Hlavní Testy

Postýlka: kresby, návod, jak to udělat sami

Ahoj všichni! Když naše rodina měla dotaz na potřebu postýlky pro dítě (2 roky), moje žena mě okamžitě zavedla do místního obchodu, abych ukázala, co se jí líbilo. Samozřejmě se jí líbil „betlém“, který v obchodě stál 12 000 rublů. Bez matrace, jen pro rám..

Odolal výkřiku „Ano, proč dávat takové peníze?!“ V duchu jsem šel domů. A v mé hlavě byl plán: "Vyrobím betlém s vlastníma rukama!".

Dovolte mi, abych vám řekl, a ukázat vám, co jsem musel čelit, kolik jsem utratil peníze a co se nakonec stalo.

1 krok - navržena postýlka, vytvořené kresby

Z vlastní zkušenosti vím, že dělat něco (zejména nábytek) bez výkresu a specifikace je pro mě dražší. Neberete v úvahu něco, nevidíte něco správně - a veškerá práce bude muset být provedena znovu.

Rozhodl jsem se vyrobit 50x50 milimetrů z tyčí - je snazší je najít, postel se ukáže být silná a bude to vypadat skvěle!

Proto jsem po prostudování programu „Basis-furniture maker“ (platí se, ale lze jej najít zdarma), po večerech, jsem po práci začal dělat projekt pro postýlku. Upřímně, trvalo mi to déle než týden. Nerozumím něčemu v programu, nemám rád proporce postýlky a musím všechno změnit.

Obecně, na výstupu jsem dostal skvělý projekt, s 3D modelem, výkresy, specifikace a všechny velikosti.

Mimochodem! Prodávám všechny kresby a vývoj za pouhých 250 rublů! Pokud si chcete pro děti pořídit stejnou postýlku bez potíží, se všemi velikostmi a již zohledněnými chybami, kupte na stránce:

Věřte mi, tyto výkresy vám ušetří více peněz, času a nervů.!

2 krok - připravte tyče, nakrájejte na velikosti

Takže podle specifikace jsem všechno znovu zkontroloval, spočítal a koupil hotové pruty 50x50 mm v místním obchodě All of Wood. Vybral jsem si ty nejrovnoměrnější borovice.

Také jsem si koupil 30mm tlustou desku pro „boční stěny“. Zpočátku viděl, jak se dostat do auta. Tady je banda:

Dále jsem podle výkresu ořízl všechny tyčinky a desky na velikost. Obvykle jsou všechny detaily vyznačeny na výkresu až do úhlu řezu. Odřezal se obyčejnou pilou na stromě.

3 krok - sbírejte postýlku podle výkresu

Nyní zábavná část. Začneme sbírat postýlku. Vše připevněno k samořezným šroubům - žluté, 5x90 mm. Celá postýlka byla o něco méně než 200 kusů.

Kresba opravdu pomohla:

Nejprve jsem shromáždil „boční stěny“. před upevněním tyčí - vyvrtejte do nich otvory (vrták 3 mm), aby se tyčky nerozštěpily. Zašrouboval jsem ji mini vrtákem (nemám šroubovák, takže vrták pracoval při nízkých rychlostech).

To jsou dvě strany:

Nakonec také kominík zašroubuji - prozatím to bude rušit.

Další je nejjednodušší. Prostě jsem spojil dva boční panely na 6 místech dlouhými tyčemi. Samotná práce není příliš pohodlná, ale skutečná. Zde je výsledek:

Díky podrobné kresbě sestavil postýlku v jeden večer bez problémů!

Krok 4 - „kůže“, odstraňte hrboly

Po shromáždění jsem se rozhodl, že strom by měl být „broušen“, aby se vyhladily nerovnosti tyčí, aby se rozštíply štětiny a obecně se postel zpříjemnila na dotek.

To bylo možné udělat s obyčejným brusným papírem ručně, ale měl jsem na ruce „brusku“ (úhlovou brusku) a koupil jsem dva kruhy se smirkovým hadříkem a „obrusil“ postel. Proces nefotografoval, protože není zde nic zvláštního. A výsledek se nijak nezměnil - na dotek se stal příjemnějším.

5 kroků - malba

Obecně bylo možné malovat - dřevěná postýlka tak vypadá skvěle. Ale rozhodli jsme se, že bude praktičtější a bude to bílé. před malováním připravil postel nejlevnější základ. Čekal jsem pár hodin.

Koupil jsem si nejběžnější lak, akrylový, pololesklý, pro interiérové ​​práce. Malování na dvou vrstvách mi trvalo 2,4 kg, banka stála 350 rublů. Maloval jsem nejběžnějším štětcem.

Na samém konci jsem koupil další dvě tenké desky o tloušťce 20 mm a dvě lamely 20x20 - z nich jsem vytvořil základnu pro matraci. Prostě jsem našrouboval lamely se šrouby na spodní základnu postýlky a jednoduše položil řezané desky na lamely. Ukázalo se to velmi tvrdě. Já (vážící 90 kg) už na tuto postýlku skočil - a nic!

Zde je výsledek:

Kolik mě to stálo? A jak dlouho to trvalo?

Tady je, kolik peněz jsem utratil:

Trvalo to 1300 rublů pro pruty a desky, 450 rublů pro barvy, základní nátěry a štětce, 200 rublů pro šrouby, 150 rublů pro brusné kotouče.

Celkem - 2100 rublů! Souhlasím - skvělý výsledek!

Mimochodem! Prodávám všechny kresby a vývoj za pouhých 250 rublů! Pokud si chcete pro děti pořídit stejnou postýlku bez potíží, se všemi velikostmi a již zohledněnými chybami, kupte na stránce:

Věřte mi, tyto výkresy vám ušetří více peněz, času a nervů.!

Čas uběhl: Po práci jsem dělal všechno ve večerních hodinách. Trvalo to asi 4-5 večerů, neuspěchaná práce.

Dítě je potěšeno! A jsem hrdý, že jsem to udělal sám!

DIY postel: kresby, fotografie, materiál

Dětská postel, která úspěšně nahradí herní dům

Je obtížné přeceňovat důležitost dobrého spánku pro zdraví dítěte. Proto je důležité získat pohodlnou a bezpečnou postel. Mimochodem, nábytek pro uspořádání dětské ložnice nemusí být koupen vůbec, protože si můžete sestavit sami. Přečtěte si, jak to udělat správně..

Prvky betlémů

Velikost postele závisí především na velikosti matrace

Předtím, než budeme pokračovat ve výrobě postýlky, určíme, co ji odlišuje od dospělých protějšků. Mezi charakteristické rysy:

 • Velikosti. Matrace pro dětské postýlky jsou kratší a již dospělé analogy (viz tabulka standardních velikostí spacích matrací).
 • Počet a uspořádání míst na spaní. Postel v dětském nábytku není vyrobena dvojitě, častěji je to jediná struktura. Pokud potřebujete ubytovat dvě děti, jde o dvoustupňovou strukturu.
 • Provozní bezpečnost. Kvalitní nábytek pro dětský pokoj nemá ostré rohy a traumatické detaily.
 • Dekorativní design. Nábytek pro školky by měl být pro dítě zábavný a navenek atraktivní.

