Hlavní Bolest

Kojenecká výživa bez dlaně - kojenecká výživa, cereálie a proč byste si je neměli koupit

Každý rodič chce od dětství poskytnout svému dítěti to nejlepší. Matky a otcové se proto často snaží zjistit, které složení bez palmového oleje a dalších škodlivých přísad. V tomto článku si povíme o tom, proč byste měli mít na pozoru produkt z palmových plodů a kde hledat kvalitní výživu pro novorozence a jednoleté děti.

Z tohoto článku se dozvíte:

Poškození palmového oleje pro děti

Palmový olej patří do řady rostlin. Chcete-li jej získat, použijte masitou část ovoce africké olejové palmy (Eleis z Guineje). Poprvé se takové stlačení objevilo před 5 tisíci lety ve starověkém Egyptě a od roku 2015 je výroba tohoto produktu 2,5krát rychlejší než tvorba slunečnicového oleje. Stejná společnost Nestle, známá ve světě dětské výživy, nakupuje ročně 420 000 tun tohoto produktu. Největší produkující země jsou Indonésie, Malajsie a Thajsko..

Na rozdíl od stávajících mýtů se palmový olej získává v klasické verzi bez použití trans-tuků a chemikálií. Svazky čerstvého ovoce z dlaně se nejprve sterilizují, mlátí, vaří a poté se odesílají pod mechanickým lisem. Poté se surovina filtruje a promyje, poté prochází fází deodorizace a rafinace.

Pro stanovení rizik tohoto produktu si nejprve prostudujte složení a vlastnosti palmového oleje:

 1. Hlavním znakem chemického složení této látky je vysoký obsah nasycených mastných kyselin. Tato složka má užitečné funkce v lidském těle, zejména účast na metabolismu, pomáhá při tvorbě hormonů, urychluje vstřebávání vitamínů atd. Nadbytek nasycených tuků však vede k nadváze, ke zvýšení počtu kardiovaskulárních chorob a ke zvýšenému riziku diabetu. Nasycené mastné kyseliny v ucpávkách cév z palmového oleje, zvyšují hladinu „špatného“ cholesterolu v krvi a zvyšují hladinu toxinů v těle.
 2. Zvláštní fyzikální charakteristikou produktu z palmového ovoce je jeho vysoká teplota tání. Z tohoto důvodu není zcela zabourán v zažívacím systému a není absorbován. Ani dobré látky v palmovém oleji - vitamíny A a E, nenasycené tuky a silné přírodní antioxidanty - tak nemají schopnost vstoupit do těla a být prospěšné. Neošetřená část zůstává v těle, konkrétně visí ve střevech. Faktem je, že sloučeniny kyseliny palmitové a vápníku se nerozpouštějí ve vodě, neabsorbují se stěnami střevního traktu a je obtížné je vylučovat stolicí. Výsledkem je, že dítě právě začíná mít problémy se stolicí.
 3. Kyselina palmitová přináší spolu s trávicími obtížemi, jako je zácpa, plyn, kolika, plivání a nadýmání, další problém. Oslabuje vstřebávání vápníku o 20%, což může vést ke ztenčení kostní tkáně a zpomalení růstu kostry..

Nyní, když víte, proč byste neměli kupovat směsi s palmovým olejem, prostudujme názor odborníka na dětskou medicínu, podívejme se, řekněme, ze strany.

Dr. Komarovsky na palmovém oleji

Stovky tisíc matek důvěřují známému pediatrovi a televiznímu moderátorovi po celé zemi a ne nadarmo. Specialista je schopen vyřešit složité téma a jasně odpovědět na všechny otázky. Dr. Komarovsky má svůj vlastní názor na jakoukoli záležitost a výhody a poškození palmového oleje nejsou výjimkou.

 • Komarovsky připomíná, že ačkoliv kojenecká výživa s palmovým olejem je méně vstřebávána než mateřské mléko, její míra absorpce není tak špatná. Zejména mléčný tuk z kravského mléka je absorbován 90% a palmový olej - 95%. Dětská výživa s takovou složkou by proto neměla působit potíže v malém těle.
 • Doktor poznamenává, že hlavní věcí v takové dětské výživě a směsích je mimo jiné technologie výroby palmového produktu, který se tam přidával. Pokud se nepřijme „čistá“ složka, ale pouze kyselina palmitová a olein, pak není pozorováno žádné poškození dítěte. V žádném případě byste neměli nakupovat jídlo s průmyslovým palmovým olejem, a je nejlepší zvolit upravenou verzi: upravená kompozice vám umožní vyhnout se trávicím problémům u dítěte. To znamená, že jsme došli k závěru, že mléčná směs bez palmového oleje, stejně jako směs s ní, má stejný prospěšný účinek, když výrobce správně promíchá všechny ingredience a přidá vitaminy a minerály.
 • Palmový olej podle Komarovského pomáhá diverzifikovat kojeneckou výživu, aby směs byla kompletní, protože obsahuje vitamíny, které jsou užitečné pro dítě. Pro dítě je lepší používat speciálně navržené jídlo, a to i s palmovým olejem, než kravské nebo kozí mléko, které často dávají rodiče místo matčina. Živočišné mléko by nemělo být dáno dětem do jednoho roku, protože je zde velké množství vápníku a fosforu, což vytváří zátěž pro ledviny. Nezapomeňte, že zpracovaný protein, a to i v kombinaci s kyselinou palmitovou, je pro křehký organismus přirozenější a při dodržení technologie nezpůsobuje alergie..
 • Pokud dáte dítěti směs běžného palmového oleje, zkuste zabránit nedostatku vápníku nebo jej nahradit. Chcete-li to provést, zvyšte objem tohoto prvku v každodenní stravě. Zároveň si Komarovsky vzpomíná, že je důležité sledovat stoličku dítěte a pravidelně navštěvovat pediatra.

Z pohledu slavného lékaře je tedy palmový olej pouze jedním z faktorů, které mohou teoreticky ovlivnit zdraví dítěte. Ale za jiných běžných podmínek, když dítě jí s chutí k jídlu, má pestré a vysoce kvalitní menu a aktivně utrácí nahromaděnou energii, nedojde k poškození zdraví z palmového produktu. Navíc v některých situacích přidání této přísady nejen nesnižuje náklady, ale zvyšuje náklady celé výroby. Takže podle Komarovského si můžete koupit mléčnou recepturu s palmovým olejem, ale je důležité, aby byly správně přizpůsobeny věku drobků a pokud možno hypoalergenním.

Kojenecká výživa bez dlaně

Ke směsi se přidává rostlinný olej, aby se obnovila hladina tuku co nejblíže mateřskému mléku. Pokud na pracovišti odmítnete palmový olej, měli by technologové stále hledat zdroj mastných kyselin a vitamínů pro dítě. Než přesně zjistíte, které společnosti se zabývají výrobou dětské výživy bez oleinu a kyseliny palmitové, zjistíme, jaké alternativní typy kojenecké výživy bez palmového oleje dnes existují:

 • Směs kyselého mléka. Kromě cenných aminokyselin a mikro a makro prvků obsahuje kompozice laktobacily, bifidobakterie, probiotika a prebiotika. Tyto směsi jsou vyvíjeny pro děti různého věku, ale vždy pozitivně ovlivňují mikroflóru žaludku a střev, zlepšují trávicí proces.
 • Jídlo s upraveným palmovým olejem. Tento produkt nereaguje s vápníkem, takže složení rostlinného tuku se okamžitě blíží mateřskému mléku. V modifikovaném vzorci je kyselina palmitová ústřední pro triglyceridy a neinterferuje s absorpcí. V současné době existují směsi s modifikovanými tuky nejen palmy, ale také jiných rostlinných olejů. Ale jsou velmi drahé.
 • Směs v kozím mléku bez palmového oleje. Dobře se vstřebává iu dětí náchylných na alergie a obtížné trávení. Má nezbytnou sadu vitamínů a minerálů, komplex vysoce kvalitních rostlinných tuků, luteinu a kartinu. Takové směsi kaseinu jsou často hypoalergenní a co nejblíže mateřskému mléku.
 • Syrovátková směs. Je to blíže mateřskému mléku než předchozí (i když se také vyrábí z kozího mléka, ale s přídavkem syrovátky), proto se považuje za vysoce přizpůsobené. Snižuje problémy se stolicí, zlepšuje stav střev, ale nepřispívá k dostatečné produkci bifidobakterií.

Směs pro děti bez obsahu Palm: Seznam

Klasické směsi bez přidání palmového oleinu patří k následujícím známým značkám:

Také přestal přidávat olej z palmového oleje do směsi z "NAS": 1, 2, 3 a 4.

Směsi bez palmového oleje, jejichž seznam jste viděli výše, bohužel obsahují jiné rostlinné výtažky. Ve výrobcích Similak tak byly nalezeny stopy světlicového, sójového a kokosového oleje. Mimochodem, mimochodem, existuje mnohem více nasycených mastných kyselin než v dlani. Rostlinné tuky se v každém případě liší od mateřského mléka, zejména pokud nejsou modifikovány.

