Hlavní Testy

Jak vyrobit kolébku pro novorozence vlastními rukama? Jaký materiál si vybrat?

Kolébka je malá kolébka pro novorozence a její výjimečnou vlastností je, že kolébkou je kolébka na zavěšení, tj. postýlka, která je zavěšena ve vzduchu. Za starých časů to byl nejběžnější nábytek pro novorozence a mimochodem nejnebezpečnější, a to jak před, tak nyní. To vše je způsobeno tím, že pokud nebudete postupovat podle technologie nebo neděláte chyby v upevnění nebo v materiálu, který umožňuje kolébce pověsit, pak to může jednoduše spadnout s dítětem, kvůli kterému bude dítě zraněno nebo dokonce více zlomeno.

Proto je v každé situaci při výrobě kolébky třeba pamatovat na základní požadavky:

 • Upevnění musí být tak silné, aby se během otáčení kolébky nezvolilo a nebylo otřeno v místě válcování..
 • Pro zavěšení si vyberte materiál tak silný, aby alespoň 20krát unesl váhu kolébky s dítětem.
 • Samotná kolébka by měla mít tak vysoké strany, že by z ní dítě nemohlo vypadnout.

Pokud jsem vás ještě nebála a stále existuje přání vytvořit kolébku, podívejte se na výrobní metody níže:

Pokud to uděláte staromódním způsobem, budete si muset připevnit kroužek do stropu a do něj nalepit dostatečně dlouhý sloup z masivního dřeva a na jednom konci zavěsit dostatečně silný koš. Pro pojištění je nejlepší protáhnout další lano přes zavěšení koše a upevnit jej na další držák přímo nad košem.

Podle moderních nepoužívejte tyč, ale jednoduše ji připevněte pomocí silných kotev ve stropě nad místem instalace kolébky 360 °. Košík sám může být vyroben z trvanlivé překližky, s použitím pro dno, nezapomeňte do ní vyvrtat otvory, aby došlo k přenosu tepla s matrací. Na dno budete muset dát matraci. Nesnažte se vypadat velmi jemně, je nejlepší použít polotuhý materiál.

Podél obrysu postýlky umístěte větrací otvory po stranách a protáhněte strany lany. Upevněte nějaký druh materiálu podél obrysu lana, je to nejlepší husté a nepouští vlákna, je to možné s podšívkou, takže rostoucí dítě nemohlo procházet lany.

V rozích dlouhých stožárů s odsazením 10 centimetrů zpevněte lano a upevněte jej pomocí karabin ve stropním držáku.

Před tím, než tam dítě položíte, zkontrolujte, zda jsou všechny detaily odolné.

Můžete vyrobit kolébku bez připevnění na strop, ale pro tento účel musíte vyrobit speciální kovový rám a zavěsit kolébku na to, ale tato možnost se nehodí všem, protože amplituda valení je řádově menší a na kyvné pohyby je třeba vyvinout více sil.

Ještě jednou vám chci připomenout: ujistěte se, že máte pojištění v držáku kolébky, takže v případě přerušení hlavní montáže další nedovolí pádu kolébky.

DIY dětská kolébka

Kolébka na spaní dítěte je známá již od starověku. Národy světa přinesly své původní nápady do klasické kolébky, ale návrhy byly stejné. Kolébka byla nahrazena moderními postýlkami pro novorozence. Použití kolébek se však opět stává populární. Jedná se o pohodlný produkt, ve kterém je dítě pohodlné a útulné díky těsné blízkosti stěn. Malá kolébka zabírá méně místa než objemná postel. V článku vám řeknu, jak vytvořit kolébku pro vaše dítě vlastními rukama..

Druhy kolébek

Kolébky se používají od narození dítěte a do věku 8–9 měsíců, kdy už dítě ví, jak vstávat a být v kolébce je pro něj nebezpečné. Moderní zakoupené kolébky jsou vybaveny elektronikou, která může houpat dítě, reagovat na pláč, kompletní s kolébkami jsou dálkové ovladače, upevňovací prvky pro markýzy a další příslušenství. Klasické modely, stejně jako ve starověku, mohou houpat jen dítě. Kolébky jsou rozděleny do dvou typů:

 • Závěsná kolébka. Montáž na strop pomocí speciálního upevňovacího systému.
 • Kolébky na nohou. K dispozici jsou na pevném rámu nebo kývání nohou.

Hlavním úkolem při konstrukci kolébky je její bezpečnost. Všechny dřevěné prvky musí být pečlivě zpracovány, dřevo a barvy nejsou toxické.

Závěsná kolébka

Jako krabici použijte kolébku ze starého kočárku, připojte ji k popruhů a zavěste ji na upevňovací systém ke stropu. Pokud není kolébka, vyrobíme ji ze dřeva. Chcete-li navrhnout spojovací prvky, které budete potřebovat:

 • Kotvy se zesílenými podložkami;
 • Závitová karabina a karabina;
 • Jaro;
 • 25 mm široký pás.

Dále připravte spotřební materiál (lepidlo na dřevo, hmoždinky, rohy, šrouby) a potřebné nástroje (skládačka, vrtačka, kladivo, sešívačka nábytku). Začněte vytvořením kolébkové kresby, zapište si velikost každé součásti. Vyřízněte potřebné díly skládačkou z překližkové desky. Začněte sbírat strukturu kolébky odspodu, přilepte díly lepidlem, zesílte spoje samořeznými šrouby. Připojte boky kolébky. Návrh je připraven. Zastrčte kolébku zevnitř pěnovou gumou nebo syntetickým zimním prostředkem pomocí sešívačky nábytku nebo lepidla. Vyjměte budoucí kliky z pásky, změřte délku kliky od stropu do požadované výšky kolébky. Zakryjte stuhu látkou připravenou pro kolébku. Připevněte rukojeti ke spodní části kolébky pomocí sešívačky nábytku. Vytvořte díru ve stropě děrovačem, připevněte upevňovací prvky z kotev, karabin a rohů. Upevněte pružinu, uvnitř které prochází bezpečnostní kabel. Zavěste kolébku na jaro. Zbývá jej ozdobit látkou. Závěsná kolébka je připravena!

Kolébka na nohy

Zvažte konstrukci kolébky s pevným rámem a kyvné kolébky. Před zahájením práce připravte potřebný materiál (dřevěné desky a latě, šrouby a šrouby, tesařské lepidlo, lak a barva) a nářadí (skládačky, vrtačky, frézky a brusky). Začněte kreslením kótovaného výkresu. Přeneste náčrtky do lepenky, vystřihněte vzory. Pomocí šablon a skládačky vyřízněte polotovary pro budoucí kolébku z dřevěných desek. Každý detail důkladně zpracovejte bruskou, uzly a háčky na dřevo nejsou povoleny. Namontujte kolébku pomocí tesařského lepidla, šroubů a šroubů. V této fázi dávejte pozor na zdobení kolébky: vyřezávané tipy, díra ve tvaru srdce vypadá roztomilý a jemný. Namontujte pevný a stabilní rám kolébky. Připevněte rám a kolébku k sobě. Zakryjte kolébku lakem v několika vrstvách, v případě potřeby natřete barvou.

Nenechte se unášet v jasných barvách, pastelové barvy jsou vhodnější pro novorozence. V případě potřeby připevněte k hlavě kolébky vysoký háček pro připevnění vrchlíku.

