Hlavní Analýzy

Kojenecká výživa bez cukru: TOP 5 nejlepších směsí pro novorozence bez cukru a jeho náhrad (laktóza, maltodextrin)

Bojíte se nebezpečí cukru v dětské výživě? V tomto materiálu vezmeme v úvahu typy směsí, ve kterých výrobci nepoužívají cukr a jeho analogy.

Co dělá směs sladkou? Cukr, laktóza, maltodextrin

U kojenecké výživy nové generace nebyl cukr dlouho používán v čisté formě, aby produkt získal sladkou chuť. Je nahrazena laktózou, maltodextrinem, což je uhlohydrát, glukóza, melasa nebo fruktóza. Pokud dítě není alergické na laktózu, mohou si rodiče bezpečně koupit upravené mléčné receptury. Pokud existuje nesnášenlivost laktózy, měli byste věnovat pozornost směsím bez laktózy. Při výběru správné výživy pro kojence byste měli pečlivě prostudovat složení a upřednostnit ty, které neobsahují maltodextrin, glukózový sirup nebo fruktózu..

TOP 5 nejlepších směsí bez cukru a jeho náhrad

Nutrilon Premium 1, 2, Junior 3, 4

Klasická mléčná výživa vhodná pro děti bez odchylek od zdraví. Výrobce se postaral o všechny nutriční potřeby a nezbytnou rovnováhu složek směsi pro kojence ve věku 0 až 3 roky. Výživa je blízká mateřskému mléku v obsahu syrovátkové a kaseinové bílkoviny, obohacené o aminokyseliny. Absence maltodextrinu vylučuje výskyt budoucího připoutání dítěte na sladkosti. Nutrilon posiluje imunitní systém, zlepšuje funkce střeva, má obrovský sortiment, eliminuje koliku a nadměrnou tvorbu plynů.

Hipp Combiotic 1

Doporučeno pro krmení kojenců od prvních dnů života. Výživné látky umožňují tělu dítěte správně se formovat a střeva mohou fungovat bez poruch. Probiotika zahrnutá v Hipp Combiotic 1 jsou prakticky totožná s těmi, která se nacházejí v mateřském mléce. Díky minerálům a vitamínům se všechny orgány a žlázy dítěte vyvíjejí bez vad. Polynenasycené mastné kyseliny jsou příznivě ovlivněny mozkem a zrakovým systémem. Cukr a jeho náhražky chybí pouze v této mléčné směsi s označením 1.

Similak Gold 1.2

Složení obsahuje všechny potřebné vitamíny, kyseliny a minerály. Přispívají ke správnému fyzickému a duševnímu vývoji dítěte. Většina recenzí odborníků a rodičů na výživu je pozitivní. Similak se dokonale vstřebává a nezpůsobuje nepohodlí v zažívacím traktu dítěte. Analýza složení ukazuje, že potraviny označené zlato (dříve Premium) 1 a 2 neobsahují maltodextrin, sacharózu nebo glukózu. Similak Gold 3 však obsahuje sacharózu.

Cabrite 1, 2, 3

Výživa v kozím mléce, což je skvělé pro děti trpící nesnášenlivostí na kravské mléko, laktózu. Tukový komplex, který byl speciálně vyvinut pro společnost Cabrite, je charakteristickým znakem této směsi. Tento komplex umožňuje zlepšit vstřebávání vápníku, zlepšuje trávení. Rodiče berou na vědomí jemnou a krémovou chuť mléka, výrazné zvýšení imunity při systematickém používání směsi Cabrit v potravinách. Nicméně, Cabrits mají vysokou cenu. Přestože tato směs neobsahuje cukr a její náhražky, palmový olej se nachází ve svém složení, což je škodlivé pro zdraví dítěte.

MD Mil Kozochka 1, 2, 3

Vyvážený komplex vitamínů, minerálů a všech potřebných živin poskytuje novorozenému dítěti harmonický vývoj a dobrou výživu. Prebiotika tvořící MD Milochochka MD zlepšují funkci gastrointestinálního traktu a léčí mikroflóru. Kozí mléko, na kterém je jídlo připraveno, je odstředěno a nezatěžuje žaludek novorozence. Rodiče si uvědomují hypoalergenní výživu a pozitivní vliv na funkci střeva. Neobsahuje maltodextrin, který mnoho matek považuje za naprosto zbytečný a někdy dokonce škodlivý..

Před nákupem dětské výživy se ujistěte, že neobsahuje cukr a její složení je bezpečné pro dítě.

Směsi bez mléka pro novorozence a děti od roku

Dětská výživa neobsahující mléko je produkt, který neobsahuje nejvíce alergenní složky mléka - kasein a laktózu..

Některé kojenecké výživy neobsahující mléčné výrobky jsou pro kojence úplným jídlem, ačkoli jsou předepsány přísně podle indikací. Rozdělují se také do etap: pro děti od narození, od 6 měsíců do roku a starší než jeden rok.

Ostatní patří do kategorie léčivých přípravků a používají se současně s obvyklým jídlem. Pojďme to pochopit.

Když jsou batolatám předepsána směs bez mléka

Takové jídlo předepisuje vždy pouze lékař podle zvláštních pokynů. Zde jsou:

 • Kaseinová alergie: Kasein nebo bílkovina živočišného mléka je pro děti někdy obtížné strávit. V tomto případě mluví o alergii na mléčné bílkoviny a přenesou dítě na speciální dietu bez něj.
 • Nedostatek laktázy. Laktóza je mléčný cukr. Sacharidy, které jsou hlavním zdrojem energie v dětské výživě. K jeho štěpení je nutný speciální enzym - laktáza. Stává se, že tělo dítěte produkuje nedostatečné množství laktázy. Potom lékaři diagnostikují „nedostatek laktázy“. Nejčastěji je dočasný - s věkem se enzym zvětšuje. Pouze v 1% případů je diagnostikován vrozený deficit laktázy..
 • Galaktosémie. Ještě vzácnější dědičné onemocnění je galaktosémie. To je také spojeno se zhoršenou absorpcí uhlohydrátů. Ale zde není zakázáno pouze mléko, ale také mnoho dalších produktů.
 • Rotavirus. Je třeba poznamenat, že mluvíme o výživě neobsahující mléčné výrobky v případě infekce rotaviry. Virus snižuje aktivitu trávicího enzymu laktázy, která štěpí mléčné bílkoviny. Proto v období nemoci a několik týdnů po ní jsou děti krmeny výrobky neobsahujícími mléčné výrobky..