Kromě toho se Similak, stejně jako NANNY, nepovažuje za vysoce přizpůsobenou směs. To znamená, že v nich je poměr kaseinu a syrovátkových bílkovin stejný, zatímco v mateřském mléku převládá druhý nad prvním. Proto takové směsi nejsou vhodné pro novorozence. Hodnocení tedy dále studujeme a hledáme přijatelnější a vysoce kvalitní možnosti.

Dětská výživa od 0 do 6 měsíců: což je lepší bez palmového oleje?

 • Komplex modifikovaných rostlinných tuků, který bude dobře absorbován, je v mateřské kojenecké výživě. Levnější analogy pouze s beta palmitátem jsou Nutrilon Comfort 1, Heinz Infanta 1, Cabrita Gold 1, Hipp Comfort, Celia Anticolik, Humana Anticolik.
 • Z syrovátkových směsí si můžete vybrat dánské produkty Mamex od International Nutrition Co, Nestogen, který však obsahuje kokosový výlisk, a NAN (kokosový + řepkový). Doporučují také Cabrite Gold.
 • Nejznámějšími zástupci kaseinových směsí jsou dětská výživa „Nanny Classic“ a „Similak Premium“.
 • Směsi kyselého mléka jsou uváděny na trh dětské výživy s produkty Nutrilak, Nutrilak Premium a Nutrilon bez palmového oleje.

Hypoalergenní směsi pro novorozence bez palmového oleje: seznam

V přítomnosti umělého krmení není výskyt dermatitidy a podráždění kůže obecně neobvyklý, zejména pokud existuje dědičný faktor. Pak je lepší přejít na hypoalergenní směsi, kde se přidá částečně hydrolyzovaný syrovátkový protein. Je ideální pro krmení dětí do šesti měsíců. Existují různé typy takové dětské výživy:

 • Bez obsahu mléka na sójové bílkoviny - pro děti s absolutní nesnášenlivostí na kravské mléko.
 • Nízká hladina laktózy a laktózy. Užitečné pro průjem a střevní infekce..
 • Upravený protein - předepsaný pro nízký přírůstek na váze u dítěte, těžké alergie i předčasně narozené děti.
 • Bezlepková - s nesnášenlivostí na obilniny.
 • Fenylalanin zdarma - pro děti s fenylketonurií.

Hypoalergenní směs může být terapeutická a profylaktická ve svém zamýšleném účelu a ve formě suchého, hotového nebo ve formě kapalného koncentrátu. Nejlepší kombinace v této kategorii jsou dnes:

 • "Nan hypoalergenní";
 • "Similak hypoalergenní";
 • „Hypoalergenní je nestabilní“;
 • "Nutrilac hypoalergenní";
 • "Bellact hypoalergenní";
 • „Friso je hypoalergenní“;
 • "Dítě je hypoalergenní".

Dětská výživa bez palmového oleje a GMO

Výrobky s geneticky modifikovanými organismy by neměly být podávány dětem, aby nedošlo k intoxikaci a alergickým reakcím. Navíc po konzumaci GMO je antibiotická léčba obtížná. Podle technických předpisů v jakémkoli produktu nesmí hladina GMO překročit 0,9%. V roce 2015 bylo provedeno přezkoumání, které ukázalo, že GMO jsou 100% nepřítomné v těchto směsích:

 • Agusha-1;
 • „Nestlé NAN 1 Premium“;
 • "Similac Premium 1";
 • "Nutrilak Soya 1";
 • Dítě 1.

Upozorňujeme, že Nestle si všiml před několika lety při používání GMO v různých produktových řadách, ale prémiová směs NAN je přijatelná bez jakýchkoli stížností..

Dětské cereálie bez palmového oleje

U obilovin bez mléka není třeba mléčný tuk nahrazovat, takže zde nenajdete palmový olej. V suchých mléčných cereáliích se sušenou smetanou a stejným plnotučným mlékem rovněž neexistují rostlinné tuky a následně kyselina palmitová a olein. Můžete si bezpečně koupit vysoce kvalitní a přírodní mléčnou kaši od značek:

Upravený palmový olej se nachází v ovesných kaších z Nutrilonu, ale obvyklá varianta škodlivého produktu je u výrobců Nestle, Baby a Humana..

Mimochodem, po doporučení Dr. Komarovského, při výběru výrobce kojenecké výživy a obilovin, věnujte pozornost společnostem s sortimentem pro různé věkové kategorie. Takže si budete jisti postupnou změnou ve stravě bez prudkých výkyvů v chuti a vůni, které dítě odtrhnou. Obecně se změna směsi často nedoporučuje. Pokuste se koupit dětskou výživu, o které máte jistotu, že ji najdete každý den na policích v nedalekém obchodě ve vaší zemi.

Nejlepší kojenecká výživa bez palmového oleje

Použití palmového oleje není povoleno u malých dětí. To je způsobeno skutečností, že kyselina palmitová obsažená v kompozici narušuje vstřebávání mastných kyselin a vápníku ve střevě. To znamená, že vápník obsažený v kojenecké výživě, který je pro dítě tak nezbytný, vstupuje do těla, ale není absorbován. Někteří výrobci upustili od používání palmového oleje v dětské výživě.

Druhy kojenecké výživy bez palmového oleje

Existuje několik typů kojenecké výživy, které neobsahují palmový olej. Klasifikace:

Chůva

Nannyova dětská výživa je vyrobena z přírodního kozího mléka, takže její cena je poměrně vysoká. Složení obsahuje:

Výrobce uvedl, že 100 g kojenecké výživy Nenny obsahuje: 440 mg vápníku, 5,5 g železa, 80 mg kyseliny askorbové. Vápník je nezbytný pro vytvoření silné kostry u dítěte. Železo hraje roli při přenosu kyslíku do vnitřních orgánů a tkání. Vitamin C se podílí na tvorbě dětské imunity. Kromě nepřítomnosti kyseliny palmitové ve složení podle studií nebyly toxiny a škodlivé látky v kojenecké výživě nalezeny, proto je Nanny bezpečná pro krmení dětí od 0 do 6 měsíců.

Similaku

Kojenecká výživa Similak je vyrobena z přírodního kravského mléka. Seznam látek, které tvoří:

Similak obsahuje komplex vitamínů A, D, E, K, C, B. Všechny z nich jsou obsaženy v množství nezbytném pro vývoj zdravého dítěte. Similak také obsahuje arachidonové, linolové, linolenové kyseliny, uhlohydráty, laktózu a bílkoviny. Tyto látky jsou nezbytné pro růst a vývoj dítěte. K přípravě umělého mléka můžete použít pouze vařenou vodu s teplotou nejvýše 50 stupňů. Jinak všechny užitečné látky a mikroorganismy zemřou. Hotovou směs lze použít pouze po dobu 60 minut, po uplynutí této doby musí být vylita a láhev dobře umýt.

Nutrilon

Nutrilonová kojenecká výživa bez palmového oleje je dvou typů: Nutrilon Premium a hypoalergenní Nutrilon. Hypoalergenní Nutrilon je určen k výživě dětí s vysokým rizikem alergií. Prémium se používá ke krmení zdravých dětí. Směs je vyrobena z přírodního kravského mléka a rostlinných olejů. Výrobci Nutrilonu se naučili syntetizovat neškodný beta-palmitin z palmového oleje, který je schválen pro použití u malých dětí. Směs také obsahuje:

Vzhledem k přítomnosti hydrolyzovaného proteinu (takový protein je lépe absorbován v gastrointestinálním traktu) má hotová směs hořkou chuť.

Cabrite

Cabrit se vyrábí na základě kozího mléka. Obsahuje následující látky:

100 ml směsi obsahuje potřebné množství vitamínů a minerálů.

Cabrite se doporučuje pro krmení malých dětí trpících nesnášenlivostí na bílkovinu kravského mléka. Tato patologie je u dětí velmi častá. Beta-palmitin obsažený v kompozici nesnižuje absorpci vápníku a mastných kyselin.

Heinzi

Dětská výživa amerického výrobce Heinz má širokou škálu. Vyrábí se nejen mléčná výživa pro novorozence, ale také obiloviny, ovocné a zeleninové pyré.

Kompozice neobsahuje palmový olej, byla synteticky nahrazena beta-palmitinem. Hlavní nevýhodou produktů Heinz je přítomnost cukru v některých pokrmech..

Směs obsahuje esenciální minerály, vitamíny, bílkoviny, uhlohydráty a mastné kyseliny.

Od roku 2016 výrobci kojenecké výživy Nan vylučují palmový olej ze složení. Nan se připravuje na základě kravského mléka s přídavkem kokosových a řepkových olejů. Jsou nezbytné ke zvýšení obsahu tuku v mléčné směsi, aby se složení Nan dostalo do mateřského mléka..

Nan také obsahuje požadované množství esenciálních aminokyselin, mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Charakteristickým rysem této mléčné směsi je to, že složení Nan je co nejvíce podobné mateřskému mléku: poměr syrovátkové bílkoviny kaseinu je 40% až 60%. To přispívá k efektivní absorpci prospěšných stopových prvků. V současné době je Nan jedním z nejlepších produktů pro umělé krmení. Nan obsahuje bifidobakterie, probiotika a prebiotika, která tvoří zdravou střevní mikroflóru.

