Hlavní Analýzy

Jaké jsou standardní velikosti postýlky do 3 let

Moderní velikosti dětských postýlek sahají od kompaktních kolébek po rozkládací postele. Každá z nich je dobrá svým způsobem, ale která možnost zvolit si pro své budoucí dítě je otázka, která obává mnoho rodičů. Každý samozřejmě chce, aby jejich děti spaly v nejpohodlnějších a nejpohodlnějších podmínkách, ale k tomu musíte vědět, jaká kritéria je třeba při výběru dětské postýlky hledat.

Velikosti kolébky: standardní pro dnešní až 3 roky a starší

Takže existují standardní velikosti postelí, které se liší v závislosti na věku dítěte, pro které jsou určeny. Průměrná klasifikace je následující:

 • Od narození do roku a do 3 let. Kotviště má obvykle rozměry 120 x 60 cm a boční stěny - o 95 cm více. Dolní poloha je 30 cm a horní 50 cm.
 • Od 3 let do školního věku. Velikost lůžka je 140 x 60 cm a vzdálenost od postele k podlaze je 30 cm.
 • Pro studenty od 6 do 12 let. Standardní velikosti postelí jsou: 160 x 80 cm, lůžko má výšku 40 cm.
 • Pro mladistvé do 18 let berou postele o rozměrech 180 x 90 cm a výšce postele 50 cm.

Všimněte si, že výše uvedené rozměry odpovídají pouze postelem tuzemských výrobců. Pokud jde o zahraniční společnosti, dělají vždy více o 5 centimetrů, klasifikace je však podobná. Průměrná postýlka pro novorozence má tedy rozměry 125 x 65 cm. Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu před výběrem nábytku pro vaše dítě..

Z jakých materiálů jsou vyrobeny postýlky?

Většinou dětské postele jsou vyrobeny z:

 • Přírodní dřevo. Tato varianta je nejvhodnější, protože slouží po dlouhou dobu, vypadá krásně a nepoškozuje vůbec zdraví. Kromě toho je dřevěná postel odolná a spolehlivá, což je nezbytné pouze pro děti, které s věkem začnou být aktivní a neklidné.
 • Kombinované materiály. Může to být MDF nebo dřevotříska. Dnes jsou velmi žádané, protože je levnější než dřevo, přestože je ve svém složení přítomno. Hlavní věc je, že výrobky jsou třídy E1.
 • Kov s plastem. K dispozici jsou také postele, které kombinují kov a plast. Tyto možnosti se také dobře používají a nabízejí skvělé příležitosti pro různá rozhodnutí o návrhu..

Obecně platí, že každý rodič se sám rozhodne, jaký materiál si pro své dítě nejlépe koupí. Ale pokud mluvíme o tom, které suroviny jsou nejlepší, pak je to bezpochyby dřevo, přírodní a odolný materiál, který neztrácí své původní vlastnosti po mnoho let.

Jak si vybrat dětskou postýlku

Při výběru kolébky pro vaše dítě musíte věnovat pozornost všem detailům, protože dítě bude muset používat déle než jeden rok. Hlavní charakteristiky, kterým byste měli věnovat pozornost, jsou:

 • Materiál výroby. Jak již bylo zmíněno, dřevěné konstrukce se vyznačují vysokými schopnostmi, proto by měly být vybrány tyto možnosti. Pokud máte problémy s financemi, můžete si koupit lůžko z MDF nebo dřevotřísky.
 • Síla. V době nákupu je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, jak odolná je postel, protože v ní bude spát dítě mladší než 2–3 roky..
 • Udržitelnost. Dospělé dítě v posteli čeká nejen sen, ale také aktivní hry, takže se postýlka nesmí převracet z náhlých pohybů.
 • Přítomnost stran. Mohou být stacionární nebo odnímatelné, ale bez nich nemůžete vzít kolébku, protože právě oni drží dítě a nedovolí spadnout na zem..
 • Žádné ostré rohy. Všechny rohy musí být zaobleny tak, aby dítě nebolí.
 • Pohodlí. Nezapomeňte zkontrolovat, jak hladké je lůžko, protože na tom závisí zdraví dítěte.
 • Kompaktnost. Pokud je školka malá, není důvod kupovat příliš komplikované a objemné lůžko. Je důležité zvážit velikost a styl místnosti, ve které bude tento nábytek umístěn.
 • Cena. Pokud jde o cenu, neměli byste ušetřit na tomto nákupu. Je lepší získat kvalitu, ale ne levnou možnost, než rozpočet, ale nefunkční.

Obchody s moderním nábytkem nabízejí různé typy kolébek. Volba závisí na preferencích rodičů a jejich materiálních schopnostech. Některé například s novými modely vůbec nejsou spokojené, takže vymýšlejí pro své děti jesličky vlastníma rukama. Tato varianta je zaručena, že splňuje všechny požadavky, a také se perfektně hodí do školky. Hlavní věc je vytvořit kresbu a náčrty před konstrukcí a také najít vysoce kvalitní a srozumitelné pokyny, které pomohou vytvořit pohodlnou a spolehlivou věc..

Velikosti matrací pro dětské postýlky

Nákup matrace často nezpůsobuje mladým rodičům velký zájem a nadšení, zejména ve srovnání s výběrem nábytku do školky. Je vnímán spíše jako povinný doplněk do postýlky. Ve skutečnosti je však výběr té správné matrace stejně důležitý jako například výběr správného jídla. Zaměstnanci internetového obchodu „Dcery a synové“ vám pomohou vybrat ten správný produkt, který zajistí dítěti zdravý a zdravý spánek.

Standardní velikosti pro dětské postýlky

Je třeba mít na paměti, že malé děti spí mnohem více než dospělí. Novorozenci mohou zaspávat až 20 hodin denně. To znamená, že dítě nejprve utratí v postýlce nejprve asi 70% a později 50% svého života. Během této doby děti rostou obzvláště rychle, tvoří se jejich kostry, takže páteř potřebuje stálou spolehlivou podporu. Z tohoto důvodu se lékařům důrazně doporučuje, aby si vybrali pevný povrch, na kterém bude dítě spát..

Matrace jsou pružiny a pružiny. Je těžké říci, který z nich je lepší, je obtížný, oba typy mají své výhody. Problémy mohou nastat kvůli nesprávně vybraným rozměrům. Například, pokud byla pro vaše dítě vyrobena dětská postýlka na objednávku, nebude to vždy odpovídat standardní velikosti produktů na trhu. Další možnost: zakoupili jste postel s lůžkem 120 x 60 cm, model 140 x 70 cm.

Většina matrací pro děti má standardní velikosti:

 • 140 x 60 a 140 x 70 cm;
 • nejoblíbenější - 120 x 60 cm;
 • výška kvalitního produktu je v průměru od 10 cm, i když bez pružiny si můžete vybrat z 6 cm.

Pokud matrace standardních velikostí nejsou pro zakoupenou postýlku vhodné, můžete vždy provést individuální objednávku. Při nákupu zahraničních produktů uveďte, ve kterých jednotkách jsou uvedeny rozměry (v centimetrech nebo palcích).

Dalším důležitým faktorem, kterému byste měli věnovat pozornost při nákupu matrace, je výplň. Nejlepší volbou je kokosové vlákno (kokosové vlákno). Jedná se o přírodní plnivo, dostatečně tvrdé, neabsorbuje vlhkost a nepříjemné pachy, používá se k výrobě modelů různých velikostí.

