Hlavní Neplodnost

Bezlepková a bezdřevá strava (BBBC)

Návrh, že strava bez lepku a bez obalu (strava BBBC) může ovlivnit duševní zdraví, zejména v případech psychiatrických a behaviorálních příznaků, nabízí různé možnosti možného zlepšení kvality života..

Autistické děti mají problémy s metabolickými procesy, nutričními nedostatky (nedostatek vitamínu B6, B12, B1, Ca, Zn atd.) A trávením (průjem, zácpa, kolika, časté plivání, dysbakterióza). Důvodem je skutečnost, že je snížena enzymatická aktivita střeva a enzymy nejsou schopny zcela přeměnit proteiny kaseinu a lepku na aminokyseliny..

V důsledku toho vznikají molekuly kasomorfinů a gluteomorfinů - opioidní peptidy, které způsobují bolesti hlavy, rozmazané vědomí, nízkou koncentraci pozornosti a náhlé výkyvy nálad.

Existuje také názor, že vzhledem ke zvýšenému obsahu bakterií se stěny střev u autistů ztenčují - syndrom „netěsných střev“, což vede k tomu, že nezpracované bílkoviny i bakterie mohou pronikat krví a mozkem, čímž poškozují tělo..

BBBC strava, obecný popis

Bezkartálová a bezlepková strava, známá také jako dieta BBHC, je jednou z několika alternativních ošetření dětí s autismem. Při přísném dodržování této stravy se z každodenního jídla dítěte odeberou všechny potraviny obsahující lepek (v pšenici, ječmeni a žitu) a kasein (v mléce a mléčných výrobcích)..

Před umístěním dítěte na dietu BBHC je lepší provést alergologický test a absolvovat řadu testů, aby se potvrdilo, že dítě je alergické nebo citlivé na složky glutenu nebo kaseinu. Je možné, že dítě nemá citlivost na lepek, ale existuje nesnášenlivost mléka nebo naopak. Pouze při návštěvě lékaře (gastroenterolog, genetika, imunolog, výživa) a absolvování řady testů si můžete vybrat, který typ stravy je pro dítě nejvhodnější.

Studie a pozorování ukázaly zlepšení stavu pacienta s autismem s takovými dietami. Zlepšuje se fyzická kondice - je zavedena stolice, bolesti hlavy v břiše zmizí a mentální - je pozorována zvýšená koncentrace, oční kontakt, řeč, zlepšení porozumění.

Pokud odmítnete produkty s kaseinem (BC dieta) v malém autenu, stav se po několika týdnech zlepší. Bezlepková dieta (BG dieta) vyžaduje mnohem více času - od tří měsíců do půl roku.

Dieta bez kaseinu (CD) pro autismus

Kasein je mléčná bílkovina, která se nachází ve velkém množství v mléku živočišného původu (kráva, koza, ovce) a ve všech jeho derivátech, jakož i v mateřském mléce. Mléčné výrobky neobsahující laktózu obsahují kasein..

U autistů tvoří kasein při rozkladu během trávení opiáty nazývané kasomorfiny. Sýr obsahuje mnohem více kaseinu než v mléce, zmrzlině, másle a dalších mléčných výrobcích, což způsobuje, že sýr vyniká z jejich řad a pravděpodobně je schopen vytvářet závislost. Proto se s BC dietou odstraní nejprve sýr a tvaroh, poté mléko, kefír, jogurt.

Mléko a jeho deriváty mohou být nahrazeny sojovým, rýžovým, pohankovým, ořechovým mlékem.

Protože mnoho sójových a jiných simulovaných mléčných výrobků může obsahovat kasein, je důležité pečlivě prostudovat štítky, které by měly být označeny tak, že výrobek neobsahuje kasein. Protože dieta BK pro autismus omezuje všechny mléčné výrobky, musíte se ujistit, že když budete dodržovat dietu s jídlem, bude dítěti dodáván vápník a vitamin D, což je nezbytné pro silné kosti, zuby a nervový systém.

Bezlepková dieta (BG) pro autismus

Gluten (gluten) - nerozpustná proteinová látka sestávající ze 2 proteinů gliadinu a glutaninu. Nachází se v některých obilovinách - v pšenici, žitu, ječmeni a ovesu. Latinský název lepek znamená lepidlo, proto se někdy nazývá lepek. Gluten pšenice obsahuje nejvíce - až 80%.

Autistické děti jsou velmi často imunní vůči lepku, a když vstoupí do těla autenka, vyvine se imunologická reakce - villi v tenkém střevě se ničí, což pomáhá vstřebávat vitamíny a minerály.

Lepkavá lepkavost brání vstřebávání prospěšných látek, vlákna jsou vyhlazena a špatně strávené jídlo se stává pastovitou látkou, která dráždí sliznici tenkého střeva. U dětí s nesnášenlivostí lepku, častým průjmem nebo zácpou, podváhou, nízkou hladinou hemoglobinu, bolestmi břicha, imunitním a nervovým systémem dítěte.

Je také důležité si uvědomit, že po obdržení obilných výrobků po dobu delší než 3 měsíce, tělo zažije nedostatek vlákniny a vitamínů B, což může negativně ovlivnit zdraví dítěte, protože vitaminy B jsou nezbytné pro dobré fungování nervového systému a zažívacího traktu. Proto je při doplňování stravy BG důležité doplnit zásoby těla vitamíny a minerály.

Chléb a jeho deriváty jsou nahrazeny pečením z kukuřice, rýže a pohankové mouky.

Seznam potravin, které lze konzumovat pomocí BBBC stravy

Povolené produkty na BBBC stravě:

 • Veškerá zelenina, ovoce, bobule.
 • Sušené ovoce, ořechy, fazole, fazole, semena.
 • Obiloviny - pohanka, rýže, kukuřičné krupice, proso, quinoa, čirok, tapioka
 • Maso, ryby, drůbež, vejce.
 • Rostlinný olej, rostlinný margarín, ghí
 • Přírodní kompoty, džusy, džemy, bramborová kaše.
 • Houby.
 • Kukuřičné bonbóny, tyčinky a vločky, marshmallows, marmeláda.

Je lepší koupit všechny výrobky v obchodě se značkou, na které je uvedeno, že produkt neobsahuje lepek a kasein..

BBBC dieta, kompletní seznam zakázaných produktů

Co nelze konzumovat na bezlepkové a bezduché stravě:

 • Pšenice, ječmen, ječmen, ječmen a krupice, žito, oves, špalda.
 • Pekárenské výrobky, pečivo, koláče, koláče, sušenky, vafle atd..
 • Čokoláda, sladkosti (zejména v polevě).
 • Obiloviny, müsli, polotovary.
 • Pizza, těstoviny, knedlíky.
 • Výrobky, které zahrnují slad (ječmen).
 • Perlivé nápoje.
 • Suchary, hranolky.
 • Mléko, máslo, tvaroh, kefír, sýr, jogurt, fermentované pečené mléko.
 • Omáčka, kečup, majonéza.

Všechny průmyslové výrobky, které by neměly obsahovat mléko a pšenici, by měly být zakoupeny s označením, např možná tam byly stopy lepku.

