povlečení a přikrývky ne zcela typických velikostí. Velmi často existují čtvercové a kulaté přikrývky, které se mohou transformovat. Proto můžete bezpečně experimentovat s velikostí a tvarem domácího produktu.

Dětská přikrývka pro novorozence:

 • 90x90 cm - stane se neocenitelnou věcí pro úkryt dítěte v kolébce a když je dítě starší, je užitečné v chladném období jezdit na houpačce.
 • 120x120 cm - ideální pro vypouštění, chrání dítě při procházce. Může být položen na přebalovací stůl nebo použit jako vývojová rohož pro hry, pokud je zdobena aplikacemi. Ale taková přikrývka bude pro vaše dítě brzy malá.
 • 150x130 cm - tato velikost je vhodná pro šití přikrývkového spacáku. Zatímco dítě je malé, můžete jej upevnit, přeměnit ho v sáčku a nakonec ho použít jako obvykle oblečený.

DIY dětská přikrývka. Design produktu a výběr materiálu

Příprava přikrývky někdy vyžaduje hodně času a úsilí. První věcí, které řemeslnice věnuje pozornost během šicího procesu, je výběr materiálů bezpečných pro dítě a estetický vzhled produktu. Hlavním místem by však měla být vždy trvanlivost přikrývky, jakož i schopnost o ni pečovat, aniž by ztratila svůj původní vzhled..

Během provozu dojde k malým potížím ve formě rozlitého mléka, šťávy nebo něčeho jiného, ​​navíc se dítě během nemoci potí pod přikrývkou. Proto se občas bude muset přikrývka prát. Právě v této fázi vyvstává mnoho otázek, které mohou být při šití přikrývek vynechány. Aby se po praní nezkazila vaše mnohodenní práce, je lepší pečlivě zvážit design přikrývky a pevně ji ušít a prošívat..

Deka se skládá ze tří základních prvků - obložení, výplně a pneumatiky. Některé typy přikrývek však nemusí mít izolační vrstvu. Pro každou část přikrývky jsou vyžadovány určité typy materiálů, které musí splňovat následující kritéria:

 • Hypoalergenní - veškeré dodávky z textilie do nití by neměly u dítěte vyvolat alergickou reakci.
 • Nedostatek toxických barviv - kresba by měla být pro dítě bezpečná. Před nákupem vždy mějte zájem o certifikát pro tento materiál. Postava by neměla blednout a ostře vonět.
 • Vysoká odolnost proti opotřebení a mechanická pevnost - přikrývka bude často používána, takže všechny materiály musí být odolné vůči otěru, praní, protažení a dalším mechanickým manipulacím.
 • Propustnost pro páry a vzduch - všechny vrstvy přikrývky musí umožňovat průchod vzduchu a potu. To poskytne nejen pohodlné podmínky pro spaní, ale také chrání produkt před stagnací vzduchu, nepříjemným zápachem a množením mikroorganismů (roztoči, plísně atd.).
 • Přírodní původ látky - pro dítě se doporučují výhradně přírodní látky, například kalico, len, hedvábí.
 • Antistatický - je lepší šít produkt z tkaniny s antistatickým účinkem, jinak vysoce elektrifikovaná přikrývka způsobí nepříjemnosti.

K přizpůsobení může být použita jakákoli přírodní textilie, pokud je měkká na dotek a nezpůsobuje mechanické podráždění jemné pokožky dítěte. Pro tyto účely je také vhodná tenká nábytková textilie nebo pláštěnka, je-li přikrývka navržena pro venkovní použití..

Na podšívku je vhodné vzít bavlněnou látku. Plně prochází vzduchem a nevede k porušení termoregulace u dítěte, zatímco je cenově dostupný a zcela přirozený. Ale neliší se v odolnosti proti opotřebení, rychle se setře, je snadno špinavý a velmi obtížně se umývá.

Můžete si vybrat kepr nebo hedvábí. Jsou také prodyšné, příjemné na dotek, ale příliš kluzké. Pokud se tedy dítě rádo ve snu točí, je lepší najít jinou možnost.