Základem postýlky je nosný rám, na kterém jsou namontovány zbývající části

Shrnutí uvedených bodů. Dětská postel je vyrobena ze stejných prvků jako její dospělé protějšky, to znamená, že používá podpůrný rám po obvodu, lamely držáku matrace, matrace atd. Všechny tyto prvky jsou však menší, vyrobené z ekologických materiálů.

Nábytek ze štěkané kulatiny může být nejen spolehlivý, ale také krásný

Prvky v designu dětského nábytku jsou zaobleny v rozích a malovány v jasných barvách. Důležitým bodem - pro zajištění bezpečnosti při navrhování většiny postýlek se používají vysoké strany. Použití těchto prvků je povinné v dětských postýlkách pro děti do 3 let.

Kutilství pro kutily: schéma magického domu

V poslední době se design dětských pokojů stal stále populárnějším skandinávským stylem. Hlavní rozdíly ve směru designu: minimalismus a přírodní materiály. V tomto pojetí se hodí do postýlky.

Co musíte udělat, aby se postýlka

Mezi hlavní fáze práce na postýlce patří:

 1. Vytváření stěn, střech.
 2. Rámová montáž.
 3. Sestavení základny a vytvoření dna stojanu.

Předtím, než jdete do obchodu na řezivo, nakreslete schéma budoucí postýlky, proveďte měření. Za zmínku stojí výška dítěte, místo, kde bude budoucí postel, a velikost matrace.

Potřebné materiály pro postýlku:

 • dřevěné bloky;
 • speciální bezpečné lepidlo;
 • vruty do dřeva;
 • plochá dřevěná prkna;
 • textilie pro výzdobu.

Nástroje pro práci:

Fáze výroby postýlky

Existuje několik možností, jak navrhnout tento typ postýlky pro dítě. Před zahájením práce je vypracován návrhový diagram. Poté se provede posloupnost akcí popsaných níže..

Vytvořte zdi

Nejprve si musíte nakreslit navrhovanou postel. Stěny jsou vyrobeny z dřevěných tvárnic. Na výšku by tyto pruty měly být přibližně 1 metr 20 centimetrů. Stane se tak podpora lůžka pro dítě..

Střecha

Na střechu musíte také vzít 4 dřevěné kostky. Akce budou stejné. To znamená, že musíte také oříznout hrany. Poté se tyče spojí dohromady a brusle se připevní lepidlem na dřevo. Můžete je také opravit samořezným šroubem, který je přišroubován ve vzdálenosti asi 3 milimetrů od spoje dílů.

Určitě dodržujte určitá pravidla:

 • Pro zajištění bezpečnosti musí být všechny části očištěny brusným papírem..
 • Aby se strom nerozštěpil, zašroubujte šroub pomalu.
 • Výrobky musí být při vrtání zajištěny svěrákem.
 • Proces by měl probíhat pomalu, aby práce měla nejvyšší kvalitu..
 • Dále jsou ke dvěma podpěrám lůžka připojeny dvě spojené lamely. Získejte rámový dům.
 • Pokud tento postup zopakujete, získáte dva rámy, které budou koncovými stěnami domácích lůžek.

Rámová montáž

Chcete-li dokončit vytvoření koncového rámu, musíte přišroubovat spodní blok 8,5 centimetrů. To se provádí za účelem zajištění stability stojanů. Konstrukce bude stabilní. Potěr hraje v procesu návrhu stejně důležitou roli. Přesný projekt pomůže udělat všechno správně poprvé. Tento úkol usnadní samořezné šrouby. Pro dokončení potěru vyvrtejte otvory vrtákem 10 mm. V tomto případě by otvory neměly procházet. Jejich hloubka by měla být 12,5 centimetrů. Boční otvory se vyrábějí vrtákem 6 mm.

Sestavení základny postele

Pro montáž musíte připravit dva silné trámy, které budou sloužit jako boky. Na vnitřní straně paprsku musíte vytvořit proužky, abyste mohli šrouby přišroubovat ve stejné vzdálenosti. Tyto detaily budou oporou rámu postele. Pro přesnou práci je třeba připravit šablony. Tužkou je nutné vytvářet značky, aby se všechny horní okraje přesně shodovaly s příčkou. Tento postup se opakuje čtyřikrát..

Po přípravě místa pro klauna. Měl by být umístěn uvnitř podélné tyče. Dlouhé šrouby jsou přišroubovány z vnějšku, spojují boční díly svislou podpěrou. Dále musí být výstředník zasunut do spodních otvorů a utáhnout šrouby. Po upevnění stran je rám upevněn. Používají se tři střešní kolejnice. Lepidla na dřevo a samořezné šrouby pomohou připevnit příčky. Je důležité posílit strukturu bočními upevňovacími prvky.

Vytvoření dna stojanu

Tato fáze je nejjednodušší: lamely jsou přišroubovány k dřevěným trámům, které jsou připevněny ke stranám rámu.

Dekorace

Můžete nechat strukturu otevřenou, nebo můžete zavřít střechu bez závaží. Pro baldachýn dívčí postele je vhodná lehká tkanina, například organza. Pro kotviště chlapce se doporučuje používat zatemňovací závěsy.

Video: Postel - dům pro kutily

Bez ohledu na zvolenou konstrukční variantu by měla být velká pozornost věnována bezpečnosti materiálů. V žádném případě by nemělo existovat riziko zranění. Pokud jsou textilie použity pro výzdobu, musíte věnovat pozornost jejich složení. Místo spánku by mělo být co nejpohodlnější a nejbezpečnější..

DIY postel: kresby, typy a materiály

Zdravý a plnohodnotný spánek je to, co dítě nejprve potřebuje, a proto musí být místo na spaní pohodlné, bezpečné a hezké. I přes velký sortiment těchto produktů v mnoha obchodech si někteří rodiče zvolili jinou cestu - výstavbu hlavního kusu nábytku do ložnice vlastními rukama. Tuto touhu nelze označit za podivnou: řešení výrazně finančně vyhraje, zaručí šetrnost k životnímu prostředí materiálů, učiní jej pohodlným a spolehlivým. Dětská postel pro kutily, jejichž kresby je třeba pečlivě prostudovat, se může ukázat lépe než její zakoupený „kolega“.

Úvahy o nejlepších věcech

Na jeho výběru bude záležet nejen specifičnost modelu, náklady na práci, ale také blaho dítěte. Každý materiál určený pro dětskou postýlku má výhody i nevýhody, proto je lepší se s nejoblíbenějšími seznámit předem.

Strom: Óda na ekologii

U dětského nábytku zvolte masivní dřevo, což je drahá možnost. Ale stojí to za to, protože pole je pohodlné, snadno zpracovatelné, snadné, funkční, bezpečné. Takový nábytek je univerzální, vypadá organicky téměř v každém interiéru. Nevýhodou však je přirozenost materiálu. To je v tom, že příčinou křehkosti dřevěných výrobků je však pro rostoucí dítě, toto mínus je zanedbatelné, protože v každém případě se postel nekoupí pro růst.

