Hlavní Bolest

Postýlky pro děti: přehled druhů, pravidla výběru. 108 fotografií všech možností designu.

Hlavním úkolem rodičů je pečovat o novorozence. Vytvoření vlastního útulného místa pro dítě se stává jejich prvním úkolem. Většinu času u novorozených dětí jde spát. Někdy to může trvat až 20 hodin..

Mladí rodiče si předem prohlédnou fotografie dětských postýlek. Model si můžete vybrat na internetu nebo v obchodě.

Pro rodiče, kteří nejsou připraveni z pověrčivých důvodů provést nákup před narozením, vám můžeme doporučit rezervovat požadovaný vzorek na webových stránkách obchodu nebo provést vklad.

Hlavní kritéria při výběru postýlky

Pro něžný organismus dítěte není snadné se přizpůsobit v novém prostředí. Abyste se vyhnuli zbytečným alergickým reakcím, musíte mít na paměti, že dětská postýlka musí být vyrobena z přírodních surovin s ukazateli šetrnými k životnímu prostředí. Strom se osvědčil.

Nepoužívejte malované nebo lakované dřevo. Při náhodném dotyku dětské pokožky s povrchem může dojít ke vzniku alergií. A lak také inklinuje k odlupování. Prach z laku může poškodit malé tělo.

Při výběru takové postýlky je lepší se ujistit, že produkt má správnou kvalitu podle certifikačních dokumentů. Pokud si rodiče vyberou model z leštěného dřeva, významně sníží riziko alergií.

Při výběru nejlepší postýlky pro novorozence je třeba mít na paměti, že její konstrukce by měla být co nejpohodlnější, bezpečná a bez ostrých rohů. Hladce zaoblené rohy kotviště přidají rodičům další klid.

Stabilita je důležitým ukazatelem spolehlivosti postele. Pokud volba stále spadla na kolébku s běžci, pak má mechanismus blokování pohybu.

Nejlepší základ pro postýlku jsou lamely. Od narození poskytnou dítěti dokonalou tvorbu páteře a plní roli ortopedické podpory. A mezery mezi deskami zajistí konstantní cirkulaci vzduchu kolem matrace.

Mezi oblíbené modely patří kolébky s kolejovým oplocením. Aby se zabránilo zaseknutí dítěte mezi lamelami, měly by být mezery 5-6 cm. Jako další bezpečnostní opatření lze použít nárazník z měkké tkaniny..

Nejlepší dětské postýlky pro kojence

Než se dítě v domě objeví, rodiče si připraví pokoj a koupí vše potřebné pro dítě. Za prvé, dětský nábytek je koupen pro dítě k relaxaci. Jak víte, plný spánek přináší zdraví a pohodu, takže byste měli koupit pouze ty nejlepší postýlky pro novorozence, které budou vysoce kvalitní, pohodlné a přispějí k míru rodičů a dítěte.

Nejlepší dětská postýlka společnosti pro kojence

V obchodech je mnoho modelů různých značek. Světoví lídři patří mezi nejžádanější, protože známé společnosti sledují svou pověst a zajímají se o výrobu kvalitního zboží. Domácí postýlky se také často kupují kvůli cenově dostupnějším cenám..

Nejpohodlnější a nejbezpečnější postele byly následující společnosti:

 • Fairy je ruská značka, která vyrábí dětské výrobky již 50 let. Ochranná známka patří společnosti Votkinsk Industrial Company, která tento sortiment pravidelně rozšiřuje.
 • Papaloni je domácí společnost, jejímž hlavním cílem je zajistit bezpečnost dítěte, použité materiály neobsahují škodlivé látky.
 • MrSandman - značka si klade za cíl v jakémkoli cenovém segmentu vytvořit rovnováhu mezi cenou a kvalitou. Řada produktů zahrnuje nábytek, autosedačky, kočárky, matrace a doplňky.
 • Briciola - málo známá ruská společnost úspěšně konkuruje nejlepším produktům evropských značek a nabízí levné výrobky, aniž by obětovala kvalitu.
 • Incanto - italská kvalita za ruskou cenu. Společnost nabízí ekologický a elegantní nábytek pro děti a dorost. Lůžka výrobce jsou přirozeně pokryta hypoalergenními barvami a laky.
 • Krasnaya Zvezda - historie vývoje společnosti začala před více než 90 lety a od té doby v katalogu značek široký sortiment dětského nábytku z přírodního dřeva.
 • Nuovita - italská značka slouží jako vynikající pomocník rodičům při uspořádání dětského pokoje. Katalog firem kočárky, ohrádky, houpačky a další užitečné výrobky pro děti.
 • Valle je ruská značka, která vyrábí levný funkční nábytek. Postýlky této společnosti jsou pohodlné a elegantní a detaily jsou vyrobeny z ekologických materiálů.
 • Micuna - dětský nábytek je vyráběn v nejlepších tradicích španělské značky. Činnost společnosti začala v roce 1973, kdy byla představena první dřevěná dětská postel..
 • Baby Expert - kolekce italské společnosti vám umožní vybavit pro dítě útulné hnízdo. Nábytek kombinuje funkčnost, praktičnost, bezpečnost a skvělý design. Společnost používá vodní barvy k vytváření betlémů..
 • Výrobky značky Feretti z Itálie jsou známé svou vysokou kvalitou. Společnost, založená v roce 2004, okamžitě obsadila výklenek pro výrobu vysoce kvalitních produktů pro klidný spánek dítěte. Úspěchu bylo dosaženo díky nejnovějšímu vývoji a jedinečnému designu.
 • SKV-Company - od roku 1999 společnost prodává levný, krásný a pohodlný nábytek. Společnost se nachází v oblasti Arkhangelsk, kde je možné vybrat nejlepší dřevo pro výrobky.
 • Islet pohodlí - společnost nabízí útulné dětské postýlky za nízkou cenu. Každý model má jedinečný design, který vám umožní vybrat si nábytek pro jakýkoli interiér.
 • Gandylyan - dětský nábytek této společnosti je velmi žádán. Společnost zahájila činnost v roce 1993. Italští specialisté pracují na vytvoření originálního designu..
 • Antel - továrna vyrábí levné zboží pro děti. Výrobky mají klasický tvar a jsou vyrobeny z přírodních materiálů..

Hodnocení dětské postýlky

Hodnocení nejlepších zahrnuje kolébky pro novorozence, které se liší svou silou, pohodlím a elegancí. Při výběru v TOP byla zvláštní pozornost věnována následujícím parametrům modelu:

 • Velikost. Pro standardní parametry je jednodušší zvolit matraci a ložní prádlo;
 • Materiál. Nejlepší betlémy pro novorozence jsou vyrobeny z přírodních materiálů;
 • Design. Pro malé dítě je vhodný nábytek se stojanem a koly;
 • Další položky. Baldachýn s příčkami dodává pohodlí a krásu.

Na výrobku by neměly být žádné praskliny, škrábance nebo třísky. Kvalitní výrobek má vždy příslušný certifikát, ve kterém je uveden, z jakého materiálu je výrobek vyroben a také jak neškodný.

