Hlavní Neplodnost

Dětská postel "Ikea" pro děti od 3 let

Ve třech letech jsou děti dost velké. Ve staré postýlce již nejsou pohodlné. Základna již neudrží nohy, spánek je nepříjemné. Nejlepší nákup pro dítě od 3 let je posuvné lůžko nizozemské společnosti "Ikea"

Hlavním prvkem dětského nábytku pro odpočinek a zotavení je postel.

Pro ty, kteří hledají dětskou postel a dívají se na nábytek Ikea, jsme připravili krátkou recenzi populárních modelů.

Nábytek pro spaní "Ikea"

Společnost vyrábí různé modely posuvných lůžek pro děti od 3 do 15 let. V širokém prodeji v Rusku je nábytek:

  Rovati dřevěné s malými zády (Lexvik; Sundvik; Trugen);

Sundvik - postel vyrobená z pevné borovice, ošetřená skvrnou a čirým akrylovým lakem.

Lexvik - plně dřevěná postel v klasickém stylu.

Trugen - pohodlné jednolůžko s dřevěnou lamelou.

Délka dítěte může být nastavena podle toho, jak dítě roste, a roštové dno z masivního dřeva poskytuje optimální oporu..

Ocelová postel Minnen se zaoblenými okraji a zajištěné propylenové nohy.

Většinou jsou všechny produkty pro děti Ikea nízké. Průměrná délka posuvných lůžek Lexvik, Sundvik, Trugen je od 137 do 207 cm, výška od základny k podlaze - 10 cm; výška hřbetu je 80 cm, šířka postelí je asi 90 cm.

Při dokončování interiéru pokoje pro děti je třeba vzít v úvahu individuální vlastnosti, preference, povahu dítěte.

Kovové výrobky jsou objemnější: délka - 135 - 206 cm; výška od základny k podlaze - 23 cm; výška hřbetu je 72 - 92 cm; šířka - 85 cm.

Některé modely kolébek jsou nabízeny ze železa, kovu, trvanlivé a spolehlivé, s ekologickým povlakem na bázi epoxidových pryskyřic.

Detaily dětské kluzké postele IKEA jsou vyrobeny z tvrdého dřeva, někdy jsou nahrazeny borovicí. Na jeho základně mají mřížovou strukturu vyrobenou z pružného dřevěného shtaketinu. Metal Minnen má také mřížovou základnu z kovových latí.

Interiér školky je vždy charakterizován mobilitou a funkčností. Vývojáři IKEA vytvářejí nábytek na základě věku a vývoje dětí.

Každá řada postelí je vybavena speciálním posuvným mechanismem, díky kterému jsou univerzální, vhodné pro různé věkové kategorie dětí. Některé designy jsou navíc vybaveny zásuvkou na prádlo nebo hračky.

Pohodlná varianta - postel s výklenky pro zásuvky postavené níže.

Lůžka pro děti od 3 let jsou k dispozici jednolůžkové a dvoulůžkové. Kromě vysokých hřbetů mohou mít nízké boční stěny. Dětské postele vyrobené ze dřeva Ikea jsou vymalovány v různých barvách. Bílé kompaktní modely jsou v poslední době obzvláště oblíbené..

Vypadají svěží a originální v interiéru školky..

Výhody a nevýhody Ikea

Posuvná postel Ikea pro děti od 3 let je oblíbeným nábytkem pro děti mezi mnoha Rusy. To má několik výhod, které přitahují kupující:

 • Jsem kompaktní;
 • C kaluže na dlouhou dobu;
 • Odolný, vydrží významné zatížení;
 • K rasivo se dívá do vnitřku školky.

Při výběru dětských postýlek musí být kladeny zvýšené nároky, protože děti jsou aktivní, skákají, hrají, a tak testují svou sílu.

Postel Ikea se díky různým designům hodí do malých dětských pokojů. Pokud existují dvě děti, je vhodná dvojpodlažní varianta.

Design bude zajímavější, pokud přidáte originální barevné schéma.

Pokud to velikost školky umožňuje, pro děti od 3 let můžete nainstalovat širokou manželskou postel.

Produkují dřevěné postele z břízy, borovice, dubu, teaku a dalších dřevin, které rostou v ekologicky čistých oblastech.

Pro jedno dítě v malé místnosti je vhodné zakoupit kovovou postel. Jeho šířka je poněkud užší než šířka dřevěného nábytku na spaní. Délka je nastavitelná a nastavena na požadovanou úroveň..

Transformační funkce umožňují měnit objekty v místnosti podle potřeb rostoucích s dítětem.

Pokud je dětský pokoj prostorný a na délce a šířce nezáleží, rodiči a dítě si vyberou postel na výšku. Děti spí lépe na nízké posteli; pro starší děti je vhodný design, kde je maximální hodnota vzdálenost od základny k úrovni podlahy.

Důležitým bodem je nedostatek toxických látek v zakoupeném produktu.

Každá postel Ikea je rozkládací postel. Je navržen tak, aby zajistil, že dítě od 3 let bude na něm neustále spát po dobu dalších deseti let. Postel, i když má složitý posuvný mechanismus, je charakterizována jednoduchostí posuvného uspořádání.

Se značným zatížením samotného systému, na základně, se jednotlivé části nerozbijí, vydrží po celou dobu životnosti systému.

Nevýhody způsobené kvalifikovanou postelí nemají.

Jak si vybrat postel "Ikea"

Vzhledem k tomu, že posuvná postel Ikea je nyní na svém vrcholu, existuje stále více společností, které ji předstírají..

Výrobci častěji vytvářejí pouze viditelnou podobnost s originálem a zcela nezajímají funkčnost návrhu.

Proto při výběru Ikea pro dětský pokoj byste měli věnovat pozornost následujícím aspektům.

  Je žádoucí zakoupit design se základnou stojanu. V žádném případě byste neměli kupovat takový kus nábytku, kde je překližka pokládána místo lišt.

Ve druhém případě matrace nebude dostatečně odvětrávána..

Rychle se začne rozptylovat, rozkládat se na části pod zvýšeným mechanickým napětím.

Po krátké době se posuvná část začne zasekávat, mechanismus se zlomí.

Jak si vybrat matraci "Ikea"

Přestože matrace není k dispozici při nákupu posuvné postele Ikea, je lepší si ji také zakoupit. Nejvhodnější možností je produkt stejné společnosti. Prodejci vědí, jaké velikosti jsou požadovány pro konkrétní model nábytku pro dítě starší než 3 roky.

Typicky, pod každým lůžkem jsou matrace určitých parametrů..

S centimetrem, který máte k dispozici, je snadné si vybrat matraci sami. Mělo by se brát v úvahu pouze to, že délka a šířka ortopedického přípravku by měla být o 2 - 3 cm menší než na základně. Matrace Ikea jsou vyráběny takovým způsobem a z materiálů, které nejsou škodlivé pro držení těla a zdraví dítěte.

Pokud se cena zdá příliš vysoká a bylo rozhodnuto o koupi produktu levněji, měli byste věnovat pozornost podrobnostem.

Při nákupu matrace do postýlky v dětském pokoji ji musíte vybrat podle následujících parametrů.