Nerozhodnuto

Počáteční kojenecká výživa Nestozhen neobsahuje palmový olej od roku 2015. Vyrábí se z kravského mléka s přídavkem kokosového oleje. Kompozice obsahuje mastné kyseliny, aminokyseliny, bílkoviny, oligosacharidy, prebiotika a probiotika. Nestogen také obsahuje nezbytný komplex vitamínů a minerálů, který podporuje růst a vývoj dítěte.

Maltodextrin se přidává do Nestogen, což poskytuje sladkou pachuť. Je bezpečný a schválený pro použití malými dětmi..

Existuje kojenecká kojenecká výživa bez dlaní?

Komentáře uživatelů

žádný palmový olej

Bez palmového oleje je nyní Nutrilaki k dispozici. Viděl jsem v obchodě Nutrilak Premium 2 na krabici, že bylo napsáno „bez palmového a řepkového oleje“. Podíval jsem se na jejich odkaz na internetu a tam mají všechny směsi se zlepšeným přípravkem bez palmového a řepkového oleje, dokonce i Nutrilak Bezlaktozny.

Ne, neexistuje. Zdroj palmového oleje kyseliny palmitové. A z čeho se berou takzvané směsi bez dlaní??

Směs bez palmového oleje Baby (růžové balení). Také mě šokuje složení kojenecké výživy. Od 3 měsíců jsem krmil starší s dítětem Pohankovou moukou (žluté balení) od PJSC Khorolsky MKK DP a nebyly tam žádné problémy (není tam také palmový olej). Přepracoval celý internet a zjistil, že ve všech směsích je palmový, řepkový olej, sójový lecitin, lepek, cukr, škrob, s výjimkou producentů Baby a Baby z města Khorol, Poltava. Pravděpodobně také krmím mladší z této směsi.

To znamená, že na základě tématu popsaného „specialisty“ - pokud se narodilo dítě a matka nemá mléko, pak ho prostě nelze krmit vůbec, protože palmový olej je všude ve směsi? Nebo ve výchozím nastavení vyroste nevyvinuté dítě?

Palmový olej je nezbytný pro tělo dítěte, jinak to nebylo ve směsi žádné směsi, a nemůžete dítě připravit o palmový olej po dlouhou dobu, poškození tohoto produktu nebylo vědecky prokázáno.

Existují studie srovnávající směsi s palmovým olejem a bez palmového oleje u dětí?

 • 4 studie * prokázaly snížení absorpce vápníku ve směsi s palmovým olejem (o 19%, 38%, 35% a 41%)
 • 1 hlavní studie † prokázala 10% pokles mineralizace kostí
 • 1 velká studie a ukázalo se zvýšení frekvence koliky, regurgitace, snížení frekvence a zvýšení hustoty stolice.

Je mi upřímně líto tvého dítěte, protože jeho matka je zcela vzdálená a nedokáže pro své informace použít internetové zdroje. Palmový olej je časovaná bomba, která ovlivňuje fungování těla dítěte. Přemýšlejte o tom a začněte krmit reyenka kvalitními produkty, nikoli šikmým

Co je palmový olej??

 • hustý plastelínový tropický olej,
 • v naturáliích je oranžová,
 • obsahuje hodně nasycených tuků (škodlivých ve stravě dětí starších 2 let a dospělých *; zvyšuje riziko aterosklerózy a diabetu 2. typu † &) - 49%,
 • nejlevnější jedlý rostlinný olej (> 1,5krát levnější než slunečnice a kokos, téměř 3krát levnější než oliva)

 • Směsi obsahující palmový olej mohou také způsobovat zažívací potíže. Je to však práce trávicího systému, která přímo ovlivňuje vývoj dítěte, jeho životní rytmy a formování charakteru, a hlavně mír rodičů. Avšak nestrávený a na dlaň vázaný vápník ve střevě krystalizuje a vytváří „zátky“. A to hrozí kolikou, zácpou, průjmem, regurgitací.

Eleno, a pokud mléko chybí. Co nakrmit.

Palmový olej v dětské výživě - „skrytá hrozba“?

Dětská výživa pro novorozence ve složení je co nejblíže mateřskému mléku, všechny složky vyhovují potřebám mladého těla. Co ale palmový olej dělá pro nejmenší produkty? Podle odborníků tato látka, která obsahuje hodně cholesterolu, vyvolává přírůstek hmotnosti v drobky.

Je baculaté dítě zdravé? Bohužel, úplnost vede k mnoha problémům: zde, onemocnění kardiovaskulárního systému, hrozba diabetu. Extrakt z palmových olejů narušuje dobrou absorpci vápníku, což vede ke zvýšené křehkosti kostí. Chceš zdravé dítě? Vyberte si dětskou výživu bez palmového oleje!

Ale je to všechno zlověstné? Proč výrobci přidávají tuto látku do potravin určených pro novorozence, protože vědí o jejích nedostatcích? Je palmový olej nebezpečný??

Palmový olej se vyrábí v horkých tropických zemích z ovoce palmového oleje. Hotový produkt je červený a je oceněn pro následující vlastnosti:

 1. 1. Extrakt je nasycen velkým počtem karotenoidů (přírodních pigmentů přítomných v tkáních zvířat a organismů). Výhody karotenoidů jsou obrovské: jsou to silné imunomodulátory a antioxidanty. Látky působí jako obrana těla proti tvorbě rakovinných buněk a brání rozvoji zánětlivých procesů.
 2. 2. Extrakt z olejové palmy - skutečný Klondike vitamínů. Obsahuje velké množství vitamínu B (tokoferol) - bojovník s volnými radikály a vitamín A (retinol).
 3. 3. Na rozdíl od obvyklého slunečnicového, olivového a kukuřičného oleje má palmový olej vysokou saturaci (96%). Je to velmi výživné.!

Tento produkt se úspěšně používá při výrobě různých potravinářských výrobků, v kosmetickém a voňavkářském odvětví - protože cena palmového oleje je mnohokrát nižší, je výhodná pro výrobce.

Ale proč používat takovou látku ve směsích pro kojence? Mateřské mléko je nasycené tuky. Pro maximalizaci složení kojenecké výživy do mateřského mléka obsahuje směs olejové výtažky z přírodních produktů.

Palmový olej je srovnatelný mezi vrstevníky (kukuřice, oliva, slunečnice, sója, kokos, řepka). Takový produkt je jedinou přírodní složkou, která může poskytnout kojeneckou výživu s kyselinou palmitovou..

Pro maximální dodržování mateřského mléka by kojenecká výživa měla obsahovat 20-25% kyseliny palmitové.

Ale pediatři zazní alarm - palmový olej je zdraví nebezpečný! Složení obsahuje ve velkém množství nasycené kyseliny, které u dětí způsobují problémy s gastrointestinálním traktem (kolika, zácpa, nepohodlí při trávení potravy). Jakmile je ve střevech, olejový palmový extrakt zhutňuje výkaly a narušuje normální vstřebávání zdravého vápníku.

Co ohrožuje pravidelné stravování s palmovým olejem:

 • po 4-5 měsících se minerální hustota tkání kostí dítěte významně sníží (o 10-12%);
 • s věkem bude dítě vychované na dietě s palmovým olejem zvyšovat riziko rozvoje aterosklerózy (podle lékařů je toto onemocnění rychle mladší);
 • ve školním období bude mít takové dítě problémy v muskuloskeletálním systému (zvyšuje se riziko těžkých rozdrcených zlomenin, poranění chrupavky a svalů);
 • u dětí se riziko gastrointestinálních onemocnění a vážného narušení trávicího systému několikrát zvyšuje.

Je na vás, zda podáte dětskou výživu s palmovým olejem. Pro matky, které nechtějí experimentovat se zdravím vzácných drobků, vývojáři vytvořili rozšířenou řadu dětských kojeneckých přípravků, aniž by obsahovaly nebezpečný produkt..

Dětská výživa bez palmového oleje a GMO je zcela bezpečná. Nasycením malého těla všemi důležitými vitamíny a tuky, to nevyvolává rozvoj gastrointestinálních problémů u kojenců. Takové směsi patří do segmentu Premium Class a mají následující výhody:

 1. 1. Bifidobakterie (probiotika a prebiotika) obsažené ve stravě tvoří zdravou střevní mikroflóru novorozence, podporující správný vývoj gastrointestinálního traktu.
 2. 2. IQ komplex, představovaný luteinem a omega 3 a 6 mastnými kyselinami, přispívá k plnému rozvoji mozku, nervového systému a orgánů zraku.
 3. 3. Požadovaná viskozita v dětské komoře je zajištěna škrobem nebo gumou obsaženou v produktu.
 4. 4. Jídlo bez přidání extraktu olejové palmy přispívá k vytvoření silné imunity u dítěte.

Důležité! Studie prokázaly, že přípravky pro novorozence bez použití extraktu z palmových olejů zvyšují vstřebávání tuku a vápníku tělem dětí o 25-30% (podle Výzkumného ústavu pro výživu)..