Požadavky na složení směsi

Všechno je zde velmi jednoduché. Všechna doporučení týkající se složení, výživy a energetických hodnot jsou zpracována Ministerstvem zdravotnictví, které sleduje dodržování těchto norem..

Jak výrobci nahrazují kasein

 1. Sójový protein, přesněji izolát sójového proteinu. Jedná se o produkt získaný ze sójových bobů, když jsou odstraněny všechny živiny a zanechá pouze čistý protein. V tomto případě není třeba se obávat, že použitá sója je geneticky modifikována. Taková sója se nepoužívá k výrobě dětských výrobků. Regulační orgány to pečlivě sledují. Sójový protein obsahuje téměř všechny typy aminokyselin a chybějící jsou přidány samostatně.
 2. Hydrolyzovaný protein. Existuje kaseinový hydrolyzát a syrovátkový proteinový hydrolyzát. Různé stravy navíc obsahují různé stupně rozkladu proteinů. Protein je rozdělen na jednotlivé složky - peptidy a aminokyseliny. V této formě je lépe absorbován tělem. Charakteristickým rysem hydrolyzovaných potravin je jejich hořká chuť, která se dětem často nelíbí. Proto je takové jídlo předepisováno výhradně v případě těžkých alergií..
 3. Aminokyseliny syntetického původu. Výsledkem je terapeutický produkt, který předepisuje pouze lékař. Pokud nic jiného nepomůže.

Směsi kyselého mléka si zaslouží zvláštní zmínku. Používají se pro mírné alergie. Protein je v nich ve zkráceném stavu. Mohou však dráždit stěny žaludku a vést k regurgitaci. Proto musí dětský lékař, který zná zdraví vašeho dítěte, doporučit dětskou výživu..

Laktóza neobsahující mléčné výrobky je nahrazena jinými druhy uhlohydrátů, jako je glukóza, sacharóza, maltodextrin nebo bezglutenový hydrolyzovaný škrob..

Směsi bez mléka pro děti do jednoho roku a více se liší svým složením obvyklým i běžným, což je přizpůsobeno věku dítěte.

V linii dětské výživy neobsahují suché směsi na bázi sójových bílkovin mléčné výrobky. Jedná se o plnohodnotnou kojeneckou výživu od prvního dne života pro kojence. Před zavedením výživy sóji je vhodné zajistit, aby na sójové bílkoviny nedocházelo k alergii. To lze provést provedením krevního testu.

Druhy kojenecké výživy bez mléka

S koncepty směsí neobsahujících laktózu a mléčných výrobků existuje mnoho nejasností. Pouze sójové a hydrolyzované produkty lze nazvat bez mléka..

Ve směsích bez laktózy je přítomen kaseinový mléčný protein. Chybí tam jen laktóza..

Sójová směs například neobsahuje mléčné mléko současně.

Jak vybrat směs pro dítě?

Pouze pediatr by měl doporučit speciální a ještě více terapeutickou výživu. Pokud máte vlastní preference, poraďte se s odborníkem.

Jak přenést dítě do nové směsi

Je důležité dodržovat pokyny lékaře, pokud se kromě obvyklého jídla používá zvláštní výživa..

Pokud je vašemu dítěti doporučen plný přechod na novou směs, musíte to udělat hladce. Schéma správného přechodu se nachází na našem webu..

Směsi bez mléka pro děti od narození si můžete koupit v našem internetovém obchodě. Materna Shop od roku 2016 přináší do Ruska mateřskou výživu Materna a prodává ji ze skladu v Moskvě. Naše ceny jsou proto uvedeny v rublech. Dodání od 1 dne.

Rassadina Zinaida Vladimirovna, pediatr

Jaké jsou nejlepší směsi pro kojence s alergiemi a atopickou dermatitidou

Hypoalergenní formule pro kojence - nejlepší volba pro umělé krmení.

Příčiny alergických projevů u kojenců

Pro kojence není nic lepší než mateřské mléko. Je maximálně přizpůsobeno tělu dítěte, obsahuje všechny potřebné nutriční složky, chrání imunitní těla. Proto u dítěte na umělém krmení mohou různé mimozemské nutriční složky vyvolat alergickou reakci: kaseinový protein z kravského mléka, sójový protein a lepek ve složení živných směsí.

Pokud se u dítěte objeví první známky vyrážky, měli byste okamžitě vyhledat lékaře a zjistit příčinu a upravit výživu.

Důležitou roli hraje patologie trávicího systému, dědičné a získané nemoci, při nichž se proces štěpení a asimilace jídla narušuje, když se jeho složky stanou alergeny. Nejcitlivější na alergie jsou předčasně narozené děti, jejichž trávicí systém je stále špatně vyvinutý.

Složení a typy hypoalergenních směsí

Velké množství různých směsí doporučených pro alergie se liší následujícími způsoby:

 • složení - v kravském mléce s bílkovinnými hydrolyzáty, v kozím mléce, sóji neobsahující mléko;
 • účel - lékařský; preventivní a terapeutické;
 • forma uvolňování - suchá, kapalná a kapalná, připravená k použití.

Zvláštností složení směsí je to, že neobsahují alergen, který je nejčastěji kaseinem. Nahrazuje se hydrolyzátem, syrovátkovou bílkovinou nebo bílkovinami kozího mléka. Společný pro všechny druhy je soubor všech vitamínů a minerálů nezbytných pro vývoj dítěte. O tom, které z nich jsou pro konkrétní dítě nejvhodnější a nejvhodnější, by mělo být rozhodnuto u lékaře.

Nejoblíbenější směsi s hypoalergenními vlastnostmi

Seznam směsí je obrovský, liší se nejen složením a účelem, ale také zemí výroby, cenou. Není snadné si vybrat mezi takovou odrůdou. Většina matek považuje nejdůležitější kritérium, jak se produkt sám doporučil. To je základ pro nejvyšší hodnocení směsí v složení.

Seznam hypoalergenních směsí je obrovský, výběr by měl provést lékař.

Směsi se sójou

Používají se k intoleranci na mléčné bílkoviny, mezi 5 nejlepších patří Bellact Soya (Bělorusko), Detolact Soya (Ukrajina), Nanoy Soya (Švýcarsko), Nutrilon Soya (Holandsko), Humana (Německo). ).

