Hlavní Výživa

Ložní soupravy pro postýlku s postranními stranami

Můžete si koupit jedinečné a krásné sady pro novorozence od nás. Standardní výbava zahrnuje přikrývku, polštář, sadu povlečení (prostěradlo, povlečení, povlak na polštář), ochranné strany. K dispozici jsou možnosti s vrchlíkem a rozpětí.

Naše sady jsou šity pro různé modely postýlek. Můžete si koupit sadu dětských postelí v kulatém nebo oválném provedení nebo standardní obdélníkovou postel.

Všechny naše soupravy jsou šity z přírodních tkanin: kaliko, satén nebo měkký satén. Hrubé kaliko má větší strukturu tkaniny, velká vlákna, velmi silné a trvanlivé. Satén je hladký, tkaní tenkých nití, struktura tkaniny je téměř neviditelná, hedvábný přední povrch. Měkký satén - hustá tkanina tenkých mikrovláken, dvojité tkaní nití, měkké a sametové, trvanlivé.

K dispozici je celá řada možností, jako kompletní sady s kónickým hnízdem, jakož i jednotlivé položky.

Tkanina může být potištěna a hladká. Barevné schéma od veselých, pozitivních a energických barev po uklidňující a uklidňující, uvolňující stres.

V našem obchodě více než sto modelů pro každý vkus a rozpočet.

Všechny sady jsou navrženy designéry a zohledňují všechny moderní technologie pro zajištění pohodlí pro děti.!

7 chyb při nákupu ložního prádla pro novorozence nebo Jak si vybrat perfektní ložní soupravu?

Máma a táta se začínají připravovat na vzhled dítěte v rodině předem. Se zvláštním strachem a pozorností je vybrána kolébka: matka hodnotí modely kolébek z hlediska krásy a snadnosti použití, zatímco táta nebude ignorovat kvalitu materiálů a doplňků.

Výběr dětského textilu vždy spadá na ramena žen. Sada postelí je často vybrána ve spěchu jako něco ozdobného a málo důležitého, nebo dokonce objednána přátelům nebo příbuzným jako dárek k propuštění. A velmi marně! Dítě tráví v postýlce obrovské množství času až rok, podestýlka je neustále v kontaktu s citlivou pokožkou dítěte, takže zdraví drobků bude přímo záviset na kvalitě podestýlky.

Pokusíme se vám sdělit, jak se vyhnout chybám při výběru dětské soupravy v postýlce, přičemž jako příklad uvedeme nejčastější chyby..

1. Volba „podle obrázku“

Online nakupování je již dlouho nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem nakupování. První věc, kterou vidíme ve virtuálních výkladních skříních, jsou fotografie. Pokud fotografie ukazuje povlečení v oblíbeném odstínu nebo s atraktivním potiskem, maminka si již rychle představí, jak bude vypadat v dětském pokoji, rychle

Prochází popisem produktu a zvedne ceněné tlačítko „koupit“. Po obdržení objednávky se ukáže, že barva ve skutečnosti není stejná jako na fotografii a vrácení zboží není vůbec zajištěno.

Jak se vyhnout takovému nedorozumění? Pokud se rozhodnete provést nákup prostřednictvím internetového obchodu, buďte velmi opatrní. Pokud vás produkt přitahoval přesně podle barvy, zkuste na webu otevřít fotografii z různých zařízení (pamatujte, že barevné podání na všech zařízeních je odlišné). Pokud je barva všude podobná a je pro vás příjemná, nemusíte se čeho bát. Pokud se vám ale na některém zařízení opravdu nelíbí barva, zkuste podrobnosti vyjasnit u vedoucího obchodu (včetně toho, zda je možné zboží po přijetí zkontrolovat a vrátit), nebo nákup „slepě“ odmítněte.

2. Vyhledejte nejnižší cenu

Existuje jedno bezpodmínečné pravidlo - „dobré povlečení nemůže být levné.“ Jak moc by se nám to nelíbilo. Bez ohledu na to, jak krásná slova prodávající popisuje svůj produkt. Pokud je podestýlka vyřazena ze své cenové kategorie (nejprve se podíváme na sady od podobných látek od jiných výrobců) a jsou několikrát levnější, jedná se buď o nekvalitní látku, nebo o pochybnou kvalitu krejčovství, nebo o obojí. Mírně levnější než konkurence, zboží může být, pokud: kupujete přímo od výrobce a je-li výrobcem velká společnost (velkoobchodní nákup tkanin a doplňků je pro něj levnější).

3. Absolutní recenze důvěry

Zpětná vazba je užitečná a úžasná, ale ne vždy objektivní. Pokud vám váš dobrý přítel dá doporučení, zejména pokud je sama matkou, pak o jejích slovech není pochyb. Při čtení recenzí na internetu si však vždy pamatujte, jak často je necháváte sami.?

Podle statistik zůstávají negativní recenze mnohem častěji pozitivní, a to již představuje k výrobku mylnou představu. Stojí za zmínku o „vlastních“ recenzích, obvykle pochvalných a opakovaných na velkém počtu stránek. Proto se vždy snažte zhodnotit objektivitu z pohledu objektivity: pokud píšou, že ložní prádlo je po praní zkažené, vždy existuje šance, že sám majitel porušil pravidla péče o produkt, ale pokud recenze říká,

že výrobce dává levnější hrubé kaliko za drahý satén, stojí za zvážení proveditelnosti nákupu zboží pod touto značkou.

4. Ignorování složení produktu

Bohužel předpona „děti“ k názvu produktu již dlouho není zárukou jeho bezpečnosti a kvality. Nyní na regálech obchodů (a ještě více v internetových obchodech) je docela možné najít dětské povlečení, které zahrnuje syntetická vlákna. Výrobci si to dovolují a neberou v úvahu nevědomost nebo nedbalost matky. Pamatujte, že dětské povlečení by mělo být 100% přirozené! Kvalita spánku vašeho dítěte a jeho zdraví budou přímo záviset na složení podestýlky.

Pokud jste museli spát na nekvalitním ložním prádle, pravděpodobně si pamatujete tyto nepříjemné pocity: když je prádlo elektrizováno, buď je příliš kluzké nebo příliš tvrdé a drsné. Existují také případy, kdy je z prádla cítit chemický zápach a ve snu na kůži je vytištěn jasný vzor. Nyní si představte, jak citlivé je tělo novorozence, jak jemná je jeho pokožka. Během spánku bude neustále cítit nepohodlí, bude rozmarný a nebude mít dostatek spánku. Kromě toho nekvalitní podestýlka neabsorbuje vlhkost dobře, vytváří efekt „skleníku“, porušuje termoregulaci - toto lůžko se v zimě nezahřeje, v létě je příliš horké a tvoří podráždění kůže. Z nekvalitních barviv a plniv látek často vznikají alergie.

Nejlepší přírodní textilie pro dětské ložní prádlo jsou nyní: perkál, satén, kepr a tah. Tyto tkáně jsou hygienické a hypoalergenní a určitě nepoškodí zdraví vašeho dítěte.