Pochopení obrovského světa dětských výrobků pro ty nejmenší je snadné. Abyste správně určili výběr zdravé směsi, seznamte se s hlavními odrůdami dětské výživy. Mléko bez obsahu dlaně je rozděleno do následujících typů:

 • Antireflux. Navrženo speciálně pro kojence trpící neustálým opakováním a kolikou. Tyto přípravky jsou předepisovány pouze pediatry v závislosti na zdravotním stavu dítěte.
 • Bez laktózy (nebo s nízkým obsahem laktózy). Dětští lékaři doporučují krmení novorozenců takovými směsmi v přítomnosti intolerance laktózy (mléčný cukr).
 • Hypoalergenní. Je indikován u kojenců náchylných k alergickým projevům. A ohrožené děti (pokud rodiče nebo sourozenci trpí alergiemi).
 • Kyselé mléko. Tento typ potravin je určen pro kojence s poruchou nebo sníženou gastrointestinální funkcí a zažívacími problémy (dysbióza, poruchy trávení, kolika, snížená imunita).
 • Sója. Terapeutické směsi vytvořené pro krmení novorozenců s celiakií, galaktosémií a atopickou dermatitidou způsobenou nesnášenlivostí kravského nebo kozího mléka.
 • S prebiotiky. Takové mléčné přípravky pomáhají zlepšovat a normalizovat funkce gastrointestinálního traktu a zlepšovat motilitu střeva. Tato výživa přispívá k vytvoření úplné střevní mikroflóry.

Pro děti, které jsou zcela zdravé, vytvořili vývojáři řadu směsí bez palmového oleje s přídavkem vanilky a čokolády. Takové jídlo je nejen zdravé, ale také velmi chutné a uspokojivé..

Pouze tři přední výrobci: Nanny, Nestle a Similak byli zcela odstraněni ze složení výživy pro extrakt z palmových olejů novorozenců. Společnosti Heinz, Cabrita a Nutrilon přistupovaly k tomuto problému jinak. Změnili strukturu prospěšné kyseliny palmitové v palmovém oleji.

Kojenecká výživa od těchto výrobců obsahuje beta palmitát. Jedná se o jedinečnou látku, která:

 • zaručuje téměř úplnou absorpci vápníku;
 • přispívá k mineralizaci kostní tkáně;
 • pomáhá při správném duševním a fyzickém vývoji dítěte.

Následující seznam kvalitních kojeneckých přípravků pomůže rodičům procházet světem zdravé výživy kojenců, aniž by obsahoval nebezpečný produkt. Zde jsou výrobky určené pro zcela zdravé kojence a pro kojence trpící alergiemi, intolerancí laktózy a gastrointestinálními problémy.

Název produktustručný popisVěková kategorie
Similac Premium 1, 2, 3Složení zahrnuje mikro a makro prvky, minerály, bifidobakterie (pro a prebiotika). Směs reguluje a zlepšuje trávení, jeho složení je co nejblíže mateřskému mléku.Od narození do 18 měsíců
Similac (Similac) 1, 2Díky komplexu prebiotik je výživa určena k výživě zdravých dětíOd narození a pro drobky 6-12 měsíců
Similac GA (Similac QA) 1.2Mléčný výrobek určený pro alergické děti. Složky, které jsou součástí, zabraňují potravinovým alergiím, normalizují trávicí systém a zlepšují imunitu.Pro novorozence a kojence 6-12 měsíců
Similac PediaSu s čokoládou a vanilkouKompozice obsahuje vyvážený minerální a vitaminový komplex a bifidobakterie. Určený produkt pro krmení zdravých dětí. Má atraktivní aroma a zvýšenou chuť..Pro děti od roku života
Similac IsomilSměs obsahuje antioxidanty, prebiotika a sójové bílkoviny. Toto jídlo zabraňuje výskytu koliky, tvorby plynu, regurgitace. Zlepšuje zažívací trakt, pomáhá při harmonickém vývoji dítěte.Pro novorozence s alergiemi na kravské mléko a nesnášenlivost laktózy
Similak (Similac) nízká laktózaObsahuje vyvážený komplex prebiotik, zlepšuje trávení.Od narození (pro kojence s citlivostí na laktózu)
Similac 1 (Similac) AntirefluxSložení obsahuje rozvinutou sadu základních živin pro zdraví. Směs normalizuje zažívací trakt.Od narození (pro děti s kolikou a konstantním pliváním)
Similac NeoSureProdukt obsahuje kompletní, optimálně navržený komplex vyvážených živin. Směs přispívá k dobrému růstu a vývoji dítěte.Od narození (pro nízkou porodní hmotnost) a pro předčasně narozené děti (méně než 1,8 kg)
Název jídlastručný popisVěková kategorie
NANNY 1 Classic (s prebiotiky)Vysoce přizpůsobená směs, která pomáhá dítěti harmonicky se rozvíjet a posiluje jeho imunitní systém. Výživa pomáhá vypořádat se se zácpou, kolikou a plynem.Od narození do šesti měsíců (vhodné pro děti s alergiemi na kravské mléko)
NAN 1 (NAN) Premium (výrobce Nestle)Vysoce kvalitní směs Premium Class poskytuje optimální duševní a fyzický vývoj drobků. Složení zahrnuje živé bifidobakterie, důležité minerály a celou řadu esenciálních vitamínů. Produkt je také obohacen o železo, které zabraňuje rozvoji anémie u dítěte.Od šesti měsíců života

Pokud se rodiče novorozence s důvěrou rozhodli krmit dítě směsí bez palmového oleje a GMO, měli by být připraveni na skutečnost, že takové produkty nebudou levné. Ale než půjdete do obchodu koupit zdravé jídlo, měli byste se určitě poradit s pediatrem.

Udělejte vše pro to, abyste krmili dítě mateřským mlékem co nejdéle - konec konců, ještě nevytvořili absolutní analogii.!

Nepřenášejte dítě na umělé krmení bez důvodu. A v případě kojenecké výživy (a pokud možno bez palmového oleje) kontaktujte pouze jako poslední možnost.

Nejlepší kojenecká výživa bez palmového oleje

Obsah článku:

Směs má zvláštní význam v životě dítěte v prvních šesti měsících života, kdy je pro něj hlavním zdrojem výživy..

Z desítek položek tohoto produktu, které distribuční síť nabízí, jsou „nejbližší“ směsi tříd nejblíže složení lidského mléka.

Mezi vysoce adaptované směsi bez palmového oleje patří: NANNI, NAS, Similak, Humana, Heinz, Nutrilon, Cabrita. Ti tři, kteří si zaslouží největší počet pozitivních recenzí, budou bydlet podrobněji.

 1. Ve svém složení nemají palmový olej, což ztěžuje tělu vstřebávání vápníku.
 2. Nemají žádná barviva ani GMO..
 3. Jsou nasyceny mikroorganismy (prebiotika a probiotika), které tvoří a udržují normální střevní mikroflóru.
 4. Zahrnují všechny vitamíny a minerály nezbytné pro vývoj dítěte.

NANNY 1 s prebiotiky

Jedná se o vysoce přizpůsobené jídlo, které vyrábí novozélandská společnost Bibikol. Je určen pro kojence prvních šesti měsíců života, dokonce před zavedením doplňkových potravin. "Nenny" přispívá k harmonickému vývoji těla dítěte, posiluje jeho obranu.

Směs je vyrobena z ekologického mléka kozí speciálního plemene, které svým složením připomíná lidské mléko. „Nenny“ chutná dobře, má charakteristickou „mléčnou“ vůni a neobsahuje cukr.

Struktura:

 • Sirup.
 • Kozí mléko (42%).
 • Prebiotika: oligofruktóza, inulin.
 • Laktóza.
 • Tučné ryby.
 • Prebiotika: oligofruktóza, inulin.
 • Slunečnicový olej, kokos, řepka.
 • Taurine.
 • Minerály: draslík, jód, selen, železo, vápník, měď, zinek, mangan.
 • Vitaminy: E, Kl, A, C, D3, skupina B (B12, B1, B6, B5, B2, B4, H).
 • Kyselina arachidonová.
 • Lecitin.
 1. Nezpůsobuje regurgitaci.
 2. Zmírňuje zácpu.
 3. Eliminuje výskyt otoku a koliky.
 4. Zabraňuje alergiím.
 5. Vhodný pro děti s alergiemi na smíchání s kravským mlékem.
 6. Připravuje se ředěním v teplé vodě, aniž by bylo třeba vařit.

Směs Nenny je považována za jednu z nejlepších odborníků v oblasti dětské výživy i spotřebitelů. Dostala mnoho pozitivních recenzí. Rodiče, jejichž děti trpěli zácpou a alergiemi, jsou touto směsí obzvláště potěšeni..

Produkce „Nenny“ vyžaduje velké finanční investice od společnosti, proto má tato směs vysokou cenu. V obchodech v Moskvě se pohybuje od 1 200 do 1 400 rublů na plechovku s hmotností 400 g.