Jak nahradit kasein a lepek

Možnosti nahrazení známých potravin, jako je chléb, sušenky, máslo, mléko a kefír, za autismus:

Lepek
Chléb, sušenky, koláče, houskyChléb z rýže, kukuřice, kokosové mouky.Pro vyšší viskozitu lze do BG mouky přidat guarovou gumu nebo lněnou mouku.
Křupavý chléb, bezlepkové sušenky.
Žitný chlébChléb z rýže, kukuřice, pohankové mouky s přídavkem ořechů, amarantu nebo lnu.
Ovesné krupiceProdáno označené „bezlepkové“.
CukrovíMarmeládaDokonce i produkty, které neobsahují mouku, se nejlépe kupují bez lepku..
Lízátka
Marshmallows
Halva
Kukuřičné tyčinky a obiloviny
Kasein
Mléko, kefír, jogurtRýže, kokos, ořechy (všechny ořechy), pohanka, sójové mlékoVšechny druhy mléka a másla si můžete připravit sami nebo zakoupit v hypermarketu nebo internetovém obchodě.
MásloGhee, kokosový olej, sójový olej, zelenina, oliva, baby margarín
SýrSojový hrášek se prodává a připravuje doma..
Tvaroh-Nenahrazuje se podle chuti, ale vápník lze získat z greenu, meruňky, sušeného ovoce, ořechů a sójového mléka.

BBQ dieta, kde začít

Přechod na bezlepkovou dietu bez stravování je velkou změnou pro celou rodinu a stejně jako všechno nové je třeba si na ni zvyknout. Nejprve se mnoho rodičů obává, že jejich děti budou mít kvůli dietním omezením hlad a nedostatek živin..

Nicméně od začátku BBBC stravy můžete být příjemně překvapeni, když zjistíte, kolik produktů bez lepku a kaseinu, jako je chléb, jogurt a těstoviny, je nyní k dispozici. Mnoho specializovaných obchodů s potravinami prodává výrobky bez lepku a kaseinu. Pokud je ve vaší oblasti nenajdete, najdete vše v internetovém obchodě nebo si je uvařte sami.

Pravidla pro vstup do BBBC stravy:

 • Před zavedením diety musíte konzultovat lékaře a také zásoby vitamínů B6, B12, D a kyseliny listové a probiotika..
 • Je nutné postupně vylučovat a zavádět produkty BGBC, protože Problémy mohou být v počáteční fázi stravy pro autisty, protože děti s ASD jsou velmi konzistentní a selektivní v stravování - často jedí to samé. Proto odmítnutí obvyklých potravin může u dítěte způsobit stres. Pouze v případě, že dítě jí velmi dobře a není selektivní v jídle, lze menu změnit za několik dní.
 • Pokud dítě odmítne, existují nové produkty, musíte zahrnout prvky hry, ozdobit nádobí, vyměnit nádobí za jasnější a podobně.
 • Je vhodné, aby všichni členové rodiny dodržovali dietu BBBC, protože malé dítě nebude schopno pochopit, proč táta může jíst pizzu nebo chléb, ale ne. Navíc může jíst něco zakázaného z talíře ostatních členů domácnosti.
 • Uchovávejte deník jídla.
 • Během dietního období musí být dítě izolováno od mateřské školy, protože strava dětských zařízení bude určitě obsahovat zakázané produkty, jako je mléko, krupice, chléb atd..
 • Varujte příbuzné, přátele a známé, aby při návštěvě nenesli nežádoucí produkty: sušenky, jogurty, sladkosti.
 • Nepřetěžujte dětské tělo rafinovanými a škrobovými jídly - cukrem, bílou rýží, bramborami, kukuřičnou moukou, banány, které mohou přispívat k rozvoji plísňových kvasinek - kandidózy. Ve skutečnosti s kandidózou u autistů se stereotypní chování, agresivita a hyperaktivita zvyšují.
 • Jezte více čerstvé zeleniny (kromě brambor) a ovoce (kromě banánů, hroznů).
 • Přísné dodržování diety. I malé dávky kaseinu a lepku mohou vyvolat regresi v chování - vrácení.
 • Vyhněte se stabilizátorům, barvivům a emulgátorům.
 • Po 3-4 měsících přísné stravy je vhodné provést analýzu pro stanovení stopových prvků v krvi. Pomocí této analýzy můžete posoudit stav těla a určit nedostatek určitých látek v těle.

Přísné dodržování bezkazeinové a bezlepkové stravy nemusí zcela vyléčit autismus, ale může výrazně zlepšit fyzický a duševní stav dítěte - zlepšit zdraví, nastolit spánek a chuť k jídlu, zmírnit stereotypy, zlepšit paměť a koncentraci.

Hodnocení nejlepších hypoalergenních směsí pro kojeneckou výživu

Pokud je vaše dítě náchylné k alergiím, je vhodnější do jeho stravy zavést hypoalergenní směsi, protože obvykle neobsahují mléčné výrobky a obsahují hydrolyzát bílkovin. Trh nabízí obrovský sortiment takové dětské výživy a někdy je pro rodiče, zejména nezkušené, obtížné učinit správný výběr. Přečtěte si, jak se různé typy hypoalergenních přípravků vzájemně liší, jaké jsou jejich vlastnosti. To vám pomůže učinit správné rozhodnutí..

Co je hypoalergenní směs

Každá maminka chce své dítě krmit pouze mateřským mlékem, ale z různých důvodů to někdy není možné. V této situaci přichází na záchranu zvláštní dětská výživa. Pokud je však na něj dítě alergické, staví mladé rodiče do šoku. Neměli byste panikařit, protože moderní výrobci vzali tuto situaci v úvahu a uvolnili hypoalergenní směsi pro novorozence.

Jak se liší toto jídlo od běžných? Hypoalergenní směs pro novorozence má ve svém složení další složky, zpravidla v ní nejsou žádné přírodní mléky. Je speciálně navržen tak, aby při pádu do těla drobků nevyvolával alergické reakce a mohl být použit k léčbě, během remise a k prevenci. Existuje několik typů hypoalergenní výživy:

 1. Bez mléčných přípravků pro kojence. Vhodné pro děti, které mají absolutní nesnášenlivost na kravské mléko. Obsahuje sójový protein.
 2. Nízká a bez laktózy. Určeno pro děti s nesnášenlivostí laktózy. Používá se pro průjem a střevní infekce.
 3. Upravený protein. Určeno pro kojence s těžkou formou alergie na mléko, cystickou fibrózou, předčasně narozenými dětmi a dětmi, které nezískávají na váze dobře.
 4. Mléko bez fenylalaninu. Určeno pro děti s fenylketonurií.
 5. Bezlepkový. Pro děti, které zcela netolerují obilniny.

Směsi jsou k dispozici v následujících formách:

 1. Suchý. Prášek s ekonomickou spotřebou a dlouhou životností. Ředí se vodou v poměrech uvedených na obalu.
 2. Kapalná koncentrovaná. Zředěný vodou jeden na druhého, dlouhodobě skladovaný.
 3. Připraveno. Takové jídlo je třeba pouze zahřát.

Hypoalergenní terapeutické směsi

Jsou předepisovány odborníky (alergologem nebo pediatrem), pokud má dítě alergii na potraviny nebo jiné poruchy. Jsou založeny na kravském mléce s vysokým stupněm hydrolýzy (štěpení) proteinového substrátu. Léčebné směsi pro děti s alergiemi obsahují vitamíny, minerály a minerály. Jsou předepsány pro:

 • alergie na potraviny mírného, ​​středně závažného a závažného průběhu;
 • problémy s trávením a absorpcí (mohou být způsobeny operacemi ve střevech, chronickým průjmem, nedostatečností pankreatu, cystickou fibrózou a dalšími stavy);
 • podvýživa;
 • těžký střevní absorpční syndrom.

Terapeutické směsi mohou být:

 1. Syrovátka. Obsahují peptidy získané během rozkladu syrovátkových bílkovin. Tyto produkty se vyznačují vysokou biologickou hodnotou..
 2. Kasein. Se štěpenými kaseinovými peptidy.
 3. Sója.

