Hlavní Testy

Přírodní dětské postýlky pro kojence

Dětská postel Kuban Lesstroy "Pryskyřník" (barva.

Dětská postel Belmarko "Skogen klasický strom & q.

Dětská dřevěná postel Otoman Belmarko "Skogen.

Incanto Crib DreamHome barva přírodní der.

Dětská postýlka Green Mebel House / Wings Light Wood.

Dětská postel Hoff Fairy

Postel SWEET BABY Mario, barva: bílá

Bed Achát Popelka-1

Popelka Popelka-1 achát (barva: ořech.

Dětská postýlka LEL (Kubanlesstroy) BI 43.2 Dětský spánek-1

Cozy Noony Cozy (transformátor)

Dětská postýlka Flavio Bianco (bílá)

Dětská postel mini "Skogen tree"

Postýlka Stokke Sleepi Mini (transformátor)

Dětská dřevěná postel Otoman Belmarko "Skogen.

Dětská postýlka Mario Bianco (bílá)

Dětská postýlka Promteks KD 1200 ksp (kolo / houpací křeslo, hračka)

Postýlka Incanto Mimi 7 v 1 (transformátor)

Dětská postýlka Briciola Briciola-14

Postel SWEET BABY Mario, barva: béžová

Postel Malika Sona-1, barva: přírodní buk

Postel SWEET BABY Ennio, barva: bílý oblak

Pohádková postel 1200 (transformátor)

Přírodní jeskyně Culla Bettula.

Dětská dřevěná postel Otoman Belmarko "Skogen.

Pohádková postel, přírodní barva

Kuban Lesstroy Bed univerzální, dětská "Cube.".

Postel SWEET BABY Luciano, barva: béžová

Dětská dřevěná postel Otoman Belmarko "Skogen.

Postýlka Leander Baby

Postel pro děti "Buttercup" (barva: přírodní bu.

Dětská postýlka Malika Sona-2 (kyvadlo)

Dětská postýlka Green Mebel House / Wings Light Wood.

Dětská postel bez zásuvky "Lux" (barva: ořech.

Dětské dřevěné postele

Seřazeno podle:názevCenaHodnocení

Jsme rádi, že vám můžeme představit dřevěné postýlky pro novorozence - velmi pohodlné a vysoce kvalitní.

Jaká je hlavní výhoda dřevěné postýlky?

Za prvé, že takový nábytek je šetrný k životnímu prostředí. Splňuje všechny deklarované standardy a eliminuje negativní dopad na zdraví vašeho dítěte. Některé druhy stromů mají dokonce příznivý vliv na zdraví a uvolňují do vzduchu poslané látky, které absorbují fenoly a čistí vzduch kolem.

Dřevěná postýlka je vynikající volbou a šetří náklady. V našem internetovém obchodě si můžete objednat dřevěný nábytek pro děti za konkurenceschopné ceny.

Nakupujte nábytek v našem obchodě a vyhodnoťte kvalitu produktu v praxi. Takový nábytek bude skvělý nákup a hodný dárek..

Čekáme na vaše aplikace podané prostřednictvím webu online nebo na telefon. Náš tým se skládá z kompetentních manažerů, kteří zodpoví jakékoli další otázky a pomohou při výběru toho nejlepšího..

© 2006-2020. Antonchik.ru - prodejna dětského zboží. Všechna práva vyhrazena. Upozorňujeme na skutečnost, že veškeré informace (včetně cen) na této webové stránce jsou pouze informativní a za žádných okolností se nejedná o veřejnou nabídku určenou podle ustanovení čl. 437 odst. 2 občanského zákoníku Ruské federace.

Drazí zákazníci!

Náš internetový obchod funguje nepřetržitě, můžete objednávat kdykoli pro vás výhodné!

Konzultanti na telefonním čísle 8-495-988-00-78, 8-925-211-04-34, 8-925-211-04-35 přijmou objednávku nebo poskytnou podrobné informace o produktu denně od 9:00 do 18:00 od pondělí do pátku. Sobota a neděle - dny volna.

Po zadání objednávky vás provozovatel internetového obchodu kontaktuje, aby vám objednávku potvrdil a vyjasnil, dohodl se na dni a době dodání. Pokud objednáte víkendy, bude vás operátor kontaktovat v den zadání objednávky a dohodne se na doručení v příští pracovní den vhodný pro vás.

Postýlky pro děti

Postýlky pro děti - jedná se o produkt do místnosti, ve které dítě spí až tři až čtyři roky. Dnes je sortiment výrobců pro rodiče velmi příjemný a umožňuje vám vybrat si krásnou, funkční postýlku, která se perfektně hodí do interiéru. Dříve či později je každý předurčen stát se matkou a tátou, a otázka nákupu dětského nábytku bude hranou. Je však tak snadné vyzvednout a zakoupit dětskou postýlku pro dítě, jak se zdá na první pohled?

Představuje dětské postýlky

Někteří moudři řeknou, proč si koupit postýlku, pokud můžete použít obyčejnou postel, ale tito lidé ani nepochopí význam takové akvizice. Není to k ničemu, že i naši rodiče používali ohrádky. Samozřejmě, když si přinesete dítě z nemocnice, musíte to dát do krásné a pohodlné postele, která byla zakoupena speciálně pro něj.

Ne všechny mladé rodiny mají možnost vyhradit pro dítě samostatnou místnost, ale dítě okamžitě ocení vlastní místo na spaní a od prvních dnů si na něj zvykne. Obchody a trhy jsou plné různých dětských postýlek. Ceny nejsou nízké, ale je možné si vybrat speciální nábytek pro dítě v internetovém obchodě, pak se náklady sníží. A pokud vyberete správného prodejce, kvalita bude vysoká a produkt vydrží dlouhou dobu pro rodinu.

Když je dítě neaktivní, může spát v kolébce, která často přichází s postýlkou. Útulný a malý koš jistě osloví dítě, které není zvyklé na otevřený velký prostor. Ale blíže k 5-7 měsícům bude nutné jej nahradit dětskou postýlkou, takže si rodiče do této doby musí rozhodně vybrat a koupit dětský nábytek.

Nákup dětské postýlky pro děti online

Rodiče mohou nakupovat v kterémkoli městě v Rusku, protože prodej dětských postýlek je velmi výnosný obchod. Chcete-li si vybrat nejlepší ohrádku pro své dítě a ne přeplatit, můžete se obrátit na internetový obchod. Kupující:

 • Šetřit peníze;
 • Pečlivěji si vyberte model;
 • Neztrácejte čas cestováním do obchodu;
 • Přijímejte zboží doma.