Hydrolytické směsi

Určeno pro děti se sójovou intolerancí, obsahuje kasein a syrovátkové bílkovinné hydrolyzáty, doporučené pro atopickou dermatitidu. Velmi žádané jsou: „Nutrilac peptidy SCT“ a „Unimilk“ (Rusko), „alergie na Nutrilon peptidy“ (Holandsko), „Alfare“ (Švýcarsko), „Nutramigen“ (USA)..

Hydralizované směsi - nová generace dětské výživy co nejblíže mateřskému mléku.

S proteinem kozího mléka

Směsi v kozím mléku - spása pro kojence s nesnášenlivostí na sójové bílkoviny a kravské mléko. Pozitivní recenze mají: „Nanny Classic“ (Nový Zéland), „MD Mil Goat“ (Švýcarsko), „Cabrita“ (Holandsko), „Mamako Premium“ (Rusko).

Pokud je alergie na kasein, jsou směsi kozího mléka dobrou volbou.

Jaká jsou kritéria pro výběr a jak podávat směs dětem?

Za výběr směsi odpovídá pediatr a ve skupině jím doporučených směsí by se měl řídit následujícími pravidly:

 • dodržovat věkovou stupnici, je to uvedeno na obalu;
 • dávejte pozor na složení, nemělo by obsahovat alergen;
 • dodržovat datum exspirace;
 • pečlivě sledovat změny stavu dítěte, jeho reakce, konzultovat s lékařem, provádět testy.

Zavádění nové směsi by mělo být postupné, počínaje 30-40 ml při druhém krmení, a pokud to dítě dobře snáší, postupně zvyšujte dávku a nahrazujte předchozí produkt..

Výběr správné směsi pro dítě náchylné k alergiím není snadný, ale možný díky obrovskému sortimentu od různých výrobců. Hlavním poradcem v této záležitosti by měl být lékař.

TOP 10 nejlepší kojenecká výživa pro kojence: co koupit, pro a proti, recenze

Mateřské mléko je nepochybně to nejlepší, co žena může dát novorozenému dítěti. Existují však situace, kdy kojení není možné. Potom kojenecká výživa přijde k záchraně rodičů. Byl vyvinut jako umělé krmení dítěte a jako doplňkové krmení ve spojení s mateřským mlékem. Kojenecká směs se skládá z přírodních ingrediencí - syrovátky, sušeného mléka, bílkovinného hydrolyzátu, vitamínového a minerálního komplexu. Díky přirozenosti směsi jsou dokonale absorbovány tělem dítěte a nepoškozují ho. Díky této směsi dostává také všechny potřebné stopové prvky a vitamíny, které přispívají ke správnému vývoji dítěte.

Rozsah směsí se však neustále rozšiřuje a výběr je stále obtížnější. Proto jsme se rozhodli pomoci mladým rodičům a sestavili hodnocení nejlepších kojeneckých přípravků, které splňují všechny požadavky na výživu a bezpečnost.

TOP 10 nejlepší kojenecká výživa pro kojence

Do hodnocení nejlepších směsí byly zařazeny následující značky a produkty:

 • Kabrita 1 Gold;
 • NAN (Nestle) 1 OptiPro;
 • NUTRILON (Nutricia) 1 Premium;
 • NAN (Nestle) OptiPro 1 hypoalergenní;
 • Nutrilon Pepti Allergy;
 • FRISO FRISOPEP AC;
 • NAN Nestle Pre;
 • Similac (ABBOTT) Neoshur;
 • NUTRILON (NUTRICIA) 1 DENNÍ;
 • NUTRILAK PREMIUM DAIRY.

Dále se budeme zabývat analýzou každého z prezentovaných produktů. Uvádíme jejich vlastnosti, výhody a nevýhody, charakteristické rysy. Doufáme, že vám tento článek pomůže lépe porozumět směsím a vybrat nejbezpečnější a nejkvalitnější produkt pro vaše dítě. Hezké čtení!

Kabrita 1 zlato

Upravená směs je určena pro kojence od narození do 6 měsíců. Ve složení není kravské mléko, je nahrazeno kozím mlékem. Vyznačuje se lepší stravitelností, dítě se po pití nebude cítit nepohodlně. Mezi přísady patří také mastné kyseliny, důležité při vývoji mozku a vidění a při tvorbě silného kostního systému u dítěte.

Stáříod 0 do 6 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturakozí mléko, kyselina linolová a linolenová

Cena: od 857 do 949 rublů.

klady

 • neobsahuje barviva a konzervační látky;
 • nedostatek cukru a kravského mléka;
 • podporuje rychlou absorpci a normalizaci trávení;
 • obsahuje prebiotika, probiotika a bifidobakterie;
 • posiluje imunitu dítěte.

Minusy

 • existují padělky;
 • těžké najít v obchodě.

Je to velmi dobrá směs, začali jsme s doplňkovým krmením od druhého týdne, protože jsem měl problémy s mlékem a bylo tam hodně stresu, pravidelně mizely. Dítě nepociťuje koliku, jí směs s radostí. Všimli jsme si zlepšení celkového stavu, zejména v chladném a nestabilním období, riziko onemocnění se snížilo. Doporučeno pro mladé rodiče.

NAN (Nestle) 1 OptiPro

Směs se podává dětem od prvních dnů života. Je vyvážený v množství bílkovin a tuků, přispívá k rychlému růstu a správnému vývoji dítěte. Zahrnuje živé bifidobakterie, které posilují imunitní systém. Mastné kyseliny obsažené ve směsi jsou totožné s kyselinami pravého mateřského mléka. Při užívání se snižuje riziko vzniku problémů se stolicí a řemeny.

Balení, vg400, 800
Dětský věkod narození
Strukturamastné kyseliny DHA a ARA, bifidobakterie BL

Cena: od 326 do 399 rublů.

klady

 • žádný palmový olej, cukr nebo škrob;
 • opevněný komplex přispívá k růstu a vývoji dítěte;
 • velký objem (balení 400 a 800 g);
 • obsah kyselin - pantothenic a folic.

Minusy

Úžasný mix za rozumnou cenu. Nakupujeme velké balení, které vydrží dlouho. Dítě bylo méně pravděpodobné, že plivne, spí docela zdravě, klidně. Počítáme recepce nezávisle, ale v pokynech jsou doporučení.

NUTRILON (Nutricia) 1 Premium

Směs má jedinečné složení a komplex. Obsahuje řadu prebiotik, které přispívají k tvorbě zdravé střevní mikroflóry a snižují rizika onemocnění dítěte. Mastné kyseliny zlepšují a urychlují vývoj mozku a zraku. Vitamíny a minerály dávají dítěti správný růst. Vhodné pro dítě od prvního dne po narození.