Hypoalergenní profylaktické směsi

Výživa pro děti se zvýšeným rizikem alergií (například proto, že ji má jeden nebo oba rodiče). Preventivní hypoalergenní směs obsahuje částečně hydrolyzovanou mléčnou bílkovinu, která je snadněji stravitelná než plnotučné mléko. Takové jídlo je předepsáno pro:

 • zvýšené riziko alergií;
 • první projev reakce na kravské mléko;
 • prodloužená remise po alergiích.

Nan hypoalergenní

Tento výrobce se etabloval na trhu dětské výživy. Hypoalergenní směs Nan je považována za profylaktickou, ale je také vhodná pro mírné alergie. Má takové rysy:

 • cena: 320 - 690 rublů za 400 g;
 • složení: syrovátkový protein částečně hydrolyzovaný, laktóza, polynenasycené mastné kyseliny, lakto- a bifidobakterie, maltodextrin (v produktu Nan-2);
 • pro jaký věk: Nan-1 od narození do šesti měsíců, Nan-2 od 6 měsíců do roku, Nan-3 od 12 měsíců;
 • plusy: velmi rychle se rozpouští, chutná dobře, prakticky neexistuje žádná hořkost charakteristická pro hypoalergenní výživu, přítomnost mastných kyselin, bezpečné složení, vhodné balení s odměrnou lžičkou, hospodárná spotřeba;
 • Nevýhody: drahé, možné zácpy a střevní pohyby zelené.

Nutrilon hypoalergenní

Výrobce dětské výživy vyrábí pro děti několik typů výrobků se zvýšenou citlivostí na potraviny. Hypoalergenní směs Nutrilonu je svým složením velmi podobná mateřskému mléku a je vhodná pro prevenci onemocnění. Má takové vlastnosti:

 • cena: 400 g stojí 650-800 p.;
 • složení: částečně hydrolyzované mléčné proteiny, mastné kyseliny, laktóza, palmový olej, prebiotika, sójový lecitin, vitamíny, minerály, taurin;
 • pro jaký věk: Nutrilon č. 1 od 0 do 6 měsíců, č. 2 - od šesti měsíců;
 • plusy: prebiotika vytvářejí silnou imunitu, mastné kyseliny přispívají k normálnímu vývoji centrální nervové soustavy, mozku, zrakové funkce, výživa zabraňuje vzniku střevních infekcí; pohodlné balení;
 • nevýhody: drahá, někdy způsobuje poruchy stolice.

Similac hypoalergenní

Výrobky této značky jsou vyráběny ve Španělsku. Hypoalergenní směs Similak má mnoho pozitivních recenzí od rodičů, kteří ji použili, ale některým dětem to nevyhovuje. Seznam jeho hlavních charakteristik:

 • cena: 615-770 p.;
 • složení: hydrolyzát parciálního proteinu, vitamíny, laktóza, minerály, lutein, rostlinné oleje, nukleotidy, mastné kyseliny, prebiotika, maltodextrin;
 • pro jaký věk: č. 1 - do šesti měsíců, č. 2 - od 6 měsíců do roku;
 • plusy: snižuje riziko nadýmání, přispívá k plnému rozvoji mozku, podporuje normální střevní mikroflóru, má dobrý vliv na tvorbu nervového systému, ve složení není palmový olej;
 • nevýhody: některé děti nejsou vhodné a způsobují rozrušení střeva.

Hypoalergenní nestabilní

Nestlé produkty společnosti. Směs Nestogen hypoalergenní ve složení je co nejblíže ženskému mateřskému mléku. Mnoho rodičů dává přednost této značce z důvodu dostupných nákladů, dobrého složení. Existují však negativní recenze matek, které naznačují, že takové jídlo se nehodilo jejich dítěti. Popis:

 • cena: 270-490 p.;
 • Složení: hydrolyzát bílkovin, prebiotika, maltodextrin, vitamíny, minerály;
 • pro jaký věk: od narození;
 • Plusy: příjemná vůně, sladká chuť, rychle rozvedená, přijatelná cena, hojnost užitečných složek ve složení zajišťuje plný rozvoj těla dítěte;
 • nevýhody: nepohodlné balení, jídlo není vhodné pro každého, některé vyvolávají těžkou zácpu a bolesti břicha.

Nutrilac hypoalergenní

Okamžitě je třeba poznamenat, že recenze na tento produkt jsou smíšené. Hypoalergenní směs Nutrilac má hořkost plácnutí mnohem silnější než analogy, takže některé děti ji rovnou odmítají jíst. Hlavní vlastnosti jídla:

 • cena: 200-410 p.;
 • složení: snížená laktóza, maltodextrin, částečně štěpená syrovátková bílkovina, prebiotika, omega-3-6 mastné kyseliny, arachnoid a kyselina dokosahexaenová, nukleotidy, probiotika, vitamíny, lutein, bez palmového oleje;
 • pro jaký věk: č. 1 - 0-6 měsíců, č. 2 - starší než šest měsíců;
 • plusy: nízká cena, složky směsi mají pozitivní vliv na mozek, nervový systém, kost a svalovou tkáň dítěte;
 • nevýhody: někdy nevhodné, hořká chuť a zápach.

Bellact hypoalergenní

Výrobky běloruské společnosti. Hypoalergenní směs Bellact je na trhu již dlouho a podařilo se jí získat mezi fanoušky množství fanoušků.

 • cena: 240-450 p.;
 • složení: maltodextrin, prebiotika, syrovátkové proteiny částečně hydrolyzované, rostlinné oleje, minerály, vitamíny, aminokyseliny, nukleotidy;
 • pro jaký věk: č. 1 až 6 měsíců, č. 2 od 6 do 12 měsíců;
 • plusy: nízká cena, žádné konzervační látky, barviva, zvýrazňovače chuti, snadno stravitelné, nedráždí střeva, pomáhá zbavit se kolik, podporuje zdravý růst a vývoj dítěte.
 • nevýhody: u některých dětí je detekována nesnášenlivost složek této směsi.

Friso hypoalergenní

Výrobek se považuje za profylaktický, protože obsahuje částečně hydrolyzovanou mléčnou bílkovinu. Podle četných recenzí rodičů je hypoalergenní směs Friso považována za jednu z nejlepších na trhu, přestože patří do segmentu vysokých cen. Funkce:

 • cena: 620 - 850 p.;
 • složení: částečně hydrolyzovaná bílkovina kravského mléka, mastné kyseliny, nukleotidy, prebiotika, živiny, stopové prvky, minerály, vitamíny, vápník, laktóza, rostlinné oleje, draslík, maltodextrin, taurin, karnitin, cholin.
 • pro jaký věk: č. 1 až 6 měsíců, č. 2 až rok;
 • plusy: je profylaktický a vyvíjí hladkou toleranci ke kravskému mléku, podporuje správný vývoj mozku, orgány vidění, zlepšuje imunitu, zlepšuje střevní mikroflóru, velmi výhodný ekonomický balíček, na kterém je fotografie s podrobným popisem složení;
 • Nevýhody: ve velmi ojedinělých případech to není vhodné pro děti, ale je to kvůli chuti a ne se složkami.

Hypoalergenní dítě

V linii kojenecké výživy této společnosti je kyselé mléčné výrobky vhodné pro citlivé drobky, ale nelze varovat, že jejich recenze jsou příliš smíšené. Tento prášek je některými dětmi dobře vnímán, zatímco jiné alergie na něj pouze zesilují. Hypoalergenní směs Baby má následující vlastnosti:

 • cena: 430 - 650 p.;
 • složení: laktóza, vitamíny, stopové prvky, parciální hydrolyzát mléčných bílkovin, mastné kyseliny, škrob, živiny, stopové prvky, rostlinné oleje%
 • pro jaký věk: od narození do roku;
 • plusy: chutné, snadno rozpustné, pomáhá dítěti rychle růst a rozvíjet se.
 • nevýhody: vysoká cena, nevhodné pro mnoho.

