Hlavní Výživa

Kolébka kolébka pro novorozence: klady a zápory, rozmanitosti, nuance volby, výroba vlastními rukama

Kolébka pro novorozence je nejdůležitějším prvkem interiéru a zajišťuje normální spánek dítěte. Na tento atribut místnosti jsou kladeny vážné požadavky - pohodlí, bezpečnost. Je velmi důležité poskytnout dětem pohodlí, ale také zajistit, aby dětská postýlka nebyla příliš nízká. Produkt musí kombinovat všestrannost, spolehlivost a funkčnost..

Trh s nábytkem dnes nabízí mnoho různých modelů dětských postýlek. Kromě toho můžete v případě potřeby samostatně sestavit kolébku s ohledem na nezbytné požadavky a parametry.

Což je lepší - kolébka nebo kolébka?

Kolébka pro novorozence je ve většině případů určena pouze před dosažením věku šesti měsíců. Dále bude muset být dítě v postýlce přemístěno do režimu spánku.

Mnoho rodičů tvrdí, o čem je lepší. Je třeba poznamenat, že kolébky vytvářejí pohodlnější podmínky pro spánek dítěte. Zpravidla v nich děti spí rychleji a dobře spí. Problémem je ale další zvyknutí dětí na postýlku, což se někdy stává docela výzvou. Ne každé dítě normálně reaguje na změnu spánku a odmítá v něm plně spát.

O tom, jak stará je kolébka vhodná, se mnoho matek zajímá. Jak bylo uvedeno výše, je optimální odstavit dítě z kolébky, když mu bude šest měsíců. Jedná se o orientační období, které se může lišit v závislosti na rychlosti růstu a vývoji dítěte..

Někdy musíte děti přesunout na plnou postýlku dříve. Toto období je způsobeno tím, že po šesti měsících se děti stávají aktivnějšími, začnou se plazit, snaží se vstát, což může být nebezpečné, pokud se použije kolébka.

Klady a zápory kolébky

Kolébka pro děti poskytuje mnoho výhod. Při výběru první kolébky pro dítě však existují i ​​nevýhody, které je třeba vzít v úvahu. Výhodou výrobků je především skutečnost, že kolébka má méně prostoru pro nově narozené dítě. Je to bezpečnější než velká postýlka..

Samotná kolébka zabírá méně místa, je mobilní, lze ji přepravovat a přepravovat, aniž by to dítě rušilo. Je vybaven koly, které usnadňují pohyb nábytku, umožňuje vám houpat děti. Některé modelové návrhy takových kolébek poskytují možnost pohybu dítěte v různých rovinách. Produkt někdy poskytuje automatický režim nemoci s pohybem..

Moderní dětská kolébka může zahrnovat další možnosti, například možnost instalace mobilního telefonu s hračkami, připojení osvětlení.

Nevýhoda produktu může být považována za omezenou dobu provozu, která je spojena s rozměry kolébky houpačky. Důvodem je skutečnost, že po šesti měsících se dítě prostě nemusí do postýlky vešly, ale i strany nábytku jsou dostatečně nízké, což představuje nebezpečí, když si děti začnou sednout a plazit se..

Druhy kolébky

Nábytkářský průmysl poskytuje mnoho druhů dětských postýlek. Všechny poskytují určitou funkčnost, designové funkce. Současně je však jejich život omezen na šestiměsíční věk dítěte. Produkt poskytuje další parametry, díky nimž je proces ponoření do spánku co nejpohodlnější a nejrychlejší..

Proutěný

Proutěný kolébka pro novorozence zpravidla poskytuje přenosný typ. Výrobek je levný, praktický, pohodlný a šetrný k životnímu prostředí pro dítě. Typicky tento typ koše poskytuje úchyty, takže děti mohou být přepravovány bez práce a úzkosti. Významnou výhodou je, že proutěné kolébky udržují teplo velmi dobře.

Kolébka z prutu je produkt, který si můžete koupit a vyrobit. Takové výrobky jsou dostatečně jednoduché na to, aby se stavěly v přítomnosti materiálů. Nejjednodušší vzory jsou vyráběny bez potřeby specializovaných dovedností tkaní z vinné révy..

Můžete to zkusit sami. Podívejte se na hlavní třídu níže:

Přívěsný

Rodiče používají speciální kolébku. Takový produkt je připevněn ke stropu, pokud takový způsob upevnění není možný, jsou na podlaze instalovány specializované podpěry, které drží kolébku na váze. Příslušenství vypadá neobvykle vzdušně a stylově. V dětském pokoji vytváří skvělou atmosféru. Výrobky mohou být vyrobeny ze dřeva tkáním, látkou.

Zavěšená kolébka kolébky zajišťuje potřebu nezávislé pohybové nemoci dítěte tlačením struktury. Takový produkt můžete nezávisle vyrobit výběrem potřebných rozměrů a materiálů. Je důležité, aby byl rám co nejsilnější. Musíte se také ujistit, že spojovací prvky mají nejvyšší kvalitu..

Elektronický

Nejmodernější je elektronická kolébka. Tento typ produktu poskytuje automatický systém nemoci s pohybem, zvukové melodie a reakci na pláč dítěte. Kolébku lze ovládat na dálku. Existují v různých konstrukčních řešeních. Tento druh kolébky kolébky umožňuje nejen zajistit spánek, ale také obsadit dítě při vzhůru.

Kolébka 2 v 1

Funkční postýlka kombinuje výhody několika produktů pro plný spánek dítěte. Většinou jsou konstrukce ze dřeva. Mají vynikající kvalitu a vydrží o něco déle, protože obsahují vysoké zdi. Obvykle jsou kolébky stacionární, ale díky své menší velikosti mohou sloužit jako mobilní přenosný produkt. Vybaveno standardní kyvadlovou houpací židlí pro ukočení dítěte.

Přenosný

Na cestách se ve většině případů používá přenosná kokonová kolébka. Výrobky jsou vyráběny ve formě měkké kolébky s kapucí a obsahují držadla. Většina z těchto produktů je vhodná pro novorozence..

Jak dítě roste v takových nosičích, není příliš pohodlné spát, protože brání pohybům dětí. Přenosná kolébka kokonů je důležitá, pokud jste na cestách. Často ji dali do běžné postýlky, aby dali svému dítěti bezpečný a zároveň pohodlný spánek..

Kolébka

Někteří rodiče se omezují na používání kočárku jako pokojné kolébky. Díky přizpůsobenému designu je spánek dítěte v takovém výrobku co nejpohodlnější. Mezi moderní výrobky patří schopnost zavěsit vrchlík, modul s hračkami. Do postýlky můžete vložit odnímatelnou kolébku, aby si dítě postupně zvyklo spát ve větších podmínkách.

Sedadlo v autě

Populární houpací křeslo, které lze vložit do auta, je dnes považováno za oblíbený typ. Obsahuje bezpečnostní pásy, má ortopedický design a je bezpečně namontován na autosedačce. Současně lze podobné výrobky použít také v domácích potřebách. Robustní základna umožňuje položit židli na pevný povrch a bezpečně v ní sedět dítě.

Specializované modely jsou značeny rok od roku. Druhý typ poskytuje možnost použití, dokud dítě nedosáhne jednoho a půl roku.