Dřevotříska a dřevotříska: kvalita je prvořadá

Laminovaná a jednoduchá dřevotřísková deska je předmětem probíhajících sporů kvůli různým lepidlům používaným v nich. Důvodem jsou potenciální jedovaté výpary, které ohrožují dítě otrávením. Proto, pokud volba padla na tento materiál, musíte pečlivě vyhledat výrobce, který zaručuje kvalitu a bezpečnost desek. Dřevotřískové desky jsou trvanlivé, nízké náklady, což je dostatečný důvod k tomu, aby na nich zůstalo mnoho rodičů.

MDF: dřevo konkurent

Jemná frakce neboli dřevovláknitá deska o střední hustotě již dlouho zvládla své místo, které je poměrně velké. Tento materiál se používá k dekoraci stropů, podlah a používá se při výrobě nábytku. Důvodem popularity je absence škodlivých látek, odolnost proti vlhkosti a teplu, zanedbávání hub, plísní na materiálu. Vysoká hustota MDF zaručuje spolehlivost vyráběného nábytku, protože na rozdíl od dřevotřískových desek se spojovací prvky v těchto deskách neuvolňují.

Metal je kombi, ale ne pro děti

Některé kovové vyřezávané postele s kovanými železnými prvky vypadají velmi působivě. Materiál je odolný, funkční, ale ne bez vad. Hlavní jsou těžkost a tvrdost. Malé dítě, které se vyznačuje nespravedlností, může snadno „zahrát“ vážné zranění, takže tyto návrhy jsou obvykle vybírány pro dospívající. Další nevýhody - vysoké náklady, možný vzhled rzi, je-li v bytě vysoká vlhkost.

Plastický

Jedná se o relativně nový materiál, ale již zažíva boom: výrobky z něj se všeobecně používají ve stavebních pracích, při výrobě nábytku, nyní také pro děti. Mezi jeho výhody - nízká hmotnost, snadná údržba, vzhled. Nevýhody jsou podobné jako u dřevotřísky. To je možnost otravy škodlivými výpary. V tomto případě je také důležitý výrobce, který zaručuje absolutní bezpečnost výrobků..

Pro různé věkové skupiny, jejich preference. Dřevo, dřevotříska (nejlépe MDF) je vhodná jak pro kojence, tak pro studenty základních škol. Lehký, téměř beztížný plast je vybrán pro kolébky novorozenců, protože není schopen odolat hmotnosti staršího dítěte. Originální kovové postele - „spousta“ dospívání.

Jak sestavit typickou dětskou postel?

Je lepší nakupovat materiály v nábytkářské dílně, bude to levnější. Kromě toho mohou řemeslníci okamžitě vyříznout a zpracovat všechny podrobnosti. Pro vnější prvky je optimální tloušťka obrobků 16 mm, pro vnitřní - 20. Kromě nich je třeba řezivo:

 • 5x5 dřeva, jeho délka je asi 8 m;
 • 2x10 desek, požadované minimum je 10 kusů;
 • 2x2 kolejnice.

Po výběru materiálu a výkresu se pusťte do práce. Začíná nohama, rámovou konstrukcí, poté jsou k ní připevněny zády, boční stěny jsou zavěšeny. Rozměry postele a matrace by měly být navzájem svázány. Velikost posledně jmenovaného se vždy přidává o několik centimetrů pro povolenky.

Matrace základny

Nohy mají různé délky. Ty na hlavě by měly být delší než prvky na nohou. Rám je k nim připevněn. Uprostřed podélných částí jsou vyříznuty drážky, do nich jsou vloženy kolejnice. Jsou připevněny na truhlářské lepidlo, malé šrouby jsou šroubovány pro spolehlivost. Rám je upevněn kovovými rohy. Po dokončení operace se kola namontují na nohy.

Montáž boků a zad

Ty a další jsou připevněny k tyčím, které jsou nohami konstrukce. Skládají se ze dvou příčných prvků spojených kolejnicemi. Nejprve se v nich vyříznou díry, jejich krok je maximálně 12 cm. Konce kolejnic potažených lepidlem se zasunou do drážek obou prvků a poté se připevní k tyčovým ramenům.

Obvaz

Hotové lůžko může být pokryto třemi vrstvami laku, natřeným akrylovou nebo akrylovou barvou. Pokud použijete skvrnu, nový nábytek získá krásný vzhled a ochranu proti úpadku, ale tuto operaci bude nutné provést na čerstvém vzduchu. Postel vyrobená z MDF, dřevotřískových desek nebo dřeva se přelije pěnovou pryží a poté potahuje látkou.

Pohledy a výkresy

Než začnete přemýšlet o „image“ budoucí postele, musíte mentálně formalizovat své preference s ohledem na věk a pohlaví dítěte, počet postelí, funkční zatížení budoucího kusu nábytku. Výběr materiálu, velikostí a tvarů závisí na těchto odpovědích..

Pro novorozence

Nejlepší volbou pro „super-děti“ je oddělené lůžko, jehož lůžko je 50-60 cm od podlahy, jeho minimální délka je 120 cm, pro větší pohodlí je vhodné nechat jednu stranu vyjmout. Vytvořením takového designu se nemůžete starat o výměnu lůžka po dobu 3-4 let. Je nutné zajistit předem, aby bylo možné později snížit horní box níže.

Houpací postel

Další možností, která osloví děti a zejména jejich rodiče. Nevýhodou houpacího křesla je krátká životnost, protože, jakmile se dítě naučilo stát, je schopné ho silně otáčet. Takové akce jsou plné pádu. Vybudovat to je trochu složitější, ale docela schopné začínajícího mistra.

Ne postel, ale závodní auto

Tento typ lůžka je obzvláště oblíbený u chlapců, protože se mohou chlubit svými vrstevníky. Doplněním postele válečky můžete získat skutečné sportovní závodní auto. V obchodech je cena těchto produktů poměrně vysoká, a proto po nalezení dobrého řešení, uvedení do praxe, můžete ušetřit peníze a zároveň prosím dítěti.

Bunk dětská postel

Taková místa na spaní, která umožňují šetřit prostor malých bytů, si zaslouží zvláštní lásku k velkým rodičům. Ne každý má příležitost vyhradit dětem velkou plochu. Nezávislé provádění však vyžaduje zvláštní dovednosti, takže musíte nejprve zvážit všechny jeho výhody, možné nevýhody.

Postel zabírající celý „dům“

Tato oblíbená skandinávská verze kotviště - plnohodnotný, útulný dům v domě - mají více rádi dívky. Ale pokud to ozdobíte maskulinními atributy, dáte „domovu“ neobvyklý tvar, potom kluci nezůstanou lhostejní k takové chatě, snadno se změní v herní ředitelství nebo místo pro bitvy.

