Hlavní Výživa

Dětská koupel pro koupání: jak si vybrat koupel pro novorozence (100 fotek)

Koupání je jedním z nejdůležitějších postupů pro dítě. Aby byl tento proces bezpečný, je nutné pro koupání novorozenců použít speciální dětskou koupel. Ve velkém množství vody není koupání dítěte příliš pohodlné a voda se rychle ochladí. Malá vana je psána rychleji, je pohodlnější se umýt a pohybovat.

Design

Existuje mnoho odrůd. Každý model se liší tvarem, barvou, velikostí a vlastnostmi. Fotografie dětských koupelí jsou obvykle uvedeny v každém katalogu produktů..

Chcete-li vybrat nejlepší možnost, musíte si prostudovat výhody a nevýhody každého produktu.

Klasický

Nejoblíbenější koupel v klasickém oválném tvaru. Každý měl takový design v dětství. Při výrobě se používá bezpečný plast a jeho barevná schémata jsou velmi různorodá. Objem produktu je dostačující pro malé a již dospělé dítě.

Je obtížné se vykoupat bez dalších zařízení. Je nutné neustále sledovat a podporovat dítě. Na vnitřním povrchu je antibakteriální povlak. Takovou koupel nelze umýt agresivními látkami..

Anatomický

Tato konstrukce je oválná, ale spodní část je nakloněná. Ukázalo se na jedné straně jakýkoli skluz s vybráním pro hlavu a na druhé straně místo ke koupání dítěte v sedě.

Model je vhodný pro rodiče, protože není třeba kupovat další příslušenství. Jedinou nevýhodou je, že koupel je vhodná pouze pro první měsíce života. V tom bude aktivní dítě.

Skládací

Vana se sklopným mechanismem je vhodná do místností s omezeným prostorem. Je vhodné vzít s sebou na výlety. Konstrukce je vyrobena z bezpečných plastových materiálů. Dno je obvykle pogumované, což zabraňuje sklouznutí.

Díky kompaktním rozměrům lze skládací dětské vany snadno ukládat a přenášet. Souprava má obvykle držadlo a vypouštěcí otvor. Všechny mechanismy jsou bezpečně upevněny, takže se nemusíte starat o bezpečnost plavání.

Nafukovací

Vana je svým vzhledem podobná dětskému nafukovacímu bazénu. Je lehký, kompaktní a bezpečné použití. Na druhé straně je tento návrh obtížný na údržbu a krátkodobý..

Transformátor

Tato vana je obvykle zabudována do nábytku nebo v kombinaci s přebalovacím stolem. Odtokové hadice, kola a spony mohou být součástí dodávky. Konstrukce je samozřejmě pohodlná, ale zabere spoustu prostoru uvnitř.

"Mámino břicho"

Výrobek se podobá kbelíku nebo pánvi. Konstrukce není velká na šířku, připomíná dítěti známé prostředí. Koupel nelze použít, dokud dítě nezačne držet hlavu.

Navíc v omezeném prostoru není vhodné umýt dítě. Na druhou stranu je však při plavání výrazně snížena spotřeba vody, což šetří.

Vlastnosti

Chcete-li zakoupit bezpečný a pohodlný model, musíte věnovat pozornost hlavním charakteristikám zakoupených produktů.

Vyberte si koupel pro novorozence

První koupání novorozence je důležitým a nesmírně důležitým okamžikem v životě každého mladého rodiče. Jaká teplota by měla být voda, co by mělo být přidáno k tomu, aby pokožka dítěte zůstala měkká a něžná, jak nepoškozovat dítě a stovky dalších globálních problémů bude sužovat nově razená maminka a táta hned po propuštění z nemocnice, protože moderní pediatrové doporučují koupat děti téměř od prvního den života. Ale možná nejdůležitějším bodem při přípravě na vodní procedury je volba koupele - záleží na jejím pohodlí a bezpečnosti, jak pohodlné to bude pro drobky při mytí. Jak si vybrat správné příslušenství, přečtěte si na stránkách Mamsy!

5 důvodů, proč si koupat dítě

Někteří rodiče jsou si jistí, že pokud je v bytě klasická koupelna, nemůžete koupit speciální příslušenství pro novorozence. Takový názor má samozřejmě také právo na existenci, nicméně takové úspory výrazně zkomplikují samotný proces koupání a navíc mohou negativně ovlivnit zdraví a pohodlí drobků. Proto byste měli pečlivě zvážit klady a zápory, než se vzdáte opravdu nutné věci.

Pohodlná a promyšlená koupel s nejmenšími detaily pro novorozence má ve srovnání se stacionární koupelí pro dospělé řadu nepopiratelných výhod:

 1. Je mnohem snazší v něm nechat drobky, obzvláště na začátku, dokud rodiče skutečně nezvládnou komplexní vědu o koupání novorozence.
 1. Udržování takového příslušenství je mnohem snazší. Pokud v bytě žije několik lidí a každý z nich přirozeně používá koupelnu, není divu, že smaltované stěny nebudou nikdy křišťálově čisté a čisté. Z tohoto důvodu může citlivá kůže novorozence trpět..
 2. Dezinfekce koupele pro novorozence bude vyžadovat minimum času. Před každým koupáním dítěte by měla být nádoba důkladně dezinfikována speciálními bezpečnými prostředky, což bude mnohem jednodušší, pokud budete mít malou nádrž, a ne klasickou koupel.
 3. Chráníte tak smalt koupelny před tvrdými skvrnami. Novorozenci se často koupají ve slabém roztoku manganistanu draselného nebo odvarů bylin užitečných pro přecitlivělou dětskou pokožku. Takové kapaliny však mohou skvrnit sněhově bílý smalt a není snadné je umýt.
 4. Nemusíte vařit hodně vody. Pokud se budete držet klasických tradic a dokud se hojení pupeční rány nerozhodne vykoupat novorozence ve vroucí vodě, bude problematické zahřívat a poté ochladit celou koupel. Je mnohem snazší vařit několik objemových pánví, kterými můžete naplnit malou kapacitu pro koupání dítěte. Stejný princip funguje i při odstavení horké vody: problém s praním dítěte vyřeší jen několik figurín, bez ohledu na domácí omezení.

Navíc takový nákup pravděpodobně nebude mít velký dopad na rozpočet: kromě moderních sofistikovaných zařízení jsou v prodeji také pravidelné klasické plastové kontejnery, které se liší cenově dostupnou a velmi omezenou funkčností, kompaktními skládacími a nafukovacími modely, antibakteriálními doplňky - jedním slovem, to vše může mladým rodičům usnadnit život a učinit koupání novorozence relaxačním a skutečně příjemným postupem.

Hlavní věc je bezpečnost nebo nejdůležitější nuance, které stojí za to věnovat pozornost.

