Hlavní Výživa

Baby 1 - návod k použití

Nový vzorec směsí Baby ®, vyvinutý s ohledem na nejnovější údaje o výživových potřebách dítěte, je vyroben z evropských ingrediencí s využitím moderního vybavení. Nyní složení přípravků Baby® obsahuje prebiotika GOS / FOS - přírodní dietní vlákna podobná složení jako prebiotika mateřského mléka pro zlepšení trávení dítěte, stejně jako omega-3 a omega-6 mastné kyseliny pro zdravý růst dítěte a vývoj nervového systému.

Struktura

Název ukazatele, jednotky ism.Na 100 ml hotové směsi
Energetická hodnota, kcal (kJ)65 (270)
Protein, g1.3
Syrovátkové proteiny / kasein,%60/40
Taurin, mg5.3
L-tryptofan, mg21
Tuk, včetně g3.4
Rostlinné tuky, g3.3
Kyselina linoleová, g0,448
kyselina a-linolenová, g0,083
arachidonová kyselina, g0,0064
Kyselina dokosahexaenová, g0,0064
Sacharidy, včetně g7.4
Laktóza, g4.9
Meltodextrin, g2,3
Prebiotika: GOS / FOS, g0,8
Minerály, g0,35
Vápník mg47,0
Fosfor mg26,0
Auto1.8
Draslík mg65,0
Sodík, mg17,0
Hořčík mg5.1
Měď, mcg40
Mangan, mcg7.5
Železná mg0,53
Chloridy, mg42,0
Zinek mg0,5
Jód, mcg12,0
Selen, mcg1,5
Vitaminy, mcg
Retinol A, mcg-ekv54,0
Tokoferol E, mEq1,1
Vitamin D, mcg1,2
Vitamin K, mcg4.4
Thiamin B1, mcg50,0
Riboflavin B2, mcg116,0
Niacin PP, mg0,43
Kyselina pantothenová, mg0,33
Pyridoxin B6, mcg40,0
Kyselina listová (Sun), mcg13,0
Kyanokobalamin B12, mcg0,18
Biotin, mcg1,5
Kyselina askorbová (C), mg9.2
Inositol, mg3.4
Cholin, mg10,0
L-karnitin, mg1,1
Nukleotidy včetně mg3.2
Adenosin 5-monofosfát (AMP), mg0,67
Cytidin-5-monofosfát (CMP), mg1,1
Guanosin 5-monofosfát (GMF), mg0,23
Inosin-5-monofosfát (IMP), mg0,45
Uridin-5-monofosfát (UMF), mg0,77
Osmolalita, mOsm / kg290
* Hodnoty se mohou lišit..

aplikace

Suchá mléčná směs přizpůsobená prebiotikům 1 Baby ®
krmit děti od narození

Metoda vaření

Připravte jídlo bezprostředně před jídlem!

 1. Myjte si ruce.
 2. Nádoby sterilizujte pro vaření a krmení..
 3. Dodanou odměrku ošetřete vroucí vodou a osušte.
 4. Vařte vodu a ochlaďte na 40 ° C.
 5. V souladu s tabulkou krmení změřte přesné množství vařené vody a nalijte do láhve.
 6. Pomocí odměrky přidejte doporučené množství suché směsi. Odstraňte sklíčko zadní stranou nože.
 7. Uzavřete lahvičku a protřepávejte, dokud se směs zcela nerozpustí..
 8. Zkontrolujte teplotu hotové směsi jejím umístěním na vnitřní stranu zápěstí (37 ° C).

Nepoužívejte zbylou směs pro pozdější krmení.!

Nezahřívejte směs v mikrovlnné troubě, abyste zabránili tvorbě horkých hrudek směsi.

Do vařené směsi nikdy nepřidávejte přebytečný prášek ani nic..

Podávací stůl

100 ml hotové směsi = 90 ml vody + 3 odměrky suché směsi (1 odměrka = 4,53 g suché směsi).

Vyplatí se koupit dětskou výživu pro kojence

Směs "Baby" na trhu po dobu 30 let. Evropská společnost Nutricia, která je součástí holdingu Danone, vyrábí dětskou výživu. Pokud matka nemůže ze zdravotních důvodů kojit novorozence, použije pro krmení směsi. Při výběru zkontrolujte složení produktu. Dětská výživa „Baby“ má své výhody a nevýhody. Směs je požadována mezi matkami, výrobek je doporučován pediatry.

Výhody a nevýhody "Baby"

Pro novorozence je zakoupena kompozice č. 1 a po dobu 6 měsíců můžete přepnout na jídlo pod č. 2. Každý typ má své vlastní výhody použití:

 • obsahuje prebiotika, která normalizují trávení dítěte;
 • Baby č. 1 je obohacen o omega mastné kyseliny;
 • minerály a vitaminy jsou vhodné pro věk dítěte;
 • všechny komponenty jsou hypoalergenní, nepoškozují dítě.

Má však několik nevýhod:

 1. Výrobek obsahuje palmový olej. Mnoho matek je znepokojeno touto skutečností. V televizi se toho hodně říká o produktu, který kvůli němu narušuje trávení dítěte. Ale pokud jdete do obchodu a číst složení na několika baleních potravinářských výrobků, pak na každém druhém balení bude palmový olej. Není v něm nic škodlivého, je obsaženo nejen v „Baby“. Množství produktu v dětské výživě je zanedbatelné.
 2. V Baby je lecitin - pro mnoho rodičů je příplatek škodlivý. Pokud však podrobně uvažujete o složení přípravku, obsahuje cholin a glycerin, užitečné látky pro nervový systém pro dítě, mastné kyseliny.

Složení směsi "Baby"

Pro dítě do jednoho roku se v obchodech prodávají dva typy. První je určen pro novorozence a do 6 měsíců, druhý od 6 měsíců do roku. Každá forma má své vlastní složení. Co je obsaženo ve výživě pod číslem 1:

 • demineralizovaná syrovátka;
 • rostlinné oleje, nejen palmový, ale slunečnicový, řepkový, kokosový ořech - všechny jsou potřebné k tomu, aby se tukové složky přiblížily mateřskému mléku;
 • odstředěné mléko;
 • maltodextrin, který zahrnuje rybí olej, vitamíny a laktózu;
 • užitečné složky: taurin, inositol, cholin, L-tryptlofan;
 • stopové prvky;
 • Omega 6 a 3 - jsou mastné kyseliny nezbytné pro normální vývoj dítěte a střevní funkce.

Složení Baby No. 2 je obohaceno o vitamíny a minerály, které jsou nezbytné pro dítě od 6 měsíců. Jídlo obsahuje kaseinové proteiny, tráví se pomaleji, dítě je nasycené delší dobu. Ve výrobku je „chytré“ železo v kombinaci s vitamínem C a zinek se lépe vstřebává. Látka je užitečná pro prevenci různých nemocí..

