Hlavní Analýzy

Terapeutické směsi ve výživě kojenců

Klinická výživa je silný terapeutický faktor, ve kterém se správně složená strava stává klíčovým mechanismem, který vám umožňuje ovlivňovat narušené metabolické vazby, normalizovat funkce trávicího systému, aktivovat

Klinická výživa je silný terapeutický faktor, ve kterém se správně sestavená strava stává klíčovým mechanismem, který vám umožňuje ovlivňovat narušené metabolické vazby, normalizovat funkce trávicího systému a aktivovat obranyschopnost těla, což do značné míry určuje průběh a výsledek onemocnění. U některých typů patologie je klinická výživa jedinou léčbou.

Pro organizaci terapeutické výživy pro nemocné dítě prvního roku života je důležité vybrat ten správný produkt se speciálním daným složením, které odpovídá charakteristikám nemoci a povaze narušených metabolických procesů..

V současné době v naší zemi existuje široká škála specializovaných produktů pro terapeutické a profylaktické účely domácí i zahraniční produkce pro nutriční korekci různých chorob u kojenců..

Specializované směsi pro děti s funkčními poruchami gastrointestinálního traktu

V posledních letech se antirefluxní kojenecká výživa široce používá ve výživě kojenců s regurgitací, zvracením a zácpou [1, 2]. V závislosti na typu zahušťovadla se dělí do dvou skupin: směsi obsahující gumu ze svatojánského chleba (Nutrilak AR, Nutrilon AR, Frisov, Humana AR) nebo škrob (Samper Lemolak, Enfamil AR “,„ Nutrilon Comfort “) (tabulka 1).

V proteinové složce většiny těchto antirefluxních produktů převládají syrovátkové proteiny, které se snadno tráví a relativně rychle se vylučují ze žaludku. Jedinou směsí dominující kasein je Nutrilon AR. Kasein vytváří v žaludku hustší sraženinu, která může inhibovat regurgitaci a zvyšuje účinek gumy. Kromě toho je obsah tuku v této směsi mírně snížen (3,1 g / 100 ml), což přispívá k rychlejšímu odvádění potravy ze žaludku.

Karobová guma je rozpustný polysacharid neobsahující škrob, který bobtná v žaludku dítěte, čímž potlačuje regurgitaci. Sacharidy, které jsou součástí dásní, jsou dietní vlákniny - nestrávitelné polysacharidy, které se netráví v horním gastrointestinálním traktu, ale jsou fermentovány mikroorganismy tlustého střeva, což přispívá k selektivnímu růstu domácí mikroflóry..

Maximální přípustný obsah gumy v produktu je 1 g na 100 ml. Ve směsích s antirefluxem se obsah gumy pohybuje od 0,34 do 0,5 g na 100 ml. Potravinová guma je rozdělena na okamžitý (okamžitý) a přírodní (vyžadující zředění horkou vodou pro otok), získaný ze semen středomořské akácie a obsahující 85% uhlohydrátů, 5% bílkovin, 10% vlhkost.

V závislosti na typu gumy přidávané do produktu je teplota vody pro ředění směsí proti ohni různá a je: pro produkty obsahující instantní gumu, 40–50 ° C (Humana AR, Nutrilak AR, Nutrilon AR); pro produkty s přírodní gumou výrazně vyšší než 70–80 ° С („Frisovoy 1“ a „Frisovoy 2“).

Antirefluxní přípravky obsahující gumu se zavádějí do dětské stravy postupně, při každém krmení. Je možné je přidat do láhve se standardní mléčnou směsí, kterou dítě dostane, ale nezávislé použití na začátku krmení je účinnější. Objem terapeutického produktu se volí individuálně až do ukončení regurgitace.

Druhou skupinu antirefluxních produktů tvoří směsi obsahující rýži, kukuřici nebo bramborový škrob bohatý na amylopektin jako zahušťovadlo (Sperm Lemolac, Enfamil AR, Nutrilon Comfort 1 a Nutrilon Comfort 2). Amylopektin je sloučenina s vysokou molekulovou hmotností - rozvětvený polymer glukózy, jehož trávení je pomalé. K jeho štěpení dochází hlavně v tenkém střevě pod vlivem glykoamylázy. Amylopektin nemá prebiotické vlastnosti.

Antirefluxní kojenecká výživa se primárně používá pro regurgitaci (regurgitaci) u kojenců. Regurgitace - zpětné lití potravy chyme po požití konzumovaného jídla. Regurgitace je často způsobena nedostatečným přísunem potravy (rychlé sání, aerofagie, nadměrný příjem, poruchy příjmu potravy, nedostatečný výběr směsí), jakož i perinatálními lézemi centrální nervové soustavy, pylospasmem atd. Proto by před určením příčin regurgitace mělo předcházet určení směsí antirefluxu [3]..

Směsi obsahující gumu lze také použít ve výživě dětí s funkční zácpou: chronické zpoždění v pohybu střev o více než 36 hodin, zvýšení intervalů mezi pohyby střev ve srovnání s fyziologickou normou, potíže s pohybem střev a vypuštění malého množství stolice o vysoké hustotě. Je známo, že guma má vlastnosti vlákniny z potravy: drží další množství vody a podporuje jemnou stimulaci střevní motility, což vede k eliminaci zácpy. Nejúčinnější z této skupiny produktů jsou směsi s převahou syrovátkové frakce v proteinové složce, protože kaseiny mají fixační účinek. Při léčbě zácpy se mléčná výživa s dásní nesmí podávat při každém krmení, ale samostatně jako samostatné krmení - 2-3krát denně [3].

Kromě směsí obsahujících gumu se ve stravě dětí se zácpou ukázala jako dobrá i směs Samper Bifidus obsahující laktulózu (tabulka 2). Laktulóza je disacharid sestávající z galaktózy a fruktózy, získaného synteticky. Stejně jako dietní vláknina se netráví enzymy gastrointestinálního traktu, dosahuje v nezměněném stavu v tlustém střevě, kde je fermentována laktobacily a bifidobakteriemi a slouží jako substrát pro jejich růst. Během fermentačního procesu dochází k tvorbě mastných kyselin s krátkým řetězcem, pH obsahu střeva klesá a zvyšuje se osmotický tlak, v důsledku čehož tekutina vstupuje do střevního lumenu, zvyšuje se peristaltika a vylučuje se zácpa [4]..

V současné době se vyrábí „mléko pro dítě Agusha s laktulózou“ (OJSC „Baby Dairy Products Plant“, Rusko), které se doporučuje pro výživu dětí s funkčními poruchami gastrointestinálního traktu..

Kromě mléčných výrobků pro děti byla do Nutrilak zavedena laktulóza. Kukuřice s laktulózou “,„ Nutrilac. Ovesné vločky s laktulózou “(Nutritek, Rusko). Tyto výrobky jsou účinné při výživě nemocných dětí s poruchou motoriky střev (zácpa, nestabilní stolice).