Postýlky pro děti

Koupě postýlky.

Tato záležitost je důležitá a zodpovědná. V obrovském výběru prezentovaných modelů s různými velikostmi a designovými řešeními si musíte vybrat ten, který bude šetrný k životnímu prostředí, pohodlný a bezpečný. Nejoblíbenější a vyhledávanou možností jsou klasické dřevěné postele. Při externím vyšetření je pouhým okem velmi obtížné určit, ze kterého stromu je postýlka vyrobena, takže vám doporučujeme nehádat se, ale podívat se do certifikátu, kde musí být tyto informace uvedeny.

Vizuální přitažlivost dětské postýlky není nejdůležitějším kritériem výběru, které byste měli při nákupu dodržovat. Věnujte pozornost vnějším strukturálním detailům, které se mohou jevit jako bezvýznamné. Například stojí za to vybrat si postýlku s roštovým dnem, protože spodní část z kontinuálního plátna neumožňuje větrání a dýchání ani té nejkvalitnější matrace, což zase ovlivňuje zdraví a pohodlí spánku dítěte..

Před objednáním dětské postýlky se ujistěte, že má dostatečnou výšku postranních přírub a že šířka mezer mezi grilovacími proužky je bezpečná pro dítě: musí být umístěny tak, aby se dítě nemohlo náhodně zaseknout mezi nimi rukama, nohama nebo hlavou..

Nábytek pro novorozence

Nábytek pro novorozence je:

 • dětské postýlky;
 • kolébka;
 • měnící se truhly;
 • vysoké židle
 • a mnoho dalších.

  Postýlky pro děti jsou vyráběny s vysokými stranami, takže je lze použít jako ohrádky. Vyrábíme je z přírodního masivu dřeva (nebo dřevotřískové desky) a dále je rozdělujeme na houpací židle (místo nohou zaoblených běžců nebo kol), modely s kyvadlovým mechanismem (podélné nebo příčné, se zámkem), transformující postele (boky jsou odstraněny a lůžko se používá jako obvykle nebo jako stůl se židlemi) a mnohem více. V sortimentu jsou modely se zásuvkami, které jsou umístěny pod postelí. Toto je další místo pro uložení ložního prádla, hraček a mnoha dalších věcí..

  Nejlepší nejlepší dětské postýlky

  Jak si vybrat postýlku? Budoucí rodiče si kladou podobné otázky, i když čekají na prvorozeného, ​​dlouho před jeho narozením nebo před samotným narozením, jiní si vyzvednou postýlku pro dítě, které již vyrostlo z předchozí kolébky a potřebuje prostorné lůžko. V každém případě se výběr kolébky pro dítě stává jedním z nejdůležitějších a nejdůležitějších období v životě každé rodiny a nezáleží na tom, jaké dítě očekává..

  Pět důvodů pro koupi postýlky pro novorozence

  1. Pohodlné místo na spaní, kde je dítě pohodlné a útulné.
  2. Dospělí věří v bezpečnost a ochranu před problémy dítěte.
  3. Dítě má vlastní ložní prádlo. Pomáhá snížit riziko dermatitidy a dalších alergických reakcí.
  4. Vzorky transformátorů snižují finanční náklady tím, že jim umožňují běžet až do dospívání.
  5. Další komponenty, jako je vrchlík nebo boky, dodávají větší pohodlí a jsou ideální pro interiér ložnice.
  ">

  Odrůdy postýlek

  Moderní kolébky jsou prezentovány v obrovském sortimentu, který umožňuje rodičům zvolit správnou volbu. Každý model je individuální a originální svým vlastním způsobem. Mezi hlavní odrůdy patří:

  Klasický

  Klasické možnosti jsou považovány za univerzální a jsou velmi žádané. Dokonale doplňují jakýkoli interiér a uspokojují potřeby dítěte. Jejich vzhled je místem pro spaní s ochrannými stěnami, které lze odstranit nebo spustit. Tato funkce umožňuje co nejpohodlnější použití..

  Tyto modely jsou doplněny koly nebo běžci a jsou určeny pro děti do tří let.
  Tyto dětské postýlky jsou vhodné pro kojence od narození do tří let. Rozměry výrobku jsou standardní - 120x60 centimetrů.

  Klasická postel ze dřeva, kovu nebo plastu může být vybavena:

  • funkce nastavení výšky dna;
  • Kola
  • otočný mechanismus;
  • zkrácené strany;
  • odnímatelná boční stěna.

  Cena klasických modelů bude záviset na vybavení, dostupnosti dalších komponent a materiálu, ze kterého je postel vyrobena. Důležitou roli hraje značka. Nábytek propagovaný italskými společnostmi je výrazně dražší než jejich ruské protějšky.

  Se zásuvkami

  Kolébky se zásuvkami jsou určeny nejen k relaxaci dítěte, ale také k ukládání prádla, stejně jako k vyplácení novorozenců. Konstrukce těchto výrobků je velmi praktická, protože vám umožňuje výrazně ušetřit volné místo v dětském pokoji. Mohou být jak s kyvadly, tak v obvyklé formě.

  Transformátory

  Lůžka s transformátory zajišťují tichý spánek pro dítě a vytvářejí pohodlné podmínky pro rodiče. Vzory takových modelů jsou vyráběny ve formě pohovek nebo složených kopií. Transformace probíhá v důsledku zvětšení délky a / nebo šířky lože. Výsledkem je, že rodiče dostávají kolébku okamžitě na několik let dopředu: nejprve je to kolébka, potom postel pro předškoláka a poté školní a dospívající nábytek.

  Jak se dosáhne zvětšení velikosti? Když dítě vyroste, je odstraněna skříňka nebo komoda a malé lůžko se promění v postel standardních rozměrů. To znamená, že rozměry postele ve 120x60 jsou transformovány o 180x80 centimetrů.

  Kolébky

  Postýlky jsou kompaktní, ale dítě se cítí docela pohodlně. Kromě toho se díky malé velikosti může toto lůžko snadno pohybovat po domě.

  Nevýhodou těchto modelů je, že jsou navrženy pro děti do 6 měsíců, po kterých se tam dítě jednoduše nehodí.

  Kolébky

  Existuje několik druhů kolébek pro novorozence. Podívejme se na ně podrobněji:

  1. Proutěné kolébky. Dnes jsou koše na kolébky tkané z révy nebo ratanového prutu opět v módě. Jejich hlavní výhodou je přírodní materiál. Takové koše jsou umístěny na nohách zavěšených na stropě. Vnitřní povrch je potažen měkkou matrací..
  2. Elektronicky ovládané kolébky. Kolébka je kovová struktura potažená textilem. Hlavní rys - vybavený mechanismem, který vám umožní házet dítě na dálku.
  3. Transformátory Jedná se o standardní kojenecké lůžko doplněné malou kolébkou. Je bezpečně upevněno v posteli a když dítě vyroste, je odpojeno. Díky tomu dítě spí v obyčejné posteli.