Důležité!

Abyste nemuseli matraci matrace neustále umývat nebo čistit, můžete si na ni nasadit odnímatelný kryt. Za vysoce kvalitní a nejdražší se považují vinylové obaly. Jsou dostupnější materiály - pletené zboží nebo froté.

zjištění

Při výběru matrace pro dítě je třeba pečlivě zkontrolovat shodnost velikosti produktu a postýlky. Pokud se standardní možnosti nehodí, proveďte individuální objednávku.

Uspořádání místa pro spaní výrazně ovlivňuje zdravotní stav dítěte, takže byste si měli vybrat vysoce kvalitní modely od důvěryhodných výrobců. Je lepší koupit výrobky s odnímatelným potahem vyrobeným z vinylu, úpletu a jiných hypoalergenních materiálů.

Velikosti kulaté transformační postýlky pro novorozence

Velikosti dětské kulaté postýlky na příkladu postýlek Sleep and Smile "Premium" a "Standart"

Rozměry kruhové postýlky Premium:

Výška postýlky s kolečky je 100 cm

Horní poloha 61 cm od podlahy.

Střední výška 41 cm

Výška nejnižší polohy 23 cm

Nezapomeňte však, že do této výšky musíte přidat výšku matrace (10 cm), vaše dítě bude spát v této výšce.

Vzdálenost mezi lamelami je 6,5 cm, což zajišťuje bezpečnost dítěte. Hlava se nebude plazit mezi kolejnicemi

Změna rozměrů stolu:

Změna výšky od podlahy 94 cm

Výška police 47 cm

Změna rozměrů prostoru 64 * 47 cm

Rozměry kolébky:

Vnější rozměry: 80 x 68 cm

Vnitřní rozměry: 74 x 62 cm

Obvod kolébky: 215 cm

Rozměry oválné postýlky:

Vnější rozměry: 126 x 68 cm

Vnitřní rozměry: 120 x 62 cm

Obvod postýlky: 300 cm

Rozměry postýlky Standart:

Výška postýlky s kolečky je 90 cm

Výška horní polohy 54 cm od podlahy

Střední výška 34 cm od podlahy

Výška nejnižší polohy je 16 cm od podlahy

Nezapomeňte však, že do této výšky musíte přidat výšku matrace (10 cm), vaše dítě bude spát v této výšce.

Vzdálenost mezi lamelami je 6,5 cm, což zajišťuje bezpečnost dítěte. Hlava se nebude plazit mezi kolejnicemi

Rozměry kolébky:

Vnější rozměry: 78 x 78 cm

Vnitřní rozměry: 72 x 72 cm

Vnější poloměr: 39 cm

Obvod kolébky: 226 cm

Změna rozměrů stolu:

Výška měnícího se místa od podlahy 84 cm

Změna rozměrů plochy 72 * 52 cm

Rozměry oválné postýlky:

Vnější rozměry: 130 x 78 cm

Vnitřní rozměry: 125 x 72 cm

Obvod postýlky: 330 cm

Velikosti matrací s kokosem:

Matrace Premium pro dětské postýlky:

Standardní matrace do postýlky:

Rozměry dřevěného držáku vrchlíku:

Výška držáku střechy nad postelí: 67 cm

38 cm nad držákem postýlky

Rozdíly postele „Standart“ a „Premium“:

Standardní velikosti polštářů a stran pro kulatou postýlku

Velikosti 1 čtvercové strany pro kulatou postýlku 30 x 30 cm

Šířka polštáře je 11-12 cm

Celkem budete potřebovat 8 polštářů na kulatou postýlku a 12 polštářů na ovál

Standardní velikosti postelí a matrací pro dětské postýlky

Při výběru dětského lůžka je třeba se řídit základními pravidly. V každém věku jsou požadavky na dětské postýlky odlišné. U dětských postýlek jsou nejdůležitějšími parametry bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí materiálů. Pro předškoláky - stabilita a spolehlivost designu, schopnost skočit a hrát si na posteli. Pro teenagery je důležitější, aby byl nábytek ve stejném stylu a odrážel preference a koníčky dítěte.

Velikost dětské postýlky je standardní podle GOST

 • 120x60 cm - pro novorozence a děti do 3 let.
 • 140x60 cm - pro předškoláky. Pro děti od 3 do 6 let.
 • 160x80 cm - pro studenty od 6 do 12 let.
 • 190x80 cm - pro dospívající od 12 do 14 let.

Výběr matrací

Pro dítě by se mělo zvolit matrace z hypoalergenních materiálů, aby se zabránilo alergiím. Je lepší zvážit možnosti z polyuretanové pěny, latexu, kokosového kokosového vlákna nebo kombinované verze těchto materiálů.

Velikost matrace musí přesně odpovídat velikosti lůžka. Před nákupem byste měli nejprve provést měření nebo zkontrolovat kompatibilitu matrace a postele s výrobcem.

Kromě toho stojí za zvážení možnosti pořízení vodotěsného potahu matrace, který se snadno omyje a chrání nábytek před vlhkostí..

Standardní velikosti pro krájení dětské podestýlky

Jak snížit dětské povlečení. Na konci tématu jsou uvedena dvě rozložení pro různé šířky textilie 150 cm a 220 cm. Pokud jde o velikosti, ve starých sovětských dobách byly standardní a stejné po celé zemi, nyní jsou velmi různorodé. Vzal jsem velikosti uvedené v internetových obchodech. Výsledkem byl takový běh:

Velikosti dětského spodního prádla v centimetrech:

Pro kojence:

List: 127 x 146.

Povlečení: 112 X 146.

Polštář: 40 X 60 (pro děti je polštář plochý).

Do postele:

List: 110 x 150.

Povlak na přikrývku: 112 X 147.

Povlak na polštář: 40 x 60.

Pro děti v mateřské škole:

List: 100 x 145.

Povlečení: 110 x 145.

Povlak na polštář: 40 x 60.

Dospívající:

List: 150 x 220.

Povlečení: 145 X 215.

Povlak na polštář: 50 x 70.

Jednotlivé sady:

List: 120 x 150.

Povlečení: 115 X 147.

Povlak na polštář: 40 x 60.

Toto je velikost ruské produkce, jednotlivé sady jsou stále euro a americké:

Euro:

List: 120 x 170.

Pryžový list: 60 X 120.

Povlečení: 100 X 120.

Povlak na polštář: 40 x 60.

Americký:

List: 107 X 183.

Pryžový list: 71 X 132.

Povlečení: 101 X 121.

Povlak na polštář: 40 x 60.

Jak vidíte, velikosti jsou velmi rozmanité, takže pokud chcete ušit soupravu, je nejlepší změřit přikrývku a polštář, postel. Přidejte 5 cm. A při řezání přidejte povolenky na švy. Šířka textilie by měla být zvolena podle velikosti prádla. Například pro jednu soupravu je lepší zvolit šířku 150 cm. A pro dospívající sadu bude výhodnější šířka 220 cm..

A také vzít v úvahu vzorec na tkanině, jak bude umístěn.

Uvedu schémata dvou rozvržení pro látku o šířce 220 cm (jednotlivá sada) a šířce 150 cm (dospívající). Příspěvky na švy budou záviset na tom, jak šijete 1 až 2 cm.