Ve složení obou směsí nejsou žádná barviva, konzervační látky, umělá aditiva nebo cukr..

Náklady

Jídlo se prodává v různých obalech: 300 ga 700 g. První možnost stojí 250 rublů a druhá - 400 rublů. Čím větší je velikost balíčku, tím více můžete ušetřit. Pokud je však produkt zakoupen poprvé, je nutné vzít malý kontejner. Musíte zjistit, zda je jídlo vhodné pro novorozence. Pokud neexistují žádné problémy s trávením, pak příště můžete vzít obal a další.

Jak vařit dětskou výživu

Především máma nebo táta zpracovávají ruce a umývají se, dezinfikují kojeneckou láhev vroucí vodou. Můžete pokračovat v procesu vaření:

 1. Přečištěná voda se vaří a ochladí na 40 ° C.
 2. Množství uvedené na obalu je obsaženo. Při přípravě směsi musíte přísně dodržovat všechny pokyny.
 3. S odměrnou lžičkou (dodává se kompletní s výrobkem) se nabírá požadované množství směsi pro dítě. Je nutné se zaměřit na věk a hmotnost dítěte.
 4. Voda a suchá směs se spojí. Všechno se dobře promíchá a získá se homogenní složení.
 5. Víko láhve se odstraní, vsuvka se nasadí.
 6. Teplota hotového jídla se kontroluje. Musíte kapat malé množství do ruky. Směs by neměla být horká, optimální teplota je 37 ° C.
 7. Po krmení novorozence se láhev okamžitě omyje, takže hmota na zdi nevyschne.

Recenze o směsi "Baby"

Marina 31 let: „Porodila svou dceru ve věku 28 let. Zpočátku kojila, ale získaná hmotnost nestačila na 200-300 g za měsíc. Pediatr doporučil přidání směsi do stravy. Dlouho si myslel, jakou značku koupit. Stejně jako mnoho matek se rozhodla začít drahou alternativou, zpočátku bylo všechno v pořádku, ale poté došlo k problémům. Na kůži dítěte se objevila vyrážka. Lékař doporučil změnu směsi. Moje trápení začalo. Vyzkoušeli jsme mnoho druhů. Jedli jsme jeden - vyrážka odešla, můj žaludek začal bolet a objevila se zácpa. Kamarád radil "Baby". Nejprve jsem pochyboval, protože cena jídla je levná, ale přesto jsem se rozhodl to zkusit. Koupil jsem si malý balíček. Zapomněl jsem, co jsou alergie, zažívací potíže. Zde máte levnou směs. Provedli jsme již několik vyšetření na základě věku, všechny ukazatele jsou normální, doporučuji to všem “.

Ekaterina, 25 let: „Porodila jsem syna pomocí císařského řezu, mléko téměř okamžitě zmizelo. Musel jsem se krmit směsemi. Máma radí Baby, říkala, že mě před několika lety krmila. Rozhodl jsem se to vyzkoušet. Problémy začaly: zácpa, žaludek byl neustále nemocný, syn byl neklidný a rozmarný. Šel jsem k pediatrovi o radu. Doporučila další dětskou výživu. Trávení se zlepšilo, ale na kůži se objevila vyrážka. A tak, pomocí metody vzorku, jsem našel směs vhodnou pro nás. Ale nedoporučuji "Baby".

Maria, 27 let: „Jsem matka 2 dvojčat. Okamžitě jsem neměl dost mléka na obou, musel jsem přejít na směs. Rozpočet vám nedovolí okamžitě koupit drahou směs, protože existují dvě děti. Rozhodl jsem se vyzkoušet "Baby". Od prvních dnů k nám přišlo jídlo. Občas se vyskytne zácpa, ale pediatr řekl, že by to mohlo být. Pokud je častější, změňte stravu. Po 6 měsících přešli na „Baby“ č. 2, trávení se zlepšilo. Děti skórovaly každý měsíc 800-900 g a nejsou ve vývoji za svými vrstevníky. “.

Směs „Baby“ způsobuje u matek protichůdné pocity. Některé děti mají dobrou stravu, zatímco jiné mají zažívací potíže. Proces výběru mléčné směsi je pro každé dítě individuální. Dá se bezpečně říci, že ve složení „Baby“ nejsou žádná barviva ani umělá aditiva. Evropští výrobci sledují výrobce potravin.

Mix pro kojence „Baby“: složení, druhy dětské výživy a návod k použití

Dnes se stále více dětí stává umělým. Jakou směs zvolit? Moderní trh s dětskou výživou je plný různých produktů. Rodiče chtějí, aby umělé mléko bylo užitečné, bezpečné, nezpůsobovalo koliku a přispívalo k růstu a vývoji dítěte. Matky se často rozhodnou pro mix ruského dítěte. Dlouho se prosadila jako rozpočet, vysoce kvalitní verze umělé směsi pro kojence. Budeme rozumět složení směsi, typům této dětské výživy a zejména návodem k použití, zda může být skladována v vařené formě.

Směs Baby je jedním z nejpopulárnějších kojeneckých potravin

O výrobci

Směs "Baby" je vyrobena společností Nutricia. Tato nizozemská komerční organizace se specializuje na výzkum v oblasti zdravé výživy a vývoje potravinářských výrobků se zvláštními potřebami a je součástí potravinářské skupiny Danone. Jedním z hlavních průmyslových odvětví je dětská výživa. Nutricia funguje více než třicet let ve 130 zemích. V Ruské federaci začala historie společnosti v roce 1994. Obchodní organizace Nutritsia vyrábí nejen produkty, které popisujeme v tomto článku, ale také umělé mléko Nutrilon a kaše Malys, které jsou určeny dětem v prvních měsících života.

Toto mléko pro kojence dítěte vypadá jako suchý, ne jemnozrnný prášek barvy od bílé do světle žluté, bez nečistot, impregnací, hrudek, s velmi nenápadnou vůní mléka. Směs je k dispozici v baleních po 350 gramech a 700 gramech. Složky se vyrábějí v evropských továrnách. Jsou certifikované a bezpečné pro novorozence. Kravské mléko, ze kterého se připravuje upravená směs, se před vstupem do továrny kontroluje. Jsou kontrolovány i podmínky pro chov krav a kvalita jejich krmení. Balení a kvalita barvy, která se nanáší na krabici, jsou rovněž předmětem kontroly..

Složení směsí "Baby"

Mix "Baby" je suchá mléčná směs, maximálně ve svých nutričních parametrech a ovlivňuje tělo dítěte přizpůsobené mateřskému mléku. Výrobce směsi Malyutka prohlašuje, že neobsahuje žádné syntetické přísady, cukr, geneticky modifikované organismy, barviva ani konzervační látky.