Tvorbu měkčích stolic usnadňují také vlákniny z potravy - oligosacharidy, což jsou lineární polymery glukózy a dalších monosacharidů (galaktóza, fruktóza). V lidském mléce tvoří galaktooligosacharidy 12-14% z celkového množství uhlohydrátů. Mají prebiotický účinek a zajišťují růst bifidobakterií ve střevech dítěte. Prebiotický doplněk s 90% galaktooligosacharidů s krátkým řetězcem a 10% fruktooligosacharidů s dlouhým řetězcem, který je součástí směsí Nutrilon Comfort 1 a Nutrilon Comfort 2, má podobné vlastnosti [5].

Směsi s nízkým obsahem laktózy a laktózy

Kojenecká výživa s nízkým obsahem laktózy a bez laktózy zahrnuje produkty založené na bílkovinách kravského mléka a určené k výživě kojenců s nedostatkem laktázy v prvním roce jejich života..

Ve směsích bez laktózy se množství laktózy (mléčného cukru) prakticky blíží nule. Hlavní uhlohydrátovou složkou takových směsí je dextrin-maltóza. Ve směsích s nízkým obsahem laktózy je množství laktózy přibližně 1 g na 100 ml (od 0,9 do 1,33 g), pro srovnání - v lidském mléce a standardní mléčné směsi obsahují 6-7 g laktózy na 100 ml.

Ve směsích s nízkým obsahem a laktózou je poměr syrovátkových bílkovin ke kaseinu 60:40 nebo 50:50 a tuková složka je složena z rostlinných olejů, která je typická pro upravenou kojeneckou výživu a umožňuje vám je doporučit k použití od prvních dnů dětského života. Mezi převážně kaseinové formule patří směsi Humana-LP s prebiotiky: galaktooligosacharidamie, dietní vláknina a Humana-LP + SCT (kasein na syrovátkovou frakci 80:20). Obsah prebiotik (galaktooligosacharidů, vlákniny) v kombinaci s nízkým obsahem tuku vede k použití těchto směsí pro korekci průjmového syndromu v případě nedostatku laktázy (tabulka 3) [6]..

Hypolaktasie nebo alaktasie - onemocnění, která vznikají v důsledku nedostatečné aktivity nebo úplné absence enzymu parietálního trávení - laktázy, která rozkládá mléčný cukr (laktózu), který se projevuje osmotickou („fermentativní“) průjmem po užití mléčných výrobků obsahujících laktózu [7].

Dietní terapie je hlavní léčba nedostatku laktázy. Jeho cílem je „obejít“ metabolický blok. Použití nízkých a laktózových směsí ve výživě dětí s deficitem laktázy nám umožňuje poskytnout patogenetický přístup k léčbě této patologie..

Při primární (ústavní) deficienci laktázy je na celý život předepsána dieta s nízkým obsahem laktózy (bez laktózy). Při nedostatku sekundární laktázy je hlavní pozornost věnována léčbě patologie, která vedla k tomuto stavu, a omezení laktózy ve stravě je dočasné, ale nezbytné.

Při umělém krmení by měla být vybrána směs s maximálním množstvím laktosy, které pacient toleruje, aby se zabránilo výskytu klinických příznaků a zvýšenému vylučování uhlohydrátů stolicí. Důvodem je skutečnost, že laktóza je jediným zdrojem galaktózy, která se tvoří při jejím štěpení. Galaktóza se používá k syntéze galaktolipidů, včetně cerebrosidů, které jsou nezbytné pro tvorbu centrálního nervového systému a myelinaci nervových vláken. Kromě toho se předpokládá, že každodenní použití malých množství laktózy je nezbytné pro přizpůsobení střevní mikroflóry a udržení normální střevní mikrobiocenózy. Výrobky neobsahující laktózu se předepisují pouze u těžkých forem nedostatku laktázy, pokud je použití směsí s nízkým obsahem laktózy neúčinné.

V některých případech mohou být produkty bez laktózy dočasně zavedeny během kojení, když je podávání enzymu laktázy neúčinné a je nutné omezit laktózu. Jmenování směsí bez laktózy (na rozdíl od výrobků s nízkým obsahem laktózy) vám umožňuje ušetřit používání mateřského mléka v maximální možné míře.

Korekce stravy na nedostatek laktázy spočívá v postupném nahrazování kojenecké výživy přípravkem s nízkým obsahem laktózy nebo bez laktózy, který se zavádí do každého krmiva. Požadovaný objem léčebné směsi je stanoven klinickými příznaky: pokud je možné eliminovat průjem a koliku kombinací směsi s nízkým obsahem laktózy nebo bez laktózy se standardní mléčnou směsí, neměla by být úplně zrušena [8]..

Směsi a výrobky z kyselého mléka

Výrobky z kyselého mléka zaujímají důležité místo v lékařské výživě dětí prvního roku života, protože příznivě ovlivňují sekreční aktivitu trávicího traktu, střevní motilitu, mají inhibiční účinek na patogenní mikroorganismy, stimulují růst domorodé mikroflóry a přispívají ke zlepšení absorpce vápníku, fosforu, hořčíku a železa, mají imunomodulační účinek a zvyšují obranyschopnost těla [2, 6, 9].

Inhibice růstu patogenních mikroorganismů při použití fermentovaných mléčných směsí nastává v důsledku produkce antimikrobiálních látek, konkurence o živiny a překážek adheze patogenní flóry k receptorům enterocytů. Imunomodulační účinek těchto produktů je zvýšit fagocytózu, zvýšit proliferaci lymfocytů, zabránit degradaci sekrečního imunoglobulinu A, stimulovat produkci interferonu, lysozymu, properdinu, ovlivňovat cytokinový systém a regulovat produkci interleukinů.

Pokud fermentované mléčné výrobky obsahují živé mikroorganismy (bifidobakterie a laktobacily) - zástupci normální mikroflóry lidského střeva, nazývají se probiotické produkty. Mají dvojí funkční účinek v důsledku přítomnosti probiotických kmenů mikroorganismů a kyseliny mléčné, kterou produkují.

Při vývoji produktů probiotického působení se používají různé typy mikroorganismů, zejména bifidobakterie a laktobacily, které, stejně jako výrobky vytvořené na jejich základě, mají přísné požadavky na bezpečnost, funkční účinnost a zpracovatelnost [10]..

Základní požadavky na bezpečnost produktu a jeho složek jsou formulovány v dokumentech hygienických právních předpisů Ruské federace, jakož i v mezinárodních doporučeních FAO / WHO a spočívají v použití kmenů mikroorganismů izolovaných z člověka; absence patogenity, toxicity a nežádoucích účinků, rezistence na antibiotika, vysoké adhezivní vlastnosti epitelu střevní sliznice, stabilita genetického kódu [11, 12].

Každý kmen bifidobakterií má své vlastní charakteristiky a rozsah působení. U kojenců tedy ve střevech převládají Bifidobacterium (B.) bifidum a B. infantis a v případě umělého krmení převládá B. adolescentis. K získání fermentovaných mléčných směsí s probiotickými vlastnostmi se v poslední době často používají kmeny B. lactis (Bv 12), které mají výraznou funkční aktivitu a dobrou stabilitu v gastrointestinálním traktu dítěte..