  Playpeny

  Taková postel je druh transformátoru, který vám umožní snadno přenést lůžko do hřiště. Obvykle jsou tyto postele rám vyrobený z kovového a textilního pláště. Ten lze snadno vyjmout, omýt a dezinfikovat..

  Výhodou arén je mobilita, multifunkčnost a kompaktnost. Při pobytu v malém bytě je obtížné vytvořit postel a místo pro hraní a tento problém řeší model dva v jednom..

  Další velkou výhodou je mobilita. Některé modely jsou vybaveny koly, což je velmi výhodné pro pohyb po místnosti. Existují komerčně dostupné vzory, které lze složit a umístit do běžného sáčku.

  Dnešní ohrádky mohou být vybaveny takovými dodatečnými prvky, jako jsou:

  • přebalovací stůl;
  • vyvíjející se rohož;
  • Moskytiéra;
  • mobilní, pohybliví
  • herní oblouk;
  • Pohybové vybavení.

  To vše umožňuje použití těchto návrhů nejen v bytě, na ulici, v venkovském domě. Arény však mají určitá omezení mínus - věk a hmotnost. Když tělesná hmotnost dítěte přesáhne 13 - 15 kilogramů, bude nutné tento model opustit.

  Tipy pro dětské postýlky

  • Bezpečnost. Před nákupem zkontrolujte postýlku a věnujte pozornost všem detailům. Musí být kvalitně zpracovány. Je důležité, aby boční kolejnice byly vyrobeny ze dřeva, protože dítě je určitě vyzkouší a okusuje. Je lepší, pokud se jedná o pole, a nikoli MDF, dřevotřískové desky, dřevotřísky. Základna. Zastavte se na stojanu (lamely), protože se předpokládá, že poskytuje lepší větrání.
  • Udržitelnost. Hmotnost produktu v tomto případě nezáleží. Šířka a výška jsou důležitější. Úzké a vysoké postýlky pro novorozence se snáze snášejí než nízké a široké.
  • Mříže. Pokud si koupíte produkt na dlouhou dobu, pak věnujte pozornost modelům, kde je možné mřížky vyjmout. Poté bude snadné přeměnit postýlku pro novorozence na normální, aniž byste museli kupovat nový nákup..
  • Houpací mechanismus. Existuje několik typů: kyvadlo příčné a podélné, stejně jako jen houpací křeslo na běžcích. Zde by každá rodina měla být založena na osobních preferencích. Specialisté trvají pouze na tom, že je zajištěna plynulá jízda. V tomto případě se matka nebude muset vyvinout velké úsilí, aby se houpala, a dítě se bude cítit pohodlně.
  • Krabice. Je lepší, pokud jsou, protože to poskytuje další úložný prostor. Mohou čistit hračky nebo náhradní ložní prádlo. Když dítě vyroste a začne se samostatně dostat z postýlky, bude moci dostat hračky z krabic, aniž by se vzdálil od ní.
  • Kola Pokud je dětská postýlka vybavena, musí být dobře upevněna a musí mít také zátku, aby byla zajištěna nehybnost.
  • Matrace. Postýlky pro novorozence obvykle nejsou vybaveny matracemi, takže rodiče mají možnost vybrat si ten, který je vhodný speciálně pro jejich dítě. Navíc její přítomnost ovlivní náklady, které se mnohokrát zvýší..
  • Dokumentace. Zakupte si postýlku ve specializovaném obchodě, vyžadujte dokumenty od konzultanta potvrzující bezpečnost produktu a jeho soulad se všemi normami a požadavky. Nezapomeňte, že jakýkoli dětský nábytek podléhá povinné certifikaci. V případě potřeby můžete také požádat o protokol o zkoušce..
  • Rozpočet. I když máte malé množství, zkuste si koupit nejlevnější model. Dobrý produkt nemůže stát penny podle definice. Určitě to bude nekvalitní, nespolehlivé a nebezpečné. Nešetřte peníze, protože postýlka pro novorozené dítě vám bude sloužit po mnoho let v řadě.
  • Výrobce. Preferujte značky, které již získaly důvěru spotřebitelů. Bude užitečné věnovat čas hledání recenzí a hodnocení. Modely uvedené v našem článku byly zveřejněny důvěryhodnými společnostmi, které jsou na trhu s dětskými výrobky dlouhodobě úspěšné.

  Klíčové vlastnosti pro výběr správné dětské postýlky

  Zkontrolujte kvalitu a dostupnost dílů, přítomnost montážních pokynů, snadnost zarovnání dílů (měly by se volně zapadnout do drážek a tam by měly být pevně připevněny bez uvolnění).

  Vůně postýlky. Neměl by mít ostré nepříjemné pachy barvy, laku, acetonu. Nábytek z Itálie pro děti by měl být vonný čerstvým dřevem, protože značkové výrobky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního dřeva.

  Samostatně, o malbě: musíte se ujistit, že barviva použitá k dokončení postýlky neobsahují olovo ani jiné toxické látky, které jsou pro dítě nebezpečné. Toho lze dosáhnout vyžádáním hygienického osvědčení prodávajícího o kvalitě produktu. Taková kontrola je důležitá, protože malé dítě se může nahlodat na povrchu postýlky, když jeho zuby „svěří“, a do jeho těla mohou vstoupit dokončovací materiály..

  Přejeďte rukou po detailech nábytku - měly by být hladké, bez otřepů, pečlivě obroušené. Pokud tomu tak je, vidí kupující známku opravdu dobrého výběru dřeva, protože levné druhy dřeva se používají k padělkům, které nelze přenést na vysoce kvalitní leštění, jako je buk nebo dub.

  Kovové prvky musí být zakryty zátkami nebo zapuštěné a vzdálenost mezi tyčemi by neměla přesáhnout 6 cm, aby se zabránilo zranění dítěte.

  Klouby částí musí být bezpečně upevněny, nesmí mít mezery, kde by dítě mohlo držet prst a stisknout ho.

  Podle GOST přijatých v zemích SNS má lůžko vhodné pro dítě od narození do 3 let velikost 120 x 60 cm a boční stěny by neměly přesáhnout 95 cm. Dovezené postýlky, včetně italských, mají parametry větší než 5 cm, ale klasifikuje se podobně, což stojí za zvážení.

  Věnujte pozornost nestandardním velikostem a také zvažte, jak stárnete v úmyslu tuto postýlku používat.

  Je třeba mít na paměti, že při nákupu dětského nábytku italských značek budete možná muset koupit evropské normy pro prádlo a matraci..

  Přemýšlejte o tom, který barevný a designový model se nejlépe hodí do vašeho domácího interiéru a zda potřebujete další zásuvky pro uložení dětských předmětů nebo drahé doplňky.

  Hodnocení nejlepších výrobců postelí

  Škála dětských postýlek je tak obrovská, že si zde může každý vybrat ten nejvhodnější model, který kombinuje vysoce kvalitní, neporovnatelný vzhled a bezpečnost pro zdraví dítěte. Vzhledem k zpětné vazbě mladých rodičů zaujímají nejvyšší postavení v žebříčku popularity domácí, italští a čínští výrobci.

