Hlavní Testy

Kulatá postel: modely pro novorozence a možné moderní úpravy (125 fotografií)

Mladí rodiče čekají na doplnění rodiny a hledají jesličky na drobky. Při studiu různých možností věnují mnoho pozornost novosti trhu - dětským kulatým transformačním postýlkám.

Atraktivní vzhled není omezen na výhody kulatého nebo oválného lůžka pro novorozence. Model je multifunkční, díky čemuž je vhodné jej používat..

Shrnutí článku:

Vlastnosti kulaté postýlky

Zaprvé, budoucí rodiče věnují pozornost neobvyklému designu postýlky. Kulatý nebo oválný tvar vám umožňuje umístit jej na jakékoli místo v místnosti, dokonce i do středu, a tím poskytnout dítěti příležitost prostudovat okolní prostor. Díky kolům je postel mobilní:

 • během dne může být umístěn blíže k oknu, aby bylo více dítěte vystaveno slunečnímu záření;
 • v noci poté, co jste odstranili jednu ze stran postele, můžete ji přesunout do postele rodičů, potom bude pro matku vhodné postarat se o dítě a dítě bude spát zdravě a bude cítit těsnou přítomnost matky.

Většina kulatých nebo oválných modelů jsou transformovatelné doplňky nábytku, které vám umožní vytvořit pět nebo dokonce sedm možností:

 • kolébka pro novorozence;
 • přebalovací pult;
 • oválné lůžko s nastavitelnou spodní úrovní;
 • přistýlka s odnímatelnou stranou;
 • pohodlná dětská pohovka;
 • ohrádka na kolech, která lze upevnit;
 • stůl a dvě židle.

Každá z možností transformace je funkční a snadno použitelná. Kulatá kolébka na kolečkách je kompaktní, díky čemuž se dítě cítí bezpečně a absence úhlu umožňuje vyhnout se zbytečným zraněním.

Spolu s kolébkou můžete sestavit pohodlný převlékací stůl, který pomůže matce v prvních měsících života pečovat o dítě.

Když dítě vyroste, kolébka se zmenší a může být přeměněna na klasickou postýlku s pouze zaoblenými bočními stěnami. Po odstranění jedné ze stran v noci je snadné ji přesunout k posteli rodičů a maminka nebude muset v noci vstávat, aby uklidnila dítě, které ztratilo bradavku.

Fotografie kulaté postýlky ukazuje, že stačí odstranit jednu boční stěnu, protože z postele se stává pohodlná pohovka, která bude pro dítě trvat dlouho..

Pohovka vyzdobí interiér dětského pokoje a stane se oblíbeným místem pro hry. Můžete ji transformovat instalací malého stolu a dvou polokruhových židlí v dětském pokoji místo pohovky. Dítě a jeho přátelé budou potěšeni.

Jak si vybrat kulatou postel

Zdraví drobků závisí na správném výběru dětského nábytku. Nejprve musíte věnovat pozornost materiálu, ze kterého je postel vyrobena. Pouze dřevo je ekologický a bezpečný materiál, který nepoškozuje dítě.

Nanášení by mělo být provedeno netoxickými barvami, laky. Aby nedošlo k pochybnostem o kvalitě nábytku, důvěřujte pouze známým výrobcům a kupujte nábytek, který má bezpečnostní certifikát.

Co hledat při výběru postýlky pro novorozence:

Bezpečnost. Kromě materiálu věnujte pozornost samotnému designu: tyče na stěnách postele by měly být kulaté, hladké, každý průměr nejméně 1 cm a vzdálenost mezi tyčemi - 10–12 cm. Důležitým bodem je schopnost upravit spodní úroveň - to zajistí bezpečnost drobků, když začne vstávat.

Pohodlí a pohodlí. Kola zajistí schopnost pohybovat kolébkou, ohrádkou po domě - takže dítě tam bude vždy, když maminka potřebuje domácí práce. Přebalovací stůl usnadňuje péči o dítě matce.

Mnoho modelů dětských postýlek je vybaveno zásuvkami, které jsou méně prostorné než u běžných dětských postýlek, ale umožňují vám vyjmout dětské doplňky.

Estetika. Dávejte přednost světlým, neutrálním nebo pastelovým barvám nebo vyberte barvu přírodního dřeva. Nedráždí oči dítěte, perfektně zapadají do jakéhokoli interiéru.

Kvalita a trvanlivost. Při nákupu zkontrolujte každý detail soupravy, stabilitu konstrukce. Spolehlivá upevnění by měla být kovová, pouze zajistí pevnost postele. Zároveň je důležité, aby upevňovací prvky nebyly schopny dítě zranit, byly pečlivě skryty.

Pohodlí montáže. Před nákupem se poraďte s konzultantem a v pokynech, jak sestavit kulatou postýlku. Zkontrolujte stav všech transformačních mechanismů, snadnost montáže každého modulu.

Kulaté transformační lůžko, které se nedávno objevilo na trhu, již získalo dobré hodnocení od mladých rodičů. Není třeba kupovat několik samostatných položek dětského nábytku - stačí si koupit modulární postel, která zajistí tichý spánek pro dítě, snadnou péči o něj a vývoj drobků..

Proč byste si měli koupit oválnou postýlku transformátoru

Jedním z prvních nákupů každé mladé rodiny čekající na doplnění je postýlka. To je přirozené, protože malé tělo potřebuje silný a zdravý spánek. Dříve byly děti houpány v kolébkách, které měly zaoblené hrany. Tato forma byla pro kojence považována za nejpohodlnější a nejbezpečnější. Poté byly nahrazeny standardními obdélníkovými doplňky vyrobenými v průmyslových podmínkách. Dnes je stále více populární transformátor oválné postýlky. Má řadu výhod a může nahradit většinu potřebného nábytku ze školky. Jak je tohle možné? A proč byste si měli koupit dětskou oválnou postýlku?

Dětská oválná postel: hlavní rysy modelu

Hlavním rysem dětské oválné postýlky je samozřejmě její tvar. Dříve se věřilo, že takové modely jsou díky nedostatku úhlů schopny chránit dítě před temnými silami. Proto byly staré kolébky oválné a zavěšené pod stropy chatrčí pro pohybovou nemoc. Moderní modely mají ještě jednu vlastnost: dokonale se proměňují v nejužitečnější položky dětského pokoje, například ohrádku, židli, stůl nebo pohovku..

Bylo prokázáno, že oválné kočky pro děti mají uklidňující účinek na kojence. Cítí se sebevědomě a mírumilovně, stejně jako v bříšku své matky. Obecně je dítě známější a pohodlnější s hladkými, přirozenými liniemi než ostré úhly a obdélníky akceptované v průmyslu. Oválné dětské postele vypadají velmi elegantně a moderně, takže mohou ozdobit jakýkoli pokoj.