 1. Tuhost produktu. Do 12 let je lepší volit tvrdé a polotuhé matrace, protože do této doby je pouze tvořena páteř a je nutná její fixace..
 2. Vnitřní výplň. Je vhodné zvolit lněné, vlněné, kokosové vlákno. Vata rychle klesá a matrace získává tuberozitu; je to nepohodlné spát. Pěnová výplň se rychle naplní prachem. Ano, a netrvá dlouho; začíná se hroutit a rozpadat se.
 3. Kvalitní potah matrace. Je lepší zvolit hrubé kaliko nebo lněné výrobky. Potahy ze syntetických tkanin se vůbec nehodí.

Vysoce kvalitní, přizpůsobený velikosti matrace, vytváří pohodlné spánek a odpočinek pro dítě jakéhokoli věku.

Postýlku Ikea

Výběr místa pro spaní pro dítě je velkou událostí v životě pro téměř každou rodinu. Existuje mnoho různých typů lůžek Ikea a populárních modelů. V moderním světě vynalezli výrobci takové modely, které jsou schopné „růst“ s dítětem. Také neobvyklé jsou spací místa, která mohou být obývacím pokojem a psacím stolem. Pro snazší pochopení této rozmanitosti byste měli vědět o nejčastěji zakoupených modelech..

Populární modely

Critter je samostatná postel, která je ideální pro dítě do 8 let. Přicházejí s ozdobami ve formě štěňat, koťat nebo jehňat na hlavě. Takový nábytek je kompletně vyroben z pravého dřeva. To nebude fungovat, pokud potřebujete koupit dětskou lůžko pro růst.

Minnen je jedním z nejoblíbenějších lůžek v obchodě Ikea. Je vyroben z kovu, může být v černé nebo bílé, snadno použitelný a odolný, jeho délka se může měnit. Nevýhodou je, že je vyroben z kovu a může být chladný.

Sundvik - tento model je vyroben ze dřeva s borovicovou základnou, zadní část je vyrobena z dřevovláknité desky, pokryté filmem. Nábytek je bílý a šedohnědý. Lůžko má univerzální design - vejde se téměř do každého interiéru. V případě potřeby lze jeho délku změnit. Malá mínus je přítomnost filmu na zádech - v průběhu času se může odlupovat a vypadat ošklivě.

Lexvik je klasický nábytek v Ikea. Vyrobeno ze dřeva, délka může být změněna. Samozřejmě se jedná o odolný nábytek, ale je to velmi masivní zařízení, které rodiče často děsí. Tento spací model je ideální pro chlapce i dívky..

Gulliver - postel vhodná pro dítě do výšky 165 cm, je vyrobena z masivní břízy. Existuje zvláštní ochranná hrana, kterou lze v případě zbytečnosti odstranit. Takový nábytek může bez problémů vyhovovat dívkám i chlapcům..

Sniglar - jednoduchý nábytek pro předškolní děti nebo o něco starší. Zadní část je vyrobena z masivního buku a je vyrobena z dřevovláknité desky. Existuje 90 cm dlouhá strana, kterou lze nainstalovat na obě strany kotviště.

Stuva je postel, která má podkroví a schody. Je dodáván s regálem nebo skříní. A níže je pohodlný stůl s nočním stolkem, ve kterém můžete skládat knihy nebo notebooky.

Tento model lze vyrobit v bílé, béžové, modré, růžové, zelené a černé barvě, dokonce existují i ​​modely s jehněčím. Skříně a noční stolky lze doplnit zásuvkami nebo dveřmi. Významnou nevýhodou tohoto modelu je, že je vyroben z dřevotřísky a dřevovláknité desky.

Hemnes je velmi známý nábytek ze sortimentu postelí Ikea, ve kterém jsou tři zásuvky. Je k dispozici pouze v bílé barvě. Výhody tohoto lůžka jsou: pěkný design, který se hodí do každé místnosti, použití materiálů šetrných k životnímu prostředí při výrobě, dlouhodobé používání. Navíc k úložným prostorům je navíc k dispozici i další výsuvná vrstva.

Toto jedno lůžko se může snadno stát dvojitým. Kromě toho je v případě potřeby možné tento nábytek použít jako pohovku, na které můžete sedět s přáteli. Největší nevýhodou jsou relativně vysoké náklady na toto lůžko.

Loftové lůžko

Tato postel je ideální jak pro chlapce, tak pro dívky do 3 let. Jeho výhodou je, že v „přízemí“ můžete pro dítě vytvořit mini obývací pokoj nebo kreativní prostor. Toto místo na spaní je ideální v těch apartmánech, kde je omezený prostor..

Křeslo

Vhodné nejen pro dítě, ale i pro dospělé. Absolutní výhodou je, že po sestavení zabírá málo místa a slouží jako další místo k sezení. Široká škála stylů a barev.

Vytahovací postel pro dvě děti

Tento model je vhodný pro rodinu, ve které jsou dvě malé děti. Má dvě lůžka, nízká, což umožňuje dětem bez problémů na něj vylézt. Spodní lůžko lze zcela vytáhnout a použít jako samostatné lůžko.

Pěstování lůžek

Takové modely jsou vyráběny tak, aby byly schopny „růst“ s dítětem. Díky této schopnosti je lze nazvat trvanlivými. Zatímco postel má čas na výměnu pro dítě, není nutné kupovat nové.

Dětské postele se zásuvkami

Zásuvka může být umístěna kdekoli: zpravidla v dřevěných postelích pod matrací je vždy místo pro uložení věcí, výrobci často vyrábějí zásuvky. V podkroví postele někdy poskytují skříň nebo noční stolky, což také umožňuje ukládat tam mnoho věcí.

Dospívající postele

Délka kotviště je větší než 160 cm. Modely mohou být dřevěné nebo kovové, dvojité nebo jednoduché, barevné nebo hladké, s jakýmkoli specifickým designem - podle přání dospívajícího.

Postele pro děti od tří let

Obvykle se pro tento věk používá nábytek s bočnicí nebo přepážkou, aby se zabránilo pádu dítěte. Tyto postele mohou být nízké, aby na ně děti mohly stoupat samy..

A samozřejmě můžete přidělit postele pro dívky a postele pro chlapce. Rozdíly budou v barvách, dekoracích a dekoracích. Růžičky se zpravidla používají u různých princezen a panenek, u chlapců se modrá používá u aut a superhrdinů..

Velikost

Velikost postele pro dítě ve věku 5-10 let je obvykle 70 cm (šířka) a 130-160 cm (délka). U dítěte od 11 let se norma považuje za 90 cm (šířka) a 180 cm (délka). Mnoho rodičů si však kupuje postel 90 cm (šířka) a 200 (délka).

Materiál

Materiál, z něhož nyní Ikea vyrábí dětský nábytek, je jiný. Jedná se o pole různých stromů a železa, často se vyrábějí postele z dřevotřískových desek a MDF, i když existují kované modely.

