Hlavní Bolest

Hodnocení nejlepší kojenecké výživy 2020

Nemůžeme tvrdit, že ideálním jídlem pro právě narozené dítě je mateřské mléko. Přesto existuje mnoho matek, které jsou nuceny přejít na umělé krmení z nějakého důvodu. V takové situaci je velmi důležité zvolit pro novorozence vhodnou směs, která mu vyhovuje podle všech požadavků. Abychom mohli lépe procházet sortiment dětské výživy, připravili jsme pro vás hodnocení nejlepší kojenecké výživy pro novorozence podle recenzí a doporučení mnoha matek.

Je velmi důležité si uvědomit, že před provedením výběru musíte vždy konzultovat svého pediatra, který je v této záležitosti kompetentnější než kdokoli jiný a zná všechny nejlepší výrobce kojenecké výživy na trhu..

Nejlepší kojenecká výživa v kozím mléku

Tato verze dětské výživy se objevila na domácích trzích ještě nedávno, ale již získala velkou popularitu. Je to kvůli teorii, že kozí mléko je vstřebáváno nezralým tělem dítěte snadněji než kráva a jeho kvalita je stejná jako mateřské mléko matky. Je také vhodný pro děti, které jsou alergické na kravské mléko. Výběr matek, které se rozhodly přejít na takový produkt, je zároveň malý - na trhu jsou prezentovány pouze 4 takové značky, které budou podrobně popsány.

1. Nanny

Produkt z Nového Zélandu, který je považován za nejlepší mléčnou směs v kozím mléku. Jeho hlavním rozdílem od produktů jiných značek je vysoký obsah kaseinových proteinů, které se snáze tráví v nezralém těle. Dalším rysem je absence dalšího zpracování mléka, které zajišťuje maximální zachování jeho prospěšných vlastností. Kromě toho produkt této značky neobsahuje palmový olej. To vše dohromady představuje minimální riziko alergií, což je velmi důležité, pokud jde o novorozence..

Výhody:

 • vysoce kvalitní výrobky
 • nedostatek palmového oleje a syrovátkové bílkoviny
 • minimální riziko alergií

Nevýhody:

2. Mamako

Kojenecká výživa od španělského výrobce obsahuje kaseinové a syrovátkové proteiny ve stejných poměrech. Výrobku se nepodařilo získat velkou popularitu, protože se objevil na policích relativně nedávno. Matky, které to vyzkoušely, si však uvědomují, že mléko na něm založené má příjemnou sladkou chuť, jakou mají děti rádi. Statistiky alergických reakcí jsou také minimální..

Výhody:

 • poměrný poměr syrovátkové a kaseinové bílkoviny
 • nasycený prebiotiky

Nevýhody:

 • těžké najít (neprodává se ve všech obchodech)

3. Cabra

Dětská výživa z Holandska obsahující tukový komplex Digest X, jehož patent patří výrobci. Tento typ tuku je určen ke zlepšení trávení a také ke zvýšení absorpce vápníku. Tyto ukazatele jsou velmi důležité pro dětskou výživu v prvních měsících po narození. Podle recenzí většiny matek je Cabrite nejlepší směsicí kozího mléka za peníze.

Výhody:

 • obsah speciálního komplexu tuků
 • optimální poměr ceny a kvality produktu

Nevýhody:

 • těžké najít v obchodech

4. MDmil SP Goat

Dětská výživa s dobrým složením společné produkce Švýcarska a Španělska. Na rozdíl od jiných značek dětské výživy je nasycení mléka bílkovinami a solemi v normálním rozmezí (v jiných výrobcích buď překračuje přípustné limity, nebo je na jejich horní hranici). Tato optimální kombinace vám umožní vyhnout se zbytečnému namáhání takových dětských orgánů, jako jsou střeva a ledviny. Kromě toho je zde poměr omega kyselin nejblíže mateřskému mléku, což pozitivně ovlivňuje vývoj dětského nervového systému.

Výhody:

 • optimální složení s minimálním rizikem alergií
 • normalizace stolice a nedostatek koliky při konzumaci

Nevýhody:

Je důležité to vědět! Nikdy neuchovávejte suchou směs v otevřené formě, protože ve vzduchu jsou mikroorganismy, které se také mohou dostat do jídla.

Doporučujeme sledovat video o zkušebním nákupu u kojenecké výživy!

Nejlepší kojenecká výživa přizpůsobená pro kojence (co nejblíže mateřskému mléku)

Hlavním rysem této stravy je minimální množství kaseinového proteinu, který u některých dětí způsobuje potíže s trávením a je špatně tráven. Složení přizpůsobené stravy obsahuje zvýšený obsah albuminu a globulinu, což přibližuje jeho vlastnosti co nejblíže mateřskému mléku. To znamená, že v takové stravě prakticky neexistují žádné složky, které by mohly způsobovat potíže s trávením, což je ideální pro dítě. Z této linie byste si měli vybrat jídlo v prvních měsících po narození dítěte, aby nedošlo k alergii.

1. Nutrilon

Nejlepší dětská výživa podle recenzí většiny matek po mnoho let. Má optimální poměr rostlinných mastných kyselin s minerály a vitamíny. Kromě toho existuje vysoká úroveň asimilace živin, poměrný poměr fosforu a vápníku. Nutrilon je ve svém složení co nejblíže mateřskému mléku, což je pro dítě velmi důležité.

Výhody:

 • dobré složení
 • vysoká stravitelnost tělem dítěte
 • snadno najít v supermarketu

Nevýhody:

2. NAN

Nejen jeden z nejlepších kojeneckých přípravků pro novorozence, ale také jeden z nejchutnějších. Během vaření se rychle rozpouští, dobře nasycuje dítě. Optimální počet prebiotik a probiotik zajišťuje nepřetržité fungování střeva a zvyšuje jeho ochranné vlastnosti. Příznivý účinek na mozek, nervový systém a vidění malého muže.

Výhody:

 • obsah všech nezbytných složek v dostatečném množství a poměru
 • pozitivní vliv na fungování těla jako celku
 • pohodlí skladování
 • snadno najít v každém supermarketu

Nevýhody:

3. Protizákonné

Cenově výhodná varianta vysoce kvalitní kojenecké výživy. Obsahuje vitamíny a minerály, ale jejich množství je menší než u dražších značek. Neexistuje rybí olej, který je nezbytný pro harmonický vývoj nervového systému. Ale tato směs neobsahuje dlaně. Přestože je tento typ oleje v západních zemích považován za vynikající zdroj tuku, pro mnoho ruských matek je jeho absence základním argumentem ve prospěch tohoto produktu. Existuje také dostatečné množství laktobacilů, prebiotik a dalších důležitých stopových prvků.