Jak vybrat hypoalergenní směs

Pokud si u svého dítěte všimnete příznaků alergie nebo pokud víte, že má sklon k němu, nejvhodnějším řešením by bylo navštívit lékaře. Je lepší, když si pod jeho vedením a pod dohledem vyberete hypoalergenní směs, zejména pokud se s tímto problémem setkáváte poprvé. Výrobky můžete zakoupit v běžných supermarketech, lékárnách nebo objednat v katalogu internetového obchodu s dodáním. Při nákupu toho či onoho jídla musíte použít několik tipů:

 1. Pro kojeneckou výživu potřebujete hydrolyzované směsi, které jsou označeny „GA“ nebo „ON“.
 2. Je výhodné, když kompozice neobsahuje kokosový, řepkový nebo palmový olej.
 3. Zkontrolujte datum výroby a dobu použitelnosti..
 4. Postupně přidávejte jakoukoli novou směs do dětské stravy a sledujte jeho reakci. Uchovávejte si speciální deník potravin a označte zde vše, co souvisí s krmením. Napište, která hypoalergenní směs je podle vašeho názoru lepší, proveďte srovnávací analýzu.
 5. Neměňte směs příliš často, tělo se musí přizpůsobit každému výrobku, a to vyžaduje čas.
 6. Vyberte si krmivo podle věku vašeho dítěte. Děti od narození do šesti měsíců musí zpravidla vzít krabice označené „1“, starší než 6 měsíců - s odznakem „2“, po roce - „3“. Pokud je dítě předčasné nebo příliš slabé, kupují směs se známkami „0“ nebo „Pre“, ale pouze po dohodě s lékařem. V každém věku je potřeba živin v drobkách jiná..
 7. Při nákupu se nespoléhejte na cenu, ale na složení. Ve směsi elit a masového trhu mohou existovat přesně stejné komponenty. Podívejte se na recenze ostatních matek a hodnocení, abyste pochopili, co je konkrétní produkt. Levné jídlo může být také vysoce kvalitní..

Video: hypoalergenní formule pro kojence

Recenze

Miroslava, 29 let Nikdy se nevyskytl problém se synovou výživou, ale od prvních dnů se pro její dceru stalo obtížným. Nebylo tam žádné mateřské mléko. Alergie šla na běžné jídlo a sójová směs pro děti nám pomohla. Zatímco jsme se pohybovali směrem k této volbě, zkusili jsme obrovské množství produktů, ale ani ty nejdražší nepomohly. A při jídle se sójou alergie začala hned odcházet.

Ekaterina, 24 let. Náš syn má predispozici k alergiím, protože pediatr okamžitě doporučil výběr speciálních směsí. Vyzkoušeli dítě, bez dozoru, oba se nehodili. Dítě z jedné vůně začalo plakat. Rozhodli se jej nahradit Friso, i když to není levné. Nakonec naše dítě začalo jíst s chutí k jídlu a celou rodinu jsme s úlevou vydechli.

Alexandra, 32 let. Až šest měsíců jsem krmil svou dceru sám a všechno bylo v pořádku, a pak mléko zmizelo. Koupil jsem si obvyklé jídlo Nutrilac a po pár dnech jsem posypal tváře. Pomohla směs bez kravského proteinu Similak, kterou doporučil pediatr. Alergie začala přecházet postupně, bylo však obtížné zvyknout mou dceru na takovou stravu kvůli hořké chuti.

Elizaveta, 26 let. Pro mého syna jsou vhodné pouze směsi aminokyselin pro děti s alergií na Nutrilon. Vyzkoušeli jsme mnoho dalších, ale s každým bylo něco špatného: buď vyrážka neodezní, potom problémy začínají stolicí. Rozhodli jsme se zůstat na aminokyselině Nutrilon, protože zdraví našeho dítěte není něco, na čem experimentovat.

Vyberte si směs kozího mléka nebo: umělé krmení bez koliky

Mateřské mléko - produkt uznávaný jako „zlatý standard“ pro krmení dětí do jednoho roku, lékaři souhlasí s tím, že převod dítěte na umělé krmení se doporučuje pouze v případech, kdy byl celý arzenál látek stimulujících laktaci neúčinný. Pokud se to všechno stalo, vyvstává otázka, než rodiče vyberou optimální výživové složení pro své dítě.

Autor: Dubinina Anna Gennadyevna, vedoucí dětského oddělení, pediatr, multidisciplinární lékařské centrum Asteri-Med, Moskva

Proč může kojení způsobit koliku??

Při přechodu na směs může trávicí proces způsobit značné nepohodlí kojenci a členům jeho rodiny: kolika, regurgitace, zácpa - běžné problémy mezi „řemeslníky“.

Pachateli, jakož i faktorem ve vývoji zácpy a regurgitace, může být protein alfa-S1-kasein - proteinová složka směsí na bázi kravského mléka. Přítomnost alfa-S1-kaseinu vyvolává tvorbu nestravitelné sraženiny v dětském žaludku, při jejím rozpadu se ve střevě tvoří velké množství plynu. Výsledkem je kromě koliky regurgitace, zácpa a další projevy poruch trávení.

Směsi s převahou syrovátkových (lehkých) bílkovin v kozím mléku bez alfa-S1-kaseinu - řešení problému

Nejpodobnějším mateřským mlékem je kozí mléko. Směsi kozího mléka se příznivě liší od směsí kravského mléka podle následujících faktorů:

 • syrovátkové proteiny se lépe a rychleji vstřebávají než kaseinové proteiny, proto výživa s převahou syrovátkových bílkovin pomáhá předcházet zácpě, regurgitaci, kolice;
 • syrovátkové proteiny stimulují růst bifidobakterií ve střevech dítěte;
 • Kozí mléčné bílkoviny neobsahují alfa-S1-kasein.

Směs v kozím mléku během trávení vytváří měkčí sraženinu v žaludku dítěte než strava na bázi kravského mléka. Měkká sraženina se rozkládá rychleji a snadněji v zažívacím traktu, čímž se minimalizuje riziko rozvoje střevní koliky a dalších poruch trávení u kojenců..

Kromě prevence poruch trávení je důležité, aby směs pro umělé krmení byla nasycena biologicky účinnými látkami nezbytnými pro úplný vývoj dítěte. Jejich seznam obsahuje kromě vitamínů a mikroelementů také nukleotidy a taurin.

Nukleotidy

Nukleotidy jsou zodpovědné za tvorbu nervového a imunitního systému, jsou stavebním materiálem pro DNA buňky a jsou zvláště důležité pro oslabené děti během nemoci. Také nukleotidy:

 • hrát klíčovou roli při výměně energie;
 • účastnit se syntézy bílkovinných tuků a uhlohydrátů;
 • zvýšit imunitu.

Nukleotidy ve výživě kojenců:

 • zvýšit přírůstek na váze;
 • zlepšit ukazatele fyzického a neuropsychického vývoje;
 • stimulovat zrání nervové tkáně;
 • přispívat k rozvoji orgánů vidění;
 • přispívají k posílení a rozvoji imunity dítěte.

Směs pro krmení kojenců do jednoho roku by neměla obsahovat více než 3,50 μg / l nukleotidů.

Taurine

Pro děti do 3 měsíců věku je taurin cennou biologicky aktivní látkou odpovědnou za tyto procesy:

 • vývoj sítnice a mozkové tkáně;
 • zrání a diferenciace tkání nervové soustavy;
 • zvýšit imunitní síly těla.