Vytvoření kolébky pro dítě vlastními rukama není obtížné. Pečlivě vypočítejte rozměry, správně řezejte obrobky a pečlivě zpracovávejte podrobnosti. Dítě se bude cítit pohodlně v kolébce vytvořené rukama otce.

Pohodlná kolébka pro novorozence a dětská postýlka s vlastníma rukama s malým rozpočtem

Postýlka je místo, kde dítě tráví 90% svého času. Cena takového nábytku se navíc pohybuje od 5 000 do 20 000 rublů. a vyšší.

Ne všichni mladí rodiče si mohou takový nákup dovolit. Proto v rámci tohoto článku zvážíme možnost postavit dětskou postýlku samostatně s malým rozpočtem. Článek podrobně prozkoumá, jak vyrobit dětskou postýlku vlastníma rukama a ušít vše, co potřebujete.

Výhody a nevýhody

Při výrobě dětského nábytku je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

  Nábytek bude ochutnávat děti. Samotný strom je měkký a řezací zuby dítěte ho tlačí, aby kazil nábytek ještě častěji..

Na základě výše uvedených bodů můžeme rozlišit výhody vytváření dětské postýlky samostatně:

 • Postel lze přizpůsobit individuálním parametrům s volitelnou funkcí.
 • Výroba bytového nábytku bude vyžadovat mnohem nižší rozpočet..
 • Všechny procesy jsou řízeny nadřazeným. Výstupem bude ekologický a vysoce kvalitní produkt.

I přes zjevné výhody jsou tu domácí nevýhody:

 • K nalezení dobrého materiálu a průběhu pracovního procesu bude zapotřebí dostatek volného času..
 • Každý dřevěný polotovar je nutné pečlivě zpracovat tak, aby neměl třísky a vyčnívající třísky.
 • Chcete-li pracovat, musíte mít minimální zámečnické dovednosti pro práci se dřevem.
obsah ↑

Jak to udělat sami?

Pokud má osoba každý den několik hodin volného času, můžete pro své dítě připravit dětskou postýlku asi za týden, s ohledem na vývoj rozvržení nebo výkresu.

Co je potřeba?

Pro výrobu polotovarů budete potřebovat dřevo. Pro nanášení základního nátěru a laku na obrobky a spojovací prvky jsou také potřeba malířské nástroje..

Materiály

Nejdemokratičtějším a nejvhodnějším materiálem pro výrobu nábytku je dřevo. V rámci tohoto článku bude zvážena jednoduchá verze postýlky s možností její transformace do kolébky pro pohybovou nemoc. Všechny části budou vyrobeny ze dřeva nebo dřevotřísky..

Dětský nábytek vyžaduje pečlivý výběr materiálů. Když už mluvíme o dřevě, je nejlepší zvolit buk.

Není nasycen pryskyřicemi, jako jehličnaté druhy dřeva, a je vhodný pro práci. Kromě buku můžete brát olše, břízu nebo osiku. Všechny komponenty pro tento projekt byly vybrány s ohledem na rozpočtové náklady na objekt.

K vytvoření postýlky budete potřebovat:

 • Dřevěný blok 50 mm, v množství přibližně 12 p. M..
 • Dřevěná kolejnice o tloušťce nejméně 6 mm a šířce 40 mm, přibližně 45 s. M.
 • Dřevotřísková deska, přibližně 2,5 m2, o tloušťce větší než 1,5 cm. Navíc by její velikost měla být alespoň 1,5 až 1,5 m.
 • Šrouby do dřeva 15 - 30 mm. Ne méně než 100 ks. Při instalaci přepravky je vhodné použít „žluté“ šrouby.
 • Vruty do dřeva 72 mm. Nejméně 30 ks. K upevnění dřevěného rámu. Jakákoliv barva.
 • Kovové rohy, 50 až 50 mm. 4 věci. je lepší vzít rohy s výztuhami.
 • Antibakteriální povlak, 2 litry.
 • Konečný lak, 1,5 litru.
 • Čepice jsou nábytek, dekorativní, 100 kusů. Volitelná položka.

Materiály jsou odebírány ze skladu. Pracovní odhad lze získat po vytvoření rozvržení nebo výkresu. Tyto stavební materiály byly vybrány s ohledem na malý rozpočet a rychlou instalaci postýlky.

Je také důležité zvolit laky šetrné k životnímu prostředí. Patří sem akrylové výrobky. Nejsou nebezpeční pro zdraví dítěte..

Nástroje

K sestavení budete potřebovat několik ručních a elektrických nástrojů:

 • měřič a pravítko;
 • náměstí;
 • tužka;
 • ruční pila;
 • letadlo;
 • dláto;
 • kladivo;
 • smirkové látky;
 • šroubovák nebo vrták;
 • sada ověřena;
 • štětec na lak a lak.

Tyto nástroje stačí k vytvoření jednoduché dětské postele vlastními rukama.

Podrobná instrukce

Celý proces výstavby lze rozdělit do několika fází, od vývoje rozvržení nebo diagramu až po finální sestavení.

Dimenzování

Projekt se počítá s ohledem na několik parametrů:

 1. Relativně malý stavební rozpočet.
 2. Montáž a demontáž mobility.
 3. Všestrannost pro různé věkové kategorie.

Grafy

Obvod je založen na třech složkách:

 • rám 50 mm;
 • laťování z reiki;
 • dřevotříska jako základna pod matrací.

Současně jsou rozměry desky stejné jako standardní dětská matrace o rozměrech 600 x 1200 mm. Čtyři stojany (nohy) pod postelí mají délku 1 500 mm. V horním bodě jsou svázány obdélníkovým rámem (zábradlí). Velikost zábradlí je zároveň o 50 mm širší než šířka matrace.

Rovněž ve vzdálenosti 50 cm od podlahy jsou nohy budoucího lůžka spojeny dřevěným blokem, který je vyrovnán svislými sloupky. Délka latí pro laťování se počítá od dna vázání nohou k jejich hornímu bodu spolu s výškou zábradlí. Vzdálenost mezi oběma kolejnicemi je 40 mm. Rozteč mezi nimi je 40 mm.

Nejlepší je vypočítat celý návrh na počítači v trojrozměrném modelu. K tomu jsou vhodné CAD programy nebo bezplatné služby na internetu.

Výroba dílů

Tyč je řezána na stojanech, spodním vazu, horním rámu a také na základně pod matrací. Deska o rozměrech 1200 x 600 mm je vyříznuta z dřevotřískové desky. Může vytvářet otvory pro větrání o průměru 20 až 70 mm. Pro desku dřevotřísky je rám vyroben z tyče. Jeden příčník je nainstalován uprostřed, pro tuhost.

Kolejnice je podle výkresu vyříznuta 100 mm. Jeho množství závisí na kroku mezi dvěma prvky přepravky. Podle výše uvedených výpočtů bude vyžadováno 45 kusů. Všechny díly jsou důkladně připraveny a lakovány..