Výhody:

 • přiměřené náklady
 • nedostatek palmového oleje
 • vynikající složení

Nevýhody:

 • nedostatek některých důležitých stopových prvků ve složení

Během procesu krmení dítěte mléčnou směsí je velmi důležité přísně dodržovat pravidla hygieny a trvanlivost. Nadčasově umyté kojenecké láhve jsou ideálním místem pro vývoj a reprodukci patogenních bakterií. Pokud takovou láhev nevaříte, ale jednoduše ji opláchnete, nalijete novou porci jídla, může dítě zvracet a můžete si myslet, že tato směs nevejde dítě.

Nejlepší kojenecká výživa pro předčasně narozené děti

Děti narozené před datem jejich splatnosti vyžadují zvláštní péči a péči. Organismus, který neměl čas se plně formovat a připravovat na narození, je obzvláště citlivý. Proto je pro jejich výživu nutné vybrat speciální dětské výrobky, které plně uspokojí potřeby malého chlapce. Zohledňují všechny vlastnosti těchto křehkých dětí: použití snadno stravitelných bílkovin, vysoký obsah vitamínů a minerálních látek, zvýšení energetické hodnoty produktu pro rychlejší přírůstek na váze. Tato linie se také doporučuje ke snížení rizika alergických reakcí..

1. NUTRILON PRE

Počáteční kojenecká výživa s bifidobakteriemi a sníženým množstvím laktózy. Procentní podíl syrovátkového mléka je nejvyšší, díky čemuž je co nejblíže mateřskému mléku. Obohatený o polynenasycené mastné kyseliny, vitální vitamíny a stopové prvky.

Výhody:

 • optimální složení pro předčasně narozené děti
 • minimální riziko alergií a dalších negativních reakcí
 • tak blízko mateřského mléka

Nevýhody:

2. SIMILAC (ABBOTT) NESOSHUR

Směs uznávaná jako nejlepší pro výživu dětí narozených předčasně. Místo toho se používá prakticky bez laktózy, místo toho se používá maltodextrin, který poskytuje nejen sladkou chuť produktu, ale také vysokou energetickou hodnotu, která přispívá k rychlému přírůstku hmotnosti. Tento ukazatel je velmi důležitý pro tuto kategorii dětských výrobků. Kromě toho je ideální pro děti trpící zvýšenou tvorbou plynu a kolikou díky minimální zátěži zažívacího systému. Neobsahuje palmový olej, ale existuje speciální rostlinný komplex, který pomáhá zmírnit zácpu a změkčit stolici.

Výhody:

 • složení, které zohledňuje všechny vlastnosti těla předčasně narozeného dítěte
 • nedostatek palmového oleje
 • dokonale asimilován slabým organismem dítěte

Nevýhody:

Nejlepší kojenecká výživa pro novorozence je levná a dobrá

Pokud jste nuceni přejít na umělé krmení, není nutné kupovat nejdražší směsi. Výrobky vyráběné v naší zemi ve skutečnosti splňují všechny požadavky standardů kvality za dostupnou cenu. Většina matek věří, že jsou vhodnější pro děti od 12 měsíců, ale jsou také určeny pro děti od narození. Níže budou považováni za vůdce dětských mléčných výrobků, které se vyrábějí v zemi.

1. Baby

Jedna z nejpopulárnějších značek holandské dětské výživy vyrobené v Rusku. Obsahuje všechny potřebné vitamíny a minerály, prebiotika a mastné kyseliny. Od narození můžete dát zdravé, zdravě narozené dítě. A pokud vás zajímá, která mléčná receptura si vybrat z 6 měsíců, když dojde k přechodu do další fáze vývoje, je to jedna z nejlepších možností. Podle recenzí matek, které dítěti poprvé daly dražší jídlo, se bez potíží přepnou na dítě, protože dětem se líbí sladká chuť. Skvělá volba pro ty rodiče, kteří chtějí ušetřit na ceně, nikoliv na kvalitě.

Výhody:

 • optimální poměr ceny produktu a jeho kvality
 • dostupnost (prodává se téměř ve všech obchodech)
 • přijatelná cena

Nevýhody:

2. Agusha

Dobrá směs od tuzemského výrobce za dostupnou cenu. Obohatený o všechny potřebné minerály a vitamíny, vhodný od prvních dnů pro zdravé děti, které se narodily včas. Obsahuje speciální vitamínový komplex určený k posílení imunity dětí a příznivě ovlivňuje růst a celkový vývoj dítěte.

Výhody:

 • přijatelné náklady
 • dobré složení

Nevýhody:


Doporučujeme sledovat zajímavé video o tom, jaké jsou dětské směsi a které z nich jsou nejvyšší kvality!

Kojenecká výživa pro novorozence?

Vzhledem k velkému počtu značek dětské výživy v regálech je docela obtížné vybrat si směs pro novorozence. Aby nedošlo k chybě při rozhodování, věnujte pozornost následujícím kritériím:

 1. celkové složení
 2. procento laktózy (čím méně, tím lépe)
 3. procento syrovátkového mléka
 4. funkce specifické pro značku
 5. doporučení k použití (pro kterou kategorii dětí je určena)

Důležitým kritériem jsou také náklady na produkt, protože mléčné potraviny dojdou velmi rychle a je třeba je kupovat poměrně často. Zde byste se měli dostat k nejlepšímu poměru ceny a kvality výběrem toho, která nejlepší mléčná receptura od narození je pro vaše dítě nejvhodnější a neovlivňuje příliš mnoho rodinného rozpočtu. Zároveň byste ale neměli přeplatit za značku a pohodlné balení (směsi za výhodnou cenu v kartonových obalech lze snadno skladovat v běžných skleněných nádobách s víkem).

Při výběru toho, která směs je nejlepší pro vývoj dítěte, zvažte také to, že o tom, která směs je nejvhodnější pro vývoj dítěte, rozhoduje výhradně pediatr, který poskytne důležité tipy na základě charakteristik těla dítěte. Pokud navíc směs nesedí, nepropadejte ihned panice. Přes obecný princip výroby mají všechny značky počáteční kojenecké výživy své vlastní vlastnosti, na které si musí tělo malého muže zvyknout, a to vyžaduje čas. Proto byste měli vyzkoušet vše nové velmi pečlivě a produkt zavádět postupně. Poprvé byste měli dávat minimální množství mléka a pečlivě sledovat reakci těla dítěte. Při absenci varovných signálů se část postupně zvyšuje, dokud nedojde k úplnému přechodu na nový produkt.

Odpověď na otázku, která kojenecká výživa je pro novorozence nejvhodnější, se tedy rozhoduje individuálně s přihlédnutím k mnoha kritériím a pečlivému pozorování dítěte..

Mléčná receptura - ruská nebo zahraniční produkce?