5. Závodte o počet položek v sadě

Jedním z běžných marketingových tahů je zahrnout do kolébky co nejvíce komponent! Jejich počet někdy přesahuje 20 položek. Kupujícímu se zdá, že v takové sadě bude určitě vše potřebné, což znamená, že volba byla provedena v jeho prospěch.

Pojďme na to. Co přesně každé dítě v postýlce potřebuje?

- Povlečení: lépe ne jen jedno. Bez této položky není dokončena ani jedna sada. Listy se nejčastěji umývají, takže je dobré koupit ještě několik kusů.

- Povlečení: také povinné ložní prádlo. Klasická přikrývka s přikrývkou je často nabízena jako náhrada přikrývky nebo přikrývky, bombové přikrývky atd. Nezapomeňte, že odnímatelný povlečení je mnohem pohodlnější pro praní. Navíc je hospodárnější a praktičtější mít několik odnímatelných přikrývek než několik přikrývek nebo koberečků..

- Přikrývka: v případě, že jste si vybrali klasickou verzi, přikrývka s odnímatelným povlečením

- Polštář a polštář: tyto položky jsou volitelné. Mnoho odborníků zpochybňuje, že je třeba, aby novorozené dítě spalo na polštáři. Pokud ano, pak musí být tenká a plochá. Ideální, stejně jako u přikrývky, je polštář s odnímatelnými polštáři.

- Ochranná strana: prakticky žádný set v postýlce se bez ní neobejde! Probíhají však diskuse o jeho výhodách. Věříme, že pravá strana, s náležitou péčí, nemůže přinést nic jiného než krásu a užitek.

To je vše potřebné! A tady je trik, jak proměnit takovou sadu na sadu 20 nebo více položek:

přidejte na dno postýlky polštáře, baldachýn, sukni a jako "12 polštářů-kluziště" napište pokrývku a ochranný lem. Použije maminka ve skutečnosti polovina z těchto položek zůstává záhadou.

Zde je jedna rada - pečlivě si přečtěte sadu a nepřevyšujte zbytečné položky.

6. Nákup pouze známých značek

Ano, na jedné straně textilie velkých známých výrobců znamenají továrnu, certifikáty kvality a pravděpodobně spoustu zpětné vazby od zákazníků. Existují však i nevýhody.

Ve velkých obchodních řetězcích pravděpodobně nenajdete exkluzivní, neobvyklou sadu. Všechny jsou v designu velmi podobné, liší se pouze barvou nebo aplikací. Žádné zajímavé výtisky, kreativní řešení a ještě více schopnost změnit některé detaily.

Společnosti, které vyrábějí dětské postýlky, často zahrnují související produkty, včetně podestýlky. Zpravidla se také neliší v rozmanitosti. Toto, v

v podstatě univerzální základní soupravy, které lze pohodlně „uchopit“ současně s hledáním postýlky a neplýtvat časem.
Pokud chcete ke koupi přistupovat kreativně as duší, najděte sadu, která dá spoustu pozitivních emocí nejen dítěti, ale i rodičům, měli byste strávit trochu času hledáním.

Poslední položka se bude týkat nákupu dětského textilu v offline obchodech, protože některé podrobnosti bohužel nelze analyzovat pomocí obrazovky monitoru. Pokud je to možné, vyhodnoťte kvalitu podestýlky naživo, nezapomeňte ji použít! Pokud výrobce otevírá obchody a showroomy, nemá co skrývat a stydí se za to, že své zboží ukáže kupujícímu.

7. Nedbalost k detailům

Co máme na mysli? Za prvé, kvalita švů. Nezapomeňte vizuálně zkontrolovat, jak jsou švy výrobku rovnoměrné, silné a trvanlivé, zda se barva vláken shoduje s barvou produktu. To vše přímo ovlivňuje trvanlivost produktu..

Za druhé, věnujte pozornost funkčním prvkům. Díky tomu je ložní prádlo pohodlné pro každodenní použití. Například: elastická páska na prostěradle ji bezpečně připevní na dětskou matraci, odnímatelné kryty po stranách zjednoduší vaši péči a prodlouží jejich životnost, spolehlivé stuhy a kravaty pevně upevní strany ke stěnám postýlky atd..

Za třetí, kování výrobků by nemělo být jen krásné, ale také bezpečné: neměly by existovat žádné malé prvky,

které dítě bude schopno samo odtrhnout a spolknout, musí být zipy skryté, aby nemohlo dojít k náhodnému poškrábání dítěte, neměly by být žádné lepené prvky, protože lepidlo má toxické vlastnosti, krajka by měla být měkká a pevně přišita k základně.

Neexistují žádné maličkosti ve věcech bezpečnosti dětí, z nich je postaven koncept „kvality“..

Odpovědnost za přizpůsobení malého člověka ve velkém a neznámém světě leží na jeho rodičích. Proto je pro něj důležité vytvořit nejpohodlnější podmínky..

Po úmyslném a měřeném výběru ve prospěch kvalitní podestýlky pro novorozence:

- Během spánku a postýlky se nebudete starat o zdraví svého dítěte

- ušetříte na nákupu velkého množství ložního prádla, protože kvalitní prádlo vám vydrží dlouhou službu

- zbavte se problémů s péčí o lůžkoviny - při řádném dodržování pravidel péče se kvalitní lůžkoviny „nesedí“ a při praní se nedeformují, během žehlení a napařování se nezhorší, neztrácejí barvu

- Získáte estetické potěšení, když uvidíte, jak vaše dítě spí roztomilé ve snu v krásném a stylovém prostředí

Jak ušít ložní prádlo v postýlce vlastníma rukama: velikost sady pro novorozence, předškolní dítě, dospívající

Jak dítě roste, jeho rodiče musí upravit parametry nejen postele a matrace, ale také ložního prádla. Můžete si koupit hotové ložní prádlo, nebo si ho můžete ušít sami. Chcete-li to provést, musíte vybrat vhodnou látku, protože ne všechny typy materiálů jsou vhodné pro děti. Při vytváření dětského lůžkoviny si musíte také správně spočítat jeho velikost s ohledem na věk dítěte.

Co by mělo být ložní prádlo pro dítě?

Na dětské postele, zejména novorozence a batolata, jsou kladeny vysoké požadavky:

 • Bezpečnost. Dětské polštáře, přikrývky a prostěradla jsou šité výhradně z přírodních tkanin, které dobře absorbují vlhkost, propouštějí vzduch a nezpůsobují podráždění.
 • Kvalitní. Na ložním prádle by neměly být žádné křivé švy, vyčnívající vlákna a uzly. Tyto nedostatky naznačují řemeslnou výrobu a mohou poškodit jemnou pokožku kojenců (mluvíme o různých vyčnívajících prvcích).
 • Vůně. Dětské povlečení by nemělo vonět, což může způsobit alergickou reakci..
 • Počet sad. Je vhodné mít alespoň 2-3 kusy. Listy se doporučuje zakoupit více než polštáře.
 • Nedostatek rozšíření na dětských a dospívajících prostěradlech.
 • Přizpůsobení velikosti přikrývky a matrace. Je nepřijatelné, aby se přikrývka zabloudila uvnitř přikrývky a prostěradlo sklouzlo z matrace. Kromě toho, že to pro dítě způsobí nepohodlí, mohou vytvořené záhyby na plachtě otřít pokožku a při příliš velkém povlečení se mohou zmást..
 • Odpovídá typu postele. Děti obvykle spí na samostatném lůžku, jehož standardní šířka je 0,9–1 m, délka - 2–2,1 m.