Výhody a nevýhody oválných postýlek pro kojence

Mnoho odborníků se domnívá, že oválné modely jsou jednoduše vytvářeny pro malé byty, zde jsou jejich hlavní výhody:

 1. Kompaktní velikost. Můžete "fit" malou oválnou postýlku pro dítě v téměř každém interiéru, nezabírá příliš mnoho místa.
 2. Pohodlí pohybu. Je vhodné nosit oválné kolébky kamkoli jdete, aniž byste se museli bát zranění v ostrých rozích. Proto maminka může s sebou bezpečně vzít spící dítě do místnosti, ve které je sama.
 3. Komfort pro dítě. Děti v oválných postelích jsou mnohem klidnější a pohodlnější než v pravoúhlých. Potvrzují to recenze oválných postýlek na mnoha fórech. Absence ostrých rohů poskytne drobky další bezpečnost.
 4. Dobrá recenze. U kulatých postýlek vidí dítě okolní prostor stejně dobře ve všech směrech. Až dospěje, bude pro něj zajímavé studovat předměty, které ho obklopují..
 5. Praktičnost. Moderní oválné postýlkové transformátory se pohybují od sebe, díky čemuž mohou bezpečně sloužit až deset let. Mnoho modelů je vybaveno prostornými zásuvkami pro ukládání dětských věcí, takže výrazně šetří volné místo v místnosti..
 6. Možnost nemoci z pohybu. Oválné modely mají vestavěné kyvadlo, které nevyžaduje další prostor v místnosti. Proto všechny matky budou mít možnost houpat své malé kočky ne v náručí, ale v útulné posteli. Je velmi důležité zvolit správný typ kyvadla pro dětské lůžko.
 7. Krásný vzhled. Mnoho rodičů souhlasí s tím, že takové možnosti v interiéru vypadají překvapivě elegantně a přirozeně. Proto můžete své dítě učit od dětství krásné věci..

Recenze rodičů dětských oválných modelů zaznamenávají pouze jednu nevýhodu takových postýlek - jejich relativně vysoké náklady. Pokud však sčítáte peníze, které by mladá rodina musela zaplatit za obyčejné lůžko, přebalovací stůl, stůl, pohovku, křeslo, pak budou oválné modely ekonomicky výhodnější..

Velikosti oválné postýlky

Navzdory ideální formě interiéru se mnoho rodičů zajímá o velikost oválné postýlky. Standardní varianta má parametry 125 x 75 cm. Tato velikost je ideální pro dítě, není příliš velká, takže se dítě nebude bát ve velkém prostoru. V tomto případě bude dostatek prostoru pro pohodlný spánek dítěte. Zpočátku může být pro novorozence sestavena pouze kolébka, bude mít kulatý tvar a rozměry 75 x 75 cm a ze zbývající střední části bude pohodlný stůl.

Rodiče si nemohou dělat starosti kvůli nutnosti zvolit oválný model matrace nebo sady ložního prádla. Mnoho výrobců textilu má kolekce vytvořené speciálně pro standardní velikosti takovýchto transformátorových lůžek. Proto si můžete koupit dětskou oválnou postýlku bez dodatečných nákladů za přizpůsobení vlastních listů.

Jaké jsou oválné transformátory betlémů

Transformátory oválné postýlky kombinují různé sady funkčních částí, čím více z nich bude model komplikovanější, a proto dražší. Proto by si mladí rodiče měli před zakoupením transformátorové oválné postýlky pro novorozence rozhodnout, jakou sadu věcí potřebují pro školku. Bude tedy možné vyhnout se zbytečným výdajům. Hlavní typy oválných postýlek:

 1. Model 3 v 1. Nahrazuje nejnutnější interiérové ​​předměty: nejprve si můžete sestavit kulatou kolébku, když dítě vyroste - oválné lůžko. V případě potřeby lze spodní část sklopit dolů, čímž získáte bezpečnou ohrádku pro hry.
 2. Model 5 v 1. Kromě útulné kolébky a kolébky lze tuto možnost sestavit do ohrádky. Když dítě vyroste, jedna ze stěn postýlky může být odstraněna a dostanete nádhernou pohovku na drobky dvou nebo tří let. Dítě bude moci jít spát a vstát z postele. Model je také přeměněn na stůl a dvě židle, ve kterých může být fidget kreativní.
 3. Model 6 v 1. Tato postel nahrazuje 6 předmětů najednou: kolébku, oválnou postel, pohovku, ohrádku, přebalovací stůl a křeslo se stolem. Další výhodu lze nazvat speciální herní oblastí. Pro své uspořádání je postel připevněna ke zdi a dno je odstraněno vůbec.
 4. Model 7 v 1. Postel se liší od předchozí verze přítomností další židle, takže dítě bude moci bezpečně přijímat hosty.

Oválná postýlka je ideální pro malé byty v Moskvě nebo jiném velkém městě. Pohodlný tvar zabírá velmi málo místa a lze jej snadno umístit do místnosti. Další výhodou je dostupnost boxu na věci, kola a široké spektrum funkcí. Nejrozšířenějšími postýlkami jsou transformátory pro novorozence 3 v 1, ze kterých můžete sestavit kolébku, postýlku a ohrádku. V pokročilejších úpravách je možné sbírat převlékací stůl, pohovku, dvě křesla se stolem a dokonce i hřiště.

Transformátor s kulatým ložem pro děti: typy, zařízení, způsoby transformace

Postýlka s transformačním režimem zaujme rodiče stylovým designem, všestranností a praktičností. Správně navržená kolébka poskytne pocit bezpečí a pohodlí a zlepší kvalitu spánku novorozence.

Transformátor s kulatým ložem pro novorozence - výhody a funkce

Vícekomponentní transformátor s kulatým ložem bude skvělým doplňkem klasického a moderního interiéru dětského pokoje. Děti tráví většinu času v kolébce, takže nábytek musí být prostorný a bezpečný pro děti ve věku 0 až 3 roky..

Postýlka s transformačním režimem je kombinací několika položek, které se aktivně používají při péči o dítě. Design lze převést na ohrádku, pohovku, přebalovací stůl a dokonce i plnou postel pro děti ve věku 3 až 6 let.

Výhody a vlastnosti kulaté postýlky:

 • Kompaktnost. Konstrukce se skládá z mnoha součástí, které nahrazují konvenční kolébku. U elitních modelů nábytku jsou namontovány boxy pro uložení oblečení a hraček dítěte.
 • Snadná transformace. Rodiče mohou samostatně sestavit a přeměnit kolébku na plné lůžko, ohrádku nebo pohodlný přebalovací stůl.
 • Skvělá recenze. Rodiče mohou dítě sledovat z jakéhokoli rohu místnosti.
 • Elegantní a originální design. Postýlka se perfektně hodí do designu školky.
 • Bezpečnost. Návrháři dětského nábytku se snaží vyhladit ostré rohy, které mohou ublížit dítěti, které se začne plazit nebo převrátit. Rám je vyroben z přírodních materiálů bezpečných pro zdraví dítěte.