Komponentyprebiotika, minerály a vitamíny, mastné kyseliny
Stáříod 1 dne
Hmotnost v g350, 400, 800

Cena: od 375 do 401 rublů.

klady

 • jako součást užitečných složek a prebiotik;
 • neobsahuje škrob a cukr;
 • snadno zředěný ve vodě při vhodné teplotě;
 • nezpůsobuje problémy se zažívacím traktem;
 • snadno najít na prodej.

Minusy

 • má zvláštní vůni.

Směs byla zakoupena pro dítě od svých prvních narozenin, pravidelně se krmila. Líbilo se mi snadné zředění a absence negativních reakcí z těla - alergické reakce. Dítě není stresováno, cítí se skvěle a jsme pro něj klidní.

NAN (Nestle) OptiPro 1 Hypoalergenní

Hypoalergenní mléko je vhodné pro dítě od prvních dnů po narození. Složení je co nejblíže mateřskému mléku, vyvážené, poskytuje správný a harmonický duševní a fyzický vývoj dítěte. Produkt zvyšuje imunitu a snižuje riziko vzniku infekčních chorob. Vyrobeno ze směsi vysoce kvalitních a bezpečných surovin.

Hmotnost v g400
Složené složkyživé bifidobakterie, vitamíny
Stáříod narození

Cena: od 616 do 700 rublů.

klady

 • hypoalergenicity;
 • snadná stravitelnost kompozice;
 • komplex vitamínů a minerálů;
 • bez mléčných bílkovin, cukru nebo škrobu.

Minusy

 • obtížnost chovu v teplé vodě.

Banka je relativně drahá, předtím získala jiné složení, ale skončila v obchodech a později byla z prodeje odstraněna. Rozhodli se nevzdávat doplňkových potravin, vzali NAS Optipro od Nestle. Byl jsem potěšen hypoalergenní a účinnou kompozicí, směs je skladována po dlouhou dobu a balení trvá dlouhou dobu. Z hlediska ceny a kvality je jedna z nejlepších, doporučuji.

Nutrilon Pepti Allergy

Suchý přizpůsobený produkt se dětem podává od prvních dnů života. Má hypoalergenní složení a snižuje nepohodlí dětí trpících potravinovými alergiemi. Vyrábí se na základě hydrolyzovaných syrovátkových proteinů. Obsahuje prebiotika. Je ideální pro krmení dětí s trávicími problémy. Pomáhá s atopickou dermatitidou, snižuje vyrážku a podráždění.

Dětský věkod 0 do 6 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturakomplex mastných kyselin ARA a DHA

Cena: od 870 do 910 rublů.

klady

 • dobře rozpustný ve vodě při různých teplotách;
 • Chutná to dobře
 • obsahuje komplex vitamínů a minerálů;
 • hypoalergenní produkt prověřený odborníky.

Minusy

Směs je dost dobrá. Přes působivou cenovku si myslím, že směs je jedním z nejlepších mezi moderními výrobky. Je rozpustný ve vodě, pouze se připravuje. Příjemná chuť dítě neděsí a krmení je mnohem rychlejší. Obecně neexistují žádné stížnosti, směs si zaslouží mé pozitivní komentáře..

FRISO FRISOPEP AC

Mléčná výživa byla vyvinuta podle zvláštního vzorce. Vhodný jako kompletní strava a krmení pro kojence se známkami alergií na potraviny. Přípravek obsahuje kaseinový hydrolyzát, který v krátké době odstraní příznaky akutních alergických reakcí. Před zakoupením a použitím se doporučuje poradit se s odborníkem. Má hořkou chuť, ale tento příznak je typický a charakteristický pro směsi tohoto typu..

Ingrediencenukleotidy, linolové a linolenové kyseliny
Hmotnost balení, vg400
Stáříod 0 do 12 měsíců

Cena: od 999 do 1060 rublů.

klady

 • vysoká účinnost a bezpečnost součástí;
 • nedostatek konzervačních látek a barviv, umělých přísad;
 • nezpůsobuje zažívací potíže a regurgitaci;
 • snadno chováno v teplé vodě.

Minusy

Dobrá hypoalergenní směs zmírňuje negativní příznaky a pomáhá dítěti harmonicky růst a rozvíjet se. Chuť je hořká, ale v zásadě na ni dítě nereaguje negativně, nevyplivne a během krmení nejedná. Rozhodně doporučuji!

NAN Nestle Pre

Výživa je určena pro předčasně narozené děti, protože vyžadují zvláštní péči a výživu. Má vyvážený komplex bezpečných a hypoalergenních složek. Směs byla vyvinuta odborníky, kteří brali v úvahu potřeby dětí s těžkou podváhou. Není vhodné pro kojence, kteří jsou alergičtí na bílkoviny kravského mléka, doporučujeme před kojením konzultovat pediatra a imunologa. Jako součást omega-3 a omega-6 - prvků, které posilují imunitu dětí.

Dětský věkod 0 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturaomega 3 a omega 6

Cena: od 649 do 799 rublů.

klady

 • směs je snadno strávitelná a rychle strávitelná;
 • optimální poměr vápníku a fosforu;
 • neobsahuje vůně, barviva, škrob a cukr;
 • hypoalergenní a bezpečný vitaminový komplex.

Minusy

 • existuje individuální nesnášenlivost a kontraindikace.

Zpočátku dítě potřebovalo speciální krmení, aby rychleji získalo chybějící hmotnost. Vybrali jsme si směs s lékařem, je to opravdu výhodné při ředění a doplňování stravy. Dítě se začalo rychle zotavovat, nebylo nemocné, imunita je silná. Zvláštní poděkování vývojářům a lékaři za užitečné jmenování.

Similac (ABBOTT) Neoshur

Výživná směs urychluje růst a vývoj dítěte. Podváha je rychle kompenzována nukleotidy, rostlinnými tuky. Imunita je posílena, riziko vzniku nebezpečných infekčních nemocí u dětí je sníženo. Množství laktózy v produktu je sníženo, a tím i riziko tvorby plynu. Dítě se nebude cítit nepohodlí a kolika.