Velikost dětské přikrývky: jak vybrat tu správnou

To, že spánek má velký význam pro zdraví a pohodu dítěte, je známá skutečnost, ale často se rodiče, kteří usilují o vytvoření všech podmínek pro pohodlný plný spánek, nepřikládají náležitému významu takovému faktoru, jako je správně zvolená velikost dětské přikrývky. Z tohoto článku můžete zjistit, proč byste měli přemýšlet o takových věcech, jako je velikost, která ovlivňuje kvalitu spánku a co hledat při nákupu, jaký klasifikační systém pro pokrývky postelí existuje, jak se liší modely - standardní velikosti a neobvyklé tvary přikrývek, které jsou považovány za univerzální.

Proč je důležitá velikost dětské přikrývky

S vědomím, že sen pro dítě funguje jako zdroj energie a základ pro plný vývoj a že dítě bude muset strávit většinu dne v posteli, odpovědní rodiče jsou zmateni s organizací postele předem - pečlivě si vyberte postel, kočárek, matrace, jiné lůžkoviny, vyvinout správné osvětlení, poskytují spolehlivou zvukovou izolaci.

V shonu je často přehlíženo, že taková položka každodenního použití jako přikrývka, konkrétně nesprávně zvolená velikost, může způsobit nepohodlí a časté probuzení. Jaké problémy jsou s takovým opomenutím plné:

  v důsledku nesouladu velikostí, proporcí délky a šířky se přikrývka nevejde do postýlky, roste drsně, nerovnoměrně pokrývá; nemožné doplnit palivo; dítě v něm je ztraceno; přikrývka je objemná, omezuje pohyb, silně tlačí shora (omezení velikosti je zvláště důležité pro bavlněnou přikrývku); nadýchání, vytváří silné záhyby, pevně zakrývá hlavu, zabraňuje normálním dýcháním; produkt je příliš malý, neumožňuje plně se zabalit, pohybovat se kolem, měnit polohu těla - fouká ze stran; neustále zabloudil, pod váhou své vlastní váhy sklouzl na podlahu a dítě zamrzlo; V důsledku nestandardních velikostí vznikají další problémy s výběrem povlečení, v důsledku toho se přikrývka začne převalovat nebo zavěsit, což ovlivňuje pohodlí spánku, nesplňuje estetické požadavky.

Jak vybrat správnou velikost


Přikrývka je základním atributem pohodlného spánku a používá se každý den od prvních dnů života..

Donedávna existovaly pouze 2 typy velikostí přikrývek pro postýlku:

  pro kojence: 60x120 a 110x140 cm; pro dospívající: 143x210.

V současné době existuje na textilním trhu mnoho různých modelů různých velikostí, což ztěžuje výběr, ale umožňuje vám vybrat přikrývku, která dětem poskytne nejpohodlnější podmínky pro odpočinek a spánek. Vzhledem k velikosti zakoupeného ložního prádla je obzvláště důležité pro rodiče, kteří neplánují šití textilních potahů samy o sobě, které jsou chráněny před přikrývkou před nečistotami a předčasným opotřebením kvůli častému praní.

V takových případech je třeba vycházet z norem - typických velikostí, kterými domácí a zahraniční zpracovatelské firmy šítí povlečení. Aby se zajistilo, že zakoupená přikrývka nesklame, doporučujeme postupovat podle konkrétních parametrů.

Definující kritéria jsou:

  spací věk - velikosti dětské přikrývky podléhají standardům vyvinutým zejména pro novorozence, jednoleté děti, předškolní děti, teenagery; rozměry - výška, hmotnost, postava. Věková skupina je podmíněna, měli byste vzít v úvahu individuální charakteristiky dítěte (velké, tenké, vysoké nebo krátké). Pravidla pro výběr jsou jednoduchá: spící osoba sedí zcela pod přikrývkami, je schopna volně se převrátit, házet paže a nohy, a ne „vykukovat“ z pod přikrývky; velikost lůžka - měli byste zvážit, k čemu je určena, jaké funkce bude přikrývka vykonávat, zejména doplňky ke spaní, design postele a způsob tankování. Může se jednat o nestandardní výrobek, jako je například obálka na chůzi v kočárku, nebo se plánuje vyplnění přikrývky pod matraci, použití kravat, knoflíků, suchý zip - v těchto případech by měla být provedena přesná měření. Pokud si zakoupíte běžnou klasickou přikrývku určenou pro dětskou postýlku, dětskou postýlku, dětskou postýlku, transformátor, jiný nábytek, pak podle obecně uznávaných zásad by měla vytvořit vzdušnou atmosféru a být srovnatelná s rozměry postele - je vhodné zcela zakrýt místo pro spaní a mít malý okraj ze tří stran (kromě čelní desky).

Každý věk má své vlastní standardy.

Spánek je nenahraditelnou fyziologickou potřebou lidského těla a pro nově narozené dítě je jednou z nejdůležitějších složek života. Tělo dítěte se přizpůsobí novému prostředí, neustále roste, vyvíjí se a funguje intenzivně - buňky, tkáně jsou syntetizovány, rostou vnitřní orgány, roste tělesná hmotnost.

Fyziologické procesy probíhající na různých úrovních vyžadují velké množství energie, takže doba spánku dětí výrazně převyšuje normální trvání spánku dospělých. V důsledku toho jsou na lůžkoviny v postýlce kladeny zvláštní požadavky. Neexistuje jediný standard, rozměrové parametry by měly optimálně odpovídat věku a potřebám dítěte.

Velikost dětské přikrývky pro kojence: v postýlce a pro vybití

Normálně je pozorována následující korelace: čím mladší dítě, tím více hodin potřebuje obnovit energetické síly nezbytné pro plnou podporu života, zabránit vyčerpání, rozvoji poruch a posílit psychologickou obranu. Současně je novorozenec náchylnější k vnějším podmínkám - teplota vzduchu, vlhkost, počet vrstev oblečení.

Neukládejte ani nedodržujte zásadu „čím větší je přikrývka, tím lépe - můžete dítě zabalit a vzít si na procházku, zakrýt ho v noci nebo při větrání místnosti.“ Tento přístup je nesprávný. Pro novorozence je vhodné připravit několik přikrývek, pro každou situaci vlastní, určitou velikost.

Pokud je to podstatně obtížné, doporučujeme se soustředit na výběr modelu, který je nejvhodnější pro kolébku (kolébku), kde bude produkt neustále a dostatečně dlouho.

Velikost dětské přikrývky v postýlce - standard, podle kterého se má řídit, je uvedena v tabulce:

Věk, měsíc.Standardní velikost lůžka, cmDoporučená velikost přikrývky, cmPro jaké účely lze použít
novorozenýdíky své velké šířce je vhodný pouze pro nestandardní velikost dětských postýlek (široké kolébky, kolébky)80x80

90x90pro propuštění z nemocnice, chůze, v kočárkuaž 6-8 (dokud nezačne aktivní fáze, dítě se nenaučí převrátit se)120x6060x90Později si ji můžete vzít na procházku, zabalit ji nohamaaž 3 roky140x7090x120je-li tenký, je přípustné složit jej ve formě obálky, použít k zabalení a zabalení kojenců.

Vyplatí se koupit další přikrývku, která je užitečná na cestách a pro různé každodenní potřeby. Pro kočárky by nejlepší možností bylo koupit dětskou přehoz o rozměrech 85x115 nebo 110x118 - vytvoří pohodlí, pomůže zahřát se za špatného počasí.