NAS 1 Premium

Prvotřídní směs, která zajišťuje optimální fyzický a duševní vývoj novorozence. Jídlo vyrábí slavná švýcarská společnost Nestle, která již více než půl století vyrábí výrobky pro děti.

Struktura:

 • Dha.
 • Nukleotidy.
 • Protein ze syrovátky (70%).
 • Laktóza.
 • Bifidobakterie.
 • ARA.
 • Minerály: draslík, chloridy, zinek, selen, jód, mangan, měď, železo, fosfor, vápník.
 • Probiotika.
 • Vitaminy: skupiny B (B2, B4, B12, B1, B3, B6, B9, B5, H), C, A, E, D, K.
 1. Obsahuje živé BL bakterie, které tvoří a podporují mikroflóru trávicí soustavy.
 2. Obohatený železem, který zabraňuje rozvoji anémie.
 3. Neobsahuje melasu (maltodextrin).
 4. Má speciální dvoudílné balení.

Specialisté a rodiče dětí se domnívají, že směs Nan 1 Premium je zcela bezpečná pro zdraví dítěte a má vyvážené složení. Současně byly zaznamenány nevýhody této směsi. Za prvé, ne velmi příjemná chuť.

„NAS 1 Premium“ označuje střední cenovou kategorii. Náklady na směs v distribuční síti se pohybují od 345 do 570 rublů za balení o hmotnosti 400 g.

Similak Premium 1

Směs v kravském mléce, určená pro děti do 6 měsíců. Má všechny výhody prvotřídní dětské výživy. Směs má vyvážené složení, obsahuje sadu prvků, které pomáhají mozku a zraku správně se formovat. Kromě toho obsahuje jak probiotika, užitečná při trávení, tak prebiotika, která příznivě ovlivňují činnost dolního střeva. Výrobci tohoto produktu jsou Dánsko a Španělsko..

Struktura:

 • Kasein.
 • Laktóza.
 • Sojový, slunečnicový a kokosový olej.
 • Dha.
 • Prebiotika.
 • Probiotika.
 • Lutein.
 • Vitaminy: beta-karoten, A, C, E, Kl, D3, skupina B (B1, B9, B2, B12, B6, B3, B5, H, B4).
 • ARA.
 • Nukleotidy.
 • Karnitin.
 • Taurine.
 • Inositol.
 • Minerály: vápník, chloridy, mangan, draslík, jód, selen, fosfor, sodík, železo, zinek, hořčík, měď.
 1. Komplex IQ Intelli-Pro, který je součástí stravy, zlepšuje mozkovou aktivitu.
 2. Směs obsahuje systém ochrany břicha, který eliminuje koliku a regurgitaci.
 3. Nezpůsobuje alergie.
 4. Zmírňuje zácpu.

„Similak Premium 1“ plně zdůvodňuje své jméno. Většina uživatelů poznamenala, že po jejím převzetí děti neměly trávicí potíže. Kromě toho byla zvláště zaznamenána její sytost. Děti jedly během dne a v noci klidně spaly..

„Similak Premium 1“ má ve své třídě velmi rozumnou cenu. V metropolitních obchodech stojí 400 g směsi 394–489 rublů.

Kojenecká výživa bez dlaně - to, co potřebujete vědět pro pečující matky

Ahoj milí čtenáři.

Víte, že palmový olej jako součást dětské výživy negativně ovlivňuje trávicí systém a zhoršuje proces vstřebávání vápníku v těle? Rostlinné oleje se přidávají k získání procenta obsahu tuku co nejblíže složení mateřského mléka. Existuje dětská výživa bez palmového oleje? Ano, samozřejmě. Výrobci přátelští k dětem nabízejí bezpečné možnosti dětské výživy.

Je palmový olej nebezpečný?

Je to nejlevnější, proto je velmi populární mezi firmami zapojenými do výroby potravin. Důležitým faktem pro společnosti, které vyrábějí dětské kojenecké výživy, je to, že díky tomu můžete prodloužit skladovatelnost produktu.

Palmový olej v kojenecké výživě se vyznačuje vysokým obsahem mastných kyselin a cholesterolu. To ovlivňuje zažívací trakt, způsobuje zácpu a koliku u dítěte. Cholesterol se usazuje na stěnách krevních cév a zužuje mezery, což vede k dalšímu stresu na srdečním svalu. Ale nejdůležitější věcí, na kterou varují odborníci, je to, že tyto složky neumožňují tělu plně absorbovat vápník. A to je velmi důležité pro plný růst a vývoj dítěte..

Přidání tohoto oleje do kojenecké výživy je schváleno Výzkumným ústavem pro výživu. Odborníci říkají, že dodržování přesných dávek v produktu nemůže způsobit významné poškození zdraví dítěte. Každý rodič má právo rozhodnout, jakou směs použije jeho dítě. Pediatrové však maminkám a tatínkům doporučují, aby kupovali kojeneckou výživu bez palmového oleje.

Výhody směsí bez dlaně

Většina z nich má hypoalergenní vlastnosti a jsou vhodné pro děti, které jsou náchylné k alergickým reakcím. Výhody také zahrnují:

 • normalizace trávení dítěte;
 • rychlý nárůst tělesné hmotnosti u předčasně narozených dětí;
 • posílení imunitního systému;
 • tělo dítěte snadno přizpůsobí takové jídlo;
 • lepší vstřebávání vápníku;
 • směsi s prebiotiky a probiotiky přispívají k tvorbě prospěšné střevní mikroflóry;
 • plné nasycení těla užitečnými vitamíny a hodnotnými kyselinami.

Mezi tyto nedostatky patří: vysoká cena produktů a omezený seznam společností zapojených do jejich výroby.

Jak zvolit bezpečnou stravu

Než začnete nakupovat, poraďte se se svým dětským lékařem. Nabídne nejvhodnější produkt s přihlédnutím k charakteristikám vývoje a zdraví dítěte.

Nezapomeňte postupovat podle pokynů pro přípravu dětské výživy uvedených na obalu. Někdy rodiče přidávají větší množství směsi, než je nutné, což vede k zácpě u dítěte. Naopak, snížení množství nutriční výživy dítě nenasycuje úplně.

 • antireflux - pomáhá snižovat frekvenci regurgitace u dítěte po krmení;
 • bez laktózy a s nízkým obsahem laktózy - pokud dítě netoleruje mléčný cukr;
 • hypoalergenní - pro kojence, kteří mají sklon k alergickým reakcím;
 • s prebiotiky - pro tvorbu prospěšné střevní mikroflóry;
 • sója - pokud dítě netoleruje krávu;
 • kyselé mléko - pro děti s patologiemi v žaludku nebo ve střevech.

Směs pro novorozence bez palmového oleje umožňuje lepší vstřebávání užitečných stopových prvků, nedráždí jemné stěny žaludku a obsahuje potřebné látky a vitamínové doplňky.

Počáteční kojenecká výživa bez palmového oleje: seznam

Představujeme vám přehled a stručný popis nejpopulárnějších značek dětské výživy, které tuto součást neobsahují:

Chůva

Základem je kozí mléko. Nový Zéland je známý tím, že má mnoho ekologicky čistých oblastí a produkt se vyrábí v této zemi. Složení neobsahuje sacharózu a glukózu, ale je zde laktóza - důležitý uhlohydrát pro kojence. Složky obsažené ve složení přispívají k posílení trávicího traktu dítěte a mají příznivý účinek na celé tělo. Přizpůsobená výživa vhodná pro novorozence.

Similaku

Dánští experti se věnují pozornost matek a tatínků různým skladbám. Trpí vaše dítě kolikou a nadýmáním, je náchylné k alergickým reakcím, nízká hmotnost? V řádku tohoto výrobce najdete možnosti výživy pro vaše dítě a řešení těchto problémů.

"Carbit"

Odborníci z Nizozemska brali kozí mléko jako základ svých produktů. Z výhod této značky - normalizace trávení dítěte, neomezená absorpce vápníku. Z hlediska kvality je složení potravin co nejblíže složení mateřského mléka kojících žen.

Nutrilon

Výrobce z Nizozemska dodává na trh s potravinami kojenecká výživa: pro děti s dobrým zdravím, oslabené a předčasně narozené děti, alergické děti a ty, kteří mají zažívací potíže. V této řadě mohou rodiče najít ideální produkt pro své dítě.

"Nehodný"

Švýcarská značka nabízí dětské kojenecké výživy s přihlédnutím k potřebám rostoucího organismu. Jedinou nevýhodou je, že výrobní společnost dosud nevyvinula směs pro předčasné a slabé děti.

Heinzi

Americký výrobce umožňuje vybrat si jídlo ze široké škály svých produktů pro různé věkové kategorie. Existují směsi, mléčné i mléčné. V produktech chybí barviva, GMO, konzervační látky. Kvalitní produkt od spolehlivého výrobce.

Mamex

Produkt z Dánska splňuje všechny standardy WHO. Sestava obsahuje nutriční přípravky neobsahující laktózu od narození do roku. Produkt je obohacen o vitamínové komplexy a užitečné mikroelementy nezbytné pro kojence..