Chcete-li vybrat tu správnou vanu, která potěší novorozence a usnadní život mamince a otci, měli byste studovat spoustu informací, přečíst si recenze na tematických fórech, zvážit podrobné a pokud možno skutečné fotografie - to je jediný způsob, jak můžete pochopit, který model vyhovuje vašim představám o pohodlí a praktičnost. Mezi klíčová kritéria, která mají přímý vliv na kvalitu koupele pro novorozence, patří:

 • Dostupnost certifikátů. Nejdůležitější věcí ve vybrané lázni pro novorozence je její bezpečnost pro citlivé tělo dítěte. Proto vždy zkontrolujte osvědčení o splnění hygienických požadavků, které vám umožní používat zařízení k péči o novorozence.
 • Vážená doporučení. Spolu s odolnými konstrukcemi z tlustého plastu se prodávají tenké, lehké modely vhodné pro koupání novorozence. Ale pokud předpokládáte, že hmotnost dítěte bude působivá, a kromě toho ji plánujete koupat zvlášť po dobu nejméně jednoho roku, měli byste určitě posoudit maximální váhu, kterou vana dokáže podepřít - z těchto čísel bude zřejmé, zda křehké stěny vydrží odolné působení kočárku.
 • Prostornost. Příliš těsné kontejnery budou extrémně nepohodlné jak pro novorozence, tak pro jeho rodiče: první se bude cítit omezený a druhý jej nebude schopen řádně umýt.
 • Protiskluzové vložky. Většina vysoce kvalitních vany, dokonce i klasické a velmi levné, má uvnitř protiskluzové gumové vložky a někdy také vlnité dno. Tato textura chrání dítě před pádem do vody a pomáhá rodičům zajistit bezpečnost..
 • Vestavěný odtok. Pokud vaše dítě ráda plave po dlouhou dobu, jistě oceníte tuto funkci! Díky speciálnímu vypouštěcímu otvoru ve spodní části vany můžete osvěžit vodu při ochlazování, aniž byste narušili koupání dítěte..
 • Udržitelnost. Ať už si vyberete jakýkoli model koupele pro novorozence, ujistěte se, že stojí správně na pevném, rovném povrchu, má několik pogumovaných nohou a zůstává stabilní i při vnější expozici..
 • Žádné vnější vady. Tato položka je důležitá nejen z estetického hlediska - narušená integrita vnitřního povlaku může způsobit škrábance, podráždění, odření a jiná poškození kůže způsobená expozicí hrubé drsné zdi.

Všechny tyto položky výrazně usnadní bolest při výběru vany pro novorozence, umožní rodičům vytvořit nejpohodlnější podmínky pro první dny života dítěte a také zajistí bezpečnost při dlouhodobém kontaktu s umělými materiály.

Nabídka koupelen pro novorozence

Pokud chcete, aby vybraná vana pro dítě byla bezpečná, pohodlná, praktická a zároveň relativně levná, je vhodné podrobněji zvážit modely, které moderní výrobci nabízejí, protože každý z nich má řadu svých výhod a nevýhod. Který produkt byste si měli vybrat z různých dětských van? Podrobná analýza každé odrůdy učiní správnou volbu.!

Klasická plastová nádoba

Prostorné, pohodlné a navíc velmi levné koupele, které používaly naše babičky. Funkčnost takového příslušenství pro novorozence je extrémně omezená: můžete v něm dítě vykoupat a jednou rukou ho držet pod jednou hlavou. Ve většině jednoduchých modelů nenajdete moderní zařízení - teploměr, anatomický skluzavka nebo houpací síť, reliéfní neklouzavý koberec atd. V případě potřeby je však lze zakoupit samostatně - stále to bude levnější než zařízení s novým zapínáním s mnoha vestavěnými funkcemi.

Přes hojnost moderních van pro novorozence mnoho rodičů stále dává přednost jednoduché a nenáročné klasice, a existuje mnoho důvodů:

 • tyto kontejnery jsou zpravidla prostornější než ostatní, a proto uspokojují potřeby kojenců i jednoletých dětí;
 • různé barvy, tvary a možnosti designu vám umožní vybrat si stylový a zajímavý model, který bude mít rád drobky;
 • rozpočtové náklady.

Kromě toho jsou plastové stěny snadno očištěny od kontaminace a dezinfikovány, což výrazně zjednodušuje péči o produkt.

Anatomická dětská koupel

Taková koupel se liší od klasické díky přítomnosti vestavěné skluzavky se speciálními anatomickými prohlubněmi, které podporují novorozence, což značně usnadňuje proces koupání. Doporučuje ji velká většina pediatrů, protože vnitřní profil dokonale kopíruje obrysy zad dítěte.

Při volbě takového modelu je třeba mít na paměti, že je méně prostorný než klasický model, a proto bude stárnut pro dospělé dítě. Ve věku šesti měsíců, kdy již dítě sedí samo, lze jej také umýt v koupelně pro dospělé a pomocí speciální židle podepřít záda.

Sprchové příslušenství

Pokud jste místo vany nainstalovali módní sprchový kout, je mnohem obtížnější zvolit kapacitu pro koupání novorozence - ne každý z nich se vejde do omezeného prostoru palety. Pro takové koupelny nabízejí výrobci kulaté vany, které vizuálně připomínají široký kbelík s rukojetí. V tomto případě budete samozřejmě muset dítě vykoupat pouze při sezení, ale kdo řekl, že se mu nebude líbit?

Jedním z nejčastějších modelů vany pro sprchu je „máma bříško“. Tvar a rozměry tohoto zařízení ve tvaru misky jsou promyšleny tak, aby se co nejvíce podobaly nitroděložnímu prostoru. To umožňuje novorozencům relaxovat a cítit se ve známém prostředí. Tento model má také léčivé vlastnosti - v něm se dítě uklidňuje, rychleji se přizpůsobuje novým podmínkám, snáze snáší koliku a zvyšuje produkci plynu.

Takový pohodlný design na první pohled není bez nevýhod a významný. Tyto zahrnují:

 • Nepříjemnost při praní. K umytí nohou a rozkroku novorozence se rodiče budou muset na to zvyknout, a to i s určitou dovedností není vždy snadné.
 • Malé objemy. Tato vana je určena pro malé děti do 2–3 měsíců - poté bude problematické namontovat dítě do kontejneru.

Uvedené modely koupelí pro novorozence jsou hlavní: na jejich základě se vyrábějí stovky dalších možností:

 • se stojany a bez,
 • vestavěné skříně na nábytek,
 • antibakteriální (nevyžaduje dezinfekci),
 • nafukovací nebo skládací pro malou koupelnu,
 • se speciálními funkcemi pro pohodlí dětí: anatomická opora, protiskluzový povlak, všechny druhy hraček ke koupání, teploměr, stojany na hygienické výrobky atd..

Pro výběr nejlepší možnosti je vhodné vhodně posoudit potřeby novorozence a vlastnosti vaší koupelny a teprve poté učinit odpovědné rozhodnutí, na kterém budou první dojmy dítěte z vodních procedur záviset!

Zásobník pro novorozence. A všechno o první koupel.