Podkrovní místo na spaní

Postel uspořádaná „v podkroví“ je záchranou pro malé byty, protože pod ní lze umístit jakýkoli nábytek vhodné velikosti. Pro rodiče dětí, které jsou zlobivé před spaním, je to nejlepší volba, protože proces jít do postele se změní na vzrušující hru pro jejich děti.

Všechny možnosti jsou zajímavé, určitě najdou své dítě a svého milujícího otce - mistra, kterého zapálil nový nápad. Udělejte si dětskou postýlku, kresby, materiály pro ni - to jsou témata, která by se měla seznámit rodiče, kteří chtějí existující oblast racionálně využívat s fikcí a také přinést novost designu domu..

Chcete-li se zapojit do procesu, podívejte se na jedno z populárních videí:

DIY dětská postýlka

Výroba postýlky je odpovědným povoláním, na kterém závisí zdraví dítěte. Bezpečnost konstrukce, funkčnost a šetrnost k životnímu prostředí materiálů - tři velryby jakéhokoli moderního betléma, bez ohledu na to, v jakém cenovém segmentu je.

Autor navrhuje vyrobit klasický model postýlky z nenatřeného dřeva se schopností upravit výšku matrace. Kromě toho se naučíte, jak si vyrobit dětskou matraci svými vlastními rukama a jak si vybrat správný výplň.

Abyste mohli vyrobit dětskou postýlku, budete potřebovat:

Materiály:
- lepená nábytková deska nebo nevodotěsná překližka pro výrobu rámu o tloušťce 8 - 15 mm;
- brousek 35 x 35 nebo 40 x 40 mm pro výrobu rámu;
- lamely o tloušťce 15 - 20 mm pro výrobu beden;
- lepidlo na drevo;
- přírodní lněný nebo rychle schnoucí nábytkový olej pro zpracování dřeva;
- nábytkové šrouby, samořezné šrouby;
- nábytkové hmoždinky 8 mm;
- nábytkové šrouby a matice pro montáž rámových prvků;
- hustá nábytková pěna s vysokou tuhostí;
- syntetický zimníizér pro matraci a měkké nárazníky;
- tkanina pro výrobu potahu na matraci, zip;
- tkanina pro výrobu měkkých nárazníků.

Výrobní proces
Krok 1: Vytvoření bočních štítů
Autor vyrobil boční prvky rámu z nábytkové desky a dřevěných bloků. Nábytková deska je naprosto přírodní materiál, což je dřevěná deska vyrobená lepením desek různých šířek dohromady.

I když se jedná o výrobu dětského nábytku, lze nábytkový panel nahradit překližkou. V tomto případě musí být volba překližky brána odpovědně, protože některé z jejích typů mohou být toxické.

Budete potřebovat překližku první nebo druhé třídy s označením FC nebo FBA. Oba typy jsou neškodné a doporučené pro výrobu dětského nábytku. Pamatujte, že taková překližka není odolná vůči vlhkosti a vyžaduje další nátěr..

Připravte si dva blanky z nábytkového panelu nebo překližky na boční stěny postýlky. Označte a prořízněte vybrání na základně pod nohama. K tomu použijte vrtačku a skládačku..

Rovněž připravte kousky tyče pro výrobu rámu štítu. Jsou řezány pod úhlem 135 stupňů a připevněny na štít pomocí lepidla a nábytkových hmoždinek. Používejte bukové hmoždinky o průměru 8 mm.

Krok dva: Výroba příhradových desek
Strany postýlky jsou vyrobeny ze dřeva. Budete potřebovat tenké kolejnice a tyče s průřezem 35 x 35 nebo 40 x 40 mm.
Připravte vodorovné vodítka. Předbruste strom kolem rohů. Rozložte drážky podle vzoru.

Autor řezy drážky pomocí ruční frézy. S jeho pomocí můžete řezat hroty na bedně. Chcete-li to provést, shromáždit podrobnosti o laťování a dočasně je spojit. Označte a zpracovejte obrobky ze 4 stran, jak je znázorněno na fotografii.
Smontujte strany pomocí lepidla.

Autor také zajistil instalaci základny postýlky ve druhé - horní poloze. To je velmi výhodné, když je dítě malé a nemůže se postavit na vlastní pěst. V této poloze je pro mámu snazší dostat ho z postýlky, aniž by se ohnul až na dno.

Vyjměte základnu. Budete potřebovat 4 malé kousky baru. Vyvrtejte otvory pro šroub a nainstalujte tyče na stejné držáky jako základna dříve. Na základním rámu upevněte ve středu zarážky tenké desky nebo dýhy.

Krok šest: Vytvoření matrace
Matrace do postýlky je vyrobena z nábytkové pěny. Vezměte prosím na vědomí, že nábytková pěna má zcela jinou tuhost podle svého označení. Lze předpokládat, že dítě potřebuje měkkou matraci, ale tady jsou věci právě naopak. Skutečně, pro vytvoření správného držení těla, děti potřebují poměrně tvrdý spánek.

Budete potřebovat dva kousky pěny ve velikosti matrace. Tloušťka matrace bude tedy 10 cm. Pro vrchní vrstvu zvolte pěnovou gumu s tuhostí nadprůměrnou. V žádném případě nekupujte pěnovou gumu s pamětí, protože u novorozenců může ve vzácných případech způsobit udušení. Pro spodní vrstvu lze v případě potřeby použít pěnu střední tvrdosti..

Dvě vrstvy pěny přilepte nehořlavým lepidlem, které obvykle používají výrobci nábytku. Výsledný pěnový polotovar zabalte do vrstvy syntetického zimního činidla a vložte jej do textilního obalu. Autor spojil vrstvu pěny se silnou nití.

Textilní potah pro dětské matrace je obvykle vybaven zipem. K jeho přizpůsobení používejte pouze přírodní tkaniny - nejčastěji bavlnu, len a nedávno i bambus.

Vyberte si odolné tkaniny s hustotou nejméně 180 g na 1 čtvereční. m. např. teaková nebo žakárová vazba.

Sedmý krok: výroba měkkých nárazníků pro postýlku
Boky a čelní desky jsou obloženy měkkými textilními nárazníky. Jsou pohodlným doplňkem do postýlky, chrání novorozence před drobnými zraněními a průvanem. Světlé vzory na tkanině slouží dítěti jako další zábava.

K vyplnění nárazníků použil autor hříšník. Ujistěte se, že výsledný obrobek prošíváte, abyste opravili sintepon. Pro šití vyberte bavlnu nebo prádlo střední hustoty. Ze stejné tkaniny vytvořte vazby na nárazník, kterým bude připevněn k přepravce.

Doporučení pro výrobu do-it-sami-bed-house pro děti

Děti si ráda hrají, a proto vždycky nepotřebují hračky. Snadno používají vše, co je v životě obklopuje. Například, rytířská helma je vyrobena z obyčejného kbelíku a tylu lze snadno proměnit v závoj nevěsty. Zastavit všechny třídy a dát dítě do postele může být obtížné. Chcete-li vzbudit zájem dítěte, můžete si z vlastních rukou vytvořit pokoj s ložnicí, což z něj činí neobvyklé a útulné. Takové místo na spaní osloví všechny děti. A rodiče budou mít jistotu v jeho spolehlivost a bezpečnost..

