Hlavní Bolest

Kolébky z Ikea - jak správně vybrat? (40 fotografií)

V tomto článku je uveden přehled nábytku Ikea a dalších 10 tipů na správný nákup, aby se usnadnilo vyhledávání dětské postýlky pro dítě..

Možnosti pro jednu

Critterova samostatná postel je určena pro děti do osmi let. Zde je několik příkladů postýlky pro novorozence Ikea tohoto modelu.

Je vyrobena bílá s jiným ornamentem:

 • se vzorem „ovcí“ na hlavě
 • s postavami koček a psů na hlavě.

Stejně jako každý nábytek existují i ​​výhody a nevýhody. Mezi klady patří:

 • Výroba přírodního dřeva
 • Pěkný design pro děti

Mínus - existují věková omezení, což znamená, že když dítě dosáhne určité výšky, postýlka se zmenší.

Pokud potřebujete postel delší dobu, pak je perfektní model se zasouvací vložkou, která může mít celkovou délku 207 cm..

Takové zatahovací struktury představují postele:

 • Minnen je populární model Ikea. Je vyroben z kovu v bílé barvě. Výhodou je krásný estetický vzhled a úprava délky. Nevýhodou je, že kov má tendenci ochladit.

V poslední době byl design tohoto modelu aktualizován (2015), do bočních stěn jsou nyní vloženy paprsky slunce, nikoli monogram. Na obrázku níže vidíte všechny funkce.

 • Sundvik z borovice, zadní část - dřevovláknitá deska, film se nanáší na povrch. Barevné schéma je buď bílé nebo šedo-hnědé. Není těžký, má vhodný vzhled pro mnoho věcí a liší se v délce. Z nedostatků je opěradlo, které nevypadá tak esteticky a může být mechanicky poškozeno.
 • Lexvik. Vyrábí se v klasické verzi dřeva. Je odolný, přirozený, existují možnosti v designu, jediná, poměrně velká hmota nábytku.

Couches z Ikea

1) Hemnes. Nejběžnější mezi kupujícími Ikea, sada obsahuje tři zásuvky, vyrobené v bílém. Její design je univerzální, samotný model je kompaktní, přitahuje pozornost návštěvníků. K dispozici je další stupňová úroveň, která se může změnit z jedné na dvojitou. A je navržen až na 8 let. Nevýhody jsou také - neexistuje ochrana před pádem a poměrně vysoká cena.

2) Len. Má buď 2 zásuvky nebo rozkládací postel. Jeho nízká cena, design a funkčnost patří mezi výhody. A k minusům - to je materiál výroby (dřevotříska a dřevovláknitá deska) a absence bariéry.

3) Brimnes. Má nízké boky na všech stranách a 2 zásuvky, které lze vyrolovat. Ideální pro děti starší 8 let, funguje stejně jako Hemnes, ale má nižší cenu, protože je vyrobena z dřevotřísky. Také kvůli nízkým stránkám není vhodný pro děti.

Níže jsou fotografie kolébek Ikea (pohovky a jednotlivé možnosti).

Podkrovní postele

1) Cura - postel je navržena pro dva, může to být buď palanda nebo podkroví. Při výrobě se používá pouze přírodní dřevo, je výhodnější pro doplňování paliva, protože výška je 116 cm, lze ji doplnit baldachýnem v modré nebo růžové barvě. Nevýhody v dřevovláknité boční panely a jednoduchý design.

2) Swerta - kov ve stříbrné nebo bílé barvě. Odolný, funkční a snadno se čistí. Má schopnost doplnit pohovku nebo herní koutek.

3) Stuva - odkazuje na podkrovní postel, má vestavěnou skříň nebo stojan na boku a také noční stolek. Mezi výhody patří celá řada designu a konfigurace. Nevýhody - to je materiál pro výrobu dřevotřískových a dřevotřískových desek a schopnost instalovat schody pouze vpravo.

4) Sturo - bílé nákladní auto. Uvolněno ze dřeva. Díky šířce postele (153 cm) si navíc můžete vytvořit hřiště. Pouze zde není vhodný pro každý byt, opět kvůli šířce.

Patrové postele

1) konvoluce. Bílé nebo stříbrné lůžko, velmi trvanlivé a může mít extra výsuvnou postel.

2) Midal. Je pokryta pouze lakem, takže má přirozenou barvu stromu, ze kterého je vyrobena. Nízká cena a dává příležitost pro kreativitu, jako barvu si vyberete sami. Následuje katalog betlémů Ikeya již v malované podobě tohoto modelu.

3) Tuffing - má sníženou výšku a centrální schodiště, pouze ve stříbrné barvě. Je téměř nemožné spadnout z této postele a sestup a výstup do druhé úrovně je velmi výhodný. A díky své nízké výšce je vhodný pro nízké stropy. Nevýhody - to jsou strany textilie, které lze snadno poškodit.

4) Nordal - pouze v tmavě hnědé. V budoucnu můžete dva oddělit od jednoho společného nábytku. Vyrobeno ze dřeva, s výjimkou bočnic z dřevotřískových desek, na kterých je nalepena fólie.

10 doporučení pro výběr dětského nábytku Ikea

 1. Věnujte pozornost bílé barvě, je vhodný do jakéhokoli interiéru a neoznačuje pohlaví dítěte.
 2. Kovové struktury se snáze čistí.
 3. Pokud chcete nábytek pro růst, pak vezměte trvanlivý materiál výroby, ať už dřevo nebo kov.
 4. Posuvné postele jsou také vhodné, pokud jsou v pokoji dvě děti, ale různého věku..
 5. Pokud je dětský pokoj malý, je vhodná kompaktní postel s výsuvným designem nebo podkrovím.
 6. Podkrovní postel je ideální pro jedno dítě v malé místnosti, protože na jednom místě můžete vybavit místo na spaní a hřiště.
 7. Pouze dítě starší 6 let může spát ve druhém patře postele a děti jsou z bezpečnostních důvodů zpravidla zakázány hrát si tam. A měli byste také nainstalovat lampu, abyste mohli vidět sestup v noci.
 8. Při výběru matrace pro postel s druhou úrovní se podívejte na její výšku a úroveň stran.
 9. Modely Ikea mají mínus - její uniformita, takže se nebojte experimentovat s zakoupenou postelí, aby byla individuální.
 10. Prostory pro věci lze umístit vedle postele a vyměnit konferenční stolek v dětském pokoji.

