Hlavní Analýzy

Postýlka: kresby, návod, jak to udělat sami

Ahoj všichni! Když naše rodina měla dotaz na potřebu postýlky pro dítě (2 roky), moje žena mě okamžitě zavedla do místního obchodu, abych ukázala, co se jí líbilo. Samozřejmě se jí líbil „betlém“, který v obchodě stál 12 000 rublů. Bez matrace, jen pro rám..

Odolal výkřiku „Ano, proč dávat takové peníze?!“ V duchu jsem šel domů. A v mé hlavě byl plán: "Vyrobím betlém s vlastníma rukama!".

Dovolte mi, abych vám řekl, a ukázat vám, co jsem musel čelit, kolik jsem utratil peníze a co se nakonec stalo.

1 krok - navržena postýlka, vytvořené kresby

Z vlastní zkušenosti vím, že dělat něco (zejména nábytek) bez výkresu a specifikace je pro mě dražší. Neberete v úvahu něco, nevidíte něco správně - a veškerá práce bude muset být provedena znovu.

Rozhodl jsem se vyrobit 50x50 milimetrů z tyčí - je snazší je najít, postel se ukáže být silná a bude to vypadat skvěle!

Proto jsem po prostudování programu „Basis-furniture maker“ (platí se, ale lze jej najít zdarma), po večerech, jsem po práci začal dělat projekt pro postýlku. Upřímně, trvalo mi to déle než týden. Nerozumím něčemu v programu, nemám rád proporce postýlky a musím všechno změnit.

Obecně, na výstupu jsem dostal skvělý projekt, s 3D modelem, výkresy, specifikace a všechny velikosti.

Mimochodem! Prodávám všechny kresby a vývoj za pouhých 250 rublů! Pokud si chcete pro děti pořídit stejnou postýlku bez potíží, se všemi velikostmi a již zohledněnými chybami, kupte na stránce:

Věřte mi, tyto výkresy vám ušetří více peněz, času a nervů.!

2 krok - připravte tyče, nakrájejte na velikosti

Takže podle specifikace jsem všechno znovu zkontroloval, spočítal a koupil hotové pruty 50x50 mm v místním obchodě All of Wood. Vybral jsem si ty nejrovnoměrnější borovice.

Také jsem si koupil 30mm tlustou desku pro „boční stěny“. Zpočátku viděl, jak se dostat do auta. Tady je banda:

Dále jsem podle výkresu ořízl všechny tyčinky a desky na velikost. Obvykle jsou všechny detaily vyznačeny na výkresu až do úhlu řezu. Odřezal se obyčejnou pilou na stromě.

3 krok - sbírejte postýlku podle výkresu

Nyní zábavná část. Začneme sbírat postýlku. Vše připevněno k samořezným šroubům - žluté, 5x90 mm. Celá postýlka byla o něco méně než 200 kusů.

Kresba opravdu pomohla:

Nejprve jsem shromáždil „boční stěny“. před upevněním tyčí - vyvrtejte do nich otvory (vrták 3 mm), aby se tyčky nerozštěpily. Zašrouboval jsem ji mini vrtákem (nemám šroubovák, takže vrták pracoval při nízkých rychlostech).

To jsou dvě strany:

Nakonec také kominík zašroubuji - prozatím to bude rušit.

Další je nejjednodušší. Prostě jsem spojil dva boční panely na 6 místech dlouhými tyčemi. Samotná práce není příliš pohodlná, ale skutečná. Zde je výsledek:

Díky podrobné kresbě sestavil postýlku v jeden večer bez problémů!

Krok 4 - „kůže“, odstraňte hrboly

Po shromáždění jsem se rozhodl, že strom by měl být „broušen“, aby se vyhladily nerovnosti tyčí, aby se rozštíply štětiny a obecně se postel zpříjemnila na dotek.

To bylo možné udělat s obyčejným brusným papírem ručně, ale měl jsem na ruce „brusku“ (úhlovou brusku) a koupil jsem dva kruhy se smirkovým hadříkem a „obrusil“ postel. Proces nefotografoval, protože není zde nic zvláštního. A výsledek se nijak nezměnil - na dotek se stal příjemnějším.

5 kroků - malba

Obecně bylo možné malovat - dřevěná postýlka tak vypadá skvěle. Ale rozhodli jsme se, že bude praktičtější a bude to bílé. před malováním připravil postel nejlevnější základ. Čekal jsem pár hodin.

Koupil jsem si nejběžnější lak, akrylový, pololesklý, pro interiérové ​​práce. Malování na dvou vrstvách mi trvalo 2,4 kg, banka stála 350 rublů. Maloval jsem nejběžnějším štětcem.

Na samém konci jsem koupil další dvě tenké desky o tloušťce 20 mm a dvě lamely 20x20 - z nich jsem vytvořil základnu pro matraci. Prostě jsem našrouboval lamely se šrouby na spodní základnu postýlky a jednoduše položil řezané desky na lamely. Ukázalo se to velmi tvrdě. Já (vážící 90 kg) už na tuto postýlku skočil - a nic!

Zde je výsledek:

Kolik mě to stálo? A jak dlouho to trvalo?

Tady je, kolik peněz jsem utratil:

Trvalo to 1300 rublů pro pruty a desky, 450 rublů pro barvy, základní nátěry a štětce, 200 rublů pro šrouby, 150 rublů pro brusné kotouče.

Celkem - 2100 rublů! Souhlasím - skvělý výsledek!

Mimochodem! Prodávám všechny kresby a vývoj za pouhých 250 rublů! Pokud si chcete pro děti pořídit stejnou postýlku bez potíží, se všemi velikostmi a již zohledněnými chybami, kupte na stránce:

Věřte mi, tyto výkresy vám ušetří více peněz, času a nervů.!

Čas uběhl: Po práci jsem dělal všechno ve večerních hodinách. Trvalo to asi 4-5 večerů, neuspěchaná práce.

Dítě je potěšeno! A jsem hrdý, že jsem to udělal sám!

Kutilství pro kutily: schéma magického domu

V poslední době se design dětských pokojů stal stále populárnějším skandinávským stylem. Hlavní rozdíly ve směru designu: minimalismus a přírodní materiály. V tomto pojetí se hodí do postýlky.