Shromáždění

Celá sestava může být rozdělena do několika kroků:

 1. Montáž rámu pod matraci. Chcete-li to provést, musíte upevnit tyče pomocí obdélníku pod základem dřevotřísky. V rozích tyčí jsou vyříznuty drážky pro tuhost rámu. Hotový obdélník je připevněn další lištou ve středu a také vyřízne drážky tak, aby dřevo leželo na sobě. Všechny rohy jsou drženy šrouby. Deska dřevotřísky je umístěna na hotovém rámu a přišroubována dlouhými šrouby.
 2. Sestavení nohou postýlky a spodní kůže. Čtyři svislé pruty jsou taženy podél spodní úrovně příčníky, takže struktura je tuhá. K tomu proveďte drážky na tyčích a utáhněte je společně šrouby.
 3. Montáž horního rámu (zábradlí). Tyče jsou spojeny obdélníkem a utaženy šrouby 72 mm. Je důležité zpracovat tyč přes vrchol s hoblíkem a brusným papírem a odstranit zkosení. Současně šrouby zajišťují funkci připevnění zábradlí k stojanům postýlky.
 4. Rohy jsou přišroubovány k nohám budoucí postele ve výšce 55 cm od podlahy. U novorozenců jsou připevněny ve výšce 105 cm od podlahy. V budoucnu budou sníženy na požadovanou výšku..
 5. V rozích položte základnu s dřevotřískami.
 6. Kolejnice jsou připevněny k zábradlí a spodní kůži..
 7. Postýlka je připravena.

Jak vyrobit kolébku z dětské postýlky pro dětskou pohybovou nemoc

Z výsledné postýlky můžete udělat kolébku pro novorozence. Chcete-li to provést, musíte upravit nohy od zbytků dřevotřískové desky.

Co je potřeba?

Kolébka je malá kolébka pro novorozence a její výjimečnou vlastností je, že kolébka je visící kolébka, kolébka, která je zavěšena ve vzduchu. Za starých časů to byl nejběžnější nábytek pro novorozence a mimochodem nejnebezpečnější jako dříve a nyní.

To vše je způsobeno tím, že pokud nebudete postupovat podle technologie nebo neděláte chyby v upevnění nebo v materiálu, který umožňuje kolébce pověsit, pak to může jednoduše spadnout s dítětem, kvůli kterému bude dítě zraněno nebo dokonce zlomeno. Před vložením dítěte do kolébky zkontrolujte, zda jsou všechny díly odolné.

Chcete-li vytvořit kolébku, nepotřebujete další návštěvu železářství. Veškeré potřebné materiály zůstanou ze samotné montáže postýlky. Kolébka se bude lišit pouze u běžců připevněných k nohám postýlky.

Nástroje

Pro výrobu lyží budete potřebovat:

 • měřič a pravítko;
 • tužka na značení;
 • kousek vlákna nebo provazu, nejvýše 2 m;
 • velkoformátový papír pro použití rozvržení běžců;
 • vykružovačka;
 • šroubovák.

Materiály

Jako základ pro běžce jsou vhodné zbytky dřevotřískové desky, stejně jako 4 kovové rohy 50 x 50 mm a samořezné šrouby pro upevňovací prvky.

Podrobné pokyny pro vývoj a instalaci běžců

Než začnete s montáží skluzů, stojí za zvážení jejich konstrukce. Jsou vyrobeny ze zbytků dřevotřísky. Pro připevnění běžců k nohám postýlky se používají 4 kovové rohy a samořezné šrouby od 2 do 3 cm.

Dimenzování

Jinak se kolébka může převrátit nebo se vůbec neotočit. Pro tento účel je důležité vypočítat poloměr, podél kterého budou běžci vyříznuti, a také jejich spodní bod vzhledem k nohám postýlky. Pro tento projekt je spodní kontaktní bod běžců s podlahou vzhledem k začátku nohou 5 cm.

Výkres

Pro větší přehlednost je třeba kresbu nakreslit na velkoformátový papír. Je třeba vzít v úvahu následující parametry:

 1. Základna trojúhelníku je vzdálenost od vnějšího okraje jedné nohy k vnějšímu okraji protilehlé nohy.
 2. Jeho vrchol je spodní bod běžců, který se nachází 5 cm pod úrovní nohou.

Po nakreslení obrázku můžete začít kreslit smyk:

 1. K tomu si vezměte tužku a naviňte na ni kousek provazu. Je to jako kompas.
 2. Poté změřte takový poloměr tak, aby tužka prošla rohem základny a její horní částí. To bude požadovaná hodnota.
 3. Délka lana je pevná a spodní linie běžců je sledována.
 4. Poté ustoupí o 20 cm a vytvoří další horní tvář.
 5. Změřte délku oblouků. Obvykle je to do 25 cm „venku“ od nohou.
 6. Prázdný papír se znovu vytáhne a vystřihne.

Příklad obvodu je uveden níže:

Výroba dílů

Vodicí lišty se skládají ze dvou částí, které jsou vyřezány na kus papíru pomocí elektrické skládačky.

Nevrtejte příliš mnoho děr, bude to mít vliv na celkovou tuhost.

Připojení běžců

Tyto prvky jsou umístěny symetricky k sobě na opačných stranách postýlky. Jsou připevněny pomocí kovových rohů k nohám na vnitřní straně postýlky. V tomto případě by spodní oblouk běžců měl přesahovat svislé stojany tak, aby spodní roh každého z nich byl v jedné rovině s ním. Také z důvodu spolehlivosti můžete běžce a stojany na postýlky připevnit zvnějšku. K tomu je třeba opatrně vyvrtat běžce přes nohy a uchopit je šrouby 72 mm.

Šijeme matraci

Důležitým detailem každé postýlky je matrace. Závisí na tom nejen pohodlný odpočinek, ale také kvalita spánku dítěte.

Aby dítě plakalo v noci méně a cítilo se dobře, vyplatí se důkladně přistoupit k otázce výběru materiálů pro šití matrace rukama..

Jediná věc, kterou musíme ztratit, je čas, ale vrátí se stokrát. Získané zkušenosti umožní nejen v krátké době přijít na to, jak vyrobit matraci pro postel, ale také příležitostně uspořádat mistrovskou třídu pro jednoho z přátel nebo kamarádů.

Co je nutné pro šití?

Pro výrobu matrace budete potřebovat:

 • Tkanina na zakrytí.
 • Šicí nit.
 • Plnivo.

To jsou hlavní komponenty, ze kterých si můžete udělat dobrou matraci za rozumné peníze. Také šití bude vyžadovat nástroje.

Zařízení

K našití jednoduché matrace o tloušťce 5 cm budete potřebovat:

 • ostré nůžky;
 • jehly
 • vlákna
 • křída pro výrobu vzorů.

Jakou látku a v jakém množství?

Pro dětské lůžko stojí za to vybrat si měkké dýchací látky. Patří k nim kaliko nebo teak. Jedna matrace bude vyžadovat kus prádla o délce 3 ma šířce 1 m. Tyto údaje se berou s rozpětím pro matraci o rozměrech 120 cm x 60 cm a výšce 6 cm..

Zakoupenou látku je nutné před procesem řezání a šití prát. Materiál se posadí a zbaví se nečistot z výroby. Tento proces pomůže zabránit tkáňové kontrakci poté, co na povrch vstoupila vlhkost..

Průvodce krok za krokem

Celý proces výroby matrace lze rozdělit do několika fází:

 1. Počítání materiálu.
 2. Vytváření vzorů.
 3. Šití a vycpávání matrace.

Podívejme se, jak postupně šít matraci do postýlky.

Výpočet parametrů a struktury

V rámci tohoto článku uvažujeme o lůžku s danými parametry pro lůžko. Na základě toho obdrží matrace rozměry 120 cm x 60 cm. Můžete si vybrat libovolnou výšku, ale v tomto projektu to bude 5 cm.