Velikost dětské přikrývky by neměla být příliš velká, je lepší omezit velikost na 110x140. Podle norem přijatých v Rusku je snadné najít vhodný povlečení pro model se stanovenými parametry, což je důležité pro každodenní textilní výrobky. Takový nákup ušetří spoustu peněz - velmi praktická věc, protože takový formát je vhodný k propuštění (pokud je složen ve formě obálky) a pro dítě ve věku 3 let, a dokonce i pro děti ve středním předškolním věku.

Velikosti pro předškoláky a žáky

Bylo zjištěno, že děti se zdravým spánkem a zdravým režimem jsou během bdělosti méně podrážděné, slzavé, aktivnější a lépe se rozvíjejí mentálně, mentálně i fyzicky. V tomto věku se už nemusíte starat o kvalitu každé maličkosti, dítě spí méně než hodiny, ale za den se unavuje více a může se často probudit.

Úkolem péče o rodiče je vytvořit příznivé podmínky pro dobrý spánek. Dítě roste rychle a dětská přikrývka je malá. Při výběru další přikrývky byste měli dodržovat stejné zásady a řídit se zdravým rozumem - s ohledem na prudké skoky v růstu se doporučuje zakoupit produkt o něco větší velikosti s okrajem. Takové parametry jako:

  objemy a růst spícího dítěte; rozměry lůžka; spánkový styl - neklidný, šíří končetiny různými směry s hvězdičkou, neustále se hází a otáčí; individuální vlastnosti - sklon přikrývat přikrývku, přikrývat se hlavou, snadno se smršťovat do hrudky, potu nebo mrazu.

Je také rozumné zaměřit se na stávající (nebo standardní) povlečení. Na základě průměrných údajů lze tvrdit, že dítě bude v této přikrývce teplé a pohodlné:

  od 3 - 4 let: se šířkou 100 - 110, délkou 80, 100, 140 cm; od 5 let do 6-7: s parametry 125x150; pro věk základní školy nejoblíbenější velikost: 120x160.

Pokud se zjistí, že je dítě nepříjemné, musíte velikost změnit. Obecně platí, že nákup širšího produktu pomáhá..

Velikost přikrývky pro dospívající

Ve věku do 12–13 let dítě obvykle stojí přikrývku, jejíž velikost se mění:

  na šířku: 140 - 160 cm; délka: 140-200 cm.

To je docela měřítko pro dospělé. Dále, pokud budete dodržovat pravidla racionálního nákupu, doporučuje se upřednostnit obvyklou přikrývku. Žáci tohoto věku již nejsou docela děti, ale chlapci a dívky. V období dospívání se děti velmi aktivně snaží napodobovat dospělé, vyžadují standardní jednolůžko a vhodné lůžkoviny..

Moderní velikosti jedné a půl přikrývky zahrnují následující odrůdy:

Standardní velikosti postýlek, pravidla pro výměnu nábytku

Bezpečnost a pohodlí jsou hlavními kritérii pro výběr nábytku pro dítě. Pokud se zaměřujete výhradně na vzhled a cenu, můžete si koupit zcela nevhodný produkt. První věc, kterou dítě potřebuje od narození, je dětská postýlka, jejíž velikost je rozhodujícím faktorem při výběru. Koneckonců, dvoutimetrový design se nevejde k dítěti a teenager se určitě nehodí do arény. Během dospívání bude muset dítě vyměnit lůžko nejméně dvakrát.

Standardní velikosti

Dětské postýlky standardní velikosti poskytují jedno lůžko. Žáci a teenageři jsou vhodné pro dospělé modely, hlavní věc je, že jsou vyrobeny z bezpečných materiálů. Délka těchto produktů je 190 cm, šířka - 90 cm. Pokud se předpokládá, že postel bude použita jako student, měli byste věnovat pozornost možnostem dvou metrů..

Modely 70 až 160 cm jsou vhodné pro děti od 5 do 12 let. Při zakoupení takové postele je třeba mít na paměti, že za několik let bude vyžadovat výměnu. Někteří výrobci nabízejí posuvné výrobky, jejichž šířka se zvětšuje na 80 cm. Tato možnost je ideální pro pohybující se dítě.

Děti by ve snu neměly kupovat postel větší než 40 cm od podlahy.

Výška dětských lůžek se pohybuje od 30 do 60 cm. Hlavním pravidlem je, že by mělo být pohodlné sedět. Pokud byl z nějakého důvodu zakoupen nízký model, je snadné jej zvýšit díky silné matraci.

Pro novorozence

V souladu s obecně uznávanými normami jsou kojenci vhodná pro místa na spaní s takovými rozměry: 110 - 120 cm na délku, 60 cm na šířku, až 95 cm na výšku stran. Spodní část postýlky je regulována v závislosti na věku: horní úroveň je pro novorozence, spodní úroveň je pro dítě od 3 let. Výrobci nabízejí několik možností pro ty nejmenší. Za prvé, jedná se o kolébku, která je vhodná pro použití do 6 měsíců. Na podlahu i na strop mají obvykle rozměry 0,4 x 0,8 m. Zadruhé je to ohrádka. Velikosti multifunkčního modelu pro děti začínají od 0,9 x 1,1 m. Je vhodné nejen spát, ale také si v nich hrát..

K dispozici je také klasický model postele. Domácí standardní velikost je 1,2 x 0,6, někdy je k dispozici 1,40 x 0,7 m. Zahraniční modely se mírně liší rozměry: 1,25 x 0,68 ma 1,7 x 0,6 m. Další druh nábytku pro novorozence - přistýlka. Výrobek s odnímatelnou stěnou se obvykle nevyrábí více než 1 x 0,5 m.

Pro děti od 3 let

Velikost dětské postýlky pro dítě od 3 do 6 let by měla být asi 60–80 x 140–150 cm. Optimální výška je 30 cm. Po 3–4 letech jsou ochranné desky odstraněny. Pro dítě v tomto věku si můžete vybrat nestandardní, kudrnaté modely a transformovat postele.

Lůžko

Tento model je ideální pro malou místnost, ve které žijí dvě děti starší než 7 let. Zabírá méně místa než jednotlivé struktury. Většina palandových výrobků má velikost 90 x 190 cm - to je standardní. V důsledku dekorativních a doplňkových funkčních prvků se délka někdy zvětšuje na 210 cm. Výška obvykle nepřesahuje 180 cm. Tento parametr by měl být vybrán podle výšky stropů v místnosti.

Dospívající

Velikost postele dospívajícího se ve skutečnosti neliší od dospělého. Šířka a délka lůžka se pohybuje mezi 70–100 cm a 180–190 cm. Průměrná výška je 50 cm. Za nejpraktičtější se považují posuvné modely, které jsou vhodné pro žáky a studenty. Když dítě stárne, jejich délka se může měnit ze 120 na 180 cm.