Nejoptimálnějším a nejvýhodnějším řešením je použití bambusového plátna. Dobře si udržuje teplo, zatímco nezasahuje do mikrocirkulace vzduchu, udržuje svůj vzhled po dlouhou dobu a nezpůsobuje alergie.

Výběr materiálu pro spodní stranu přikrývky by měl být proveden s ohledem na období, ve kterém bude použit. Pro zimní produkt jsou vhodné kolo, fleece, kaliko a pro teplé období bavlněné plátno (batiste, satén, volta).

Vložka je přidána do přikrývky, aby byla teplejší. Jako plnivo použijte:

 • Syntetický zimníizér je nejlevnější izolace na bázi silikonu. Přikrývky na něm založené jsou lehké a vzdušné. Ale peče mnohem rychleji a při mytí (pokud není vložka silně prošívaná) - vyjde.
 • Fleece je teplá, odolná textilie pro svrchní oděvy. Je těžší než syntetický zimníizér, ale neprotahuje se, nezakrývá se a snadno se smaže bez následné deformace..
 • Hollofiber je vláknitý materiál na bázi propylenu. Stojí to víc než syntetický zimníizér, ale má zvýšenou odolnost vůči prodejům a je velmi teplé. Při praní se neochotně deformuje, takže přikrývka na něm vydrží déle.

Poté, co jste se již rozhodli pro velikost a typ tkaniny, měli byste zvážit, jaký druh vzhledu dáte přikrývce, jakou technikou ji šít a jak ji ozdobit. Pokud dodržujete tradiční chutě, můžete si vyrobit syntetický zimníizér nebo fleecovou přikrývku a pokud podporujete něco exkluzivního, šít neobvyklou přikrývku barevných kousků nebo plést prolamované přehoz.

DIY patchwork dětská přikrývka

Patchwork nebo patchwork je technika šití, která zahrnuje použití textilních záplat různých velikostí a tvarů. Jedná se o jeden z nejstarších druhů vyšívání, který je nyní na vrcholu své popularity. Nyní to není jen způsob, jak používat zbytečné kousky nebo staré oblečení, jak tomu bylo dříve, ale také stylový atribut ve stylu „ručně vyráběného“.

Slovo „patchwork“ pochází ze dvou cizích slov: patch - „patch“ a work - „work“.

Přítomnost všech druhů tkanin se zvířaty, kreslenými postavičkami a dalšími tématy umožňuje šít pro dítě jedinečnou a jasnou přikrývku, která ozdobí každou školku a přinese spoustu pozitivních emocí.

Můžete také vytvořit skutečné mistrovské dílo z dětských popínavých rostlin, těla a kostýmů. Dětské oblečení pro fidgety je vždy krásné a barevné, s nádhernými vzory, aplikacemi a výšivkou. Někdy to zahodí, prostě nezvedne ruku a patchwork mu může dát nový život na mnoho dalších let.

Patchworková startovací sada

Chcete-li ušít dětskou patchwork dětskou rukou, musíte mít jen velmi málo materiálů a nástrojů:

 • Vícebarevné zbytky látky (vhodné dětské oblečení, které je již malé).
 • Tkanina pro šití špatné strany přikrývky.
 • Tkanina pro vložku.
 • Nitě v tónu se sladěnými kousky.
 • Jakýkoli výplň.
 • Pravítko pro patchwork.
 • Šicí stroj a železo.
 • Nůžky nebo kruhový nůž.
 • Špendlíky.

Množství spotřebního materiálu je poměrně obtížné indikovat, protože závisí na velikosti přikrývky a složitosti vzoru, který má být proveden..

Fáze šití patchworkových přikrývek pro děti

Před šitím vezměte na sebe několik tipů, které vám ušetří čas a nervy:

 • Vyberte kousky stejné tloušťky a hmotnosti a struktura se může lišit.
 • Nezapomeňte žehlit připravený materiál..
 • Jako výplň je lepší vzít tenký syntetický zimníizér o tloušťce nepřesahující 1 cm.
 • Pro řezání je lepší použít kruhový nůž. Pokud takový nástroj neexistuje, je možné se zbavit nůžek, ale stříhání drtí zabere dvakrát tolik času..