Toto jsou hlavní tipy pro výběr správného nábytku pro školky, následují fotografie kolébek Ikea.

Funkční loftové postele od IKEA

Co je to podkrovní postel a proč je lepší než normální postel? Jedná se o dvoustupňovou strukturu sestávající ze dvou úrovní, místo pro spaní je umístěno na druhé úrovni. A pod ním můžete vybavit pracovní část nebo rekreační oblast pohovkou. Tato superfunkční věc tak ušetří místo v malém bytě a umožní vám dobře využít každý metr čtvereční. Jaké loftové lůžko IKEA je lepší koupit? Řeknu vám vše podle sortimentu z katalogu. Také vám ukážu, jak vypadají modely IKey ve skutečném interiéru.

Na oficiálním webu IKEA není v současné době v katalogu mnoho modelů, ale i mimo sérii, jako je Sturo nebo Tromso, lze zakoupit na stránkách Avito, Yule a dalších stránkách s nástěnkami..

 1. Děti do 7 let se nedoporučují používat tak vysoké postele z důvodu nebezpečí pádu a poranění..
 2. Cena platí pouze pro rám. Matrace se prodává samostatně.
 3. Nedoporučuje se spát vysoko u lidí trpících onemocněními dýchacích cest a kardiovaskulárního systému.

Podívejte se na rozměry každého modelu v samostatném odstavci „Rozměry“.

Při nákupu je u každého produktu podrobný návod k montáži. Proto ji můžete sestavit sami, s minimální sadou nástrojů - šroubovák, šroubovák.

Dítě (7-14 let)

Velký výběr loftových postelí v IKEA speciálně pro děti. A to není překvapující, protože často je dětský pokoj navržen tak, aby pojal několik dětí. A někdy jeho rozměry neumožňují umístit postel a studentský pracovní prostor současně..

Děti, pro děti školáků do dospívání, lze vidět v řadě „Stuva“. V této řadě modely zahrnují:

 • rám (materiál - dřevotříska);
 • stůl se skříňkou se zásuvkami (2, 3 nebo 4 zásuvky);
 • skříň a (nebo) regály.

Rám tohoto bílého modelu lze kombinovat s fasádami skříně a zásuvkami z jiné řady dětského nábytku - „Folla“, „Freetids“. Ale můžete si koupit bez fasád - s otevřenou skříní a policí. Níže uvádíme několik možností a cen..

Nahoře nejsou všechny možné možnosti konfigurace. Můžete si koupit s jiným počtem polic, zásuvek, se skříní s dveřmi nebo jen s policí. Náklady budou záviset na tom.

Žebřík tohoto modelu je součástí konstrukce: nelze jej přeskupit, jediné možné umístění je vpravo.

Stůl lze rozšířit instalací kolmo k ložnici.

Podívejte se na recenzi videa „Stuva“ ve videu:

Dospívající a dospělí

Pro starší děti - od 14 let a pro dospělé jsou vhodné série „Swerta“, „Vitval“, „Tuffing“. Jejich kovový rám je vyroben z oceli, což zajišťuje pevnost jeho součástí.

 1. Výše uvedená řada musí být připevněna ke zdi, aby se zabránilo převrácení konstrukce.
 2. V žádném případě byste neměli připevňovat háčky a pásy k bokům. Dítě může být zapleteno během hry nebo ve snu a udusit se.

Jedinou nevýhodou kovového rámu ve srovnání s dřevěným je to, že není v kontaktu s chladným kovovým povrchem..

Pokud lezete na kovové schody v ponožkách, můžete proklouznout! Buď opatrný.

Tyto možnosti se prodávají pouze s jedním rámečkem. Chcete-li uspořádat místo pod dnem postele, musíte si koupit další nábytek. Zde si můžete dát malou pohovku (např. Postel), stolní počítač s počítačem nebo notebookem, knihovnu, tašku na židli, ohrádku, šatní skříň atd..

Zajímavým nápadem je koupit nebo na míru vyrobit stan pro podkrovní postel, čímž se struktura změní na skutečný dům.

Epoxidový povlak může v průběhu času prasknout, ale lze jej bez problémů aktualizovat broušením dílů a opětovným nanesením.

Tuffing

Nejrozsáhlejší z těchto modelů je „Tuffing“ - 9,999 s. Barva - tmavě šedá.

Strany této postele jsou vyrobeny z tkaniny. Lze je také doplnit pohodlným úložným systémem - organizér s kapsami Meilighet na 399 r.

Žebřík lze instalovat pouze uprostřed..

Swertha

Další varianta rozpočtu pro 12 999 p. Ve stříbrné barvě. V zákaznických hodnoceních jsou bílé, ale v současné době jsou bílé mimo prodej.

Tato série je jedním z nejpopulárnějších mezi kupujícími. Spolehlivé strany jsou také vyrobeny z oceli. Žebřík lze instalovat vpravo nebo vlevo..

Podívejte se na video o tom, jak sestavit Swart:

Vitval

Tento model se prodává s a bez pracovní desky. První možnost stojí 18,999 s., Bez desky - 15,999 s..

Stůl lze zakoupit samostatně za 3 000 rublů. Zašroubovala k hlavní struktuře.

Schodiště lze instalovat z různých stran. Boky jsou vyrobeny z tkaniny. Můžete na ně také zavěsit organizátora „Moylighet“, kde můžete uložit knihu, kterou jste si přečetli před spaním, nebo sluchátka, pokud jste zvyklí poslouchat hudbu nebo zvukové knihy před spaním.

Rozměry

V současné době bohužel IKEA nevyrábí dvojité loftové postele. Všechny výše uvedené modely jsou určeny pro jednu osobu..

Maximální zatížení pro každý - 100 kg.

V níže uvedené tabulce najdete všechny informace o rozměrech loftového lože a jeho jednotlivých částech.

ModelkaVelikosti, cm
DélkaVzdálenost od podlahy ke dnu posteleŠířkaVýška
STUVA20714299179
TUFFING20814597179
SVERTA20814597179
VITVAL20714597. S žebříkem - 135 cm.195

Hodnocení zákazníků

Recenze se nevztahují na všechny modely. Například zatím bylo napsáno jen málo informací o zcela novém produktu Vital. O populárním modelu Swart však existuje spousta názorů a kupující na to mají stížnosti.