Průměrná životnost postýlky je 10 let. Opotřebované konstrukční prvky mohou být vyměněny, čímž se aktualizuje nebo upraví nábytek. Mnoho modelů je vybaveno baldachýny, houpacími mechanismy a koly pro pohyb postýlky.

V interiéru zaujme dětská kulatá postel, proto byste měli pečlivě prostudovat její konfiguraci. Transformace probíhá za několik minut. Můžete upravit výšku základny postele, přeměnit postýlku na plnou ohrádku nebo přebalovací stůl. Některé modely se rozšiřují v průměru a jsou rozděleny do dvou sedadel.

Transformátor stojí novorozence víc než běžné lůžko. Cena závisí na konfiguraci a počtu funkcí. Pokud shrneme kupní cenu konstrukčních prvků takového nábytku zvlášť, bude nákup postýlky s transformačním režimem výhodnou investicí..

Možnosti - z čeho se skládají prvky z kruhového transformátoru

Aby bylo možné zvolit vhodné lůžko, spolu s návrhem konstrukčních prvků, je třeba vzít v úvahu parametry materiálů pro výrobu a ozdobné komponenty. Neměli bychom zapomenout na preference dítěte, zejména pokud je nábytek navržen pro dlouhodobé používání..

Dětská postýlka by měla být především bezpečná, proto její balíček obsahuje konstrukční prvky, které jsou potřebné k uspokojení individuálních potřeb dítěte. Nezapomeňte vzít v úvahu šířku mezi tyčemi, která by neměla přesáhnout 6 cm.

Druhy rámu postele:

 • Pevné oblouky spojené jediným půlkruhem.
 • Kruhy kruhu se spojily.

První možnost je silnější a spolehlivější. Tento design lze snadno sestavit a transformovat. Rám je zpevněn pomocí spojovací lišty (zásuvky), která je umístěna ve spodní části půlvalců. Dítě může frool, pohybovat, a dokonce i skočit dovnitř, rám může snadno odolat takové zatížení.

Další konstrukční prvky:

 • Kola se zámky umožňují pohyb postýlky.
 • Kyvadlový mechanismus určený pro pohybovou nemoc.
 • Krabice pod postelí slouží jako místo pro ukládání dětských věcí.
 • Silikonové, plastové nebo přírodní boční podložky chrání vaše dítě před zraněním.
 • Systém nastavení výšky dna je navržen tak, aby změnil polohu základny postele.
 • Odnímatelný oddíl umožňuje umístit postýlku na místo rodičů v ložnici.

Kvalitní kulatá postel pro novorozence se vyznačuje silným a stabilním designem, ve kterém každý detail plní určitou funkci. Kromě toho je instalován vícestupňový systém pro nastavení výšky základny, kol a prodloužení, aby se kolébka přeměnila na oválnou postýlku.

 • 3 v 1 se skládá z kolébky, přebalovacího stolu a ohrádky. Transformuje se pohybem základny postele podél pevných bočních stěn. Vhodné pro děti do 1 roku.
 • 5 v 1 se změní na oválné lůžko. Design lze změnit na pohodlnou pohovku odstraněním jedné z bočních stěn. Nábytek je vhodný pro dítě ve věku 23 let.
 • 6 v 1 se změní na převlékací stůl, pohovku, hřiště a velkou postel pro předškolní dítě. Tento nábytek lze převést na stůl se dvěma židlemi.
 • 8 v 1 má vestavěný kyvadlový systém pro pohybovou nemoc.

Standardní rozměry kolébek mají průměr asi 90 cm pro kulatou kolébku a 125 x 75 cm pro oválné lůžko. Některé modely naznačují možnost rozšíření lůžka až na 160x90 cm. Výška stran je regulována rodiči.

Materiály pro výrobu dětského nábytku by měly být přírodní a šetrné k životnímu prostředí. Výrobci používají masivní břízu nebo buk. Rám je navíc potažen hypoalergenními barvami a vytvrzen kovovými spojovacími prvky.

Jaké možnosti transformace má kulatá postýlka

Na kulaté posteli nejsou žádné úhly, které by mohly způsobit zranění. Dítě se cítí chráněné, jako by v matčině lůně. Výrobci s postelí posílají pokyny, které rodičům umožňují zvolit optimální způsob přeměny nábytku.

Oblíbené možnosti transformace lůžka 6 na 1:

 • Kolébka pro novorozence je zaoblena spodní základnou pro kotviště. Posunutím dna do horní polohy získáte plný převlékací stůl. Tato postel je určena pro kojence ve věku 0 až 6 měsíců. Velikost lůžka je od 70 do 100 cm v průměru. Nad kolébkou lze nainstalovat vrchlík.
 • Prostorná oválná postýlka pro děti do 3 let. Díky dalším detailům lze lůžko rozšířit až na 120 cm na délku. Šířka závisí na průměru kolébky, tj. Od 70 do 90 cm. Výška lůžka je nastavitelná a ploty jsou v případě potřeby odstraněny.
 • Prostornou ohrádku lze získat přesunutím základny lůžka do dolní polohy. Postýlka se stává bezpečným herním prostorem.
 • Dětská pohovka, která po demontáži jedné z bočních kolejnic změní design, umožní dítěti odpočinout si během dne. Šířka sedadla závisí na velikosti lůžka (120 - 160 cm). Pro větší pohodlí se doporučuje opřít několik polštářů o záda..
 • Odpojením centrálního paprsku a bočních částí se vytvoří dvě židle a stůl. Každá stolička o šířce 70–90 cm a hloubce 35–45 cm je schopna odolat hmotnosti až 90 kg.
 • Rozšířením střední příčky lze získat oválné lůžko pro děti od 3 do 9 let. Šířka lůžka zůstává stejná a délka může dosáhnout 140-165 cm.

Základna je obklopena nárazníky ze všech stran, které chrání dítě před vypadnutím z postele. Během instalace a rozložení budete možná potřebovat malou sadu nástrojů pro utažení a uvolnění šroubů.

Co matrace dělají kulaté transformátory doplněné kolébkami

K lůžku lze dodat současně tři matrace, kterými je kolébka vybavena, standardní a velké oválné transformátorové lůžko. Matrace plněné kokosovým kokosovým vláknem a latexovou pěnou jsou vhodné pro děti. Dokonale podporují tělo dítěte. Je lepší koupit přikrývky, které jsou odnímatelné, protože dítě často špiní místo na spaní. Při nákupu povlečení by měly být upřednostňovány přírodní tkaniny. Nejlepší řešení je zakoupit bavlněný potah, ale jako náhradu lze použít kvalitní vlněnou tkaninu.