Mladí rodiče mají mnoho otázek o tom, jak se starat o své dítě. Je pochopitelné, proč jsou rodiče nervózní před prvním koupáním svého dítěte, protože je stále tak malý a zdá se, že i lehké neopatrné hnutí mu může ublížit. Kromě toho jsou děti docela mobilní, takže se musí dítě držet pevně a zároveň jemně. Ale jakmile si zvyknete na koupání svého dítěte, stane se to příjemným každodenním postupem pro vás a dítě, které budete provádět bez přemýšlení. Zpočátku se dítě nemusí vůbec líbit koupeli, ale časem to prochází.

Užitečné tipy pro nákup dítěte:
- Je nutné dítě vykoupat v teplé místnosti, ne nutně vvany. Ujistěte se, že neexistují žádné koncepty.
- Houba a ručníky by se měly používat pouze ke koupání dítěte, musí být udržovány v čistotě a nikdo by je neměl používat.
- Vyberte si konstantní čas pro koupání dítěte, nekoupejte ho, když má hlad nebo bezprostředně po jídle.
- Pokud pracujete rodiče, pak se koupání ve večerních hodinách stane dobrou tradicí, abyste mohli spolu se svým dítětem trávit více času - díky tomu bude koupací proces pro dítě příjemnější a zajímavější..
- Před koupáním dítěte dejte vedle něj veškeré potřebné příslušenství - aby bylo vše po ruce ve správný čas.

Nejlepší je koupat dítě ve stejnou dobu před jedním z večerních krmení nebo půl hodiny nebo hodinu před spaním u starších dětí. Optimální teplota vzduchu v místnosti je asi 24-26 ° C, ale ne nižší než 21 ° C. Před zahájením koupání změřte teplotu vody pomocí teploměru. Měla by být kolem 37 ° C. Horká voda může vést k přehřátí dítěte a v chladnějším stavu jednoduše zamrzne - v důsledku toho může dítě začít být vrtošivé a koupání se změní v problém příjemným postupem. Přestože zkušenosti ukazují, že pohodlná teplota pro různé děti se může lišit. Doporučuji vám vybrat teplotu tak, aby vaše ruka (přivést zadní stranu kartáče k vodnímu paprsku) byla pohodlná, potom bude dítě dobře ve vodě.

Přidejte vodu ke koupání, která je povolena pro použití od prvních dnů života dítěte. Pro každodenní použití jsou vhodné měkké kapalné přípravky. Při koupání vašeho dítěte buďte opatrní při používání tradičního pevného mýdla. Dermatologové jsou již dlouho přesvědčeni, že běžné tuhé mýdlo, které se prosadilo jako dobrý čisticí prostředek, může negativně ovlivnit i pokožku dospělého, nemluvě o křehké dětské kůži..

Odborníci vysvětlují nevýhody pevného mýdla následovně. Na kůži osoby je ochranný film (hydrolipidický plášť), který zabraňuje slunci, větru, vodě a dalším vnějším agresivním faktorům ovlivňovat kůži. U kojenců je ochranný film velmi tenký, protože jeho tvorba končí až po třetím roce života. Hladina pH kůže novorozenců je 5,5 a během několika měsíců se změní na 6,5 ​​(mírně kyselá). Tento indikátor poskytuje nejlepší antimikrobiální ochranu. Běžné mýdlo má pH 10 a dokonce i speciální změkčovadla jej snižují na pouhých 7. Alkalické složky v něm obsažené jednoduše „otírají“ ochranný film.

To znamená, že se zvyšuje riziko vniknutí do citlivé dětské pokožky. Tělo dítěte se snaží obnovit ochrannou vrstvu a odvádí vlhkost z hlubokých vrstev kůže na povrch. Zahájí se tak procesy hlubokého sušení jemné jemné dětské pokožky, které jsou zlepšeny při každém použití mýdla. Proto suchá a šupinatá pokožka.

Měkké pěny neobsahující mýdlo a gelové krémy účinně odstraňují vodu a tuky rozpustné nečistoty z povrchu pokožky dítěte a zároveň zachovávají přirozenou ochrannou vrstvu. Takové jemné čištění zabraňuje podráždění a suchu a také pomáhá udržovat ochrannou funkci jemné dětské pokožky.

Délka koupele se mění s věkem. Novorozenci by se měli vykoupat asi za 5 minut a za 3-4 měsíce se doba koupání prodlouží na 12–15 minut.

Začněme tedy:
- Do lázně nalijte potřebné množství vody. Přidejte do vody několik kapek šamponové pěny a promíchejte..
- Svlékněte dítě a jemně ho spusťte do vody: jeho krk by měl být nad levým zápěstí (pokud máte pravák), zatímco vaše ruka drží dítě za rameno nejdále od vás. Druhou rukou dítě umyjete.
- Volnou rukou opatrně nalijte vodu na dítě. Pokud je dítě napjaté nebo pláče, usmívejte se a jemně s ním mluvte. Pokud však dítě stále pláče, je lepší postup zastavit. Možná, že zítra koupání mu přinese mnohem větší radost.
- Někdy při prvním koupání má smysl ponořit dítě do pleny a nasadit ji již do vody, takže se děti méně bojí měnících se teplot.

K plavání potřebujete:
- Baby bath (nebo velká vana, pokud je starší dítě),
- Džbán nebo opláchněte kbelík
- Vodní teploměr
- Dětská pěna do koupele a šampon (lepší bez slz)
- Velká osuška s kapucí, pro starší lidi je froté župan s kapucí velmi vhodný.

Než začnete plavat, musíte si připravit následující věci:
- Čisté spodní prádlo (vesta, kluzáky, ponožky, čepice)
- Čistá bavlněná plenka
- Plenky nebo plenky pro výměnu.
- Bavlněné poupata, disky, míče
- Roztok peroxidu vodíku, 2% roztok diamantových zelení (brilantní zelená), alkohol (pokud se pupek ještě nezhojil)
- Plienkový krém pro děti
- Dětský krém nebo dětský olej
- Kartáč na vlasy

Pro starší děti:
- Čisté kalhotky, tričko, pyžama.
- Baby krém nebo mléko, hřeben

Naneste malé množství šamponu na ruku, pěnu a začněte mýt.

Musíte dítě umýt postupně: krk, hrudník, žaludek, paže a nohy, záda a teprve potom hlava. Důkladně opláchněte záhyby na krku, podpaží, slabinách, loktech a kolenech. Nezapomeňte otevřít a umýt zaťaté pěsti.

Hlava dítěte se umývá každý den, protože u dětí se obvykle hodně potí. Při použití šamponu se hlava umývá 1-2 krát na implantát. Nakloňte hlavu dítěte dozadu a držte ji dlaní. Nalijte vlasy z obličeje do šíje vodou a nanést a napěnit pár kapek pěny nebo šamponu.

Masírujte pokožku hlavy a jemně opláchněte pěnu promývacími pohyby od obličeje po zadní část hlavy.

Nyní můžete dítě opláchnout vodou ze džbánu, který by měl být asi o 1 ° C chladnější než voda ve vaně.