Nutrilak

Směsi kyselého mléka se snadno vstřebávají a nedráždí jemný trávicí systém dítěte. Doporučeno pro velmi malé i starší děti.

Tuto recenzi lze doplnit značkami obsahujícími modifikovaný palmový olej. Speciální léčba nám umožňuje zajistit, že vápník je plně absorbován a nemá špatný účinek na trávení dítěte. Mezi společnosti vyrábějícími směsi s upraveným palmovým olejem: Matryona, Hipp Comfort, Humana Anticolik.

Slavné značky mají také řadu dětské výživy, která obsahuje upravený palmový olej. Mezi ně patří: Heinz Infanta 1, Nutrilon Comfort 1, Carbit Gold 1. Je třeba říci, že modifikovaný palmový olej se výrazně liší v kvalitativních vlastnostech od konvenčního palmového oleje a nepoškozuje zdraví kojenců.

Závěr

Přes všechny argumenty odborníků přesto uznávají, že palmový olej v kojenecké výživě má ​​na tělo negativní účinek. Ať je to nenápadné a bezvýznamné, ale škodlivé pro malou osobu. Koneckonců, hlavním negativním účinkem této složky je narušení absorpce vápníku, které je nezbytné pro rostoucí organismus.

Vysoký cholesterol také nepřináší nic dobrého. Pediatrové souhlasí s tím, že je lepší zvolit jídlo bez palmového oleje.

Další možností jsou směsi s upraveným palmovým olejem. Je to lepší produkt, který nenarušuje vstřebávání vápníku v těle a neovlivňuje trávicí trakt. Mnoho známých značek dětské výživy ve svých výrobcích odmítá čistý palmový olej a dává přednost modifikované složce.

Dětské směsi bez palmového oleje se vyznačují kvalitou a vysokým obsahem užitečných látek a vitamínů. Chcete-li najít nejvhodnější produkt pro vaše dítě, poraďte se s pediatrem. Tuto směs doporučí s přihlédnutím k individuálním charakteristikám zdraví dítěte.

Vážení čtenáři, zanechte své komentáře a sdílejte odkaz na článek s přáteli na sociálních sítích. Nechte ostatní matky zjistit, jak palmový olej, jako součást kojenecké výživy, ovlivňuje zdraví kojenců.

Palmový olej a kojenecká výživa neobsahující GMO: seznam nejoblíbenějších potravin

Tipy pro rodiče při výběru a skladování

Při výběru směsi vždy věnujte pozornost kvalitě balení, trvanlivosti.

Pokud je směs vyráběna v různých zemích, upřednostňujte produkt, který jste již použili. Dokonce i malé rozdíly ve výrobě stejné značky mohou ovlivnit pohodu dítěte.

Nekupujte otevřené balíčky z vašich rukou. Neexistuje žádná záruka, že tento balíček byl otevřen „včera“..

Směs otevřených obalů by měla být spotřebována co nejrychleji. Nejpozději do měsíce (a někteří výrobci oznámili kratší období).

Vždy dodržujte pokyny k vaření. Uvádí se „odměřená lžíce bez skluzu“, to znamená, že se jedná pouze o odměřenou lžíci (a „sklíčko“ lze vyjmout nožem nebo na vyčnívajícím okraji plechovky). Jasně sledujte teplotu vody. Pokud je voda studená, mnoho směsí se nemíchá důkladně.

Nezapomeňte sterilizovat láhve. Použijte vyčištěnou a / nebo převařenou vodu.

Hotovou směs neskladujte venku. Pokud je poskytnuto a deklarováno výrobcem na obalu, pak by nemělo být opilé jídlo skladováno v chladničce.

Nabízíme vám, abyste si mohli prohlédnout video o tom, co musíte zvážit při výběru dětské výživy:

GMO výživa pro kojence

Další otázkou, která se obává mladých matek a otců, je, zda jsou v dětských směsích GMO. GMO znamená geneticky modifikované organismy. Jsou to živé organismy a rostliny, které mají vylepšenou DNA..

DNA je modifikována geny různých organismů za účelem získání jakýchkoli prospěšných vlastností. Pokud mluvíme například o pšenici, pak se snaží, aby byla odolná vůči suchu, a tímto způsobem si tím vytvoří imunitu vůči chorobám. Tyto organismy vyrábějí složky GMI pro použití při výrobě produktů za účelem jejich delšího skladování.

Většina rodičů se obává, že dětská výživa může obsahovat GMO. Naštěstí všichni výrobci na trhu pečlivě sledují suroviny a to neumožňují.

Mnoho lékařů věří, že GM potraviny by neměly být podávány dětem. Mohou způsobit otravu jídlem, alergie. Antibiotická léčba dětí po užití GMO nemusí mít požadovaný účinek. Přestože škodlivost GMO nebyla zcela prokázána, celní unie vytvořila technický předpis TR CU 021/2011 „O potravinářských výrobcích“. Označuje nepřípustnost používání GMO pro výrobu produktů pro mladé matky a těhotné ženy a pro kojeneckou výživu.

Toto nařízení dodržují všechny země celní unie. Existuje pouze jeden problém - je povolena chyba 0,9%. To znamená, že pokud je množství GMO ve výrobku menší než 0,9%, považuje se to za technickou chybu a nepřijímá se jako důvod pro zákaz distribuce produktu..

V prosinci 2015 byly populární dětské výživy vyšetřeny na přítomnost GMO. Bylo zjištěno, že takové produkty jako:

 • "Agusha - 1", (doporučujeme přečíst: Agusha fermentovaná mléčná směs: recenze, výhody a nevýhody)
 • Nestle NAN 1 Premium, (doporučené čtení: Kompletní přehled směsí NAN)
 • "Similac Premium 1",
 • "Nutrilak Soya 1",
 • Dítě 1

jejich výrobci geneticky modifikovaných organismů, kteří nejsou vhodní pro použití v krmení kojenců, nejsou do složení produktů uváděni. Nestle, dříve viděný v aplikacích GMO, nyní vytváří platnou směs NAN. Můžeme bezpečně říci, že se jedná o kojeneckou výživu bez GMO.

Užitečné materiály:

 1. Seznam nejlepších kojeneckých přípravků pro kozí mléko pro kojence a děti do jednoho roku
 2. Seznam nejlepších fermentovaných mléčných směsí pro kojence a děti do jednoho roku: NAN, Similac a Nutrilon
 3. Přehled a seznam nejlepší kojenecké výživy pro předčasně narozené děti a děti s nízkou porodní hmotností
 4. Seznam antirefluxních přípravků pro kojence: přehled výživy kojenců proti regurgitaci
 5. Jakou směs je lepší vybrat pro novorozence se zácpou a kolikou: přehled výživy dítěte

NANNY 1 s prebiotiky

Jedná se o vysoce přizpůsobené jídlo, které vyrábí novozélandská společnost Bibikol. Je určen pro kojence prvních šesti měsíců života, dokonce před zavedením doplňkových potravin. "Nenny" přispívá k harmonickému vývoji těla dítěte, posiluje jeho obranu.

Směs je vyrobena z ekologického mléka kozí speciálního plemene, které svým složením připomíná lidské mléko. „Nenny“ chutná dobře, má charakteristickou „mléčnou“ vůni a neobsahuje cukr.

 • Sirup. Kozí mléko (42%). Prebiotika: oligofruktóza, inulin. Laktóza. Tučné ryby. Prebiotika: oligofruktóza, inulin. Slunečnicový olej, kokos, řepka. Taurine. Minerály: draslík, jód, selen, železo, vápník, měď, zinek, mangan. Vitaminy: E, Kl, A, C, D3, skupina B (B12, B1, B6, B5, B2, B4, H). Kyselina arachidonová. Lecitin.

Nezpůsobuje regurgitaci. Zmírňuje zácpu. Eliminuje výskyt otoku a koliky. Zabraňuje alergiím. Vhodný pro děti s alergiemi na smíchání s kravským mlékem. Připravuje se ředěním v teplé vodě, aniž by bylo třeba vařit.

Směs Nenny je považována za jednu z nejlepších odborníků v oblasti dětské výživy i spotřebitelů. Dostala mnoho pozitivních recenzí. Rodiče, jejichž děti trpěli zácpou a alergiemi, jsou touto směsí obzvláště potěšeni..

Produkce „Nenny“ vyžaduje velké finanční investice od společnosti, proto má tato směs vysokou cenu. V obchodech v Moskvě se pohybuje od 1 200 do 1 400 rublů na plechovku s hmotností 400 g.

Výhody a nevýhody umělého a kojení

Mateřské mléko obsahuje základní živiny a látky. Jejich komplex je nezbytný pro růst dítěte. Výhody mateřského mléka mají nejen okamžité výsledky, ale i do budoucna. Jeho důsledky se projevují v budoucnosti a pozitivně ovlivňují tělo dítěte.

 • Mateřské mléko je zcela sterilní, poskytuje antimikrobiální ochranu, má nejlepší teplotu pro výživu.
 • Pokud příprava směsi vyžaduje další zásah a dodržování pravidel, kojení je vždy po ruce.
 • Děti rostou silně, nejsou náchylné k infekcím, dobře tráví jídlo.
 • Studie prokázaly, že děti v mateřském mléce se vyvíjejí rychleji, mají lepší paměť a vidění. Trpí méně kardiovaskulárními a alergickými onemocněními..