  Nejznámější domácí značky jsou Red Star, Kubanlesstroy, Gandylyan a Papaloni. Výrobky od ruských výrobců harmonicky kombinují vysokou kvalitu a přijatelné ceny. Jejich produkt se skládá ze stylových a praktických postelí vyrobených z přírodních materiálů..

  Vynikající postýlky italských značek Baby Italia, Bambolina, Giovanni a Pali jsou indikátorem luxusu a vysokého postavení. Široký barevný gamut a mnoho konstrukčních řešení umožnilo produktům zaujmout přední místo v žebříčku. Všechny modely jsou velmi krásné, funkční a snadno se používají..

  Známé čínské značky jako Jetem, Geoby a Lider Kids se vyznačují originalitou a všestranností. Kovová základna a světlá textilie jako doplněk z nich dělaly široce populární nejen v Číně, ale také daleko za její hranice. Důraz je kladen zejména na jejich spolehlivost, sílu a dostupné náklady..

  I přes kovovou konstrukci jsou postele lehké, což je činí ještě praktičtějšími.

  Doporučení a tipy pro výběr dětských postýlek

  Líbí se vám článek? Zůstaňte naladěni na nové nápady ze světa stavebnictví, designu, užitečných rad v našem kanálu. Přihlaste se k odběru v Yandex.Zen. předplatit.

  Když se v domě objeví dítě, chce dát jen to nejlepší. A to samozřejmě platí i pro dětské postýlky pro novorozence. Koneckonců, dítě by mělo být pohodlné, útulné a teplé v něm. Naštěstí dnes je výběr krásných dětských postýlek obrovský a vše si můžete vybrat přesně podle svých potřeb. Je důležité zvážit mnoho nuancí, s nimiž je tato volba plná..

  Dětské postýlky jsou velmi důležitým nákupem, který se vyznačuje velkým počtem designových řešení a stylových možností..

  Hlavní kritéria pro výběr postýlky pro novorozence

  Nejprve musíte pochopit hlavní výhody různých modelů tohoto nábytku, jakož i nezbytnou funkční zátěž, kterou by měl nést: co je pro dítě nejdůležitější a co pro rodiče.

  Protože dítě tráví většinu času v kolébce, je třeba přistupovat k výběru modelu s maximální odpovědností.

  Hlavní funkční vlastnosti dětského nábytku

  • Šetrnost k životnímu prostředí
  • Bezpečnost
  • Návrh ochrany
  • Psychologické pohodlí
  • Pohodlí pro rodiče

  Šetrnost k životnímu prostředí je určena materiály, ze kterých je produkt vyroben. Neměly by emitovat škodlivé látky. K tomu je lepší vzít modely z přírodních materiálů: masivního dřeva nebo MDF. Je možné použít dřevotřísku, ale tento materiál je nejméně vhodný pro dětský nábytek. V každém případě musí mít prodejce všechny certifikáty pro výrobky a neváhejte je zkontrolovat.

  Měli byste si vybrat betlémy z bezpečných, ekologických, hypoalergenních a kvalitních materiálů, například z přírodního dřeva nebo kovu.

  V zájmu ochrany dítěte před zraněním by první dětská postýlka měla být pevná, stabilní a dobře upevněná. Pokud je přidán vrchlík - měl by být také dobře upevněn. Dítě ho snadno převrátí a zatáhne oponu celou svou silou na sebe. A samozřejmě, hardware by měl být dobře připevněn, s vyloučením možnosti sevření prstů, odtržení malých částí nebo jiných potíží. Děti jsou velmi zvědavé, v první řadě bude dítě studovat svou postýlku. Pokusí se to všechno odtrhnout, ochutnat a všude držet prsty.

  Dobré řešení jsou robustní a stabilní konstrukce vybavené bočními stojany..

  Důležité! Proto je mnoho moderních modelů vybaveno speciálními silikonovými podložkami. Chrání součásti před skutečností, že je dítě během řezání zubů nahlodává. Účelem obložení není především chránit nábytek, ale zachránit dítě před skutečností, že může okusovat část stromu nebo MDF a spolknout.

  Oplocení z průvanu a studeného vzduchu. Novorozenci jsou velmi citliví na průvan nebo jen na studený vzduch. Proto musí být strany dobře uzavřeny. Mohou to být měkké strany nebo dlouhý baldachýn z husté tkaniny..

  U novorozenců je vhodnější preferovat tužší matraci, například s plnivem z kokosových vláken.

  Dětská postýlka má také důležitou psychologickou funkci. Pro novorozence je obtížné okamžitě se vypořádat s obrovskou místností, která se snad dospělým zdá být velmi malá. To je důvod, proč starší děti rádi hrají domy nebo se plazí pod stolem. Tuto roli hrají také dětské postýlky pro kojence. Obzvláště dobré je, pokud se jedná o baldachýn.

  Vzdálenost mezi lamelami by neměla být příliš úzká, aby se dítě nezachytilo.

  Pohodlí pro rodiče poskytuje především transformace lůžek. Mohou kombinovat velké množství funkcí a změnit svůj design. Je třeba věnovat pozornost tomu, aby bylo výhodné, aby se dítě ohýbalo - v první řadě je důležité, aby maminka v prvních měsících chránila záda.

  Bude lepší, pokud spodní část struktury sestává z lamel, což zajistí větrání matrace a její rychlejší sušení.

  Důležité! Aby se zajistilo, že dospělí nebudou zatěžovat záda, jsou některé postele vybaveny autowalls nebo schopností změnit výšku dna. V prvních dnech života dítěte je spodní část nastavena na horní úroveň, takže bude pohodlnější dítě vzít a zavinout. Později, když ten malý začne sedět a vstávat - dno klesá. Autowall vykonává stejnou funkci, ale pohybuje se a otevírá prostor postele.

  Pohodlí je důležité z hlediska uspořádání nábytku. Měl by stát tak, aby bylo vhodné se k němu přiblížit, je vhodné přesunout malého za účelem výměny nebo krmení.

  Díky obrovské modelové rozmanitosti lze školku pro novorozence ozdobit klasickou kolébkou nebo technologickou moderní kolébkou.

  Odrůdy postýlek

  Kdysi v každé rodině používal pro novorozence pouze jeden typ dětské postýlky - kolébka. Nyní existuje taková rozmanitost, že oči běhají dokořán.

  Otázka správného výběru postýlky je jednou z prioritních otázek pro matky a otce.

  Hlavní typy postýlek:

  • Kolébky
  • Klasická postel
  • Rozkládací postel
  • Manege

  Kolébky - malá postel pro nejmenší od 0 do 6 měsíců. Tyto postýlky jsou mobilní a pohodlné pro spaní novorozence. Mohou mít svůj vlastní houpací mechanismus s motorem, mohou se připevnit na popruhy k jednoduché postýlce nebo mít držadla pro nošení a mohou být také použity jako přenosná taška. Hlavní výhody kolébky - mohou být umístěny ve správné výšce a při zatáčení novorozence se nemusejí zatěžovat zády, a také s jejich pomocí je vhodné houpat dítě.