Matrace je nejen šetrná k životnímu prostředí, ale také úžasné ortopedické vlastnosti. Základna s větracími otvory zajišťuje optimální cirkulaci vzduchu v oblasti kotviště. Při použití postele jako stolu, ohrádky nebo židle se matrace odstraní.

Co je navíc vybaveno kulatými modely transformátorových kabin

Kromě toho je oválná postel pro novorozence vybavena dekorativními prvky, včetně měkkých bočnic a polštářů. U vyspělých modelů nábytku je navíc instalován vrchlík a systém pro nemoc z pohybu. Baldachýn nad postelí vám umožní chránit dítě před průvanem, slunečním zářením a prachem. Spolu s dětským nábytkem se používá baldachýn ve formě „korunové“ konstrukce, zakrývající kolébku průsvitným plátnem nebo částečně zakrývající postel běžné postele..

Mechanismus kyvadla je uzpůsoben pro pohodlnou pohybovou nemoc dítěte. Příčné kyvadlo otáčí postýlku ze strany na stranu, zatímco podélný mechanismus pohybuje lůžkem ve směru od hlavy k chodidlu. Druhá možnost je výhodnější. Kolébka podporuje oba mechanismy díky svému kulatému tvaru.

Kulatý / oválný

Kabriolet dětská postýlka 8 v 1 Red Star Paulina-2 C 422 (podélné kyvadlo)
Kulatá postel Islet of Cosiness EVA Arabesque (kyvadlový kříž)
Kulatá postel Islet of Cosiness EVA VIP (kyvadlový kříž)
Balet Islet of Cosiness EVA Balet (kyvadlový kříž)
Postýlka Malika Maritta 13v1 BEECH (kyvadlo)
Přestavovací postel Sofia-4 Cedar 6 v 1 (univerzální kyvadlo + kola)
Lůžko Cedar Sofia-2 6 v 1 (univerzální kyvadlo)
Transformační postel Sofia-2 Crown Cedar (univerzální kyvadlo)
Kulatá postýlka Islet komfort EVA Prince (kyvadlový kříž)
Kočka EVA koťata (kyvadlový kříž)
Kulatá postýlka Red Star Paulina C 315 (podélné kyvadlo)
Kulaté transformační lůžko JAKOMO DIA 7 v 1
Kulaté transformační lůžko MILONY BEECH 7 v 1
Kulatá postel 9v1 SoohooKids SHARM Platinum
Kulatá postel Jakomo VIO Beech 13v1 (kyvadlo)
Lůžko kulaté a oválné transformace MIO 6 v 1
Kulaté transformační lůžko MALIKA 7 v 1
Kulaté transformační lůžko Amelia BUK 7 v 1
Kulaté transformační lůžko 7v1 Mika Nori Moon
Kulaté transformační lůžko 7v1 Mika Nori Fish
Transformační postel Noony Cozy (příčné kyvadlo)
Transformační postel Incanto Gio 5 v 1
Transformační postel Incanto Mimi 7 v 1
Kulatá postýlka Gio-K 9 v 1
Kulatá postýlka SoohooKids SHARM Platinum 9v1 bílá
Kulatá postýlka SoohooKids SHARM Platinum 9v1 Gold
Kulatá postel SoohooKids SHARM Platinum 9v1 tyrkysová
Kulatá postel SoohooKids SHARM Platinum 9v1 Wenge
Kulatá postel SoohooKids SHARM Platinum 9v1 Milk
Kulatá postel SoohooKids SHARM Platinum 9v1 Natural

Kulatý oválný transformátor pro novorozence.

V poslední době stále častěji byly standardní obdélníkové nahrazeny možnostmi se zaoblenými tvary, které se později transformovaly na oválné.

Taková lůžka vypadají elegantněji, bez rohů, snadno se transformují a rostou s dítětem.

Na první pohled jsou všechny tyto výrobky stejné. Pak ale vyvstává otázka, proč se liší v ceně?

Za prvé, materiál, z něhož je vyroben, ovlivňuje cenu..

Zpravidla se jedná o březovou nebo dražší buk.

Výrobky z břízy je docela obtížné zpracovat do perfektního stavu, protože měkká bříza. I při dobrém vybavení je možná malá drsnost, promáčknutí atd..

Úpravy vyrobené z buku na moderním vybavení jsou ideálně plynulé, trvanlivější a odolnější vůči poškození..

Za druhé, kvalita barev a laků ovlivňuje cenu. To neznamená, že lak bude používán v levných variantách. Všechny výrobky pro novorozence jsou certifikovány a pro lakování takového nábytku se používají bezpečné emaily a laky..

Zatřetí, kvalita zpracování dřeva ovlivňuje cenu. U dražších modelů jsou součásti namontovány co nejpevněji, jejich geometrie je téměř dokonalá, bez hmatatelných spojů a nepravidelností.

Jaké jsou klady a zápory?
Transformátory dětských kulatých / oválných postýlek i standardní jsou s houpačkou nebo bez ní, ale na rozdíl od pravoúhlých je mechanismus nemoci s pohybem pouze kyvadlového typu. Designová funkce neumožňuje houpání na běžcích. To je třeba vzít v úvahu pro ty, kteří se zavázali k houpání „staromódní cestou“. Houpací systém nemusí být zahrnut, musí být zakoupen samostatně, zpravidla mají všichni výrobci tuto příležitost.
Některé modely mají opravdu velké množství transformací..

Pro všechny modely je k dispozici kolébka pro novorozence. Velikosti jsou standardní 65 * 65 nebo 75 * 75, na tom záleží proč: postele se šířkou 75 cm nejdou do všech dveří, takže pokud se chystáte pohybovat, měli byste se zastavit u možnosti 65 cm. horší je, že novorozené dítě vyroste z takové kolébky mnohem rychleji a v budoucnu bude o něco menší šířka, ale v každém případě to stačí. Proto je hlavním kritériem pro výběr šířky: schopnost změnit uspořádání kolébky z místnosti do místnosti a jak dlouho byste ji chtěli v tomto režimu ovládat.

Oválný transformátor střední velikosti 90 * 65.
Ne všechny modely mají tuto metodu změny. Pokud je k dispozici, jedná se o maximální pohodlí pro novorozence. Roste s dítětem. Přestavba z kolébky nezabere moc času. Musíte pouze přidat další prvky.

Další modifikace je 125 * 65 nebo 125 * 75.
Jedná se o standardní velikosti, váš rozdíl bude pouze ve tvaru a nepřítomnosti ostrých rohů. Vzhledem k tomu, že v konvenčně osvědčených pravoúhlých délkách zřídka přesahují 65 cm na šířku, můžete si být jisti, že vám to bude stačit.
V budoucnu mají některé modely možnost nainstalovat další sadu prodlužovacích kabelů a získat postel pro dospívající. Na jedné straně je to docela pohodlné, pokud vám to zcela vyhovuje, a v průběhu let to neztratilo svůj vzhled, pak je to dobrý způsob, jak ušetřit peníze na nákup dospívajícího lůžka..
U některých modelů kulatých postýlek je možné, že po vyrůstání vašeho dítěte, je možné přeměnit na sadu vysokých židlí a křesel, které lze pohodlně umístit do dětského pokoje. Vypadají velmi originální..