Složení směsi je vyvážené a zajišťuje dobrou výživu dítěte

Dětská mléčná výživa Baby se skládá z následujících užitečných složek, jak je uvedeno v pokynech:

 • odstředěné mléko;
 • syrovátka demineralizovaná za účelem přizpůsobení potřebám a vlastnostem těla novorozence;
 • rostlinné oleje, které se přibližují směsi Baby 1 z hlediska nutriční hodnoty mateřského mléka;
 • Prebiotika GOS / FOS (galaktooligosacharidy / fruktooligosacharidy), které zlepšují fungování žaludku a střev a pomáhají snižovat účinky dysbiózy;
 • laktóza;
 • rybí tuk;
 • různé minerály a 16 vitamínů;
 • důležité stopové prvky a aminokyseliny, jako je cholin, sójový lecitin, taurin, inositol;
 • doplněk stravy, zlepšující stravitelnost, zvaný „maltodextrin“.

Směs Baby také obsahuje esenciální aminokyselinu zvanou „L-tryptofan“, která se v mozku používá k produkci „dobrého hormonu nálady“ serotoninu, volné kyseliny taurinové sulfonové, která je nezbytná pro tvorbu mozkové tkáně a má antikonvulzivní účinek, stejně jako vitaminový komplex, který podporuje všestrannost fyziologický, psychologický a duševní vývoj malého člověka. V přírodním lidském mléce jsou přírodní prebiotika obsažena ve formě oligosacharidů, ale v běžném kravském mléce prakticky chybí.

Podrobné složení směsi Baby 1

Nevýhody složení směsi zahrnují obsah následujících látek:

 1. Palmový olej. Spory o ohrožení zdraví palmového oleje, zejména u dětí, nezmizí. Možnost způsobovat významné poškození organismu tímto rostlinným tukem nebyla prokázána, ale je známo, že je absorbován silně.
 2. Sójový lecitin. Ve spotřebitelském prostředí existuje podezření, že při jeho výrobě mohou být použity geneticky modifikované sóji..

Druhy směsí "Baby"

Výrobky se liší především v přítomnosti bakterií kyselého mléka:

 • Obyčejné mléčné výrobky. Je určen pro zdravé děti a pravidelné jídlo vysoké kvality..
 • Kysané mléko „prémie“. Pediatrové ji předepisují jako odrůdu hlavní stravy pro děti trpící zažívacími potížemi nebo netolerující kravský protein. Pro drobky od 6 do 12 měsíců může obsahovat rýžovou, ovesnou nebo pohankovou mouku.

Podle věku se výrobky dělí do následujících kategorií:

 • Dítě 1. Vhodné pro kojence od 0 do 6 měsíců.
 • Dětská výživa Baby 2. Pro drobky od šesti měsíců do 12 měsíců.
 • Ne. 3. Pro spotřebitele od jednoho roku a půl roku.
 • Ne. 4. Od jednoho a půl roku do konce období krmení dítěte umělým mlékem.
Pro každý věk dítěte existuje směs Baby, přizpůsobená potřebám dítěte

Změna jednoho typu přizpůsobené směsi, orientované podle věku dítěte, na jiný, více dospělý, probíhá hladce. Takže dítě od narození zahrnuje:

 • dimenalizované sérum;
 • různé oleje povolené normami;
 • Nenasycená mastná kyselina nebo arachidonová kyselina omega-6;
 • Již dlouho je známo, že je užitečný pro rybí tuk z těl dětí;
 • laktóza;
 • potravinový doplněk maltodextrin;
 • kontroverzní sójový lecitin;
 • Omega-3 nenasycené mastné kyseliny;
 • Omega-6 polynenasycená mastná kyselina;
 • esenciální aminokyselina L-tryptofan;
 • prebiotika ve formě přírodní vlákniny.
Kromě hlavních složek přidává výrobce do směsi vitamíny a další látky nezbytné pro zdraví dítěte

Ve směsi Baby 2 již výrobci přidali železo a vitamin C se zinkem. To umožňuje plnému vstřebávání železa tělem novorozence, zabraňuje rozvoji anémie, posiluje imunitní systém. Zinek pomáhá tělu vyrovnat se s ranami rychleji, léčí řezy. Železo pomáhá buňce "dýchat".

Jak se přesunout z jednoho do druhého?

Mnoho matek se ptá, jak a kdy přejít z umělého mléka určeného pro dítě stejného věku na mléko určené pro starší dítě? Upravené umělé mléko, ne méně než doplňková jídla, vyžaduje postupné a promyšlené jednání. Zde je několik důležitých pravidel:

 1. Přejít na nový postupně. Psali jsme dříve než dítě pro různé věkové kategorie, má jiné složení. Nová směs představuje stres pro tělo dítěte. Představte nové jídlo nejprve jednou denně, pak 2, pak nahraďte polovinu denní stravy směsí pro dospělé. Matky často přecházejí na dospělejší miminko, které u dítěte způsobuje těžké koliky a zažívací potíže.
 2. Poprvé dejte starší dítě ráno a sledujte stav dítěte. Vyrážka nebo negativní reakce ze zažívacího traktu se neobjevila - pokračujte k postupnému přenosu drobků na nové jídlo.
 3. Přineste staré a nové směsi do různých lahví.
Postupný přechod z jedné směsi na další zaručuje dobré trávení dítěte

Jak naředit směs?

Pro novorozenou matku je docela obtížné rychle se dostat ze spánku, ale to je nesmírně důležité při přípravě směsi pro dítě. V opačném případě riskujete, že něco uděláte špatně a že budete mít v žaludku rozrušení. Misky by měly být sterilní, buď nalít vroucí vodou na lahve, nebo si koupit speciální sterilizátor. Balení pevně uzavřete, voda by neměla být z potrubí a vařit. Tato pravidla se vztahují na přípravu všech umělých směsí..

Pojďme k konkrétním doporučením pro dítě:

 • voda pro směs by měla být 40 stupňů;
 • jak je psáno v tabulce na krabici, můžete vidět fotografii na webových stránkách, jedna odměrka má 30 ml vody (podle údajů výrobce);
 • změřte tolik, kolik potřebujete čisté vody, v závislosti na věku dítěte;
 • přidejte správné množství lžiček prášku;
 • lahvičku pevně uzavřete a dobře protřepejte, dokud se prášek zcela nerozpustí bez hrudek;
 • zkontrolujte teplotu směsi kapáním na zápěstí.

Jak pochopit, zda je „dítě“ vhodné pro dítě?