Houpací kolébka

Dětská houpací postel zahrnuje různé vzory. Může být regulován, obsahuje elektroniku, která dítě automaticky utrácí. Většina produktu poskytuje herní modul. Hlavním materiálem je nejčastěji měkká tkanina s podšívkou. V případě podlahové kolébky, včetně běžců, je důležité mít západku, která drží postýlku v pevné poloze. Výrobky s kyvadlem musí také obsahovat zajišťovací mechanismus, který zabrání otáčení kolébky.

Ortopedická matrace v kolébce je nutností. Obvykle je to zajištěno konstrukcí kolébky.

Který je lepší zvolit

Nejpoužívanější dnes je závěsná kolébka. To vám umožní uspořádat design dětského pokoje s chutí a stylem, poskytuje nejpřirozenější klidu dítěte. Konstrukce mohou být zavěšeny pod stropem, ale také mohou být instalovány na specializované upevňovací prvky, které mohou být instalovány kdekoli v místnosti.

Dřevěná kolébka je považována za jednu z nejoptimálnějších díky šetrnosti k životnímu prostředí. Specializované zpracování umožňuje zajistit spolehlivost a bezpečnost produktu pro dítě. Látkové kolébky nejsou o nic méně populární. Vytvářejí také pohodlné podmínky pro spaní pro dítě a usnadňují mytí krytu.

Elektronické modely jsou dnes také jedním z nejoblíbenějších dětských postýlek pro pohybovou nemoc. Robí proces automatickým, což rodičům uvolní čas..

Kolébka je navržena pro možnost instalace kolébky poblíž matčiny postele. Tato možnost je optimální, když je třeba ovládat spánek dítěte. Výrobek lze jednoduše přemístit na postel a také upevnit pomocí speciálních upevňovacích prvků k podpěře. Rodiče nemusí chodit do jiné místnosti, aby krmili své dítě.

Podívejte se na video níže, kde rodiče sdílejí své názory na používání kolébek:

DIY dětská kolébka

Houpací křeslo vyrobené z překližky pro děti je nejlepší volbou, pokud máte pracovní dovednosti a materiály pro návrh nábytku.

Zpočátku musíte vybrat příslušný výkres, který pomůže připravit překližku. Můžete jít podle nejjednoduššího principu, když vyříznete boční prvky společně s běžci, abyste dítě utráceli, a poté je posílijte. Můžete také provádět samostatné řezání a montáž dílů.

Na poznámku! Důležité je následné zpracování produktu. Přítomnost ostrých rohů, prvků, kde se dítě může zachytit držadlem, noha je nepřijatelná.

Není tak těžké vyrobit houpací křeslo z vlastních rukou, s ohledem na správnou přípravu materiálů. Pokud nemůžete řezat prvky rovnoměrně bez potřebného vybavení, obraťte se na specializované obchody, kde si můžete objednat řezy spolu s nákupem listů.

Domácí dřevěná kolébka pro novorozence může být vyrobena v různých strukturálních řešeních. Může to být pozastavený produkt nebo kolébka s běžci pro pohybovou nemoc. Je důležité, aby postel byla co nejbezpečnější..

Podlahové konstrukce s běžci musí obsahovat rolovací zámek. Materiál po montáži musí být pečlivě obroušen, potažen speciálním lakem. Použitý lak na bázi akrylu. Látkové výrobky musí být silné, silné.

Do-it-yourself kolébka může být vyrobena z tkaniny. V tomto případě je nutné připravit rám, který se nejčastěji skládá ze dřeva nebo kovu. Materiál pro vytvoření potahu je vybrán s ohledem na dobrou hustotu, prodyšnost. K zahřátí produktu můžete použít holofiber nebo syntetický zimníizér..

Clona kolébky je důležitým prvkem, který chrání dítě před hmyzem, vytváří rozptýlené osvětlení. Při výběru tkaniny pro vrchlík je lepší se spoléhat na typy světla, které dobře procházejí vzduchem, ale současně zajistit husté uspořádání vláken. Nejvhodnější textilie jsou tyly, závoje, organzy, tyly, šifony.

Je také možné použít bavlněné tkaniny: chintz, cambric. Pro chladné období je důležitý baldachýn z bavlněného kalichu, žakárového plátna. Nedoporučuje se používat rouno, akumulující elektrický materiál.

Kolébka-macramé je nejoriginálnější a nejelegantnější, protože umožňuje realizovat různé designérské projekty. Tyto typy kolébek jsou nejčastěji zavěšeny. Perfektně prochází vzduchem, poskytují spolehlivost, vypadají beztíže a lehké.

Pro tkaní je lepší použít kord s průměrem nejméně 6 mm. Jako základ můžete použít hotové ovály vyrobené z kovu nebo použít kov-plastovou trubku spojenou pomocí kování.

Výzdoba a dekorace betlémů

Obvykle je dřevěná kolébka jednoduše potažena hypoalergenním nátěrem na bázi vody nebo akrylovým lakem. Ale pokud si přejete, můžete realizovat zajímavější projekty. Můžete například vytvořit proutěný kryt, který vytvoří vzdušný a magický efekt..

Dnes se aktivně používá k dekoraci výrobků ze dřeva. V případě potřeby můžete kolébku ozdobit akrylovými barvami..

Prádlo pro kolébku by mělo být vyrobeno z přírodního prodyšného materiálu. Matrace je vybrána ne příliš měkká, s výhodou ortopedická pro novorozence.

Pokud je teplota v domě pod +16 stupňů, doporučuje se přikrýt dítě tenkou přikrývkou nebo několika listy přírodní tkaniny. Přikrývka by měla být lehká, teplá, nechat na vzduchu, aby se dítě nepotilo. Pro děti jsou vhodnější přikrývky z fleece a kol..

Polštáře před dosažením věku dvou let se nedoporučují. Mezi nejoblíbenější a nejbezpečnější materiály pro výrobu dětské postýlky, bavlny, bambusu.

FOTOGALERIE

V naší fotogalerii můžete vidět různé moderní modely dětských postýlek a dětských postýlek. Někdo se bude líbit optimální a pohodlné křeslo, jiní budou preferovat více klasických produktů..

Při výběru designu musíte věnovat pozornost budování kvality, nepřítomnosti ostrých a odnímatelných prvků, které mohou ublížit dítěti.

Nákup kolébky přizpůsobte nejen vašim vlastním preferencím, ale také pohodlí dětí. Velmi krásná, ale zároveň ne příliš pohodlná, je nepravděpodobné, že by kolébka plodů byla tím nejlepším nábytkem pro novorozený spánek..

Kvalitní dětská houpací postel umožní dítěti dokonalý odpočinek a dobrou náladu. Nabízíme vám několik návrhů kolébek, které vás mohou inspirovat k nákupu nebo výrobě nábytku.

Obecně lze říci, že moderní obchody nabízejí dětem různého věku mnoho různých postýlek. Kromě toho vám internet umožňuje vybrat si kresbu a vytvořit vynikající kolébku pro vaše dítě. Budete potřebovat pouze představivost, odpovědný přístup k přípravě materiálů a montáž produktu. V případě potřeby můžete vytvořit praktickou a funkční kolébku z nejjednodušších materiálů - tkaniny, šňůry, překližky a dalších.

Hodnocení nejlepších kolébek a kolébek pro novorozence

Pro některé maminky a tatínky je nákup kolébky pro dítě luxusem, pro jiné je to naléhavá potřeba. Ale pokud stále potřebujete kolébku, jak vybrat to nejlepší? Upozorňujeme na malou recenzi dětských postýlek pro novorozence, kteří si zaslouží sympatie svých rodičů ohledně funkčnosti, krásy a dobré kvality..