Výzkum dětského nábytku je časově náročný, protože bezpečnost je nanejvýš důležitá. Každý rodič chce dětem nabídnout bezpečné a pohodlné prostředí..

Říká matka Ekaterina z Kolomny:

- Pokud jde o nakupování, vybrali jsme si novou postýlku. Po veškerém výzkumu jsme se rozhodli koupit tradiční bílý obdélníkový 3-v-1, který se pro dítě změní v postel. Nic neobvyklého, ale fungovalo to pro nás dobře..

Pokud však máte malý dětský prostor a / nebo něco jiného, ​​můžete si koupit kulatou postýlku. Určitě vypadají jinak. Ve skutečnosti, pokud plánujete umístit ji do středu místnosti (nebo někde jinde než na zeď), kruhové odrůdy vypadají lépe..

Chtěli bychom nastínit výhody a nevýhody za ně. Provedl malou studii, zvážil úpravy nákupu. Zde jsou naše myšlenky a výsledky výzkumu.

Výhody kulatých / oválných dětských postýlek

1. Je to bezpečnější? Snad bez jakýchkoli úhlů je taková varianta bezpečnějším nábytkem ve školce..

1. Šetří prostor: pokud jde o prostor, jsou menší než typický obdélník.

2. Estetika: Myslím, že vypadají lépe, když jsou umístěny ve středu místnosti.

3. To je jedinečné: pokud máte rádi nové trendy, kolo je jiné. Dosud ne mnoho rodičů volí tento design.

Nevýhody transformátoru dětské postýlky

1. Omezené odrůdy podestýlky:
Protože nejsou tak populární jako obdélníkové, budete mít sofistikovanější vyhledávání ložního prádla.

2. Doprava.
Po montáži nemusí vstoupit do některých dveří. To znamená, že jej budete muset rozebrat, abyste jej mohli přesunout do jiné místnosti nebo bydliště.

3. Menší plocha povrchu pro dítě:
Kulatá postýlka je kratší a nevyžaduje tolik prostoru. Pro novorozence je však taková transformace vhodnější. U starších dětí tato oválná verze tuto nevýhodu eliminuje..

5. Je to jen pro novorozence: mnoho tradičních možností se promění v postele pro dítě. Kolo č. Existuje samozřejmě verze s prodloužením až do 160 cm, ale jsou vzácné, jsou dražší a není skutečností, že se dospělé dítě bude cítit pohodlně také v oválné velké posteli..

Který výrobce si vybrat?
Existují importované modely dětských kulatých / oválných postýlek pro kojence, ve skutečnosti pocházejí z Evropy. Ale v současné době, s ohledem na směnný kurz, jsou náklady na takové změny velmi vysoké. Pokud to dříve byl exkluzivní produkt, drahý, ale z rozumného důvodu, nyní není třeba za značku přeplatit. Rusští výrobci zboží pro děti v posledních letech aktualizovali vybavení.
Suroviny - dřevo pro ně v Rusku vynikající kvality. Laky se tradičně nakupují v zahraničí, as v nábytku pro kojence výrobci používají pouze ta nejlepší barviva.
Můžeme s jistotou říci, že si můžete bezpečně koupit ruská lůžka pro své dítě, aniž byste ztratili kvalitu. Cena v tomto případě přímo indikuje spotřebitelské vlastnosti produktu.

Výběr oválných postýlek pro novorozence

Moderní trh s dětskými výrobky je plný rozmanitého výběru dětských postýlek. Kromě obvyklých obdélníkových modelů se často vyskytují také kulaté a oválné produkty. Věnujte pozornost neobvyklé podobě postýlky, měli by rodiče zvážit mnoho důležitých kritérií, než učiní konečné rozhodnutí..

Výhody a nevýhody

Hlavní výhodou oválné postýlky pro novorozence je její vzhled. Tato forma má jiný styl a může se harmonicky hodit do jakéhokoli interiéru. Takovou postel lze umístit kdekoli a pokud si přejete, jednoduše ji přesuňte na jiné místo. Psychologové se domnívají, že pobyt dítěte v oválné postýlce má příznivý vliv na jeho psychiku. Důvodem je skutečnost, že u dítěte je tato forma spojena s lůnem matky, ve kterém byl pohodlný a klidný.

Takový design postrádá ostré rohy, a proto není traumatický. Další výhodou je možnost přistupovat k posteli z jakéhokoli směru..

Existují transformátorové postele, které se mohou s rostoucím dítětem zvětšovat. Tento model má několik transformací, které se navzájem nahrazují a tvoří prostorné lůžko pro starší dítě. Až do šesti měsíců je tento design kompaktní kolébkou a později se může stát plnou postelí. Je také vhodné, aby se transformační postel mohla hodit i poté, co z ní dítě vyroste. Tento design umožňuje úpravy, které mohou získat pohovku, ohrádku nebo dětský stůl se židlemi z postýlky. Můžete tak výrazně ušetřit na nákupu nábytku, který bude pro dítě v budoucnu užitečný.

Velikost postele a bezpečnost

Jeho životnost závisí na rozměrech výrobku. Nestandardní postýlky mohou způsobovat potíže při výběru matrace, bočnic nebo ložního prádla. Samozřejmě, pokud je to žádoucí, lze si objednat další komponenty, ale bude to stát docela drahé. Standardní kulaté modely mají velikost 75x75 cm a mohou sloužit jako kolébka, dokud dítě nedosáhne šesti měsíců. Tento již malý prostor může výrazně snížit strany, a proto je akvizice tohoto designu iracionální.

Co se týče bezpečnosti, oválná postel by měla mít speciální parametry:

 • Materiál - měl by být co nejbezpečnější pro zdraví dítěte. K tomu se nejlépe hodí přírodní dřevo. Dřevěné konstrukce jsou šetrné k životnímu prostředí, trvanlivé a trvanlivé. Jsou schopni propouštět vzduch skrz sebe, což má příznivý účinek na křehké tělo. Je důležité, aby dřevo bylo dobře obroušené a bez výčnělků a štěrbin..
 • Pokrytí - mělo by se skládat z kvalitních produktů, které nezpůsobují alergické reakce a neemitují toxiny. Abyste se ujistili, že je postel otevřena bezpečným nátěrem a lakem, musíte se seznámit s certifikátem kvality.
 • Vzdálenost mezi kolejnicemi postele - by měla být taková, aby dítě nemohlo do ní strčit ruku nebo nohu. Ideálně, je-li šířka mezi kolejnicemi rovna 7 cm.
 • Stabilita a trvanlivost - všechny spojovací mechanismy musí zohledňovat fyziologické vlastnosti dítěte. Ve věku 6-12 měsíců může dítě aktivně houpat produkt, a proto musí být design odolný proti převrácení nebo pohybu. Kola by měla mít zarážky.
 • Bezpečnost - malé prvky a různé mechanismy by měly být udržovány ve vzdálenosti nepřístupné pro malé dítě. Neměl by být schopen odšroubovat nebo odstranit žádnou část..