Nábytek vyrobený z MDF a dřevotřískových desek vždy trvá poměrně krátkou dobu: po chvíli přestane být taková postel krásná nebo dokonce zlomená. Předpokládá se, že nábytek vyrobený z těchto materiálů je odolný a schopný odolat značné hmotnosti. Bohužel tomu tak není vždy. Použití materiálů nízké kvality pro výrobu MDF a dřevotřískových desek vede k nespolehlivosti kotviště.

Tyto postele a další nábytek mají krásný výhled. Nábytek MDF může být potažen různými barvami, podobně jako dřevo, kov nebo jiné materiály..

Existuje mylný předpoklad, že struktury vyrobené z dřevotřískových desek a MDF mohou mít negativní vliv na vnitřní orgány člověka. To je úplně špatně, všechny výrobky jsou důkladně testovány na šetrnost k životnímu prostředí..

Dřevěný nábytek je skutečná klasika. Vypadá vážně. Tato postel vypadá skvěle v každém interiéru, stává se jejím základem, veškerý další nábytek je vybírán pod postelí. Takové postele jsou vhodné pro dívku i chlapce, malé dítě i dospělého.

Barva lůžka z polí může být pouze dřevo.

Dřevěné postele jsou nejpohodlnější a nejodolnější k použití. V tom prostě nemají nic rovného. Jedinou nepříjemností může být lesní chyba, která dokáže za dva roky „jíst“ nábytek. Abyste tomu zabránili, musíte neustále sledovat stav kotviště.

Železné a kované železné postele jsou vzácností. Vypadají chladně, v provozu jsou velmi spolehlivé a vydrží dlouho..

Nyní v Ikea je velké množství různých květin, v nichž lze malovat lůžka. Samozřejmě nezapomeňte, že dřevěný nábytek může být pouze ze dřeva. Jedna z nejoblíbenějších barev u dřevotřískového nábytku je bílá. Dítě nebo jeho rodiče budou samozřejmě zapojeni do výběru barvy.

Recenze

Výběr dětské postýlky je samozřejmě velmi závažná záležitost a mělo by se s ní zacházet s náležitou pozorností. Při výběru místa pro spaní pro dítě se rodiče zpravidla řídí přáními svého dítěte. Pokud je však dítě ještě malé, dospělí si vybírají nábytek podle následujících kritérií: snadnost použití, materiál a cena.

Snadnost výběru postele není také posledním místem. Je velmi důležité, aby byl nábytek pro dítě pohodlný a nebránil jeho pohybu. A za tímto účelem musí být vybrán správně. Ikea cots se mohou přizpůsobit výšce dítěte a rodičům i dětem se to opravdu líbí.

Podle recenzí uživatelů si rodiče nejčastěji kupují dřevěné postele pro své děti. To je pochopitelné - dřevěný nábytek je nejspolehlivější a nejvšestrannější k použití. Celý interiér místnosti je obvykle postaven kolem kotviště. A samozřejmě, dřevěná postel dává svůj tón.

Pozitivním aspektem takových dětských lůžek je, že rodiče nazývají svou cenou „prodyšný“ materiál, snadné použití.

Rodiče také pro své děti ochotně kupují nábytek z kovu. Podle recenzí je hlavní výhodou takových lůžek snadná montáž, přenášení, přijatelná cena a schopnost nést váhu nejen dítěte, ale také například matek..

Pokud si koupíte nábytek pro malé dítě, pak rodiče berou takové modely, ve kterých jsou nutně příborníky. Jsou schopni chránit dítě před pádem. A v případě zbytečnosti lze boky snadno odstranit.

Výběr dětské postýlky není snadný úkol. Ale hlavní věcí je samozřejmě pohodlí a bezpečnost dítěte. Proto by rodiče měli vážně přistupovat k výběru nábytku pro své dítě.

Možnosti v interiéru

Vynikajícím doplňkem interiéru nebo dokonce jeho hlavní části může být dětská postel modelu Sundvik z obchodu Ikea. Taková postel, vyrobená z borovice a dřevovláknité desky, vyrobená v bílé barvě, bude místnost světlá a vzdušná. Nezabírá mnoho místa, může být umístěn u zdi, okna nebo uprostřed místnosti, oplocený vzduchovou clonou, aby bylo dítě pohodlnější.

Postel Minnen je nejoblíbenější v sortimentu postelí Ikea. Přitahuje ji její vzhled. V místnosti v bílé a světlé barvě bude takový nábytek velmi vhodný. Samozřejmě v případě, že je místo pro spaní zakoupeno pro chlapce, je lepší zvolit černou barvu.

Critter je ideální postel pro děti do osmi let. Je vyrobena z borovice a perfektně zapadá do interiéru dětského pokoje. Bílá barva nábytku je univerzální a hodí se pro jakýkoli design školky..

korespondent a televizní moderátorka dětského programu

Kolébky z Ikea - jak správně vybrat? (40 fotografií)

V tomto článku je uveden přehled nábytku Ikea a dalších 10 tipů na správný nákup, aby se usnadnilo vyhledávání dětské postýlky pro dítě..

Možnosti pro jednu

Critterova samostatná postel je určena pro děti do osmi let. Zde je několik příkladů postýlky pro novorozence Ikea tohoto modelu.

Je vyrobena bílá s jiným ornamentem:

 • se vzorem „ovcí“ na hlavě
 • s postavami koček a psů na hlavě.

Stejně jako každý nábytek existují i ​​výhody a nevýhody. Mezi klady patří:

 • Výroba přírodního dřeva
 • Pěkný design pro děti

Mínus - existují věková omezení, což znamená, že když dítě dosáhne určité výšky, postýlka se zmenší.

Pokud potřebujete postel delší dobu, pak je perfektní model se zasouvací vložkou, která může mít celkovou délku 207 cm..

Takové zatahovací struktury představují postele:

 • Minnen je populární model Ikea. Je vyroben z kovu v bílé barvě. Výhodou je krásný estetický vzhled a úprava délky. Nevýhodou je, že kov má tendenci ochladit.

V poslední době byl design tohoto modelu aktualizován (2015), do bočních stěn jsou nyní vloženy paprsky slunce, nikoli monogram. Na obrázku níže vidíte všechny funkce.

 • Sundvik z borovice, zadní část - dřevovláknitá deska, film se nanáší na povrch. Barevné schéma je buď bílé nebo šedo-hnědé. Není těžký, má vhodný vzhled pro mnoho věcí a liší se v délce. Z nedostatků je opěradlo, které nevypadá tak esteticky a může být mechanicky poškozeno.
 • Lexvik. Vyrábí se v klasické verzi dřeva. Je odolný, přirozený, existují možnosti v designu, jediná, poměrně velká hmota nábytku.

Couches z Ikea

1) Hemnes. Nejběžnější mezi kupujícími Ikea, sada obsahuje tři zásuvky, vyrobené v bílém. Její design je univerzální, samotný model je kompaktní, přitahuje pozornost návštěvníků. K dispozici je další stupňová úroveň, která se může změnit z jedné na dvojitou. A je navržen až na 8 let. Nevýhody jsou také - neexistuje ochrana před pádem a poměrně vysoká cena.