Zabalte dítě do ručníku a položte na čistou plenku.

Nejprve vymažte (ale neotírejte) hlavu a potom tělo dítěte. Všechny kožní záhyby musí být důkladně vysušeny..

Ošetřete pupeční ránu. Pokud se rána ještě nezhojila, měla by být jemně potažena ručníkem. Potom si vezměte vatový tampon a navlhčete ránu 3% roztokem peroxidu vodíku, přebytečnou vlhkost odstraňte čistým vatovým tamponem. Další vatový tampon namočený do roztoku brilantní zelené, ošetřte pupek. Nebo postupujte podle doporučení pediatra.

Ošetřete všechny vrásky na těle dítěte pomocí hydratačního oleje nebo oleje.

Injinální záhyby a oblast pleny ošetřte dětskou smetanou pod plenkou nebo práškem. Neaplikujte krém a prášek na stejné oblasti pokožky současně..

Nasaďte si plenku a oblékněte dítě. Nezapomeňte na střevíček.

Co se koupat?

Je velmi důležité předem připravit vhodné místo pro koupání dítěte. Chcete-li se vyhnout nepříjemné poloze při plavání, použijte speciální tácky. Některé designy zahrnují, kromě vany, přebalovací stoly a police na příslušenství. Jedná se o jakýsi „autonomní systém“, který má vše potřebné pro koupání a zavěšení dítěte, lze jej nainstalovat kdekoli v bytě.

Anatomické koupele se vyznačují tím, že jejich dno má zvláštní tvar, který dítě podporuje v pohodlné poloze. V běžných koupelích můžete použít tácky („skluzavky“), sítě, matrace, které slouží stejnému účelu, a usnadňují rodičům koupání dítěte. Když dítě začne sedět, mnozí používají velkou koupel. Aby neklouzal, potřebujete speciální podložku, nejlépe na přísavkách.

Co se koupat?

K plavání potřebujete:

Dětská pěna. Podívejte se na štítek: to ukazuje, jak je starý. Pokud existuje známka - hypoalergenní a neobsahuje vůně ani barviva.

Dětský šampon (můžete si ale vlasy umýt i dětskou pěnou).

Dětský olej (je-li hlava pokryta krusty, namažte je olejem, když zjemní, rozčešte je dětským kartáčkem na vlasy).

Dětské mýdlo (to má smysl v radikálních případech, kdy je špína viditelná pouhým okem).

Měkká rukavice nebo přírodní houba.

Koupelnové hračky

a) dítě se nenudilo a

b) byl rozptýlen a méně se mlátil nohama ve vodě.

Jak se drží?

Nejdůležitější je udržet dítě ve vodě, aby se vy nebo on nebojily. Pokud se cítíte nejistě, raději nezačněte - dítě se také bude cítit v nebezpečí a bude rozmarné. Hlava a ramena by měla ležet na předloktí a na dlani - pod paží dítěte (pokud nepoužíváte příslušenství k podpoře dítěte ve vaně).

Povinná pravidla:

1. Dokud se pupek neuzdraví (asi dva týdny věku), nemusíte se koupat vůbec, nebo ho koupat ve vroucí vodě s přídavkem roztoku manganistanu draselného (voda by měla být mírně růžová).

2. Nikdy nenechávejte malé děti ve vaně bez dozoru, i když se naučily sedět, stát nebo chodit.

3. Pokud dítě leží na přebalovacím stole, nenechte se rozptylovat, neodvracujte se a neodcházejte od něj. Děti jsou velmi točí stvoření. Chtěl bych je nechat neporušený.

4. Dbejte na to, aby neexistovaly žádné koncepty.

5. Snažte se nelít vodu na obličej dítěte (děti to nemohou tolerovat). Je lepší otřít obličej zvlášť.

Praní a kartáčování.

Ráno před krmením je třeba použít kousek bavlněné vlny (nejvhodnější je předem převálcovat více bavlněných koulí nebo koupit ty připravené), abyste si umyli obličej dítěte vařenou vodou při pokojové teplotě a jemně jej osušte čistým hadříkem nebo kapesníkem. Uvědomte si, že musíte očistit oči od vnějšího okraje oka dovnitř a do nosu, každé oko zvlášť, s jednou koulí pouze jednou, a pokud je potřebujete umýt navíc, vezměte další čistou kouli.

Jsou-li oči slabé nebo zalévané, pak se nejprve opláchne zdravé oko, pak pacient. Oči osušte suchým, odděleně pro každý kousek bavlněné vlny nebo disků, můžete použít jemný, čistý hadřík.

Chcete-li vyčistit nos dítěte, musíte nejprve kapat každou kapku fyziologického roztoku do každé nosní dírky (například Aqualor, Aquamaris, Salin). Můžete dokonce použít běžný farmaceutický solný roztok. Nedoporučuje se připravovat slané roztoky pro děti - jsou připravovány destilovanou sterilní vodou v přísném souladu s proporcemi a pravidly hygieny, čehož nelze dosáhnout doma.

Takže do každého kousku kapáme 2–4 kapky a čekáme (stále můžete hrát v pastilkách), po několika minutách se krupice změkčí a snadno se odstraní pomocí bavlněného bičíku (a v žádném případě ne s holí!) Namočené ve stejném roztoku.

Některé děti začnou kýchat po instilaci a většinu krusty kýchat samy od sebe - zbývající stačí odstranit bičíkem. Opatrně přišroubujte bičík do nosního průchodu 1-1,5 cm, lehce točte a vyjměte.

Dříve existovala doporučení pro čištění nossterylovým olejem, ale nedávno to odmítli. Olej naruší ciliární epitel nosní sliznice, což komplikuje jeho normální fungování a dokonce může způsobit otok sliznice..

Čistíme uši.

Uši dítěte je nutné velmi pečlivě umýt, aby nedošlo k naplnění vody do ušního kanálu. To se provádí bavlněnou koulí namočenou ve vroucí vodě a vytlačenou. U každého ucha s vlastním míčem - nezapomeňte na oblast za ušima, často se hromadí deskvamovaný epitel, což způsobuje podráždění. Pokud se v ušním kanálu hromadí velké množství síry, musíte jej pečlivě očistit bičíkem (opět ne s hůlkou!). Bičík by však neměl být zasunut hluboko, aby nedošlo k poškození jemných membrán ušního kanálu.

Vany na koupání

369. třít. - velkoobchod

Rusko; 85 cm × 46 cm × 25 cm; Plastický; V krabici 5 ks..

389. třít. - velkoobchod

Alternativní; Rusko; 86 cm × 45 cm × 25 cm; Plastický; V krabici 5 ks..

399. třít. - velkoobchod

Alternativní; Rusko; Plastický; V krabici 5 ks..

409. třít. - velkoobchod

Malý anděl; START Rusko; Plastický; V krabici 5 ks..

429. třít. - velkoobchod

Polymer; Rusko; 75 cm x 41,5 cm x 24,5 cm; Plastický; V balení 8 ks..