Zakázkové výrobky

Nábytkářské dílny vyrábějí nejen standardní dětské postele, ale také zcela neobvyklé postele. Dokonale se hodí do moderních designů, často vybavených dalšími funkcemi. Některé z nejvyhledávanějších:

 1. Postýlky pro dvojčata o rozměrech 130 x 125 cm - platí do 4–5 let, po nichž se zakoupí dva jednoduché nebo jeden dvouvrstvý model.
 2. Strojní postele, jakož i výrobky ve formě hradu, lodi, rakety - slouží nejen jako lůžko, ale také jako nezbytná dekorace dětského pokoje. Velikosti v tomto případě závisí na věku dítěte.
 3. Transformátory s komoda jsou nejfunkčnějšími možnostmi, které kombinují vlastnosti postele a nábytku pro ukládání věcí, šířka v nich je standardní.
 4. Modely o délce větší než 210 cm nejsou k dispozici v sériové výrobě a jsou vyráběny na zakázku. Nejsou vhodné pro děti, ale jsou vhodné pro vysoké dospívající.

Transformující modely jsou kombinovány nejen se zásuvkou nebo skříňkou. Dalšími prvky mohou být přebalovací stůl, stůl. Moderní výrobci vybavují postele pro novorozence světly, karuselovými hračkami, chrastítkovými sponami. Jakékoli doplňky nevyhnutelně ovlivňují cenu hotového výrobku.

Pro model vlastní velikosti potřebujete vhodnou matraci. Pokud není zahrnuta, budete muset zadat objednávku na individuální krejčovství.

Pravidla pro výměnu postele

Velikost dětských postýlek je regulována státními normami. Poskytuje se celkem 4 skupiny, ve kterých je věk považován za nejdůležitější charakteristiku. Rozměry nábytku podle GOST:

 1. Pro kojence do 3 let doporučené rozměry lůžek: šířka - 0,6 m, délka - nejméně 1,2 m. Výška boků by neměla být vyšší než 0,95 m, v opačném případě bude nevhodné položit dítě. Většina modelů má mřížové stěny. Přípustná vzdálenost mezi tyčemi - 7,5 cm.
 2. V nábytku pro děti od 3 do 7 let zůstává jeho šířka stejná a délka se zvyšuje na 1,4 nebo 1,45 m. Druhá hodnota je charakteristická pro modely zahraničních výrobců. Boční oplocení je odstraněno a výška postýlky stoupá 0,3 m od podlahy.
 3. Pro studenty do 10 let je důležité zvýšit nejen délku na 1,6 m, ale také šířku na 0,8 m. Výška zůstává na stejné úrovni. Pokud jsou pod postelemi umístěny ložní prádlo, může být o 10-20 cm vyšší.
 4. Pro děti starší 10 let jsou minimální rozměry výrobků 0,9 x 1,8 ms výškou nejméně 0,5 m. Tyto parametry jsou charakteristické také pro jednotlivé výrobky pro dospělé.

Okamžik, kdy se dítě přesune z jedné kategorie do druhé, naznačuje nutnost výměny postele za větší model. Tyto údaje jsou standardní, ale průměrované, takže se nehodí naprosto každému. Vysoké děti potřebují atypické postele. Pro nezávislé stanovení vhodné délky stačí k růstu přidat 35-50 cm.

Při výběru dětské postýlky musíte nejprve zvážit věk, výšku, hmotnost dítěte. Není nutné přísně dodržovat zavedené normy, stačí je vzít jako základ. Odpovědný přístup k organizaci lůžka bude klíčem k plnému a pohodlnému odpočinku pro dítě nebo mladistvé.

Pro děti do 3 let by délka postele měla být alespoň 120 cm. V posteli pro děti od 3 do 7 let zůstává šířka stejná a délka se zvyšuje na 140 cm. Optimální velikost postele pro studenty do 10 let je 80 x 160 cm. Děti nad 10 let let může být délka lůžka prodloužena na 180 cm

Standardní velikosti postýlky pro novorozence a jemnosti výběru ložního prádla

Mít dítě je vždy úžasné. Stojí za to se dobře připravit na tak významnou událost. Dítě tráví první dny života ve své postýlce, a proto je důležité vybrat si jej nejen podle rozměrů, ale také vybrat správný polštář, přikrývku a kvalitní prádlo. V článku si povíme o tom, jaké jsou velikosti a typy kolébek, a také o tom, jak vybrat správné příslušenství pro dítě.

Obecně přijímané rozměry

První model, který stojí za zvážení, je vhodný pro rodiny, které žijí v jednom pokoji, a v tomto případě je nerentabilní vzít velkou postýlku. Nenechte se však naštvat, nyní existuje mnoho možností, kompaktnější a levnější.

Kolébka a kolébka jsou považovány za nejmenší velikost ze všech ostatních. Velikost se pohybuje od 80x43 do 86x47 cm - jedná se o parametry, které jsou považovány za standardní. Pokud žijete v jednopokojovém bytě a místo vám neumožňuje zakoupit velkou postel, pak je tato možnost jednoduše perfektním řešením. Je však třeba poznamenat, že po šesti měsících bude dítě muset změnit lůžko, protože jednoduše vyroste a přestane být umístěn do kolébky..

Druhý typ postýlek je připojen. Tomuto typu odpovídá podle normy kritérium velikosti 90x50 cm, což je výhodné v tom, že je vždy poblíž postele rodičů. Jednou z vlastností je, že zábradlí je umístěno pouze na třech stranách. Je důležité zvolit správnou výšku kolébky dítěte tak, aby odpovídala výšce vaší postele. Než si koupíte tento model, dobře zkontrolujte stabilitu kolébky.

V současné době jsou dětské postýlky velmi oblíbené u mladých rodičů, kde můžete samostatně odstranit a připevnit zábradlí. Pro novorozence bude standardní velikost postele 120x60 nebo 140x70 cm, ale zahraniční standardy se od našich mírně liší. Tam se pro novorozence dělají postele podle následujících kritérií: 125x68 a 170x60 cm. Z plusů stojí za zmínku, že rodiče mohou samostatně upravovat spodní a boční strany.

Přehled a charakterizace modelů

Pokud jde o modely, můžeme rozlišovat například:

 • klasické postýlky;
 • s přítomností kyvadlového mechanismu;
 • kolébka;
 • extra postel;
 • rozkládací postel.

Nyní budeme zvažovat každý model zvlášť, co to je a co každý z druhů je pro dítě dobrý.

Jméno prvního modelu již mluví samo za sebe. Takové postýlky připomínají ty, ve kterých naši rodiče stále leželi, ale moderní interpretace vypadá mnohem estetičtěji. Téměř všechny modely mají nastavitelné dno. Rám je obdélníkový. Střední čelní stěna je snížena, což je obzvlášť příjemné pro matky. Můžete snadno dát kolébku do své postele, což výrazně usnadní proces krmení dítěte. Některé modely se dodávají s přebalovacím stolem a skříňkami. Pokud vaše dítě rychle roste, skříňky se snadno čistí a postel je nastavitelná pro růst dítěte. Proto, pokud jsou finanční příležitosti v současné době omezené, je tato možnost skvělým řešením. Ve věku tří let by však měla být dětská postýlka vyměněna..

Tip: pečlivě zvažte výběr dětské postýlky pro dítě, protože sebemenší vrzání nebo drsnost mohou vést k rozbití a poškození zdraví dítěte.

Další možností je přítomnost kyvadlového mechanismu. Sto procent souhlas matek právě takové postýlky. Doslova dochází k mírnému lehkému pohybu a kolébka se začne houpat, a tak houpat dítě a klidně usne. Namísto nohou jsou zde instalovány běžce, díky nimž se postel otáčí. Výrobci se snaží držet krok s dobou, a nyní jsou takové postýlky dokonce vybaveny dálkovými ovládacími panely pro pohodlí rodičů a rychlou reakci. Díky dálkovému ovládání můžete program nejen zapnout, ale také upravit sílu a trvání nemoci z pohybu dítěte.