Tkaniny pro přizpůsobení dětské spací soupravy (v souladu s GOST a ve skutečnosti)

Technické požadavky na výrobu dětských výrobků pro ložní prádlo jsou stanoveny interstátní normou č. 31307-2005. Tkaniny pro tento účel by měly mít následující vlastnosti:

 • hygroskopičnost - ne méně než 15%;
 • prodyšnost - více než 100 metrů krychlových. dm na metr čtvereční m za sekundu;
 • měrný elektrický odpor povrchu - 1-1012.

Odolnost barvení materiálů používaných k šití těchto výrobků proti fyzikálním a chemickým účinkům (praní, kontakt s potem, žehlení, tření) by měla překročit normu pro skupinu „trvanlivé“.

Při nezávislém šití sady dětské postýlky je prioritou volba hmoty. Doma je nepravděpodobné, že bude možné určit, jak dobře absorbuje vlhkost, prochází vzduchem, jakou úroveň specifického elektrického odporu povrchu má. Pro správné rozhodnutí je třeba dát přednost známým materiálům. Měli by být:

 • vyvinutý výhradně z přírodních surovin;
 • lehký a jemný (tyto vlastnosti jsou zvláště důležité pro tkaniny, které se používají k šití doplňků pro děti, které ještě nenavštívily školku);
 • Nebraňte volnému oběhu vzduchu;
 • absorbují pot a další tekutiny vylučované tělem;
 • snadno se udržuje.

Velikosti prostěradel, povlečení a polštářů podle věku (tabulka)

V tabulce jsou uvedeny informace o velikosti povlečení, přikrývky a povlaku na polštář podle věku dítěte:

Účel použití prádlaRozměry výrobku, cm
ProstěradloPovlečeníPovlak na polštář
Pro novorozence100x145110x14540x60
Pro dětskou postýlku110x150112x147
Pro předškoláka115x150120x150
Pro teenagery postelPro jednoho145x215150 x 22050x70
Na jeden a půl180 x 260160 x 220

Jak šít standardní sadu povlečení?

Když samostatně šijete toto příslušenství pro dítě, musíte se zaměřit na standardní velikosti, tj. 120x60 cm. Po výběru tkaniny byste měli správně spočítat její spotřebu s přihlédnutím k parametrům prostěradla, přikrývky a povlaku na polštář a šířce látky, sestavit vzor a udělat řez. Teprve poté můžete začít šití výrobků.

Výpočet spotřeby tkáně podle velikosti podestýlky a šířky tkaniny

Nejprve musíte určit, kolik materiálu je potřeba k práci. Spotřeba textilie závisí na velikosti přikrývky, matrace a polštáře a šířce textilie, která u bavlny je 1,4, 1,5 a 2,2 m, včetně okraje. Pro kolébku je vhodná první varianta, pro postýlku a postel pro dospívající se doporučuje zvolit materiál s maximální šířkou. Při výpočtu spotřeby textilie je třeba zvážit také těsnost matrace a povolenky na švy. V prvním případě se doporučuje položit asi 10 cm hmoty, ve druhém asi 2 cm na každou stranu.

Při určování množství tkaniny pro povlak na polštář je třeba látku přeložit na polovinu, označit parametry polštáře na složené části a přidat dalších 20–30 cm ze strany jedné z volných hran. Následně to bude ventil pro toto ložní prádlo, aby nevyskočil z povlečení na polštář a vypadal upraveně..

Stavební vzory a řezný materiál

Doporučuje se vytvořit vzor a oříznout látku na velkém stole nebo v extrémních případech na podlaze. K práci potřebujete kus mýdla nebo křídy, krejčovský metr a nůžky. Je třeba postupovat podle následujícího schématu:

 1. Rozložte plátno.
 2. Od levého okraje textilie měří 1 m, položí čáru nahoru. Toto bude prázdný list.
 3. Pohybující se podél jedné z okrajů vpravo odložte stranou 1 m. Položená čára je uprostřed přikrývky. Další 1 m - konec produktu.
 4. Nakreslete 3 kolmé na koncovou linii plachty, uprostřed pokrývky peřiny a koncovou linii produktu..
 5. Na každou z těchto čar vyčleňte 1 m. Nakreslete vodorovnou čáru skrz přijaté značky. Toto je přikrývka.
 6. Ve zbývající části (pokud jsou předchozí kroky správně provedeny, zůstane kus plátna o rozměrech 0,5 x 2 m), otevřete polštář, položte 45 cm, 50 cm v různých směrech a 20 cm na ventil.
 7. Řezané polotovary podél nakreslených čar. Střed přikrývky není vyříznutý, protože to bude místo záhybu. Při řezání polštářů, bočních ploch a ventilu by se nemělo řezat, protože v předchozím případě se zde produkt ohne.

Rozměry znázorněné na obrázku umožňují šití sady pro postýlku pro novorozence, tj. Prostěradlo 1,5x1 m, povlečení přikrývky 1x1 ma povlak na polštář 0,5x0,45 m. Stejným způsobem můžete ušít výrobky s různými parametry.

Přizpůsobení

K práci budete potřebovat:

 • jehla a nit pro zametání;
 • kolíky pro fixaci látek;
 • šicí stroj.

Proces šití zahrnuje následující kroky:

 1. Šicí listy. Doporučuje se zpracovávat pouze ty strany, na kterých nejsou hrany. Aby se řez skryl, dvakrát se zkroutí o asi 1,5 cm. Čipovou tkaninu omotejte kolíky a položte basting. Před připevněním na šicí stroj vytáhněte upevňovací prvky, jinak by mohlo dojít ke zranění nebo poškození zařízení.
 2. Vytvoření přikrývky. Zpracovat všechny strany, na kterých nejsou žádné hrany, podle schématu popsaného v předchozím odstavci. Přeložte výsledný obdélník na polovinu podél vyznačené tečkované čáry. Vyvíjí se se špatnou stranou ven. Zkosené boční řezy. Rozdělte horní povrch do 3 zón, na okrajích položte 40 cm a uprostřed ponechejte 20 cm. Vytvořte náčrtky po stranách. Doporučujeme ponechat střední část volnou - bude zde otvor pro vyřezávání přikrývek. Rozložení řádků na psacím stroji. Pro zesílení švu v blízkosti otvoru a zabránění jeho rozkvětu se doporučuje tuto část upevnit šitím tam a zpět a potom kolmo k okraji produktu..
 3. Šicí polštáře. Po zpracování plátků sklopte plátno podle dříve určených záhybů dovnitř. Doporučujeme umístit otvor na polštář do horní části. Po upevnění obrobku kolíky vytvořte bastings. Odstraňte upevňovací prvky a přišijte produkt na šicí stroj.