A pokud si pečlivě vyberete internetový obchod s postýlkami v Moskvě, který nabídne velké množství kvalitních modelů, budou tento nábytek používat vaše vnoučata a vnoučata..

Levnější postýlky nenajdete

Naše společnost nabízí všem šťastným mladým rodičům, prarodičům nákup kvalitního nábytku pro děti od autorizovaného prodejce ruských, amerických a evropských známých výrobců. Protože garantujeme:

 • Produkty nejvyšší kvality;
 • Přijatelné ceny;
 • Velký sortiment zboží;
 • Rychlé dodání do jakékoli oblasti.

Rozsáhlý sortiment je prezentován na webových stránkách v katalogu, aby si rodiče mohli koupit postýlku v Moskvě. Nepochybně oceníte naši práci a při každé příležitosti budete nakupovat v našem obchodě pro děti.

Výhody a nevýhody dětských postýlek ze dřeva

Výběr dětského nábytku je samozřejmě obtížný a odpovědný úkol, protože musí být nejen funkční, ale také bezpečný pro zdraví dítěte. Je obzvláště důležité zvolit tu správnou postýlku, protože v prvních měsících života v ní dítě tráví spoustu času a mezi nejoblíbenější produkty dnes patří modely postýlek ze dřeva. Jde o to, že postel z přírodního dřeva je nejen esteticky atraktivní, ale také ekologickým typem dětského nábytku..

Hlavní výhody a nevýhody postýlek ze dřeva

Mezi nesporné výhody dřevěných lůžek ve srovnání s podobnými výrobky z MDF, dřevotřískových desek, kovů a plastů patří:

 • trvanlivost, síla a spolehlivost;
 • odolnost proti mechanickému poškození (jedná-li se o modely z masivního dřeva, například buk nebo bříza);
 • environmentální bezpečnost a přirozenost;
 • snadnost odchodu;
 • atraktivní vzhled díky krásné struktuře stromu;
 • docela přijatelná cena.

Pokud jde o nedostatky betlémů pro novorozence vyrobené z přírodního dřeva, některé modely, zejména modely vyrobené z měkkého dřeva, například borovice, mohou v průběhu času začít praskat a vysychat, což je typické zejména pro nekvalitní zpracování dřeva. Těmto nedostatkům však lze zabránit výběrem modelu z odolného materiálu - zejména břízy nebo buku.

Břízy

Dřevo se vyznačuje pevností, ale flexibilitou se proto dobře hodí k broušení a leštění, což vám umožňuje vytvořit dokonale rovný povrch produktu.

Tento materiál je také velmi odolný a hypoalergenní, takže je skvělý pro vytváření různých dětského nábytku, včetně dětských postýlek. A díky atraktivní textury břízy jsou postele vyrobené z této řady nejen designově krásné, ale také univerzální, takže vypadají skvěle v dětském pokoji zdobeném téměř jakýmkoli stylem - od klasického po moderní.

Mezi nejznámější výrobce betlémů z masivního masivu břízy patří Mozhginský dřevařský mlýn a Rudá hvězda (Mozhga)..

Bukové postýlky pro kojence

Buk je jedním z nejodolnějších a nejtvrdších dřevin - je velmi odolný proti mechanickému poškození (například poškrábání) a po mnoho let provozu neztrácí svůj atraktivní vzhled. Díky tomu může buková postel sloužit více než jednomu dítěti.

Postel z masivního bukového dřeva je obecně spolehlivá a kvalitní a perfektně se hodí do interiéru každého dětského pokoje. Estetická přitažlivost takových výrobků je do značné míry způsobena tím, že se dokonale hodí k barvení a zpracování - nátěry (samozřejmě hypoalergenní a bezpečné pro zdraví dítěte) dokonale leží dokonce i na povrchu.

Mezi nejznámější výrobce betlémů z bukového dřeva patří Gandilyan (Gandylyan), Lel (Kubanlesstroy) a také Red Star (Mozhga)..

Souhrnně lze říci, že kolébky z přírodního dřeva pro novorozence jsou vynikající volbou pro rodiče, kteří se starají o zdraví svého dítěte a chtějí si vybrat nejen kvalitní a atraktivní nábytek, ale také nábytek šetrný k životnímu prostředí. Široká škála modelů kolébek z masivního dřeva (s podélným, příčným nebo univerzálním kyvadlovým kyvadlem, se zásuvkami nebo bez nich, s koly, výškově nastavitelnými bočnicemi a postelemi atd.) Usnadní výběr produktu, který bude vyhovovat všem požadavky.

Tipy pro výběr dřevěné postýlky pro novorozence a pokyny, jak si ji vyrobit sami

Jedním z důležitých je rozhodnutí vybrat si pravou postýlku pro novorozence. Koneckonců, právě narozený malý chlapec tráví většinu času ve snu. Proto je tak důležité vybrat si postýlku pro odpočinek a dlouhý odpočinek nejen dítěte, ale také jeho matky.

Dnes před námi otevírá obrovský sortiment lůžek pro kojence, což není překvapivé, že se v nich zmatíme a přestaneme vybírat opravdu správnou a optimální variantu. V tomto ohledu vyvstává mnoho otázek. Například, který model je lepší - transformátor nebo kolébka. Co si vybrat - na posteli s odnímatelnými stranami nebo lépe bez nich. Ve skutečnosti existuje spousta otázek a nyní se pokusíme zvážit hlavní parametry tohoto nábytku pro novorozence.

Vlastnosti dřevěných dětských lůžek

Již tradičně se kupuje postýlka pro dítě vyrobené ze dřeva. Důvodem je šetrnost materiálu k životnímu prostředí. Spolu s dřevěnými postelemi zaujímají přední postavení kovové nebo plastové postele..

Při výrobě betlémů používejte olše, dub, javor, buk, borovici a břízu.

Co hledat při nákupu?

 • Hladký, hladce broušený povrch, všechna spojení jsou provedena pomocí šroubů a matic zapuštěných do stromu pomocí plastových zátek.
 • Sledování vzdálenosti mezi tyčemi grilu od 2 cm do 8 cm.
 • Vzestup strany nad linií matrace ze 45 cm.
 • Šetrnost k životnímu prostředí.
 • Pohodlí.

Nejdůležitější věcí je požádat prodávajícího o certifikát kvality, který dá jistotu, že zakoupený produkt ze dřeva nebo plastu nebo dokonce z kovu nemůže poškodit zdraví dítěte..