Druhy kolébek a kolébek pro novorozence

Možná obejdeme možnosti zavěšení - ve standardním bytě má jen málo lidí touhu zavěsit kolébku na strop. Moderní kolébky jsou:

 • dřevěné kolébky (kyvadla a houpací křesla);
 • držáky z plastu, s přídavnými funkcemi a bez nich;
 • kolébky nestandardních tvarů. Zde výrobci neomezují svou fantazii: jsou kolébky oválné, absolutně kulaté, ve formě váz a vintage kočárků pro panenky.

Kromě toho si můžete v samostatné skupině vybrat přidané možnosti. Mohou být dřevěné i plastové a jejich hlavní vlastností je, že tyto výrobky mají odnímatelnou stranu a nastavitelné dno.

A nyní přejdeme k podrobnému popisu nejlepších kolébek pro děti. Všichni žadatelé jsme rozdělili do 3 kategorií a vybrali jsme do každé ze tří nejvýznamnějších možností.

TOP 9 nejlepších kolébek pro novorozence

Nominace: Nejlepší přistýlka

Připojené kolébky jsou důležité pro rodiče, kteří plánují spát ve stejné místnosti v bezprostřední blízkosti dítěte. Přistýlky mají odnímatelnou stranu a jsou výškově nastavitelné, takže můžete zdvihnout nebo snížit spodní úroveň o jednu úroveň s rodičovským lůžkem a kombinovat je v jedné rovině. To vám umožní vstávat se svým dítětem méně často v noci, je snazší organizovat noční kojení a obecně se o dítě starat méně.

Chicco Next2me - perfektní kolébka pro společné spaní a další

Kolébka Chicco Next2me je lakonická a beztíže dokonale zapadá do moderního interiéru a jistě zaujme rodiče, kteří dávají přednost jednoduchosti a minimalizmu. Kolébka je lehká, vyrobená z vysoce kvalitního plastu, bez objemných dílů. Textilní prvky jsou odnímatelné a snadno se čistí. Spodní část je výškově nastavitelná v šesti úrovních. Kotviště je velké: 50 x 80 cm, matrace v sadě. Boční stěna se nezapíná na zip, do ní je zabudována moskytiéra pro pohodlné pozorování dítěte.

Chicco Next2me je ideální jako postýlka, protože na rozdíl od mnoha jiných modelů má systém pro připevnění k hlavní posteli (na pásech). K dispozici jsou kola se zámky. Čalounění je odstraněno. V případě potřeby lze lůžko složit do rozměrů 91 x 15 cm a umístit do přepravního vaku, což je velmi výhodné pro přepravu. K dispozici je dokonce i nastavení dolního náklonu. Megafunkční kolébka prvotřídní kvality! 9 jemných barev.

Nevýhody: neexistuje žádný spodní koš, kapuce a běžci, ale ne všichni rodiče a děti je potřebují.

Předpokládaná cena: 12000-14000 r.

Recenze kolébky Chicco Next2me

Tento model se ospravedlňuje o 200%, pokud matka kojí a praktikuje kloubní spánek. Všechno v něm je velmi spolehlivé a promyšlené do nejmenších detailů, aby se máma i dítě cítily dobře. Nevýhody zahrnují skutečnost, že tato kolébka nepřipevňuje mobil na standardní oblouk a většinu dalších „nočních“ pomůcek. Cena samozřejmě není dostupná pro všechny. Pokud se však domníváte, že matrace a boky jsou již zahrnuty, cena se již nezdá tak vysoká.

Zibos Ala - nejsilnější a nej technologičtější kolébka

Další kompaktní varianta postýlky, která může sloužit jako atraktivní protějšek výše uvedeného modelu Chicco Next2me. Pokud jde o funkčnost, postýlka Zybos je o něco nižší než Chico, ale v některých ohledech ji vážně překonává. Výška dna tedy není regulována v 6, v pěti polohách. Výběr ze 7 jasných barev čalounění (modrá, červená, žlutá atd.). Pokud jde o zbytek, tato kolébka opakuje všechny vlastnosti své dražší sestry: má uzamykatelná kola, seřízení dna, matraci, odnímatelnou stěnu s moskytiérou, nošení a možnost skládání. K dispozici je také systém „upevnění“ dětské postýlky k dospělému. Ale Zibos Al má několik zajímavých bonusů:

 • udržuje hmotnost 150 kg (není to překlep!) díky rámu s dvojitými trubicemi;
 • Sada obsahuje antikolický polštář a moskytiéru;
 • existují běžci pro pohybovou nemoc;
 • pokud si přejete, můžete si koupit transformační mechanismus stejné společnosti a proměnit kolébku v houpací křeslo a dokonce i houpací křeslo pro dospělého (proto je zapotřebí takový silný design!);
 • dole dole jsou dvě kapsy pro uložení drobností;
 • cena produktu je oproti analogům o něco nižší.

Odhadovaná cena: 9000-10000 r.

Recenze Zibos Ala Cradle

Díky inovativnímu designu, precizní práci všech mechanismů a úžasné funkčnosti modelu o něm majitelé mluví jen dobře (pokud nechcete zpívat chválu). Je obtížné k němu připojit oblouky a mobilní telefony, ale to je možná jediný malý rys tohoto modelu. Doporučuje se jako výnosná investice do zdraví dítěte a míru rodičů.

Jednoduchost 3060 - nejoblíbenější přídavná kolébka

Tento model kolébky získal nejvyšší souhlas rodičů jako nejkrásnější, nejpohodlnější a nejfunkčnější. Přesně řečeno, jedná se o univerzální kolébku, kterou lze stejně dobře použít jako připojenou i samostatnou. Dětská postýlka houpe pomocí běžců, ale lze ji nasadit na kola. Výška je nastavitelná, strana je odstraněna pro pohodlné použití jako připojené příslušenství. K dispozici je funkce jemných vibrací, noční lampa a hudební jednotka s ukolébavkami, závěsnými hračkami a ovládacím panelem. Součástí je také matrace. Kolébka je vybavena kapucí. Můžeme říci, že má vše potřebné pro nejpohodlnější zábavu dítěte a ještě víc.

Výrobek je vybaven dlouhou sukní, která na jedné straně skrývá všechno zbytečné a chrání obsah koše před prachem, na druhé straně komplikuje přístup k němu. Podobný model 3050 je vybaven krátkou sukní. Je třeba mít na paměti, že většina modelů jednoduchosti má nízké strany - pouze 24 cm.

Předpokládaná cena: 8000-9000 r.

Jednoduchost 3060 recenzí

Celkový dojem modelu podle recenzí - peníze nebyly zbytečné! Díky široké výbavě a většině nuancí spojených se spánkem a zbytkem dítěte je tato kolébka nejlepší ve své kategorii.

Nevýhodou je, že produkt má pouze dvě barvy (modrá a béžová). Kromě toho v recenzích kolébky Simplicity 3060 najdete informace, že matrace není příliš vysoká. Je také nepříjemné, že mobilní telefon je nainstalován na pevné základně, což brání v tom, aby se dítě dalo dovnitř a ven (ale mobilní telefon se dá otočit). Někteří nemají rádi hojnost volánů, ale je to záležitost vkusu. Obecně jsou kolébky jednoduchosti na tomto trhu lídrem a modely 3060 a 3050 shromáždily největší počet sympatií rodičů..