Všechno je individuální a dokonce i oblíbené ruské umělé mléko nemusí vyhovovat vašemu dítěti. Abyste se ujistili, že směs, kterou krmíte vaše dítě, je pro něj vhodná, odpovězte sami sobě a pediatrovi na následující otázky:

 1. Má dítě často žaludeční potíže? Těžký plyn, kolika, průjem, zácpa? Když odpovíte „ano“, přemýšlejte o tom, zda vyzkoušet směs s prebiotiky Baby Premium, nebo pokud již na ní sedíte, přesuňte se do jiné společnosti.
 2. Spadá hmotnostní přírůstek dítěte do normy? Přestává dítě přibírat na váze nebo naopak příliš přibývá? Zvažte vyzkoušení jiného mixu..
 3. Má dítě alergie? Například diatéza. Pokud je odpověď ano, analyzujte, zda je dítě alergické na bílkovinu krav nebo na některou ze složek dětské výživy.

Dětská výživa „Baby“ je cenově výhodná varianta upraveného umělého mléka pro drobky. Je snadné jej najít v supermarketech a lékárnických řetězcích, má na rozdíl od některých drahých evropských směsí příjemnou, téměř neutrální, chuť a vůni. Za předpokladu, že vaše dítě není alergické na složky a tato směs je vhodná pro jeho tělo, budou popsané produkty po mnoho měsíců vaším asistentem při sestavování dětské stravy.

Směs pro kojence Baby 1: recenze pediatrů o produktu

Samozřejmě neexistuje lepší produkt pro kojení dětí než mateřské mléko, ale někdy je nutné použít umělé směsi. Důvodem může být zdravotní stav dítěte i matky, někdy špatná ekologie a moderní rytmus života přispívají ke ztrátě výživy matek.

Za těchto okolností je řešením použití kojenecké výživy, která je k dispozici ve 4 variantách, pro krmení kojenců do tří let věku..

Složení dítěte

Řádek kojenecké výživy „Baby“ vyrábí společnost Nutricia LLC. Nizozemská společnost existuje více než 100 let a vede trh s kojeneckou výživou..

Nutria je zastoupena ve více než 130 zemích světa, je součástí skupiny společností Danon, společnost přišla do Ruska v roce 1994 a sídlí v Istře v Moskevském regionu.

Směs je vyvinuta podle nejnovějšího lékařského výzkumu a splňuje ruské a mezinárodní standardy. Všechny součásti Baby pocházejí z Evropy a jsou certifikovány..

Směs se skládá z:

 • suchá syrovátka (zdroj sacharózy laktózy);
 • syrovátkový proteinový koncentrát;
 • olej z palmového oleje (mateřské mléko nejblíže tukům v důsledku přítomnosti kyseliny palmitové);
 • řepkové, kokosové a slunečnicové oleje;
 • oleje jednobuněčných hub Mortierella alpina (zdroj kyseliny arachidonové z rodiny omega-6);
 • odstředěné mléko a maltodextrin (zdroj uhlohydrátů, snadno stravitelná náhrada škrobu).

Směs je doplněna vitamínovými a minerálními komplexy, rybím olejem a také ve správných dávkách inositolu, nukleotidů, cholinu, taurinu, sójového lecitinu a L-tryptofanu.

„Baby 1“ obsahuje dostatečné množství mastných kyselin z rodin Omega-3 a Omega-6, které jsou nezbytné pro normální vývoj mozku a nervového systému as nedávnou změnou složení - prebiotika GOS / FOS (galaktooligosacharidy, fruktooligosugary).

Tato prebiotika mají podobnou strukturu vláken jako prebiotika lidského mléka, což přispívá k rozvoji zdravé střevní mikroflóry u kojenců, zajišťuje nepřítomnost koliky a zácpy.

Pro koho je vhodný?

Na rozdíl od produktů jiných výrobců tento produkt neobsahuje konzervační a barvicí přísady, cukry a syntetické přísady.

Přítomnost malých množství proteinu gluten - pšenice není vyloučena. Směs je čerstvá, neobsahuje bakterie kyselého mléka, což vylučuje regurgitaci.

Někdy jsou děti alergické na jiné směsi, pak „Baby“ neexistuje žádná alternativa. Před použitím jakékoli náhrady mateřského mléka byste se měli nejdříve poradit s pediatrem..

Směs je balena do lepenkových obdélníkových krabic s obsahem produktu 350 a 700 g. Maloobchodní cena směsi Malé balení 1 je 200–250 rublů, velká 350–450 rublů. Každý typ „dítěte“ je určen pro konkrétní věkovou kategorii kojenců a před dosažením předepsaného věku byste neměli dítě předávat do další odrůdy..

Jak naředit směs?

Připravené tekuté jídlo není určeno ke skladování, mělo by být připraveno těsně před krmením dítěte. Vše potřebné pro přípravu hotové směsi je uvedeno v podávacím stole:

Pořadí přípravy směsi je uvedeno na kartonovém obalu. Nejprve si procvičte a naučte se, jak určit teplotu vody a hotového nápoje kapkou několika kapek na zápěstí, je to snadné.

Směs se připraví následujícím způsobem:

 • čistým omytýma rukama umyjte bradavku a láhev a nalijte na ně vroucí vodu;
 • počkejte, až čerstvě převařená voda vychladne na 40 ° C;
 • změřte vodu podle krmného stolu a naplňte láhev;
 • nalijte množství suché směsi naměřené v připojené odměrné lžičce do vody a potom přebytečnou směs odstraňte z lžičky;
 • našroubujte uzávěr na láhev a protřepávejte obsah, dokud se úplně nerozpustí;
 • sundejte víčko z láhve a našroubujte bradavku;
 • zkontrolovat teplotu hotové směsi, měla by být 37 ° C Směs je připravena.

Po krmení lahvičku a dudlík ihned omyjte, aby nedošlo k vyschnutí tekuté směsi. To nevylučuje důkladnou sterilizaci před dalším krmením..

Recenze pediatrů a rodičů o směsi "Baby"

Recenze o směsi jsou někdy protichůdné. Obzvláště znepokojující je palmový olej. Mělo by být zřejmé, že palmový olej sám o sobě není dobrý ani špatný, samozřejmě nepodléhá hygienickým předpisům pro jeho výrobu, přepravu a skladování..

Palmový olej je běžný rostlinný olej, ve kterém je na základě charakteristik oblastí růstu olejové palmy více nasycených mastných kyselin než v běžných slunečnicích a olivách.

Mléčné tuky také obsahují nasycené mastné kyseliny, proto je palmový olej jako náhrada nejvhodnější. Lecitin ze směsi je také neškodný - jeden z fosfolipidů, nezbytný pro konstrukci buněčných membrán a mozku.

Toto jsou recenze pediatrů a rodičů o směsi:

Dr. Marina Yurievna:

Dítě je dobrá směs a výrobce jako vždy ujišťuje, že kvalita je časově testována. Každé dítě je však individuální a měli byste se spoléhat na reakci dítěte, případně na odmítnutí nebo dokonce na alergické reakce na jakoukoli složku směsi..