Požadavky na standardní lůžko

Hlavní parametry, které se při výrobě postelí pro novorozence dodržují, splňují základní požadavky na dětský nábytek. Taková postel by měla být odolná, spolehlivá a šetrná k životnímu prostředí..

Jsou splněny tyto požadavky:

  Masivní dřevo je jedním z nejlepších materiálů při výrobě betlémů, a pokud povrch nemá drsnost, má povlak, který nezpůsobuje znepokojení barvivy. Nejlepší pole pro výrobu dětského nábytku byly bříza, dub, buk, olše.

Top 5 nejlepších postelí

Zvažte několik populárních modelů betlémů, takže v budoucnu bylo možné určit vlastnosti, nevýhody modelu a jeho výhody.

Antel Alita 4

Univerzální postel z masivní břízy je vyrobena na základě moderních technologií bez jakéhokoli nebezpečí. Dřevo bylo ošetřeno netoxickým lakem.

Výhody modelu:

 • Přítomnost zásuvky.
 • Bohaté barevné schéma.
 • Dřevěný rám.
 • Je možné snížit boční stěnu.
 • Postel je vyrobena ve dvou úrovních..
 • Dostupnost.
 • Tiché kyvadlo.
 • Rychlost montáže.
 • Přítomnost ochranných silikonových polštářků.
 • Možnost nastavení výšky dna.

Nevýhody jsou:

 • Nedostatek kol.
 • Nedostatek výuky.

Přibližná cena - 5-6 tisíc rublů.

Nabízíme ke shlédnutí video o postýlce Antel Alita 4:

Víla - 304

Obvyklý jednoduchý model vyrobený ve stylu „klasického“.

Přítomnost ochranných silikonových vložek poskytuje další ochranu. Vhodný mechanismus v ceně.

Výhody oceli:

 • Nízká cena a šetrnost k životnímu prostředí produktu.
 • Krása vzhledu.
 • Možnost nastavení výšky dna.
 • Běžci pro pohybovou nemoc.
 • Snadná montáž.
 • Přítomnost kol.

Mezi nevýhody patří:

 • Spolehlivost navrhovaného designu je nízká.
 • Vyrobeno pouze v jedné barvě.
 • Nedostatek úložného prostoru.
obsah ↑

SKV-Company 12011X Bříza Nové

Postel je klasická, vybavená nezbytnými funkcemi, které jsou kombinovány s různým příslušenstvím. Bude skvělým doplňkem interiéru.

Díky přítomnosti mechanismu je možné nastavit výšku výšky.

Mezi výhody patří:

 • pohodlí a kompaktnost;
 • mobilita a šetrnost k životnímu prostředí;
 • jednoduchost;
 • praktičnost;
 • bohaté barvy;
 • ochranné silikonové podložky;
 • běžci.

Nevýhody:

 • nedostatek krabičky na věci;
 • použití mechanismu pro nemoc z pohybu je možné pouze při demontáži kol.

Přibližná cena - 5-6 tisíc rublů.

Giovanni TreeO 6 v 1

Styl této transformátorové postele je doplněn pohodlím. Vyrobeno z masivní novozélandské borovice.

Výhody modelu jsou:

 • transformace v šesti krocích;
 • doba používání;
 • tři úrovně výšky matrace;
 • přítomnost odnímatelné přední stěny;
 • na kolech.

Nevýhody jsou:

Cena kolísá kolem 9 tisíc rublů.

Lel (Kubanlesstroy) "Buttercup" AB 15.0

Klasický model je vyroben z bukového dřeva. Díky přirozenému stínu tohoto dřeva se budete cítit pohodlně.

Výhody:

 • Skvělé ceny.
 • 3 spodní úrovně.
 • Dostupnost mechanismů: houpací kola.
 • Odnímatelná přední stěna (2 polohy).
 • Přítomnost silikonových ochranných podložek.
 • Hladkost všech úhlů.
 • Bezpečnostní vzdálenost mezi lamelami.
 • Široká škála barev.
 • Vysoká kvalita.

Nevýhody: nedostatek úložného prostoru.

Cena 7 tisíc rublů.

Jak to udělat sami?

Dnešní trh nabízí obrovské množství dětských postýlek, ale náklady na tento produkt, nejčastěji „kouše“. Proto si můžete vzít odvahu a vytvořit si vlastní postel pro své dítě. Co může tato metoda poskytnout? Zaprvé to šetří rodinný rozpočet, dalším okamžikem je realizace jejich designových schopností a zatřetí, to je nesrovnatelná pýcha na to, co se pro vaše dítě dělá nezávisle.

Podívejme se postupně, co je třeba k dokončení práce:

 1. musíte pochopit, jaké prvky budou ve struktuře - rám a rám, na kterém bude matrace ležet;
 2. velikosti - jsou určeny velikostí matrace. Vezměte klasický rozměr 200 x 155 cm.
obsah ↑

Nezbytné materiály

Materiál musí být suchý a vysoké kvality:

 • vruty do dřeva;
 • skvrna;
 • lepidlo a lak na dřevo na bázi polyuretanu.
 • desky - 2 ks. 250 x 30 cm, tloušťka 2,5 cm (pro boční stěny);
 • desky - 3 ks. 200x30 cm (pro zadní a přední stěny);
 • dřevěný trám - 5 ks. 200 cm ve velikosti 4x4 (pro opěrky nohou s podpěrami);
 • lamely - 27 ks. Tloušťka 150 cm, 2,5 cm (pro překližkové desky pro čelní desky a latě lze použít překližku);

Nástroje

Výroba postýlky není obtížný proces, ale je pracná a nějakou dobu trvá. Ale s alespoň malými dovednostmi v práci se dřevem se můžete s tímto úkolem vždy vypořádat. Budete muset připravit následující nástroj:

 • pilka na kov;
 • šroubovák;
 • letadlo;
 • řezačka;
 • vykružovačka;
 • smirkový papír;
 • měřicí přístroje nebo zařízení;
 • vrtat;
 • tužka.
obsah ↑

Výkres

Na obrázku níže je kresba postýlky pro novorozence, která je standardní:

Návod k použití

Po rozhodnutí všech přípravných prací můžete přistoupit přímo k vytvoření postýlky. Nejprve tedy pro označování materiálů označíme. Za tímto účelem můžete vzít běžnou tužku nebo použít pravítko a řezačku.