Pokud jde o dětskou výživu, mnoho lidí si vzpomíná na mléčné receptury prodávané v SSSR v 70. a 80. letech. Někteří věří, že jejich kvalita se od té doby nezměnila, ale je to klam. Od roku 1995 vyrábí Nutricia dětská výživa a obiloviny, stejně jako dětská výživa, která zcela změnila složení těchto produktů..

Fotografie - Lory Photo Bank

Historie společnosti Nutricia začala na konci 19. století, kdy bratři Martin a Jan van der Hagen vymysleli recepturu a nejprve zahájili výrobu v průmyslovém měřítku založením společnosti Nutricia (přeloženo z nizozemštiny - „sestra“). Od té doby se společnost více než století zaměřuje na výrobu pouze dětských a specializovaných potravin. Z těchto 40 let se společnost věnuje vědeckému výzkumu inspirovanému znalostmi mateřského mléka..

Společnost podporuje kojení a je v souladu s Mezinárodním kodexem marketingu náhrad mateřského mléka, který přijala Světová zdravotnická organizace v roce 1981..

Specialisté neustále studují složení mateřského mléka, aby se co nejvíce přiblížili složení dětské výživy, protože pouze mateřské mléko je schopno uspokojit všechny potřeby dítěte. Bylo zjištěno, že složení mateřského mléka není stejné ani při jednom krmení. Mění se s tím, jak dítě stárne. U stejné ženy se může mléko pro první dítě a druhé lišit. To se liší i pro chlapce a dívky.!

V nizozemské laboratoři společnosti Nutricia zkoumají vzorky mateřského mléka a snaží se porozumět všem těmto jemnostem. Někdy stejná matka dává mléko v různých obdobích. Roky výzkumu umožňují společnosti vytvořit směsici receptur, která se svým složením co nejvíce blíží zlatému standardu dětské výživy.

Závod Danon Nutricia ve Fuldě v Německu

Rostliny Nutricia se nacházejí v pěti evropských zemích: v Holandsku, Francii, Německu, Irsku a Rusku. Firemní politika zahrnuje respektování národních tradic, proto si při vstupu na národní trh často zachovává název značek dětské výživy a zároveň zlepšuje jejich kvalitu a složení.

Proto si výrobky sovětské značky „Baby“ zachovaly své jméno, ale zároveň získaly zcela nové složení. Dnes je závod Nutricia v Istře předním ruským výrobcem dětské výživy, který pracuje v souladu s nejvyššími evropskými standardy kvality a bezpečnosti..

Výrobky od Danon Nutricia Fulda, Německo

A nyní vás portál pro mateřství zve na virtuální prohlídku závodu Nutricia v Německu a porovnání s rostlinou v Istře u Moskvy, o které jsme hovořili dříve.

Návštěvníci závodu musí před vstupem do výrobních zařízení projít řadou etap. Dříve by se měl každý seznámit s bezpečnostními opatřeními a pravidly chování v továrně.

V Istře jsou návštěvníkům, včetně zámečníků, opravářům atd., Zobrazeny video, ve kterém jsou demonstrovány všechny nejdůležitější momenty. V Německu jsme se seznámili s pravidly pro brožuru v angličtině.

Do rostlin nejsou povoleny osoby se známkami nachlazení a poranění kůže. Všechny drobnosti, šperky by měly být ponechány mimo výrobní zařízení. Po území se můžete pohybovat pouze po pěšinách a doprovázet jej pouze zaměstnanec podniku. V Istře musí všichni návštěvníci nosit žluté reflexní vesty.

Do výrobních hal se můžete dostat pouze speciální bránou. Zde je nutné sundat svrchní oděv a vyměnit boty, a tento proces má také svá specifika. Musíte sedět na lavičce, sundat si boty, posunout nohy na druhou stranu a nasadit si jiné speciální boty, které jste předtím otřeli alkoholickou ubrouskem. V továrně v Istře musíte projít dvěma takovými fázemi.

Poté si návštěvník obléká jednorázovou kombinézu, čepici a brýle. Ruce se nejprve umyjí mýdlem a poté se otírají speciálním dezinfekčním roztokem. Pokud existují kroužky, je třeba nosit rukavice..

Takový složitý postup musí být dokončen, aby se získal přístup pouze do žluté zóny - první úrovně zabezpečení. Zde můžete pozorovat pouze výrobní haly sklem. Každá zóna je označena barevným pruhem probíhajícím podél stěn..

Výrobní zařízení mají dvě úrovně zabezpečení: oranžovou a nejpřísnější - červenou. V oranžové zóně jsou suroviny uvolněny z horního obalu. Procesy míchání přísad, prosévání, kontroly náhodných cizích inkluzí a balení probíhají v místnostech s červenou úrovní zabezpečení.

Hlavním pravidlem v závodě Nutricia ve Fuldě a dalších společnostech společnosti je dokonalá čistota a vysoká technologie. Zařízení je zcela utěsněné, nic se nemůže dovnitř dostat. Je pravidelně přezkoumáván pracovníky technického oddělení i nezávislými auditory. Vnější povrchy zařízení se každý den umývají a dezinfikují a výrobní linka se čistí pokaždé, když se do výroby pošle produkt s jinou formulací. Každý týden odebírají speciální služby mikrobiologické vzorky pro kontrolu kvality životního prostředí..

Ve vysoce rizikové oblasti, kde je produkt smíchán s vitamíny a minerály, je tlak vyšší než v jiných místnostech. To je nezbytné k udržení úplné sterility v místnosti. Když se dveře otevřou, vzduch zvenčí se nemůže dostat dovnitř. Přístup do červené zóny je ekologický, mohou se tam dostat pouze někteří zaměstnanci závodu, kteří absolvovali příslušné školení, ve speciálním oblečení a po skenování otisku prstu.

Všichni zaměstnanci jsou ve výrobním závodě ve speciální uniformě, pravidelně dezinfikují ruce a jednou ročně podrobují plnou lékařskou prohlídku..

Z jedné dílny do druhé směs protéká potrubím pod tlakem. Ve fázi balení se pohybuje pod vlivem gravitace a vibrací na sever. Zde je hotový produkt balen ve velkých pytlích. Úzká čára vylučuje přístup kyslíku k produktu. Automatické vzorkování chování různých vzorků a analýz kvality.

Nutricia testuje produkty s maximální pečlivostí a pečlivostí. Společnost má pravidlo: kromě splnění kvalitativních norem země, ve které je produkt vyráběn, musí splňovat normy EU a mezinárodní normy Codex Alimentarius. A pokud jsou požadavky těchto organizací odlišné, pak si společnost vybere ty, které jsou přísnější.