  Kompaktní a pohodlné závěsné a podlahové držáky jsou uvnitř vyzdobeny měkkým a ekologickým materiálem..

  Kolébka je vhodná pro instalaci a přestavbu kdekoli v bytě - vedle postele rodičů a na místech, kde má matka podnikání. Takové postýlky však brzy přestávají být pro děti relevantní, zejména když začnou sedět a vstávat. Od nynějška bude dítě potřebovat prostornější modely.

  Takové postýlky dodají novorozenému dítěti pocit bezpečí a jsou ideální pro děti od narození do šesti měsíců věku.

  Klasická postel s vysokými stranami je známá mnoha generacemi. Tato postýlka je nejjednodušší model. V něm bude dítě pohodlně spát, je zajímavé, když se po něm plazíte a sedíte v něm. Pro větší pohodlí můžete k ní připojit kolébku nebo vrchlík. Baldachýn je obvykle vybaven nejkrásnějšími dětskými postýlkami. Vyspělé modely mají samočinné nebo spodní nastavení s nastavitelnou úrovní. Některé výrobky jsou vybaveny zásuvkami pro ukládání věcí, díky nimž vypadají jako transformační postele..

  Podobné designy jsou určeny pro děti od 0 do 3 do 4 let, jsou bezpečné (vysoké strany do 95 centimetrů) a funkční.

  Transformační postel je nejmodernější verzí dětské postýlky. Kombinuje samotnou postýlku, přebalovací stůl a komodu. Takové seskupení nábytku s různými funkcemi je pro mladou matku velmi výhodné, protože veškeré manipulace s dítětem a věci mohou být minimalizovány. Model je ideální pro malé byty. S jeho pomocí můžete doslova v jednom rohu umístit veškerý nábytek mateřské školy a všechny věci dítěte. Současně jsou transformátory vhodné pro děti od 0 do 7 let. Jak dítě roste, jsou odstraněny různé prvky a postel mění svůj vzhled..

  Díky multifunkčnosti lůžka transformátoru a dalších prvků může být snadno přeměněno na postel pro starší dítě.

  Ohrádka je vhodná pro děti od 0 do 3 let. Tyto modely jsou výrazně širší než tradiční možnosti, takže se mohou snadno proměnit v herní zónu. Některé jsou však určeny nejen pro stacionární použití, ale také pro cestování. Obvykle jsou vyrobeny z plastu. Mohou být doplněny praktickými prvky - mini přebalovací stůl, kapsy na drobnosti, nastavitelné dno.

  Jedná se o lehkou přenosnou prefabrikovanou strukturu, která se vyznačuje přítomností dřevěného nebo plastového dna a vysokých stran textilie s vložkami ze síťoviny.

  Crib materiály

  Dnes výrobci nabízejí nejen různé modely, ale také materiály, ze kterých jsou vyrobeny krásné postýlky. Kromě toho závisí nejen na zdraví a síle dítěte, ale také na jeho funkčnosti.

  Tradiční betlémové materiály:

  • Přírodní dřevo
  • Kov nebo plast
  • MDF a dřevotříska

  Přírodní dřevo je klasický materiál, šetrný k životnímu prostředí a užitečný pro dítě. Nejkrásnější postýlky jsou vyrobeny z toho. Nábytek vyrobený z tohoto materiálu je však těžký a nepohodlný k přeskupení. Další nevýhodou je vysoká cena..

  Standardně nejlepší a nejekologičtější materiál je dřevo (tvrdé dřevo).

  Kov nebo plast se běžně používá k výrobě ohrádek nebo postýlek. Existují také jednoduché postýlky z těchto materiálů. Při použití plastu je důležité, aby byl odolný a šetrný k životnímu prostředí. Je důležité zkontrolovat, zda dítě nemůže kousat nebo odlamovat lehké plastové prvky. V kovu je důležité, aby jeho povlak byl také neškodný pro dítě. To lze ověřit vyžádáním nezbytných certifikátů od prodejce. Postele z těchto materiálů jsou lehké a velmi levné..

  Nebojte se plastových prvků v postýlkách, neměli byste však odmítat studovat certifikáty těchto výrobků.

  MDF nebo dřevotříska kombinují výhody přírodního dřeva a kovu. Vypadají krásně a prestižně, zároveň mají atraktivní cenu. Při nákupu nábytku je také důležité zkontrolovat osvědčení prodávajícího - protože materiály by neměly emitovat škodlivé látky.

  Mezi dětmi jsou také oblíbené dětské postýlky vyrobené z desek MDF..

  Možnosti výběru dětských postýlek v závislosti na pohlaví dítěte

  Obvykle pro děti různých pohlaví vyzkoušejte vyzvednutí a různé modely. Zde je důležité především estetické vnímání nábytku. Takže pro malé princezny jsou obvykle vybírány modely s krásným baldachýnem, spousty volánů a šperků.

  Barevným řešením kolébky může být celá řada barev.

  Pro chlapce vybírají více asketických možností ve více tlumených barvách. Jsou-li dvě děti a dávají přednost univerzálnější možnosti.

  Výběr velikosti postýlky

  Velikost postýlky pro novorozence závisí především na velikosti dětského pokoje. V prostorném pokoji si můžete také dovolit velkou postel s luxusním baldachýnem. Takže dítě bude v tom pohodlnější. Pokud je však ve velké místnosti umístěna malá kolébka, bude s největší pravděpodobností v ní dítě ležet psychologicky nepohodlné. Naopak v malé místnosti bude vhodná malá postýlka nebo transformační postel. Ale nejdůležitější věcí je zde pohodlí a pohodlí dítěte a matky.

  Woody odstíny jsou zvláště doporučovány pro novorozence, protože nemají negativní vliv na psychiku..

  Postýlky pro děti

  Užitečné tipy pro výběr dětských postýlek a nejzajímavějších fotografií dětských postýlek.

  Vzhled dítěte v rodině je skutečným zázrakem. Zároveň je to však obrovská odpovědnost, protože úkolem rodičů je poskytnout dítěti nejpohodlnější a nejpohodlnější místo k pobytu, a to od první hodiny po návratu z porodnice do rodinného hnízda.

  Obecná doporučení pro výběr postýlky pro novorozence

  Novorozenci hodně spí! V prvních dnech života může dítě spát 18-20 hodin. A protože narození malého organismu je obrovským stresem a novým prostředím, ve kterém se nachází po děloze, je neznámé a neobvyklé, vyžaduje velké úsilí dítěte, je nesmírně důležité zajistit kvalitní místo na spaní.

  I přes existující pověru, že si nemůžete nic koupit před narozením dítěte, je lepší si vybrat kolébku předem. Bezprostředně po narození dítěte mají mladí rodiče obvykle velké starosti, takže už není čas nakupovat nábytek. Ano, a existuje velká šance, že si ve spěchu koupíte postel za přehnanou cenu nebo ne stejnou, jakou byste chtěli.