 1. Výroba rámu. Podle dostupných rozměrů matrace je třeba odříznout dva konce a stejné podélné (aby byly strany postele). Poté se díly spojí do obdélníku a upevní se pomocí očka nebo dřevěných hrotů. Spojení odpovídá typu ve tvaru W. Otvory jsou řezány skládačkou nebo vyhloubeny dlátem.
  Šířka drážky by měla odpovídat označení 20-30 mm a hloubka - 50 mm. Před připojením očí nebo hrotů je nutné ošetřit truhlářským lepidlem a spojit vše tak, aby bylo zarovnáno pod úhlem 90 stupňů. Poté nechte prvky upevněné speciálním zařízením, dokud nebudou zcela suché.
 2. Sestava lamelového rámu - představuje mříž nebo mřížku pro podepření matrace. Díky této konstrukci matrace neklesne na zem, nedeformuje se. Chcete-li provést montáž, musíte vzít kolejnici a vyplnit ji na čelní a boční desky zevnitř. Měření od horního okraje ve výšce 10 cm, značení. Kolejnice je upevněna po celém obvodu pevnou nebo přerušovanou čarou.

K zajištění síly struktury můžete použít také kovový roh. Chcete-li rámu dodat další tuhost, musíte určitě vytvořit alespoň jednu přepážku, díky které bude matrace podepřena. Pokud používáte bezrámový design, musí být spodní část postele uzavřena souvislou překližkou. Rám pro lamely je namontován na vnitřní straně konstrukce. Na rámu, přes postel, jsou kolejnice plněny krokem 5-7 cm. Záda a nohy - Můžete kontaktovat specialisty, kteří vám pomohou provést nějaký speciální design s vložkami, vzory. A s nezávislým provedením čelní desky budete muset odříznout desku požadované velikosti a poté provést povinné zpracování každé čelní strany brusným papírem. Šrouby místo kontaktu s předúpravou lepidlem na dřevo.

Výška závisí pouze na přání velitele, na designu atd. Nohy jsou namontovány v rozích postýlky zevnitř nebo zvenčí, ale je možné vložit do samotného rámu. Při montáži nohou je třeba dbát na to, aby horní okraj nohou nepřesahoval výšku přepážek. Dokončování - po dokončení práce musí být hotový produkt podroben konečnému vzhledu.

K tomu je třeba po ošetření celé kostry postýlky brusným papírem povrch impregnovat vysoušecím olejem a následně natřít barvou. Chcete-li rámečku dát zvláštní odstín nebo barvu, použijte speciální skvrnu (považovanou za ekologičtější výrobek). Poté pomocí štětce nebo válečku naneste několik vrstev laku.

Doporučuje se použití rychle schnoucích laků na vodní bázi. Po úplném zaschnutí je vhodné povrch vyleštit plstí nebo plstí..

Nabízíme vám sledovat video o tom, jak si vyrobit dřevěnou postel vlastními rukama. 1 část videonávodu:

Část 2 videonávodu:

Závěr

Po mnoho let bylo vedení ve všech ohledech vedeno přírodními dřevěnými postýlkami, protože tento materiál je obzvláště krásný, šetrný k životnímu prostředí a zdá se, že dýchá a pomáhá dítěti dýchat.

Dětské postele ze stromu

Bezvadný vzhled, vynikající kvalita a velmi rozumná cena!

Přírodní dřevo neustále potěší lidi svým přirozeným vzhledem a pachy, ale to nejsou všechny důvody pro bezpodmínečnou výhodu dřevěných lůžek před postelemi vyrobenými z jiných materiálů..

Co získáte koupí bukového, dubového nebo dokonce levného borovicového lůžka pro své dítě??

Zaprvé, bezpečnost pro zdraví jejich dětí v důsledku šetrnosti k životnímu prostředí přírodních materiálů. Podmínky použití po mnoho let kvůli pevnosti dřeva a jeho trvanlivosti.

Atmosféra pohodlí a úžasná krása díky struktuře masivního dřeva.

Strom lze snadno obnovit. Pokud se čip vytvořil nebo dítě poškrábal čelní desku, je možné obnovit povrch sami pomocí speciálních vosků, aniž by to ovlivnilo vzhled..

Z jakého masivu jsou vyrobeny dětské postele?

Nabízíme levné dětské postele z masivní borovice, břízy, buk nebo dub.

Borovice je docela měkké dřevo, má narůžovělou texturu, která se časem stává hnědočervenou, široké bělidlo od růžové do žluté barvy a dobře definované roční vrstvy. Tyto vlastnosti borovicového dřeva ostře vynikají na postelích malovaných ve světlých nebo průhledných barvách..

Bříza má pevnější nažloutlé dřevo s méně výraznou texturou, což umožňuje použití v palandách pro děti nebo v podkroví.

Buk má světlé dřevo s jemným vzorem, ideální pro světlé zbarvení nebo jednoduché lakování..

Na našem blogu se můžete dozvědět více o vlastnostech a vlastnostech různých druhů dřeva..

Velikost dětských lůžek začíná od velikosti 190 x 70 cm, je možné měnit délky na 160 cm, s krokem 10 cm. Ve společnosti Drevmebel si můžete koupit dětskou postel z borovice za cenu 6700 rublů.

Všechny postele lze objednat na zakázku podle individuálních velikostí a přání..

Dřevěné postýlky pro novorozence: dětské postýlky z masivního dřeva

Požadavky na standardní lůžko

Hlavní parametry, které se při výrobě postelí pro novorozence dodržují, splňují základní požadavky na dětský nábytek. Taková postel by měla být odolná, spolehlivá a šetrná k životnímu prostředí..

Jsou splněny tyto požadavky:

Masivní dřevo je jedním z nejlepších materiálů při výrobě betlémů, a pokud povrch nemá drsnost, je potažen bezbarvými barvícími látkami

Nejlepší pole pro výrobu dětského nábytku byly bříza, dub, buk, olše.
Pine se stala nejlevnější materiál pro výrobu postýlky, protože je měkčí a má nejhorší odolnost vůči fyzickým dopadům.

Dřevotřísková deska - materiál, který by měl být ošetřen se zvláštní pozorností, protože v dlaždicích lisovaných třísek je nejčastěji pozorován nadbytek formaldehydu. Pokud volba padla na model z dřevotřísky, měli byste se ujistit o bezpečnosti takového produktu

Za tímto účelem zkontrolujte informace v certifikátu shody.

MDF - konstrukce vyrobené z lisovaných vláken se stávají zvláště spolehlivými a bezpečnými, pokud nebyly škodlivé látky použity ve výrobním procesu. Prodejce musí uvést třídu emisí, která by neměla přesáhnout E1.

