Hlavní Výživa

Jaké jsou standardní velikosti postýlky do 3 let

Moderní velikosti dětských postýlek sahají od kompaktních kolébek po rozkládací postele. Každá z nich je dobrá svým způsobem, ale která možnost zvolit si pro své budoucí dítě je otázka, která obává mnoho rodičů. Každý samozřejmě chce, aby jejich děti spaly v nejpohodlnějších a nejpohodlnějších podmínkách, ale k tomu musíte vědět, jaká kritéria je třeba při výběru dětské postýlky hledat.

Velikosti kolébky: standardní pro dnešní až 3 roky a starší

Takže existují standardní velikosti postelí, které se liší v závislosti na věku dítěte, pro které jsou určeny. Průměrná klasifikace je následující:

 • Od narození do roku a do 3 let. Kotviště má obvykle rozměry 120 x 60 cm a boční stěny - o 95 cm více. Dolní poloha je 30 cm a horní 50 cm.
 • Od 3 let do školního věku. Velikost lůžka je 140 x 60 cm a vzdálenost od postele k podlaze je 30 cm.
 • Pro studenty od 6 do 12 let. Standardní velikosti postelí jsou: 160 x 80 cm, lůžko má výšku 40 cm.
 • Pro mladistvé do 18 let berou postele o rozměrech 180 x 90 cm a výšce postele 50 cm.

Všimněte si, že výše uvedené rozměry odpovídají pouze postelem tuzemských výrobců. Pokud jde o zahraniční společnosti, dělají vždy více o 5 centimetrů, klasifikace je však podobná. Průměrná postýlka pro novorozence má tedy rozměry 125 x 65 cm. Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu před výběrem nábytku pro vaše dítě..

Z jakých materiálů jsou vyrobeny postýlky?

Většinou dětské postele jsou vyrobeny z:

 • Přírodní dřevo. Tato varianta je nejvhodnější, protože slouží po dlouhou dobu, vypadá krásně a nepoškozuje vůbec zdraví. Kromě toho je dřevěná postel odolná a spolehlivá, což je nezbytné pouze pro děti, které s věkem začnou být aktivní a neklidné.
 • Kombinované materiály. Může to být MDF nebo dřevotříska. Dnes jsou velmi žádané, protože je levnější než dřevo, přestože je ve svém složení přítomno. Hlavní věc je, že výrobky jsou třídy E1.
 • Kov s plastem. K dispozici jsou také postele, které kombinují kov a plast. Tyto možnosti se také dobře používají a nabízejí skvělé příležitosti pro různá rozhodnutí o návrhu..

Obecně platí, že každý rodič se sám rozhodne, jaký materiál si pro své dítě nejlépe koupí. Ale pokud mluvíme o tom, které suroviny jsou nejlepší, pak je to bezpochyby dřevo, přírodní a odolný materiál, který neztrácí své původní vlastnosti po mnoho let.

Jak si vybrat dětskou postýlku

Při výběru kolébky pro vaše dítě musíte věnovat pozornost všem detailům, protože dítě bude muset používat déle než jeden rok. Hlavní charakteristiky, kterým byste měli věnovat pozornost, jsou:

 • Materiál výroby. Jak již bylo zmíněno, dřevěné konstrukce se vyznačují vysokými schopnostmi, proto by měly být vybrány tyto možnosti. Pokud máte problémy s financemi, můžete si koupit lůžko z MDF nebo dřevotřísky.
 • Síla. V době nákupu je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, jak odolná je postel, protože v ní bude spát dítě mladší než 2–3 roky..
 • Udržitelnost. Dospělé dítě v posteli čeká nejen sen, ale také aktivní hry, takže se postýlka nesmí převracet z náhlých pohybů.
 • Přítomnost stran. Mohou být stacionární nebo odnímatelné, ale bez nich nemůžete vzít kolébku, protože právě oni drží dítě a nedovolí spadnout na zem..
 • Žádné ostré rohy. Všechny rohy musí být zaobleny tak, aby dítě nebolí.
 • Pohodlí. Nezapomeňte zkontrolovat, jak hladké je lůžko, protože na tom závisí zdraví dítěte.
 • Kompaktnost. Pokud je školka malá, není důvod kupovat příliš komplikované a objemné lůžko. Je důležité zvážit velikost a styl místnosti, ve které bude tento nábytek umístěn.
 • Cena. Pokud jde o cenu, neměli byste ušetřit na tomto nákupu. Je lepší získat kvalitu, ale ne levnou možnost, než rozpočet, ale nefunkční.

Obchody s moderním nábytkem nabízejí různé typy kolébek. Volba závisí na preferencích rodičů a jejich materiálních schopnostech. Některé například s novými modely vůbec nejsou spokojené, takže vymýšlejí pro své děti jesličky vlastníma rukama. Tato varianta je zaručena, že splňuje všechny požadavky, a také se perfektně hodí do školky. Hlavní věc je vytvořit kresbu a náčrty před konstrukcí a také najít vysoce kvalitní a srozumitelné pokyny, které pomohou vytvořit pohodlnou a spolehlivou věc..

Standardní velikosti dětských postýlek: pro děti od 0 do dospívajících

S příchodem dítěte vždy vyvstává otázka místa na spaní. Při výběru dětských postýlek v Minsku je třeba vzít v úvahu mnoho důležitých nuancí. Velikost postýlky je jedním z klíčových bodů při nákupu nábytku.

Obsah:

Výběr místa pro spaní pro nejmenší

Děti, které se právě narodily, obvykle kupují kolébku. Postýlka připomíná kočárek pro děti, nejvhodnější pro děti. Kolébka připomíná jakýsi zámotek: děti se cítí chráněné. Podává dětskou postýlku do 6 měsíců.

Velikost kolébky je 80x40 cm a postele jsou navíc zdobeny hudebními prvky nebo světly. Dětská postýlka může být zavěšena nebo na kolech, s další možností nemoci z pohybu.

Pokud si chcete koupit lůžko „pro růst“, okamžitě získají možnost s bočnicemi nebo mřížkami, které ochrání dítě před pádem. Standardní velikost postýlky je 120x60 cm, ale odchylky jsou možné (v závislosti na modelu). Je lepší zvolit možnosti s odnímatelnými stěnami. Obvykle slouží dětem do 3-5 let. Protože děti rády skočí na postel, pečlivě zvažte výběr nadace: musí to být hřeben a pastorek.

Výběr místa pro spaní pro předškoláky

Čtyři až pětileté dítě již nebude potřebovat lamely pro oplocení, dítě chce více sedět na gauči, hrát si, skočit na postýlku. Proto se v předškolním věku dětská postýlka zvyšuje, její design je upraven. Šířka lůžka se zvětšuje na 70 cm, délka dosahuje 130 - 160 cm.