Nevýhody postele Swarta, které byly zaznamenány v recenzích:

 • vrzání;
 • barva je snadno blikající a zpožděná;
 • v průběhu času se může začít ohromovat;
 • těžko sebrat sám.

Přečtěte si také další recenze manželských postelí "Malm" a "Rikene" na našem blogu:

Lůžko Tuffing má dobré recenze, ale kupující také berou body za složitost montáže a za nedostatek spolehlivé stránky (je vyrobena z tkaniny).

Postel Stuva má obecně dobré recenze, stejně jako další nábytek této řady. Ale v podkroví si všimnou nepříliš pohodlného schodiště.

V průběhu aktualizace sortimentu IKEA bude aktualizace pravidelně aktualizována. Proto uložte web jako záložku, sdílejte publikaci na sociálních sítích.

A pokud máte nějaké dotazy, rád vám na ně odpovím v komentářích.

Vyberte si dětskou postýlku v IKEA: pro novorozence a od 3 let

Ložnice pro dítě je místem, kde tráví spoustu času. Zdravý spánek přispívá ke kompetentnímu rozvoji: fyzickému i psychickému. Výběr kolébky, a to i od velmi populární společnosti IKEA, je proto třeba brát tak vážně, jak je to možné.

IKEA je již dlouho předním výrobcem nábytku pro každý byt, ale zda je vhodný do našich interiérů a který model preferuje?

Hlavní kritéria pro dětské postýlky této společnosti:

 • Pohodlí a bezpečnost designu.
 • Šetrné k životnímu prostředí materiály, testování pediatry a dermatology.
 • Věk vhodné modely.

Před zakoupením zkontrolujte model. Na postýlce by neměly být čipy, praskliny, škrábance, jinak by mohlo dojít k poranění dítěte. Také věnujte pozornost tomu, zda jsou všechny součásti pevně upevněny v rámu..

Všechny materiály IKEA jsou bezpečné, takže si rodiče nemohou dělat starosti s lakováním - neexistují žádné škodlivé látky.

5 tipů pro výběr

1. Bílá barva - nejcitlivější a nejvšestrannější, tuto postel lze zakoupit předem, aniž byste věděli pohlaví dítěte. Tento tón je také vhodný pro teenagery..

2. Nejjednodušší materiál pro péči je kov. Dřevo je samozřejmě šetrnější k životnímu prostředí, ale všechny materiály v produktech společnosti jsou pro děti bezpečné.

3. Pokud chcete, aby postýlka vydržela dlouhou dobu, zvolte modely transformátorů.

4. Funkčnost modelu je důležitá, zejména pokud ve školce není dostatek místa. Vyberte si postele se skříňkami a police.

5. Podkrovní postele jsou oblíbené u dospívajících. Tyto modely jsou dobré, protože rozšiřují prostor a zároveň pomáhají vytvářet jedinečnou osobní zónu. Tato postel je nejlepší pro děti do 6 let..

Postýlky pro děti podle věku

1. Novorozenec

Jednoduchý a výstižný model, který se dokonale hodí pro novorozence. Aby nedocházelo k náhodnému zachycení paží nebo nohou dítěte mezi tyčemi, lze na postel nainstalovat speciální měkké strany.

Půvabná postel v bílém je ideální pro novorozence.

Postele bez stran jsou lepší pro starší děti. Některé postýlky pro nejmenší mohou být také odstraněny pro starší dítě odstraněním stran.

Při výběru postýlky pro novorozence samozřejmě musíte pochopit, že nejprve v ní stráví většinu času. Existuje několik speciálních modelů pro kojence, které jsou vhodné pouze pro malé děti..

Jednoduchá dřevěná postel pod stromem.

Stříšky a závěsné hračky vypadají okouzlující. Je velmi důležité, aby postel byla co nejpevnější.

Pokud máte rádi vyšívání, nenechte si ujít naše podrobné pokyny o tom, jak šít vrchlík vlastníma rukama..

2. Od 3 let

Pro děti starší 3 let je již možné vybrat více dospělých modelů s posuvnými konstrukcemi, skříňkami a policemi. Mějte na paměti, že děti rostou velmi rychle, a aby nedošlo ke změně nábytku neustále, zkuste si vybrat postel pro růst. Také se starejte o výběr správné a vhodné matrace..

Vestavěné zásuvky jsou opravdu velmi příznivým doplňkem pro postýlky. Mohou odstranit povlečení, plenky a hračky. Je však lepší okamžitě rozhodnout, zda takový model potřebujete: prach se může v zásuvkách hromadit, nebude vhodné je vytlačovat na všech površích. Výhodou obchodů IKEA je, že zobrazují již sestavené modely s různým počtem zásuvek a polic.

Pohovka pro starší děti se zásuvkami pomůže ušetřit místo v malém bytě a naučí děti, jak věci uvést na místo.

Tento model je příkladem úspory místa. Je vhodný pro dvě děti najednou a ve vhodných zásuvkách na spodní straně nábytku můžete umístit nejnutnější věci a ložní prádlo.

Bílá je velmi elegantní a praktická barva, ale do školky můžete přidat barvy.

Půvabné strany se zakřiveným hřbetem proměňují postýlku v malou loď. Děti budou nadšené!

Dvouúrovňové modely šetří prostor rozdělením do zón pro každé dítě.

Dva z těchto vzorů jsou ideální pro dvojčata nebo malé děti s malým věkovým rozdílem. Není to jen postel, ale také skvělé místo pro hraní..

Transformátorové postele

Transformační modely se liší od klasické postele v přítomnosti skříní a polic. Někdy v takové posteli je převlékací stůl a pro starší děti - výsuvný stůl pro výuku. Jedná se o pohodlnou a praktickou možnost pro rodiny, které nechtějí nebo nemohou utratit spoustu peněz za nákup nového nábytku. Další výhodou je kompaktnost a multifunkčnost: dítě roste a pouze transformátory jsou schopné přizpůsobit se velikosti staršího dítěte. Mohou být prodlouženy a výškově nastavitelné..