Četné studie zahraničních a domácích vědců prokázaly, že nedostatek taurinu v dětství může následně způsobit snížení intelektuálních schopností dítěte, rozvoj ztráty sluchu a špatného vidění. Optimální obsah taurinu ve směsi pro umělé krmení dítěte je od 3,5 do 8 μg / l.

Chcete-li porovnat hlavní charakteristiky nejoblíbenějších směsí určených pro kojence prvního roku života, můžete vizuálně pomocí tabulky:

Mateřské mléko80/20-+MD Mil Goat 160/40-+3,205,50Nanny 120/80-+1,304,30Mamako 150/50-+2,704,82Cabrite 160/40-+2,635,30Similak Premium 150/50++2.53,80

Se zaměřením na údaje v tabulce si můžete vybrat mléčnou směs, která je nejen co nejblíže mateřskému mléku, ale také obohacena o látky nezbytné pro růst a plný vývoj dítěte. Například mléčná směs na bázi kozího mléka „MD Mil Goat“, vyrobená v high-tech továrně ve Španělsku, kromě provokace koliky kozí syrovátkové bílkoviny, je navíc obohacena o taurin a nukleotidy. Kromě toho složení této směsi zahrnuje kompletní sadu mikro-, makrobuněk a vitamínů, které zajišťují plný vývoj dítěte, posílení a rozvoj jeho imunity..

Správně vybraná směs pro umělé krmení dítěte je klíčem k jeho zdraví a harmonickému vývoji!

který hydrolyzát je lepší?

Před zavedením jakékoli směsi do dítěte je nutné poradit se s lékařem. To je obyčejná pravda pro každou mámu. A opravdu to tak je.

Dítě však mělo potravinovou alergii, otázka výběru směsi je obzvláště akutní. Koneckonců, upravená náhrada mateřského mléka je hlavní potravou umělé ženy - dokud nezmění 1 rok. Směs by měla představovat alespoň polovinu dětské stravy (včetně mateřského mléka, pokud ji má máma).

Alergie je pro dítě vážným zdravotním problémem a velkou zátěží na ramenou matky. Při pohledu na červenající se tváře vašeho dítěte chci udělat cokoli, abych zastavil alergii, zaplatil jakoukoli cenu. Zvláštnost této choroby však spočívá v tom, že nikdy není jisté, jaký druh ceny by měl být zaplacen, co provést, jaké kroky matky jsou správné a které nejsou... pocit úplného chaosu.

A tak lékař předepsal hydrolyzát. "Kdyby to jen pomohlo!" - Máma si myslí, že koupí drahou plechovku nové směsi.

Opravdu to pomůže?

Tento článek je věnován tomuto problému. Na jedné straně může pomoci své matce v tom, že bude schopna samostatně porozumět charakteristikám směsí - hydrolyzátů a porozumět logice pediatra, který předepisuje tuto nebo tuto směs dítěti. Na druhou stranu, pokud lékařský předpis nezapadá do tohoto algoritmu pro výběr směsi, sestavený na základě doporučení odborníků oddělení dětské výživy Výzkumného ústavu výživy RAMS, jakož i doporučení samotných výrobců směsi, může matka správně požádat pediatra a / nebo využít pomoc jiných odborníků.

Začněme tím nejdůležitějším.

V jakých případech jsou obecně předepsány směsi založené na hydrolýze mléčných bílkovin?

1. V případě, že dítě má příznaky potravinářské alergie na pozadí použití 2-3 směsí různých výrobců. Zároveň je směs jediným produktem, který dítě dostává, musí být vyloučena alergie na léky, které dítě pije nebo pije (například AquaDetrim), alergie na různé doplňkové potraviny, pokud již byla zavedena, musí být vyloučena.

Je velmi užitečné (ještě před rozhodnutím o výměně směsi) konzultovat s dermatologem potvrzení alergické povahy vyrážky. Nakonec se musíte konečně ujistit, že se nejedná například o kontaktní dermatitidu („místní“ kožní alergie na prací prášek, plenky atd.) Ani o jiná kožní onemocnění. Kromě toho vám dermatolog pomůže vybrat správnou léčbu pro kůži vašeho dítěte. Pokud jde o obecnou léčebnou strategii pro dítě, měla by být dohodnuta s alergologem.

Existují případy, kdy se u dítěte vyskytuje výrazná alergická reakce na jednu nebo několik moderních maximálně přizpůsobených směsí (jejichž složka a chemické složení je poměrně blízko u sebe), ale toleruje méně přizpůsobenou domácí směs. To znamená, že dítě není alergické na bílkoviny kravského mléka, ale na jiné složky upravených směsí. Vysvětleny jsou také případy „zázračného“ uzdravení dítěte při překladu na celé kravské nebo kozí mléko. Přesto by o možnosti použití částečně přizpůsobených směsí měl rozhodnout lékař - s ohledem na závažnost alergie u malého pacienta. Pokud existuje mnoho vyrážek, trápí dítě, pak jsou takové experimenty nepřijatelné. Záleží také na věku dítěte. A kategoricky není možné krmit kojence celé kravské nebo kozí mléko.

Stává se, že ještě před přenosem na hydrolyzát se dítěti již podařilo vyzkoušet směs na bázi sójových bílkovin. Podle ruských údajů je senzibilizace na sójové směsi pozorována v 15–20% případů.

V některých případech alergie na bílkoviny v kravském mléce pomáhá vyřešit zavedení směsi na bázi kozího mléka „Nanny“. Je však třeba si uvědomit, že tato směs je částečně upravena. Základem je celé kozí mléko, které není obohaceno syrovátkou. Proto je používání přípravku „Nanny“ po dobu až 6 měsíců vysoce nežádoucí.

2. Směsi založené na částečné hydrolýze bílkovin kravského mléka se předepisují jako první směs předepsaná dítěti, pokud je alergická matka nebo otec dítěte a dokonce i jeho starší bratři a sestry alergičtí.

3. Směsi s částečně nebo úplně rozštěpeným proteinem jsou předepisovány pro různé formy intestinální malabsorpce (tj. Střevní absorpce), střevní koliku, podvýživu kvůli jejich vysoké stravitelnosti..

No, zjistili jsme, v jakých případech může lékař (nebo měl) předepsat hydrolyzát. Nyní pojďme na to, jaký druh hydrolyzátu, která značka bude vyhovovat vašemu dítěti?

Dále najdete několik kroků v závislosti na závažnosti alergického onemocnění. Začněte číst od samého začátku a zastavte se na úrovni, která odpovídá stavu vašeho dítěte. Jen pro případ, přečtěte si také o dalších krocích, abyste se ujistili, že jste se rozhodli správně..

Fáze 1

NAS GA, Humana GA

Zde hovoříme o velmi populární skupině směsí zvaných „parciální hydrolyzáty“ nebo „hypoalergenní“ směsi.

Banky s takovými slibnými jmény jsou prvními, kdo upoutají pozornost matek, které se s nimi setkávají na regálech. Často je předepisují pediatři. Bohužel to není vždy odůvodněné. Skutečností je, že tato skupina směsí má ve skutečnosti poměrně úzký rozsah. Na základě charakteristik jejich složení je lze nazvat nikoli „hypoalergenní“, ale spíše „mírně méně alergenní než běžné mléčné receptury“. Správně, "trochu méně alergenní." Aby směs skutečně ztratila své antigenní vlastnosti, neměla by obsahovat peptidy s molekulovou hmotností vyšší než 5 000 až 6 000 daltonů. A v "částečných hydrolyzátech" má část peptidů skutečně molekulovou hmotnost menší než 5000 daltonů, ale jiná část peptidů má vysokou molekulovou hmotnost, a proto si může zachovat své antigenní vlastnosti! Právě tato okolnost významně omezuje rozsah názvů směsí této skupiny. Neměly by být podávány dětem s prokázanou intolerancí na bílkoviny kravského mléka, s výjimkou velmi mírných forem. Ale i v těchto případech není úspěch zaručen. Částečně hydrolyzáty nakonec obsahují určité množství alergenů. Pokud imunitní systém již vyvinul protilátky proti bílkovinám kravského mléka, bude alergická reakce s peptidy s vysokou molekulovou hmotností přirozená, bez ohledu na to, zda existuje mnoho nebo málo peptidů.!