2) Len. Má buď 2 zásuvky nebo rozkládací postel. Jeho nízká cena, design a funkčnost patří mezi výhody. A k minusům - to je materiál výroby (dřevotříska a dřevovláknitá deska) a absence bariéry.

3) Brimnes. Má nízké boky na všech stranách a 2 zásuvky, které lze vyrolovat. Ideální pro děti starší 8 let, funguje stejně jako Hemnes, ale má nižší cenu, protože je vyrobena z dřevotřísky. Také kvůli nízkým stránkám není vhodný pro děti.

Níže jsou fotografie kolébek Ikea (pohovky a jednotlivé možnosti).

Podkrovní postele

1) Cura - postel je navržena pro dva, může to být buď palanda nebo podkroví. Při výrobě se používá pouze přírodní dřevo, je výhodnější pro doplňování paliva, protože výška je 116 cm, lze ji doplnit baldachýnem v modré nebo růžové barvě. Nevýhody v dřevovláknité boční panely a jednoduchý design.

2) Swerta - kov ve stříbrné nebo bílé barvě. Odolný, funkční a snadno se čistí. Má schopnost doplnit pohovku nebo herní koutek.

3) Stuva - odkazuje na podkrovní postel, má vestavěnou skříň nebo stojan na boku a také noční stolek. Mezi výhody patří celá řada designu a konfigurace. Nevýhody - to je materiál pro výrobu dřevotřískových a dřevotřískových desek a schopnost instalovat schody pouze vpravo.

4) Sturo - bílé nákladní auto. Uvolněno ze dřeva. Díky šířce postele (153 cm) si navíc můžete vytvořit hřiště. Pouze zde není vhodný pro každý byt, opět kvůli šířce.

Patrové postele

1) konvoluce. Bílé nebo stříbrné lůžko, velmi trvanlivé a může mít extra výsuvnou postel.

2) Midal. Je pokryta pouze lakem, takže má přirozenou barvu stromu, ze kterého je vyrobena. Nízká cena a dává příležitost pro kreativitu, jako barvu si vyberete sami. Následuje katalog betlémů Ikeya již v malované podobě tohoto modelu.

3) Tuffing - má sníženou výšku a centrální schodiště, pouze ve stříbrné barvě. Je téměř nemožné spadnout z této postele a sestup a výstup do druhé úrovně je velmi výhodný. A díky své nízké výšce je vhodný pro nízké stropy. Nevýhody - to jsou strany textilie, které lze snadno poškodit.

4) Nordal - pouze v tmavě hnědé. V budoucnu můžete dva oddělit od jednoho společného nábytku. Vyrobeno ze dřeva, s výjimkou bočnic z dřevotřískových desek, na kterých je nalepena fólie.

10 doporučení pro výběr dětského nábytku Ikea

 1. Věnujte pozornost bílé barvě, je vhodný do jakéhokoli interiéru a neoznačuje pohlaví dítěte.
 2. Kovové struktury se snáze čistí.
 3. Pokud chcete nábytek pro růst, pak vezměte trvanlivý materiál výroby, ať už dřevo nebo kov.
 4. Posuvné postele jsou také vhodné, pokud jsou v pokoji dvě děti, ale různého věku..
 5. Pokud je dětský pokoj malý, je vhodná kompaktní postel s výsuvným designem nebo podkrovím.
 6. Podkrovní postel je ideální pro jedno dítě v malé místnosti, protože na jednom místě můžete vybavit místo na spaní a hřiště.
 7. Pouze dítě starší 6 let může spát ve druhém patře postele a děti jsou z bezpečnostních důvodů zpravidla zakázány hrát si tam. A měli byste také nainstalovat lampu, abyste mohli vidět sestup v noci.
 8. Při výběru matrace pro postel s druhou úrovní se podívejte na její výšku a úroveň stran.
 9. Modely Ikea mají mínus - její uniformita, takže se nebojte experimentovat s zakoupenou postelí, aby byla individuální.
 10. Prostory pro věci lze umístit vedle postele a vyměnit konferenční stolek v dětském pokoji.

Toto jsou hlavní tipy pro výběr správného nábytku pro školky, následují fotografie kolébek Ikea.

Funkční loftové postele od IKEA

Co je to podkrovní postel a proč je lepší než normální postel? Jedná se o dvoustupňovou strukturu sestávající ze dvou úrovní, místo pro spaní je umístěno na druhé úrovni. A pod ním můžete vybavit pracovní část nebo rekreační oblast pohovkou. Tato superfunkční věc tak ušetří místo v malém bytě a umožní vám dobře využít každý metr čtvereční. Jaké loftové lůžko IKEA je lepší koupit? Řeknu vám vše podle sortimentu z katalogu. Také vám ukážu, jak vypadají modely IKey ve skutečném interiéru.

Na oficiálním webu IKEA není v současné době v katalogu mnoho modelů, ale i mimo sérii, jako je Sturo nebo Tromso, lze zakoupit na stránkách Avito, Yule a dalších stránkách s nástěnkami..

 1. Děti do 7 let se nedoporučují používat tak vysoké postele z důvodu nebezpečí pádu a poranění..
 2. Cena platí pouze pro rám. Matrace se prodává samostatně.
 3. Nedoporučuje se spát vysoko u lidí trpících onemocněními dýchacích cest a kardiovaskulárního systému.

Podívejte se na rozměry každého modelu v samostatném odstavci „Rozměry“.

Při nákupu je u každého produktu podrobný návod k montáži. Proto ji můžete sestavit sami, s minimální sadou nástrojů - šroubovák, šroubovák.

Dítě (7-14 let)

Velký výběr loftových postelí v IKEA speciálně pro děti. A to není překvapující, protože často je dětský pokoj navržen tak, aby pojal několik dětí. A někdy jeho rozměry neumožňují umístit postel a studentský pracovní prostor současně..

Děti, pro děti školáků do dospívání, lze vidět v řadě „Stuva“. V této řadě modely zahrnují:

 • rám (materiál - dřevotříska);
 • stůl se skříňkou se zásuvkami (2, 3 nebo 4 zásuvky);
 • skříň a (nebo) regály.

Rám tohoto bílého modelu lze kombinovat s fasádami skříně a zásuvkami z jiné řady dětského nábytku - „Folla“, „Freetids“. Ale můžete si koupit bez fasád - s otevřenou skříní a policí. Níže uvádíme několik možností a cen..

Nahoře nejsou všechny možné možnosti konfigurace. Můžete si koupit s jiným počtem polic, zásuvek, se skříní s dveřmi nebo jen s policí. Náklady budou záviset na tom.

Žebřík tohoto modelu je součástí konstrukce: nelze jej přeskupit, jediné možné umístění je vpravo.

Stůl lze rozšířit instalací kolmo k ložnici.

Podívejte se na recenzi videa „Stuva“ ve videu:

Dospívající a dospělí

Pro starší děti - od 14 let a pro dospělé jsou vhodné série „Swerta“, „Vitval“, „Tuffing“. Jejich kovový rám je vyroben z oceli, což zajišťuje pevnost jeho součástí.