Moderní ženy jsou přesvědčeny o nepříjemnostech, které kojení vytváří..

Zároveň zapomínají, že přínos procesu je pro matku, je to následující:

 • Kojící matky se zotavují rychleji po porodu, netrpí krvácením a anémií.
 • Podáním mléka se ženské tělo zbaví přebytečných kalorií a tukových buněk nahromaděných během těhotenství.
 • Na základě studií lze tvrdit, že během laktace je tělo chráněno před rizikem rakoviny děložního čípku, vaječníků, hrudníku.
 • Ženy se snadno vypořádají se stresem, protože dochází k uvolňování hormonů, které působí proti zvýšené vzrušivosti.
 • Během kojení se posiluje emoční pouta mezi matkou a dítětem

Jaký druh dětské výživy pro novorozence je lepší a hospodárnější? Úspory jsou významným argumentem ve prospěch kojení. Rodinný rozpočet je zachován, mateřské mléko nevyžaduje přípravu, je k dispozici.

Nevýhody kojení:

 • První 4 měsíce potřebuje máma přísnou stravu, kromě syrové zeleniny a ovoce, smažených a kořenitých jídel, sladkostí. Omezuje rýži a těstoviny.
 • Dítě může ublížit bradavku a způsobit bolest mámy. Vyžaduje ošetření, obklady, ochranu během kojení.
 • Nadbytek nebo stagnace mléka - situace, které způsobují bolest na hrudi, horečku. Současně je během laktace nežádoucí žena onemocnět, protože je zakázáno užívat jakékoli léky..
 • Období kojení je závislost na určitém rozvrhu, který nelze změnit. Máma je připevněna k dítěti, nemůže odjet déle než 2-3 hodiny.
 • Psychologická závislost na procesu krmení se vyskytuje nejen u dítěte, ale také u matky. Včasné rozhodnutí přenést dítě na jiné jídlo je obtížné.

Umělé krmení

Existují dobré důvody pro krmení vašeho dítěte směsí..

 • nedostatečnost nebo nepřítomnost mléka v hrudníku;
 • obtížné narození, když žena potřebuje čas, aby se vzpamatovala;
 • povinná léčba;
 • infekční choroby žen.

Nesporné výhody přirozené laktace nelze vyvrátit, ale moderní kojenecká výživa má své kladné stránky..

 • To trávení směsi trvá déle. Frekvence krmení se snižuje.
 • Máma je svobodnější, dítě mohou živit další členové rodiny nebo chůva.
 • Krmení z láhve jasně ukazuje množství jídla, které dítě potřebuje. Zdravotní problémy budou okamžitě patrné snížením chuti k jídlu..
 • Alergie dítěte závisí na jídle. Kojící žena musí úplně zkontrolovat svoji stravu, aby zjistila alergen. Pro umělé krmení stačí změnit směs.
 • Lahve pro směs musí být vždy sterilizovány.
 • Která výživa kojenecké výživy je pro novorozence lepší, jak si vybrat tu správnou - odpověď na tuto otázku přichází empiricky. Musí se často měnit.
 • V procesu růstu dítěte vyžaduje více jídla, což znamená další finanční náklady.
 • Podle pozorování lékařů je u dětí na umělém krmení s větší pravděpodobností nachlazení, alergická onemocnění způsobená nedostatkem živin a ochranných látek v mateřském mléce v jejich těle.

2 Proč je to potřeba?

Palmový olej se vyrábí v horkých tropických zemích z ovoce palmového oleje. Hotový produkt je červený a je oceněn pro následující vlastnosti:

 1. 1. Extrakt je nasycen velkým počtem karotenoidů (přírodních pigmentů přítomných v tkáních zvířat a organismů). Výhody karotenoidů jsou obrovské: jsou to silné imunomodulátory a antioxidanty. Látky působí jako obrana těla proti tvorbě rakovinných buněk a brání rozvoji zánětlivých procesů.
 2. 2. Extrakt z olejové palmy - skutečný Klondike vitamínů. Obsahuje velké množství vitamínu B (tokoferol) - bojovník s volnými radikály a vitamín A (retinol).
 3. 3. Na rozdíl od obvyklého slunečnicového, olivového a kukuřičného oleje má palmový olej vysokou saturaci (96%). Je to velmi výživné.!

Tento produkt se úspěšně používá při výrobě různých potravinářských výrobků, v kosmetickém a voňavkářském odvětví - protože cena palmového oleje je mnohokrát nižší, je výhodná pro výrobce.

Ale proč používat takovou látku ve směsích pro kojence? Mateřské mléko je nasycené tuky. Pro maximalizaci složení kojenecké výživy do mateřského mléka obsahuje směs olejové výtažky z přírodních produktů.

Palmový olej je srovnatelný mezi vrstevníky (kukuřice, oliva, slunečnice, sója, kokos, řepka). Takový produkt je jedinou přírodní složkou, která může poskytnout kojeneckou výživu s kyselinou palmitovou..

Směsi pro zdravé děti

Pro potraviny použijte mléko krav nebo koz nebo jejich kombinaci v různých poměrech. Směsi jsou klasifikovány jako podobné ženskému mateřskému mléku..

 1. Upravené mléčné receptury. Při výrobě se používá syrovátkový protein. Tato směs je bohatá na aminokyseliny, obsahuje snadno stravitelné proteiny. Mléčný tuk téměř zcela chybí, kasein je ze směsi zcela odstraněn. K doplnění rovnováhy polynenasycených mastných kyselin se přidává rybí olej a rostlinný olej. Sacharidy obsahují laktózu, maltodextrin. Tyto komponenty jsou navrženy tak, aby snížily osmolalitu produktu. Kromě toho je součástí složení stopových prvků a vitamínů. Přidání nukleotidů podporuje růst, normální metabolismus. Zavedení probiotik pomáhá zvyšovat počet laktobacilů a bifidobakterií ve střevech dítěte. Chemické složení úzce souvisí s chemickým složením mateřského mléka. Upravené směsi se vyrábějí také v kozím mléku. Doporučuje se podávat tento produkt dětem od 0 do 6 měsíců.
 2. Částečně upravené směsi. Obsahuje velké množství bílkovin. Z uhlohydrátů je přítomna laktóza a sacharóza. Kvantitativní ukazatele obsahu živin odpovídají potřebám těla dětí nad 6 měsíců. Směs obsahuje více železa, zinku a vápníku než výrobky upravené. Tento produkt je také kaloričtější než výrobky používané k výživě dětí do šesti měsíců..
 3. Neupravené směsi. Pro výrobu se používá sušené mléko, které není chemicky přeměněno. Směs je obohacena pouze komplexem vitamín-minerál. Kasein je přítomen v kompozici, která není tělem dítěte dobře trávena. Pediatrům se doporučuje zahrnout takovou směs do stravy dětí nejdříve od 8. měsíce.

Rovněž se vyrábějí čerstvé a kyselé mléčné směsi. V čerstvých směsích nepodléhá mléčná bílkovina dalším bakteriím. Při výrobě směsí kyselého mléka podléhá bílkovina srážení. Tento produkt obsahuje kyselinu mléčnou, má nízký obsah laktózy a mléčných bílkovin..

Výrobky z kyselého mléka obsahují baktericidní složky, které jsou dobře absorbovány tělem dítěte. Doporučují se dětem, jejichž tělo reaguje s alergickou reakcí na konzumaci mléčných bílkovin. Probiotika jsou navíc zavedena.

Mléčná výživa pro zdravé děti:

 • NAN fermentované mléko;
 • Nutrilak fermentované mléko;
 • Agusha.

Mezi klady a zápory

Na jedné straně - mnoho užitečných vlastností. Na druhé straně - ještě více kritiky a děsivých příběhů. Otázka, zda je palmový olej v počáteční kojenecké výživě škodlivý, je stále otevřena k diskusi. Jsou jeho příznivci, jsou oponenti. Každý si může svobodně vybírat pro sebe a své děti..

Hlavní věc zde má být objektivní, hledat prostřední půdu, naslouchat názorům odborníků. A nezapomeňte zvážit dvě skutečnosti:

Pokud by palmový olej byl tak nebezpečný pro zdraví novorozenců, nebylo by mu dovoleno používat jej při výrobě kojenecké výživy. Mnoho známých značek na trhu potravin pro novorozence, které získaly obrovské množství pozitivních recenzí, vyrábí směsi s palmovým olejem.

Tuto skutečnost potvrzují odpovídající seznamy značek kojenecké výživy, ve kterých je tento produkt přítomen nebo chybí.

Poznámka. Světová zdravotnická organizace nikdy nezakázala palmový olej pro použití v potravinách. Do seznamu potravin zahrnula pouze to, co lidé s kardiovaskulárními chorobami musí omezit ve své stravě. Pokud má novorozenec takové problémy, nezískejte mu směs s těmito tuky, které se na obalu objevují jako „zelenina“..