Dle daných parametrů se získá kus plátna následujících velikostí:

 • Délka: 120 cm (spodní strana) + 120 cm (horní strana) + výška na obou stranách 10 cm + přídavek na každé straně 2,5 cm. Ukázalo se, plátno 260 cm.
 • Šířka: 60 cm + 5 cm přídavek na obou stranách + 10 cm výška na obou stranách. Celková šířka je 75 cm.
obsah ↑

Kreslení vzorů a vzorů

Vzor je nakreslen křídou na vnitřní straně tkaniny podle vyjádřených velikostí. Před stříháním látky pečlivě zkontrolujte vše.

Pracovní postup

Ukázalo se to jako velký polštář. Je otočen zpět lícem nahoru a začne naplňovat plnivo. K plnění můžete použít běžnou vatu, polyuretanovou pěnu, pálkování nebo syntetický zimníizér. Po těsném zabalení je kapsa sešita. Ukázalo se, že hotová matrace.

Možné chyby

Někteří tati se snaží navrhnout nebo postavit dětskou postýlku, kterou jejich děti v budoucnu trpí. Zde je seznam nejčastějších chyb, které by neměly být povoleny:

 1. Používejte staré stavební materiály. To platí jak pro dřevo, tak pro spojovací prvky. Starý strom může obsahovat plísně, houby a další nebezpečnou mikroflóru. Malé dítě rychle nakazí infekci a rodiče se diví, co se s ním stalo..
 2. Nezpracovávejte dřevěné povrchy. Předpokládá se, že čisté dřevo je mnohem šetrnější k životnímu prostředí a bezpečnější. To platí pouze částečně. Když se objeví první zuby, dítě snadno vykoukne desku. Současně může poranit ústní dutinu štěpky nebo štěpky. Nebuďte líní a ušetřete na zpracování dřeva, jinak budete muset své dítě léčit po dlouhou dobu.
 3. V této oblasti neprovádějte výpočty a výkresy. Rychlá konstrukce je povolena pouze zkušeným řemeslníkům s rozsáhlými zkušenostmi. Jedno nesprávné kalkulace může zničit celý projekt!
obsah ↑

Dále najdete fotografie kolébek a kolébek pro kojence:

Užitečné video

Nabízíme vám, abyste si mohli prohlédnout video o tom, jak si vyrobit postýlku vlastními rukama.

Závěr

Vybudování postýlky pro vaše dítě není tak obtížné, jak se zdá. Hlavní věc je zodpovědná za každou fázi vývoje a výstavby. Tento projekt již našel své uplatnění v několika dětských pokojích. Navíc jeho rozpočet nepřekročil 3 tisíce rublů.

DIY dětská kolébka

Tatyano, děkuji za zpětnou vazbu!
Zvažte své komentáře)
Vyrobeno velmi krásně, s přímým vzduchem!

Když se rozhodnete odstavit z kolébky, začněte každý den stahovat stále méně. Potom vyjměte pružinu. V této věci je hlavní trpělivost a metodologie. Představte si malou věc nebo jasný rituál, jako symbol, signál pro spaní. Pomáhá dětem usnout, i když se změní místo spánku.!

Natalya, dobré odpoledne!
Otázka je pro vás velmi rozsáhlá)
Dítě je v matčině bříšku v přirozené poloze embrya s napůl ohnutým hřbetem. Stejné postavení zaujímá dítě v náručí své matky, v praku, v houpací síti nebo když leží na břiše..

Páteř, stejně jako celé tělo novorozence, je velmi plastová, měkká a ztuhne až ve věku 2–3 let. Proto, soudě podle informací, které jsem studoval, mohou děti spát na matracích jakékoli tuhosti - pro páteř není žádný rozdíl. Ale pro tvar hlavy tam! Na tvrdých matracích je zploštěn v místě, kde je nejčastěji hlava dítěte snížena. U lidí, kteří přivázali děti k tvrdým spodkům kolébky, je zadní lebka jednoduše plochá (například u tchána).
V takových kolébkách byly nohy narovnány a svázány - to je naprostá výsměch dětí, i když kvůli životním podmínkám.

Obecně platí, že děti jsou velmi otužilé - po celém světě snášejí tolik rodičovské moudrosti, což je strašidelné myslet)), ale faktem je, že děti spí nejlépe v poloze plodu - se ohnutými zády a nohama - v nejpřirozenější póze pro dítě.

Kolébka kolébka pro novorozence - jak to udělat sami

Nyní se mnoho budoucích rodičů snaží pochopit potřebu koupit řadu věcí pro dlouho očekávané dítě.

To platí zejména pro dětské postýlky, protože mnozí si jsou jistí, že praktičtějším řešením bude nákup dětské postýlky okamžitě, obejití „fáze“ kolébky..

Existuje však názor, že novorozenec bude mnohem pohodlnější, pokud bude počáteční lůžko malé a útulné.

Příběh

Kolébky jsou známy již dlouhou dobu. V Rusku byly vyrobeny z vinné révy a zavěšeny na příčném paprsku pod stropem v chatě.

Dítě bylo tak chráněno před průvanem podél spodní části chaty a na horní straně kolébky bylo pokryto látkovým baldachýnem, který umožňoval chránit novorozence před nepříjemným hmyzem. Před všemi problémy a jinými problémy bylo dítě chráněno kouzly, které byly umístěny uvnitř kolébky.

V severních oblastech Ruska se kolébky často tkaly z březové kůry, díky čemuž byly získány mnohem jednodušší než jejich protějšky z větviček a vinné révy. Kolébky Birchbark mohly být vzaty s sebou na poli. Zavěšením takové struktury na strom bylo možné pracovat bez problémů.

V Evropě se k této záležitosti přistupovali důkladně a vyráběli kolébky z masivního dřeva na houpací podložce. Bylo obvyklé předávat drahé kolébky dědictvím.

Ve střední Asii i na Kavkaze bylo také obvyklé vyrábět kolébky ze dřeva, ale s nízkými stranami. Z tohoto důvodu mladé matky často svázaly své děti v dětských postýlkách, aby z nich nevypadly.

Odrůdy

Existuje mnoho způsobů, jak klasifikovat kolébky pro novorozence. Z funkčního hlediska to mohou být:

 • stacionární;
 • přívěsný;
 • na kolech;
 • bez výkyvného mechanismu;
 • na obloukech;
 • s podélným kyvadlovým mechanismem;
 • s příčným kyvadlovým mechanismem.

[Varování] Je důležité vědět: Existuje mnoho možností, jak kolébku vyrobit vlastními rukama: musíte si vybrat tu správnou a být schopni ji uvést do praxe. [/ varování]

Při uvažování o modelu budoucí kolébky je třeba vzít v úvahu několik důležitých bodů:

 1. Materiál výroby je lepší zvolit ten, který zajistí přirozené větrání. Nebo zvažte možnost vytvoření zrezivělých spodních a bočních stěn;
 2. Zcela vyloučte jakékoli ostré rohy, výčnělky, které může dítě ublížit.
 3. Zapomeňte na prvky, jako jsou západky, západky a podobně. Obecně je lepší se vyhnout malým součástkám.
 4. Spolehlivost montáže.
 5. Bezpečné prostředky pro zpracování prvků (barvy, laky atd.) Odolné vůči vnějším vlivům.

Vezměte prosím na vědomí: asi do šesti měsíců bude dítě spát v kolébce. V této době dochází k růstu a tvorbě páteře. Proto je nezbytné, aby matrace byla dostatečně tuhá. To je nezbytné, aby páteř měla ve snu optimální, přirozenou formu.