Lactobacilli se často používají v kombinačních startovacích kulturách k výrobě fermentovaných mléčných výrobků. Je známo, že laktobacily Lactobacillus (L.) acidofilus, L. rhamnosus (LGG), L. casei jsou v produktu dobře konzervovány, odolné vůči vnějším vlivům a mají vysoký probiotický účinek (tabulka 4)..

Výrobky z kyselého mléka mohou být tekuté a suché, dělí se také na upravené a neupravené (tabulka 5).

Upravené upravené fermentované mléčné směsi „Agusha 1“ a „Agusha 2“ (OJSC „Továrna dětských mléčných výrobků“, Rusko) jsou určeny k použití ve výživě dětí v prvním roce jejich života. Produkt "Bifilin" a směs acidofilů "Baby" jsou částečně upravené fermentované mléčné směsi. Obsah bílkovin v nich je 1,7 g ve 100 ml tekutého produktu a poměr frakcí albuminu a kaseinu je 20:80, jako v kravském mléce.

Neupravené tekuté mléčné výrobky zahrnují téma. Kvašený mléčný nápoj s BB12 “(UNIMILK OJSC, Rusko), jakož i Narine, Biolakt, Biokefir, Bifidokefir, Bifidok, které se vyrábějí v dětských mléčných kuchyních nebo v obchodech s dětskou výživou. Používají se ve výživě dětí od 8 měsíců [13].

Ruský spotřebitelský trh také obsahuje Activia a Actimel tekuté fermentované mléčné probiotické výrobky (Danone, Francie) pro děti starší 3 let..

Novinkou v dětské výživě je vytváření suchých přizpůsobených fermentovaných mléčných směsí (tabulka 6)..

Při používání fermentovaných mléčných výrobků u dětí prvního roku života dochází ke snížení závažnosti funkčních poruch trávicích procesů, jako je kolika, tendence k zácpě, dyspeptické projevy, snížená chuť k jídlu a také zlepšení složení střevní mikroflóry. Tyto produkty se používají u kojenců, u nichž existuje riziko vývoje nemocí závislých na výživě, jakož i u těch, kteří trpí křivicí, anémií a podvýživou. Současně je zaznamenána vyšší stravitelnost železa a zvýšení hladiny hemoglobinu u dětí s anémií, zlepšení procesů osteogeneze u dětí s křivicí a výraznější zvýšení tělesné hmotnosti u dětí s hypotrofií, což je způsobeno vysokou stravitelností bílkovin, vápníku a železa z nich [3, 4, 13].

Hypoalergenní výrobky na bázi hydrolyzátů mléčných bílkovin

Vzhled směsí vytvořených na základě hydrolyzátů mléčných bílkovin je začátkem nové éry v prevenci a léčbě alergií na potraviny, jakož i řady závažných onemocnění doprovázených syndromem snížené absorpce střev, snížení nutričního stavu dítěte [14]..

V závislosti na stupni štěpení mléčných bílkovin se směs izoluje na základě její úplné (vysoké) nebo částečné (střední) hydrolýzy. Jak kasein, tak syrovátková frakce mléčných bílkovin mohou podléhat hydrolýze.

Caseramické směsi na bázi hydrolyzátů mléčných bílkovin (v závislosti na surovém mléce) zahrnují Nutramigen, Pregestimil a Frisopep AS. Sérum zahrnuje Damil Pepti, Nutrilac GA, Nutrilac peptidy SCT, Nutrilon Pepti TSC, Nutrilon GA 1 a Nutrilon GA 2, Alfare, NAS GA 1 a NAS GA 2 “,„ Frisopep “,„ HiPP GA 1 “a„ HiPP GA 2 “,„ Humana GA 1 “a„ Humana GA 2 “.

Bylo zjištěno, že čím vyšší je molekulová hmotnost peptidů hydrolyzátu, tím větší je riziko alergických reakcí. Ve srovnání s bílkovinami kravského mléka je alergenicita proteinové složky produktů na bázi vysoce hydrolyzovaného proteinu snížena o 10 000–100 000 krát, částečně hydrolyzována 300–1 000krát. Molekulová hmotnost peptidů, u nichž je alergenicita hydrolyzátu minimální, je 1,5 kDa, peptidy s molekulovou hmotností 3–3,5 kDa mohou v některých případech způsobit alergické reakce.

Všechny směsi této třídy jsou obohaceny komplexem vitamínů a minerálů v souladu s fyziologickými potřebami dětí v prvním roce jejich života a splňují požadavky WHO na složení složek, biologickou a nutriční hodnotu a vliv na fyzický a psychomotorický vývoj dětí v prvním roce jejich života [15]..

Podle klinického účelu se směsi založené na hydrolyzátech mléčných bílkovin dělí na terapeutické, terapeutické a profylaktické a profylaktické (tabulka 7)..

Léčivé jsou pouze směsi získané v důsledku hluboké hydrolýzy mléčných bílkovin, které jsou zpravidla polo elementární, protože kromě modifikované proteinové složky obsahují mastné kyseliny se středním řetězcem, monosacharidy, glukózové polymery a zcela neobsahují laktózu. Tyto produkty jsou určeny dětem se závažnými projevy alergií na potraviny způsobenými přecitlivělostí na bílkoviny kravského mléka a jiné potravinové bílkoviny, jakož i pacientům se syndromem maldigestionu a malabsorpcí proti celiakii, pankreatické nedostatečnosti, střevní slizniční degeneraci, po resekci řezů tenkého střeva atd..

Znalost charakteristik lipidového a uhlohydrátového složení různých léčivých směsí vytvořených na základě vysoce hydrolyzovaného mléčného proteinu vám umožňuje v každém případě vybrat optimální produkt v závislosti na klinických projevech. Absorbují se triglyceridy se středním řetězcem (až do 50% z celkového množství lipidů) do složení lipidové složky Alphare, Nutrilak peptidi SCT, Nutrilon Pepti TSC, Pregestimil směsi (až do 50% z celkového množství lipidů), které nevyžadují emulgaci žlučem a účast pankreatické lipázy, jsou absorbovány do systému portální žíly, obcházení lymfatických cév. Tyto přípravky jsou určeny pro pacienty se závažnými gastrointestinálními projevy potravinové alergie a malabsorpčního syndromu..

Při použití terapeutických proteinových hydrolyzátů je možné dosáhnout výrazného zlepšení kožních a gastrointestinálních projevů po 2-3 týdnech od začátku jejich použití a klinické remise po dalších 2-3 měsících. V tomto případě děti se sníženou tělesnou hmotností normalizují svůj nutriční stav. Doba používání těchto produktů je individuální, v průměru je to 3-4 nebo více měsíců.

Při výběru specializovaného produktu na bázi bílkovinného hydrolyzátu je také nutné vzít v úvahu přítomnost nebo nepřítomnost laktózy ve složení její uhlohydrátové složky, protože sekundární nedostatek laktázy často doprovází přecitlivělost na potraviny, v takových případech je vhodné použít lékařské směsi, které neobsahují laktózu (Nutramigen, Frisopep AS) »).

Hypoalergenní směsi s částečně (středně) hydrolyzovaným mléčným proteinem („NAS GA 1“ a „NAS GA 2“, Nutrilon GA 1 a Nutrilon GA 2) jsou určeny pouze k prevenci alergických onemocnění u dětí s vysokým rizikem rozvoje atopie. převedeno na smíšené nebo umělé krmení.