Co musíte udělat, aby se postýlka

Mezi hlavní fáze práce na postýlce patří:

 1. Vytváření stěn, střech.
 2. Rámová montáž.
 3. Sestavení základny a vytvoření dna stojanu.

Předtím, než jdete do obchodu na řezivo, nakreslete schéma budoucí postýlky, proveďte měření. Za zmínku stojí výška dítěte, místo, kde bude budoucí postel, a velikost matrace.

Potřebné materiály pro postýlku:

 • dřevěné bloky;
 • speciální bezpečné lepidlo;
 • vruty do dřeva;
 • plochá dřevěná prkna;
 • textilie pro výzdobu.

Nástroje pro práci:

Fáze výroby postýlky

Existuje několik možností, jak navrhnout tento typ postýlky pro dítě. Před zahájením práce je vypracován návrhový diagram. Poté se provede posloupnost akcí popsaných níže..

Vytvořte zdi

Nejprve si musíte nakreslit navrhovanou postel. Stěny jsou vyrobeny z dřevěných tvárnic. Na výšku by tyto pruty měly být přibližně 1 metr 20 centimetrů. Stane se tak podpora lůžka pro dítě..

Střecha

Na střechu musíte také vzít 4 dřevěné kostky. Akce budou stejné. To znamená, že musíte také oříznout hrany. Poté se tyče spojí dohromady a brusle se připevní lepidlem na dřevo. Můžete je také opravit samořezným šroubem, který je přišroubován ve vzdálenosti asi 3 milimetrů od spoje dílů.

Určitě dodržujte určitá pravidla:

 • Pro zajištění bezpečnosti musí být všechny části očištěny brusným papírem..
 • Aby se strom nerozštěpil, zašroubujte šroub pomalu.
 • Výrobky musí být při vrtání zajištěny svěrákem.
 • Proces by měl probíhat pomalu, aby práce měla nejvyšší kvalitu..
 • Dále jsou ke dvěma podpěrám lůžka připojeny dvě spojené lamely. Získejte rámový dům.
 • Pokud tento postup zopakujete, získáte dva rámy, které budou koncovými stěnami domácích lůžek.

Rámová montáž

Chcete-li dokončit vytvoření koncového rámu, musíte přišroubovat spodní blok 8,5 centimetrů. To se provádí za účelem zajištění stability stojanů. Konstrukce bude stabilní. Potěr hraje v procesu návrhu stejně důležitou roli. Přesný projekt pomůže udělat všechno správně poprvé. Tento úkol usnadní samořezné šrouby. Pro dokončení potěru vyvrtejte otvory vrtákem 10 mm. V tomto případě by otvory neměly procházet. Jejich hloubka by měla být 12,5 centimetrů. Boční otvory se vyrábějí vrtákem 6 mm.

Sestavení základny postele

Pro montáž musíte připravit dva silné trámy, které budou sloužit jako boky. Na vnitřní straně paprsku musíte vytvořit proužky, abyste mohli šrouby přišroubovat ve stejné vzdálenosti. Tyto detaily budou oporou rámu postele. Pro přesnou práci je třeba připravit šablony. Tužkou je nutné vytvářet značky, aby se všechny horní okraje přesně shodovaly s příčkou. Tento postup se opakuje čtyřikrát..

Po přípravě místa pro klauna. Měl by být umístěn uvnitř podélné tyče. Dlouhé šrouby jsou přišroubovány z vnějšku, spojují boční díly svislou podpěrou. Dále musí být výstředník zasunut do spodních otvorů a utáhnout šrouby. Po upevnění stran je rám upevněn. Používají se tři střešní kolejnice. Lepidla na dřevo a samořezné šrouby pomohou připevnit příčky. Je důležité posílit strukturu bočními upevňovacími prvky.

Vytvoření dna stojanu

Tato fáze je nejjednodušší: lamely jsou přišroubovány k dřevěným trámům, které jsou připevněny ke stranám rámu.

Dekorace

Můžete nechat strukturu otevřenou, nebo můžete zavřít střechu bez závaží. Pro baldachýn dívčí postele je vhodná lehká tkanina, například organza. Pro kotviště chlapce se doporučuje používat zatemňovací závěsy.

Video: Postel - dům pro kutily

Bez ohledu na zvolenou konstrukční variantu by měla být velká pozornost věnována bezpečnosti materiálů. V žádném případě by nemělo existovat riziko zranění. Pokud jsou textilie použity pro výzdobu, musíte věnovat pozornost jejich složení. Místo spánku by mělo být co nejpohodlnější a nejbezpečnější..

DIY betlém: mistrovská třída s kresbami a fotografiemi

Schéma a rozměry postýlky pro novorozence

Rodiče vědí, že dětská postýlka, zejména od jednoho do čtyř let, je zvláště důležitá, protože dítě spí hodně. Správný nábytek je klíčem k pohodlnému spánku. U malých bytů může taková postel v dětském pokoji nahradit ohrádku. Je snadné to udělat za dva - tři dny a poskytnout veškeré jemnosti a nuance pro pohodlí dítěte.

Správný nábytek je klíčem k pohodlnému spánku

Jaký by měl být perfektní postýlka

Ideální dětský nábytek by měl mít následující vlastnosti:

 • vyrobené z přírodních, bezpečných materiálů;
 • mají "dýchací" design;
 • mají zvýšenou sílu;
 • nemají ostré rohy, výčnělky a jiné nebezpečné prvky;
 • mít hladký, leštěný povrch, aby se vyloučilo riziko roztříštění a poškrábání;
 • odpovídá výšce a hmotnosti dítěte;
 • chránit dítě před pádem;
 • mají vysokou funkčnost (vedle kotviště mají sekce pro ukládání věcí).


Dětská postýlka vzor


Dětská postýlka
Výhody vytvoření dětské postýlky na vlastní pěst.

 1. Jste si jisti kvalitou materiálů, z nichž je postýlka vyrobena, protože si je sami vyberete a sami s nimi pracujete. V produktech obchodu není tento parametr vždy zřejmý..
 2. Vyvíjíte design postele s přihlédnutím k individuálním potřebám a vlastnostem dítěte (pokud existují), rozměrům a stylistické orientaci místnosti.
 3. Pevnost struktury postele si můžete nezávisle vyzkoušet v průběhu její výroby a nakonec se ujistěte, že skoky na matraci neskončí poruchou nábytku..
 4. Výrazně ušetříte porovnáním nákladů na postel vyrobenou vlastní rukou s cenami obchodů;
 5. Získáte skutečné potěšení při vytváření nábytku pro svého syna nebo dceru sami.