Transformační příležitosti

Při výběru dětské oválné postýlky se vyplatí zvážit období, na které bude navrženo. Nadměrné přeměny mohou vážně ovlivnit cenu produktu, ale mohou být pro určité dítě zcela zbytečné. Pokud rodiče nechtějí koupit design s mnoha příležitostmi, je lepší věnovat pozornost jednoduché možnosti. Postel by měla optimálně obsahovat sadu transformací sestávající z kolébky, postýlky a ohrádky. V tomto případě budou pro každý věk zajištěny individuální potřeby..

Kromě toho může být oválná postel vybavena schopností přeměnit se na krmný stůl nebo na plné lůžko. Každá sada transformací je navržena pro určitý věk a může vyžadovat získání dalších prvků..

Co jiného hledat?

Při nákupu dětské oválné postýlky byste měli věnovat pozornost matraci. Standardní modely zajišťují nákup různých matrací, které se liší plnivem, trvanlivostí a cenou. Pokud si rodiče koupí transformační lůžko, bude se s růstem dítěte muset kupovat nové matrace. Typické vzory však přicházejí s matrací, která se obvykle skládá z levných materiálů.

Pokud produkt musí být schopen se otáčet, musíte pečlivě prostudovat mechanismus kyvadla. Kotviště se může otáčet příčně nebo podélně. Výběr mechanismu závisí na osobních preferencích rodičů, které vycházejí z předchozích zkušeností nebo rady ostatních. Nákup dětské postýlky s kyvadlem by měl být prováděn se zvláštní pozorností. Kyvadlo musí mít spolehlivé upevnění, aby bylo možné konstrukci maximálně zabezpečit.

Stejně důležité je získat strukturu, která bude v případě potřeby samostatně rozebírána a sestavována. Produkt musí mít jasné pokyny, které nevyžadují velké úsilí. To je zvláště důležité, pokud postel poskytuje možnost transformace. Obvykle jsou oválné transformátorové postele vybaveny válečky pro volný pohyb po domě. Při výběru produktu je důležité věnovat pozornost nejen mobilitě kol, ale také jejich síle. Vysoce kvalitní konstrukce jsou opatřeny pogumovanými koly, takže při pohybu nezpůsobují hluk a nezanechávají škrábance na podlaze.

Podložka pod matrací by měla mít silné tvrdé dno. Může být vyrobena z překližky nebo dřevotřísky. Je dobré, pokud spodní část postýlky bude mít schopnost ventilace. V tomto případě bude matrace neustále větraná, což znamená, že stabilně odpařuje vlhkost. Pokud jde o počet úrovní postelí, je optimální, pokud jsou tři. To je důležité, protože dítě neustále roste, a proto musí upravit výšku lůžka.

Moderní modely jsou vybaveny odnímatelnými stranami, které v případě potřeby umožňují kombinovat lůžko pro dospělé s kolébkou. Rodiče tedy nemusí chodit na druhý konec místnosti, aby v noci uklidnili nebo nakrmili dítě. Při nákupu oválné postýlky by měla být věnována zvláštní pozornost jeho výrobci. Moderní trh je plný hojnosti dětského zboží, ale ne všechny jsou kvalitní. Z tohoto důvodu musíte produkt zakoupit pouze v důvěryhodných obchodech. Současně by měl být výrobce dobře doporučen nejen díky reklamě, ale také recenzím od skutečných zákazníků.

Je vhodné si koupit oválné lůžko osobně v dětském obchodě, protože to umožní kupujícímu zkontrolovat jeho kvalitu a vyhodnotit spolehlivost. Nákup zboží v internetových obchodech tuto možnost vylučuje a osoba kupuje produkt, jehož vlastnosti se mohou výrazně lišit od vlastností deklarovaných výrobcem. Náklady na lůžko závisí na materiálu výroby, konfigurace a designu. Hodně záleží na slávě značky. Při nákupu dětského designu za dostupnou cenu je důležité vzít v úvahu všechny faktory, které ovlivní pohodlí a bezpečnost dítěte.

Informace o tom, jak vybrat oválnou postýlku pro dítě, naleznete v následujícím videu.

Kolo betlém: vlastnosti a pozitivní aspekty designu

Při výběru postýlky se doporučuje vzít v úvahu několik faktorů: praktičnost a bezpečnost materiálu výroby a designu, vzhled a funkčnost produktu. Moderní výrobci nabízejí širokou škálu modelů pro každý vkus a rozpočet. Obzvláště populární v posledních letech je kulatá postýlka. Přitahuje nejen svou neobvyklou formou, ale také univerzálností designu, možností jeho transformace a využití s ​​tím, jak dítě stárne.

Kulatá postýlka

Co je to praktická postýlka kruhového tvaru

Kruhový a oválný tvar postýlky pro novorozence je nyní velmi oblíbený díky svému speciálnímu pohodlnému tvaru a bezpečnému designu.

Dítě se cítí v takové postýlce pohodlně, v jakékoli poloze

Kulatá postýlka zabírá málo místa

Mezi hlavní výhody takových modelů patří:

 1. Absence ostrých rohů, jako u pravoúhlých modelů, které mohou způsobit pohybující se dítě. Kulatý tvar je pro dítě na podzim bezpečnější. Psychologicky kompaktní velikosti uklidňující účinek na novorozence.
 2. Výhodou kulatého tvaru je, že přístup k dítěti je volný z libovolného směru. To rodičům umožňuje rychle reagovat na nebezpečné manévry dítěte..
 3. Oválná nebo kulatá postýlka je kompaktní a mobilní. Na rozdíl od objemných, obdélníkových modelů může kulatá kolébka zabírat malý prostor v rohu u postele rodičů, je snadné ji přesunout i v malé místnosti.