Peptidový profil a nízká zbytková alergenicita takových směsí, jako jsou „Damil Pepti“, „Nutrilak GA“, „HiPP GA 1“ a „HiPP GA 2“, „Humana GA 1“ a „Humana GA 2“, umožňují jejich použití nejen v preventivní účely, ale také pro léčbu mírných forem alergie na bílkoviny kravského mléka, které se vyskytují bez účasti mechanismů zprostředkovaných imunoglobulinem E [16].

Všechny výrobky vytvořené na základě hydrolyzátů mléčných bílkovin mají hořkou chuť a zvláštní zápach, pokud jsou předepsány, je možné mírně zkapalněné a zrychlené stolice, zelenkavé nebo hnědé barvy, což by nemělo sloužit jako důvod pro zrušení produktu..

Izolovat směsi sójového proteinu

Moderní sójové směsi se vyvíjejí na základě izolátu sójového proteinu, ve kterém je obsah bílkovin více než 90%, a během technologické výroby jsou odstraněny nežádoucí složky (nestrávitelné uhlohydráty, inhibitor trypsinu, lektiny a saponiny). Při výrobě sójových směsí pro kojeneckou výživu se nepoužívá geneticky modifikovaná sója.

Biologická hodnota izolátu sójového proteinu je zvýšena dalším podáním L-methioninu a dalších aminokyselin a je srovnatelná s mléčným kaseinem. Tuková směs sójových směsí je představována směsí rostlinných tuků a uhlohydráty sestávají z dextrin-maltózy, kukuřičného škrobu (tabulka 8). Všechny směsi sojových bobů tedy neobsahují mléčné výrobky a laktózu..

Směsi na bázi izolátu sójových bílkovin jsou obohaceny komplexem vitamínů a minerálů a použití moderních technologií může zvýšit vstřebávání vápníku, fosforu a železa.

Směsi izolátů sójových bílkovin lze poměrně účinně použít při léčbě potravinových alergií vyvolaných bílkovinami kravského mléka. Klinická pozorování však ukazují, že u 20–25% dětí v prvním roce jejich života mohou způsobit nebo zhoršit atopickou dermatitidu nebo gastrointestinální projevy alergií. Naše studie ukazují, že nejčastěji se alergické reakce vyvíjejí rychlým (do 1–2 dnů) podáváním sójových směsí, jejich včasným podáváním (dětem v prvních měsících života) a alergickou anamnézou [14, 17].

Aby se předešlo rozvoji nežádoucích účinků při používání sójových směsí u dětí, musí být splněny určité podmínky: další příbuzný by neměl být alergický na sóju a luštěniny, dítě by mělo být nejméně 5-6 měsíců staré (zejména u kožních gastrointestinálních nebo gastrointestinálních forem potravinové alergie), postupné (do 5 - 7 dnů) zavedení produktu do stravy dítěte. Měl by také brát v úvahu individuální toleranci směsi, musí se používat po dobu nejméně 3 měsíců [16]..

Navíc mohou být tyto sójové směsi použity pro terapeutickou výživu u dětí s galaktosémií (s touto patologií jsou prvními produkty výběru), nedostatkem laktázy, celiakií jako alternativou k mléčným výrobkům a směsím. Vzhledem k celkové nutriční přiměřenosti průmyslových sójových směsí by se jejich předčasně narozené děti neměly doporučit.

Použití pediatrických specializovaných směsí získaných pomocí nejmodernějších technologií tak umožňuje co nejdříve organizovat terapeutickou výživu založenou na patogenetice, vyhovět potřebám nemocného dítěte v makro a mikroživinách, usnadnit průběh patologického procesu, zlepšit stav výživy a urychlit dosažení klinická remise nemoci nebo zotavení.

Literatura
 1. Kůň I. Ya., Sorvacheva T.N., Pashkevich V.V. Moderní přístupy k nutriční korekci regurgitačního syndromu u dětí: metoda. doporučení. M., 2004,16 s.
 2. Průvodce dětskou výživou / Ed. V.A. Tutelian, I. Ya. Konya. M.: MIA, 2004,661 s.
 3. Belmer S. V., Gasilina T. V., Khavkin A. I. et al. Funkční poruchy trávicího systému u dětí: doporučení a komentáře. M.: GOU VUNMTS MZiSR RF, 2006.43 s.
 4. Sorvacheva T. N., Pashkevich V. V., Efimov B. A. a kol. Prebiotické vlastnosti upravené kojenecké výživy „Samper Bifidus“: klinické hodnocení u dětí prvního roku života // Problematika moderní pediatrie. 2002. T. 1. No. 2. P. 75–79.
 5. Ben Xiao Ming, Zhu Xiao, Zhao Wei, a kol. Vliv kojenecké výživy obohacené o galaktooligosacharidy na střevní mikroflóru a fermentaci u kojenců ve stáří // Problematika moderní pediatrie. 2005. V. 4. No. 5. P. 3–6.
 6. Specializované potravinové výrobky pro děti s různými patologiemi // Katalog / ed. K. S. Ladodo, G. Yu, Sazhinova. M., 2000.200 s.
 7. E. H., Grand R. J., Buller H. A. Nesnášenlivost laktózy a nedostatek laktázy u dětí // Aktuální stanovisko v pediatrii. 1994; 6: 562-567.
 8. Nové výživové technologie pro děti s celiakií a nedostatkem laktázy: příručka pro lékaře. M., 2005. 87 s.
 9. Netrebenko O. K. O použití směsí kyselého mléka ve výživě dětí prvního roku života // Pediatrie. 2002. č. 6. P. 80–82.
 10. Hygienické požadavky na bezpečnost potravin a nutriční hodnotu. SanPiN 2.3.2. 1078-01. M., 2002,1664 s.
 11. Zpráva o společné konzultaci odborníků FAO / WHO o hodnocení zdravotních a výživových vlastností problémů s potravinami v odlučování sušeného mléka, jako je bakterie Lactis Acid Bacteria / Cordoba, Argentina. 2001: 30.
 12. Sheveleva S. A. Lékařské a biologické požadavky na probiotické produkty a biologicky aktivní potravinářské přídatné látky // Infekční choroby. 2004. T. 2. No. 3. P. 86–90.
 13. Průvodce po dětské výživě / Ed. K.S. Ladodo. M.: Medicine, 2000,384 s.
 14. Borovik T. E., Revyakina V. A., Makarova S. G. Dietní terapie alergií na potraviny u malých dětí // Ruský alergický časopis (Příloha č. 1). 2005.28 s.
 15. Americká akademie pediatrie / AAP. Výbor pro výživu Hypoalergenní kojenecká výživa. J. Pediatr. 2000; 106: 346–349.
 16. Terapeutická výživa dětí s potravinovými alergiemi: příručka pro lékaře / ed. V.A. Revyakina, T. E. Borovik. M., 2005,38 s.
 17. Zeiger R. S., Samqson H. A., Bosk S. A. a kol. Sojová alergie u kojenců a dětí s alergií na kravské mléko spojená s IgE // J. Pediatr. 1999; 113: 447–451.
 18. Mukhina Yu.G. et al. Vlastnosti terapeutické výživy pro děti v prvních měsících života s progresivními onemocněními hepatobiliárního systému // Ruský bulletin perinatologie a pediatrie. 2004.V. 49, No. 3, P. 59-63.