A nejdůležitější je výběr matrace. Můžete zanedbat krásu, tvar a další detaily kolébky, ale matrace musí být vyrobena nekompromisně vysokou kvalitou.

Výhody

Na konci minulého století vědci provedli jednoduchý experiment: v jedné skupině sledovali vývoj dětí, které spaly v kolébkách, a ve druhé, dětí, které byly okamžitě zvyklé na statické standardní postele..

Výsledky byly takové, že „ukolébavky“ dětí zaspávaly lépe a rychleji, plakaly méně a vyvíjely se rychleji. Pokud o tom přemýšlíte, není to v zásadě překvapivé, protože malý kompaktní prostor kolébky dává dítěti pocit bezpečí a pohodlí, téměř jako břicho matky před narozením.

To je jeden z důvodů rychlejší adaptace. Systémy pro nemoci z pohybu vám umožňují, abyste dítě nepřestávali držet v náručí a odpočívali rodiče.

Výhodou zavěšených kolébek je minimální prostor, zatímco postýlky zabírají hodně místa. Obzvláště pokud přemýšlíte o boční variantě s odnímatelnou stranou: postýlku může být obtížné umístit tak, že se vejde na postel rodičů v malém prostoru.

Jak udělat

Ve skutečnosti existuje na internetu mnoho zdrojů, které vám řeknou, jak si sami vyrobit visící kolébku nebo houpací kolébku. Kromě toho jsou „recepty“ nabízeny s pokyny krok za krokem a fotografiemi nebo dokonce s video instrukcemi.

Před vytvořením kolébky však musíte jasně určit počet bodů, z nichž byste měli hledat výkresy a pokyny:

 1. První věc, kterou je třeba vzít v úvahu pro provizorní kolébku, je materiál. Bude to dřevěný rám, postel z překližky s běžci, proutěný koš s pevným dnem vyrobeným z větviček nebo ratanu, nebo možná tkaná kolébka z makramenu? Otázka není jednoduchá, záleží nejen na představivosti, ale také na schopnosti rodičů uvést do praxe zvolenou možnost v praxi. Pokud je zvolen složitý mechanismus a neexistují žádné praktické dovednosti, které by ho vytvořily, existuje vysoká pravděpodobnost, že pracovní místo nebude řídit. Je nutné důkladně posoudit možnosti a síly, aby se pro dítě stalo skutečně pohodlným hnízdem.
 2. Druhým je velikost. V kolébce je dítě důležité nejen pohodlí, ale také pohodlí. Kolébka je ve skutečnosti první adaptací dítěte na podmínky vnějšího a neobvyklého světa.
 3. Je třeba vzít v úvahu funkčnost vyráběné položky. Rodiče by měli mít po ruce jiné maličkosti pro dítě - stejné ubrousky, bradavky a další. V důsledku toho nebude na místě poskytovat žádné kapsy nebo krabice pro skladování takových gizmos;
 4. Doplňková zařízení - například bude příjemné mít sklopnou střechu nebo záclonu, která chrání před sluncem a přebytečným prachem, nebo moskytiéru vyrobenou z přírodních tkanin proti nepříjemnému hmyzu.
 5. A dalším důležitým bodem je design. Kolébka je nejčastěji v ložnici rodiče a bylo by hezké, aby byla postýlka nejen krásná, ale hodila se také do stávajícího interiéru. Stojí za to přemýšlet o tom, jak ozdobit, které prvky použít pro dekoraci.

Jak vyrobit kolébku pro novorozence pomocí vlastních rukou, viz pokyny v následujícím videu:

Kolébka pro novorozence

Kolébka pro novorozence se liší od kolébky v tom, že je zcela mobilní, a proto pohodlnější. Během prvních 6 měsíců života se často stala nositelkou. Moderní modely kolébek jsou vhodné pro spaní, probuzení, krmení a cvičení, protože jsou vybaveny 2 stoly.

Dětské kolébky - pohodlí v prvních šesti měsících života

Vzhledem k tomu, že některé typy modelů jsou vybaveny popruhy, lze kolébku vzít všude s sebou. Odborníci se domnívají, že v kolébce dítě usne snadněji. U většiny modelů existují speciální běžci, díky kterým můžete dítě v takové kolébce houpat.

Kolébka byla vždy spojována s dětstvím. Modely vyráběné moderními výrobci mají krásný design, díky kterému je možné útulný interiér dětského pokoje.

Konstrukce mnoha kolébek však má své nedostatky. Přítomnost krajky, baldachýnů a čepic přispívá k hromadění prachu na jejich povrchu, což může negativně ovlivnit zdraví novorozence. Pozitivní je, že ve většině případů jsou vyjímatelné a snadno omyvatelné..

Další nevýhodou postýlky je její krátká životnost. Kolébka může být používána, dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců. Poté přestane do něj zapadat, protože během této doby dítě začne růst lépe. Kromě toho se vyznačuje nestabilitou a může spadnout, když se dítě začne převrátit, zkusit sedět nebo vstát. Když je tedy dítě ve věku šesti měsíců, rodiče ho budou muset koupit.

Přesto jsou kolébky pro děti žádány mezi mladými rodiči, protože většina z nich dává přednost aktivnímu životnímu stylu: návštěva, příroda, tělocvična atd. Taková zařízení se liší od stacionárních lůžek svou malou velikostí a pohyblivostí. Tuto možnost lze volně pohybovat po celém bytě, umístit na různých místech, protože je poměrně kompaktní.

Široká škála modelů umožňuje vybrat různé funkce a vlastnosti kolébky pro kojence:

 • s vibracemi;
 • s hudební jednotkou připojenou k přehrávači MP3;
 • s tácky;
 • s textilním lemováním;
 • z přírodních materiálů (dřevo, vinná réva atd.);
 • s běžci a kyvadlem pro kyvné;
 • na kolech;
 • na nohou;
 • na výlety (skládání);
 • transformátory (proměňující se ve stolici);
 • zavěšení (připevněno ke stropu).

Na postel rodičů lze umístit libovolnou kolébku, aby bylo možné dítě v noci sledovat. Pokud existují dvě děti, můžete si vyzvednout dětskou postýlku s dvoulůžkem.

Pro takovou kolébku si můžete navíc zakoupit sadu povlečení, baldachýn a různé doplňky.

Odrůdy a uspořádání kolébkových modelů pro novorozence

Kolébky 3 typů jsou velmi žádané:

Kromě těchto možností se osvědčily i následující možnosti:

 1. Elektronický - mají hudební přehrávač, bezpečnostní pásy, speciální světla, funkci automatického houpání, výběr rychlostního režimu.
 2. Transformátorová kolébka (2 v 1) - hlavní výhodou je, že ji lze použít až do doby, kdy dítě dosáhne věku 5 let.
 3. Invalidní vozík - vypadá jako standardní kočárek s tím rozdílem, že lůžko, pokud je to žádoucí, může být uvolněno a použito jako nosič.
 4. Proutěný kolébka.

V proutěném kolébce je místo na spaní tvořeno vrbovými větvičkami. Tato verze postýlky k nám přišla z hloubek staletí. Existuje mnoho způsobů, jak takové kolébky splétat. Zachovali si tradice starověku, které jsou harmonicky propojeny s moderními trendy. Tyto výrobky jsou bezpečné, šetrné k životnímu prostředí, mají jemný a estetický vzhled..