"Proč takové směsi potřebujeme?" - ptáš se. Ve skutečnosti jsou „hypoalergenní směsi“ potřeba, aby se do nich dalo vstoupit dokonce do nemocnice.

„Částečný hydrolyzát“ by měl být první směsí v životě ohroženého dítěte. Je účinný, dokud se ještě nevytvořily protilátky proti proteinu kravského mléka v těle dítěte. Pokud byla v mateřské nemocnici potenciální alergii na mléko podána potenciální alergie na mléko, může být navždy ztracena možnost krmení dítěte poměrně chutným parciálním hydrolyzátem..

A nyní uvedeme, ve kterých případech mají hypoalergenní směsi právo na předepsání pro vaše dítě.

1. V nemocnici, jako první směs v mém životě, je-li matka, otec nebo starší sourozenci dítěte alergická.

Pokud již s tímto problémem čelíte při krmení prvorozených, ale plánujete porod druhého, pamatujte, že by bylo vhodné se zeptat krátce před narozením, co děti krmí ve vaší nemocnici, existuje možnost zavedení „hypoalergenní“ směsi. Možná budete mít příležitost si ji koupit sami a přivézt ji do nemocnice (k tomu je lepší koupit směs ve státní lékárně a uložit šek).

2. U mírných forem alergií doprovázených „kosmetickými“ vyrážkami na malých částech kůže dítěte. Ale i v tomto případě by měla být možnost použití „hypoalergenních směsí“ dohodnuta s odborníkem.

3. Pokud je dítě předepsáno poprvé, je náchylné k alergickým reakcím a bylo dříve kojeno. V tomto případě je však třeba si uvědomit, že zavedení směsi takových dětí je obecně nežádoucí.

4. Někdy výsledky krevního testu na alergeny ukazují na kasein, ale na albumin nedochází. „Hypoalergenní“ směsi kaseinu neobsahují, proto je v tomto případě lze předepsat, zejména pokud je dítě starší než 6–8 měsíců, už mu byly poskytnuty doplňkové potraviny a matka obecně „souhlasí“ s výsledky analýzy. To znamená, že reagoval na produkty skutečně zavedené do Krokhinovy ​​stravy..

Pokud jsou však výsledky testu z nějakého důvodu nejisté a vyrážky a jiné příznaky alergií obtěžují dítě, pak má lékař stále právo doporučit směs na základě zcela hydrolyzovaných proteinů.

Nahoře jsou doporučené stupně směsí HA, jejichž složení je optimální. K dispozici jsou také méně preferované možnosti, například Nutrilon GA. Nevýhodou tohoto vzorce je vysoká osmolarita.

Fáze 2

"Sérové ​​hydrolyzáty"

Frisopep, Nutrilon Pepti TSC, Alfare

Tyto směsi jsou skutečně hypoalergenní. Chybí jim peptidy s molekulovou hmotností více než 5 000 až 6 000 daltonů.

Nejvýhodnější je použití této skupiny směsí pro alergie na bílkoviny kravského mléka.

Vědomé směsi založené na štěpených syrovátkových proteinech jsou velmi fyziologické a vysoce stravitelné. Jejich jedinou nevýhodou je hořká chuť, ale naštěstí si na ni většina dětí zvykne.

Z hlediska složení směsi této skupiny se od sebe liší. Alfare a Nutrilon Pepti TSC tedy vůbec neobsahují laktózu (uhlohydrátová složka je zcela představována dextrinmaltózou) a triglyceridy se středním řetězcem jsou zahrnuty jako jeden ze zdrojů tuku. Mastné kyseliny se středním řetězcem se mohou rozpustit ve vodné fázi a absorbovat se přímo do systému žíly portálů, obcházet lymfatický systém, což významně zvyšuje jejich stravitelnost, často narušené u kojenců s potravinovými alergiemi.

U dětí s nerušenou funkcí pankreatu a normální absorpci tuku a - a priori je indikován Frisopep, který obsahuje malé množství laktózy a neobsahuje triglyceridy se středním řetězcem. Je pravda, že v praxi se stává, že Frisopep způsobuje alergické reakce a potom se dítě úspěšně přepne na TSC Nutrilon Pepti. Tato okolnost by však neměla „ohrozit“ Frisopep do jisté míry, je to poměrně kvalitní produkt, navíc je mezi hydrolyzáty považován za „nejchutnější“.

Takže v jakých případech jsou 100% sérové ​​hydrolyzáty způsobilé pro předepsání pro vaše dítě.

1. Prokázaná nesnášenlivost bílkovin kravského mléka.

2. Jiné formy střevní malignity, podvýživa.

Fáze 3

"Kaseinové hydrolyzáty"

Frisopep AS Nutromigen

Co když syrovátkový hydrolyzát nefunguje?

V tomto případě je možné použití hydrolyzátů kaseinu. „Počkejte chvíli,“ řeknou zkušené matky, „kasein je taková látka, která„ čím méně, tím lépe “. Ano, proteinové složení moderní upravené směsi nemůže obsahovat více než 40% kaseinu. Proč jsou tedy kaseinové hydrolyzáty vůbec potřeba? Faktem je, že kaseinové hydrolyzáty obsahují velké množství peptidů s minimální molekulovou hmotností, tj. 3500 daltonů. Proto se předpokládá, že se alergické a anafylaktické reakce během jejich používání prakticky nevyskytují. Současně jsou kaseinové hydrolyzáty opravdu méně fyziologické než syrovátka a bohužel mají ještě horší chuť..

Ve kterých případech jsou předepsány kaseinové hydrolyzáty?

2. Hydrolyzáty séra se nevejdou. Někteří lékaři obecně upřednostňují obejít fázi "syrovátky" a okamžitě předepisují kaseinové hydrolyzáty, přičemž tvrdí, že jsou méně antigenní. To není správné, sérové ​​hydrolyzáty jsou v mnoha případech účinné a jsou fyziologičtější než kaseinové hydrolyzáty..

Místo závěru

Prověřili jsme všechny typy směsí na bázi hydrolyzovaných proteinů.

Ale poté, co jsme se rozhodli pro výběr směsi, také zjistíme, jak zavést hydrolyzát do dítěte? Koneckonců, pokud bylo rozhodnuto o použití, pak předchozí směs není vhodná pro dítě a způsobuje mu alergie. Proto se mnoho matek obecně snaží okamžitě nahradit starou recepturu hydrolyzátem. Není to správné. Stále lépe, postupně. Let ne za 7 dní, ale za 5 nebo dokonce 3 dny, ale ne okamžitě. Faktem je, že při zavedení nové směsi podle schématu se nejprve přizpůsobíme, přizpůsobíme tomu dítěti. Je nutné, aby se tělo dítěte „nebojelo“ nové kompozice, nevyvíjelo proti němu protilátky, ale klidně přijímá novou recepturu. Proto je stále lepší zavádět postupně

Jaký je čas čekat na zlepšení? Zpravidla týden nebo dva nebo tři. Až měsíc.