T. E. Borovik, MD, profesor
V. A. Skvortsová, MD
K. S. Ladodo, doktor lékařských věd, profesor
E. A. Roslavtseva, kandidát na lékařské vědy
N. N. Semenová, kandidát na lékařské vědy
T. N. Štěpánová, kandidát na lékařské vědy
NTsZD RAMS, Moskva

Hydrolyzované směsi pro děti: jejich typy a seznam nejoblíbenějších směsí

Malé děti v poslední době často trpí alergickými reakcemi na jakékoli potravinové výrobky, včetně mléka. Alergie na kravské mléko je obvykle způsobena nesnášenlivostí laktózy, takže matky musí pečlivě sledovat zdraví a stravu dítěte. Pokud existuje alergie, lékaři předepisují hydrolyzované směsi, pokud je kojení obtížné nebo nemožné. Takové směsi jsou oblíbené díky svému hypoalergennímu složení a hlavní složce - hydrolyzátu bílkovin. Směsi mohou být použity pro děti, které jsou alergické na jakékoli produkty, včetně kravského mléka.

Jsou-li předepsány hydrolyzované směsi pro děti

Kojenecké směsi, bez ohledu na jejich typ, lze použít jako hlavní nebo doplňkové potraviny. Směsi se obvykle dělí do kategorií: jako nezávislý zdroj výživy od narození do šesti měsíců dítěte a jako doplňková jídla od 6 měsíců do 1,5 roku.

Směsi s proteinovým hydrolyzátem předepisují lékaři, rodiče nemohou do těchto typů směsí přenést dítě. Proteinový hydrolyzát je terapeutická složka, proto jsou směsi na jeho základě předepsány pro rizikové děti nebo již mají alergii. Zvláštní indikací pro použití těchto směsí je citlivost a alergie na kravské mléko a dokonce i sóju. Abychom pochopili, že dítě má alergii, měla by matka sledovat reakci dítěte na kravské mléko. Alergie se obvykle objevují ve formě vyrážek, otoků a astmatu. Proto při prvních příznacích maminka naléhavě potřebuje navštívit lékaře.

Směsi s hydrolyzátem bílkovin jsou předepisovány také pro kožní onemocnění, intoleranci lepku, dystrofické změny ve střevě a pro prevenci u dětí se zvýšeným rizikem alergických onemocnění. Namísto kravského mléka se syrovátková bílkovina nebo kasein, které se mnohem snadněji vstřebávají tělem dítěte, smísí s hydrolyzátem proteinu. Směsi s proteinovým hydrolyzátem jsou rozděleny do typů podle stupně hydrolýzy. Jsou tedy rozlišeny vysoce hydrolyzované směsi, částečně a málo hydrolyzované směsi.

Během hydrolýzy lze získat různé velikosti proteinů, na kterých závisí stupeň hydrolýzy směsi. Takže protein může být velký, z tohoto důvodu bude stupeň hydrolýzy nízký a alergické reakce u dítěte nezmizí, pokud pro něj tato velikost proteinu není vhodná. Průměrná velikost proteinu se získá částečnou hydrolýzou směsi a nejmenší protein se získá vysokým stupněm hydrolýzy směsí.

Nejčastěji se jedná o vysoký stupeň hydrolýzy, který je nezbytný pro děti s alergiemi, ale pokud lékař předepíše jiný typ směsi, znamená to, že alergická reakce není silná a tělo může absorbovat různé velikosti bílkovin. Při výběru směsi musíte vzít v úvahu přítomnost uhlohydrátů a laktózy, jako obvykle alergie na kravské mléko se objevuje kvůli nesnášenlivosti laktózy.

Hodnocení nejlepších směsí s proteinovým hydrolyzátem

Ve směsi jsou často zahrnuta prospěšná prebiotika a bifidobakterie, které zlepšují trávení dítěte. Takové směsi používají děti, které trpí trávením a trávením. Aby rodiče pochopili, které směsi jsou považovány za nejúčinnější pro alergie u dětí, je nutné vytvořit přibližný seznam nejoblíbenějších směsí s proteinovým hydrolyzátem. Takže v prvních třech jsou směsi Alimentum, Alfara a Good Start. Další na seznamu jsou Damil Pepti, Nan a Nutramigen. Směsi Nutrilac a Nutrilon jsou také velmi efektivní a užitečné, rodiče jim často dávají přednost. Tyto typy směsí se od sebe liší, ale všechny jsou hypoalergenní a obsahují hydrolyzát bílkovin.

Recenze hydrolyzovaných směsí pro děti

Nemocnice uvedla, že se jednalo o alergii, takže je třeba přejít na hypoalergenní směsi. Dlouho jsem si myslel, který je dobrý, přečtěte si recenze, ale protože jich bylo spousta, nemohl jsem najít to nejlepší. Nejprve jsem vyzkoušel Nutrilon, ale dítě nechtělo jíst, přešlo na Nan a alergie zmizela velmi rychle.

Krmila tuto směs až 12 měsíců a je velmi potěšeno, že dítě dobře jíst, nic mu nevadilo. Proto jsem pochopil ze své vlastní zkušenosti a mohu říct matkám, že výběr směsi závisí na individuálních vlastnostech těla dítěte, musíte zkusit.

Hypoalergenní směsi pro novorozence

Podle statistik v Rusku počet nově narozených alergických reakcí každoročně roste. Při projevech příznaků pomohou hypoalergenní směsi pro novorozence zajistit správnou výživu dítěte. Odpovědný přístup k výběru směsi určuje vývoj dítěte a také usnadňuje průběh nemoci.

Hypoalergenní směsi při krmení dětí

Druhy hypoalergenních směsí pro novorozence

Při narození dítěte se oceňuje kojení, které uspokojuje tělesné potřeby vitamínů a nezbytných prvků. Matka však někdy nemůže kojit své dítě a uchýlit se k mléčnému složení.

Přechod na smíšené a umělé krmení je často doprovázen u kojenců s poruchami příjmu potravy, vývojem atopické dermatitidy v důsledku nevhodných mléčných receptur. Alergie dítěte na směs vyžaduje použití hypoalergenních sloučenin, které normalizují trávicí proces, eliminují zvýšenou tvorbu plynů a koliku.

Terapeutické směsi na bázi rostlinných proteinů

Rozdíly terapeutických směsí - složení, specifické působení. Léčivé přípravky neobsahují plné mléčné proteiny, jsou vhodné pro dítě s alergií vysoké nebo střední závažnosti. Výživa je snadno stravitelná, pomáhá rychlému nárůstu tělesné hmotnosti, nedělí se věkem.

Na poznámku. Pediatrům se doporučuje používat preventivní směsi po remisi po 6 měsících.

Směsi na syrovátkovém a kozím mléku

Směsi bez laktázy nebo syrovátky se vyznačují dobrým trávením a použitím u dětí s trávicími problémy. Směsi jsou předepisovány pro kojence s intolerancí na cukr a laktózu, akutní střevní infekce (akutní střevní infekce). Kontraindikováno při nedostatku laktázy.