Pro rodiče bude tento model dar z nebes, protože v něm se bude dítě cítit pohodlně a útulně. Elegantní design, přírodní materiály a bavlněné spodní prádlo dělají z této kolébky populární mezi rodiči, kteří se snaží obklopit své dítě pevnými a kvalitními věcmi.

Kromě toho mají tyto modely významnou výhodu, protože mohou být neseny speciálními držadly, což je další pohodlí. Svého dítěte můžete vzít kamkoli a on bude mít vždy místo pro plný spánek. Pro ně v soupravě mohou jít stojany, nejčastěji s koly. Tak se promění v plné kolébky.

Jedním typem kolébky je kulatá kolébka. Taková neobvyklá konfigurace nebrání tomu, aby byla pohodlná a funkční..

K dispozici je také taková rozmanitost jako kolébka s hledím, která vám umožňuje chránit dítě před jasným světlem a jinými negativními okolními faktory. Je vhodný pro procházky po ulici..

Často, dětské postýlky a nosit kromě postýlky. Ten se používá k dlouhodobému spánku a nachází se v dětském pokoji a kolébka je umístěna v obývacím pokoji, kde dítě spí ve dne.

Další variantou je kolébka. Používá se k přepravě dětí v autě..

Dětská kolébka

Závěsná kolébka kolébky může být také vyrobena ze dřeva nebo vinné révy. Mnoho domů a bytů postrádá tokové paprsky potřebné k namontování takových kolébek. V tomto ohledu přichází závěsná kolébka pro novorozence kompletní s podpěrami, které mají zvýšenou stabilitu. Na ně je připevněn koš.

Výhodou této možnosti je to, že se houpe hladce, bez náhlých pohybů, což přispívá ke zdravému spánku. Je snadné ho otáčet jedním pohybem ruky. Chcete-li strukturu přesunout, je nutné vyjmout kolébku, posunout podpěry a připevnit příslušenství zpět.

Při výběru houpací židle pro novorozence je třeba věnovat pozornost výšce stran: čím více budou, tím lépe pro dítě. Pomůže to chránit ho před pádem a zraněním..

Houpací kolébka na podlahu

Varianty podlah kolébek jsou vyrobeny ze dřeva. Návrh sestává z:

 • z rámu;
 • z lůžka;
 • z křesla pro dospělé (ne u všech modelů).

Kolébka je namontována na speciálních běžcích, takže rodiče mohou takovou kolébku houpat a sedět na židli k tomu určené. Některé typy kolébek navrhují jejich instalaci na válečková kola, což umožňuje opravit polohu.

Přítomnost kolébky s elektronickou jednotkou přispívá k úplné automatizaci procesu nemoci z pohybu. Rodiče si musí vybrat pouze požadovaný režim, amplitudu a rychlost. Pro tento účel je přímo na kolébce umístěn dálkový ovladač nebo ovládací panel.

Navíc v mnoha modelech existuje funkce auto-swing, která se aktivuje během pohybů nebo plačících dětí. Tento model by měl být vybaven bezpečnostními pásy, které rodičům umožní bezpečně opustit své dítě při provádění domácích prací.

K dispozici jsou také dětské kolébky s kyvadlovým mechanismem.

Přenosné modely dětských kolébek

Přenosná kolébka se vyznačuje neexistencí podpěr. V tomto případě může být lůžko namontováno na rám z kočárku s koly a rukojetí pro přepravu. V případě potřeby může být koš vyjmut poté, co obdržel přenosné místo pro děti. Bude to nejvhodnější varianta pro cestování autem do obchodu, na kliniku atd..

Košík se vyznačuje přítomností pevného plastového, dřevěného nebo proutěného rámu. Ve většině případů je jeho základna vyrobena z tenké překližky pokryté kůží nebo tkaninou..

Přenosné modely jsou vždy vyráběny s dlouhými držadly. Díky této funkci vypadají jako velká dámská taška. Kromě toho je k němu připevněna kapuce z kůže nebo nepromokavé plachty, která zakrývá dítě před deštěm a jinými povětrnostními problémy, když je v kolébce. Kapsu můžete připevnit pomocí zipu. Tato kolébka je vhodná pro nošení novorozence v chladném období.

Jak vybrat kolébku pro novorozence

Široký výběr různých modelů kolébek ztěžuje výběr. Hlavní pozornost při získávání konkrétního modelu by měla být věnována těmto faktorům:

 • kolébka pro kojence by měla být snadno čistitelná a pratelná, měla by mít odnímatelné textilie;
 • matrace by měla mít střední nebo vysokou tuhost;
 • upevňovací prvky a další prvky rámu musí být skryty a nepřístupné pro dítě, v opačném případě mohou být zraněny nebo zraněny;
 • nejlepší materiály pro zdobení dětských kolébek jsou eko-plasty a přírodní dřevo;
 • houpací mechanismus musí být pevně upevněn.

Kromě toho by měla být postýlka vybavena bezpečnostními pásy (v závislosti na modelu), aby se zabránilo riziku pádu a poranění dítěte.

Je třeba věnovat pozornost funkčnosti modelu a jeho designu.

Klasické modely se stručným designem jsou vždy žádané bez ohledu na módu. Tyto možnosti návrhu kolébky používají následující výrobci:

Praktické jsou modely s odnímatelnými základnami. Lze je odpojit od rámu a vzít s sebou k přepravě, do země, na kliniku.

Rozdíly s hudebními karusely, závěsnými hračkami, elektronickými systémy pohybové nemoci atd. Jsou velmi rozšířené a velký výběr takových modelů představuje společnost LiderKids. Stimulují zájem dítěte a kognitivní schopnosti..

Neméně běžné jsou zavěšené modely kolébek. Nemají rám. Tyto modely lze nalézt ve značce Leander.

Materiály - z čeho je kolébka vyrobena

Nejprve musíte věnovat pozornost materiálu, ze kterého je kolébka pro novorozence vyrobena. Rám tohoto designu by měl být vyroben ze dřeva nebo kovu. Před nákupem musíte určit kvalitu nátěru, abyste zabránili získání produktu s toxickými materiály.

Dětská kolébka by měla mít hladké linie, být bez ostrých detailů a úhlů. Všechny snímatelné prvky musí být pevně připevněny k základně. Šrouby by měly být umístěny uvnitř konstrukce. Nejpraktičtější jsou kolébky s koly.

Funkce rámu

Rám musí být pevný a odolný, proto se doporučuje dávat přednost dřevěnému podkladu. Spojovací prostředky a kování se musí vypořádat s vypočítaným zatížením. Pro zavěšené a podlahové konstrukce je nejvhodnější varianta kovový rám. Nejčastěji je vyrobena z odolné hliníkové slitiny.

Každá kolébka je opatřena bočními stranami. Nejlepší je vybrat modely s trellizovanými stranami. Tím bude zajištěn dobrý tok kyslíku do kolébky. Mezera mezi kolejnicemi by neměla být větší než 8 cm.

Strany kolébky mohou být vyrobeny z tkaniny nebo dutých prken. Rodiče preferují tkáňovou volbu častěji.

Spací možnosti

Vzhledem k tomu, že všechny kolébky jsou určeny pro děti do 6 měsíců věku, jejich velikost, resp. Šířka lůžka se ve většině případů pohybuje od 30 do 40 cm, délka je od 65 do 80 cm. Je třeba vzít v úvahu, že takové rozměry by neměly bránit pohybům dítěte a bránit rodičům v péči o dítě, když je přímo v kolébce..