Při výběru jídla pro dítě byste si měli vybrat společnost, která vyrábí jídlo pro kojence všech věkových skupin, takže se dítě nemusí přizpůsobovat nové stravě od jiného výrobce, což vyžaduje rekonstrukci enzymatického systému.

Přešli jsme na „Baby“, jsme se vším spokojeni. Dítě pije dobře, jedí a nedrží. Líbilo se nám té směsi..

Dítě 4 měsíce. U předchozí směsi byla zácpa, přešel na Baby. Vařené, ukázalo se, že je levnější a lepší, mám opravdu rád vůni a chuť, žádné vedlejší účinky. jsem potěšen.

Budete se smát, někdy jsem sám sám snědl malé dítě. A starší děti to pijí místo mléka, když se rozvedou. A dítě trpí docela normálně.

Ahoj mumie! Moje zkušenost s Baby. Ve 2 měsících mé mléko zmizelo, koupil jsem si další směs, dítě začalo mít vyrážky. Poté se rozhodli vyzkoušet Baby, vyrážky zmizely a křeslo bylo obnoveno. Jen 4 měsíce krmeno, přešlo na dítě 2.

Náhrada mateřského mléka „Baby 1“ je určena pro kojence od narození do šesti měsíců věku, složení složky je podobné složení mateřského mléka a novorozenci je snadno přijímají se ztrátou mléka od matky. Nízké náklady na směs ji činí dostupnou pro všechny kategorie populace.

Baby mix pro novorozence - jak vařit

Globální výrobci vyvíjejí různé výrobky pro děti. Dětská směs pro novorozence je náhradou mateřského mléka, které se rozrostlo o více než jednu generaci.

dětský mix pro novorozence

O společnosti-výrobce směsí "Baby"

Mléčné směsi jsou vyráběny společností Nutricia LLC. Společnost byla založena v roce 1896. Jeho hlavní specializací je výroba speciálních potravin.

Společnost působí v Rusku od roku 1994. Vlastní výrobní zařízení závodu v Istře (Moskevská oblast). Společnost usiluje o to, aby každé dítě dostalo výživu nejvyšší kvality. Složení mléčných výrobků je plně v souladu s lékařskými a hygienickými požadavky..

Na co se "Baby" používá?

Dětská výživa je náhradou mateřského mléka, které se vyrábí v průmyslovém prostředí v souladu se všemi normami. Používá se k uspokojení potřeb dítěte v živinách, vitaminech a stopových prvcích. Všechny směsi jsou přizpůsobeny fyziologickým vlastnostem kojenců..

Ze složení těchto produktů jsou vyloučeny proteiny živočišného původu, které je tělem dětského těla obtížně stravitelné. Kojenecká výživa bez mléka také postrádá kasein. Je nahrazena sojovým proteinem, který má vysokou nutriční hodnotu. Kyselé mléko se používá jako doplněk k běžnému jídlu..

Odrůdy "Baby" pro děti do jednoho roku

Výrobky jsou k dispozici ve čtyřech typech.

"Baby 1"

Baby 1 pro novorozence je suchá směs pro kojence od narození do 6 měsíců. Skládá se ze 16 vitamínů, 11 stopových prvků. Jejich dávkování splňuje požadavky na aktivní vývoj dítěte.

Tato směs obsahuje esenciální kyseliny: omega-6 a omega-3. Přispívají k rozvoji mozku a centrálního nervového systému. V těle dítěte se takové kyseliny neprodukují, takže je nutné, aby pocházely z vnějšku. Kompozice také obsahuje malé množství vlákniny z potravy..

Poznámka! Díky přítomnosti vlákniny v potravě se udržuje normální střevní mikroflóra.

Složení "Baby 1" zahrnuje rostlinné tuky: kokosový, palmový, řepkový. Palmový olej je nejvhodnější pro mateřské mléko. Sacharidy (laktóza a maltodextrin) přispívají k rychlému nasycení dítěte.

"Baby 2"

Tento mléčný výrobek se používá pro umělé krmení dětí od 6 měsíců do roku. Mezi 11 minerály obsahuje mléčná směs železo a zinek. Z vitaminů se vybírají ty, které jsou nejnutnější pro vývoj dítěte mladšího jednoho roku.

Rozdíl Baby 2 spočívá v tom, že obsahuje více kaseinových proteinů, a proto je kaloričtější. Trávení trvá déle. To vše umožňuje optimální nasycení dítěte..

Důležité! Hypoalergenní směs může hořce chutnat a stolička dítěte díky ní zezelená. Tato reakce je normální..

Kysané mléko "Baby 1"

K jeho složení je přidán speciální kvásek. Podporuje normální trávení, zabraňuje rozvoji nemocí žaludku a střev. Cukr, konzervační látky se nepřidávají do směsi pro děti do šesti měsíců věku..

Kysané mléko "Baby 2"

Obsahuje také zpracovaný kvásk. Je ideální pro děti od 6 do 12 měsíců..

Složení směsí "Baby"

Složení směsí Baby pro novorozence:

 • mléčné sérum;
 • fruktooligosacharidy a galaktooligosacharidy (prebiotika);
 • rostlinné oleje;
 • odstředěné mléko;
 • mléčné proteiny;
 • maltodextrin;
 • lecitin;
 • citronová kyselina;
 • nukleotidy;
 • vitaminy A, D, E, K, C, PP, B1, B2, B5, B6, BC, B12;
 • cholin;
 • inosin;
 • L-karnitin;
 • taurin;
 • minerály.

Jak vařit dítě

Aby mléčná směs prospívala drobkům, musí být řádně připravena. Měli byste věnovat pozornost proporcím, teplotě, doporučenému množství suchého produktu pro různé kategorie dětí.

Poznámka! Lahve pro kojeneckou výživu musí být sterilizovány.

Jak chovat

Podle návodu k použití je nutné stanovit požadovaný poměr vody k suchému produktu. Nalijte vodu do sterilní láhve a odlijte dětskou směs odměrkou (4,5 g). Lžíce by měla být suchá.

Dětská formule láhev a odměrka

Dále musí být láhev uzavřena víkem a dobře protřepána. V hotové náhražce mléka by neměly být žádné hrudky. Někdy některé mladé matky chtějí dítě rychle nasytit a zvýšit množství suchého prášku. To absolutně nelze udělat - dítě může vyvinout obezitu. Vařené dětské jídlo nemůžete skladovat. Je třeba to udělat tak dlouho, jak dítě jedí najednou.

Důležité! Dětská výživa nemůže být uložena ani v lednici.