Téměř ve všech postýlkách můžete změnit výšku dna. Pozice se liší od dvou do pěti: to je zvláště důležité pro ty, kteří dali postýlku rodiči. Pak je třeba ji upravit na jednu úroveň.

Čím je dítě mladší, tím snazší je mít ho vyšší. Takže dítě se snáze usne a zvedne v náručí. Boky by však neměly být ani velmi nízké: požadovaná výška je až do podpaží dítěte.

Nejoblíbenější modely

1. Critter - dětská postýlka vyrobená z borovice, dostupná ve dvou variantách: s jehňaty a kočkami.

2. Minnen je praktický a oblíbený kovový model. K dispozici je černobílá možnost.

3. Sundvik z borovice a dřevovláknité desky (zadní). Postel může být bílá a taupe.


4. Lexvik - klasická dřevěná postel, „rostoucí“, velmi spolehlivá a odolná, ale velmi jednoduchá v designu.

5. Hemnes - bílý gauč se třemi zásuvkami.

6. Cura - oboustranné lůžko, které může být patrové nebo podkrovní.

7. Stuva - podkrovní postel s vestavěnou skříní nebo boční policí, jakož i pracovní stůl a noční stolek na první úrovni.

8. Sturo - jedno a půl loftové lůžko, dostupné pouze v bílé barvě.

9. Touffing - postel se sníženou výškou a centrální schodiště, dostupné pouze ve stříbře.

Inspirujte nás - sdílejte materiály s přáteli na sociálních sítích:

Ikea Crib: jak umístit, co vyzdobit (90 fotografií)

Populární modely

Critter - jednolůžko, které je ideální pro dítě do 8 let.

Přicházejí s ozdobami ve formě štěňat, koťat nebo jehňat na hlavě. Takový nábytek je kompletně vyroben z pravého dřeva. To nebude fungovat, pokud potřebujete koupit dětskou lůžko pro růst.

Minnen je jedním z nejoblíbenějších lůžek v obchodě Ikea.

Je vyroben z kovu, může být v černé nebo bílé, snadno použitelný a odolný, jeho délka se může měnit. Nevýhodou je, že je vyroben z kovu a může být chladný.

Sundvik - tento model je vyroben ze dřeva s borovicovou základnou, zadní část je vyrobena z dřevovláknité desky, pokryté filmem.

Nábytek je bílý a šedohnědý. Lůžko má univerzální design - vejde se téměř do každého interiéru. V případě potřeby lze jeho délku změnit.

Malá mínus je přítomnost filmu na zádech - v průběhu času se může odlupovat a vypadat ošklivě.

Lexvik - klasický model nábytku v Ikea.

Vyrobeno ze dřeva, délka může být změněna. Samozřejmě se jedná o odolný nábytek, ale je to velmi masivní zařízení, které rodiče často děsí. Tento spací model je ideální pro chlapce i dívky..

Gulliver - postel vhodná pro dítě do výšky 165 cm.

Je vyrobena z masivní břízy. Existuje zvláštní ochranná hrana, kterou lze v případě zbytečnosti odstranit. Takový nábytek může bez problémů vyhovovat dívkám i chlapcům..

Sniglar - jednoduchý nábytek do školky nebo o něco starší.

Zadní část je vyrobena z masivního buku a je vyrobena z dřevovláknité desky. Existuje 90 cm dlouhá strana, kterou lze nainstalovat na obě strany kotviště.

Stuva je postel, která má podkroví a schody.

Je dodáván s regálem nebo skříní. A níže je pohodlný stůl s nočním stolkem, ve kterém můžete skládat knihy nebo notebooky.

Tento model lze vyrobit v bílé, béžové, modré, růžové, zelené a černé barvě, dokonce existují i ​​modely s jehněčím.

Skříně a noční stolky lze doplnit zásuvkami nebo dveřmi. Významnou nevýhodou tohoto modelu je, že je vyroben z dřevotřísky a dřevovláknité desky.

Hemnes je velmi známý nábytek ze sortimentu postelí Ikea, ve kterém jsou tři zásuvky.

Je k dispozici pouze v bílé barvě. Výhody tohoto lůžka jsou: pěkný design, který se hodí do každé místnosti, použití při výrobě materiálů šetrných k životnímu prostředí, dlouhodobé používání.

Navíc k úložným prostorům je navíc k dispozici i další výsuvná vrstva.

Toto jedno lůžko se může snadno stát dvojitým. Kromě toho je v případě potřeby možné tento nábytek použít jako pohovku, na které můžete sedět s přáteli.

Největší nevýhodou jsou relativně vysoké náklady na toto lůžko.

Loftové lůžko

Tato postel je ideální jak pro chlapce, tak pro dívky do 3 let. Jeho výhodou je, že v „přízemí“ můžete pro dítě vytvořit malý obývací pokoj nebo kreativní prostor.

Toto místo na spaní je ideální v těch apartmánech, kde je omezený prostor..

Křeslo

Vhodné nejen pro dítě, ale i pro dospělé. Nepochybnou výhodou je, že při montáži zabírá málo místa a slouží jako další místo k sezení.

Široká škála stylů a barev.

Vytahovací postel pro dvě děti

Tento model je vhodný pro rodinu, ve které jsou dvě malé děti. Má dvě lůžka, nízká, což umožňuje dětem bez problémů na něj vylézt.

Spodní lůžko lze zcela vytáhnout a použít jako samostatné lůžko.

Pěstování lůžek

Takové modely jsou vyráběny tak, aby byly schopny „růst“ s dítětem. Díky této schopnosti je lze nazvat trvanlivými..

Zatímco postel má čas na výměnu pro dítě, není nutné kupovat nové.

Dětské postele se zásuvkami

Zásuvka může být umístěna kdekoli: zpravidla v dřevěných postelích pod matrací je vždy místo pro uložení věcí, výrobci často vyrábějí zásuvky. V podkroví postele někdy poskytují skříň nebo noční stolky, což také umožňuje ukládat tam mnoho věcí.

Dospívající postele

Délka kotviště je větší než 160 cm. Modely mohou být dřevěné nebo kovové, dvojité nebo jednoduché, barevné nebo hladké, s jakýmkoli specifickým designem - podle přání dospívajícího.