Absolutně se kontroluje každá šarže vyrobeného produktu:

 • Pro dodržování nutriční hodnoty: tuky, bílkoviny, vitamíny, minerály
 • Pro nepřítomnost škodlivých látek: toxiny, antibiotika, GMO, cizí bakterie
 • Organoleptické ukazatele, jejichž výsledky jsou založeny na analýze vnímání smyslů: vidění, čich, chuť

Laboratoře společnosti Nutricia zaměstnávají vysoce kvalifikované odborníky s mnohaletými zkušenostmi v dětské výživě, kteří testují produkt podle mnoha parametrů - od 90 do 300 na šarži.

Nutricia ve všech zemích zdůrazňuje význam prvních 1000 dnů - od početí po dva roky - pro zbytek lidského života. Další vývoj a zdraví dítěte závisí na správné výživě a životním stylu dítěte v tomto období. V naší zemi je dítě po roce často příliš brzy převedeno na generální stůl, což vede k porušování jeho stravy. Pediatrové se touto praxí obávají, takže byl vyvinut a přijat Národní program výživy dětí ve věku 1-3 let..

Nejlepší hodnocení dětské výživy

Děti potřebují pečlivou péči a správné krmení. Z tohoto důvodu je důležité vědět, jak můžete a co nemůžete dítě krmit. Mnoho značek nabízí dětem jídlo, ale je to tak zdravé, jak se říká v reklamě? Zkusme zjistit, jaký druh dětské výživy je nejlepší pro kojence od narození, a také si prostudujte hodnocení výrobců, kteří se starají o své spotřebitele.

Jak si vybrat

Vysoce kvalitní a vyvážené jídlo má velký vliv na utváření dítěte. Mnoho dětí mladších 3 let má různé alergické reakce. V tomto případě lékaři doporučují jíst pouze hypoalergenní směsi a cereálie..

Je také důležité vědět, jak krmit dítě, aby bylo možné správně nakonfigurovat mikroflóru jeho střev a zajistit plný rozvoj těla..

Co je lepší výživa pro novorozence

Nyní existuje velké množství směsí, které mohou nahradit přirozené krmení. Některé běžné značky používají ve svých výrobcích kozí mléko. Aby se přispělo k kompetentní tvorbě těla dítěte, do jídla se přidávají prebiotika.

Výrobci se snaží nahradit mateřské mléko na nejvyšší úrovni a dodávat dítěti známé a zdravé jídlo. Průzkumy rodičů a lékařů pomáhají porozumět tomu nejvhodnějšímu jídlu. V tomto článku budeme zvažovat nejlepší kojeneckou výživu pro novorozence, pochopíme, co je nejlepší pro krmení podle nejčastějších recenzí v roce 2018.

Zde je seznam oblíbených značek:

 • pro děti bez lékařských indikací (Nestle, Friso, Nutrilon);
 • doporučeno pro kojence s nízkou hmotností (Nutrilak Premium Pre);
 • stabilizovat zažívací trakt ("Baby", Hipp, "Agusha"). K těmto produktům se navíc přidávají vitamínové doplňky..

Pamatujte, že pediatričtí lékaři doporučují mladým matkám, aby se vyhýbaly přípravkům s palmovým olejem, který zpomaluje vstřebávání živin. Před nákupem si pozorně přečtěte štítek a ujistěte se, že chybí.

Pokud je nezbytné obnovit střevní mikroflóru, měly by být vybrány přípravky s prebiotiky, probiotiky a nutně s přidáním vitamínů. Od 5 měsíců se zelenina a ovoce postupně začleňují do stravy. To pomůže společnostem, jako je Frutonyanya a babiččina koš. V podstatě získejte šťouchané brambory z cukety, jablek a hrušek, které se v tomto věku dobře vstřebávají.

Tabulka: oblíbené značky dětské výživy

PohledFunkceNejlepší značky
SměsiPalm zdarmaSimilac Premium, Nutrilak Premium.
S antirefluxním účinkemNan, Humana, Bellact.
AntialergenníHipp HA, Nestlé.
Ovesná kašeOvocná rýžeHeinz, Agusha, Winnie.
Pohanka (plátek nebo mléko) s dalšími přísadamiFrutoNyanya, zlato, Bebi.
Ze směsi obilovinNestlé, Semper.
Bramborová kašeZeleninaCradle, Gerber.
Ovoce„Babiččina koš“, „FrutoNanny“.
PolévkaStrouhané telecí maso, králík, kuře nebo krůta (děti od 6 měsíců)Bebivita, Fleur Alpine.

Seznam nejlepších výrobců

Následující položky jsou nejvyhledávanější. Potvrzují to průzkumy rodičů a velké prodeje.

Nutricia ("Nutricia")

Tato společnost vyrábí „Baby“, „Baby“ a „Top-Top“ pro Rusko, přičemž má vedoucí postavení na celém světě. Specializuje se na vytváření vysoce kvalitních analogů mateřského mléka a v této oblasti provádí výzkum po celá desetiletí. Speciální laboratoře studují nutriční problémy u dětí narozených s nemocemi nebo patologiemi.

Nestlé („Nestlé“)

Tento výrobce je v Ruské federaci znám pod značkou stejného jména. Ve Švýcarsku, Americe a Polsku uvolňuje Nestogen, NAN a Gerber. Je to hlavní dodavatel, kterému se podařilo vstoupit na mezinárodní úroveň a produkovat dobré doplňkové potraviny za poměrně vysoké ceny..

Hipp („Hipp“)

Značka je populární v Rusku, Rakousku a Německu, dodává velké množství směsí, bramborovou kaší, obilovin a čaje.

Nutritek (Nutritek)

Distribuovanými produkty jsou „Baby“, „Winnie“ a Nutrilak. Můžete si koupit nejen běžné jídlo této značky, ale i léčivé. Za tímto účelem technologové provádějí zvláštní studie v různých oblastech, jako je rostlinná výroba, chov zvířat a potravinářský průmysl..

Tovární DP "Faustovo"

„Košík babičky“ pro děti produkuje nejen obiloviny, bramborovou kaši, ale také nápoje. Většina financí společnosti jde do studia moderních příležitostí a receptů. Kromě toho společnost pracuje s podporou Výzkumného ústavu RAMS.

Wimm-Bill-Dann Foods OJSC

Již více než 10 let vyrábí značka Agusha pro kojence všechny druhy doplňkových potravin. Společnost spolupracuje s Ruskou akademií lékařských věd a dalšími organizacemi, které pečují o dítě a matku.

Pokrok OJSC

Zde produkují „Miminka“ a „FrutoNanny“. Existuje více než 100 druhů produktů, včetně náhrad mateřského mléka za nově narozené drobky.

Hodnocení dětské výživy pro novorozence: to je lepší kvalita

Tento vrchol byl sestaven týmem „Tovariki“ na základě popularity mezi zákazníky, ceny, vůně, chuti, textury a přítomnosti užitečných a škodlivých složek. Kromě toho byla zohledněna snadnost procesu vaření a statistika vlivu na tělo při dlouhodobém používání. Zpětná vazba od rodičů se bere přímo. Byli tedy nalezeni významní výrobci jak mezi domácími značkami, tak mezi zahraničními.