Prášek můžete zředit převařenou vodou. K dispozici je speciální voda pro kojeneckou výživu. Obsahuje užitečné stopové prvky pro optimální vývoj dítěte. Není třeba vařit - stačí zahřát na optimální teplotu (36-37 stupňů). Hotová směs se nemusí zahřívat. Pokud během přípravy na krmení dojde k ochlazení mléka, musí se láhev pod proudem teplé vody uvést na požadovanou teplotu.

Hotová dětská výživa

Důležité! K zahřívání mléčné směsi je zakázáno používat mikrovlnnou troubu. Vlny veder ničí mléko, jídlo bude třeba znovu vařit.

Mohu se smíchat s ovesnou kaší

Dětem mladším než 1 rok se nedoporučuje zavádět kravské mléko do stravy kvůli riziku alergické reakce. Kaše může být připravena na základě vzorce Baby. Postup vaření je následující:

 1. Broušení písku v mixéru.
 2. Nalijte ji do pánve a zalijte vroucí vodou. Na jednu část obilovin je třeba vzít 2 díly vody.
 3. Vařte kaši několik minut.
 4. Ochlaďte a přidejte směs v množství poloviny dávky potřebné pro krmení.
 5. Kaše dobře promíchejte.

Jak se přesunout z jedné směsi do druhé

Po přechodu musí být nový produkt uveden postupně. První den přidejte 30 ml nového produktu a dokončete předchozí krmení. Denně zavádějte o 30 ml více nové směsi. Za pár dní dostane dítě zcela nový mléčný výrobek..

Zakázáno:

 • vstříkněte různé směsi do jedné láhve;
 • dát jídlo, které není vhodné pro věk;
 • změňte ji, pokud se dítě po několik dní objeví kolika, průjem nebo zácpa;
 • představit nový druh jídla, pokud je dítě nemocné, jeho zuby vybuchly.

Důležité! O vhodnosti převodu z jedné směsi do druhé rozhodne pediatr.

Jak pochopit, zda je směs vhodná pro dítě

Zjistíte, že produkt není vhodný pro dítě pomocí následujících znaků:

 • po krmení hodně vyplivne;
 • je pozorována průjem nebo zácpa;
 • objevují se alergické vyrážky;
 • dítě se stane náladovým.

Mléčná alergie

Dítě pro novorozence je tou pravou alternativou kojení, pokud je to z nějakého důvodu nemožné. Směs poskytuje tělu dítěte všechny potřebné živiny, vitamíny a minerály.

VŠE NEJLEPŠÍ -
NAŠE DĚTI

Víme: milovat znamená investovat. Proto vkládáme do Baby své dlouholeté zkušenosti a kvalitní ingredience, pokročilé technologie a recepturu Nutricomplex..
A matky k ní přidávají lásku a něhu potřebnou pro každé dítě.

 • evropský
  Ingredience
 • Mezinárodní
  standardy
  vlastnosti
 • Moderní
  Výroba
 • Více než 40 let
  péče

Mléčné směsi, dětské mléko a specializované směsi MALUTKA ®

Jedná se o pečlivě vybrané ingredience a moderní recepturu NUTRICOMPLEX,
který obsahuje vše potřebné pro vývoj dítěte.

MALUTA ® COMFORT

Směs kyselého mléka
MALUTA ® 2 Kysané mléko od narození

Směsi a mléčné nápoje Baby

Dětské mléko
MALUTE ® 3 od 12 měsíců

MLÉKO MLÉKO ®

DĚLÁME SPOLEČNĚ S MALÝM

Kreslené pro děti od 6 měsíců, navržené s ohledem na zvláštnosti vývoje, které dětem pomohou lépe poznat svět kolem nich. Přihlaste se k odběru kanálu YouTube pro děti a nenechte si ujít nové epizody!

Ovesná kaše
BABY ®

Všechny výhody nativních polí
v obilovinách MALUTE ®.

Protože v našich obilovinách pouze ty nejlepší obiloviny pečlivě pěstované v našich polích.
Kaše "Baby" jsou vitamíny, minerály a stopové prvky nezbytné pro každého
dítě pro plný růst a vývoj.

Pohanková kaše bez mléka MALUTA® pro první krmení

Ovesná kaše bez mléka bez mléka pro první krmení

Rýžová kaše bez mléka bez mléka pro první krmení

Pšeničná kaše bez mléka Malyutka® s jablky a broskví od 6 měsíců

Mléčná kaše pro první krmení

Mléčná pohanková kaše s sušenými švestkami Malyutka® pro první krmení

Baby® mléčná kukuřičná kaše pro první krmení

Baby® rýžová mléčná kaše pro první krmení

Mléčná ovesná kaše Baby® pro první krmení

Mléčná vícezrnná cereálie s jablky, hruškami a švestkami Baby® od 6 měsíců

Mléčná ovesná kaše s banány, hruškami a broskvemi Malyutka® od 6 měsíců

Mléčná kaše s dýní Baby® od 6 měsíců

Mléčná pohanková kaše Malyutka® s lesními plody od 6 měsíců

Mléko multigrain cereálie Baby® s malinami a banány od 6 měsíců

Baby® rýžová mléčná kaše s meruňkou a broskví od 6 měsíců

UŽÍVÁ SE MOM

Ruské volání je zdarma z domácí sítě

Kojení je preferováno pro malé děti..
Výrobky značky "MALUTKA" - výživa pro děti od narození do tří let.
Před použitím směsi nebo zavedením doplňkových potravin se poraďte s odborníkem.

Mateřské mléko -
nejlepší výživa pro dítě

Světová zdravotnická organizace doporučuje
krmit dítě výhradně mateřským mlékem
prvních 6 ** měsíců života.

** Nutricia a značka MALUTKA® tato doporučení plně podporují a doporučují, aby kojení pokračovalo i po zavedení doplňkových potravin. Doporučujeme, abyste se poradili s pediatrem, aby učinili správné rozhodnutí o výživě vašeho dítěte.

Mateřské mléko je nejlepším jídlem pro malé děti.!

Pro informace o produktech Baby® pro děti 1. roku života klikněte na

Další informace o výhodách kojení získáte kliknutím na tlačítko.

Chcete-li pro své dítě učinit správná rozhodnutí o výživě, poraďte se se svým lékařem. Vždy dodržujte pokyny k použití, přípravě a skladování dětské výživy. Nesprávné použití směsi nebo použití nesprávné výživy, jakož i nesprávné způsoby krmení mohou poškodit zdraví dítěte

Přehled kojenecké výživy „Baby“

Historie mixu „Baby“ odchází v roce 1971 ve městě Istra nedaleko Moskvy. „Dítě“ bylo první domácí náhradou lidského mléka, které se po mnoho let používalo ve výživě dětí v prvním roce života. Hromadění znalostí v oblasti složení mateřského mléka a vysoká konkurence s dováženými směsmi v 90. letech již podnítila společnost Nutricia ke zlepšení složení „Baby“ a vytvoření zásadně nového produktu ve složení, podobného předchozímu pouze v názvu.