Vhodný pro kojence trpící nesnášenlivostí na sójové a kravské bílkoviny, výživu v kozím mléku. Kompozice má vysokou nutriční hodnotu, obsahuje potřebné množství živočišných bílkovin, které je potřebné pro zdravý vývoj novorozence. Takové směsi jsou dobře zpracovány, jsou zodpovědné za normalizaci zažívacího traktu a stolice.

Hydrolyzované proteinové směsi

Výživa založená na hydrolyzovaných bílkovinách je předepisována pro novorozence s nízkou hmotností, kojence s těžkou formou potravinové alergie, s částečnou stravitelností látek.

Složení dětské směsi má mnoho užitečných složek:

 • laktóza - tvoří střevní mikroflóru;
 • dextrinmaltóza - zvyšuje absorpci vápníku;
 • Omega-3/6 (polynenasycené mastné kyseliny) - rozvíjejí kognitivní funkce, mozek;
 • inositol - chrání dýchací systém;
 • taurin - poskytuje srdeční sval.

Sacharidy, minerály, vitamíny a nukleotidy zvyšující imunitu, palmový olej jsou součástí přístupu k mateřskému mléku.

Pokud potřebujete hypoalergenní směs pro novorozence, seznam vám pomůže orientovat se v sortimentu:

 • Bebelac Pepti-Junior a Nutrilak;
 • Alfare a Peptamen (Nestle);
 • Friso pep AC a Nutrilon;
 • Peptikát a Humana Ha;
 • Nan Ha a Pregestimil.

Preventivní směsi

Charakteristickým rysem preventivních směsí pro kojence, kteří trpí alergiemi, je struktura bílkovin. Pro usnadnění trávení se protein rozkládá na menší molekuly. Ve vážných případech nebude výživa prospěšná, pomůže během období remise s menšími alergiemi.

Směsi jsou vyráběny mnoha společnostmi, označení se však neliší: NA - nízko alergenní, hypoalergenní - GA. Mezi kompozicemi je částečně (2) nebo plně (1) upraveno.

Plně přizpůsobené profylaktické směsi

Nejlepší hypoalergenní směsi pro novorozence podle zpětné vazby od uživatelů zahrnují:

 1. Nan Ha. Obsahuje proteinový komplex OptiPro pro růst dítěte, obohacený o bifidobakterie pro zlepšení mikroflóry. Nukleotidy pomáhají rozvíjet nervový systém, mastné kyseliny pomáhají posilovat imunitní systém. Vyráběno pro děti do šesti měsíců a do 12 měsíců, jakož i do 18 měsíců (pod číslem 3) a od jednoho a půl roku (označené 4).
 1. Similac (opat). Složení chybí palmový olej. Similac je nasycen prebiotiky, mastnými kyselinami, luteinem, aby se vyvinuly orgány zraku.
 1. Humana Ha. Nejlepší hodnocení. Uvolňování se provádí ve formě tekutiny, která je připravena k použití od narození, a prášku: číslo 1 - do 6 měsíců, 2 - do 10 měsíců, 3 - od 10 měsíců.

Sortiment dětské výživy bez alergií

Mladé matky se zajímají o hypoalergenní směsi pro novorozence, což je lepší.

Dobré směsi pro kojence, podle dětských lékařů a odborníků

TitulVýhodyMinusy
NutrilacUrčeno pro děti s nesnášenlivostí laktózy. Dlouhá skladovatelnost suché směsi. Byly vyvinuty různé kategorie složení: od 0, od 6 měsíců, od 12 měsíců.Zvyšuje počet regurgitací.
NutrilonPosiluje imunitní systém, upravuje trávení, bojuje s negativními účinky alergií, zahrnuje biologicky cenné složky.Vzhledem k obsahu palmového oleje je produkt levný. Míchá se s obtížemi.
FrisolacJe to analog Nutrilonu. Jako součást probiotik, nukleotidů, mastných kyselin. Jemná chuť. Vhodné pro děti s nízkou hmotností.Možnost bez rozpočtu. S palmovým olejem.
Hipp CombioticObsahuje laktózu, škrob, prebiotika, lepek. Určeno pro děti: 1 - do 6 měsíců, 2 - od 6 měsíců, 3 - od 10 měsíců. Je vysoce rozpustný v kapalině.Nevhodné pro drobky mladší než 3 měsíce., Vytváří zácpu, je nutné dát dětskou vodu.
Celia expertNízká cena s dobrou kvalitou. Vyrábí se ve 3 krocích: od narození, od 6 měsíců, od 1 do 3 let. Eliminuje koliku, zvyšuje tvorbu plynu a je zodpovědný za harmonický vývoj.Skládá se z palmových, rostlinných, řepkových olejů.
BellactSměs bez příchutí, laktózy, sóji, škrobu, vhodná pro děti od 0 do 6 měsíců se závažnou alergií. Dostupná cena.Těžko najít v obchodech.
NestogenŘada mléčných potravin od švýcarského výrobce: 1 - s laktobacily a prebiotiky, 2 - kyselé mléčné výrobky, 1, 3 - komfort plus, 4 - nízkotučné laktózy. Vysoce kvalitní opevněné složení, které je velmi zředěné, jako dítě, chutné.Nevhodné balení.
Bibicol chůvaNedráždí žaludek, obsahuje kozí mléko. Přiměřené náklady. Je přenášen organismem od 0 do 6 měsíců. Příjemná vůně a chuť.Vyžaduje se konzultace s lékařem.

Co hledat při výběru

Hypoalergenní krmivo pro drobky by mělo odpovídat individuálním vlastnostem těla. Zaměřte se na složení směsi.

V současné době byla řada kojenecké výživy doplněna produktem s kozím mlékem. Kompozice je určena pro kojence, kteří objevili nesnášenlivost bílkovin kravského mléka. Reakce kozího mléka s kyselinou chlorovodíkovou má příznivý účinek na snížení počtu regurgitací.

Cabritová směs mléka

Je-li to nutné, použije se sója bez mléka. Musíte pochopit, že tento druh výživy je potřebný u kojenců s nesnášenlivostí mléka, nahrazuje proteiny ve směsi sójovými analogy.

Spropitné. Je zakázáno nakupovat takové jídlo bez předchozí konzultace - u 40% dětí se rozvine alergická reakce na kozí mléko a sóju, nesnášenlivost na produkty.

Při výběru jídla nezohledňují přítomnost:

 • aminokyseliny a živiny;
 • soli - nízký obsah;
 • taurin - pro posílení srdečního svalu.

Aby správně vybrali směs a neudělali chybu, počítají s následujícími body:

 1. Stáří. Používejte dětské výrobky v souladu s věkem uvedeným na obalu.
 2. Struktura. Vyžaduje se pečlivá studie složení, hlavní věcí není vyvolání alergie.
 3. Datum vydání. Sledujte datum vypršení platnosti produktu. Při přechodu na nový produkt není praktické kupovat směsi ve velkých obalech. Kolika, kožní vyrážky, časté stolice jsou možné - to je alergie u dítěte na směs.
 4. Náklady. Bez ohledu na to, kolik stojí jídlo. Někdy má dítě raději levnější produkt a drahý reklamní produkt je příčinou alergické reakce.