Agusha (Rusko)


Výživa se vyrábí v Moskvě za účasti odborníků v oboru lékařských věd. Všechny přísady jsou odpovídajícím způsobem testovány. V sortimentu je jídlo pro novorozence i pro starší děti. Můžete si vybrat čerstvé nebo kyselé mléko, které bude sloužit jako prevence dysbiózy. Jako mateřské mléko jsou nabízeny suché a tekuté protějšky..

 • výhodná cena;
 • příjemná chuť;
 • přírodní ingredience;
 • pečlivé dodržování podmínek složení a skladování;
 • Přínos pro zdraví.
 • nachází se hodně cukru;
 • víčka nejsou vždy pohodlná.

FrutoNyanya (Rusko)


Prvním vydaným produktem byla Tetra Pak Juice. Nyní je společnost známá po celém světě díky pečlivému přístupu k potřebám dětí. K dispozici je také jídlo pro matky (kojící a těhotné). Sortiment výrobků se neustále rozšiřuje. Společnost nabízí novorozenecké vody nejvyšší kategorie.

 • přirozenost;
 • nepoužívají se žádné konzervační látky;
 • ergonomické balení;
 • přítomnost užitečných stopových prvků.

Gerber (USA)


Jedná se o největší americkou společnost s 80 lety zkušeností s výrobou potravin pro kojence. Nyní je spotřebitelům nabízeno více než 500 položek výrobků vyrobených na základě doporučení lékařů, odborníků na výživu.

 • zboží je kontrolováno na všechny možné parametry;
 • nedostatek GMO, látek určených k aromatizaci a škodlivých látek.

Nutricia (Nizozemsko)


Značka zahájila svoji činnost výrobou mléka pro kojence a po 50 letech vstoupila na světový trh se širokou nabídkou.

 • trvanlivé a pohodlné balení;
 • produkty jsou vyvíjeny ve výzkumných centrech.
 • neobvyklá vůně v mléce;
 • vysoká cena.

Hodnocení rodičů o dalších produktech:

"Páčila se mi pšeničná kaše s dýní." Je dobře rozvedený ve vodě a chuť je příjemná. Saturuje “.

"Dítě nechtělo jíst šťouchané zelí." Chuť je opravdu podivná. “.

Semper (Švédsko)


Jedna z největších společností, která začala s výrobou sušeného mléka. K dnešnímu dni se na celém světě prodává obrovské množství směsí.

 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • opevnění;
 • bezpečnost;
 • rozmanitost.
 • vůně směsi je specifická;
 • policajti s nadýmáním.

Humana (Německo)


Produkty distribuované po celém světě. Jídlo se vyrábí na základě věkových charakteristik..

 • vyvážená strava;
 • eliminuje koliku;
 • dobře chovaný.
 • s palmovým olejem.

Heinz (USA)


Nabízí široký výběr produktů, z nichž většina se vyrábí v továrnách v Rusku.

 • rozmanitost;
 • těsnost obalu;
 • lze vybrat podle věku;
 • přirozenost a kvalita.
 • přítomnost cukru;
 • malé obaly;
 • vysoká cena;
 • polévky a bramborová kaše s nepříjemnou vůní masa.

Recenze rodičů o dalších produktech výrobce:

"Dcera miluje ovesnou kaši se sušenými meruňkami a švestkami." Ale ukázalo se, že je příliš silný, přidejte více mléka “.

"Je vhodné vařit cereálie a dítě je vždy dobře jíst." Bereme pouze mléčné výrobky, protože mléčné výrobky jsou bez chuti. “.

"Rybí pyré s hroznou vůní." Vyhozen ".

Hipp (Německo)


Dětská výživa této značky je ve všech zemích. Společnost má rozmanitý sortiment pro každý věk..

 • vynikající chuť;
 • mnoho druhů čaje.
 • údaje o složení byly napsány příliš jemně.

Recenze rodičů o dalších produktech společnosti:

"Dítě si užilo uklidňující racky." Začal spát a lépe jíst. Také jsem vypil nápoj pro kojící matky, také v pohodě. “.

"Moc se mi líbí cookies, ale přidává se tam soda." Pravděpodobně často to nestojí za spotřebu “.

Pokud máte rádi nápoje z Hipp, na obchodní platformě Tovarika můžete snadno najít podobné užitečné produkty pro děti: bylinné čaje a sirupy pro děti od 3 let od značky Altai Healing Gift Gift.

Nejlepší dětská výživa

Mléko je důležitým zdrojem potravy pro drobky. Zvažte nejoblíbenější protějšky.

Pro oslabené děti

Před nákupem musíte určitě prostudovat složení. Pokud na to není čas, můžete si bezpečně vybrat z našich seznamů prověřených směsí.

Nutrilak


To zaujímá vedoucí postavení mezi produkty pro bolestivé děti. Značka se doporučuje všem, kteří mají problémy s imunitou a předčasně narozenými dětmi, pro které bude výživa této značky v mléce bezpečná.

 • rozmanitost;
 • bez cukru;
 • opevněné složení.
 • pěny;
 • má tendenci tvořit sraženiny.

Přes negativní aspekty většina matek na Nutrilak reaguje pozitivně. Tvrdí, že díky těmto produktům je trávení normalizováno, děti jedí a jsou silnější.

Nejlepší kombinace zahraniční produkce

Mnozí preferují zámořské produkty, protože je považují za produkty vyšší kvality. Ve skutečnosti to vůbec není pravda, protože je to domácí produkce, která je maximálně přizpůsobena potřebám našich dětí. Přestože na západním trhu je opravdu dost hodných zástupců.

Nutrilon


Výběr toho, která společnost pro dětskou výživu je pro vaše dítě nejlepší a nejvhodnější, závisí jak na kvalitě produktů, tak na individuálních vlastnostech drobků. „Nutrilon“ se vyrábí s ohledem na potřeby těla související s věkem.

 • normalizuje funkci střev;
 • snižuje tvorbu plynu;
 • snižuje riziko koliky;
 • obsahuje důležité živiny.
 • některé děti chutnají špatně;
 • s palmovým olejem a lecitinem;
 • vysoká cena.

Podle recenzí rodičů tyto produkty dobře nasycují a mají příznivý účinek na zažívací trakt. Alergie je pozorována pouze v ojedinělých případech. Hlavní věc je vybrat ten správný věk.

Nejlepší mix na domácím trhu

V naší zemi je dostatek vyvážené výživy pro děti, která dobře zásobuje vitamíny.