Složení dětské výživy "Baby"

Dětská směs je k dispozici v papírových krabičkách o hmotnosti 350 a 700 g. Vzhledem k rozdílům v potřebách dětí různého věku, pokud jde o živiny, biologicky aktivní látky a energii, byly vyvinuty čtyři přípravky pro kojeneckou výživu:

 • upravená kojenecká kojenecká výživa „Baby 1“ od narození;
 • upravená suchá kojenecká výživa „Baby 2“ od 6 měsíců;
 • Mléko pro děti „Baby 3“ od 12 měsíců;
 • Dětské mléko „Baby 4“ od 18 měsíců.

Všechny značky dětské výživy „Baby“ plně splňují požadavky ruských právních předpisů o výrobcích pro krmení malých dětí. Do jeho složení jsou zahrnuty pouze kvalitativní a prokázané složky a kvantitativní složení splňuje požadavky TS TS 033/2013 „O bezpečnosti mléka a mléčných výrobků“.

Protein

Zdroje bílkovin ve směsích "Baby 1.2" jsou:

 • demineralizovaná syrovátka;
 • odstředěné mléko;
 • syrovátkový proteinový koncentrát.

Přes stejný původ - kravské mléko, mají tyto výrobky velmi odlišné složení.

 1. Demineralizovaná syrovátka obsahuje hlavně laktózu a syrovátkové proteiny (albumin).
 2. Odtučněné mléko se vyznačuje převahou kaseinu nad syrovátkovými bílkovinami a téměř úplnou nepřítomností mléčného tuku.
 3. Syrovátkový proteinový koncentrát je syrovátkový protein purifikovaný z ostatních složek mléka.

V důsledku této kombinace se získá základ pro mléčné náhražky Baby 1.2 s poměrem syrovátkových bílkovin a kaseinu 60/40 - stejný jako ve zralém mateřském mléce. V Baby 3.4 výrobce používá pouze odstředěné mléko, takže poměr syrovátkové bílkoviny k kaseinu je 20/80, jako v kravském mléce.

Důležité! Směsi „Baby 1.2“ mají stejný poměr syrovátkové bílkoviny a kaseinu jako ve zralém mateřském mléce.

Potřeba změnit kravské mléko je vysvětlena skutečností, že trávicí systém je v raném věku stále velmi citlivý a přizpůsobený pouze mateřskému mléku, takže by směs měla být co nejblíže. Po roce se jídlo dítěte stává čím dál více dospělým, trávicí systém je již „obeznámen“ s mnoha produkty a může docela snadno reagovat na bílkoviny kravského mléka..

Pro plný růst a vývoj dítěte je důležité nejen to, kolik bílkovin dítě dostane, poměr kaseinu k syrovátkovým proteinům, ale také jeho složení aminokyselin. Některé aminokyseliny mohou být syntetizovány v těle, jiné přicházejí pouze s jídlem, proto se nazývají nenahraditelné. Pokud nejsou přítomny, je v těle pozorována záporná rovnováha dusíku, když je odstraněné množství dusíku větší než přijaté. To znamená, že místo budování proteinových molekul tělo odstraňuje nejen příchozí aminokyseliny, ale také nedokončené proteiny syntetizované uvnitř. Pokaždé, pokus o vytvoření nezbytné aminokyselinové sekvence končí zastavením kvůli nedostatku esenciální aminokyseliny. Protein vytvořený pouze částečně nelze použít a vylučuje se spolu s volnými aminokyselinami.

Mateřské mléko obsahuje všechny aminokyseliny potřebné pro novorozence. Kravské mléko se liší od mateřského mléka, takže je třeba jej doplnit esenciálními aminokyselinami. Taurin a L tryptofan se přidají do směsi „Baby 1.2“ a L-isoleucin, L-cystein se také přidá do mateřského mléka „3.4“..

Důležité! Směsi "Baby" jsou obohaceny esenciálními aminokyselinami nezbytnými pro konstrukci proteinových molekul v těle, bez nichž není možný růst a vývoj.

Rostlinný tuk je hlavní typ tuku, kojenecká výživa a dětské mléko. Dalšími druhy tuků jsou mléčný kravský tuk, rybí olej, jednobuněčný houbový olej Mortierella alpina. Poslední dva typy tuku přidané pouze do směsi "Baby1,2".

Do všech směsí Baby se přidává palmový, řepkový, kokosový a slunečnicový olej. Kokosový olej obsahuje nejvíce nízkomolekulární mastné kyseliny - kaprinové a laurové. Řepkový olej je bohatý na kyselinu linolenovou, rostlinný olej je bohatý na kyselinu linolovou, palmový olej je bohatý na kyselinu palmitovou, Mortierella alpina je kyselina arachidonová, rybí olej je bohatý na kyselinu dokosahexaenovou. Významný rozdíl v obsahu těchto kyselin v kravském a lidském mléce nedovoluje použití mléčného kravského tuku v náhradách mateřského mléka. Obsah kyseliny palmitové v kravském mléčném tuku a tuku z mateřského mléka se liší nevýznamně, ale protože mléčný tuk je téměř úplně odstraněn, může být nedostatek kyseliny palmitové kompenzován pouze rostlinným olejem s vysokým obsahem. Palmový olej je pro to nejvhodnější..

Teprve relativně nedávno se ukázalo, že jednoduché snahy o dodržování množství a poměru mastných kyselin podobné těm, které byly pozorovány v tuku z lidského mléka, jsou nedostatečné. Jak se ukázalo, poloha těchto kyselin v tukových molekulách je také důležitá. Kromě toho je díky rozdílu ve struktuře pozorován negativní účinek kyseliny palmitové na absorpci vápníku a stolici dítěte..

Sacharidy

Dětská výživa „Baby“ obsahuje stravitelné a nestravitelné sacharidy. Strávitelné uhlohydráty zahrnují laktózu a maltodextrin. Laktóza je přírodní složka mléka, která jí dodává sladkou chuť (mléčný cukr). Laktóza se nachází v séru kravského mléka, takže demineralizovaná syrovátka je uvedena na balení se směsí. V mateřském mléce je výrazně více laktózy než v kravském mléce. K dosažení požadovaného množství laktózy v hotové směsi nestačí použít pouze sérum kravského mléka, je třeba přidat čistou laktózu.