Díky dalším sekcím se kulatý model snadno změní na ovál

Vlastnosti modelu

Kulaté postýlky mají následující pozitivní vlastnosti:

 1. Originální vzhled, který může ozdobit interiér každé místnosti.
 2. Zdarma přístup ze všech stran.
 3. Nedostatek ostrých rohů.
 4. Přírodní a bezpečné materiály výroby s hladkým povrchem.
 5. Psychologické pohodlí, které dítě zažívá v uzavřeném prostoru.
 6. Vzhledem k přítomnosti ochranných podložek ze silikonu nebo plastu po stranách je dítě chráněno před náhodným zraněním.
 7. Schopnost ovládat dítě, být kdekoli v místnosti.
 8. Kompaktní velikost.
 9. Mechanismus kyvadla, kterým můžete dítě ujistit.
 10. Multifunkčnost: transformační lůžko lze použít až do středního školního věku dítěte.
 11. Jednoduchý transformační mechanismus, který vám umožní dát designu funkci pohovky, ohrádky, přebalovacího stolu.
 12. Schopnost upravit výšku postele.
 13. Jednoduchý pohyb s koly, které lze upevnit.
 14. Přítomnost odnímatelné přepážky, která vám umožní rozebrat část postýlky a zajistit, aby byla připevněna ze strany kotviště matky - to usnadňuje kontrolu a krmení dítěte v prvních měsících.
 15. Vysoká kvalita a dlouhá životnost.
 16. Udržitelnost.

V uzavřeném kompaktním prostoru se dítě cítí klidněji

Mezi nedostatky patří vysoká cena výrobku a specifický tvar matrace - může být problematické jej zakoupit a vhodné ložní prádlo..

Poznámka! Pokud si koupíte kulatou kolébku bez funkce transformace, nebude to trvat déle než 7 měsíců. Až dítě vyroste, budete si muset koupit prostornější postel tradičního obdélníkového tvaru.

Stříška chrání před jasným světlem a hmyzem

Ceny za oblíbené modely dětských postýlek

Vlastnosti modelu s transformační funkcí

Modely transformátorů mohou používat děti od narození do středního školního věku. Díky všestrannosti a praktičnosti takového nábytku je v dětském interiéru mnoho let žádán..

Výška matrace je nastavitelná ve 4 polohách

Souprava pro starší děti zahrnuje nastavení výšky sedadla a pracovních desek

Tabulka 1. Možnosti aplikace Crib.

Varianta 1: dětská kolébka

Možnost 4: rozkládací pohovka

VolbaPopis
V první fázi (1-6 měsíců) bude pro dítě vyžadována kolébka. Toto je nejkompaktnější (kulatý) formát kolébky transformátoru. Z psychologického hlediska je to pocit malého prostoru, který dítě uklidňuje, dává mu pocit pohodlí a bezpečí. Průměr kolébky ponechává 700 - 1 000 mm, což vám umožňuje umístit kamkoli. S pomocí vrchlíku můžete dítě zcela chránit před jasným světlem.

Možnost 2: změna tabulky

Když postýlka funguje jako kolébka, zbytek jejích detailů není nečinný - jsou sestaveny do pohodlného převlékacího stolu, který je během dětství nezbytný pro péči o novorozence. Konstrukce má ochranné strany a příčný nosník, ke kterému lze připevnit organizér pro kosmetiku a pleny.

Možnost 3: standardní postel do 3 let

Když dítě vyroste (od 6 měsíců do 3 let), kolébka se prodlužuje pomocí pomocných segmentů. Spodní část je nastavena níže.

Velikost oválu je 1200 x 750 mm.

Všechny děti v určité fázi dospívání mají tendenci se jakýmkoli způsobem dostat z postýlky. Aby se zabránilo zranění a dalo dítěti šanci samostatně se rozhodnout, kdy se vydat na průzkum světa, je v postýlce umístěn odnímatelný boční prvek. Takže se postýlka stane jako pohovka, její dítě může během dne používat pro tiché hry. Postýlku lze také umístit do postele pro dospělé, aby bylo dítě v noci monitorováno, například pokud je dítě nemocné. Délka lůžka je 1200 mm.

Možnost 5: Manege

V případě potřeby můžete spodní část postýlky co nejvíce snížit a přeměnit na bezpečnou ohrádku. Výška stran je dostatečná, aby dítě neopouštělo ohrádku samo.

Možnost 6: postel pro starší dítě

S pomocí dalších prvků lze délku postele zvětšit až na 1600 mm a lze ji používat až do věku 8 let.
Poté, co dítě „vyroste“ postel, lze ji použít jako pohovku v interiéru dětského pokoje.

Možnost 8: herní sada

Při odpojování bočních prvků a příčníku ve středu se postel položí na stůl a dvě židle, které unesou hmotnost dospělého (do 90 kg)..

Materiálem pro výrobu postýlky pro dítě je pole borovice, javoru, buk, olše, břízy. Takový nábytek si zachovává své geometrické parametry po celou dobu životnosti, nedeformuje se ani nepraská.

Možnosti transformace kolébky 7 v 1

Další položky

Funkčnost moderních dětských postýlek se pravidelně rozšiřuje. V boji o zákazníky vyvíjejí výrobci dětského nábytku nové funkce a další funkce pro své modely, které usnadňují péči o děti.

Kolečka

Pokud se v rodině objevila dvojčata, lze vložit dvě postýlky

Všestrannost modelů umožňuje odmítnout nákup dalšího nábytku a ušetřit spoustu peněz. S použitím speciálních upevňovacích prvků a dalších prvků můžete kromě postýlky sestavit ohrádku, přebalovací stůl, komodu.

Kolébka, která je připevněna k matčině posteli pomocí speciálních upevňovacích prvků, se používá v prvních měsících života dítěte, kdy stále naléhavě potřebuje mateřskou příbuznost. Tato možnost je dobrá, protože v budoucnu nebudete muset bolestivě a dlouho odstavit dítě z rodičovské postele.

Kromě toho výrobci kulatých kolébek nabízejí širokou škálu ložního prádla a matrací, organizérů, ochranných bočnic a markýz.

Ceny pro dětské kulaté matrace

Výběr ložního prádla

Z povlečení budete muset zakoupit polštář a přikrývku, prostěradla, matraci, polštáře a přikrývky, měkké strany a vrchlík. Korálky jsou vyrobeny z tkaniny a pěny. Jsou připevněny k plotu postýlky stužkami.

Výběr podestýlky pro novorozence by se měl přistupovat odpovědně.

Stranou v technice Bon-Bon

Spodní část postýlky má větrací otvory pro cirkulaci vzduchu. Stejné vlastnosti by měly mít matraci s ortopedickým efektem. Výrobky plněné pěnou nebo holofiberem jsou šetrné k životnímu prostředí, odolné vůči vlhkosti a mají dostatečnou tuhost.

Matrace z kokosových vláken s latexovou pěnou

K výrobě odnímatelného potahu by měla být použita přírodní tkanina - bavlna nebo vlna. Syntetika může způsobit alergie a podráždění pokožky dítěte, proto by se neměla používat..

Sada povlečení pro dívku

Přikrývka by měla být lehká - kolo nebo vlna. Baldachýn podle některých pediatrů snižuje množství kyslíku v posteli, proto se doporučuje používat jej co nejméně, například k ochraně dítěte před jasným světlem během jeho spánku. Polštář by měl být tenký, poprvé ho můžete úplně opustit nebo použít několikrát zavinovanou plenku.