"Dítě"


Značka patří výrobci Nutrilon, jak je popsáno výše, ale produkt je vytvořen v továrně v Moskvě. Mléčné výrobky značky kombinují recepturu vyvinutou evropskými odborníky a péči, péči o děti v souladu se všemi standardy kvality, bezpečnost ruských výrobců.

 • obsahuje užitečné komponenty;
 • chuť je dobrá;
 • pro různé věky;
 • od šesti měsíců byly přidány obiloviny;
 • přiměřené náklady.

Podle maminky má značka rozumné ceny a vynikající chuť..

Nejlevnější dětské formule

Rodinný rozpočet je pro každého jiný a každý se snaží soustředit na svou peněženku. Naštěstí existuje možnost rozpočtu, která není nižší než kvalita drahých analogů.

Agusha


Náklady na značku jsou mnohem nižší než u konkurentů, ale to nemá vliv na odpovědnost výrobce..

 • dobrý vkus;
 • obsahuje vitamíny;
 • můžete si vybrat tekuté a suché směsi.
 • vyrobené na základě palmového oleje;
 • těsná čepice;
 • sladká jídla.

Podle recenzí je to jedna z nejlepších levných možností, vhodná pro krmení.

Nejlepší kvalita, nejlepší kojenecká výživa ve sklenicích

Již od šesti měsíců věku začínají děti dostávat zeleninové pyré. Jsou antialergenní, dobře stravitelné a nasycené. Pokud je to žádoucí, zavádí se do nástrahy směsi kuřecího masa.

Jeden z nejvýznamnějších výrobců, odborníci považují za „babiččina koš“. Obzvláště oblíbené jsou jejich výrobky se zelím a králičím masem. Neexistují žádné potravinářské přídatné látky a látky určené k aromatizaci, které poškozují tělo..

Nejlepší džusy a šťouchané brambory pro děti

Starší děti potřebují nejen mléčnou směs, ale také jídlo jiného druhu. V odpovědi na otázku, který výrobce dětské výživy je lepší a jaké jsou hodnocení roku 2018, jsme provedli výběr značek s ohledem na náklady na výrobky a poptávku.

Nejoblíbenější ruské produkty

Domácí značky často překonávají zahraniční značky nejen cenou, ale také kvalitou.

"Frutonyanya"

Tato značka si zaslouží vedoucí postavení a vyvážené pyré vyrábí na jiném základě..

 • pro všechny věkové kategorie;
 • nízké náklady;
 • Vyrábí se bez potravinářských přídatných látek;
 • hypoalergenní.
 • balení snadno ztrácí těsnost;
 • šťáva je často koncentrovaná.

Výrobky najdete po celé zemi. Rodiče oceňují kvalitu, rozmanitost sortimentu a přiměřenou cenu..

Nejlevnější šťávy a šťouchané brambory

Nízkorozpočtová dětská strava by měla být ošetřena opatrně a měla by vybírat ze známých a osvědčených značek. Níže uvedená značka dokázala získat důvěru zákazníků..

"Babiččina koš"


Spotřebitelé vědomě preferují produkty tohoto konkrétního výrobce. Ve srovnání s levnými protějšky má zjevné výhody..

 • profesionální balení;
 • přirozenost;
 • nedostatek škrobu;
 • dobrý zápach a chuť.

"Pravidelně kupuji svého syna, hrušku, jablko, květák, brokolici, cuketu, dýně a krůtu." A já jsem s těmito pyré úplně spokojený. “.

"Sklenice 100 gramů jsou příliš velké pro zavedení doplňkových potravin." Koneckonců, v první den můžete dát pouze 0,5 lžičky a postupně zvyšovat podávání. Zbytek musí být sněden sami nebo vyhozen, protože po otevření je možné skladovat pouze 24 hodin “.

Nejoblíbenější zahraniční produkty

Po analýze doporučení a cenové politiky evropského trhu jsou produkty další značky největší poptávkou. Výběr milionů matek naznačuje kvalitu a užitečnost..


Ochranná známka Německa produkuje bramborovou kaši nejvyšší kvality pro děti. Rodiče dobře mluví o Hippovi a doporučují odvar mrkve a rýže, který stabilizuje střeva.

 • produkty se pěstují v přírodních podmínkách;
 • s řepkovým olejem, což je sklad mastných kyselin;
 • Připravuje se bez potravinářských přídatných látek;
 • dát od 4 měsíců.
 • vzhledem k nedostatku příchutí ne každý přijímá vůni a chuť;
 • vysoká cena.

Rozpočet návnady společnosti je lepší koupit

Pokud mají rodiče malý rozpočet, neměli byste se bát výběru levnějších výrobců. V takovém případě byste se měli obrátit na důvěryhodné domácí značky. Doporučují se tato jména: „Sami s knírem“, „Agusha“, „babiččina koše“.

Pokud si můžete vybrat z průměrných nákladů, měli byste se podívat na značky: „Winnie“, „Baby“ a NAN.

Nejdražší jsou: Nestlé, Nutrilon, HIPP. Nejedná se pouze o zdravé krmení, ale také o velmi dobrou dětskou výživu pro novorozence, jejíž recenze jsou většinou pouze pozitivní.

Nejlepší dětské obiloviny

Tato kategorie je zdaleka poslední místo ve stravě drobků. Po prostudování poptávky byly identifikovány následující hodné značky.

Nejoblíbenější zahraniční produkty

Někdy je těžké najít dobrou kaši, která by potěšila dítě. Výrobky od níže uvedeného výrobce milují děti z celého světa..

Nestlé


Značka Nestlé je dlouhodobě na vrcholu prodeje v segmentu od průměrné ceny a vyšší. Zákazníkům se líbí chuť a seriózní výrobní přístup. Alergie u dětí jsou velmi vzácné..

 • nedostatek hrudek;
 • obrovský výběr;
 • bez potravinářských přídatných látek;
 • snadno ředitelný vodou.
 • recept zahrnuje lecitin;
 • vysoká cena.

"Jíme dodnes, ačkoli jsme již dva roky, opravdu se nám to líbí".

"To je jediný meč, který jsme vyzkoušeli, to voní hezky." Chutná také sladce a chutně. “.

Nejlepší kaše domácí produkce

Ti, kteří dávají přednost ruským výrobkům, si mohou na základě zpětné vazby svých rodičů vybrat tu nejvyšší kvalitu. Naše firmy dokázaly získat důvěru vydáním užitečných produktů..

"Frutonyanya"


Zjistěte, které značky dětské výživy a směsí jsou nejvhodnější pro doplňkové potraviny a které jsou zahrnuty do hodnocení kvality, vyzkoušejte tyto obiloviny. Vyzývali spotřebitele v Rusku.

 • nemléčné a mléčné výrobky;
 • přiměřené náklady;
 • kvalitní balení;
 • obsahuje vitamíny;
 • bezlepkový.
 • výrobky z cukru;
 • přidán škrob.