Ingrediencezvýšené množství bílkovin a kalorií, vitamínů a minerálů
Stáříod 0 do 12 měsíců
Hmotnost v g370

Cena: asi 630 rublů.

klady

 • zvýšené množství bílkovin, vysoký obsah kalorií;
 • nedostatek palmového oleje a destruktivních složek, škrobu a cukru;
 • složené pouze z vitamínů a minerálů, nukleotidů.

Minusy

Vynikající nástroj vhodný pro malé děti. Opakovaně předepisoval směs pacientům a také vzal své vlastní dítě. Doporučuji to jako lékař a jako matka. Nejprve se však poraďte s odborníky, protože existují kontraindikace, zejména individuální nesnášenlivost některých složek.

NUTRILON (NUTRICIA) 1 DENNÍ

Přizpůsobená směs má příznivý účinek na trávicí systém dítěte. Produkt se získá hlubokou fermentací a přidáním nezbytných bakterií. Trávicí systém dítěte se může snadno vypořádat s absorpcí živin, přírodní enzymy zlepšují trávení, trávení laktózy a zbavují dítě nepohodlí a nepohodlí v bříšku. Kompozice je co nejblíže mateřskému mléku, zejména kvůli úrovni kyselosti.

Hmotnost balení, vg400
Strukturabakteriální kmen
Stáříod 0 do 18 měsíců

Cena: od 550 do 585 rublů.

klady

 • účinnost směsi prokázaná klinicky a výzkumem;
 • nedostatek cukru, barviv a GMO ve složení;
 • bifidobakterie zlepšují trávení a přispívají k normálnímu vývoji trávicího systému dítěte;
 • snadno najít v obchodech.

Minusy

Určitě si směs zaslouží pozornost. Prodává se téměř ve všech obchodech, lékárnách a supermarketech. Složení je bezpečné, ve většině případů je směs univerzální, i když dítě má individuální nesnášenlivost na určité produkty a je alergické na určité složky. Doporučuji, protože já používám druhý rok při krmení.

NUTRILAK PREMIUM DAIRY

Směs má vynikající tukové složení, neobsahuje barviva a škodlivé oleje (například palmový a řepkový). Zajišťuje plnohodnotné krmení a vývoj dítěte, zejména při slabém zažívacím systému. Zvyšuje výdrž a imunitu.

Stáříod 0 měsíců
Hmotnost v g400
Směsi směsiomega-3, omega-6, bifidobakterie

Cena: od 320 do 350 rublů.

klady

 • kompozice zlepšuje trávení a celkový stav dítěte;
 • nezpůsobuje alergickou reakci;
 • směs je vyvinuta odborníky s přihlédnutím k potřebám těla dítěte.

Minusy

Směs je dobrá, krmím ji druhé dítě, nevyskytly se žádné odchylky a alergie. Prodává se téměř všude, snadno se chová ve vodě při příjemné teplotě. Děti jsou šťastné a zdravé a jsme pro ně klidní..

Tipy pro výběr

Při výběru směsi určené pro novorozence věnujte pozornost několika hlavním aspektům:

 • Složení směsi. Neměl by obsahovat cukr a škrob, konzervační látky a barviva, látky určené k aromatizaci. Nukleotidy a prebiotika jsou nezbytně základem směsí, protože přispívají k vývoji dítěte, jeho mozku a vidění a také pozitivně ovlivňují trávicí procesy..
 • Odpovídá věku dítěte. Čísla jsou uvedena na obalu, přečtěte si jej před nákupem. Zaměřte se na fráze „uspokojující“, „pohodlí“.
 • Dostupnost produktu Skvělé směsi se nikde nenajdou. Proto použijte produkt, který nezmizí ostře z polic, protože není snadné přeškolit dítě z jedné směsi do druhé.
 • Reakce dítěte. Začíná se krmit, pozorovat dítě, jeho stav, stolici. Nezapomeňte kontrolovat alergické reakce, pokud k nim dojde, doporučujeme změnit směs.
 • Před zahájením krmení se poraďte s odborníky a pediatry. Po shromáždění testů získá odborník úplný obrázek a poskytne konkrétní doporučení týkající se směsí a jejich složení..

A už žádné alergie: vyberte pro děti dobrou směs bez mléka

Kojenci, kteří kojí a používají upravené vzorce, mohou být alergičtí na kravské mléko.

Tato složka je součástí většiny dětské výživy..

V takovém případě byste měli věnovat pozornost kojenecké výživě bez mléka.

Základní složení

Směsi bez mléka jsou typem dětské výživy. Takový produkt se používá k prevenci nástupu nebo snížení symptomů potravinové alergie..

Jejich základem jsou proteinové hydrolyzáty nebo sójové proteiny. V nich jsou velké molekuly mléka rozděleny na menší, takže jejich schopnost vyvolat alergickou reakci je snížena a absorpce tělem dítěte je zvýšena.

Základní složení směsí bez mléka jsou zastoupeny těmito složkami:

 • rostlinné oleje;
 • izolát sójového proteinu hydrolyzovaného kravského mléka;
 • minerály;
 • vitaminy;
 • aminokyseliny.

Kojenecká výživa neobsahující mléko je na trhu v široké škále. Podle typu báze se dělí na dva typy: sója a hydrolýza. Abychom pochopili, které produkty jsou nejlepší na nákup drobků, stojí za zvážení jejich vlastností.

Sója

Soymilk se používá jako základ pro vytvoření dětské výživy. Liší se od krávy sladší chutí..

Takové výrobky neobsahující mléko jsou vhodné pro kojence, kteří nemají dědičnou predispozici k alergiím na fazole a sóju. Měly by být zavedeny do stravy postupně, postupně se velikost porce zvyšuje po dobu 5-7 dnů. Vhodné pro krmení kojenců od pěti měsíců..

Podle statistik má asi 30-40% dětí, které mají špatné vnímání mléčných bílkovin, také sójovou nesnášenlivost. V případě alergické enterokolitidy stoupá pravděpodobnost vyrážky a svědění ze sójových mléčných směsí na 60%.

Hydrolýza

Hydrolytické směsi se získávají hydrolýzou proteinu obsaženého v kravském mléce. Je méně pravděpodobné, že způsobí alergie než sójová výživa pro děti. Hydrolytické produkty se dělí na syrovátkové bílkoviny a kaseinové hydrolyzáty..

Hydrolytické směsi - nejlepší volba pro umělé krmení

Ty jsou na ruském trhu vzácné. Takové produkty se obvykle používají k léčbě potravinových alergií. Kaseinové směsi se blíží standardnímu složení mateřského mléka.