Často si koupíte posuvné možnosti, které rostou v závislosti na věku dítěte. Takové lůžko stačí pro dítě do 10 - 11 let. Vyrůstá aktivní syn nebo dcera? Je lepší koupit nábytek s větší šířkou - až 80 cm.

Pamatujte: dětský nábytek se kupuje z masivního dřeva - buk, dub nebo habr. Materiál nezanechává třísky, je šetrný k životnímu prostředí.

Postel pro dospívající

Adolescenti jsou považováni za děti ve věku 11 let. V této době se mění styl a rytmus dítěte, hosté navštěvují jeho pokoj, volný prostor je nezbytný pro aktivní zábavu, studium. Rovněž se mění požadavky na místo na spaní. Optimální velikost dětské postýlky je 90x180 cm. Často se rodiče rozhodnou okamžitě koupit větší postel - 90x200 cm, protože dítě rychle vyroste a bude si muset koupit novou. Je lepší vybrat si produkt společně se svým synem nebo dcerou s ohledem na jejich preference.

Výběr palandy

Pokud má rodina dvě děti, praktickým řešením může být nákup dvouvrstvého modelu. Místa na spaní mohou být umístěna nad sebou nebo paralelně k sobě s posunem. Kromě pohodlí a funkčnosti jej mohou děti používat jako simulátor nebo pro hry. Existují modely se speciálními skříňkami na oblečení nebo hračky, které šetří místo. Mohou tam být vestavěné stoly.

Standardní velikosti postele ve 2 vrstvách jsou 150-180 cm vysoké a 200-205 široké. Vezměte prosím na vědomí, že by měl být dostatek místa ke stropu, aby se dítě sedící na hlavě nedotýkalo. Kotviště je však obvykle charakterizováno parametry - 80-90x200 cm.

Někdy je vhodné uspořádat lůžko ve druhém patře pro jedno dítě, v prvním patře bude stůl, skříňky a police.

Možnosti postele transformátoru

Pravidelná aktualizace postele je nákladným řešením, ne všichni rodiče si to mohou dovolit. Proto je někdy praktické zvolit model transformátoru, který vydrží déle. Možnosti jsou obvykle kolébky, které se pak promění v oddělené postele pro dospívající.

Výběr matrací

Pro děti do 2 let jsou matrace vybírány jako pevné a elastické. Poté přepnou na možnosti střední tvrdosti. Je lepší odmítnout měkké výrobky, dokud se nevytvoří pohybový systém dítěte. Velikosti matrací se obvykle shodují s parametry postele. Zakoupí se společně nebo samostatně v závislosti na konfiguraci a poslouchají doporučení.

Vzhledem k věku a výšce dítěte si můžete vybrat optimální velikost postýlky tím, že navštívíte obchody, kde se v Minsku nabízejí dětské výrobky..

Velikosti dětských postýlek: standardní rozměry pro novorozence a děti starší 3 let

Vznik nového člena rodiny je doprovázen mnoha starostmi a úkoly, které pro budoucí rodiče vyvstanou. Některé z nich vyžadují rozhodnutí před narozením dítěte. Například nákup kočárku nebo poskytnutí lůžka pro vaše dítě. Výběr správné postýlky pro novorozence je poměrně obtížná otázka, protože moderní výrobci dětských výrobků nabízejí širokou škálu modelů postelí pro děti. V obchodech najdete kompaktní kolébky a velké postele transformátorů, které jsou vhodné nejen pro kojence, ale i pro primární děti.

Je důležité pochopit, že postel je místem, kde dítě stráví podstatnou část svého života. Měla by mu poskytnout komfortní spací podmínky, které hrají jednu z nejdůležitějších úloh v harmonickém vývoji zdravého dítěte.

V postýlce musí být dítě pohodlné a klidné

Rozměry standardních modelů

Je třeba zvolit dětskou postýlku podle věku dítěte, protože její velikost přímo na ní závisí. Pro standardní modely určené pro děti různých věkových kategorií existují 4 hlavní možnosti:

  • pro kojence od narození do 3 let;
  • pro předškoláky;
  • pro žáky;
  • pro dospívající.

V následující tabulce jsou uvedeny rozměry dětských postýlek podle věku dítěte:

Dětský věkDélka cmŠířka cm
0-3 roky12060
3-7 let14060
od 7 let16080
Dospívání a starší18090

Tabulková data splňují standardy domácích výrobců. Dovezené postýlky - například německá, italská nebo řecká produkce, které jsou na trhu velmi žádané, se zvětšují o 5 až 10 cm, ale klasifikace zůstává stejná. Postýlka z Itálie a Německa určená pro novorozence může mít délku 125 cm a šířku 65 cm.

Odrůdy koček a jejich vlastnosti

Během posledních deseti let se rozsah postýlek rozrostl na objednávku. Pokud to bylo dříve představeno dvěma nebo třemi modely v různých barvách, nyní se každá postel může lišit:

 • přítomnost nebo nepřítomnost kol;
 • přítomnost nebo nepřítomnost kyvadlového mechanismu;
 • rozměry v závislosti na věku dítěte;
 • počet dětí - již vyrábějí postele, které jsou určeny pro dvě děti.

Kolébka

Kolébka je určena pro novorozence od narození do 6 měsíců. Vyznačují se rozměry: 97 cm - délka a 55 cm - šířka. Tento model je výhodný v tom, že nevyžaduje velké množství prostoru v bytě a výška takové dětské postýlky je nastavitelná a může být instalována podle potřeb. Navíc ve většině kolébek neexistují žádné podrobnosti, které by dítě mohlo dostat. Jsou čalouněny materiály, které jsou měkké a nepoškozují drobky. Takové dětské postýlky mají obvykle dva typy upevnění:

Z hlediska bezpečnosti je výhodnější podlahový nábytek. Strop v této věci ztrácí. Volba však zůstává na rodičích.

Zavěšená kolébka se používá od starověku, ale nyní se její design vylepšil

Houpací postýlka

Model houpací postýlky je založen na principu, že velké množství dětí při houpání dobře usne. Vzhledem k tomu, že děti rychle rostou a přibývají na váze, je pro ně velmi obtížné mít na sobě ruce - v tomto případě je to nejlepší možná postel. Obvyklé velikosti takové dětské postýlky: 120 cm x 60 cm.

Připojené modely

Extra velké postele se liší věkem. Například modely pro kojence od 0 do 9 měsíců jsou 90 cm dlouhé a 60 až 55 cm široké, ale mohou být zmenšeny na 40 cm, pokud je ve struktuře boční lem. Univerzálnějším modelem je jedno lůžko, jehož rozměry jsou 120 x 60 cm. Na něm může dítě spát až do věku tří let..