Celý proces šití patchworkové deky se děje ve dvou fázích: stříhání a prošívání, stejně jako šití na syntetickém zimním a spodním okraji produktu..

Fáze číslo 1: řezání chlopní a vytváření plátna

 • Pokud se chystáte poprvé ušít takovou přikrývku, je lepší vzít jako základ malé čtverečky o rozměrech 15x15 cm. Z připraveného materiálu je odstřihněte pomocí pravítka a nůžek. Jejich počet závisí na velikosti přikrývky a během šití se může lišit.
 • Pak musíte vytvořit rozložení pro budoucí přikrývku. Chcete-li to provést, dát kousky na zem v technice dle vašeho výběru. Náplasti jsou šity tváří v tvář v uspořádaném pořadí ve formě stuh 7-8 náplastí.
 • Aby byly přikrývky čisté, rovnoměrné, musí být vyžehleny všechny povolenky. Pak z pásek musíte ušit celou látku.

Fáze 2: Šití na syntetický zimníizér a spodní část přikrývky

 • Vezměte kousek výplně o něco větší než patchwork.
 • Připevněte ji na horní část a poté našijte patchwork horní části přikrývky.
 • Hotový deku přikládejte na plátno, které bude sloužit jako spodní část produktu.
 • Okraje horních a dolních částí ohněte o 1,5 cm a šijte po celém obvodu přikrývky. Hrany můžete také oříznout pomocí.

DIY patchwork deka - vzory

Šicí přikrývky ve stylu patchwork se vyskytují podle určitého vzoru. Výrobek se většinou skládá ze stejných kusů látky, které jsou šité v přísném pořadí podle návrhu. Patchwork je však jen jedním ze stylů patchworků a existuje mnoho dalších variací vzoru patchworků..

Například můžete přišívat přikrývku podle následujících vzorů a přitom používat kousky různých tvarů:

 • Technika „Chaos“ - poskytuje prošité záplaty obsahu ve tvaru a velikosti. Můžete si vzít stuhy, trojúhelníky, kosočtverce a jiné formy kousků a spojit se do plátna, čímž vytvoří abstraktní vzor, ​​aniž byste se drželi přísného vzoru.
 • Technika „Watercolor“ - kombinace čtvercových klapek v jednom barevném schématu, čímž se vytvoří plynulé přechody.
 • Technika "Honeycombs" - deka šestihranných kousků v libovolném barevném schématu.
 • Technika „Šachovnice“ - přikrývka vyrobená ve dvou barvách a připomínající šachovou hru.
 • Technika „proužků“ - místo čtverců se používají proužky šité v chaotickém pořadí.

Princip připojení a následná výroba patchworkového deku je stejný jako ve výše uvedených pokynech pro patchwork quilt.

Do-it-yourself baby polstrování ze syntetického winterizéru

Přikrývka ze syntetického plniva je v mnoha ohledech lepší než bavlna a prachové výrobky. Sintepon a holofiber jsou lehké, snadno se o ně pečuje a co je nejdůležitější, nepůsobí jako alergický provokatér.

DIY dětská přikrývka. Výpočet požadovaného množství textilie a dalších spotřebních materiálů

K našití teplé malé hříškové přikrývky pro dítě, která nebude horší než ta tovární, budete potřebovat:

 • Sintepon v souladu s velikostí budoucí přikrývky.
 • Tkanina ve výši dvou oblastí přikrývky + povolenky.
 • Jehly, špendlíky, nitě a samozřejmě šicí stroj.

DIY dětská přikrývka. Pokyny pro řezání a postupné šití

Všechny bavlněné tkaniny po praní mají zpravidla tendenci se posadit. Z tohoto důvodu je třeba nejprve navlhčit látku tak, aby se posadila, nebo při vytváření vzoru přidejte příspěvek ke smršťování.

Pro šití přikrývky potřebujete vzor. Pro stříhání je lepší vzít široký materiál tak, aby přikrývka byla bez dalších švů uprostřed. Produkt můžete oříznout jak na šířku tkaniny, tak na délku, v závislosti na umístění vzoru a šířce tkaniny.