Mají však hořkou chuť, takže u kojenců nejsou vždy oblíbená. Syrovátkové bílkovinné hydrolyzáty se nejčastěji používají pro řemeslníky. Jsou vhodné pro krmení novorozenců..

Podle úrovně hydrolýzy je veškerá dětská výživa rozdělena do tří typů:

 • vysoce hydrolyzovaný. Vhodný pro léčbu závažných potravinových alergií. Syrovátka je rozdělena na atomy. Toto jídlo se vyznačuje vysokou kvalitou a hypoalergenií;
 • částečně hydrolyzováno. Určeno k prevenci alergií. Protein v takové stravě není úplně štěpen. Když se používá, drobky nevyvíjejí intoleranční reakci;
 • málo hydrolyzovaný. Vhodné pro preventivní účely. Doporučuje se používat u kojenců, kteří mají dědičnou náchylnost k nesnášenlivosti mléčných výrobků. Rovněž přípravky s nízkou hydrolýzou jsou určeny pro kojence s malými projevy alergické reakce..

Pokud dítě v nemocnici vzalo směs, která mu vyhovovala, neměli byste to měnit. Pokud se žena nemůže rozhodnout pro typ výživy dítěte bez mléka, pak je lepší poradit se s pediatrem. Lékař doporučí nejlepší možnost..

Jak vybrat směs pro dítě?

Vyvážená a vyvážená strava je důležitá pro normální růst a vývoj dítěte. Proto je pro umělé krmení nutné používat vysoce kvalitní směsi.

Při výběru nejlepší možnosti pro kojeneckou výživu je třeba vzít v úvahu následující body:

 • věk drobků;
 • dědičná predispozice k intoleranci mléka;
 • přítomnost a závažnost alergické reakce;
 • přítomnost problémů v práci vnitřních orgánů a systémů;
 • datum narození.

Při nákupu směsi je třeba se podívat na datum její expirace.

Je také důležité zvážit shodu skladovacích podmínek v obchodě s deklarovaným výrobcem. Je třeba zkontrolovat integritu obalu. Dávejte přednost nejznámějším zahraničním výrobcům dětské výživy. Jsou spolehlivější a produkují kvalitní výrobky..

Ze sójových směsí bez mléka jsou oblíbené tyto značky:

 • Frisosoy. Produkoval nizozemská společnost FrieslandCampina;
 • Nutrilon Soy. Jedná se o produkty slavné nizozemské společnosti Nutricia;
 • Humana SL. Kojenecká výživa od německého výrobce Humana;
 • Enfamil Soya. Jeho vydání je zapojeno do americké společnosti Mead Johnson Nutritionals;
 • Bellact SOY. Jedná se o produkty běloruské organizace Volkovysk OAO Bellakt.

Populární dětské vzorce pro hydrolýzu:

 • Alimentum. Vystudoval americkou organizaci Abbott Laboratories;
 • Frisopep AC. Jedná se o nizozemské produkty od FrieslandCampina;
 • Pregestimil, Nutramigen. Výrobce je americká společnost Mead Johnson Nutritionals.

Můžete pochopit, že směs byla pro dítě vhodná podle následujících znaků:

 • dítě má pravidelně vařenou stolici (bez zácpy, průjmu). Barva stoličky je nažloutlá nebo olivová;
 • dítě používá směs bez mléka s potěšením. Po jídle se dítě uklidní a usne;
 • normálně vyčerpané plyny dítěte, nedochází k výraznému nadýmání;
 • není častá regurgitace;
 • dítě přibírá na váze. Délka těla odpovídá růstovým standardům specifickým pro věk;
 • po jídle produkt dítě nemá zvracení, vyrážky;
 • krevní test nevykazuje abnormality. Hemoglobin v krvi je normální.

Související videa

O pravidlech pro výběr dětské výživy ve videu:

Směsi bez mléka jsou tedy určeny pro novorozence a kojence alergické na kravské mléko. Jsou sójové, hydrolytické. Užitečnější a populárnější jsou produkty posledně uvedeného typu. Pokud jdeš do obchodu, kde si koupíš dětskou výživu, musíš znát funkce svého výběru.

Hodnocení nejlepších hypoalergenních směsí pro kojeneckou výživu

Pokud je vaše dítě náchylné k alergiím, je vhodnější do jeho stravy zavést hypoalergenní směsi, protože obvykle neobsahují mléčné výrobky a obsahují hydrolyzát bílkovin. Trh nabízí obrovský sortiment takové dětské výživy a někdy je pro rodiče, zejména nezkušené, obtížné učinit správný výběr. Přečtěte si, jak se různé typy hypoalergenních přípravků vzájemně liší, jaké jsou jejich vlastnosti. To vám pomůže učinit správné rozhodnutí..

Co je hypoalergenní směs

Každá maminka chce své dítě krmit pouze mateřským mlékem, ale z různých důvodů to někdy není možné. V této situaci přichází na záchranu zvláštní dětská výživa. Pokud je však na něj dítě alergické, staví mladé rodiče do šoku. Neměli byste panikařit, protože moderní výrobci vzali tuto situaci v úvahu a uvolnili hypoalergenní směsi pro novorozence.

Jak se liší toto jídlo od běžných? Hypoalergenní směs pro novorozence má ve svém složení další složky, zpravidla v ní nejsou žádné přírodní mléky. Je speciálně navržen tak, aby při pádu do těla drobků nevyvolával alergické reakce a mohl být použit k léčbě, během remise a k prevenci. Existuje několik typů hypoalergenní výživy:

 1. Bez mléčných přípravků pro kojence. Vhodné pro děti, které mají absolutní nesnášenlivost na kravské mléko. Obsahuje sójový protein.
 2. Nízká a bez laktózy. Určeno pro děti s nesnášenlivostí laktózy. Používá se pro průjem a střevní infekce.
 3. Upravený protein. Určeno pro kojence s těžkou formou alergie na mléko, cystickou fibrózou, předčasně narozenými dětmi a dětmi, které nezískávají na váze dobře.
 4. Mléko bez fenylalaninu. Určeno pro děti s fenylketonurií.
 5. Bezlepkový. Pro děti, které zcela netolerují obilniny.

Směsi jsou k dispozici v následujících formách:

 1. Suchý. Prášek s ekonomickou spotřebou a dlouhou životností. Ředí se vodou v poměrech uvedených na obalu.
 2. Kapalná koncentrovaná. Zředěný vodou jeden na druhého, dlouhodobě skladovaný.
 3. Připraveno. Takové jídlo je třeba pouze zahřát.