Odrůdy

V postýlce tráví novorozené dítě většinu času, takže by mělo být pohodlné ležet a dostat dítě a houpat ho. Všechny strany nejsou zpravidla vyrobeny z pevné desky, ale z mřížky, takže dítě je pohodlné.

Všechny dřevěné postýlky lze rozdělit do tří typů:

 • Ne houpající se. Toto je nejjednodušší typ postýlky, s obyčejnými nohami, ke kterým jsou kola někdy připevněna.
 • Na běžcích. Nohy postýlky z přední strany jsou připevněny k běžcům, což umožňuje jemně houpat dítě.
 • Kyvadlo. Typ dětských postýlek nejoblíbenějších rodičů, což usnadňuje houpání dítěte. Kyvné mechanismus je integrován mezi nohami a je-li to nutné, je demontován. Postýlky jsou dodávány s příčným a podélným kyvadlem.

Kromě toho se postele liší typem konstrukce - s odnímatelnými bočními panely, se schopností přizpůsobit výšku dna, s další spodní zásuvkou. Je velmi výhodné, když jsou na bočních stěnách umístěny silikonové krycí vrstvy, které chrání postýlku před zuby dítěte a dítě před jídlem ze dřeva a laku.

Transformátory

Zvláštní pozornost by měla být věnována transformačním lůžkům, které představují nábytkovou skupinu postele, komoru na boku a dvě spodní zásuvky. Když dítě vyroste, komoda se pohybuje odděleně, což zvětšuje velikost lůžka. Tento design výrazně šetří místo v ložnici a rozpočet.

Top 5 nejlepších postelí

Zvažte několik populárních modelů betlémů, takže v budoucnu bylo možné určit vlastnosti, nevýhody modelu a jeho výhody.

Antel Alita 4

Univerzální postel z masivní břízy je vyrobena na základě moderních technologií bez jakéhokoli nebezpečí. Dřevo bylo ošetřeno netoxickým lakem.

Model houpacího lůžka ve svém vybavení má kyvadlo.

Výhody modelu:

 • Přítomnost zásuvky.
 • Bohaté barevné schéma.
 • Dřevěný rám.
 • Je možné snížit boční stěnu.
 • Postel je vyrobena ve dvou úrovních..
 • Dostupnost.
 • Tiché kyvadlo.
 • Rychlost montáže.
 • Přítomnost ochranných silikonových polštářků.
 • Možnost nastavení výšky dna.
 • Nedostatek kol.
 • Nedostatek výuky.

Přibližná cena - 5-6 tisíc rublů.

Nabízíme ke shlédnutí video o postýlce Antel Alita 4:

Víla - 304

Obvyklý jednoduchý model vyrobený ve stylu „klasického“.

Při výrobě rámu postýlky byla použita řada břízy, což je ekologický a přírodní materiál.

Přítomnost ochranných silikonových vložek poskytuje další ochranu. Vhodný mechanismus v ceně.

 • Nízká cena a šetrnost k životnímu prostředí produktu.
 • Krása vzhledu.
 • Možnost nastavení výšky dna.
 • Běžci pro pohybovou nemoc.
 • Snadná montáž.
 • Přítomnost kol.

Mezi nevýhody patří:

 • Spolehlivost navrhovaného designu je nízká.
 • Vyrobeno pouze v jedné barvě.
 • Nedostatek úložného prostoru.

SKV-Company 12011X Bříza Nové

Postel je klasická, vybavená nezbytnými funkcemi, které jsou kombinovány s různým příslušenstvím. Bude skvělým doplňkem interiéru.

Model je vyroben z březového dřeva, které se vyznačuje zvláštní šetrností k životnímu prostředí a vysokou pevností.

Díky přítomnosti mechanismu je možné nastavit výšku výšky.

Mezi výhody patří:

 • pohodlí a kompaktnost;
 • mobilita a šetrnost k životnímu prostředí;
 • jednoduchost;
 • praktičnost;
 • bohaté barvy;
 • ochranné silikonové podložky;
 • běžci.
 • nedostatek krabičky na věci;
 • použití mechanismu pro nemoc z pohybu je možné pouze při demontáži kol.

Přibližná cena - 5-6 tisíc rublů.

Giovanni TreeO 6 v 1

Styl této transformátorové postele je doplněn pohodlím. Vyrobeno z masivní novozélandské borovice.

Prezentovaný model se dokáže transformovat do tří zajímavých vzorů: kulatý, oválný a připojený. K dispozici je 6 možností, které se promění v arénu, rozkládací pohovku a dvě mini-křesla v posteli.

Výhody modelu jsou:

 • transformace v šesti krocích;
 • doba používání;
 • tři úrovně výšky matrace;
 • přítomnost odnímatelné přední stěny;
 • na kolech.

Cena kolísá kolem 9 tisíc rublů.

Lel (Kubanlesstroy) "Buttercup" AB 15.0

Klasický model je vyroben z bukového dřeva. Díky přirozenému stínu tohoto dřeva se budete cítit pohodlně.

Produkt je potažen netoxickými laky a barvami, díky čemuž je tento model vynikající volbou rozpočtu..

 • Skvělé ceny.
 • 3 spodní úrovně.
 • Dostupnost mechanismů: houpací kola.
 • Odnímatelná přední stěna (2 polohy).
 • Přítomnost silikonových ochranných podložek.
 • Hladkost všech úhlů.
 • Bezpečnostní vzdálenost mezi lamelami.
 • Široká škála barev.
 • Vysoká kvalita.

Nevýhody: nedostatek úložného prostoru.

Cena 7 tisíc rublů.

Náklady

Cena postýlky závisí na mnoha faktorech: výrobce, použité dřevo, model a dostupnost příslušenství.

Cena nejjednodušších kopií ruské produkce může začít od 2 do 2,5 000 rublů, za houpací postele od 4 do 5 000 rublů, za kolébková kyvadla od 6 do 8 000 rublů. Domácí transformátorové postele mohou stát od 9 000 rublů.

Postýlky od evropských výrobců jsou zpravidla mnohokrát dražší. Například cena za houpací dětskou postýlku Fiorellino Zolly bez dalšího příslušenství je 17 850 rublů a za italskou kyvadlovou postýlku Italia Italia - z 55 000 rublů. Ceny návrhářských evropských kolébek se pohybují na úrovni 90–100 000 rublů. a vyšší.