Kolébky jsou dalším modelem kolébek. Nazýváme všechny postele, které jsou určeny pro děti. Kolébka je však mnohem menší a podobná kolébce v kočárku. Pro novorozence to bude skvělá volba. Takové kolébky jsou navrženy pro prvních šest měsíců života dítěte, během této doby můžete studovat návyky dítěte a od tohoto začátku při výběru větší postele. Výhodou je malá velikost a stálá schopnost udržet dítě ve vaší blízkosti. Lze namontovat na strop nebo na podlahu.

Druhá možnost je považována za nejvhodnější jak pro matku, tak pro dítě, a takový model jako přidaný také patří k oblíbeným rodičům. Díky odnímatelné boční stěně lze postýlku snadno umístit poblíž postele a dítě tam bude vždy. Klipy pomohou držet postel, a to se nebude pohybovat pryč. A poslední - transformační postel. Vypadá to docela nestandardně, ale rychle začíná získávat popularitu. Vhodné pro ty, kteří mají dočasné finanční potíže, protože z takové postele můžete vytvořit arénu, kde si dítě může volně hrát.

Jak si vybrat spodní prádlo a doplňky?

Při výběru doplňků pro dítě a spodní prádlo se rodiče snaží koupit pouze to nejlepší a přirozené. A je to tak, protože dítě tráví první dny a první rok svého života většinu času v posteli a jemná pokožka by neměla být žádným způsobem zraněna, když dojde k kontaktu s prádlem. Proto, když nakupujete, určitě z jakého materiálu byl povlečení vyroben. Nejčastěji výrobci používají přírodní bavlnu - tento materiál je pro listy nejoblíbenější..

Výhody: bavlněné prádlo neklouže a nepřilne k tělu dítěte. Dokonce i v létě nebude vaše dítě horké a v zimě bude docela teplé a pohodlné. Chintz je také docela populární a dobrá látka. Za cenu bude k dispozici všem, vhodný pro časté používání. Nevýhoda: trvanlivost ponožky je poměrně nízká. Další bavlněnou tkaninou je satén. Je mnohem silnější než například chintz. Tato tkanina je také ideální pro dítě, protože materiál vydrží více než 300 praní..

Z nedostatků stojí za zmínku rychlá ztráta barvy po prvním praní.

Hrubé kaliko také zaujímá pozici jedné z požadovaných tkanin. Výhody: mnohem hustší a tvrdší než satén, schopnost vydržet velké množství intenzivních výplachů, dobře dýchá. Nevýhody: textilie se rychle odlévá a dobře nežehluje. Jednou z nejlepších látek je len. Materiál je poměrně pevný, prodyšný a vykazuje vysokou odolnost proti opotřebení. V každém ročním období budete s takovým povlečením pohodlní. Z nedostatků stojí za zmínku, že materiál nežehlí dobře a je poměrně drahý.

Textilie, která již získala mezi spotřebiteli popularitu, je bambus. Docela silný a zároveň měkký, má antimikrobiální vlastnosti.

Nezapomeňte, že v prvních letech života dítěte je prádlo podrobeno častému praní, takže musí být trvanlivé. Satén se nejlépe hodí. Tkanina kombinuje všechny indikátory, které jsou pro dítě tak potřebné. Pokud vám však vaše finance neumožní koupit drahé prádlo, existuje alternativa, a to je hrubé kaliko podestýlky. Novinkou byl takový materiál jako supercotton. Je také velmi odolný a měkký..

Někteří rodiče jsou proti takovým doplňkům, jako je baldachýn, protože to považují za zbytečný prachový sáček. Jak však ukazuje praxe, vrchlík pomáhá dětem vytvořit útulnost a rychle se přizpůsobit světu. Chrání také proti komárům, prachu a mnoha dalším hmyzům. Existují dva typy způsobu montáže.

 • Namontujte pouze na hlavu. Při instalaci tímto způsobem je hlava dítěte chráněna před slunečním zářením.
 • Po namontování na vysokou hůl zakryje kabina dětskou postel.

Většina rodičů také naslouchá výrobcům, kteří jako jeden argumentují, že pokud existuje polštář, bude se páteř dítěte tvořit správně. Druhy polštářů pro novorozence:

 • motýlí polštář;
 • kroužek na polštář;
 • polohovatelný polštář;
 • polštář na opěrku hlavy.

Zvažte první pohled - motýlí polštář. Tvar připomíná prstencový váleček a uprostřed je otvor pro dětskou hlavu. Díky takovému polštáři se krční páteř a lebeční kosti v dítěti správně vytvoří. Můžete ji používat pouze od 28. dne života dítěte a do dvou let věku. Polštář s otevřeným prstencem je pravděpodobně vhodnější pro mladou matku, která kojí. Polohovadlo polštáře drží dítě v jedné poloze. Vypadá to jako malý tenký polštář, kde leží dětská hlava, a po stranách jsou válečky pro upevnění těla.

Polštář na opěrku hlavy je vyroben na šířku dětské postýlky. Sklon v takovém polštáři je asi 15 stupňů. Nyní přejděte k výběru přikrývek. Mohou být z různých tkanin, s různými plnivy uvnitř a různými hmotnostmi. Základní požadavky:

 • dobrá tepelná vodivost, dítě by nemělo pod kryty mrznout;
 • pusťte vzduch, protože se často stává, že se dítě zakrývá hlavou a neměl by mít potíže s dýcháním;
 • nezpůsobují alergické reakce.

Stejně jako všechny ostatní prádlo bude přikrývka také často praná, po které by se neměla nijak deformovat, měla by rychle schnout a neabsorbovat cizí pachy. Když si pro dítě vyberete přikrývku, zvažte její velikost:

Nezapomeňte se také zaměřit na délku a šířku dětské postýlky, aby přikrývka dobře seděla a nesestavovala se. Výběr by měl být proveden podle typu plniva:

Poslední možnost se samozřejmě stane univerzální, ale je lepší zvolit oblečení v závislosti na počasí a ročním období. Peří se považuje za nejteplejší přikrývky, ale husa bude dostupnější.

Krásné příklady v interiéru

Nyní se vyplatí rozhodnout, jaký interiér si pro dítě vyberete. Zvažte módní trendy. Na první fotografii je vynikající kombinace bílé a místa pro dětské hry. Baldachýn je připevněn ke zdi, což dítěti umožní vytvořit jeho odlehlý roh. Podle psychologů pomáhá modrá barva uklidnit a uvolnit dítě. Nezapomeňte na takové okamžiky, jako jsou světlé doplňky, ale také přitahují děti. Tento interiér ukazuje řešení umístění postele a postýlky rodičů.

Podívejte se, jak si v dalším videu vybrat dětskou postýlku..

Velikosti, odstíny a struktura dětské postýlky: požadavky na dobrou noc

Spánek dítěte je přímo závislý na fyzickém a duševním stavu. To však není jediný faktor ovlivňující kvalitu odpočinku. Aby se probuzené dítě šťastně setkalo s novým dnem, je důležité správně uspořádat místo na spaní. K tomu je třeba vzít v úvahu velikost dětské podestýlky, kvalitu látky a dokonce i barvu soupravy.