  Pokud v zásadě nechcete pro své dítě něco koupit před jeho narozením, ponechte v obchodě zálohu za nábytek, který se vám líbí, a zajistěte, aby jste ho ihned přivedli, jakmile zavoláte.

  Dětský nábytek má mnoho nuancí, které je nutné věnovat pozornost..

  1. Postýlka by měla být vyrobena z přírodních materiálů. Nejčastěji se jedná o strom, ale mohou existovat i jiné materiály šetrné k životnímu prostředí. Tělo dítěte je velmi citlivé na vše, co ho obklopuje, a reaguje se silnými alergickými reakcemi na nejmenší dráždivé látky. A protože dítě bude nejprve trávit většinu času v postýlce - je lepší chránit sebe i sebe (před zbytečnými zkušenostmi).
  2. Nevyberejte lakované a malované dřevo, raději leštěné dřevo - to také snižuje riziko alergických reakcí, když se dětská pokožka dotkne povrchu postýlky. Kromě toho, během období zubů, dítě začne hlodat naprosto všechno. Včetně lakovaných stran, jejichž povlak se může odloupnout a dostat dítě do dýchacích cest. Pokud není možné zakoupit dětskou postýlku s nezpracovanou chemií, ujistěte se, že všechny povlaky jsou certifikovány a schváleny pro výrobu dětského nábytku..
  3. V ložnici pro děti obecně a v postýlce pro novorozence jsou přísně zakázány ostré rohy! Při výběru postýlky dávejte přednost ložnici s hladkými zaoblenými povrchy.
  4. Postýlka novorozence musí být stabilní. I když si vyberete modely s běžci pro nemoci z pohybu (jejichž použití odborníci doporučují zastavení nejpozději šest až sedm měsíců), jesle by měla mít mechanismus pro jejich fixaci.
  5. Lamely jsou nejlepším základem pro postýlku malého muže. Zajistí dobrou ortopedickou podporu a správnou tvorbu páteře. Kromě toho prostor mezi lamelami umožní volný oběh vzduchu v blízkosti matrace, což mu poskytne další příležitost "dýchat".
  6. Nejoblíbenější modely betlémů jsou betlémy s stojany. Na jedné straně chrání dítě před pádem a na druhé straně umožňují studovat svět kolem nás. Aby se však dítě nezachytilo mezi lamelami, vzdálenost mezi nimi by měla být přibližně pět až šest centimetrů. Aby nedocházelo k padání držadel mezi kolejnice, mají moderní dětské ložní sety ochranný nárazník vyrobený z měkké tkaniny.

  Odrůdy dětských lůžek

  Kolébka

  Jedná se o postýlku pro nejmenší děti, které se dosud nenaučily sedět.

  Odborníci doporučují začít s kolébkou, protože díky své miniaturní velikosti se dítě bude cítit téměř jako obvykle (až 9 měsíců!) Lůno své milované maminky.

  Kolébky mohou být:

  Děje se tak konkrétně proto, aby děti při pohybové nemoci spaly rychleji.

  Odhadované náklady na kolébky
  Základní materiálNáklady
  Willow révaod 15 000 rub.
  Plastickýod roku 2000 rub.
  Kovod 6500 rub.

  Někdy namísto oddělené kolébky kupují mladí rodiče prvních šest měsíců dětskou postýlku s přistýlkou ​​nebo místo novorozence používají přenosnou jednotku z kočárku. Jedná se o velmi ekonomickou možnost, protože děti (zejména velké) rychle vyrůstají z kolébek.

  Klasická postýlka

  Klasická postel je univerzální vynález. Je to místo pro spaní pro první tři roky a někdy, pokud odstraníte několik lamel (aby dítě mohlo vylézt dovnitř a ven z něj samostatně), pět let.

  Univerzální nárazníky, na rozdíl od dospívajících postelí bez bariér, chrání nejen vaše dítě před pádem během neklidného spánku, ale jsou také ideálním povrchem pro upevnění mobilního telefonu pro novorozenou postel nebo klenbu na ně.

  Můžete si koupit hotové ložní prádlo pro dítě s baldachýnem nebo si ho zašít sami.

  Rozkládací postel

  Transformátor je skvělá volba pro lidi, kteří si nemohou dovolit aktualizovat nábytek každých pár let. I když jeho cena je řádově vyšší než u běžné postýlky, v budoucnu ušetříte více než jednu sadu nábytku pro mládež. Stylové barvy vám umožní vybrat si variantu, která se dokonale hodí jak do místnosti pro chlapce, tak do místnosti pro dívky.

  Transformátory pro novorozence se liší:

  • S odnímatelnými nebo spouštěcími stranami
  • S klesající ochrannou kopulí
  • S odnímatelnými moduly, díky nimž se dětská postýlka mění z dětského pokoje na dospívající
  • Skládací, které se snadno promění v miniaturní mobilní tašku

  Je vhodné vzít s sebou na cesty skládací vak pro novorozence: dítě se bude cítit pohodlně na jakémkoli místě, kde zůstanete na noc.

  Ohrádka

  Ohrádka není jen zónou pro spaní a relaxaci dítěte, ale také místem pro hry. Tyto postýlky díky bočním stěnám z měkké tkaniny chrání vaše dítě před uvíznutím kdekoli (na rozdíl od tradičních postýlek s tvrdými dřevěnými detaily). Kromě toho, vzhledem k tomu, že spodní část postýlky je pevně natažená odolná tkanina, můžete se obejít bez matrace..

  Ne všechny postýlky jsou však stabilní. Proto dávejte přednost modelům, které jsou vybaveny dalšími nohami..

  Pěkné a užitečné doplňky

  Změny spodní úrovně

  Mnoho lůžek má tuto funkci. Ta věc je neuvěřitelně užitečná! Zatímco dítě je velmi malé a dosud se nenaučilo sedět a plazit se, bude pro vás vhodné, abyste ho usnul a během bdělých hodin s ním komunikoval, hrál, mluvil a masíroval. Abyste byli v zorném poli dítěte (které je stále dost slabé), nemusíte se příliš klanět a zatěžovat záda..

  Později můžete snížit spodní část těla, takže když se dítě naučí stát (7-8 měsíců, a ve vzácných případech - 6!), Má vždy po ruce spolehlivou podporu.

  Když se dítě naučilo stát v postýlce (zejména pokud se to naučilo velmi brzy), ujistěte se, že všechny rohy jsou zaoblené a nejlépe ze všech chráněné látkovým nárazníkem. Pádům v tomto věku se nelze vyhnout, proto je lepší, aby byly minimálně traumatické.

  Dostupnost stěny automobilu

  Autowall je padající boční stěna postele. Díky své přítomnosti se doba používání postýlky prodlužuje na 5 let, dítě bude moci slézt z postýlky a vyšplhat na ni (což je velmi důležité během doby zvyknutí na pot). U některých modelů můžete nezávisle upravit výšku stěny.

  Zkontrolujte možnost upevnění autowall - dítě by v žádném případě nemělo být schopno se pohybovat bez vašeho vědomí a vaší pomoci!