Nominace: Nejlepší dřevěné kolébky

Přírodní, vysoce kvalitní dřevo je ideálním materiálem pro jakýkoli dětský nábytek. Strom má klasickou krásu, je teplý, šetrný k životnímu prostředí a odolný. Dřevěné kolébky jsou velmi rozmanité a výběr toho nejlepšího je docela obtížný. Redakce Mamelle.ru považovala za pozornost následující modely:

Bambolina Love - italská klasika pro malé prince a princezny

Italská značka se vyznačuje nádherným designem a dokonalou kvalitou zpracování dřeva. Modely Bambolina Love, Candy, Bebe, Artist jsou funkčně naprosto identické, liší se jen mírně odlišným vzhledem hlavy a přítomností první krabice. Kolébky Bambolinu jsou mini-kolébky na běžcích (+ kola). Pogumovaná kola, samostředící, velmi snadno ovladatelná a při pohybu nepoškrábejte podlahu.

Okamžitě si toho nevšimnete, ale zásuvka pro dětské doplňky je zabudována do spodní části kolébky Love. Velikost lůžka je optimální: 83 × 42 cm. Souprava nezahrnuje ložní prádlo, musí být zakoupena (včetně matrace) samostatně. Výběr matrací takových velikostí je však poměrně široký a cena začíná od 1 000 r.

Předpokládaná cena: 12000-14000 r.

Recenze Bambolina Cradle

Všichni rodiče souhlasí s tím, že na tuto kolébku si prostě nelze stěžovat. Fascinuje svou klasickou ideálností a útulností. A nejvyšší kvalita vám umožňuje použít ne pro jednu generaci dětí. Pokud není cena přijatelná pro všechny, jedná se o poplatek za potěšení z pohodlného a dlouhodobého používání.

Gandylyan Lily - pevná domácí klasika s kyvadlem

Pokud hledáte klasickou kolébku ve tvaru miniaturní postýlky s pohybovou nemocí, Lily Model od ruského výrobce Gandylyana udělá dobře. Materiál produktu - Kavkazský buk, nátěr - bezpečný lak na vodní bázi. Kotviště je relativně úzké, ale dlouhé - 90 × 43 cm. Ti, kteří testovali tuto kolébku v akci matky, tvrdí, že půjde k malému dítěti do 8 měsíců věku.

Model není vhodný jako postýlka, protože jeho strana nespadá a není odstraněna a výška dna není nastavitelná. Zároveň je vybaven příčným kyvadlem - užitečnou funkcí pro mnoho matek a dětí. Příjemné odstíny přírodního dřeva - 8 možností. Pokud nepotřebujete žádný speciální design nebo další možnosti, pak je kolébka Gandylyan Lily tou nejlepší volbou z hlediska ceny a kvality.

Předpokládaná cena: 7100–8300 r.

Recenze o kolébce Gandylyana Lily

Recenze jsou všechny pozitivní. Rodiče mají rádi kvalitu této kolébky, zpracování dřeva, kompaktnost. Stížnosti se týkají pouze kvality lakového nátěru - při neomezeném používání je lak snadno poškrábatelný. Rodiče by také rádi viděli matraci v soupravě, aby se neobtěžovali jednotlivě.

Cradle Micuna Smart Fresh MO-1456 - originální postel pro nejmenší

Nádherná, vzdušná kolébka Mikunu je oválného tvaru a je vyrobena z vysoce kvalitního bukového dřeva potaženého vodou ředitelným lakem. Velikost lůžka není zcela standardní: 79X52 cm, tj. O něco kratší a širší než standardní postýlka. Stěny jsou vyrobeny z tkaniny (v některých verzích síťoviny), která umožňuje volný oběh čerstvého vzduchu uvnitř. Postýlka je nízká, není výškově nastavitelná, ale má poměrně vysoké strany - 47 cm, takže je zaručeno, že dítě bude chráněno před vypadnutím. 6 kol se svorkami usnadňuje přemísťování produktu po podlaze. Rozměry umožňují kolébce volně se pohybovat po domě a vyvalit se na balkon.

Balení obsahuje sadu povlečení (polyuretanová matrace, polštář, přikrývka, povlečení, povlečení). Výběr z 8 jemných barev. Plus lze také nazvat tím, že si můžete koupit další ložní prádlo a potah na matraci. Zajímavé je, že plachta může být spojena se zipem na přikrývce, čímž se vytvoří útulná obálka na spaní.

Předpokládaná cena: 20 000–23 000 r.

Micuna Smart Fresh MO-1456 kolébkové recenze

Upřímně řečeno, na rusky mluvících webech neexistují prakticky žádné recenze o tomto daleko od levného produktu. Probíhají však aktivní diskuse o výhodách a nevýhodách takové neobvyklé spací postele pro novorozence. Z kladů je zdůrazněna přirozenost materiálů, stylový design, kompaktnost, snadnost použití, prodyšnost a široká škála vybavení. Minusy zahrnují malou výšku (to platí zejména v případě, že dům má starší děti a domácí zvířata) a neschopnost jej upravit. Obávají se obavy o plně průhledné mřížové stěny - nebude dítě v pohodě? Obecně se kolébka Mikuna může stát úžasným hnízdem pro kojence až do 2–4 měsíců, ale poté bude muset být nahrazena větším lůžkem..

Nominace: nejlepší levné kolébky pro novorozence

Pochopení, že kolébka, i když je to nutné, bude vyžadována na velmi krátkou dobu, si praktičtí rodiče vyberou rozpočtovou verzi kolébky a mnozí jsou spokojeni s cenou i kvalitou.

JETEM Dream - cenný analog dražších kolébek

Model ze série kolébek „betlémů“ přitahuje Jeta Dream přítomností elektronických funkcí (melodie a vibrace). K dispozici je velký výběr melodií (včetně zvuků přírody) a 6 úrovní vibrací, počínaje stěží znatelným. Kolébka se otřese z pohybů dítěte, to znamená, že zajišťuje mechanickou pohybovou nemoc, ale ne elektronickou, jak je na některých stránkách omylem indikováno..

Mezi výhody patří velmi prostorný koš se dvěma přihrádkami. Textilní prvky jsou pro praní zcela odnímatelné. Kola jsou uvnitř odstraněna pomocí speciálních knoflíků - produkt je v tomto případě umístěn na lyžích pro otáčení. Lůžko je protáhlé - 80 × 38 cm, výška boků je malá - pouhých 20 cm.

Předpokládaná cena: 5900 - 6300 r.

Recenze JETEM Dream Cradle

Hodnocení tohoto produktu jsou protichůdné: některé jako absolutně všechno a kolébka sama o sobě se jeví jako kolébka z pohádky, jiné kritičtější. Hlavní stížnosti se týkají pěnové gumové matrace, která je rychle protlačena. Nelíbí se mi tvrdá horní tkanina (všechno by bylo v pořádku, ale kapuce hlasitě šustí při skládání a rozkládání). Místo na spaní je úzké - budete se muset připravit na stěhování do velké postýlky již za tři měsíce. A konečně, plast, mírně řečeno, nemá kvalitu, kterou drahé modely mají - změní se na žlutou a při neopatrném zacházení může prasknout..