Kdy lze zavést doplňková jídla (po podání hydrolyzátu)? Poté, co jste si již uvědomili, že hydrolyzát přišel, pokožka se očistila, zmizely další příznaky alergie, je lepší počkat dalších pár týdnů. Je nutné umožnit tělu zotavit se. A za předpokladu, že dítě již dosáhlo věku 6 měsíců

TOP 10 nejlepší kojenecká výživa pro kojence: co koupit, pro a proti, recenze

Mateřské mléko je nepochybně to nejlepší, co žena může dát novorozenému dítěti. Existují však situace, kdy kojení není možné. Potom kojenecká výživa přijde k záchraně rodičů. Byl vyvinut jako umělé krmení dítěte a jako doplňkové krmení ve spojení s mateřským mlékem. Kojenecká směs se skládá z přírodních ingrediencí - syrovátky, sušeného mléka, bílkovinného hydrolyzátu, vitamínového a minerálního komplexu. Díky přirozenosti směsi jsou dokonale absorbovány tělem dítěte a nepoškozují ho. Díky této směsi dostává také všechny potřebné stopové prvky a vitamíny, které přispívají ke správnému vývoji dítěte.

Rozsah směsí se však neustále rozšiřuje a výběr je stále obtížnější. Proto jsme se rozhodli pomoci mladým rodičům a sestavili hodnocení nejlepších kojeneckých přípravků, které splňují všechny požadavky na výživu a bezpečnost.

TOP 10 nejlepší kojenecká výživa pro kojence

Do hodnocení nejlepších směsí byly zařazeny následující značky a produkty:

 • Kabrita 1 Gold;
 • NAN (Nestle) 1 OptiPro;
 • NUTRILON (Nutricia) 1 Premium;
 • NAN (Nestle) OptiPro 1 hypoalergenní;
 • Nutrilon Pepti Allergy;
 • FRISO FRISOPEP AC;
 • NAN Nestle Pre;
 • Similac (ABBOTT) Neoshur;
 • NUTRILON (NUTRICIA) 1 DENNÍ;
 • NUTRILAK PREMIUM DAIRY.

Dále se budeme zabývat analýzou každého z prezentovaných produktů. Uvádíme jejich vlastnosti, výhody a nevýhody, charakteristické rysy. Doufáme, že vám tento článek pomůže lépe porozumět směsím a vybrat nejbezpečnější a nejkvalitnější produkt pro vaše dítě. Hezké čtení!

Kabrita 1 zlato

Upravená směs je určena pro kojence od narození do 6 měsíců. Ve složení není kravské mléko, je nahrazeno kozím mlékem. Vyznačuje se lepší stravitelností, dítě se po pití nebude cítit nepohodlně. Mezi přísady patří také mastné kyseliny, důležité při vývoji mozku a vidění a při tvorbě silného kostního systému u dítěte.

Stáříod 0 do 6 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturakozí mléko, kyselina linolová a linolenová

Cena: od 857 do 949 rublů.

klady

 • neobsahuje barviva a konzervační látky;
 • nedostatek cukru a kravského mléka;
 • podporuje rychlou absorpci a normalizaci trávení;
 • obsahuje prebiotika, probiotika a bifidobakterie;
 • posiluje imunitu dítěte.

Minusy

 • existují padělky;
 • těžké najít v obchodě.

Je to velmi dobrá směs, začali jsme s doplňkovým krmením od druhého týdne, protože jsem měl problémy s mlékem a bylo tam hodně stresu, pravidelně mizely. Dítě nepociťuje koliku, jí směs s radostí. Všimli jsme si zlepšení celkového stavu, zejména v chladném a nestabilním období, riziko onemocnění se snížilo. Doporučeno pro mladé rodiče.

NAN (Nestle) 1 OptiPro

Směs se podává dětem od prvních dnů života. Je vyvážený v množství bílkovin a tuků, přispívá k rychlému růstu a správnému vývoji dítěte. Zahrnuje živé bifidobakterie, které posilují imunitní systém. Mastné kyseliny obsažené ve směsi jsou totožné s kyselinami pravého mateřského mléka. Při užívání se snižuje riziko vzniku problémů se stolicí a řemeny.

Balení, vg400, 800
Dětský věkod narození
Strukturamastné kyseliny DHA a ARA, bifidobakterie BL

Cena: od 326 do 399 rublů.

klady

 • žádný palmový olej, cukr nebo škrob;
 • opevněný komplex přispívá k růstu a vývoji dítěte;
 • velký objem (balení 400 a 800 g);
 • obsah kyselin - pantothenic a folic.

Minusy

Úžasný mix za rozumnou cenu. Nakupujeme velké balení, které vydrží dlouho. Dítě bylo méně pravděpodobné, že plivne, spí docela zdravě, klidně. Počítáme recepce nezávisle, ale v pokynech jsou doporučení.

NUTRILON (Nutricia) 1 Premium

Směs má jedinečné složení a komplex. Obsahuje řadu prebiotik, které přispívají k tvorbě zdravé střevní mikroflóry a snižují rizika onemocnění dítěte. Mastné kyseliny zlepšují a urychlují vývoj mozku a zraku. Vitamíny a minerály dávají dítěti správný růst. Vhodné pro dítě od prvního dne po narození.

Komponentyprebiotika, minerály a vitamíny, mastné kyseliny
Stáříod 1 dne
Hmotnost v g350, 400, 800

Cena: od 375 do 401 rublů.

klady

 • jako součást užitečných složek a prebiotik;
 • neobsahuje škrob a cukr;
 • snadno zředěný ve vodě při vhodné teplotě;
 • nezpůsobuje problémy se zažívacím traktem;
 • snadno najít na prodej.

Minusy

 • má zvláštní vůni.

Směs byla zakoupena pro dítě od svých prvních narozenin, pravidelně se krmila. Líbilo se mi snadné zředění a absence negativních reakcí z těla - alergické reakce. Dítě není stresováno, cítí se skvěle a jsme pro něj klidní.

NAN (Nestle) OptiPro 1 Hypoalergenní

Hypoalergenní mléko je vhodné pro dítě od prvních dnů po narození. Složení je co nejblíže mateřskému mléku, vyvážené, poskytuje správný a harmonický duševní a fyzický vývoj dítěte. Produkt zvyšuje imunitu a snižuje riziko vzniku infekčních chorob. Vyrobeno ze směsi vysoce kvalitních a bezpečných surovin.

Hmotnost v g400
Složené složkyživé bifidobakterie, vitamíny
Stáříod narození

Cena: od 616 do 700 rublů.

klady

 • hypoalergenicity;
 • snadná stravitelnost kompozice;
 • komplex vitamínů a minerálů;
 • bez mléčných bílkovin, cukru nebo škrobu.

Minusy

 • obtížnost chovu v teplé vodě.

Banka je relativně drahá, předtím získala jiné složení, ale skončila v obchodech a později byla z prodeje odstraněna. Rozhodli se nevzdávat doplňkových potravin, vzali NAS Optipro od Nestle. Byl jsem potěšen hypoalergenní a účinnou kompozicí, směs je skladována po dlouhou dobu a balení trvá dlouhou dobu. Z hlediska ceny a kvality je jedna z nejlepších, doporučuji.

Nutrilon Pepti Allergy

Suchý přizpůsobený produkt se dětem podává od prvních dnů života. Má hypoalergenní složení a snižuje nepohodlí dětí trpících potravinovými alergiemi. Vyrábí se na základě hydrolyzovaných syrovátkových proteinů. Obsahuje prebiotika. Je ideální pro krmení dětí s trávicími problémy. Pomáhá s atopickou dermatitidou, snižuje vyrážku a podráždění.