Vlastnosti šití elastické fólie

Jakou roli hraje guma na listu? Elastická páska našitá po obvodu výrobku brání sklouznutí z matrace. Při výpočtu množství textilie pro šití plachty na elastický pásek, kromě povolenek na švy a utažení matrace, budete potřebovat dalších 5 až 10 cm textilie pro dutou část, skrz kterou bude elastická páska natažena..

Pokud je produkt natažený po celém obvodu, bude délka elastické hmoty součtem délek všech stran matrace mínus 30–40 cm. Pokud chcete elastickou vrstvu položit pouze na šířku, bude její délka 3/4 šířky matrace. Výrobní postup pro tuto možnost listu:

 1. Vystřihněte z tkaniny obdélník požadované velikosti.
 2. Nakreslete jeho rohy a pak vystřihněte čtverce stranou 17 centimetrů. Plátno můžete také dvakrát složit na polovinu a odříznout 4 volné rohy.
 3. Výřezy vytvořené na straně stehu. Chcete-li to provést, musíte ohýbat hrany se špatnými stranami, šít, převrátit dovnitř ven, znovu položit čáru a udělat trochu více odsazení od okraje než poprvé.
 4. Ohýbejte okraje obrobku tak, aby se získal uzavřený lem. Jeho šířka by měla mírně přesáhnout šířku dásně.
 5. Produkt přišijte po obvodu a nechte 4–5 cm volné, abyste mohli vložit elastickou pásku.
 6. Pomocí špendlíku položte elastický materiál po obvodu archu..
 7. Šijte do otvoru vlevo pro gumičku.

Je třeba před použitím šité předměty umýt??

Před použitím se doporučuje umýt šité produkty. Praní umožní:

 • ničit mikroorganismy, které byly na nové tkanině a nevyhnutelně se objevily, když při šití přišly do kontaktu s rukama a nástroji;
 • eliminovat pachy;
 • změkčit nepoužívané spodní prádlo.

Po umytí produktu se doporučuje žehlit nebo napařovat. Díky dodatečnému tepelnému ošetření budou ještě měkčí a zničí zbývající bakterie.

Postýlky

Postele jsou lůžkoviny pro pohodlný spánek a odpočinek. Polštáře, přikrývky, prostěradla, polštáře, boky a markýzy jsou vytvářeny v souladu se speciálními požadavky na dětské výrobky.

Přírodní bavlna je na dotek příjemná. Satén, perkál, poplin a kaliko zajišťují výměnu vzduchu pro termoregulaci, snadno se čistí a rychle schnou. Plnivo vyrobené z bambusových vláken nebo holofiberů si zachovává pružnost po dlouhou dobu.

Položky jsou šity z jediného pásu s minimálním počtem švů. Ložní prádlo je malované v chladných odstínech. Soupravy jsou zdobeny vzory, výšivkami, květinovými aranžmány, tisky s obrázkem zvířat a pohádkové postavy.

Korálky jsou připevněny k čelním panelům textilními vazbami. Průhledná polyesterová stříška zajišťuje přístup vzduchu a chrání spánek dítěte. Na matraci jsou upevněny prostěradla se šitými elastickými pásy. Na povrchu nejsou žádné vrásky, které by mohly otřít pokožku nebo způsobit nepohodlí.

Položky lze prát v pračce. Prádlo si udržuje proporční tvar a po čištění nezmizí. Kolekce zahrnuje sady pro obdélníkové, oválné nebo kulaté postele. Styl a barvu lze zvolit v souladu s designem dětského pokoje.

Dětské povlečení v postýlce: vyberte velikost a kvalitu soupravy pro novorozence + 115 FOTOGRAFIÍ

Správně vybraná dětská postýlka v postýlce má pozitivní vliv na náladu dítěte během dne. Výsledky četných studií specialistů prokázaly, že hluboký a klidný spánek je nejdůležitější podmínkou pro zdravotní, fyzický a emoční vývoj dítěte. Během dne a noci se nervový systém aktivuje a saturuje tělo správnou energií. Zjistěte, která sada je lepší vybrat podrobněji později v článku.

Obsah

Výběr sady

Novorozenci spí více než teenageři a dospělí. V postýlce dítě roste, získává sílu, učí se. Ve snu jeho mozek zpracovává dojmy, přizpůsobuje se podmínkám prostředí. Dobře spící dítě radostně slaví nový den a je připraveno na své znalosti..

Spící dítě - radostné dítě

Koupit nebo kutilství

Pokud si přejete, můžete si sami ušít postel. To je samozřejmě vždy exkluzivní, ale vyžaduje hodně času a určité dovednosti. V moderních obchodech je výběr omezen pouze možnostmi rodinného rozpočtu, různou kvalitou povlečení a osobními preferencemi.

Vyberte si sadu podle svého vkusu

Lůžkoviny si můžete koupit v sadě nebo samostatně. Velká sada pro dětskou postýlku se může skládat z 10 položek. Standardní sada je doplněna:

 • list;
 • povlečení;
 • povlak na polštář;
 • deka;
 • ochranný ráfek;
 • baldachýn;
 • boční kapsy.

Postel v postýlce o 10 položkách

Pro novorozenou postel je potřeba několik prostěradel, protože se rychle zašpiní. Povlečení může být se sponami dole, ze strany, uprostřed.

Povlečení na zip se zipem

Základní požadavky na jakost

Všechny textilie pro dětskou postýlku by měly být:

 • bezpečný;
 • hypoalergenní;
 • absorbování vlhkosti;
 • prodyšný;
 • světlo
 • měkký;
 • příjemné na dotek;
 • trvalý.

Vyberte si bezpečné spodní prádlo

Před nákupem se seznamte se složením textilu, plniv, kvalitou a vlastnostmi doplňků.

Velikost by měla odpovídat rozměrům postele.

Spodní prádlo soupravy pro dětské postýlky se liší od souprav pro teenagery.

Lůžkoviny pro novorozence

U jednolůžka se používá standardní velikost plachty o šířce 100 cm a délce 145 cm, povlečení přikrývky je 110 cm široké a 145 cm dlouhé, polštáře jsou 40 cm široké, 60 cm dlouhé.

Dětské povlečení na elastickém pásku - je to velmi pohodlné

Pokud je polštář větší než povlak na polštář, bude povrch pevný. Malá velikost povlečení přikrývá přikrývku a vytvoří záhyby a hrudky. A ve velkém ložním prádle se může dítě zmást.

Polštář 40 x 60 se suchým zipem

Pokud má postel nestandardní rozměry, je nutné před nákupem nebo objednáním změřit jeho parametry a přidat k nim 5 cm, aby se získaly optimální rozměry sestavy..

Při výběru soupravy zvažte velikost postýlky

Hlavním kritériem je kvalita materiálu.

Postel by měla být vyrobena z přírodních vláken, aby textilie nezpůsobovala alergické podráždění na kůži, aby nedocházelo k hromadění statistické elektřiny. Musí "dýchat" a zajistit cirkulaci vzduchu. Díky tomuto dítěti nehrozí nebezpečí přehřátí. Výrobci uvádějí na etiketě vlastnosti tkaniny..