Maltodextrin není součástí lidského mléka a často se přidává do směsi, aby částečně nahradil laktózu (nejvýše 35% celkového množství uhlohydrátů). Maltodextrin obsahuje značné množství volné glukózy, která se snadno a rychle vstřebává přímo a obchází tak proces expozice enzymu laktázy, který je nezbytný pro odbourávání laktózy. Přítomnost maltodextrinu je zvláště důležitá v případě sekundárního nedostatku laktázy u dítěte, kdy je nedostatek laktázy. Kromě glukózy zahrnuje maltodextrin:

 • dextriny (několik zbytků glukózy);
 • maltóza (dva zbytky glukózy);
 • maltotrióza (tři zbytky glukózy) - zbytky polysacharidového škrobu, které mohou směs zhušťovat a zajistit dlouhý pocit sytosti.

Toho je dosaženo díky delšímu trávení, protože rozštěpení dextrinů vyžaduje čas, aby trávicí enzymy působily. Proto se absolutně nemusí bát přítomnosti maltodextrinu ve směsi „Baby“.

Důležité! Maltodextrin není škodlivá složka. Snižuje zátěž nezralého trávicího systému dítěte a poskytuje dlouhý pocit sytosti..

Ve směsích „Baby“ jsou nestrávitelné uhlohydráty - galaktooligosacharidy (GOS) a fruktooligosacharidy (FOS). Pro dítě nepředstavují nutriční hodnotu, ale aktivně je využívají prospěšné mikroflóry tlustého střeva - laktobacily a bifidobakterie, které stimulují jeho aktivní vývoj. Látky vykazující podobné vlastnosti se nazývají prebiotika..

Ostatní komponenty

Důležitou součástí dětské výživy jsou nukleotidy, které jsou součástí RNA a DNA a podílejí se na energetických procesech uvnitř buňky. Tělo je může produkovat samo o sobě, ale v malém množství, takže v období aktivního růstu nebo v případě nemoci se jejich potřeba zvyšuje. Nepochybnou výhodou je přítomnost jednoho, ale pěti celých nukleotidů v „Baby“, které jsou uvedeny ve nutriční hodnotě směsi.

Kromě vitamínů a minerálů jsou kojenecké směsi obohaceny o vitamínové látky - cholín, inositol, L-karnitin. Tyto látky mohou být syntetizovány tělem, ale v raném dětství je jejich potřeba mnohokrát větší než možnosti biologické syntézy, a proto je nutný jejich vstup zvenčí. Pokud jsou nedostatečné, příznaky jako:

 • zpomalení růstu a dysfunkce centrálního nervového systému - nedostatek inositolu;
 • obezita a hromadění tuku v játrech - nedostatek cholinu;
 • únava a zpomalení růstu, hyperglykémie (zvýšená hladina glukózy v krvi ve srovnání s normálními) - nedostatek L-karnitinu.

Sójový lecitin (E322) je jediným schváleným doplňkem stravy v dětské výživě. Sójový lecitin díky své emulgační schopnosti zvyšuje rozpustnost mléčné směsi ve vodě. Tato vlastnost je spojena s hlavními složkami - fosfolipidy, které jsou součástí buněčné membrány a plní řadu dalších užitečných funkcí. Lecitin je nedílnou součástí všech přírodních tuků. Podle toho se sójový lecitin získává z nerafinovaného sójového oleje. Při rafinaci oleje se ztrácí významná část fosfolipidů. Před zavedením do kojenecké výživy se rostlinné oleje rafinují, proto existuje potřeba umělého doplňování fosfolipidů ve formě sójového lecitinu.

Výhody a nevýhody Baby směsi - pediatr recenze

Obecně lze říci, že kojenecká výživa je varianta rozpočtu pro kojeneckou výživu a zároveň poskytuje dítěti vše potřebné pro normální růst a vývoj. Cena Baby 1 je asi 247 rublů za balení o čisté hmotnosti 350 g. Při vývoji receptu na směs se výrobce pokusil zavést hlavní složky, které se nacházejí v mateřském mléce, v souladu s požadovaným množstvím pro kojence..

Podle pediatrů neexistují žádné zřejmé mínusy směsi, ale lze pozorovat několik kontroverzních bodů.

 1. Jak je uvedeno v článku dříve, maltodextrin není přirozenou součástí mateřského mléka, ale s jeho doplňkem není nic špatného..
 2. Palmový olej může ovlivnit tvorbu stolice novorozence a její frekvenci, takže pokud je dítě náchylné k zácpě, je lepší dát přednost směsím bez palmového oleje.
 3. Absence probiotik ve směsi je lépe kompenzována použitím probiotických léčiv. Účinek jejich použití bude vyšší než přidání probiotik do kojenecké výživy.

Video recenze směsi "Baby"

Jak bezpečné jsou dětské směsi

Klinické studie nového „dítěte“ byly provedeny v letech 2000–2003 na 23 dětech ve věku 22 až 3 měsíce života. Směs byla zavedena postupně, počínaje 30 ml po dobu 5 dnů. Pouze 2-3 děti vykazovaly regurgitaci, která neovlivňovala ukazatele růstu a vývoje, která zmizela 8. - 9. den pozorování. Jiné poruchy trávení ve formě koliky a plynatosti nebyly detekovány. Stolička byla charakteristická opálení, 2-3krát denně, bez zápachu. Jedno dítě hlásilo výskyt mírné formy atopické dermatitidy, která po lokální léčbě zmizela bez zrušení směsi. Přizpůsobená směs „Baby“ je tedy u dětí dobře tolerována a zřídka způsobuje alergie, což zajišťuje normální růst a vývoj dítěte.

Důležité! Směs "Baby" není hypoalergenní, proto může vyvolat alergické reakce.

Přečtěte si také:

Mix "Kysané mléko baby 1.2"

Může být použit jako jediná forma výživy pro normalizaci trávení dítěte, pro děti se sníženou chutí k jídlu a po střevních infekcích.

Pomocí speciální technologie si Lactofidus (Lactofidus) udržuje kyselost. Výsledkem optimálního výběru podmínek je maximální množství ß galaktosidázy, enzymu, který štěpí laktózu (mléčný cukr). Trvání samotné kvašení je regulováno kontrolou úrovně kyselosti, která by v konečném produktu měla být blízká kyselosti mateřského mléka.

Hlavním rozdílem mezi směsí „Kysané mléko“ z „Baby“ je změněná struktura mléčných bílkovin pod vlivem mléčných organismů. V důsledku jejich vitální činnosti se protein snadno stravuje a hromadí se mnoho užitečných látek. Také tyto směsi jsou obohaceny probiotiky - bakteriemi mléčného kvašení a laktobacily. Směs je charakterizována vyšší osmolalitou (300 mOsm / kg) ve srovnání s obvyklým "Baby" (290 mOsm / kg), proto zvyšuje zatížení vylučovacího systému dítěte.

Přečtěte si také články o dalších kojeneckých výživách:

Články O Neplodnosti