410. třít. - velkoobchod

Alternativní; Rusko; 88 cm × 46 cm × 25 cm; Plastický; V krabici 5 ks..

409. třít. - velkoobchod

elf-plast; Rusko; Plastický; V krabici 10 ks..

419. třít. - velkoobchod

Alternativní; Rusko; 89 cm x 45 cm × 25 cm; Plastický; V krabici 5 ks..

413. třít. - velkoobchod

DDSTYLE; Rusko; 89 cm x 47 cm × 27 cm; Plastický; V krabici 5 ks..

413. třít. - velkoobchod

Radian; Rusko; 90 cm × 52 cm × 24 cm; Plastický; V krabici 5 ks..

429. třít. - velkoobchod

Radian; Rusko; Plastický; V boxu 5 sad.

422. třít. - velkoobchod

Rusko; Plastický; V krabici 10 ks..

429. třít. - velkoobchod

Alternativní; Rusko; 89 cm x 45 cm × 25 cm; Plastický; V krabici 5 ks..

429. třít. - velkoobchod

Alternativní; Rusko; Plastický; V krabici 5 ks..

395. třít. - velkoobchod

Malý anděl; START Rusko; Plastický; V krabici 5 ks..

429. třít. - velkoobchod

Martika; Bambino růžová; Rusko; 87 cm × 49 cm × 27 cm; Plastický; V balení 6 ks..

445. třít. - velkoobchod

DDSTYLE; Rusko; 101 cm x 50 cm x 26,5 cm; Plastický; V krabici 5 ks..

431. třít. - velkoobchod

DDSTYLE; Rusko; 91 cm × 49 cm × 24 cm; Plastický; V krabici 5 ks..

429. třít. - velkoobchod

Rusko; Plastický; V krabici 10 ks..

459. třít. - velkoobchod

Malý anděl; START Rusko; 84 cm × 46 cm × 29 cm; Plastický; V krabici 5 ks..

Telefon v Moskvě: +7 800 234 1000

 • Kazachstán
 • Arménie
 • Bělorusko
 • Kyrgyzstán

Produkty označené produktem Partner si můžete objednat samostatně, aniž byste ve svém regionu získali minimální částku (1 000 rublů). Více informací

Ve skladu v Moskvě je 100 kusů zboží.
Pokud si chcete koupit více, zadejte minimální částku objednávky. Objednávku vyzvedneme v Jekatěrinburgu a doručíme podle obecného harmonogramu.

Vany pro koupání novorozenců, pravidla výběru

Koupání je jedním z nejdůležitějších postupů pro dítě. Tento proces poskytuje nejen čistotu a pohodlí, ale také přináší klid a pohodu. Dítě je ve vodním prostředí až do narození 9 měsíců, takže kontakt s tekutinou pro něj nebude nový. Měli byste se však starat o nejpohodlnější koupání bez negativních emocí. Nejlepším zařízením pro první seznámení s vodou je dětská koupel, proces koupání, ve kterém bude snadné a pohodlné jak pro dítě, tak pro matku.

Který z nich si vybrat

Někdy řada produktů odvádí pozornost pouze od pozornosti a nedovoluje vám soustředit se na důležité body. Aby nedošlo k záměně s odpovědným výběrem příslušenství pro koupání dítěte, měli byste znát důležité detaily, které stojí za pozornost věnovat se:

 • kvalita produktu: dětská koupel by měla být vyrobena z bezpečného a odolného materiálu;
 • bezpečnost: prvním kritériem spolehlivosti je pevné, neklouzavé dno. Obrovskou výhodou je přítomnost speciální protiskluzové vrstvy;
 • koupel potřebuje častou a důkladnou péči. Proto byste při výběru měli zvážit, jak pohodlné je vyčistit váš oblíbený produkt;
 • velikost: dětská koupel by měla mít dítě alespoň po dobu prvních šesti měsíců života;
 • Vany vybavené speciálními atributy značně usnadňují koupání. Mezi takové doplňky patří: skluzavka, houpací síť, vestavěné teploměry, teplotní senzory nebo vypouštěcí otvory, přebalovací stůl, stojan na vanu. Existují také modely vybavené závažím, které vám umožní neustále si uvědomovat změny tělesné hmotnosti.

Při výběru koupele by se mělo brát v úvahu mnoho faktorů, hlavní však je, že se dítě a rodiče mohou koupat.

Typy koupelí

Dnes je sortiment van pro novorozence pozoruhodný svou rozmanitostí a budoucí rodiče se často ptají: „Kterou koupelnu je lepší zvolit, aby se dítě cítilo pohodlně“. Klasická koupel stále není poslední na trhu a je poptávka, nicméně, nové, vylepšené výrobky dobývají jejich praktičnost. Malé detaily, jako je například skluzavka, houpací síť, přebalovací stůl nebo stojan, které doplňují standardní design vany, zjednodušují proces koupání, zejména pokud dítě stále není schopno samostatně držet hlavu..

Plastický

Dětská koupel je menší model koupele pro dospělé. Dětské vany se vyznačují řadou odstínů, designem a širokou dostupností. Tradiční plastový model nejčastěji nemá pomocné atributy, jako je teploměr pro vodu, skluzavka nebo houpací síť, ale lze je zakoupit samostatně. Zábavný a spolehlivý design umožňuje používat teploměr beze strachu.

Skluzavka do koupele má vhodný tvar, takže se na něm dítě snadno nachází. Speciální zařízení pro držadla a nohy zvyšují celkový průběh procesu. Skluzavka navrhuje umístění dítěte pod úhlem, ale neklouzavý povrch brání dítěti v pohybu ven. Někteří známí výrobci v sadě pro vanu poskytují speciální matraci, jejímž základem je pěnová guma. Jakýkoli dětský obchod zpravidla nabízí výběr modelu, který se vám líbí, mezi širokou řadou tradičních van.

Koupání dítěte v prvních týdnech života může být docela obtížný proces v klasické lázni, zejména pro rodiče bez zkušeností. Na jedné straně dítě potřebuje podporu, na druhé straně by se mělo umýt. Postupem času už nebude vypadat tak komplikovaný, ale pro první koupel v tradiční lázni je lepší spojit tátu nebo babičku. Aby byla koupání zábavná a bez bolesti zad, měli byste věnovat pozornost speciálnímu stojanu. Stojan lze instalovat do velké vany nebo na podlahu. Výběr tohoto atributu je poměrně jednoduchý, stojí za zvážení síly a přítomnosti protiskluzového příslušenství na stojanu.

Anatomický

Tato vana je nádoba, ve které je zabudována speciální skluzavka pro podporu dítěte. Design reprodukuje tvar těla dítěte. Snímek napovídá, že dítě bude v této poloze v poloze sklopné. V takovém případě je hlava dítěte upevněna nad vodou a jako opěradlo slouží speciální stojan. Anatomická koupel promění vodní procedury v příjemný a bezpečný proces. Máma bude mít jeden úkol - umýt dítě dobře a skluzavka bude poskytovat stálou podporu. Pro dítě, které umí sedět, je opačná strana vany vybavena hlubší a ne ortopedickou. V některých případech jsou anatomické modely vybaveny vestavěným odtokem, teploměrem nebo snímačem teploty.