Dětský věkod 0 do 6 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturakomplex mastných kyselin ARA a DHA

Cena: od 870 do 910 rublů.

klady

 • dobře rozpustný ve vodě při různých teplotách;
 • Chutná to dobře
 • obsahuje komplex vitamínů a minerálů;
 • hypoalergenní produkt prověřený odborníky.

Minusy

Směs je dost dobrá. Přes působivou cenovku si myslím, že směs je jedním z nejlepších mezi moderními výrobky. Je rozpustný ve vodě, pouze se připravuje. Příjemná chuť dítě neděsí a krmení je mnohem rychlejší. Obecně neexistují žádné stížnosti, směs si zaslouží mé pozitivní komentáře..

FRISO FRISOPEP AC

Mléčná výživa byla vyvinuta podle zvláštního vzorce. Vhodný jako kompletní strava a krmení pro kojence se známkami alergií na potraviny. Přípravek obsahuje kaseinový hydrolyzát, který v krátké době odstraní příznaky akutních alergických reakcí. Před zakoupením a použitím se doporučuje poradit se s odborníkem. Má hořkou chuť, ale tento příznak je typický a charakteristický pro směsi tohoto typu..

Ingrediencenukleotidy, linolové a linolenové kyseliny
Hmotnost balení, vg400
Stáříod 0 do 12 měsíců

Cena: od 999 do 1060 rublů.

klady

 • vysoká účinnost a bezpečnost součástí;
 • nedostatek konzervačních látek a barviv, umělých přísad;
 • nezpůsobuje zažívací potíže a regurgitaci;
 • snadno chováno v teplé vodě.

Minusy

Dobrá hypoalergenní směs zmírňuje negativní příznaky a pomáhá dítěti harmonicky růst a rozvíjet se. Chuť je hořká, ale v zásadě na ni dítě nereaguje negativně, nevyplivne a během krmení nejedná. Rozhodně doporučuji!

NAN Nestle Pre

Výživa je určena pro předčasně narozené děti, protože vyžadují zvláštní péči a výživu. Má vyvážený komplex bezpečných a hypoalergenních složek. Směs byla vyvinuta odborníky, kteří brali v úvahu potřeby dětí s těžkou podváhou. Není vhodné pro kojence, kteří jsou alergičtí na bílkoviny kravského mléka, doporučujeme před kojením konzultovat pediatra a imunologa. Jako součást omega-3 a omega-6 - prvků, které posilují imunitu dětí.

Dětský věkod 0 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturaomega 3 a omega 6

Cena: od 649 do 799 rublů.

klady

 • směs je snadno strávitelná a rychle strávitelná;
 • optimální poměr vápníku a fosforu;
 • neobsahuje vůně, barviva, škrob a cukr;
 • hypoalergenní a bezpečný vitaminový komplex.

Minusy

 • existuje individuální nesnášenlivost a kontraindikace.

Zpočátku dítě potřebovalo speciální krmení, aby rychleji získalo chybějící hmotnost. Vybrali jsme si směs s lékařem, je to opravdu výhodné při ředění a doplňování stravy. Dítě se začalo rychle zotavovat, nebylo nemocné, imunita je silná. Zvláštní poděkování vývojářům a lékaři za užitečné jmenování.

Similac (ABBOTT) Neoshur

Výživná směs urychluje růst a vývoj dítěte. Podváha je rychle kompenzována nukleotidy, rostlinnými tuky. Imunita je posílena, riziko vzniku nebezpečných infekčních nemocí u dětí je sníženo. Množství laktózy v produktu je sníženo, a tím i riziko tvorby plynu. Dítě se nebude cítit nepohodlí a kolika.

Ingrediencezvýšené množství bílkovin a kalorií, vitamínů a minerálů
Stáříod 0 do 12 měsíců
Hmotnost v g370

Cena: asi 630 rublů.

klady

 • zvýšené množství bílkovin, vysoký obsah kalorií;
 • nedostatek palmového oleje a destruktivních složek, škrobu a cukru;
 • složené pouze z vitamínů a minerálů, nukleotidů.

Minusy

Vynikající nástroj vhodný pro malé děti. Opakovaně předepisoval směs pacientům a také vzal své vlastní dítě. Doporučuji to jako lékař a jako matka. Nejprve se však poraďte s odborníky, protože existují kontraindikace, zejména individuální nesnášenlivost některých složek.

NUTRILON (NUTRICIA) 1 DENNÍ

Přizpůsobená směs má příznivý účinek na trávicí systém dítěte. Produkt se získá hlubokou fermentací a přidáním nezbytných bakterií. Trávicí systém dítěte se může snadno vypořádat s absorpcí živin, přírodní enzymy zlepšují trávení, trávení laktózy a zbavují dítě nepohodlí a nepohodlí v bříšku. Kompozice je co nejblíže mateřskému mléku, zejména kvůli úrovni kyselosti.

Hmotnost balení, vg400
Strukturabakteriální kmen
Stáříod 0 do 18 měsíců

Cena: od 550 do 585 rublů.

klady

 • účinnost směsi prokázaná klinicky a výzkumem;
 • nedostatek cukru, barviv a GMO ve složení;
 • bifidobakterie zlepšují trávení a přispívají k normálnímu vývoji trávicího systému dítěte;
 • snadno najít v obchodech.

Minusy

Určitě si směs zaslouží pozornost. Prodává se téměř ve všech obchodech, lékárnách a supermarketech. Složení je bezpečné, ve většině případů je směs univerzální, i když dítě má individuální nesnášenlivost na určité produkty a je alergické na určité složky. Doporučuji, protože já používám druhý rok při krmení.

NUTRILAK PREMIUM DAIRY

Směs má vynikající tukové složení, neobsahuje barviva a škodlivé oleje (například palmový a řepkový). Zajišťuje plnohodnotné krmení a vývoj dítěte, zejména při slabém zažívacím systému. Zvyšuje výdrž a imunitu.

Stáříod 0 měsíců
Hmotnost v g400
Směsi směsiomega-3, omega-6, bifidobakterie

Cena: od 320 do 350 rublů.

klady

 • kompozice zlepšuje trávení a celkový stav dítěte;
 • nezpůsobuje alergickou reakci;
 • směs je vyvinuta odborníky s přihlédnutím k potřebám těla dítěte.

Minusy

Směs je dobrá, krmím ji druhé dítě, nevyskytly se žádné odchylky a alergie. Prodává se téměř všude, snadno se chová ve vodě při příjemné teplotě. Děti jsou šťastné a zdravé a jsme pro ně klidní..

Tipy pro výběr

Při výběru směsi určené pro novorozence věnujte pozornost několika hlavním aspektům:

 • Složení směsi. Neměl by obsahovat cukr a škrob, konzervační látky a barviva, látky určené k aromatizaci. Nukleotidy a prebiotika jsou nezbytně základem směsí, protože přispívají k vývoji dítěte, jeho mozku a vidění a také pozitivně ovlivňují trávicí procesy..
 • Odpovídá věku dítěte. Čísla jsou uvedena na obalu, přečtěte si jej před nákupem. Zaměřte se na fráze „uspokojující“, „pohodlí“.
 • Dostupnost produktu Skvělé směsi se nikde nenajdou. Proto použijte produkt, který nezmizí ostře z polic, protože není snadné přeškolit dítě z jedné směsi do druhé.
 • Reakce dítěte. Začíná se krmit, pozorovat dítě, jeho stav, stolici. Nezapomeňte kontrolovat alergické reakce, pokud k nim dojde, doporučujeme změnit směs.
 • Před zahájením krmení se poraďte s odborníky a pediatry. Po shromáždění testů získá odborník úplný obrázek a poskytne konkrétní doporučení týkající se směsí a jejich složení..
Články O Neplodnosti