Odborníci doporučují upřednostňovat základnu stojanu. Tím se zlepší ventilace postele. Ale nuancí je, že pouze podlahové modely jsou vybaveny takovou základnou. Přenosné a zavěšené kolébky mají dno ze dřeva nebo překližky. Dřevěná kolébka pro novorozence je nejžádanější díky přírodním a ekologickým materiálům.

Kromě toho si můžete pro novorozence vyrobit kolébku vlastními rukama. Existuje mnoho příkladů a pokynů pro vytvoření této položky sami. Nejprve se musíte rozhodnout pro následující parametry:

 1. Materiály pro rám, základnu a čalounění.
 2. Vhodná velikost lůžka.
 3. Kompletní s dalšími zařízeními (kapsy, sklopná horní část, síť proti komárům atd.).
 4. Design a dekorace (postel by měla harmonicky zapadat do interiéru místnosti, být barevně a stylově kombinována s jinými objekty).

Než začnete, doporučujeme vám sledovat tréninkové video o výrobě kolébek..

Točte kolébku pro novorozence z papírové tyče

Navrhuji vyrobit kolébku klasického tvaru z papírové tyčinky pro děti od 0 do 4 měsíců.

Často se ptám na to, jak pevně a spolehlivě je papírový prutový produkt? Se správnou přípravou a zpracováním těchto produktů moje děti sedí a tančí :)
Jako potvrzení:

Sedí a občas tlačí do skříňky na výšku, vstává a vytáhne, co je potřeba :) No, trochu se to chlubilo.

Začněme tedy vyrábět kolébku:

1. Je nutné navinout papírovou révu. Protože je produkt určen pro kojence - bereme pouze čistý papír bez poznámek a písmen.

Mám prázdnou novinu a blok spotřebního papíru.

Trubky zkroucím v takovém úhlu (na začátku a na konci jsem označil místa lepení nachovou, na začátku a na konci, i když teď na začátku nelepím).

Tady to je - moje bohatství :)

Vždy začínám zdola, poté, co jsem udělal kresbu na tapetu, i když mnozí to pravděpodobně dělají okem :) Nemohu to udělat, musím to zkoušet pořád. Ačkoli, mnoho dělat kolébky se dřevovláknitými / dřevotřískovými / překližkovými dny, což může být místo. Chtěl jsem úplně proutěný kolébku.

Do hlavních stojanů dna vložím drát, lovnou šňůru pro trimer, lovnou šňůru pro prádlo. Zkrátka - síla by měla začínat od základny! Nevkládám drát do pracovních zkumavek.

Okamžik vybudování potrubí: Snažím se to udělat mezi regály, - takže spojení je nejméně patrné.

Dosáhl okamžiku výměny dalších stojanů.

Tkejte dno rovným a zpětným lanem, abyste předešli kroucení.

Tady to je, hotovo! Přesně podle vzoru :)

Poté zvedneme stojany, pro tkaní stěn kolébky je řasa vždy na formuláři, i když některé bez ní zvládnu - nejsem takový profík, potřebuji podporu :)

Tím se připravuje upevnění k horním prstencům.

Tkejte několik řádků a opravte je.

Připraven, ořízněte ocasy, nyní můžete zvážit :)

 1. Pruty Zagibra.
 2. Otvor pro připevnění vnitřní hrany.
 3. Tkaní tkaní.
 4. Dva slaměné lano.
 5. Čtyři slaměné lano.

Malovám dětské výrobky výhradně potravinářskými barvami pro tmel.

Laky s akrylovým lakem pro koupele a sauny, výrobce tvrdí, že není toxický.

Tady je princip této práce, snažil jsem se vás co nejvíce prodat. Soudě podle síly jsem dal svou 12kilometrovou dceru do kolébky, nemohl jsem vyfotit, roztočit se a pokusit se zhroutit - miminka ještě nejsou tak vířící jako můj zajíček :)

Přehled dětské postýlky pro novorozence

Kolébka je malé království narozených drobků. Kolébka - kolébka chrání jeho spánek, takže je klidný a vyrovnaný. Jak vybrat kolébku tak, aby v ní dítě bylo pohodlné?

Co to je a proč je to potřeba?

Kolébkou pro novorozence je malá postýlka, kde lůžko zabírá 50 x 100 cm. Hlavní funkcí kolébky je pohybová nemoc dítěte.

Tvar a vzhled kočárku závisí více na tom, jak pohodlné je pro rodiče a na co bude určen..

Kolébka pro novorozence má několik výhod:

 • dítě spí tvrději a usne rychleji;
 • dětská postýlka je mobilnější, lze ji pohybovat po místnosti;
 • zabírá mnohem méně místa.

Spolu s výhodami má kolébka pro novorozence jednu významnou nevýhodu. Na rozdíl od kočárku na procházky nebo do arény lze kolébku používat až do věku 5 měsíců. Šest měsíců začíná dítě sedět stabilně a dokonce se snaží vstát nebo se plazit. Nechat ho v houpacím křesle bez dozoru se stává nebezpečným.

Kolébka pro novorozence má mnoho odrůd. Jejich použití přímo závisí na tom, jaké cíle si rodiče stanovili a jak vidí relaxaci svého dítěte. Některé typy dětských postýlek lze vyrobit z vlastních rukou..

Proutěný

Proutěná kolébka pro novorozence vypadá esteticky příjemně a elegantně.

Hlavním materiálem používaným při výrobě jsou vinné révy, rafie nebo ratanové stonky.

Jedná se o naprosto šetrné k životnímu prostředí suroviny, které jsou zároveň trvanlivé. Proutěný kolébka z nich vyrobená je velmi spolehlivá.

Uvnitř je proutěná kolébka pro novorozence zakončena prošívanou látkou, takže dítě je v ní teplé a pohodlné. Některé modely mají zaklapávací kapuci..

Proutěný kolébka pro kojence je instalována na speciálních stojanech. Díky tomuto zařízení může být dítě lehce otřeseno. Pokud se chcete ponořit do minulosti, kolébka pro novorozence může být zavěšena na speciálním háku, který se připevňuje ke stropu. Takto byly houpací kolébky umístěny do sedlákových chatrč.

Závěsný

Závěsná kolébka je kolébka zavěšená na stropě. Může být proutěný nebo dřevěný. Vzhledem k tomu, že je v moderním bytě obtížné připojit takový těžký předmět, jako je postel s dítětem, je moderní kolébka pro novorozence vybavena stacionárními podpěrami.

Tato konstrukce kolébky výrazně usnadňuje pohybovou nemoc a přispívá k tichému spánku dítěte. Podpora kolébky může být přemístěna, takže dítě může být staženo kdekoli v domě nebo bytě, kde prostor dovoluje a je vhodný pro mámu.

Elektronický

Kolébka pro novorozence s elektronickou řídicí jednotkou - nabídka od vývojářů moderní technologie. Je vyroben z kovu nebo plastu. Elektronická taška má několik režimů:

 • nastavení potřebné melodie;
 • úprava intenzity nemoci z pohybu;
 • podsvícení.

Aby bylo dítě a matka pohodlné, je možné upravit výšku kolébky a její polohu. Pro uklidnění a pobavení dítěte jsou nad kolébkou umístěny hračky se světly.