Avšak pro všechny své nedostatky není kolébka Jetot Dream o nic méně pohodlná a funkční než její dražší protějšky. Maminky dokonce tvrdí, že jemná vibrace tohoto zařízení zachránila jejich děti před kolikou více než jednou. Doporučujeme těm, kteří chtějí trochu zachránit a neplánují přenést kolébku na své vnoučata dědičností.

FAIRY - vysoce kvalitní kompaktní kolébka za nejnižší cenu

Praktické matky ocenily tuto mobilní, lehkou a pohodlnou postýlku pro první měsíce života dítěte. Jeho konstrukce je tak jednoduchá, že montáž a použití nezpůsobí žádné potíže. Rozměry lůžka na spaní jsou 80 × 40 cm a hloubka je až 52 cm. Kolébka s tvrdým dnem je bezpečně připevněna k stabilní podložce z přírodního dřeva, ošetřené antifungální směsí. Zahrnuty jsou matrace a boky z holofiberů, přikrývka, polštář a povlečení. Výběr z několika jemných odstínů. Části jsou odstraněny pro mytí. Produkt se okamžitě složí a rozloží, čímž se Fairy stane atraktivní volbou pro cestování a pro malé bydlení.

V Fairy Cradle samozřejmě není kapka zpracovatelnosti: ani elektronické moduly, ani výškové nastavovače. Ale v této měkké a teplé posteli je dítě pohodlné a bezpečné. Můžete dítě houpat pouhým třepáním zavěšené postele, jako za starých časů. V prodeji najdete kompletní analog tohoto modelu - kolébku Polini.

Předpokládaná cena: 3700 r.

Recenze Fairy Cradle

Rodiče, kteří si koupili pohádkovou postýlku, jako její bezpodmínečná šetrnost k životnímu prostředí, přirozenost a pohodlí pro novorozence. Kromě toho je poměrně prostorný a hluboký, chrání před průvanem. Taková mínus - vložka ve spodní části je příliš tenká, ohyby. Ale musíme si uvědomit, že kolébka není navržena pro vysokou hmotnost. Obecně můžete získat stylovou, ekologickou kolébku s kompletní sadou povlečení za méně než 4 000 rublů pouze zakoupením pohádky 1000. Rozpočet nezkazí původní myšlenku tohoto modelu..

Moje dítě Kroha (Ivasha) je levná dřevěná kolébka přijatelné kvality

Levné a jednoduché řešení v případech, kdy potřebujete kompaktní lůžko pro dítě. Moje kolébka Moje dítě je vyrobeno z masivní břízy, spodní část je z překližky, boky jsou vyrobeny z plochých latí. Matrace není připevněna. Rozměry 80 × 40 cm. K dispozici jsou kola, nejsou k dispozici kluzáky.

Postýlku lze použít jako extra. Boční stěna je odstraněna, sada obsahuje upevňovací prvky pro spolehlivé připevnění k mateřskému lůžku v jakékoli výšce. Vynalézaví rodiče následně proměnili tuto kolébku v pohodlnou pohovku a dokonce i stůl pro starší dítě.

Předpokládaná cena: 3000-3300 r.

Recenze kolébky Moje dítě Kroha (Ivasha)

Shrnutím recenzí dostupných na webu můžeme říci, že rodiče jsou spokojeni s dostupnou cenou tohoto produktu v přijatelné kvalitě. Je pravda, že musíte sestavit mozek se sestavou, ale pokud máte otce rukama, vše je vyřešeno. Může být zklamáním, že vyzvednutí matrace a podestýlky v postýlce není snadné, ale chytré matky prostě kupují sady v kočárku - jsou také vhodné pro kolébku.

Takže jsme podrobně prozkoumali 9 hodných pozornosti maminky kolébky pro nejmenší. Doufáme, že nyní bude pro vás snazší si vybrat v obchodě nebo v internetovém obchodě. Přeji dobré nakupování!

TOP 13 nejlepších kolébek a kolébek pro děti [Hodnocení a průvodce výběru]

Kolébka, kolébka pro novorozence je první lůžko, ve kterém by mělo být dítě pohodlné, klidné, útulné, bezpečné.

Druhy kolébek

Kolébky pro novorozence mají tyto odrůdy:

 1. Proutěný. Je obvykle přenosný. Vhodné pro dítě do šesti měsíců. Vyrobeno z ekologických materiálů.
 2. Nositelné. Mějte pohodlné úchyty pro přesun z místa na místo.
 3. Přívěsný. Držáky jsou připevněny ke stropu pomocí speciálních zařízení.
 4. Připojený. Mohou být pohodlně umístěny vedle dospělé postele pro pohodlný spánek pro mámu a dítě. Obzvláště dobré kojení.
 5. Elektronický. Moderní verze s automatickým ovládáním pohybové nemoci.
 6. Houpací. V takových kolébkách můžete ovládat intenzitu houpačky dítěte.

Populární značky

Nejoblíbenější značky kolébek:

Výhody kolébky

Mezi klady patří:

 1. Zabírá méně místa než klasická postýlka.
 2. Je mobilní.
 3. Existují modely, které vám umožňují házet dítě v různých rovinách.
 4. Existují kolébky s pohodlným automatickým ovládáním.

Nevýhody kolébek

Mezi nevýhody patří:

 1. Omezená životnost (až šest měsíců).
 2. Vysoká cena.

Jak si vybrat

Možnosti výběru klíčů:

 1. Druh (proutěný, přenosný, závěsný, připevněný, elektronický, houpací křeslo).
 2. Houpací mechanismus (podélný nebo příčný). Podélné kývání „tam a zpět“. Tuto možnost doporučují dětští lékaři, protože je to přirozené. Taková kolébka však potřebuje další prostor. Dobré pro malé pokoje..
 3. Možnost upevnění kyvadla.
 4. Rozměry.
 5. Bezpečnost (nedostatek ostrých rohů, stabilita, vzdálenost mezi tyčemi).
 6. Materiály Je důležité, aby byly šetrné k životnímu prostředí a bezpečné pro dítě. Nejběžnější postele jsou vyrobeny ze dřeva, dřevotřísky a plastu. Nejprodávanější jsou dřevěné postýlky, protože materiál je zcela přírodní. Kotviště z dřevotřísky, MDF jsou levnější než ze dřeva. Ve výrobě se však mohou používat toxické látky. Plast je vybrán velmi zřídka kvůli své nízké pevnosti ve srovnání se dřevem, MDF, dřevotřískovými deskami.
 7. Doplňky (kola, košík na věci, dálkové ovládání).

Kolébky a kolébky pro novorozence

Kolébky a dětské postýlky pro děti jsou určeny pro pohodlný spánek a odpočinek pro kojence. Výrobky jsou vyrobeny z vysoce kvalitních a hypoalergenních materiálů: plast a kov. Vnitřní textilní povrch je měkký a příjemný na dotek. Modely jsou doplněny pohodlnou matrací z polyuretanu. Výrobky odpovídají vysokým standardům kvality a bezpečnosti, jak dokládají certifikáty.

Dětské kolébky a postýlky jsou vyráběny v jemných pastelových odstínech. Mají promyšlený ergonomický design, který harmonicky zapadá do interiéru ložnice. Lze nastavit výšku produktu a úhel sklonu. Kola vám umožní jemně pohnout kolébkou, jsou připevněny ke zbytku dítěte. Souprava může zahrnovat polštář, hledí, prostěradlo. Některé modely jsou doplněny podsvícením a nastavitelnými zvukovými efekty..