Postele podobného typu od různých výrobců se mohou lišit vnějšími a vnitřními parametry o 5-10 cm. Výška dětské postýlky připojeného modelu je přibližně 80 cm a velikost lůžka se pohybuje od 30 do 50 cm, výška musí být nastavena v souladu s výškou postele, na které rodiče spí.

Standardní modely a rozkládací postele

Nejběžnější modely o rozměrech 120 x 60 cm jsou určeny pro děti do tří let. Poskytují také výškové nastavení díky pohyblivému dnu. Díky odnímatelné straně, která může být spuštěna nebo zcela odstraněna, je dítě schopné vylézt do postele sám. Nohy v těchto modelech jsou stabilní nebo s běžci pro houpání dítěte. V průběhu doby, kdy už dítě nebude potřebovat kinetózu, mohou být lyže upevněny, aby se zabránilo převrácení. V mnoha takových modelech jsou navíc k dispozici krabice na oblečení, ložní prádlo nebo hračky, které jsou umístěny pod nebo na boku.

Jednou z možností standardního modelu je postel s kolečky, která jsou připevněna k nohám. Tato zvláštní funkce usnadňuje pohyb po místnosti. To je ideální v případech, kdy dítě často neklidně spí a rodiče jsou nuceni k němu neustále vstávat. V takovém modelu je důležité zvážit, jak moc váží. Protože se lůžko bude muset pohybovat často, těžká váha může být nepohodlná.

Rozkládací postel

Transformační lůžko lze bezpečně nazvat plnohodnotným nábytkovým komplexem. Původní model transformátoru je konstrukce, která má přední stranu mřížek a vestavěnou skříňku. Když je dítě starší, lze skříň vyjmout z postýlky umístěním vedle ní, ale z vnějšku, nikoli zevnitř. Kromě přeměny tohoto druhu vestavěného nábytku jej můžete proměnit na stůl, noční stolek s jedněmi dveřmi nebo samostatné zásuvky.

Parametry lůžek v takových strukturách transformátorů se liší pouze délkou, ve většině případů se zvyšuje ze 120 na 170 centimetrů. Ostatní velikosti zůstávají standardní. Vzhledem k tomu, že hlava je odstraněna, může dítě v ní spát až 10–12 let. Samotné transformační lůžko v sestavě má ​​následující rozměry: 175-180 × 65-70 × 100-110 cm, což odpovídá: L × W × H.

Postel pro dva

Pokud se v rodině objeví dvě děti, obvykle jsou rodiče nuceni koupit pro každé dítě dvě oddělené postýlky. Je to z několika důvodů:

 • Za prvé, design určený pro dvě děti najednou může být obtížné umístit do bytu.
 • Za druhé, toto není tak horká komodita. Díky tomu jej nelze najít všude.

Hlavním rozlišovacím znakem těchto vzorů od konvenčních modelů je velikost. Standardně jsou vyráběny s rozměry 130 x 125 centimetrů. Pro dvojčata nebo starší dvojčata je ideální volbou, která ušetří místo v domě, palanda.

Ohrádka

U takového modelu jsou všechny 4 strany ohraničeny stěnami vyrobenými z mřížek a vodorovný povrch může být instalován ve dvou výškových úrovních, někdy i více. Nejvyšší poloha dna je 50 cm od podlahy, určená pro kojence do 3 měsíců. V takové výšce je pro matku výhodné se ohnout k dítěti a dát ho zpět do postýlky, navíc dítě v tomto věku ještě z něj nemůže vypadnout. Umístěte dno 30 cm od podlahy v době, kdy dítě již začíná sedět, svírající se u mříží. V této poloze je výška strany 60-65 centimetrů, dítě jim bude moci lézt nejdříve za 2-3 roky. Podobné mříže, umístěné ve vzdálenosti 6-10 cm od sebe, slouží jako vynikající simulátor, na kterém se dítě učí stát na nohou.

Rozměry spacího prostoru pro takový dětský nábytek jsou 120 x 60 cm, zatímco rozměry celé konstrukce jsou 140 x 70 cm. Výška se obvykle pohybuje od 1 do 1,10 metrů. Také z dalších prvků, které tvoří strukturu, lze poznamenat: krabici na věci a spodní podpěry, vytvořenou ve formě oblouků, které se používají pro pohybovou nemoc. Navíc je jedna ze stran odnímatelná a takové lůžko lze připevnit.

Postele pro předškolní děti, žáky a dospívající modely

Standardní velikost místa na spaní, které je určeno pro předškolní dítě, je 150 x 75 cm, ale často rodiče dětí tohoto věku raději ne obyčejný model, ale podkrovní postel.

Pro starší dítě je skvělá volba podkrovní postel.

Jejich funkcí je přítomnost nejen dalších zásuvek, skříní a stolů, ale také vestavěného sportovního koutku. Existují například konstrukce, ve kterých je uspořádán švédský žebřík nebo lano, aby se šplhalo do druhého patra, a je zajištěna kopce nebo boční stěna s otvory pro nohy, které vedou dolů. Záměrem může být takový nábytkový komplex vyroben ve formě letadla nebo vlaku, jeho vnější parametry na tom závisí. Obvykle na výšku zabírá plochu 150 cm a lůžko samotné se nachází ve vzdálenosti 130 cm od podlahy.

Podobné možnosti pro dětské postýlky jsou navrženy pro poměrně širokou věkovou skupinu. Děti od 6 do 10 let na nich mohou spát, to znamená předškolní i školní. Pro žáky je velikost lůžka v rozmezí 170 x 70 cm, takže pokud je vestavěný nábytek kompaktní, rozměry celé konstrukce budou 180 x 80 cm..

Dvouúrovňové modely

Poschoďová postel je ideálním řešením, pokud má rodina dvě děti, zejména v malých bytech. Šetří místo a uvolňuje místo pro hry. Místa na spaní jsou umístěna nad sebou nebo se směnou.

Dva dospívající si jistě užijí patrovou postel

Na výstup je speciální žebřík ve formě švédské zdi nebo se širokými schody, které jsou také zásuvkami. Některé modely mají tabulky, které lze použít k provádění domácích úkolů, kreslení nebo vyřezávání.

Z hlediska výšky jsou parametry patrové postele 1,5 - 1,8 metru. Vzdálenost mezi úrovněmi závisí na výšce stropu nad sedícím dítětem. Měl by být dostatek prostoru, aby se dítě cítilo pohodlně. Postele mají typické parametry: 200x80 nebo 200x90 cm, ale rozměry celé dvouvrstvé struktury se mohou velmi lišit v závislosti na modelu.