"2 v 1"

Jedná se o velmi pohodlný design, kde lze kolébku použít jako přenosnou. Se speciálními popruhy je připevněn k posteli. Dokud dítě nedosáhne šesti měsíců, může spát v takové kolébce a když vyroste - v postýlce.

Pokud si vyberete kolébku tohoto modelu, zkuste udržet postel s vysokými stranami a dítě z ní nevypadne. Taková akvizice je velmi výnosná, protože ji lze použít až do věku 3 let.

Přenosný

Přenosná kolébka pro novorozence nebo nesoucí, jak se nazývá „populárně“, dokonale zvládne úkoly kolébky a kočárku současně. Carrying je velmi kompaktní a je kolébkou se dvěma držadly, jako taška. Nese překližkovou kostru potaženou látkou a kůží.

Přeprava může být umístěna kdekoli v domě, přičemž zabírá minimální prostor. Mnoho modelů má koženou kapuci, která zcela zakrývá horní část hlavy dítěte. Díky tomu může být nosič použit místo kočárku na procházky nebo připevněn k základně kočárku.

Pokud je to nutné, přenáší se rychle na obálku pro zimní procházky. Stačí zapnout zip a připojit koženou kapsu. Chrání nohy novorozence před zamrznutím.

Carrying je úžasný rozpočet pro mladou matku. Pokud je předávání kočárku nebo kolébky jiné vidličce příliš drahé, bude mít skvělou cestu ven.

Invalidní vozík

Kolébka pro novorozence je dalším typem kolébky na kolečkách. Jedná se o kočárkové zařízení, na kterém je instalována kolébka s vysokými stranami. V takovém kočárku bude dítě teplé a pohodlné.

Některé modely nabízejí odnímatelné přenosné vozíky, které lze také použít jako nosiče. Tato funkce je k dispozici také pro kočárky s transformátory: můžete z nich vyjmout kolébku a nainstalovat sedadlo pro starší dítě.

Při výběru dětských kočárků pro novorozence byste měli věnovat pozornost nejen kotvišti pro dítě, ale také pohodlí kliky. Mělo by být dobře upevněno a regulovat směr pohybu.

Autosedačky

Tato kolébka pro novorozence v souvislosti s vydáním vyhlášky vlády Ruské federace o přepravě dětí v autě je stále oblíbenější. Děti do 12 let musí jezdit na speciálním autosedačce a nejmenší cestující na autosedačce.

Je to židle nakloněná pod úhlem 45 stupňů. Tato kolébka pro novorozence je určena pro kojence do 9 měsíců.

Houpací křeslo

Dalším pohodlným typem kolébky je houpací kolébka. Skládá se z dřevěného nebo plastového rámu, speciální podpěry a připevněné židle, ve které je dítě, stejně jako v houpačce, umístěno. Na kolečkách jsou houpací křesla. Někdy jsou takové kolébky doprovázeny elektronickým zařízením pro provádění určitých funkcí. Houpací křeslo vám umožní učinit z dětské pohybové nemoci skutečné potěšení a všichni členové rodiny se jí mohou zúčastnit.

Jetem sen

Dnes mnoho výrobců nabízí dětem houpací židle a kolébky pro děti, ale sen Jetem je jedním z předních míst. Kolébky a houpací křesla od tohoto dodavatele se vždy vyznačují kvalitou a shromáždili mnoho pozitivních recenzí..

Materiály, z nichž jsou vyráběny sny Jetem, jsou mimořádně vysoké kvality. Mezi výhody kolébek snů Jetem patří následující vlastnosti:

 • Modely snů Jetem se systémovými vibracemi, elektronická zařízení;
 • odnímatelná kapuce s hračkami, takže dítě může spát během denního světla;
 • jako aplikace na model snu Jetem následuje matrace v případě;
 • textilní komponenty se snadno odstraní a omyjí.

Kolébka pro novorozence Jetem dream bude sloužit dlouho díky vysoké kvalitě. Pokud existuje volba, je lepší dát přednost kolébkám společnosti Jetem dream.

Jak vyrobit kolébku vlastními rukama?

To neznamená, že výroba kolébky vlastními rukama je jednoduchá záležitost. Bude to trvat vytrvalost a obratnost, ale potom bude dětský spánek zahřát teplem vašich rukou.

K vytvoření kolébky vlastními rukama budete potřebovat materiály:

 • desky se šířkou 28-30 mm;
 • jedna silná deska (tloušťka 18-20 mm);
 • tyče ze dřeva;
 • oblouky ve formě oblouku pro vytvoření rámu;
 • lepidlo;
 • lak na dřevo;
 • vruty do dřeva.

K vytvoření kolébky pomocí vlastních rukou budete také potřebovat nástroje:

 • frézka;
 • elektrická skládačka;
 • váleček a štětce na malování;
 • ruční vrtačka;
 • svorky.

Po přípravě potřebných materiálů můžete s výrobou kolébky pokračovat vlastníma rukama:

 1. Vytvořte kartonové šablony pro všechny podrobnosti.
 2. Pomocí frézky vyřízněte všechny části kolébky ze dřeva.
 3. Z obou stojanů tvoří spodní část kolébky.
 4. Podélné tyče jsou také vzájemně propojeny a tvoří boční části kolébky. Celá montáž dílů pomocí hmoždinek.
 5. Vytáhněte příčníky a sloupky a prohloubte šrouby dovnitř o 1 cm.
 6. Pro pevnost musíte přilepit všechny díly a utáhnout pomocí pásky.
 7. Aby kolébka pro novorozence vypadala úhledně, musíte zaoblit strany.
 8. Na konci práce je nutné kolébku otevřít překližkovým lakem..

Poté se v případě potřeby vybere barva potahu látky a dalších částí. Toto je obecné schéma toho, jak vyrobit kolébku vlastními rukama. Pokud však nemáte truhlářský talent, můžete to udělat mnohem jednodušší a pomocí kolébek z lněného řezu a dřevěných latí vyrobit vlastními rukama..

Jako spodní část kolébky a lůžka je na spodní straně řezu instalována silná oválná deska. Potom jsou z tkaniny vytvořeny strany požadované výšky, podél jejichž okrajů je připraven prostor pro lamely. Dost 4 kolejnice na kolébku.

Baldachýn může být také vyroben z dlouhého kusu plátna, upevňujícího jej po stranách a zavěšeného na tyč na stropě. Kolébka pro dítě, kterou jste vytvořili, je připravena. Jeho velkou výhodou je, že se skládá pouze z přírodních tkanin a dítě se z ní nemůže dostat samo, protože je velmi obtížné přelézt přes pohyblivé strany prádla. Ale každý si může udělat houpací křeslo vlastními rukama.

Houpací kolébka je nepostradatelnou vlastností domu, kde se dítě nedávno objevilo. Při výběru kolébky se pokuste dodržovat tato pravidla:

 • věnujte pozornost stabilitě: postel by se neměla převracet z nejmenšího pohybu dítěte;
 • kolébka by neměla obsahovat ostré výčnělky, dítě v kolébce by mělo být bezpečné;
 • kolébka je nutně vyrobena z přírodních surovin (žádná syntetika, protože mluvíme o novorozenci!);
 • design kolébky by měl být pohodlný pro rodiče.

Pokud budete dodržovat tato 4 pravidla, určitě si pro své dítě vyberete správnou postýlku a spánek dítěte bude klidný.

Články O Neplodnosti