Design postýlky


Dětská postel ze dřeva

Hlavní podrobnosti a jejich příprava

Obrobky, ze kterých bude místo na spaní, musí být broušeny, aby se dítě nezranilo. Standardní rozložení postele zahrnuje následující podrobnosti:

Díly jsou vyráběny na zakázku:

 • nejprve se vybere strom pro obrobky odpovídající velikosti;
 • poté, co byly všechny podrobnosti pečlivě obroušeny, je na nich označena základna (značka pro správnou montáž produktu);
 • značky jsou vytvořeny pro drážky, rozřezané na páskování a pod lamely;
 • jsou vyrobeny hroty.

K montáži hotových dílů používají speciální tesařské spoje bez použití hřebíků a samořezných šroubů. Hlavním účelem použití této metody je její kvalita a dekorativní vlastnosti. Povrchy jsou hladké a krásné a klouby jsou neviditelné. Spojovací prvky se vyrábějí takto:

 • obrobek je označen tužkou na okraji dříku a drážce;
 • délka dříku je označena řezem;
 • drážka je vyvrtána vrtákem;
 • přebytečné dřevo se odstraní sekáčem;
 • soubory zarovnávají okraje produktu.

Takové upevnění je lépe odolné proti mechanickému poškození, méně uvolněné. Jeho podstata je následující:

 • spojení sestává z dříku (hrotu) a souvislé nebo slepé drážky, do které volně vstupuje;
 • tesařské lepidlo se používá k upevnění dílů.

Hřebenové spoje upevněné lepidlem na dřevo jsou pevně upevněny díky bobtnání dřeva.

Určeno designem postele

Nejjednodušší způsob, jak vyrobit klasickou postýlku, je rám, čtyři nohy, čelo postele a matrace. Takový model však nese minimální funkční zatížení - dětem jednoduše poskytuje lůžko. Vhodné pro prostornou ložnici pro jedno dítě, kde je již prostorná skříň a není potřeba další úložný prostor.

Pokud se dětský pokoj neliší v působivých rozměrech, bude praktičtější doplnit design postele zásuvkami nebo dokonce komodu. To vám umožní lépe uspořádat prostor v místnosti..


Dětská postýlka


Dřevěná palanda

Ještě funkčnější je loftové lůžko. To vám umožní zvýšit lůžko dítěte na druhé úrovni a poté uspořádat šatní skříň, stůl, polici nebo sportovní koutek - v závislosti na potřebách dítěte. Tento design však bude vyžadovat vážné dovednosti v procesu vytváření postele. Pokud právě začínáte s výrobou nábytku - je lepší se zaměřit na první dvě možnosti.

Konečně, palandy jsou obzvláště populární. Je to skvělý způsob, jak pohodlně ubytovat dvě děti v malém dětském pokoji. Stejně jako v případě podkroví však není snadné vytvořit palandu na vlastní pěst a před zahájením práce je lepší pečlivě zvážit své silné stránky a schopnosti.

Další pokyny jsou popsány v příkladu vytvoření postele se zásuvkami. Jedná se o poměrně jednoduchou variantu a bude vyhovovat i osobě s minimálními dovednostmi při výrobě nábytku. Tato postýlka je zároveň praktická a funkční..


Dětská postel z masivního dřeva


Dětská postel ze dřeva


Dřevěná dětská postel

Vytváření postýlky se zásuvkami

Aby byl nábytek kvalitní, je nutné pro jeho výrobu vybrat materiály šetrné k životnímu prostředí. Ideálním materiálem by byla tlustá překližka nebo dřevo. Nestojí za to kupovat MDF nebo dřevotřískové desky populární v nábytkářském průmyslu pro výrobu struktur kvůli lepidlům používaným při výrobě materiálů. Chemické látky mohou negativně ovlivnit tělo dítěte a způsobit alergie.


Originální postel pro stylový interiér dětského pokoje

Tip: Nedoporučuje se vyrábět postel menší než 1,5 * 0,6 metrů, ale neměli byste ji dělat obrovskou více než 1,8 * 0,7 metrů. Dítě rychle vyroste z malé postýlky, a pokud to uděláte příliš velké, nebude se v něm cítit dobře.

Základem takového nábytku je pevná látka, kterou lze zakoupit jako hotovou, nebo můžete místo toho jednoduše použít překližku. Jeho rozměry by měly vycházet z velikosti získané matrace. Gril lze zakoupit jako základnu, ale jako alternativu lze použít překližku, protože hmotnost dětí není tak velká.

Ideálním materiálem by byla tlustá překližka nebo dřevo.

Potřebné materiály a nářadí

Postel je lepší z masivního dřeva. Jedná se o nejekologičtější a nejbezpečnější materiál, který vám umožní vytvořit skutečně odolný nábytek. MDF z lehkých dřevin je velmi vhodný. Těžký masivní strom není vhodný pro dětské postýlky, protože tento nábytek se musí často přesouvat a přeskupovat.


Dětská postel ze dřeva

Kromě polotovarů z MDF budete potřebovat také dřevěnou tyč pro lamely. Pro tuto část postele zvolte elastický materiál (například je vhodná překližka, ale dřevotříska není).

Kromě dřeva a překližky budete potřebovat:

 • speciální rohy z kovu;
 • samořezné šrouby a jiné upevňovací prvky různých průměrů;
 • vodicí prvky pro krabice;
 • vrtat;
 • elektrická skládačka;
 • bruska;
 • smirkový papír;
 • papírová páska.


Dětská postel z masivního dřeva


Dětská postel design
Kromě toho budete v konečné fázi výroby postele potřebovat také matraci. Při výběru neukládejte, upřednostňujte vysoce kvalitní ortopedický model. Důležitá nuance - ačkoli je matrace nainstalována jako poslední, je lepší ji zakoupit předem a nakreslit postel pod její skutečnou velikost.


Rozložení dětské postele


Dětská postel design


Dětská postel se zásuvkami

Výkresy a schémata: sestavení postele

Náčrt rámu manželské postele

Náčrt dřevěné postele s nočními stolky

Kreslení postel s nočním stolkem

Začínáme

Než začnete, rozhodněte se pro kreslení modelu postele, který je pro vás vhodný. Další práce.