Dětské postele z masivu stromu

Při výběru nábytku pro dítě se musíte obrátit na vysoce kvalitní výrobky vyrobené z přírodních materiálů. Optimální jsou v tomto případě modely ze dřeva. Dnes budeme podrobně analyzovat, jaké jsou vlastnosti, výhody a nevýhody dřevěných postelí pro děti.

Funkce

Trh s moderním nábytkem je bohatý na výběr a rozmanitost. Pořízení ideálního produktu, který se vejde do interiéru jakéhokoli stylu, dnes nezpůsobuje žádné potíže. Kromě toho je sortiment stejného dětského nábytku pravidelně aktualizován novými modely vybavenými různými funkčními komponenty. Navzdory stále rostoucímu trhu jsou nejoblíbenějšími a nejžádanějšími produkty po mnoho let masivní dřevo.

Charakteristickým rysem takových modelů je jejich solidní vzhled a vynikající výkon. Možná ani jeden ze stávajících materiálů použitých při výrobě nábytkových vzorů nemůže konkurovat přírodnímu dřevu. Proto tyto výrobky trvale zaujímají vedoucí postavení na trhu. Mnoho odborníků doporučuje kontaktovat dřevěné postele, protože tento nábytek může mít pozitivní vliv pouze na dítě (a dospělého). V takových podmínkách je příjemné spát a odpočívat ve volném čase. Příjemná vůně přírodního dřeva uvolní mladé uživatele a zklidní jejich nervový systém.

Kromě toho jsou dnes dřevěné postele představovány obrovským množstvím. V obchodech s nábytkem najdete nejen jednoduché klasické možnosti, ale také originální a dokonce avantgardní modely, které oživí interiér svým designem a přinese mu nadšení..

Výhody a nevýhody

Přestože mnozí odborníci doporučují nákup dřevěných lůžek pro své děti, mají tyto výrobky nejen pozitivní, ale i negativní vlastnosti.

Nejprve se podívejte na seznam plusy pro tyto modely..

 • Především stojí za to říci o šetrnosti těchto výrobků k životnímu prostředí. V přírodním dřevě jsou přítomny pouze stejné přírodní složky - neexistují žádné chemikálie. Díky této kvalitě nebude mít dřevěný nábytek na spaní negativní dopad na zdraví dítěte, i když je okno horké léto.
 • Nelze zmínit, že nábytek z masivního dřeva se vyznačuje vynikajícími vlastnostmi odolnými proti opotřebení (zejména pokud jde o tvrdé kameny). Je docela obtížné takové výrobky poškodit, i když si vyberete postel pro hyperaktivní dítě.
 • Dřevo je plast. Tento parametr se u různých plemen samozřejmě liší..
 • Dřevěné postele vydrží mnoho let, aniž by během operace způsobovaly vážné potíže. Dokonce i po desetiletích bude dětská dřevěná postel zdobit interiér, zejména s ohledem na skutečnost, že takový nábytek patří do klasiky a klasici neopouštějí módní linie.
 • Pokud se v průběhu let objevilo na dřevěném výrobku drobné poškození - štěpky a škrábance, nebude to znamenat, že nábytek nenávratně ztratil svou dřívější přitažlivost. Ve skutečnosti lze takové modely v případě potřeby obnovit..
 • Ložnice z přírodního dřeva vypadají opravdu drahé a luxusní a postýlky nejsou výjimkou. Takové výrobky mohou vyzdobit interiér a učinit jej více reprezentativním a bohatým..
 • Přírodní dřevo je zastoupeno v různých odstínech (v závislosti na plemeni), takže bude možné zvolit model vhodné barvy pro téměř každou situaci.

I přes působivý seznam kladů, dětské postele ze dřeva nejsou bez nedostatků.

 • Hlavní nevýhodou, kterou si spotřebitelé všimnou, jsou vysoké náklady na nábytek z přírodního dřeva. Někdy je v obchodech možné setkat se s produkty, jejichž hodnota může šokovat. Charakteristiky a vzhled stromu samozřejmě stojí za to, ale ne každý kupující je připraven zaplatit za vesmírný nábytek „kosmické“ částky..
 • Masivní dětské postele mají působivou hmotnost. Z tohoto důvodu je obtížné transportovat a pohybovat se po místnosti. Proto je vhodné okamžitě vybrat konkrétní místo pro takový nábytek, aby se později nemuselo přemísťovat - během tohoto procesu může dojít k vážnému poškození podlahové krytiny..
 • Mnoho kupujících není spokojeno se skutečností, že dřevěné postele vyžadují zvláštní péči. Spočívá ve zpracování materiálu antiseptickými sloučeninami, bez kterých přírodní materiál postupně ztratí svůj atraktivní vzhled - ukáže praskliny a vybledlé oblasti, které ztratily svou dřívější saturaci barev. Neošetřené dřevo je navíc pro parazity „úhledným“.

Jak vidíte, nevýhody dřevěného nábytku jsou mnohem méně než klady. Ale vždy musíte vzít v úvahu, že dítě poroste a brzy bude nutné vyměnit zakoupenou postel za nový, větší model. Proto není vždy vhodné kupovat takový drahý produkt, místo kterého budete muset ještě brzy koupit další.

Materiály

Na výrobě nábytku se dnes podílí více než 40 druhů dřevin..

Většinou se dělí na:

 • tvrdé skály, mezi něž patří tis, bílá akácie, zimostráz a další;
 • měkká plemena jako borovice, cedr, smrk nebo topol.

Mějte na paměti, že ne všechny druhy dřeva mohou být použity při výrobě konkrétní struktury. Například malé dětské postýlky pro děti jsou vyrobeny z měkkých hornin a silné rámové základny jsou vyrobeny z tvrdých..

Seznámíme se s nejběžnějšími možnostmi surovin používaných při výrobě dětských lůžek.