Výběr materiálu

Vytvoření postele pro děti do tvaru domu pro děti ve skutečnosti není obtížné, dokonce ani pro začínajícího mistra. Provedení je tak jednoduché, že nevyžaduje speciální dovednosti. Měli byste začít s výběrem materiálu, jeho spotřeba bude záviset na velikosti struktury:

 1. Dřevo. Jedná se o odolný, ekologický materiál, se kterým se snadno pracuje. Výrobek se ukáže jako vysoce kvalitní a vydrží dlouho. Pro výrobu rámu se obvykle používá nosník o průřezu 5 x 5 cm, střecha a stěny budoucího domu mohou být postaveny z desek, ale s nimi se produkt ukáže jako těžký. Proto jsou často nahrazeny březovou překližkou. Jakýkoli detail je z něj vyříznut. Optimální tloušťka je asi 1 cm.
 2. Sádrokarton. Lehký, flexibilní materiál, který umožňuje vytvářet různé geometrické tvary. Je levnější než dřevo, ale výrazně nižší než jeho síla. Z toho vyjde dobrý rám budoucího domu. Můžete v něm vytvořit skutečná okna, vybavit vchod dveřmi. Uvnitř konstrukce je dřevěná postel.

Můžete ušetřit na materiálech a udělat z postele dům ve formě stanu. Stěny a střešní konstrukce jsou proto nahrazeny rámem. K ní je připevněna kabina, která je vyrobena z lehké textilie. V závislosti na pohlaví dítěte, stejně jako koníčcích, může být vrchlík tematicky vyzdoben, například vyroben ve formě plachty nebo ozdoben kamínky, korálky.

Nutné nástroje

Před zahájením práce byste měli připravit všechny potřebné nástroje:

 1. Šroubovák s vrtáky různých průměrů.
 2. Šrouby, šrouby.
 3. Pila na dřevo.
 4. Řezací nůž na sádrokarton.
 5. Pravítko, jednoduchá tužka, čtverec pro označení.
 6. Lepidlo na dřevěné povrchy.
 7. Smirkový papír.
 8. Lamely nebo lamely pro dno.

Ukázalo se, že k tomu, aby bylo možné samostatně vytvořit postel pro dítě, potřebujete nejjednodušší nástroje, které pravděpodobně budou v každém domě.

Šroubovák Samořezný šroub Dřevo ruční pila Papírnictví nůž Měřicí nástroje Lepidlo na dřevěné povrchy Brusný papír Lamely na dně

Výkres a rozměry postele

Nástroje jsou připraveny, nyní musíte změřit každou budoucí část, spočítat všechny prvky a jak je připojit. Všechny kresby postele domu vlastními rukama by měly být pečlivě promyšleny a ověřeny. Síla, trvanlivost a pohodlí celé konstrukce budou záviset na jejich přesnosti..

Při sestavování kresby byste se měli spoléhat na věk dětí. Děti do 7 let budou spát na posteli o rozměrech 130 x 140 cm a výšce 75 cm. Starší dítě potřebuje postel 160 x 170 cm, výšku 90 cm. Při výpočtu rámu je důležité vzít v úvahu velikost matrace. Chcete-li se vyhnout chybám, je lepší si je zakoupit předem.

Schéma budoucího lůžka domu by mělo plně odrážet jeho design. Může to být podlahová, klasická nebo dvoupatrová. Prostor pod spací postelí lze ponechat volný, ale nábytek bude funkčnější, pokud jej použijete a vybavíte tam úložné boxy. Mohou být dvou typů: na kolech nebo kolejích. Měli byste si předem rozmyslet, kolik jich bude a jak je harmonicky integrovat, aniž by to kazilo celkový vzhled nábytku..

Při výběru optimálního designu by mělo být také založeno na počtu a věku dětí. Pro malé dítě bude nevhodné vylézt na vysoké lůžko, takže by mělo být nízké. Pro několik dětí by nejlepší možností bylo podkrovní lůžko sestávající ze dvou lůžek umístěných nad sebou. Pro větší pohodlí by měl být design vybaven žebříkem. Horní vrstva by měla být stranou, která chrání dítě před pádem z výšky.

Montážní kroky

Aby se zefektivnil proces výroby postelí, byla rozdělena do etap. Pokud jasně a důsledně postupujete podle všech kroků, bude moci nábytek vyrobit i nezkušený řemeslník.

K vytvoření domu potřebujete kresbu o rozměrech dětské postele 91 cm široké, 174 cm dlouhé a 177 cm vysoké. Jako základ můžete změnit rozměry, nahoru i dolů..

Základna

Co musíte udělat, abyste získali základnu postele:

 1. Vezměte dvě tyče o rozměrech 3,8 x 6,7 cm, výška 166 cm. Budou sloužit jako boční stěny postele..
 2. Jejich vrcholy musí být odříznuty při 45 stupních, zpracovány brusným papírem. Budou sloužit jako sklon budoucí střechy.
 3. Tenké lamely jsou připevněny k vnitřnímu povrchu tyčí, přičemž se opakuje jejich velikost, o tloušťce 0,9 cm. Šrouby by měly být rovnoměrně rozmístěny.
 4. Nyní s pomocí excentrického potěru musíte sestavit rám, který bude sloužit jako spodní část postele. Pro zjednodušení práce budete potřebovat šablonu ze šesti centimetrové lišty. Na něm musíte udělat dva otvory pro šrouby ve vzdálenosti 2,5 cm od sebe. Změřte pro ně potřebné segmenty, tužkou na všech čtyřech tyčích na obou stranách vložte značky.
 5. Vyvrtejte otvory ve vyznačených bodech pomocí vrtáku o délce šesti milimetrů. Budou sloužit k propojení stojanů se stranami postele. Dále zevnitř podélné tyče označte místo pro klauna. Vyvrtejte díru vrtákem o délce 10 milimetrů.
 6. Zašroubujte samořezné šrouby 7 cm dlouhé do otvorů mimo svislé lišty, které upevní boční část postele podpěrou. Pro posílení struktury použijte lepidlo, navíc projděte spáry.

Poté zůstane pouze vložit vačku do spodních otvorů, pevně dotáhněte šrouby. Tuto operaci proveďte ve všech úhlech, abyste oba rámy spojili se stranami postele..

Vezměte dva bary, které budou sloužit jako boční strany postele. Odřízněte jejich vrcholy o 45 stupňů. Povrch zbruste na vnitřní povrch tyčí. Upevněte tenké proužky, které opakují jejich velikost. Pomocí šablony z šest centimetrové lišty označte místa pro budoucí díry. označte místo pro vačku a vyvrtejte tam díru vrtákem o milimetrech. Zašroubujte do otvorů vně svislých tyčí 7 cm dlouhé vruty dodatečně potažené adhezivními spoji spojují oba rámy s bočními stěnami postele

Střecha

Jakmile je základ připraven, můžete přistoupit k výrobě střechy. Podle výkresu s rozměry dětského lůžka v domě budete potřebovat čtyři malé bloky o 73 cm, každý s odříznutými vnějšími hranami pod úhlem 45 stupňů, jako u svislých prutů základny.