 1. Vyznačte strom všemi potřebnými detaily pro budoucí postel. Můžete to udělat jednoduchou tužkou. Když je nábytek připraven, stopy olova lze jednoduše smýt.
 2. Všechny označené díly jsou řezány elektrickou skládačkou. Řezy provádějte rovnoměrně a sledujte postup nástroje. Použijte lepicí pásku k lepení přes všechny řezané hrany.
 3. Pokud hlava postele nebo strany navrhují některé složité vyřezávané tvary, použijte k jejich nakreslení předměty po ruce - talíře, skleničky atd..
 4. Řezejte kovové rohy se zaměřením na délku stran. Po vyvrtání děr pro samořezné šrouby do nich.
 5. Rohy jsou dále namontovány tak, že později mohou nainstalovat matraci. Jejich funkcí je zvýšení pevnosti rámu..


Dětská postel ze dřeva


Dětská postel ve formě auta

 • Postavte budoucí postel do strany, aby bylo pohodlnější opravit zbývající části.
 • Všechny rohy, ozdobné prvky, nohy a další povrchy jsou pečlivě zpracovány bruskou a ty části, ke kterým nemá přístup, jsou ošetřeny brusným papírem..
 • Pokud má být lakován nebo jiným způsobem - udělejte to lépe, když je postel rozebrána.
 • Když jsou všechny detaily po lakování vyleštěny, zpracovány a usušeny, sestavíme postel kovovým potěrem - je to spolehlivější.
 • Dále montujeme kovové krabice, připojujeme vodicí prvky ke stěnám postele a kolečka do zásuvek. Univerzální design jsou dvě velké zásuvky. Nakonec instalujeme matraci a zakrýváme lůžko. Vaše dětská postýlka je zcela připravena - můžete své dítě nabídnout, aby to vyzkoušelo.

 • Dětská postel ze dřeva

  Postel dekorace

  Po dokončení práce se doporučuje dát výrobku hotový vzhled. Doporučuje se používat nábytek na čalounění. Předběžně jsou detaily vyříznuty z tkaniny o 2-3 cm více než hlavní části a procházejí overlockem, aby se nerozpadly. Tkanina je upevněna pomocí sešívačky nábytku a její části jsou skryty uvnitř postýlky tak, aby nezkazily estetický vzhled struktury. Během dekorace je tkanina natažena tak, aby zde nebyly žádné záhyby, záhyby a bubliny.


  Dětská postýlka pro nejmenšího člena rodiny a malou ložnici

  Další možností pro dokončení bude lakování rámu postýlky, čelní desky, zpět do nohou. K tomu se doporučuje používat rychle schnoucí laky na vodní bázi. Šetrnější k životnímu prostředí pro nábytek v dětském pokoji bude ošetřeno skvrnou. Předběžné všechny detaily doporučujeme brousit a vyleštit vrtákem s tryskou..


  Dřevěná postýlka pro novorozence

  Pro dekorativní vzhled zásuvek jsou jejich fasády vyrobeny z jasných panelů MDF nebo LDPS modré, růžové, světle žluté, fialové a dalších barev.

  Výzdobné varianty

  Jednoduché lůžko se zásuvkami obvykle neznamená žádné zvláštní návrhové rozhodnutí. Jako dekor si můžete vybrat originální kliky pro zásuvky nebo vyrobit vyřezávanou čelní desku. Postel můžete také malovat vybranou barvou, což zdůrazňuje design zbytku dětského pokoje. Je povoleno malovat čelní panel nebo nohy, používat speciální dekorativní nálepky a další dekorativní prvky.

  Můžete zdůraznit klasický design dětské ložnice s vyřezávanými nohami nebo stranami.

  Pokud máte určité dovednosti, boky takové postele se zásuvkami mohou být vytvořeny ve formě stěn automobilu, což má za následek v současné době populární postel. Pro dívky si můžete udělat lůžko v podobě kočáru. Mnoho mladých žen však má také rády s auty, kromě toho, že zbarvení je lepší, aby se vytvořily více „ženských“ barev.


  Dětská postel z masivního dřeva


  Dětská postel s nástěnnými držáky

  K vyznamenání palandy lze použít vyřezávané zábradlí a lamely. Obtížnější možností je navrhnout palandu nebo podkrovní postel ve formě hradu nebo pevnosti, treehouse. K tomu stačí vyříznout fasádu příslušného typu a natřít ji v souladu s náčrtem.

  Ať už se rozhodnete pro jakékoli lůžko, nezapomeňte: pro dítě vytvoříte nábytek. K úkolu přistupujte zodpovědně. Při výrobě nábytku nejsou maličkosti - bezpečnost těch, kteří tento nábytek používají, závisí na leštění každého rohu a síle každého spoje. Vložte do svého produktu maximální úsilí, péči a lásku - a taková postel dá dítěti dobré sny a budete mít radost z práce, kterou odvedete.

  Z čeho jsou dětské postýlky vyrobeny

  Výrobci představili sortiment výrobků z různých materiálů..

  Stůl. Seznam základních materiálů.

  MateriálCo hledat?
  DřevoEkologický materiál, který nezpůsobuje alergické reakce. Během provozu existuje vysoké riziko poškrábání a roztříštění. Dekorativní povlaky musí mít vodní základnu..
  MDF, dřevotřískaJe nutné věnovat pozornost obsahu formaldehydu (emisní třída je uvedena v certifikátech), musí splňovat požadavky E0 a E1.
  KovSilný a odolný materiál, ale na dotek chladný. Na příčníku hrozí nebezpečí poranění dítěte.

  Kovová postýlka

  Hlavním požadavkem na materiály je bezpečnost pro zdraví dítěte, která je dána absencí olova a formaldehydu, jakož i rozpouštědel ve složení barev.

  Důležité! Můžete se zbavit nepříjemného zápachu nového nábytku tím, že jej ponecháte na balkoně po dobu dvou týdnů..

  Postýlka pro novorozence v prostorné dětské ložnici

  Můžete výrazně ušetřit na nábytku pro dítě, vyzbrojený potřebnými materiály, nástroji a vyrobit si ho sami.

  Betlém

  Okouzlující kolébku si můžete vyrobit pomocí 3 dřevěných štítů 1 m x 0,3 ma štítu 1 m x 0,4 m, z nichž se podle vzoru vyříznou vysoké hřbety. Chcete-li pracovat, musíte připravit skládačku, šroubovák, ruční frézu.