 • Bříza. Tento materiál se vyznačuje tím, že na jeho povrchu nejsou téměř žádné uzly. Je to pole s jednotnou vláknitou strukturou a krásným potiskem přírody. Zároveň je samotné dřevo poměrně husté, silné, odolné vůči opotřebení, jako dub, ale méně odolné (než poslední). Velmi dobré kolébky pro nejmenší jsou vyrobeny z břízy.
 • Borovice. To je další populární plemeno, na které se mnoho lidí obrací. Předpokládá se, že borovice má léčivé vlastnosti. Tyto suroviny se vyznačují vysokým obsahem pryskyřice. Na povrchu borovice je obvykle přítomno velké množství uzlů a struktura je heterogenní. Přes tyto vlastnosti je toto plemeno odolné vůči nárazům a odolné a borovicový nábytek může snadno sloužit déle než 15 let. Často jsou tyto postele předávány od starších dětí k mladším, nebo dokonce předávány z generace na generaci. Tyto výrobky jsou levné, ale vypadají úžasně.
 • Buk. Jedná se o cenný druh stromu, který se vyznačuje trvanlivostí, vysokou flexibilitou a vynikajícími pevnostními vlastnostmi. Bukový nábytek je často vyráběn s neobvyklými zakřivenými tvary. Toto plemeno se svou texturou a strukturou silně podobá zdravému dubu, ale jeho produkty jsou levnější. Při nákupu takového nábytku je třeba si uvědomit, že model světlého stínu může časem získat narůžověle hnědý tón.
 • Dub. Jedná se o cenný druh dřeviny, který se používá při výrobě drahého luxusního nábytku. Tento materiál se může pochlubit velmi širokou škálou barev, od nažloutlé až světle hnědé. Nejčastěji výrobci zpracovávají dubové postele pro děti se skvrnami různých odstínů, aby se získal reprezentativnější a krásnější produkt. Hlavní předností dubu je dlouhá životnost (více než 30 let) a zvýšená pevnost. Vědci tvrdí, že dub pomáhá obnovit lidskou sílu a energii.
 • Popel. Popelové struktury jsou těžké, ale zároveň mají ohromující vzhled. Tento přírodní materiál se vyznačuje pružností a pružností - s ním je velmi snadné pracovat. Popelníkové postele se používají k výrobě dětských lůžek s řadou dekorativních doplňků, od kterých je obtížné se dívat..

Dnešní sortiment dětských lůžek potěší svou bohatostí a rozmanitostí. Krásné dřevěné doplňky vyrábí mnoho výrobců a doplňují je různými funkčními komponenty. Podívejme se podrobně na to, jaké odrůdy těchto produktů existují a jaké vlastnosti jsou pro ně charakteristické..

Kolébka

Tato postel je určena pouze pro velmi mladé uživatele - novorozence. Podobným modelem je pohyblivá kolébka instalovaná mezi dvěma stojany. Kolébka dělá speciální oscilační pohyby, které ulehčují kojence, což přispívá k jejich rychlému usínání. Dnes se v prodeji můžete setkat s vyspělými technologiemi pro kolébky, ve kterých existují elektronické systémy zodpovědné za pohybovou nemoc dítěte. Na těchto modelech mohou být navíc přítomna blikající světla a přívěskové hračky s hudebním doprovodem. Takový nábytek je často ovládán na dálku, což potěší mnoho rodičů..

Postel pro novorozence

Pro novorozence se vyrábějí nejen malé kolébky, ale také speciální postele, které jsou promyšlenými vzory s bočnicemi, doplněné mřížkami. Standardní velikost těchto produktů je 120x60 cm.

Útulné postele pro novorozence jsou absolutně bezpečné díky přítomnosti desek v jejich designu. Tyto výrobky jsou ideální pro děti od narození do 2, 3 nebo 4 let. Boky v nich lze zpravidla upravit - udělat o něco nižší nebo o něco vyšší. Moderní varianty takového nábytku jsou často doplněny funkčními detaily, jako jsou zásuvky, skříňky a kola (s nimi se postel snadněji pohybuje v místnosti).

Transformátor

Transformovatelné postele jsou dnes obzvláště oblíbené, což vám umožní ušetřit volné místo v dětském pokoji. V těchto případech mohou být přítomny různé mechanismy, zatahovací a skládací části. Kromě toho v obchodech najdete speciální dřevěné transformovatelné postýlky pro ty nejmenší, které mohou s dítětem „růst“. Největší rozměry těchto produktů jsou 190 (nebo 200) x 80 (90) cm.

Manege

Tento design je ideální pro spánek malých hráčů a hry. V ohrádce bude dítě dobře chráněno před zraněním. Tyto modely jsou často doplněny stěnami vyrobenými z tkaniny nebo síťoviny. Pevné oddíly mohou zcela chybět, díky čemuž se dítě bude cítit pohodlněji, protože nebude ve stísněném prostoru.

Lůžko

Pokud v domě žijí dvě děti, bude ideální dvoupodlažní nábytek ze dřeva. Pokud existuje pouze jedno dítě, můžete se obrátit na model podkroví a uspořádat spodní část podle svého přání. Například bude možné vybavit úložný systém, dát malou pohovku nebo stoly (psaný / počítač). Dvouúrovňové struktury jsou často doplněny herními nebo sportovními rohy.

Existuje celá řada možností pro dětské postýlky z masivního dřeva. Je nutné vybrat perfektní instanci velmi zodpovědně, protože kvalita spánku bude určovat kvalitu spánku dítěte.

Scenérie

Vysoce kvalitní dřevěné postele pro děti mohou být doplněny o tyto dekorativní prvky:

 • krásné vyřezávané detaily;
 • kombinace dřeva několika barev, například světla a čokolády;
 • zapuštěná světla;
 • baldachýn;
 • kované díly.

Kritéria výběru

Mnoho rodičů se zajímá, na co by měli při výběru dřevěné postele pro dítě dávat pozor..

Na tuto otázku odpovíme podrobně.

 • Nejprve se musíte ujistit o kvalitě materiálu a jeho přirozeném původu. Požádejte prodejce o osvědčení kvality pro vybraný model. Nezanedbávejte tuto fázi nákupu, protože dnes v obchodech příliš často existují levné výrobky, které se projevují jako přirozené.
 • Vyberte si optimální velikost nábytku podle věku a výšky dítěte. Zároveň nezapomeňte, že děti rostou velmi rychle, takže je lepší koupit variantu s marží. Neměli byste brát příliš malé postele - od nich bude dítě rychle růst a bude pro ně nepříjemné spát.
 • Při výběru postele správné velikosti nezapomeňte na rozměry dětského pokoje. Chcete-li to provést, budete muset měřit předem a, se stávajícími ukazateli, jít do salonu nábytku.
 • Pokud si objednáte postel se dvěma úrovněmi, musíte změřit výšku místnosti.
 • Předem se rozhodněte, jaké funkční detaily chcete v postýlce vidět. Například to mohou být zásuvky, skládací desky nebo doplněk ve formě pohovky. Pokud přijedete do obchodu připraveni, vyberete si ten správný model rychleji a netrávíte peníze za drahý design s naprosto zbytečnými možnostmi.
 • Nezapomeňte věnovat pozornost kvalitě konstrukce dětského nábytku. Všechna připojení a upevňovací prvky musí být vysoké kvality. Dětská postýlka by neměla dělat pískání ani křupání. Pokud jste slyšeli takové cizí zvuky z dřevěné konstrukce, je lepší je koupit.
 • Pokud je nábytek transformovatelný a má sklopný / posuvný mechanismus, musíte před nákupem zkontrolovat funkčnost jeho funkce. Chcete-li to provést, měli byste kontaktovat asistenta prodeje, který by vám měl pomoci s ověřením.
 • Pro nákup takového nábytku je lepší kontaktovat firemní obchody. Nevěřte, že ceny dřevěných postýlek ze dřeva jsou příliš nízké a atraktivní. Nezapomeňte, že takový nábytek nemůže být katastrofálně levný..
 • Nezapomeňte na design vybraného dětského nábytku. I když vyberete malou kolébku, měla by stále harmonicky zapadat do stávajícího interiéru - to platí také pro styl a barvu produktu.