Spodní prádlo z přírodních vláken

Která sada je lepší

Pro dětskou postýlku je výhodnější zakoupit soupravu, k jejímuž výrobě byla použita:

Dítě z kaliko

Světlá sada bavlny v postýlce

Měkká postel pro pohodlný spánek

Lesklá saténová postel pro dětskou postel

Měkké povlečení pro zdravý spánek

Spodní prádlo pro postýlku novorozence se často umývá, takže musí být pevné a odolné. Volitelná sada saténu, což je měkčí, silnější kalico.

Vyberte si saténové spodní prádlo

Módní soupravy prádla jsou také krásné, odolné, měkké, absorbují vlhkost a antiseptické. Rychle se však vrásčí a tvrdě žehlí, takže přidávají syntetická vlákna, jejichž přítomnost je pro dítě nežádoucí.

Vyberte lněné postýlky

Trendy a přírodní z bambusu. Je měkký, příjemný na dotek, má vynikající tepelnou vodivost a antiseptické vlastnosti, hypoalergenní. Nicméně velmi drahé.

Z hypoalergenního bambusu

Pozor - syntetické a smíšené textilie

Smíšená bavlna a syntetické tkaniny jsou levnější, ale rychle ztrácejí barvu a narušují správnou výměnu vzduchu. Obecně platí, že syntetika je ceněna pro svou nenáročnost, dlouhou životnost, nízkou cenu, ale je lepší je nepoužívat pro dětské postýlky. Polyesterové výrobky:

 • tvrdý;
 • v průběhu času vytvářejí statické napětí;
 • špatně proudí vzduch.

Někdy strany v postýlce obsahují syntetická vlákna

Smíšená verze - polycotton vyrobený z polyesteru s bavlnou je na dotek příjemný, nekřivý, po praní se zdeformuje. Je možné, že dítě bude mít podráždění kůže při odpočinku na produktech.

Barevné schéma - záruka příjemných snů

Podle psychologů má barva podestýlky vliv na kvalitu nočního a denního odpočinku dítěte. Kvalitní povlečení se vyznačuje nepřítomností honosných otisků, tmavých, příliš světlých odstínů. Výhodnější je množství broskvových, světle růžových nebo světle modrých, karamelových, bílých tónů. Jako možnost - sotva patrný květinový vzor nebo s kreslenými postavičkami nebo jeho úplná absence.

Různé postavy a barvy pro postýlku

TOP 10 tipů pro kolonisty

Modré spodní prádlo pro aktivní děti

Oranžové barvy v dětské postýlce

Modrá barva pro emoční výboj dítěte

Jemné odstíny pro vzrušení chuti k jídlu u dítěte

Hnědá je kombinována s bílou

Jemná žlutá v ložním prádle.

Zelená barva pro klidné dítě

Růžové odstíny pro malou princeznu

Převaha bílé, energeticky čisté barvy

Zřeďte fialovou barvu na bílou

Příruby pro bezpečnost a pohodlí

Boční ochrana by měla být vyrobena ze stejných vysoce kvalitních materiálů jako prádlo. Jedná se o ploché polštářky připevněné stužkami ke stranám postýlky po obvodu.

Pomáhají dítěti usnout a izolují se od okolního prostředí. Existují jednodílné nebo čtyřdílné modely. Jejich účelem je chránit před průvanem a zabránit možným modřinám na dřevěné konstrukci, protože dítě během období házení a zatáčky, hází a může zasáhnout.

Srdcem boků je syntetické plnivo pro zimní zjev, které netvoří hrudky. Velikosti modelů jsou různé, takže se musí shodovat s parametry postýlky.

Do-it-yourself betlém strany

Sekundární funkcí stran je pomáhat při vývoji dítěte. Při zkoumání barevných otisků na látce se dítě učí soustředit oči rychleji a rozlišit detaily. Za stejným účelem je výrobci vybavují odnímatelnými částmi se zvukovými efekty, prvky, které rozvíjejí jemné motorické dovednosti..

Korálky pro soustředění vzhledu dítěte na detaily

Olejová utěrka - ochrana před nepříjemnými nehodami

Tato podestýlka by měla být pevná a pružná, vyrobená z hypoalergenních materiálů. Je vhodnější položit lékařskou utěrku nebo jednorázový hygienický výrobek s plnivem, které se používá pro plenky, do postýlky novorozence..

Plenkové utěrky pro dětské příležitosti

Canopy: všechny klady a zápory

Hlavní funkcí elegantního krytu je zdobit postýlku a chránit ji před příliš jasným světlem a vnějšími zvuky. Pro venkovské domy - to je druh sítě proti komárům. Baldachýn má však stejné nevýhody. Lehká tkanina rychle hromadí prach i při častém mokrém čištění v místnosti, takže vyžaduje praní jednou týdně. Tato ochrana proti hmyzu navíc narušuje výměnu vzduchu, což negativně ovlivňuje zdraví dítěte.

Stříška jako dekorace interiéru místnosti

TOP 9 tajemství výběru kvalitních produktů

Vyberte si silnou, robustní látku

Musí být k dispozici ošetření hran

Pohodlné dětské spodní prádlo

Jednodílné povlečení

Kvalita švů postele by měla být nahoře

Světlé obaly na dětské povlečení

Dvojité povlečení

Stuhy, krajky, košíčky, knoflíky se často používají k ozdobení postýlky. Všechny dekorativní detaily by měly být přišity na vnější straně, ne přilepeny. Je lepší se vyhýbat dekoracím ve formě konvexních aplikací a výšivek.

Dekorace postýlky s různými doplňky

TOP 4 tipy na péči o postel

Prát prádlo pouze jemným práškem.

Žehlit lze pouze mokré prádlo.

VIDEO: Studujeme všechny nuance výběru povlečení

Dětská postýlka

Dětské povlečení v postýlce: vyberte velikost a kvalitu soupravy pro novorozence + 115 FOTOGRAFIÍ

FOTOGALERIE: Nejkrásnější a nejkvalitnější sady dětské postýlky

Aby prádlo vydrželo déle, nezmizelo ani se zdeformovalo, pečlivě analyzujte informace na štítku sady. Pokud s hodnocením článku nesouhlasíte, jednoduše vložte své hodnocení a argumentujte je v komentářích. Váš názor je pro naše čtenáře velmi důležitý. poděkovat!

Lůžkoviny pro novorozence v postýlce

Každá matka čeká dítě a pracuje se zvláštní láskou, aby vytvořila dokonalý dětský koutek, kde bude postýlka stát. První věc, kterou budou mít budoucí rodiče, je klidný spánek dítěte v úhledné kolébce.

Dítě v postýlce

Role podestýlky pro zdravé dítě spát

Lůžka pro novorozence by měla nejen potěšit oči rodičů, ale také zajistit pohodlí a bezpečnost jejího majitele. Pokud je vyrobena z přírodních materiálů, pokožka dítěte se nebude potit, lze vyloučit některé kožní problémy:

 • plenková dermatitida;
 • alergie na barvicí pigmenty;
 • kontaktní dermatitida.