Plast s držákem

Vana s vanou pro dospělé je anatomický nebo tradiční model vybavený speciálním držákem pro instalaci na velkou vanu. Při výběru stojí za pozornost věnovat se kombinaci velikostí koupele a upevňovací pevnosti, ke které je model doplněn teploměrem, nádobami na mýdlo nebo žínky, odtokem a dalšími.

Nafukovací

Nafukovací vana pro dítě je vhodnou volbou pro dávání nebo relaxaci v přírodě, lze ji však také používat každý den jako domácí spotřebič. Jedním z možných doplňků do lázně může být sklíčko. Konstrukce také zahrnuje měkkou opěrku hlavy a spodní část je odolná, po stranách - přijatelná výška.

Výhodou nafukovací vany je to, že se snadno přenáší a snadno se skladuje. Během koupání si nedělejte starosti se skutečností, že z vany může unikat vzduch, protože prstencová struktura zajišťuje foukání pouze té části produktu, která trpěla. Nafouknutí lázně pokaždé před koupáním však není racionální, a když je hotové, hotová, zabere to hodně místa, kromě toho existuje možnost, že guma praskne. Nafukovací lázeň vyžaduje zvláštní péči, aby se zabránilo výskytu virů a choroboplodných zárodků. Prezentovaný model není vybaven teploměrem..

Skládací

Kromě všech nezbytných funkcí má produkt schopnost složit se. Taková schopnost je užitečná jak na výletu, tak v malém bytě, kde je oceňován každý milimetr prostoru. Po rozložení je vana bezpečně upevněna a nezanechává žádný prostor pro nedobrovolné skládání. Skládací vana může být také vybavena odtokem se zátkou, speciální vložkou, která chrání před sklouznutím, a odolnou rukojetí, která zajišťuje pohodlný přenos. Základem protiskluzu může být pěnová guma nebo pryž. Jednou z možných možností je houpací síť..

Antimikrobiální

Vana je ideální pro děti trpící alergickými reakcemi. Takový produkt nevyžaduje další zpracování, protože původně obsahuje zvláštní látku - mikroban. Tato složka ničí až 99,6% povrchových bakterií. Antiseptikum neovlivňuje zdraví dítěte a zůstává ve vaně po celou dobu jeho používání. Baktericidní koupel chrání citlivou pokožku dítěte před negativními účinky mikrobů.

Přebalovací stůl s vanou

Pokrok nestojí v klidu, takže si dnes můžete vybrat vanu, která bude vybavena přebalovacím stolem nebo dokonce celou zásuvkou. Pro vypouštění vody je k dispozici speciální hadice nebo trubice. Přebalovací stůl může mít kolečka, která jej přesunou do koupelny. Výhodou je, že budou mít po ruce všechny potřebné věci. Přebalovací stůl s vanou má však také několik nevýhod. Za prvé, je to malá velikost koupele, dítě z ní rychle vyroste. Za druhé, přebalovací stůl a vana se nemusí vejít do koupelny a koupání v dětském pokoji není vždy vhodné. Kromě toho se samotný převlékací stolek může rychle zhoršit neustálým kontaktem s vlhkostí. Pokud volba padla na vestavěnou vanu, měli byste věnovat pozornost návrhům, ve kterých vana funguje autonomně, například listy nebo opřít se zpět.

Dětská koupel "máma bříško"

Vana má originální tvar, který svým vzhledem připomíná kbelík. Díky jedinečnému designu se dítě cítí pohodlně a dobře. Zvednutá záda podporuje dítě zdola a matky se postarají o polohu hlavy. Vynález udržuje vodu po dlouhou dobu v teple a přítomnost pohodlné rukojeti poskytuje snadný strukturální přenos.

Vana houpací síť

Vana včetně houpací sítě. Houpací síť pro koupel je síťové zařízení, které je připevněno ke stranám lázně pomocí háčků. Dobrá volba pro dítě v prvních měsících života. Houpací síť vám umožní použít dvě ruce k koupání dítěte, aniž byste se museli bát o jeho podporu. Jednou z nevýhod tohoto zařízení je doba jeho použití. Houpací síť je vhodná pro děti do 3 měsíců. Když se dítě naučí převrátit, houpací síť ztrácí svou bezpečnost.

Náklady

V závislosti na výrobci a typu koupele se cena může pohybovat od 250 do 10 000 rublů. Nejnižší ceny jsou uvedeny pro tradiční typ vany - od 250 rublů a výše. Modely v hodnotě asi 600 rublů mohou být vybaveny kobercem a odtokem. Pro výrobu koberců jsou vybírány vysoce kvalitní neklouzavé materiály, jako je pěnová guma nebo guma.

Anatomické koupele jsou o něco dražší - od 660 rublů a výše. Výrobci nabízející produkty v hodnotě asi 2 000 rublů, doplňují soupravu teploměrem, odtokem, dávkovači šamponů.

Skládací vany mají nižší popularitu než tradiční a anatomické modely. Jejich cena začíná od 2000 rublů.

Přebalovací stůl s vanou od zahraničních výrobců (Itálie) má minimální cenu asi 7000 rublů. Některé možnosti zahrnují možnost odděleného použití odnímatelné vany. Přebalovací stůl je obvykle vybaven nárazníky a popruhy, aby se dítě cítilo bezpečně..

Cena nafukovací lázně začíná od 1800 rublů a výše. Charakteristickým rysem tohoto modelu je rozmanitost tvarů a provedení. Veselá kachna s měkkými stranami nejen přidá pozitivní emoce, ale také ochrání plavání. Koupel „Bříško matky“ - novinka ve světě dětského zboží. Jeho cena začíná od 1800 rublů.

Vanový stojan je vhodný pro velké vany nebo může být instalován samostatně. Stojan na strop se snadno používá a je vhodný pro všechny typy vany. Průměrné náklady na upevnění - od 1500. Stojan, který je nainstalován na podlaze, je běžnější. Ceny jsou velmi rozmanité, od 1000 a výše. Na takovém stojanu může být umístěn stojan na ručníky, převlékací stůl nebo sušička. Náklady na skluzavky na plavání, v závislosti na materiálu a kvalitě, začínají od 150 a vyšší, houpací síť bude stát o něco více, od 200.

Vany pro koupání novorozenců

Vany pro děti

Dětské koupele. Jejich typy a vlastnosti.

Hygiena novorozence by měla být velmi pečlivě sledována. Imunita dětí je v tomto věku skutečně slabá a mikroby, s nimiž se dospělé tělo dokáže snadno vypořádat, mohou způsobit velké poškození dítěte. Dítě musí být pravidelně koupáno. Ale obyčejná koupel je pro drobky příliš velká. Pro koupání dětí je vhodné použít dětské koupele.