Postele pro děti od tří let

Obvykle se pro tento věk používá nábytek s bočnicí nebo přepážkou, aby se zabránilo pádu dítěte. Tyto postele mohou být nízké, aby na ně děti mohly stoupat samy..

A samozřejmě můžete zvýraznit postele pro dívky a postele pro chlapce.

Rozdíly budou v barvách, dekoracích a dekoracích. Růžičky se zpravidla používají u různých princezen a panenek, u chlapců se modrá používá u aut a superhrdinů..

Velikost

 • Velikost postele pro dítě ve věku 5-10 let je obvykle 70 cm (šířka) a 130-160 cm (délka).
 • U dítěte od 11 let se norma považuje za 90 cm (šířka) a 180 cm (délka).
 • Mnoho rodičů si však kupuje postel 90 cm (šířka) a 200 (délka).

Materiál

Materiál, z něhož nyní Ikea vyrábí dětský nábytek, je jiný. Jedná se o pole různých stromů a železa, často se vyrábějí postele z dřevotřískových desek a MDF, i když existují kované modely.

Nábytek vyrobený z MDF a dřevotřískových desek vždy trvá poměrně krátkou dobu: po chvíli přestane být taková postel krásná nebo dokonce zlomená.

Předpokládá se, že nábytek vyrobený z těchto materiálů je odolný a schopný odolat značné hmotnosti. Bohužel tomu tak není vždy. Použití materiálů nízké kvality pro výrobu MDF a dřevotřískových desek vede k nespolehlivosti kotviště.

Tyto postele a další nábytek mají krásný výhled. Nábytek MDF může být potažen různými barvami, podobně jako dřevo, kov nebo jiné materiály..

Existuje mylný předpoklad, že struktury vyrobené z dřevotřískových desek a MDF mohou mít negativní vliv na vnitřní orgány člověka. To je úplně špatně, všechny výrobky jsou důkladně testovány na šetrnost k životnímu prostředí..

Dřevěný nábytek je skutečná klasika. Vypadá vážně.

Tato postel vypadá skvěle v každém interiéru, stává se jejím základem, veškerý další nábytek je vybírán pod postelí. Takové postele jsou vhodné pro dívku i chlapce, malé dítě i dospělého.

Barva lůžka z polí může být pouze dřevo.

Dřevěné postele jsou nejpohodlnější a nejodolnější k použití. V tom prostě nemají nic rovného. Jedinou nepříjemností může být lesní chyba, která dokáže za dva roky „jíst“ nábytek..

Abyste tomu zabránili, musíte neustále sledovat stav kotviště.

Železné a kované železné postele jsou vzácností. Vypadají chladně, v provozu jsou velmi spolehlivé a vydrží dlouho..

Jak si vybrat postel z různých katalogů IKEA?

Nejlepší volba - při nákupu dávejte přednost bílé. Takový nábytek nepřeplňuje prostor, dobře zapadá do jakéhokoli interiéru a je unisexovou možností. Dalším plusem ve prospěch bílé je její význam v každém věku..

Rada! Pokud je vyžadováno časté čištění, je lepší zvolit kovové výrobky - je snadnější se o ně starat..

Pokud se rozhodnete koupit postel na delší dobu a použít ji v období dospívání, je lepší zvolit dřevěné nebo kovové materiály.

Takové lůžko může být s posuvným rámem nebo ve formě pohovky.

Skvělou volbou pro vytvoření designu v místnosti dvou dětí různého věku je posuvná postel. Můžete si vybrat modely se stejným designovým řešením, ale s různými délkami.

Pro malý pokoj zvolte kompaktní postele. Mohou být se zásuvkami nebo policemi na hlavě, jsou zde také prezentovány posuvné a podkrovní typy nábytku. Ten šetří prostor a vytváří prostor pro relaxaci, hry nebo studium ve volném prostoru pod postelí.

Můžete si koupit pohovku pro dospívající dítě, protože hosté k němu často přicházejí a někde si musí sednout.

Pokud používáte dvojpodlažní verzi, musí dítě vysvětlit, že si nemůžete hrát nahoře, a musíte se dostat opatrně a na světlo. Kromě toho musíte ve druhém patře vybavit dalším osvětlením, které se dítě samostatně zapne.

Při nákupu matrace se musíte řídit doporučeními výrobce nábytku. Nekupujte příliš vysokou matraci. Pokud skryje strany druhé úrovně, může to být nebezpečné.

Důležitou vlastností nábytku IKEA je schopnost změnit design.

Můžete například překreslit nábytek v libovolné barvě, změnit čelo postele, proměnit postel v dům nebo hrad. Z tohoto důvodu je lepší zvolit dřevěné výrobky.

Pohodlný „trik“ - kapsa pro ukládání věcí, které lze připevnit na stranu, protože se vejde do knihy a do tabletu nebo telefonu. Postel můžete ozdobit baldachýnem nebo baldachýnem.

Pokud ve zvoleném modelu nejsou žádné krabice, můžete je přidat sami. K tomu jsou vhodné roletové boxy nebo koše o požadované výšce a šířce.

Všechny tyto nuance pomohou diverzifikovat interiér dětského pokoje a vybrat si ideální postel pro dítě..

Jak si vybrat matraci "Ikea"

Přestože matrace není k dispozici při nákupu posuvné postele Ikea, je lepší si ji také zakoupit. Nejvhodnější možností je produkt stejné společnosti..

Prodejci vědí, jaké velikosti jsou požadovány pro konkrétní model nábytku pro dítě starší než 3 roky.

S centimetrem, který máte k dispozici, je snadné si vybrat matraci sami. Mělo by se brát v úvahu pouze to, že délka a šířka ortopedického přípravku by měla být o 2 - 3 cm menší než na základně.

Matrace Ikea jsou vyráběny takovým způsobem a z materiálů, které nejsou škodlivé pro držení těla a zdraví dítěte.

Při nákupu matrace do postýlky v dětském pokoji ji musíte vybrat podle následujících parametrů:

 • Tuhost produktu. Do 12 let je lepší volit tvrdé a polotuhé matrace, protože do této doby je pouze tvořena páteř a je nutná její fixace..
 • Vnitřní výplň. Je vhodné zvolit lněné, vlněné, kokosové vlákno. Vata rychle klesá a matrace získává tuberozitu; nepříjemné spaní.