Tkaniny příjemné na dotek nebudou jemnou pokožku otírat. Hmatové pocity pro kojence jsou velmi důležité. Bez jasného vidění se děti prvních měsíců života učí svět prostřednictvím čichu a doteku.

Důležité! V posteli dítě tráví celý svůj čas a nepočítá minuty, kdy je zvednut. Proto by výběru materiálů mělo být věnována zvláštní pozornost.

Co zahrnuje standardní sadu

Minimální sada spodního prádla novorozence by měla zahrnovat povlečení, polštář a povlečení. Lůžkoviny pro děti si můžete zakoupit také samostatně. Například v chladném období vyzvedněte flanel list odděleně od soupravy, aby se dítě během spánku izolovalo.

Polštář by měl zajímat pouze rodiče dětí starších dvou let, protože do tohoto věku děti nepotřebují polštáře. Pokud nechcete přeplatit za sadu, můžete si koupit zvlášť dva nebo tři listy a pár přikrývek.

Polštář pro novorozence rozhodně není užitečný. Přesto je sada ložního prádla užitečným nákupem. Děti vyrůstají velmi rychle, rodiče nemají čas se rozhlédnout, protože dítě je již dva roky, takže je čas si koupit polštář, zde je užitečný polštář.

Velikosti dětských spacích souprav umožňují jejich použití až 4-5 let. Je proto moudré zakoupit si pár kvalitních souprav, které vydrží dlouho.

Další vybavení

Některé ložní soupravy pro kojence zahrnují také pěnové desky. Užitečné se stanou po 3 měsících věku, kdy se dítě učí otočit ze strany na stranu a z břicha do zad. Boky chrání hlavu dítěte před hrboly.

Baldachýn postel

Dalším užitečným doplňkem může být vodotěsná matrace. Je položen pod prostěradlo, které chrání matraci před močí, uvolněnou stolicí a regurgitací.

Pozornost! Dermatologové nedoporučují v horké sezóně používat nepromokavé potahy na matrace, aby to tělo dítěte nebylo.

Baldachýn je ten, kdo vyrobí dětskou postýlku, která ji odlišuje od dospělých. Jsou zde sněhově bílé sítě a husté tkaniny, ze kterých je toto příslušenství šité. Lehký baldachýn připomínající tylu zachrání dítě před komáry, pokud na oknech nebudou žádné speciální sítě. Můžete si ji vzít s sebou na procházku na zakrytí kočárku a chránit kůži dítěte před sáním krve a nepříjemným hmyzem. Výrobky husté textilie se běžně používají k zajištění tmy kolem spícího dítěte. To je obzvláště funkční pro jednopokojové apartmány a studiové apartmány, když dítě nemá svůj vlastní pokoj. Pokud rodiče zůstanou nahoru a dívají se na televizi pozdě, její odrazy nebudou rušit dětský spánek.

Kritéria pro výběr podestýlky

Nejprve si z bezpečnostních důvodů musíte vybrat postel pro novorozence v postýlce. Povlečení by mělo být buď se zipem nebo bez spojovacích prostředků, protože knoflíky a lana jsou pro dítě nebezpečná. S věkem se naučí odtrhávat malé detaily, knoflík je přesně ten malý předmět, který nouzoví lékaři nejčastěji odstraňují z dýchacího traktu dětí.

Povlečení

Kravaty jsou nebezpečné, protože se mohou ovinout kolem krku dítěte a uškrtit ho. Maminky dětí od 3 do 5 měsíců si neuvědomují, jak mobilní se jejich děti stávají. Bez dozoru v postýlce může být 3měsíční dítě na pár sekund na opačné straně. Pokud jsou v přídi svázána dvě lana, existuje vysoké riziko, že se tato smyčka najde na krku dítěte.

Velikost

Problém velikosti prádla pro novorozence je snazší vyřešit, když již existuje přikrývka a matrace. Podle velikosti přikrývky je snazší zvolit vhodný povlečení. Zpravidla mají standardní dětské matrace do dětských postýlek u novorozenců šířku 60 cm a délku 120 cm. Utěšitel má pohodlnou velikost 100 x 120 cm. V této postýlce může dítě klidně spát až 3 roky, přikrývka bude používána ještě déle.

Je výhodné, když je fólie elastická. Nebude bloudit a shluknout se pod vířící dítě. Jeho rozměry budou o 10 cm větší než strany matrace. I když obal často nezaznamenává velikost archu, ale parametry matrace, pro kterou je vhodný.

Utěšit

Aby bylo dítě pohodlné v posteli, povlečení by mělo být vyrobeno z prodyšné látky:

Nedoporučuje se nakupovat prádlo ze směsi bavlny a syntetických materiálů. Taková tkáň nebude dýchat, což znamená, že dítě bude trpět kožními vyrážkami.

Hypoalergenní

Z hrubé bavlny tkejte kaliko a satén a chintz. Tyto materiály proto nezpůsobují alergické reakce. Negativní reakce z kůže však nemohou být způsobeny samotnými materiály, ale barvivem použitým při výrobě. Věnujte pozornost zbarvení, měli byste věnovat pozornost detailům: místa na křižovatkách barevných částí by měla být jasně vymezena, například bílý oblak proti modré obloze by neměl mít modré skvrny.

Štítek pro péči by měl umožnit praní při teplotách nad 30 ° C. U předmětů, které mohou vyblednout, je nutné provést studené praní. Toto není platná volba pro dětské ložní prádlo..

Kvalita materiálu

Nejodolnější jsou flanelové plachty a povlečení ze saténu. Jedná se o nejodolnější materiály, které jsou odolné vůči častému praní. Při porovnání čisté bavlny a sateenu je třeba poznamenat, že hustota tkaniny v sateenu je 120 vláken, v bavlně - ne více než 65 vláken.

Život

Lůžkoviny a boky pro novorozence vydrží déle, pokud jsou všechny švy vytvořeny v přímé linii, neexistují žádné vystupující vlákna, na sadě nejsou žádné volánky, jejichž otvory přitahují malé prsty dítěte.

Cena nemusí vždy odrážet kvalitu produktu. Levnou variantou jsou plenky z flanelových fólií bez velkých jmen, které se vyznačují vysokou odolností proti opotřebení. V dnešní době zákazníci často neplatí za kvalitu, ale za popularitu značky..

Jak vybrat správnou sadu

Dětské povlečení v kulaté postýlce pro děti by mělo být vybráno přesně podle velikosti. Hlavními kritérii jsou zde průměr matrace a její výška. Štítky označují průměr kulatých produktů a dva poloměry oválných odrůd. Rozměry samotné plachty by měly být o 20-25 cm větší než matrace.

Totéž platí pro desky pro standardní obdélníkové postele. Jeho rozměry by měly přesahovat velikost matrace asi o 20 cm na každou stranu.

Pozornost! Pokud obal udává velikost matrace, pro kterou je plachta určena, musí se její velikost shodovat s velikostí matrace, pro kterou je povlečení vybráno.