Velikosti, odstíny a struktura dětské postýlky: požadavky na dobrou noc

Spánek dítěte je přímo závislý na fyzickém a duševním stavu. To však není jediný faktor ovlivňující kvalitu odpočinku. Aby se probuzené dítě šťastně setkalo s novým dnem, je důležité správně uspořádat místo na spaní. K tomu je třeba vzít v úvahu velikost dětské podestýlky, kvalitu látky a dokonce i barvu soupravy.

Dítě neustále roste. A jak roste, postel, matrace a podle toho i ložní prádlo by se měly upravit. Výrobci tyto nuance zohledňují a nabízejí polštáře, prostěradla a povlečení pro všechny věkové kategorie. Hlavní věcí je neztratit se v různých velikostech, typech tkanin, vybrat nejvhodnější sadu.

Velikosti dětské postýlky: věkový stůl

Výběr postelí pro dítě není snadný úkol. Koneckonců je nutné vzít v úvahu mnoho nuancí. Textilie by měla u dítěte vyvolat pozitivní emoce, být v bezpečí. Je nutné správně určit velikosti dětské podestýlky v postýlce tak, aby povlečení nevystavovalo matraci a přikrývka se uvnitř přikrývky neprotrhla.

Hlavní kritéria

Na lůžkoviny pro děti jsou kladeny vysoké nároky. A většina výrobců je přísně dodržuje. Pozornost však nebolí. Proto si před zakoupením soupravy prostudujte čtyři body.

 1. Bezpečnost. Vyberte si sady pouze z přírodních tkanin s hygroskopičností, prodyšností, hypoalergenicitou. Na obalu musí být uveden název tkaniny a druh vlákna.
 2. Kvalitní. Zkontrolujte švy. Řádky by měly být hladké, upravené, bez uzlů, které vyčnívají z niti. Takové nedostatky mohou signalizovat řemeslnou výrobu. Podívej se skrz látku na světlo - měla by mít jednotnou hustotu.
 3. Vůně. Vůně vlhkosti charakterizuje nekvalitní látku, nesprávné podmínky skladování. Pokud prádlo páchne tvrdohlavě, odmítněte nákup. Taková postel může být natřena látkami nízké kvality, které mohou vyvolat alergii..
 4. Počet sad. Aby bylo dítě pohodlné, je třeba zvolit lůžkoviny se zaměřením na velikost matrace. Doma by mělo být několik sad. Kromě toho je vhodné zakoupit prostěradlo více než přikrývky a povlaky na polštáře. Nepřehánějte to však zásoby, protože dítě rychle roste.

Standardy

Různé sady jsou určeny pro novorozence, dospívající a předškoláky. Jejich hlavním rozdílem je velikost. A záleží na věku a výšce dítěte. Neměli byste však šetřit nákupem souboru „růstu“. Ve velkém povlečení se může dítě snadno zmást. Tabulka velikostí povlečení pro děti, uvedená níže, vám pomůže vybrat rozměry.

Tabulka - Rozměry dětských ložních souprav

List cmPovlečení, cmPovlak na polštář, cm
Pro novorozence100x145110x14540x60
Pro dětskou postýlku110x150112x14740x60
Pro mateřskou školu115x150120x15040x60
Pro dospívající145x215150 x 22050x70
Pro dospívající (apartmá s 1,5 ložnicí)180 x 260160 x 22050x70

Zařízení

Neexistují žádné přísné normy pro lůžkoviny. Proto před nákupem pečlivě prostudujte složení. Někdy narazíte na soupravu obsahující pouze polštář a povlečení. Pokud však existuje označení „KPB“, takové lůžko obsahuje povlečení, prostěradlo a jeden povlak na polštář. A sada dětské postýlky pro novorozence zahrnuje deset položek.

 1. Deka. Jeho velikost je podle standardu 110x140. V létě stačí koupit jednu přikrývku na kolo. Pokud se dítě narodilo v zimě, budete potřebovat teplejší - velbloud nebo dolů.
 2. Matrace. Některé sady zahrnují matraci. Jeho rozměry jsou obvykle 120 x 60 cm. Buďte opatrní, protože matrace musí nutně odpovídat rozměrům postýlky.
 3. Polštář Součástí je tenký polštář. Jeho výška může dosáhnout 2 cm.
 4. Povlečení. Velikosti přikrývky přesně odpovídají přikrývce a jsou 122x146 cm. Proto je lepší koupit hotovou soupravu než všechny věci samostatně.
 5. Povlak na polštář Rovněž odpovídá velikosti polštáře. Obvykle má rozměry 40x60 cm.
 6. List. Velikost prostěradel v postýlce pro novorozence je obvykle 127x146 cm. V posteli s matrací 120x60 cm se může zdát jako skutečný obr. Ale díky takovým „povolenkám“ můžete prostě snadno zaplnit plachtu pod matrací a zajistit tak pohodlný odpočinek pro dítě na rovném povrchu..
 7. Boční. Pro ochranu dítěte před zraněním obsahuje souprava speciální stranu o rozměrech 36x360 cm.
 8. Boční kapsy. Takový detail vám umožní mít vše, co potřebujete..
 9. Potah matrace. Chrání matraci před znečištěním..
 10. Baldachýn. Musí být připojen.

Pro starší děti (předškoláky nebo dospívající) obsahuje standardní sada CPB povlak na polštář, prostěradlo, povlečení. Zařízení může také zahrnovat:

 • první možností je přikrývka, dvě polštáře a prostěradlo;
 • druhou možností je pouze prostěradlo a povlak na polštář;
 • třetí možností je polštář a dva prostěradla.

Při výběru takových souprav je třeba věnovat pozornost různým výrobkům. Některé z nich pomohou zlepšit kvalitu spánku, a dokonce zlepšit zdraví dítěte. Typy povlečení jsou uvedeny v tabulce..