Pěnová výplň se rychle naplní prachem. Ano, a netrvá dlouho; začíná se hroutit a rozpadat se.

 • Kvalitní potah matrace. Je lepší zvolit hrubé kaliko nebo lněné výrobky. Potahy ze syntetických tkanin se vůbec nehodí.

Vlastnosti a výhody produktu

Dům je nejpohodlnějším místem, komfortní zónou pro každého z nás. Správná kombinace kvality, funkčnosti, formy, přijatelné ceny, jednoduchosti je demokratický produkt. IKEA neustále pracuje na dostupnosti, vylepšování domácnosti pro každého..

Společnost vyrábí veškeré zboží z recyklovaných nebo obnovitelných materiálů, což nám umožňuje hovořit o kvalitě a šetrnosti k životnímu prostředí.

Padesát procent dřeva použitého pro zboží je certifikováno Forest Stewardship Council. To zaručuje ochranu lidských ekosystémů, eliminuje používání dřeva z oblasti lesních konfliktů nebo získaného nezákonně.

Dnes ve výrobě společnosti existuje mnoho druhů trvanlivých, rychle rostoucích, nevyžadujících zvláštní péči, bambus. Používá se také kompozit ze dřeva a polymeru, který se skládá z dřevěných vláken a polypropylenu, z plastových výrobků, které jsou odolné a levné..

U košů a ručně vyráběných předmětů se odebírá vodní hyacint.

Použitím tohoto materiálu přispívá IKEA k čištění vodních zdrojů v jihovýchodní Asii, čímž prospívá přírodě. Bavlna pro výrobu roste v polích Indie a Pákistánu a pěstuje se s minimem vody a chemikálií.

Len z regionů s chladným podnebím se téměř neléčí škodlivými drogami a roste bez umělého zavlažování. Díky tomu jsou lněná vlákna silná, trvanlivá, příjemná na dotek a šetrná k životnímu prostředí.

IKEA neustále pracuje na prvcích, které zlepšují životní úroveň, jako je organizace obytného prostoru, jednoduché a cenově dostupné úložné systémy, které usnadňují uspořádání objednávky v místnosti.

Rodiny s dětmi si také najdou vlastní skupinu produktů, budou schopny organizovat a usnadnit si život a realizovat báječné nápady v designu dětských pokojů. Hlavním prvkem dětského nábytku pro odpočinek a zotavení je postel.

Barevná řešení a design

Při montáži interiéru dětského pokoje je třeba zohlednit individuální vlastnosti, preference a povahu dítěte. Čím je dítě starší, tím pozornější je toto téma. Design bude zajímavější, pokud přidáte originální barevné schéma.

Radostné tóny a spolehlivý nábytek IKEA vám umožní změnit interiér podle jeho věku.

Světlé a bohaté tóny dětského nábytku, přírodní, s jehněčím, ovčím nebo kočičím stylem. Pro odpočívárny vytváří IKEA celou řadu s růžovými, bílými, modrými, zelenými rámy a fasádami, zády a dalšími detaily..

Všechny komponenty setů jsou vzájemně kombinovány, jsou jednoduché a zajímavé, vytvářejí veselou náladu a pohodlí v dětském pokoji.

Komponenty a příslušenství

Obytný prostor dítěte musí být bezpečný a bezpečný. K tomu přispějí dobře navržené zábrany, bariéry pro pohovky a postýlky, které chrání před pádem. Zejména v této ochraně jsou dvouúrovňové a podkrovní varianty. Bezpečnostní prvky zahrnují kola.

Jsou připevněny k nábytku, díky nimž se moduly nebo sekce snadno pohybují a opravují, protože jsou vybaveny automatickým zamykáním v okamžiku zastavení na místě.

Úplný odpočinek není možný bez pohodlné matrace, která podporuje relaxaci. Latexový výplň uvolňuje svalové napětí a jeho schopnost překlopit a síla prodlouží životnost.

Použitá technologie vzduchových kanálů v dětských matracích zajišťuje normální cirkulaci vzduchu.

Příjemným doplňkem pohodlí bude povlečení a přehozy IKEA vyrobené z měkké trvanlivé bavlněné tkaniny, které dítěti poskytují pohodlí a dobrý odpočinek.

Přítomnost baldachýnu nebo kabiny v místnosti na zdi nebo nad postelí z něj udělá útulné místo pro spaní, hraní her nebo čtení knih.

Montážní návod

Principem práce švédské společnosti IKEA je montáž zakoupeného zboží a nábytku samostatně. To vám umožní snížit ceny a zjednodušit přepravu do různých zemí. Ke každému výrobku je připojen podrobný popis samotného procesu montáže s černobílými ilustracemi a minimálním vysvětlením..

IKEA dodává zboží v lepenkových krabicích zalepených páskou. Po otevření je lepší vše rozložit a označit v souladu s doporučeními.

Když se ujistíte, že v krabici nezůstalo nic, v dobře osvětlené místnosti můžete začít s montáží. Sada je dodávána s nástroji, ale vaše šroubováky vůbec neublíží. Pokud budete postupovat podle pokynů, pečlivě proveďte všechny operace, pak v sestavě nebudou žádné překážky.

Zajímavá řešení v designu interiéru

Při výběru interiéru pro dítě je třeba vzít v úvahu zvláštnosti jeho psychiky. Je jiná než dospělá. Děti se cítí lépe obklopeny jasnými barvami, soustředí se na chytlavé odstíny a různé hmatové pocity.

Děti se učí rychleji ve světlém interiéru, jak je to v zájmu.

Společnost IKEA využívá vědecký vývoj a ztělesňuje je do interiérového designu dětských pokojů. Barevný nábytek, záclony ve formě zelených a bílých plachet, zelené stoly, polštáře různých tvarů, barevné skříňové dveře navádějí děti k fantazii, touhu hrát, prozkoumat.

Takové vnitřní prvky přispívají k vnímání dětí..

Spolehlivý nábytek, úložné systémy, nástěnné police a moduly umožňují dětem s radostí trávit čas v místnosti. Série bílých skříní s jasnými fasádami modré, růžové, zelené barvy vytvoří prostor útulným a harmonickým.

Komfort dětí vytváří přírodní barvy nábytku a bohaté barvy doplňků.