Před stříháním látky musíte přidat povolenky:

 • Na švu (1,5 cm na všech stranách).
 • Pro smršťování (5-7 cm na metr textilie na délku a 2-4 cm na metr na šířku).
 • Na prošívání (pro tenký syntetický zimníizér se vyžaduje 2–3 cm, pro vysoce syntetický zimníizér nebo hollofiber s hustým prošíváním - 7-10 cm).

Jak ušít dětskou přikrývku vlastními rukama, krok za krokem:

 1. Přikrývku přikrývejte ze tří stran a pak ji otočte.
 2. Proplňte zbývající otvor a vyrovnejte jej.
 3. Upevněte sintepon basting stehů nebo jej fixujte kolíky (nezapomeňte spočítat jejich počet tak, aby nedošlo ke ztrátě).
 4. Přikrývku přikrývejte ze tří stran přibližně 10 cm od okraje.
 5. Dále šijte uprostřed produktu v stehu v náhodném pořadí. Můžete nakreslit obrázek ve tvaru čtverců, vln, květin.
 6. Nešitou stranu přikrývky zašijte a steh 10 cm od okraje, stejně jako na ostatních stranách produktu.

DIY pletená dětská přikrývka pro novorozence

Můžete si vyrobit dětskou přikrývku bez použití šicího stroje. Pokud víte, jak plést, můžete si vyrobit roztomilou přikrývku 88x88 cm. Druh příze, její barvu si můžete vybrat podle svého vkusu v závislosti na ročním období, kdy se dítě narodilo. Budete potřebovat 450 g příze a pletacích jehel č. 5.

Schéma pletené přikrývky „Blue Cloud“:

 1. Při pletení přikrývky se používají dvě techniky: perlové pletení (1 přední a 1 nesprávná smyčka s posunem ve vzoru v každé řadě) a fantasy pletení (obrázek níže).
 1. Vytočte 139 smyček, poté pomocí perlové pleteniny vytočte 5 cm plátna na výšku.
 2. Pak musíte vytočit první a posledních 8 smyček s perlou viskózní a zbývajících 123 smyček s fantastickou viskózou podle schématu na obrázku.
 3. Poté, co pletete 83 cm přikrývky, plette 5 cm perleťovou technikou a zavřete všechny smyčky.

Ostatní dětské deky - vzory a technika

Spací pytel je skvělou alternativou přikrývky. V tom bude dítě teplé celou noc, protože se nebude moci otevřít. Kromě toho je tento produkt ideální pro kočárky..

 1. Vytiskněte vzor na tiskárně nebo jej postavte na papír v souladu s růstem dítěte. Ke dnu je lepší, aby se taška trochu rozšířila, takže pro dítě je pohodlnější pohybovat nohama.
 2. Na dvojitou skládanou tkaninu připojte vzor a materiál rozřežte přidáním povolenek na švy (1,5 cm). Na místě, kde bude blesk, by měly být povolenky trochu ponechány - nejméně 2-3 cm.
 3. Stejným způsobem ořízněte syntetický zimníizér a materiál obložení..
 4. Zkombinujte všechny podrobnosti: nejprve nalepte syntetický zimníizér na hlavní tkaninu a poté zamete podšívku.
 5. Prošívejte produkt přední částí dovnitř. Přední části musí být spojeny jednou stranou dozadu a zip musí být našit na druhou..
 6. Vypněte spacák a vyžehlte všechny švy.
 7. Rukávy a výstřih.
 8. Na závěr můžete produkt ozdobit fleecovou aplikací.

Stejným principem můžete šít různé modely spacáků.

Spací pytel s krátkým rukávem, vzor:

Jednodílný spací pytel s dlouhými rukávy, vzor:

Takto můžete pro své dítě ušít úžasnou přikrývku bez vysokých finančních nákladů. Budete si jistí její kvalitou a mezitím bude vaše dítě sladce spát pod přikrývkou šitou láskou.

Články O Neplodnosti