Nejlevnější obiloviny pro děti

Navzdory nízkým nákladům jsou níže popsané možnosti chutné a obsahují základní stopové prvky..

"S knírkem"


Značka Ivanovo Combine oslovila malé spotřebitele. Cena je více než přijatelná.

 • dobrá a jemná chuť;
 • středně sladké;
 • obsahují vitaminy;
 • láce.
 • ne ve všech regionech země;
 • nenasyťte úplně.

Po návštěvě obchodní platformy Tovarika můžete najít další užitečné produkty pro vaše dítě. Při rozhodování o tom, která dětská výživa je lepší zvolit, nezapomeňte: je důležité, aby to nejenže bylo zdravé, ale také aby se jí dítě líbilo.

První ruská továrna na dětské formule bude vyžadovat investice

VEB.RF má v úmyslu pomoci nahradit dovážené suché směsi pro kojeneckou výživu a je připravena připojit se k projektu lokalizace výroby v Rusku. První místní závod v hodnotě přes 8 miliard rublů. Plánuje se výstavba předměstí v roce 2020. Problémem však může být nedostatek surovin a malé tržní objemy, o které se zahraniční výrobci dlouhodobě dělili.

InfraVEB (součást VEB.RF) se zúčastní projektu vybudování v roce 2020 v moskevském regionu komplexu pro výrobu suché kojenecké výživy pro kojeneckou výživu - náhražky mateřského mléka, uvedla tisková služba státní banky. Dne 6. července bude v rámci SPIEF podepsána trojstranná dohoda s Multi Nutrition Ltd (součást UK United Green Group; UGG) a vládou Moskevské oblasti. Celková investice do projektu se odhaduje na 8,7 miliardy rublů, výrobní kapacita - až 15 tisíc tun produktů ročně, Yury Korsun, místopředseda VEB.RF, řekl Kommersant.

Zejména InfraVEB vypracuje studii proveditelnosti, obchodní plán a finanční model projektu. Poté bude projekt nabídnut k financování ruským úvěrovým organizacím. Podporu mohou poskytnout rozvojové instituce, včetně VEB.RF. Podle Alexandra Osina, analytika řízení operací na ruském trhu financování svobody, mohou služby InfraVEB při zohlednění parametrů projektu stát 500 milionů rublů. až několik miliard.

Jak se v Rusku objeví nová továrna na dětské výživy

V únoru 2019 bylo známo, že Ruský fond přímých investic (RDIF) se stane partnerem v UGG při výstavbě první plně lokalizované továrny na suché směsi v Rusku. Parametry projektu týkající se kapacit a investic byly podobné. Strany plánovaly stanovit lokalizaci do druhého čtvrtletí roku 2019 a dokončit výstavbu do dvou let po přípravě projektu. Podle zdroje Kommersant, který je obeznámen s touto situací, RDIF současně jedná s UGG. Fondu a jeho partnerům může být nabídnut projekt vyvinutý společností InfraVEB.

RDIF odmítl komentovat. Dříve generální ředitel fondu Kirill Dmitriev uvedl, že dovoz suchých rodin pro děti představoval 80% objemu spotřebovaného v Rusku, a realizace projektu by pomohla nahradit některé dovážené produkty. VEB.RF také očekává, že projekt se společností Multi Nutrition Ltd sníží závislost na importu.

Podle odhadů Národní unie výrobců mléka (Soyuzmoloko) Rusko ročně spotřebuje 40 tisíc tun náhražek mateřského mléka. Podle zdroje Kommersant na trhu je pouze 7% ruská produkce. Vedoucí postavení na trhu - Nestlé, Danone, Bellact - dovážejí suroviny nebo hotové výrobky. Společnosti nereagovaly na požadavky Kommersantu. Relativně malý objem ruského trhu, který je také rozdělen mezi největší světové hráče, by mohl být problémem slibného projektu, řekl Alexander Osin. Ruský trh suchých směsí podle něj podle poklesu reálných příjmů a nového cyklu snižování plodnosti v Rusku neroste. Analytik se domnívá, že je v takových podmínkách obtížné proniknout do nové značky.

Plánuje se, že směsi budou vyráběny na základě kravského mléka odebraného z místních farem a zemědělských podniků, uvedla VEB.RF. Bude to obtížnější s syrovátkou s nejvyšším stupněm demineralizace D90, která je dovážena, včetně z Běloruska, uvedla zástupkyně Soyuzmolok Maria Zhebit. Připomíná, že ministerstvo zemědělství bylo na konci roku 2018 schopno zavést dotaci části kapitálových nákladů na vytvoření výroby náhrad mateřského mléka. Odvětví je v počáteční fázi vývoje a projekt UGG může být první, kdo dostane finanční podporu od státu. Ministerstvo zemědělství na žádost Kommersantu neodpovědělo.

Alexey Polukhin; Anatoly Kostyrev, Petrohrad

Zakysané podnikání

Slovo z úst přinese

V samém centru Jekatěrinburgu je podnik neobvyklý v moderní době 29 let. Přestože je tato technologie poněkud zastaralá a nádoby - skleněné láhve, které je třeba brát na kauci, mají její výrobky vlastní spotřebitele. Ve skutečnosti matky s dětmi chodily po této budově od 50. let, kdy se zde otevřela první mléčná kuchyně ve městě. Dnes se o nápoje s bifidobakteriemi projevují zájem kosmetické a onkologické kliniky. Distribuce také prochází sítí obecních lékáren.

- Všechny výrobky jsou fermentovány, s vysokým obsahem bifidobakterií a laktobacilů, mléčných streptokoků, “říká Tatyana Kuragina, dietologka podniku. - Směs přizpůsobená základům nebo přírodní mléko, bez konzervačních látek, stabilizátorů. Hlavními spotřebiteli jsou děti prvního roku života, které potřebují naše výrobky k léčbě dysbiózy a prvního krmení, jakož i často nemocné starší děti. Ale staří lidé a pacienti s rakovinou po chemoterapii a obvykle pacienti v jakémkoli věku po operaci nebo průběhu antibiotik to mohou pít.

Podle lékaře nelze terapeutické „mléko“ srovnávat s účinností s žádným lékovým lékem, protože zde jsou laktobacil a bifidobakterie v aktivní fázi. Plus, vysoká koncentrace: v 200 gramové lahvi je jich tolik jako v 10-litrové kbelíku kefir-bifidok. Člověk, který pravidelně používá živé bakterie, kolonizuje střeva pomocí přátelské mikroflóry a zvyšuje imunitu.