Chcete-li zvolit správné složení, nezaměřte se na rady přátel, reklamu nebo zpětnou vazbu na internetu, vezměte v úvahu doporučení pediatra.

Pouze pediatr správně předepíše terapeutickou výživu, pokud se objeví alergické příznaky. Použijte vysoce hydrolyzovanou směs, dokud alergie nezmizí.

Příznaky alergií na potraviny u kojenců

Mladé matky potřebují vědět, jak alergie u kojenců vypadá na směs.

Pozornost! Při kojení mohou děti vykazovat známky nesnášenlivosti potravin. Důvod spočívá ve stravě kojící matky. Pro kojence v kombinovaném krmení je alergen doplňkovým krmením..

Pokud jste alergický na směs u kojenců, příznaky budou:

 • kůže: mírné zarudnutí tváří, vyrážka na těle;
 • GIT: porucha stolice, reflux, kolika;
 • dýchací systém: dušnost, kašel, rýma.

Projev příznaků se vyskytuje v kombinaci nebo samostatně. Přijetí nepřiměřených opatření je spojeno s léčbou následků - dysbiózy.

Nástup příznaků potravinové nesnášenlivosti je příležitostí kontaktovat pediatra a podstoupit vyšetření. Je užitečné identifikovat alergen. Lékař pomůže s výběrem hypoalergenní výživy pro novorozence.

Jak alergie u kojenců vypadá jako směs

Maminky se zajímají o to, jak alergie vypadá u kojenců na tváři směsi. Alergie u kojenců se objevují na tváři ve formě diatézy (suché, načervenalé skvrny různých velikostí na čele, tvářích, bradě), vyrážkách a malé vodnaté akné. Jejich vzhled je spojen s přijetím potravy nebo vznikne nějaký čas po kontaktu s alergenem, poté, co částečně nebo úplně zmizí.

Příznaky jsou vyjádřeny nepříjemnými pocity: pálení, svědění, těsnost epidermis. Česání postižené svědivé kůže obličeje vede k šíření vyrážky v celém těle, což vyvolává tvorbu vředů, ran, které se u kojenců pomalu léčí.

Správný výběr složení GA pomůže zbavit se nutričních problémů, zabránit vzniku alergií, posílit imunitu dítěte.

15 hypoalergenních směsí pro novorozence - vyberte si to nejlepší

Tématem tohoto článku je dětská výživa přizpůsobená pro kojence s nesnášenlivostí mléčných bílkovin a sklonem k alergiím na potraviny.

Řekneme vám, která hypoalergenní směs je pro novorozence lepší, v takovém případě je nutné, jaký je rozdíl ve výživě od různých výrobců a na co musíte při výběru náhražky mateřského mléka věnovat pozornost.

Antialergenní dětská výživa pomůže rodičům, jejichž děti jsou alergické na bílkoviny.

Lékař může stanovit potřebu takové směsi. Právě s doporučením pediatra musíte koupit hypoalergenní směs a ne na radu přátel nebo online fór..

Typ hypoalergenní potravy je vybrán po úspěšných testech, které potvrzují:

Deficit enzymu laktázy, který štěpí laktózu (deficit laktázy);

Alergická reakce na proteiny.

Na základě problému vyberte typ směsi.

Druhy hypoalergenní výživy

Obvykle lze náhražky mateřského mléka klasifikovat takto:

Hypoalergenní směsi se sójou (nesnášenlivost kravského mléka);

Potraviny na bázi kozího mléka;

Směsi obsahující štěpené bílkoviny kravského mléka.

Optimálním produktem pro alergické děti je výživa kozím mlékem. Má příjemnou chuť, je dobře snášen, nezpůsobuje vedlejší účinky - zácpu, tvorbu plynu a další problémy s bříškem..

Takové směsi jsou schváleny pro použití od narození a lze je používat nepřetržitě..

Levnou alternativou výživy kozího mléka jsou sójové směsi. Neobsahují hlavní alergeny - lepek, mléčné bílkoviny a laktózu. Stejně jako mléčný výrobek má příjemnou chuť..

Tento druh výživy je povolen k použití od 6 měsíců, i když jeho bezpečnost vyvolává otázky kvůli obsahu fytoestrogenů - pohlavních hormonů přírodního původu..

Směs se štěpenými proteiny má specifickou hořkou chuť, proto mnoho rodičů si stěžuje, že děti nejí dobře jako náhražky mateřského mléka..

Když berete toto jídlo, stolice zezelená. Důvodem je přítomnost hydrolyzovaného proteinu.

Poznámka! Chuť směsi můžete vylepšit ovocným pyré nebo dětskou kaší (pro děti od 5 měsíců).

Požadavky na složení směsi

Antialergenní výživa by měla kromě hypoalergenních proteinů rozkladu, stejně jako jiné náhražky mateřského mléka, obsahovat následující složky:

Bifidobakterie a laktobacily;

Polynenasycené mastné kyseliny;

Látky s enzymatickou aktivitou;

Složení se bude lišit v závislosti na výrobci a cenové kategorii - čím vyšší cena, tím bohatší bude složení.

Přehled populárních značek

Zde je seznam populárních dětských vzorců. Pro snadnou navigaci jsou jejich názvy v abecedním pořadí..

Friso frisolak

Základem směsi jsou hydrolyzované mléčné proteiny.

Používá se jako preventivní výživa kojenců a dětí do 1 roku věku..

Mléčná náhražka je bohatá na stopové prvky a další nutraceutika nezbytná pro růst a vývoj dítěte.

Má příjemnou chuť, takže ji dítě bude pít s radostí.

Hlavní výhodou ve srovnání s většinou směsí alergiků je dobrá kvalita za dostupnou cenu a časté propagace pro zákazníky ve velkých dětských obchodech.

Friso frisolak zlato

Speciální dietní produkt pro kojence s intolerancí kravského mléka.

Platí od narození do 1 roku.

V této stravě je kasein, hlavní alergen nalezený v kravském mléce, zcela rozložen. Bez laktózy také snižuje pravděpodobnost alergií..

Produkt je obohacen o vitamíny, aminokyseliny, minerály a další látky, které jsou prospěšné pro zdraví a vývoj dítěte prvního roku života.

Humánní mléko bez obsahu laktózy

Sójová směs se používá jako dieta pro kojence s nesnášenlivostí laktózy a / nebo bílkovin v kravském mléce.

Bez cukru a lepku.

Výživa obsahuje všechny živiny potřebné pro plný vývoj a růst dítěte.

MD Mil Goat

Švýcarský dietní produkt pro kojence s intolerancí kravského mléka.

Složení směsi je bohaté. Nukleotidy, prebiotika, vitamín-minerální premix, antioxidanty, polynenasycené mastné kyseliny - toto není vyčerpávající seznam nutraceutik obsažených v potravinách.

WHO (Světová zdravotnická organizace) oficiálně schválila tuto náhražku mateřského mléka jako produkt se správným poměrem bílkovin a vitamínů..