Tabulka - Druhy dětské postýlky

názevTyp produktuCharakteristickýCo hledat
PovlečeníSe zipem- Štěrbina je upevněna zipem;
- přikrývka se bezpečně zavře
- Před zakoupením změřte velikost přikrývky: přikrývka by měla přesahovat rozměry o 5-10 cm
Na tlačítkách- K dispozici je pohodlný a jednoduchý zip;
- doma tlačítka nejsou nahrazena
Na tlačítkách- Nepřipíná se rychle;
- tlačítka lze snadno vyměnit samostatně;
- dítě si může vytáhnout kování v ústech
ProstěradloPravidelný střih- Tkanina je zpracována ve všech sekcích.- Zkontrolujte, zda je prádlo nasycené speciální směsí (například antibakteriální);
- ujistěte se, že velikost plachty je o 40-60 cm širší než rozměry postele (standardní postel má rozměry: 160 x 80)
Na elastickou pásku- Po obvodu je našita elastická páska;
- prostěradlo je snadno připojitelné k matraci;
- elastický materiál pomáhá napnout a pevně fixovat
Suchý zip- Spojovací prvky na suchý zip jsou přišity po obvodu plachty, které pevně připevňují a chrání před sklouznutím;
- Během skladování nebo praní se suchý zip drží na všech věcech
Povlak na polštářOxfordský styl- Polštář má „uši“ nebo okraj;
- otvor na polštář je vzadu
- Zkontrolujte upevňovací prvky a ujistěte se, že příslušenství nepoškrábalo dítě;
- eliminujte riziko individuální citlivosti zakoupením polštáře s vůní;
- zvažte velikost polštáře tak, aby jej polštář nestlačil
Se zipem- Díra se pevně uzavře zipem;
- povlak na polštář neklouže
Na tlačítkách nebo tlačítkách- Uzavření díry vyžaduje čas;
- kopání a knoflíky jsou někdy posunuty a tlačí na hlavu, krk
Ochucený- Povlak na polštář je nasycen speciální kompozicí;
- zlepšuje spánek, normalizuje duševní stav, léčí dýchací systém

Doporučené materiály

Zvláštní pozornost věnujte druhu vláken použitých k výrobě textilie. Vysoké požadavky na dětské spodní prádlo odpovídají pouze přírodním materiálům, jako je bavlna, len, hedvábí. Do této kategorie patří také bambusové vlákno, které se může stát cennou náhradou za bavlnu.

K šití dětských spacích souprav se nejčastěji používá pět typů tkanin, které jsou založeny na přírodních vláknech..

 1. Kartoun. Lehká bavlněná tkanina. Tento materiál se často používá pro letní ložní soupravy. Ale pro malé dítě bude příliš těžký.
 2. Satén Hladká, krásná látka. Obvykle se vyrábí z hedvábného vlákna. Ale někdy, aby snížili náklady, používají bavlnu. Díky speciální saténové vazbě má tato postel lesklý povrch, příjemný pro tělo.
 3. Kaliko K dispozici hustá tkanina, pro výrobu které se používá bavlna. Jedná se o tradiční povlečení..
 4. Ranfors. Tato tkanina je vylepšenou verzí kaliko, vynalezeným v Turecku. Materiál má vysokou hustotu, je hladký.
 5. Percale. Jedna z nejsilnějších tkanin, přesto příjemná na dotek. Takové prádlo podle recenzí vydrží mnoho praní..

Barevné spektrum

Dalším důležitým kritériem, o kterém si rodiče myslí jen málo, je odstín prádla. Pečlivým měřením výšky dítěte, rozměrů matrace se dokážou soustředit na bezpečnost a pohodlí, zcela ztrácí ze zřetele barvy. Psychologové tvrdí, že s pomocí správných barev můžete pěstovat talentovaného, ​​sebevědomého člověka a někdy dokonce léčit duševní nemoci. Účinek barvy na tělo dítěte je uveden v následující tabulce.

Tabulka - Základní barvy a jejich vliv na tělo dítěte

Barva posteleDuševní dopad
Zelený- Pomáhá relaxovat;
- přispívá k klidu
Červené- Způsobuje agresi;
- schopen utlačovat
Žlutá- Zlepšuje náladu;
- způsobuje radost;
- vyvolává úzkost (pokud je zneužívána)
Modrý- Normalizuje spánek;
- podporuje relaxaci;
- zajišťuje uklidnění nervového systému
Modrý- Eliminuje stres (pouze jako malý přízvuk);
- pomáhá usnout (pokud není stín dominantní);
- inhibuje nervový systém (je-li modrá - hlavní barva)
Bílá béžová- Uklidňuje nervový systém;
- poskytuje tichý spánek;
- vede k melancholii, pokud není zředěna jasnými barvami
Šedá- Podporuje sebevědomí (pouze mírné akcenty)
Hnědý- Způsobuje nudu;
- schopen vyvolat apatii
Černá- Způsobuje zničení dětské psychiky (ve velkém množství);
- neutrální, pokud se používá jako obrys obrázku nebo malého tisku

Nezávislé přizpůsobení sady do postele

Výrobci nabízejí mnoho variant povlečení pro děti. V případě potřeby najdete sady pro každý vkus. Ale někteří rodiče chtějí vyrobit své vlastní dětské lůžkoviny. Jsou si jistí, že takové lůžko poskytne dítěti zvláštní pohodlí, protože v něm je uzavřena částice mateřské lásky..

Přípravná fáze

Pokud se rozhodnete udělat postel sami, přečtěte si všechna výše popsaná doporučení. To vám umožní vybrat si správnou tkaninu, její paletu barev. Chcete-li vyrobit ložní soupravu, potřebujete 3 m látky o šířce 1,5 m. Při šíření sady zvažte následující standardní velikosti ložního prádla v postýlce pro novorozence (v centimetrech):

 • list - 150x100;
 • povlečení - 100x100;
 • polštář - 50x45.

Střih

Funkce Přizpůsobení jakéhokoli produktu začíná řezáním. K tomu použijte velký stůl nebo připravte místo na podlaze. Budete potřebovat tenkou tyčinku mýdla nebo křídy.

 1. Přeložte látku na rovný povrch..
 2. Změřte 100 cm od levého okraje materiálu, nakreslete tenkou linii křídou - to je prázdný list.
 3. Pohybujte se doprava podél jedné z hran, vyčleňte 100 cm - to bude uprostřed povlečení. Jeho konec je dalších 100 cm.
 4. Přejeďte třemi kolmými koly podél koncové linie plachty, podél značky nad (střední čára přikrývky) a podél koncové linie produktu.
 5. Vyjměte stranou 100 cm na kolmice a zajistěte je nakreslením přímé vodorovné čáry. Máte přikrývku.
 6. Na zbývajícím volném kusu látky (pokud jste udělali všechno správně, pak bude horní kus 50x200 cm volný), otevřete polštář, položte 45 a na stranu 50 cm (na jedné straně) + 50 cm (na druhé straně) + 20 cm (na ventil).
 7. Nyní, když jsou všechny vzory aplikovány na látku, můžete se vyzbrojit nůžkami, vyříznutými přířezy.
 8. Nezapomeňte, že střední linie přikrývky není odříznuta - jedná se o záhyb.
 9. Při řezání povlaku na polštář neřežte boční plochy a ventil. Toto jsou také místa ohýbání produktu..

Proces šití

Funkce Šití povlečení v postýlce je snadné. Budete potřebovat sadu kolíků pro zajištění tkaniny, nitě, jehly s bastingem a šicího stroje.