  • Nejprve se zády oříznou skládačkou.
  • Poté jsou hotové části označeny tužkou, aby se určilo, kde bude připojena spodní část kolébky.
  • Montáž se provádí pomocí 3 šroubů na každé straně.
  • Poté pokračujte ve výrobě bočních částí, které jsou řezány skládačkou podél libovolných kruhových linií..
  • Všechny konce jsou obrobeny, zaobleny manuální frézou nad a pod. Je důležité, aby neexistovaly žádné ostré rohy. Všechny části jsou broušeny brusným papírem, složeny dohromady.

  Některé rysy tesařství

  Aby byl nábytek spolehlivý, používají se při jeho výrobě speciální tesařské spoje. Na rozdíl od obvyklých hřebíkových nebo samořezných šroubů jsou takové upevňovací prvky odolnější vůči uvolnění, nerozdělují se, jsou dobře odolné proti mechanickému poškození.


  Hlavním úkolem výběru metody připojení je dekorativnost, touha učinit ji krásnou, nenápadnou.

  Takové spojení sestává ze slepé nebo skrz drážku a stopky volně vstupující do drážky. Upevněte je tesařským lepidlem. Velikost každé drážky a stopky se volí individuálně na základě tloušťky dřevěného obrobku (lamely, trámy, desky).


  Pokud je takové spojení provedeno s ohledem na umístění dřevěných vláken, jeho strukturu, zdá se, že produkt je vyroben z jednoho kusu dřeva.

  Nejprve si tužkou označte hranice drážky nebo stopky. Pak se nařezá pila naříznutím požadované hloubky pro stopku, drážka se vyvrtá vrtákem. Pomocí sekáče se odstraní přebytečné dřevo. Hrany produktu jsou zarovnány se soubory jehly. Pokud existuje fréza, nastavte hloubku řezu a vyfrézujte potřebné detaily. Navíc pomocí kopírovacího kroužku dodávaného se zařízením můžete snadno vytvořit drážky správné velikosti.

  Co je to nábytková deska?

  Domácí postele mohou být vyrobeny z různých materiálů, ale stojí za zmínku, že dřevo a jeho deriváty se pro ně většinou používají jako suroviny. Jedná se o přírodní materiál, se kterým se snadno pracuje a který plně splňuje všechny ekologické požadavky na postele..

  Jednou z derivátů vyrobených ze dřeva je nábytková deska, kterou lze zakoupit v obchodě a použít ji k vytváření bytového textilu vlastními rukama. Co to je a jak se liší od známějších dřevotřískových desek nebo překližky?

  Takže nábytková deska je listový materiál ve tvaru obdélníku nebo čtverce. Pro jeho výrobu se používají dřevěné tyče, které jsou při výrobě hoblovány a slepeny. Šířka jedné tyče se může pohybovat mezi 1 - 5 cm, tloušťka je 18, 28 nebo 40 mm. Délka každého štítu se pohybuje od 80 cm do 3 m. Existují i ​​jiné variace velikosti..

  V zásadě jsou nábytkové panely v Rusku vyráběny z jehličnatých druhů, ale jsou zde i dub a bříza. Všechny z nich jsou vhodné pro výrobu domácích lůžek a dalších nábytkových výrobků..

  Druhy nábytkové desky - bříza, jasan, borovice, modřín, dub

  Na poznámku! Nábytkový panel je považován za jeden z nejlepších analogů dřevotřísky..

  První nábytkové panely se objevily docela dávno, ale technologie jejich výroby se v posledním století příliš nezměnila. Dříve byly tyče jednoduše komprimovány pomocí svorek, ale nyní se lisování provádí pomocí speciálních lisů - to je celý rozdíl. Jako lepidlo pro spojování tyčí se používají vysoce kvalitní a bezpečné sloučeniny pro člověka a přírodu. Masivně vyrábějí ocelové štíty od 70. let 20. století.

  Nábytková deska - materiál ze dřeva

  Od té doby se objevilo mnoho analogových materiálů, nábytkové panely se používají hlavně v následujících případech:

  • v případě potřeby dodržování vysokých ukazatelů bezpečnosti životního prostředí;
  • vytvářet hypoalergenní produkty;
  • pro estetické účely - nábytek z nábytkové desky někdy vypadá velmi pěkně;
  • v případě potřeby získejte trvanlivý a vysoce kvalitní nábytek, protože bude sloužit déle než stejný nábytek od MDF. Ano, a oprava je mnohem snazší;
  • v případě potřeby získat levný, ale vysoce kvalitní produkt, protože štíty vznikají z dřevařského odpadu.

  Nábytek z nábytkové desky je levný

  Nábytkový panel se prodává v obchodech, zabalený do speciálního filmu. Díky ní je výhodné transportovat a skladovat. Nyní je to dobrý materiál, aktivně používaný při výrobě různého nábytku. Může být také použit k navrhování vstupních kovových dveří jako obložení na nich.

  Deska z dubového nábytku

  Ceny za nábytkové panely

  Jak vyrobit dětský nábytek?

  Výroba nábytku na vlastní pěst je složitý, fascinující a zajímavý proces. Máte-li potřebné vybavení a dovednosti, můžete si vyrobit skutečně jedinečné výrobky, kromě toho, že plně splníte bezpečnostní požadavky a přání týkající se vzhledu interiéru. Je však důležité pochopit, že kvalitní a krásný dětský nábytek je možné vyrábět pouze s maximální pozorností a úsilím..

  Překližkový nábytek pro děti

  Prvním krokem je rozhodnout, jaký druh interiéru bude mít, jaké rozměry a parametry, barvu. Poté musíte určit materiál a spočítat, kolik a co musíte koupit. Je také důležité nezapomenout na armatury, upevňovací prvky.

  Důležité! Zvláštní pozornost by měla být věnována přesnosti měření při označování a řezání desek / listů materiálu. Proto je důležité nakreslit přesný obrys produktu se všemi aplikovanými rozměry..

  Typy kolébek ve velikosti a velikosti

  Ceny překližky

  Montáž postýlky

  Nyní jsou stěny spojeny dohromady. Za tímto účelem vyvrtejte otvory po stranách předního a zadního panelu a díly upevněte šrouby. Před vložením pozinkovaných šroubů se ujistěte, že části postýlky jsou v pravém úhlu. Lamely se používají pro rám postele..

  K určení výšky, ve které chcete připevnit rám postele k bočním stěnám, použijte před instalací šroubů hladinu alkoholu a kontrolu vodorovné polohy..