Kolébky pro novorozence jsou bezpečným řešením pro sdílení spánku s vaším dítětem. Jsou umístěny na posteli, mají dostatečně vysoké strany, které vylučují ztrátu dítěte. Modely jsou určeny pro děti do tří měsíců nebo do doby, než se dítě samo začne převalovat.

Obaly v kolébkách a kolébkách lze snadno prát, rychle schnou a nedeformují se. Výrobky jsou vhodné pro chlapce i dívky. Modely jsou lehké, pro snadnou přepravu je možné je složit.

Elektronické kolébkové houpací křeslo pro novorozence

Nemoc z pohybu je nejúčinnějším způsobem uklidnění a usmrcení dítěte. Proto jsou kolébky - místa pro spaní pro kojence, které se mohou houpat, již dlouho považovány za nejlepší volbu pro malého chlapce.

Výrobci moderního nábytku nabízejí rodičům mnoho možností - od klasických kolébek uspořádaných jako kyvadlo až po komplexní multifunkční provedení s elektronickým řídicím systémem.

Vlastnosti a výhody elektronických kolébek pro kojence

Elektronické kolébkové houpací křeslo je místem pro novorozence, které není vybaveno mechanickým, ale elektronickým systémem nemoci z pohybu. To znamená, že rodiče nemusí vyvinout fyzické úsilí, aby rozhoupali postýlku - stačí stisknout tlačítko na ovládacím panelu nebo na dálkovém ovladači. Spánek v tak útulné posteli se doporučuje pro děti do 6 měsíců..

Ve srovnání s klasickou kolébkou má elektrická kolébka pro novorozence následující výhody:

 • ujistit dítě, nemusíte být v blízkosti kolébky, můžete se vzdálit;
 • mnoho modelů je vybaveno systémem automatické odezvy - reagují na pláč a začnou pumpovat dítě;
 • elektronické kolébky vám umožní uvolnit drahocenný čas rodičů, který můžete strávit na neméně důležitých věcech - například vaření pro dítě;
 • další možnosti výrazně rozšiřují funkčnost zařízení.

Jedinou nevýhodou elektronické kolébky je její vysoká cena ve srovnání s tradičním modelem.

Dokonce ani nejlepší vybavení nebude schopno zcela nahradit ruce matky, takže by dítě nemělo být neustále v kolébce bez rodičovského dohledu. Optimální doba pro nepřetržitou relaxaci v houpacím křesle není více než 2-4 hodiny.

Odrůdy a uspořádání kolébek s elektronickým výkyvným mechanismem

Zařízení elektrických kolébek je složitější než u mechanických modelů, ale obecný princip zůstává stejný - strukturálně je taková postýlka systémem pohybového onemocnění, jehož lůžko je namontováno na pevném stojanu.

Existuje několik druhů kolébek:

 • venkovní. Je to kolébka upevněná mezi dvěma podpůrnými sloupky. Drtivá většina modelů je vybavena koly pro snadný pohyb po bytě;
 • figurativní. V takové kolébce je lůžko odstraněno. To vám umožní přesunout postýlku na jakékoli místo přímo s dítětem. Současně zůstane stánek na místě;
 • transformátorová kolébka. Takový model se dokáže proměnit v jiný typ houpacího křesla: houpací křeslo, lehátko nebo dětské křeslo.

Rám - základ elektrické kolébky, je obvykle vyroben z hliníku. Tento kov se vyznačuje vysoce výkonnými vlastnostmi: pevnost, spolehlivost a trvanlivost.

Zkontrolujte přítomnost pásů pro upevnění dítěte v posteli - to je povinný prvek elektrických kolébek - upevněné dítě nebude moci vypadnout z kolébky, dokud nebudou rodiče poblíž..

Režimy pohybové nemoci elektronických kolébek a funkční

Elektrické kolébkové houpací křeslo pro novorozence má širokou funkčnost. Nejprve je nutné vyhodnotit dostupné režimy otáčení. Jejich počet se zpravidla pohybuje od tří do osmi.

Nejoblíbenější jsou:

 • houpačka (klasická) - jedná se o tradiční houpací režim, ve kterém se kolébka otáčí nahoru a dolů po půlkruhové cestě;
 • vlna - kolébka dělá vlnité kymácející pohyby;
 • tanec - režim „reverzního houpání“: kolébka se pohybuje v půlkruhu zdola nahoru;
 • Klokan - skákající pohybové lůžko.

Existují další doplňkové režimy, které pomohou nejen eutanizovat dítě, ale také ho pobaví: například „auto“ nebo „nervózní táta“.

Při nákupu elektronické kolébky vyzkoušejte všechny režimy - některé z nich mohou pracovat příliš hlučně, což zabrání zaspání dítěte.

Houpací křesla najdete s vibračním režimem, ale měli byste pochopit, že vibrační pohyby se velmi liší od vibračních pohybů a děti je mohou vnímat různými způsoby: některé zklidňují a jiné mohou vyděsit.

V některých modelech existují kromě standardní funkce nemocného s pohybem i další možnosti:

 • systém reakce plačícího dítěte, který automaticky začne houpat a uklidnit dítě;
 • zahrnutí uklidňující hudby nebo zvuků přírody;
 • schopnost zaznamenat hlas rodičů;
 • přítomnost portů USB pro připojení smartphonu a přehrávání jakýchkoli melodií;
 • noční světlo s měkkým světlem - ideální řešení, pokud se dítě bojí tmy;
 • schopnost změnit rychlost otáčení a náklon zadní části kolébky;
 • přítomnost systému dálkového ovládání s dálkovým ovládáním.

Náklady na konkrétní model elektrické kolébky pro kojence zpravidla přímo závisí na jeho funkčnosti. Proto je vhodné při nákupu předem rozhodnout, které možnosti jste ochotni přeplatit a které jsou nadbytečné.

Elektronický napájecí systém kolébky pro novorozence

Jedním z hlavních kritérií pro výběr elektrického houpacího křesla je jeho energetický systém.

Existují tři možnosti:

 • z domácí elektrické sítě;
 • z baterií;
 • z baterie.

V prvním případě je houpací křeslo připojeno k elektrické zásuvce a je připraveno k nepřetržitému používání. Takové pohodlí však hraničí s nízkou bezpečností - bez ohledu na to, jaká preventivní opatření výrobce zavádí, nikdo není v bezpečí před přerušením provozu domácí elektrické sítě. Lepší není riskovat zdraví vašeho dítěte.

Zařízení napájená z baterií jsou nejen bezpečná, ale také pohodlná - po výměně baterií lze kolébku použít okamžitě. Jedinou negativní věcí je, že musíte mít vždy po ruce náhradní sadu baterií..

Nejoblíbenější jsou modely baterií, které jsou nabíjeny pomocí speciálního elektrického adaptéru.

Zařízení a velikost lůžka

Je důležité, aby lůžko bylo pro dítě co nejpohodlnější a nejpohodlnější.

Standardní velikost postele pro dítě je:

 • šířka - od 70 do 90 cm;
 • délka - od 30 do 50 cm.

Nejlepší je zvolit širší kolébku, aby se dítě mohlo snadno převrátit ve snu. Věnujte pozornost výzdobě postele. Měl by být vyroben z přírodního materiálu - bavlny nebo lnu. Uvnitř je elastická matrace, která obvykle přichází s kolébkou.