Postel není celkově

Společnost Ikea vyrábí dětské posuvné postele. Pokud je dětský pokoj malý, můžete si koupit postele, které vypadají malé, ale ve skutečnosti je vše uvnitř skryté.

Pro pohodlné umístění dítěte je navrženo. Mechanismus je odolný, nemůžete se bát poškození. Veškerá konstrukce má také vynikající kvalitu..

Bezúdržbový provoz.

Vaše dítě bude spát pohodlně. Je vyrobeno z kvalitního dřeva.

V katalogu jsou samozřejmě i kovové dětské postele Ikea. Jsou odolnější, ale také nákladnější. Rám je vyroben z kovu, mezi ním je pájen a kombinován do jednoho designu.

Nebojte se, kov nebude rezivět, protože na něm je vrstva speciální kompozice, která chrání kov před poškozením.

Prvky značky

Barva interiéru výstavy láká kupce a jde tam, zpravidla jdete s nákupem. Sortiment je významný, protože tam je možné zakoupit nejen nábytek do domácnosti, ale také vybavit celý dům, koupit nádobí, textil a dokonce i výrobky.

Neexistuje zákaz „nedotýkat se rukou“, chtěli si sednout - posadili se a děti z oddělení, které je určeno pro děti, si mohou hrát a kreslit. Nepochybně to láká ještě více a spotřebitel je stále více povzbuzován k nákupu tohoto nebo tohoto produktu.

Hypermarket zboží ze Švédska lze právem považovat za rodinu. K dispozici je herna, kde se vaše dítě může bavit s hračkami a můžete se projít po supermarketu bez spěchu a vyzvednout zboží, které vás zajímá..

Existuje celé oddělení, které se zaměřuje na děti. V dětské ložnici jsou umístěny postýlky, psací stoly, noční stolky, komody, skříně a ložní prádlo.

Jakmile dítě vyrostlo, rodiče mu chtějí poskytnout vlastní pokoj. Zpočátku se zaměřují na postel do ložnice svých kočárků. Celý vnitřní vzhled místnosti závisí na tom, takže zakoupený nábytek musí vyhovovat.

Skandinávský styl je vhodný v kombi, včetně platí pro dětský pokoj.

Rozsah dětských postýlek je tak rozmanitý, že web má katalog ikea cots. V něm najdete vše, co potřebujete, oči jsou rozptýleny z nabízených možností.

Pro dítě existují postele rostoucího typu. Takzvané transformátory, které jsou po kolébce přeměněny na postel pro dospívající.

Souhlasím, je to lehký způsob, jak při nákupu, není třeba kupovat další, stejně jako praktické a pohodlné.

Když vaše dítě bylo vždy v kolébce a nyní jste mu poskytli standardní dětskou postýlku, existuje riziko možného pádu z ní. Z tohoto důvodu je pro postýlku zvláštní stránka.

Ochrání vaše dítě a nenechá ho klouzat.

Pokud jsou v rodině dvě děti a není jich tolik, považuje Ikea za nejlepší alternativu ke koupi dětských paland, které jsou určeny jak pro první děti, tak pro starší děti..

Postýlky pro děti od IKEA

Všichni rodiče se bez výjimky těší na narození dítěte. Snaží se připravit na tuto akci, aby byl nový člen rodiny útulný a pohodlný. IKEA se o vaše dítě postará již vyvíjením dětských postýlek.

Nejzajímavější ze série dětských postýlek od švédského výrobce je to, že designéři a specialisté IKEA se snažili vymýšlet nejen dětské postýlky, ale zároveň vyrobit nábytek, který by rodiče potěšil svou elegancí a funkčností. Tento koncept umožnil navrhnout modely betlémů, které vyhovují stylu a barvě jakéhokoli interiéru a uspokojí vkus těch nejnáročnějších rodičů..

IKEA představuje modely nejmenších pod těmito jmény: HENSVIK, GULLIVER, LEXVIK, SNIGLAR, SOMNAT, STUVA a SUNDVIK. Všechny tyto postele lze rozdělit na dva typy: napůl otevřené a plně otevřené. To znamená, že v kolébkách HENSVIK, LEXVIK, STUVA a SUNDVIK jsou boční stěny opláštěné a modely nemají mřížovou hranu. U jiných modelů je k dispozici mřížka dřevěných tyčí.

To má své výhody a nevýhody. Například, pokud jeden okraj postýlky stojí blízko zdi, nejlepší možností by bylo postel bez prutů. A postel prutů po obvodu má úplnou recenzi, což je dobré pro rodiče a dítě.

IKEA navíc při vývoji kolébek poskytla související a doplňkové produkty. Může to být přebalovací stůl, matrace do postýlky, potah matrace, šatní skříň a velké množství různých krabic, zavěšené kapsy a organizéry pro dětské oblečení, kosmetika pro péči o pokožku dítěte a další doplňky. Je velmi důležité, aby nejdůležitější věci byly vždy po ruce s pečujícími rodiči.

Podívejme se tedy podrobněji na modely dětských postýlek od IKEA.

Postýlka HENSVIK se skládá z masivního buku, potaženého akrylovou barvou. Jedná se o velmi šetrné k životnímu prostředí. Boční panel je vyroben ze dřevovláknité desky, na jeho povrchu je tištěný výkres. V horní části postranního panelu je krásná kudrnatá část, která dodává nábytku zvláštní něhu a dotek. Kudrnaté nohy doplňují vzhled modelu. Postýlka je natřena bílou barvou, která vypadá velmi elegantně a je vhodná do každého interiéru.

Postýlka GULLIVER je vyrobena z masivní břízy potažené akrylovým lakem, horní část dna je tvořena dřevovláknitou deskou. Velkou výhodou je možnost, která vám umožní odstranit boční stěnu postýlky a v případě potřeby ji doplnit stranou IKEA VICARE. Spodní část postýlky je nastavitelná. Tato vlastnost je však charakteristická pro všechny dětské postýlky IKEA, což je velmi výhodné pro děti do jednoho roku.