  Pozornost! V neposlední řadě se musíte starat o „malé věci“. Putty všechny hrboly, pak dřevěný povrch vyhladit brusným papírem. Dále se na všechny detaily postýlky nanese několik vrstev barvy nebo laku, aby se zlepšil její vzhled.

  Proč je lepší to udělat sami?

  Dětská postýlka je první pevnost. Tam spí, užívá si života, začíná poznat svět a studuje vše, co ho obklopuje. Ale jak se ujistit, že obal a materiály dětské postýlky jsou bezpečné? Pouze tím, že to uděláš sám.

  Je velmi důležité chránit křehké tělo před škodlivými účinky na životní prostředí.

  Inteligentní tati, jejichž ruce jsou na svém místě, velmi dobře vědí, že si můžete být jisti něčím, pouze pokud je to vyzkoušeno a uděláno na vlastní pěst. To je hlavní výhoda produktu. Proč? Podívejme se na malé srovnání.

  TovárnaDomácí výroba
  VýhodynevýhodyVýhodynevýhody
  Neztrácejte čas - jděte, nakupujte nebo objednávejteNe vždy kvalitní materiálVíš, co se staloVýroba je pracná, časově náročná
  Žádná záruka strukturální spolehlivostiSpolehlivý design - sám jsem to zkontroloval
  Povlak není vždy vysoce kvalitníKvalitní povlak - vybral
  Povrch produktu se často nezpracovává.Povrch je důkladně očištěn - dítě na něm stále „plazí“


  Pokud máte určité dovednosti, můžete si sami udělat postel.

  Výroba dětské židle

  Krok 1. Tato verze židle je vyrobena z překližky, ale stejným způsobem může být stejná židle vyrobena z masivního dřeva. Nejprve je třeba na překližkové desce nakreslit tužkou a pravítkem obrys detailů stoličky. U tohoto modelu se nohy křesla na jedné straně odkloní od stran pod úhlem 15 stupňů a výška hřbetu se rovná 17 cm. V horní části bude uzavřen obrys nohou křesla - vytvoří se loketní opěrka..

  Nejprve se nakreslí detaily stolice.

  Krok 2. Všechny ostré rohy, kromě spodní části nohou, musí být zaoblené. K tomu můžete použít vhodný zaoblený objekt.

  Všechny ostré rohy musí být zaoblené.

  Krok 3. Když je tvar částí stolice zobrazen na překližce, musíte vzít skládačku a vyříznout prvky přísně podél linií.

  Strukturální prvky jsou řezány

  Krok 4. Podle přijaté části nohou a loketní opěrky křesla na jedné straně musíte vyrobit druhou část. Chcete-li to provést, musíte na další list překližky položit již vystřiženou část židle a zakroužkovat ji tužkou a pak ji odříznout.

  Překližka je označena již řezanou částí.

  Krok 5. Dále musí být všechny detaily pečlivě obroušeny, aby nebyly ostré hrany a třísky.

  Krok 6. Rovněž je třeba vyrobit polotovary pro sedadlo, opěradlo a tzv. Kutikuly, což pomůže posílit křeslo a upevnit nohy napříč.

  Vyrobí se sochory dalších prvků

  Krok 7. Na zadním sedadle a sedadle je třeba vyvinout 4 otvory pro další šrouby.

  Krok 8. Nyní můžete dřevěné prvky stoličky zakrýt půdou na dřevě, vrstvu vysušit a povrch dílů brousit.

  Drtení dílů

  Ceny za populární modely náhodných oběžných brusek

  Krok 9. Dále musíte dřevěné prvky židle zakrýt barvou, nejprve bílou a poté zelenou. Mezi nanášením vrstev barvy musí být díly podrobeny mezilehlému broušení, ale teprve po úplném zaschnutí prvního nátěru.

  Nejprve jsou díly pokryty bílou barvou.

  A pak zelená

  Krok 10. Na nohou židle je nutné označit upevňovací body stehů. Rovněž jsou označena umístění otvorů pro upevňovací prvky.

  Označené body připojení

  Krok 11. Nyní musíte vytvořit otvory pro zašroubování šroubů nebo samořezných šroubů podle dříve použitého označení. Otvory pro šrouby se vyrábějí také na koncích propichování.

  Poté se vyvrtají díry

  Otvory na koncích pediků

  Krok 12. Dále je třeba sestavit rám židle zašroubováním stehů k nohám a opěrkám rukou.

  Montáž rámu židle

  Krok 13. Nyní byste měli tento rám zakrýt lakem nebo speciálním dřevěným olejem.

  Následné zpracování struktury

  Krok 14. Zbývá utáhnout sedadlo a opěradlo. Sedadlo je namontováno na rozích a šroubech a hlavní věcí není udělat chybu s délkou upevňovacího prvku, aby nedošlo k vrtání povrchem..

  Ceny za akumulátorové vrtačky / řidiče

  Připraveno vysoká židle ze dřeva

  Výrobní instrukce

  Chcete-li získat vysoce kvalitní a funkční produkt, doporučujeme, abyste se podrobně řídili níže uvedenými pokyny.

  Rám

  Rám postýlky se skládá ze zad a samotné základny, na které se bude matrace dále šířit. Šířka rámu by měla být vypočtena na základě velikosti matrace. Rám je vyroben ze dvou příček. Vyrábíme tyto příčky z řezané desky. Délka příčníků se počítá samostatně, vše záleží na věku, do kterého bude postýlka použita pro dívku nebo chlapce. Standardní délka je obvykle 120 cm.

  Jak vyrobit drátový model:

  • změřte požadovanou délku příčníků měřením pásky a dělejte si poznámky tužkou;
  • pomocí elektrické skládačky jsme vyřezali desky pro příčky požadované délky, měly by být pouze dvě;
  • od okrajů příčníků musíte na lepidlo a šrouby připevnit řemínek 25x50 mm;
  • je o 10 cm kratší, takže na každém konci ponecháváme velikost 5 cm;
  • pod šrouby musíte vyvrtat otvor, měl by být vyvrtán blízko okraje, aby strom nepraskl;
  • pomocí rohů spojíme rám s čelními deskami. Upevňujeme šrouby a lepidlem. Upevňujeme ve 4 rozích;
  • na konci upevňovacího místa přikryjeme směsí tmelů na dřevo.


  Umístění montážních proužků

  Základna

  Dále se provede základna, na kterou se v budoucnu položí matrace a další ložní prádlo. Je vhodné použít materiál dobré pevnosti, který vydrží těžké zatížení.