Spojte střešní spáru se svislou podpěrou, přilepte bod připojení, potom ustupte od okraje 3 mm, zašroubujte šroub. Je třeba dbát na to, aby nedošlo k delaminaci stromu. Měli byste tedy získat dva rámy, které fungují jako koncové stěny domu.

Vyrovnejte spáru střechy s vertikální podpěrou. Spojovací bod přilepte. Po odklonu od okraje 3 mm zašroubujte šroub

Rámová montáž

Je nutné, aby byla struktura stabilní, aby se upevnily svislé sloupky. Za tímto účelem je k čelnímu rámu níže přišroubován blok dlouhý 82 cm. Pokud je postel plánována bez nohou, pak je příčná kolejnice upevněna na samém spodním okraji svislých tyčí nebo stoupá do požadované výšky..

Díly můžete spojit excentrickým spojovacím zařízením nebo pomocí samořezných šroubů. První metoda vyžaduje velkou přesnost rozvržení, ale spojení budou silná, nenápadná. Takovou dětskou postel, dům, který jste sami vytvořili, lze opakovaně rozebírat a znovu sestavovat:

 1. U potěru je třeba vyvrtat otvor deseti milimetrovým vrtákem hlubokým 12,5 cm do středové čáry příčky a ustoupit od okraje 3,5 cm.
 2. Ujistěte se, že díra neprochází.
 3. Poté na boční ploše tyče vytvořte prohlubeň se šesti milimetrovým vrtákem přesně uprostřed.
 4. Vložte do něj šroub a upevněte jej pomocí excentru.

Druhá metoda je jednodušší, ale k tomu budete muset použít ploché železné rohy 3 x 3 cm, všechny upevňovací prvky zůstanou viditelné. Při připevňování dílů pomocí samořezných šroubů je třeba vybrat ty nejdelší, ujistěte se, že jste spoje přilepili. Úhlové držáky pomohou stabilizovat strukturu..

Vyvrtat otvor hloubkou 12,5 cm pomocí vrtáku o délce 10 milimetrů. Vyvrtat na boční plochu bloku vrtákem o průměru šesti milimetrů, do něj vložit šroub, upevnit výstředníkem

Upevnění rámu

Když jsou strany bezpečně spojeny s konci, zbývá posílit ložní dům třemi podélnými střešními trámy. Budete potřebovat tyčinky o velikosti 166 cm, které budou opakovat délku produktu. Díly můžete spojit pomocí samořezných šroubů a lepidla, nebo pomocí excentru.

Nyní zbývá udělat dno postele, položí se na ni matrace. Budete potřebovat lamely nebo lamely. Úhledně jsou připevněny k bočním stěnám rámu pomocí samořezných šroubů. Aby nedošlo ke zničení vzhledu struktury, je důležité je upevnit na vnitřní povrch.

Obchody nabízejí velký výběr dětského nábytku, ale pokud je to drahé, nebo se nehodí do velikosti nebo jiných charakteristik, můžete si postel vyrobit sami. Není to vůbec obtížné, montážní práce zabere jen několik hodin. Díky fantazii lze hotový design snadno proměnit v hrad princezny, pirát nebo kosmickou loď, které se jistě bude líbit každému dítěti. Spát bude skutečná dovolená a už nebude mučením pro děti a jejich rodiče.

Vezměte si lamely nebo kolejnice. Opatrně je připevněte na šrouby ke stranám rámu. Po upevnění upevňovacích prvků na vnitřní ploše si budete moci zachovat atraktivní vzhled struktury

Kojenecká postel pro kutily: krok za krokem hlavní třída s fotografiemi a videy, hotovými výkresy a schématy

Pokud má člověk touhu, základní dovednosti a sadu jednoduchých nástrojů, dětská postel pro něj není problémem. Ano, pro své dítě si můžete koupit hotový nábytek. Existuje však možnost ušetřit peníze dokončením výroby lůžka pro dítě sami.

V tomto článku vám řekneme, jak samostatně připravit postýlku pro předškolní dítě a celý proces předvést.

Co by měla být postýlka

Při výrobě postýlky vlastníma rukama byste měli dodržovat následující pravidla:

 • používají se pouze přírodní a ekologické materiály;
 • postel má spolehlivý design;
 • postrádá potenciálně traumatické rohy, výčnělky, části;
 • povrch je ideálně hladký, bez drsnosti, třísky;
 • odpovídá parametrům dítěte;
 • zcela eliminuje možnost pádu.

Výhody udělej si sám

Výhody dětské postýlky, kterou si sami vytvoříte, jsou:

 1. Důvěra v materiály použité při výrobě postýlky. V případě produktů v obchodě nejsou informace o parametrech vždy k dispozici..
 2. Design je vyvíjen podle vašich vlastních parametrů a požadavků..
 3. Během výrobního procesu můžete nezávisle ověřit sílu, která je zvláště důležitá v případě dětských skoků na matraci.
 4. DIY postýlka výrazně šetří rodinný rozpočet
 5. Z nábytku vyrobeného pro vaše dítě získáte nesrovnatelné potěšení.

Možnosti konstrukce postele: vyberte tu správnou

Existuje velké množství modifikací lůžek, ale my se zaměříme na nejoblíbenější:

 • s boky a bez;
 • loftové lůžko;
 • transformátor.

Níže budeme uvažovat o tom, jak z našich rukou vyrobit obyčejnou postýlku na nohou s čelem a stupačkou. Možnost bez triků neznamená zvlášť obtížnou práci a nezabere příliš času.

Po pochopení principu práce můžete analogicky vytvořit postýlku pro novorozence, batole nebo dítě od 3 let..

Jak si vyrobit postýlku vlastními rukama

Než začnete pořizovat materiály a nástroje pro postýlku z překližky nebo jiných materiálů, musíte pečlivě zvážit celý proces vytváření tohoto prvku nábytku, abyste porozuměli základním prvkům.

 1. Drátový model. Parametry závisí na velikosti lůžka a podle toho na použité matraci. Hlavním materiálem při výrobě suché desky.
 2. Lamely. Výrobek podporuje matraci a je základem ve formě mříží nebo překližky s větracími otvory.
 3. Boční stěny. Příhradové nebo pevné zábradlí.
 4. Pyl. Jsou vyrobeny z masivního dřeva, dřevotřísky nebo překližky. Výška u nohy je tradičně nižší než výška hlavy.
 5. Nohy. Lze je vyrobit samostatně nebo zakoupit v obchodě. Existují integrál s hlavní strukturou nebo jsou připevněny samostatně.

Výkresy a schémata

Začněte s přípravou výkresu, podle kterého bude struktura řezána. Níže nabízíme možnosti hotových výkresů a diagramů, které můžete použít.