Jak vybrat dobrou možnost

Postel pro novorozence je třeba věnovat hodně pozornosti, aby se dítěti dostalo, což znamená, že celá rodina má sladký spánek. Vysoce kvalitní prádlo bude šito na značkové vzory, jako by sedělo na matraci a přikrývce, což znamená, že nebude klouzat a bloudit.

Prádlo s boky

Vyplatí se vybrat cbp pro novorozence s nárazníky, které obsahují vnější kapsy. Je vhodné skladovat plenky nebo ubrousky, které jsou vždy po ruce. Pokud si zakoupíte soupravu okamžitě s měkkým pouzdrem mříže postýlky, bude to vypadat velmi výhodně, protože samostatně zakoupené strany se budou lišit barvou a kvalitou od zbývajícího ložního prádla.

Značkové spodní prádlo

Dnes je populární koupit italský nábytek, včetně dětského nábytku. Vysoká kvalita je dána odpovídající cenou zboží..

Důležité! Při nákupu postele vyrobené v Itálii bude nutné upřednostnit italské prádlo, protože zahraniční postele pro novorozence mají svou vlastní rozměrovou mřížku, která je o 10 cm větší než ruská.

Nezáleží na tom, jak se bude nazývat výrobce povlečení. Neměli bychom dávat přednost krásné výzdobě, ale kvalitě a praktičnosti materiálů. Výběr prádla je jako řešení křížovky, protože vše by mělo být spojeno do jedné sady: kvalita švů, trvanlivost barev a pevnost materiálů. Jakmile si jednou zakoupíte kvalitní sadu, můžete ji používat déle než jeden rok.

Prostěradla

Radostný a zároveň znepokojující okamžik, vzhled dítěte v rodině. Kolik školení, rady, rozruch. Postel je již zakoupená, nyní rozhodujícím okamžikem je vybrat si povlečení pro ni.

Sladký sen.

Prvních několik měsíců bude vaše dítě hodně spát. Vaším úkolem je pohodlně spát. Při výběru dětské povlečení v postýlce pro děti by měly vzít v úvahu několik faktorů.

 • Prádlo by mělo být vyrobeno z hypoalergenní tkaniny. Satin, jeden z těchto materiálů. Jedná se o 100% bavlnu, zároveň se cítí jako satén.
 • Materiál by měl „dýchat“. V opačném případě vám potení novorozence způsobí spoustu problémů.
 • Je třeba zkontrolovat, zda vybraná tkáň nezpůsobuje podráždění dítěte.

Dětské povlečení v postýlce, set.

U chlapců a dívek je sada sedmi objektů o rozměrech 120x60 považována za klasickou:

 • Povlak na polštář.
 • Povlečení.
 • Polštář.
 • Prostěradlo.
 • Deka.
 • Měkké strany chrání dítě.
 • Matrace.

V poslední době se stalo populárním nákupem baldachýnu, velmi krásného prvku v dekoraci dětské ložnice. Na jedné straně má ochrannou funkci, ale zároveň vážně narušuje výměnu vzduchu.

Měli bychom také říci o polštáři, v tomto případě byste si měli vybrat vysoce kvalitní syntetické plnivo. Přírodní na vlně, může způsobit alergie na dítě. Totéž platí pro přikrývku..

Plech je často pro lepší pohodlí a čas šitý, podél okraje elastickým pásem. Zde je třeba vzít v úvahu, že v kulaté postýlce bude plech mít jinou velikost a tvar než v oválné postýlce.

Nakupujte levně v Moskvě

Nezapomeňte dodržovat teplotní režim. Pouze v případě, že je teplota nižší než 18 stupňů, je dítě zabaleno do teplé přikrývky, při teplotě 21 stupňů je přikrývka změněna na světlo a při 24 stupních je pro tento účel použita další plachta.

Nebude bolet, když si koupíte další podložku na matraci, pokud je mokrá, bude sloužit jako další membrána.

Při výběru barevného schématu nepoužívejte černé, šedé a fialové barvy. Podle výzkumu negativně ovlivňují psychiku dítěte. Vyberte si barvy, které zvyšují chuť k jídlu, jako je čokoláda.

Jako doplněk můžete také doporučit polštář na krmení a kapsu na drobnosti. Hodně pomůže mladé mamince..

Spousta starostí, které čelí mladá rodina, usnadní nákup v internetovém obchodě. Pro ty, kteří žijí v Moskvě, je důležité, aby to bylo levné. Obrovské plus, takové nákupy je nejširší výběr.

Vyberte si vhodné lůžkoviny pro své postýlky a vaše dítě bude šťastné.

Šicí dětské povlečení

Mnoho mladých matek se zajímá: je lepší koupit hotové dětské lůžkoviny nebo si je ušit. Abychom pochopili, která varianta je výhodnější, je nutné porovnat všechny výhody a nevýhody takové volby. Náklady na hotové ložní soupravy jsou mnohem vyšší než materiály pro samostatné šití. Při výběru tkanin si matka dítěte bude moci vybrat materiál dobré kvality, požadované barvy a vzory.

Tato možnost se stane „zachráncem“, pokud má postel, novorozenec nebo starší dítě nestandardní velikost a nelze si koupit povlečení. Je to také dobrá motivace pro uplatnění vašich dovedností při vyšívání nebo pro učení něčeho nového, užitečného. Navíc není obtížné ušít ložní prádlo, a to i pro začátečníky, níže uvedená doporučení pomohou realizovat požadované.

Výběr správné látky

Je nutné vzít v úvahu pouze kvalitní přírodní látku. Preferovány by měly být ty druhy, které splňují tyto požadavky:

 • hypoalergenicity;
 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • utěšit;
 • prodyšnost;
 • snadná péče.

Nejlepší možností by byla tkanina ze 100% bavlny. Bavlněné povlečení je vhodné pro letní i zimní čas. Liší se podle tkaní.

OdrůdaVýhodynevýhody
KalikoHypoalergenníHrubší než jiné typy bavlněných tkanin
Odolný proti opotřebení
ProdyšnýNesprávné mytí může vést k roztavení
KartounPřírodníOpotřebujte se rychle
Měkké a příjemné na dotek
Má dobrou prodyšnost a absorpci vlhkosti.Postupem času ztrácí svůj počáteční jas
Není nutná žádná zvláštní péče
SaténVyznačuje se dobrou odolností proti opotřebení.-
Nehromažďuje statickou elektřinu
Ne vrásek
Po umytí si zachovává svůj původní vzhled.
Rozdíly v tepelné vodivosti
PrádloEkologicky šetrnéTěžší než jiné materiály
Udržuje teploVysoká cena
Dobře absorbuje vlhkostRychle zmačkaný
BambusVysoká sílaVysoká cena
Má antimikrobiální a proti roztočové vlastnosti
Je schopen neutralizovat pachy a absorbovat vlhkost

Zajímavý fakt! Pokud porovnáte prezentované látky, bambus bude lepší než zbytek. To je patrné v jeho jedinečných užitečných vlastnostech. Jedinou minus je cena.

Šicí textilie

Aby bylo možné okamžitě získat požadované množství látky, budete muset změřit každou položku:

Můžete také měřit již existující ložní prádlo. To vám ušetří mnohem více času..