  Jak vytvořit základnu:

  • z kolejnic 20x20 je třeba odříznout desky, které budou sloužit jako plnicí základna;
  • měly by být řezány tak, aby zcela vyplňovaly celou základnu. Neměli byste šetřit, pokud jich je málo, v budoucnu se rychle rozpadnou;
  • měly by být připevněny k lamelám rámu. Musíte je připojit s důrazem;
  • instalační krok by měl být 10 cm, na každou tyč by měly být použity 2 šrouby;
  • Pro instalaci každého samořezného šroubu je třeba předem vyvrtat otvor. Během kroucení samořezného šroubu by měla jeho hlava zcela jít do dřeva;
  • otvory by měly být namazány tmelicí směsí na dřevo;
  • po zaschnutí tmelu je třeba vše brousit.


  Schéma montáže držáku


  Vystřihování nohou postele


  Připevněte příčníky

  Nohy

  Pokyny pro výrobu postýlky pro dítě se neobejdou bez vytváření nohou. Nohy postýlky jsou vyráběny podle schématu:

  • ze dřeva 50x100 musíte obrobek řezat. Měly by být dlouhé pod hlavou a kratší pod nohou;
  • Musí být vyplněny 4 kusy. 4 pro hlavu a 4 pro nohu;
  • lepidlem musíte lepit obrobky ve dvojicích. Chcete-li to provést, musíte vzít jeden prázdný, připojit k jinému a ujistěte se, že jsou vloženy přesně;
  • otočte je šrouby;
  • při upevňování obrobků samořeznými šrouby by měly být hlavy šroubů zapuštěny hluboko do dřeva, aby se pevněji držely;
  • uzavřít lepicí místa tmelem na dřevo;
  • když je vše suché, měl by být povrch dřeva dobře obroušen.


  Desky natíráme lepidlem a skládáme do dvojic

  Hmoždinky

  U čelních desek budou vyžadovány desky, které mají drážku o šířce 25 mm. Pokud je k dispozici fréza, můžete tyto díry vyříznout a otočit sami nebo v truhlářské dílně. Otvory hmoždinek musí být vyvrtány na koncích lamel pomocí drážek. Při vrtání je nutné se zvláštní přesností určit jejich vzdálenost od okraje - na všech prknech musí být přesně na stejné úrovni.

  Otvory by měly mít stejnou hloubku, která se rovná polovině délky tohoto kusu dřeva. Tyto otvory je třeba vyvrtat. A aby nedošlo k chybě, musíte na vrtáku poznamenat velikost vybrání a nalepit kus maskovacího lepidla..


  Hmoždinky

  Čelo

  Čelo postele by mělo být vyrobeno podle pokynů:

  • z desek hranového typu musíte řezat desky se stejnými rozměry. Jsou potřeba k naplnění hlavy a chodidla;
  • drážku pro zasunutí proužků pod hlavu je nutné předem vyplnit lepidlem;
  • vložte desky do drážek a rovnoměrně je upevněte;
  • Vyvrtat otvory pro hmoždinky do nohy. Je lepší dát záda a označit místa vložení tužkou;
  • vyvrtáme otvory na označených místech a tam vyplníme lepidlo;
  • vložili jsme zpět do těchto děr, musíte to udělat pevně, aby nedošlo k prasklinám a deformacím;
  • udělat druhý zpět.

  Důležitý bod týkající se lepení dílů. Po nalepení budou všechny prvky pohyblivé, proto je důležité nastavit vše přesně 90 stupňů a nechat zaschnout. Jinak v procesu další montáže můžete jednoduše poškodit celou konstrukci.


  Tvar hlavy může být libovolný


  Dekorativní čelenka s nohama


  Dokončené boční části postele

  DIY postel: kresby, typy a materiály

  Zdravý a plnohodnotný spánek je to, co dítě nejprve potřebuje, a proto musí být místo na spaní pohodlné, bezpečné a hezké. I přes velký sortiment těchto produktů v mnoha obchodech si někteří rodiče zvolili jinou cestu - výstavbu hlavního kusu nábytku do ložnice vlastními rukama. Tuto touhu nelze označit za podivnou: řešení výrazně finančně vyhraje, zaručí šetrnost k životnímu prostředí materiálů, učiní jej pohodlným a spolehlivým. Dětská postel pro kutily, jejichž kresby je třeba pečlivě prostudovat, se může ukázat lépe než její zakoupený „kolega“.

  Úvahy o nejlepších věcech

  Na jeho výběru bude záležet nejen specifičnost modelu, náklady na práci, ale také blaho dítěte. Každý materiál určený pro dětskou postýlku má výhody i nevýhody, proto je lepší se s nejoblíbenějšími seznámit předem.

  Strom: Óda na ekologii

  U dětského nábytku zvolte masivní dřevo, což je drahá možnost. Ale stojí to za to, protože pole je pohodlné, snadno zpracovatelné, snadné, funkční, bezpečné. Takový nábytek je univerzální, vypadá organicky téměř v každém interiéru. Nevýhodou však je přirozenost materiálu. To je v tom, že příčinou křehkosti dřevěných výrobků je však pro rostoucí dítě, toto mínus je zanedbatelné, protože v každém případě se postel nekoupí pro růst.

  Dřevotříska a dřevotříska: kvalita je prvořadá

  Laminovaná a jednoduchá dřevotřísková deska je předmětem probíhajících sporů kvůli různým lepidlům používaným v nich. Důvodem jsou potenciální jedovaté výpary, které ohrožují dítě otrávením. Proto, pokud volba padla na tento materiál, musíte pečlivě vyhledat výrobce, který zaručuje kvalitu a bezpečnost desek. Dřevotřískové desky jsou trvanlivé, nízké náklady, což je dostatečný důvod k tomu, aby na nich zůstalo mnoho rodičů.

  MDF: dřevo konkurent

  Jemná frakce neboli dřevovláknitá deska o střední hustotě již dlouho zvládla své místo, které je poměrně velké. Tento materiál se používá k dekoraci stropů, podlah a používá se při výrobě nábytku. Důvodem popularity je absence škodlivých látek, odolnost proti vlhkosti a teplu, zanedbávání hub, plísní na materiálu. Vysoká hustota MDF zaručuje spolehlivost vyráběného nábytku, protože na rozdíl od dřevotřískových desek se spojovací prvky v těchto deskách neuvolňují.