Chcete-li zobrazit výkres v plné velikosti, klepněte pravým tlačítkem myši na obrázek a vyberte příkaz „Otevřít obrázek na nové kartě“.

Materiály a nářadí

Vnější části postele, viditelné okem, jsou vyrobeny z MDF. Můžete si vybrat dřevo, které se řídí finančními prostředky, které máte k dispozici. Pokud bude postel často přemísťována nebo přemísťována, stojí za to dát přednost lehkým dřevinám. Může být také vyrobena dětská postýlka z překližky, která je umístěna na rámu. Budete potřebovat hranaté a hoblované řezivo ve formě desek a nosníků, plné nebo řezané.

Následující nástroj je také vyžadován pro práci:

 • pila na dřevo;
 • fréza;
 • lešticí stroj;
 • vrtat;
 • roh;
 • samořezné šrouby;
 • spojovací prvky;
 • potěry;
 • šroubovák.

První fází je výroba nohou

Začínáme nohama a vyrábíme sochory z baru. Můžete také kontaktovat pilu a objednat si její výrobu podle své velikosti. 4 ks každé požadované délky.

Pamatovat! Na hlavě postele jsou nohy delší a kratší na straně chodidla.

Polotovary spojujeme lepidlem a šrouby.

Šrouby by měly být dobře zapuštěny do dřeva a potaženy tmelem. Po zaschnutí produktu jsou všechny nepravidelnosti a spoje broušeny.

Začneme s výrobou nohou. Chcete-li to provést, vezměte mezery v párech, rovnoměrně je přilepte a otočte šrouby.

Toto jsou hotové nohy pro postýlku. Zbývá pouze tmel.

Druhá fáze - hmoždinky

Chcete-li namontovat záda, měla by být vytvořena drážka. Jeho šířka je 2,5 cm. Použijte frézu nebo, pokud není k dispozici, kontaktujte truhláře. Je snazší připravit hmoždinky a vybrat vrták vhodného průměru.

Poté, co jste dříve změřili přesnou vzdálenost a úroveň na proužcích, vyvrtejte otvory pro hmoždinky na koncích proužků. Hloubku ponoření vrtáku můžete ovládat pomocí k němu připojeného majáku..

Třetí etapa je hlava a noha postýlky.

Z desky 2,5 x 5 cm je třeba vyříznout stejné desky po celé délce, aby byly vyplněny čelem a stupačkou. Poté je vložte do drážky naplněné lepidlem.

Vyvrtáme díru do nohy, pak označíme střed, umístíme a zarovnáme záda. Poté označíme oblasti, kde budou vyvrtány otvory pro hmoždinky. Vložíme do nich trochu lepicího materiálu a vložíme záda. Plátno by mělo sedět pevně, vyhýbat se trhlinám.

Upevníme nohy k zadní části postýlky.

Stejný proces je duplikován na jiné noze. Pokud je vytvořen neestetický spoj, je maskován deskou, která je upevněna samořeznými šrouby.

Hotová noha a hlava postýlky

Čtvrtá fáze je základem matrace

Bereme dvě desky 5 x 10 cm po celé délce matrace, upevníme lištu na šrouby a lepidlo, které je o 10 cm kratší, vyvrtáme otvory blíže k okraji. Klobouky by měly být nakonec úplně skryty.

Instalace postýlky

Řezáme proužky a v přírůstcích 10 cm po šířce matrace se k proužkům připevňujeme s důrazem na dva samořezné šrouby. Otvory pro spojovací prvky jsou pokryty tmelem a následně jsou broušeny.

Příčná hora

V extrémních úrovních musíte udělat řezy pro nohy postýlky.

Pátá etapa - montáž postýlky

Nyní zcela odstraníme všechny vady dřevěných částí postýlky (štěpky, praskliny atd.) Utěsněním tmelem a poté broušením do hladkosti.

Dalším krokem je základní nátěr a malování všech částí.

Všechno. Zůstává nám, abychom spojili záda a základnu pod matraci. Naše postýlka, kterou jsme pro dítě připravili, je připravena!

K upevnění použijte nábytkové kování, které se prodává v obchodech.

Nápady dekorace postýlky

Po dokončení hlavní práce je čas na výzdobu, aby postel dokonale vypadala..
Korálky, pokud jde o realizaci dekoru, představují široké pole pro akci. Ozdoba může být originální ozdoba nebo vzor, ​​tisk s obrázkem vašich oblíbených hrdinů. Používání neškodných akrylových nebo silikonových barev v tomto případě vám umožní udělat neobvyklé dotyky..

Můžete čalounit výrobek nábytkovou tkaninou, protože jste dříve vytvořili vzor o několik centimetrů větší, než jsou rozměry dílů. Materiál se vyrovná, aby se zabránilo bublinám, a upevní se sešívačkou nábytku. Tato možnost bude vypadat harmonicky na postýlce pro dívku s vlastníma rukama.

Můžete malovat postýlku speciální barvou pro nábytek, který je bezpečný pro lidi.

Zakrytí rámu lakem lze také připsat metodám dokončování. K tomu se doporučuje používat produkty, které rychle schnou. Všechny části jsou broušené a leštěné..

Zkoumali jsme tedy proces výroby postýlky vlastníma rukama. Pokud něco zůstává nejasné a vyvstanou otázky, zeptejte se v komentářích níže. Odpovíme jim.

Příklady a možnosti designu pro postýlky

Líbí se vám článek? Zůstaňte naladěni na nové nápady ze světa stavebnictví, designu, užitečných rad v našem kanálu. Přihlaste se k odběru v Yandex.Zen. předplatit.

Vzhled dítěte v rodině způsobuje mnoho problémů. A s růstem dítěte se problémy jen násobí. Nyní dítě vyrostlo z kolébky a potřebuje vlastní postel. Navzdory množství nabídek obchodů s nábytkem mnoho rodičů přemýšlí o tom, jak si vyrobit kolébku pro sebe. A to nejen kvůli úsporám.

Dětské postele se liší designovými vlastnostmi a materiály používanými pro jejich výrobu

Interiér dětského pokoje s postýlkou

Protože je potřebný dětský nábytek, jsou na něj kladeny zvláštní požadavky:

 • pevnost a stabilita;
 • plochý, hladký povrch všech částí;
 • materiály šetrné k životnímu prostředí.

Pro místo na spaní dítěte je nutné zakoupit nábytek, který prochází přísnou certifikací

Dítě by mělo rychle a snadno usnout. K tomu by měl být jeho lůžko dostatečně pohodlné. Při výběru postele věnujte zvláštní pozornost pohodlí a bezpečnosti..

Matrace by měla být měkká, ale dostatečně pružná. Poskytnout dítěti dobrý odpočinek. Při rozhodování o tom, jak zajistit dětskou postýlku pro dítě do tří let, věnujte pozornost doporučením: postel by měla být po stranách. Dítě může spadnout, hodit a proměnit ve sen.