Vlastnosti dětské koupele

Dětská koupel je malá podlouhlá (jako vana) umyvadlo. Do takové koupele si můžete dát nebo dát dítě, nalít trochu vody. Vhodné je koupání dítěte v malé vaně. A aby se neohnul, může být položen na speciální stojan.

Druhy dětské koupele

Existují klasické koupele a koupele anatomické pro novorozence. V anatomických lázních je jedna hrana vytvořena jako skluzavka pro koupání, která přesně sleduje obrysy těla dítěte. Tyto modely jsou vhodné pro novorozence, kteří si zatím nemohou sedět sami. Dítě leží na kopci a umývá se. Ale u takových modelů nemůžete sedět, takže když dítě vyroste, musíte si koupit novou koupelnu nebo koupací zařízení ve velké vaně.

Klasické vany vypadají jako pravidelná podlouhlá pánev. Jsou vhodné pro starší děti. A pokud se chystáte vykoupat novorozeně v takové vaně, budete potřebovat skluzavku nebo speciální houpací síť, aby se dítě dalo a nedrželo.

K dispozici jsou také vany s odtokem pro novorozence i bez. Vany s odtokem jsou vhodné v tom, že z nich může být voda vypouštěna spodním odtokem, aniž by se koupel vyklonila a bez toho, aby z ní dítě bylo vyňato.

Vynikající dětské koupele se prodávají v internetovém obchodě se zbožím pro děti „Kid“ v Krasnodaru. Máme všechny druhy vany, stejně jako zařízení pro jejich plavání (skluzavky, houpací sítě, atd.). Na stránce katalogu si můžete vybrat koupelnu, která vám bude vyhovovat vzhledem a cenou.

Je snadné koupit zboží na místě jedním kliknutím. Máme dodávku a vyzvednutí zdarma. A pro radu můžete kontaktovat call centrum nebo napsat chat.

Široká nabídka produktů pro děti a nastávající matky. Vysoce kvalitní a pohodlné způsoby doručení, záruka na výrobek!

Dodávka:
Dodávka v Krasnodar, Krasnodar území a Ruské federaci.

Jak nakupovat?
Varianta 1: Použijte tlačítko "buy in 1 click" - správce vás kontaktuje a objasní všechny potřebné informace sami.

Varianta 2: Vložte zboží do košíku a vyplňte údaje:

 • doručovací adresa,
 • způsob získání zboží: vyzvednutí, kurýr, doprava;
 • způsob platby: hotovost, karta.
 • kontaktní údaje: zadáno 1krát, s následnými objednávkami nemusíte zadávat. Stačí se přihlásit na web.

Možnost 3: Zadejte objednávku pomocí správce zavoláním na číslo 8 (861) 203 51 71 nebo zapsáním do online chatu.

Co dělat, když není potřeba žádný produkt?
Pošlete požadavek našemu manažerovi, budeme kontaktovat dodavatele a přivezeme tento produkt speciálně pro vás nebo vybereme analog.

Co se může novorozenec koupat

Otázka, do čeho se má novorozenec vykoupat, se ptají absolutně všichni rodiče. Pediatrové však v tuto chvíli nemají konsenzus. Někteří doporučují koupání vašeho dítěte v běžné tekoucí vodě, jiné ve vodě s bylinkami a ještě jiné manganistanem draselným.

O tom, zda je možné koupat novorozence ve vaně s manganistanem draselným, jsem nedávno napsal článek, můžete si ho přečíst zde.

V tomto článku si povíme o tom, co jiného, ​​kromě manganistanu draselného, ​​můžete koupat novorozence. Budeme uvažovat o všech existujících alternativách a zjistíme, v jakých případech tento nebo ten nástroj použít.

OBSAH ČLÁNKU:

Jaké byliny lze použít pro koupání novorozence a v takových případech: seznam bylin

Hned jsem si všiml, že koupání novorozence s bylinkami před uzdravením pupeční rány by nemělo být. Až do tohoto okamžiku musí být dítě koupáno buď v čisté vodě (pro zajištění může být vařeno), nebo s manganistanem draselným, nebo vůbec (bez mokrých ubrousků). Pediatr by měl pomoci při výběru.

Všechny byliny, které lze použít při koupání novorozence, jsou rozděleny do dvou skupin: první je antiseptická a druhá uklidňující. Byliny z první skupiny by se měly používat v případech novorozeneckých problémů, jako jsou: zarudnutí; potničky; vyrážka na plenky; dermatitida; kopřivka; diatéza. Byliny z druhé skupiny pomáhají vyrovnat se se zvýšenou vzrušivostí dítěte. Uvolní ho a naladí ho na správnou náladu, než půjdou spát..

Vezměte prosím na vědomí, že k „důvěrnosti“ dítěte s bylinkami by mělo docházet postupně. Co to znamená? Za prvé, abyste se vyhnuli záměně s náhlou alergií, musíte použít jednu konkrétní bylinu. Poplatky zpočátku nebudou fungovat. Mohou být použity až tehdy, když dítě „testuje“ všechny bylinky obsažené ve sbírce. Za druhé, koncentrace infuze (odvar) byliny by se měla postupně zvyšovat. Pro první koupání stačí vzít jednu polévkovou lžíci surovin na litr vody. A doba první koupele by neměla přesáhnout pět minut. Tento čas by měl být postupně upraven na 15 minut..

Nezapomeňte na alergický test před koupáním vašeho dítěte bylinkami. Kapku několika kapek dokončené infuze trávy přidejte novorozenému v lokti ohybu a sledujte reakci kůže. Pokud se objeví vyrážka, svědění nebo otok, znamená to, že připravená infuze by se neměla používat.

Pediatr by měl odpovědět na otázku, jak často musíte koupat dítě s bylinkami. Obvykle je to 1-2krát týdně.

Podívejme se, jaké konkrétní byliny lze použít při koupání dítěte.

Antiseptické byliny

Tato skupina zahrnuje následující byliny: posloupnost; heřmánek; měsíček; Bobkový list.

Tato bylina je považována za nejlepší v boji proti pichlavému teplu u dětí. Zmírňuje zarudnutí a snižuje svědění. Kromě toho je koupel s posloupností indikována pro novorozence s následujícími kožními problémy: krusty na hlavě (scrofula); kopřivka; diatéza; dermatitida.

Příprava infuze pro dětskou koupel: Je nutné vzít 2 polévkové lžíce suroviny, nalijeme ji do skleněné nádoby, nalijeme tam jeden litr vroucí vody, přikryjeme a zakryjeme froté ručníkem. Nechte nádobu na tmavém místě po dobu dvou hodin. Poté se vývar přefiltruje přes tenkou vrstvu a přidá se do lázně s vodou (1 litr infuze na 10 litrů vody).

Tato rostlina je široce používána v lidovém lékařství. Má protizánětlivé, dezinfekční a uklidňující účinky. Kromě toho jsou koupele s heřmánkovým vývarem pro dívky dobré jako profylaktické pro gynekologické problémy. Je to kvůli tomuto souboru pozitivních akcí, že mnoho mumií používá heřmánku častěji než jiné byliny k koupání svého dítěte.