 1. Výše uvedená řada musí být připevněna ke zdi, aby se zabránilo převrácení konstrukce.
 2. V žádném případě byste neměli připevňovat háčky a pásy k bokům. Dítě může být zapleteno během hry nebo ve snu a udusit se.

Jedinou nevýhodou kovového rámu ve srovnání s dřevěným je to, že není v kontaktu s chladným kovovým povrchem..

Pokud lezete na kovové schody v ponožkách, můžete proklouznout! Buď opatrný.

Tyto možnosti se prodávají pouze s jedním rámečkem. Chcete-li uspořádat místo pod dnem postele, musíte si koupit další nábytek. Zde si můžete dát malou pohovku (např. Postel), stolní počítač s počítačem nebo notebookem, knihovnu, tašku na židli, ohrádku, šatní skříň atd..

Zajímavým nápadem je koupit nebo na míru vyrobit stan pro podkrovní postel, čímž se struktura změní na skutečný dům.

Epoxidový povlak může v průběhu času prasknout, ale lze jej bez problémů aktualizovat broušením dílů a opětovným nanesením.

Tuffing

Nejrozsáhlejší z těchto modelů je „Tuffing“ - 9,999 s. Barva - tmavě šedá.

Strany této postele jsou vyrobeny z tkaniny. Lze je také doplnit pohodlným úložným systémem - organizér s kapsami Meilighet na 399 r.

Žebřík lze instalovat pouze uprostřed..

Swertha

Další varianta rozpočtu pro 12 999 p. Ve stříbrné barvě. V zákaznických hodnoceních jsou bílé, ale v současné době jsou bílé mimo prodej.

Tato série je jedním z nejpopulárnějších mezi kupujícími. Spolehlivé strany jsou také vyrobeny z oceli. Žebřík lze instalovat vpravo nebo vlevo..

Podívejte se na video o tom, jak sestavit Swart:

Vitval

Tento model se prodává s a bez pracovní desky. První možnost stojí 18,999 s., Bez desky - 15,999 s..

Stůl lze zakoupit samostatně za 3 000 rublů. Zašroubovala k hlavní struktuře.

Schodiště lze instalovat z různých stran. Boky jsou vyrobeny z tkaniny. Můžete na ně také zavěsit organizátora „Moylighet“, kde můžete uložit knihu, kterou jste si přečetli před spaním, nebo sluchátka, pokud jste zvyklí poslouchat hudbu nebo zvukové knihy před spaním.

Rozměry

V současné době bohužel IKEA nevyrábí dvojité loftové postele. Všechny výše uvedené modely jsou určeny pro jednu osobu..

Maximální zatížení pro každý - 100 kg.

V níže uvedené tabulce najdete všechny informace o rozměrech loftového lože a jeho jednotlivých částech.

ModelkaVelikosti, cm
DélkaVzdálenost od podlahy ke dnu posteleŠířkaVýška
STUVA20714299179
TUFFING20814597179
SVERTA20814597179
VITVAL20714597. S žebříkem - 135 cm.195

Hodnocení zákazníků

Recenze se nevztahují na všechny modely. Například zatím bylo napsáno jen málo informací o zcela novém produktu Vital. O populárním modelu Swart však existuje spousta názorů a kupující na to mají stížnosti.

Nevýhody postele Swarta, které byly zaznamenány v recenzích:

 • vrzání;
 • barva je snadno blikající a zpožděná;
 • v průběhu času se může začít ohromovat;
 • těžko sebrat sám.

Přečtěte si také další recenze manželských postelí "Malm" a "Rikene" na našem blogu:

Lůžko Tuffing má dobré recenze, ale kupující také berou body za složitost montáže a za nedostatek spolehlivé stránky (je vyrobena z tkaniny).

Postel Stuva má obecně dobré recenze, stejně jako další nábytek této řady. Ale v podkroví si všimnou nepříliš pohodlného schodiště.

V průběhu aktualizace sortimentu IKEA bude aktualizace pravidelně aktualizována. Proto uložte web jako záložku, sdílejte publikaci na sociálních sítích.

A pokud máte nějaké dotazy, rád vám na ně odpovím v komentářích.

Postýlka IKEA

Rodiče jsou zvláště připraveni na vzhled novorozence: vybírají nábytek, hračky, textil v mateřské školce. První kolébka nebo dětská postýlka hraje v životě dítěte zvláštní roli, protože v nich tráví většinu času. Švédská společnost IKEA přistupuje k výrobě takové skupiny produktů profesionálně, s přihlédnutím k dětským charakteristikám a nabízí širokou škálu vysoké kvality.

O značce

Historie IKEA začala v roce 1943, kdy společnost zaregistrovala Ingvar Kamprad. Jméno bylo vytvořeno z iniciál zakladatele a prvních písmen obce a farmy, kde prožil své dětství, a dostal počáteční vývoj z prodeje šperků a rámů na obrazy. V roce 1945 se v novinách objevila první reklama IKEA na dodávkách přepravujících mléko a dodávky byly organizovány také zákazníkům, včetně poštovní. O tři roky později byl sortiment IKEA součástí místního nábytku. První katalog společnosti, známý dnes, byl vydán v roce 1951 a to byl začátek mezinárodního obchodu. S cílem přiblížit kupujícímu funkčnost a kvalitu zboží Ingvar Kamprad otevřel v roce 1953 ve Švédsku stálou prodejnu nábytku s možností jeho nákupu, což přineslo pozitivní výsledky. Vývoj našeho vlastního designu a vhodného balení pro přepravu, myšlenka vlastní montáže zákazníky, se rozrostla do koncepce IKEA. S hodnotami, jako je láska k životu doma a její změna k lepšímu, má IKEA dnes 340 obchodů ve více než 28 zemích..

Vlastnosti a výhody produktu

Dům je nejpohodlnějším místem, komfortní zónou pro každého z nás. Správná kombinace kvality, funkčnosti, formy, přijatelné ceny, jednoduchosti je demokratický produkt. IKEA neustále pracuje na dostupnosti, vylepšování domácnosti pro každého člověka. Společnost vyrábí veškeré zboží z recyklovaných nebo obnovitelných materiálů, což nám umožňuje hovořit o kvalitě a šetrnosti k životnímu prostředí. Padesát procent dřeva použitého pro zboží je certifikováno Forest Stewardship Council. To zaručuje ochranu lidských ekosystémů, eliminuje používání dřeva z oblasti lesních konfliktů nebo získaného nezákonně.

Dnes ve výrobě společnosti existuje mnoho druhů trvanlivých, rychle rostoucích, nevyžadujících zvláštní péči, bambus. Používá se také kompozit ze dřeva a polymeru, který se skládá z dřevěných vláken a polypropylenu, z plastových výrobků, které jsou odolné a levné. U košů a ručně vyráběných předmětů se odebírá vodní hyacint. Použitím tohoto materiálu přispívá IKEA k čištění vodních zdrojů v jihovýchodní Asii, čímž prospívá přírodě. Bavlna pro výrobu roste v polích Indie a Pákistánu a pěstuje se s minimem vody a chemikálií.