 1. Začněte listem. Na úzkých stranách by měla být hrana, takže se tyto strany nezpracovávají.
 2. Utáhněte dlouhý řez asi 1,5 cm, podruhé jej zabalte, aby nebyl otevřený řez viditelný.
 3. Připněte kolíky a pak položte basting.
 4. Před šitím vytáhněte všechny kolíky, aby nedošlo k poškození stroje a zranění.
 5. Nyní jděte na přikrývku. Opakujte postup pro druhý otevřený řez..
 6. Zpracovávejte všechny sekce pomocí stejné technologie jako u listu..
 7. Přeložte výsledný obdélník na polovinu (podél střední čáry vyznačené přerušovanou čarou) lícem dovnitř.
 8. Načrtněte boční řezy. Rozdělte horní povrch na tři části, položte 40 cm na každou stranu a ponechte 20 cm uprostřed.
 9. Boční kusy. Střední část musí zůstat nešitá, protože bude sloužit jako otvor pro přikrývku..
 10. Šít všechny zatažené oblasti. Chcete-li upevnit čáru poblíž díry a zabránit jejímu napařování, upevněte ji šitím několika směry a kolmým směrem k okraji produktu..
 11. Zbývá ušit polštář. Plátky zpočátku zpracujte.
 12. Nyní sklopte polštář přes zamýšlené záhyby směrem dovnitř, zatímco ventil by měl jít nahoru.
 13. Připojte strukturu kolíky a náčrt.
 14. Vytáhněte jehly a prošijte produkt.

Velikost sady dětského povlečení je obvykle určena pro standardní přikrývky a polštáře. V tomto případě nejsou žádné potíže. Ale co když polštář nebo peřina prostě nezapadá do přijatých standardů? V takovém případě pečlivě změřte všechny rozměry, získejte povlak na polštář nebo povlečení, jehož rozměry jsou 5-10 cm větší než vámi zaznamenané hodnoty.

Velikost dětské postýlky

Postýlka je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku pro novorozence, který stráví většinu prvního roku života v posteli. Dětská postýlka se stává nejen místem pro spaní dítěte, ale také herním prostorem, kde se pro něj dítě seznamuje s novým světem, proto je důležité zvolit bezpečný a ekologický model. Moderní řada dětských postýlek je působivá v designu a formách, sadě dalších funkcí, použitých materiálech a zdá se, že výběr je obtížný. Budeme se zabývat funkcemi nábytku pro novorozence a hovoříme o tom, jak správně vybrat..

Zařízení

Tradičně je postýlka tvořena základnou, která je na čtyřech stranách obklopena lamelami nebo pevným prvkem. Pokud jde o klasické modely dřeva ve tvaru obdélníkového nebo kulatého oválného tvaru, je třeba poznamenat, že každý z modelů má dno (roštové), čtyři stěny, z nichž jedna je odnímatelná a má mechanismus pro zvedání a spouštění. Podobnosti tam končí..

Rozdíly v konfiguraci postýlky:

 • Přítomnost výkyvného mechanismu - podélné nebo příčné kyvadlo. Není nalezen ve všech modelech a jeho přítomnost je určena výběrem rodičů.
 • Hlavní materiál. Tradičně je vybrán strom, ale existují kombinované modely dřevo + dřevotříska (takové modely jsou cenově dostupnější), dřevo + kůže (ekologická kůže nebo pravá) a další. Existují plastové modely.
 • Zásuvky pro skladování.
 • Barva a design postele.
 • Mechanismus zvyšování a snižování dna je přítomen ve většině moderních modelů, ale ve většině rozpočtových verzích to nemusí být.

Populární materiály

Strom není vždy považován za základ dětské postýlky, existují také plastové modely, výrobky z dřevotřísky a kombinované možnosti v závislosti na preferencích rodičů a rozpočtu alokovaném na nákup.

Dřevo

Nejpoužívanějším materiálem pro výrobu nejen dětských postýlek, ale i zbytku nábytku pro novorozence, předškolní děti a dospívající. Tvrdá dřeva, jako je dub, buk nebo popel, se často používají s vynikajícími spotřebitelskými vlastnostmi, šetrností k životnímu prostředí a dlouhou životností, ale existuje borovicový masiv - levný hypoalergenní materiál.

Klasické obdélníkové nebo kulaté postýlky jsou vyráběny ze dřeva pro děti od narození do dospívání. Tradičně si mladí rodiče vybírají modely obdélníkového tvaru se stranami na každé ze čtyř stran produktu standardní velikosti 120 x 60 cm, protože takový model bude trvat až tři roky nebo do okamžiku, než dítě vyroste z postýlky.

Výhody dřevěné postýlky pro dítě lze nazvat skutečností, že tyto modely jsou hypoalergenní za předpokladu, že nemají dodatečné úpravy barev nebo laků, jsou stabilní a trvanlivé ve své konstrukci, dobře známé v designu a mají různý vzhled, navíc se modely liší v konfiguraci - hlavně typy nohou. Dřevěné kolébky pro děti vypadají stručně a drahé, mezi nimi jsou modely klasické podoby s hladkými ohyby a výrobky v moderním stylu.

Dřevotříska, MDF

Dřevotřísková deska, MDF nebo kombinované modely se dřevem: takové postýlky se stanou ekvivalentem rozpočtu a budou mít své vlastní výhody, mezi nimiž je patrná jejich lehkost a praktičnost. Například rám postýlky může být zcela dřevěný a další prvky, jako jsou stojany, budou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu, dřevotřískové desky, MDF. Je důležité, aby použité materiály neměly pro dítě nebezpečné ošetření: šňupání u výrobku a pozor na nepříjemný zápach, který pochází z postýlky.

Plastický

Plast se také používá při výrobě dětského nábytku, zejména dětské postýlky. Vysoce kvalitní materiál a jeho flexibilita vám umožní vytvářet produkty, které jsou svým tvarem a designem jedinečné. Plastové a jiné polymerní materiály se často používají při výrobě dětských kolébek různých tvarů od obvyklých obdélníkových po kulaté a oválné.

Plast se používá k výrobě dětských postýlek, ohrádek, které jsou vhodné pro cestování nebo malý byt, protože mají nejen lůžko pro dítě, ale také hřiště..

Standardní velikosti

Existují různé velikosti kolébek v závislosti na typu produktu a věku dítěte.

U novorozenců je standardní velikost považována za produkt 120 x 60 cm (toto opatření se přijímá v Rusku, velikost 125 * 65 cm je v Evropě uznávána jako standardní) - klasická dětská postel s obdélníkovým tvarem od 0 do 3 let.