Dítě neustále roste. A jak roste, postel, matrace a podle toho i ložní prádlo by se měly upravit. Výrobci tyto nuance zohledňují a nabízejí polštáře, prostěradla a povlečení pro všechny věkové kategorie. Hlavní věcí je neztratit se v různých velikostech, typech tkanin, vybrat nejvhodnější sadu.

Velikosti dětské postýlky: věkový stůl

Výběr postelí pro dítě není snadný úkol. Koneckonců je nutné vzít v úvahu mnoho nuancí. Textilie by měla u dítěte vyvolat pozitivní emoce, být v bezpečí. Je nutné správně určit velikosti dětské podestýlky v postýlce tak, aby povlečení nevystavovalo matraci a přikrývka se uvnitř přikrývky neprotrhla.

Hlavní kritéria

Na lůžkoviny pro děti jsou kladeny vysoké nároky. A většina výrobců je přísně dodržuje. Pozornost však nebolí. Proto si před zakoupením soupravy prostudujte čtyři body.

 1. Bezpečnost. Vyberte si sady pouze z přírodních tkanin s hygroskopičností, prodyšností, hypoalergenicitou. Na obalu musí být uveden název tkaniny a druh vlákna.
 2. Kvalitní. Zkontrolujte švy. Řádky by měly být hladké, upravené, bez uzlů, které vyčnívají z niti. Takové nedostatky mohou signalizovat řemeslnou výrobu. Podívej se skrz látku na světlo - měla by mít jednotnou hustotu.
 3. Vůně. Vůně vlhkosti charakterizuje nekvalitní látku, nesprávné podmínky skladování. Pokud prádlo páchne tvrdohlavě, odmítněte nákup. Taková postel může být natřena látkami nízké kvality, které mohou vyvolat alergii..
 4. Počet sad. Aby bylo dítě pohodlné, je třeba zvolit lůžkoviny se zaměřením na velikost matrace. Doma by mělo být několik sad. Kromě toho je vhodné zakoupit prostěradlo více než přikrývky a povlaky na polštáře. Nepřehánějte to však zásoby, protože dítě rychle roste.

Standardy

Různé sady jsou určeny pro novorozence, dospívající a předškoláky. Jejich hlavním rozdílem je velikost. A záleží na věku a výšce dítěte. Neměli byste však šetřit nákupem souboru „růstu“. Ve velkém povlečení se může dítě snadno zmást. Tabulka velikostí povlečení pro děti, uvedená níže, vám pomůže vybrat rozměry.

Tabulka - Rozměry dětských ložních souprav

List cmPovlečení, cmPovlak na polštář, cm
Pro novorozence100x145110x14540x60
Pro dětskou postýlku110x150112x14740x60
Pro mateřskou školu115x150120x15040x60
Pro dospívající145x215150 x 22050x70
Pro dospívající (apartmá s 1,5 ložnicí)180 x 260160 x 22050x70

Zařízení

Neexistují žádné přísné normy pro lůžkoviny. Proto před nákupem pečlivě prostudujte složení. Někdy narazíte na soupravu obsahující pouze polštář a povlečení. Pokud však existuje označení „KPB“, takové lůžko obsahuje povlečení, prostěradlo a jeden povlak na polštář. A sada dětské postýlky pro novorozence zahrnuje deset položek.

 1. Deka. Jeho velikost je podle standardu 110x140. V létě stačí koupit jednu přikrývku na kolo. Pokud se dítě narodilo v zimě, budete potřebovat teplejší - velbloud nebo dolů.
 2. Matrace. Některé sady zahrnují matraci. Jeho rozměry jsou obvykle 120 x 60 cm. Buďte opatrní, protože matrace musí nutně odpovídat rozměrům postýlky.
 3. Polštář Součástí je tenký polštář. Jeho výška může dosáhnout 2 cm.
 4. Povlečení. Velikosti přikrývky přesně odpovídají přikrývce a jsou 122x146 cm. Proto je lepší koupit hotovou soupravu než všechny věci samostatně.
 5. Povlak na polštář Rovněž odpovídá velikosti polštáře. Obvykle má rozměry 40x60 cm.
 6. List. Velikost prostěradel v postýlce pro novorozence je obvykle 127x146 cm. V posteli s matrací 120x60 cm se může zdát jako skutečný obr. Ale díky takovým „povolenkám“ můžete prostě snadno zaplnit plachtu pod matrací a zajistit tak pohodlný odpočinek pro dítě na rovném povrchu..
 7. Boční. Pro ochranu dítěte před zraněním obsahuje souprava speciální stranu o rozměrech 36x360 cm.
 8. Boční kapsy. Takový detail vám umožní mít vše, co potřebujete..
 9. Potah matrace. Chrání matraci před znečištěním..
 10. Baldachýn. Musí být připojen.

Pro starší děti (předškoláky nebo dospívající) obsahuje standardní sada CPB povlak na polštář, prostěradlo, povlečení. Zařízení může také zahrnovat:

 • první možností je přikrývka, dvě polštáře a prostěradlo;
 • druhou možností je pouze prostěradlo a povlak na polštář;
 • třetí možností je polštář a dva prostěradla.

Při výběru takových souprav je třeba věnovat pozornost různým výrobkům. Některé z nich pomohou zlepšit kvalitu spánku, a dokonce zlepšit zdraví dítěte. Typy povlečení jsou uvedeny v tabulce..

Tabulka - Druhy dětské postýlky

názevTyp produktuCharakteristickýCo hledat
PovlečeníSe zipem- Štěrbina je upevněna zipem;
- přikrývka se bezpečně zavře
- Před zakoupením změřte velikost přikrývky: přikrývka by měla přesahovat rozměry o 5-10 cm
Na tlačítkách- K dispozici je pohodlný a jednoduchý zip;
- doma tlačítka nejsou nahrazena
Na tlačítkách- Nepřipíná se rychle;
- tlačítka lze snadno vyměnit samostatně;
- dítě si může vytáhnout kování v ústech
ProstěradloPravidelný střih- Tkanina je zpracována ve všech sekcích.- Zkontrolujte, zda je prádlo nasycené speciální směsí (například antibakteriální);
- ujistěte se, že velikost plachty je o 40-60 cm širší než rozměry postele (standardní postel má rozměry: 160 x 80)
Na elastickou pásku- Po obvodu je našita elastická páska;
- prostěradlo je snadno připojitelné k matraci;
- elastický materiál pomáhá napnout a pevně fixovat
Suchý zip- Spojovací prvky na suchý zip jsou přišity po obvodu plachty, které pevně připevňují a chrání před sklouznutím;
- Během skladování nebo praní se suchý zip drží na všech věcech
Povlak na polštářOxfordský styl- Polštář má „uši“ nebo okraj;
- otvor na polštář je vzadu
- Zkontrolujte upevňovací prvky a ujistěte se, že příslušenství nepoškrábalo dítě;
- eliminujte riziko individuální citlivosti zakoupením polštáře s vůní;
- zvažte velikost polštáře tak, aby jej polštář nestlačil
Se zipem- Díra se pevně uzavře zipem;
- povlak na polštář neklouže
Na tlačítkách nebo tlačítkách- Uzavření díry vyžaduje čas;
- kopání a knoflíky jsou někdy posunuty a tlačí na hlavu, krk
Ochucený- Povlak na polštář je nasycen speciální kompozicí;
- zlepšuje spánek, normalizuje duševní stav, léčí dýchací systém

Doporučené materiály

Zvláštní pozornost věnujte druhu vláken použitých k výrobě textilie. Vysoké požadavky na dětské spodní prádlo odpovídají pouze přírodním materiálům, jako je bavlna, len, hedvábí. Do této kategorie patří také bambusové vlákno, které se může stát cennou náhradou za bavlnu.