Similac alimentum

Jeden ze vzácných případů, kdy produkty neobsahují palmový olej. Bezlepková s laktózou.

Výrobce Abbott Pharmaceutical Manufacturing Company.

Směs se doporučuje pro klinickou výživu při těžkých potravinových alergiích. Platí pro náhražky hydrolyzovaného mléka.

Triglyceridy se středním řetězcem, které jsou součástí kompozice, zlepšují vstřebávání prospěšných látek ve střevě. Pozitivní účinek na zažívací trakt.

Další výhodou - jedinečné složení uhlohydrátů a příjemných organoleptických vlastností - děti pijí směs s radostí.

Bellact

Cena: od 300 rub.

Portfólio značek v Bělorusku obsahuje následující typy potravin pro děti s alergiemi na mléko:

Bellact NL (směs s nízkým obsahem laktózy) - pro děti s obtížným trávením laktózy kvůli nedostatku enzymu laktázy;

Bellact Soy - indikováno pro nesnášenlivost mléčných bílkovin. Specializovaná výživa jmenovaná pediatrem;

Bellact GA - obsahuje částečně zpracovanou syrovátkovou bílkovinu. Může být použit jako terapeutické činidlo pro alergie na mléčné bílkoviny.

Veškerá výživa značky Bellact obsahuje ingredience nezbytné pro vývoj dětí.

Bibicol

Cena: od 1200 rub.

Výživa pro novorozence na základě speciálně připraveného kozího mléka. Ideální alternativa k tradičním směsím díky snížené alergenitě.

Má přirozenou, příjemnou chuť..

Děti, které jsou tak potěšeny, jedí směs, dobře přibírají a netrpí žaludečními problémy.

Je to nejlepší náhrada za přírodní mateřské mléko..

Kysané mléko

Je indikován pro obtížné trávení normální výživy..

Je přizpůsoben pro kojence s poruchami trávení a dyspeptickými symptomy (kolika, nadýmání, plyn, stolice).

Taková směs však může vyvolat alergii u dětí s citlivostí na cukr, např ona je sladká. Ale jak říká většina matek, ta nejchutnější.

Výhody oproti jiným jídlům - přijatelná cena a dostupnost ve většině obchodů.

Nan hypoalergenní

Cena: od 620 rub.

Nejlepší značka dětské výživy.

Snižuje traumatický účinek alergenů na tělo dítěte..

Vyznačuje se bohatou vyváženou kompozicí. Prospěch pro duševní vývoj, zdravé zuby a kosti, vidění.

Hypoalergenicita díky částečně hydrolyzovanému proteinu.

Nevýhodou jsou vysoké náklady.

Nestlé Alfare

Bezlaktózová formulace pro léčbu alergií na kravské mléko u dětí a narušení trávení.

Syrovátkový protein je předem hydrolyzován enzymy.

Jídlo obsahuje mnoho užitečných složek, včetně vitamínů, aminokyselin, nukleotidů, triglyceridů.

Živiny jsou dobře vstřebávány díky jejich bohatému složení aminokyselin.

Jako většina ostatních hydrolyzovaných směsí má nepříjemnou hořkou chuť..

Nestlé Alfare Amino

Cena: od 1200 rub.

Dobrá terapeutická kojenecká výživa doporučená pro komplikované alergie na bílkoviny krav a nesnášenlivost na jiné potraviny.

Jeho použití je indikováno při absenci pozitivního účinku při konzumaci vysoce hydrolyzovaných proteinů.

Mléčná náhražka má bohaté složení aminokyselin.

Jednou z výhod ve srovnání s jinými hypoalergenními nápoji je chuť, která nezpůsobuje odmítnutí a odmítnutí u dětí.

Přijato od narození.

Nevýhodou je vysoká cena.

Nestlé Alfare Allergy

Cena: od 1100 rub.

Směs obsahující laktózu, jejíž složení je co nejblíže mateřskému mléku. Má příjemnou chuť..

Dovoleno pít po dlouhou dobu.

Poskytuje normální vývoj, pomáhá zmírňovat příznaky alergické reakce s citlivostí.

Doporučeno od narození.

Nutrilak Premium Soy

Cena: od 500 rub.

Použití směsi je indikováno pro nesnášenlivost mléčných bílkovin, galaktosémii a deficit laktázy.

Obohatený o aminokyseliny pro zvýšení biologické hodnoty jídla.

Za dostupnou cenu má bohaté složení, které je prospěšné pro zdraví dítěte.

Má příjemnou chuť, má pozitivní vliv na trávicí systém.

Nutrilon hypoalergenní

Cena: od 600 rub.

Komplex prebiotik a částečně tráveného proteinu snižuje pravděpodobnost alergické reakce a atopické dermatitidy s přecitlivělostí na kravské mléko.

Má specifickou hořkou chuť..

Příznivý účinek na imunitní systém dítěte a jeho fyzický vývoj.

Nutrilon Pepti Allergy

Cena: od 1200 rub.

Dietní produkt pro terapeutickou výživu kojenců s potravinovou alergií.

Obsahuje bílkoviny získané fermentací z kravského mléka. Díky specializovanému zpracování může dítě přijímat všechny potřebné složky obsažené v mateřském mléce.

Zmírňuje závažnost alergické reakce.

Obsahuje kombinaci vitamínů a minerálů, polynenasycených kyselin, prebiotik a uhlohydrátů, nukleotidů, které jsou užitečné pro plný vývoj kojených dětí.

Vhodné pro dlouhodobé použití..

Děti si rychle zvyknou na svůj specifický vkus a pijí s potěšením.

souhrn

Výživa kojenců trpících nesnášenlivostí na kravské mléko vyžaduje, aby rodiče byli odpovědní, informovaní a měli značné finanční náklady..

Směsi první volby, které lze doporučit rodičům dětí s alergickou reakcí na bílkoviny, jsou výrobky s kozím mlékem.

Podle recenzí mladých matek je nejlepším lékem MD mil koza. Má nejlevnější dostupnou cenu mezi podobnými výrobky a dobrou toleranci. Jeho významnou nevýhodou však jsou přerušení dodávek..

Alternativou může být směs Bibicolu. Je dražší, ale má také dobrou chuť a optimálně vybrané složení..

Tyto směsi lze použít jako běžná jídla..

Při exacerbaci je indikováno podávání bezlaktózových směsí, kde krávský protein prochází předběžnou hydrolýzou. Vynikající řešení - Nestlé Alfare a jeho různé varianty, Humana AG, alergie na Nutrilon Pepti.

Zpravidla se účastní kurzů, pokud se objeví alergie.

Náhrady mateřského mléka na bázi sóji jsou vysoce kontroverzní díky obsahu fytoestrogenů - rostlinných hormonů. Výrobci to považují za výhodu kvůli své schopnosti posílit imunitu. Nikdo však nemůže zaručit, že by takové směsi neporušily křehké hormonální pozadí a v budoucnu nezpůsobily vážné zdravotní problémy..

Mezi hydrolyzovanými směsmi lze rozlišit výživu Nan, Nutrilon a Bellakt jako optimální cenu a kvalitu.

Články O Neplodnosti