Transformátorová lůžka s vestavěným obrubníkem a přebalovacím stolem mají standardní rozměry 140 x 70 cm, velikost lůžka je určena polohou: v původní podobě je 120 x 60 cm a délka se zvětšuje na 140 cm. Mimochodem, obecné parametry jsou délka a šířka postele se může do značné míry lišit v závislosti na použité povrchové úpravě a použitých materiálech, protože se tradičně uvádí přesně velikost postele a nikoli celková plocha produktu.

Postýlky jsou také standardní - 90 x 50 cm, což znamená velikost lůžka pro dítě.

Velikosti různých typů

Malá kolébka, která se používá ke spaní novorozence, má standardní rozměry 97 x 55 cm, výška se liší od modelu k modelu a má schopnost úpravy. Dětské postýlky jsou elegantní a malé, nicméně o šest měsíců později z této postýlky vyroste standardní dítě a vyžaduje nové. Kolébka bude vhodná pro malý byt a pro rodiče, kteří jsou ochotni investovat do dětského nábytku a včas je vyměnit. Je vhodné používat ukolébavku v ložnici rodiče v prvních šesti měsících života dítěte, když chcete udržet spojení „máma s dítětem“ co nejdéle.

Připojený model bude pokračováním rodičovské postele, kde novorozenec může pohodlně sedět. Rozměry přistýlky jsou standardní 90 x 50 cm, což je o něco menší než u klasického modelu. Je důležité, aby připojený model měl schopnost upravit dno tak, aby se „přizpůsobilo“ výšce s rodičovským lůžkem, ale je lepší zvolit model předem, který dokonale zapadá do dospělosti. Dalším zásadním bodem je přítomnost prvků pro připevnění postýlky k dospělému, která zaručí bezpečnost dítěte během spánku.

Klasická postel pro novorozence má standardní ruské velikosti 120 x 90 cm, v Evropě jsou tato měření o 5 cm větší - 125 * 95 cm. Klasika mezi kolébkami se vyznačuje přítomností výkyvného mechanismu - kyvadla (může být podélné a příčné), nebo jeho absence, pak má postel nohy a odnímatelná kola nebo běžce.

Klasický model má zpravidla dvě spodní polohy, spodní část stojanu, možnost snížení přední strany, některé modely mají spodní zásuvku.

Transformátorové postele budou dobrou investicí do budoucnosti dítěte: budou užitečné pro novorozence a budou sloužit, když dosáhnou 7-8 let (do okamžiku, kdy dítě vyroste z produktu). Transformační postel má vestavěnou komodu a přebalovací stůl, jeho velikost je standardní 140 x 70 cm, lůžko pro dítě je 90 x 60 cm s možností zvětšení. Po počátečním vzhledu produktu pro dospělé dítě je malá komoda s přebalovacím stolkem očištěna, postel se roztahuje.

Existují modely dětského nábytku pro dvojčata nebo dvojčata, které jsou produktem s parametry 130 * 125 cm. Postel pro děti bude trvat asi 3 roky života, pak ji budete muset nahradit prostorným dvouvrstvým modelem nebo samostatnými produkty pro každé dítě..

Kromě toho existují dětské postýlky různých velikostí, které jsou ohrádkou dole a lůžkem nahoře. Kotviště je malé a dítě jej bude používat až do roku, po kterém je nepravděpodobné, že se tam dítě vejde.

Lůžka nestandardní velikosti jsou jedinečná v designu, například kulaté a oválné modely s rozměry 78 * 76 * 81 cm (délka * šířka * výška), které „rostou“ v délce až 128 cm. Kruhové transformátory jsou většinou ukolébavky pro nestandardní velikosti prodloužení délky, což umožňuje použití nákladného modelu až na 5 let.

Stojí za povšimnutí, že parametr 120 x 60 cm, používaný k označení velikosti postýlky klasického tvaru, označuje rozměry lůžka, dětská postýlka může být o 6 až 10 cm větší kvůli přítomnosti dalších prvků - boční stěny, boky. To platí nejen pro uvedený model, ale také pro některé další typy dětského nábytku.

Vybíráme textilie

Výběr dětské postýlky není úplný bez získání textilních výrobků pro dětský nábytek. Rodiče často volí klasické postele pro novorozence se standardní velikostí prádla, například 120 x 60 cm nebo 140 x 70 cm. Plechy v postýlce jsou vybírány podle matrace a jejích rozměrů, nejčastější je měření 120 x 60 cm nebo 125 * 65. cm, což znamená velikost postele pro dítě a velikost plachty.

Postýlky pro malé děti vlastních velikostí vyžadují výběr menších textilií, které odpovídají standardům matrace, přikrývky a polštáře, jsou-li k dispozici. Velikost prádla pro postel je stanovena přísně s parametry, které odpovídají rozměrům přikrývky a matrace, proto je vhodné vybrat prvky textilu s postelí a pro usnadnění této práce byste měli zvolit standardní 120 * 60 cm nebo 125 * 65 cm.

Bezpečnost je na prvním místě. Důležité nuance

Hlavním kritériem při výběru postýlky pro dítě jakéhokoli věku je bezpečnost produktu. Pojďme mluvit o důležitých nuancích, které stojí za zmínku ještě před nákupem nábytku pro dítě a nezapomeňte zejména během transakce.

 1. Hladké zaoblené rohy budou prvním signálem správné volby. Ostré rohy se hodí i pro rodiče, kteří občas přijdou do kolébky dítěte..
 2. Přítomnost stran ze 4 stran; výjimka - modely betlémů, z nichž většina má další strany.
 3. Vzdálenost mezi lamelami by neměla přesáhnout 6 cm, v opačném případě bude dítě moci mezi nimi vypustit hlavu.
 4. Stabilita postýlky je dalším důležitým kritériem při výběru dětského nábytku. Pokud má postel mechanismus „kyvadlo“, ujistěte se, že může být bezpečně připevněno příště poté, co se dítě naučí, jak se postavit v posteli..
 5. Nezáleží na tom, jaký nábytek si vyberete jako základ; by měla čichat prvky nábytku a poznamenat si, zda je nepříjemný nebo štiplavý zápach? Přítomnost průmyslových aroma naznačuje použití toxických barviv, pro ověření bezpečnosti výrobků si u prodejce ověřte certifikáty produktů.

Další významný bod: při nákupu klasické postele pro dítě je důležité zvolit model se dvěma pozicemi na dně: první vysoká úroveň se používá až do doby přibližně šesti měsíců nebo do doby, než se dítě naučí sedět na vlastní pěst a pokusit se vstát. Druhá dolní poloha je nastavena pro bezpečnost dítěte - dítě nebude moci vypadnout z postýlky, i když stojí, ale pamatujte, že je nebezpečné nechat dítě bez dozoru i v postýlce.

Velikosti dětské postýlky

Minsk, 9 Dzerzhinsky ave.