  Postel s koly

  Kola pro postýlky jsou vhodné k použití:

  • Pro nemoc z pohybu
  • Během nočního krmení
  • Během čištění

  Postaví postel tak mobilní, jak je to možné..

  Jak již bylo zmíněno, postýlka musí být stabilní, takže kola musí mít uzamykatelné brzdy.

  Houpací postel

  Houpací křesla byla vynalezena s cílem usnadnit houpání dítěte. Však daleko od každého výrobce se dostupní běžci budou s tímto úkolem vypořádat. Je lepší nevybírat takové dětské postýlky v katalogu podle fotografie, ale zkontrolovat přímo v obchodě, zda:

  • Přítomnost vrzání během houpačky
  • Hladkost pohybu

  Přítomnost kyvadlového mechanismu

  Kyvadlo je skvělý vynález, který mladým matkám usnadňuje život!

  Faktem je, že zatímco dítě bylo v matčině bříšku, byl zvyklý na neustálý pohyb. Pravděpodobně jste si všimli, že když jste v očekávání dítěte spali nebo jen odpočívali (tj. Pohyb se zmenšil), dítě se začalo chovat aktivněji. Proto, pohybová nemoc v prvních měsících života tak uklidňující účinek na děti. Ne každá matka však bude moci houpat celé feny v náručí svého dítěte. Pro tento účel byl vynalezen kyvadlový mechanismus, který umožňuje kolébce kývat i bez pomoci zvenčí.

  Přítomnost vestavěných zásuvek

  Vestavěné zásuvky vám umožní vždy uložit potřebné drobnosti po ruce. Spodní prostor lze použít jako krabici na hračky, oblečení pro novorozence nebo ložní prádlo.

  Silikonové lamely

  Na jedné straně tyto polštářky snižují nebezpečnost lamel při nárazu na ně, ale jejich hlavním úkolem je chránit křehké dásně dítěte před zraněním během kýchání, když se do úst natáhne úplně všechno!

  Postýlka pro novorozence s přebalovacím stolem

  Pokud není možné do dětského pokoje vložit přebalovací truhlu, k záchraně přichází dětská postýlka s integrovaným přebalováním. To vám umožní nejkompaktněji a ergonomicky uspořádat místo pro spaní dětí. Po večerních procedurách po místnosti přes kolébku už není potřeba přenášet dítě, protože nyní je vše doslova v paže. Kromě toho se zpravidla v takových postelích nacházejí malé zásuvky pro skladování plen, plenek a dětské kosmetiky.

  A když je dítě o něco starší, můžete přebalovací stůl použít jako noční stolek nebo poličku na hračky.

  Dětské postele

  Postýlka Antel Ulyana 3, transformátor, kyvadlové mechanismy (příčné). Transformační postel - úspěšné a praktické řešení.

  Houpací kolo Antel Crib Alita 2
  Postýlka Alita 2 je určena pro novorozence a používá se až tři roky
  Postýlka je vybavena funkcí kolébky

  Postýlky Alita mají vylepšený design a kvalitní konstrukci. Alita-3 - postel s kyvadlem bočního houpání, které umožní jemně a plynule houpat dítě.

  Postýlky pro děti

  Užitečné tipy pro výběr dětských postýlek a nejzajímavějších fotografií dětských postýlek.

  Vzhled dítěte v rodině je skutečným zázrakem. Zároveň je to však obrovská odpovědnost, protože úkolem rodičů je poskytnout dítěti nejpohodlnější a nejpohodlnější místo k pobytu, a to od první hodiny po návratu z porodnice do rodinného hnízda.

  Obecná doporučení pro výběr postýlky pro novorozence

  Novorozenci hodně spí! V prvních dnech života může dítě spát 18-20 hodin. A protože narození malého organismu je obrovským stresem a novým prostředím, ve kterém se nachází po děloze, je neznámé a neobvyklé, vyžaduje velké úsilí dítěte, je nesmírně důležité zajistit kvalitní místo na spaní.

  I přes existující pověru, že si nemůžete nic koupit před narozením dítěte, je lepší si vybrat kolébku předem. Bezprostředně po narození dítěte mají mladí rodiče obvykle velké starosti, takže už není čas nakupovat nábytek. Ano, a existuje velká šance, že si ve spěchu koupíte postel za přehnanou cenu nebo ne stejnou, jakou byste chtěli.

  Pokud v zásadě nechcete pro své dítě něco koupit před jeho narozením, ponechte v obchodě zálohu za nábytek, který se vám líbí, a zajistěte, aby jste ho ihned přivedli, jakmile zavoláte.

  Dětský nábytek má mnoho nuancí, které je nutné věnovat pozornost..

  1. Postýlka by měla být vyrobena z přírodních materiálů. Nejčastěji se jedná o strom, ale mohou existovat i jiné materiály šetrné k životnímu prostředí. Tělo dítěte je velmi citlivé na vše, co ho obklopuje, a reaguje se silnými alergickými reakcemi na nejmenší dráždivé látky. A protože dítě bude nejprve trávit většinu času v postýlce - je lepší chránit sebe i sebe (před zbytečnými zkušenostmi).
  2. Nevyberejte lakované a malované dřevo, raději leštěné dřevo - to také snižuje riziko alergických reakcí, když se dětská pokožka dotkne povrchu postýlky. Kromě toho, během období zubů, dítě začne hlodat naprosto všechno. Včetně lakovaných stran, jejichž povlak se může odloupnout a dostat dítě do dýchacích cest. Pokud není možné zakoupit dětskou postýlku s nezpracovanou chemií, ujistěte se, že všechny povlaky jsou certifikovány a schváleny pro výrobu dětského nábytku..
  3. V ložnici pro děti obecně a v postýlce pro novorozence jsou přísně zakázány ostré rohy! Při výběru postýlky dávejte přednost ložnici s hladkými zaoblenými povrchy.
  4. Postýlka novorozence musí být stabilní. I když si vyberete modely s běžci pro nemoci z pohybu (jejichž použití odborníci doporučují zastavení nejpozději šest až sedm měsíců), jesle by měla mít mechanismus pro jejich fixaci.
  5. Lamely jsou nejlepším základem pro postýlku malého muže. Zajistí dobrou ortopedickou podporu a správnou tvorbu páteře. Kromě toho prostor mezi lamelami umožní volný oběh vzduchu v blízkosti matrace, což mu poskytne další příležitost "dýchat".
  6. Nejoblíbenější modely betlémů jsou betlémy s stojany. Na jedné straně chrání dítě před pádem a na druhé straně umožňují studovat svět kolem nás. Aby se však dítě nezachytilo mezi lamelami, vzdálenost mezi nimi by měla být přibližně pět až šest centimetrů. Aby nedocházelo k padání držadel mezi kolejnice, mají moderní dětské ložní sety ochranný nárazník vyrobený z měkké tkaniny.

  Odrůdy dětských lůžek

  Kolébka

  Jedná se o postýlku pro nejmenší děti, které se dosud nenaučily sedět.