  Metal je kombi, ale ne pro děti

  Některé kovové vyřezávané postele s kovanými železnými prvky vypadají velmi působivě. Materiál je odolný, funkční, ale ne bez vad. Hlavní jsou těžkost a tvrdost. Malé dítě, které se vyznačuje nespravedlností, může snadno „zahrát“ vážné zranění, takže tyto návrhy jsou obvykle vybírány pro dospívající. Další nevýhody - vysoké náklady, možný vzhled rzi, je-li v bytě vysoká vlhkost.

  Plastický

  Jedná se o relativně nový materiál, ale již zažíva boom: výrobky z něj se všeobecně používají ve stavebních pracích, při výrobě nábytku, nyní také pro děti. Mezi jeho výhody - nízká hmotnost, snadná údržba, vzhled. Nevýhody jsou podobné jako u dřevotřísky. To je možnost otravy škodlivými výpary. V tomto případě je také důležitý výrobce, který zaručuje absolutní bezpečnost výrobků..

  Pro různé věkové skupiny, jejich preference. Dřevo, dřevotříska (nejlépe MDF) je vhodná jak pro kojence, tak pro studenty základních škol. Lehký, téměř beztížný plast je vybrán pro kolébky novorozenců, protože není schopen odolat hmotnosti staršího dítěte. Originální kovové postele - „spousta“ dospívání.

  Jak sestavit typickou dětskou postel?

  Je lepší nakupovat materiály v nábytkářské dílně, bude to levnější. Kromě toho mohou řemeslníci okamžitě vyříznout a zpracovat všechny podrobnosti. Pro vnější prvky je optimální tloušťka obrobků 16 mm, pro vnitřní - 20. Kromě nich je třeba řezivo:

  • 5x5 dřeva, jeho délka je asi 8 m;
  • 2x10 desek, požadované minimum je 10 kusů;
  • 2x2 kolejnice.

  Po výběru materiálu a výkresu se pusťte do práce. Začíná nohama, rámovou konstrukcí, poté jsou k ní připevněny zády, boční stěny jsou zavěšeny. Rozměry postele a matrace by měly být navzájem svázány. Velikost posledně jmenovaného se vždy přidává o několik centimetrů pro povolenky.

  Matrace základny

  Nohy mají různé délky. Ty na hlavě by měly být delší než prvky na nohou. Rám je k nim připevněn. Uprostřed podélných částí jsou vyříznuty drážky, do nich jsou vloženy kolejnice. Jsou připevněny na truhlářské lepidlo, malé šrouby jsou šroubovány pro spolehlivost. Rám je upevněn kovovými rohy. Po dokončení operace se kola namontují na nohy.

  Montáž boků a zad

  Ty a další jsou připevněny k tyčím, které jsou nohami konstrukce. Skládají se ze dvou příčných prvků spojených kolejnicemi. Nejprve se v nich vyříznou díry, jejich krok je maximálně 12 cm. Konce kolejnic potažených lepidlem se zasunou do drážek obou prvků a poté se připevní k tyčovým ramenům.

  Obvaz

  Hotové lůžko může být pokryto třemi vrstvami laku, natřeným akrylovou nebo akrylovou barvou. Pokud použijete skvrnu, nový nábytek získá krásný vzhled a ochranu proti úpadku, ale tuto operaci bude nutné provést na čerstvém vzduchu. Postel vyrobená z MDF, dřevotřískových desek nebo dřeva se přelije pěnovou pryží a poté potahuje látkou.

  Pohledy a výkresy

  Než začnete přemýšlet o „image“ budoucí postele, musíte mentálně formalizovat své preference s ohledem na věk a pohlaví dítěte, počet postelí, funkční zatížení budoucího kusu nábytku. Výběr materiálu, velikostí a tvarů závisí na těchto odpovědích..

  Pro novorozence

  Nejlepší volbou pro „super-děti“ je oddělené lůžko, jehož lůžko je 50-60 cm od podlahy, jeho minimální délka je 120 cm, pro větší pohodlí je vhodné nechat jednu stranu vyjmout. Vytvořením takového designu se nemůžete starat o výměnu lůžka po dobu 3-4 let. Je nutné zajistit předem, aby bylo možné později snížit horní box níže.

  Houpací postel

  Další možností, která osloví děti a zejména jejich rodiče. Nevýhodou houpacího křesla je krátká životnost, protože, jakmile se dítě naučilo stát, je schopné ho silně otáčet. Takové akce jsou plné pádu. Vybudovat to je trochu složitější, ale docela schopné začínajícího mistra.

  Ne postel, ale závodní auto

  Tento typ lůžka je obzvláště oblíbený u chlapců, protože se mohou chlubit svými vrstevníky. Doplněním postele válečky můžete získat skutečné sportovní závodní auto. V obchodech je cena těchto produktů poměrně vysoká, a proto po nalezení dobrého řešení, uvedení do praxe, můžete ušetřit peníze a zároveň prosím dítěti.

  Bunk dětská postel

  Taková místa na spaní, která umožňují šetřit prostor malých bytů, si zaslouží zvláštní lásku k velkým rodičům. Ne každý má příležitost vyhradit dětem velkou plochu. Nezávislé provádění však vyžaduje zvláštní dovednosti, takže musíte nejprve zvážit všechny jeho výhody, možné nevýhody.

  Postel zabírající celý „dům“

  Tato oblíbená skandinávská verze kotviště - plnohodnotný, útulný dům v domě - mají více rádi dívky. Ale pokud to ozdobíte maskulinními atributy, dáte „domovu“ neobvyklý tvar, potom kluci nezůstanou lhostejní k takové chatě, snadno se změní v herní ředitelství nebo místo pro bitvy.

  Podkrovní místo na spaní

  Postel uspořádaná „v podkroví“ je záchranou pro malé byty, protože pod ní lze umístit jakýkoli nábytek vhodné velikosti. Pro rodiče dětí, které jsou zlobivé před spaním, je to nejlepší volba, protože proces jít do postele se změní na vzrušující hru pro jejich děti.

  Všechny možnosti jsou zajímavé, určitě najdou své dítě a svého milujícího otce - mistra, kterého zapálil nový nápad. Udělejte si dětskou postýlku, kresby, materiály pro ni - to jsou témata, která by se měla seznámit rodiče, kteří chtějí existující oblast racionálně využívat s fikcí a také přinést novost designu domu..

  Chcete-li se zapojit do procesu, podívejte se na jedno z populárních videí:

  Články O Neplodnosti