Co by mělo být obsaženo v kojenecké výživě?

Ženské mateřské mléko má jedinečné složení, které je ideální pro rostoucí tělo dítěte. Kravské mléko, které se používá při přípravě směsí, obsahuje zcela odlišné složky, takže výrobci se snaží maximalizovat své složení k prsu.

Jakákoli kojenecká výživa pro kojence by měla splňovat následující specifikace:

Obsah kalorií. Kalorický obsah kojenecké výživy by měl být nejméně 64–72 kcal.

Veverky. Doporučený obsah bílkovin je asi 1,39 - 1,7 g / 100 ml

Kromě toho je velmi důležité, aby kaseinové proteiny v mléčné směsi byly nahrazeny syrovátkou, protože ty se absorbují mnohem rychleji..

Tuky. Doporučené množství je 3–3,8 g, z nichž většina by měla být v rostlinných olejích.

V kravském mléce chybí aminokyseliny, které jsou důležité pro tělo dítěte, a proto je jejich přidání povinné.

Vitamíny a minerály. Množství vitamínů a minerálů v kojenecké výživě by mělo být o 15–20% vyšší než v mateřském mléce, protože syntetické látky se vstřebávají mnohem horší než ty přírodní.

Agusha

Kapalné směsi jsou baleny v 200 ml balení. Velice zjednodušují krmení dítěte: vše, co je třeba udělat, je nalít do láhve a zahřát na požadovanou teplotu. Tato možnost obsahuje plnotučné mléko, rostlinné tuky, laktózu, vitamíny, minerály, nukleotidy. Suché mají mírně odlišné složení, obsahují odstředěné mléko, rostlinné oleje, laktózu, minerály, vitamíny, probiotika, prebiotika a nukleotidy. Existují speciální řady Agushi, ve kterých nejsou žádná prebiotika, probiotika, nukleotidy, jód a omega-3 kyseliny. 400 g suché směsi stojí 250 rublů.

Nejlepší kojenecká výživa - hodnocení, seznam

"Baby 1"

Kompozice obsahuje přírodní složky. Směs obsahuje 11 stopových prvků, 16 vitamínů. Složení je vyvážené a odpovídá tělesným potřebám souvisejícím s věkem. Prebiotika poskytují normální střevní mikroflóru a stabilní stolici.

Agusha

Ruský produkt doporučený pro krmení dětí od prvních dnů života. Produkujte čerstvé a kyselé mléčné směsi, které mají příjemnou chuť a nízkou cenu.

Similac 1

Při výrobě produktů nepoužívejte palmový olej. Různorodý sortiment vám umožňuje rozhodnout se o konkrétní směsi v závislosti na potřebách dítěte. Kompozice obsahuje látky, které přispívají k rozvoji mozku, zlepšují vidění. Směs je obohacena mastnými kyselinami, kombinací vitamínů a minerálů, nukleotidů, prebiotik.

Prémium na Nutrilak

Směsi mají příjemnou chuť, dětem se to líbí. Optimální poměr všech složek, vitamínů a minerálů přispívá k normalizaci stolice, vývoji dítěte. Směs je dobře absorbována tělem a je snadno strávitelná..

Nutricia Nutrilon Premium

Ve směsi jsou obsaženy uhlohydráty, tuky, bílkoviny, laktóza v množství, které odpovídá mateřskému mléku. K produktům se přidávají vitaminy a minerály, nukleotidy a esenciální aminokyseliny. Složky produktu ovlivňují vývoj mozku a vidění dítěte. Výrobky Nutrilon Premium nezatěžují vylučovací systém.

"Bibicol 1 Nanny" s prebiotiky

Směs se vyrábí z kozího mléka. Dobře se vstřebává tělem dítěte, proto se doporučuje, aby byl zařazen do stravy dětí s alergiemi na bílkoviny mléčného krávy. Produkt je obohacen vápníkem a fosforem. Složení zahrnuje prebiotika, rybí olej, vitamíny, oligofruktózu, inulin, minerály.

Kabrita 1 zlato

Vyrábí se na základě kozího mléka. Složení zahrnuje vitamínové složky, bifidobakterie, minerály, nukleotidy. Výrobky přispívají k harmonickému vývoji dítěte a posilují imunitu. Směs se snadno vstřebává tělem dítěte, nezpůsobuje kolické a alergické reakce.

Aminokyseliny z Nutrilonu

Pro těžké alergie se doporučuje zahrnout do stravy. Obsahuje snadno stravitelné tuky, vitamíny, minerály. Podporuje duševní rozvoj.

Friso sója

Určeno pro terapeutickou výživu. Lékaři doporučují zahrnout nesnášenlivost laktózy a alergickou reakci na bílkoviny kravského mléka ve stravě. Protein je reprezentován izolátem sójového proteinu, uhlohydráty - glukózový sirup. Složky obsahují polynenasycené mastné kyseliny.

Nestlé NAN Pre

Proteinové složení směsi obsahuje optimální poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu, podobný poměru v mateřském mléce. Vyrábějí produkty bez přidání palmového oleje. Složky obsažené ve složení přispívají k harmonickému vývoji dítěte.

Nerozhodnuto 1

Palmový olej není součástí balení. Obsahuje probiotika a prebiotika, optimální poměr vápníku a fosforu. Směs má nízkou osmolalitu. Je snadno chován, bez tvorby hrudek, má příjemnou jemnou chuť.

Humana 1

Hlavní složkou směsi je laktóza. Tím se maximalizuje chemické složení směsi na složení mateřského mléka. Příznivě ovlivňuje střevní mikroflóru, normalizuje stolici. Nukleotidy posilují imunitu dítěte.

Hipp 1

Splňuje potřeby užitečných součástí u dětí v prvních měsících života. Nezpůsobuje koliku, trávení, tvorbu plynu. Podporuje správný vývoj dítěte a přibírání na váze..

„Mamako 1“ na kozí mléko

Vyrábí se na základě kozího mléka. Prebiotika normalizují fungování střevní mikroflóry. Nukleotidy posilují imunitu. Doporučený obsah vitamínů a minerálních látek, mastných kyselin, pomáhá dítěti rozvíjet se fyzicky a intelektuálně.

"Nanny kozí mléko"

Formule chůvy pro novorozence je nejvhodnější pro děti, u nichž je diagnostikována nesnášenlivost na mléčnou bílkovinu krávy, protože se vyrábí na základě mléka koz. Kromě toho je vhodné, pokud dítě trpí zácpou, je charakterizováno slabou imunitou..

Jeden z nejlepších mixů pro novorozence Nanny

V mléce koz jsou volné aminokyseliny, nukleotidy, vitamínový a minerální komplex. Směs v kozím mléku zlepšuje duševní a fyzický vývoj dítěte, posiluje imunitní systém a normalizuje funkci střev.

Výběr směsi pro novorozence není tak snadný, jak se zdá. Dokonce i dítě, které je pro dítě vhodné ve všech ohledech, může odmítnout jednoduše proto, že nemá rád jeho vkus. Rodiče musí přemýšlet o tom, jak směs ovlivní trávení a vývoj dítěte.

Hodnocení dětské výživy od 0 do 6 měsíců

Bez palmového oleje:

 1. Směsi značky Similac. Obsahují prebiotika, vitamíny a minerály, probiotika. Některé směsi této značky mají ve svém složení sójové bílkoviny - to je samozřejmě nepříjemný okamžik, ale rodiče mají vždy na výběr.
 2. Nanny je klasika. Tato směs je připravena na základě kozího mléka a zahrnuje kompletní „sadu“ všech užitečných prvků, které ji kvalitativně přibližují mateřskému mléku.
 3. Nehodný. Složení této směsi je prostě vynikající - taurin a železo, rostlinné oleje, med a jód. Jedinou negativní je přítomnost sójového lecitinu, i když je to povoleno technologickými kartami, a pediatři nejsou zakázáni.
 4. Agusha. Čestný výrobce, který upozorňuje na všechny komponenty, které jsou jeho součástí. Pokud mluvíme o sterilizované směsi, pak v ní není palmový olej, ale přidává se cukr - děti to absolutně nepotřebují..

Hodnocení hypoalergenních směsí pro umělé krmení kojenců:

 1. Similak hypoalergenní. Hlavní složkou je hydrolyzát bílkovin, ve složení není palmový olej, je vhodné dát dětem, které mají dědičnou náchylnost k alergiím.
 2. Cabrite a Nanny. Směsi jsou vyráběny na základě kozího mléka a jsou doporučovány pro krmení nejen dětí se sklonem k alergiím, ale také pro všechna zdravá miminka.
 3. Nan je hypoalergenní. Požadovaná charakteristika této směsi je zajištěna štěpenými syrovátkovými proteiny. Kromě skutečnosti, že tento produkt může být podáván novorozencům se sklonem k alergiím, pomáhá dětským střevům přizpůsobit se a snižuje pravděpodobnost koliky a zácpy.
 4. HiPP. Skvělá volba pro krmení novorozence od prvních hodin života, ale palmový olej je součástí této směsi.
Články O Neplodnosti