  Odborníci doporučují začít s kolébkou, protože díky své miniaturní velikosti se dítě bude cítit téměř jako obvykle (až 9 měsíců!) Lůno své milované maminky.

  Kolébky mohou být:

  Děje se tak konkrétně proto, aby děti při pohybové nemoci spaly rychleji.

  Odhadované náklady na kolébky
  Základní materiálNáklady
  Willow révaod 15 000 rub.
  Plastickýod roku 2000 rub.
  Kovod 6500 rub.

  Někdy namísto oddělené kolébky kupují mladí rodiče prvních šest měsíců dětskou postýlku s přistýlkou ​​nebo místo novorozence používají přenosnou jednotku z kočárku. Jedná se o velmi ekonomickou možnost, protože děti (zejména velké) rychle vyrůstají z kolébek.

  Klasická postýlka

  Klasická postel je univerzální vynález. Je to místo pro spaní pro první tři roky a někdy, pokud odstraníte několik lamel (aby dítě mohlo vylézt dovnitř a ven z něj samostatně), pět let.

  Univerzální nárazníky, na rozdíl od dospívajících postelí bez bariér, chrání nejen vaše dítě před pádem během neklidného spánku, ale jsou také ideálním povrchem pro upevnění mobilního telefonu pro novorozenou postel nebo klenbu na ně.

  Můžete si koupit hotové ložní prádlo pro dítě s baldachýnem nebo si ho zašít sami.

  Rozkládací postel

  Transformátor je skvělá volba pro lidi, kteří si nemohou dovolit aktualizovat nábytek každých pár let. I když jeho cena je řádově vyšší než u běžné postýlky, v budoucnu ušetříte více než jednu sadu nábytku pro mládež. Stylové barvy vám umožní vybrat si variantu, která se dokonale hodí jak do místnosti pro chlapce, tak do místnosti pro dívky.

  Transformátory pro novorozence se liší:

  • S odnímatelnými nebo spouštěcími stranami
  • S klesající ochrannou kopulí
  • S odnímatelnými moduly, díky nimž se dětská postýlka mění z dětského pokoje na dospívající
  • Skládací, které se snadno promění v miniaturní mobilní tašku

  Je vhodné vzít s sebou na cesty skládací vak pro novorozence: dítě se bude cítit pohodlně na jakémkoli místě, kde zůstanete na noc.

  Ohrádka

  Ohrádka není jen zónou pro spaní a relaxaci dítěte, ale také místem pro hry. Tyto postýlky díky bočním stěnám z měkké tkaniny chrání vaše dítě před uvíznutím kdekoli (na rozdíl od tradičních postýlek s tvrdými dřevěnými detaily). Kromě toho, vzhledem k tomu, že spodní část postýlky je pevně natažená odolná tkanina, můžete se obejít bez matrace..

  Ne všechny postýlky jsou však stabilní. Proto dávejte přednost modelům, které jsou vybaveny dalšími nohami..

  Pěkné a užitečné doplňky

  Změny spodní úrovně

  Mnoho lůžek má tuto funkci. Ta věc je neuvěřitelně užitečná! Zatímco dítě je velmi malé a dosud se nenaučilo sedět a plazit se, bude pro vás vhodné, abyste ho usnul a během bdělých hodin s ním komunikoval, hrál, mluvil a masíroval. Abyste byli v zorném poli dítěte (které je stále dost slabé), nemusíte se příliš klanět a zatěžovat záda..

  Později můžete snížit spodní část těla, takže když se dítě naučí stát (7-8 měsíců, a ve vzácných případech - 6!), Má vždy po ruce spolehlivou podporu.

  Když se dítě naučilo stát v postýlce (zejména pokud se to naučilo velmi brzy), ujistěte se, že všechny rohy jsou zaoblené a nejlépe ze všech chráněné látkovým nárazníkem. Pádům v tomto věku se nelze vyhnout, proto je lepší, aby byly minimálně traumatické.

  Dostupnost stěny automobilu

  Autowall je padající boční stěna postele. Díky své přítomnosti se doba používání postýlky prodlužuje na 5 let, dítě bude moci slézt z postýlky a vyšplhat na ni (což je velmi důležité během doby zvyknutí na pot). U některých modelů můžete nezávisle upravit výšku stěny.

  Zkontrolujte možnost upevnění autowall - dítě by v žádném případě nemělo být schopno se pohybovat bez vašeho vědomí a vaší pomoci!

  Postel s koly

  Kola pro postýlky jsou vhodné k použití:

  • Pro nemoc z pohybu
  • Během nočního krmení
  • Během čištění

  Postaví postel tak mobilní, jak je to možné..

  Jak již bylo zmíněno, postýlka musí být stabilní, takže kola musí mít uzamykatelné brzdy.

  Houpací postel

  Houpací křesla byla vynalezena s cílem usnadnit houpání dítěte. Však daleko od každého výrobce se dostupní běžci budou s tímto úkolem vypořádat. Je lepší nevybírat takové dětské postýlky v katalogu podle fotografie, ale zkontrolovat přímo v obchodě, zda:

  • Přítomnost vrzání během houpačky
  • Hladkost pohybu

  Přítomnost kyvadlového mechanismu

  Kyvadlo je skvělý vynález, který mladým matkám usnadňuje život!

  Faktem je, že zatímco dítě bylo v matčině bříšku, byl zvyklý na neustálý pohyb. Pravděpodobně jste si všimli, že když jste v očekávání dítěte spali nebo jen odpočívali (tj. Pohyb se zmenšil), dítě se začalo chovat aktivněji. Proto, pohybová nemoc v prvních měsících života tak uklidňující účinek na děti. Ne každá matka však bude moci houpat celé feny v náručí svého dítěte. Pro tento účel byl vynalezen kyvadlový mechanismus, který umožňuje kolébce kývat i bez pomoci zvenčí.

  Přítomnost vestavěných zásuvek

  Vestavěné zásuvky vám umožní vždy uložit potřebné drobnosti po ruce. Spodní prostor lze použít jako krabici na hračky, oblečení pro novorozence nebo ložní prádlo.

  Silikonové lamely

  Na jedné straně tyto polštářky snižují nebezpečnost lamel při nárazu na ně, ale jejich hlavním úkolem je chránit křehké dásně dítěte před zraněním během kýchání, když se do úst natáhne úplně všechno!

  Postýlka pro novorozence s přebalovacím stolem

  Pokud není možné do dětského pokoje vložit přebalovací truhlu, k záchraně přichází dětská postýlka s integrovaným přebalováním. To vám umožní nejkompaktněji a ergonomicky uspořádat místo pro spaní dětí. Po večerních procedurách po místnosti přes kolébku už není potřeba přenášet dítě, protože nyní je vše doslova v paže. Kromě toho se zpravidla v takových postelích nacházejí malé zásuvky pro skladování plen, plenek a dětské kosmetiky.

  A když je dítě o něco starší, můžete přebalovací stůl použít jako noční stolek nebo poličku na hračky.

 • Články O Neplodnosti