Dětská postýlka by měla mít hladké povrchy bez výčnělků, třísek a otřepů

Postýlka modely v různých provedeních

Existuje mnoho nabídek modelů pro dětské postýlky. A jejich rozdíly vám umožňují kreativní přístup k procesu. Po cestě řeší další problémy.

Posuvné lůžko integrované na pódiu pomáhá šetřit místo ve dne

Před výběrem typu a tvaru postýlky se rozhodněte, kde bude stát.

Postavit dítě do postele u okna není tím nejlepším řešením. Ani okna s dvojitým sklem se neukládají z konceptu. Kromě toho musí být místnost občas odvětrána. Je-li to přesto nezbytné, měla by být provedena stříška. Postel u dveří naznačuje vysokou zeď nebo skříňku. Chrání vaše dítě před hlukem v pozadí.

Design postele ve stylu podkroví se vyznačuje jednoduchými liniemi a nedostatkem dekorů.

Provence styl postýlka by měla být vyrobena ze dřeva

Jednoduchý design s minimalistickými postelemi

Námořní postel se může podobat lodi nebo jachtě

Postel původního designu dokonale zapadá do interiéru místnosti pro teenagera

Krabice na prádlo

Nejčastěji je postýlka navíc vybavena zásuvkami, ve kterých je vhodné ukládat dětské věci a ložní prádlo. Nejlepší kresba dětské postele se zásuvkami umístěnými pod lůžkem. Řeší nejdůležitější dětský strach - nyní nikdo nežije pod postelí.

Postel se zásuvkami pomůže uspořádat místo pro hry, volný čas nebo studium.

Pohodlná skříň sousedící s postelí od konce. Maminky mají rád spoustu úložného prostoru. A dítě bude mít vždy po ruce vše, co potřebujete. Pomůže mu samostatně organizovat svůj život od dětství..

Dětská postel může být jak komoda, tak i skříň

Podkrovní postel - ještě více místa

Zvyšujeme lůžko dítěte výše, přidáváme prostor do místnosti. Je to zvláště důležité pro malé dítě. Ve spodní části provizorní dětské postýlky můžete umístit skříňku, věšák a malý stůl. V druhém případě se budete muset postarat o další osvětlení.

Velikost loftového lůžka závisí na věku dítěte a dostupnosti dalších modulů

Všechny spojovací prvky musí být zvláště silné a spolehlivé..

Nižší úroveň podkroví může být použita různými způsoby, například k uspořádání relaxační plochy s pohodlnou pohovkou

Dalším řešením je pohodlné pracoviště se stolem.

Schody nahoře jsou navrženy jako žebřík. To dítě pobaví. Je praktičtější je kombinovat se skříňkami vytvořením výsuvných konzolí v každé fázi.

Dvě ložnice

Pokud má rodina dvě děti, zejména pokud jsou dvojčata, pak se tato verze navrhuje. To však není jediný důvod. Nejprve je třeba se o dítě postarané z kolébky starat. Spojením místa pro rodiče v prvním "patře" s místem pro spaní dítěte ve druhém je tento problém vyřešen. Dítě je vždy pod dohledem. Pohodlné a ne obtížné a můžete si ho přečíst před spaním.

Při výběru palandy zvažte výšku stropu místnosti

Vybavení palandy:

 1. Optimalizace prostoru, úspora místa.
 2. Zábava pro dítě (samotná dětská postýlka, schéma jeho výroby může obsahovat prvky lodi, pevnosti, chaty).
 3. Funkční kombinace se skříňkami, zásuvkami.
 4. Dodává místnosti útulnost a osobnost..

Ujistěte se, že se dítě nebojí výšek.

Kresba palandy s praktickým žebříkem a zásuvkami

Horní část by samozřejmě měla být vybavena stranou. Aby dítě náhodou nekleslo.

Velikost postýlky pro různé pokoje

V distribuční síti jsou standardizovány všechny velikosti. Jejich rozdíl ve věku, a tedy i růst:

  0-3 roky: kolébka s parametry 120 x 60 centimetrů;

Standardní lůžko je 120x60 cm, vnější rozměry mohou být v závislosti na modelu mírně větší

V tomto věku již ložní prádlo již není potřeba zdí

Teenager si může okamžitě koupit dospělou postel

Studentům středních škol se doporučuje pravidelné lůžko. Ale jak víte, všechny děti jsou jiné. To, co přitahuje mnoho lidí, je nezávislá tvorba kresby a poté samotná postýlka s rozměry - můžete se rozhodnout samostatně.

Pro malou školku

V malé ložnici je lepší umístit podkrovní postel. Tím získáte další prostor. Výška kotviště se doporučuje maximálně jeden a půl metru.

Nábytek pro malé školky by měl být lehký

Boční skříňky budou muset být opuštěny. Kombinujte zásuvky s kroky. U malého dítěte není výška schodů větší než 15 centimetrů. Šířka žebříku - 90 cm.

Jaké materiály si vybrat

Je vhodnější použít strom a jeho deriváty. Nejběžnější jsou lehké druhy tvrdého dřeva: lípa, bříza. Jehličnaté příliš pryskyřičné a jejich použití není žádoucí.

  Překližka. Nejvhodnější materiál. Snadno se ohýbá, což lze použít pro individuální design a neobvyklé tvary. Nevyžaduje další broušení. Silně však hromadí vlhkost. Nepoužívejte jej na dno kotviště. Doporučuje se, aby kresba postýlky měla pevné lišty široké 20-30 cm, pokládané v intervalech stejné velikosti.

Zadní strana překližky může být zdobena kudrnatými řezy.

Hlavní stojany a podpěry jsou nejlépe vyztuženy ocelovými rohy.

Lůžka s posuvnými částmi a schody by měla být zkontrolována z hlediska bezpečného provozu pohyblivých prvků

Výzdoba designu

Dětskou postel můžete ozdobit tematickými vložkami. Řezané prvky připomínající zvířata, lodě, hrady. Pro tento účel je vhodnější použít záda a boky. Dřevo je nejhojnější materiál. Dokonce i jednoduché kulaté stojany s minimální povrchovou úpravou vypadají originálně a pohodlně..

Jednoduchá postýlka z borovice

Možné doplňky

A nejjednodušší dřevěnou postýlku lze vyzdobit a udělat z ní útulné místo k odpočinku. V jiném stylu můžete navrhnout:

 • oddíly;
 • strany;
 • baldachýny;
 • přední stěny zásuvek.

Můžete přidat noční světla a lampy, obrázky a nálepky. Vše záleží na dítěti, jeho fantazii a rodičích.

Postýlka pro dítě může být zdobena rozvíjejícími se hranicemi

Předškolní dívka se těší čiré Tulle Canopy

Video: Kutilská postýlka

Designové fotografie

Hlavním zdrojem inspirace mohou být fotografie stránek s nábytkem. Spojením různých nabídek od výrobců získáte svůj vlastní design. Bude užitečné seznámit se s prací stejných nadšenců na zvláštních fórech.

Články O Neplodnosti