Mini produkce v Jekatěrinburgu zabírá pouhých 400 metrů čtverečních a je velmi jednoduchá. Za prvé, mléko pocházející ze zemědělských podniků je podrobeno druhotnému tepelnému ošetření při 100 - 120 stupních. Potom se ochladí na fermentační teplotu. Technolog zavádí napětí - proces začíná několik hodin. Hotové výrobky jsou baleny do sterilizovaných lahví a odesílány do chladničky. Ve státě je pouze 14 lidí, dva týmy pracují ve směnách, včetně víkendů, protože bakteriální růst nelze zastavit.

Problémy na pokraji ziskovosti

Léčivé vlastnosti produktů jsou výhodou i velkým problémem. Na jedné straně nemáte žádné konkurenty: všechny mlékárny v Sverdlovské oblasti vyrábějí kojeneckou stravu na základě mléka, nepracují se směsí - je to obtížné a nerentabilní. Bifilin je náladový produkt, doba použitelnosti je pouze tři dny. Na druhou stranu, jeho náklady jsou vysoké, protože strany jsou malé, dnes společnost působí na hranici ziskovosti - asi pět procent.

- Výroba byla zahájena v roce 1990 z iniciativy městské rady: stanovili úkol vyrábět zdravé potraviny a dodávat je do nemocnic, dětských domovů a dětských domovů. Postupně, všechno to bylo pryč, začaly tržní vztahy. Za poslední tři roky objemy prodejů klesaly, “stěžuje si Grigory Kosarev, ředitel podniku. - Existuje mnoho faktorů, jedním z podstatných je pokles solventnosti obyvatelstva. Druhý - bylo mnoho velkých výrobců dětské výživy s působivými reklamními náklady. Třetím faktorem je cena: dnes se můžete stát dodavatelem dětských klinických nemocnic pouze na základě výběrových řízení. Autonomní instituce si navíc mohou stále dovolit samostatně obstarávat lékařskou výživu, ale rozpočtové instituce takové položky nemají. Protože to není lék.

Obec nicméně toto aktivum neprodá, přestože jej před dvěma lety reorganizovala z MUP na LLC.

- Nikde nejsou žádné mléčné kuchyně a po celé zemi existuje jen několik takových podniků. Ve městě je poptávka po výrobcích, byť v malém množství. Naším úkolem je tedy zachovat výrobu. Společně se snažíme najít nové distribuční kanály. Pokud poptávka přesáhne nabídku a další oblasti, jsou pro rozvoj potřebná nová zařízení, jsme připraveni zvážit investice do fixních aktiv, ale ekonomika by měla být jiná, “říká Igor Sutyagin, zástupce vedoucího Jekatěrinburgu pro organizaci řízení.

Spotřebitelé mají jasnou pozici: produkt je užitečný, nezbytný, ale je čas změnit službu. "Někdy můžete ztratit spoustu času, existují dlouhé řádky," píšou lidé v online recenzích. "Nejprve předáte kontejner, vezměte štítek, pak přejděte k pokladně a teprve potom obdržíte zboží. Tento systém jasně" křičí ":" Optimalizujte mě! " Stránka není aktualizována, v sociálních sítích neexistují žádné skupiny, abyste zjistili náklady na doručení, musíte zavolat kurýr přímo ".

Mikrobiologická kuchyně

Pokusy o opakování technologie v jiných městech federálního okresu Ural jsou zatím neúspěšné. Takže podnikatel z Čeljabinska, který chtěl otevřít podobný workshop ve svém městě, se obrátil na Grigoryho Kosareva. Když však zjistil seznam hygienických požadavků a příjmů, tuto myšlenku odmítl.

Národní unie výrobců mléka (Soyuzmoloko) také zjistila, že je obtížné říci, kolik podniků v Rusku produkuje terapeutické a funkční kyselé mléko. Hledání na internetu ukázalo, že konkurent nejblíže k Jekatěrinburgu byl v Novosibirsku. Na počátku společnosti byli zaměstnanci vědeckého centra virologie a biotechnologie. Začali také v 90. letech na základě mléčné kuchyně, ale postupně šli do liniové výroby. Lidé Novosibirsku však důrazně zdůrazňují, že nejde o potravinářskou společnost, nýbrž o inovativní mikrobiologické obyvatele technoparku, kteří pracují podle norem farmaceutického průmyslu. Bifillin nelze lahvovat v běžné mlékárně, neexistuje žádné specifické zařízení bez kyslíku a není dominantní v sortimentu.

Přes skutečnost, že Sibiřané jsou desetkrát před Jekatěrinburgem v peněžním obratu, musí také při rozvoji podnikání čelit překážkám. Zejména nedávno zahájil Tyumen OFAS řízení proti nim za kartelové spiknutí s krajským ministerstvem školství. Jde o prodej produktu s bifidobakteriemi mateřským školkám v letech 2016–2018. Antimonopolisté nehodnotili léčivé vlastnosti. K porušení došlo v tom, že všechny nákupy byly prováděny od jediného dodavatele. Zprostředkovatel (společnost Tyumen) navíc likvidoval svou marži z ceny výrobce. Mateřské školy za několik let zaplatily za tři tisíce litrů rublů více než 36 milionů. Nyní je pokuta uložena zprostředkovateli - asi 700 tisíc rublů. Úředníci budou přeneseni na správní odpovědnost.

Zdá se, že státní podpora zůstává pro tento druh podnikání nedosažitelným snem. A nemůže doufat v dotace na výstavbu kapacit ve výši 20 procent vzniklých nákladů, jako jsou továrny na výrobu kojenecké výživy. Neexistuje žádná náhrada - můžete podpořit alespoň státní zakázku, říkají podnikatelé. Kromě toho doufají v pomoc úřadům při dotování spotřebitelů a provádění vzdělávacích programů: aby se co nejvíce lidí dozvědělo o výhodách terapeutické a funkční výživy.

Skutečnost, že veřejné zakázky jsou vážnou rezervou pro rozvoj specializovaných produktů, potvrzují statistiky. Podle společnosti Headway Company, která monitorovala výběrová řízení od roku 2016 do roku 2019, dosáhl loni obchodní objem pro skupinu Clinical Nutrition 6,8 miliard rublů. Obecně tento trh za poslední tři roky vykazoval stabilní růst. Zejména nákupy práškových mléčných směsí vzrostly o 14 procent a potraviny pro děti se zažívacími problémy (hypoalergenní, antirefluxní, nízká laktóza atd.) - o 25.

- Trh s terapeutickou výživou pro děti a funkční výživou pro dospělé je dnes velmi omezený. Existuje několik bodových projektů, ale nemluvíme o systémové průmyslové výrobě. To vyžaduje velkou počáteční investici, stále není dobře zavedená distribuce a zkušenosti s výrobou, neexistují odborníci na výzkum a vývoj na vysoké úrovni, komentují situaci v Soyuzmoloko. - Budoucnost však spočívá ve funkční výživě. A pro takové výrobky existuje surovinová základna.

Články O Neplodnosti