Hlavní části, pruty a rám spodní části postýlky LEKSVIK se skládají z masivního buku ošetřeného skvrnou a čirým akrylovým lakem. „Vrcholem“ LEXVIK je odnímatelná boční stěna postýlky, takže když dítě vyroste, bude moci sám vylézt na postel. Při vývoji modelu této postýlky se designérka Carina Bengs ujistila, že postel je již velmi útulná svým vzhledem a zároveň originální.

Postýlky SOMNAT - modely v veselých zelených a růžových barvách. Tyto postýlky jsou vhodné do světlých dětských pokojů, vytvářejí skvělou náladu pro děti a jejich rodiče. Základem modelu je řada bukového dřeva pokrytá akrylovou barvou, kterou již milovali návrháři. Pokud se vám toto rozhodnutí o designu zdá příliš odvážné, věnujte pozornost modelu SNIGLAR, také z masivního buku, ale v klidnější barvě přírodního dřeva.

Zajímavé modely jsou STUVA a SUNDVIK. Jsou vhodné pro použití v high-tech interiéru, protože jsou moderním řešením.

Jeho neobvyklý vzhled doplňují materiály, z nichž je model postýlky STUVA vyroben. Hlavu a patku tohoto betlémového modelu tvoří dřevotříska, voštinové jádro vyrobené z recyklovaného papíru, dřevovláknitá deska potažená akrylovou barvou a ABS plastem. Strana postele s tyčemi a rám dna postele jsou vyrobeny z masivního buku. STUVA má největší funkčnost ze všech kolébek IKEA: pod ní můžete ukládat krabice různých barev a používat je k ukládání dětského oblečení nebo hraček.

Model SUNDVIK představuje elegantní a zvukové postele pro nejmódnější děti a nejmodernější rodiče. Tento model je nabízen ve třech barvách: tradiční bílá, neobvyklá šedohnědá a majestátní černohnědá. Navzdory tmavým barvám je vzhled těchto postýlek velmi příjemný a příjemný. Hlavní část konstrukce je vyrobena z masivního buku, který je obzvláště odolný, což je důležité pro dětský nábytek.

Dětská postýlka s úložnými zásuvkami

Předchozí postýlky v naší recenzi neposkytovaly místo pro ukládání dětských věcí ani jiných maličkostí, které se zvláštním způsobem :) objevily u nových rodičů v obrovském počtu. Toto „opomenutí“ je však opraveno u modelů řady STUVA, ve kterých je pod postelí místo pro instalaci úložných boxů. V těchto zásuvkách mohou mladí rodiče ukládat dětské oblečení a další užitečné věci..

Návrháři IKEA vynaložili velké úsilí, aby se postýlka, což je spíše obyčejný nábytek a kus nábytku, stala skutečným mistrovským dílem pro děti.

Postýlka IKEA

Rodiče jsou zvláště připraveni na vzhled novorozence: vybírají nábytek, hračky, textil v mateřské školce. První kolébka nebo dětská postýlka hraje v životě dítěte zvláštní roli, protože v nich tráví většinu času. Švédská společnost IKEA přistupuje k výrobě takové skupiny produktů profesionálně, s přihlédnutím k dětským charakteristikám a nabízí širokou škálu vysoké kvality.

O značce

Historie IKEA začala v roce 1943, kdy společnost zaregistrovala Ingvar Kamprad. Jméno bylo vytvořeno z iniciál zakladatele a prvních písmen obce a farmy, kde prožil své dětství, a dostal počáteční vývoj z prodeje šperků a rámů na obrazy. V roce 1945 se v novinách objevila první reklama IKEA na dodávkách přepravujících mléko a dodávky byly organizovány také zákazníkům, včetně poštovní. O tři roky později byl sortiment IKEA součástí místního nábytku. První katalog společnosti, známý dnes, byl vydán v roce 1951 a to byl začátek mezinárodního obchodu. S cílem přiblížit kupujícímu funkčnost a kvalitu zboží Ingvar Kamprad otevřel v roce 1953 ve Švédsku stálou prodejnu nábytku s možností jeho nákupu, což přineslo pozitivní výsledky. Vývoj našeho vlastního designu a vhodného balení pro přepravu, myšlenka vlastní montáže zákazníky, se rozrostla do koncepce IKEA. S hodnotami, jako je láska k životu doma a její změna k lepšímu, má IKEA dnes 340 obchodů ve více než 28 zemích..

Vlastnosti a výhody produktu

Dům je nejpohodlnějším místem, komfortní zónou pro každého z nás. Správná kombinace kvality, funkčnosti, formy, přijatelné ceny, jednoduchosti je demokratický produkt. IKEA neustále pracuje na dostupnosti, vylepšování domácnosti pro každého člověka. Společnost vyrábí veškeré zboží z recyklovaných nebo obnovitelných materiálů, což nám umožňuje hovořit o kvalitě a šetrnosti k životnímu prostředí. Padesát procent dřeva použitého pro zboží je certifikováno Forest Stewardship Council. To zaručuje ochranu lidských ekosystémů, eliminuje používání dřeva z oblasti lesních konfliktů nebo získaného nezákonně.

Dnes ve výrobě společnosti existuje mnoho druhů trvanlivých, rychle rostoucích, nevyžadujících zvláštní péči, bambus. Používá se také kompozit ze dřeva a polymeru, který se skládá z dřevěných vláken a polypropylenu, z plastových výrobků, které jsou odolné a levné. U košů a ručně vyráběných předmětů se odebírá vodní hyacint. Použitím tohoto materiálu přispívá IKEA k čištění vodních zdrojů v jihovýchodní Asii, čímž prospívá přírodě. Bavlna pro výrobu roste v polích Indie a Pákistánu a pěstuje se s minimem vody a chemikálií.

Len z regionů s chladným podnebím se téměř neléčí škodlivými drogami a roste bez umělého zavlažování. Díky tomu jsou lněná vlákna silná, trvanlivá, příjemná na dotek a šetrná k životnímu prostředí. IKEA neustále pracuje na prvcích, které zlepšují životní úroveň, jako je organizace obytného prostoru, jednoduché a cenově dostupné úložné systémy, které usnadňují uspořádání objednávky v místnosti. Rodiny s dětmi si také najdou vlastní skupinu produktů, budou schopny organizovat a usnadnit si život a realizovat báječné nápady v designu dětských pokojů. Hlavním prvkem dětského nábytku pro odpočinek a zotavení je postel.

Články O Neplodnosti