+375 17 240-12-03, +375 29 323-12-03, +375 29 362-75-30

+375 17 240-12-03,
+375 29 323-12-03,
+375 29 362-75-30

Město Minsk,
Ave Dzerzhinsky, 9

Jsi tu

Jak si vybrat velikost dětské postýlky

Rodiče jsou velmi zodpovědní za uspořádání postele pro dítě, ale při výběru postele se často zastaví. Nejobtížnější otázkou je určit velikost postele. V tomto případě jsou důležité následující body:

 • ➡ Velikost postele a lůžko jsou různé koncepce;
 • Bed Postel by měla být pro dítě vhodná v souladu s jeho fyzickými vlastnostmi;
 • ➡ Postel by neměla „jíst“ veškerý užitečný prostor dětského pokoje;
 • ➡ Důležitý je aktuální věk dítěte a doba, po kterou bude postel používána.

Nyní zvažte tyto nuance podrobněji..

Velikost postele a lůžka

Místo na spaní je přímo částí postele, na které bude dítě spát. Velikost lůžka se rovná velikosti matrace. V tomto případě může být samotné lůžko mnohem větší. To platí zejména pro designové výrobky - postele ve formě aut, lodí, kočárů atd. Tyto výrobky budou vyžadovat více prostoru a měly by být kombinovány s interiérem místnosti..

Poradenství (ne zcela na toto téma). Je užitečné si uvědomit, že malá a dětinsky zdobená lůžka, zejména kreslených témat, dávají radost jen pár let, a pak se samo dítě nudí. Nezapomeňte na dospívání: pokud ve věku 5-6 let syn doslova „zaschne“ podle Lightninga McQueena, budou mu v 8 letech jeho zájmy úplně jiné a dítě, školák, který se považuje za dospělého, bude stěží chtít spát v posteli „Kolečko“. Tyto postele jsou obvykle vybírány vědomě, protože vědí, že v několika letech bude dětský pokoj přeměněn na nové potřeby a požadavky. Toto není dobrá volba jako dlouhodobá možnost..

Velikost postele a fyzické vlastnosti

Optimální délka lůžka pro dospělého je o 20-30 cm větší než jejich vlastní výška. V tomto případě osoba leží volně v posteli, aniž by položila hlavu na hlavu a nohy - na nohu. U dětí je situace poněkud odlišná. Děti rostou velmi rychle, takže se postel často kupuje „s marží“.

Optimální šířka lůžka je stanovena takto: člověk leží na zádech, dlaně sevřou v zámku a položí si na břicho, natáhne lokty do stran. Přidejte 10 cm ke straně každého lokte a změňte vzdálenost mezi body - bude to minimální individuální šířka lůžka, což bude pro osobu pohodlné. Pro děti do 3 let je standardní šířka postele 60 cm, pro děti od 4 do 5 let - 70 cm, od 5 do 11 let je lepší použít postel s lůžkem 80 cm. Vzhledem k tomu, že mnoho dětí ráda spí, „šíří se jako hvězda“ nebo neustále házet a otáčet se ve snu, pokud to velikost místnosti umožňuje, doporučuje se zakoupit postel o něco větší šířky, než je doporučeno věkem..

Velikost postele a využitelný prostor v místnosti

Různé druhy dětských postýlek jsou skvělé, ale často jsou rodiče po nákupu zklamaní. Při výběru nábytku do malé místnosti buďte obzvláště opatrní. Všechny krásné, složené dětské postýlky zabírají více místa.

Palandy mají různé typy schodů do druhé úrovně. Rodiče si dokážou představit dokonalý obrázek o tom, jak děti vyšplhají po zásuvkách po schodech a sjíždějí dolů z kopce na druhou stranu, ale ve skutečnosti taková postel zabere půl pokoje, nedovolí vám umístit další důležité kusy nábytku a zábava potrvá jen pár měsíců. Dimenzionální výrobky by měly být v prostorných pokojích.

Abychom dnes ušetřili místo, navrhujeme řadu dvouúrovňových „kombinovaných řešení“. V tomto případě ani široká a dlouhá postel nebude „jíst“ využitelný prostor, protože pod ní bude prostorná skříň a stůl pro výuku.

Dětské postele „rostou“ s dětmi

Někteří rodiče si koupí dětskou postýlku pro dítě (do 1 roku), potom postýlku s nárazníky (do 3 let), potom postel pro předškoláka (do 6 let), poté pro školáka (do 10 a více let). Za 10 let se tedy postýlka změní 4krát.

Postel v této sekvenci není nutně nutná. Můžete si vyjít s 2 nákupy: klasická postýlka s postranními stranami, ve které dítě může spát od narození do 3 let a dospívající postel (velikost postele - 150 - 160 x 80 cm), na které může dítě spát od 3 do 10 let. Tato možnost je zvláště důležitá pro rodiny s více dětmi nebo pokud je rozpočet na nákup omezený..

Co byste měli mít na paměti při nákupu postýlky?

Na základě výše uvedeného můžete dát rodičům následující tipy. Než přistoupíte přímo k prohlížení modelů dětských postýlek, musíte odpovědět na některé otázky a provést některé změny:

 • ➡ Rodiče novorozence by si měli myslet: dětská postýlka bude v jejich ložnici nebo ve školce. V prvním případě se musíte rozhodnout, zda se jedná o kompaktnější kolébku nebo standardní postýlku o rozměrech 120 x 60.
 • ➡ Rodiče 2 a více dětí se musí rozhodnout: každé dítě by mělo mít samostatné lůžko nebo by mělo zvážit zakoupení palandy.
 • ➡ Rodiče dětí předškolního a školního věku by měli odpovědět na otázku: je postel zakoupena na několik let nebo na delší dobu? „Rezerva“ lůžka bude záviset na tom.
 • ➡ Změřte výšku dítěte, přidejte 30-40 cm - pokud je postel zakoupena na 2-3 roky, získáte optimální velikost lůžka; přidat 40-70 cm, pokud plánujete používat postel po dobu 4-5 nebo více let.
 • ➡ Zvažte uspořádání místnosti, změřte minimální a maximální délku a šířku prostoru, kam chcete umístit postel. Nezapomeňte, že velikost postele a celého produktu pro designové postele se může velmi lišit. Při výběru palandy zvažte typ schodiště a přítomnost dalších prvků (zásuvky, police, schody, skluzavky atd.) - to vše může „sníst“ velikost postele (podle toho se postel zmenší rychleji) a výrazně zvětšit velikost postele ( s plným lůžkem může mít produkt délku větší než 2,5 m, - takové lůžko nelze vždy umístit do místnosti s ohledem na dveře, okna a plánovací prvky).
Články O Neplodnosti