Elastický plech

Plech by měl být vyroben z nepromokavé textilie s elastickým páskem, aby byla textilie bezpečně připevněna k matraci - dítě točí hodně a točí se na něj. Barvy jsou vybrány neutrální, nedráždivé vidění. Velké kresby přitahují pozornost a ovlivňují vývoj dítěte.

Ložní prádlo se vybírá v souladu s designem postýlky a pokoje

Najít spodní prádlo pro takovou matraci v běžném obchodě je problematické. Značkové spodní prádlo stojí hodně peněz. Proto si můžete ušit kulatý list sami.

Elastické vám umožní bezpečně upevnit plachtu na matraci

Pro práci potřebujete 1 - 1,45 m látky.

Tabulka 2. Jak sešít list na kulatou matraci.

Oblé a oválné transformační postele ve vnitřním prostoru školky

Kulaté a oválné postýlky pro novorozence dnes získávají na popularitě a mají mnohem více výhod než klasické pravoúhlé protějšky. Přitahuje budoucí rodiče nejen vzhled, ale také praktičnost, pohodlí. V prvních týdnech života potřebují novorozenci koutek. U malých dětských postýlek usnou lépe, méně úzkostně, cítí se bezpečně.

Výhody a nevýhody

Transformátorové postele v interiéru vypadají velmi jemně a elegantně. Budou vyhovovat každému stylu a barevné schéma. Níže ve výběru fotografií najdete spoustu inspirativních nápadů s takovým nábytkem.

K výhodám lze přičíst i další vlastnosti:

 • kulaté transformační lůžko je bezpečné pro novorozence, protože nemá ostré rohy;
 • vzdálenost mezi tyčemi 10–12 cm je optimální, aby bylo chráněno dítě před pádem a zraněním;
 • kompaktní forma a design optimalizuje prostor malého dětského pokoje;
 • mechanismus transformace umožňuje použití takového produktu po mnoho let v různých variantách - postýlka roste s dítětem a následně se stává běžným nábytkem pro školku;
 • konstrukce vybavená kolečky se může snadno přesunout do kterékoli místnosti, takže dítě bude vždy pod dohledem;
 • postel se snadno sestavuje a rozebírá.

Hlavní nevýhodou je vysoká cena, takže zákazníci často mají sklon upřednostňovat jiné modely. Mohou být také potíže s výběrem matrací a ložního prádla. Někteří výrobci již obsahují potřebné položky.

Co ještě potřebujete vědět před nákupem?

Při nákupu je třeba mít na paměti, že různí výrobci nabízejí různé typy výrobků. Čím více funkcí může struktura provádět, tím dražší jsou její náklady. Následující položky vám pomohou dokončit všechny úkoly:

 • Kola s uzavíracími svorkami. Postýlku lze snadno přemístit na libovolné místo v místnosti a opravit její polohu tam, kde je to potřeba.
 • Systém pro regulaci výšky základny (dole). Je to díky ní, že produkt otočí měnící se stůl, ohrádku nebo postýlku v požadované hloubce.
 • Odnímatelné oddíly. Přítomnost skládacích částí umožňuje nejen rozšířit lůžko, ale také vytvořit přistýlku vedle lůžka rodičů. K tomu stačí odstranit zdi na správném místě. Pro děti v prvních měsících života je tato možnost nejrelevantnější, protože v tomto věku se často probouzejí v noci a rodiče nemusí vždy vstávat z postele, aby se uklidnili a nakrmili dítě.
 • Kyvadlo mechanismus. Další funkce, pomocí které můžete houpat a utíkat velmi malé dítě.
 • Další krabice a police. Přidáním místa pro uložení dětského příslušenství do celkového designu můžete výrazně zvýšit použitelnost produktu.
 • Speciální plastové a silikonové obložení. Poskytují dodatečnou ochranu proti nárazům a v době, kdy jsou zuby dítěte řezány, zabrání poškození povrchu nábytku.

Vyberte velikost

Velikost postýlky je stanovena standardy. U novorozenců (do šesti měsíců) by měl být průměr kulatého lůžka asi 90 cm. Pro ovál - 125 x 75 cm (délka a šířka). Existují modely na prodej, které lze rozšířit na 160 x 90 cm.

Při nákupu byste se měli předem poradit, zda má postýlka schopnost měnit velikost a transformovat. Oválnou postel o délce 120 cm a šířce asi 65 cm lze použít pouze pro děti do 3 let. U dětí ve věku 5-7 let je nutné produkt prodloužit na délku 160 cm.

Najdete zde také výrobky s možností prodloužení až 190 cm a prodloužením až 90 cm. Toto je nejpraktičtější varianta s dlouhou životností, ale není dostupná pro každého..

Rodiče mohou samostatně upravovat výšku stran. Pohodlná výška pro novorozence je 40–70 cm. Jak dítě stárne, boky klesají níže a postupem času je lze zcela odstranit.

Transformátorové postele: případy použití

V obchodě najdete různé typy rámečků. Výrobky obvykle sestávají buď z čtvrtin - částí kruhu nebo z pevného oblouku. Technologie výroby ohýbaného dřeva umožňuje zajistit spolehlivost i při vysokém zatížení. Proto takové postýlky nejsou akvizicí na jeden rok. Vzhledem k možnosti transformace některých modelů může dítě v takové postýlce spát až 6 let.

1. Kulatá kolébka

Útulné a pohodlné místo pro spaní pro dítě do 6 měsíců. Kromě toho bude čtyřbarevná postýlka v interiéru školky vypadat nádherně a elegantně.

Pokud nemůžete najít vhodný model v obchodě, našijte vrchlík vlastními rukama pomocí našeho fotografického tutoriálu krok za krokem.

2. Přebalovací stůl

Nedílnou součástí mateřské školky pro děti do 6 měsíců. Často vyrobené ve stejném stylu a barvě jako postýlka. Postýlku můžete změnit na měnící se stolek změnou výšky základny.

3. Oválná postýlka

Za pomoci dalších prvků lze rozšířit kulatou postýlku a vytvořit lůžko pro dítě od 6 měsíců do 3 let. Postel s protáhlým středním nosníkem (se zachováním šířky) je vhodná pro děti od 3 do 6 let.

4. Manege

Je-li dno nižší, postel se změní na ohrádku, kde můžete pro dítě uspořádat hřiště.

5. Pohovka

Vzhledem k tomu, že část stěny lze odstranit, se postel snadno změní v pohovku, která se v dětském pokoji stane dalším místem pro denní odpočinek.

6. Křesla a stůl

Po rozebrání dvou protilehlých konců polokruhové postýlky můžete vyrobit dvě židle a středovou část proměnit na stůl. Taková sada nábytku je vhodná i pro dospělé, protože vydrží zatížení až 90 kg.

Inspirujte nás - sdílejte materiály s přáteli na sociálních sítích:

Články O Neplodnosti