Len z regionů s chladným podnebím se téměř neléčí škodlivými drogami a roste bez umělého zavlažování. Díky tomu jsou lněná vlákna silná, trvanlivá, příjemná na dotek a šetrná k životnímu prostředí. IKEA neustále pracuje na prvcích, které zlepšují životní úroveň, jako je organizace obytného prostoru, jednoduché a cenově dostupné úložné systémy, které usnadňují uspořádání objednávky v místnosti. Rodiny s dětmi si také najdou vlastní skupinu produktů, budou schopny organizovat a usnadnit si život a realizovat báječné nápady v designu dětských pokojů. Hlavním prvkem dětského nábytku pro odpočinek a zotavení je postel.

Vyberte si dětskou postýlku v IKEA: pro novorozence a od 3 let

Ložnice pro dítě je místem, kde tráví spoustu času. Zdravý spánek přispívá ke kompetentnímu rozvoji: fyzickému i psychickému. Výběr kolébky, a to i od velmi populární společnosti IKEA, je proto třeba brát tak vážně, jak je to možné.

IKEA je již dlouho předním výrobcem nábytku pro každý byt, ale zda je vhodný do našich interiérů a který model preferuje?

Hlavní kritéria pro dětské postýlky této společnosti:

 • Pohodlí a bezpečnost designu.
 • Šetrné k životnímu prostředí materiály, testování pediatry a dermatology.
 • Věk vhodné modely.

Před zakoupením zkontrolujte model. Na postýlce by neměly být čipy, praskliny, škrábance, jinak by mohlo dojít k poranění dítěte. Také věnujte pozornost tomu, zda jsou všechny součásti pevně upevněny v rámu..

Všechny materiály IKEA jsou bezpečné, takže si rodiče nemohou dělat starosti s lakováním - neexistují žádné škodlivé látky.

5 tipů pro výběr

1. Bílá barva - nejcitlivější a nejvšestrannější, tuto postel lze zakoupit předem, aniž byste věděli pohlaví dítěte. Tento tón je také vhodný pro teenagery..

2. Nejjednodušší materiál pro péči je kov. Dřevo je samozřejmě šetrnější k životnímu prostředí, ale všechny materiály v produktech společnosti jsou pro děti bezpečné.

3. Pokud chcete, aby postýlka vydržela dlouhou dobu, zvolte modely transformátorů.

4. Funkčnost modelu je důležitá, zejména pokud ve školce není dostatek místa. Vyberte si postele se skříňkami a police.

5. Podkrovní postele jsou oblíbené u dospívajících. Tyto modely jsou dobré, protože rozšiřují prostor a zároveň pomáhají vytvářet jedinečnou osobní zónu. Tato postel je nejlepší pro děti do 6 let..

Postýlky pro děti podle věku

1. Novorozenec

Jednoduchý a výstižný model, který se dokonale hodí pro novorozence. Aby nedocházelo k náhodnému zachycení paží nebo nohou dítěte mezi tyčemi, lze na postel nainstalovat speciální měkké strany.

Půvabná postel v bílém je ideální pro novorozence.

Postele bez stran jsou lepší pro starší děti. Některé postýlky pro nejmenší mohou být také odstraněny pro starší dítě odstraněním stran.

Při výběru postýlky pro novorozence samozřejmě musíte pochopit, že nejprve v ní stráví většinu času. Existuje několik speciálních modelů pro kojence, které jsou vhodné pouze pro malé děti..

Jednoduchá dřevěná postel pod stromem.

Stříšky a závěsné hračky vypadají okouzlující. Je velmi důležité, aby postel byla co nejpevnější.

Pokud máte rádi vyšívání, nenechte si ujít naše podrobné pokyny o tom, jak šít vrchlík vlastníma rukama..

2. Od 3 let

Pro děti starší 3 let je již možné vybrat více dospělých modelů s posuvnými konstrukcemi, skříňkami a policemi. Mějte na paměti, že děti rostou velmi rychle, a aby nedošlo ke změně nábytku neustále, zkuste si vybrat postel pro růst. Také se starejte o výběr správné a vhodné matrace..

Vestavěné zásuvky jsou opravdu velmi příznivým doplňkem pro postýlky. Mohou odstranit povlečení, plenky a hračky. Je však lepší okamžitě rozhodnout, zda takový model potřebujete: prach se může v zásuvkách hromadit, nebude vhodné je vytlačovat na všech površích. Výhodou obchodů IKEA je, že zobrazují již sestavené modely s různým počtem zásuvek a polic.

Pohovka pro starší děti se zásuvkami pomůže ušetřit místo v malém bytě a naučí děti, jak věci uvést na místo.

Tento model je příkladem úspory místa. Je vhodný pro dvě děti najednou a ve vhodných zásuvkách na spodní straně nábytku můžete umístit nejnutnější věci a ložní prádlo.

Bílá je velmi elegantní a praktická barva, ale do školky můžete přidat barvy.

Půvabné strany se zakřiveným hřbetem proměňují postýlku v malou loď. Děti budou nadšené!

Dvouúrovňové modely šetří prostor rozdělením do zón pro každé dítě.

Dva z těchto vzorů jsou ideální pro dvojčata nebo malé děti s malým věkovým rozdílem. Není to jen postel, ale také skvělé místo pro hraní..

Transformátorové postele

Transformační modely se liší od klasické postele v přítomnosti skříní a polic. Někdy v takové posteli je převlékací stůl a pro starší děti - výsuvný stůl pro výuku. Jedná se o pohodlnou a praktickou možnost pro rodiny, které nechtějí nebo nemohou utratit spoustu peněz za nákup nového nábytku. Další výhodou je kompaktnost a multifunkčnost: dítě roste a pouze transformátory jsou schopné přizpůsobit se velikosti staršího dítěte. Mohou být prodlouženy a výškově nastavitelné..

Téměř ve všech postýlkách můžete změnit výšku dna. Pozice se liší od dvou do pěti: to je zvláště důležité pro ty, kteří dali postýlku rodiči. Pak je třeba ji upravit na jednu úroveň.

Čím je dítě mladší, tím snazší je mít ho vyšší. Takže dítě se snáze usne a zvedne v náručí. Boky by však neměly být ani velmi nízké: požadovaná výška je až do podpaží dítěte.

Nejoblíbenější modely

1. Critter - dětská postýlka vyrobená z borovice, dostupná ve dvou variantách: s jehňaty a kočkami.

2. Minnen je praktický a oblíbený kovový model. K dispozici je černobílá možnost.

3. Sundvik z borovice a dřevovláknité desky (zadní). Postel může být bílá a taupe.


4. Lexvik - klasická dřevěná postel, „rostoucí“, velmi spolehlivá a odolná, ale velmi jednoduchá v designu.

5. Hemnes - bílý gauč se třemi zásuvkami.

6. Cura - oboustranné lůžko, které může být patrové nebo podkrovní.

7. Stuva - podkrovní postel s vestavěnou skříní nebo boční policí, jakož i pracovní stůl a noční stolek na první úrovni.

8. Sturo - jedno a půl loftové lůžko, dostupné pouze v bílé barvě.

9. Touffing - postel se sníženou výškou a centrální schodiště, dostupné pouze ve stříbře.

Inspirujte nás - sdílejte materiály s přáteli na sociálních sítích:

Dětský nábytek IKEA - přehled oblíbených modelů a jejich hlavních výhod (98 fotografií). 2017 katalog!