Příprava infuze pro dětskou koupel: Je nutné vzít jednu polévkovou lžíci surovin, umístit ji do skleněné nádoby a nalít jeden litr vroucí vody. Nádoba musí být zakryta víkem a zabalena do osušky. Chcete-li zachovat prospěšné vlastnosti heřmánku, netrvejte na tom déle než pět hodin.

Měsíček

Tato léčivá rostlina má antiseptické, protizánětlivé účinky, hojení ran a protiplesňové účinky. Kromě toho všeho, měsíček pomáhá zbavit se střevní koliky.

Příprava infuze pro dětskou koupel: Je nutné vzít 2 polévkové lžíce surovin, umístit je do skleněné nádoby a nalít dva šálky vroucí vody. Nádoba musí být zakryta víkem a zabalena do osušky. Trvejte na tom, že měsíček 3-4 hodiny na tmavém místě. Po ukončení infuze se musíte protlačit gázou.

 • Bobkový list

Tato rostlina se vyrovnává s alergickou dermatitidou a diatézou..

Příprava odvarů pro dětskou koupel: Musíte vzít 20 gr. bobkový list, vložte jej do smaltované pánve, nalijte jeden litr horké vody a zapálte. Vařte vývar na mírném ohni, dokud jeho objem neklesne na půl litru. Pak musí být filtrován. A poté přidejte do koupele vodu.

Byliny uklidňující nervový systém dítěte

Tato skupina zahrnuje následující byliny: chmelové hlávky, levandule, matečnice, kořen valeriány.

Chmelová koupel je ukázána rozmarným dětem. Pomáhá zmírnit vzrušení a normalizovat spánek..

Příprava infuze pro dětskou koupel: Je třeba vzít jednu polévkovou lžíci drcených surovin, umístit ji do skleněné nádoby a nalít jeden šálek vroucí vody. Nádoba musí být zakryta víkem a zabalena do osušky. Trvejte na chmelových hlávkách po dobu 20 minut. Poté musí být hotová infuze filtrována přes gázu.

Tato rostlina má dobrý uklidňující účinek. Pomáhá také při střevní kolice..
K přípravě koupele doporučujeme používat levandulový olej. Pro plnou koupel vody potřebujete pouze jednu kapku éterického oleje (pro děti od 2 týdnů do 6 měsíců). Ale protože se olej nerozpouští ve vodě, nemůžete jej přidat přímo do vody. Nejprve se musí rozpustit v emulgátoru (v medu, v mléce nebo v mořské soli)..

Bylinná rostlina má relaxační účinek. Je indikován pro nervové poruchy a nadměrné nadměrné buzení. Skvělé pro normalizaci spánku..

Příprava infuze pro dětskou koupel: Musíte vzít jednu lžičku suroviny, umístit ji do skleněné nádoby a nalít jednu sklenici vroucí vody. Poté by měl být obal zakryt víkem a zabalen do froté ručníky. Trvejte na tom, že tráva sladké musí být na tmavém místě po dobu jedné hodiny. Poté musí být infuze filtrována přes několik vrstev gázy a přidána do lázně v poměru 1 šálek infuze na 1 litr vody.

 • Valeriánský kořen

Indikace pro použití v této léčivé bylině jsou stejné jako u mateřské sladiny.

Příprava odvar pro dětskou koupel: Musíte vzít 20 gramů suroviny, vložit ji do skleněné nádoby a nalít jeden šálek vroucí vody. Nádoba musí být zahřátá ve vodní lázni po dobu 15 minut. Hotový vývar by měl být ochlazován při pokojové teplotě po dobu 45 minut, a pak protlačen několika vrstvami gázy. Pro koupání novorozence před spaním se doporučuje odvar kořenů valeriánů a infuze mateřské vody..

Byliny kontraindikované pro koupání dítěte

Tento seznam zahrnuje následující byliny: thuja, adonis, pelyněk, koště, řebříček, lastovičku (pouze podle pokynů pediatra), kalamata. Všechny tyto byliny jsou jedovaté, takže jsou kontraindikovány u dětí..

Také u dětí mladších 3 let jsou citrusové infuze kontraindikovány.

Důležité! Po vzetí dítěte nepoužívejte detergenty ani opláchněte čistou vodou. Díky tomu bude vana zbytečná..

Speciální kosmetika pro koupání novorozence na bázi bylin

Co je to dětská kosmetika? Obvykle se jedná o pěny, gely, tekutá mýdla a šampony.

Na moderním trhu existuje celá řada produktů pro koupání novorozenců. Abyste se mohli rozhodnout, musíte pochopit, jaká vlastnost tohoto nebo daného kosmetického přípravku je pro vás prioritou. Mezi ně patří: přirozené složení produktu; zvlhčení a zjemnění pokožky; poměr cena-kvalita; odstranění podráždění z kůže; uklidňující účinek; jemné čištění.

Při koupi produktu na koupání pro děti zkontrolujte na štítku nápis „od narození“.

5 nejoblíbenějších bylinných koupelových produktů pro kojence
 • Bubchen - Baby Bath
 1. pro citlivou pokožku;
 2. protizánětlivé;
 3. s panthenolem a heřmánkovým extraktem;
 4. na plavání před spaním;
 5. neobsahuje parabeny a sírany;
 6. bez aroma nebo barvení.

Průměrná cena za kapacitu 200 ml., Na konci roku 2019, je 223 rublů.

 • BabyLine Nature - koupání a šampon
 1. neobsahuje parabeny;
 2. obsahuje výtažky z bylin;
 3. hypoalergenní;
 4. neškrábe oči.

Průměrná cena za kapacitu 500 ml., Na konci roku 2019, je 225 rublů.

 • Eared Nanny - prostředek k koupání od hlavy až k patě
 1. neobsahuje parabeny, sírany a barviva;
 2. vhodné pro normální, suchou a citlivou pokožku;
 3. hypoalergenní;
 4. neškrábe oči;
 5. obsahuje bylinné výtažky.

Průměrná cena za kapacitu 250 ml., Na konci roku 2019, je 139 rublů.

 1. Naše máma je přírodní komplex bylinných výtažků
 1. neobsahuje parabeny, sulfáty, příchutě a barviva;
 2. vhodné pro normální a atopickou pleť;
 3. hypoalergenní;
 4. protizánětlivé;
 5. obsahuje bylinné výtažky.

Průměrná cena za kapacitu 500 ml., Na konci roku 2019, je 169 rublů.

 • Slunce a Měsíc - prostředek k plavání
 1. neobsahuje parabeny, sírany a barviva;
 2. vhodné pro normální, suchou a citlivou pokožku;
 3. hypoalergenní;
 4. protizánětlivé;
 5. obsahuje výtažky z bylin;
 6. neškrábe oči.

Průměrná cena za kapacitu 200 ml., Na konci roku 2019, je 59 rublů.

Články O Neplodnosti