Příklad toho, jak můžete rozdělit ložní prádlo na jednu a půl sady

Pro starší děti a novorozence jsou k dispozici standardní velikosti postelí. Můžete se pohybovat podle těchto čísel.

Komponenty pro praníNovorozenciStarší než rok
Povlak na polštář40 × 6050 × 70
Prostěradlo110 × 140150 × 210
Povlečení100 × 140150 × 210

Důležité! Je třeba si uvědomit, že musíte koupit materiál s rozpětím 10 - 15 cm. Tkanina má vlastnost usazení po praní, takže před šitím musí být prát, vysušit a vyžehlit.

Jak šít povlečení v postýlce vlastními rukama

Před začátkem šití ložního setu byste měli připravit veškerý potřebný materiál a nářadí. Budou vyžadovány následující položky:

  tkanina (odhadovaná délka plátna o šířce 1,5 m bude 4 - 4,5 m);

Tkanina pro šití sady dětského povlečení

Nástroje a potřeby pro ložní prádlo

Musíte se také zásobit volným časem, touhou, dobrou náladou a hlavně trpělivostí. Pak všechno určitě přijde a pracovní postup přinese jen potěšení.

Řezání - okamžik neméně důležitý než počítání spotřeby tkáně

Šicí polštáře

Polštářový vzor se základními povolenkami a vnitřní klapkou

Šití povlaku na polštář není obtížné, pokud se budete držet přesnosti. K tomu pečlivě složte vzor.

  Je nutné změřit 70 × 50 cm tkaniny z celého plátna a složit ji dovnitř přední stranou.

Řezací textilie pro dva polštáře se záhybem

Broušená látka na tři polštáře se zipy

Dvě krátké strany budoucího polštáře jsou individuálně ošetřeny lemem s uzavřeným řezem.

Vůně nasaďte na již složené poloviny našeho polštáře

Vyrábíme lem, lýko, položíme postranní čáry na psací stroj

Hotový produkt - polštář s lemem

Šicí listy

Povlečení pro postýlku lze šít několika způsoby:

 • pravidelné obdélníkové;
 • na elastickém pásu.

První šití prostěradla je snadné.

 1. Je nutné odříznout určitou velikost tkaniny a udělat na každé straně 1-2 cm. Získáte řeznou délku 145 cm a šířku 115 cm.
 2. Nyní můžete začít s úpravou plachty. Na každé straně je třeba látku zastrčit 1 nebo 2krát (v závislosti na modelu stroje, pokud nemá overlock, budete ji muset zastrčit 2krát) a lem. Pokud jsou na tkanině zpracované hrany, ale vypadají špatně, je lepší tyto okraje lemovat.
 3. Hotový produkt je také žehlen, zvláštní pozornost by měla být věnována obrobeným hranám. Měly by být pečlivě vyžehleny..

Druhá verze listu je vhodná pro velmi aktivní děti. Je obtížnější šít plachtu elastickou páskou, ale pokud budete postupovat podle pokynů, vše dopadne.

Vzor listu na elastickém pásu s povolenkami a velikostmi

 1. Potřebujete velikost střihu 120 × 150 cm.

Přeložte list na polovinu a pak znovu na polovinu

Nakreslete čtverec o rozměrech 20 cm x 20 cm, bodněte látku na obě strany označených čar a vystřihněte roh

Přeložte plátky předními stranami, otřete lem uzavřeným výřezem, šít

Takto se rohy našeho listu starají o zpracování

Vyrobíme lem podél celého obvodu listu uzavřeným řezem, abychom odstranili elastickou hmotu

Důležité! Plech bude dobře připevněn a nebude se pod dítětem zmačkat.

 1. Poslední fáze. Žvýkačka by měla být vložena do hotového výrobku a natažena po obvodu a poté sešít okraje. Na konci musí být plech žehlen tak, aby měl požadovaný tvar.

Vložte elastický materiál do plechu, narovnejte a upevněte konce pomocí několika stehů

Hotový dětský povlečení s elastickým materiálem

Šití přikrývky

Chcete-li ušít povlečení pro ložní soupravu, potřebujete látku o rozměrech 200 × 280 cm. Je důležité dát přikrývku do připraveného kusu látky předem a určit, zda je povlečení vhodné pro velikost přikrývky..

  Hotový kus látky musí být přeložen na polovinu, zpracovat horní a spodní stranu.

Rozložíme tkaninu, ohneme ji přes přední stranu dovnitř, takže části tkáně se složí dohromady

Zpracováváme dvě krátké strany povlečení, švy jsou vyrobeny lemem s otevřeným střihem

Zpracováváme vstup - ohýbáme jednu vrstvu textilie dovnitř a zpracováváme ji mezi dvěma značkami lemem s uzavřeným střihem, opakujeme to samé na druhé straně

Na každé straně „vstupu“ vytvoříme řádek od štítku ke štítku

Řezy provedeme na obou stranách „vstupu“ lemem s uzavřeným řezem, položíme čáry

Náš povlečení pro postýlku je připraveno

Přizpůsobení stran v postýlce

Popis, schéma a hlavní rozměry stran v postýlce

Korálky jsou velmi užitečnou věcí. Umožňují chránit děti před poškozením prutů postýlky. Nyní se mnoho rodičů snaží vybavit dětskou postel prvky, jako jsou nárazníky. Vyžadují mnohem hustší tkaninu než pro ložní prádlo. Proto jej musíte zakoupit samostatně, vybrat mezi hustými druhy materiálů.

 1. Je třeba si vytvořit vlastní boční vzory. Předpokládá obdélníkový tvar. Pro dlouhé strany postýlky je vyříznuto plátno o rozměrech 40 × 60 cm a zkráceně - 40 × 120 cm.
 2. Okraje obrazů je třeba zpracovat šitím na každém rohu hustou páskou nebo copem (tímto způsobem budou strany přivázány k posteli).
 3. Hotové výrobky by se měly obrátit a poté naplnit do „kapes“ pěnovou gumou nebo syntetickým zimním prostředkem. Musí být připravena předem. Pěna by měla být správně změřena tak, aby odpovídala velikosti stran.
 4. Potom je zámek zašroubován do všech detailů. Tato akce je nutná, aby se při mytí mohla pěna vytáhnout. Takže nebude ztracen jedním směrem. Ukázalo se, že strany budou vždy ve výborném stavu.

Rada! Po stranách můžete ušít pokrývky, které bude čas od času nutné odstranit a omýt. Pak není třeba bít zip po stranách. Kryty budou šity stejným způsobem jako boky, pouze o 2-3 cm více, aby strany volně vstupovaly do obalů a nemačkaly se tam.

Tipy, které vám pomohou při výrobě dětské postýlky

Jakýkoli dekorativní dekor (zámky, zipy, suchý zip, knoflíky, knoflíky) by neměl být na povlečení. Aby se dítě mohlo zranit, nalepte si předmět do úst (polykejte jej nebo duste).

Není potřeba lepit různé aplikace na povlečení nebo prostěradlo. Tato možnost není praktická. Při praní mohou předměty spadnout nebo ztratit svůj atraktivní vzhled..

Články O Neplodnosti