Nábytek od IKEA pro dětský pokoj je standardem kvality a barevné rozmanitosti. Děti to milují kvůli maximálnímu výběru zboží pro své potřeby: malá velikost, krásný vzhled, příjemný na dotek textury. A rodiče dávají přednost výběru tohoto produktu, protože kombinuje krásu a nízké náklady.

Výrazně ovlivňuje přízeň produktů společnosti, že prochází speciální bezpečnostní kontrolou pro děti.

Vzhledem k popularitě produktů IKEA existuje mnoho způsobů, jak ozdobit školku jejich použitím. Fotografie dětského nábytku IKEA v samotném katalogu společnosti - hotová řešení interiéru.

Ale jaké další způsoby si můžete zařídit pokoj a jaké produkty jsou pro něj nejvhodnější.?

Výhody IKEA a jak vybrat výrobky pro děti

Při výběru produktů musíte věnovat pozornost nejen reklamním brožurám a katalogům, kde jsou zobrazeny návrhové sady. Možná se nehodí do ruské reality kvůli rozdílům ve struktuře domů, klimatu atd..

Nejprve při výběru nábytku a dekorativních prvků musíte věnovat pozornost:

 • funkce nákupu;
 • možnost jeho změny v průběhu růstu budoucího vlastníka;
 • bezpečnost materiálu a konstrukce;
 • rozměry (nejlépe malé);
 • barevné kombinace;
 • možnost krásného designového prvku.

Funkce zakoupeného zboží jsou hlavní věci, které by měli dělat starosti rodičům nebo designérům, kteří tvoří projekt. Postel by měla být pohodlným místem ke spánku, hraní a posezení s knihou, stolem - jak pro hry, tak pro učení. Jeden by měl zvolit univerzální řešení nábytku.

Je velmi důležité, aby se nábytek, nebo alespoň jeho část, měnil spolu s tím, jak jeho majitel roste. To je docela jednoduché: IKEA nabízí hotové možnosti pro posuvné postele, nastavitelné židle a stoly. Poschoďová postel z komplexu s mnoha policemi na hračky může vést k úložnému systému pro papírnictví a knihy.

Během výroby je věnována pozornost bezpečnosti, je však třeba mít na paměti, že každé dítě je individuální a má vlastní zdravotní rizika. Batole potřebují dětské postýlky s přepážkami, starší děti potřebují postele s vysokými stranami.

Ikea Cots: Různé modely a tipy pro výběr

Nábytek je produkt, který si vždy koupí. V moderních dobách se ve velkých ruských městech stal jedním z nejoblíbenějších obchodů s nábytkem a bytovou výzdobou hypermarket švédského nábytku Ikea. Tento obchod je přítomen ve městech, jako je Moskva, Petrohrad, Rostov na Donu, Krasnodar a v mnoha dalších městech naší obrovské země. Ikea se stala všelékem pro všechny obyvatele velkých měst, kteří se rozhodli odstoupit od obvyklého návrhu bytů, kde polská zeď a koberec na zdi jsou normou a klasikou sovětského interiéru.

Prvky značky

Ikea založil Ingvar Kamprad již v roce 1943. V té době prodávala na Vánoce jen zápasy a karty. Prvním nábytkem, který se prodával, bylo křeslo a s ním začala dlouhá cesta slávy a štěstěny Ingvaru. Nyní, po smrti Ingvara, jeho společnost přináší miliardy dolarů a je stále vyspělým výrobcem nábytku, který je přístupný každému. To byl hlavní cíl vytvoření Ikea. Zakladatel megakorporace se rozhodl najednou, že vysoce kvalitní a funkční nábytek by neměl být drahý, a udělal vše pro to, aby v jeho obchodě byl pouze ten nejlepší nábytek za přijatelné ceny..

Obchod Ikea, pestrý se svou moderní a výstižnou skandinávskou příchutí výstavních interiérů, se prostě nemůže bez nákupu pustit. Nyní je řada obchodů Ikea tak široká, že prodává nejen nábytek do každé místnosti, ať už jde o obývací pokoj, ložnici, koupelnu nebo dětský nábytek. V prodeji jsou jídla, textil a dokonce i potravinářské výrobky - od zmrazených ryb v těstíčku po čokoládu.

V obchodě není zákaz sedět na své oblíbené pohovce nebo ležet na měkké posteli. V dětském oddělení děti klidně nakreslí vtipné obrázky u krásných stolů a hrají zajímavé hry. Rozhodně to přiláká kupující ještě více a povzbuzuje je ke koupi konkrétního produktu..

Švédský obchod je právem považován za rodinný podnik. Lidé k tomu přicházejí, aby se dobře bavili a kupovali potřebné zboží. Někteří batolata mají velmi rádi herní místnosti, které jsou k dispozici v každém obchodě Ikea. Mezitím mohou děti pod dohledem odborníků bláznit, rodiče mohou bezpečně chodit po obchodě a vybrat si novou hračku pro své dítě, šatník v dětském pokoji nebo postel vhodnou pro jeho výšku.

Celé oddělení je věnováno dětem a jejich zájmům. Představuje obrovské množství zboží: postele, psací stoly, stolky, komody, skříně a ložní prádlo.

Když se rodiče rozhodnou dát svému dítěti pokoj, první věcí, kterou do něj koupí, je postel. Takový nábytek je hlavním prvkem ložnice a školky, na které závisí celý interiér místnosti. Barva dalšího nábytku v místnosti je nejčastěji vybrána přesně podle barvy postele, stejně jako styl celé místnosti.

Skandinávský styl je tak univerzální, že je vhodný do každé místnosti, včetně školky.

Sestava

Řada dětských postýlek Ikea je představena s širokou škálou, ve které každý najde to, co jeho dítě potřebuje. Dětská postýlka obvykle nemá pohlaví, takže většina lůžek Ikea je univerzální a vhodná pro chlapce i dívky.

Na postelích této značky nenajdete potisk ve tvaru koule a domu. Styl takového švédského nábytku je tak asketický, že ani dětské modely téměř nehrají s jasnými barvami. Ale to je jejich plus. V této podobě je určitě vhodný pro jakýkoli interiér vytvořený rodiči v mateřské školce.

Zde zde nekončí funkčnost postýlek Ikea a pro malé kupující mají stále mnoho překvapení. Například mnoho koček Ikea má tzv. Rostoucí funkci. Taková postel „roste“ s dítětem a je neuvěřitelně praktická. Pro rodiče je tento nábytek vhodný v tom, že není nutné kupovat novou postel, pokud se ta stará pro dítě náhle zmenší..

Pokud se dítě právě přestěhovalo z kolébky na standardní postýlku, riskuje, že z ní ve snu spadne. Speciální omezovače nedovolí, aby dítě sklouzlo během aktivní fáze spánku, když se neustále otáčí a snaží se padat.