K šití dětských spacích souprav se nejčastěji používá pět typů tkanin, které jsou založeny na přírodních vláknech..

 1. Kartoun. Lehká bavlněná tkanina. Tento materiál se často používá pro letní ložní soupravy. Ale pro malé dítě bude příliš těžký.
 2. Satén Hladká, krásná látka. Obvykle se vyrábí z hedvábného vlákna. Ale někdy, aby snížili náklady, používají bavlnu. Díky speciální saténové vazbě má tato postel lesklý povrch, příjemný pro tělo.
 3. Kaliko K dispozici hustá tkanina, pro výrobu které se používá bavlna. Jedná se o tradiční povlečení..
 4. Ranfors. Tato tkanina je vylepšenou verzí kaliko, vynalezeným v Turecku. Materiál má vysokou hustotu, je hladký.
 5. Percale. Jedna z nejsilnějších tkanin, přesto příjemná na dotek. Takové prádlo podle recenzí vydrží mnoho praní..

Barevné spektrum

Dalším důležitým kritériem, o kterém si rodiče myslí jen málo, je odstín prádla. Pečlivým měřením výšky dítěte, rozměrů matrace se dokážou soustředit na bezpečnost a pohodlí, zcela ztrácí ze zřetele barvy. Psychologové tvrdí, že s pomocí správných barev můžete pěstovat talentovaného, ​​sebevědomého člověka a někdy dokonce léčit duševní nemoci. Účinek barvy na tělo dítěte je uveden v následující tabulce.

Tabulka - Základní barvy a jejich vliv na tělo dítěte

Barva posteleDuševní dopad
Zelený- Pomáhá relaxovat;
- přispívá k klidu
Červené- Způsobuje agresi;
- schopen utlačovat
Žlutá- Zlepšuje náladu;
- způsobuje radost;
- vyvolává úzkost (pokud je zneužívána)
Modrý- Normalizuje spánek;
- podporuje relaxaci;
- zajišťuje uklidnění nervového systému
Modrý- Eliminuje stres (pouze jako malý přízvuk);
- pomáhá usnout (pokud není stín dominantní);
- inhibuje nervový systém (je-li modrá - hlavní barva)
Bílá béžová- Uklidňuje nervový systém;
- poskytuje tichý spánek;
- vede k melancholii, pokud není zředěna jasnými barvami
Šedá- Podporuje sebevědomí (pouze mírné akcenty)
Hnědý- Způsobuje nudu;
- schopen vyvolat apatii
Černá- Způsobuje zničení dětské psychiky (ve velkém množství);
- neutrální, pokud se používá jako obrys obrázku nebo malého tisku

Nezávislé přizpůsobení sady do postele

Výrobci nabízejí mnoho variant povlečení pro děti. V případě potřeby najdete sady pro každý vkus. Ale někteří rodiče chtějí vyrobit své vlastní dětské lůžkoviny. Jsou si jistí, že takové lůžko poskytne dítěti zvláštní pohodlí, protože v něm je uzavřena částice mateřské lásky..

Přípravná fáze

Pokud se rozhodnete udělat postel sami, přečtěte si všechna výše popsaná doporučení. To vám umožní vybrat si správnou tkaninu, její paletu barev. Chcete-li vyrobit ložní soupravu, potřebujete 3 m látky o šířce 1,5 m. Při šíření sady zvažte následující standardní velikosti ložního prádla v postýlce pro novorozence (v centimetrech):

 • list - 150x100;
 • povlečení - 100x100;
 • polštář - 50x45.

Střih

Funkce Přizpůsobení jakéhokoli produktu začíná řezáním. K tomu použijte velký stůl nebo připravte místo na podlaze. Budete potřebovat tenkou tyčinku mýdla nebo křídy.

 1. Přeložte látku na rovný povrch..
 2. Změřte 100 cm od levého okraje materiálu, nakreslete tenkou linii křídou - to je prázdný list.
 3. Pohybujte se doprava podél jedné z hran, vyčleňte 100 cm - to bude uprostřed povlečení. Jeho konec je dalších 100 cm.
 4. Přejeďte třemi kolmými koly podél koncové linie plachty, podél značky nad (střední čára přikrývky) a podél koncové linie produktu.
 5. Vyjměte stranou 100 cm na kolmice a zajistěte je nakreslením přímé vodorovné čáry. Máte přikrývku.
 6. Na zbývajícím volném kusu látky (pokud jste udělali všechno správně, pak bude horní kus 50x200 cm volný), otevřete polštář, položte 45 a na stranu 50 cm (na jedné straně) + 50 cm (na druhé straně) + 20 cm (na ventil).
 7. Nyní, když jsou všechny vzory aplikovány na látku, můžete se vyzbrojit nůžkami, vyříznutými přířezy.
 8. Nezapomeňte, že střední linie přikrývky není odříznuta - jedná se o záhyb.
 9. Při řezání povlaku na polštář neřežte boční plochy a ventil. Toto jsou také místa ohýbání produktu..

Proces šití

Funkce Šití povlečení v postýlce je snadné. Budete potřebovat sadu kolíků pro zajištění tkaniny, nitě, jehly s bastingem a šicího stroje.

 1. Začněte listem. Na úzkých stranách by měla být hrana, takže se tyto strany nezpracovávají.
 2. Utáhněte dlouhý řez asi 1,5 cm, podruhé jej zabalte, aby nebyl otevřený řez viditelný.
 3. Připněte kolíky a pak položte basting.
 4. Před šitím vytáhněte všechny kolíky, aby nedošlo k poškození stroje a zranění.
 5. Nyní jděte na přikrývku. Opakujte postup pro druhý otevřený řez..
 6. Zpracovávejte všechny sekce pomocí stejné technologie jako u listu..
 7. Přeložte výsledný obdélník na polovinu (podél střední čáry vyznačené přerušovanou čarou) lícem dovnitř.
 8. Načrtněte boční řezy. Rozdělte horní povrch na tři části, položte 40 cm na každou stranu a ponechte 20 cm uprostřed.
 9. Boční kusy. Střední část musí zůstat nešitá, protože bude sloužit jako otvor pro přikrývku..
 10. Šít všechny zatažené oblasti. Chcete-li upevnit čáru poblíž díry a zabránit jejímu napařování, upevněte ji šitím několika směry a kolmým směrem k okraji produktu..
 11. Zbývá ušit polštář. Plátky zpočátku zpracujte.
 12. Nyní sklopte polštář přes zamýšlené záhyby směrem dovnitř, zatímco ventil by měl jít nahoru.
 13. Připojte strukturu kolíky a náčrt.
 14. Vytáhněte jehly a prošijte produkt.

Velikost sady dětského povlečení je obvykle určena pro standardní přikrývky a polštáře. V tomto případě nejsou žádné potíže. Ale co když polštář nebo peřina prostě nezapadá do přijatých standardů? V takovém případě pečlivě změřte všechny rozměry, získejte povlak na polštář nebo povlečení, jehož rozměry jsou 5-10 cm větší než vámi zaznamenané hodnoty.

Články O Neplodnosti