Hypoalergenní terapeutické směsi

Jsou předepisovány odborníky (alergologem nebo pediatrem), pokud má dítě alergii na potraviny nebo jiné poruchy. Jsou založeny na kravském mléce s vysokým stupněm hydrolýzy (štěpení) proteinového substrátu. Léčebné směsi pro děti s alergiemi obsahují vitamíny, minerály a minerály. Jsou předepsány pro:

 • alergie na potraviny mírného, ​​středně závažného a závažného průběhu;
 • problémy s trávením a absorpcí (mohou být způsobeny operacemi ve střevech, chronickým průjmem, nedostatečností pankreatu, cystickou fibrózou a dalšími stavy);
 • podvýživa;
 • těžký střevní absorpční syndrom.

Terapeutické směsi mohou být:

 1. Syrovátka. Obsahují peptidy získané během rozkladu syrovátkových bílkovin. Tyto produkty se vyznačují vysokou biologickou hodnotou..
 2. Kasein. Se štěpenými kaseinovými peptidy.
 3. Sója.

Hypoalergenní profylaktické směsi

Výživa pro děti se zvýšeným rizikem alergií (například proto, že ji má jeden nebo oba rodiče). Preventivní hypoalergenní směs obsahuje částečně hydrolyzovanou mléčnou bílkovinu, která je snadněji stravitelná než plnotučné mléko. Takové jídlo je předepsáno pro:

 • zvýšené riziko alergií;
 • první projev reakce na kravské mléko;
 • prodloužená remise po alergiích.

Nan hypoalergenní

Tento výrobce se etabloval na trhu dětské výživy. Hypoalergenní směs Nan je považována za profylaktickou, ale je také vhodná pro mírné alergie. Má takové rysy:

 • cena: 320 - 690 rublů za 400 g;
 • složení: syrovátkový protein částečně hydrolyzovaný, laktóza, polynenasycené mastné kyseliny, lakto- a bifidobakterie, maltodextrin (v produktu Nan-2);
 • pro jaký věk: Nan-1 od narození do šesti měsíců, Nan-2 od 6 měsíců do roku, Nan-3 od 12 měsíců;
 • plusy: velmi rychle se rozpouští, chutná dobře, prakticky neexistuje žádná hořkost charakteristická pro hypoalergenní výživu, přítomnost mastných kyselin, bezpečné složení, vhodné balení s odměrnou lžičkou, hospodárná spotřeba;
 • Nevýhody: drahé, možné zácpy a střevní pohyby zelené.

Nutrilon hypoalergenní

Výrobce dětské výživy vyrábí pro děti několik typů výrobků se zvýšenou citlivostí na potraviny. Hypoalergenní směs Nutrilonu je svým složením velmi podobná mateřskému mléku a je vhodná pro prevenci onemocnění. Má takové vlastnosti:

 • cena: 400 g stojí 650-800 p.;
 • složení: částečně hydrolyzované mléčné proteiny, mastné kyseliny, laktóza, palmový olej, prebiotika, sójový lecitin, vitamíny, minerály, taurin;
 • pro jaký věk: Nutrilon č. 1 od 0 do 6 měsíců, č. 2 - od šesti měsíců;
 • plusy: prebiotika vytvářejí silnou imunitu, mastné kyseliny přispívají k normálnímu vývoji centrální nervové soustavy, mozku, zrakové funkce, výživa zabraňuje vzniku střevních infekcí; pohodlné balení;
 • nevýhody: drahá, někdy způsobuje poruchy stolice.

Similac hypoalergenní

Výrobky této značky jsou vyráběny ve Španělsku. Hypoalergenní směs Similak má mnoho pozitivních recenzí od rodičů, kteří ji použili, ale některým dětem to nevyhovuje. Seznam jeho hlavních charakteristik:

 • cena: 615-770 p.;
 • složení: hydrolyzát parciálního proteinu, vitamíny, laktóza, minerály, lutein, rostlinné oleje, nukleotidy, mastné kyseliny, prebiotika, maltodextrin;
 • pro jaký věk: č. 1 - do šesti měsíců, č. 2 - od 6 měsíců do roku;
 • plusy: snižuje riziko nadýmání, přispívá k plnému rozvoji mozku, podporuje normální střevní mikroflóru, má dobrý vliv na tvorbu nervového systému, ve složení není palmový olej;
 • nevýhody: některé děti nejsou vhodné a způsobují rozrušení střeva.

Hypoalergenní nestabilní

Nestlé produkty společnosti. Směs Nestogen hypoalergenní ve složení je co nejblíže ženskému mateřskému mléku. Mnoho rodičů dává přednost této značce z důvodu dostupných nákladů, dobrého složení. Existují však negativní recenze matek, které naznačují, že takové jídlo se nehodilo jejich dítěti. Popis:

 • cena: 270-490 p.;
 • Složení: hydrolyzát bílkovin, prebiotika, maltodextrin, vitamíny, minerály;
 • pro jaký věk: od narození;
 • Plusy: příjemná vůně, sladká chuť, rychle rozvedená, přijatelná cena, hojnost užitečných složek ve složení zajišťuje plný rozvoj těla dítěte;
 • nevýhody: nepohodlné balení, jídlo není vhodné pro každého, některé vyvolávají těžkou zácpu a bolesti břicha.

Nutrilac hypoalergenní

Okamžitě je třeba poznamenat, že recenze na tento produkt jsou smíšené. Hypoalergenní směs Nutrilac má hořkost plácnutí mnohem silnější než analogy, takže některé děti ji rovnou odmítají jíst. Hlavní vlastnosti jídla:

 • cena: 200-410 p.;
 • složení: snížená laktóza, maltodextrin, částečně štěpená syrovátková bílkovina, prebiotika, omega-3-6 mastné kyseliny, arachnoid a kyselina dokosahexaenová, nukleotidy, probiotika, vitamíny, lutein, bez palmového oleje;
 • pro jaký věk: č. 1 - 0-6 měsíců, č. 2 - starší než šest měsíců;
 • plusy: nízká cena, složky směsi mají pozitivní vliv na mozek, nervový systém, kost a svalovou tkáň dítěte;
 • nevýhody: někdy nevhodné, hořká chuť a zápach.

Bellact hypoalergenní

Výrobky běloruské společnosti. Hypoalergenní směs Bellact je na trhu již dlouho a podařilo se jí získat mezi fanoušky množství fanoušků.