K ochraně drobky před jasným světlem v hlavě hlavy je kapuce, kterou lze otevřít a zajistit.

Základna postýlky by měla být vyrobena z bezpečného materiálu. V elektronických modelech je to ecoplastic.

Pokud pochybujete o kvalitě plastu nebo má štiplavou chemickou vůni, požádejte prodejce o bezpečnostní certifikát. Pokud chybí, je nejlepší nákup odmítnout.

Další vybavení

Většina moderních modelů kolébek je vybavena dalšími zařízeními. Jedná se o lůžkoviny, koše na plenky a povlečení, sklopné převlékací stoly. Výrazně zjednodušují péči o dítě - máma bude mít vždy po ruce plenky, vyměnit oblečení a další potřebné věci.

Kolébky jsou vybaveny ozdobnými prvky - volánky, mašle, výšivky a tištěné aplikace. To vám umožní udělat interiér dětského pokoje roztomilým a jedinečným..

Kolébka a kolébka pro novorozence

Maminka a táta se obvykle začínají starat o to, aby pro něj získali všechny potřebné věci, včetně dětského nábytku, zejména kolébky, a to ještě před narozením dítěte. Kolébku pro dítě lze označit za jednu z nejdůležitějších akvizic, která bude relevantní od narození do 4-9 měsíců.

Dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců, bude pro dítě potřeba kolébka

Vlastnosti použití kolébek pro novorozence

Provoz takového nábytku má své vlastní vlastnosti, které jsou určeny řadou faktorů. Tyto zahrnují:

 • Výhody a nevýhody používání kolébky;
 • Odrůdy ukoléb pro novorozence;
 • Design produktu;
 • Velikosti, příslušenství a další.

Hlavní rysy kolébky jsou:

 1. Zkrácené pražce (délka se pohybuje od 70 do 100 cm). Šířka je asi 40-45 cm.
 2. Kolébka pro novorozence se usazuje na kolech, klasických dřevěných nohách nebo obloukech.
 3. Model lze doplnit různými doplňky a funkčními prvky (koš pro uložení věcí, mobilní telefon, matraci, skříň pro uložení hygienických potřeb atd.).

Výhody použití

Kolébka pro dítě má výhody i nevýhody. Ve srovnání s běžnou postýlkou ​​má kolébka několik významných výhod:

 • Vhodné místo na spaní, takže se novorozence cítí pohodlně. Skromné ​​rozměry navíc umožňují rodičům snadno houpat dítě;
 • Kolébka pro novorozence je vybavena výkyvným mechanismem, který přispívá k rychlejšímu usínání drobků;
 • Tato postel je ideální pro malé pokoje, protože zabírá velmi málo místa;
 • Kolébka je velmi snadno přepravitelná na jakékoli vhodné místo, které rodičům umožňuje být vedle dítěte, aniž by vzhlédla od domácích prací;
 • Mnoho modelů je vybaveno dalšími funkcemi a příslušenstvím: hraní klidných melodií, automatická pohybová nemoc, mobil atd..

Na poznámku. Moderní kolébky mají mnoho užitečných funkcí, které usnadňují péči o vaše dítě. Nezapomeňte však, že nemohou zcela nahradit rodičovskou lásku a pozornost..

nevýhody

I přes mnoho výhod mají kolébky také některé nevýhody. Tyto zahrnují:

 • Krátkodobé užívání (obvykle dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců);
 • Poměrně vysoká cena produktu.

Odrůdy kolébek

Existuje několik populárních druhů postýlek, které se liší v mechanismu pro pohybovou nemoc. V souladu s touto funkcí se rozlišují následující provedení:

 1. Klasický
 2. Kolébka;
 3. Automatický
 4. Závěsný;
 5. Transformátor;
 6. mobilní, pohybliví
 7. Přidružený.

Klasický

Tradiční verze obyčejných postýlek s funkcí nemoci z pohybu (ruční mechanismus). Pro výrobu nábytku se používá řada břízy, která se během zpracování leští nebo lakuje. Polohu dna lze nastavit. Samotná postel je podepřena koly, kterými lze pohybovat kolem domu. Matrace pro tento typ kolébky není poskytována..

Kolébka

Taková postel je velmi podobná kolébce od kočárku. Výrobek je dlouhý asi 80-85 cm. K výrobě kolébky se používá kov a plast. Hlavní část struktury je uvnitř potažena bavlnou a na vnější straně podšívka s dekorační tkaninou. Často existují modely, které se podobají kokonům, tento design umožňuje chránit dítě před hlasitými zvuky a jasným světlem.

Automatický

Jedná se o kolébku vybavenou elektronickou jednotkou, ovládacím panelem, noční lampou. Sada také doplňuje výběr uklidňující hudby..

Řídicí systém umožňuje nastavit rychlost a čas nemoci z pohybu. Je zajímavé, že některé z dražších modelů nezávisle reagují na pláč dítěte a zapínají vibrační režim.

Doporučení. Hlavním účelem tohoto modelu je uklidnit a uklidnit dítě, proto je lepší použít jej jako doplněk k hlavní ložnici.

Závěsná postýlka v postýlce

Taková kolébka pro novorozence je vhodná pro případy, kdy je již k dispozici pevná postel. Ten zpravidla neposkytuje příležitost k houpání dítěte (maximum je kroutit ze strany na stranu, jsou-li kola). K vyřešení problému pomůže látková kolébka pro novorozence, která se snadno připevňuje ke stranám postýlky, a pokud již není zapotřebí, je stejně snadno odstranitelná.

Cradle Design Features

Jakákoli kolébka pro novorozence se skládá ze dvou hlavních prvků:

První část návrhu je základem postýlky, na které závisí její stabilita a spolehlivost. Z tohoto důvodu je velmi důležité, aby byl rám odolný. Patří sem výrobky z kovu a dřeva. Ty jsou také šetrné k životnímu prostředí a zcela bezpečné, a proto mají oproti ostatním výhodu.

Na poznámku. Rám není s výhodou natřen nebo natřen barvou. Jedinou výjimkou je ošetření speciální netoxickou látkou proti škůdcům..

Nevýhodou kovových rámů je jejich invazivita. V tomto ohledu se doporučuje dotáhnout předmět látkou.

Důležité! Pro větší spolehlivost by spojovací prvky pro spojovací části rámu měly být kovové (plast nebo dřevo se nedokáže vyrovnat se zátěží).

V závislosti na typu postýlky je vybrán tvar rámu. Nejběžnější možností je ovál. Obdélníkové a kulaté výrobky jsou mnohem méně běžné..

Pokud jde o lůžko, nejdůležitějším parametrem je jeho velikost. Šířka se pohybuje od 70 do 90 cm, délka může být 30 až 50 cm. Je lepší upřednostňovat širší produkty, protože prostorná postel poskytne dítěti největší pohodlí, což mu umožní volně se otáčet. Neméně důležitou vlastností podkladu je materiál, ze kterého je vyroben. Doporučená varianta je základová deska vyrobená ze dřeva nebo z jeho lehkého protějšku, tkaná z vrb nebo vinných větví.

Stěny postele jsou pokryty plátěným nebo bavlněným hadříkem. Na dno postele je umístěna měkká a pružná matrace, která se nejčastěji dodává s postýlkou.