Pokud je dětský pokoj skromný a není možné umístit jak stůl, tak postel do jednoho prostoru, Ikea přišla s východem. Jedná se o funkční loftové lůžko. Po instalaci do školky poskytují rodiče svému dítěti místo na spaní a příležitost dělat domácí úkoly u stolu. Modely Swerta, Stuva a Tuffing splňují všechny požadavky pečujících rodičů a doporučení pro instalaci jim pomohou chránit děti před nehodami. Úspora místa umožňuje vložit do místnosti další zajímavý a funkční nábytek, kterému bude dítě určitě líbit, například pohodlnou židli Poeng..

Pokud má rodina dvě děti a ve školce není mnoho prostoru, nabízí Ikea několik typů palandy z oceli nebo masivní borovice. Jejich délka od 206 do 208 cm vám umožní spát v nich jako prvňáčky i děti na střední škole.

Postele Steel Minnen pomohou kreativním rodičům vytvořit atmosféru romantiky v jejich mateřské školce. Díky této posteli, stejně jako krásným baldachýnům z Ikea, zůstane romantismus v místnosti po dlouhou dobu, protože Minnen má také schopnost „růst“ s dítětem.

Postele jako Sundvik a Minnen již mají zvláštní bariéry, které jsou součástí designu nábytku, takže v takové posteli můžete spát tři roky a není třeba instalovat speciální zastávky.

Přistýlka nikdy nebude zasahovat do dětského pokoje, pokud jeho přátelé často zůstanou přes noc. Rozkládací postele Svarta lze ukládat pod běžné i palandy..

Dospívající postel „Slakt“ zajišťuje umístění roletové sekce pod ní. Vytahovací postel má kromě přistýlky také zásuvku pro uložení ložního prádla nebo spacáku.

Barevná řešení a tisky

Barevná paleta koček Ikea není příliš bohatá. Nenajdete postele světle zelené a oranžové. Ale díky konzervativní bílé si můžete vždy vyzvednout další nábytek do školky, protože všechno vyhovuje bílé.

Není to tak dávno, co Ikea uvedla řadu nábytku v modré a růžové. Bílé dětské postele Ikea jsou však stále skandinávskou klasikou, která je příjemná pro oči a lze ji kombinovat s jakoukoli barvou šatníku..

V poslední době bílé zásoby s jehněčím a ovčím, kočkami a psi Critter vyprodali. Tyto postýlky se stále prodávají ve Švédsku, ale opustily ruský trh. Stále je však můžete zakoupit na stránkách, kde se prodávají použité předměty.

Materiály

Všechny dětské postýlky Ikea, pokud důvěřujete výrobci, podléhají přísnému výběru a přísným kontrolám kvality. Produkty Ikea jsou často znovu testovány na bezpečnost a na základě rozhodnutí vedení mohou být z sortimentu odstraněny z důvodu nedodržení bezpečnostních předpisů..

Postele pro děti jsou v zásadě vyrobeny z pevné borovice s lakovým nátěrem nebo z oceli potažené epoxidovým práškem. Tyto materiály lze snadno čistit a prát podle potřeby. K dispozici je také část lůžek vyrobených ve složení dřevotřískových, dřevotřískových a plastových.

V obchodech Ikea nejsou prezentovány železo ani kované výrobky. Z kovu najdete pouze ocelové modely, jsou zde i dřevěné doplňky.

Rozměry

Rozsah velikostí koček Ikea je poměrně široký. Například pro děti je postýlka „Solgul“, její délka je 124 cm. Tato velikost je bezpochyby vhodná pro děti do 2 let, jejichž růst z větší části nepřesahuje 100 cm.

Rozsah postelí pro děti od 3 do 7 let je tvořen převážně posuvnými lůžky, jejichž délku lze pomocí posuvné konstrukce změnit a přizpůsobit růstu dítěte. Délka dětských lůžek "Lexvik" a "Busunge" se pohybuje od 138 do 208 cm.

Postele „Sundvik“ a „Minnen“ mají stejnou funkci. Jejich maximální délka je od 206 do 207 cm. Rozdíl mezi nimi je pouze v počtu podpěr. Dětská postel Sundvik má 6 a Minnen 4.

Vybíráme podle věku

V sortimentu Ikea jsou kočky rozděleny podle věku dítěte:

 • postele pro kojence od 0 do 2 let;
 • postele pro děti od 3 do 7 let;
 • postele pro děti od 8 do 12 let.

Pro děti, které se nehodí do těchto věkových kritérií, se navrhuje zakoupit jednolůžkové postele pro dospělé, které jsou prezentovány v sortimentu „Ložnice“ nebo které se prodlužují. „Pěstování“ lůžek je poměrně výhodný nákup pro rodiče s omezeným rozpočtem. Jakmile jej jednou zakoupili, poskytují dítěti po dlouhou dobu stylové a pohodlné místo na spaní..

Recenze kvality

Hodnocení kvality Ikea jsou smíšené. Někdo měl rád švédský nábytek. Je stylové, zajímavé, funkční a snadno se sestavíte..

Rodiče, kteří mají rádi standardní bílý dětský nábytek, jej rádi znovu koupí. Jsou spokojeni s kvalitou dětských postýlek, že jsou bezpečné, snadno se sestavují a můžete si snadno vyzvednout další nábytek.

Samozřejmě je zde také podíl negativity v recenzích dětského nábytku Ikea. Někteří rodiče říkají, že je křehká, často se rozbije a kvalita materiálů pro montáž zůstává hodně žádoucí..

V každém případě není možné vyvrátit skutečnost, že obchod nabízí velký výběr, a zboží lze vždy vidět, dotknout se a vyhodnotit před nákupem nábytku ve výstavní síni, stejně jako si vytvořit vlastní názor.

Mnoho z nich je potěšeno, že společnost nabízí speciální strany vhodné pro každou postel. Ikea má také matrace a značkové ložní prádlo..

Montážní návod

Každá krabice s prefabrikovanými díly obsahuje montážní pokyny. Není to textové a veškeré manipulace s detaily jsou znázorněny na obrázcích, což je nepochybně pohodlné a srozumitelné i pro dítě. Pokud po zakoupení, po rozebrání krabice, nebylo možné najít pokyny z nějakého důvodu, nebo prostě to bylo ztraceno, pak na oficiálním webu Ikea na stránce každého produktu je příručka pro konkrétní produkt ve formátu PDF.

Krásné příklady v interiéru

Když zákazník dorazí do obchodu Ikea, okamžitě spadne do bazénu. V bazénu krásných a neuvěřitelně jednoduchých skandinávských interiérů. A dětské oddělení není výjimkou. Tyto uměle vytvořené pokoje jsou neuvěřitelně roztomilé a vtipné. Jsou krásné a vtipné. Chtějí spát a já chci hrát. V těchto místnostech je zajímavé učit se hodiny, bavit se a sdílet nejnovější zprávy s přáteli. A někdy neděláte vůbec nic, ale jen sledujte.

Video recenze postýlky Ikea Gulliver, viz video níže.

Sdílej se svými přáteli

Všechna práva vyhrazena, 14+

Je zakázáno používat jakýkoli materiál bez našeho předchozího písemného souhlasu.

Články O Neplodnosti