 • cena: 240-450 p.;
 • složení: maltodextrin, prebiotika, syrovátkové proteiny částečně hydrolyzované, rostlinné oleje, minerály, vitamíny, aminokyseliny, nukleotidy;
 • pro jaký věk: č. 1 až 6 měsíců, č. 2 od 6 do 12 měsíců;
 • plusy: nízká cena, žádné konzervační látky, barviva, zvýrazňovače chuti, snadno stravitelné, nedráždí střeva, pomáhá zbavit se kolik, podporuje zdravý růst a vývoj dítěte.
 • nevýhody: u některých dětí je detekována nesnášenlivost složek této směsi.

Friso hypoalergenní

Výrobek se považuje za profylaktický, protože obsahuje částečně hydrolyzovanou mléčnou bílkovinu. Podle četných recenzí rodičů je hypoalergenní směs Friso považována za jednu z nejlepších na trhu, přestože patří do segmentu vysokých cen. Funkce:

 • cena: 620 - 850 p.;
 • složení: částečně hydrolyzovaná bílkovina kravského mléka, mastné kyseliny, nukleotidy, prebiotika, živiny, stopové prvky, minerály, vitamíny, vápník, laktóza, rostlinné oleje, draslík, maltodextrin, taurin, karnitin, cholin.
 • pro jaký věk: č. 1 až 6 měsíců, č. 2 až rok;
 • plusy: je profylaktický a vyvíjí hladkou toleranci ke kravskému mléku, podporuje správný vývoj mozku, orgány vidění, zlepšuje imunitu, zlepšuje střevní mikroflóru, velmi výhodný ekonomický balíček, na kterém je fotografie s podrobným popisem složení;
 • Nevýhody: ve velmi ojedinělých případech to není vhodné pro děti, ale je to kvůli chuti a ne se složkami.

Hypoalergenní dítě

V linii kojenecké výživy této společnosti je kyselé mléčné výrobky vhodné pro citlivé drobky, ale nelze varovat, že jejich recenze jsou příliš smíšené. Tento prášek je některými dětmi dobře vnímán, zatímco jiné alergie na něj pouze zesilují. Hypoalergenní směs Baby má následující vlastnosti:

 • cena: 430 - 650 p.;
 • složení: laktóza, vitamíny, stopové prvky, parciální hydrolyzát mléčných bílkovin, mastné kyseliny, škrob, živiny, stopové prvky, rostlinné oleje%
 • pro jaký věk: od narození do roku;
 • plusy: chutné, snadno rozpustné, pomáhá dítěti rychle růst a rozvíjet se.
 • nevýhody: vysoká cena, nevhodné pro mnoho.

Jak vybrat hypoalergenní směs

Pokud si u svého dítěte všimnete příznaků alergie nebo pokud víte, že má sklon k němu, nejvhodnějším řešením by bylo navštívit lékaře. Je lepší, když si pod jeho vedením a pod dohledem vyberete hypoalergenní směs, zejména pokud se s tímto problémem setkáváte poprvé. Výrobky můžete zakoupit v běžných supermarketech, lékárnách nebo objednat v katalogu internetového obchodu s dodáním. Při nákupu toho či onoho jídla musíte použít několik tipů:

 1. Pro kojeneckou výživu potřebujete hydrolyzované směsi, které jsou označeny „GA“ nebo „ON“.
 2. Je výhodné, když kompozice neobsahuje kokosový, řepkový nebo palmový olej.
 3. Zkontrolujte datum výroby a dobu použitelnosti..
 4. Postupně přidávejte jakoukoli novou směs do dětské stravy a sledujte jeho reakci. Uchovávejte si speciální deník potravin a označte zde vše, co souvisí s krmením. Napište, která hypoalergenní směs je podle vašeho názoru lepší, proveďte srovnávací analýzu.
 5. Neměňte směs příliš často, tělo se musí přizpůsobit každému výrobku, a to vyžaduje čas.
 6. Vyberte si krmivo podle věku vašeho dítěte. Děti od narození do šesti měsíců musí zpravidla vzít krabice označené „1“, starší než 6 měsíců - s odznakem „2“, po roce - „3“. Pokud je dítě předčasné nebo příliš slabé, kupují směs se známkami „0“ nebo „Pre“, ale pouze po dohodě s lékařem. V každém věku je potřeba živin v drobkách jiná..
 7. Při nákupu se nespoléhejte na cenu, ale na složení. Ve směsi elit a masového trhu mohou existovat přesně stejné komponenty. Podívejte se na recenze ostatních matek a hodnocení, abyste pochopili, co je konkrétní produkt. Levné jídlo může být také vysoce kvalitní..

Video: hypoalergenní formule pro kojence

Recenze

Miroslava, 29 let Nikdy se nevyskytl problém se synovou výživou, ale od prvních dnů se pro její dceru stalo obtížným. Nebylo tam žádné mateřské mléko. Alergie šla na běžné jídlo a sójová směs pro děti nám pomohla. Zatímco jsme se pohybovali směrem k této volbě, zkusili jsme obrovské množství produktů, ale ani ty nejdražší nepomohly. A při jídle se sójou alergie začala hned odcházet.

Ekaterina, 24 let. Náš syn má predispozici k alergiím, protože pediatr okamžitě doporučil výběr speciálních směsí. Vyzkoušeli dítě, bez dozoru, oba se nehodili. Dítě z jedné vůně začalo plakat. Rozhodli se jej nahradit Friso, i když to není levné. Nakonec naše dítě začalo jíst s chutí k jídlu a celou rodinu jsme s úlevou vydechli.

Alexandra, 32 let. Až šest měsíců jsem krmil svou dceru sám a všechno bylo v pořádku, a pak mléko zmizelo. Koupil jsem si obvyklé jídlo Nutrilac a po pár dnech jsem posypal tváře. Pomohla směs bez kravského proteinu Similak, kterou doporučil pediatr. Alergie začala přecházet postupně, bylo však obtížné zvyknout mou dceru na takovou stravu kvůli hořké chuti.

Elizaveta, 26 let. Pro mého syna jsou vhodné pouze směsi aminokyselin pro děti s alergií na Nutrilon. Vyzkoušeli jsme mnoho dalších, ale s každým bylo něco špatného: buď vyrážka neodezní, potom problémy začínají stolicí. Rozhodli jsme se zůstat na aminokyselině Nutrilon, protože zdraví našeho dítěte není něco, na čem experimentovat.

Články O Neplodnosti