Krásné příklady

Dětské postele ze stromu se snadno vejdou do mnoha interiérů. Bude možné si vybrat vhodný model i pro moderní stylistické trendy, a to i přes převahu skleněných a kovových součástí v nich.

Útulná dřevěná postel se zaoblenými detaily se tedy organicky podívá do malé dětské ložnice s měkkými žlutými stěnami a tmavou podlahou s parketami. Nad postelí byste měli pověsit ozdobné kresby a malé obrázky s tmavými dřevěnými rámy. Dokončete interiér polštáři, koberci a přehozy v lehkých odstínech s kontrastními obrazy motýlů. Ve světlé dětském pokoji s bledě růžovými stěnami a podlahou zdobenou měkkými popelníkovými parketami a laminátem bude vypadat dobře dřevěná dětská postel s bílými stranami a dnem naplněným hnědými prádlovými zásuvkami. Interiér zřeďte načechraný šedý koberec na podlaze a závěsy blízkého stínu. Sněhobílé postele vypadají působivě ve světlých pokojích s pastelovými nebo tmavými podlahami. Mohou být obklopeni živými rostlinami a koberci jemných květin..

Podívejte se, jak si v příštím videu vyrobíte dětskou postel z masivního dřeva vlastními rukama.

Postýlky pro děti z přírodního stromu

Platební metody:
1. Hotovost.
Můžete platit v našem obchodě v Kazani, st. Daurskaya D. 44 D. Po obdržení zboží se ujistěte, že jste zkontrolovali kompletní sadu zboží, přítomnost kontroly.

2. Kreditní kartou (kreditní nebo debetní)
Náš manažer, který je uveden na našem webu mdwkids.ru, vám pošle odkaz e-mailem nebo WhatsApp, také tento odkaz najdete ve veřejné nabídce https://www.mdwkids.ru/oferta. Tento odkaz lze zaplatit. Platba se provádí prostřednictvím PJSC SBERBANK pomocí bankovních karet následujících platebních systémů:

 • WORLD (místo logo WORLD);
 • VISA International (umístěte logo VISA International);
 • Mastercard Worldwide (umístěte logo Mastercard Worldwide);
 • JCB (umístěte logo JCB
Za účelem platby (zadání údajů o vaší kartě) budete přesměrováni na platební bránu Sberbank PJSC. Připojení k platební bráně a přenos informací se provádí v zabezpečeném režimu pomocí šifrovacího protokolu SSL. Pokud vaše banka podporuje technologii bezpečných plateb online Ověřená Visa, MasterCard SecureCode, MIR Accept, J-Secure, možná budete muset pro provedení platby zadat speciální heslo..


Tento web podporuje 256bitové šifrování. Důvěrnost poskytnutých osobních údajů zajišťuje PJSC Sberbank. Zadané informace nebudou poskytnuty třetím stranám, s výjimkou případů stanovených zákony Ruské federace. Platby bankovními kartami jsou prováděny v přísném souladu s požadavky platebních systémů MIR, Visa Int., MasterCard Europe Sprl, JCB.

Dnes je na trhu mnoho výrobců nábytku, zatímco každý se snaží získat klienta a vydělat na něm peníze.

Proto výrobci často snižují náklady na zboží kvůli nekvalitnímu materiálu, který je několikrát levnější než vysoce kvalitní suroviny - levné dřevotřísky, toxické barvy, levné doplňky.

Výsledkem na výstupu je, že spotřebitel dostává nekvalitní nábytek, který se po nákupu rozpadne a potácí, ale nejhorší ze všeho také poškozuje zdraví!

Naše společnost vyrábí nábytek pro děti, a to je naše budoucnost, proto se spoléháme především na kvalitu, bezpečnost a zdraví našich malých zákazníků.

Používáme pouze přírodní dřevo nejvyšší kvality. A samozřejmě jsme zvlášť citliví na kvalitu barev a laků, které jsou spojeny s zvláštnostmi dětství (děti skákají na postelích, spí v nich, často s nimi přicházejí do styku, děti do 4 let mohou kousat nábytek).

Proto jsme pro naše výrobky vybrali bezpečnou barvu speciálně určenou pro dětský nábytek, která má evropský certifikát bezpečnostní kvality, tato společnost je již dlouho na trhu a má řadu speciálně navržených barev pro dětský nábytek..

Sestavujeme nábytek v souladu s GOST: používáme hroty, potvrzení a rohy, provádíme také lepení, abychom dali nábytku pevnost, spolehlivost a trvanlivost!

Alternativou k přírodním surovinám při výrobě nábytku je nejčastěji LDSP.

Dřevotřísková deska - levný a cenově dostupný materiál, ale toxický.

Faktem je, že formaldehyd a fenol jsou součástí pojiva dřevotřískových desek.

Formaldehyd je karcinogen, v malých dávkách způsobuje podráždění očí, kůže a sliznic, při dlouhodobé expozici vede k nespavosti, bolestem hlavy, astmatu.

Měli byste vědět, že škodlivé látky ze zástupců, jako jsou dřevotřískové desky, jsou uvolňovány po dlouhou dobu, jmenovitě více než 10 let.

Pokud stále kupujete nábytek z dřevotřísky a dřevotřísky, pak při nákupu nábytku věnujte pozornost kvalitě tohoto materiálu, měl by být označen „E0“, „E1“ nebo „emisní třída“.

Je důležité systematicky větrat místnosti, kde je z těchto surovin hodně nábytku.

Články O Neplodnosti