Mnoho modelů je vybaveno speciální kapucí, která chrání dítě před světlými a hlasitými zvuky..

Typy rámců

Rámečky se liší materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, a tvarem. Nejběžnější typy rámců jsou:

 1. Pevné pletené. Malý jednodílný rám ve tvaru tkaného koše obdélníkového nebo oválného tvaru.
 2. Tkáň. Při výrobě se používají husté textilie, jako je ekologická kůže nebo ekologický polyester. Na vnitřní straně je produkt potažen plátěným nebo bavlněným. Na upevněné kolébky, přenosné kolébky, houpací postele se obvykle používá ne příliš hustý tkaninový rám.
 3. Kov. Výrobek je vyroben z odolné oceli. Aby byla struktura světlejší, spodní a boční strany jsou pokryty látkou, přičemž kovová kostra krabičky zůstává pouze.

Dobré vědět. Jedním z nejpopulárnějších typů výrobků je kombinace dřevěného dna, potahu látky a kovového rámu..

 1. Dřevo. Může být vyrobena buď přímo ze dřeva nebo z překližky. Odborníci doporučují výrobu spodní části překližky nebo trvanlivé tkaniny..
 2. Pletené. Rám můžete spustit pomocí pletacích jehel nebo háčkování. Aby byl produkt trvanlivější (díky použití silných nití), originální a atraktivní, doporučuje se vytvořit techniku ​​pomocí macrame techniky.

Způsoby montáže

Pokud mluvíme o závěsné kolébce, pak jakýkoli model tohoto typu zahrnuje jeho připoutání k něčemu. Postel lze upevnit na:

 • Strop;
 • Zeď;
 • Stojany (tato kolébka se podobá houpačce).

Volba konkrétního způsobu montáže závisí na schopnostech dětského pokoje a osobních preferencích. Upevnění kolébky na strop je však ekonomicky nejvýhodnější, protože kolébka v tomto případě zabírá velmi málo místa..

Kritéria výběru kolébky

Každý rodič chce pro své dítě dostat krásné, pohodlné a kvalitní lůžko. Pro úspěšný výběr produktu je třeba dodržovat určitá kritéria..

Mechanismy kvality

Spolehlivý laděný mechanismus je jedním z nejdůležitějších kritérií výběru, protože bezpečnost postýlky závisí především na něm. Před nákupem musíte zajistit pevnost úchytů a samotného rámu.

Standardní možnost zahrnuje jeden upevňovací prvek, který se skládá z:

Někdy se ke zpevnění konstrukce používá dvojitá výztuž nebo příčný nosník, pokud by však k vytvoření postele byly použity vysoce kvalitní a bezpečné materiály, stačilo by jediné připevnění.

Rozměry

Důležitou nuancí, kterou je třeba při nákupu kolébky zvážit, je výška stran. Mělo by být nejméně 30-40 cm. Pokud je výška bočních stěn nedostatečná, hrozí nebezpečí vypadnutí dítěte z postýlky. Přesné rozměry se volí v závislosti na stáří drobků..

Další funkce

Mezi další funkce, které jsou moderní modely betlémů často vybaveny, patří:

 • Regulátor, který vám umožní změnit polohu zad;
 • Mechanismus pro změnu výšky krabice;
 • Odnímatelná kapuce;
 • Odnímatelné strany;
 • Noční stolek;
 • Mobilní zařízení;
 • Textilní potah, který lze odstranit, aby se mohl prát nebo vyměnit za nový.

Materiál kolébky

Velmi důležitým bodem je bezpečnost surovin použitých k vytvoření postýlky. Je lepší si vybrat ve prospěch přírodních materiálů (například přírodní pleteniny). Pokud dáváte přednost umělé verzi, musíte se ujistit, že dítě není alergické na tento druh suroviny.

Užitečné příslušenství

Tyto zahrnují:

 • Baldachýn chránící dítě před vnějšími dráždivými látkami;
 • Mobilní s hračkami;
 • Dálkové ovládání elektronických kolébek;
 • Matrace;
 • Přikrývky.

Carrycot s mobilem

Recenze nejlepších modelů

Existuje obrovská škála dětských kolébek pro novorozence. Některé modely jsou obzvláště oblíbené díky své vysoké kvalitě a cenově dostupným cenám..

Na poznámku. Většina dětských postýlek lze zakoupit bez problémů v internetovém obchodě, který se specializuje na dětský nábytek.

Možnost rozpočtu

Nejoblíbenější a cenově dostupné značky jsou:

Pohodlná volba

U klasických modelů vybavených různými doplňkovými funkcemi, které zvyšují snadnost použití, je třeba zdůraznit:

 • Chicco Next2me kolébka pro kojence od italského výrobce;
 • Houpací kolébka Everflo (Čína);
 • Cradle Polini od ruského výrobce;
 • Cradle of Babyhome (Španělsko);
 • Čínská letní dětská postýlka.

Prémiová možnost

Nejdražší, ale zároveň nejpohodlnější a nejvhodnější jsou elektronické modely, například:

 • Houpací kolébka BeeAngel (Čína);
 • Simplcity 3 v 1 (USA nebo Čína);
 • Jetem (Německo nebo Čína);
 • Dětská postýlka 4 v 1 od čínského výrobce;
 • Houpací kolébka Pituso 4 v 1 (Čína).

Vytváření kolébky vlastními rukama

Je docela možné vyrobit dětskou kolébku pro novorozence samostatně. Nejjednodušší možností je zavěsit hlavní část kočárku ze stropu nebo postavit postýlku z obruče a látky.

Potřebné nástroje a materiály

K vytvoření kolébky budete potřebovat tyto položky:

 • Pila na dřevo;
 • Šroubovák;
 • Samořezné šrouby;
 • 4 desky, každá 1-2 cm široká;
 • Vrtat;
 • Silné lano;
 • Silná látka.

Pokrok

Práce zahrnuje následující akce:

 1. Nejprve je třeba nakreslit budoucí produkt.
 2. Vyvrtejte do stran symetrické otvory (horní rohy) pro připevnění kolébky ke zdi nebo stropu.
 3. Vyvrtejte otvory do bočních a koncových stěn (na spodním řádku) tak, aby mezi nimi zůstaly 3 cm.
 4. Upevněte všechny strany samořeznými šrouby.
 5. Udělejte si dno ze silné textilie (řez po obvodu krabice).
 6. Na okrajích materiálu vytvořte otvory odpovídající otvorům na krabici.
 7. Zabalte smyčky.
 8. Připojte látku k krabici pomocí lana nebo jiného silného lana.
 9. Připojte kabely pro zavěšení kuřat pro novorozence.

Kam instalovat kolébku

Nejlepší je, když je kolébka pro měsíční dítě vedle postele rodičů. Toto doporučení je zvláště důležité pro kojence do 6 měsíců věku. Po šesti měsících může být dítě postupně zvyklé na svůj vlastní pokoj. Do této doby už kolébka již není zapotřebí - bude nahrazena postýlkou.

Kolébka pro novorozence je nezbytnou věcí v prvních měsících života dítěte. Taková postel poskytuje maximální pohodlí, umožňuje vám houpat dítě. To vše přispívá k rychlejšímu usínání a zlepšuje kvalitu spánku. Zároveň je důležité zvolit pro dítě vhodné kolébky, aby splňovalo požadavky na kvalitu, bezpečnost a pohodlí.

Články O Neplodnosti